نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: درب خانه رو حتما ببندید

15414
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    تشکر شده 53 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

درب خانه رو حتما ببندید

سرقت و آزار و اذیت زن خانه دار توسط دو دزد تبهکار

دو دزد خیابانی با نفوذ به خانه‌ای به سرقت شیطانی از زن جوانی دست زدند.
    از روز 21 مردادماه سال جاری وقتی مردی هراسان خود را به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی رساند ماجرای سرقت شومی پیش روی مأموران قرار گرفت.
    این مرد گفت: وقتی صبح به محل کارم رفتم دو دزد جوان با تهدید چاقو وارد خانه‌ام شده و نه تنها پول و طلاهایمان را به سرقت بردند بلکه با بی‌اعتنایی به گریه‌ها و التماس‌های همسرم، وی را تسلیم نیت شوم خود کردند.

با توجه به اینکه دزدان روحیه شیطانی داشته‌‌اند با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، تیمی از اداره 16 پلیس آگاهی وارد عمل شدند و در نخستین اقدام به تحقیق از زن جوان پرداختند.
    این زن که هنوز با یادآوری صحنه سرقت صدایش می‌لرزید، گفت: ساعت 10 صبح 21 مردادماه مردی زنگ آیفون را زد و ادعا کرد طوطی‌شان پشت‌بام خانه ما افتاده است. من از او خواستم زنگ طبقه سوم را بزند، پس از چند دقیقه وی باز زنگ زد و ادعا کرد همسایه‌تان پاسخگو نیست و خواهش کرد در را باز کنم. وقتی شنیدم وی همسایه‌مان است این ادعا را باور و در را باز کردم. بعد از چند لحظه زنگ واحد ما زده شد و همین مرد درخواست کلید پشت‌بام را از من کرد. بدون آنکه در واحد آپارتمان خودمان را باز کنم، خواستم کلید پشت‌بام را از واحد طبقه چهار بگیرد اما بعد از چند دقیقه دوباره زنگ خانه زده و وی مدعی شد همسایه طبقه چهارم او را نزد من فرستاده است. تا در را باز کردم، جوانی وارد خانه شد و با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کرد. آن جوان با تهدید طلا و جواهراتم را گرفت، زمانی که وی مشغول بررسی طلاها بود تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم اما وی به زور و با تهدید چاقو اجازه فرار نداد و تهدید کرد اگر سر و صدا کنم مرا خواهد کشت. بعد مرا به داخل یکی از اتاق‌ها برد. پس از آن سمت پنجره رفت و همدستش را صدا زد و وی نیز داخل آمد و هر دو با بی‌اعتنایی به التماس‌هایم مرا تسلیم نیت شوم خود کردند. پس از آن مرا داخل یکی از اتاق‌ها زندانی کرده و هر دو از خانه خارج شدند. پس از چند دقیقه و در حالی که بسیار ترسیده بودم، زمانی که دیگر صدایی نمی‌آمد از اتاق بیرون آمدم و دیدم آنها رفته‌اند. کارآگاهان جنایی ابتدا اقدام به چهره‌نگاری کامپیوتری دو شیطان تبهکار کردند و با بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمان حرفه‌ای موفق به شناسایی «فرشاد» 21 ساله شدند که در سال 91 به خاطر کیف‌قاپی از سوی پلیس آگاهی شهریار دستگیر و روانه زندان شده بود. عکس فرشاد پیش روی زن خانه‌دار قرار گرفت و شناسایی شد و کارآگاهان خیلی زود خود را به پشت در مخفیگاه فرشاد در نسیم‌شهر و خیابان شهید رجایی رساندند که وی با اطلاع از محاصره خانه‌اش از سوی پلیس به سمت بالکن خانه در طبقه چهارم رفت و به پشت‌بام ساختمان دو طبقه‌ای در کوچه پشتی پرید اما از آنجا که مسیرهای فرار از سوی مأموران در محاصره بود وی با شلیک چند تیر هوایی زمینگیر شد.
