نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مخالفت خانواده و رابطه دختر و پسر

1671
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8852
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده و رابطه دختر و پسر

با سلام و احترام،دختری 27 ساله و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد میباشم ، در خانواده ای نسبتا خشک مذهب زندگی میکنم ، مدتی است به ارتباط خواهرم که حدودا 10سال از من کوچکتر است با پسری 24ساله
    پی برده ام ، او موضوع را از من پنهان کرده است و من هم وانمود کرده ام که بیخبرم ، مدتی است که بسیار نگرانش میباشم و نمیدانم باید چه عکس العملی نشان دهم ، اگر کسی در خانواده پی به این موضوع ببرد ، ماجرا بسیار وخیم میشود و میدانم که نتیجه بسیار بدی خواهد داشت ، خود من هم نمیتوانم با او صحبت کنم به دلیل اینکه خودم درگیر رابطه ای هستم که خواهرم از ان خبر دارد و من نمیتوانم منعش کنم در صورتی که خود من به اینکار عمل نمیکنم ، البته ماجرای من کاملا متفاوت است ، خانواده ام میدانند ،چندین بار درخواست خواستگاری انجام گرفته ، پدر و مادرهایمان باهم صحبت کرده اند ، اما به دلایلی خانواده ام رضایت نداده اند ، و ما بخاطر علاقه ای که بهم داریم در حال تلاش برای جلب رضایت خانواده ام هستیم ، اما فکر نمیکنم خواهرم این چیزها را درک کند ، و قطعا خودش را بامن مقایسه خواهد کرد،البته ناگفته نماند در رابطه با موضوع من ، خانواده ام مرا تاسرحد مرگ عذاب داده اند ! بدلیل اینکه خود من درطول این مدت متحمل ضربه های روحی بدی شده ام ، میترسم از اینکه این اتفاق برای خواهرم هم بیفتد ، برای همین پنهانی با پسری که با خواهرم در ارتباط بود صحبت کردم و او قول داد که دیگر دیدار نزدیک نداشته باشند و به آرامی رابطه تلفنی را کم کنند تا تمام شود ، اما هنوز خیلی نگرانم ، لطفا مرا راهنمایی کنید .
    باتشکر

2. کاربران زیر از telecom بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مخالفت خانواده و رابطه دختر و پسر

نقل قول نوشته اصلی توسط telecom نمایش پست ها
    با سلام و احترام،دختری 27 ساله و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد میباشم ، در خانواده ای نسبتا خشک مذهب زندگی میکنم ، مدتی است به ارتباط خواهرم که حدودا 10سال از من کوچکتر است با پسری 24ساله
    پی برده ام ، او موضوع را از من پنهان کرده است و من هم وانمود کرده ام که بیخبرم ، مدتی است که بسیار نگرانش میباشم و نمیدانم باید چه عکس العملی نشان دهم ، اگر کسی در خانواده پی به این موضوع ببرد ، ماجرا بسیار وخیم میشود و میدانم که نتیجه بسیار بدی خواهد داشت ، خود من هم نمیتوانم با او صحبت کنم به دلیل اینکه خودم درگیر رابطه ای هستم که خواهرم از ان خبر دارد و من نمیتوانم منعش کنم در صورتی که خود من به اینکار عمل نمیکنم ، البته ماجرای من کاملا متفاوت است ، خانواده ام میدانند ،چندین بار درخواست خواستگاری انجام گرفته ، پدر و مادرهایمان باهم صحبت کرده اند ، اما به دلایلی خانواده ام رضایت نداده اند ، و ما بخاطر علاقه ای که بهم داریم در حال تلاش برای جلب رضایت خانواده ام هستیم ، اما فکر نمیکنم خواهرم این چیزها را درک کند ، و قطعا خودش را بامن مقایسه خواهد کرد،البته ناگفته نماند در رابطه با موضوع من ، خانواده ام مرا تاسرحد مرگ عذاب داده اند ! بدلیل اینکه خود من درطول این مدت متحمل ضربه های روحی بدی شده ام ، میترسم از اینکه این اتفاق برای خواهرم هم بیفتد ، برای همین پنهانی با پسری که با خواهرم در ارتباط بود صحبت کردم و او قول داد که دیگر دیدار نزدیک نداشته باشند و به آرامی رابطه تلفنی را کم کنند تا تمام شود ، اما هنوز خیلی نگرانم ، لطفا مرا راهنمایی کنید .
    باتشکر
    عزیزم با منع کردن نمیتونید راه درست رو بهش نشون بدید ...

خب شما تجربه بیشتر از زندگی دارید و میتونید بهش آموزش بدید که با یک جنس مخالف باید رفتار کرد ...

باید به ایشون بگید که در این مرحله زبان دختر و پسر کاملا" با هم متفاوته ...

چون پسر با دید شهوت و رابطه جنسی میاد ولی دختر از بعد عاطفی وارد یک رابطه عاطفی میشه ...

بیشتر این اتفاقات بخاطر عدم اموزش صحیح به دختر و پسرها اتفاق میفته ...

چون الان زمانی نیست که بخوای فردی رو از چیزی بترسونی و منع کنی ....

4. 5 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8739
    تشکـر
    68
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

درود بانو

به سایت مشاور خوش امدید.

اول از همه فکر کنم شما بهتره در مورد مسئله خودتان تایپیکی مجزا باز کنید تا مشخص بشه آیا اینهمه صبر و تلاشی که می کنید بصلاح شما هست یا خیر؟
    در مورد خواهرتان بنظرم بهتره تلاش کنید رابطه خودتان را با ایشون بهتر کنید و بهش نزدیکتر بشید اینجور یمی توانید بهتر نتیجه بگیرید و حرفهایتان تاثیر بیشتری بر روی ایشون داره.بنظرم اگه بشه خواهرتان را بصورت غیرمستقیم با این سایت یا سایت های مشابه روانشناسی آشنا کنید اینجوری نتیجه بهتری میتوانید بگیرید.اینکه تجسس کنید و امر و نهی کنید فکر نکنم نتیجه خوبی در پی داشته باشه خواهرتان در سن حساسی هستش و اصولا در این سن صبر کمی دارند و دوست دارن مستقل باشن و مستقل تصمیم بگیرن و احساسی و هیجانی بیشتر رفتار میکنن پس باید با احتیاط رفتار کنید لطفا عجول نباشید و صبر پیشه کنید

بنظر من بصورت غیمستقیم هم میتوانید به ایشون خطرات دوستی های اینچنینی را مطرح کنید.مثلا یکی از دوستام خواهرش یه ارتباط اینچنینی داشت و پسره بعد چند سال قرار بود بیاد خواستگار یو نیامده و الان بهم زده و از اینجور مثال ها البته بصورت غیرمستقیم باشه اینجوری بهتره.ولی بصورت کلی هر فردی خودش مسئول مشکلات خودشه و باید مسئولیت تصمیماتی که میگیره را بعهده بگیره شما مسئول ایشون نیستید حتی اگر بجای ایشون پدر و یا مادر شما هم بودند فرقی نمیکرد هر فردی باید یاد بگیره هر تصمیمی که میگیره تبعاتی بهمراه خودش داره چه خوب و چه بد و شما به اندازه یک خواهر مسئولیت دارید نه بیشتر.

سطوح رابطه دختر و پسر

متاسفانه دید نابالغانه به نحوه ارتباط دختر و پسر غالبا منجر به درگیریهای عاطفی ,شکست های ارتباطی و تبعات منفی آن می شود . گاهی این رابطه ها به احساس گناه بدبینی,رنجش ,خشم ,تنفر ,فرار ازازدواج یا نگرانی های فزاینده دختران و پسران می شود .
    آگاهی از نحوه مدیریت کردن اینگونه رابطه ها منجر به کاهش عوارض آن می شود .
    رابطه دختر و پسری می توانددر 3سطح وجودداشته باشد ,البته مرزهای این سطوح کاملا مشخص نیست و اینها همپوشانی دارند .لیکن با شناخت این 3 سطح مدیریت و کنترل رابطه بهتر می شود .

1- سطح اجتماعی(social) :
    این سطح عقلانی ارتباط دختر و پسر است.دراین سطح ارتباطی ,دختران و پسران در محیط کار,محل تحصیل و محیطهای اجتماعی با هم تعامل دارند ,این ارتباط همانند ارتباط با هم جنس است . دراین سطح ابراز احساسات , عاطفه و هیجانات وجود ندارد و مسائل جنسی وجود ندارد .
    این سطح از ارتباط معقولانه است ,لذا پنهان کاری درآن راه ندارد , قرارهای خصوصی و ابراز تمایلات احساسی منتفی است .تلفن های غیر کاری و طولانی ,sms های عاشقانه دراین جا تعریف نمی شود . از این که خانواده ها در جریان محتوای صحبت ها ی ما قرار بگیرند نگران نیستیم . عشوه گری ,دلبری, و ابراز تمایل ها دراین سطح نمی گنجد .وهمه ی ارتباط دراین سطح کاملا آشکار و بی استرس است . حتی دراین سطح در چارچوب قراردادهای اجتماعی خواستگاری ها اتفاق می افتد و شناخت های قبل از ازدواج شکل می گیرد .

2- سطح عاطفی و هیجانی (Emotional)
    دراین سطح زن و مرد به تبادل احساسات و هیجانات می پردازند , احساس تعلق و محبت به هم دارند و ابراز می کنند , رابطه انحصاری بین زن و مرد بوجود می آید . حرف های محرمانه و خصوصی و عشوه و عشق ورزی ها مربوط به این سطح عاطفی و هیجانی می شود . قرارها ,کوه رفتن ها , پارک رفتن ها ,نامه ها , اس ام اس ها و..... دراین جا صورت می گیرد .بازی جزوه دادن و گرفتن و....، آغاز این مرحله است که باید دقت شود .
    نکته مهم :
    اما باید این قانون طلایی را دختران و پسران بدانند که رابطه احساسی در این سطح عمیق است و صرفا در چارچوب ازدواج و پس از عقد و تعهد زناشویی، عقلانی و درست هست. و قبل از عقد آفت رابطه و شناخت و عامل شکست می باشد.

یعنی وقتی عقد انجام می گیرد آن وقت انحصار رابطه از طریق قانون و شرع به قطعیت رسیده و از نظر عرف , اجتماع , فرهنگ , شرع و قوانین رابطه به رسمیت یافته است .چون دراین صورت دختر و پسر نگران نیستند که دچار مشکل شوند . نگران نیستند خانواده مانع آنها شود . نگران نیستند که طرفشون آ نها را ترک کند یا با کس دیگری ازدواج کند . در این حریم امن است که انحصاری بودن معنا می دهد .
    اگر بدون عقد در دوران قبل از ازدواج ، به این سطح رابطه یعنی سطح احساسی و هیجانی وارد شدید باید منتظر عواقب آن باشید . بعضی این خطرات , از این قبیل اند .
    1- وابسته شدن و سپس ترک شدن .
    2- ممانعت خانواده از ازدواج در حالی که از نظر هیجانی وابسته اید .
    3- نگرانی از آشکار شدن ارتباط و برخورد خانواده ها .
    4- به هنگام ازدواج، از رابطه های قبلی نگران و هراسان هستید .
    5- عدم تعهد و عدم منع قانونی برای ازدواج با دیگری .
    6- تغییر دیدگاه طرف مقابل و منصرف شدن از ازدواج .
    7- وعده های دروغین و سوء استفاده از احساسات .
    8- تحریف شناخت نسبت یکدیگر
    9- متضرر اصلی در این سطح دختران هستند.
    10- عدم مسئولیت پذیری در رابطه كه به خاطر عدم قرار داد قانونی و شرعی كاملا محسوس است.

خلاصه :
    تا زمانی که عقد قانونی صورت نگرفته است، ابراز هیجانات و احساسات و عواطف ممنوع است .

3- سطح سوم :سطح جنسی (sexual)
    این سطح از ارتباط نیزمانند سطح دوم صرفا پس از ازدواج منطقی و صحیح است . و مرز آن از سطح عاطفی عبارت است از : لمس کردن ,اشاره به مسائل زناشویی, جک های ************ی , سوال های جنسی ,فیلم و خاطره جنسی , بهانه برای قرار در حریم های خصوصی, محیط های خلوت . همچنین بهانه های مختلف مثل این که : اگر هم دیگر را دوست داریم می توانیم ارتباط را عمیق کنیم .باید هم دیگر را آزمایش کنیم ,یا این که ما متعلق به هم هستیم پس می توانیم هر طور خواستیم عمل کنیم .و...
    تمام 10 تهدید برشمرده در سطح دوم (عاطفی و هیجانی )این جا هم با شدت بیشتر وجوددارد .
    علاوه بر آن خطرات ذیل هم وجود دارد .
    1- سوءاستفاده های جنسی از دختران .
    2- از بین رفتن بکارت و تبعات آن , آبروریزی ,خود کشی,فرار ,افسردگی ، ترس از ازدواج کردن , اضطراب .
    3- تهدیدات وابسته به فرهنگ ,قتل ها ی ناموسی.
    4- بدبینی های پس از ازدواج و محدودیت ها .

در واقع اگر هنجارهای اجتماعی و شرعی نتواند دختر و پسر را از ارتباط جنسی غیر قانونی قبل از ازدواج باز دارد , این مسئله در پس از ازدواج هم هست که پس از ازدواج هم مانعی پیش روی خود در کسب لذت نبینند.
    درواقع وجود مرزی بازدارنده در روابط سطح 2و3 (ارتباط احساسی و ارتباط جنسی ) تضمین کننده یک ارتباط قوی هست . این باز دارندگی این اطمینان رابه طرفین می دهد که پس از ازدواج نیز فرد مذکور از این بازدارندگی در جهت حفظ کیان خانواده استفاده کرده و روابط احساسی و جنسی خارج از خانواده نداشته باشد .

نتیجه گیری :
    ارتباط دختر و پسر صرفا در محیط اجتماعی و در سطح اجتماعی به شرطی آسیب رسان نیست که وارد سطح دوم (سطح احساسی)و سطح سوم (سطح جنسی) نشود .و اگر مسئله ازدواج در میان بود , باید در همان سطح اجتماعی و به صورت آشکار, صریح و قانونی فرایند خواستگاری و شناخت طی گردد.و پس از ازدواج سطح احساس و جنسی صحیح می باشد .و اگر دختر و پسر قبل از ازدواج وارد سطح احساسی یا سطح جنسی شدند باید عواقب و خطرات آن را بپذیرند و بابت این اشتباه تاوان آن را بپردازند .

.
    .
    .
    .
    فکر کنم این مقاله بتواند اطلاعات شما را در این مورد افزایش بده.اگرم بتوانی این مقاله را غیرمستقیم در جلوی دید خواهرت بزاری فکر کنم خوب باشه.بازم میگم شما به اندازه خودت تلاش کن بهش نزدیک بشی و رابطه خودت را با خواهرت بهتر و بیشتر کنی اینجوری نتیجه بهتری میگیری وظیفه خواهری خودت را انجام بده اینکه به نتیجه برسه یا نه دیگه دست شما نیست.

در مورد رابطه خودت پیشنهادم اینه تایپیک جدیدی بزنی چون فکر کنم نیاز داری که یکسری اطلاعات بدست بیاری و مهارت های خودت را افزایش بدی و ازتجریبیات و تخصص مشاورین استفاده کنی

6. 2 کاربران زیر از khaleghezey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8852
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلاماز اطلاعات خوبی که دادید ممنونم ، این مطالب غیر مستقیمی که فرمودید من تقریبا خیلی وقت واسش گذاشتم و اینکارو انجام دادم ، و اینکه فرمودید من لازم نیست پاسخگوی اشتباهات خواهرم باشم درسته ، اما درعمل اعضای خانوادم این رو نخواهند پذیرفت ، و دیگه اینکه من به خواهرم علاقه ی زیادی دارم و هیچوقت دلم نمیخواد متحمل عذابهایی بشه که من بعد از این همه مدت هنوز باهاشون درگیرم . پیشنهاد خوبی دادید و من موضوع خودم رو در یک تاپیک جدید توضیح میدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)