نمایش نتایج: از 1 به 31 از 31

موضوع: خودکشی دختر 14 ساله ام

3153
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation خودکشی دختر 14 ساله ام

سلام. من 4 تا دختر دارم. 25 ساله 23 ساله و 14 ساله و 5 ساله.
    دو تا دخترای اولم توی سن بلوغ دخترای خوبی بودن. اما دختر سومیم اینطوری نیست. خیلی خیلی پرخاشگره. عصبیه. ناراحته همیشه. البته بگم که از نظر ظاهری هم فک میکنه نسبت به بقیه کمتره.(چه از خواهراش و چه از دوستاش)

همش دلش میخواد آزاد باشه. تنها یا با دوستاش بره بیرون. فک میکنه چون دختره خیلی محدوده. توی خانواده هیچی براش کم نذاشتیم تا الان. نزدیک به دوسالی هست که براش تبلت گرفتیم.(البته بدون سیم کارت) که انقد شلخته س (توی همه ی موارد) که تازگیا زده تبلتش رو ش************ده.(که فک کنم تو مدرسه این اتفاق افتاده)

من یا خواهراش رو هم راز خودش نمیدونه. توی دفتر خاطراتش رو که گاهی میخونم (البته خودش نمیدونه) میبینم که همش از من بدگویی میکنه همش دلش میخواد حرص منو دربیاره. میگه از چزوندن مامان خوشم میاد. ولی باز گاهی میاد خودشو تو بغلم میندازه میاد کنارم دراز میکشه یا بوسم میکنه. ولی اکثرا دلش میخواد تو تنهایی خودش به سر ببره یا غذاش رو تنهایی بخوره یا اصلا اینکه کم غذا شده.

رابطه خواهراش با من خیلی خوبه و با باباشون هم خوبه ولی نه به اندازه من. اما رابطه این دخترم اصلاااا با من خوب نیست و با باباش هم بدتر. فک کنم اگه میتونست و نمیترسید از خونه فرار میکرد.

حتی دوبار هم فکر خودکشی به سرش زده. خواهرش دیده که جای زخم تیغ روی دستش بوده و به خواهرش اعتراف کرده که خواسته رگش رو بزنه ولی بعدش جرئتش رو نداشته و ازش هم خواسته تا به من حرفی نزنه. (یکم با اون صمیمی تره ولی اون هم خیلی تلاش کرده که مستقیم و غیر مستقیم بهش نفوذ کنه که موفق نشده)

ضمنا اخلاق های پسرانه هم داره و توی مدرسه داداش صداش میزنن. البته یه تعدادیشون مثلا پسرن. که از قضا اینم پسره مثلا

چیکار کنم که به حرف بیاد؟ حرف دلش رو بهم بزنه؟ خیلی نگرانشم... تپش قلب هم داره. توی دفتر خاطراتش چیزی راجع به موضوع خاصی ننوشته و همش از من و خواهراش بدگویی میکنه. مطمئنم که نمیدونه من میخونم دفترش رو.

واقعا کلافه ام. میخوام زودتر آرامش پیدا کنه بچم. انقد اذیت نباشه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    تشکر شده 135 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خودکشی دختر 14 ساله ام

نقل قول نوشته اصلی توسط مادرااانه نمایش پست ها
    دو تا دخترای اولم توی سن بلوغ دخترای خوبی بودن. اما دختر سومیم اینطوری نیست. خیلی خیلی پرخاشگره. عصبیه. ناراحته همیشه. البته بگم که از نظر ظاهری هم فک میکنه نسبت به بقیه کمتره.(چه از خواهراش و چه از دوستاش)

همش دلش میخواد آزاد باشه. تنها یا با دوستاش بره بیرون. فک میکنه چون دختره خیلی محدوده. توی خانواده هیچی براش کم نذاشتیم تا الان. نزدیک به دوسالی هست که براش تبلت گرفتیم.(البته بدون سیم کارت) که انقد شلخته س (توی همه ی موارد) که تازگیا زده تبلتش رو ش************ده.(که فک کنم تو مدرسه این اتفاق افتاده)

من یا خواهراش رو هم راز خودش نمیدونه. توی دفتر خاطراتش رو که گاهی میخونم (البته خودش نمیدونه) میبینم که همش از من بدگویی میکنه همش دلش میخواد حرص منو دربیاره. میگه از چزوندن مامان خوشم میاد. ولی باز گاهی میاد خودشو تو بغلم میندازه میاد کنارم دراز میکشه یا بوسم میکنه. ولی اکثرا دلش میخواد تو تنهایی خودش به سر ببره یا غذاش رو تنهایی بخوره یا اصلا اینکه کم غذا شده.

