نمایش نتایج: از 1 به 22 از 22

موضوع: توقعات بیجا در ازدواج

1738
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2513
    تشکـر
    50
    تشکر شده 53 بار در 35 پست
    میزان امتیاز
    11

توقعات بیجا در ازدواج

سلام خسته نباشید به تمامی دوستان من دیگه بریدم نمیتونم زندگی کنم .ما برج 12 میخاییم بریم خونمون دیگه و دنبال مجلسم من پدر و مادرم فرهنگی بازنشسته هستن من با مادرم میرفتم دنبال تالار و اتلیه تا با مناسب پیدا کنم بد خانومم ببرم به نظر شما کار اشتباه کردم ؟اخه خانوم من بالا میپرونه خواستم برم تا یکچیز مناسب و باب دلش پیدا کنم .چند بار با خودش که رفتم هی غر میزد هی میزد تو ذوقم .تا دیشب که من اصلا قصدم دنبال اتلیه نبود که سر راهم به مادرم گفتم که همین اتلیه رفیقم بریم که از نامزدیم بوده باشه اینکه دیشب بهش گفتم داغ کرد تمام اعصاب منو ریخت بهم چیکا کنم خسته شدم از این زندگی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : ترو خدا کمکم کنید خواهش میکنم دیگه بریدم

سلام

آقا بهزاد توی خریدای عروسی و انتخاب مزون و آتلیه و تالار ازین مشکلا پیش میاد .

ولی بهتر بود شما قبلش با خانمت مشورت میکردی .

اگه خانمت همه چیزو دست بالا میگیره و میخواد یکبار خیلی جدی بشین باهاش صحبت کن ، بهش بگو خیلی دلم میخواست بهترین مراسم رو واست بگیرم ولی دست و بالم بستست ، دوست دارم هوامو داشته باشی تا زودتر بریم سر خونه زندگی خودمون ، اگه دختر منطقی باشه خودش سعی میکنه رو کمترین قیمتها انگشت بزاره طوری که حتی یکبار تذکر شما به دو بار نکشه ، ولی اگه بازم هی دیدی رعایت نمیکنه شما هم هی تذکر بده .

مثلا بهش بگو بودجم واسه تالار انقدره ، بهتره دنبال تالاری باشیم که به اندازه ی پولمون باشه . اگه رفتید تالاری دیدید که ورودی و هزینه هاش بالا بود بدون رودروایسی بهش بگو نه عزیزم اگه این خرجو واسه تالار بکنم پولی تو دستم نمیمونه ، یا بگو مجبورم اونوقت از هزینه ی فیلمبردار بزنمو یه فیلمبردار با حداقل هزینه انتخاب کنیم .

اگه هم قهر کرد باهاش صحبت کن ، آرومش کن ، شما نزار به قهر بکشه ولی اگه دیدی نازش زیاد شد شماهم بگو عزیزم هروقت عصبانیتت فروکش کرد بهم پیام بده.

درمورد هزینه ها برای هرچیز ، مثلا سرویس طلا ، خرید چمدونش ، تالار ، فیلمبردار ، مقدار هزینه ای که درنظر گرفتی رو بهش بگو ، بگو بیشتر از این در توانم نیست ، ندارم ، اگه دیدی گوشش نمیده و حتی لج میکنه باهات ناراحت نشو به حرفش گوش بده ولی مثلا بگو سویس طلاتو کمتر باید برداری چون ندارم بیشتر از این بدم.

البته من شناختی ازش ندارم که مراعاتتو میکنه یا نه ولی اگه نکرد دیگه یجوری با حرف زدن و به نتیجه رسیدن باید به تعادل برسونیدش .

من نمیدونم حالا آتلیه رو قرارداد بستید یا نه اگه نه بهش بگو فقط رفتیم ببینیم کاراشو یا صحبت کنیم ، اگه هم قرارداد بستی بهش بگو فکر نمیکردم ناراحت بشی ، گفتم حتما واسه نامزدیمون بوده تو دیگه مشکلی نداری باهاش و از کارش راضی هستی ( ولی بهتر بود قبلش باهاش درمیون بزاری )

3. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

ای بابا شما که عاشق و معشوق دو آتیشه بودین دیگه چرا ؟!!!!
    بابا این مسایل اوایل زندگی همه هست ...متاسفانه دختر خانوم ها نسبت به مراسم ازدواجشون حالت انحصار طلبی دارند و روش حساسن و دل نازک .
    میدونم شما هیچ قصدو قرضی نداشتید و هرگز نمیخواستین ناراحتش کنین ..نامزدتونم فعلا ناراحته باهاش باصبر و سکوت مدارا کنین خودش آروم میشه و یادش میره
    فقط به خانوادتون چیزی نگین خصوصا به مادرتون حرفای نامزدتونو نگین .سعی کنید دلخوری ها بین خودتون تموم بشه .چون شما با هم خوب میشین و یادتون میره ولی تو ذهن بقیه برا همیشه میمونه و باعث کینه کدورت میشه .

به نامزدت بگو باشه عزیزم نمیدونستم دلخور میشی ...این مراسم فقط و فقط مال منو توعه و برای من نظر هیچ کس به اندازه تو توی تک تک ایتم هاش مهم نیست .
    اونم اتفاقی پیش اومد با مامان رفتم .

ببین متاسفانه این مسایل که تقریبا برای هرکسی پیش میاد تو ذهن اکثر دخترها میمونه و ممکنه مدام تو دعواهاشون به یادشون بیاد و حالت سرکوفک بشه .
    واسه همین میگم دلشو بدست بیار نه که خودتم از غر زدن ها و گله هاش بهم بریزی .

میگم چون حالت انحصار طلبی دارن روش حساسن .
    بزار گله هاشو بگه شمام با شوخی و خنده از دلش در بیار .
    نگران نباش .زندگیتون و رابطتون هیچیش نشده ...این مسایل مراسم برا همه پیش میاد ..باور کن .پس جدیش نگیر و فقط گله هارو مدیریت کن و نزار کش پیدا کنه .

موفق باشید .

5. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27657
    تشکـر
    8
    تشکر شده 32 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad211 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید به تمامی دوستان من دیگه بریدم نمیتونم زندگی کنم .ما برج 12 میخاییم بریم خونمون دیگه و دنبال مجلسم من پدر و مادرم فرهنگی بازنشسته هستن من با مادرم میرفتم دنبال تالار و اتلیه تا با مناسب پیدا کنم بد خانومم ببرم به نظر شما کار اشتباه کردم ؟اخه خانوم من بالا میپرونه خواستم برم تا یکچیز مناسب و باب دلش پیدا کنم .چند بار با خودش که رفتم هی غر میزد هی میزد تو ذوقم .تا دیشب که من اصلا قصدم دنبال اتلیه نبود که سر راهم به مادرم گفتم که همین اتلیه رفیقم بریم که از نامزدیم بوده باشه اینکه دیشب بهش گفتم داغ کرد تمام اعصاب منو ریخت بهم چیکا کنم خسته شدم از این زندگی
    خانوما دوست دارن تو اینجور چیزا همراه شوهرشون باشن و با هم تصمیم بگیرم ،اگر بودجتون کمه بهتره باهاش در میون بذاری مستقیما ،اما این که بهش نگی و با مادرتون برید واسش سخت تره ،اگر منطقی باشه قبول میکنه،شمام خودتو ناراحت نکنید،پیش میاد این چیزا

7. 2 کاربران زیر از Sepideh7273 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2513
    تشکـر
    50
    میزان امتیاز
    11

من دیصب هی بهش میگفتم عزیزم تو راست میگی ببخشید عزیزم حق با تو تا اینکه گفت مامانت داره گلیمش دراز میکنه با مامانت در میفتم میام به مامانت میگم اینا میگه تو همش دنبال مادرتی در صورتی کا اینطور نیست بخدا اخه مامان قلق داره وقتی چیزی باب دلش باش بهترین میگیره .و منم میخام خوشحالش کنم خانومم ولی خیلی حرفای سنگین بهم میزنه منم بهش گفتم نمیخام یک مدت نه ریختت ببینم نه بهم پیام بدی.دیشب قرار بود امروز بیاد پیشم تا اینکه گفت میخام با خانوادم برم موج ابی و نیام بهتره .اگر من این کار بکنم از وسط 2تام میکنه نمیدونید دارم چی میکشم

9. 2 کاربران زیر از behzad211 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27657
    تشکـر
    8
    تشکر شده 32 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    0

من دیصب هی بهش میگفتم عزیزم تو راست میگی ببخشید عزیزم حق با تو تا اینکه گفت مامانت داره گلیمش دراز میکنه با مامانت در میفتم میام به مامانت میگم اینا میگه تو همش دنبال مادرتی در صورتی کا اینطور نیست بخدا اخه مامان قلق داره وقتی چیزی باب دلش باش بهترین میگیره .و منم میخام خوشحالش کنم خانومم ولی خیلی حرفای سنگین بهم میزنه منم بهش گفتم نمیخام یک مدت نه ریختت ببینم نه بهم پیام بدی.دیشب قرار بود امروز بیاد پیشم تا اینکه گفت میخام با خانوادم برم موج ابی و نیام بهتره .اگر من این کار بکنم از وسط 2تام میکنه نمیدونید دارم چی میکشم
    مامانت داره گلیمشو درازمیکنه؟این چه حرفیه اگر الان این مشکلو حل نکنید دیگه نمیشه

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

خب شایدم یه حرفایی راجب مادرتون زده باشه ولی به دل نگیرید ، تو ناراحتی بوده یه چیزی گفته ، شما باهاش دهن به دهن نشو که اوضاع بدتر بشه .

اینایی که به ما گفتی ( مانانم قلق داره ، خوشحالش کنم سنگ تموم میزاره و ... ) اینارو به خانمت هم بگو ، الان اینکاری که شما کردی دید خوبی نداشته اینکه با مامانت بدون اینکه با خانمت مشورت کنی رفتی قرار داد بستی ، البته عذرخواهی هم که کردی و باید عذرخواهیتو میپذیرفت و این برخورد رو نمیکرد ولی بازم شما بزارش رو حساب بچگیش . تو زندگی کم کم یاد میگیره چجوری رفتار کنه .

الانم ناراحت نباشید ، درسته گاهی انتظار بعضی از رفتارارو نداریم ولی زندگیه دیگه ، بالا پایینی زیاد داره .

هم خودمون هم همسرمون امکان داره یه رفتارای نسنجیده و ناپخته ای انجام بدیم ، ولی همین باعث میشه به خودمون بیایم که دفه ی بعد تکرارش نکنیم .

الانم اشکال نداره بزار با خانوادش بره ، دلش واست تنگ شد میاد پیشت .

تو دوران عقد و بخصوص نزدیک خریدای عروسی این مشکلات پیش میاد ، فقط نباید بزارید احترام بینتون از بین بره ، حرفی نزنید که بعدا پشیمون بشید . ان شالله این دورانم میگذره .

12. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2513
    تشکـر
    50
    میزان امتیاز
    11

بخدا نمیدونم هرچی باهاش صحبت میکنم اروم بشه بدتر سو استفاده میکنه میرم بغلش کنم میزنه خسته شدم

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2513
    تشکـر
    50
    میزان امتیاز
    11

قرار داد نبستم رفتم فقط یکسر دیدم گفتم فقط بازم تو باید قبول کنی

15. کاربران زیر از behzad211 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

سوره نسا طرز رفتار با زن را گفته البته برا بعد عروسیه.

17. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

بخدا نمیدونم هرچی باهاش صحبت میکنم اروم بشه بدتر سو استفاده میکنه میرم بغلش کنم میزنه خسته شدم
    قرار داد نبستم رفتم فقط یکسر دیدم گفتم فقط بازم تو باید قبول کنی
    تو تاپیکای قبلیتونم گفتم از همین حالا باید جلو زدنشو بگیرید وگرنه تو زندگی دستش عادت میکنه به زدن شما . خیلی جدی راجب اینمورد باهاش صحبت کن .

لازم نیست کاری کنید همینکه جلوی دستشو بگیرید کافیه .

پس شما قراردادم نبستید ... مهم نیست خودتونو ناراحت نکنید ازین بحثا پیش میاد . فقط یکم صبرتو و تحملتو باید بالا ببری .

19. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

خب شما باید مدیریت کنید روابط رو ..هم ناز همسر رو بخرید و هم شخصیتتون جوری باشه که به خودش اجازه توهین به خانوادتون رو نده .

بهش بگید این بار هم تو منو ببخش هم من تو رو بخاطر اون توهینت میبخشم ولی دیگه سعی کن به خانوادم توهین نکنی .

نمیدونم یجور با مهربانی همراه با جدیت بهس بگو .
    وقتی شمام روی این حرفاش حساسین پس بهتره از همین الان حدو حدود خودتون رو برای همدیگه تعیین کنید ..
    بگو توهین نمیکنم و تو هم نباید توهین کنی .
    حدود احترام رو برای همدیگه مشخص کنین .
    مهربان باسید ولی قدرت رو در زندگی دست همسرتون ندید .
    تعادل رو حفظ کنید و در مسایل خاص با جدیت نه عصبانیت برخورد کنید .

با پرخاشگری و رودر رو وایسادن گفتن اینکه این چه حرفی بودو .... کدورت ها بیشتر میشه .
    پس اول با مهربانی و جدیت بهش حدو حدود رو تذکر بدین....شاید تا الان اصلا نمیدونسته در چه حد حساسین ...یا شاید با ناراحتی قهر آتو دستش دادین.

ولی باز میگم در مورد مراسم دل همسرتون رو کامل بدست بیارین و ایتم هاشو مزابق میل و علاقه اون ترتیب بدین تا یه خاطره شیرین برا جفتتون بمونه .

21. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    سوره نسا طرز رفتار با زن را گفته البته برا بعد عروسیه.
    جدی؟
    در چه موردیه ؟معنیش نخوندم ...

23. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    جدی؟
    در چه موردیه ؟معنیش نخوندم ...
    کلا سوره قشنگیه معنیش بخون ولی در این یه مورد که گفتم آیه 34 سوره نسا هست

25. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

کلا سوره قشنگیه معنیش بخون ولی در این یه مورد که گفتم آیه 34 سوره نسا هست
    گفته زنانی که نافرمانی میکنن در مرحله اول پندشان دهید اگه درست نشد در مرحله دوم رخت خوابتون را جدا کنید اگه درست نشد مرحله سوم یه تنبیه کوچولو در حدی که آزار نبینن مثه تلنگر یا نیشگون، اگه درست نشد حسابشان با خداست.

27. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : توقعات بیجا در ازدواج

این روش و سنت ما ایرانی هاست که به جای لذت بردن از ازدواج و شادی بیشتر به حواشی اهمیت میدیم

مثلا" کلی پول فیلم برداری پرداخت میکنیم که شاید یکبار هم فیلم عروسی رو نگاه هم نکنن

بهتره در این موارد حتما" همسرتون در کنارتون باشه و دو نفری تصمیم گیری کنید و ایشون هم شرایط شمارو درک کنه

و گرنه همین کدورت ها و اختلافات ریشه تنشهای آینده زندگی مشترکتون خواهد بود
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

29. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

گفته زنانی که نافرمانی میکنن در مرحله اول پندشان دهید اگه درست نشد در مرحله دوم رخت خوابتون را جدا کنید اگه درست نشد مرحله سوم یه تنبیه کوچولو در حدی که آزار نبینن مثه تلنگر یا نیشگون، اگه درست نشد حسابشان با خداست.
    واقعا!!!!!!!!
    خوب نیست که

31. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2513
    تشکـر
    50
    میزان امتیاز
    11

ممنون از لطف همتون بهش قسم خوردم که اصلا جوابش ندم چیکا کنم طاقت ندارم

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

خب اگر به مادرتون توهین زیادی کرد و همون لحظه شما قسم خوردید و اگر فکر میکنید که اگر قسم بشکنید ممکنه فردای اینده باز ااز این رفتارها تکرار کنه ؛پس رو قسمتون باشید ..
    منطورم اینکه جدیتتون رو در این مورد درک کنه و سعی کنه در موقع عصبانیت هم باز به هم توهین نکنید .

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2513
    تشکـر
    50
    میزان امتیاز
    11

ممنونم ازتون که ارومم کردی ممنونم که همیشه شما دوستان ارومم میکنید خیلی ممنونم از لطفتون

35. کاربران زیر از behzad211 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : توقعات بیجا در ازدواج

تو زندگیت نه خودت ذلیل زنت باش نه بخوا که زنت ذلیل تو باشه احترام متقابل اصل اساسی زندگی هست اگه همش بی احترامت میکنه و تو مدام احترام میکنی مشکل از تو هست باید یه کم جدی تر باشی نه به این معنی که بی احترامی کنی یعنی باید رفتارت یجوری باشه که به خودش اجازه بی احترامی نده. زنا هم از مردای خشن بدشون میاد هم از مردای تو سری خور.

37. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

اگه طاقت نداری که یکم جدیت داشته باشی در برابرش ، همین الان برو پیام بده بهشو بازم معذرت خواهی کن .

ولی دفه ی دیگه انتظار نداشته باش نه به خودت احترام بزاره نه به خانوادت ..... هرچیزی هم خواست همون موقع براش باید مهیا کنی .

وقتی نمیتونی جدی باشه پس باید انتظار اینکارارو هم ازش داشته باشی .

پس صبور باش .
    ویرایش توسط love : 05-16-2016 در ساعت 12:50 PM

39. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)