نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تجربیات درس خوندن و روزه گرفتن

1818
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

تجربیات درس خوندن و روزه گرفتن

سلام.

بنده تجربه سه ماه رمضون رو همراه درس خوندن داشتم. درس خوندن زیاد. مخصوصا اولیش خیلی خوب بود.

تجربه هایی که کسب کردم این بود که وقتی آدم روزه می گیره درس بیشتر تو حافظش تثبیت میشه.

من خیلی از درسایی رو که تو ماه رمضون خوندم خیلی بیشتر از درسایی یادمه که تو ماه رمضون نخوندم.

خیلی بیشتر یادمه.

یادگیری بیشتره. تایم مطالعه بیشتر و مفید تره. یکی از دلایلش میتونه این باشه که گرسنت شد وقتت سر غذا خوردن صرف نمیشه و مجبوری چیزی نخوری.

حس و حال معنویش هم بیشتره. البته نمی دونم چرا امسال کم شد. ولی آدم درس میخونه و روزه میگیره حس میکنه روزه اش خیلی ارزشمندتر از اینه که میخونه و روزه می گیره.

البته تایم مطالعه به فرد هم بستگی داره. بعضیا اصلا نمی تونن گرسنگی رو تحمل کنن و تو رفیقام هستن.

یا از اون طرفمن یه رفیق دارم که کلا کم مصرفه. من هم کم مصرف هستم اما یکم بیشتر از اون مصرف دارم.

من تو دو ماه رمضون قبلی ساعت چهار پنج صبح میخوابیدم تا ده یازده قبل ظهر. و بعد از اون و همچنین شبا درس میخوندم.

این ماه رمضون تصمیم گرفتم شب بخوابم و مثل روزای عادی بخونم (مثل رفیقم) چون خواب هم تاثیر زیادی تو تثبیت حافظه داره.

از طرفی کمک کردن خدا هم واقعیه و اینو هم بگم همش به این موضوع ربط نداره.

تو قرآن داریم واستعینو بالصبر و الصلاه. ان الله مع الصابرین. یعنی از صبر (روزه) و نماز یاری بگیرید. (از این به بعد باید سعی کنم نماز رو آخر وقت نخونم چون نماز خیلی مهمه. چند روز پیش وفات امام بود یادم افتاد که وقتی مریض بود حتی با دست نماز خوند. یا وقتی رفته بودن دستگیرش کرده بودن و میخواستن تبعیدش کنن وسط بیابون به راننده و نگهبانان هی میگفت بایستید نماز بخونم و اونا میترسیدن فرار کنه و نمیذاشتن و گفت از ماشین پیاده نمیشم و تیمم می کنم و میخونم و ... راضی نمیشدن اخر عصبانی شد و مامورین با اینکه تفنگ داشتن از عظمتش ترسیدن و ایستادن نماز خوند. کلا هر چه آدم با توقا تر باشه عظمتش بیشتره حتی در مقابل آدمای بی تقوا.)

رتبه یک کنکور 94 رشته تجربی با روزه میرفت سر آزمون، دختر هم بود. (اینو خواستم بگم که وقتی روزه میگیریم منت نذاریم.)

البته من با روزه نمی تونم برم سر آزمون مخصوصا آزمون رسمی آزمایش هم نکردم ولی در مورد آزمون های غیر رسمی پارسال دیگه آخراش نمی تونستم بکشم و سیستم بدنم اینطوریه دیگه. ولی به خودم میگم این روزه گرفتنا چه ارزشی داره هر وقت بتونی بگیری و هر وقت سختت شد نگیری. اگه مردی همراه با آزمون روزه بگیر. روزه گرفتن بدون سختی بدرد نمیخوره و ... عذاب وجدان می گیرم.

یکی از دوستای دیگم که گفتم کم مصرفه و دانش آموز قوی ای هم هست اون هم روزه می گیره هم آزمون میده.

چند تا از دوستای دیگم هم که یکیشون رتبه 400 آورده بود روزه می گرفت البته نمی دونم موقع آزمون هم روزه داشت یا نه.

روزه گرفتن و درس خوندن یکمیش زنتیکیه اما سابقه هم تاثیر داره. اونایی که از بچگی روزه میگرفتن بهتر می تونن تا اونایی که نمی گرفتن.

من قبلا روزه می گرفتم نصف روز رو میخوابیدم. بعدش که موقع درسا شد یعنی همین چند سالی روزای اول نمی تونستم خوب بخونم اما کم کم عادت کردم.

این ماه رمضون هم که دیگه سیستم خوابم رو عوض نکردم و به این سیستم عادت کردم.

خلاصه خواستم تجربیات خودم و دوستامو بگم.

امروز روزه نگرفتم رفتم آزمون غیر رسمی دادم آزمونش ماست بود همه رو بالا زدم همه بالا زدن خیلی ماست بود. به خاطر همین یکم عذاب وجدان دارم و البته زور میزنم بهش فکر نکنم ولی از خدا میخوام منو ببخشه و اگه صلاحه که روزه بگیرم کمکم کنه فکرم رو تغییر بده تا روزایی که آزمون غیر رسمی دارم هم روزه بگیرم.

میخوام بهم قدرت جبران بده....
    ویرایش توسط Mohsen123 : 06-06-2017 در ساعت 05:28 PM
    امضای ایشان

2. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تجربیات درس خوندن و روزه گرفتن

بهتره زندگی خودتون رو طبق روال ادامه بدید تا به هر چیزی و هر اتفاقی اهمیت بدید

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)