نمایش نتایج: از 1 به 31 از 31

موضوع: اصرار پسرم برای رفتن از ایران !

3209
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

اصرار پسرم برای رفتن از ایران !

سلام

بعد از نتایج کنکور و قبولی پسرم در آزمون پزشکی کرمان...
    حالا مرتب میگه نمی خواد آنجا درس بخونه و اصرار داره اون رو خارج از ایران بفرستیم.
    خبلی پیله شده حتی به خواهرم خارج از ایران تلفن زده که با ما یعنی من و مادرش صحبت داشته باشه که نمیخواهد اینجا بماند.
    من بدم نمیاد روزی برای ادامه نحصیل بره ولی الان!؟
    سن و سالش یک بحث و وابستگیش به من و مادرش یک بحث و هزینه ای که بابت رفتن و نحصیل وهزینه زندگیش رو در آنجا باید تقبل کنیم هم یک بحثه.
    بقول خانمم حتی نیمرو بلد نیست درست کنه و بخوره.
    کسی از دوستان تجربه ی از نزدیک زندگی خارج از ایران در سن 18 سالگی رو داشته؟
    واقعا" نمیدونم بهترین کار و تصمیم چیه نمیخواهم تصمیمی بگیریم به زندگی و آیندش لطمه وارد کنه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : اصرار پسرم برای رفتن از ایران !

مگه می تونه سربازی نرفته از ایران بره؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    مگه می تونه سربازی نرفته از ایران بره؟

با وثیقه بله

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

خیلی خیلی ذهنم را درگیر کرده خواب را از من گرفته. هزینه دویست سیصد نومنی الانش بماند چطوری میخواد زندگی کنه.برای هزینه حالا آدم خانه را مبتونه بفروشه کوچکترشو بگیره یا وامی چیزی... خواهرم میگن کاری که میخواد را برابش انجام بدید جوونید کارمیکنید جابش میاد.موضوع خرجش نیست از بچه ام مطمئن نیستم از پس خودش یرآد.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    میزان امتیاز
    9

به نظر من که موافقت نکنید اولا که بچه است دوما که دلیلی نداره که برای بچه آدم زندگیش رو از دست بده و یا بهش فشار بیاد
    بهش بگید که نمی تونید خیلی راحت و بهتره که فعلا درسش رو بخونه و اگه تونست خودش رو ثابت کنه و مقداری از خرجش رو خودش در بیاره می تونه برای تخصصش بره .
    من موافقم که آدم همه زندگیش بچش هست اما یه سری خواسته هاشون اصلا به نفع خودشون هم نیست. الان بره تو مملکت غریب مثلا چی می خواد یاد بگیره که اینجا یاد نمی دن؟!!! غیر تنهایی و خرج زیاد و سرخوردگی برای خودش به نظر من هیچ چی نداره.

6. 3 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام. نمیدونم والا تصمیم درست چیه الان.آدم هزار تا فکر میکنه.می ترسم به خواسته اش عمل نکنیم چهارسال دیگه بدتر سرخورده بشه.از طرفی اینکه مرتب میگه نمیخواد کرمان بره باخودم فکرمیکنم شاید حکمتی داره این بچه این همه دست وپا میزنه نمیخواد بره. از یک طرف رشته خوبی قبول شده هرجا بخواد بره باید یک سال زبان بخونه.اگر هم امریکا کانادا بخواد که باید حتما قبلش لیسانس داشته باشه این شکلی نمیتونه پزشکی بخونه.به نظرمنم کار خودشو داره سخت میکنه.
    دیروز گریه کرد شماها به من اهمیت نمی دید به فکرخودتون هستید من رو دوست ندارید در صورتیکه حتی کسانی که من رو از دور میشناسن میدونند من چه اندازه به زن و زندگی و بچه هایم اهمیت میدم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    تشکر شده 1,156 بار در 552 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام

حالا مرتب میگه نمی خواد آنجا درس بخونه و اصرار داره اون رو خارج از ایران بفرستیم.
    خبلی پیله شده حتی به خواهرم خارج از ایران تلفن زده که با ما یعنی من و مادرش صحبت داشته باشه که نمیخواهد اینجا بماند.
    سن و سالش یک بحث و وابستگیش به من و مادرش یک بحث و هزینه ای که بابت رفتن و نحصیل وهزینه زندگیش رو در آنجا باید تقبل کنیم هم یک بحثه.
    واقعا" نمیدونم بهترین کار و تصمیم چیه نمیخواهم تصمیمی بگیریم به زندگی و آیندش لطمه وارد کنه.
    داداش
    درک کردن بچه های الان خیلی سخته بنظرم باهاش صحبت کن بگو میریم پیش مشاوره
    پیش مشاوره برو همین سایت هم داره با شمارشون تماس بگیر
    سه نفری صحبت کنید بزار مشاوره از مشکلات اونجا باهاش صحبت کنه و قانعش کنه
    الان یه نفر سوم بخواد باهاش صحبت کنه خیلی مفیدتره
    الان شما هرچقدر تو گوشش بخونید اون بیشتر ازتون دور میشه
    و اینکه قاطع باهاش صحبت کنید نزارید خونتون بشه سیستم فرزند سالاری قاطع باشید
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

9. 4 کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

سلام

عزیز اولا تبریک بخاطر موفقیت این پسر خوب و با هوش ما در این رشته سخت. دوما امیدوارم این عزیز ما به دلخواه خودش در این رشته شرکت کرده باشه و قبول شده باشه نه بنا به خواست دیگری و دیگران!؟

در مورد سوالی که فرمودید باید بگم نیاز به اطلاعات دقیقتر و بیشتری هست, ولی با توجه به استعداد و هوش ایشون و سن و سال ایشون و موقعیتی که اکنون ایشون به دست آوردن در مورد ساختن آینده خود

و گفته های شما ,کار نادرست و اشتباهی به نظر میاد که ایشون الان تصمیم به رفتن بگیرن!؟

و صد البته بهتره که درس را تمام کرده و در مقاطع تخصصی و بالاتر اقدام کنند.

کوتاه سخن:

از یکی از همکاران خوب مشاور ما که اطلاعاتی نیز در زمینه مسائل تحصیلی و ... دارند نیز بهره گرفته فرزند خود را به ایشون ارجاع دهید تا مسائل را برای این عزیز موشکافی کنند و باز.

زیاد خودتان سر به سر ایشون نگذارید و بسپارید به همکار ما.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

11. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من فعلا کار درستی نیست !
    چون تو این سن و این مقطع تحصیلیشون ؛ برای شخصی که بخواد واقعا پیشرفت کنه اصلا موقعیت مناسبی نیست
    اگر میخواستن برن سن 15 و کمتر براشون مناسب بود ؛ البته اونم با خانواده
    ولی شخصی که 18 سالشه و دیپلم داره و مشکل زبان هم داره ، خیلییی کار سختیه براش .
    اگر مسئله پیشرفت و ترقیه ؛ میتونن لیسانسشون رو بگیرن و تو این مدت زبانشون رو تقویت کنن و با دست پر برن خارج از کشور
    من حتی اشخاصی رو میشناسم که 28 ساله بودن و برای دکتری اقدام کردن و وقتی پاشون رسید ؛ اصلا نمیدونستن که قراره چیکار کنن و هدفشون چیه و برنامشون چیه !!
    اصلا مسئله سن که مشکل بزرگیه و "قطعا" براشون مشکل سازه و مسئله مالی هم به کنار
    اما با چه هدفی ؟ چه مسیری ؟
    اگر هدف صرفا پیشرفت و تحصیله ؛ کاملا راهشون اشتباست !
    ده ها موارد دیگه رو باید در نظر داشت و ...

13. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام

سلام

چنین مسائلی که فرزند به توصیه های پدر و مادر گوش نمیده ، نیازمند شخص سومه .

یعنی شما باید از شخص سومی که حرفش پیش فرزندتون ارزش داره ، و فرزندتون قبولش داره کمک بگیرین ،

و ازش بخواین که در این زمینه بهش توصیه کنه که هم برای پدر و مادر سخته ، هم اینکه از نکات مقابل علاقه و سختی های اونجا براش بگه ...

بهتره شما هم باهاش مخالفت شدید نکنید تا لجبازی نکنه ، و سعی در هدایت کردن باشین اونم با صحبت کردن و آرامش ...

15. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

تبریک میگم بابت باهوشی و موفقیت آقا پسرتون.

با نظر دوستان درباره رفتن پیش مشاور موافقم.

به نظرم بهتره اول شما و همسرتون بدون حضور پسرتون مراجعه کنید به مشاورین تحصیلات بین المللی یه سری اطلاعات کسب کنید و ودر جلسه بعد با نتیجه گیریهایی که به اتفاق همسرتون بهشون رسیدید به همراه پسرتون تشریف ببرید.

17. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از دوستان
    سر به سرش نگذاشتیم.گفتم امسال رو بخون و مدرک زبانت رو بگیر تا سال آینده.میگه برای سال دیگه الان باید اقدام کنم. درست میگه ولی نمیتونم با زور منصرفش کنم حرف مشاور رو گوش نمیده
    این رشته رو خود پسرم انتخاب کرده حتی رشته دبیرستانش را ما دخالتی نداشتیم چون میدونیم هرکسی باید دنبال علاقه و استعدادش باشه
    تنها مورد مهمی که واقعا" اجازه ندادم و جلوی کارش رو گرفتم خدمت رفتنش بود که الان میبینم چه کار درستی کردم

کلا" بچه من شرایط دیگران رو به خودش ارجح می بینه ...یک روز اونی که خدمت میره راه بهتری رو انتخاب کرده یک روزدیگه اونی که خارج رفته
    الان هم اصلا" به این فکرنمیکنه موفعیت خوبی را به دست آورده و تنهایی درش دخیل نبوده بالاخره من و مادرش از خیلی از خواسته هامون زدیم شرایط و بستر پیشرفتش را مهیا کردیم البته وظیفمون بوده ... ولی شاید خیلی ها حاضرباشند میلیون ها تومن بدن جای اون روی چنین صندلی توی دانشگاه بشینند و نمیتونند
    به این موارد فکر نمیکنه فقط آنی هر فکری توی ذهنش میاد پی ش رو میگیره به بعدش فکرنمیکنه

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

دوستان ما تصمیم گرفتیم شرایط رفتن پسرم رو مهیا کنیم و برای سال تحصیلی آینده راهیش کنیم.
    قرار شده توی این یک سال زبانش رو کامل کنه و بیشتر درباره این موضوع فکر کنه.در کنارش درسش رو بخواند فعلا" تا سال آینده.
    شرایطی وجود داره که به احتمال زیاد فشار و حرف ما نتیجه عکس میده و نمیخواهیم پافشاری الان ما دوسال دیگه از جای دیگه سر باز کنه
    باز هم ممنونم از همفکری شما عزیزان

20. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    میزان امتیاز
    9

دوستان ما تصمیم گرفتیم شرایط رفتن پسرم رو مهیا کنیم و برای سال تحصیلی آینده راهیش کنیم.
    قرار شده توی این یک سال زبانش رو کامل کنه و بیشتر درباره این موضوع فکر کنه.در کنارش درسش رو بخواند فعلا" تا سال آینده.
    شرایطی وجود داره که به احتمال زیاد فشار و حرف ما نتیجه عکس میده و نمیخواهیم پافشاری الان ما دوسال دیگه از جای دیگه سر باز کنه
    باز هم ممنونم از همفکری شما عزیزان

درسته که حالا به هر حال به یه نتیجه ای رسیدید اما به نظر من فقط یه کاری کنید عواقب تصمیمش رو بهش بگید ، شاید ان شاء الله بره اونجا و موفق بشه و بتونه زندگی خوبی داشته باشه به یاری خدا . ولی وظیفه ما به عنوان پدر و مادر اینه که تذکر لازم رو بدیم صرف اینکه بگید نتیجه عکس می ده نباید فراموش کنید که اگه بره و به مشکلی برخورد کنه میاد می گه شما که پدر و مادر من بودید نباید می زاشتید که این اتفاق برای من بیافته حداقل می تونستید که به من عواقب کارم رو بگید.
    یه حاجاقایی بود تو یه شرکتی که من براشون کار می کردم اونموقع من خیلی جوون بودم و همیشه خیلی از اون حاجاقا و نحوه زندگیش خوشم می اومد ، خیلی مقتدر بود و خیلی هم مهربون در ضمن و خیلی هم منو دوست داشت همیشه بهم می گفت مثل دخترم می مونی . یه روز سر صحبت باز شد و من بهش گفتم خوشبحالتون من همیشه آرزو می کنم که وقتی به سن شما برسم به زندگیم افتخار کنم مثل شما که الان هم خودتون به زندگیتون افتخار می کنین و هم اطرافیانتون .
    خیلی با حسرت به من نگاه کرد و گفت فکر نکنم که من به زندگیم افتخار کنم . من تو زندگیم خیلی اشتباه کردم ، یه پسری دارم که 40 سال پیش اومد پیشم و پاشو کرد تو یه کفش که بابا می خوام برم انگلیس درس بخونم برای خودم کسی بشم هر چی مخالفت کردم نتیجه نداد . بهم گفت خونتو بفروش و سهم الارث منو زودتر بهم بده من راهم رو انتخاب کردم و می خوام برم . می گفت منم خونه رو فروختم و سهمش رو دادم و رفت . الان چهل ساله که اونجاست . پول سیگار و اجارش رو من هر ماه براش حواله می کنم و اون فقط می تونه خرج خورد و خوراک و پوشاک رو بده . و روش هم نمی شه جلوی فامیل و آشناها برگرده و بگه شکست خوردم و منم دیگه روم نمی شه که بگم پسرم این مشکلات رو داره اونجا.
    نه ازدواج کرده و نه زندگی راحتی داره . بعدش گفت فقط یه اشتباه کردم همش با پسرم دعوا کردم که نره ولی حتی یه دفعه هم در آرامش نشستم کنارش و بهش بگم پسرم به این دلایل هست که می خوام نری و می خوام اینجا بمونی.

البته این مطلب رو ننوشتم که مضطربتون کنم . فقط اینکه بهش بگید عواقب کار رو بهتره که آدم بدترین چیزها رو هم در نظر بگیره تا آمادگی همه نوع شرایط رو داشته باشه.
    از صمیم قلب براش آرزوی موفقیت می کنم در هر جایی که باشه.

22. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

درسته که حالا به هر حال به یه نتیجه ای رسیدید اما به نظر من فقط یه کاری کنید عواقب تصمیمش رو بهش بگید ، شاید ان شاء الله بره اونجا و موفق بشه و بتونه زندگی خوبی داشته باشه به یاری خدا . ولی وظیفه ما به عنوان پدر و مادر اینه که تذکر لازم رو بدیم صرف اینکه بگید نتیجه عکس می ده نباید فراموش کنید که اگه بره و به مشکلی برخورد کنه میاد می گه شما که پدر و مادر من بودید نباید می زاشتید که این اتفاق برای من بیافته حداقل می تونستید که به من عواقب کارم رو بگید.
    یه حاجاقایی بود تو یه شرکتی که من براشون کار می کردم اونموقع من خیلی جوون بودم و همیشه خیلی از اون حاجاقا و نحوه زندگیش خوشم می اومد ، خیلی مقتدر بود و خیلی هم مهربون در ضمن و خیلی هم منو دوست داشت همیشه بهم می گفت مثل دخترم می مونی . یه روز سر صحبت باز شد و من بهش گفتم خوشبحالتون من همیشه آرزو می کنم که وقتی به سن شما برسم به زندگیم افتخار کنم مثل شما که الان هم خودتون به زندگیتون افتخار می کنین و هم اطرافیانتون .
    خیلی با حسرت به من نگاه کرد و گفت فکر نکنم که من به زندگیم افتخار کنم . من تو زندگیم خیلی اشتباه کردم ، یه پسری دارم که 40 سال پیش اومد پیشم و پاشو کرد تو یه کفش که بابا می خوام برم انگلیس درس بخونم برای خودم کسی بشم هر چی مخالفت کردم نتیجه نداد . بهم گفت خونتو بفروش و سهم الارث منو زودتر بهم بده من راهم رو انتخاب کردم و می خوام برم . می گفت منم خونه رو فروختم و سهمش رو دادم و رفت . الان چهل ساله که اونجاست . پول سیگار و اجارش رو من هر ماه براش حواله می کنم و اون فقط می تونه خرج خورد و خوراک و پوشاک رو بده . و روش هم نمی شه جلوی فامیل و آشناها برگرده و بگه شکست خوردم و منم دیگه روم نمی شه که بگم پسرم این مشکلات رو داره اونجا.
    نه ازدواج کرده و نه زندگی راحتی داره . بعدش گفت فقط یه اشتباه کردم همش با پسرم دعوا کردم که نره ولی حتی یه دفعه هم در آرامش نشستم کنارش و بهش بگم پسرم به این دلایل هست که می خوام نری و می خوام اینجا بمونی.

البته این مطلب رو ننوشتم که مضطربتون کنم . فقط اینکه بهش بگید عواقب کار رو بهتره که آدم بدترین چیزها رو هم در نظر بگیره تا آمادگی همه نوع شرایط رو داشته باشه.
    از صمیم قلب براش آرزوی موفقیت می کنم در هر جایی که باشه.

بسیار ممنونم .شرط من و مادرش درس خواندنش هست اگر میخواد بره و اون هم هدفش درس هست.هرچند کسی که فقط هدفش درس باشه و الان موقعیتش برایش فراهم باشه همینجا میخونه. همه جوانب رو تا حدی سنجیدیم و تا اندازه ای میشه از چند و چون کارش با خبر شد.درسته مقابل بچه ام انعطاف دارم و خواسته هایش رو تا آنجایی که از دستم بربیاد کوتاهی نمیکنم ولی در جای خودش لازم باشه ببینم بیراهه میره جلوگیری میکنم.به دوستش خیلی جدی گفته بوده من میرم اونجا هم درس میخونم بابای من رو نمیشناسی پایش بیفته میاد اونجا یقه م رو میگیره من رو برمیگردونه
    درهرصورت من و مادرش نمیتونیم همیشه دنیالش باشیم.همه گفتنی ها رو بهش گفتیم. ولی حالا که تصمیم گرفته این شکلی راه زندگیش رو انتخاب کنه دوست دارم حس رضایت از زندگیش داشته باشه.خیلی دوستش دارم و هرکاری از دستم برآد انجام میدم برایش ولی به قول پدرم بچه باید بره دنبال زندگیش
    ویرایش توسط siavash_en : 11-09-2016 در ساعت 02:05 AM

24. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام

ببخشید اقا سیاوش قصدش کدوم کشور هست برای ادامه تحصیل
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23774
    تشکـر
    55
    تشکر شده 78 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    طبق تحقیقی که من توی یک ماه توی این زمینه رسیدم
    به این نتیجه رسیدم
    حداقل حداقل زندگی در یک کشور اروپایی و زندگی معمولی حدود 3میلیون تومان به پول ما میشه.
    بعدش مهم نیته! پسرتون بنظر خودتون دوست داره بره خارج برای زندگی به بهونه ی تحصیل یا اینکه
    واقعا میخواد بره درس بخونه(کسی که واقعا در این حد باشه که برای درس خوندن بخواد بره
    100درصدتوی همین ایران توی درس خیلی خیلی موفق باشه درحد رتبه ی زیر1000 رو داره)
    زندگی خارج در کشور فقط به درد
    دو گروه میخوره
    پول مثل چرک کف دستشونه و هزینه اصلا اصلا اصلا براشون اهمیت نداره
    بعضیافکر می کنن که اونجا می تونن هم درس بخونن هم کار کنن
    که باید بگم تنها کاری که برای یک فرد خارجی دانشجو
    هست فقط نظافت دستشویی و...
    پس یک پول حسابی باید خرج کنید واصلا به فکر هزینه نباشید
    و گروه دوم
    اونایی هستن که براشون دعوت نامه میاد و مفت و کفت هست
    بدون ریالی خرج کردن میرن راحت خارج زندگی می کنن

و در کل من خودم همچین قصدی و داشتم البته برای دبیرستان با اینکه سه طبقه خونه داشتیم و
    به راحتی (واقعا به راحتی ) می تونستم یکیشونو بفروشیم و برم خارج اما برای چه مدت؟
    نهایتا 7.8 سال بعد کل پول تموم میشد.و یه زندگی معمولی در آلمان داشتم
    اما من خودم همچین قصدی و دارم
    اگه رتبه ی کنکور زیر 100 بیارم اونوقت مفت و کفته

و درضمن در ضمن خارج به درد قشری میخوره که
    در ایران خیلی پولدان و اونجا میشن پولدار و قشر متوسط پولدار و در حد رفاه اونجا میشن در حد معمولی
    وقشر ضعیف اونجا تباه میشن

این وبلاگم خیلی میتونه بهتون کمک کنهمعایب و مشکلات تحصیل در خارج از کشور

موفق باشید
    ویرایش توسط Mahdipoop : 11-09-2016 در ساعت 06:24 PM

28. 2 کاربران زیر از Mahdipoop بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    پسرتون توی سن حساسی قرار داره و از اون دسته بچه هاست که چن بیشتر از سنش میفهمه تو دوران بلوغ بیشتر از بقیه هم اذیت میکنه والدینش رو ، چون میخواد کارهایی رو بکنه و را هایی رو بره که مناسب سنش نیست .

مطمینا رفتن از ایران و دور شدن از شما تو این سن حساس و با شررایط پسرتون اصلا به صلاحش نیست !!!

خصوصا مادرش اصلا نمیتونه تحمل کنه چون مدام دلواپسش میشه .

بله میشناسیم کسی رو که نه تو سن پسر شما بلکه کم سن تر از اون بوده و به خاطر کار و تحصیل و البته از روی لجبازی روانه خارج شده و الان که حدود بیست و خورده ای سال از رفتنش میگذره یکی از سرشناس ها و سرمایه دارهای یه شهر اروپایه.

ولی شرایط ادم ها با هم فرق میکنه ... اون رفته بود تا جون بکنه کار کنه و با سخت کوشی و جسارت موفق شد .
    جوونهای اون دوره قابل مقایسه با بچه های الان نیستن اصلا .

الان جوونها و نوجوونها تحت کنترل و مراقبت چه نزدیک چه دورادور والدین نباشن خدا میدونه چه راهی میرن .. فقط بخاطر روحیه کنجکاوی و گروه های دوستانه ای که عضوشن .

پس تا وقتی به بلوغ فکری و استقلال نرسیده بهتره کنار خودتون و زیر سایه خودتون بمونه و بعدها در مقاطع تحصیلی بالاتر با بورسیه روونه کشور دیگه کنیدش.

30. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام

ببخشید اقا سیاوش قصدش کدوم کشور هست برای ادامه تحصیل

سلام قصدمون این هست بفرستیم پیش خواهرم در کانادا

32. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdipoop نمایش پست ها
    سلام
    به این نتیجه رسیدم
    حداقل حداقل زندگی در یک کشور اروپایی و زندگی معمولی حدود 3میلیون تومان به پول ما میشه.
    بعدش مهم نیته! پسرتون بنظر خودتون دوست داره بره خارج برای زندگی به بهونه ی تحصیل یا اینکه
    واقعا میخواد بره درس بخونه(کسی که واقعا در این حد باشه که برای درس خوندن بخواد بره
    دو گروه میخوره
    و گروه دوم

و در کل من خودم همچین قصدی و داشتم البته برای دبیرستان با اینکه سه طبقه خونه داشتیم و
    به راحتی (واقعا به راحتی ) می تونستم یکیشونو بفروشیم و برم خارج اما برای چه مدت؟

در ایران خیلی پولدان و اونجا میشن پولدار و قشر متوسط پولدار و در حد رفاه اونجا میشن در حد معمولی

موفق باشید

سلام ممنونم دوست عزیز. والا این پولی که بایست هزینه ش کنم را باید وام بگیرم پول مفت و اینا تا بحال دستم نیامده اومده بود راحت بودم دغدغه نداشتم
    سرمایه بیست سال کار کردنم از هیجده سالگیه که خانمم راضی نمیشه مثلا خانه رو بفروشیم یا از چیزی کم کنیم.

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به این نتیجه رسیدم
    دو گروه میخوره
    و گروه دوم

موفق باشید

سلام ممنونم دوست عزیز. والا این پولی که بایست هزینه ش کنم را باید وام بگیرم پول مفت و اینا تا بحال دستم نیامده اومده بود راحت بودم دغدغه نداشتم
    سرمایه بیست سال کار کردنم از هیجده سالگیه که خانمم راضی نمیشه مثلا خانه رو بفروشیم یا از چیزی کم کنیم.

35. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    سلام
    پسرتون توی سن حساسی قرار داره و از اون دسته بچه هاست که چن بیشتر از سنش میفهمه تو دوران بلوغ بیشتر از بقیه هم اذیت میکنه والدینش رو ، چون میخواد کارهایی رو بکنه و را هایی رو بره که مناسب سنش نیست .

مطمینا رفتن از ایران و دور شدن از شما تو این سن حساس و با شررایط پسرتون اصلا به صلاحش نیست !!!

خصوصا مادرش اصلا نمیتونه تحمل کنه چون مدام دلواپسش میشه .

بله میشناسیم کسی رو که نه تو سن پسر شما بلکه کم سن تر از اون بوده و به خاطر کار و تحصیل و البته از روی لجبازی روانه خارج شده و الان که حدود بیست و خورده ای سال از رفتنش میگذره یکی از سرشناس ها و سرمایه دارهای یه شهر اروپایه.

ولی شرایط ادم ها با هم فرق میکنه ... اون رفته بود تا جون بکنه کار کنه و با سخت کوشی و جسارت موفق شد .
    جوونهای اون دوره قابل مقایسه با بچه های الان نیستن اصلا .

الان جوونها و نوجوونها تحت کنترل و مراقبت چه نزدیک چه دورادور والدین نباشن خدا میدونه چه راهی میرن .. فقط بخاطر روحیه کنجکاوی و گروه های دوستانه ای که عضوشن .

پس تا وقتی به بلوغ فکری و استقلال نرسیده بهتره کنار خودتون و زیر سایه خودتون بمونه و بعدها در مقاطع تحصیلی بالاتر با بورسیه روونه کشور دیگه کنیدش.

سلام .یعنی نظر همه دوستان این هست الان فرستادنش اشتباست؟ خیلی گیر داده به من که بفرستمش.راستش ته دلم راغب نیست ولی چکارکنم خیلی پیله شده

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23774
    تشکـر
    55
    میزان امتیاز
    9

مهاجرت در این شرایط اصلا درست نیست
    آخرش به آوارگی و بدبختی ختم میشه
    اصلا به صلاح نیستش
    شما اگه الان اینجا 300 میلیون پول داشته باشی اونجا میشه حدود 70 میلیون
    و این ارزش پول کم ما رو نشون میده.
    بنظر من اون پولی میخواید بدید بره خارج و
    براش یه ماشین خوب بخرید.بهتره

37. کاربران زیر از Mahdipoop بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    میزان امتیاز
    9

سلام .یعنی نظر همه دوستان این هست الان فرستادنش اشتباست؟ خیلی گیر داده به من که بفرستمش.راستش ته دلم راغب نیست ولی چکارکنم خیلی پیله شده

زمانهایی هست که باید جلو بچه ها وایستاد من نمی گم که نفرستیدش اما بهش بگید مثلا لیسانست رو بگیر برای ارشد تا تخصص دکترا برو چون اونموقع سنش بالاتر رفته و خودش بد و خوب رو از هم تشخیص می ده و جوونی نیست که بخواد با هر کسی دمخور شه و هر راهی رو بره چون سنش بالا رفته و اون بحران جوونی رو پشت سر گذاشته در ضمن حداقل می تونه یه کاری چیزی هم دست و پا کنه برای خودش.
    کلا تو خارج اینجوریه که کسی به کسی کاری نداره درسته که شما دارید می فرستیدش پیش خواهرتون اما اونا با ما فرق دارن اونا انقدر چتر رو سر بچه هاشون نمیاندازن اونا انقدر مثل ما حمایتگر نیستن به خاطر همینم بچه رو پای خودش بزرگ می شه و می تونه راحت وارد اجتماع بشه . اما شما بچت طبق فرهنگ سرزمین خودت بزرگ شده حالا شما تو بدترین سن می خواید بفرستیدش اونور با اونهمه آزادی و ...

39. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

مهاجرت در این شرایط اصلا درست نیست
    آخرش به آوارگی و بدبختی ختم میشه
    اصلا به صلاح نیستش
    شما اگه الان اینجا 300 میلیون پول داشته باشی اونجا میشه حدود 70 میلیون
    و این ارزش پول کم ما رو نشون میده.
    بنظر من اون پولی میخواید بدید بره خارج و
    براش یه ماشین خوب بخرید.بهتره

طبق تحقبقی که انجام دادم کمترین هزینه برای ابتدایی ترین رشته های دانشگاهی در آنجا 20 هزار دلار سالیانه است.چیزی حدود 67 میلیون تومان .این فقط هزینه سالیانه تحصیله. ساپورت مالی و هزینه خانه و زندگی و خرج و مخارجش به کنار.
    برای کار کردن در آنجا مشکلی نداره طبق شرایطی که خواهرم داره مشکلی وجود نداره.پسرم میتونه کار کنه و هزینه زندگیش رو تامین کنه. ولی برای تحصیلش سالیانه باید هزینه کنم.تابستون برایش ماشین خوب گرفتم.ولی بالاخره هزینه زیادی داره

41. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

زمانهایی هست که باید جلو بچه ها وایستاد من نمی گم که نفرستیدش اما بهش بگید مثلا لیسانست رو بگیر برای ارشد تا تخصص دکترا برو چون اونموقع سنش بالاتر رفته و خودش بد و خوب رو از هم تشخیص می ده و جوونی نیست که بخواد با هر کسی دمخور شه و هر راهی رو بره چون سنش بالا رفته و اون بحران جوونی رو پشت سر گذاشته در ضمن حداقل می تونه یه کاری چیزی هم دست و پا کنه برای خودش.
    کلا تو خارج اینجوریه که کسی به کسی کاری نداره درسته که شما دارید می فرستیدش پیش خواهرتون اما اونا با ما فرق دارن اونا انقدر چتر رو سر بچه هاشون نمیاندازن اونا انقدر مثل ما حمایتگر نیستن به خاطر همینم بچه رو پای خودش بزرگ می شه و می تونه راحت وارد اجتماع بشه . اما شما بچت طبق فرهنگ سرزمین خودت بزرگ شده حالا شما تو بدترین سن می خواید بفرستیدش اونور با اونهمه آزادی و ...

فرمایش شما درسته منم نظرم همین هست اما بچه من فکر میکنه میخواهیم لجبازی کنیم یا نمیخواهیم برایش هزینه کنیم.نیازی به گرفتن لیسانس نیست پزشکی قبول شده میتونه با یک موقعیت خوب برای ادامه تحصیل سفر کنه.الان به اشکال مختلف میخواد من رو راضی کنه خونه میام دربارش صحبت میکنه توی تلگرام لینک های خارج از کشور و ادامه تحصیل و شرایط رو برایم میفرسته.سرکار هستم زنگ میزنه میگه با این صحبت کردم اون رو گفت و... منم هی میگم باشه میبینم چشم پسرم بذار بخونم ببینم چیه.چی بگم آخه

42. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    میزان امتیاز
    9

فرمایش شما درسته منم نظرم همین هست اما بچه من فکر میکنه میخواهیم لجبازی کنیم یا نمیخواهیم برایش هزینه کنیم.نیازی به گرفتن لیسانس نیست پزشکی قبول شده میتونه با یک موقعیت خوب برای ادامه تحصیل سفر کنه.الان به اشکال مختلف میخواد من رو راضی کنه خونه میام دربارش صحبت میکنه توی تلگرام لینک های خارج از کشور و ادامه تحصیل و شرایط رو برایم میفرسته.سرکار هستم زنگ میزنه میگه با این صحبت کردم اون رو گفت و... منم هی میگم باشه میبینم چشم پسرم بذار بخونم ببینم چیه.چی بگم آخه

اول از همه بهش بارها و بارها بگید که عاشقشید شما و همسرتون . ببوسیدش و بیشتر از قبل بهش بگید که دوستش دارید.
    و بهش بگید که برای خواسته اش احترام قائلید اما اینطور که مشورت کردید و بررسی کردید فعلا مناسب نیست که بره اونجا ولی اینطوریم نیست که مخالف رفتنش باشید فقط باید صبر کنه تا شرایط محیا بشه و سنش کمی بالاتر بره . بهش بگید تو این مدت هم باهم تلاش می کنید تا بتونید بهترین جا رو برای رفتنش پیدا کنید.
    وازش
    تشکر کنید که همیشه با صبوری و منطق حرفهای شما رو قبول کرده.

44. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

دوستان فکرکنم جدی نیاز به یک شخص سوم هست با پسرم صحبت داشته باشه اصلا حرف ما رو نمیخونه که هیچ ،بگو مگو هم میکنه.امروز دوباره بحث رو پیش کشید باهم صحبت میکردیم حین صحبت خانمم حرف پسرم رو نقض کرد.به خانمم گفت وقتی حرف میزنیم نمیگذاری با بابا حرف بزنم توی کارهای من دخالت میکنی.گفتم چنددفعه بهت گفتم با مادرت درست صحبت کن.گفت همش وسط حرفم میاد نمیگذاره حرفم رو بزنم من میدونم اون نمیگذاره که من رو بفرستی من نمیخوام اینجا بمونم هرکی اینجا مونده یا دزده یا بی پول.گفتم ما دزدیم یا بی پول؟گفت هیچکدوم ولی من نمیخوام عمرم رو اینجا هدر بدم مثل شما.
    رفت تو اتاق در رو بست و از تو اتاق هی میگفت من نمیخوام اینجا بمونم.عصبانی شدم منم گفتم ساکت میشی یا نه؟ دیگه حرفی نزد
    به هیچ وجه نمیخوام این موضوع لاینحل باقی بمونه و ادامه دار بشه.

46. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23774
    تشکـر
    55
    میزان امتیاز
    9

اون فقط پول دانشگاه هستش
    حداقل برابر همون پولو باید بدید برای خونه و غدا و...
    و بعد کار اونجا اگر پسرتون انیشتن باشه و همه کاری بلد باشه و نهایت کاری که گیرش میاد
    نظافت هست و اونم تاز اگه خیلی کار کنه 1 سوم پولشو در میاره
    یه پیشنهاد بهتون می دم
    یه بار خودتون پسرتون یه هفته برید اون کشور که میخواد برع
    همه چیو از نزدیک می تونید ببینید
    اهان راستی داخل یوتیوب رفتن به دانشگاه خارج و... رو سرچ
    کنید.بدردتون میخوره
    در ضمن پسرتون کدوم کشور میخواد بره؟
    شما داخل خونتون ماهواره دارید؟

47. کاربران زیر از Mahdipoop بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

اون فقط پول دانشگاه هستش
    و بعد کار اونجا اگر پسرتون انیشتن باشه و همه کاری بلد باشه و نهایت کاری که گیرش میاد
    یه پیشنهاد بهتون می دم
    کنید.بدردتون میخوره

برای کار اونجا مشکلی نداره همسرخواهرم کارآفرینه و شرکت داره حتی ویزای کار هم میتونند برایش بفرستند ما زیر بار نمیرفتیم میخواستیم تاالان درسش رو بخونه. الان که فقط اعصاب من رو خورد کرده.

49. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

اون فقط پول دانشگاه هستش
    یه پیشنهاد بهتون می دم
    کنید.بدردتون میخوره

برای کار اونجا مشکلی نداره همسرخواهرم کارآفرینه و شرکت داره حتی ویزای کار هم میتونند برایش بفرستند ما زیر بار نمیرفتیم میخواستیم تاالان درسش رو بخونه. الان که فقط اعصاب من رو خورد کرده.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)