رابطه خواهراش با من خیلی خوبه و با باباشون هم خوبه ولی نه به اندازه من. اما رابطه این دخترم اصلاااا با من خوب نیست و با باباش هم بدتر. فک کنم اگه میتونست و نمیترسید از خونه فرار میکرد.

حتی دوبار هم فکر خودکشی به سرش زده. خواهرش دیده که جای زخم تیغ روی دستش بوده و به خواهرش اعتراف کرده که خواسته رگش رو بزنه ولی بعدش جرئتش رو نداشته و ازش هم خواسته تا به من حرفی نزنه. (یکم با اون صمیمی تره ولی اون هم خیلی تلاش کرده که مستقیم و غیر مستقیم بهش نفوذ کنه که موفق نشده)

ضمنا اخلاق های پسرانه هم داره و توی مدرسه داداش صداش میزنن. البته یه تعدادیشون مثلا پسرن. که از قضا اینم پسره مثلا

چیکار کنم که به حرف بیاد؟ حرف دلش رو بهم بزنه؟ خیلی نگرانشم... تپش قلب هم داره. توی دفتر خاطراتش چیزی راجع به موضوع خاصی ننوشته و همش از من و خواهراش بدگویی میکنه. مطمئنم که نمیدونه من میخونم دفترش رو.

دختر شما در اثر دوستان نابابابی که داره به مرور خلق و خوی اونها رو گرفته
    به نظر من کوتاهی از جانب شما بوده
    که در دوران حساس بلوغش بهش نرسیدین و مراقب نبودین که دخترتون چه نیازهایی داره و
    جای شما رو دوستانش پر کردند
    حال هم باید باهاش ارتباط برقرار کنید
    باید فرکانس که بهش میدین با اون سازرگار باشه
    نباید خشمگین بشید
    نباید مقایسش کنید با سایز خواهراش
    چرا خواهرای بزرگش باهاش رابطشونو بهتر نکردند؟
    چرا اجازه دادین این قدر از خانواده دور بشه؟

3. کاربران زیر از ali.1394 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

تا بحال چند بار خواسته و ناخواسته ،تو ارامش یا عصبانیت ،با خواهرهاش مقایسش کردین ؟؟؟؟

5. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14777
    تشکـر
    443
    تشکر شده 147 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    راستش چیزی که من میگم طبق تجربیات خودمه
    وقتی من همسن دختر شما بودم چند تا از دوستام که خیلی هم دخترای خوبی بودن به خاطر دوست های نامناسب کلا عوض شدن
    من فکر میکنم که مشکل اصلی دختر شما از مدرسه و دوستاش باشه چون اینطور که شما میگین یه خونواده خوب و محیط خیلی خوبی توی خونه داره پس باید دخترتون از یکی الگو گرفته باشه که این الگو از دوستاشه
    فکر میکنم اگه با معلم ها و مدیر مدرسش مشورت کنین بهتره
    سعی کنین از جمع دوستاش کم کم دورش کنین

7. کاربران زیر از m*i*n*a74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من دخترتونو پیش یه روانشناس یا مشاور ببرین.
    دوره بلوغ به حد کافی سخت و تنش زا هست. شاید چیزی داره آزارش میده که اینجوری واکنش نشون میده.
    با چیزایی که گفتین به نظرم هرچه زودتر با یه مشاور صحبت کنین چون ممکنه دیر بشه و خدای نکرده اتفاق بد و غیرقابل جبرانی براش بیفته خصوصا که سابقه اقدام برای خودکشی هم داشته.

9. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

99 درصد 2 تا چیزه

1 : دوست ناباب تو مدرسه

2 : دوست پسر

11. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

از خواهر بزرگش که باهاش صمیمیتره بخواهید که ازش بپرسه که با پسر در ارتباط بوده یا نه ، حدسی که من میزنم همینه که یه شکست عشقی مخفیانه البته داشته . راه حلی هم غیر از گذر زمان برای این مشکل نیست ، حالا مشاوره ببریدش ولی چون این سن اوج لجبازیه هر کاری مشاور بگه نکن ، میکنه .

13. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

خانوم!!!! حالا از راهی هست به قول دوستان یا خودتون یا خواهراش باهاش صمیمی بشید ونزارید آینده اش تباه بشه.....این آرتیس بازیا برا دخترا گرون تموم میشه ،مشاوره حضوری ببرید

15. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.moshaver نمایش پست ها
    دختر شما در اثر دوستان نابابابی که داره به مرور خلق و خوی اونها رو گرفته
    به نظر من کوتاهی از جانب شما بوده
    که در دوران حساس بلوغش بهش نرسیدین و مراقب نبودین که دخترتون چه نیازهایی داره و
    جای شما رو دوستانش پر کردند
    حال هم باید باهاش ارتباط برقرار کنید
    باید فرکانس که بهش میدین با اون سازرگار باشه
    نباید خشمگین بشید
    نباید مقایسش کنید با سایز خواهراش
    چرا خواهرای بزرگش باهاش رابطشونو بهتر نکردند؟
    چرا اجازه دادین این قدر از خانواده دور بشه؟

آره دوستاش بد بودن اما این موضوع مربوط به سال قبله که دوستاش اهل دوست پسر و اینا بودن. خودش از دوستی با اونا رنج میبرد و امسال هم دوستای جدیدی پیدا کرده. دوستای امسالش بیشتر اهل بازی و شیطنت و اینا هستن نه دوست پسر. البته گاهی هم با هم کتک کاری میکنن (نه به طور دعوایی_ دوستانه، ولی واقعا میزنن همدیگه رو) این چیزا رو میاد گاهی برام تعریف میکنه و البته بیشتر برای خواهرش تعریف میکنه. میترسم به مدرسه این موضوع رو بگم بعد بفهمه که از طرف من بوده و اوضاع بدتر بشه.

خواهراش خیلی میخوان باهاش نزدیک بشن سعی دارن همش باهاش شوخی کنن و حرف بزنن و از کاجراهای خودشون تعریف کنن اما این خیلی نفوذناپذیره.

رابطه ی من با این دخترم هم مثل اون دوتا بزرگترا بود نمیدونم چرا این انقدر متفاوته با اون دوتا.

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    0

آره دوستاش بد بودن اما این موضوع مربوط به سال قبله که دوستاش اهل دوست پسر و اینا بودن. خودش از دوستی با اونا رنج میبرد و امسال هم دوستای جدیدی پیدا کرده. دوستای امسالش بیشتر اهل بازی و شیطنت و اینا هستن نه دوست پسر. البته گاهی هم با هم کتک کاری میکنن (نه به طور دعوایی_ دوستانه، ولی واقعا میزنن همدیگه رو) این چیزا رو میاد گاهی برام تعریف میکنه و البته بیشتر برای خواهرش تعریف میکنه. میترسم به مدرسه این موضوع رو بگم بعد بفهمه که از طرف من بوده و اوضاع بدتر بشه.

خواهراش خیلی میخوان باهاش نزدیک بشن سعی دارن همش باهاش شوخی کنن و حرف بزنن و از کاجراهای خودشون تعریف کنن اما این خیلی نفوذناپذیره.

رابطه ی من با این دخترم هم مثل اون دوتا بزرگترا بود نمیدونم چرا این انقدر متفاوته با اون دوتا.
    یکی از عیوب داشتن فرزندان زیاد همینه که نمیتونی به همشون اونطوریکه باید برسی
    به همین دلیل شما هم حق دارید تعداد فرزندان زیاده ولی سعی کنید بیشتر باهاش حرف بزنید و ببینید مشکل اصلیش چیه
    تو این یک سال اخیر شده ازتون در مورد یک مساله ای گله و شکایت کنه و شما گوش ندین؟
    تو خونتون درگیری و دعوا زیاد پیش میاد؟

18. کاربران زیر از ali.1394 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    تا بحال چند بار خواسته و ناخواسته ،تو ارامش یا عصبانیت ،با خواهرهاش مقایسش کردین ؟؟؟؟

همیشه تلاشم اینه که بچه هام رو با هیچکس مقایسه نکنم. ولی شده که یه چند باری رو خیلی عصبی بشم و بگم چرا اون دوتا بزرگترا اینطوری نبودن و تو اینطوری ای؟ یا بگم که من هیچوقت به اون دوتا برای حجابشون چیزی نمیگفتم ولی به تو باید همیشه بگم.
    که این هم زیاد اتفاق نمیفته. وقتی خیلی عصبی بشم میگم.

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط m*i*n*a74 نمایش پست ها
    سلام
    راستش چیزی که من میگم طبق تجربیات خودمه
    وقتی من همسن دختر شما بودم چند تا از دوستام که خیلی هم دخترای خوبی بودن به خاطر دوست های نامناسب کلا عوض شدن
    من فکر میکنم که مشکل اصلی دختر شما از مدرسه و دوستاش باشه چون اینطور که شما میگین یه خونواده خوب و محیط خیلی خوبی توی خونه داره پس باید دخترتون از یکی الگو گرفته باشه که این الگو از دوستاشه
    فکر میکنم اگه با معلم ها و مدیر مدرسش مشورت کنین بهتره
    سعی کنین از جمع دوستاش کم کم دورش کنین

خب نمیشه که از دوستاش دورش کنم. اون خیلی دوستاش رو دوست داره.
    البته فک نمیکنم این افسردگیش به دوستاش ربطی داشته باشه.
    همیشه میگه من تنهام. نمیدونم چرا همچین حسی رو داره.

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    به نظر من دخترتونو پیش یه روانشناس یا مشاور ببرین.
    دوره بلوغ به حد کافی سخت و تنش زا هست. شاید چیزی داره آزارش میده که اینجوری واکنش نشون میده.
    با چیزایی که گفتین به نظرم هرچه زودتر با یه مشاور صحبت کنین چون ممکنه دیر بشه و خدای نکرده اتفاق بد و غیرقابل جبرانی براش بیفته خصوصا که سابقه اقدام برای خودکشی هم داشته.

پارسال یکی دوباری بردمش مشاوره. البته اون موقع وضعیتش اینقد بد نبود. الان بیشتر حس افسردگی و تنهایی رو داره. از توی جمع بودن خوشش نمیاد.
    توی این هفته حتما میبرمش.

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    99 درصد 2 تا چیزه

1 : دوست ناباب تو مدرسه

2 : دوست پسر
    از نداشتن دوست پسرش مطمئنم!
    دوستای نابابش هم مربوط به پارسال میشدن که امسال دوستاش رو تغییر داده. خداروشکر اون دوستای پارسالیش رو از مدرسه اخراج کردن.
    خودش هم پشیمونه از دوستی با اونا.

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    از خواهر بزرگش که باهاش صمیمیتره بخواهید که ازش بپرسه که با پسر در ارتباط بوده یا نه ، حدسی که من میزنم همینه که یه شکست عشقی مخفیانه البته داشته . راه حلی هم غیر از گذر زمان برای این مشکل نیست ، حالا مشاوره ببریدش ولی چون این سن اوج لجبازیه هر کاری مشاور بگه نکن ، میکنه .

شکست عشقی رو داشته. البته فقط یه طرفه بوده و توی دلش خودش دوسش داشته. پسره از فامیلای دورمونه و اصلا هم خانواده ی خوبی نیستن. اینارو توی خاطراتش خونده بودم. از این هم که من خبر دارم اطلاعی نداره.
    الان هم میدونم که فراموشش کرده.

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    خانوم!!!! حالا از راهی هست به قول دوستان یا خودتون یا خواهراش باهاش صمیمی بشید ونزارید آینده اش تباه بشه.....این آرتیس بازیا برا دخترا گرون تموم میشه ،مشاوره حضوری ببرید
    میدونم. خیلی عاشقه آرتیت بازیه و همش میگه میخواد یه هیجانی تو زندگیش باشه.
    انشالله تو این هفته یا هفته آینده حتماااا میبرمش مشاوره.

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

نمیدونید جرا متفاوته با اونها ؟؟؟نه واقعا نمیدونید !!!!!!
    به همون دلیل که پنج انگشت دست یکسان نیستند !غیر از اینه ؟

همین شک و مقایسه ذهنی کافیه تا کارها و رفتارهایی از شما سربزنه که باعث دلخوری دخترتون از شما بشه !!!

نضمن اینکه تفاوت سنی این دختر شما دو دختر بزرگتر یک دهه است و نباید انتظار رفتارهای مشابه داشته باشید .

تنها راه چاره اینه که :دخترتون رو همونجور که هست بپذیرید و بهس افتخار کنید !همین!

باور کنید معجزه میکنه .ذهنتون روعوض کنید ..شما دو دختر داشتید که دوران بلوغ ارام و سربراه بودند و انتظار دارید که دو دختر دیگرتون هم ارام سر به راه و راحت باشند .در صورتی که تربیت فرزند از هر دهه به دهه دیگه مشکل تر خواهد بود .چون شما هر دهه با فرزند جدید تفاوت سنی قابل ملاحظه ابی خواهید داشت و درک رفتارهاش به نسبت براتون مشکل تر خواهر بود .

پس همونطور که گفتم این دخترتون رو همونطور که هست بپذیرید !!
    در مورد مقایسه هم فقط و فقط از جنبه مثبت اون استفاده کنید !!مثلا بگین این دخترم نسبت به ابجی هاش باهوش تره خلاق تره ..منو سر شوق میاره .یا باهاش احساس نوجوونی میکنم ...ینی فقط از تعریف اونهم بصورت غیر مستقیم استفاده کنید .مثلا پیش دیگران بگید تا اون هم بشنوه .

تا کم کم بصورت مستقین بهش ابراز عشق کنید .
    از محبت اشباعش کنید .نزارید کمبودی حس کنه .دخترهای دیگتون هم بصورت غیر مستقیم بهش نزدیک بشن .مثلا خریدن هدیه های کوچولویی که دخترای نوجوون عاشقشن مثل وسایل زینتی ؛
    یا رفتن به کلاسهای تفریحی باهمدیگر ..
    راه نفوذ به چنین دخترهایی این نیست که :هی بریم بهش بگیم باهات حرف داریم ،یابریم اتقش ،یا بخوایم باهاش صحبت کنیم .

اونها یک دیوار دفاعی دورشون کشیدن که ضربه زدن به اون دیوار بیشتر باعث ترس و درنتیجه دورتر شدنش میشه .
    اون دیوار رو باید بطور غیر مستقیم شکست ..چجوری؟با خالی کردن زیر دیوار کم کم ؛اون دیوار یک هو فرومیریزه ؛بدون اینکه اون شخص متوجه بشه .

امیدوارم متوجه حرفام شده باشین .ع

26. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ضمنا دختر درس خونیه و چون معدلش بالا شده بهش قول داده بودم که هرچی میخواد براش بخرم. الان هم میگه یا گوشی میخوام یا لپ تاپ. بنظرتون کدومشو براش بخرم.

از لحاظ ارتباط با دوستاش هم از طریق تلگرام خواهرش باهاشون در ارتباطه.

فک میکنم بیشتر برای آهنگ گوش دادن و فیلم نگاه کردن و رمان خوندن بخواد ولی بازم مطمئن نیستم.

ضمنا این رمان ها هم فک کنم توی روحیه ش تاثیر منفی میذاره.نه؟

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونید جرا متفاوته با اونها ؟؟؟نه واقعا نمیدونید !!!!!!
    به همون دلیل که پنج انگشت دست یکسان نیستند !غیر از اینه ؟

همین شک و مقایسه ذهنی کافیه تا کارها و رفتارهایی از شما سربزنه که باعث دلخوری دخترتون از شما بشه !!!

نضمن اینکه تفاوت سنی این دختر شما دو دختر بزرگتر یک دهه است و نباید انتظار رفتارهای مشابه داشته باشید .

تنها راه چاره اینه که :دخترتون رو همونجور که هست بپذیرید و بهس افتخار کنید !همین!

باور کنید معجزه میکنه .ذهنتون روعوض کنید ..شما دو دختر داشتید که دوران بلوغ ارام و سربراه بودند و انتظار دارید که دو دختر دیگرتون هم ارام سر به راه و راحت باشند .در صورتی که تربیت فرزند از هر دهه به دهه دیگه مشکل تر خواهد بود .چون شما هر دهه با فرزند جدید تفاوت سنی قابل ملاحظه ابی خواهید داشت و درک رفتارهاش به نسبت براتون مشکل تر خواهر بود .

پس همونطور که گفتم این دخترتون رو همونطور که هست بپذیرید !!
    در مورد مقایسه هم فقط و فقط از جنبه مثبت اون استفاده کنید !!مثلا بگین این دخترم نسبت به ابجی هاش باهوش تره خلاق تره ..منو سر شوق میاره .یا باهاش احساس نوجوونی میکنم ...ینی فقط از تعریف اونهم بصورت غیر مستقیم استفاده کنید .مثلا پیش دیگران بگید تا اون هم بشنوه .

تا کم کم بصورت مستقین بهش ابراز عشق کنید .
    از محبت اشباعش کنید .نزارید کمبودی حس کنه .دخترهای دیگتون هم بصورت غیر مستقیم بهش نزدیک بشن .مثلا خریدن هدیه های کوچولویی که دخترای نوجوون عاشقشن مثل وسایل زینتی ؛
    یا رفتن به کلاسهای تفریحی باهمدیگر ..
    راه نفوذ به چنین دخترهایی این نیست که :هی بریم بهش بگیم باهات حرف داریم ،یابریم اتقش ،یا بخوایم باهاش صحبت کنیم .

اونها یک دیوار دفاعی دورشون کشیدن که ضربه زدن به اون دیوار بیشتر باعث ترس و درنتیجه دورتر شدنش میشه .
    اون دیوار رو باید بطور غیر مستقیم شکست ..چجوری؟با خالی کردن زیر دیوار کم کم ؛اون دیوار یک هو فرومیریزه ؛بدون اینکه اون شخص متوجه بشه .

امیدوارم متوجه حرفام شده باشین .ع
    بله متوجه صحبتاتون شدم. خیلی عالی بودن. متشکرم

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یکی از عیوب داشتن فرزندان زیاد همینه که نمیتونی به همشون اونطوریکه باید برسی
    به همین دلیل شما هم حق دارید تعداد فرزندان زیاده ولی سعی کنید بیشتر باهاش حرف بزنید و ببینید مشکل اصلیش چیه
    تو این یک سال اخیر شده ازتون در مورد یک مساله ای گله و شکایت کنه و شما گوش ندین؟
    تو خونتون درگیری و دعوا زیاد پیش میاد؟
    اکثرا به گله و شکایت هایش گوش میده.
    نه خداروشکر دعواهامون کمه. شاید دو ماهی یه بار یا کمتر

30. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

بله متوجه صحبتاتون شدم. خیلی عالی بودن. متشکرم

خواهس میکنم

یه استادی داشتیم که میگفتند: گزراندن دوران نوجوانی فرزند برای پدر مادر از نان شب هم واجب تره !!!

تمام انرژیتون رو بزارید تا این دوران رو به سلامتی (هم جسمی و صدالبته روحی)سپری کنه !
    شما چهار فرزند دارین ولی مهمترین دغدغه زندگی شما در این دوران باید فرزند سومتون باشه .
    سر سفره میتونید اول از همه برا اون غذا بکشید .
    بیرون میرید دست خالی بر نگردید و شده فقط برا اون یچیز بخرید .
    بهترین جای خونه بنشونیدش بهترین غذاهارو برا اون کنار بزارید !!!!
    نترسید نه لوس میشه نه پرتوقع !چون شخصیتش تو کودکی شکل گرفته ؛الان عقده هاشه که شکل میگیرن و احساسات منفیش ؛با این کارها بهش حس خوب بودن ،مهم بودن؛دوست داشتنی بودن بدید .
    در برابر پرخاشگری هاش صبوری کنید تا این دوران رو پشت سر بگزاره اونوقت مثل اب رو اتیش ارومو سبک میشه و شما هم خیالتون راحت میشه .

ضمنا دختر 5 سالتونم دریابید که شخصیتش در حال شکل گیریه .

31. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    0

اکثرا به گله و شکایت هایش گوش میده.
    نه خداروشکر دعواهامون کمه. شاید دو ماهی یه بار یا کمتر
    منظورم اینه شده بهت بگه
    که درکش نمیکنی؟

33. کاربران زیر از ali.1394 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

راجب اینکه براش لب تاب بگیرید یا گوشی باید بهتون بگم بهتر از. دوتاش دور باشه مخصوصا مخصوصا. مخصوصا گوشی اشتباه محض بخوانید گوشی بگیرید هرچی از فضای مجازی دور تر باشه تو این سن ها خیلی براش بهتره
    مشکلات همینجا بخونید که سر گذشت بچه های که تو این سن گوشی داشتن ( دهه 80 ها) چه کارای که نکردن عضو کانال های زشت تلگرام شدن ...عشق های مجازی ...و و و و و

اگه هدفش اهنگ و عکس و فیلم گرفتن میتونید براش
    ام پی فور بگیرید. ...چون کارایش خیلی بهتر اینو بهش پیشنهاد بدید اگه شدیدا مخالفت کرد پس همون لب تاب بگیرید ولی نگذارید به نت وصل بشه و زیر نظرش هم داشته باشید

ولی اصلا رو مورد گوشی بهش فکر نکنید که با دوستای خودتون دخترتون میندازین تو چاه. .هرچی باشه سن بلوغن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

مادر عزیز متاسفم از آنچه که خواندم میدونم برای شما و همسرتون سخته و حتی تلاش میکنید که مشکل رو پیدا و حل کنید !؟

ولی عزیز مشکل از خود شما( والدین) و عدم آگاهی و دانش نسبت به مسئله تعلیم و تربیت و پرورش کودکانه!!!!!!!!!؟؟؟

و میلیونها والد دیگر به مانند شما!؟ کوتاه سخن:

داشتن چهار فرزند!؟ اونم با این ترتیب و فاصله سنی (2 سال-9سال-9 سال) و یعد تفاوت 11 ساله و 9 ساله دختر 14 ساله شما با دو خواهر اولش و بعد از 9 سال ته تغاری بودن, در بدترین سن و سال

یک بچه جدید آمده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟

دختر شما اصطلاحا lost& confused نامیده میشه عزیز حالا جدا از اینکه احتمالات ژنتیکی و بقیه مسائل تربیتی رو در نظر نگیریم. روابط دختر شما با شما رابطه عشق و نفرته عزیز.

یهتره و حتما بهتره که به یکی از همکاران حاذق مشاور ما در شهر خود رجوع کنید چون به تنهایی هیچ مشکلی رو نمیتوانید حل کنید .

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

37. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

...........
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 07:43 PM

39. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

منظورم اینه شده بهت بگه
    که درکش نمیکنی؟
    آره زیاد... ولی اصلا باهام حرفی نمیزنه که بخوام درکش کنم. وقتی با خواهرش صحبت میکنه میگه مامان اینجور مامان اونجور. مامان با این مخالفه مامان با اون مخالفه ولی وقتی همین خواهرش میاد به من میگه که تو مخالفی میگم نه چه اشکالی داره؟
    اما خودش اصلا نمیاد حرفی بهم بزنه. خیلی مغروره. توی افکار خودش من یه هیولام در صورتیکه اصلا رفتار بدی باهاش ندارم. شاید یکی دوبار با مهمونی های دوستاش مخالفت کردم برای همونه.

41. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    0

آره زیاد... ولی اصلا باهام حرفی نمیزنه که بخوام درکش کنم. وقتی با خواهرش صحبت میکنه میگه مامان اینجور مامان اونجور. مامان با این مخالفه مامان با اون مخالفه ولی وقتی همین خواهرش میاد به من میگه که تو مخالفی میگم نه چه اشکالی داره؟
    اما خودش اصلا نمیاد حرفی بهم بزنه. خیلی مغروره. توی افکار خودش من یه هیولام در صورتیکه اصلا رفتار بدی باهاش ندارم. شاید یکی دوبار با مهمونی های دوستاش مخالفت کردم برای همونه.
    والا من درکتون میکنم مادر
    شما زحمت میکشید واسه چهار تا فرزند
    و با ساز همشون باید برقصید و این مشکل بزرگیه واستون
    سعی کنید وادارش کنید که یه هدف تو زندگیش داشته باشه
    یه هدف ارزشمند که واسه خاطر اون تلاش کنه
    شاید نداشتن هدف تو زندگی باعث این همه مشکل واسش شده

42. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

..............
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 07:43 PM

43. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهس میکنم

یه استادی داشتیم که میگفتند: گزراندن دوران نوجوانی فرزند برای پدر مادر از نان شب هم واجب تره !!!

تمام انرژیتون رو بزارید تا این دوران رو به سلامتی (هم جسمی و صدالبته روحی)سپری کنه !
    شما چهار فرزند دارین ولی مهمترین دغدغه زندگی شما در این دوران باید فرزند سومتون باشه .
    سر سفره میتونید اول از همه برا اون غذا بکشید .
    بیرون میرید دست خالی بر نگردید و شده فقط برا اون یچیز بخرید .
    بهترین جای خونه بنشونیدش بهترین غذاهارو برا اون کنار بزارید !!!!
    نترسید نه لوس میشه نه پرتوقع !چون شخصیتش تو کودکی شکل گرفته ؛الان عقده هاشه که شکل میگیرن و احساسات منفیش ؛با این کارها بهش حس خوب بودن ،مهم بودن؛دوست داشتنی بودن بدید .
    در برابر پرخاشگری هاش صبوری کنید تا این دوران رو پشت سر بگزاره اونوقت مثل اب رو اتیش ارومو سبک میشه و شما هم خیالتون راحت میشه .

ضمنا دختر 5 سالتونم دریابید که شخصیتش در حال شکل گیریه .
    به نکته های جالبی اشاره کردین. ممنونم...

45. کاربران زیر از مادرااانه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26292
    تشکـر
    19
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    راجب اینکه براش لب تاب بگیرید یا گوشی باید بهتون بگم بهتر از. دوتاش دور باشه مخصوصا مخصوصا. مخصوصا گوشی اشتباه محض بخوانید گوشی بگیرید هرچی از فضای مجازی دور تر باشه تو این سن ها خیلی براش بهتره
    مشکلات همینجا بخونید که سر گذشت بچه های که تو این سن گوشی داشتن ( دهه 80 ها) چه کارای که نکردن عضو کانال های زشت تلگرام شدن ...عشق های مجازی ...و و و و و

اگه هدفش اهنگ و عکس و فیلم گرفتن میتونید براش
    ام پی فور بگیرید. ...چون کارایش خیلی بهتر اینو بهش پیشنهاد بدید اگه شدیدا مخالفت کرد پس همون لب تاب بگیرید ولی نگذارید به نت وصل بشه و زیر نظرش هم داشته باشید

ولی اصلا رو مورد گوشی بهش فکر نکنید که با دوستای خودتون دخترتون میندازین تو چاه. .هرچی باشه سن بلوغن

متوجه منظورتون شدم. منم نگران این مواردشم. قعلا که از طریق تلگرام خواهرش با دوستاش در ارتباطه. فک میکنم بیشتر بخاطر فیلم و رمان و این چیزاش بخواد.

من یه چند تایی رمان خوندم و متاسفانه اصلا مناسب بچه های این سنی نبودن. و بدتر از اون خیلی بین بچه ها مد شده که همچین رمان هایی رو بخونن. بنظرتون باید تو این مورد کنترلش کنم یا آزادش بذارم؟

47. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

متوجه منظورتون شدم. منم نگران این مواردشم. قعلا که از طریق تلگرام خواهرش با دوستاش در ارتباطه. فک میکنم بیشتر بخاطر فیلم و رمان و این چیزاش بخواد.

من یه چند تایی رمان خوندم و متاسفانه اصلا مناسب بچه های این سنی نبودن. و بدتر از اون خیلی بین بچه ها مد شده که همچین رمان هایی رو بخونن. بنظرتون باید تو این مورد کنترلش کنم یا آزادش بذارم؟
    من میگم باید کنترل بشه

چون متاسفانه رمان ها خیلییی داخلش مبالغه میشه همه چیز و به بهترین نحو و عاشقانه ترین چیز ها تعبیر میکنن و دختر شما هم چون تو سن بلوغ وقتی این چیزا رو بخونه ذهنیتش میره به سمت پسر که اینجور باید ابراز علاقه کنه ف دا یه پسر بهش گفت دوستت دارم بخاطرت هرکاری میکنم و و و و ممکن بهش وابسته بشه و وارد رابطه خطرناکی بشه ....و یا اینکه بعد ها خواست ازدواج کنه خیلییییی انتظارش از شوهرش میره بالا فکر میکنه شوهرش باید مس رمانی. که قبلا ها خونده رفتار کنه

به هرحال سن بلوغ و ممکن تو ضمیر ناخوداگاهش تاثیر بذاره و ملکه ذهنش بشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

48. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد