نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: نیاز عاطفی ؟! - ازدواج با چه سبکی ؟!

1395
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18570
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نیاز عاطفی ؟! - ازدواج با چه سبکی ؟!

سلام
    خیلی خوشحالم که جای رو برا گفتن حرف دلم پیدا کردم .
    یک پسر 24 ساله و مجرد هستم توی یک خانواده سه نفری و تک فرزند بیشتر وقت ها رو توی تنهای خودم میگذرونم ، اهل دوستی و رفیق بازی نیستم ، دوست دختر هم نداشتم .
    تا دوسال پیش با تنهایم مشکلی نداشتم ، اما کم کم این حس تنهای داره اذیتم میکنه ، با اینکه با هیچ دختری نبودم انگار یک حس نیاز درونم داره منو آتیش میزنه یکجور دلتنگی
    تب جنسی گرمی دارم ، اما با ورزش و تغذیه درست ، تحرک زیاد و ... کنترلش میکنم مشکلی از این بابت ندارم
    اما این نیاز عاطفی رو نمیدونم چیکارش کنم ؟ هر چقدر هم بهش بی توجهی میکنم باز شدید تر بر میگرده ، دوست دارم یکی رو با تمام وجود دوست داشته باشم بهش محبت کنم و بغلش کنم ، پسر بی احساسی نیستم برای احساسات ارزش خاصی قائل ام .
    الانم دانشجو هستم و استقلال که باید رو هنوز ندارم ، نمیدونم با این نیاز چیکار کنم ؟ ( خیلی درد آور و سخته )

یک مسئله دیگه هم هست من خیلی دوست دارم اگه قراره ازدواجی در آنیده داشته باشم ، عاشق شم و ازدواج کنم ، اما خب اهل دوست شدن با دختری نیستم و از نظر دین ام هم این درست نیست
    نمیدونم چجوری پیش برم ؟
    یعنی سنتی و نشناخته با یکی که اصلاً شناختی نیست و طی همین مراسم های خاستگاری و سنتی ازدواج کنم! ( آدمو خیلی میترسونه اونی که میخوای نباشه ، یعنی یه دختری نباشه که اهل احساسات خرج کردن باشه و بدرد هم نخوریم )
    و از طرفی هم آشنای با دختری و صحبت کردن باهاش ( هم اشکال شرعی داره ) هم اینکه امکان داره توش کلی ضربه روحی باشه و هیچ وقت به سر انجام نرسه .

خیلی ممنون که نوشته هام رو خوندین ، خوشحال میشم از راهنمای تون

2. 2 کاربران زیر از برگ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : نیاز عاطفی ؟! - ازدواج با چه سبکی ؟!

سلام دوست عزیز
    من هم با ازدواج سنتی زیاد موافق نیستم البته این نظر شخصیه منه،چون کسایی هستن که با این همه شناخت باز هم خوشبخت نمیشن،چه برسه به اینکه با کسی که اصلا شناخت نداری ازدواج کنی،شما باید انتخاب مناسب وبه جایی داشته باشی وبا دید باز کسی رو انتخاب کنی،کسی که هم طبقه خودت باشه که از یه دید به همه چیز نگاه کنید،ازنظر شرعی هم سغی کنید با کسی که هستین یه ارتباط سالم ودرست داشته باشین
    موفق باشید

4. کاربران زیر از Ti Ti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18570
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ti Ti نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من هم با ازدواج سنتی زیاد موافق نیستم البته این نظر شخصیه منه،چون کسایی هستن که با این همه شناخت باز هم خوشبخت نمیشن،چه برسه به اینکه با کسی که اصلا شناخت نداری ازدواج کنی،شما باید انتخاب مناسب وبه جایی داشته باشی وبا دید باز کسی رو انتخاب کنی،کسی که هم طبقه خودت باشه که از یه دید به همه چیز نگاه کنید،ازنظر شرعی هم سغی کنید با کسی که هستین یه ارتباط سالم ودرست داشته باشین
    موفق باشید
    مرسی از نظرتون

فقط نمیدونم الان چطور این حس نیاز عاطفی رو مهار کنم !
    ویرایش توسط برگ : 07-04-2015 در ساعت 04:08 PM

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

دوست عزیز یکم جواب دادن به تاپیکه شما سخته!!!!
    اولا اینو بدونید که شما اولینو آخرین کسی نیستید که نیاز عاطفیو جنسی دارید ، و برای یه آدمه مجرد که بخواد درست زندگی کنه و گناهی هم مرتکب نشه خیلی سخته . جوابی که میشه به شما داد اینه که تحمل کن !!!! همینطور که تا الان تحمل کردی بازم ادامه بده تا ازدواج کنی ولی همه میدونن که یکم سخته و برای کسی که لبریز شده از تنهاییو به ستوه اومده این یکم سخته.
    برای نیاز جنسی که گفتید یجوری ردش میکنید ، واما نیاز عاطفی!
    هستن کسایی که نیاز عاطفی بیشتر اذیتشون میکنه تا نیاز جنسی ، چون جواب دادن به احساسات و ارضای عاطفی خیلی سختتر هستش.
    پیشنهاد هایی که میشه به شما گفت دو گزینست:1_ یا رابطه با جنس مخالف و ارضای نیاز عاطفیتون ، 2_یا امتناع از اینکارو تحمل تا ازدواج کنید.
    راه اول خیلی توصیه نمیشه ، یعنی این راهش نیست ، ولی اگه هم قراره رابطه ای بر قرار بشه بهتره که با رعایته حریمها و حفظ اصوله اخلاقی باشه. و برای اینکه ضربه ای هم نخورید از همون اول به طرفتون بگید که صرفا این رابطه برای فرار از تنهاییه نه ازدواج ، اگر در طول رابطه دیدید افکارو عقایدتون به هم نزدیکه به ازدواج هم میتونید فکر کنید . بازم میگم رابطه با جنس مخالف تائید شده نیست ولی اگه قراره رابطه ای برقرار بشه با رعایته خطوط قرمز باشه ، صرفا برای درد دل یا حرف زدن باشه ، اینکه موقعی که دلت گرفت یکی باشه که باهاش حرف بزنی.
    راه دوم هم که باید تحمل کنید تا شرایط ازدواجتون فراهم بشه تا ازدواج کنید.

این رو هم بدونید هم توی ازدواج سنتی هم مدرن امکان اشتباه و شکست هست. چه بهتر که برای هرکدوم از سبکهای ازدواج طرف رو خوب بشناسیدو شناخت خوبی ازش پیدا کنید بعد جلوتر برید.

7. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام ...چقدر خوب ...پسر خوبی به نظر میاین ...پس اول خداروشکر کنین و خوشحال باشین....بعدشم این فکر قشنگیه که شما دارین ...اینکه دوست دارین ازدواج کنین و فکر باطلی ندارین....به نظر من چون فکرتون و نیتتون مثبته،میشه راهی برای عاشق شدن پیدا کرد...البته اسمشو بزاریم"احساسه خوب و کششه زیاد به یه نفر"بهتره....یعنی برای شروع یه ازدواج عاشقانه و فرار از ازدواج سنتی ،قشنگترین راه به وجود اومدن یه حسه خوبو قشنگ بین شما و طرفه... راهشم اینه که تو محیطهای اجتماعیه سالم و مختلط شرکت کنین...تو شهرهاای بزرگ فراوونه ..تو شهرای کوچیکم پیدا میشه...وقتی تو این محیطها شرکت کنین ناخاسته به واسطه ی ارتباطاته منطقی و کاملا شرعی ای که با جنس مخالف دارین ،بالاخره یکی پیدا میشه که تحت تاثیر رفتارای هم قرار بگیرین و یه نگاه و حس خوب بینتون ایجاد بشه...و وقتی این حسو با یه نفر تجربه کردین و احساس کدین دو طرفست،سعی کنید بیشتر بشناسیدش و بیشتر بش نزدیک شین ،البته منظورم از نزدیکی دوستی یا از بین بردن مرزها نیست...فقط ارتباط سالم و طبیعیتونو با اون شخص بیشتر از بقیه افزایش بدین....مثلا جزوه هاتونو از اون بگیرین...یا در مورد نظراتش توی اون فضای اجتماعی ازش سوال بپرسین و باش گفتمان کنید یا اگه وسیله ی شخصی دارین میتونین با رعایت ادب و احترام و بدونه نظر سو ای ازش دعوت کنین تا یه مسیری برسونیدش ...یا مثلا وقتی خواستین همزمان وارد یه جا بشید با ادب و احترام و البته کمی شوخی ولبخند بگین "ببخشید بفرمایید خانوم ها مقدمترند"یا از این جور چیزا... در کل یادتون باشه این که میگن آقایون با چشم عاشق میشن و خانوم ها با گوش،کاملا راسته...پس به نظر من کار آقایون برای عاشق شدن و عاشق کردن خیلی راحته... حالا انتخاب اون محیطه اجتماعیه مختلط رو میتونین با توجه به یه معیاره اولیه از فردی که دوست دارین معشوقتون باشه ،انتخاب کنین.... مثلا اگه حجابو اعتقاد خیلی براتون مهمه تو جمع های مذهبی و بسیج و اینا شرکت کنین ...یه دختر و پسر خیلی مذهبی تو دانشگاهمون با هم ازدواج کردند در صورتی که عاشق هم شده بودند...میدونین چرا و چطوری؟هر دو عضو بسیج فعال بودند و برای فعالیتهای مذهبی و فرهنگی دانشگاه و اردوها خیلی شرعی و منطقی بارها در کنار هم قرار میگرفتند و همین موضوع باعث ارتباط بیشتر بینشون و ایجاد حس و نهایتا عشق بینشون شد... یا اگه "شور و شوق و انرژی طرف خیلی براتون اهمیت داره میتونین از گروههای ورزشی و کوهنوردی مختلط شروع کنین... ...

9. 4 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16452
    تشکـر
    220
    تشکر شده 173 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    0

مواظب باش گیر دخترای این زمونه نیوفتی که پسرایی مثل تو رو خوب سر کار میذارن
    روابط اجتماعی داشته باش با جنس مخالف ولی به قول حصین "دل نبند که تَش تلخیه"

11. 3 کاربران زیر از Dark Knight بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

درکل من بعید میدونم اگه رابطه ای با کسی حتی فقط در حد صحبت داشته باشی وابسته نشی ، و این به ضرره جفتتون هست ، چون ناخداگاه حرفهای احساسی بینتون ردوبدل میشه و کششی که به هم پیدا میکنید ، ولی به قوله دوستای عزیزمون روابط اجتماعیتو توی محیط های مختلط بالا ببر ، که همین صحبت کردنو تعامل به جنس مخالفت شاید از عطشت کم کنه.

13. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط برگ نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خوشحالم که جای رو برا گفتن حرف دلم پیدا کردم .
    یک پسر 24 ساله و مجرد هستم توی یک خانواده سه نفری و تک فرزند بیشتر وقت ها رو توی تنهای خودم میگذرونم ، اهل دوستی و رفیق بازی نیستم ، دوست دختر هم نداشتم .
    تا دوسال پیش با تنهایم مشکلی نداشتم ، اما کم کم این حس تنهای داره اذیتم میکنه ، با اینکه با هیچ دختری نبودم انگار یک حس نیاز درونم داره منو آتیش میزنه یکجور دلتنگی
    تب جنسی گرمی دارم ، اما با ورزش و تغذیه درست ، تحرک زیاد و ... کنترلش میکنم مشکلی از این بابت ندارم
    اما این نیاز عاطفی رو نمیدونم چیکارش کنم ؟ هر چقدر هم بهش بی توجهی میکنم باز شدید تر بر میگرده ، دوست دارم یکی رو با تمام وجود دوست داشته باشم بهش محبت کنم و بغلش کنم ، پسر بی احساسی نیستم برای احساسات ارزش خاصی قائل ام .
    الانم دانشجو هستم و استقلال که باید رو هنوز ندارم ، نمیدونم با این نیاز چیکار کنم ؟ ( خیلی درد آور و سخته )

