نمایش نتایج: از 1 به 33 از 33

موضوع: خواستگار بی نماز

4759
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خواستگار بی نماز

سلام بچه ها

آقا واسه دختر خالم یه خواستگار اومده که شرایطش مناسب هستش تو خیلی از زمینه ها
    بعد این دختر خاله بنده گیر داده بود که خواستگارشو مجردی ببرم یه شب شام تا دستم
    بیاد زمانی که جو رسمی نیست چجور آدمیه و با دختر خالم مطرحش کنم ما هم دیشب اینو همراه کردیم و بردیم یه سفره خونه با چند تا دیگه از بچه های دانشگاه

نکته ای که هست قبلا به دختر خالم گفته بوده من اعتقادی به نماز و روزه ندارم و نماز نمیخونم روزه هم نمیگیرم

من اینو در جریان بودم دیشب بعد از شام این بحثو راه انداختم با یکی از بچه های دانشگاه که اونم را ترغیب کنم به شرکت کردن تو این بحث بهش گفتم فلانی این زنه هست تو دانشگامون چقد جانماز آب میکشه هی فقط بلده نماز بخونه و اخلاقای دیگش چه جوریه و فلان کار و فلان کارو میکنه

بعدم به خواستگاره گفتم نظر شما چیه آقا سینا در مورد اینطور آدمایی اینم گفت من از اینطور آدمایی متنفرم من اصلا متوجه نمیشم یعنی چی که وایسیم هی عربی بلغور کنیم آقا اگه تشکر از خدا هستش خب من فارسی تشکر میکنم اگه تشکر از خدا هستش من با کارهای خیر و خوبی که انجام میدم از خدا تشکر میکنم پس عربی بلغور کردن یعنی چه مگه عربم

بچه ها مشخصات مثبتش اینا هستش :

تحصیلاتش
    درآمدش
    شغلش
    اخلاقش
    خانوادش
    ادا نداشتنش
    ======
    مشخصات بدشم فقط همین نماز نخوندنش هستش
    ======

اینم بگم این آدم فقط به نماز و روزه اعتقادی نداره ولی مثلا هیئت میره . نذری میده.کربلا میره.کار خیر انجام میده.اخلاقیات را رعایت میکنه.به شدت حروم حلال مهمه واسش.

خانوادشم مذهبی معمولی هستن مثل خانواده خالم اینا هستن یعنی مثلا پدر مادرش نمازشون سر جاشه موسیقی و ترانه و عروسیشونم سر جاشه

دختر خالمم نمازشو میخونه روزشم میگیره ولی خب چادری هم نیست موسیقیشم گوش میده مسافرت خارجشم میره

حالا به نظرتون با این تعاریف چه تصیمی باید بگیره ؟؟

2. 4 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : ...خواستگار بی نماز...

سلام

ببینید اگر نماز و روزه نمیگیره اصصصلا دلیل بر این نیست ادم بی دینی و کافر و. بد اخلاق ادمم داریم نماز و روزش میخونه ولی یکذره. حاظر نیست کمک به دیگران کنه فطریش و نمیده نماز خوندن و روزه گرفتن یه نوع عبادت هستش. فطریه دادن هم به ادم های نیازمند و خوبی کردن هم بنوعی عبادت هرکدومش ثواب خودش و داره به هرحال این اقا یه باور هایی رسیده که میگه من از طریق دیگه خدا رو عبادت میکنم منم اصلا نمیگم کارش درست یا نه چون اصلا نمیدونم بر چه اساسی این باور و انتخاب کرده به هرحال عقیدش این تو دین هم هیچ اجباری نیست و قابل احترام ....

از این موضوع بگذریم بستگی به دختر خالت داره اگر براش نماز خوندن مهم این فرد و بذاره کنار ولی اگر نه براش مهم نیست بهش فکر کنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26087
    تشکـر
    255
    تشکر شده 155 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

بهتر این موضوع رو بخونین
    قرآن كریم راه تاركین نماز را به سقر منتهی می‏داند و در مورد آنان می‏فرماید: «ما سلككم فی سقر قالوا لم نك من المصلّین»5 روزی فاطمه زهرا ، صدیقه کبری(سلام لله علیها) از پدر گرامی خویش سوال کرد: پدر جان مردان و زنانی که نماز خود را سبک می شمارند چه عذاب و عقوبتی دارند؟ رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: دخترم! هر زن و مرد مسلمانی که نماز خود را سبک و کوچک بشمارد، خداوند او را به پانزده بلا گرفتار می کند: شش بلا در دنیا، سه بلا هنگام مرگ، سه بلا در عالم قبر و سه بلای دیگر هنگامی که روز قیامت از قبر برانگیخته می شود.

امّا آن شش بلا که در دنیا به او می رسد :
    اوّل: خداوند برکت را از عمرش برمی دارد و عمرش کوتاه می شود.
    دوّم: خداوند برکت را از روزی اش برمی دارد و رزق و روزیش کم می گردد.
    سوّم: خداوند نشانه بندگان صالح و شایسته را از صورت او پاک می کند و نور ایمان را از چهره او می برد.
    چهارم: هر طاعتی که به جا آورد، بهره ای از آن نمی برد.
    پنجم: دعایش مستجاب نمی شود.
    ششم: بهره ای از دعای مردان و زنان صالح و شایسته نمی برد و مشمول دعای نیکان نمی شود.

امّا آن سه بلا که هنگام مرگ به او می رسد:
    اوّل: با ذلّت و خواری از دنیا می رود.
    دوّم: گرسنه می میرد.
    سوّم: تشنه از دنیا می رود تا جایی که اگر از تمامی نهرهای دنیا به او آب داده شود، عطش و تشنگی او فرو نمی نشیند و عطشان می میرد.

و آن سه بلا که در عالم قبر به او می رسد:
    اوّل: خداوند ملکی را بر او می گمارد که در قبر او را(به وسیله قهر و غضب و پریشانی و اضطراب) از جای خود برکند.
    دوّم: گور بر او تنگ می شود و فشار قبرش زیاد می گردد.
    سوّم: قبرش مملوّ از ظلمت و تاریکی می گردد.

و آن سه بلایی که در قیامت به او می رسد:
    اوّل: خداوند فرشته ای را مأمور می کند تا او را در حالی که همه نظاره گرش هستند با صورت روی زمین بکشاند.
    دوّم: به سختی از او حساب می کشند و به اعمالش رسیدگی می کنند.
    سوّم: خداوند با نظر رحمت به او توجّه نمی فرماید و برای او عذاب و عقابی دردناک قرار خواهد داد.
    نتیجه از این موضوع :
    هرچقدرم در این دنیا کارهای نیک انجام بدی ولی نماز نخونی هیچ ارزشی نداره من اگه خواهر داشتم به چنین پسری خواهرمو نمیدادم وسعی میکردم پسرو متقاعد کنم به امر مهم نماز
    امضای ایشان

دوست داشتن مثل نماز میمونه ،

وقتی نیت کردی

دیگه نباید اطرافتو نگاه کنی...!

6. 5 کاربران زیر از بهنام1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26087
    تشکـر
    255
    تشکر شده 155 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها

سلام

ببینید اگر نماز و روزه نمیگیره اصصصلا دلیل بر این نیست ادم بی دینی و کافر و. بد اخلاق
    اقا یه باور هایی رسیده که میگه من از طریق دیگه خدا رو عبادت میکنم منم اصلا نمیگم کارش درست یا نه چون اصلا نمیدونم بر چه اساسی این باور و انتخاب کرده به هرحال عقیدش این تو دین هم هیچ اجباری نیست و قابل احترام ....
    احکام خدا عقیده ای وباب میلی نیست هرجاشو دوست داشتیم انجام بدیم هرجاشو دوست نداشتیم انجام ندیدم
    ایشون کربلا سفر میکنن ولی به خودشون یکم فشار نیاوردن ببینن امام حسین چرا به شهادت رسید؟امام حسینو قبول دارن ولی توصیه های حضرت به خواندن نماز اول وقتو نه!خیلی جالبه!

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ إِنَّ اللَّـهَ مَعَ الصَّابِرِينَ.

ای اهل ایمان، (در پیشرفت کار خود) از صبر و مقاومت کمک گیرید
    و به ذکر خدا و نماز توسّل جویید که خدا با صابران است.
    .
    .
    .

سوره بقره- آیه ی
    ۱۵۳
    یا خدای محمد(ص) رو قبول ندارن یا ....
    امضای ایشان

دوست داشتن مثل نماز میمونه ،

وقتی نیت کردی

دیگه نباید اطرافتو نگاه کنی...!

8. 6 کاربران زیر از بهنام1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط بهنام1 نمایش پست ها
    احکام خدا عقیده ای وباب میلی نیست هرجاشو دوست داشتیم انجام بدیم هرجاشو دوست نداشتیم انجام ندیدم
    ایشون کربلا سفر میکنن ولی به خودشون یکم فشار نیاوردن ببینن امام حسین چرا به شهادت رسید؟امام حسینو قبول دارن ولی توصیه های حضرت به خواندن نماز اول وقتو نه!خیلی جالبه!

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ إِنَّ اللَّـهَ مَعَ الصَّابِرِينَ.

.
    .
    .

سوره بقره- آیه ی
    ۱۵۳
    منم همینو میگم نمیدونم بر چه اساسی این باور و دارن و این راه انتخاب کردن ولی میگم دلیل بر این نیست ادم کافر و بی دینی و بدی هست و هرعبادتی جای خودش و داره و جای یه عبادت دیگه رو پر نمیکنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سوال:

به نظرتون ازدواج با خواستگاری که نماز نمی خونه اشکال داره؟

پاسخ :
    با سلام و تشکر از اعتمادتون
    ازدواج با این فردی اشکال شرعی ندارد ولی از نظر مشاوران ازدواج، همتایی در ازدواج بسیار مهم است به خصوص
    همتایی در باورهای دینی و اهداف کلی زندگی، هتمایی در ارزش هاو هتمایی در اخلاق.
    همتايي سبب انسجام و پيوند قوي تر مي شود.
    اما شرایط شما شرایط خاص است به نظر می رسد با داشتن خانواده خوب و اخلاق مناسب زمینه ها را داشته باشند. به خصوص این که نماز هم می خوانده است. گاهی مشکلات زندگی و اقتصادی، شایعات و شبهات و...می تواند فرد را از دین دور کند. انسان در کل اراده دارد می تواند حتی در سخت ترین شرایط باورهای دینی خود را داشته باشد مثل همسر فرعون که قرآن آن را به عنوان الگو مثال زده اند.
    اما
    زود عقد نکنید. مدتی با هم با اشراف خانواده ها رفت و آمد داشته باشید و گفت و گو کنید. بیشتر ایشان را بسنجید
    به خصوص در مورد دوستان او و همکارانش تحقیق کنید از او بخواهید چند معرف( خانم و آقا) که او را خوب می شناسد معرفی
    کنند با آنها هم خانواده و خودتان صحبت کنید. و او را ارزیابی کنید.

اگر دیديد زمینه ها مناسب را دارد او را انتخاب کنید. از جمله زمينه هاي مناسب صداقت و امانت داري و رازداري اين فرد است اگر فردي صفات اخلاقي ياد شده را داشته باشد و شما ناچار به گزينش باشيد بين او و فردي كه اين صفات را ندارد اين فرد را انتخاب كنيد
    ولی اگر فاصله زیاد است باورهای غیر منطقی زیادی دارد و...از چاله مجردی وارد چاله تاریک زندگی با فردناسازگار و غیرمنطقی نشوید.
    هرگز صرف اين كه بگويد به خاطر شما نماز مي خوانم او را قبول نكنيد چون به خاطر يك مشاجره نيز ممكن است نماز را ترك كند. نماز خواندن ريشه در اصول اعتقادي دارند يعني فردي كه باورهاي ديني قوي داشته باشد و بداند كه خدايي هست، او پيامبري دارد و با وحي با بندگانش ارتباط دارد و سرانجام حساب و كتاب و معادي است كفايت مي كند كه دستورات خدا عمل كند و از نواهي او دوري كند.
    شما طلبه هستيد و بايد همسري همراه و كمك كار داشته باشيد تا بتوانيد رسالت خود را به خوبي انجام دهيد و گرنه همسرتان خود مانع تبليغ و حتي تربيت فرزندتان خواهد بود.
    *در کل در دوران آشنایی باید رفتارها و گفتارهایی که سبب ارتباط عاطفی و بعد وابستگی می شود مانند رد و بدل کردن هدیه، شوخی، سخنان غیر ضروری اجتناب شود چون نقض غرض می شود یعنی شناخت از طرف مقابل حاصل نمی شود و با نگاه هیجانی عیب ها و تفاوت های نادیده گرفته می شود

تحقيقات مشاوران ازدواج و تجارب عملي ايشان نشان مي دهد كه هتمايي علت تحكيم رابطه زناشويي است. يكي از عواملي كه مي تواند سبب تضعيف پيوند زناشويي و رابطه همسران شود ناهتمايي در باورهاي ديني و ارزشي است. بنابراين اگر فردي بخواهد كسي را گزينش كند كه از جهت با او هتما نيست در واقع وارد كار پر خطري شده است. احتمال اين كه فردي بعدا تغيير كند وجود دارد و روي احتمال نمي تواند تصميم گرفت. يعني اگر كسي خواست چنين پيوندي را قبول كند بايد بنا را بگذارد بر اين كه احتمال اين وجود دارد كه همسرم تغييري از نظر ديني و ارزشي نكند و ما تا آخر با اين اختلاف زندگي خواهيم كرد.
    اگر با اين احتمال جلو نرود هميشه تحت فشار خواهد بود و حرص جوش مي خورد كه چرا او تغيير نمي كند و احتمال با هم كلنجار و مشاجره هم خواهند داشت. سيل اين اختلافات دامنگير فرزندان هم خواهد شد و نبايد انتظار داشت فرزندان كه در مهد ناآرامي رشد كرده اند خود آرام قرار داشته باشند و مشكلات را در رفتار خود بروز ندهند.

به خاطر تو
    ايام پور شور نامزدي امواجي از هيجانات و نشاط را به همراه دارد. چه بسا در سايه اين هيجانات مثبت زوج ها قول و قرارهايي بگذارند كه براساس بينش و تصميم واقعي نبوده باشد. برخي از افراد به ديگري قول مي دهند كه تغييري در خود ايجاد كنند مثلا نماز بخوانند، حجاب داشته باشند، سيگار را كنار بگذارند و.....اين قول ها اگر صرفا به خاطر انگيزه هاي بيروني باشند نه دروني، ممكن است به دليل مشكلات بيروني مانند مشاجرات نيز فروكش كند مثلا فردي كه به خاطر همسرش نماز خوان شده راحت به خاطر اختلاف با همسرش نماز را كنار مي گذارد. بنابراين بايد توجه داشته باشيم كه تغيير امري دروني است و با محوريت انگيزه هاي دروني است.

نماز ستون دين
    نماز ستون دين است يعني رفتارها و صفات خوب ديگر با آبياري روزانه نماز است كه رشد مي كند و علف هاي هرز غفلت از ريشه كنده مي شود. فردي كه واقعا نماز خوان است با هركسي دوست نمي شود هر تجارت و كاري را نمي پذيرد
    برخي از افراد خدمت ائمه عليهم السلام مي رسيدند مي گفتند براي دخترمان خواستگار امده چه كنيم ايشان مي فرمودند به كسي بدهيدش كه اخلاق خوب داشته باشد و ديندار.
    اخلاق خوب هم اشاره به صفات پايدار و عمقي است نه رفتارهاي زود گذر: صداقت و امانت داري از اساسي ترين نمودهاي يك فرد اخلاق مدار است. فردي كه نماز خوان هم باشد ولي از اين صفات عميق بي بهره باشد نمازش معراج و سودي ندارد و چه بسا به دلائل دنيوي پشت نماز مخفي شده باشد و نماز را سپري براي تظاهر و فريب قرار داده باشد
    بنابراين هر نماز خواني هم مورد تأييد خداوند متعال نيست

ظاهري ولي عميق
    برخي از ميوه ها ظاهرش لك و خرابي دارد انسان فكر مي كند همين است خوب قيمتش هم كه مناسب است آن را مي برد ولي وقتي باز مي كند مي بينيد باطن خيلي خراب و ويران است. برخي افراد ممكن است ظاهرا عيب كوچكي داشته باشند ولي وقتي برانداز و تحقيق مي كنيم وقتي در محك زندگي آنها را مي آزماييم مي بينيم كه عادات و صفات زشتي او به مراتب بيشتر است.

صفات مثبت عالي
    اگر فردي صفات پايدار و مثبت مانند راستگويي و امانت داري داشته باشد اميد زيادي به ديندار شدن او است.
    بنابراين اگر دختر خانمي ماند بين «اين كه با پسري ازدواج كند كه نماز خوان است ولي صداقت ندارد و امانت دار نيست» و «فردي كه صادق است و امانت دار ولي نماز خوان نيست» فرد دوم براساس دستور بزرگان دين برتري دارد چون كار او با مغز دين نزديك است و احتمال اين كه متدين واقعي شود زيادتر است
    تذكر: استاد قرائتي مي فرمايد: براي كاشتن تخم كدو هم بايد ان پوسته داشته باشد و هم مغز. هر كدام نباشد اين تخم رشد نخواهد كرد درست است مغز مهم تر است ولي اين مغز اگر در پوسته نباشد رشد نمي كند.
    نماز و حج و..پوست دينداري است ولي صفات اخلاقي مثبت مانند صداقت و امانت داري باطن و مغز دينداري هستند هم ظاهر مهم است و هم باطن ولي باطن مهم تر است بنابراين پذيرفته نيست كه برخي مي گويند حجاب يا نماز مهم نيست قلب بايد صاف باشد بله هم قلب بايد صاف باشد و هم ظاهر بايد اسلامي باشد .

12. 6 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اگه بخواید به جا مقاله نوشتن نظر شخصی خودتون را بگید چیه نظرتون

14. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اگه بخواید به جا مقاله نوشتن نظر شخصی خودتون را بگید چیه نظرتون
    اگر شخصی نماز میخونه دلایل و هدفی داره !

دلایل نماز اهداف اصلی انسان را در زندگی نشون میده ....

پس اگر شما یا دختر خالتون نماز میخونید و بهش پایبند هستین ، من توصیه میکنم با شخصی که نماز نمیخونه ازدواج نکنید .

اما اگر برای شما هم کم ارزشه و مهم نیست پس نباید از طرف مقابل هم چنین انتظاری داشته باشین .

( اما در کل به عنوان توصیه ، شخصی که نماز میخونه و شاکر نعمت های خدا است ، بهتر از بقیه میتونه همسر خوبی باشه و قدر همسرش رو بدونه ، مطمعنن عشق زندگیشون هم بیشتر میشه ، با دلایل عملی و روانشناختی اینو میگم )

واینم مقاله نبود چکیده ای بود برای جواب ، اگر مقالات علمی و مذهبی رو برین سرچ کنید بخونید خودتون درک میکنید .

16. 5 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

نظر شخصی خودمو میگم همچین شخصی که حق الله رو به جا نمیاره از خدا دور و دورتر میشه و یه روز ممکنه برای بدست اوردن خواسته هاش حتی از راه حروم پول دربیاره و دست به هر کاری بزنه چون ترس از خدا میتونه فرد را ازانجام خیلی از گناها باز دارد و ارتباط روزانه با خدا و یادش در همه ی لحظات باعث میشه فرد این شرم و خجالت رو در مقابل خدا داشته باشه که به سمت گناه کشیده نشه. ( اگرم گناهی کنه سریع برمیگرده و توبه میکنه ) کاری ندارم به اشخاصی که مسلمان شناسناهه ای هسن و برای پست و مقام نمازو روزه میگیرن و نباید گناه این افراد رو به پای شخصی که خدا رو شناخته و اسلام درک کرده انداخت و همه رو با یک دید نگاه کرد.
    من خودم باشم باهمچین شخصی ازدواج نمیکنم مگر اینکه قبل از ازدواج عقایدشو تغییر بده چون ملاک اول من دقیقا همینه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

18. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

میگم درسته ک این خواستگاره کلی کارهای خیر میکنه
    اما نماز و روزه جز واجبات هست و کارهای خیر مستحبات
    مثه این هست ک آدم غذاهای ضروری ک ناهار و شام و صبحانه هست را بگه نمیخورم عوضش میوه زیاد میخورم
    خوب هرچی هم میوه بخوره جای ناهار و شام را نمیگیره ک
    خخخ ببخشید دیگه ی مثالی زدم ک واضح روشن بشین
    هرچیزی جای خودش اهمیت داره اما طرف بااصل دین اسلام مخالفه
    ینی آدمی هست ک به خدا اعتقاد داره اما به اسلام اعتقاد نداره .
    دیگه واضح تر نتونستم تحلیل کنم .

یا علی مدد

20. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نظر کاملا شخصی

من با آدمی که نماز نمیخونه ازدواج نمیکنم

البته با آدمی هم که از ایمان فقط نماز خوندن رو بلد هست هم همینطور

نماز اراده آدم رو نشون میده

کسی که حاضر نیست اینطوری در برابر خدا بایسته ممکنه خیلی جاها کم بیاره

من که اصلا تو کتم نمیره

چون خودم سعی میکنم همیشه نمازم رو اول وقت بخونم پس انتظار دارم همسر هم همینطور باشه

22. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظرم اگه دخترخاله تون واقعا براش مهمه که طرف مقابلش اهل نماز و روزه باشه و این موضوع همیشه جزو اولویت هاش بوده و الان فقط به خاطر موقعیت اجتماعی این اقا کمی دچار تزلزل شده، با خدا معامله کنه.
    بگه من فقط به خاطر خدا از این وصلت گذشتم.
    مطمئن باشه بزودی خدا بهترین هارو براش رقم میزنه. چون خودم همچین تجربه ای داشتم. تو معامله با خدا ادم هرگز ضرر نمیکنه.

24. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

راه رشد : نماز در احادیث‏
    1. نماز ستون دین: قال رسول‏اللَّه‏صلى الله علیه وآله وسلم: «الصلاة عماد الدین»(237) «ان عمودالدین الصلاة»(238) بدرستى كه نماز ستون دین است.
    2. نماز معیار سنجش: قال رسول‏اللَّه‏صلى الله علیه وآله وسلم: «الصلاة میزان»(239) نماز وسیله سنجش و ارزیابى است.
    3. نماز وسیله تقرب به خدا: عن الرضاعلیه السلام: «الصلاة قربان كل تقىّ»(240) نماز وسیله تقرب هر انسان پرهیز كار است.
    4. نماز چهره دین: قال على‏صلى الله علیه وآله وسلم: «لكلّ شى وجه و وجه دینكم الصلاة»(241) هر چیزى چهره‏اى دارد و چهره دین نماز است.
    5. نماز سفره مهمانى خدا: قال رسول‏اللَّه‏صلى الله علیه وآله وسلم: «الا ان الصلاة مأدبة اللَّه فى الارض قد هنأها لاهل رحمته فى كل یوم خمس مرّات»(242) نماز سفره مهمانى خدا است در روى زمین كه آن را در هر روزى پنج بار براى مستحقّان رحمت خود آماده و گوارا ساخته است.
    6. نماز كلید بهشت: قال رسول‏اللَّه‏صلى الله علیه وآله وسلم: «مفاتیح الجنّة الصلاة»(243) كلیدهاى بهشت نماز است.
    7. نماز دژ محكم الهى: قال على‏علیه السلام: «الصلاة حصن الرحمن ومدحرة الشیطان»(244) نماز قلعه ودژ محكم خداوند رحمان ووسیله راندن شیطان است.
    8. نماز نور چشم پیامبر: قال رسول‏اللَّه‏صلى الله علیه وآله وسلم: «جعل اللَّه جلّ ثناؤه قرّة عینى فى الصلاة»(245) خداوند نور چشم مرا در نماز قرار داده است.
    9. نماز بهترین عمل: قال على‏علیه السلام: «اوصیكم بالصلاة و حفظها فانّها خیرالعمل و هى عمود دینكم»(246) شما را سفارش به نماز و حفظ آن مى‏كنم زیرا نماز بهترین عمل و ستون دین شماست.
    10. نماز معیار قبولى سایر اعمال: قال الباقرعلیه السلام: «انّ اوّل ما یحاسب به العبد الصلاة فان قبلت قبل ما سواها»(247) اولین چیزى كه انسان به آن بازخواست مى‏شود نماز است؛ اگر پذیرفته شود سایر اعمال نیز پذیرفته خواهد شد.
    11. نماز مایه خروج از كبر: قال على‏علیه السلام: «فرض اللَّه الایمان تطهیراً من الشرك و الصلاة تنزیهاً عن الكبر»(248) خداوند ایمان را واجب كرد از جهت پاك شدن از شرك و نماز را از جهت منزّه شدن از كبر و غرور لازم ساخت.
    12. خشوع در نماز: كان على‏بن الحسین‏علیهما السلام: «اذا توضّأ للصلاة و اخذ فى الدخول فیها اصفّر وجهه و تغیّر لونه فقیل له مرة فى ذلك فقال انى ارید الوقوف بین یدى ملك عظیم»(249) حضرت على‏بن الحسین‏علیهما السلام وقتى وضو مى‏گرفت و وارد نماز مى‏شد رنگ مباركش تغییر مى‏كرد و زرد مى‏شد. از حضرت علت آن را پرسیدند، فرمود: به خاطر این‏كه در محضر خداوند بزرگ مى‏ایستم چنین حالتى به من دست مى‏دهد.
    13. نماز اوّل وقت خواندن: قال على‏علیه السلام: «لیس عمل احبّ الى اللَّه عزوجل من الصلاة فلایشغلّنكم عن اوقاتها شئ من امور الدنیا فان اللَّه عزوجل ذمّ اقواماً فقال: «الذین هم عن صلاتهم ساهون» یعنى انّهم غافلون استهانوا باوقاتها»(250)
    هیچ عملى محبوب‏تر از نماز نزد خداوند نیست بنابراین امور دنیا شما را از نماز اول وقت باز ندارد و لذا خداوند گروهى را در قرآن كریم نكوهش كرد و فرمود: از نماز خود سهو دارند یعنى غفلت دارند و نسبت به اول وقت سهل انگارى می‌كنند.

مسائل ذکر شده‌ی بالا، حتی در صورت عدم پایبندی طرف مقابل نقض نمیشه. توضیحات بیشتر در صورت لزوم!
    البته به کفو بودن هم توجه کنید، اختلاف عقاید به سادگی نمی‌شه از کنارش گذشت

26. 2 کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام بچه ها

بیاد زمانی که جو رسمی نیست چجور آدمیه و با دختر خالم مطرحش کنم ما هم دیشب اینو همراه کردیم و بردیم یه سفره خونه با چند تا دیگه از بچه های دانشگاه

نکته ای که هست قبلا به دختر خالم گفته بوده من اعتقادی به نماز و روزه ندارم و نماز نمیخونم روزه هم نمیگیرم

من اینو در جریان بودم دیشب بعد از شام این بحثو راه انداختم با یکی از بچه های دانشگاه که اونم را ترغیب کنم به شرکت کردن تو این بحث بهش گفتم فلانی این زنه هست تو دانشگامون چقد جانماز آب میکشه هی فقط بلده نماز بخونه و اخلاقای دیگش چه جوریه و فلان کار و فلان کارو میکنه

بعدم به خواستگاره گفتم نظر شما چیه آقا سینا در مورد اینطور آدمایی اینم گفت من از اینطور آدمایی متنفرم من اصلا متوجه نمیشم یعنی چی که وایسیم هی عربی بلغور کنیم آقا اگه تشکر از خدا هستش خب من فارسی تشکر میکنم اگه تشکر از خدا هستش من با کارهای خیر و خوبی که انجام میدم از خدا تشکر میکنم پس عربی بلغور کردن یعنی چه مگه عربم

تحصیلاتش
    درآمدش
    شغلش
    اخلاقش
    خانوادش
    ادا نداشتنش
    ======
    ======

اینم بگم این آدم فقط به نماز و روزه اعتقادی نداره ولی مثلا هیئت میره . نذری میده.کربلا میره.کار خیر انجام میده.اخلاقیات را رعایت میکنه.به شدت حروم حلال مهمه واسش.

خانوادشم مذهبی معمولی هستن مثل خانواده خالم اینا هستن یعنی مثلا پدر مادرش نمازشون سر جاشه موسیقی و ترانه و عروسیشونم سر جاشه

دختر خالمم نمازشو میخونه روزشم میگیره ولی خب چادری هم نیست موسیقیشم گوش میده مسافرت خارجشم میره

خب من کاری به هیچکی ندارم.. نه خودم و نه ... فقط در مورد نماز می گم... اصلا ربطی به خواستگاری و ... نداره تو این انجمن و ... کاری نداریم کی خوبه کی بده... کی خوب بودنش کامله... کی خوبه اما این خوبی ناقصه... کی بده... کاری نداریم به این که کی نماز می خونه کی نمی خونه... من نمی خونم یا نه یا شما می خونید یا نه و ... کاری نداریم که خودم به این حرفام عمل می کنم یا نه... به هیچ کدوم از اینا کاری نداریم ... فقط در مورد نماز و اینکه آیا عربی بلغور کردنه میگم...

عربی بلغور کردن نیست... کسی که همچین حرفی رو میزنه پیگیر باشه و بره عربی رو بفهمه... عربی هم یک زبانه که اکثرا میفهمیم... معنی چیزایی رو که تو نماز میگیم رو با یه سرچ ساده تو نت میشه پیدا کرد و (همه باید بدونن حالا بعضی قدیمیا و مادربزرگا و پدر بزرگا اصلا دنبال زیر سوال بردن احکام و ... مثل ما امروزیا که سواد داریم مثلا و دنبال اثباتیم برای هر چیز نیستن و ... و با صداقت و صافی تمام ننماز می خونن) ... حالا این که فارسی میتونه بخونه یا نه خب یکم از روحانی بودن و معنوی بودنش انگار کاسته میشه ... که این احکام رو مراجع با توجه به قرآن تحلیل و تفسیر می کنن...

خیلی تاثیرات روحی و روانی زیادی داره که کشف نشده و علم انسان اونقدرا نرسیده.... تو همین انجمن چارتا آدم افسرده که یه اختلال روحی ساده است رو نتوسنتن حل کنن حالا چه برسه بخوان فواید نماز و تاثیرات اون بر روح رو کامل بشناسن... در حالی که ما در زمینه علم روحی خیلی ضعیفیم...

در ضمن اگه خدا رو یه نفر قبول داره و همچنین مسلمانه پس قرآن رو قبول داره و متن صریح اون رو باید انجام بده... متن صریح قرآن و تفسیر و تحلیل ضعیف نیست... (مسلمان عملی و توحید عملی)

وقتی متن صریح قرآن به یه عملی دعوت می کنه حتما می دونه انسان ها از درک کاملش خیلی عاجزن... و شاید این عجز قرن ها طول بکشه... پس انسان مسلمان باید حرف خداوند رو که بزرگتره گوش بده... همونطور که یه بچه حرف پدر و مادرشو باید گوش بده...

یک نفر وقتی نماز می خونه باید بفهمه چی میگه...

وقتی میگه الله اکبر باید بدونه ینی خدا بزرگتر است (حتی نیومده از همه چیز و از همه کس ینی خداوند انقدر بزرگواره که حتی قابل مقایسه نیست)

این ینی چی؟

ببینید همه ما آدم بزرگا و آدمای معروف مثل فوتبالیستا و خواننده ها و ... رو دوست داریم... وقتی تو اینستا پست میذارن یا جاهای دیگه با شوق و علاقه میخونیمش...

اما وقتی می گیم الله اکبر... آیا شده با همون شوق و شوقی که نسبت به آدمای بزرگ داریم و پستاشونو می خونیم نسبت به قرآن داریم؟

و ....

امام حسین در اون شرایط جنگ کربلا چرا وسط ظهر نماز خونده؟ عربی بلغور می کرده؟ هیئت رفتن و عزاداری ها همه در واژه اهدنا الصراط المستقیم (ما را هدایت کن به راه راست... حتی اگه تو راه راست هستی کامل تر و هموارتر) خلاصه میشه... روضه و ... این همه گریه همه واسه خودمونه... مگه بزرگواران دینی به گریه منو شما نیاز دارن؟ یا اگه یه فردی از دنیا میره خانوادش براش گریه کنه سر و سینشو بزنه به اون مرده چیزی میرسه؟ این گریه ها و عزاداری ها واسه نشون دادن قلب پاک عزاداره که بگه خدایا، ای امام حسین... من کوتاهی کردم در حق خودم... به خودم آسیب زدم به بقیه به دین و ... پشیمونم قلبم صافه... اونقدر ناراحتم اشک از چشام سرازیر میشه... تو این همه سختی کشیدی و این همه خونوادتو و ... رو زجر دادن واسه ارزش هایی مثل عدالت و ...زنده نگه داشتن دین اسلام و امر به معروف و نهی از منکر و .... (خود امام حسین گفته) اما من چی کار کردم... من لباس مسلمانی دارم اما اسلام رو زنده نگه داشتم... خودم نیاز به امر به معروف دارم... از خدا بخواه کمکم کنه

حتی کسی که به شدت حلال و حروم و ... سرش میشه به عنوان یه مسلمان که از قرآن آگاهی داره نباید بگه همینقدر بسه و ... باید سعی کنه هی کامل و کامل تر بشه... نماز بخونه... واقعا سجده میکنه خودشو در برابر خدا حس کنه... وقتی میگه سبحان الله ... الله اکبر در عمق دلش اینو احساس کنه... هر چی کامل و کامل تر بهتر

انسان دین رو باید خودش بشناسه نه ببینه بقیه چی میگن موقع نماز... میفهمن نماز چیه یا نه... میفهمن چی میگن یا نه ... خودش باید قرآن بخونه تا ببینه تو این قرآن چی نوشته...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 10-31-2016 در ساعت 11:14 PM
    امضای ایشان

28. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

خوشم میاد خوب همه رو به چالش می کشونی و حرف میکشی...
    امضای ایشان

30. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

من نظرم به پریماه بیشتر نزدیکه.
    ولی بازم میگم اگه خانواده اش اعتقاد داره خودش هم حلال حروم سرش میشه و .... به نظرم احتمال خیلی زیاد درست میشه اینم.
    نمیگم به امید این تغییر جلو برن ولی هر چی خودم فک میکنم کسی که نخواد بخونه و دل چرکین باشه ازین کارا یه گیری یه جا داره.
    نمیشه کسی حلال و حروم بدونه آدم خوب و ... باشه بعد خدا دلش رو روشن نکنه به اینکار. اگر آدم درستی باشه حتما به مرور زمان اصلاح پیدا میکنه.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

32. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 326 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    9

من تو اين بحث فقط نظر شخصي خودم رو مي دم
    من به شخصه ادمي هستم كه تو زندگي نماز نمي خونم ولي همسرم ادمي هستش كه حتي نماز صبحش هم ترك نمي شه
    باهم داريم زندگي مي كنيم و خيلي نقاط مشترك و مثبت و خوبي هم داريم
    من اعتقادات خودم رو دارم به خدا ايمان دارم به تمام نعمت هايي داده
    شب و روز شاكر نعمت هاش هستم حتي موقع الله اكبر اذان دستام و رو به آسمون بلند مي كنم و شكر نعمت هاش رو مي گم
    هيچ وقت دل كسي و نشكوندم به كسي بدي نكردم براي ديگران هميشه خير و خوبي خواستم تا جايي كه تونستم و مي تونم به ديگران كمك مي كنم حتي ماهي 2 تا خانواده رو پوشش مالي ميدم
    حتي حتي حتي واسه حيوون ها هم هر روز اندازه روزيشون واسشون غذا مي ريزم
    من اينا رو گفتم كه بگم خوب بودن ادم ها به نماز خوندن يا نخوندنشون نيست
    من انقد ادم ها رو مي شماسم كه نماز صبحشون رو مي رن تو مسجد مي خونن دم از خدا پيغمبر مي زنن ولي خيرشون به هيچكي نمي رسه
    من منظورم از اين حرف ها اينه كه نمي شه انقد راحت بگيم كسي كه نماز مي خونه سالمه ولي اگه نخونه ازدواج باهاش ريسكه
    من چنين چيزي و قبول ندارم
    من نماز نمي خونم ولي شب كه دارم سرم و مي زارم رو بالش با مرور اون روز و شكر تمام نعمت هاي خدا چشام و مي بندم
    از يك طرف ديگم اينكه اين اقا اين همه نكات مثبت داره شايد تو زندگي مشترك ببينه كه همسرش نماز واسش مهمه همين شايد بهونه اي بشه كه اونم رو به سوي نماز بياره
    پس نمي تونيم انقد راحت بگيم اين ازدواج ريسكه
    بازم مي گم من نظر شخصي خودم و دادم نظر ديگران هم واسم قابل احترام هستش

34. 3 کاربران زیر از مري موجي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 876 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

نماز نخوندن گواه این رو نمیده که طرف مقابل همسرداری بلد نیست!!
    ولی خب معیار مهمی هستش برای بعضیها اون خانومم باید ببینه از لحاظ مذهبی چقدر به اون اقا نزدیکه و ایا
    دوروز دیگه باهم سراین مسله دعواشون نمیشه ؟مثلا خانوم علاقه داشته باشه به برنامه های مذهبی و اقا کاملا برعکس
    بنظرم کاملا شخصیه و خودشون باید تصمیم بگیرن

36. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خواستگار بی نماز

همانطور كه مى دانيد ازدواج از جمله مسايل مهم در زندگى انسان مى باشد كه موفقيت در اين امر باعث آرامش و موفقيت هاى بعدى انسان خواهد شد.
    به طور خلاصه دو حالت در خصوص خواستگار بى نماز مى تواند وجود داشته باشد
    حالت اول: اين خواستگار، ملاك هاى همسر مناسب از جمله ايمان قلبى وسلامت اعتقادى را دارا بوده ومشكل نماز نخواندن ايشان، يك مشكل عقيدتى نيست بلكه يك حالت روانى گذرايى است كه معمولاً در مراحلى از زندگى انسان ها رخ مى دهد.
    همانگونه كه در فصل هاى گذشته نيز مطرح شد ترك نماز مى تواند عللى به جز ريشه ى اعتقادى داشته باشد مانند:نداشتن انگيزه قوى براى خواندن نماز، آگاه نبودن از فلسفه و اسرار نماز، داشتن سؤال و ابهام نسبت به بعضى از مسائل اعتقادى كه در صورت ازدواج با چنين فردى مى توان با انجام راه كارهايى، او را نسبت به انجام نماز تشويق كرده كه البته اين امر مهم، احتياج به زمان ،صبر وحوصله خواهد داشت.
    در اين حالت هر چند مى توان نگاه مثبتى به اين ازدواج داشت، اما كسى كه مى خواهد به چنين خواستگارى پاسخ مثبت دهد بايد تمامى سختى مسير را نيز در نظر گرفته و با كنار گذاشتن احساسات خود تصميمى عاقلانه اتخاذ نمايد تا در آينده گرفتار پشيمانى و حسرت نگردد.
    حالت دوم:
    وضعيت دومى را كه مى توان در اين زمينه متصور شد اين است كه مشكل نماز نخواندن ايشان ناشى از ضعف اعتقاد وايمان وى مى باشد در اين صورت مساله عدم كفويت ونابرابرى در ايمان به وجود مى آيد و ثمره ى آن چيزى جز كشمكش وآشفتگى هاى روانى در زندگى مشترك آينده تان نخواهد بود. زيراكسى كه پاى بند به دين (كه اصلى ترين مسأله زندگى است) نباشد هيچ تضمينى وجود ندارد كه پاى بند به رعايت حقوق همسر و زندگى مشترك باشد. انسان ديندار هرگز نمى تواند با همسردين كنار بيايد و با هم زندگى سعادتمندانه اى داشته باشند.
    در پايان ذكر چند نكته ضرورى مى باشد:
    يك - در مورد خواستگار نسبت به ميزان پايبندى وى به مسائل اعتقادى بايد تحقيقات لازم صورت پذيرد.
    دو - ملاك قضاوت و تصميم گيرى نسبت به افراد، وضعيت فعلى آنهاباشد از همين رو به راحتى نمى توان به وعده هاى خواستگاران نسبت به نماز خوان شدن در آينده و يا توانايى خود نسبت به نماز خوان نمودن شوهر آينده اطمينان نمود.
    سه - به گفته هاى خواستگارى اگرچه راست و واقعى باشدصد در صد اعتماد نكنيد وتحقيق از كانال هاى ديگر رافراموش نكرده و در اين زمينه از بررسى وضعيت خانواده، دوستان، رفت وآمدها و... در تشخيص شخصيت افراد غافل نشويد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

38. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    10

شاید تا وقتی که بچه نداشته باشن مشکل حادی پیش نیاد، اما فکرشو کردین فردا بچه با دیدن رفتار متفاوت پدر و مادرش دچار تضاد و سردرگمی میشه.

بعد هم من نگفتم هرکی نماز نمیخونه ادم بدیه هرکی میخونه ادم خوبیه. اما اگه قرار بود هرکی به قول اون دوستمون به حیوانات محبت میکنه و ازارش به خلق الله نمیرسه، دیگه بار نماز خوندن از دوشش برداشته بشه، خدا اینقدر تو قران تاکید به نماز نمیکرد.
    حتی تو روایات هم هست که نماز ستون دین است.
    ستون اصلی ترین بخش هر بناست. اگه حذف بشه اون سازه میریزه پایین.
    پس نماز چیز کم اهمیتی نیست و جایگزینی هم نداره. وگرنه خدا میگفت هرکی کارخیر میکنه و با دیگران بامحبته، دیگه لازم نیست نماز بخونه!!!

اما همه اینا به کنار. خیلی خانم ها هم هستن که نماز نمیخونن و براشون اهمیت نداره طرف مقابل اهل نماز باشه. اما این خانمی که سوال کردن، خودشون اهل نماز و روزه ن. فردا ممکنه سر همین قضیه به ظاهر کوچیک هزار تا اختلاف پیدا کنن و این تفاوتها وقتی بیشتر مشکل ساز میشه که بخوان فرزندانشون رو با اعتقادات مذهبی یا بی اعتقادات مذهبی بزرگ کنن.

یه مطلبی چند وقت پیش میخوندم که نوشته بود شیطان از جایگزین برای اغفال انسان استفاده میکنه. مثلا میگه به جای حج، پولشو کمک کن به چهارتا فقیر. که انسان رو از سفر خانه خدا منصرف میکنه و اون شخص ممکنه حتی با اون پول به فقرا هم کمک نکنه.
    یا مثلا میگه به جای روزه گرفتن چهارتا گرسنه رو سیر کن. و اون شخص ممکنه در طول ماه رمضون به یه نفر فقیر هم کمک نکنه ولی به همین بهونه، روزه هاش رو هم نمیگیره.
    پس هر چیزی به جای خودش خوبه.
    خود من به شخصه همیشه فکر میکنم کسی که برای حرف خدا تره خرد نمیکنه، چه تضمینی هست که برای حرف من ارزش قائل بشه.

40. 3 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    شاید تا وقتی که بچه نداشته باشن مشکل حادی پیش نیاد، اما فکرشو کردین فردا بچه با دیدن رفتار متفاوت پدر و مادرش دچار تضاد و سردرگمی میشه.

بعد هم من نگفتم هرکی نماز نمیخونه ادم بدیه هرکی میخونه ادم خوبیه. اما اگه قرار بود هرکی به قول اون دوستمون به حیوانات محبت میکنه و ازارش به خلق الله نمیرسه، دیگه بار نماز خوندن از دوشش برداشته بشه، خدا اینقدر تو قران تاکید به نماز نمیکرد.
    حتی تو روایات هم هست که نماز ستون دین است.
    ستون اصلی ترین بخش هر بناست. اگه حذف بشه اون سازه میریزه پایین.
    پس نماز چیز کم اهمیتی نیست و جایگزینی هم نداره. وگرنه خدا میگفت هرکی کارخیر میکنه و با دیگران بامحبته، دیگه لازم نیست نماز بخونه!!!

اما همه اینا به کنار. خیلی خانم ها هم هستن که نماز نمیخونن و براشون اهمیت نداره طرف مقابل اهل نماز باشه. اما این خانمی که سوال کردن، خودشون اهل نماز و روزه ن. فردا ممکنه سر همین قضیه به ظاهر کوچیک هزار تا اختلاف پیدا کنن و این تفاوتها وقتی بیشتر مشکل ساز میشه که بخوان فرزندانشون رو با اعتقادات مذهبی یا بی اعتقادات مذهبی بزرگ کنن.

یه مطلبی چند وقت پیش میخوندم که نوشته بود شیطان از جایگزین برای اغفال انسان استفاده میکنه. مثلا میگه به جای حج، پولشو کمک کن به چهارتا فقیر. که انسان رو از سفر خانه خدا منصرف میکنه و اون شخص ممکنه حتی با اون پول به فقرا هم کمک نکنه.
    یا مثلا میگه به جای روزه گرفتن چهارتا گرسنه رو سیر کن. و اون شخص ممکنه در طول ماه رمضون به یه نفر فقیر هم کمک نکنه ولی به همین بهونه، روزه هاش رو هم نمیگیره.
    پس هر چیزی به جای خودش خوبه.
    خود من به شخصه همیشه فکر میکنم کسی که برای حرف خدا تره خرد نمیکنه، چه تضمینی هست که برای حرف من ارزش قائل بشه.
    http://forum.moshaver.co/f204/%D8%A8...C%DB%8C-30646/

خانم طلیعه ممنون از نظراتتون
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

42. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 326 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    9

من صحبت يا نظر كسي رو نقل قول نكردم
    همون ولش هم نوشتم اين نظر شخصي بنده هست
    من نظرم و در مورد تيتر و عنوان اين پست نوشتم

44. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط پژمان نمایش پست ها
    نماز یک وظیفه شرعی برای هر مسلمون هست
    چطور خیلی راحت ازش میگذرید
    وای بحالتان که اتش جاویدان دوزخ در انتظار شماست
    شما خودتون نماز میخونید ؟؟؟یا نمایش اجرا میکنید ؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بله میخونم و اعتقاد دارم
    بله حرف زدن. راحت به حرف بگید من نماز میخونم ولی تو عمل های دیگه ای که ای شما دیده میشه اصل به نظر نمیاد
    و بیشتز دارید نمایش جلو کاربران اجرا میکنید

به هرحال گردن ادمی که که خودش اینکار و نمیکنه بعد به بقیه امر به معروف میکنه

روز خوش بابای
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

47. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

شما از کجا میدونید نماز نمیخونم چرا قضاوت بیجا میکنید
    همینو بدونید موقعی بابابزرگن فوت کرد من از اولین کسایی بودم که تسلیت گفتم و از بقیه خواستم براسون فاتحه بخونن حتی سوره هارو هم گذاشتم تا تگه کسی بلد نیست از روش بخونه
    واقعا که پریماه خانم
    چه ربطی داشت لطفا موضوع هار. قاطی پاتی نکنید من قضاوتی نکردم جناب فقط گفتم از بقیه چیزایی که ازتون دیدم به نظر نمیاد
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

49. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خب ربط داره
    کسی که انقد براش مهمه فاتحه خوندن و تسلیت گفتن
    معلومه مومنه و نمازشم بجاست
    من مومن بودن و تو این چیزا نمیبینم اسلام دین اخلاق
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

50. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    10

دوستی که گفتن نماز خوندن، عربی بلغور کردنه. شاید بد نباشه این داستان رو بخونین.

«دکتر محمد جواد شریعت که با جمعى از دانشجویان با مرحوم حاج آقا رحیم ارباب اصفهانى دیدار کرده است، خاطره آن ملاقات را چنین باز می‏گوید: سال یکهزار و سیصد و سى و دو شمسى بود، من و عده ‏اى از جوانان پر شور آن روزگار، پس از تبادل نظر و بحث و مشاجره، به این نتیجه رسیده بودیم که چه دلیلى دارد نماز را به عربى بخوانیم؟ چرا نماز را به زبان فارسى نخوانیم؟ عاقبت تصمیم گرفتیم نماز را به فارسى بخوانیم و همین کار را هم کردیم خانواده هایمان کم کم از این موضوع آگاهى یافتند و به فکر چاره افتادند. آن‏ها، پس از تبادل نظر با یکدیگر، تصمیم گرفتند با نصیحت، ما را از این کار باز دارند و اگر مؤثر نیفتاد، راهى دیگر برگزینند. چون پند دادن آن‏ها مؤثر نیفتاد، ما را نزد یکى از روحانیان آن زمان بردند. آن روحانى وقتى فهمید ما به زبان فارسى نماز می ‏خوانیم، به شیوه ‏اى اهانت ‏آمیز، نجس و کافرمان خواند . این عمل او ما را در کارمان راسخ‏تر ساخت . عاقبت‏ یکى از پدران، افراد را به این فکر انداخت که ما را به محضر حضرت آیت الله حاج آقا رحیم ارباب ببرند و این فکر مورد تأیید قرار گرفت.

آن‏ها نزد حاج آقا ارباب شتافتند و موضوع را با وى در میان نهادند. او دستور داد در وقتى معین ما را خدمتش رهنمون شوند. در روز موعود ما را که تقریبا پانزده نفر بودیم، به محضر مبارک ایشان بردند. در همان لحظه اول، چهره نورانى و خندان وى ما را مجذوب ساخت، آن بزرگ مرد را غیر از دیگران یافتیم و دانستیم که با شخصیتى استثنایى روبه رو هستیم . آقا در آغاز دستور پذیرایى از همه ما را صادر فرمود . سپس به والدین ما فرمود: شما که به فارسى نماز نمی خوانید، فعلا تشریف ببرید و ما را با فرزندانتان تنها بگذارید . وقتى آن‏ها رفتند، به ما فرمود: بهتر است ‏شما یکى یکى خودتان را معرفى کنید و بگویید در چه سطح تحصیلى و چه رشته ‏اى درس می ‏خوانید.

آنگاه، به تناسب رشته و کلاس ما، پرسش‏هاى علمى مطرح کرد و از درس‏هایى مانند جبر و مثلثات و فیزیک و شیمى و علوم طبیعى مسائلى پرسید که پاسخ اغلب آن‏ها از توان ما بیرون بود. هر کس از عهده پاسخ بر نمی‌‏آمد، با اظهار لطف وى و پاسخ درست پرسش رو به رو می ‏شد. پس از آن که همه ما را خلع سلاح کرد، فرمودند : والدین شما نگران شده ‏اند که شما نمازتان را به فارسى مى ‏خوانید، آن‏ها نمى ‏دانند من کسانى را مى ‏شناسم که - نعوذبالله - اصلا نماز نمى‏ خوانند . شما جوانان پاک اعتقادى هستید که هم اهل دین هستید و هم اهل همت. من در جوانى مى ‏خواستم مثل شما نماز را به فارسى بخوانم، ولى مشکلاتى پیش آمد که نتوانستم. اکنون شما به خواسته دوران جوانى ‏ام جامه عمل پوشانیده ‏اید، آفرین به همت ‏شما. در آن روزگار، نخستین مشکل من ترجمه صحیح سوره حمد بود که لابد شما آن را حل کرده ‏اید . اکنون یکى از شما که از دیگران مسلطتر است، بگوید «بسم الله الرحمن الرحیم» را چگونه ترجمه کرده است؟
    یکى از ما به عادت دانش ‏آموزان دستش را بالا گرفت و براى پاسخ دادن داوطلب شد. آقا با لبخند فرمود: خوب شد طرف مباحثه ما یک نفر است؛ زیرا من از عهده پانزده جوان نیرومند بر نمى‏ آمدم . بعد به آن جوان فرمود: خوب بفرمایید بسم الله را چگونه ترجمه کردید؟ آن جوان گفت: طبق عادت جارى به نام خداوند بخشنده مهربان . حضرت ارباب لبخند زد و فرمود: گمان نکنم ترجمه درست ‏بسم الله چنین باشد. در مورد «بسم‏» ترجمه «به نام‏» عیبى ندارد . اما «الله‏» قابل ترجمه نیست، زیرا اسم علم (خاص) خدا است و اسم خاص را نمى ‏توان ترجمه کرد؛ مثلا اگر اسم کسى «حسن‏» باشد، نمى ‏توان به آن گفت: «زیبا» . ترجمه «حسن‏» زیبا است؛ اما اگر به آقاى حسن بگوییم آقاى زیبا، خوشش نمى ‏آید . کلمه الله اسم خاصى است که مسلمانان بر ذات خداوند متعال اطلاق مى ‏کنند . نمى ‏توان «الله‏» را ترجمه کرد، باید همان را به کار برد . خوب «رحمن‏» را چگونه ترجمه کرده‏اید؟ رفیق ما پاسخ داد: بخشنده . حضرت ارباب فرمود: این ترجمه بد نیست، ولى کامل نیست؛ زیرا «رحمن‏» یکى از صفات خدا است که شمول رحمت و بخشندگى او را مى ‏رساند و این شمول در کلمه بخشنده نیست؛ «رحمن‏» یعنى خدایى که در این دنیا هم بر مؤمن و هم بر کافر رحم مى‏ کند و همه را در کنف لطف و بخشندگى خود قرار مى ‏دهد و نعمت رزق و سلامت جسم و مانند آن عطا مى‏ فرماید.

در هر حال، ترجمه بخشنده براى «رحمن‏» در حد کمال ترجمه نیست . خوب، رحیم را چطور ترجمه کرده‏ اید؟ رفیق ما جواب داد: «مهربان‏» . حضرت آیت الله ارباب فرمود: اگر مقصودتان از رحیم من بودم - چون نام وى رحیم بود - بدم نمى ‏آمد «مهربان‏» ترجمه کنید; اما چون رحیم کلمه ‏اى قرآنى و نام پروردگار است، باید درست معنا شود . اگر آن را «بخشاینده‏» ترجمه کرده بودید، راهى به دهى مى ‏برد; زیرا رحیم یعنى خدایى که در آن دنیا گناهان مؤمنان را عفو مى ‏کند . پس آنچه در ترجمه «بسم الله‏» آورده ‏اید، بد نیست؛ ولى کامل نیست و اشتباهاتى دارد . من هم در دوران جوانى چنین قصدى داشتم؛ اما به همین مشکلات برخوردم و از خواندن نماز فارسى منصرف شدم . تازه این فقط آیه اول سوره حمد بود، اگر به دیگر آیات بپردازیم، موضوع خیلى پیچیده ‏تر مى ‏شود . اما من معتقدم شما اگر باز هم بر این امر اصرار دارید، دست از نماز خواندن به فارسى برندارید؛ زیرا خواندنش از نخواندن نماز به طور کلى بهتر است.

در این‏جا، همگى شرمنده و منفعل و شکست‏ خورده از وى عذرخواهى کردیم و قول دادیم، ضمن خواندن نماز به عربى، نمازهاى گذشته را اعاده کنیم . ایشان فرمود: من نگفتم به عربى نماز بخوانید، هر طور دلتان مى ‏خواهد بخوانید . من فقط مشکلات این کار را براى شما شرح دادم . ما همه عاجزانه از وى طلب بخشایش و از کار خود اظهار پیشمانى کردیم . حضرت آیت الله ارباب، با تعارف میوه و شیرینى، مجلس را به پایان برد . ما همگى دست مبارکش را بوسیدیم و در حالى که ما را بدرقه مى ‏کرد، خدا حافظى کردیم . بعد نمازها را اعاده کردیم و از کار جاهلانه خود دست ‏برداشتیم . بنده از آن به بعد گاه به حضور آن جناب مى ‏رسیدم و از خرمن علم و فضیلت وى خوشه‏ ها بر مى ‏چیدم.

52. 3 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

بعضیا تو این تاییک سر چیزایی بحث می کنن که همه میدونن

همه میدونن هر کسی ظاهرش خوبه لزوم نمیشه واقعا خوب باشه ... پس خوب بودن به ظاهر نیست رو همه میدونن و همه میفهمن... اما این به این معنی نیست که پس ما بیام ظاهرمون رو بد کنیم و باطنمون خوب باشه... باطن روی ظاهر تاثیر میذاره... کسی که خوبه رو ظاهرش هم تاثیر میذاره... هر چقدر خوب بودنش کامل تر باشه رو ظاهرش بیشتر تاثیر میذاره...

در مورد خواستگار هم تا الآن حرفی نزدم الآن میزنم...

همه می دونن امکان داره یه خواستگار نماز و ... همه چی و احکام رو انجام بده اما رو اصول مشکل داشته باشه و همه این نمازاش بدرد جرز دیوار هم نخوره

و امکان داره یه خواستگار نماز نخونه اما خیلی بهتر از اونی باشه که الکی الکی فقط نماز میخونه... مثل آقای سینا که اماکن داره بهتر از این گیر دختر خاله سام نیاد...

اینو همه می دونن...

امکان داره یکی ادای مومنا رو در بیاره و همه احکام و چفروع رو به درستی انجام بده اما مومن نباشه.... چون اصولش مشکل داره

اما یکی احکام رو درست انجام نده ولی از اونی که همه رو انجام میداد بهتر باشه ... چون اصولش درسته... به اصولش اعتقاد که داره هیچ اونو عملی هم می کنه... اما یکی به اصول اعتقاد داره اما عملیش نمی کنه... اصلی مثل عدل... یکی اماکن داره فروعی مثل نماز رو انجام بده اما اصلی مثل عدل رو زیر پا بذار و حقوق مردم رو رعایت نکنه... در حالی که به این اصل اعتقاد هم داره... اما یکی فروعی مثل تنماز رو انجام نده اما عدل رو به عنوان یه اصل در عمل انجام بده... خب این فرد بهتره اما کامل نیست... مومن کامل هم نیست...

مومن بودن به همه چیزه... هم به اصل... هم به فرع... هم به عدل ... هم به نماز...

بحث آخرم کلی بود و ربطی به خواستگار نداشت...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-01-2016 در ساعت 08:12 PM
    امضای ایشان

54. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها

شما خودتون نماز میخونید ؟؟؟یا نمایش اجرا میکنید ؟؟

به هرحال گردن ادمی که که خودش اینکار و نمیکنه بعد به بقیه امر به معروف میکنه

من مومن بودن و تو این چیزا نمیبینم اسلام دین اخلاق
    خب ربط داره
    کسی که انقد براش مهمه فاتحه خوندن و تسلیت گفتن
    معلومه مومنه و نمازشم بجاست
    اولا دیگه با هم دعوا نیفتید

اسلام یه سری اصل داره و یه سری فرع... یه سری اصول دین داریم و یه سری فروع دین...

حالا اعتقاد و عمل در اصول و فروع فرق می کنه...

همه ما که ادعای مسلمانی می کنیم باید باید باید به اصول و فروع دین هر دو اعتقاد داشته باشیم... اعتقاد ینی قبول داشتن... ینی ماهم باید اصول دین رو قبول داشته باشیم و هم فروع دین... چرا؟ وگرنه یه غیر مسلمان میتونه به ما گیر بده که شما که مسلمانی چرا به نماز که صراحتا قرآن به اون امر کرده اعتقاد نداری؟

حالا میرسه به عمل... که اصله... مومن حقیقی کسیه که هم اصول دین و هم به فروع دین عمل کنه...

اخلاق و ... که پری خانوم گفت جزو "عدل" از اصول دینه... ینی کسی که عادل اخلاق رو هم رعایت می کنه و عدل یه اخلاقه اصلا... عدل فقط اون چیزی که فک می کنید نیستا.... عدل ینی حق خودت حق خدا و حق مردم رو زیر پا نذاری... حق هم فقط پول نیست... همه چی هست... حتی نگاه به ناموس یکی بی عدلی و پیروی از نفس اماره است که همون حق دیگران رو ضایع کردنه...

نماز جز فروع دینه...

مومن حقیقی باید هم اصول رو عملی کنه و هم فروع رو.... چرا که اصول از اسمش معلومه اصله و خیلی از مسلمانان هم شاید انجام ندن و عمل نکنن و فقط بهش اعتقاد داشته باشند اما این مسلمانی به درد کشک میخوره و در عوض یه غیر مسلمان همچین اصولی رو انجام بده... اما اگه یکی اصول دین رو انجام بده طبق عقیده یک مسلمان که باید بر اساس قرآن باشه هنوز کامل نشده و مومن حقیقی نیست و مومن حقیق باید فروع رو هم انجام بده چرا که خدا گفته و قرآن گفته و مرجع هر مسلمانی قرآنه و نه نباید بیاره... عمل به اصول و فروع هر دو... میشه مومن حقیقی...

امکان داره یکی ادای مومنا رو در بیاره و همه احکام و فروع رو به درستی انجام بده اما مومن نباشه.... چون اصولش مشکل داره

اما یکی احکام رو درست انجام نده ولی از اونی که همه رو انجام میداد بهتر باشه ... چون اصولش درسته... به اصولش اعتقاد که داره هیچ اونو عملی هم می کنه... اما یکی به اصول اعتقاد داره اما عملیش نمی کنه... اصلی مثل عدل... یکی اماکن داره فروعی مثل نماز رو انجام بده اما اصلی مثل عدل رو زیر پا بذار و حقوق مردم رو رعایت نکنه... در حالی که به این اصل اعتقاد هم داره... اما یکی فروعی مثل تنماز رو انجام نده اما عدل رو به عنوان یه اصل در عمل انجام بده... خب این فرد بهتره اما کامل نیست... مومن کامل هم نیست...

مومن بودن به همه چیزه... هم به اصل... هم به فرع... هم به عدل ... هم به نماز...

حالا کسی که اصل رو انجام میده اما فرع رو انجام نمیده بهتر از اونیه که فرع رو انجام میده اما اصل رو انجام نمیده و کسی که هم اصل رو انجام میده و هم فرع رو بهتر از هر دوتاست.....

کسی که فقط اعتقاد داره و هیچ کدوم رو انجام نمیده بدتر از همه است به گونه ای که اصلا اصلا اصلا مسلمان نیست...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-01-2016 در ساعت 08:14 PM
    امضای ایشان

56. 3 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31098
    تشکـر
    49
    تشکر شده 124 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    8

درست نیست آدم بخواد به خاطر نماز نخوندن به کسی اتهام بد بودن بزن خیلی از انسانها هستن که نماز میخونن اما متاسفانه ایرادات زیادی دارن و کسایی هم هستن که نماز نمیخونن ولی انسانهای شریفی هستن نماز خوندن یه مسئله مربوط به اعتقاد که به نظرم هر آدمی باید خودش به این باور برسه که نماز بخونه و اصلا چرا نماز میخونیم من خودم نماز نمیخوندم اما الان یک سال ونیم که به این نتیجه رسیدم با نماز آرامش دارم اما اینکه بگیم نماز خوندن عربی بلغور کردن به نظرم نوعی توهین کردن به نماز واین اصلا شایسته نیست

58. 2 کاربران زیر از e.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

ایشون چه نماز بخونه و چه نماز نخونه مهمترین مسائله اینه که عقیده دختر خانم چیه . اگه ایشون خودشون هم موافق نماز نباشن خب مشکلی پیش نمیاد اما اگه ایشون مقید هستن و پایبند خوندن نماز خب مسلم بدونید که یکی از بزرگترین مشکلاتشون تو زندگی آینده همین خواهد بود .
    اختلاف عقیده و مذهب از سری اختلافهایی هست که اصلا نمی شه عوضش کرد ، خیلی کم می شه که شما بتونید که یه آدم مقید به نماز خوندن رو از نماز وا دارید و یا برعکس بتونید کسی که نماز نمی خونه رو متقاعد کنید بخونه. اما خیلی ها سر سری ازش می گذزن می گن این چیزا مهم نیست. خیلی ها رو دیدم که سر همین موضوعات طلاق گرفتن و کارشون به جدایی رسیده.
    بهتره که به یه مشاور مراجعه کنند و اگه عقاید متفاوتی دارند حتما از این ازدواج صرفه نظر کنن.

60. 2 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بچه ها

تحصیلاتش
    درآمدش
    شغلش
    اخلاقش
    خانوادش
    ادا نداشتنش
    ======
    ======

اوووووه تو مگه خودت نماز میخونی؟ همچین شما که همه کار میکنید عروسی و موسیقی و چادر نزدن و.... والا بهانه ندارید عیب رو جوون مردم بذارید نماز هرکس به خودش مربوطه همین که به خدا اعتقاد داره کافیه. مگه همتونو میخوان تو گور خواستگاره بذارن. مهم اون مواردیه که خوشبختانه مثبته

62. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهنام1 نمایش پست ها

.
    .
    .

سوره بقره- آیه ی
    ۱۵۳
    اون دیگه بین خدا و خودشه نماز و روزه چیزی نیست که بخای معیار سنجش قرار بدی. چه بسا کسانی که از سر ریا نماز میخوند و به اسم این چیزا چه بلاهایی که سر مردم نمیارند. من نمیگم نماز بده اما این خواستگار اینقدر معرفت داره که حلال و حرام ففرق بذاره یا کار خیر کنه. شاید جایی مسیر زندگیش به نحوی تغییر کرد که نماز خون شد و... چون ذاتش درسته.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)