مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 45 از 45

موضوع: معیار های مهم ازدواج

1. Top | #41

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.04
    تشکـر
    786
    تشکر شده 477 بار در 356 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : معیار های مهم ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    چرا فکر میکنین ایشون حرفاشون سرکاری باشه؟؟

من نمیخوام دفاع کنم

ولی خب این اتفاقات برای من هم افتاده

و حتی رابطه ایی رو که خیلی هم دوس داشتم بخاطر این مسئله بهم زدم

در واقع برای من برعکسش بود من نمیتونم تو هر شرایطی جواب دیگران رو بدم و کلا آدم گوشی به دستی نیستم

و خب این انتظارو داشتم که طرفم درک کنه که قرار نیست هروقت بخواد من باید حاضر جواب باشم و یا هرچی که بخواد بشه

نمیدونم برای شما چطوریه ولی واقعا قابل تحمل نیست اینکه مدام بخوای حالات و رفتارات رو به کسی گزارش بدی و اگر هم نگی با قهر و غضب شدید مواجه بشی!!!! و در مقابل طرفت هم بگه تو نباید همیشه منو چک کنی فقط من این حقو دارم!!!!

حداقل این جنبه از حرفاشون رو فک نمیکنم الکی گفته باشن.

اون حرفو نمیگم که

اینکه شما با یه دختر واسه ازدواج صحبت کنی و اون دختر بگه فلان شب با فلان دوس پسرش بوده و حتی تو یه اتاق بودن
    و تازه این دخترا سریع وارد فاز عاطفی هم میشدن و موقع زنگ زدن رو نمیفهمیدن ( کلا مجموعه اخلاقهای دخترایی که این آقا تعریف می کنه)
    و اینکه یه خونواده متوسط 1.5 میلیارد پول نقد خواستن

و یه سری چرت و پرتهای دیگه که حوصلش رو ندارم
    حالا اگه بین صدتا یا ده تا دختر یکی اینجوری بود یه چیزی ، من میگم نمک هم به این شوری نیست

جدا از اون هر چی تایپیکها عجیب غریبتر باشه پستخورش بیشتر میشه
    مثل تیتر روزنامه ها هر چی غافلگیری یا حالت افشاگری یا ... بیشتر باشه مخاطب بیشتری جذب می کنه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

2. Top | #42

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30309
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.60
    تشکـر
    46
    تشکر شده 80 بار در 68 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Rami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوشحالم که به جمع شما اضافه شدم.
    کمی در مورد خودم می گم و مشکلات پیش روی ازدواجم. ممنون می شم نظر بدید و راهنمایی کنید.

الان 28 سالمه - مدرکم فوق لیسانس عمران سازه هست - خانه و ماشین دارم - شغلم نویسندگی کتاب های علمی و فنی هست و گاها تدریس دروس دبیرستان یا دانشگاهی به طور خصوصی و گاها کار های تحقیقاتی و آزمایشگاهی- درآمدم حدود ماهی 3 م هست ولی خب اول راهمه و باید کلی تجربه کسب کنم. خیلی دوست دارم خانواده تشکیل بدم.

دلیل اصلی از قصدم برای ازدواج اینه که می بینم شرایط شو دارم و خودم هم دوست دارم که این اتفاق بیافته.

تا حالا با چند خانم به طور رسمی آشنا شدم ولی هیچ کدوم معیار های من رو نداشتن یا از لحاظ فرهنگی و نحوه زندگی احساس می کنم خیلی فاصله زیادی بین من و این خانم ها هست.
    می خوام نظرتون رو بدونم که آیا خواسته های من غیرمنطقی و عجیب هستند یا من هنوز نتونستم مورد مناسبی برای ازدواج پیدا کنم؟
    دلایل اصلی که تا حالا به طور جدی باعث شده با هیچ کدوم از این خانم ها ازدواج نکنم موارد زیر بوده :
    - من از داشتن حیوان خانگی هر نوعش خوشم نمیاد. نه اینکه از حیوانات بدم بیاد، خونه خودمون ویلایی هست و سگ داریم ولی توی حیاط، هیچ وقت داخل خونه نمیاد. از گربه و خرگوش و همستر داخل خونه و آزاد بدون قفس بدم میاد.

- درصدی از درآمدم از فروش کتاب هام رو به موسسه محک تقدیم کردم.

- زندگی من کاملا روی برنامه منظمی هست. در زمان معینی کار می کنم در زمانی تفریح و استراحت

- حوصله قهر و آشتی های بی دلیل رو اصلا ندارم. مثلا یه مورد اینجوری بود که از صبح تا شب به هزار دلیل باهام قهر می کرد و من باید منت کشی می کردم تا خانم آشتی کنن. منظورم به خاطر چیز های بی مورد و بچه گانه هست مثلا من ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر حتما استراحت و تمرکز می کنم و گوشی و لپ تاپ و ..... کنار می ذارم بعد چون پیام های ایشون در این ساعات رو پاسخ نمی دادم و یا نمی خوندم یه جور توهین حساب می کردن. با اینکه خیلی صریح توضیح داده بودم که در این ساعات من استراحت می کنم یا موقع غذا خوردن هیچ پیام یا .... جواب نمی دم.

- من از دروغ و کلک خیلی بدم میاد. همه این خانم ها چندین دوست پسر داشتن که مثلا برای جلوگیری از سوتفاهم احتمالی موقعی که من حضور داشتم داداشی! صدا شون می کردن. من مشکلی با اینکه دوست پسر داشتن یا نه ندارم ولی از اینکه با دروغ و کلک سعی می کنن یه رابطه عاشقانه رو رابطه خواهر و برادری نشون بدن به شدت متنفر هستم.

- عدم رعایت حریم شخصی و احترام به بخش خصوصی زندگی. مثلا به هوای اینکه می خواهند با گوشیم تماسی بگیرند کلیه پیام ها و ایمیل هام رو چک می کردن. البته من چیزی برای پنهان کردن نداشتم ولی دوست داشتم خیلی صادقانه می گفتن می خوام ببینم در فضای مجازی با چه کسانی چه نوع رابطه ای داری.

واقعا نمی تونم درک درستی از شخصیت کلی خانم ها داشته باشم.
    می خوام بدونم معیار های یه ازدواج مستحکم چیه؟ و آیا من توقع بیجایی داشتم و کارهام دارای مشکل هست یا نه؟ پیشنهاد شما برای ازدواج صحیح چیه؟

ممنون - ببخشید زیاد نوشتم چون باید بفهمم مشکل کجای کار هست؟

------------******************--------------***************-----------------------******************-----------------------*************------

آپدیت

دوباره سلام دوستان

خب امروز روز مهمی بود برام چون تصمیمات مهمی گرفتم و امیدوارم بهشون پایبند بمونم.

یکی از دختر هایی که به خواستگاری شون رفته بودیم و چند جلسه ای آشنا شده بودیم به نظرم مورد مناسبی اومد. یعنی رفتار قابل قبولی داشت خیلی محترم بود و با شخصیت، خانواده اصیل و خوب. خلاصه همه چیز در حد مطلوبی بود و نظر خود ایشون هم مثبت بود. پدرم برای آشنایی و صحبت های بیشتر با پدر این خانم تماس گرفت و گفت که همدیگر رو پسندیدن. پدر دختر شرایطی رو برای ازدواج گذاشت که من تا 100 سال سیاه دیگه حتی به ازدواج فکر هم نمی کنم.

واقعا یه مورد به نسبت مناسب هم که پیش میاد خانواده باعث بهم خوردن میشه. گفتن ما رسم داریم جدای از مهریه و ....... رسوم متداول از داماد پول نقد یا معادلش طلا می گیریم.
    حالا مبلغ درخواستی خیلی جالب بود 1.5 میلیارد تومان!!!!!

یعنی هنوز هیچ چیزی قطعی نشده و فقط حرف پسندیده شدن زده شده 1.5 میلیارد تومان پول نقد یا معادلش سرویس طلا خواستن.

من نمی دونم چی باید بگم یا چی کار کنم. فقط همین رو می دونم که انصافا در این 28 سال زندگیم حداکثر تلاشم برای یک زندگی سالم و معقول رو داشتم. گلیم خودمو از نظر خودم از آب بیرون کشیدم. خدا رو شکر به لطف خانواده خونه و ماشین دارم و با تلاش و صبر زیاد تونستم درآمد به نسبت خوبی هم داشته باشم. تحصیلاتم رو هم که تا حد مناسبی ادامه دادم.

ولی واقعا به هیچ وجه راهی برای تشکیل خانواده و ازدواج وجود نداره.
    کلا بیخیال این حرف ها می شم و سعی می کنم رو زندگی کاریم تمرکز کنم. و راهی که می رم رو ادامه بدم. از زاویه دیگه که بهش نگاه می کنم، سبک زندگی مردم خیلی عوض شده و به نظرم ترکیب دو خانواده تقریبا غیر ممکن یا ناپایدار هست. این رو هم اضافه کنم که پیش مشاور هم رفتم. خب راهنمایی های خوبی هم کردن و گفتن شرایط ازدواج داری. یعنی به نظرم شرایط جامعه آماده و فراهم نیست.

البته این ها همه نظر شخصی من هست و می تونه به 1000 دلیل غلط باشه. واقعا دوست داشتم یه خانواده تشکیل بدم ولی می بینم که بهای بسیار سنگینی داره. یعنی ازدواج راهی برای خوشبختی نیست و بیشتر از اون که مزایا داشته باشه باعث بهم خوردن زندگی طبیعی و مورد انتظار میشه و خوشبختی یه فرض محاله در امر ازدواج. خلاصه ما که کلا بیخیال شدیم.

دوست دارم نظر بدید و پیام هاتون رو حتما می خونم. اگر نظر مخالف دارید هم بگید اتفاقا خیلی خوبه که آدم طرز فکر های متفاوت رو بدونه و دوست دارم آدم نقد پذیری باشم. پس خواهش می کنم راحت باشید و هر نظری دارید بگید.

ممنون و متشکرم از وقتی که می ذارید.

سلام. به نظرمن ازدواج قسمتیه و هر موقع که موعدش باشه به خواستتون میرسید... موفق باشید

3. 2 کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #43

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.82
    تشکـر
    7,616
    تشکر شده 7,677 بار در 3,427 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    اون حرفو نمیگم که

اینکه شما با یه دختر واسه ازدواج صحبت کنی و اون دختر بگه فلان شب با فلان دوس پسرش بوده و حتی تو یه اتاق بودن
    و تازه این دخترا سریع وارد فاز عاطفی هم میشدن و موقع زنگ زدن رو نمیفهمیدن ( کلا مجموعه اخلاقهای دخترایی که این آقا تعریف می کنه)
    و اینکه یه خونواده متوسط 1.5 میلیارد پول نقد خواستن

و یه سری چرت و پرتهای دیگه که حوصلش رو ندارم
    حالا اگه بین صدتا یا ده تا دختر یکی اینجوری بود یه چیزی ، من میگم نمک هم به این شوری نیست

جدا از اون هر چی تایپیکها عجیب غریبتر باشه پستخورش بیشتر میشه
    مثل تیتر روزنامه ها هر چی غافلگیری یا حالت افشاگری یا ... بیشتر باشه مخاطب بیشتری جذب می کنه
    میدونین من که بین دخترام بهتر اینو درک میکنم

الان دخترا فک میکنن براشون کلاس داره که مثلا به دوست پسرشون زنگ بزنن و بگن آره من با فلان پسر بیرونم و اینا ....به قول خودشون روشن فکرن...حالا اگه دوس پسرشون هم بهش بربخوره میگن تو بی کلاسی و ذهنت قدیمی و این حرفا

یعنی براشون به عنوان کلاس و شخصیت حساب میشه....شایدم میخواسته بدونه نظر این آقا در مورد اینجوری روابط چیه

یکی از دوستای من میگه که تو آپارتمانشون یه خانم و آقایی هستن که رابطه جنسی گروهی دارن و خیلی علنی هم از بقیه دعوت میکنن...حتی خانمه به دوست منم پیشنهاد داده بود که شرکت کنن

بعد به مدیر ساختمان گفتن بیرونشون کرده!!! حالا این خانما هم احتمالا فک کرده که دیگه همه چی تمامه !! اکثر دخترا جدیدا تا وارد یه رابطه میشن فک میکنن زندگیشون شروع شده !!!

در مورد اون مبلغ کلان هم خب شاید پدر دخترخانم میخواسته بسنجه که ایشون چقدر حاضره خرج کنه اصن پول داره اگه داره چقدر داره و ...

نمیدونم والا...من خودم از این موارد زیاد دیدم...به همین خاطر برام عجیب نیومد

حالا در مورد این مبلغ کلان هم یه چیزی بگم

یکی از آشناهای دور ما برای دخترش 2000 تا سکه مهریه زده بودن

بعد دختر سر سفره گفت کی گفته دوهزار تا؟؟؟ من دوهزار و چهارده میخوام باید به نیت چهارده معصوم این عدد چهارده باشه تو مهریم

خلاصه یه ساعتی بحثشون شد سر سفره عقد در نهایت اون چهارده تا رو هم اضافه کردن

زیادن اینجور آدما خیلی عجیب نیست
    دوستانی که لطف میکنید و در پست کاربران نظر میذارید،

یه مسئله رو فراموش نکنید،

کسانی که برای مشاوره به این سایت مراجعه میکنند به اندازه کافی حالشون نامناسب هست

پس تو حرفهاتون این نکته رو لحاظ کنید که :

حال پریشان به آرامش نیاز دارد نه سرزنش!

5. Top | #44

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.04
    تشکـر
    786
    تشکر شده 477 بار در 356 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    میدونین من که بین دخترام بهتر اینو درک میکنم

الان دخترا فک میکنن براشون کلاس داره که مثلا به دوست پسرشون زنگ بزنن و بگن آره من با فلان پسر بیرونم و اینا ....به قول خودشون روشن فکرن...حالا اگه دوس پسرشون هم بهش بربخوره میگن تو بی کلاسی و ذهنت قدیمی و این حرفا
    برای دونستن این چیزا لازم نیست حتما بین دخترا باشی
    نمیگم این اتفاقات محاله ولی این روند باور پذیر نیست و چرت و پرته کاش سناریوی بهتر و باورپذیرتری ارائه می دادن انشاء ا... در تایپیکهای آینده رعایت بشه

و این جمله برای هر کسی صادقه:
    کسی که تصمیم بگیره چیزی رو باور کنه هزارتا دلیل میاره و کسی هم که نخواد چیزی رو باور کنه به همچنین

احتمالا دیگه به این تایپیک سر نزنم
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. Top | #45

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.82
    تشکـر
    7,616
    تشکر شده 7,677 بار در 3,427 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    برای دونستن این چیزا لازم نیست حتما بین دخترا باشی
    نمیگم این اتفاقات محاله ولی این روند باور پذیر نیست و چرت و پرته کاش سناریوی بهتر و باورپذیرتری ارائه می دادن انشاء ا... در تایپیکهای آینده رعایت بشه

و این جمله برای هر کسی صادقه:
    کسی که تصمیم بگیره چیزی رو باور کنه هزارتا دلیل میاره و کسی هم که نخواد چیزی رو باور کنه به همچنین

احتمالا دیگه به این تایپیک سر نزنم
    نگفتم حتما باید بین دخترا باشی که

میگم بیشتر و به عینه دیدم...
    دوستانی که لطف میکنید و در پست کاربران نظر میذارید،

یه مسئله رو فراموش نکنید،

کسانی که برای مشاوره به این سایت مراجعه میکنند به اندازه کافی حالشون نامناسب هست

پس تو حرفهاتون این نکته رو لحاظ کنید که :

حال پریشان به آرامش نیاز دارد نه سرزنش!

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)