    فرشاد همان لحظه نخست با اعترافات تکان‌دهنده‌‌ا‌ی، سرقت از زن خانه‌دار را پذیرفت و گفت: به همراه یکی از دوستانم به نام «محسن» به خانه‌ای رفتیم که تنها یک زن جوان در آن حضور داشت. ابتدا من پایین و در کوچه روی موتور منتظر ماندم و محسن به تنهایی داخل ساختمان شد، پس از مدتی محسن از پنجره مرا صدا زد و من نیز داخل رفتم و در آنجا وسوسه به جانمان افتاد و نه تنها سرقت بلکه به اذیت و آزار زن جوان پرداختیم. کارآگاهان بلافاصله مخفیگاه محسن 22 ساله در شهرک اورین نسیم‌شهر به دست آوردند و در حالی که محسن نیز قصد داشت سوار بر موتور فرار کند وی را به دام انداختند.
    محسن ابتدا ادعای بی‌گناهی کرد تا اینکه با فرشاد مواجه شد، سر به زیر انداخت و گفت: با موتور و به همراه فرشاد در منطقه مهرآباد جنوبی در حال پرسه‌زنی و چرخیدن بودیم که متوجه باز بودن در پارکینگ یک خانه شدیم. فرشاد پیش موتور ماند و من رفتم زنگ یکی از طبقات را زدم و به زن صاحبخانه گفتم طوطی‌ام به پشت‌بام ساختمان افتاده است و لطف کنید کلید پشت‌بام را بدهید. نخست زن صاحبخانه از من خواست تا کلید پشت‌بام را از سایر همسایه‌ها بگیرم اما سرانجام به اصرار من در خانه را باز کرد و من نیز با چاقویی که داشتم او را تهدید کردم و داخل خانه شدم. وقتی دیدم زن جوان تنها است از او پول‌ها و طلاهایش را خواستم که در کمد را باز کرد و من همه طلاها را سرقت کردم.
    محسن درخصوص اقدام شیطانی‌شان گفت: پس از سرقت طلاها من و همدستم کاری کردیم که از همان لحظه نخست پشیمان هستیم سپس سوار بر موتور پا به فرار گذاشتیم.
    کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه این دو دزد جوان با گوشی‌های سرقتی زیادی مواجه شدند که مشخص شد صاحبان آنها در سناریوهای کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی مورد دستبرد قرار گرفته‌‌اند.
    فرشاد و محسن در بازجویی‌ها فاش کردند در مناطق غرب و جنوب غرب تهران اقدام به کیف‌قاپی، موبایل‌قاپی و گردنبندقاپی کرده‌‌اند که بیشتر در شهرک آزادی، خیابان پیامبر و بلوار فردوس بوده است.
    بنابر این گزارش، بازپرس پرونده با توجه به گستردگی دزدی‌های این دو تبهکار و شگرد شوم آنها خواستار انتشار تصاویر آنان شد تا کسانی که در دام‌های مشابهی افتاده‌اند به اداره 16 پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند. سرهنگ «آریا حاجی‌زاده» معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران با تأسف از برخی سهل‌انگاری‌ها که باعث سوءاستفاده تبهکاران می‌شود، گفت: باز بودن در پارکینگ‌ها فرصت مناسبی برای دزدان خیابانی مهیا می‌کند تا آنها توطئه‌هایشان را عملی کنند. وی افزود: از وقتی درهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد شاهد جرایم زیادی شده‌ایم. وقتی ساکنان بدون پیاده شدن از خودرو با استفاده از ریموت‌ در را باز می‌کنند و بدون توجه به اینکه فرصت زیادی طول می‌کشد تا درها بسته شود، دزدان که کمین کرده‌اند، می‌توانند دور از چشم آنها داخل ساختمان شوند.
    سرهنگ حاجی‌زاده گفت: هشیاری و توجه به موارد ایمنی می‌تواند مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عامل برای جلوگیری از سرقت و جرایم باشد.