یک مسئله دیگه هم هست من خیلی دوست دارم اگه قراره ازدواجی در آنیده داشته باشم ، عاشق شم و ازدواج کنم ، اما خب اهل دوست شدن با دختری نیستم و از نظر دین ام هم این درست نیست
    نمیدونم چجوری پیش برم ؟
    یعنی سنتی و نشناخته با یکی که اصلاً شناختی نیست و طی همین مراسم های خاستگاری و سنتی ازدواج کنم! ( آدمو خیلی میترسونه اونی که میخوای نباشه ، یعنی یه دختری نباشه که اهل احساسات خرج کردن باشه و بدرد هم نخوریم )
    و از طرفی هم آشنای با دختری و صحبت کردن باهاش ( هم اشکال شرعی داره ) هم اینکه امکان داره توش کلی ضربه روحی باشه و هیچ وقت به سر انجام نرسه .

خیلی ممنون که نوشته هام رو خوندین ، خوشحال میشم از راهنمای تون
    سلام

ببینید این احساسی که توصیف کردین در سن شما کاملا طبیعیه
    و نشون میده وارد مرحله ای از زندگی شدی که از لحاظ روحی نیاز و آمادگی ازدواج دارید

اگه واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم بهترین کار که در شرایط حاضر شما میتونی انجام بدی اینه که...
    تا حد ممکن در جهت زودتر جور شدن شرایط برای یه ازدواج موفق تلاش کنی:
    یعنی اولا از الان شروع کنی به کسب آگاهی لازم درمورد روحیات جنس مخالف، نحوه انتخاب همسر و ازدواج موفق
    دوما تلاش کنی که از لحاظ مالی هرچه زودتر بتونی استقلال پیدا کنی تا راه ازدواج برات باز بشه

در مورد ارتباط با جنس مخالف ، اگه واقعا برای احساسات ارزش قائل هستید...
    اجازه ندید این 24 سال زندگی پاک که داشتی به خاطر احساس تنهایی که الان بهت غالب شده به فنا بره
    جدا از بحث مذهبی، به نظرت شروع کردن یه رابطه عاطفی درحالیکه هیچ تعهدی برای بقای رابطه در اون نیست اقدام بی خردانه ای نیست؟!
    چون اگه به سرانجام نرسه (که به وفور میبینیم به هزار و یک دلیل نمیرسه) یا شما ضربه عاطفی جبران ناپذیر میخوری یا طرف مقابلت
    و همون احساسات قوی میشه بزرگترین ضربه برای روح

به نظر من حتی اگه از ازدواج سنتی خوشت نمیاد برای پیدا کردن همسر مناسب لازم نیست وارد رابطه عاطفی با شخصی بشید
    ارتباط کنترل شده با رعایت حد و مرز برای یه آشنایی اولیه و به اصطلاح پسندیدن طرف کافیه، چون ویژگی های کلی شخصیت یه فرد از رفتارش مشخصه
    نهایتش اینه بعد از حواستگاری برای شناخت بیشتر میتونید مرحله نامزدی را طولانی تر کنید
    "عاشق بشین، اما عاقلانه عاشق بشین!"

http://forum.moshaver.co/f124/%D9%85...7%D8%AC-15829/
    http://forum.moshaver.co/f24/%D8%A7%...C%D8%AF-14830/
    امضای ایشان

15. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18570
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    دوست عزیز یکم جواب دادن به تاپیکه شما سخته!!!!
    اولا اینو بدونید که شما اولینو آخرین کسی نیستید که نیاز عاطفیو جنسی دارید ، و برای یه آدمه مجرد که بخواد درست زندگی کنه و گناهی هم مرتکب نشه خیلی سخته . جوابی که میشه به شما داد اینه که تحمل کن !!!! همینطور که تا الان تحمل کردی بازم ادامه بده تا ازدواج کنی ولی همه میدونن که یکم سخته و برای کسی که لبریز شده از تنهاییو به ستوه اومده این یکم سخته.
    برای نیاز جنسی که گفتید یجوری ردش میکنید ، واما نیاز عاطفی!
    هستن کسایی که نیاز عاطفی بیشتر اذیتشون میکنه تا نیاز جنسی ، چون جواب دادن به احساسات و ارضای عاطفی خیلی سختتر هستش.
    پیشنهاد هایی که میشه به شما گفت دو گزینست:1_ یا رابطه با جنس مخالف و ارضای نیاز عاطفیتون ، 2_یا امتناع از اینکارو تحمل تا ازدواج کنید.
    راه اول خیلی توصیه نمیشه ، یعنی این راهش نیست ، ولی اگه هم قراره رابطه ای بر قرار بشه بهتره که با رعایته حریمها و حفظ اصوله اخلاقی باشه. و برای اینکه ضربه ای هم نخورید از همون اول به طرفتون بگید که صرفا این رابطه برای فرار از تنهاییه نه ازدواج ، اگر در طول رابطه دیدید افکارو عقایدتون به هم نزدیکه به ازدواج هم میتونید فکر کنید . بازم میگم رابطه با جنس مخالف تائید شده نیست ولی اگه قراره رابطه ای برقرار بشه با رعایته خطوط قرمز باشه ، صرفا برای درد دل یا حرف زدن باشه ، اینکه موقعی که دلت گرفت یکی باشه که باهاش حرف بزنی.
    راه دوم هم که باید تحمل کنید تا شرایط ازدواجتون فراهم بشه تا ازدواج کنید.

این رو هم بدونید هم توی ازدواج سنتی هم مدرن امکان اشتباه و شکست هست. چه بهتر که برای هرکدوم از سبکهای ازدواج طرف رو خوب بشناسیدو شناخت خوبی ازش پیدا کنید بعد جلوتر برید.
    سلام دوست عزیز مرسی از توجه و راهنمایتون
    آره پیدا کردن راه حلی کامل جزو خود ازدواج برای نیاز عاطفی چیزی نیست
    راستش در مورد ارتباط با جنس مخالف و ایجاد رابطه هم نمیتونم باین مسئله کنار بیام ، معرفت بیشتر از عشق برام مهمه ، خب من این همه مدت که از نخواستم وارد رابطه با جنس مخالف بشم فقط دلیل مذهبی نبوده که بخوام دنبال راه شرعی و سالم بگردم
    هیچ وقت نمیخوام وارد یک رابطه عاطفی بشم و یا دوستی اونم بدون تعهد و قانون که آخرش معلوم نیست ، و از طرفی دوست دارم فقط خودمو برای یک نفر نگه دارم همه فکرم و حواسم در آینده مال اون باشه ، اینجوری بیشتر لذت رو خودم تو زندگی میبرم ، وهمینطور هواسم از همسرم پرت نمیشه
    حالا زیاد نگران عشق نیستم
    این دردی که درونم هست رو نمیدونم چطور آروم کنم تا زمان رو بهتر بگذروم تا بهتر شدن شرایطم

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    سلام ...چقدر خوب ...پسر خوبی به نظر میاین ...پس اول خداروشکر کنین و خوشحال باشین....بعدشم این فکر قشنگیه که شما دارین ...اینکه دوست دارین ازدواج کنین و فکر باطلی ندارین....به نظر من چون فکرتون و نیتتون مثبته،میشه راهی برای عاشق شدن پیدا کرد...البته اسمشو بزاریم"احساسه خوب و کششه زیاد به یه نفر"بهتره....یعنی برای شروع یه ازدواج عاشقانه و فرار از ازدواج سنتی ،قشنگترین راه به وجود اومدن یه حسه خوبو قشنگ بین شما و طرفه... راهشم اینه که تو محیطهای اجتماعیه سالم و مختلط شرکت کنین...تو شهرهاای بزرگ فراوونه ..تو شهرای کوچیکم پیدا میشه...وقتی تو این محیطها شرکت کنین ناخاسته به واسطه ی ارتباطاته منطقی و کاملا شرعی ای که با جنس مخالف دارین ،بالاخره یکی پیدا میشه که تحت تاثیر رفتارای هم قرار بگیرین و یه نگاه و حس خوب بینتون ایجاد بشه...و وقتی این حسو با یه نفر تجربه کردین و احساس کدین دو طرفست،سعی کنید بیشتر بشناسیدش و بیشتر بش نزدیک شین ،البته منظورم از نزدیکی دوستی یا از بین بردن مرزها نیست...فقط ارتباط سالم و طبیعیتونو با اون شخص بیشتر از بقیه افزایش بدین....مثلا جزوه هاتونو از اون بگیرین...یا در مورد نظراتش توی اون فضای اجتماعی ازش سوال بپرسین و باش گفتمان کنید یا اگه وسیله ی شخصی دارین میتونین با رعایت ادب و احترام و بدونه نظر سو ای ازش دعوت کنین تا یه مسیری برسونیدش ...یا مثلا وقتی خواستین همزمان وارد یه جا بشید با ادب و احترام و البته کمی شوخی ولبخند بگین "ببخشید بفرمایید خانوم ها مقدمترند"یا از این جور چیزا... در کل یادتون باشه این که میگن آقایون با چشم عاشق میشن و خانوم ها با گوش،کاملا راسته...پس به نظر من کار آقایون برای عاشق شدن و عاشق کردن خیلی راحته... حالا انتخاب اون محیطه اجتماعیه مختلط رو میتونین با توجه به یه معیاره اولیه از فردی که دوست دارین معشوقتون باشه ،انتخاب کنین.... مثلا اگه حجابو اعتقاد خیلی براتون مهمه تو جمع های مذهبی و بسیج و اینا شرکت کنین ...یه دختر و پسر خیلی مذهبی تو دانشگاهمون با هم ازدواج کردند در صورتی که عاشق هم شده بودند...میدونین چرا و چطوری؟هر دو عضو بسیج فعال بودند و برای فعالیتهای مذهبی و فرهنگی دانشگاه و اردوها خیلی شرعی و منطقی بارها در کنار هم قرار میگرفتند و همین موضوع باعث ارتباط بیشتر بینشون و ایجاد حس و نهایتا عشق بینشون شد... یا اگه "شور و شوق و انرژی طرف خیلی براتون اهمیت داره میتونین از گروههای ورزشی و کوهنوردی مختلط شروع کنین... ...
    خیلی ممنون که نوشته هام رو خوندین و اینقدر با حوصله جواب دادین ، مرسی از نظرتون
    خب به دوست عزیز قبلی هم گفتم معرفت همیشه برام خیلی مهم بوده ، وقتی که خودم شرایطم آماده نیست نمیتونم با احساسات کسی بازی کنم و اونو مورد عمل انجام شده قرار بدم و رو هوا نگه ش دارم فقط به خاطر اینکه با احساساتش بازی کردم و وابسته خودم کردمش .

آدم ساده و بی اطلاعاتی هم نیستم ، دانشجو ام و مطمعنن اطرافم جنس مخالف هست تو صحبت کردن باهاشون مشکلی ندارم اما همیشه حدودم رو رعایت میکنم و خارج از حرفی نمیزنم و تا بتونم اصلاً با هاشون حرف نمیزنم ، اما تا وقتی شرایط ام کامل نشه هیچ وقت نمیتونم به دل کسی نگاه کنم .

فقط میخوام تا بهتر شدن شرایط از این درد خلاص بشم ، سینه آدم به درد میاد ، نمیدونم شاید دارم بیش از حد آدم احساساتی میشم نمیدونم بده خوبه
    فقط میدونم سرکوب کردن خوب نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Dark Knight نمایش پست ها
    مواظب باش گیر دخترای این زمونه نیوفتی که پسرایی مثل تو رو خوب سر کار میذارن
    روابط اجتماعی داشته باش با جنس مخالف ولی به قول حصین "دل نبند که تَش تلخیه"
    مرسی ، خیلی ممنون پسر ساده ای نیستم که گول بخورم ، نخواستم بیشتر از خودم توضیح بدم تا متن طولانی نشه .
    بازم ممنون از نصیحتتون

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    درکل من بعید میدونم اگه رابطه ای با کسی حتی فقط در حد صحبت داشته باشی وابسته نشی ، و این به ضرره جفتتون هست ، چون ناخداگاه حرفهای احساسی بینتون ردوبدل میشه و کششی که به هم پیدا میکنید ، ولی به قوله دوستای عزیزمون روابط اجتماعیتو توی محیط های مختلط بالا ببر ، که همین صحبت کردنو تعامل به جنس مخالفت شاید از عطشت کم کنه.
    مرسی ، اما تحملو بیشتر ترجیح میدم ، تا اینکه به خاطر نیازم بخوام سمت کسی برم
    آدم اجتماعی هم هستم اما نه با جنس مخالف ، بی اطلاع هم نیستم
    دنبال راه حلی جز سمت دختر رفتن هستم
    عشق هم مسیرشو خودش پیدا میکنه
    این عطش هم نصبت به دختر ها نیست که بگم هر دختری ببنیم دستو پامو گم کنم و احساسی بشم
    این نیازم یک جور نیاز عاطفیه ، یکجور ارتباط عاطفی عمیق میخواد ، نه این ارتباط های گذری که خودم هم دوست ندارم

17. 2 کاربران زیر از برگ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18570
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

ببینید این احساسی که توصیف کردین در سن شما کاملا طبیعیه
    و نشون میده وارد مرحله ای از زندگی شدی که از لحاظ روحی نیاز و آمادگی ازدواج دارید

اگه واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم بهترین کار که در شرایط حاضر شما میتونی انجام بدی اینه که...
    تا حد ممکن در جهت زودتر جور شدن شرایط برای یه ازدواج موفق تلاش کنی:
    یعنی اولا از الان شروع کنی به کسب آگاهی لازم درمورد روحیات جنس مخالف، نحوه انتخاب همسر و ازدواج موفق
    دوما تلاش کنی که از لحاظ مالی هرچه زودتر بتونی استقلال پیدا کنی تا راه ازدواج برات باز بشه

در مورد ارتباط با جنس مخالف ، اگه واقعا برای احساسات ارزش قائل هستید...
    اجازه ندید این 24 سال زندگی پاک که داشتی به خاطر احساس تنهایی که الان بهت غالب شده به فنا بره
    جدا از بحث مذهبی، به نظرت شروع کردن یه رابطه عاطفی درحالیکه هیچ تعهدی برای بقای رابطه در اون نیست اقدام بی خردانه ای نیست؟!
    چون اگه به سرانجام نرسه (که به وفور میبینیم به هزار و یک دلیل نمیرسه) یا شما ضربه عاطفی جبران ناپذیر میخوری یا طرف مقابلت
    و همون احساسات قوی میشه بزرگترین ضربه برای روح

به نظر من حتی اگه از ازدواج سنتی خوشت نمیاد برای پیدا کردن همسر مناسب لازم نیست وارد رابطه عاطفی با شخصی بشید
    ارتباط کنترل شده با رعایت حد و مرز برای یه آشنایی اولیه و به اصطلاح پسندیدن طرف کافیه، چون ویژگی های کلی شخصیت یه فرد از رفتارش مشخصه
    نهایتش اینه بعد از حواستگاری برای شناخت بیشتر میتونید مرحله نامزدی را طولانی تر کنید
    "عاشق بشین، اما عاقلانه عاشق بشین!"

http://forum.moshaver.co/f124/%D9%85...7%D8%AC-15829/
    http://forum.moshaver.co/f24/%D8%A7%...C%D8%AF-14830/
    خیلی ممون که نوشته هام رو خوندین و اینقدر با حوصله جواب دادین .

آره میدونم وقت ازدواج شده اما خب شرایط هنور کافی نیست و چاره ای جز صبر کردن نیست
    بله اگه جوابم رو به بقیه دوستا خونده باشن گفتم که به هیچ وجه نمیتونم با یک دختر وارد یه رابطه عاطفی بشم بدون تعهد و هیچ پایداری ...
    هیچ وقت نمیتونم خودمو راضی کنم
    الانم دنبال یه راه حل هستم برای کم کردن این درد یا مهارش ، تو زندگی همییشه عادت دارم همه چی رو درونم کنترل کنم ، کنترل ش میتونم بکنم اما دردش رو نمیتونم کم کنم
    مرسی هر دو پستتون رو خوندم خیلی مفید و خوب بود ، فقط راه حلی که دنبالشم رو هنوز پیدا نکرد
    دنبال راه حلی جز سمت جنس مخالف رفتن هستم ، اونم تا زمانی که شرایطم بهتر بشه
    قبلاٌ خودمو با کارای مثل نگه داشتن ماهی یا پروش گیاه و ... سرگرم میکردم اما الان دلم یک چیز عمیق تر میخواد، در حدی که بعضی وقت ها سینه ام به درد میاد
    بازم مرسی از جواب تون

بازم از همگی دوستان تشکر میکنم به خاطر نظراتشون

19. 2 کاربران زیر از برگ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام

خب بهترین راه حل و درست ترینش ازدواج اونم از راه سالم و درست
    شرایطتتون هم که هنوز برای ازدواج آماده نشده و یا به حد مطلوبتون نرسیده
    خیلی به هم شبیه هستیم ، پست رو که ایجاد کردین در موردش فکر کردم و صبر کردم بقیه دوستان هم نظر بدن ، جواب من :
    برای این نیاز عاطفی تون من بهتون پیشنهاد میکنم که ارتباطتون رو با اطرافیان ، فامیل ، خانواده بیشتر کنین
    سعی کنین با آدم های که احساس میکنید خوب هستن نزدیک ترشین و بیشتر باهاشون وقت بگذونین
    زیاد توی تنهای خودتون نمونید ، نزارید زمانی که توی تنهای هستین زیاد بشه ، حداقل یکروز در میان با یک دوست از جنس خودتون ارتباط برقرار کنید وکمی باهاش وقت بگذرونید
    نیاز به یگ همدم نیاز اساسی الانه ، اما خب تا وقتی که بخواین شرایطتون رو بهتر کنید میتونید اینجوری یکم از دردتون رو کمتر کنید
    البته این حالت نباید به رفیق بازی تبدیل بشه ، چون اثرات خوبی نداره
    اگه توجه کرده باشین یکسری حتی بعد ازدواج نیاز های عاطفیشون رو با دوستانشون بر طرف میکنن تا خانواده ، که کار اشتباهیه
    موفق باشید

21. 4 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد