مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31

موضوع: اصرار پسرم برای رفتن از ایران !

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    شماره عضويت
    31215
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    646
    تشکر شده 551 بار در 307 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : اصرار پسرم برای رفتن از ایران !

سلام.

تبریک میگم بابت باهوشی و موفقیت آقا پسرتون.

با نظر دوستان درباره رفتن پیش مشاور موافقم.

به نظرم بهتره اول شما و همسرتون بدون حضور پسرتون مراجعه کنید به مشاورین تحصیلات بین المللی یه سری اطلاعات کسب کنید و ودر جلسه بعد با نتیجه گیریهایی که به اتفاق همسرتون بهشون رسیدید به همراه پسرتون تشریف ببرید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    666
    تشکر شده 966 بار در 538 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

سلام ممنون از دوستان
    سر به سرش نگذاشتیم.گفتم امسال رو بخون و مدرک زبانت رو بگیر تا سال آینده.میگه برای سال دیگه الان باید اقدام کنم. درست میگه ولی نمیتونم با زور منصرفش کنم حرف مشاور رو گوش نمیده
    این رشته رو خود پسرم انتخاب کرده حتی رشته دبیرستانش را ما دخالتی نداشتیم چون میدونیم هرکسی باید دنبال علاقه و استعدادش باشه
    تنها مورد مهمی که واقعا" اجازه ندادم و جلوی کارش رو گرفتم خدمت رفتنش بود که الان میبینم چه کار درستی کردم

کلا" بچه من شرایط دیگران رو به خودش ارجح می بینه ...یک روز اونی که خدمت میره راه بهتری رو انتخاب کرده یک روزدیگه اونی که خارج رفته
    الان هم اصلا" به این فکرنمیکنه موفعیت خوبی را به دست آورده و تنهایی درش دخیل نبوده بالاخره من و مادرش از خیلی از خواسته هامون زدیم شرایط و بستر پیشرفتش را مهیا کردیم البته وظیفمون بوده ... ولی شاید خیلی ها حاضرباشند میلیون ها تومن بدن جای اون روی چنین صندلی توی دانشگاه بشینند و نمیتونند
    به این موارد فکر نمیکنه فقط آنی هر فکری توی ذهنش میاد پی ش رو میگیره به بعدش فکرنمیکنه

4. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    666
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

دوستان ما تصمیم گرفتیم شرایط رفتن پسرم رو مهیا کنیم و برای سال تحصیلی آینده راهیش کنیم.
    قرار شده توی این یک سال زبانش رو کامل کنه و بیشتر درباره این موضوع فکر کنه.در کنارش درسش رو بخواند فعلا" تا سال آینده.
    شرایطی وجود داره که به احتمال زیاد فشار و حرف ما نتیجه عکس میده و نمیخواهیم پافشاری الان ما دوسال دیگه از جای دیگه سر باز کنه
    باز هم ممنونم از همفکری شما عزیزان

5. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26207
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.56
    تشکـر
    1,294
    تشکر شده 664 بار در 416 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    دوستان ما تصمیم گرفتیم شرایط رفتن پسرم رو مهیا کنیم و برای سال تحصیلی آینده راهیش کنیم.
    قرار شده توی این یک سال زبانش رو کامل کنه و بیشتر درباره این موضوع فکر کنه.در کنارش درسش رو بخواند فعلا" تا سال آینده.
    شرایطی وجود داره که به احتمال زیاد فشار و حرف ما نتیجه عکس میده و نمیخواهیم پافشاری الان ما دوسال دیگه از جای دیگه سر باز کنه
    باز هم ممنونم از همفکری شما عزیزان

درسته که حالا به هر حال به یه نتیجه ای رسیدید اما به نظر من فقط یه کاری کنید عواقب تصمیمش رو بهش بگید ، شاید ان شاء الله بره اونجا و موفق بشه و بتونه زندگی خوبی داشته باشه به یاری خدا . ولی وظیفه ما به عنوان پدر و مادر اینه که تذکر لازم رو بدیم صرف اینکه بگید نتیجه عکس می ده نباید فراموش کنید که اگه بره و به مشکلی برخورد کنه میاد می گه شما که پدر و مادر من بودید نباید می زاشتید که این اتفاق برای من بیافته حداقل می تونستید که به من عواقب کارم رو بگید.
    یه حاجاقایی بود تو یه شرکتی که من براشون کار می کردم اونموقع من خیلی جوون بودم و همیشه خیلی از اون حاجاقا و نحوه زندگیش خوشم می اومد ، خیلی مقتدر بود و خیلی هم مهربون در ضمن و خیلی هم منو دوست داشت همیشه بهم می گفت مثل دخترم می مونی . یه روز سر صحبت باز شد و من بهش گفتم خوشبحالتون من همیشه آرزو می کنم که وقتی به سن شما برسم به زندگیم افتخار کنم مثل شما که الان هم خودتون به زندگیتون افتخار می کنین و هم اطرافیانتون .
    خیلی با حسرت به من نگاه کرد و گفت فکر نکنم که من به زندگیم افتخار کنم . من تو زندگیم خیلی اشتباه کردم ، یه پسری دارم که 40 سال پیش اومد پیشم و پاشو کرد تو یه کفش که بابا می خوام برم انگلیس درس بخونم برای خودم کسی بشم هر چی مخالفت کردم نتیجه نداد . بهم گفت خونتو بفروش و سهم الارث منو زودتر بهم بده من راهم رو انتخاب کردم و می خوام برم . می گفت منم خونه رو فروختم و سهمش رو دادم و رفت . الان چهل ساله که اونجاست . پول سیگار و اجارش رو من هر ماه براش حواله می کنم و اون فقط می تونه خرج خورد و خوراک و پوشاک رو بده . و روش هم نمی شه جلوی فامیل و آشناها برگرده و بگه شکست خوردم و منم دیگه روم نمی شه که بگم پسرم این مشکلات رو داره اونجا.
    نه ازدواج کرده و نه زندگی راحتی داره . بعدش گفت فقط یه اشتباه کردم همش با پسرم دعوا کردم که نره ولی حتی یه دفعه هم در آرامش نشستم کنارش و بهش بگم پسرم به این دلایل هست که می خوام نری و می خوام اینجا بمونی.

البته این مطلب رو ننوشتم که مضطربتون کنم . فقط اینکه بهش بگید عواقب کار رو بهتره که آدم بدترین چیزها رو هم در نظر بگیره تا آمادگی همه نوع شرایط رو داشته باشه.
    از صمیم قلب براش آرزوی موفقیت می کنم در هر جایی که باشه.

7. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    666
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    درسته که حالا به هر حال به یه نتیجه ای رسیدید اما به نظر من فقط یه کاری کنید عواقب تصمیمش رو بهش بگید ، شاید ان شاء الله بره اونجا و موفق بشه و بتونه زندگی خوبی داشته باشه به یاری خدا . ولی وظیفه ما به عنوان پدر و مادر اینه که تذکر لازم رو بدیم صرف اینکه بگید نتیجه عکس می ده نباید فراموش کنید که اگه بره و به مشکلی برخورد کنه میاد می گه شما که پدر و مادر من بودید نباید می زاشتید که این اتفاق برای من بیافته حداقل می تونستید که به من عواقب کارم رو بگید.
    یه حاجاقایی بود تو یه شرکتی که من براشون کار می کردم اونموقع من خیلی جوون بودم و همیشه خیلی از اون حاجاقا و نحوه زندگیش خوشم می اومد ، خیلی مقتدر بود و خیلی هم مهربون در ضمن و خیلی هم منو دوست داشت همیشه بهم می گفت مثل دخترم می مونی . یه روز سر صحبت باز شد و من بهش گفتم خوشبحالتون من همیشه آرزو می کنم که وقتی به سن شما برسم به زندگیم افتخار کنم مثل شما که الان هم خودتون به زندگیتون افتخار می کنین و هم اطرافیانتون .
    خیلی با حسرت به من نگاه کرد و گفت فکر نکنم که من به زندگیم افتخار کنم . من تو زندگیم خیلی اشتباه کردم ، یه پسری دارم که 40 سال پیش اومد پیشم و پاشو کرد تو یه کفش که بابا می خوام برم انگلیس درس بخونم برای خودم کسی بشم هر چی مخالفت کردم نتیجه نداد . بهم گفت خونتو بفروش و سهم الارث منو زودتر بهم بده من راهم رو انتخاب کردم و می خوام برم . می گفت منم خونه رو فروختم و سهمش رو دادم و رفت . الان چهل ساله که اونجاست . پول سیگار و اجارش رو من هر ماه براش حواله می کنم و اون فقط می تونه خرج خورد و خوراک و پوشاک رو بده . و روش هم نمی شه جلوی فامیل و آشناها برگرده و بگه شکست خوردم و منم دیگه روم نمی شه که بگم پسرم این مشکلات رو داره اونجا.
    نه ازدواج کرده و نه زندگی راحتی داره . بعدش گفت فقط یه اشتباه کردم همش با پسرم دعوا کردم که نره ولی حتی یه دفعه هم در آرامش نشستم کنارش و بهش بگم پسرم به این دلایل هست که می خوام نری و می خوام اینجا بمونی.

البته این مطلب رو ننوشتم که مضطربتون کنم . فقط اینکه بهش بگید عواقب کار رو بهتره که آدم بدترین چیزها رو هم در نظر بگیره تا آمادگی همه نوع شرایط رو داشته باشه.
    از صمیم قلب براش آرزوی موفقیت می کنم در هر جایی که باشه.

بسیار ممنونم .شرط من و مادرش درس خواندنش هست اگر میخواد بره و اون هم هدفش درس هست.هرچند کسی که فقط هدفش درس باشه و الان موقعیتش برایش فراهم باشه همینجا میخونه. همه جوانب رو تا حدی سنجیدیم و تا اندازه ای میشه از چند و چون کارش با خبر شد.درسته مقابل بچه ام انعطاف دارم و خواسته هایش رو تا آنجایی که از دستم بربیاد کوتاهی نمیکنم ولی در جای خودش لازم باشه ببینم بیراهه میره جلوگیری میکنم.به دوستش خیلی جدی گفته بوده من میرم اونجا هم درس میخونم بابای من رو نمیشناسی پایش بیفته میاد اونجا یقه م رو میگیره من رو برمیگردونه
    درهرصورت من و مادرش نمیتونیم همیشه دنیالش باشیم.همه گفتنی ها رو بهش گفتیم. ولی حالا که تصمیم گرفته این شکلی راه زندگیش رو انتخاب کنه دوست دارم حس رضایت از زندگیش داشته باشه.خیلی دوستش دارم و هرکاری از دستم برآد انجام میدم برایش ولی به قول پدرم بچه باید بره دنبال زندگیش
    ویرایش توسط siavash_en : 11-09-2016 در ساعت 01:35 AM

9. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #16

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.16
    تشکـر
    9,983
    تشکر شده 12,805 بار در 6,497 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

سلام

ببخشید اقا سیاوش قصدش کدوم کشور هست برای ادامه تحصیل

11. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #17

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    23774
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکـر
    55
    تشکر شده 78 بار در 61 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

سلام
    طبق تحقیقی که من توی یک ماه توی این زمینه رسیدم
    به این نتیجه رسیدم
    حداقل حداقل زندگی در یک کشور اروپایی و زندگی معمولی حدود 3میلیون تومان به پول ما میشه.
    بعدش مهم نیته! پسرتون بنظر خودتون دوست داره بره خارج برای زندگی به بهونه ی تحصیل یا اینکه
    واقعا میخواد بره درس بخونه(کسی که واقعا در این حد باشه که برای درس خوندن بخواد بره
    100درصدتوی همین ایران توی درس خیلی خیلی موفق باشه درحد رتبه ی زیر1000 رو داره)
    زندگی خارج در کشور فقط به درد
    دو گروه میخوره
    پول مثل چرک کف دستشونه و هزینه اصلا اصلا اصلا براشون اهمیت نداره
    بعضیافکر می کنن که اونجا می تونن هم درس بخونن هم کار کنن
    که باید بگم تنها کاری که برای یک فرد خارجی دانشجو
    هست فقط نظافت دستشویی و...
    پس یک پول حسابی باید خرج کنید واصلا به فکر هزینه نباشید
    و گروه دوم
    اونایی هستن که براشون دعوت نامه میاد و مفت و کفت هست
    بدون ریالی خرج کردن میرن راحت خارج زندگی می کنن

و در کل من خودم همچین قصدی و داشتم البته برای دبیرستان با اینکه سه طبقه خونه داشتیم و
    به راحتی (واقعا به راحتی ) می تونستم یکیشونو بفروشیم و برم خارج اما برای چه مدت؟
    نهایتا 7.8 سال بعد کل پول تموم میشد.و یه زندگی معمولی در آلمان داشتم
    اما من خودم همچین قصدی و دارم
    اگه رتبه ی کنکور زیر 100 بیارم اونوقت مفت و کفته

و درضمن در ضمن خارج به درد قشری میخوره که
    در ایران خیلی پولدان و اونجا میشن پولدار و قشر متوسط پولدار و در حد رفاه اونجا میشن در حد معمولی
    وقشر ضعیف اونجا تباه میشن

این وبلاگم خیلی میتونه بهتون کمک کنهمعایب و مشکلات تحصیل در خارج از کشور

موفق باشید
    ویرایش توسط Mahdipoop : 11-09-2016 در ساعت 05:54 PM

13. 2 کاربران زیر از Mahdipoop بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #18

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    21182
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.36
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,193 بار در 747 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

سلام
    پسرتون توی سن حساسی قرار داره و از اون دسته بچه هاست که چن بیشتر از سنش میفهمه تو دوران بلوغ بیشتر از بقیه هم اذیت میکنه والدینش رو ، چون میخواد کارهایی رو بکنه و را هایی رو بره که مناسب سنش نیست .

مطمینا رفتن از ایران و دور شدن از شما تو این سن حساس و با شررایط پسرتون اصلا به صلاحش نیست !!!

خصوصا مادرش اصلا نمیتونه تحمل کنه چون مدام دلواپسش میشه .

بله میشناسیم کسی رو که نه تو سن پسر شما بلکه کم سن تر از اون بوده و به خاطر کار و تحصیل و البته از روی لجبازی روانه خارج شده و الان که حدود بیست و خورده ای سال از رفتنش میگذره یکی از سرشناس ها و سرمایه دارهای یه شهر اروپایه.

ولی شرایط ادم ها با هم فرق میکنه ... اون رفته بود تا جون بکنه کار کنه و با سخت کوشی و جسارت موفق شد .
    جوونهای اون دوره قابل مقایسه با بچه های الان نیستن اصلا .

الان جوونها و نوجوونها تحت کنترل و مراقبت چه نزدیک چه دورادور والدین نباشن خدا میدونه چه راهی میرن .. فقط بخاطر روحیه کنجکاوی و گروه های دوستانه ای که عضوشن .

پس تا وقتی به بلوغ فکری و استقلال نرسیده بهتره کنار خودتون و زیر سایه خودتون بمونه و بعدها در مقاطع تحصیلی بالاتر با بورسیه روونه کشور دیگه کنیدش.

15. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. Top | #19

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    666
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام

ببخشید اقا سیاوش قصدش کدوم کشور هست برای ادامه تحصیل

سلام قصدمون این هست بفرستیم پیش خواهرم در کانادا

17. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #20

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    666
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdipoop نمایش پست ها
    سلام
    طبق تحقیقی که من توی یک ماه توی این زمینه رسیدم
    به این نتیجه رسیدم
    حداقل حداقل زندگی در یک کشور اروپایی و زندگی معمولی حدود 3میلیون تومان به پول ما میشه.
    بعدش مهم نیته! پسرتون بنظر خودتون دوست داره بره خارج برای زندگی به بهونه ی تحصیل یا اینکه
    واقعا میخواد بره درس بخونه(کسی که واقعا در این حد باشه که برای درس خوندن بخواد بره
    100درصدتوی همین ایران توی درس خیلی خیلی موفق باشه درحد رتبه ی زیر1000 رو داره)
    زندگی خارج در کشور فقط به درد
    دو گروه میخوره
    پول مثل چرک کف دستشونه و هزینه اصلا اصلا اصلا براشون اهمیت نداره
    بعضیافکر می کنن که اونجا می تونن هم درس بخونن هم کار کنن
    که باید بگم تنها کاری که برای یک فرد خارجی دانشجو
    هست فقط نظافت دستشویی و...
    پس یک پول حسابی باید خرج کنید واصلا به فکر هزینه نباشید
    و گروه دوم
    اونایی هستن که براشون دعوت نامه میاد و مفت و کفت هست
    بدون ریالی خرج کردن میرن راحت خارج زندگی می کنن

و در کل من خودم همچین قصدی و داشتم البته برای دبیرستان با اینکه سه طبقه خونه داشتیم و
    به راحتی (واقعا به راحتی ) می تونستم یکیشونو بفروشیم و برم خارج اما برای چه مدت؟
    نهایتا 7.8 سال بعد کل پول تموم میشد.و یه زندگی معمولی در آلمان داشتم
    اما من خودم همچین قصدی و دارم
    اگه رتبه ی کنکور زیر 100 بیارم اونوقت مفت و کفته

و درضمن در ضمن خارج به درد قشری میخوره که
    در ایران خیلی پولدان و اونجا میشن پولدار و قشر متوسط پولدار و در حد رفاه اونجا میشن در حد معمولی
    وقشر ضعیف اونجا تباه میشن

این وبلاگم خیلی میتونه بهتون کمک کنهمعایب و مشکلات تحصیل در خارج از کشور

موفق باشید

سلام ممنونم دوست عزیز. والا این پولی که بایست هزینه ش کنم را باید وام بگیرم پول مفت و اینا تا بحال دستم نیامده اومده بود راحت بودم دغدغه نداشتم
    سرمایه بیست سال کار کردنم از هیجده سالگیه که خانمم راضی نمیشه مثلا خانه رو بفروشیم یا از چیزی کم کنیم.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)