2. 3 کاربران زیر از khobam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : درب خانه رو حتما ببندید

اولاً ممنونن بابت مطالب

اما نمیتونین مطالب شاد تری بزارین ؟؟

کم مشکل دارن بچه های اینجا ،بیان اینا رو هم بخونن

4. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    تشکر شده 53 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    اولاً ممنونن بابت مطالب

اما نمیتونین مطالب شاد تری بزارین ؟؟

کم مشکل دارن بچه های اینجا ،بیان اینا رو هم بخونن

سلام خوب تقسیم کار

شما از کباب و سیخ و می و ریحون بگذار که خیلی هم خوبه

منم از درس و هشدار و اندرز.......... چطوره؟؟

6. 2 کاربران زیر از khobam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

واقعا این بده که اطلاع رسانی بشه که بقیه همچین اشتباهی نکننو تو دام نیفتن؟
    ممنون بابت پستتون

8. 5 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39656
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مرسی از اطلاع رسانی.
    [replacer_a],[replacer_a]

10. 3 کاربران زیر از ati000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39418
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بیوگرافی و تکنولوژی درب ریلی

یکی از مهمترین پیشرفت های تکنولوژی که بشر به آن دست یافت اختراع درب های اتوماتیک است که امروزه انقد زیاد از درب های اتوماتیک استفاده می شود که انگار این امکانات از ابتدا زندگی در اختیار ما بوده است. مطلب جالب اینکه اولین درب ریلی درکشور یونان برای محافظت و نگهداری از یک معبد ساخته شده بود. یک سیستم هوشمند دردرب های اتوماتیک ریلی نصب شده است که این سیستم این امکان را می*دهد که از فاصله تعریف شده توسط کنترلر درب(که در سیستم برنامه ریزی شده) بدون لمس کردن در آن را ببندید یا باز کنید. در این مطلب درباره ی انواع درب های اتوماتیک و ویژگی های آن ها است را برای شما عزیزان بیان می کند.

دسته*بندی درب*های اتوماتیک

درب*های اتوماتیک به دو دسته کلی تقسیم می شوند:
    1. الکتروهیدرولیک
    2. الکترومکانیک
    قابلیت این دو این است که از درب های ریلی و درب های لولایی استفاده دارند.
    برای ترددهای بالا و مکان های شلوغ از درب بازکن های الکتروهیدرولیک و برای ترددهای پایین و متوسط و مکان های نسبتا خلوت از درب بازکن های الکترومکانیک براب درب ورودی استفاده می شود. ممکن است در حین استفاده از درب های اتوماتیک خطراتی رخ دهد برای جلوگیری از این خدمات بایستی از مکانیزم های امنیتی بالا استفاده کرد، اول از همه درب ها به حسگر داخلی یا Internal Sensing Device حتما مجهز باشند که اگر مانعی وجود داشته باشد موقع باز و بسته شدن جهت حرکت درب معکوس نشود، دومین مورد نیز ضروری است که مکانیزم بیرونی که همان چشم الکترونیکی یا حسگر لبه ها می باشد، اسم دیگر مکانیزم بیرونی External Mechanism است. همیشه به این نکته توجه کنید که برقراری امنیت در اولویت کارها قرار دارند.

خصوصیات درب*های اتوماتیک
    - درب*های ریلی دارای تیغه*های مقاوم و دو جداره آلومینیومی که کیفیت عالی دارند واز فناوری روز دنیا بهره مندند و همچنین در رنگ و اشکال متنوع بر طبق سفارش یا نمای ساختمان می باشند.
    - درب*های اتوماتیک ریلی از کرکره*های کامپونیتی شفاف تولید شدند که مقاومت بالایی دارند و ضد حریق هستند که علاوه بر داشتن کیفیت بالا طرح های زیبا و متنوعی دارند.
    - این درب ها به دلیل اینکه با برق کار میکنند برای زمان قطعی برق ازسیستم برق اضطراری و خلاص کن استفاده می کنند.
    - قابلیت جمع شدن سقف(SECTIONAL)، را دارند.
    - این درب های اتوماتیک شامل مدل*های متنوع ای همچون میله ای، منحنی، ساده، گردان، ستونی،تلسکوپی و گارد محافظ می باشند.
    - موتور قفل شونده دارند.
    کاربرد درب*های اتوماتیک
    -این درب های اتوماتیک به این خاطر کاربرد مهمی دارند که جایگزینی به نیروی انسانی وباعث کاهش مصرف انرژی شده شده اند.
    - باعث افزایش سرعت به کارها مخصوصا در مکان های صنعتی شده اند.
    -باعث افزایش رفاه و امنیت به خصوص در مراکز نظامی شده اند.

درب اتوماتیک، شیشه ای، کنترلی و کرکره ای چه ویژگی دارند؟
    درب اتوماتیک شیشه ای

استفاده از این نوع درب ها نکات مثبتی دارد مثل باز شدن نرم و بی صدا، کاهش مصرف انرژی، زیبایی و امنیت بالا. درب شیشه ای اتوماتیک دارای دامنه ی وسیع محصولات است که به همین دلیل دارای انعطاف بالایی هستند و برای هر نوع وضعیت و موقعیت ها ی خاص ساختمانی نیزقابل استفاده هستند.

شاید پیش خود بگویید که این درب های اتوماتیک در زمان قطع برق از کار می افتند. در صورتی که اینگونه نیست. درب های اتوماتیک می توانند به یک باتری بک آپ مجهز شوند تا در زمان هایی که برق قطع می شود، انرژی که نیازاست تا
    درب ریلی باز و بسته شود را فراهم کند. این باتری ها بعد از اینکه جریان برق به ساختمان وارد شد به صورت خودکار شارژمی شوند و برای استفاده مجدد آماده می شوند.
    این نوع درب ها برای افراد مسن و ناتوان بسیار مناسب است زیرا نیازی به باز و بسته کردن درب به صورت دستی در زمان عبور از درب های اتوماتیک نیست، و به همین خاطر کاربرد زیادی در ورودی آزمایشگاه ها و مکان های استریل دارد.

استهلاک پایین این درب های اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب های لولایی و دستی قابل مشاهده است، همچنین فضایی از پشت درب را اشغال نمی کند همچنین می توان درب با سیستم های کنترل تردد با مجهز نمود، تا مجوزی برای ورود و خروج افراد تعیین کرد.

در زمانی که حادثه ای رخ می دهد این درب های اتوماتیک ضد حریق که ممکن است برای خروج اضطراری استفاده شده باشد، می توانند ضریب امنیت را افزایش دهند.

این امکان برای درب های اتوماتیک وجود دارد که در انواع مکان ها قابل استفاده باشند. نوع خاصی از درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد که برای فضاهای خاص و مکان های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.
    انواع درب های اتوماتیک شیشه ای عبارتند از:
    • درب اتوماتیک شیشه ای از نوع کشویی یا اسلاید که معمولا در بیمارستان ها، بانک ها و ادارات از آن استفاده می شود.
    • درب اتوماتیک شیشه ای از نوع تلسکوپی که برای مکان هایی فضای کمی دارند استفاده می شود.
    • درب اتوماتیک شیشه ای از نوع گردان که برای مکان هایی که به فضای زیاد برای حمل بار و لوازم نیاز دارند استفاده می شود.
    • درب اتوماتیک شیشه ای از نوع آکاردئونی
    • درب اتوماتیک شیشه ای از نوع مثلثی (زاویه دار)
    • درب اتوماتیک شیشه ای از نوع قوسی (منحنی).

امضای ایشان
    با تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد