نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: معده درد شدید بعد از رابطه با جنس مخالف

4558
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34503
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

معده درد شدید بعد از رابطه با جنس مخالف

با سلام خدمت دوستان عزیز . تو رو خدا کمکم کنید .حدود یه سالی میشه وقتی با جنس مخالف دوست میشم صبح که از خواب پا میشم دل دردم شروع میشه استرس دارم پشیمونم که چرا این کارو کردم اوایل فکر میکردم بخاطر گناه هست واسه همین یه زن طلاق گرفته رو صیغه کردم ولی بازم دچار دل درد و استفراغ میشم تو رو خدا کمک کنید

2. کاربران زیر از mohammadb22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : معده درد شدید بعد از رابطه با جنس مخالف

اگر در حین رابطه چنین مشکلی رو دارید باید با متخصص بیماریهای مجاری ادراری و یا متخصص عمومی مشورت کنید

ولی چون بعد از این رابطه چنین مشکلی بروز میکنه میتونه بخاطر استرس باشه که نیاز به مشاوره هست

استرس و اضطراب زیاد، فقط شما را عصبی نمی‌کند، بلکه اعصاب سیستم گوارش و در واقع معده و روده‌تان را نیز به‌هم می‌ریزد. به بیان دیگر استرس، ناراحتی های عصبی و اضطراب، روی سیستم گوارش اثر گذاشته که سبب تحریک سیستم گوارش و اختلال ترشح یکسری هورمون ها یا میانجی های عصبی میان سیستم مغز، اعصاب و دستگاه گوارش بدن می شود که این امر در نهایت، تشدید بیماری های معده و روده یا تظاهر مشکلات و بیماری های نهفته گوارشی را به دنبال دارد.

استرس، زخم معده ایجاد نمی کند، ولی اگر شخصی بیماری معده مثل زخم معده یا اثنی عشر داشته باشد، استرس آن را تشدید می کند، اما به خودی خود، عامل ایجاد زخم معده یا التهاب روده نیست.

تحقیقات متخصصان نشان داده است هرگونه استرس و اضطرابی می تواند سیستم عصبی گوارش را مختل کند که این مساله موجب تشدید زخم معده و اثنی عشر می شود. در واقع زمانی که پزشکان پس از انجام آزمایش ها و بررسی های تشخیصی در یافتن علت بروز دردها و اختلالات گوارشی به نتیجه ای نمی رسند بروز دردهای عصبی در معده و روده را بسیار محتمل می بینند.

دکتر جعفری با تاکید بر این که تحت تاثیر اختلالات عصبی از استرس گرفته تا اضطراب، ترشح یکسری میانجی های عصبی و در واقع هورمون ها که رابط بین اعصاب مرکزی و اعضای بدن است، دچار تغییر می شود و کارکرد آن عضو را مختل می کند. حتی در بحث سندرم روده تحریک پذیر (سندرم روده تحریک پذیر نوعی اختلال روده ای بسیار شایع است که موجب گرفتگی، نفخ، اسهال و یبوست می شود)، روده تحت تاثیر این میانجی ها قرار می گیرد و حرکات آن تندتر یا کندتر از حالت معمول می شود که حاصل آن بروز اسهال یا یبوست های عصبی است.
    اختلالات روانی همچون اضطراب و استرس های محیطی در ایجاد نفخ معده نیز بسیار موثر است. در واقع، افزایش گاز در معده و روده که به ایجاد نفخ منجر می شود و به شخص، احساس سنگینی سر دل، تورم و درد در اطراف ناف را می دهد، می تواند تحت تاثیر عوامل تنش زای روحی ایجاد شود.

این درست است که اختلالات عصبی دستگاه گوارش بسیار شایع است، اما این مساله نباید منجر به آن شود هر دردی را در ناحیه شکم، درد عصبی معده تلقی کنیم و از پیگیری و ریشه یابی علت اصلی آن غافل شویم. دکتر جعفری در این باره می گوید: هر نوع درد و اختلال در دستگاه گوارش باید بر اساس سن و شرح حال بیمار و در صورت لزوم انجام آزمایشات تشخیصی مورد ارزیابی قرار گیرد تا بر عصبی بودن ریشه آن اطمینان حاصل شود. البته نباید فراموش کنید استرس و به طور کلی اختلالات روانی به خودی خود زخم معده یا التهاب روده ایجاد نمی کند، بلکه سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد که می تواند عامل تشدید کننده بیماری های گوارشی باشد.

دردهای گوارشی بیشتر در سنین پایین یعنی زیر چهل سال افراد را درگیر می کند و شدت آن نیز به حدی نیست که شخص را از شدت درد از خواب بیدار کند. همچنین بر خلاف بیماری های جسمی گوارشی علامت شان پایدار نیست و پس از مدتی برطرف می شود.

از سوی دیگر این نوع دردها طی شرایط اضطرابی یعنی هنگام امتحانات یا طی دوره های خاص زندگی و تحت تاثیر اتفاقات یا حوادث ناگوار و ناگهانی بروز پیدا می کند. همچنین بروز علائم خطر در دستگاه گوارش چون خستگی، کاهش وزن و اشتها، وجود خون در مدفوع، تهوع و استفراغ شدید و اسهال شدید را نباید ناشی از اختلالات عصبی دانست.

نباید فراموش کرد که عمده ترین عوارض گوارشی ناشی از استرس شامل سوزش معده و شدت گرفتن روند بازگشت اسید معده می شود. به بیان دیگر، استرس عامل تشدید کننده عارضه رفلاکس معده و مری، زخم معده، اثنی عشر و سندرم کولون تحریک پذیر است.

شاید کنترل کامل استرس در زندگی های پردغدغه امروزی اصلا ممکن نباشد، اما می توان تا حد زیادی عوامل استرس زای غیرضروری را از زندگی حذف کرد. بعلاوه متخصصان گوارش می توانند با بهره گیری از درمان های دارویی، حساسیت های سیستم اعصاب را نسبت به دستگاه گوارش افرادی که دچار دردهای عصبی معده و روده می شوند، کم کنند.
    البته توجه به نکات تغذیه ای و خودداری از ریزه خوری و ممانعت از مصرف مواد غذایی غنی از قند و چربی و فاقد فیبرهای غذایی نیز می تواند در کاهش دردهای عصبی معده موثر باشد. فراموش نکنید تغذیه سالم و متنوع که حاوی انواع ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن باشد در کنار خواب کافی و منظم و یک برنامه ورزشی و تحرکی سبک، ولی روزانه از عواملی است که باعث کاهش اثرات استرس بر دستگاه گوارشی و دیگر اعضای بدن می شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    بانو رزمریم؟؟
    بفرمایید یک نمونه دیگر از افرادی که به خاطر عقاید مذهبی دچار آسیب شده!
    ربطی به مذهب نداره

چون ایشون با اینکه زن هم صیغه کردن بازم این مشکل رو دارن و باید جور دیگه ای هم پیگیر باشن احتمالا مشکل فیزیکی داشته باشن نه روحی

ایشون اگر واقعا مذهبی بودن اصلا به خودشون اجازه نمیدادن به حریم شخصی یه خانم تا این حد نزدیک بشن

بیشترین رنجی که فرد متحمل میشه ناشی از این هست که نمیدونه چی میخواد از زندگی

آدمایی که تکلیفشون با خودشون مشخص نیست و باری به هرجهت هستن مطمئن از این استرس و سرگردانی رهایی نخواهد داشت و متعاقبا دچار دردهای جسمی ناشی از تفکر غلط میشن

به قول قدیمی ها یا رومی روم یا زنگی زنگ

یا ایشون واقعا باید مذهب رو انتخاب کنه و دنبال بی بند و باری نباشه

یا اینکه واقعا قید همه چیز رو بزنه و فقط به دنیاش رسیدگی کنه

شتر سواری دولا دولا نمیشه یا به قول دیگر هم خدا رو خواستن هم خرما رو خواستن

بهتره همیشه آدم موضعش تو زندگی مشخص باشه تا دچار این درگیری ها نشه

اما در مورد این آقا هم گفتم ایشون احتمالا مشکلشون مذهب نیست چون اینجوری که گفتن بارها رابطه جنسی داشتن!!!( هیچ آدم مذهبی انقد بی محابا تو روابطش نیست )

از طرف دیگه خودشون هم گفتن فک میکردن از فکر گناه بوده که با صیغه کردن متوجه شدن که خیر همچنان این حالات ادامه داره

پس حرف شما کاملا نقض میشه که ایشون به خاطر مذهب این اتفاق براشون افتاده

اول به این دلیل که ایشون توی روابط آزاد بودن و چندین بار رابطه داشتن ( این یعنی خیلی هم درگیر افکار مذهبی نبودن )

دوم به این دلیل که حتی با صیغه کردن ( که به نظرشون جنبه مذهبی رو پوشش میده ) باز هم دچار این حالت شدن و بهبودی حاصل نشده پس نمیتونسته به دلایل مذهبی باشه

و بهتر حتما به متخصص مراجعه کنن و آزمایش بدن تا مشخص بشه

یه خواهش از شما دارم آقای امیر 2020

اول اینکه من خیلی سایت نمیام ( بخاطر حضور منور کسانی که سایت رو با چت رومای مزخرف اشتباه گرفتن ) و نمیتونم جواب دوستان رو بدم و امروز خیلی اتفاقی پست شما رو دیدم، پس لطفا دیگه منو مخاطب قرار ندید

دوم اینکه اگر حضور فعال هم داشته باشم تو سایت واقعا و اصلا دلم نمیخواد با کسی مثه شما بحث کنم اینو به جد میگم

آدمی هستم که وقتی بدونم حالم بد میشه از بودن و یا حرف زدن با کسی دقیقا بهش میگم

قبلا هم به شما گفتم ولی ظاهرا متوجه نیستید و بیشتر از درکتون هست این مسئله

لطفا و خواهشا دیگه منو نقل قول نکنین و یا اینکه فراخوان بزنین برای من...ممنون.

در پایان اضافه میکنم پست من اصلا در جواب استارتر محترم نیست و فقط در جواب امیر 2020 این پست رو نوشتم. و قصد توهین یا بی احترامی و زیر سوال بردن هیچ شخصی بخصوص استاتر رو ندارم.
    ویرایش توسط رزمریم : 03-28-2017 در ساعت 05:15 PM

6. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    تشکر شده 29 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و درود
    برادر محمد...این نظر شخصی منه...
    اصلاَ صیغه که حلال نیست، فقط زمانی حلاله که در جنگ و جهاد نکاح و غیره...
    اگر واقعاً، شرعاً صیغه حلال بود که مردم مجبور نبودند ازدواج دائم بکنند...پس یه جای کار میلنگه...و یا اگه حلال بود که پیامبر خودش هم صیغه میکردند،ولی نکردند..
    فقط هنگام صیغه چندتا آیه براتون میخونند و میگن با استنباط با فلان و فلان آیه شما با ازدواج صیغه محرمید...ولی اصلا درست نیست...
    به قول یکی از دوستان که اشاره کردند هم احتمالا بیماری شما از نظر جسمی باشه نه روحی
    بهتره به دکتر مراجعه کنید.
    موفق باشید

8. کاربران زیر از peyman5 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34503
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خدایا تنهایم مگذار نمایش پست ها
    شما عزیزم از گناهت توبه کردی؟
    باید توبه کنی و دیگه تکرار نکنی تا پذیرفته شه.
    کار خیلی بدی انجام دادی
    حرف شما درست ولی صیغه که گناه نیست ولی بازم این مشکلو دارم

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34374
    تشکـر
    337
    تشکر شده 212 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman5 نمایش پست ها
    سلام و درود
    اگر واقعاً، شرعاً صیغه حلال بود که مردم مجبور نبودند ازدواج دائم بکنند...پس یه جای کار میلنگه...و یا اگه حلال بود که پیامبر خودش هم صیغه میکردند،ولی نکردند..
    فقط هنگام صیغه چندتا آیه براتون میخونند و میگن با استنباط با فلان و فلان آیه شما با ازدواج صیغه محرمید...ولی اصلا درست نیست...
    به قول یکی از دوستان که اشاره کردند هم احتمالا بیماری شما از نظر جسمی باشه نه روحی
    موفق باشید
    سلام . ممنون بخاظر نوشته هاتون

جملات جالبی نوشتین

میشه لطفا بیشتر توضیح بدین . یعنی افرادی که مجرد هستند و یا همسر دوم صیغه ای دارن . از نظر اسلام کارشون اشتباهه؟
    امضای ایشان

لیلی
    کنج محراب
    بال هایش از کتاب رویید
    تا به افلاک رسید .

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34503
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خدایا تنهایم مگذار نمایش پست ها
    رزمریم خانومه دیگه کاریش نميشه کرد
    بابا یکی به داد من برسه رز مریم رو بیخیال

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    تشکر شده 444 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadb22 نمایش پست ها
    بابا یکی به داد من برسه رز مریم رو بیخیال
    واى مى دونم ناراحتيد ولى واقعا خندم گرفت از طرز صحبت تون...... يکى از اقوام ما اينطورى بود وقتى حتى به حمام مى رفت اينطور مى شد يا وقتى خودارضايى مى کرد بعد اول رفت دکتر خوب نشد بعد خودش خودارضايى رو ترک کرد خوب شد... به نظرم شما هم تا ازدواج بى خيال رابطه بشيد
    امضای ایشان
    اى خدا بى تو ميسر نمى شود...

بهش نزديکتر از هميشه ات شو تا نظرش عوض شود

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34410
    تشکـر
    10
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط JOY نمایش پست ها
    واى مى دونم ناراحتيد ولى واقعا خندم گرفت از طرز صحبت تون...... يکى از اقوام ما اينطورى بود وقتى حتى به حمام مى رفت اينطور مى شد يا وقتى خودارضايى مى کرد بعد اول رفت دکتر خوب نشد بعد خودش خودارضايى رو ترک کرد خوب شد... به نظرم شما هم تا ازدواج بى خيال رابطه بشيد
    سلام، من دارم به پیشنهاد برادرم از این سایت میرم پس هرچی دوس دارید بگید خونده نمیشه
    من شما رو تو تاپیک های مختلف دیدم خب گیریم مادرتون واقعا روانشناس باشه که نیست، پزشک هم هست؟ من چهار سال از شما بزرگترم در این مسایل هم خیلی بیشتر از شما مطالعه دارم کلی کتاب در این رابطه خوندم با این حال به علت اینکه دانش و تجربه کافی رو ندارم اینجا نظر نمیدم
    من نه چادری هستم نه نماز نمیخونم نه اسلام و نه هیچ دینی رو قبول ندارم، خدا خدای منه، نه خدای اسلام یا مسیح یا هرچی
    من چادری نیستم ولی نمیام تو انجمن دروغ بگم،نمیام تو انجمن چرت بگم راهنمایی چرت کنم اینا همه چرنده
    شما هرزه ها انگل های دنیای واقعی و فضای مجازی هستید

خدانگهدار

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin1371 نمایش پست ها
    سلام . ممنون بخاظر نوشته هاتون

جملات جالبی نوشتین

میشه لطفا بیشتر توضیح بدین . یعنی افرادی که مجرد هستند و یا همسر دوم صیغه ای دارن . از نظر اسلام کارشون اشتباهه؟
    سلام و درود
    شما یک آیه بیارید که بگه {به غیر از جنگ و جهاد نکاح}صیغه درسته؟
    منم یه آیه میارم که خداوند می فرماید:در مورد اعمال زشت و جنسی و گناه *خداوند میفرماید: صبر پیشه کنید،وگرنه زن بگیرید،اگر نتوانستید،روزه بگیرید.**
    در هیچ جایی خداوند پیشنهاد اینو نداده که به جای زن دائم و پاک،برید صیغه بگیرید...چه برای مجرد چه برای متأهل.

و اما درمورد درد معده،برای بعضی افراد این گونه بیماری هنگام نزدیکی به همسر پیش میاد.
    در یکی از کتاب ها خوندم که تنها پیشنهادشون برای معده درد،این بود که {با عرض معذرت و کمال احترام}سرعت انجام عمل زناشویی رو کم کنند در غیر اینصورت به معده زیان وارد خواهد شد...و دوم اینکه به هیچ وجه با شکم خالی نباید این کار راانجام داد.
    برای همین پیشنهاد مکنیم که به دکتر داخلی مراجعه بفرمایید.
    مارو از دعای خیرتون بی نصیب نکنید.
    موفق باشید
    به درود

15. کاربران زیر از peyman5 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34374
    تشکـر
    337
    تشکر شده 212 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام و درود
    شما یک آیه بیارید که بگه {به غیر از جنگ و جهاد نکاح}صیغه درسته؟
    منم یه آیه میارم که خداوند می فرماید:در مورد اعمال زشت و جنسی و گناه *خداوند میفرماید: صبر پیشه کنید،وگرنه زن بگیرید،اگر نتوانستید،روزه بگیرید.**
    در هیچ جایی خداوند پیشنهاد اینو نداده که به جای زن دائم و پاک،برید صیغه بگیرید...چه برای مجرد چه برای متأهل.

و اما درمورد درد معده،برای بعضی افراد این گونه بیماری هنگام نزدیکی به همسر پیش میاد.
    در یکی از کتاب ها خوندم که تنها پیشنهادشون برای معده درد،این بود که {با عرض معذرت و کمال احترام}سرعت انجام عمل زناشویی رو کم کنند در غیر اینصورت به معده زیان وارد خواهد شد...و دوم اینکه به هیچ وجه با شکم خالی نباید این کار راانجام داد.
    برای همین پیشنهاد مکنیم که به دکتر داخلی مراجعه بفرمایید.
    مارو از دعای خیرتون بی نصیب نکنید.
    موفق باشید
    به درود

ممنون

بخاطر پاسختون . من حتما درباره اش تحقیق میکنم
    امضای ایشان

لیلی
    کنج محراب
    بال هایش از کتاب رویید
    تا به افلاک رسید .

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    تشکر شده 444 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mohade.3 نمایش پست ها
    سلام، من دارم به پیشنهاد برادرم از این سایت میرم پس هرچی دوس دارید بگید خونده نمیشه
    من شما رو تو تاپیک های مختلف دیدم خب گیریم مادرتون واقعا روانشناس باشه که نیست، پزشک هم هست؟ من چهار سال از شما بزرگترم در این مسایل هم خیلی بیشتر از شما مطالعه دارم کلی کتاب در این رابطه خوندم با این حال به علت اینکه دانش و تجربه کافی رو ندارم اینجا نظر نمیدم
    من نه چادری هستم نه نماز نمیخونم نه اسلام و نه هیچ دینی رو قبول ندارم، خدا خدای منه، نه خدای اسلام یا مسیح یا هرچی
    من چادری نیستم ولی نمیام تو انجمن دروغ بگم،نمیام تو انجمن چرت بگم راهنمایی چرت کنم اینا همه چرنده
    شما هرزه ها انگل های دنیای واقعی و فضای مجازی هستید

خدانگهدار
    شما فکر کن من دروغ ميگم که نميگم.... اصلا چرا من مشکلى مطرح نمى کنم چون مادرم هستند..... فقط براى اطلاعات عمومى خودم اومدم اينجا هيچ کس هم اينجا روانشناس نيست همه بر اساس تجربه خودشون حرف مى زنند بهتره مواظب حرف زدن خودتون باشيد...... کسى که اومده اينجا رو تبديل به ميدان جنگ کرده شما و برادرتون هستيد همه نوع آدم اينجا نظر مى دهند بهتره شما قدرت درک و عقل خودتون رو با جامعه سازگار کنيد
    امضای ایشان
    اى خدا بى تو ميسر نمى شود...

بهش نزديکتر از هميشه ات شو تا نظرش عوض شود

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

کاش همه ی پسر ها مردایی که میرفتن دوست میشدن به قصد رابطه و زن های طلاق گرفته رو صیغه میکردند همشون دل درد و استفراغ میگرفتند
    به نظره من که خوبه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

19. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

اول اینکه از نظر من صیغه تنها فرقش با روابط ازاد اینه یه خطبه بینتون خونده میشه.خودتون رو خواهشا گول نزنید.و صرفا تبعیت نکنید یکم فکر کنید و تحقیق!!
    شما باید برای مشکلتون دکتر برید اینجا کسی نمیتونه مشکل شما رو تشخیص بده.

21. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadb22 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز . تو رو خدا کمکم کنید .حدود یه سالی میشه وقتی با جنس مخالف دوست میشم صبح که از خواب پا میشم دل دردم شروع میشه استرس دارم پشیمونم که چرا این کارو کردم اوایل فکر میکردم بخاطر گناه هست واسه همین یه زن طلاق گرفته رو صیغه کردم ولی بازم دچار دل درد و استفراغ میشم تو رو خدا کمک کنید
    با سلام

برای مشکلات جسمی و دل دردتون باید برین پیش متخصص و پزشک.

اما در رابطه با احساس گناهتون، دین یک چیز فطریه، یعنی با توجه به فطرت انسانه و قوانینش هم برای رشد و کمال ماست...

این احسای گناه شما هم احتمالا به خاطر عذاب وجدان شما به خاطر پنهان کاری هاتون و دروغ های که بابت پنهان کردن رابطه هاتون داشتین بوده...
    و مطمعنن کلی هم استرس به خاطر فاش شدن رابطه هاتون در آینده داشتین که میتونه روی جسم شما تاثیر بزاره.

در مورد صیغه هم بگم که، هر صیغه ای حلال نیست،قوانین و اصولی داره.
    و صیغه برای هرکس هم حلال نیست!
    صیغه مثل دارو میمونه و براى هر کس نیست.

اگر مسلمان هستین و اعتقاداتی دارین توبه کنید، و روی دین و اعتقادات تون بیشتر کار کنید، و حتى سراغ صیغه ها هم نرین که آثار بدی در آینده زناشویتون میزاره.

23. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    کاش همه ی پسر ها مردایی که میرفتن دوست میشدن به قصد رابطه و زن های طلاق گرفته رو صیغه میکردند همشون دل درد و استفراغ میگرفتند
    به نظره من که خوبه
    اون خانمی که طلاق گرفته یا شوهرش فوت شده باید با نیاز جنسیش چیکار کنه؟

خوب صیغه شدن بهتر از زنا کردنه

البته قبول دارم صیغه رو اقایونی انجام میدن که مستحقش نیستن و سواستفاده میکنن

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام و درود
    موفق باشید
    جهاد نکاه؟

شما مذهبتون چیه؟

صیغه حلاله، زمان پیامبر هم بوده،اما نه برای هرکسی و هرشرایطی، وگرنه فرقی با فحشا نداره.
    صیغه برای مرد همسر داری که همسرس سالمه و پیشش براش قبول نیست، مجردی که میتونه ازدواج کنه قبول نیست، صیغه حتی اگه به ازدواج جوان لطمه وارد کنه یا عقب بندازه قبول نیست، در صیغه باید عده نگه داشت، صیغه ساعتی و.. حرامه و فرقی با زنا نداره، صیغه مهر داره، زمان معلوم، مثل ازدواجه اما موقت.

صیغه در جامعه ما فقط برای اشخاصی مثل دارو میتونه به کار بیاد وشرایط خاص دارن حلاله. برای همه حلال نیست.
    یا برای جامعه ای مثل اروپا خیلی خوبه تا زن دارای حقوق باشه و مثل دستمال کاغذی ازش استفاده نشه، حق و حقوق بهش تعلق بگیره...

26. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    جهاد نکاه؟

شما مذهبتون چیه؟

صیغه حلاله، زمان پیامبر هم بوده،اما نه هرکسی و هرشرایطی، وگرنه فرقی با فحشا نداره.
    صیغه برای مرد شوهر داری که همسرس سالمه و پیشش قبول نیست، مجردی که میتونه ازدواج کنه قبول نیست، صیغه حتی اگه به ازدواج جوان لطمه وارد کنه یا عقب بندازه قبول نیست، در صیغه باید عهده نگه داشت، صیغه ساعتی و.. حرامه و فرقی با زنا نداره، صیغه مهر داره، زمان معلوم، مثل ازدواجه اما موقت.

صیغه در جامعه ما فقط برای اشخاصی مثل دارو میتونه به کار بیاد وشرایط خاص دارن حلاله. برای همه حلال نیست.
    یا برای جامعه ای مثل اروپا خیلی خوبه تا زن دارای حقوق باشه و مثل دستمال کاغذی ازش استفاده نشه، حق و حقوق بهش تعلق بگیره...
    ببخشید، ازدواج موقت :::؟ دقیقاً منظورتون چیه؟
    اگه شما آیه قرآن رو بیارید که بگه،صیغه حلاله، من قانع میشم...
    ولی قبلش بذار مطلب رو برااتون روشن کنم...
    همه افرادی که زنا میکنند یا به قولی تن فروشی میکنند،همهشون ساعتی و... هست...ولی مهم اینه که همه شون به نوعی پول یا مهریه رو میخوان...
    شما میفرمایید،مردها از زنان برای مدت موقت در قالب صیغه استفاده و لذت ببرند،ولی حلال باشه؟ مگه میشه؟
    پیامبر{ص} می فرماید: با دست خودتون ازدواج نکنید،که منظورشون از خود ارضایی هست...خود ارضایی نوعی ازدواج با دست خود هست؟
    چه فرقی داره که شخص با دست خود ازدواج کند یا به مدت تعیین شده با زنی دیگر؟

صیغه هرگز حلال نیست.
    در ضمن من اهل تشیع هستم،ولی بهتره واقعیت بینانه به مسایل نگاه کنید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط peyman5 : 03-31-2017 در ساعت 04:25 PM

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ببخشید، ازدواج موقت :::؟ دقیقاً منظورتون چیه؟
    اگه شما آیه قرآن رو بیارید که بگه،صیغه حلاله، من قانع میشم...
    ولی قبلش بذار مطلب رو برااتون روشن کنم...
    همه افرادی که زنا میکنند یا به قولی تن فروشی میکنند،همهشون ساعتی و... هست...ولی مهم اینه که همه شون به نوعی پول یا مهریه رو میخوان...
    شما میفرمایید،مردها از زنان برای مدت موقت در قالب صیغه استفاده و لذت ببرند،ولی حلال باشه؟ مگه میشه؟
    پیامبر{ص} می فرماید: با دست خودتون ازدواج نکنید،که منظورشون از خود ارضایی هست...خود ارضایی نوعی ازدواج با دست خود هست؟
    چه فرقی داره که شخص با دست خود ازدواج کند یا به مدت تعیین شده با زنی دیگر؟

صیغه هرگز حلال نیست.
    در ضمن من اهل تشیع هستم،ولی بهتره واقعیت بینانه به مسایل نگاه کنید.
    موفق باشید
    سلام

آخه شما نوشته بودین صیغه در جهاد نکاح مجازه ، فکر کردم مذهبی دیگه ای دارین .

ما در چه در شیعه و چه در اهل تسنن ، چیزی به اسم جهاد نکاح نداریم ، جهاد نکاح برای وهابی ها یعنی همون داعشی هاست ، که فکر نکنم توضیحی لازم باشه ، بهتره که ما شیعه و سنی حتی اسم این عمل کثیف را هم نیاریم .

آیه هست اما بین اهل تسنن و شیعه بین این مسئله تفاوت نظر هست ، میتونید سرچ کنید خودتون مطالعه کنید .

اما اگر واقعاً شیعه و پیرو اهل بیت هستین باید بدونین که امامان ما قبول داشتن و کلی هم سند تاریخی هست ، حتی زمان پیامبر هم بوده اما اهل تسنن با بدعت این رو حذف کردن ، اگر اهل تسنن بودین حرفی نبود .

اما برای اینکه شما درک کنی ازدواج موقت یا همون صیغه چطور میشه که حلاله ، اول باید به فلسفه خود ازدواج نگاه کنید .

ما در اسلام ازدواج داریم به سنت پیامبر ، یعنی نه هر ازدواجی !

از نظر خیلی ها حتی ازدواج هم خوندن چند تا آیه و بیهوده و بی معنی است ، فلسفه سختی هم نداره الان شما یک زمین بخری باید محضری کنی سند بزنی تا بگی مال من است !

اون سند ازدواج آیه هم برای این نیست که بگیم داریم معامله میکنیم و زن کالاست ، برای اینه که مرد هرکاری دلش خواست نتونه انجام بده ، زن حق و حقوق داره دستمال کاغذی نیست ، برای اینه که مرد نتونه در حق زن ظلم کنه ،

برای اینه که ازدواج شون به سنت پیامبر انجام میشه تا خدا را شاهد قرار بدهند و با اجازه پرودگارشون محرم همدیگه بشن و متعهد ... ( و اون دنیا جواب باید پس بدن ، و آیا امانت دار خوبی بودن یا نه )

الان آدم میره دو کیلو گوجه فرنگی میخره بهش فاکتور میدن ، ازدواج که دیگه جای خود داره ...

ازدواج موقت ( صیغه ) هم برای افرادی هست که مثلا چند سال از همسرشون دور هستن و نمیتونن خودشون رو کنترل کنن و تقوا ، مثل زمان پیامبر که برای چندین سال میرفتن جنگ و زمان طولانی از همسر دور بودن ، تازه اونم نه برای همه ، برای اون های که نمیتونن خودشون رو کنترل کنن بهتره که ازدواج موقت داشته باشن بجای اینکه زنا کنند !

( باید قبول کنیم که همه مثل هم نیستن بعضی ها چه زن چه مرد نمیتونن خودشون رو نگه دارن ، بهتره بجای اینه با چند نفر زنا کنن و فساد در جامعه رواج پیدا کنه ، با یک نفر تا مدت معلوم ازدواج موقت داشته باشن، به نوعی بیماری هم دوره ، تازه این زن بعد پایان مدت ازدواج باید عده نگه داره که سه ماهی طول میکشه ، آگر فرزندی از این رابطه به عمل بیاد حداقل حق و حقوقی داره ، به زن مهر و حقوقی تعلق میگیره )

اما پسری که میتونه ازدواج کنه و مخارج ازدواج رو فقط بهانه داره نمیتونه صیغه کنه ، چون ازدواج موقت هم خرج داره !
    کسی که میتونه از پس مخارج ازدواج موقت بر بیاد میتونه انتظاراتش رو پایین بیاره ازدواج دائم کنه .

خیلی از صیغه های جامعه ما کلاً شرعی هستن و درست نیست ، مثل صیغه ای که دختر پسر بین همدیگه میخونن ، مثلاً خیلی ها شون اجازه پدر را رعایت نمیکنن ! خیلی ها شون عده را رعایت نمیکنن ( همین که زنی عده را رعایت کنه حاضر نمیشه به خاطر چندرغاز پول برای یک ساعت خودشو در اختیار مردی بزاره . )

وووووو

ازدواج موقت مثل ازدواج دائم ، فقط شرایط متفاوتی داره و باید درست انجام بشه طبق اصولش ، اینکه بعضی رعایت نمیکنن گردن خودشونه .
    اینم که ایراداتی داره بله ، قبول داریم که شاید بعضی مرد ها تنوع طلب بشن ، اگر مجلس قانونی میکرد و همشون ثبت میشدن میشد جلوی اونم گرفت ، مثل ازدواج !

بهتره دینمون رو گذینشی انتخاب نکنیم ، و بگیم اینجاش رو میپذیرم اونجاش رو نه ، وقتی آدم دین را میپذیره تسلیم همه دستو و احکامش باید باشه ، اگر درک نمیکنیم دلیل بر اشتباه بودنش نیست ، مخصوصاً چنین مسئله ای که از زمان پیامبر بوده .

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    0

ازدواج موقت ( صیغه ) هم برای افرادی هست که مثلا چند سال از همسرشون دور هستن و نمیتونن خودشون رو کنترل کنن و تقوا ، مثل زمان پیامبر که برای چندین سال میرفتن جنگ و زمان طولانی از همسر دور بودن ، تازه اونم نه برای همه ، برای اون های که نمیتونن خودشون رو کنترل کنن بهتره که ازدواج موقت داشته باشن بجای اینکه زنا کنند !

( باید قبول کنیم که همه مثل هم نیستن بعضی ها چه زن چه مرد نمیتونن خودشون رو نگه دارن ، بهتره بجای اینه با چند نفر زنا کنن و فساد در جامعه رواج پیدا کنه ، با یک نفر تا مدت معلوم ازدواج موقت داشته باشن، به نوعی بیماری هم دوره ، تازه این زن بعد پایان مدت ازدواج باید عده نگه داره که سه ماهی طول میکشه ، آگر فرزندی از این رابطه به عمل بیاد حداقل حق و حقوقی داره ، به زن مهر و حقوقی تعلق میگیره )

اما پسری که میتونه ازدواج کنه و مخارج ازدواج رو فقط بهانه داره نمیتونه صیغه کنه ، چون ازدواج موقت هم خرج داره !
    کسی که میتونه از پس مخارج ازدواج موقت بر بیاد میتونه انتظاراتش رو پایین بیاره ازدواج دائم کنه .

بهتره دینمون رو گذینشی انتخاب نکنیم ، و بگیم اینجاش رو میپذیرم اونجاش رو نه ، وقتی آدم دین را میپذیره تسلیم همه دستو و احکامش باید باشه ، اگر درک نمیکنیم دلیل بر اشتباه بودنش نیست ، مخصوصاً چنین مسئله ای که از زمان پیامبر بوده .
    سلام و درود
    احتمالاًٌ حق باشماست..
    ولی من براساس آین آیه دربار ه جهاد نکاح حرف زدم...آیه 24 سوره نساء... که از نکاح صحبت میکنه...برای همین فکر نمی کنم عادت وهابی ها باشه فقط.
    **در جایی دیگر هم خدا می فرماید: {کنترل هوس}اگر نتوانستید زن بگیرید...اگر نتوانستید روزه بگیرید.**ولی امر به خالی کردن هوس از طریق دیگری نمی دهد.
    خداوند در آیه 30 سوره مائده نیز ،امر میکند مواظب هواهای نفسانی خود باشید.

بهرحال ...
    موفق باشید برادر

30. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

امار سال95 همون طور که دوستان تاپیک زدن نشون میده جمعیت مردان از زن ها بیشتر پس اگر اینجور باشه زن ها باید چند همسر اختیار کنن!!!!در اون قدیم زنها بی سرپرست بودن و جمعیت بیشتری داشتن نسبت به مردان و همچنین عربها اون دوران از کمبود تمدن رنج میبردن!!
    صیغه برای جامعه متمدن(که البته ما هنوز به اون حد تمدن نرسیدیم) الان نیست و با رابطه نامشروع فرقی نداره هر کسی هم بگه نه خودشو گول میزنه.
    در مورد جوانی هم که شرایط ازدواج نداره تقصیر خودش نیست بلکه تقصیر عده ای هست که دزدی میکنن و شرایط اشتغال زایی فراهم نمیکنن و باعث شدن اینقدر ازدواج سخت بشه و صیغه رو هم روی کار اوردن تا مردم بهشون شکایت نکنن بگن ما با نیاز جنسی مون چکار کنیم!!!

31. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام و درود
    احتمالاًٌ حق باشماست..
    ولی من براساس آین آیه دربار ه جهاد نکاح حرف زدم...آیه 24 سوره نساء... که از نکاح صحبت میکنه...برای همین فکر نمی کنم عادت وهابی ها باشه فقط.
    **در جایی دیگر هم خدا می فرماید: {کنترل هوس}اگر نتوانستید زن بگیرید...اگر نتوانستید روزه بگیرید.**ولی امر به خالی کردن هوس از طریق دیگری نمی دهد.
    خداوند در آیه 30 سوره مائده نیز ،امر میکند مواظب هواهای نفسانی خود باشید.

بهرحال ...
    موفق باشید برادر
    سلام

اگر ما بخواهیم خودمون سوره ها رو تفسیر کنیم شکی نیست که برداشت های اشتباه زیادی میکنیم و کم کم چیزی از دین باقی نمیمونه ، یا در تعارض به دین خودمون شک میکنیم و بی ایمان .

همانطور که امام علی (ع) در نهج البلاغه به فرزندانشون و امتشون سفارش کردن قرآن را با تفسیر خوند ، ما هم باید تفسیر علمای معتبر را مطالعه کنیم بعد در موردش فکر کنیم و نظری بدیم .

حتی پیامبر اکرم فرمودند که هر کس از امام زمانش را نشانسد و ازش پیروی نکند بمیرد به مرگ جاهلیت مرده ( مرگ جاهلیت هم یعنی مشرک مرده) . هر کس باید از عالم دینی پیروی کنید ، همانطور که برای مریضی به پزشک متخصص مراجعه میکنیم .

برای تفسیر قرآن هم ما نیاز داریم تا هم تاریخ را بدانیم ، هم به درک اصول و... کلی چیز ها دیگه برسیم ، یعنی مقدمه ای میخواهد ، همانطور که هر کسی نمیتواند جراح بشود .

به طور مثال در آیه از قرآن آمده است که " در کشتن یکدیگر اسراف نکنید " اگر خودمون بخوایم تفسیر کنیم ، میگیم پس کشتن همدیگه اشکالی نداره فقط افراط یا زیاده روی نباید بشه ...

در صورتی که خدا هیچ وقت چنین اجازه ای نداده است ، بلکه این آیه برای زمانی است که اعراب جاهلی برای قصاص مرگ یکی از از افراد قبیله خودشون چند نفر از قبیله نفر دیگری رو میکشت ! ( تازه خدا هم گفته میتونید قصاص کنید ، یا ببخشید و دیه بگیرید ، اجباری بر قصاص هم حتی نیست)

همچنین شما هم موفق باشید .

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    0

سلام

اگر ما بخواهیم خودمون سوره ها رو تفسیر کنیم شکی نیست که برداشت های اشتباه زیادی میکنیم و کم کم چیزی از دین باقی نمیمونه ، یا در تعارض به دین خودمون شک میکنیم و بی ایمان .

همانطور که امام علی (ع) در نهج البلاغه به فرزندانشون و امتشون سفارش کردن قرآن را با تفسیر خوند ، ما هم باید تفسیر علمای معتبر را مطالعه کنیم بعد در موردش فکر کنیم و نظری بدیم .

حتی پیامبر اکرم فرمودند که هر کس از امام زمانش را نشانسد و ازش پیروی نکند بمیرد ، به مرگ جاهلیت مرده ( مرگ جاهلیت هم یعنی مشرک مرده) . هر کس باید از عالم دینی پیروی کنید ، همانطور که برای مریضی به پزشک متخصص مراجعه میکنیم .

برای تفسیر قرآن هم ما نیاز داریم تا هم تاریخ را بدانیم ، هم به درک اصول و... کلی چیز ها دیگه برسیم ، یعنی مقدمه ای میخواهد ، همانطور که هر کسی نمیتواند جراح بشود .

به طور مثال در آیه از قرآن آمده است که " در کشتن یکدیگر اسراف نکنید " اگر خودمون بخوایم تفسیر کنیم ، میگیم پس کشتن همدیگه اشکالی نداره فقط افراط یا زیاده روی نباید بشه ...

در صورتی که نه خدا هیچ وقت چنین اجازه ای نداده است ، بلکه این آیه برای زمانی است که اعراب جاهلی برای قصاص مرگ یکی از از افراد قبیله خودشون چند نفر از قبیله نفر دیگری رو میکشت ! ( تازه خدا هم گفته میتونید قصاص کنید ، یا ببخشید و دیه بگیرید ، اجباری بر قصاص هم حتی نیست)

همچنین شما هم موفق باشید .
    شما هرطور راحتید همون کارو بکنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد