نمایش نتایج: از 1 به 46 از 46

موضوع: معیار های مهم ازدواج

8745
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

معیار های مهم ازدواج

سلام دوستان
    خوشحالم که به جمع شما اضافه شدم.
    کمی در مورد خودم می گم و مشکلات پیش روی ازدواجم. ممنون می شم نظر بدید و راهنمایی کنید.

الان 28 سالمه - مدرکم فوق لیسانس عمران سازه هست - خانه و ماشین دارم - شغلم نویسندگی کتاب های علمی و فنی هست و گاها تدریس دروس دبیرستان یا دانشگاهی به طور خصوصی و گاها کار های تحقیقاتی و آزمایشگاهی- درآمدم حدود ماهی 3 م هست ولی خب اول راهمه و باید کلی تجربه کسب کنم. خیلی دوست دارم خانواده تشکیل بدم.

دلیل اصلی از قصدم برای ازدواج اینه که می بینم شرایط شو دارم و خودم هم دوست دارم که این اتفاق بیافته.

تا حالا با چند خانم به طور رسمی آشنا شدم ولی هیچ کدوم معیار های من رو نداشتن یا از لحاظ فرهنگی و نحوه زندگی احساس می کنم خیلی فاصله زیادی بین من و این خانم ها هست.
    می خوام نظرتون رو بدونم که آیا خواسته های من غیرمنطقی و عجیب هستند یا من هنوز نتونستم مورد مناسبی برای ازدواج پیدا کنم؟
    دلایل اصلی که تا حالا به طور جدی باعث شده با هیچ کدوم از این خانم ها ازدواج نکنم موارد زیر بوده :
    - من از داشتن حیوان خانگی هر نوعش خوشم نمیاد. نه اینکه از حیوانات بدم بیاد، خونه خودمون ویلایی هست و سگ داریم ولی توی حیاط، هیچ وقت داخل خونه نمیاد. از گربه و خرگوش و همستر داخل خونه و آزاد بدون قفس بدم میاد.

- درصدی از درآمدم از فروش کتاب هام رو به موسسه محک تقدیم کردم.

- زندگی من کاملا روی برنامه منظمی هست. در زمان معینی کار می کنم در زمانی تفریح و استراحت

- حوصله قهر و آشتی های بی دلیل رو اصلا ندارم. مثلا یه مورد اینجوری بود که از صبح تا شب به هزار دلیل باهام قهر می کرد و من باید منت کشی می کردم تا خانم آشتی کنن. منظورم به خاطر چیز های بی مورد و بچه گانه هست مثلا من ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر حتما استراحت و تمرکز می کنم و گوشی و لپ تاپ و ..... کنار می ذارم بعد چون پیام های ایشون در این ساعات رو پاسخ نمی دادم و یا نمی خوندم یه جور توهین حساب می کردن. با اینکه خیلی صریح توضیح داده بودم که در این ساعات من استراحت می کنم یا موقع غذا خوردن هیچ پیام یا .... جواب نمی دم.

- من از دروغ و کلک خیلی بدم میاد. همه این خانم ها چندین دوست پسر داشتن که مثلا برای جلوگیری از سوتفاهم احتمالی موقعی که من حضور داشتم داداشی! صدا شون می کردن. من مشکلی با اینکه دوست پسر داشتن یا نه ندارم ولی از اینکه با دروغ و کلک سعی می کنن یه رابطه عاشقانه رو رابطه خواهر و برادری نشون بدن به شدت متنفر هستم.

- عدم رعایت حریم شخصی و احترام به بخش خصوصی زندگی. مثلا به هوای اینکه می خواهند با گوشیم تماسی بگیرند کلیه پیام ها و ایمیل هام رو چک می کردن. البته من چیزی برای پنهان کردن نداشتم ولی دوست داشتم خیلی صادقانه می گفتن می خوام ببینم در فضای مجازی با چه کسانی چه نوع رابطه ای داری.

واقعا نمی تونم درک درستی از شخصیت کلی خانم ها داشته باشم.
    می خوام بدونم معیار های یه ازدواج مستحکم چیه؟ و آیا من توقع بیجایی داشتم و کارهام دارای مشکل هست یا نه؟ پیشنهاد شما برای ازدواج صحیح چیه؟

ممنون - ببخشید زیاد نوشتم چون باید بفهمم مشکل کجای کار هست؟

------------******************--------------***************-----------------------******************-----------------------*************------

آپدیت

دوباره سلام دوستان

خب امروز روز مهمی بود برام چون تصمیمات مهمی گرفتم و امیدوارم بهشون پایبند بمونم.

یکی از دختر هایی که به خواستگاری شون رفته بودیم و چند جلسه ای آشنا شده بودیم به نظرم مورد مناسبی اومد. یعنی رفتار قابل قبولی داشت خیلی محترم بود و با شخصیت، خانواده اصیل و خوب. خلاصه همه چیز در حد مطلوبی بود و نظر خود ایشون هم مثبت بود. پدرم برای آشنایی و صحبت های بیشتر با پدر این خانم تماس گرفت و گفت که همدیگر رو پسندیدن. پدر دختر شرایطی رو برای ازدواج گذاشت که من تا 100 سال سیاه دیگه حتی به ازدواج فکر هم نمی کنم.

واقعا یه مورد به نسبت مناسب هم که پیش میاد خانواده باعث بهم خوردن میشه. گفتن ما رسم داریم جدای از مهریه و ....... رسوم متداول از داماد پول نقد یا معادلش طلا می گیریم.
    حالا مبلغ درخواستی خیلی جالب بود 1.5 میلیارد تومان!!!!!

یعنی هنوز هیچ چیزی قطعی نشده و فقط حرف پسندیده شدن زده شده 1.5 میلیارد تومان پول نقد یا معادلش سرویس طلا خواستن.

من نمی دونم چی باید بگم یا چی کار کنم. فقط همین رو می دونم که انصافا در این 28 سال زندگیم حداکثر تلاشم برای یک زندگی سالم و معقول رو داشتم. گلیم خودمو از نظر خودم از آب بیرون کشیدم. خدا رو شکر به لطف خانواده خونه و ماشین دارم و با تلاش و صبر زیاد تونستم درآمد به نسبت خوبی هم داشته باشم. تحصیلاتم رو هم که تا حد مناسبی ادامه دادم.

ولی واقعا به هیچ وجه راهی برای تشکیل خانواده و ازدواج وجود نداره.
    کلا بیخیال این حرف ها می شم و سعی می کنم رو زندگی کاریم تمرکز کنم. و راهی که می رم رو ادامه بدم. از زاویه دیگه که بهش نگاه می کنم، سبک زندگی مردم خیلی عوض شده و به نظرم ترکیب دو خانواده تقریبا غیر ممکن یا ناپایدار هست. این رو هم اضافه کنم که پیش مشاور هم رفتم. خب راهنمایی های خوبی هم کردن و گفتن شرایط ازدواج داری. یعنی به نظرم شرایط جامعه آماده و فراهم نیست.

البته این ها همه نظر شخصی من هست و می تونه به 1000 دلیل غلط باشه. واقعا دوست داشتم یه خانواده تشکیل بدم ولی می بینم که بهای بسیار سنگینی داره. یعنی ازدواج راهی برای خوشبختی نیست و بیشتر از اون که مزایا داشته باشه باعث بهم خوردن زندگی طبیعی و مورد انتظار میشه و خوشبختی یه فرض محاله در امر ازدواج. خلاصه ما که کلا بیخیال شدیم.

دوست دارم نظر بدید و پیام هاتون رو حتما می خونم. اگر نظر مخالف دارید هم بگید اتفاقا خیلی خوبه که آدم طرز فکر های متفاوت رو بدونه و دوست دارم آدم نقد پذیری باشم. پس خواهش می کنم راحت باشید و هر نظری دارید بگید.

ممنون و متشکرم از وقتی که می ذارید.

ویرایش توسط Rami : 10-10-2017 در ساعت 02:06 AM دلیل: آپدیت

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : کمک در مورد ازدواج موفق (معیار های مهم ازدواج)

سلام معیار هاتون نرماله و زندگیتون نظم داره

به نظرم دنبال دختری باشید که درونگرا باشه و زندگیش رسمی

3. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36745
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرم شما توي انتخاب هاتون دچار مشكل هستيد. اينكه هر بار يك تيپ خاصي از دخترها رو جذب ميكنين كه در نهايت هم نميتونين بپسندينشون. كمي به نقش والد غير همجنستون (يعني مادرتون) دقت كنيد و ببيينيد كدوم خصوصيات اخلاقي ايشونرو نميپسنديدن ولي ضميىر ناخودآگاهتون برعكس به اون سمت كشش پيدا ميكنه؟

5. کاربران زیر از Leila- بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

میتونم بپرسم با این دخترهایی که میفرمایید از چه طریقی آشنا شدید؟؟

این مورد جستجوی گوشی و شبکه های اجتماعی و ایمیل و ... انگار تبدیل به یک مشکل عمومی بین همه خانم ها داره میشه!

من خودم 10 ساله که گوشی موبایل گرفتم حتی یکبار هم روی گوشی رمز نداشتم و احساس نیاز نکردم ولی اگه روزی با کسی باشم که هی بخواد چک کنه و ازین ادا و اطوارها مجبورم رمز بزارم!

7. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

میتونم بپرسم با این دخترهایی که میفرمایید از چه طریقی آشنا شدید؟؟

این مورد جستجوی گوشی و شبکه های اجتماعی و ایمیل و ... انگار تبدیل به یک مشکل عمومی بین همه خانم ها داره میشه!

من خودم 10 ساله که گوشی موبایل گرفتم حتی یکبار هم روی گوشی رمز نداشتم و احساس نیاز نکردم ولی اگه روزی با کسی باشم که هی بخواد چک کنه و ازین ادا و اطوارها مجبورم رمز بزارم!
    سلام و متشکرم از نظرتون

آشنایی به این صورت بوده که با خانواده به عنوان آشنایی به منزلشون رفتیم. تقریبا رسمی

9. کاربران زیر از Rami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Leila- نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم شما توي انتخاب هاتون دچار مشكل هستيد. اينكه هر بار يك تيپ خاصي از دخترها رو جذب ميكنين كه در نهايت هم نميتونين بپسندينشون. كمي به نقش والد غير همجنستون (يعني مادرتون) دقت كنيد و ببيينيد كدوم خصوصيات اخلاقي ايشونرو نميپسنديدن ولي ضميىر ناخودآگاهتون برعكس به اون سمت كشش پيدا ميكنه؟
    سلام لیلا خانم - خیلی در مورد سوال شما فکر کردم خصوصیت اخلاقی به نظرم نمی رسه که مادرم داشته باشه و من نپسندم. باز هم دقیقتر فکر می کنم.

11. کاربران زیر از Rami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Rami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کمی در مورد خودم می گم و مشکلات پیش روی ازدواجم. ممنون می شم نظر بدید و راهنمایی کنید.

الان 28 سالمه - مدرکم فوق لیسانس عمران سازه هست - خانه و ماشین دارم - شغلم نویسندگی کتاب های علمی و فنی هست و گاها تدریس دروس دبیرستان یا دانشگاهی به طور خصوصی و گاها کار های تحقیقاتی و آزمایشگاهی- درآمدم حدود ماهی 3 م هست ولی خب اول راهمه و باید کلی تجربه کسب کنم. خیلی دوست دارم خانواده تشکیل بدم.

دلیل اصلی از قصدم برای ازدواج اینه که می بینم شرایط شو دارم و خودم هم دوست دارم که این اتفاق بیافته.

تا حالا با چند خانم به طور رسمی آشنا شدم ولی هیچ کدوم معیار های من رو نداشتن یا از لحاظ فرهنگی و نحوه زندگی احساس می کنم خیلی فاصله زیادی بین من و این خانم ها هست.
    می خوام نظرتون رو بدونم که آیا خواسته های من غیرمنطقی و عجیب هستند یا من هنوز نتونستم مورد مناسبی برای ازدواج پیدا کنم؟
    دلایل اصلی که تا حالا به طور جدی باعث شده با هیچ کدوم از این خانم ها ازدواج نکنم موارد زیر بوده :
    - من از داشتن حیوان خانگی هر نوعش خوشم نمیاد. نه اینکه از حیوانات بدم بیاد، خونه خودمون ویلایی هست و سگ داریم ولی توی حیاط، هیچ وقت داخل خونه نمیاد. از گربه و خرگوش و همستر داخل خونه و آزاد بدون قفس بدم میاد.

- زندگی من کاملا روی برنامه منظمی هست. در زمان معینی کار می کنم در زمانی تفریح و استراحت

- حوصله قهر و آشتی های بی دلیل رو اصلا ندارم. مثلا یه مورد اینجوری بود که از صبح تا شب به هزار دلیل باهام قهر می کرد و من باید منت کشی می کردم تا خانم آشتی کنن. منظورم به خاطر چیز های بی مورد و بچه گانه هست مثلا من ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر حتما استراحت و تمرکز می کنم و گوشی و لپ تاپ و ..... کنار می ذارم بعد چون پیام های ایشون در این ساعات رو پاسخ نمی دادم و یا نمی خوندم یه جور توهین حساب می کردن. با اینکه خیلی صریح توضیح داده بودم که در این ساعات من استراحت می کنم یا موقع غذا خوردن هیچ پیام یا .... جواب نمی دم.

- من از دروغ و کلک خیلی بدم میاد. همه این خانم ها چندین دوست پسر داشتن که مثلا برای جلوگیری از سوتفاهم احتمالی موقعی که من حضور داشتم داداشی! صدا شون می کردن. من مشکلی با اینکه دوست پسر داشتن یا نه ندارم ولی از اینکه با دروغ و کلک سعی می کنن یه رابطه عاشقانه رو رابطه خواهر و برادری نشون بدن به شدت متنفر هستم.

- عدم رعایت حریم شخصی و احترام به بخش خصوصی زندگی. مثلا به هوای اینکه می خواهند با گوشیم تماسی بگیرند کلیه پیام ها و ایمیل هام رو چک می کردن. البته من چیزی برای پنهان کردن نداشتم ولی دوست داشتم خیلی صادقانه می گفتن می خوام ببینم در فضای مجازی با چه کسانی چه نوع رابطه ای داری.

می خوام بدونم معیار های یه ازدواج مستحکم چیه؟ و آیا من توقع بیجایی داشتم و کارهام دارای مشکل هست یا نه؟ پیشنهاد شما برای ازدواج صحیح چیه؟

طبق چیزی من فهمیدم مهمترین مسئله ای که استحکام یه ازدواج رو تضمین میکنه اینه که دو نفری که از هم خوششون اومده از نظر اخلاقی اقتصادی فرهنگی و ... با هم شبیه باشند و البته شباهت کامل هم وجود نداره

به نظرم وقتی به نیت ازدواج دو نفر با هم آشنا میشن لازمه که یه تعهد و محدودیتهایی رو برای خودشون قائل بشن و ارتباطهای بی جهت با بقیه رو قطع کنن پس در رابطه با مسئله داداشی ( اونطور که استنباط کردید ) حق با شماست . البته این امکان هم هست که اون خانمها واقعا بی منظور رفتار می کردند و تصور شما ناشی از اختلاف فرهنگی بوده و بنابراین شما دو نفر به درد هم نمی خوردید در حالی که هیچ کدام مشکل خاصی نداشتید

در مورد رعایت حریم شخصی باید بررسی کنین طرف مقابلتون آدم شکاکی هست یا نه و احتمالا در کشف این مسئله به تنهایی توانا نیستید اگر فرد مقابل شکاک نباشد بعد از آشنا شدن بیشتر و شناخت کامل تر می توان به توافق به حالت طبیعی رسید
    به نظرم اگه صمیمیت در رابطه تون ایجاد بشه دو نفر خیلی راحت از هم سوال می پرسن و برای رسیدن به این چنین مسائلی حاشیه نمیرن و یا نقشه نمی کشن

در مورد خصوصیت اخلاقی تون هم باید بگم شما به نظر کمی خشک رفتار می کنین و مقرراتی هم هستین که معمولا خانم ها دوست دارند طرفشون کمی رمانتیک باشه این رمانتیک بودن رو باید یاد بگیرید هم اینکه دنبال کسی باشید که این مسائل کمتر توجه نشون بده ( این افراد کم اند ) و همچنین معمولا در آشنایی های اولیه افراد به خاطر عدم شناخت از هم دچار سوءبرداشتهایی از رفتار یدیگه میشن، یه دختر وقتی با رفتار شما روبرو بشه با خودش فکر می کنه این آدم هنوز اول آشنایی توجه کمی به من داره و یا به خودش میگه من اولویت چندم زندگی این آقا هستم و این نگرانی به وجود میاد وای به وقتی که مدت زیادی از ازدواج بگذره اون وقت معلوم نیست چه رفتار و بی محلی هایی به من بکنه ( گرچه قهر و رفتارای اینچنینی در بعضی دخترها که اولین و تنها واکنششون هست اشتباهه و نشونه خوبی نیست ) . شما در مقایسه با مردم دیگه نظم بیش از حدی رو تو زندگی دارین و تا زمانی که این مسئله برای طرف مقابلتون جا بیفته کمی طول می کشه و باید نشون بدین که با وجود همین نظم خانمتون اولویت اول زندگی هستن

به نظرم در طول آشناییهاتون به این مسئله توجه کنین خانم مقابل شما چقدر به وجود نظم در زندگی شون اهمیت میدن و چقدر رعایت می کنن شما با کسی که شلخته باشه ناسازگارید

من به شخصه اگه دختر بودم با شما ازدواج نمی کردم

ولی مادرم که با من این پستتون رو می خوند می گفتن که پسر خوبی هستین.و گزینه خوبی برای دختران دم بخت
    ویرایش توسط آرش67 : 10-05-2017 در ساعت 12:32 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

13. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوستان

سلام

ملاکاتون خیلی هم عالی

با این تفاسیری که نوشتید به نظرم اون دخترخانما مشکل داشتن

هیچ مشکلی ندارید خیالتون راحت

من که دخترم اینو میگم...خیلی کم پیش میاد کسی بتونه زندگیش رو مدیریت کنه و انقدر خوب خودشو بشناسه و حرف و عملش یکی باشه

پس به خودتون شک نکنین ان شاءالله یه دخترخوب نصیبتون میشه

15. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    خواسته هاتون درست و منطقی هست
    اما نمیدونم طرز برخوردتون تو این مراحل اشنایی چطور هست
    ببینید به قول قدیمیا قبل ازدواج دوتا چشم داری دوتا چشم هم قرض بگیر و عیب های طرف را ببین و بعد ازدواج چشم پوشی کن از بعضی چیزا
    و جنگ اول به از صلح اخر
    اینا را گفتم ک به اینجا برسم شما در مرحله شناخت و آشنایی نیاز نیست اونقدر طرف باهاتون صمیمی بشه ک براتون ناز کنه و قهر کنه و شما بخواین چشم پوشی کنین تا اینکه از حد توان شما بگذره
    در مرحله آشنایی معیارهاتون و اخلاقیات خودتون را بی رودروایسی بهشون بگین و از طرف تون هم بخواین ک معیارها و اخلاقیات خودش را بگه بعد مدتی رفت و امد برای شناخت بهتر و اینکه ببینید اخلاقهاتون واقعا همونطور هست ک از حرف طرف برداشت کردین و بهم میاین یا خیر
    مثلا شما میگین برنامه من به اینصورت هست و من ادم با نظمی هستم اما در مراحل اشنایی میبینید ایشون اختلال ایجاد میکنن و دلگیری بی دلیل دارن بهشون گوشزد میکنید ک من قبلا گفتم ک برنامه زندگیم به این صورت هست و اگه بازم قهر کردن یا تکرار کردن باید بگین ادامه این آشنایی دیگه ضرورت نداره و تمام.
    نه اینکه طرف فک کنه شما عاشق ایشون هسین و بخواد ناز کنه و شما نازش بکشین و چند بار چشم پوشی کنین تا بعد ی ماه بخواین بگین تمام
    این میشه همان دوستی هایی ک امروزه هست.

17. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    به نظرم معیارهای خوبی دارین و اینکه برای زندگیتون برنامه ریزی و نظم مشخصی دارین خیلی عالیه
    اما فکر میکنم اگه هدف یا اهدافتون از ازدواج رو مشخص کنین شاید بهتر باشه

اینکه گفتین شرایط ازدواج رو دارین و دوست دارین این اتفاق بیفته خوبه ولی اگه دقیق تر معیاراتون رو مشخص کنین علاوه بر اینکه باعث میشه دید بهتری از ازدواج داشته باشین
    باعث میشه بهتون توی پیدا کردن و انتخاب دختر مورد نظرتون کمک کنه

متاسفم که اون خانم ها به اون شکل برخورد کردن و خب خیلی خوبه که شما به این عیب اخلاقیشون پی بردید
    پنهان کاری اصلا کاردرستی نیست و بعدا مسائل بزرگتری رو ایجاد میکنه
    حداقل میتونستن اون بازه ی زمانی که با شما وارد رابطه ی ازدواج شده بودن رو با دوست پسرشون قطع رابطه میکردن
    معیاراتون رو توی یه کاغذ بنویسین و به خونواده تون بگین که دنبال دختری با این معیارا براتون باشند
    هر کسی باید با کسب شناخت درستی از خودش و طرف مقابلش با هم کفو خودش ازدواج کنه که بتونه زندگی مشترک موفقی داشته باشه
    بعد چند جلسه هم که دیدین شرایطی که میخواین رو توی طرف مقابلتون میبینین بهتر هست به یه مشاور ازدواج برای ادامه شناخت مراجعه کنین و یه بازه ی زمانی شش ماه تا یک سال رو برای شناخت متقابل در نظر داشته باشید.
    خوشبخت باشید.

19. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم معیارهای خوبی دارین و اینکه برای زندگیتون برنامه ریزی و نظم مشخصی دارین خیلی عالیه
    اما فکر میکنم اگه هدف یا اهدافتون از ازدواج رو مشخص کنین شاید بهتر باشه

اینکه گفتین شرایط ازدواج رو دارین و دوست دارین این اتفاق بیفته خوبه ولی اگه دقیق تر معیاراتون رو مشخص کنین علاوه بر اینکه باعث میشه دید بهتری از ازدواج داشته باشین
    باعث میشه بهتون توی پیدا کردن و انتخاب دختر مورد نظرتون کمک کنه

متاسفم که اون خانم ها به اون شکل برخورد کردن و خب خیلی خوبه که شما به این عیب اخلاقیشون پی بردید
    پنهان کاری اصلا کاردرستی نیست و بعدا مسائل بزرگتری رو ایجاد میکنه
    حداقل میتونستن اون بازه ی زمانی که با شما وارد رابطه ی ازدواج شده بودن رو با دوست پسرشون قطع رابطه میکردن
    معیاراتون رو توی یه کاغذ بنویسین و به خونواده تون بگین که دنبال دختری با این معیارا براتون باشند
    هر کسی باید با کسب شناخت درستی از خودش و طرف مقابلش با هم کفو خودش ازدواج کنه که بتونه زندگی مشترک موفقی داشته باشه
    بعد چند جلسه هم که دیدین شرایطی که میخواین رو توی طرف مقابلتون میبینین بهتر هست به یه مشاور ازدواج برای ادامه شناخت مراجعه کنین و یه بازه ی زمانی شش ماه تا یک سال رو برای شناخت متقابل در نظر داشته باشید.
    خوشبخت باشید.
    سلام خیلی از اظهار نظرتون متشکرم

معیار خاص یا عجیب غریبی مدنظرم نیست. یه دختر قانع، با فرهنگ و شخصیت، آرام، زیبا و نجیب، درک متقابل. ولی ظاهرا این ویژگی ها این روز ها خیلی عجیب و غریبه. چی بگم؟

راستش در مورد اینکه خانواده بخواد دختری رو پیدا کنه چندان موافق نیستم چون خانواده من خیلی قدیمی فکر می کنن و نمی تونن تشخیص بدهند که یه دختر واقعا معیار های مورد نظر من رو داره یا نه.

اگر بخوام بیشتر توضیح بدم یه دختر خانمی بود که خانواده از 18 سالگی برای من در نظر داشتن ایشون رو و خیلی تلاش می کردن که این امر محقق بشه. اولا من از ظاهر این دختر اصلا خوشم نمی اومد و ثانیا از همون موقع همزمان با دو پسر دیگه دوست بود و این دوستی تا همین الان هم ادامه داره و با هم مغازه زدن و کار می کنن.

ببینید من آدم سختگیر یا خیلی مذهبی یا نمی دونم عقب افتاده ای نیستم. ولی داشتن رابطه اونم به این شکل اصلا برام قابل توجیه نیست. یا مثلا چطور بگم که واضح تر باشه مثلا یکی از همین خانم ها که به دوست پسرش می گفت داداشی بعضی شب ها خونه اون پسر می موند و جالب بود که به گفته خودش حتی تو اتاق اون می خوابید. خب الان شاید یه سری بگن چقدر صادق بوده و .... ولی از نظر من دختری که برای زندگی مناسب باشه برای من نبود. بله صداقت خوبه ولی قبلش نجابت یه اصله در فرهنگ ما. این طور نیست؟

21. کاربران زیر از Rami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام خیلی از اظهار نظرتون متشکرم

معیار خاص یا عجیب غریبی مدنظرم نیست. یه دختر قانع، با فرهنگ و شخصیت، آرام، زیبا و نجیب، درک متقابل. ولی ظاهرا این ویژگی ها این روز ها خیلی عجیب و غریبه. چی بگم؟

راستش در مورد اینکه خانواده بخواد دختری رو پیدا کنه چندان موافق نیستم چون خانواده من خیلی قدیمی فکر می کنن و نمی تونن تشخیص بدهند که یه دختر واقعا معیار های مورد نظر من رو داره یا نه.

اگر بخوام بیشتر توضیح بدم یه دختر خانمی بود که خانواده از 18 سالگی برای من در نظر داشتن ایشون رو و خیلی تلاش می کردن که این امر محقق بشه. اولا من از ظاهر این دختر اصلا خوشم نمی اومد و ثانیا از همون موقع همزمان با دو پسر دیگه دوست بود و این دوستی تا همین الان هم ادامه داره و با هم مغازه زدن و کار می کنن.

ببینید من آدم سختگیر یا خیلی مذهبی یا نمی دونم عقب افتاده ای نیستم. ولی داشتن رابطه اونم به این شکل اصلا برام قابل توجیه نیست. یا مثلا چطور بگم که واضح تر باشه مثلا یکی از همین خانم ها که به دوست پسرش می گفت داداشی بعضی شب ها خونه اون پسر می موند و جالب بود که به گفته خودش حتی تو اتاق اون می خوابید. خب الان شاید یه سری بگن چقدر صادق بوده و .... ولی از نظر من دختری که برای زندگی مناسب باشه برای من نبود. بله صداقت خوبه ولی قبلش نجابت یه اصله در فرهنگ ما. این طور نیست؟

خواهش می کنم
    به نظرم معیاراتون خیلی هم خوبه و عجیب غریب هم نیست
    اینکه شما انتظار داشته باشید که همسر آینده تون اهل دوستی های امروزی نباشن این هم به نظرم عقب موندگی نیست چون هر کسی معیار و نظری داره و قابل احترامه
    و خب من فکر میکنم داشتن دوست مخالف و ازدواج به این شکل هم والا پیشرفت و تمدن نیست
    این ها برمیگرده به فرهنگ و آداب و رسوم هر جامعه و هر خونواده ای

در مورد اون خانم که خونواده مایل بودن باهاشون ازدواج کنین و شما موافق نبودین بهترین کار رو کردین که نظر خودتون رو اولویت دادین
    چون شما قراره فردای روز با اون فرد زندگی کنین نه خونواده تون
    و بهتره نقش خونواده به عنوان حامی و مشاور باشه تا اینکه بخواد نظرش رو تحمیل کنه
    از این بابت هم خوشحال باشید چون دیدم پسرهایی که در مقابل خواسته ی خونواده شون تسلیم شدن و نتیجه ی خوبی رو دریافت نکردن

در مورد اون خانم هم با اون شرایط دوستی و شب موندن با دوست پسر که خب توی فرهنگ ما ایرانی ها اصلا کار شایسته و پذیرفته ای نیست
    من تعجب میکنم چطور غیرت بعضی پسرها این شرایط رو میپذیره!
    ولی باز هم خوبه که صداقت داشتن و شفاف سازی کردن
    متاسفانه امروزه بعضی افراد جامعه مون فرهنگ ایرانی ها رو عقب موندگی میدونن و دوستی های امروزی و تریپ فرنگی برداشتن رو نشونه ی پیشرفت و تمدن میدونند که جای تاسفش باقی هست
    حق با شما هست به نظرم برای افرادی که هنوز نجابت و غیرت رو ارزش میدونن نه عقب موندگی این ها باید خیلی هم مهم باشه
    چون مهم هست واقعا و کسانی که از خونواده های خوب و اصیلی باشند به این چیزا ارزش و اهمیت زیادی میدند.

بیشتر با خونواده تون حرف بزنید و سعی کنین متوجه شون کنین که شما چه کسی رو با چه شرایطی میخواین
    ازدواج کردن آسون هست ولی ازدواج خوب داشتن تو این زمونه واقعا کار آسونی نیست چون خیلی ها روشنفکر شدن..!

من واقعا نمیدونم چرا بعضی دختران جامعه ی ما داشتن دوست پسر رو یک نیاز میدونند و بیرون رفتن با هفت قلم آرایش رو نشونه ی فرهنگ و تمدن میدونن
    و عقاید و نظراتی مخالف این ها رو عقب موندگی، امل بودن و جامونده از فرهنگ و تمدن!
    غافل از اینکه این ها ارزش واقعیشون رو کم میکنه و علاوه بر جلب توجه پسرها باعث میشه خیلی ها هم به خاطر ظاهرشون بهشون توجه کنند.
    ان شاالله با درایت و صبر و آگاهی بتونید همسر مورد نظرتون رو پیدا کنید.

23. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

خب آقای مهندس شما چرا خانمی را در حیطه کاری خود جستجو نمیکنید؟ از آنجایی که شما اهل علم و تحقیق و پژوهش هستید خیلی خوبه که فردی را در این حیطه ملاقات کنید که ایشون هم فردی علمی و محقق باشند

نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه ولی افرادی که دنبال علم و دانش و تحقیق هستند زیاد فرصت اینستاگرام و واتساپ و داداشی و... ندارن و شما رو هم بهتر درک میکنن (اصلا شاید شما در نظر سایر دخترها فردی مثبت که فقط داره تحقیق و پژوهش میکنه و کار دیگه ای بلد نیست، شناخته شدید!) (اتفاقی که در مورد خود منم میوفته)
    ویرایش توسط shahriar : 10-05-2017 در ساعت 01:55 PM

25. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

خب آقای مهندس شما چرا خانمی را در حیطه کاری خود جستجو نمیکنید؟ از آنجایی که شما اهل علم و تحقیق و پژوهش هستید خیلی خوبه که فردی را در این حیطه ملاقات کنید که ایشون هم فردی علمی و محقق باشند

نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه ولی افرادی که دنبال علم و دانش و تحقیق هستند زیاد فرصت اینستاگرام و واتساپ و داداشی و... ندارن و شما رو هم بهتر درک میکنن (اصلا شاید شما در نظر سایر دخترها فردی مثبت که فقط داره تحقیق و پژوهش میکنه و کار دیگه ای بلد نیست، شناخته شدید!) (اتفاقی که در مورد خود منم میوفته)
    سلام و ممنون از نظرتون

به دختر های همکار یا هم رشته علاقه ای ندارم یا تا حالا موردی پیش نیومده که هیچ کدوم از این خانم ها به دلم بشینن یا علاقه ای هر چند کم هم پیدا کنم. در واقع برام هیچ جاذبه یا کششی ندارن.

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام و ممنون از نظرتون

به دختر های همکار یا هم رشته علاقه ای ندارم یا تا حالا موردی پیش نیومده که هیچ کدوم از این خانم ها به دلم بشینن یا علاقه ای هر چند کم هم پیدا کنم. در واقع برام هیچ جاذبه یا کششی ندارن.
    من نظرات بچه ها رو خوندم

خیلی خوب راهنمایی کردن

یکی از بچها گفتن که شما تو دوره آشناییتون نباید رابطه عاطفی ایجاد کنین که توقع طرف هم بالا بره

به نظرم حرف درستی زدن

این رابطه عاطفی بوده بینتون که این اتفاقات افتاده؟ یا قبل از شکل گیری رابطه ی عاطفی توقعات بوده؟

28. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    من نظرات بچه ها رو خوندم

خیلی خوب راهنمایی کردن

یکی از بچها گفتن که شما تو دوره آشناییتون نباید رابطه عاطفی ایجاد کنین که توقع طرف هم بالا بره

به نظرم حرف درستی زدن

این رابطه عاطفی بوده بینتون که این اتفاقات افتاده؟ یا قبل از شکل گیری رابطه ی عاطفی توقعات بوده؟
    سلام متشکرم از نظرتون

نه هیچ رابطه عاطفی در کار نبوده. در واقع یه رابطه رسمی آشنایی بوده. حداقل برای من که اینجوری بوده. یا بهتر بگم مثلا تو رابطه عاطفی شما طرف مقابل رو مثلا عشقم یا عزیزم صدا می کنید ولی من با مثلا خانم عرفانی یا باران خانم صدا می زدم.

حالا نمی دونم طرف مقابل آیا در چند جلسه آشنایی که در بیشتر مواقع کمتر از انگشتان یک دست بوده رابطه عاطفی برقرار کرده یا نه.

در واقع توقعات قبل از شکل گیری رابطه عاطفی بوده.

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام متشکرم از نظرتون

نه هیچ رابطه عاطفی در کار نبوده. در واقع یه رابطه رسمی آشنایی بوده. حداقل برای من که اینجوری بوده. یا بهتر بگم مثلا تو رابطه عاطفی شما طرف مقابل رو مثلا عشقم یا عزیزم صدا می کنید ولی من با مثلا خانم عرفانی یا باران خانم صدا می زدم.

حالا نمی دونم طرف مقابل آیا در چند جلسه آشنایی که در بیشتر مواقع کمتر از انگشتان یک دست بوده رابطه عاطفی برقرار کرده یا نه.

در واقع توقعات قبل از شکل گیری رابطه عاطفی بوده.
    خواهش میکنم

خب اگه اینطور باشه که شما میگید، واقعا باید از اون خانم ها سوال پرسید که چرا همچین رفتارهایی داشتن؟

شاید فکر میکردن که شما انتخابشون کردین و کار تمام هست!!! و این حقو به خودشون میدادن که اینجوری برخورد کنن!!

اگرچه شما گفتید که براشون مطرح هم کردید که شرایطتون چطوریه و چه ساعاتی میتونین چواب بدین و خب این رفتارهای خانم ها جای سوال داره!

حداقل من به شخصه ایرادی تو رفتار شما نمیبینم البته از بیرون گود...حالا اینکه در واقع چه اتفاقاتی رخ بده جای خود داره!

بهرحال امیدوارم یه دختر با خصوصیات خوب اخلاقی نصیبتون بشه چون به نظرم این روزا کمتر کسی هست که بتونه روابط درستی داشته باشه و ملاک عملشو واقعا بدونه که چیا هستن و تاکید هم بر اجرایی شدنشون داشته باشه!

به قول کاربر Tarah بهتون تبریک میگم و خوشبحال همسر آیندتون

31. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : معیار های مهم ازدواج

من حس میکنم زندگی با شما برای یه خانم یکم سخته چون فکر میکنم یه ادمی هسین که خیلی نسبت به مسائل احساسی و روحیات یه زن اگاهی ندارین .
    اون قسمت از حرفتون که میگین دروغ نباید باشه تو یه رابطه که درسته ولی در موارد احساسی خیلی خوب عمل نمیکنید.
    خیلی از مردا میگن ما نمیتونیم خانما رو درک کنیم یا زندگی با یه خانم سخته در صورتی که خانما هم معتقدن زندگی با همچین مردایی که خیلی درک کاملی از روحیات یه خانم ندارن سخته پس به نظرم اگر دوست دارین یه زندگی موفق داشته باشین اطلاعاتتون رو در زمینه شناخت جنس مخالف افزایش بدین .

33. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    من حس میکنم زندگی با شما برای یه خانم یکم سخته چون فکر میکنم یه ادمی هسین که خیلی نسبت به مسائل احساسی و روحیات یه زن اگاهی ندارین .
    اون قسمت از حرفتون که میگین دروغ نباید باشه تو یه رابطه که درسته ولی در موارد احساسی خیلی خوب عمل نمیکنید.
    خیلی از مردا میگن ما نمیتونیم خانما رو درک کنیم یا زندگی با یه خانم سخته در صورتی که خانما هم معتقدن زندگی با همچین مردایی که خیلی درک کاملی از روحیات یه خانم ندارن سخته پس به نظرم اگر دوست دارین یه زندگی موفق داشته باشین اطلاعاتتون رو در زمینه شناخت جنس مخالف افزایش بدین .
    سلام و ممنون از نظرتون

فرمودید که شناختم نسبت به خانم ها رو افزایش بدم. چه راهکار یا کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

کلا دوست دارم بیشتر توضیح بدید که باید چیکار کنم یا در موارد احساسی چطور بهتر عمل کنم.

متشکرم

35. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان حقیقتش یه موردی هست که با توجه به تجربه های گذشته بهش رسیدم. یا احساس می کنم که این طور هست. قطعا شاید در اشتباه باشم و شما می تونید بهم نظرتون رو بگید.

احساس می کنم با توجه به فرمایشات کلی دوستان وقتی این خانم ها از ثبات نسبی زندگی من مطمئن می شوند یعنی داشتن منزل و درآمد و ..... سریع احساس وابستگی عاطفی و تعلق پیدا می کنند. و اینکه آشنایی رسمی از طریق خانواده خیلی به این موضوع قوت می بخشه. شاید آشنایی اولیه از طریق خانواده اشتباه باشه و نباید در برخورد اولیه کلیه داشته های زندگیم و درآمدم رو اعلام کنم. تا بتونم شخصیت و خود واقعی خانم ها رو ببینم.

در کل به نظرم بهتره از الان به بعد بدون دخالت خانواده و دختری که خودم می پسندم رو باهاشون آشنا بشم و چیزی در مورد رفاه زندگیم بیان نکنم، دروغی نگم ولی همه حقیقت رو نگم. مثلا کارم فلانه و بهمان و دیگه در مورد میزان درآمد و .... چیزی نگم.

در مورد خود نوع آشنایی هم از شما عزیزان مشورت می گیرم که برخورد اولیه چجوری باشه که ضمن احترام به طرف مقابل بتونم بهتر بشناسمش.

36. کاربران زیر از Rami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و ممنون از نظرتون

فرمودید که شناختم نسبت به خانم ها رو افزایش بدم. چه راهکار یا کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

کلا دوست دارم بیشتر توضیح بدید که باید چیکار کنم یا در موارد احساسی چطور بهتر عمل کنم.

متشکرم
    سلام در این مورد خیلی منبع هست توی اینترنت.همینجا هم چند تا دوستان تاپیک زدن.
    http://forum.moshaver.co/f124/%D8%B3...86%D8%AF-6198/
    ویرایش توسط saba95 : 10-06-2017 در ساعت 07:45 PM

38. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

دوباره سلام دوستان

خب امروز روز مهمی بود برام چون تصمیمات مهمی گرفتم و امیدوارم بهشون پایبند بمونم.

یکی از دختر هایی که به خواستگاری شون رفته بودیم و چند جلسه ای آشنا شده بودیم به نظرم مورد مناسبی اومد. یعنی رفتار قابل قبولی داشت خیلی محترم بود و با شخصیت، خانواده اصیل و خوب. خلاصه همه چیز در حد مطلوبی بود و نظر خود ایشون هم مثبت بود. پدرم برای آشنایی و صحبت های بیشتر با پدر این خانم تماس گرفت و گفت که همدیگر رو پسندیدن. پدر دختر شرایطی رو برای ازدواج گذاشت که من تا 100 سال سیاه دیگه حتی به ازدواج فکر هم نمی کنم.

واقعا یه مورد به نسبت مناسب هم که پیش میاد خانواده باعث بهم خوردن میشه. گفتن ما رسم داریم جدای از مهریه و ....... رسوم متداول از داماد پول نقد یا معادلش طلا می گیریم.

یعنی هنوز هیچ چیزی قطعی نشده و فقط حرف پسندیده شدن زده شده 1.5 میلیارد تومان پول نقد یا معادلش سرویس طلا خواستن.

من نمی دونم چی باید بگم یا چی کار کنم. فقط همین رو می دونم که انصافا در این 28 سال زندگیم حداکثر تلاشم برای یک زندگی سالم و معقول رو داشتم. گلیم خودمو از نظر خودم از آب بیرون کشیدم. خدا رو شکر به لطف خانواده خونه و ماشین دارم و با تلاش و صبر زیاد تونستم درآمد به نسبت خوبی هم داشته باشم. تحصیلاتم رو هم که تا حد مناسبی ادامه دادم.

کلا بیخیال این حرف ها می شم و سعی می کنم رو زندگی کاریم تمرکز کنم. و راهی که می رم رو ادامه بدم. از زاویه دیگه که بهش نگاه می کنم، سبک زندگی مردم خیلی عوض شده و به نظرم ترکیب دو خانواده تقریبا غیر ممکن یا ناپایدار هست. این رو هم اضافه کنم که پیش مشاور هم رفتم. خب راهنمایی های خوبی هم کردن و گفتن شرایط ازدواج داری. یعنی به نظرم شرایط جامعه آماده و فراهم نیست.

البته این ها همه نظر شخصی من هست و می تونه به 1000 دلیل غلط باشه. واقعا دوست داشتم یه خانواده تشکیل بدم ولی می بینم که بهای بسیار سنگینی داره. یعنی ازدواج راهی برای خوشبختی نیست و بیشتر از اون که مزایا داشته باشه باعث بهم خوردن زندگی طبیعی و مورد انتظار میشه و خوشبختی یه فرض محاله در امر ازدواج. خلاصه ما که کلا بیخیال شدیم.

دوست دارم نظر بدید و پیام هاتون رو حتما می خونم. اگر نظر مخالف دارید هم بگید اتفاقا خیلی خوبه که آدم طرز فکر های متفاوت رو بدونه و دوست دارم آدم نقد پذیری باشم. پس خواهش می کنم راحت باشید و هر نظری دارید بگید.

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

دوستان حقیقتش یه موردی هست که با توجه به تجربه های گذشته بهش رسیدم. یا احساس می کنم که این طور هست. قطعا شاید در اشتباه باشم و شما می تونید بهم نظرتون رو بگید.

احساس می کنم با توجه به فرمایشات کلی دوستان وقتی این خانم ها از ثبات نسبی زندگی من مطمئن می شوند یعنی داشتن منزل و درآمد و ..... سریع احساس وابستگی عاطفی و تعلق پیدا می کنند. و اینکه آشنایی رسمی از طریق خانواده خیلی به این موضوع قوت می بخشه. شاید آشنایی اولیه از طریق خانواده اشتباه باشه و نباید در برخورد اولیه کلیه داشته های زندگیم و درآمدم رو اعلام کنم. تا بتونم شخصیت و خود واقعی خانم ها رو ببینم.

در کل به نظرم بهتره از الان به بعد بدون دخالت خانواده و دختری که خودم می پسندم رو باهاشون آشنا بشم و چیزی در مورد رفاه زندگیم بیان نکنم، دروغی نگم ولی همه حقیقت رو نگم. مثلا کارم فلانه و بهمان و دیگه در مورد میزان درآمد و .... چیزی نگم.

در مورد خود نوع آشنایی هم از شما عزیزان مشورت می گیرم که برخورد اولیه چجوری باشه که ضمن احترام به طرف مقابل بتونم بهتر بشناسمش.

سلام
    به نظرم این میتونه نکته ی مهمی باشه
    به خصوص تو این زمونه خب تعداد پسرهای جوونی که خونه و ماشین و درآمد خوبی داشته باشن زیاد نیست
    و این ها هم از نظر یه دختر پوئن های مثبتی هستن که با داشتن معیارهای دیگه شما رو تبدیل به یه فرد ایده آل برای ازدواج میکنن

با توجه به این ها هیچ بعید نیست که این موارد باعث شده باشه وقتی شما چند جلسه با یه دختر ارتباط برقرار کنید، ایشون فکر کنن نظر شما بله هست و رابطه ی احساسی ایجاد کنن و دل ببندن، که بعدا به خاطر حفظ رابطه هم که شده یه سری واقعیت ها رو پنهان کنن یا دروغ و لاپوشونی کنن

به نظر من بهترین طریق آشنایی همون اقدام کردن از طریق خونواده ها میتونه باشه
    چون مطمئنن دختری که تو این روابط باشه حداقل صادق تر هست و رابطه رو جدی تر میگیره
    ولی بعضی ها هم ا که خارج از خونواده آشنا میشن ممکنه همون اول دل ببندن و خیلی از حقایق رو نگن که این خب به مراتب سخت تر میشه که صد در صد هم نمیشه گفت و بستگی داره به شرایط فرد و شخصیت و خونواده اش

فکر می کنم شما از دو طریق میتونید اقدام کنید:
    یکی اینکه خونواده تون و یا معرف های دیگه بگید پیشنهاداتشون رو با توجه به خواسته ها و معیارای شما در نظر بگیرن
    و بعد هم که شما پا پیش میذارید همون جلسه یا جلسات اول همه چیز رو بیان نکنید که باعث بشه شکل گیری رابطه ی احساسی زودتر اتفاق بیفته
    که خب این نکته بهتره که مد نظر دختر هم باشه
    چون تا قبل از قطعی شدن و جدی شدن بیشتر رابطه دل بستن زیادی کار درستی نیست

راه دوم اینه که خودتون دختری رو اگه با معیاراتون پیدا کردید خب باز هم به هرحال ارتباطی شکل میگیره
    ومیتونه وابستگی یا دلبستگی رو ایجاد کنه ولی در اینجا اگه خونواده ها در جریان نباشن شما میتونید حرفای کمتری از زندگی و شرایط خودتون بزنید
    ولی در مقابل هم نمیشه صد در صد روی حرفای طرف مقابل حساب کرد
    اما میتونید هم اگه همچین دختری رو پیدا کردید بعد از پرس و وجوهای اولیه با خونواده اقدام کنید ولی همه چیز رو اول ارتباط بیان نکنید
    به اصطلاح جز راست نباید گفت، هر راست نشاید گفت
    بعد که رابطه قطعی بشه و شما معیاراتونو توی شخص مقابل ببینیند و ایشون هم موافق ارتباط باشن میتونید جزئیات بیشتری از زندگی خودتون رو بیان کنید.

نمیدونم چقدر از دخترا و روحیاتشون شناخت و گاهی دارید ولی سعی کنید توی این ارتباط ها طوری رابطه رو مدیریت کنید که عقلانی تر باشه تا احساسی.
    یعنی اگه هم لازم دیدید به اون دختر خانم بفرمایید که مراحل و رفت و آمدهای اولیه برای شناخت هست و سعی کنن دلبستگی ایجاد نکنن

برای شناخت بیشتر هم اگه میدونید لازم هست میتونید کتاب ها و مقالاتی در این مورد رو مطالعه کنید
    یا سخنرانی هایی هستن که به بررسی این موارد میپردازند که با سرچ زدن توی اینترنت میتونید دانلود و استفاده کنید، مثل دکتر شاهین فرهنگ، دکتر انوشه، دکتر هلاکویی و ... .
    ویرایش توسط یلدا 25 : 10-10-2017 در ساعت 11:28 AM

41. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

دوباره سلام دوستان

سلام مجدد
    من از این بابت متاسفم
    هر چند این گفته و انتظار پدر این خانوم ممکنه دلایل و ریشه های متفاوتی داشته باشه
    یا اینکه سطح مالی خونواده شون در حد میلیاردی بوده و خود اون آقا هم با شرایطی مشابه ازدواج کردند
    یا چشم و هم چشمی و یه سری دلایل دیگه
    حالا نمیدونم دلیل ایشون برای این خواسته چی بوده
    رسم داریم آخه نشد حرف حساب
    شاید یه کسی به اشتباه چیزی رو توی یه قوم مرسوم کرده باشه خب قرار نیست تا وقتی اون نسل باقی هست از اون کار اشتباه پیروی کنن و جزو آداب و روسم قطعی قرارش بدن
    که متاسفانه در مورد مهریه ها هم خیلی از این موارد رو میبینیم
    میگن چون مهریه ی بچه های دیگه مون این بوده واسه این ها هم باید اینقدر باشه

خب به نظرم این درست نیست
    چون باعث میشه عین قفل و زنجیر دست و پای دو طرف رو ببنده
    شاید دختری راضی نباشه مهریه اش بالا باشه
    شاید پسری همچین امکانی رو نداشته باشه
    چرا باید خونواده ها انقدر با سرسختی هاشون در صدد سنگ انداختن جلوی ازدواج بچه هاشون باشن و بعد اسمش رو میذارن مسئولیت پذیری
    یا میگن این ها به این خاطر هست که دو روزدیگه پسره ولت نکنه، این ها پشتوانه هست . و بیان هایی از این دست که از دید خودشون میگند

من یک بار سر این موضوع با پدرم بحث داشتم
    پدرم نمیخواستن متقاعد بشن هیچ ، برادرم هم میگفتن ما هم جنس های خودمون رو بهتر میشناسیم
    اگه مهریه کم باشه پسره دو روز دیگه سر یه موضع کوچیک ،ممکنه بزنه زیر همه چیز و جدا بشه و بعد بره با یه دختر مجرد دیگه ازدواج کنه!
    من نمیدونم چه تعداد پسرهایی با این دید هستن که وارد ازدواج میشن ولی واقعا این هم بی انصافیه که پسر بخواد از توقعات کم دختر سوع استفاده کنه
    از طرفی هم زندگی ای که به خاطر مهریه ی بالا مرد بخواد ادامه بده اسمش زندگیه؟!

ولی این رو میدونم تو جامعه ی حاضر شاید به ندرت پیدا بشه همچین پسری که بخواد این شرایط رو قبول کنه
    چون هیچ آدم معقولی انتظار میلیاردی و به این شکل رو از یه پسر نوپا و جوون نداره
    مگه اینکه انتظار داشته باشن خونواده حمایت کنن
    در هر صورت درست و عاقلانه نیست به نظرم

متاسفانه هستن چنین پدرها یا مادرهایی که با توقعات بیش از حدشون مانع ازدواج جوون ها میشن
    یکی از آشنا خواستگاری دختری رفته بودند ، پدر دختره گفته بود دخترم تکه باید هزار تا سکه مهریه اش باشه
    بابای پسره هم پاشده بود اومده بود بیرون و گفته بود اگه نظر ما خیلی کمتر هست اگه دخترتون خریدار بهتری از این مقدار داشتن بدید به ایشون!!!
    هر چند بیان ایشون هم درست نبوده
    ولی جدا از بحث و حساب کتاب سکه و مهریه که بین والدین و خونواده ها حاکم بوده، پسر و دختر هم رو خواسته بودن
    حتی دختره گفته بود اگه خونواده اش مانع این ازدواج بشن خودکشی میکنه!
    آخر سر هم با مهره ی پایین تر فکر کنم 300 تا سکه یا 114 تا ازدواج کردند

تنها چیزی که آدم ازش بر میاد این مواقع ابراز تاسف برای همچین پدرها و مادرهایی هست
    درسته تو ایران انتظار میره ازدواج ها اصالت داشته باشن و در کنار رسیدن دو نفر بهم ، معمولا این دو تا خونواده هستن که با هم پیوند میخورن
    برای همین باید تا حد ممکن خونواده هم کفو باشن که این مسائل هم پیش نیاد
    یا سعی کنن عاقلانه برخورد کنن و خواسته های زیادی رو کنار بگذارن

با این حال فکر می کنم شما هم زود نتیجه گیری کردید
    چون همه ی پدرها هم این شکلی برخورد نمیکنن
    و همه ی دخترها هم با این خواسته ی خونواده یا پدرشون موافق نیستن
    مطئنن دختری پیدا میشه که خواست های میلیاردی نداشته باشه
    هستن پسرهایی که بارها و بارها خواستگاری رفتن و مسائلی از این دست از سوی خونواده های دخترها داشتن ولی خب باز هم پیگیر بودن که دختر مورد نظرشون رو پیدا کنن
    یکی از استادهای ما میگفتن با خودم عهد کردم اولین روزی که سرکار برم برای ازدواج و خواستگاری اقدام کنم
    گفتن حدود 20 تا خواستگاری رفتن و این پروسه حدود دو سال طول کشیده براشون که بالاخره تونستن دختر مورد نظرشون رو پیدا کنند.
    پس شما هم میتونید در کنار کار و زندگی شخصی تون پیگیر این موضوع باشید.

43. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

دوباره سلام دوستان

سلام دوباره

به نظر من پدر این دختر خانم هم تا چند وقت دیگه نظرشون عوض میشه و ممکنه دوباره سراغ شما رو بگیرن وگرنه اون مبلغی که ایشون فرمودند شاید فقط در جیب پسران سران مملکت باشه که میلیاردی اخ.... میکنن!

در مورد نگرش شما در خصوص ازدواج هم نظر من اینه که الان احساسی فکر می کنید وگرنه واقعا دختران و خانواده هایی هستند که پسری مانند شما (دارای همه شرایط ازدواج) رو تاج سر میکنن.

اما...اما...مشکلات ازدواج فقط تو همین خواستگاری و مهریه و جشن و تالار خلاصه نمیشه که! به قول شما مچ شدن خانواده ها هست...بعدش درک متقابل هست...بعدش کنار آمدن با بعضی از اخلاق های یکدیگر هست و ...

خب شما که الان میفرمایید دور ازدواج رو خط کشیدید، برنامه بعدیتون چی هست؟ آیا کلا بیخیال همسر و خانواده میشید؟

45. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

دوباره سلام دوستان

ببخشید شما کجا زندگی میکنین که این رسوم رو دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که به شخصه از این حرف و این مقداری که گفتن مخالف که چه عرض کنم ، متعجبم و هیچوقت ندیدم تا حالا که خانواده عروس همون اول کاری انقدر پول بخوان

درسته ارزش پولمون کم شده اما هنوزم یه میلیارد یه میلیارده...فک نمیکنم متوسط مردم یا حتی کسایی که بیشتر از متوسط هم هستن این مقدار رو برای خرج اولیه !!! بتونن بدن! مگر به قول آقای شهریار سران مملکت یا همون ژن برتر ها داشته باشن

شما ناامید نشو خانواده های خوبی هستن که قدر جوونایی مثل شما رو میدونن و سخت گیری نمیکنن

تو خانواده ی ما ( منظور فامیل های درجه یک هم هست ) با اینکه وضعیت مالی خوبی دارن اما هیچکدوم اینطوری که به شما گفته شده سخت گیری نکردن و حتی بعضا بدون عروسی هم ازدواج کردن و فقط یه سفر ماه عسل رفتن!! یا اینکه جشن مختصر و شیکی گرفتن با اینکه هم دختر از خانواده ی خوبی بود هم پسر شرایط خوبی داشت الانم خیلی زندگیشون خوبه خدا رو شکر

شاید این آقا میخواسته ارزش دخترش رو به شما نشون بده که به قول معروف گربه رو دم حجله کشته باشه

و گرنه چیزی که ایشون گفتن نه تنها معمول که اصلا معقول هم نیست!!

احتمالا خودشون هم از حرفشون پشیمون بشن و دوباره سراغ شما رو بگیرن!! که من فک میکنم باید بیشتر بررسی کنین چون با خانواده سخت گیری گویا طرف شدید و ممکنه بعدها هم دوباره درخواست هایی این چنینی ازتون داشته باشن

ولی اصلا فکر نکنین که دیگه نباید ازدواج کنین و ناامید بشید... بهرحال هر گلی یه عیبی داره دیگه

تا الان خوب زندگی کردین از این به بعد هم بهتر از قبل بشید و مطمئن باشید به زودی نتیجشو میبینین

هرچی بیشتر خودتونو از لحاظ اجتماعی و مالی بکشید بالا موقعیت های بهتری نصیبتون میشه

پس به این زودی ناامید نشید چون واقعا این درخواستی که از شما شده مورد قبول اکثریت جامعه نیس و فک نمیکنم همه ی پدرها و دخترها این خواسته ها رو داشته باشن

47. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    آیا اختلاف طبقاتی شما و خانواده شما با اون دختر خانمی که خواستگاری ایشون رفتید زیاد هست؟
    شما خانه و ماشین و درآمد مناسب دارید که خیلی خوبه اما باید دید خانواده دختر در چه سطحی هستند. برای بعضی از این سبک آدم ها وقتی موقعیت خوبی داشته باشند فقط داشتن خانه مهم نیست واسشون مهمه مثلا خانه شما صدمیلیون یا یک میلیارد یا چند میلیارد قیمتش هست ؟ماشین شما چه مدلی هست و...
    حتی اگر خانواده برای دختر هزینه مالی واسه شغل داده باشند حساب میکنند دختر من آنقدر در ماه درآمد داره و بعدها فلان مقدار پول بهش میرسه و.. برای همین شرط های این مدلی میگذارند که پیش خودشان حساب کنند پسر برای پول دخترشان خواستگاری نرفته باشه. بقولی یک ازدواج پایاپای رو بنا میگذارند.
    اگر با ایشون اختلافاتی از این دست دارید سراغ دخترهایی بروید که با شما همخوانی بیشتری داشته باشند و با اعصاب راحت تر و آرامش بیشتر زندگی کنید.

49. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام با توضیحاتی که در مورد خودتون دادین به نظرم شما شایسته یک زندگی خوب و منظم و اصولی هستین و بهتون حق می دم وقتی شما به قصد جدی با دختری صحبت می کنید طرف مقابل هم قضیه رو جدی بگیرن و باهاتون دروغ و کلک رفتار نکنن،سعی کنید دختری مثل خودتون پیدا کنید و در مورد این دختر خانم اصلا منطقی به نظر نمی رسه که شما اول راه یک و نیم میلیار د به پدر ایشون بدین،پس زیاد نگران نباشید،هنوز موردی که مناسب شماست پیدا نکردین و به امید خدا مورد مناسب خودتون رو پیدا می کنید،حرفاتون منطقیه و نگران چیزی نباشید

51. کاربران زیر از shirin danai بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوباره

به نظر من پدر این دختر خانم هم تا چند وقت دیگه نظرشون عوض میشه و ممکنه دوباره سراغ شما رو بگیرن وگرنه اون مبلغی که ایشون فرمودند شاید فقط در جیب پسران سران مملکت باشه که میلیاردی اخ.... میکنن!

در مورد نگرش شما در خصوص ازدواج هم نظر من اینه که الان احساسی فکر می کنید وگرنه واقعا دختران و خانواده هایی هستند که پسری مانند شما (دارای همه شرایط ازدواج) رو تاج سر میکنن.

اما...اما...مشکلات ازدواج فقط تو همین خواستگاری و مهریه و جشن و تالار خلاصه نمیشه که! به قول شما مچ شدن خانواده ها هست...بعدش درک متقابل هست...بعدش کنار آمدن با بعضی از اخلاق های یکدیگر هست و ...

خب شما که الان میفرمایید دور ازدواج رو خط کشیدید، برنامه بعدیتون چی هست؟ آیا کلا بیخیال همسر و خانواده میشید؟
    سلام و ممنون از نظرتون.

برنامه بعدیم اینه که ازدواج به نظرم کار صحیحی نیست - ببینید اصلا اون ایده آلی که از ازدواج و تشکیل خانواده و موندن در کنار هم در سختی ها و شادی ها بود به نظرم معیاری هست که خانم ها بهش در عصر حاضر پایبند نیستن. من دوست داشتم کسی در زندگیم باشه که تا ابد در کنار هم باشیم در همه روز های خوب و بد.
    ولی ظاهرا من دارم با ازدواج بخش بزرگی از داشته ها و آرزو هام رو خراب می کنم و ثروت خانواده رو بر باد می دم و از اون طرف خودم هم دارم به اسارت در میام. پس با این نوع تفکر راستش ازدواج بسیار برام ترسناک شده و باید بهش فکر نکنم.

53. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید شما کجا زندگی میکنین که این رسوم رو دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که به شخصه از این حرف و این مقداری که گفتن مخالف که چه عرض کنم ، متعجبم و هیچوقت ندیدم تا حالا که خانواده عروس همون اول کاری انقدر پول بخوان

درسته ارزش پولمون کم شده اما هنوزم یه میلیارد یه میلیارده...فک نمیکنم متوسط مردم یا حتی کسایی که بیشتر از متوسط هم هستن این مقدار رو برای خرج اولیه !!! بتونن بدن! مگر به قول آقای شهریار سران مملکت یا همون ژن برتر ها داشته باشن

شما ناامید نشو خانواده های خوبی هستن که قدر جوونایی مثل شما رو میدونن و سخت گیری نمیکنن

تو خانواده ی ما ( منظور فامیل های درجه یک هم هست ) با اینکه وضعیت مالی خوبی دارن اما هیچکدوم اینطوری که به شما گفته شده سخت گیری نکردن و حتی بعضا بدون عروسی هم ازدواج کردن و فقط یه سفر ماه عسل رفتن!! یا اینکه جشن مختصر و شیکی گرفتن با اینکه هم دختر از خانواده ی خوبی بود هم پسر شرایط خوبی داشت الانم خیلی زندگیشون خوبه خدا رو شکر

شاید این آقا میخواسته ارزش دخترش رو به شما نشون بده که به قول معروف گربه رو دم حجله کشته باشه

و گرنه چیزی که ایشون گفتن نه تنها معمول که اصلا معقول هم نیست!!

احتمالا خودشون هم از حرفشون پشیمون بشن و دوباره سراغ شما رو بگیرن!! که من فک میکنم باید بیشتر بررسی کنین چون با خانواده سخت گیری گویا طرف شدید و ممکنه بعدها هم دوباره درخواست هایی این چنینی ازتون داشته باشن

ولی اصلا فکر نکنین که دیگه نباید ازدواج کنین و ناامید بشید... بهرحال هر گلی یه عیبی داره دیگه

تا الان خوب زندگی کردین از این به بعد هم بهتر از قبل بشید و مطمئن باشید به زودی نتیجشو میبینین

هرچی بیشتر خودتونو از لحاظ اجتماعی و مالی بکشید بالا موقعیت های بهتری نصیبتون میشه

پس به این زودی ناامید نشید چون واقعا این درخواستی که از شما شده مورد قبول اکثریت جامعه نیس و فک نمیکنم همه ی پدرها و دخترها این خواسته ها رو داشته باشن
    سلام و تشکر از نظرتون

این خانواده ای که گفتم اصالتا اصفهانی هستن ولی مدت هاست که در تهران ساکن هستن. دختر خانم شون هم متولد اصفهان و بزرگ شده تهران هست.

در مورد بقیه حرفاتون هم همش منطقی و درسته. بله به نظرم دارم احساسی تصمیم می گیرم نه عقلانی ولی به شدت از ازدواج ترسیدم. خوف کردم. دیگه اون تصویر زیبا از کنار هم بودن با عشق در ذهنم نیست. چی بگم؟

54. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    آیا اختلاف طبقاتی شما و خانواده شما با اون دختر خانمی که خواستگاری ایشون رفتید زیاد هست؟
    شما خانه و ماشین و درآمد مناسب دارید که خیلی خوبه اما باید دید خانواده دختر در چه سطحی هستند. برای بعضی از این سبک آدم ها وقتی موقعیت خوبی داشته باشند فقط داشتن خانه مهم نیست واسشون مهمه مثلا خانه شما صدمیلیون یا یک میلیارد یا چند میلیارد قیمتش هست ؟ماشین شما چه مدلی هست و...
    حتی اگر خانواده برای دختر هزینه مالی واسه شغل داده باشند حساب میکنند دختر من آنقدر در ماه درآمد داره و بعدها فلان مقدار پول بهش میرسه و.. برای همین شرط های این مدلی میگذارند که پیش خودشان حساب کنند پسر برای پول دخترشان خواستگاری نرفته باشه. بقولی یک ازدواج پایاپای رو بنا میگذارند.
    اگر با ایشون اختلافاتی از این دست دارید سراغ دخترهایی بروید که با شما همخوانی بیشتری داشته باشند و با اعصاب راحت تر و آرامش بیشتر زندگی کنید.
    سلام و متشکرم از نظرتون

بله فرمایشات شما صحیح هست. هم تراز بودن خانواده ها خیلی مهمه. من خودم از خانواده متوسطی هستم اون دختر خانم هم همین طور بودن. ولی خواسته خانواده شون وحشتناک. اگه اولش این خواسته رو دارن حساب کنید بعدش چه بلایی می خواد سرم بیاد.

خیلی ممنونم

55. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin danai نمایش پست ها
    سلام با توضیحاتی که در مورد خودتون دادین به نظرم شما شایسته یک زندگی خوب و منظم و اصولی هستین و بهتون حق می دم وقتی شما به قصد جدی با دختری صحبت می کنید طرف مقابل هم قضیه رو جدی بگیرن و باهاتون دروغ و کلک رفتار نکنن،سعی کنید دختری مثل خودتون پیدا کنید و در مورد این دختر خانم اصلا منطقی به نظر نمی رسه که شما اول راه یک و نیم میلیار د به پدر ایشون بدین،پس زیاد نگران نباشید،هنوز موردی که مناسب شماست پیدا نکردین و به امید خدا مورد مناسب خودتون رو پیدا می کنید،حرفاتون منطقیه و نگران چیزی نباشید
    سلام - نظر لطف شماست - ممنونم

حداقل با نظر شما خیالم راحت شد که باعث ناراحتی کسی نشده باشم. در واقع خواسته خانواده ایشون خیلی غیر منطقی هست.

56. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام و تشکر از نظرتون

این خانواده ای که گفتم اصالتا اصفهانی هستن ولی مدت هاست که در تهران ساکن هستن. دختر خانم شون هم متولد اصفهان و بزرگ شده تهران هست.

در مورد بقیه حرفاتون هم همش منطقی و درسته. بله به نظرم دارم احساسی تصمیم می گیرم نه عقلانی ولی به شدت از ازدواج ترسیدم. خوف کردم. دیگه اون تصویر زیبا از کنار هم بودن با عشق در ذهنم نیست. چی بگم؟
    بذارید یه جور دیگه بهتون بگم که از این حس ناامیدیتون کم بشه!

الان خیلی از پسرا به راحتی حتی در مرحله ی نامزدی هم زیر همه چیز میزنن و میرن

و خانواده ها میخوان یه پایه ی محکم درست کنن که زندگی بچشون خراب نشه یا مطمئن بشن که طرف واقعا حاضره خرج کنه و میخواد که باشه چون هرکی خرج کلان کنه مسلما به راحتی زیرش نمیزنه

و یه چیز دیگه هم بیاید از این سمت قضیه نگاه کنیم

از نگاه یه دختر

دختری که همه چی تمام هست و خانواده و تحصیلات و اخلاق و قیافش هم از متوسط جامعه بالاتر هست

وقتی یه پسری میره خواستگاریش انتظار داره که بهش احترام گذاشته بشه

اما میبینه که پسرهای مختلفی که به خواستگاریش میان نه تنها براش خرج نمیکنن بلکه انتظار دارن خود دختر هم از خرجش بزنه و تو جیب پسره بذاره حتی بهش میگن تو که خانوادت پولدارن ازشون بگیر تو زندگیمون بذار!!!!

اینی که میگم به عینه اتفاق افتاده...پسره با اینکه پولدار بوده اما خرج نمیکرده، نمیخوام بگم خرج کردن نشونه دوست داشتن و احترامه...ولی وقتی میدونی طرفت پول داره اما حاضر نیست بهت بده یه حس خیلی بدی داره!!! بخصوص اگر پسر خیلی هم داشته باشه و نخواد خرج کنه

یه چیزی هم که تو عام هست میگن زنی که خرج نداره ارج نداره!!!

خب به نظرتون این دختر باید چیکار کنه؟ ناامید بشه و بگه دیگه ازدواج نمیکنم؟؟؟

فقط برای شما نیست این مسئله...هرکس از دید خودش به این قضیه نگاه کنه به مشکل برمیخوره

پس بخاطر اشتباهات دیگران تفکرات خودتون رو تغییر و تعدیل نکنین

57. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و متشکرم از نظرتون

بله فرمایشات شما صحیح هست. هم تراز بودن خانواده ها خیلی مهمه. من خودم از خانواده متوسطی هستم اون دختر خانم هم همین طور بودن. ولی خواسته خانواده شون وحشتناک. اگه اولش این خواسته رو دارن حساب کنید بعدش چه بلایی می خواد سرم بیاد.

خیلی ممنونم

اون دخترخانم از خانواده متوسطی بودند .الان چطور هنور هم در اون حد هستند؟
    با توجه به اینکه گفتید تضمین یک میلیاردی خواستند احتمالا وضعیت مالی خوبی دارند.
    شما نباید یا صفر باشید یا صد ... چون کسی به نظر شما خیلی مناسب بوده و الان جواب دلخواه رو نگرفتید به کل از ازدواج قطع امید کنید.
    ایشون مناسب ازدواج با شما نبودند همین... ده ها یا صدها دختر هست که میتوانند از خیلی جهات با شما همخوانی داشته باشند
    من جای شما بودم پی دختری که از نظر مالی بالاتر بود نمیرفتم صریح بگم وقتی نتوانید خواسته های مالی آنها رو برآورده کنید باید یک عمر غلام حلقه به گوش اون دختر و خانواده اش باشید. فکر کنید ببینید شخصیت شما چنین چیزی رو میپذیره؟
    فقط جواب بله گرفتن مهم نیست موارد بعدی هم هست.خانه شما کوچیک باشه میگن کوچیکه اندازه جهیزیه دخترمان نیست.بر فرض اگر الان به یک آرایشگاه برای رنگ کردن موهایشان 500 تومن پول میدن شما بعدها نمیتوانید از ایشون بخواهید با 50 تومن موهایشان رو رنگ کنند. جاهایی که خرید میکنند، کادوهایی که برای مهمونی ها باید بدهید و... این ها همه جزو هزینه های زندگی هست.
    به مرور همه باعث اخنلاف میشه حتی اگر به چشم دختر نیاد به چشم خانوادش میاد و کم کم مقایسه ها شروع میشه
    این موارد رو فقط مثال زدم چون نمونه ش رو دیدم
    خواسته پدر ایشون درست نبوده یعنی روشی که مطرح کردن زننده بود اما حداقل اینکه اول کار فهمیدید با چه آدمی طرف هستید

59. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    اون دخترخانم از خانواده متوسطی بودند .الان چطور هنور هم در اون حد هستند؟
    با توجه به اینکه گفتید تضمین یک میلیاردی خواستند احتمالا وضعیت مالی خوبی دارند.
    شما نباید یا صفر باشید یا صد ... چون کسی به نظر شما خیلی مناسب بوده و الان جواب دلخواه رو نگرفتید به کل از ازدواج قطع امید کنید.
    ایشون مناسب ازدواج با شما نبودند همین... ده ها یا صدها دختر هست که میتوانند از خیلی جهات با شما همخوانی داشته باشند
    من جای شما بودم پی دختری که از نظر مالی بالاتر بود نمیرفتم صریح بگم وقتی نتوانید خواسته های مالی آنها رو برآورده کنید باید یک عمر غلام حلقه به گوش اون دختر و خانواده اش باشید. فکر کنید ببینید شخصیت شما چنین چیزی رو میپذیره؟
    فقط جواب بله گرفتن مهم نیست موارد بعدی هم هست.خانه شما کوچیک باشه میگن کوچیکه اندازه جهیزیه دخترمان نیست.بر فرض اگر الان به یک آرایشگاه برای رنگ کردن موهایشان 500 تومن پول میدن شما بعدها نمیتوانید از ایشون بخواهید با 50 تومن موهایشان رو رنگ کنند. جاهایی که خرید میکنند، کادوهایی که برای مهمونی ها باید بدهید و... این ها همه جزو هزینه های زندگی هست.
    به مرور همه باعث اخنلاف میشه حتی اگر به چشم دختر نیاد به چشم خانوادش میاد و کم کم مقایسه ها شروع میشه
    این موارد رو فقط مثال زدم چون نمونه ش رو دیدم
    خواسته پدر ایشون درست نبوده یعنی روشی که مطرح کردن زننده بود اما حداقل اینکه اول کار فهمیدید با چه آدمی طرف هستید
    جوابتون بسیار عالی، کامل و منطقی هست. همه اش درسته و قبول دارم.

شاید این حالت من گذرا باشه ولی ظاهرا اون چیزی که از ازدواج و با هم بودن در ذهن من هست خیلی با واقعیت روز فرهنگ خانواده ها و جامعه ما فرق داره.

من همه چیز رو در دو طرف برابر می بینم و انتظار خواسته های غیر معقول حال حاضر خانواده های این دختر ها رو نمی تونم برآورده کنم. از همین جهت اینطوری تصمیم گرفتم که بیخیال بشم.

می دونید زندگی مشترک باید برای دو طرف ارزش برابری داشته باشه و طرز فکر ها یکسان باشه و درک متقابل باشه. الان من از این وضعیت به شدت وحشت کردم و اصلا دیگه نمی تونم به زندگی مشترک با دختری فکر کنم. الان حداقل خودم زندگی خوبی دارم اگه بتونم همین شیوه رو تا آخر عمر حفظ کنم حداقل شب گرسنه نمی خوابم.

61. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

بذارید یه جور دیگه بهتون بگم که از این حس ناامیدیتون کم بشه!

الان خیلی از پسرا به راحتی حتی در مرحله ی نامزدی هم زیر همه چیز میزنن و میرن

و خانواده ها میخوان یه پایه ی محکم درست کنن که زندگی بچشون خراب نشه یا مطمئن بشن که طرف واقعا حاضره خرج کنه و میخواد که باشه چون هرکی خرج کلان کنه مسلما به راحتی زیرش نمیزنه

و یه چیز دیگه هم بیاید از این سمت قضیه نگاه کنیم

از نگاه یه دختر

دختری که همه چی تمام هست و خانواده و تحصیلات و اخلاق و قیافش هم از متوسط جامعه بالاتر هست

وقتی یه پسری میره خواستگاریش انتظار داره که بهش احترام گذاشته بشه

اما میبینه که پسرهای مختلفی که به خواستگاریش میان نه تنها براش خرج نمیکنن بلکه انتظار دارن خود دختر هم از خرجش بزنه و تو جیب پسره بذاره حتی بهش میگن تو که خانوادت پولدارن ازشون بگیر تو زندگیمون بذار!!!!

اینی که میگم به عینه اتفاق افتاده...پسره با اینکه پولدار بوده اما خرج نمیکرده، نمیخوام بگم خرج کردن نشونه دوست داشتن و احترامه...ولی وقتی میدونی طرفت پول داره اما حاضر نیست بهت بده یه حس خیلی بدی داره!!! بخصوص اگر پسر خیلی هم داشته باشه و نخواد خرج کنه

یه چیزی هم که تو عام هست میگن زنی که خرج نداره ارج نداره!!!

خب به نظرتون این دختر باید چیکار کنه؟ ناامید بشه و بگه دیگه ازدواج نمیکنم؟؟؟

فقط برای شما نیست این مسئله...هرکس از دید خودش به این قضیه نگاه کنه به مشکل برمیخوره

پس بخاطر اشتباهات دیگران تفکرات خودتون رو تغییر و تعدیل نکنین
    بله همه این حرف های شما هم درسته و دیدگاه خوبی با زاویه دیگه ای داشتید که ذهن من رو روشنتر کرد ولی فقط یه چیزی می خوام بگم. پدر این دختر خانم به عنوان مردی 70 ساله که تجربه سر و کله زدن با افراد مختلفی رو داشته باید طرف مقابل خودش رو بتونه به خوبی بشناسه. مثلا شخصیت خانواده یا پسر رو و همه این ها رو در نظر بگیره.

شاید عشق در طول زمان پیدا بشه و زوری نمیشه دنبالش گشت و باید منتظر روزی موند که خداوند بخواد نیمه گمشده خودمون رو پیدا کنیم.

ولی این دیدگاه شما هم که می گید طرف پول داره ولی خرج نمی کنه بله کاملا درسته من هم موارد مشابهی دیدم.

62. کاربران زیر از Rami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

بعد از خوندن این پست و پستی که بعد از این نوشتید که خانواده دختر از نظر مالی همانند شما دارای سطح زندگی متوسط هستند و با توجه به پستهای قبلیتون درباره رفتار و گفتار دخترانی که باهاشون آشنا شدید به نظرم مطالبتون به شدت غیر واقعی هست و یه جورایی در حال سرکار گذاشتن دیگران هستید! یا به نحوی مسائل رو جور دیگه نشون میدین

به هر حالبرای کسانی که این تایپیک رو می خونند و یا مثل شما از ازدواج ترسیده شدن ( البته با دلایل و شرایط واقعی نه مثل شما غیر طبیعی ) نظرمو می گم:برخورد یک دختر یا خانوادش رو ملاک و معیار تصمیم گیریتون قرار ندید اون هم دخترانی که خواستهای نرمالی ندارند حتی اگه دختر خانم یا خانوادش درخواستهای نرمالی داشته باشند که از توان شما خارج بشه باز هم رفتار منطقی این هست که با امید دنبال فرد مورد نظرتون باشین و از روی حوصله و آرامش و صبر با خوبینی و امید دنبال فرد مورد نظر باشین
    ویرایش توسط آرش67 : 10-11-2017 در ساعت 01:29 AM
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

64. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

بله همه این حرف های شما هم درسته و دیدگاه خوبی با زاویه دیگه ای داشتید که ذهن من رو روشنتر کرد ولی فقط یه چیزی می خوام بگم. پدر این دختر خانم به عنوان مردی 70 ساله که تجربه سر و کله زدن با افراد مختلفی رو داشته باید طرف مقابل خودش رو بتونه به خوبی بشناسه. مثلا شخصیت خانواده یا پسر رو و همه این ها رو در نظر بگیره.

شاید عشق در طول زمان پیدا بشه و زوری نمیشه دنبالش گشت و باید منتظر روزی موند که خداوند بخواد نیمه گمشده خودمون رو پیدا کنیم.

ولی این دیدگاه شما هم که می گید طرف پول داره ولی خرج نمی کنه بله کاملا درسته من هم موارد مشابهی دیدم.
    فک میکنم نگاه شما به ازدواج شبیه من باشه

داشتن عشق و علاقه...ولی خب باید پذیرفت آدمای منطقی کمتر با عشق مواجه میشن و حتی اگه مواجه بشن با کوچیکترین نواقصی منطقشون بهم میخوره و کفه منطق به عشق میچربه

واسه من که حداقل این اتفاق افتاده

دل به دست تقدیر سپردن هم سخته

ولی خب فعلا نمیشه کاری کرد

65. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    بعد از خوندن این پست و پستی که بعد از این نوشتید که خانواده دختر از نظر مالی همانند شما دارای سطح زندگی متوسط هستند و با توجه به پستهای قبلیتون درباره رفتار و گفتار دخترانی که باهاشون آشنا شدید به نظرم مطالبتون به شدت غیر واقعی هست و یه جورایی در حال سرکار گذاشتن دیگران هستید! یا به نحوی مسائل رو جور دیگه نشون میدین

به هر حالبرای کسانی که این تایپیک رو می خونند و یا مثل شما از ازدواج ترسیده شدن ( البته با دلایل و شرایط واقعی نه مثل شما غیر طبیعی ) نظرمو می گم:برخورد یک دختر یا خانوادش رو ملاک و معیار تصمیم گیریتون قرار ندید اون هم دخترانی که خواستهای نرمالی ندارند حتی اگه دختر خانم یا خانوادش درخواستهای نرمالی داشته باشند که از توان شما خارج بشه باز هم رفتار منطقی این هست که با امید دنبال فرد مورد نظرتون باشین و از روی حوصله و آرامش و صبر با خوبینی و امید دنبال فرد مورد نظر باشین
    چرا فکر میکنین ایشون حرفاشون سرکاری باشه؟؟

من نمیخوام دفاع کنم

ولی خب این اتفاقات برای من هم افتاده

و حتی رابطه ایی رو که خیلی هم دوس داشتم بخاطر این مسئله بهم زدم

در واقع برای من برعکسش بود من نمیتونم تو هر شرایطی جواب دیگران رو بدم و کلا آدم گوشی به دستی نیستم

و خب این انتظارو داشتم که طرفم درک کنه که قرار نیست هروقت بخواد من باید حاضر جواب باشم و یا هرچی که بخواد بشه

نمیدونم برای شما چطوریه ولی واقعا قابل تحمل نیست اینکه مدام بخوای حالات و رفتارات رو به کسی گزارش بدی و اگر هم نگی با قهر و غضب شدید مواجه بشی!!!! و در مقابل طرفت هم بگه تو نباید همیشه منو چک کنی فقط من این حقو دارم!!!!

حداقل این جنبه از حرفاشون رو فک نمیکنم الکی گفته باشن.

67. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

چرا فکر میکنین ایشون حرفاشون سرکاری باشه؟؟

من نمیخوام دفاع کنم

ولی خب این اتفاقات برای من هم افتاده

و حتی رابطه ایی رو که خیلی هم دوس داشتم بخاطر این مسئله بهم زدم

در واقع برای من برعکسش بود من نمیتونم تو هر شرایطی جواب دیگران رو بدم و کلا آدم گوشی به دستی نیستم

و خب این انتظارو داشتم که طرفم درک کنه که قرار نیست هروقت بخواد من باید حاضر جواب باشم و یا هرچی که بخواد بشه

نمیدونم برای شما چطوریه ولی واقعا قابل تحمل نیست اینکه مدام بخوای حالات و رفتارات رو به کسی گزارش بدی و اگر هم نگی با قهر و غضب شدید مواجه بشی!!!! و در مقابل طرفت هم بگه تو نباید همیشه منو چک کنی فقط من این حقو دارم!!!!

حداقل این جنبه از حرفاشون رو فک نمیکنم الکی گفته باشن.

اون حرفو نمیگم که

اینکه شما با یه دختر واسه ازدواج صحبت کنی و اون دختر بگه فلان شب با فلان دوس پسرش بوده و حتی تو یه اتاق بودن
    و تازه این دخترا سریع وارد فاز عاطفی هم میشدن و موقع زنگ زدن رو نمیفهمیدن ( کلا مجموعه اخلاقهای دخترایی که این آقا تعریف می کنه)
    و اینکه یه خونواده متوسط 1.5 میلیارد پول نقد خواستن

و یه سری چرت و پرتهای دیگه که حوصلش رو ندارم
    حالا اگه بین صدتا یا ده تا دختر یکی اینجوری بود یه چیزی ، من میگم نمک هم به این شوری نیست

جدا از اون هر چی تایپیکها عجیب غریبتر باشه پستخورش بیشتر میشه
    مثل تیتر روزنامه ها هر چی غافلگیری یا حالت افشاگری یا ... بیشتر باشه مخاطب بیشتری جذب می کنه
    امضای ایشان

69. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام دوستان

------------******************--------------***************-----------------------******************-----------------------*************------

آپدیت

دوباره سلام دوستان

سلام. به نظرمن ازدواج قسمتیه و هر موقع که موعدش باشه به خواستتون میرسید... موفق باشید

70. 2 کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

اون حرفو نمیگم که

اینکه شما با یه دختر واسه ازدواج صحبت کنی و اون دختر بگه فلان شب با فلان دوس پسرش بوده و حتی تو یه اتاق بودن
    و تازه این دخترا سریع وارد فاز عاطفی هم میشدن و موقع زنگ زدن رو نمیفهمیدن ( کلا مجموعه اخلاقهای دخترایی که این آقا تعریف می کنه)
    و اینکه یه خونواده متوسط 1.5 میلیارد پول نقد خواستن

و یه سری چرت و پرتهای دیگه که حوصلش رو ندارم
    حالا اگه بین صدتا یا ده تا دختر یکی اینجوری بود یه چیزی ، من میگم نمک هم به این شوری نیست

جدا از اون هر چی تایپیکها عجیب غریبتر باشه پستخورش بیشتر میشه
    مثل تیتر روزنامه ها هر چی غافلگیری یا حالت افشاگری یا ... بیشتر باشه مخاطب بیشتری جذب می کنه
    میدونین من که بین دخترام بهتر اینو درک میکنم

الان دخترا فک میکنن براشون کلاس داره که مثلا به دوست پسرشون زنگ بزنن و بگن آره من با فلان پسر بیرونم و اینا ....به قول خودشون روشن فکرن...حالا اگه دوس پسرشون هم بهش بربخوره میگن تو بی کلاسی و ذهنت قدیمی و این حرفا

یعنی براشون به عنوان کلاس و شخصیت حساب میشه....شایدم میخواسته بدونه نظر این آقا در مورد اینجوری روابط چیه

یکی از دوستای من میگه که تو آپارتمانشون یه خانم و آقایی هستن که رابطه جنسی گروهی دارن و خیلی علنی هم از بقیه دعوت میکنن...حتی خانمه به دوست منم پیشنهاد داده بود که شرکت کنن

بعد به مدیر ساختمان گفتن بیرونشون کرده!!! حالا این خانما هم احتمالا فک کرده که دیگه همه چی تمامه !! اکثر دخترا جدیدا تا وارد یه رابطه میشن فک میکنن زندگیشون شروع شده !!!

در مورد اون مبلغ کلان هم خب شاید پدر دخترخانم میخواسته بسنجه که ایشون چقدر حاضره خرج کنه اصن پول داره اگه داره چقدر داره و ...

نمیدونم والا...من خودم از این موارد زیاد دیدم...به همین خاطر برام عجیب نیومد

حالا در مورد این مبلغ کلان هم یه چیزی بگم

یکی از آشناهای دور ما برای دخترش 2000 تا سکه مهریه زده بودن

بعد دختر سر سفره گفت کی گفته دوهزار تا؟؟؟ من دوهزار و چهارده میخوام باید به نیت چهارده معصوم این عدد چهارده باشه تو مهریم

خلاصه یه ساعتی بحثشون شد سر سفره عقد در نهایت اون چهارده تا رو هم اضافه کردن

زیادن اینجور آدما خیلی عجیب نیست

72. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

میدونین من که بین دخترام بهتر اینو درک میکنم

الان دخترا فک میکنن براشون کلاس داره که مثلا به دوست پسرشون زنگ بزنن و بگن آره من با فلان پسر بیرونم و اینا ....به قول خودشون روشن فکرن...حالا اگه دوس پسرشون هم بهش بربخوره میگن تو بی کلاسی و ذهنت قدیمی و این حرفا
    برای دونستن این چیزا لازم نیست حتما بین دخترا باشی
    نمیگم این اتفاقات محاله ولی این روند باور پذیر نیست و چرت و پرته کاش سناریوی بهتر و باورپذیرتری ارائه می دادن انشاء ا... در تایپیکهای آینده رعایت بشه

و این جمله برای هر کسی صادقه:
    کسی که تصمیم بگیره چیزی رو باور کنه هزارتا دلیل میاره و کسی هم که نخواد چیزی رو باور کنه به همچنین

احتمالا دیگه به این تایپیک سر نزنم
    امضای ایشان

73. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

برای دونستن این چیزا لازم نیست حتما بین دخترا باشی
    نمیگم این اتفاقات محاله ولی این روند باور پذیر نیست و چرت و پرته کاش سناریوی بهتر و باورپذیرتری ارائه می دادن انشاء ا... در تایپیکهای آینده رعایت بشه

و این جمله برای هر کسی صادقه:
    کسی که تصمیم بگیره چیزی رو باور کنه هزارتا دلیل میاره و کسی هم که نخواد چیزی رو باور کنه به همچنین

احتمالا دیگه به این تایپیک سر نزنم
    نگفتم حتما باید بین دخترا باشی که

میگم بیشتر و به عینه دیدم...

74. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36801
    تشکـر
    31
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام - خب نظرات اخیر شما دوستان رو خوندم و دیدم شاید لازمه توضیحاتی اضافه کنم. اینکه بخوام تاپیک رو گرم کنم موضوع و حرف های عجیب بزنم رو قبول ندارم و به نظرم دیدگاه درستی نیست.

اما در مورد اون خانم که پدرش 1.5 م خواسته بودن. ایشون با من تماس گرفتن و گفتن که خواستگاری داره که صاحب آزمایشگاه (آزمایشگاه خون) هست و نظر پدرشون رو این فرد هست برای همین موضوع پول رو بهونه کردن و این مبلغ معادل راه اندازی و خرید چنین مکانی هست. در هر صورت خواسته غیر عملی بود. چیزی که خیلی داغونم کرد و غصه خوردم این بود که نظر این خانم رو خانواده شون اصلا در نظر نگرفتن. با صحبت هایی که شد ایشون هم من رو پسندیده بودن و دلشون راضی هست ولی خب نظر پدرشون خلاف این هست.
    دوست دارم برای بدست آوردنش مبارزه کنم، سماجت کنم ولی از عاقبت کار می ترسم که فردا بیان بگن خواستگار دخترمون آزمایشگاه داشته تو نداشتی. حوصله اینجور برخوردها رو ندارم. من بهشون گفتم خودتون خیلی قاطع و محکم تصمیم بگیرید و هر وقت قانع شدید که چه کسی براتون مناسب تره همون رو انتخاب کنید.

واقعا چی میشد یه مقدار به ازدواج ساده تر می شد نگاه کرد و انقدر موانع پیچیده و عجیب سر راه نمی ذاشتن.

75. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

سلام - خب نظرات اخیر شما دوستان رو خوندم و دیدم شاید لازمه توضیحاتی اضافه کنم. اینکه بخوام تاپیک رو گرم کنم موضوع و حرف های عجیب بزنم رو قبول ندارم و به نظرم دیدگاه درستی نیست.

اما در مورد اون خانم که پدرش 1.5 م خواسته بودن. ایشون با من تماس گرفتن و گفتن که خواستگاری داره که صاحب آزمایشگاه (آزمایشگاه خون) هست و نظر پدرشون رو این فرد هست برای همین موضوع پول رو بهونه کردن و این مبلغ معادل راه اندازی و خرید چنین مکانی هست. در هر صورت خواسته غیر عملی بود. چیزی که خیلی داغونم کرد و غصه خوردم این بود که نظر این خانم رو خانواده شون اصلا در نظر نگرفتن. با صحبت هایی که شد ایشون هم من رو پسندیده بودن و دلشون راضی هست ولی خب نظر پدرشون خلاف این هست.
    دوست دارم برای بدست آوردنش مبارزه کنم، سماجت کنم ولی از عاقبت کار می ترسم که فردا بیان بگن خواستگار دخترمون آزمایشگاه داشته تو نداشتی. حوصله اینجور برخوردها رو ندارم. من بهشون گفتم خودتون خیلی قاطع و محکم تصمیم بگیرید و هر وقت قانع شدید که چه کسی براتون مناسب تره همون رو انتخاب کنید.

واقعا چی میشد یه مقدار به ازدواج ساده تر می شد نگاه کرد و انقدر موانع پیچیده و عجیب سر راه نمی ذاشتن.
    سلام خب شما هم چه عجله ای دارید که هر طور شده حتما باید ازدواج کنید و آن هم با این مسایل پیش آمده؟؟ خب در نهایت یک ازدواج سنتی هست و مساله عشق و عاشقی نیست که بگین نمیتونم بگذرم

امروز یکی از دوستان یک پستی فرستادن که در اونجا هم همین نظر رو گفتم... یقینا شما که یک جوان تحصیلکرده و دارای شغل و درآمد هستید و به گفته خودتون فرد با انضباطی هم هستید حتما موارد مناسب دیگه ای پیش میاد

این مطلب رو هم ببینید http://forum.moshaver.co/f139/%D8%B7...6%D9%87-37731/

76. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)