نمایش نتایج: از 1 به 29 از 29

موضوع: مشاوره ازدواج

4466
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

مشاوره ازدواج

سلام به همگی یه سوال مدتی بود ذهنمو مشغول کرده بودو بهش فکر میکردم اینجا بیانش میکنمو از همه هم میخوام نظر خودشون رو بگن

به نظرتون برای ازدواج توجه به گذشته طرفتون چقدر اهمیت داره؟

اگه پسرید و از دختری خوشتون اومده بود و بعدش فهمیدید گذشته پاکی نداشته چیکار میکردید؟میرفتید خواستگاری؟

و همینطور برای خانوما(قبول میکردید به پسری جواب مثبت بدید که گذشته پاکی نداشته)

منظورم از گذشته ناپاک حالا صرفا رابطه جنسی با جنس مخالف نیستا همین رابطه های عاشقانه غیر جنسیه دختر و پسر هم هست

اینا رو من با فرض این گذاشتم که خودتون گذشته تمییزی داشته باشیدا(وگرنه چیزی که عوض داره گله نداره)

و این که ایا اصلا هستن کسانی که گذشته پاک پاکی داشته باشن؟(میدونم که شما علم غیب نداریدو نمیتونید کلی قضاوت کنید منظورم اطرافیان خودتون هستن)

ایا دو نفر که گذشته پاکی دارن تضمینی هست که زندگیه شیرینی هم داشته باشن؟

نظرتون رو در مورد صداقت در خواستگاری هم بگید.وقتی میرید خواستگاری.یا این که میان خواستگاریتون.گذشتتون رو براش میریزید رو دایره؟

موفق باشید

2. 5 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6938
    تشکـر
    236
    تشکر شده 282 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشاوره ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط Alisbi نمایش پست ها
    سلام به همگی یه سوال مدتی بود ذهنمو مشغول کرده بودو بهش فکر میکردم اینجا بیانش میکنمو از همه هم میخوام نظر خودشون رو بگن

اگه پسرید و از دختری خوشتون اومده بود و بعدش فهمیدید گذشته پاکی نداشته چیکار میکردید؟میرفتید خواستگاری؟

منظورم از گذشته ناپاک حالا صرفا رابطه جنسی با جنس مخالف نیستا همین رابطه های عاشقانه غیر جنسیه دختر و پسر هم هست

اینا رو من با فرض این گذاشتم که خودتون گذشته تمییزی داشته باشیدا(وگرنه چیزی که عوض داره گله نداره)

و این که ایا اصلا هستن کسانی که گذشته پاک پاکی داشته باشن؟(میدونم که شما علم غیب نداریدو نمیتونید کلی قضاوت کنید منظورم اطرافیان خودتون هستن)

نظرتون رو در مورد صداقت در خواستگاری هم بگید.وقتی میرید خواستگاری.یا این که میان خواستگاریتون.گذشتتون رو براش میریزید رو دایره؟

موفق باشید
    برام الان طرفم مهمه گذشته ممکنه تو بدبینیم نسبت بهش یا فکر و تحقیق راجع بهش و تصمیمم برای شناخت بیشترش تاثیر بذاره اما الانش برام همهتره
    آره اطراف من دخترا و چندتا پسر پاک هستن

4. 2 کاربران زیر از tavoos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

چی همه سوال با هم

1-به نظرتون برای ازدواج توجه به گذشته طرفتون چقدر اهمیت داره؟

گذشته طرف خیلی مهمه میتونه تاثیر زیادی روی شکل گیری شخصیت فرد گذاشته باشه ، اما آدما تو یک شرایط به گونه های مخطلفی عکس العمل نشون میدن ، و امکان داره گذشته تلخ رو زمان حالش تاثیر مثبت گذاشته ، و یا بلعکس

2-اگه پسرید و از دختری خوشتون اومده بود و بعدش فهمیدید گذشته پاکی نداشته چیکار میکردید؟میرفتید خواستگاری؟

بازم بستگی داره به فردش و اگه واقعاً اصلاح شده باشه یعنی احساس کنم که دیگه آدم گذشته نیست امکانش هست که برم

3-
    و این که ایا اصلا هستن کسانی که گذشته پاک پاکی داشته باشن؟

بله هستن

4-ایا دو نفر که گذشته پاکی دارن تضمینی هست که زندگیه شیرینی هم داشته باشن؟

نه اصلاً ، گذشته پاک یا همون که شما میگی دوتا آدم که اصلاً با کسی ارتباط نداشتن میتونن با جنس مخالف به درستی برخود کنن ؟

برا داشتن یک زندگی شیرین اصلاً ربطی نداره که گذشته پاک داشته باشی یا نه ، به نظر من

5-نظرتون رو در مورد صداقت در خواستگاری هم بگید.وقتی میرید خواستگاری.یا این که میان خواستگاریتون.گذشتتون رو براش میریزید رو دایره؟

داشتن صداقت خیلی مهمه ، اگه خودتون صادق نباشین همیشه به فرد مقابل هم شک میکنید .

اما هیچ وقت جواب سوالی که ازت نپرسیدن رو نده

نظر شخصیه من بود

امیدوارم موفق باشید

6. 5 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

خب خیلی بستگی به فرد داره...
    و به اینکه آیا از گذشته ش پشیمونه واقعا یا نه؟
    در کل انسان جایز الخطاست و ممکنه یه نفر از نادونی به سمت اینجور رابطه ها کشیده شده باشه...

اما چیزی که تازگیا زیااااد مخصوصا در بعضی آقا پسرا (واقعیته) دیده میشه، اینه که عشق و حالشونو حسابی میکنن و بعدشم برا ازدواج علاوه بر اینکه گذشته شونو پنهان میکنن،
    دنبال پاک ترین و نجیب ترین دختر عالمن!

برای من به شخصه که گذشته خیلی مهمه، چون شخصیت یه آدم یه روز و دو روز که شکل نمیگیره، گذشته ش و تصمیمات و رفتاری که قبلا داشته هم مهمه

من اگه بدونم کسی اهل رابطه عاشقانه بوده نمیتونم راحت بهش اعتماد کنم، مگه اینکه واقعا پشیمون باشه و اینو بتونه ثابت کنه

آدمای پاک هم هنوز هستن، البته از هر صدتا یکی دوتا

درمورد صداقت، با نظر آقا رضا کاملا موافقم، راست گویی و صداقت لازمه اما گفتن همه چیز لازم نیست

موفق باشین
    امضای ایشان

8. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    خب خیلی بستگی به فرد داره...
    و به اینکه آیا از گذشته ش پشیمونه واقعا یا نه؟
    در کل انسان جایز الخطاست و ممکنه یه نفر از نادونی به سمت اینجور رابطه ها کشیده شده باشه...

اما چیزی که تازگیا زیااااد مخصوصا در بعضی آقا پسرا (واقعیته) دیده میشه، اینه که عشق و حالشونو حسابی میکنن و بعدشم برا ازدواج علاوه بر اینکه گذشته شونو پنهان میکنن،
    دنبال پاک ترین و نجیب ترین دختر عالمن!

برای من به شخصه که گذشته خیلی مهمه، چون شخصیت یه آدم یه روز و دو روز که شکل نمیگیره، گذشته ش و تصمیمات و رفتاری که قبلا داشته هم مهمه

من اگه بدونم کسی اهل رابطه عاشقانه بوده نمیتونم راحت بهش اعتماد کنم، مگه اینکه واقعا پشیمون باشه و اینو بتونه ثابت کنه

آدمای پاک هم هنوز هستن، البته از هر صدتا یکی دوتا

درمورد صداقت، با نظر آقا رضا کاملا موافقم، راست گویی و صداقت لازمه اما گفتن همه چیز لازم نیست

موفق باشین
    افرین

با خط چهارمتون خیلی موافقم

اما اگه اون چیزی رو که باید رو نگفتی و همسرت بعدش حالا به هر دلیلی فهمید چی؟

پنهون کاری تو این موارد میتونه حتی باعث جدایی هم بشه

من خودم یک سال پیش با جنس مخالف رابطه داشتم ولی خب کلا 4 یا 5 بار همو دیدیمو خلاصه بعد 6 ماه چون احساس گناه میکردم

از اینکه با جنس مخالف رابطه دارم و ضمنا اینکه حسی هم بهش نداشتم رابطه رو توافقی تمومش کردیم و من هنوزم احساس گناه میکنم

موفق باشید

10. 3 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

علیک سلام دادا باشه نظر میدیم

خیلی گذشته آدما یه نشانه ای از آینده اشون
    وقتی میفهمی تو چه موقعیت هایی چه تصمیم هایی میگیرن

من رو این مسائل حساسم یعنی به 1 نگاهم حساسم چه برسه به گذشته ناپاک (یا به قول خودت رفیق بازی )

دادا یعنی با هرکس آشنا شدی باید حتما باهاش ازدواج کنی ؟؟؟وگرنه پاک نیستی ؟؟؟

بی خیال طرف تو خارج 12 ساعت 1 بار با یه نفر میخوابه به خودش نمیگه غیر پاک
    بعدم این رابطه ها همش تجربه است که تو انتخاب های بعدی کمک میکنه (فقط آدمای که از تجربه ها درس میگیرن کمن )

نه تازه برعکس چون بی تجربن خیلی به مشکل میخورن
    هیچ تضمینی بالاتر از شعور و عشق نیست

تو مراسم حاستگاری که نمیشه همه چیز و لوووو داد ناسلامتی خاستگاریمه ها بیام ابرو خودم و ببرم ؟؟؟ ضایع بازی ه
    یواش یواش آرم آروم گند کاری هام بهش میگم اونم اگه دوسم داشته باشه پام میمونه

موفق باشید
    هم چنین

ععععععععع زت زیاد

امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

12. 2 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها

علیک سلام دادا باشه نظر میدیم

خیلی گذشته آدما یه نشانه ای از آینده اشون
    وقتی میفهمی تو چه موقعیت هایی چه تصمیم هایی میگیرن

من رو این مسائل حساسم یعنی به 1 نگاهم حساسم چه برسه به گذشته ناپاک (یا به قول خودت رفیق بازی )

دادا یعنی با هرکس آشنا شدی باید حتما باهاش ازدواج کنی ؟؟؟وگرنه پاک نیستی ؟؟؟

بی خیال طرف تو خارج 12 ساعت 1 بار با یه نفر میخوابه به خودش نمیگه غیر پاک
    بعدم این رابطه ها همش تجربه است که تو انتخاب های بعدی کمک میکنه (فقط آدمای که از تجربه ها درس میگیرن کمن )

نه تازه برعکس چون بی تجربن خیلی به مشکل میخورن
    هیچ تضمینی بالاتر از شعور و عشق نیست

تو مراسم حاستگاری که نمیشه همه چیز و لوووو داد ناسلامتی خاستگاریمه ها بیام ابرو خودم و ببرم ؟؟؟ ضایع بازی ه
    یواش یواش آرم آروم گند کاری هام بهش میگم اونم اگه دوسم داشته باشه پام میمونه

موفق باشید
    هم چنین

ععععععععع زت زیاد

رضا دقت کن من گفتم رابطه های عاشقانه نه این که اگه با یه نفر اشنا هم شدی بگیریش که و اگرم نگیریش ناپاکی

من خودم ده دوازده تا دوست دختر دارم ولی شماره هاشون رو ندارم و فقط با هم اشنا هستیم و همون حسی رو نسبت بهشون دارم که به دوستای پسرم دارم

جز اینکه با دخترا سنگین تر برخورد میکنمو باهاشون شوخی هم نمیکنم و بحثمون هم فقط درسیه ولاغیر

موفق باشی

14. کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

رضا دقت کن من گفتم رابطه های عاشقانه نه این که اگه با یه نفر اشنا هم شدی بگیریش که و اگرم نگیریش ناپاکی

من خودم ده دوازده تا دوست دختر دارم ولی شماره هاشون رو ندارم و فقط با هم اشنا هستیم و همون حسی رو نسبت بهشون دارم که به دوستای پسرم دارم

جز اینکه با دخترا سنگین تر برخورد میکنمو باهاشون شوخی هم نمیکنم و بحثمون هم فقط درسیه ولاغیر

موفق باشی
    من منظورم آشنایی برای ازدواج بود نه هر آشناییییییییی

من خودمم بدم میاد تو جامعه هرزه بازی باشه
    یعنی همین قضیه
    دوست من که دوست داره با دوست تو که دوست داره با دوست من دوست بشه دوست تو دوست داره با دوست من دوست بشه ؟؟؟؟
    ولی من از هر چی بدم میاد سرم میاد

شانس نداریم
    زت زیاد
    ویرایش توسط Reepaa : 11-28-2014 در ساعت 10:26 PM
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

16. 3 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

افرین

با خط چهارمتون خیلی موافقم

اما اگه اون چیزی رو که باید رو نگفتی و همسرت بعدش حالا به هر دلیلی فهمید چی؟

پنهون کاری تو این موارد میتونه حتی باعث جدایی هم بشه

من خودم یک سال پیش با جنس مخالف رابطه داشتم ولی خب کلا 4 یا 5 بار همو دیدیمو خلاصه بعد 6 ماه چون احساس گناه میکردم

از اینکه با جنس مخالف رابطه دارم و ضمنا اینکه حسی هم بهش نداشتم رابطه رو توافقی تمومش کردیم و من هنوزم احساس گناه میکنم

موفق باشید
    خب موضوع اینه که اگه کسی روی گذشته طرف حساس باشه و براش مهم باشه باید ازش در این مورد بپرسه!
    وقتی پرسید شما لازمه صداقت داشته باشی و بهش بگی
    ولی اگه طرف نپرسید یعنی براش مهم نیست، شمام وظیفه ای نداری که صاف جلسه اول بری همه چیزو بگی

توی ازدواج "اعتماد متقابل" حرف اولو میزنه، پس من جای شما باشم ترجیح میدم اگه ازم سوال شد در این مورد راستشو بگم
    امضای ایشان

18. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9080
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

kasi nist komakam kone man chikar konam khob(

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    خب موضوع اینه که اگه کسی روی گذشته طرف حساس باشه و براش مهم باشه باید ازش در این مورد بپرسه!
    وقتی پرسید شما لازمه صداقت داشته باشی و بهش بگی
    ولی اگه طرف نپرسید یعنی براش مهم نیست، شمام وظیفه ای نداری که صاف جلسه اول بری همه چیزو بگی

توی ازدواج "اعتماد متقابل" حرف اولو میزنه، پس من جای شما باشم ترجیح میدم اگه ازم سوال شد در این مورد راستشو بگم
    حرف حساب جواب نداره

موفق باشید

21. کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8985
    تشکـر
    0
    تشکر شده 18 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ببین گذشته ناپاک بنظرمن قبولش نمکردم چون ذشتش یه نوع خودرگیری داره وافکارمنفی ومن شخصاپسری که بادخترارتباط داشته باشه روردمیکنم هرقدرعالی باشه چون زمین اینوداره که ادامه کارشوبده
    واما درخواستگاری صادق بودن اگردخترصادق باشه وپسرراست بگه بستگی بماهیت اون جلسه داره ممکنه صداقتش کارسازباشه ممکنه امرشون ادامه پیداکنه ازدواج کننداما من خودم دوست دارم پسر که میادراستشوبگه
    ادم پاک هست نگران نباش کافیه خودتوواقعاپاک نشان داده هم باظاهروهمباباطن کم کم کم خدامهرتونوتودلتون میذاره
    گذشته دختربدردپسرنمیخوره اما پسرتاحدودی بایدبگه

23. کاربران زیر از گل وفا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8985
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

به نظرتون برای ازدواج توجه به گذشته طرفتون چقدر اهمیت داره؟خیلی مهمه اما نه دراون حد که دیگه پدرشودربیاریم خودمونوناامیدکنیم

اگه پسرید و از دختری خوشتون اومده بود و بعدش فهمیدید گذشته پاکی نداشته چیکار میکردید؟میرفتید خواستگاری؟نه من که دخترم ردش میکردم

اصلاچه معنی میده دختروپسرباهم باشن خداوپیامبرچراعشق افریدتاازدواج کنیم هیچ عشقی بالاترازازدواج نیست تاازدواج هست چراخودتوکوچیک میشماریددوست میشید؟؟؟؟
    و این که ایا اصلا هستن کسانی که گذشته پاک پاکی داشته باشن؟(میدونم که شما علم غیب نداریدو نمیتونید کلی قضاوت کنید منظورم اطرافیان خودتون هستن)===بله هستن خیلیم زیادن اما بایدپیداشون کرداونم باخداباش وازش بخواه بهت میده

ایا دو نفر که گذشته پاکی دارن تضمینی هست که زندگیه شیرینی هم داشته باشن؟خیلیم خوشبخت میشن گذشته پاک نمونه عشق پاکه البته تحقیق کن بازم

نظرتون رو در مورد صداقت در خواستگاری هم بگید.وقتی میرید خواستگاری.:من دخترم اگرپسری همون اول بفهمم اهل رابطه بادختر پخش میکنم رد مردوده توامتحان من
    یا این که میان خواستگاریتون.گذشتتون رو براش میریزید رو دایره؟من خودم نه اما سرغریبه بایدبگه تاشناخت بره بالا وهیچ حس عذاب ووجوان خرابی ذهنتوخام خام نخوره
    برااستحکام زندگی لازمه بگه

25. کاربران زیر از گل وفا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8985
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

سوالتوبپرس

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8985
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

kasi nist komakam kone man chikar konam khob(

سوالتوبپرس

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

خوب من این سولات شما رو به عنوان کسی که ازدواج کرده پاسخ میدم.

اول این که گذشته طرف درسته که از یه جنبه هایی توی زندگی امروزش و در شکل گیری شخصیتش تأثیر داره، اما گذشته یه آدم همه چیز اون آدم نیست. اگر فردی در گذشته تنوع طلب بوده و با افراد مختلفی رابطه عاطفی و جنسی برقرار کرده مطمئناً ترک این عادت براش در آینده هم سخته، ولی به هر حال هر آدمی ممکنه اشتباه کنه، وقتی بپذیره کارش اشتباه بوده و در صدد جبران بربیاد و از ته دلش بخواد، میتونه یک نفر رو دوست داشته باشه و تا پای جونش هم پای طرفش بایسته.

سوال بعدیتون این بود که اگه فردی که برای ازدواج پا پیش گذاشته گذشته ناپاکی داشته، باهاش کنار میام یا نه... بستگی به میزان ناپاکی داره!!! من اگر قبل ا ازدواج میدونستم که همسرم با کسی رابطه جنسی داشته هرگز نیپذیرفتم باهاش ازدواج کنم! ولی اگر میدونستم چند تا دختر توی زندگیش بودن و رفتن شاید با قضیه کنار می اومدم به هر حال ترجیح میدادم حتی از وجود این دخترا بی اطلاع باشم... گرچه باید بگم هم من هم همسرم روابط اجتماعی زیادی داریم و دوستان دختر و پسر زیادی داشتیم و داریم که هنوز هم باهاشون رفت و آمد داریم، منظور من از دخترایی که گفتم دوست دختر بود نه دوستان اجتماعی و معمولی.

اینکه افرادی هستن که گذشته پاکی داشته باشن... صد البته که هستن، البته پاکی رو باید معنا کرد، این پاکی از جامعه ای به جامعه دیگه و از خانواده ای به خانواده دیگه متفاوته.

مطمئناً گذشته سالم، در زندگی آینده تأثیر مثبت داره، اما این که متضمن خوشبختی باشه، خیر، نیست... مهم تر از گذشته پاک افراد، همخوانی نگرش افراد به زندگی، اهداف مشترک، برنامه مشترک برای آینده، علاقه دوطرفه، پایبندی و تعهد به ازدواج و خیلی چیزای دیگه هست(البته الان منظورم از پاکی گذشته، فقط رابطه با جنس مخالفه، و گرنه گذشته ناپاک میتونه سوء سابقه، اعتیاد و ... رو هم در بر بگیره که این موارد اخیر به شدت خانمان برانداز تر از رابطه پیشین با جنس مخالفه!)

و در نهایت، صداقت درباره گذشته... بذارین روراست بگم، گذشته رو باد با خود برد... من هیچگاه از همسرم نخواستم گذشته اش رو برام بگه.. مهم الانه که اون من رو انتخاب کرده و میدونم که نسبت بهم متعهده! الان اگر بفهمم که همسرم قبلا با کسی حتی رابطه جنسی داشته ککم هم نمیگزه ولی اگه از اول میدونستم نمیونستم بپذیرم...
    ویرایش توسط mahsa_bestgirl87 : 11-29-2014 در ساعت 10:24 AM

29. 3 کاربران زیر از mahsa_bestgirl87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

همه دوستان نظرات خوب و پخته ای ارائه دادن . طوری که من خودم قانع شدم

ماشاءالله طوری صحبت میکنید که حداقل 10 بار خواستگاری رفتین یا واستون خواستگار اومده . ناقلاها راستشو بگین
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

31. کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

در ضمن این نظرات و نگاه ها به ازدواج در شکل سنتی و نامتعارف تفاوت داره

مثلا در ازدواج سنتی : 2 طرف به گذشته هم اهمیت میدن و دوست دارن از مسائل جزئی و دقیق یکدیگر اگاه باشن

اما در ازدواج خارج از عرف : 2 طرف فقط بر نگاه مشترک و تفاهمات تاکید دارن و علاقه ای به بروز دادن سوابق گذشته خود ندارن

به نظرم نگاه اولی کمی معقولانه تره . من که خودم دوس دارم از گذشته ی خودم و طرف تا جایی که لازمه مطرح بشه و از نحوه برخورد با چنین مشکلاتی چه راهکارهایی اتخاذ شده . بالاخره اگه چند ماه با طرف باشی کل اخلاق و رفتارش دستت میاد . بعد تصمیم نهایی با خودته

در مورد گذشته افراد نباید زیاد سخت گیری کرد چون به شرایط و محیط و موقعیت طرف بستگی داره که چه واکنشی نشون داده

نکته بعدی : اگه فردی زیر سایه خانواده بزرگ شده باشه خیلی اهمیت داره تا کسی که از این لطف الهی محروم بوده . واسم مهمه

من خودم چندین نفر رو مشاهده کردم که کسانی که از این نعمت محروم بودن ، واقعا زندگی کردن باهاشون مصیبت بوده . منظورم همه افراد نیست به کسی برنخوره . نظر شخصی خودمو گفتم
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

33. کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8985
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

اره خواستگاردارم اما تاحالا ب اون قسمت صحبت کردنمون نرسیده فقط تانگاه کردن هم رسیدیم شانس منه دیگه ماکه حوری نیستیم هرچی باشه زشت نیستم

35. 2 کاربران زیر از گل وفا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    میزان امتیاز
    10

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

و اینکه بازم تشکر از همه دوستان چه اونایی که شرکت کردن و چه اونایی که شرکت نکردن یا وقت نکردن شرکت کنن

در اخر از نظراتون استفاده کردم و لازم میدونم یه سری چیزا رو برا تکمیل بحث و یه نتیجه گیری کلی بگم

دوستان به نظرم گذشته ادم خیلی مهمه و اگه ادم درستی نباشه قبول کنید که عوض شدنش و تبدیل به یه ادم پاک و خالص شدنش خیلی سخته

ادما با اخلاق های گذشتشون هست که خو میگیرنو بزرگ میشن و ترک این عادت واقعا براشون سخته

پس خواهش میکنم انقدر فضایی فکر نکنید که ادمایی که ادم درستی نبودن میتونن درست بشن

قبول دارم ادمایی مثل حر ریاحی هم پیدا میشن اما قبول کنید عوض شدن قدرت و اعتماد به نفسو از همه مهتر عزم راسخ میخواد که بین ما جوون ها خیلی کمه

دوستان توجه کنید میگم خیلی کمه نه این که اصلا نیست

اما همونطور که گفتم گذشته خیلی مهمه این گذشته یزیده که یزید رو یزید میکنه و امام حسینو امام حسین

به نظر من هم گذشته به اندازه اینده اهمیت نداره ولی به شرطی که ازش درس گرفته بشه که تکرار نشه که اونم همون سه موردی رو میخواد که گفتم

به هر حال منم با شما موافقم که اگه دونفر قبل از هم دیگه هیچ گناهی نکرده باشن تضمینی نیست که زندگی شیرینی هم در کنار هم داشته باشن

ولی به این قضیه هم توجه کنید که هر کاری اولش خیلی لذت بخش تره(مثل وقتی که اولین بار پشت فرمون میشینید و رانندگی میکنید یا همینطور دوچرخه ولی بعد

از این که یادگرفتید و مسلط شدید دیگه اون لذتی رو که برای اولین بار پشت رول یا دچرخه نشستید رو نمیده)

این قضیه در مورد یه رابطه احساسی و عاشقانه هم صدق میکنه به خاطر همینه که میگن هیچ عشقی تو دنیا مثل عشق اول نمیشه

یا همینطور در مورد رابطه جنسی یا حتی خودارضایی.قبول کنید که کسی که برای اولین بار داره رابطه جنسی برقرار میکنه اونم با همسرش لذتش کاملا متفاوته با کسی که

اولین رابطه جنسیش با همسرش نبوده و قبلا تجربه داشته

قبول دارم این که قبلا با کسی نبودن و پاک بودن تضمینی نیست که زندگی شیرینی داشته باشن ولی خب این لذت ها رو هم تجربه میکنن که این لذت در مورد کسایی که ناپاک بودن صادق نیست

به هر حال همونطور که گفتم من هم رابطه با جنس مخالف داشتم به مدت 6 ماه ولی تو این مدت حتی دست همدیگه رو هم نگرفتیم چه برسه به کارای دیگه.حرف عاشقانه ای هم نزدیم

من خودم معتقدم هرکسی این لیاقتو نداره که به ما اونو عزیزم و گلم خطابش کنیم باید این حسو تو خودمون نگه داریم و برای همسرمون که دوسش داریم خرجش کنیم اونموقع لذت بیشتری داره

به این نکته باید توجه کرد.باید بهش فکر کرد.من خودم شخصا دوست دارم اولین نفری باشم که این عزیزم های احساسی رو از زبون همسرم بشنوم تا اینکه این حرفا رو قبلا

به کس دیگه ای جز من هم زده باشه.به این که الان چندمین نفری هستید که توسط اون شخص خاص عزیزم خطاب میشید هم توجه کنید

به هر حال همه خطا میکنن ینی نه اکثر مردم خطا میکنن ولی این که خطاش چند بار تکرار شده و این که خطاش هم در چه حدی بوده مهمه و البته این که چرا خطاهاش انقدر طولانی بوده

و زودتر از این گناه دست بر نداشته و ترکش نکرده

منم قبول دارم که انسان جایزالخطاست ولی به شرطی که دیگه دائم الخطا نشه و از یه سوراخ دو بار گزیده نشه و یه گناهو چند بار تکرار نکنه

به نظرم ادما باید با این طرز فکر زندگی کنن که هیچ وقت فرصتی برای توبه نیست.این که اکثر ماها این فکر و میکنیم که الان کارمون رو بکنیم بعدش توبه میکنیم خیلی بده

و اکثرا هم توبه نمیکنن.چرا ما باید کاری رو بکنیم که بعدش مجبور به توبه بشیم؟

به هر حال اینا هم نکاتی بود که لازم دونستم بگم

موفق باشید همتون

37. 3 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10650
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    نمیدونم از کجا بگم سردر گمم میخام ازدواج کنم ولی مسئله ای هس که مانع میشه من مشکل هورمونی دارم و دکتر بهم گفته احتمال داره نازا شی حالا سردوراهی موندم اگه اینو ب خواستگارم بگه مطمعنا قبول نمیکنه ک با من ازدواج کنه اگرم نگم باید ی عمر با استرس و دلهره زندگی کنم داره سنمم بالا میره نمیدونم چکار کنم خواهشا راهنماییم کنید

39. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    تشکر شده 940 بار در 563 پست
    میزان امتیاز
    11

بچه ها سوال؟!؟؟؟؟؟
    ایا اگه کسی یه نفر به قصد ازدواج تو زندگیش باشه که تمام مرزها رعایت میشه فقط گهگاه ممکنه جملات عاشقانه از پسر گفته بشه..ایا اون دو نفر ناپاکان؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    جوااااااااب میخوام.
    زوووووووود

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9938
    تشکـر
    0
    تشکر شده 18 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

ارزو خانوم توکل به خدا.همین مشکل برای یکی از نزذیکان من پیش اومد و او به همسرش در دوران نامزدی چیزی نگفت و الان هم بارداره.بدش شمامیگی احتمال پس برای احتمال زندگیتو خراب نکن.اگر هم قسمت نشد که حامله بشی با دواودکتر مشکل شما حل میشه به امید خدا...شما اولین نفزی نیستسد که این مشکلو داره.زیادن و حل شدن.توکلتو اللاه

41. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9938
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

ملکه اسمان روی زمین دونفری که بخوان ازدواج کنن اصلا مرزی ندارن .یعنی از مرزگذشتن.و جملات عاشقانه هم نماهای قشنگ اون مرزه .
    اصلاهدفت از سوال چیه و بگو چند سالته با این سوال پزسیدنت

42. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد358 نمایش پست ها
    ملکه اسمان روی زمین دونفری که بخوان ازدواج کنن اصلا مرزی ندارن .یعنی از مرزگذشتن.و جملات عاشقانه هم نماهای قشنگ اون مرزه .
    اصلاهدفت از سوال چیه و بگو چند سالته با این سوال پزسیدنت
    من بیست و دو سالمه.صحبتای دوستان رو خوندم...یه جورایی احساس کردم کسی که قبل ازدواجش یه نفر تو زندگیش باشه یعنی ناپاکه...
    خب اخه منم هست.
    یعنی منم ناپاکم؟!؟:-(
    اصلا پاکی یعنی چی؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

43. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

آرزوخانم انقد علم پیشرفت کرده که دیگه مشکلی به نام نازایی وجود نداره..

44. کاربران زیر از rozita بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9938
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

ملکه اگه اونی که باهاشی واسه لذت و خوش گذرونی میخوای و واسه وقت پرکردن باهاش هستی شاید یه جورایی بله باشی.ولی اگه نیت خیرباشه یا شناخت مسله فزق میکنه البته با رعایت مرزها

46. کاربران زیر از فرشاد358 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد358 نمایش پست ها
    ملکه اگه اونی که باهاشی واسه لذت و خوش گذرونی میخوای و واسه وقت پرکردن باهاش هستی شاید یه جورایی بله باشی.ولی اگه نیت خیرباشه یا شناخت مسله فزق میکنه البته با رعایت مرزها
    خب خداروشکر ما نیتمون خیره.حد و مرزا هم خیلی رعایت میشه.متشکرم.
    اصن خودش ازم قول گرفته نگاهمون بهم دیگه انسانی باشه و تا قبل از ازدواج از خیلی چیزا حتی حرف هم نزنیم

48. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33779
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دلایلی زیادی برای ازدواج کردن وجود دارد که فرد باید بخاطر آنها ازدواج کند ولی دلایلی هم وجود دارد که اگر به سمت آنها بروید با مشکلاتی روبرو خواهید شد یکی از این دلایل این است که دختران و پسرانی هستند که در سن کم ازدواج می کنند این دختر و پسران در سن پایین عاشق میشوند واز دید احساسی به ماجرا نگاه می کنند بدون اینکه واقعیت را ببینند فقط برای رسیدن تلاش می کنند تا به فرد مورد علاقه شان برسند و اگر پدر و مادر یا کسی دیگر دخالت کند مانع دخالت آنها میشوند میگویند من او را دوست دارم بدون اون نمیتوانم به زندگی ادامه بدهم با عشق دیگر شما نیتوانید منطقی فکر کنید ومتوجه بدی های طرف مقابل نمیشوید و فقط خوبی های او را میبینید اینگونه افراد آمادگی لازم را ندارند قبل از اینکه درگیر ازدواج بشوند و به ازدواج فکر کنند و تن به ازدواج بدهند باید مانع آنها شوند چون اگر ازدواج کنند در زندگی مشترکشان دچار مشکل میشوند و با اختلافات زیادی روبه رو میشوند

چون این افراد عاقلانه تصمیم نگرفته اند و مسلما بعد از ازدواج پشیمان میشوند نباید با چشم و گوش بسته تن به ازدواج داد باید کنار عشق بتوانید منطقی درباره مشکلات ازدواج فکر کنید درست است خود فرد در امر ازدواج باید نقش داشته باشد و پدر و مادر نباید این حق را به خودشان بدهند که برای فرزندانشان همسر انتخاب کنند ولی فرزندان هم باید از روی شناخت طرف مقابل تصمیم به ازدواج با او را بگیرند و برای رسیدن به این شناخت نیاز به مشاوره حضوری دارند مشاوره با راهنمایی های خود ویژگی هایی که برای یک ازدواج و تشکیل خانواده لازم است را به فرد می گوید تا فرد عاقلانه تصمیم بگیرد والدین هم باید در این زمینه ازدواج به فرزندانشان کمک کنند تا در ازدواج فردی موفق باشند
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست marriagecounselinginperson.jpg  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد