صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 58

موضوع: صیغه موقت

6645
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

صیغه موقت

سلام.

لطفا اگه میخواین این تاپیک رو بخونید با دقت و تا اخر بخونید... این تاپیک فقط در مورد صیغه موقت و دائمه... و فقط نظر دین...

من خودم از صیغه موقت خوشم نمیاد ... از ازدواج هم خوشم نمیاد... اصلا دوس دارم هوس نداشته باشم و مجرد باشم... تو این تاپیک اصلا دنبال قضاوت و .. نیستیم...

فقط میخواهیم نظر دین رو بررسی کنیم...

دیروز داشتم احکام صیغه موقت و دائم رو مطالعه می کردم دیدم هر دوشون خیلی شبیه هم هستن...

صیغه موقت مثل این می مونه که دو نفر عقد دائم کنند و بعد یه مدت طلاق توافقی بگیرن... ازدواج هم حقه و طلاق هم حقه... پس صیغه موقت یه چیزی مثل ازدواج و طلاق بعد از اونه... فرد اگه نخواد صیغه موقت کنه می تونه عقد دائم کنه و بعد طلاق بگیرن...

اما با زنا خیلی فرق داره... زنا میتونه زوری باشه... میتونه با زن شوهردار باشه... میتونه با دختر باکره باشه...

صیغه موقت و دائم نمی تونه زوری باشه و نمی تونه با زن شوهر دار باشه...

صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه، هر دوتاشون مهریه دارن و وجود مهریه در مورد صیغه موقت واجبه اما دائم واجب نیست، هر دوتاشون عده دارن (یعنی زن بعد تمام شدن مدت ازدواج یا طلاق نمی تونه تا چند ماه ازدواج کنه) هر دوشون خطبه عقد دارن و به نیت اجرای فرمان الهی و کنترل (نه هوس بازی و زنا) غرایز جنسی اند. (پس صیغه موقت حتی با زنای توافقی با زن مطلقه هم خیلیییییی فرق داره... اگه اینو قبول نداریم پس باید فرقی بین ازدواج دائم و زنای توافقی با زن مطلقه هم قائل نشیم درحالی که این تفکر کاملا اشتباهه...)

فرق صیغه موقت و دائم تنها تو برخی مسئولیت های بعد ازدواجه (به خاطر اینکه یکی مدت داره و یکی دیگه دائم) و طلاق و ... اما در واقع هر دوشون یه نوع ازدواجن...

من هم اولش صیغه موقت رو مثل زنا فرض کردم و گفتم که این فرقی نداره... اما این دید منفی ماست... خیلی فرق دارن باهم... تنها شباهتشون ارضای میل جنسیه.... فقط یه شباهت دارن... که این موضوع چه در ازدواج موقت و چه در ازدواج دائم و چه در زنا مشترکه... اگه یکی به خاطر کنترل میل جنسی بره ازدواج دائم بکنه ایرادی نداره... صیغه موقت و صیغه دائم داریم... نمی تونیم بگیم صیغه موقت مثل زنا است و این اشتباهه... صیغه موقت مثل دائمه اما موقت...

ما برای کنترل میل جنسی به افراد میگیم که برید ازدواج کنید... زمینه ازدواج همینه... میگیم واسه کنترل میل جنسی بردی ازدواج کنید اما زنا شما رو منحرف میکنه و غرق در هوس بازی میشید.

دقت کنید کنترل.... ازدواج چه دائم و چه موقت واسه کنترل میل جنسیه نه هوس بازی...

یعنی راه به راه نمی تونی هی ازدواج کنی... هر روز هر هفته ( البته چنین چیزی که اصلا ممکن نیست... مورد پیدا نمیشه که ادم بخواد هر روز هر هفته هر ماه با یکی ازدواج کنه و شرایطش مهیا بشه و یه سری مراحل رو طی کنه و ... اما واسه زنا همچین شرایطی مهیاست... زوری و ..) هر ماه هر سال... ولی بالاخره هدف ازدواج این نیست... این کنترل نیست... این هوس بازیه...

اگه کسی این کارو انجام میده (راه به راه ازدواج کنه و طلاق یا صیغه موقت) داره دین رو دور میزنه... همونطور که در دین پر خوری حتی در مورد غذاهای حلال منع شده، هوس بازی هم منع شده اما کنترل غرایز جنسی از طرق درست اشکالی نداره.

شاید بعضی صیغه های دائم و موقتی که انجام میشه ظاهرا قانونی باشه اما اگه جنبه هوس بازی داشته باشه و بی رویه و بی دلیل باشه کاملا غیر دینیه...

دین واسه کنترل غریزه جنسی توصیه به ازدواج کرده اما فقط توصیه به کارهای جنسی نکرده... گفته واسه کنترل میل جنسی ازدواج کنید و زنا نکنید اما این به این معنی نیست که فقط با هدف میل جنسی ازدواج کنید... از نظر دین هدف اصلی ازدواج باید اخلاق باشه و رشد معنوی و فکری فرد و زندگی افراد سر و سامون پیدا کنه و عشق و ... هرچند زمینه ازدواج غرایز جنسیه و نیاز زن و مرد از حهات مختلف به هم

در ضمن وقتی دین میگه صیغه موقت و دائم ... فقط نیاییم این قسمت از دین رو نبینیم... و نگیم اوه چه دین بدی که دنبال هوسه... اولا ادیان دیگه بدتر هستن و دوم اینکه چرا فقط میایم صیغه رو می بینیم... دین ما نگاه زیاد به نامحرم رو منع کرده... همنشینی زیاد با نامحرم رو منع کرده... صحبت صمیمی و زیاد با نامحرم رو منع کرده... خودارضایی رو منع کرده... اگه دنبال دین هستیم باید این دستورات دین رو هم انجام بدید نه فقط چیزایی که خودمون دوست داریم و صیغه کردن و ازدواج و ... اگه فقط دنبال بخش هایی از دین که مربوط به کنترل غرایز جنسیه باشیم و بخش های دیگه رو ندید بگیریم اون هم میشه هوس بازی... اون هم میشه بی دینی...

طرف شاید یه دونه زن داشته باشه اما هزاران ناموس مردم رو زیر نظر داشته باشه و...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-24-2017 در ساعت 03:38 PM
    امضای ایشان

2. 3 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : صیغه موقت

سلام با احترام

از دوستان طرفدار صیغه ( شهوت رانی اسلامی) یه سوال دارم :

اجازه هست محارم و خواهر خودتونم واسه کنترلللللللللللللل دقت کنید واسه کنترللللللللل صیغه افراد بشن؟؟؟

4. 4 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام با احترام

اجازه هست محارم و خواهر خودتونم واسه کنترلللللللللللللل دقت کنید واسه کنترللللللللل صیغه افراد بشن؟؟؟

امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    شما چی
    حاضری خاهر و محارم خودتون واسه کنترل ذکر میکنمممممممم واسه کنترل افرااااد صیغه بشن ؟
    نظریتون رو بنویسید لدفن
    من طرفدار شهوت رانی اسلامی نیستم

7. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

سلام با احترام

دوست عزیر مطلب درباره این بود که صیغه موقت و دائم شهوت رانی اسلامی نیستن و شهوت رانی مخالف حرف اسلامه و اگه شهوت رانی باشه حرام و اشتباهه. یعنی ازدواج های متعدد و زیاد که چیزی جز شهوت رانی اسلامی نیست حرامه.

اما گاهی بعضی شرایط به وجود میاد که مثلا زن طلاق گرته یا اینکه شوهرشو از دست داده نمی تونه ازدواج دائم کنه یا برای مرد... در اینصورت می تونن ازدواج موقت داشته باشن...

من نظر خودمو دادم... نه... خیلی ها راضی نیستن... من که کلا از ازدواج خوشم نمیاد... کلا با زن گرفتن مخالفم.. با هوس مخالفم ...

اذن پدر هم لازمه... دختر ها هم خودشون راضی به صیغه نمیشن...

اما بعضی همونطور که زنان مطلقه (نه دختر باکره) بعدا ازدواج مجدد می کنن و راضی هم هستن... این هم یه جور ازدواجه که شرایط خاص خودشو داره و من شرایطش رو نیاوردم... یکی از شرایطش اینه که فرد نتونه ازدواج دائم کنه...

در این تاپیک فقط مطلب در مورد این بود که صیغه موقت و دائم با زنا فرق داره... ازدواج با زنا فرق داره... و نظر دین... نه نظر من و شما
    امضای ایشان

9. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen123 نمایش پست ها
    دوست عزیر مطلب درباره این بود که صیغه موقت و دائم شهوت رانی اسلامی نیستن و شهوت رانی مخالف حرف اسلامه و اگه شهوت رانی باشه حرام و اشتباهه. یعنی ازدواج های متعدد و زیاد که چیزی جز شهوت رانی اسلامی نیست حرامه.

اما گاهی بعضی شرایط به وجود میاد که مثلا زن طلاق گرته یا اینکه شوهرشو از دست داده نمی تونه ازدواج دائم کنه یا برای مرد... در اینصورت می تونن ازدواج موقت داشته باشن...

من نظر خودمو دادم... نه... خیلی ها راضی نیستن... من که کلا از ازدواج خوشم نمیاد... کلا با زن گرفتن مخالفم.. با هوس مخالفم ...

اما بعضی همونطور که زنان مطلقه (نه دختر باکره) بعدا ازدواج مجدد می کنن و راضی هم هستن... این هم یه جور ازدواجه که شرایط خاص خودشو داره و من شرایطش رو نیاوردم... یکی از شرایطش اینه که فرد نتونه ازدواج دائم کنه...

در این تاپیک فقط مطلب در مورد این بود که صیغه موقت و دائم با زنا فرق داره... ازدواج با زنا فرق داره... و نظر دین... نه نظر من و شما

صیغه ای که الان هستش 100 درصد شهوت رانی اسلامیه .چرا چون بارها دیدم در جامعه که طرف تازه اندام جنسیشو شناخته دنبال زن 50 ساله یائسه واسه صیغه میکرده

11. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

صیغه ای که الان هستش 100 درصد شهوت رانی اسلامیه .چرا چون بارها دیدم در جامعه که طرف تازه اندام جنسیشو شناخته دنبال زن 50 ساله یائسه واسه صیغه میکرده
    فک کنم مطلب رو تا اخر نخوندی... منم همینو گفتم در اخر مطلب... که شاید ازدواج هایی رو ببینیم که ظاهرا قانونیه اما اینطور نیست...

اخر مطلب رو بخون در همین مورد توضیح دادم...

که طرف زن داره و هی میره صیغه می کنه... هر ماه هر سال ... این یعنی شهوت رانی و اشتباه...
    امضای ایشان

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34635
    تشکـر
    39
    تشکر شده 70 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    0

تا اونجایی که من میدونم اجازه ی پدر فقط برای دختر باکره نیازه
    این مورد صیغه ای که شما میگید برای زن طلاق گرفته یا ... خیلی اشکالی نداره
    ولی خب قانون یا خوده دین اسلام میتونست فقط محدودش کنه به همین موارد نه برای کسی که زن داره هم اشکال نداشته باشه !!

14. 2 کاربران زیر از easypeasy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط easypeasy نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم اجازه ی پدر فقط برای دختر باکره نیازه
    این مورد صیغه ای که شما میگید برای زن طلاق گرفته یا ... خیلی اشکالی نداره
    ولی خب قانون یا خوده دین اسلام میتونست فقط محدودش کنه به همین موارد نه برای کسی که زن داره هم اشکال نداشته باشه !!
    فکر کنم شما هم مطلب رو خوب نخوندید... نوشته بودم که برای دختر باکره اذن پدر لازمه...

برای فردی که زن داره اما یه مدت طولانی از زنش دور بود میتونه صیغه موقت انجام بده... مثلا اسیر بشه تو کشور دیگه یا ... نتونه خانوادشو ببینه... یا خودشو کنترل کنه و زنا نکنه یا اگه داره میره سمت زنا به جاش دست به ازدواج بزنه از نوع موقت ا دائم...

یا زن داره و ببینه زن دیگه ای در خطره... مثلا زن بیوه ای وجود داره که سرپرست نداره و توسط افرادی ممکنه مورد ازار و اذیت قرار بگیره... میتونه باهاش ازدواج کنه تا اون زن رو از لکاته شدن نجات بده.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-24-2017 در ساعت 03:45 PM
    امضای ایشان

16. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    صیغه فرقی با زنا ندارد فقط کلاه شرعیست رویه این عمل شنیع زشت!
    محسن جان فرمودید زنایه به اجبار! در لغت نامه به این میگویند تجاوز , اما اگر دیدتان را باز کنید باید ببینید منظور از اجبار چیست؟ اجبار یعنی شخصی را به زور(اینجا کتک مطرح نیست) وادار به ارتباط بکنیم , مثلا دختری که پول ندارد بزور به صیغه مردی 50ساله درمیاید که....
    از نظر ما این هیچ فرقی با رابطه آزاد پولی ندارد چون سرانجام جفتش به یک چیز ختم میشود, تازه در کشورهای غربی آمده اند ارگان رسمی زده اند و از کسانی که از این راه امرار معاش میکنند حمایت میکنند.
    بعد بعدی نژادپرستی صیغه است!
    چرا یک مرد شوهر دار میتواند نامحدودتا زن را صیغه کند اما یک زن شوهردار نمیتواند؟!(اگر دومی به نظرتان زشت است اولی هم به نظر ما زشت است!)
    چرا یک مرد میتواند هرروز یک زن صیغه بکند اما یک زن باید فلان مدت صیغه نکند؟!
    از نظر من رابطه آزاد بهتر از صیغه است چون نه درش محدودیت نژادپرستانه است نه نابرابر ظالمانه است
    ضمنا خدمتتان عارض بشوم اگر رابطه آزاد به فساد منجر میشود صیغه هم میشود , اصلا مگر در اصل جفتشان هدف شهوترانی نیست؟ حالا چون این کلاه شرعی دارد یعنی خوب است؟

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34635
    تشکـر
    39
    تشکر شده 70 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر کنم شما هم مطلب رو خوب نخوندید... نوشته بودم که برای دختر باکره اذن پدر لازمه...

برای فردی که زن داره اما یه مدت طولانی از زنش دور بود میتونه صیغه موقت انجام بده... مثلا اسیر بشه تو کشور دیگه یا ... نتونه خانوادشو ببینه... یا خودشو کنترل کنه و زنا نکنه یا اگه داره میره سمت زنا به جاش دست به ازدواج بزنه از نوع موقت ا دائم...

]
    یا زن داره و ببینه زن دیگه ای در خطره... مثلا زن بیوه ای وجود داره که سرپرست نداره و توسط افرادی ممکنه مورد ازار و اذیت قرار بگیره... میتونه باهاش ازدواج کنه تا اون زن رو از لکاته شدن نجات بده.
    چرا اتفاقا مطلب رو کامل خوندم و ندیدم که نوشته باشید برای دختر باکره اجازه بدر لازمه
    این مواردی هم که گفتید خیلی به ندرت بیش میاد
    مثلا کسی که اسیر شده به جای اینکه دلش برای خانواده اش تنگ بشه میاد به شهوتش فکر میکنه ؟ به قول بعضی ها اسمش دیگه مرد نیست نره
    یا اینکه گفتید شوهر میره مسافرت و نمیتونه خودش رو کنترل کنه
    خوب این مورد برای زنش هم هست. زنش هم توی خونه تنهاست و نمیتونه خودش رو کنترل کنه چرا شوهره اجازه داره صیغه کنه ولی زنه نه ؟
    جدای از این بحث ها به نظر من آدمی که واقعا عاشق زنش باشه ۱۰ سال هم بیشش نباشه میتونه خودش رو کنترل کنه و گرنه فرقی با خیانت نداره
    البته از نظر من
    درمورد زن بیوه هم اتفاقا ی جای دیگه هم گفتم
    طرف بدون صیغه هم میتونه ازش حمایت کنه ! لازم نیست حتما باهاش رابطه ی جسمی و جنسی برقرار کنه
    ویرایش توسط easypeasy : 07-24-2017 در ساعت 06:10 PM

19. کاربران زیر از easypeasy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

من طبق قوانین قضاوت می کنم

به سوالات زیر جواب بدین:

1- آیا در اسلام به مرد اجازه داده شده چندین مورد صیغه به صورت همزمان داشته باشد؟

2-آیا به مرد اجازه داده شده همسر صیغه ای موقت 99 ساله داشته باشد؟

3-آیا به مردان متاهل اجازه داده شده همسر صیغه ای اختیار کنند؟
    ویرایش توسط آرش67 : 07-24-2017 در ساعت 09:01 PM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    من نمی دانم دو هفته پیش تایپیکی به همین نام ایجاد شد و چندین صفحه هم به طور مفصل بحث شد حالا تازه اگر مطلبی داشتید در امتداد همان تایپیک می نوشتید چه لزومی بود برای ایجاد تایپیک جداگانه؟!!!!!!!!!!!!!!!
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

22. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درودصیغه فرقی با زنا ندارد فقط کلاه شرعیست رویه این عمل شنیع زشت!محسن جان فرمودید زنایه به اجبار! در لغت نامه به این میگویند تجاوز , اما اگر دیدتان را باز کنید باید ببینید منظور از اجبار چیست؟ اجبار یعنی شخصی را به زور(اینجا کتک مطرح نیست) وادار به ارتباط بکنیم , مثلا دختری که پول ندارد بزور به صیغه مردی 50ساله درمیاید که....از نظر ما این هیچ فرقی با رابطه آزاد پولی ندارد چون سرانجام جفتش به یک چیز ختم میشود, تازه در کشورهای غربی آمده اند ارگان رسمی زده اند و از کسانی که از این راه امرار معاش میکنند حمایت میکنند.بعد بعدی نژادپرستی صیغه است!چرا یک مرد شوهر دار میتواند نامحدودتا زن را صیغه کند اما یک زن شوهردار نمیتواند؟!(اگر دومی به نظرتان زشت است اولی هم به نظر ما زشت است!)چرا یک مرد میتواند هرروز یک زن صیغه بکند اما یک زن باید فلان مدت صیغه نکند؟!از نظر من رابطه آزاد بهتر از صیغه است چون نه درش محدودیت نژادپرستانه است نه نابرابر ظالمانه استضمنا خدمتتان عارض بشوم اگر رابطه آزاد به فساد منجر میشود صیغه هم میشود , اصلا مگر در اصل جفتشان هدف شهوترانی نیست؟ حالا چون این کلاه شرعی دارد یعنی خوب است؟
    (آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)شما تاپیک رو خوب نخوندید... از قوانین اطلاعی ندارید... تجاوز یه نوع زناست... زنا یعنی همبستر شدن زن و مرد به صورت نامشروع... میتونه اجباری باشه یا اختیاری...در مورد اینکه ازدواج موقت و دائم با زنا فرق داره در تاپیک توضیح دادم... ازدواج یه چیز جداست...ههر نوع صیغه ای چه دائم و چه موقت رضایت طرفین واجبه و در غیر اینصورت اون ازدواج باطل و غیر شرعی است... پس دختری نمی تونه به زور با مرد 50 ساله زدواج کنه و این کاملا غیر شرعی است...یک مرد شوهردار نمی تواند نامحدودتا زن صیغه کنه... هر روزش که اصلا ممکن نیست و در دنیای واقعی همچین چیزی نمی تونه رخ بده و اگه منظور از هر روز به تعداد زیاده که همونطور که در تاپیک توضیح دادم این کار غیر شرعی است... این رو هم در تاپیک توضیح دادم و سوالات تکراری می پرسید.ارضای میل جنسی هم در صیغه موقت و هم دائم و هم در زنا هست (یه شباهت وحود داره و خیلی تفاوت)... اما در زنا جنبه شهوت رانی داره و باعث گسترش فساد اما صیغه همون ازدواجه که در شرایطی میتونه به صورت موقت انجام بشه... ازدواج با زنا فرق داره... اگه صیغه متعدد و بی دلیل باشه (حتی اگه دور و ورت همچین صیغه هایی رو می بینی) این صیغه ها باطله...صیغه موقت و دائم نباید جنبه شهوت رانی به خودش بگیره... صیغه دائم و موقت برای کنترل غرایز جنسی است در مواردی که برای دوستان هم توضیح دادم و نه شهوت رانی... صیغه موقت مثل همون صیه دائمه که بعدش یه طلاقی هست... فرد می تونه صیغه دائم کنه و بعد طلاق بگیره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط easypeasy نمایش پست ها
    چرا اتفاقا مطلب رو کامل خوندم و ندیدم که نوشته باشید برای دختر باکره اجازه بدر لازمه
    این مواردی هم که گفتید خیلی به ندرت بیش میاد مثلا کسی که اسیر شده به جای اینکه دلش برای خانواده اش تنگ بشه میاد به شهوتش فکر میکنه ؟ به قول بعضی ها اسمش دیگه مرد نیست نره یا اینکه گفتید شوهر میره مسافرت و نمیتونه خودش رو کنترل کنهخوب این مورد برای زنش هم هست. زنش هم توی خونه تنهاست و نمیتونه خودش رو کنترل کنه چرا شوهره اجازه داره صیغه کنه ولی زنه نه ؟جدای از این بحث ها به نظر من آدمی که واقعا عاشق زنش باشه ۱۰ سال هم بیشش نباشه میتونه خودش رو کنترل کنه و گرنه فرقی با خیانت ندارهالبته از نظر مندرمورد زن بیوه هم اتفاقا ی جای دیگه هم گفتمطرف بدون صیغه هم میتونه ازش حمایت کنه ! لازم نیست حتما باهاش رابطه ی جسمی و جنسی برقرار کنه
    صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه،.. این جمله از تاپیک بود... برو تاپیک رو دوباره با دقت بخون(آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)اسلام با تمام موارد ریز و درشت کار داره... دین یعنی برنامه زندگی... این برنامه باید واسه همه دستوراتی رو داشته باشه... این مواردی که گفتم به ندرت پیش نمیاد ... جهان ما جهان جنگه... کل دنیا در حال جنگه... برای شما پیش نیومده لزومی نمیشه برای بقیه پیش نیاد... شما اسیر شو بعدا متوجه میشی... اسیر فقط این نیست که طرف رو بندازن تو زندان و ... میتونه انواع حالات مفقود شدن و ممنوع الخروج شدن و ... رو در برد داشته باشه ... فقط غریزه جنسی و اینکه به گناه نیفته نیست... میتونه به دلیل تنهایی و .. باشه و صیغه موقت یا دائم بخونه... طرف ممکنه سالها دور از خانواده خودش قرار بگیره و ...در نبود طولانی مدت شوهر و خبر نداشتن از اون هم در پایین تر توضیح میدم...شوهر میره مسافرت رو از خودت ساختی. : ) اگه میخواد مسافرت غیر واجب طولانی بره و خانوادشو رها کنه کار غیر شرعی انجام داده... چون خانواده رو نباید واسه یه کار غیر واجب رها کرد... و زن می تونه به خاطر اینکار از شوهرش شکایت کنه و احکام خاصی داره...این که زن نمیتونه ازدواج کنه در حیوانات هم داریم که سیستم تک همسری دارن... یعنی در یک زمان خاص یک حیوان مونث با چند حیوان مذکر نیست... اما یک مذکر میتونه با چند حیوان مونث تولید مثل کنه...در مورد بی خبر بودن زن از شوهرش به مدت چند سال هم یه چیزی داریم به نام طلاق غیابی... یعنی در نبود شوهر و بی خبری از اون به مدت چند سال و مفقود شدن اون، طلاق می گیرن و بعد ازدواج می کنن که واسه خودش احکام خاصی داره.کسی نمی تونه ده سال خودارضایی نکنه...باز هم بنظرم دوباره تاپیک رو بادقت بخون... همه پاسخ ها تو تاپیک داده شده... در تاپیک گفتم فقط نباید این بخش از دین رو دین... أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ [بقره/۸۵] آیا به بعضى از كتاب ایمان مى‌‏آورید و بعض دیگر را انكار مى كنید؟ پاداش كسى كه چنین كند در دنیا جز خوارى نیست و در روز قیامت به سخت‏ترین وجهى شكنجه مى‏شود و خدا از آنچه مى‌‏كنید غافل نیست.»کسی که ادعای دین و دینداری می کنه باید همه قسمت های دین رو اجرا کنه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    من طبق قوانین قضاوت می کنمبه سوالات زیر جواب بدین:1- آیا در اسلام به مرد اجازه داده شده چندین مورد صیغه به صورت همزمان داشته باشد؟2-آیا به مرد اجازه داده شده همسر صیغه ای موقت 99 ساله داشته باشد؟3-آیا به مردان متاهل اجازه داده شده همسر صیغه ای اختیار کنند؟
    سوال اول بله... اگر شرایط اقتضا کنه می تونه حتی تا چهار زن بگیرهاگه زن 99 ساله سالم باشه و مشکلی واسش پیش نیاد و رضایت داشته باشه... این راضی اون راضی... در اینصورت اشکالی نداره... هیچ جای دنیا اشکالی نداره و ازدواجه سوال سوم هم بله که شرایطش رو برای دوستان توضیح دادم (برو اونها رو دقیق بخون)... اما تو تاپیک توضیح ندادم چون تاپیک در مورد تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا است نه در مورد چند ازدواج و شرایط اون که واسه دوستان توضیح دادم..اگه سوال بیشتری هست تو چت باکس یا قسمت هر چه میخواهی بگو پرسیده بشه چون بحث ازدواج همزمان و شرایط اون هدف این تاپیک نداره و باعث میشه تایپک بسته بشه

هیچ کدوم از سوالاتت مربوط به این تاپیک نبود و اگه توضیات بیشتری لازمه تو این تاپیک نمیشه چون ممکنه ببندنش
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-25-2017 در ساعت 10:14 AM
    امضای ایشان

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    من نمی دانم دو هفته پیش تایپیکی به همین نام ایجاد شد و چندین صفحه هم به طور مفصل بحث شد حالا تازه اگر مطلبی داشتید در امتداد همان تایپیک می نوشتید چه لزومی بود برای ایجاد تایپیک جداگانه؟!!!!!!!!!!!!!!!
    مرسی... متوجه اون تاپیکم نبودم شرمنده.
    امضای ایشان

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    میزان امتیاز
    7

(آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)شما تاپیک رو خوب نخوندید... از قوانین اطلاعی ندارید... تجاوز یه نوع زناست... زنا یعنی همبستر شدن زن و مرد به صورت نامشروع... میتونه اجباری باشه یا اختیاری...در مورد اینکه ازدواج موقت و دائم با زنا فرق داره در تاپیک توضیح دادم... ازدواج یه چیز جداست...ههر نوع صیغه ای چه دائم و چه موقت رضایت طرفین واجبه و در غیر اینصورت اون ازدواج باطل و غیر شرعی است... پس دختری نمی تونه به زور با مرد 50 ساله زدواج کنه و این کاملا غیر شرعی است...یک مرد شوهردار نمی تواند نامحدودتا زن صیغه کنه... هر روزش که اصلا ممکن نیست و در دنیای واقعی همچین چیزی نمی تونه رخ بده و اگه منظور از هر روز به تعداد زیاده که همونطور که در تاپیک توضیح دادم این کار غیر شرعی است... این رو هم در تاپیک توضیح دادم و سوالات تکراری می پرسید.ارضای میل جنسی هم در صیغه موقت و هم دائم و هم در زنا هست (یه شباهت وحود داره و خیلی تفاوت)... اما در زنا جنبه شهوت رانی داره و باعث گسترش فساد اما صیغه همون ازدواجه که در شرایطی میتونه به صورت موقت انجام بشه... ازدواج با زنا فرق داره... اگه صیغه متعدد و بی دلیل باشه (حتی اگه دور و ورت همچین صیغه هایی رو می بینی) این صیغه ها باطله...صیغه موقت و دائم نباید جنبه شهوت رانی به خودش بگیره... صیغه دائم و موقت برای کنترل غرایز جنسی است در مواردی که برای دوستان هم توضیح دادم و نه شهوت رانی... صیغه موقت مثل همون صیه دائمه که بعدش یه طلاقی هست... فرد می تونه صیغه دائم کنه و بعد طلاق بگیره.صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه،.. این جمله از تاپیک بود... برو تاپیک رو دوباره با دقت بخون(آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)اسلام با تمام موارد ریز و درشت کار داره... دین یعنی برنامه زندگی... این برنامه باید واسه همه دستوراتی رو داشته باشه... این مواردی که گفتم به ندرت پیش نمیاد ... جهان ما جهان جنگه... کل دنیا در حال جنگه... برای شما پیش نیومده لزومی نمیشه برای بقیه پیش نیاد... شما اسیر شو بعدا متوجه میشی... اسیر فقط این نیست که طرف رو بندازن تو زندان و ... میتونه انواع حالات مفقود شدن و ممنوع الخروج شدن و ... رو در برد داشته باشه ... فقط غریزه جنسی و اینکه به گناه نیفته نیست... میتونه به دلیل تنهایی و .. باشه و صیغه موقت یا دائم بخونه... طرف ممکنه سالها دور از خانواده خودش قرار بگیره و ...در نبود طولانی مدت شوهر و خبر نداشتن از اون هم در پایین تر توضیح میدم...شوهر میره مسافرت رو از خودت ساختی. : ) اگه میخواد مسافرت غیر واجب طولانی بره و خانوادشو رها کنه کار غیر شرعی انجام داده... چون خانواده رو نباید واسه یه کار غیر واجب رها کرد... و زن می تونه به خاطر اینکار از شوهرش شکایت کنه و احکام خاصی داره...این که زن نمیتونه ازدواج کنه در حیوانات هم داریم که سیستم تک همسری دارن... یعنی در یک زمان خاص یک حیوان مونث با چند حیوان مذکر نیست... اما یک مذکر میتونه با چند حیوان مونث تولید مثل کنه...در مورد بی خبر بودن زن از شوهرش به مدت چند سال هم یه چیزی داریم به نام طلاق غیابی... یعنی در نبود شوهر و بی خبری از اون به مدت چند سال و مفقود شدن اون، طلاق می گیرن و بعد ازدواج می کنن که واسه خودش احکام خاصی داره.کسی نمی تونه ده سال خودارضایی نکنه...باز هم بنظرم دوباره تاپیک رو بادقت بخون... همه پاسخ ها تو تاپیک داده شده... در تاپیک گفتم فقط نباید این بخش از دین رو دین... أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ [بقره/۸۵] آیا به بعضى از كتاب ایمان مى‌‏آورید و بعض دیگر را انكار مى كنید؟ پاداش كسى كه چنین كند در دنیا جز خوارى نیست و در روز قیامت به سخت‏ترین وجهى شكنجه مى‏شود و خدا از آنچه مى‌‏كنید غافل نیست.»کسی که ادعای دین و دینداری می کنه باید همه قسمت های دین رو اجرا کنه...سوال اول بله... اگر شرایط اقتضا کنه می تونه حتی تا چهار زن بگیرهاگه زن 99 ساله سالم باشه و مشکلی واسش پیش نیاد و رضایت داشته باشه... این راضی اون راضی... در اینصورت اشکالی نداره... هیچ جای دنیا اشکالی نداره و ازدواجه سوال سوم هم بله که شرایطش رو برای دوستان توضیح دادم (برو اونها رو دقیق بخون)... اما تو تاپیک توضیح ندادم چون تاپیک در مورد تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا است نه در مورد چند ازدواج و شرایط اون که واسه دوستان توضیح دادم..اگه سوال بیشتری هست تو چت باکس یا قسمت هر چه میخواهی بگو پرسیده بشه چون بحث ازدواج همزمان و شرایط اون هدف این تاپیک نداره و باعث میشه تایپک بسته بشه

هیچ کدوم از سوالاتت مربوط به این تاپیک نبود و اگه توضیات بیشتری لازمه تو این تاپیک نمیشه چون ممکنه ببندنش
    درود
    محسن جان این قانونی که شما مدافع آنی (به هر ضرب زوری و هر بهانه ایی) دست آدم ها را برای سواستفاده باز میگذارد.
    بحث مذهبی نمیکنم شما هم خواهشا بحث خدا پیغمبر را وسط نکشید چون ما هم آن موقع باید پاسخ بدهیم و کدورت پیش میاید.
    نگاه بکنید:
    فرض کنید یک کشوری "خیالی"قانوی وضع میکند که شما اجازه دارید هر دو روز یکبار راه بروید , فقط هم حق دارید روز سه شنبه لبخند بزنید و باید هرروز هم روزی چهل مرتبه شصت پای تان را بکنید در بینی تان!
    بعد هم جیره بگیران آن دولت میایند مقاله ها منتشر میکنند میگویند مثلا یک نفر چهارشنبه لبخند زد زارتی افتاد و مرد!
    منطقی که بنگرید که هییییچ لزومی ندارد که آدم به این قانون پابند باشد؟!
    شما چون تحت تعلیم این سیستم بوده اید متاسفانه متوجه حرفهای ما نمیشوید و شوربختانه نمیخواهید هم متوجه بشوید!(میترسید اگر 40 بشود 39 به صد روش مختلف بریانتان میکنند!)
    برویم سر بحث صیغه, در این قانون به مردها اجازه داده شده بی محدودیت زن صیغه کنند اما به زنان چنین اجازه داده نشده (!) (حالا نیاید بگویید امکان ندارد و ال بل جیمبل بنده میگویم این اجازه داده شده!)
    بعد هم بزرگوار رابطه جنسی که درش سلام صلوات بدهی چه ندهی رابطه جنسیست فرقی ندارد صیغه باشد یا خیر زیرا اندام جنسی حضرت عالی فقط لذت میفهمد و قوه شهوت فقط لذت را میجوید اگر هم قرار به مفسده باشد از نظر من بدون کلاه شرعی بهتر است.
    ویرایش توسط Aamir2121 : 07-25-2017 در ساعت 10:38 AM

26. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    محسن جان این قانونی که شما مدافع آنی (به هر ضرب زوری و هر بهانه ایی) دست آدم ها را برای سواستفاده باز میگذارد.
    بحث مذهبی نمیکنم شما هم خواهشا بحث خدا پیغمبر را وسط نکشید چون ما هم آن موقع باید پاسخ بدهیم و کدورت پیش میاید.
    نگاه بکنید:
    فرض کنید یک کشوری "خیالی"قانوی وضع میکند که شما اجازه دارید هر دو روز یکبار راه بروید , فقط هم حق دارید روز سه شنبه لبخند بزنید و باید هرروز هم روزی چهل مرتبه شصت پای تان را بکنید در بینی تان!
    بعد هم جیره بگیران آن دولت میایند مقاله ها منتشر میکنند میگویند مثلا یک نفر چهارشنبه لبخند زد زارتی افتاد و مرد!
    منطقی که بنگرید که هییییچ لزومی ندارد که آدم به این قانون پابند باشد؟!
    شما چون تحت تعلیم این سیستم بوده اید متاسفانه متوجه حرفهای ما نمیشوید و شوربختانه نمیخواهید هم متوجه بشوید!(میترسید اگر 40 بشود 39 به صد روش مختلف بریانتان میکنند!)
    برویم سر بحث صیغه, در این قانون به مردها اجازه داده شده بی محدودیت زن صیغه کنند اما به زنان چنین اجازه داده نشده (!) (حالا نیاید بگویید امکان ندارد و ال بل جیمبل بنده میگویم این اجازه داده شده!)
    بعد هم بزرگوار رابطه جنسی که درش سلام صلوات بدهی چه ندهی رابطه جنسیست فرقی ندارد صیغه باشد یا خیر زیرا اندام جنسی حضرت عالی فقط لذت میفهمد و قوه شهوت فقط لذت را میجوید اگر هم قرار به مفسده باشد از نظر من بدون کلاه شرعی بهتر است.
    به مرد همچین اجازه ای داده نشده که هر موقع و هر وقت که خواست و هر تعداد و بی دلیل و شرایط ازدواج کنه... ازدواج واسه خودش شرایط داره...

در موارد مختلف واسه زن هم گفتم شرایطی هست که میتونه طلاق بگیره و بستگی به شرایط داره و ازدواج مجدد کنه...

باز شما میای میگی مرد میتونه هر موقع خواست این کارو بکنه اما زن نه... باو این حرفی که تو داری میزنی از خودته حرف دین نیست... از طرف دیگه هر چیزی تو هر جامعه ای میبینی حرف دین نیست... این همه دزدی تو جامعه کجاش حرف دینه... باز بیا دوباره حرفتو تکرار بکن... حرفی که میزنی حرف دین نیست... حرف خودته جایی نگو حرف دینه...

مرد هر موقع دلش بخواد نمی تونه هر کاری بکنه و شرایطی داره و زن هم در شرایطی میتونه طلاق بگیره... این حرف دینه...

این حرفا مربوط به تایپک نیست اما برای شما سه باره تکرار کردم...

بیشتر از این تاپیک رو میبنده فرخ.

پس دیگه در موردی غیر از موضوع تاپیک صحبت نکن...
    امضای ایشان

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    تشکر شده 36 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام با احترام

منم همیشه صیغه موقت رو با زنا یکی میدونستم اما مطالب زیادی درموردش خوندم و در مورد اینکه چرا از نظر اهل تسنن حرام هست.شما هم میتونید سرچ کنید و بخونید.
    چون خدا بهتر از هرکسی بنده خودش رو میشناسه براش غیر از ازدواج دایم راه دیگه ای هم قرار داده ولی با شرایط خاص خودش ن بی بندو باری و هروز صیغه یه نفر شدن

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

زنی که چند سال شوهر داشته و الان جدا شده یا از دستش داده واقعا نیاز به همدم و همسر داره و اگه نتونه صیغه هم بشه باید به سختی و با فشار شدید روحی و حس ناکامی به زندگیش ادامه بده که خیلی بده و عواقب روحی زیادی براش داره با یه ازدواج موقت مناسب و پذیرفتن اینکه این ازدواج موقته و روزی باید اون رو ترک کنه و انشالا ازدواج دایم داشته باشه میتونه به آرامش نسبی برسه

29. کاربران زیر از دنیای نامردی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

این افراد شهوترانیشون در قالب صیغه موقت میخوان پنهان کنن در واقع صیغه موقت براشون یه ابزار واسه رسیدن به هدفه

31. کاربران زیر از دنیای نامردی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

به نظرم اول باید ببینیم صیغه چی هست مزایا و معایبش رو ببینیم بعد در مورد زنا هم این کارو انجام بدیم سپس مقایسه کنیم

معایب صیغه از نظر من :
    بر فرض که شرایط مورد ادعای شما درباره صیغه درست و حقیقی باشه اما ایراد اینه که

قوانین حقوقی صیغه ( چیزی که در عمل اجرا میشه ) طوری گذاشته شده که شهوت رانی رو مجاز کرده حالا شما هی بیا روایت بگو که توصیه اینه و گناه اونه

از نظر حقوقی وقتی میشه قانونی رو کامل دونست که همه چیش به صورت دقیق مشخص شده باشه و برای تخلفات هم جریمه تعیین شده باشه ( در همین دنیا ) وگرنه اون قانون باعث ایجاد مشکلات اجتماعی میشه

مثلا در مورد ازدواج گفتن زن در فلان موارد حق طلاق داره و اون شرایط رو قانون تشخیص میده نمیگن اگه زنی تشخیص داد همسرش فلان شرایط رو داره می تونه طلاق بگیره و اگه بخواد سواستفاده کنه گناه کرده و در اون دنیا عذاب میبینه

سواستفاده در هز شرایطی گناه داره ولی قانون نباید طوری باشه که راه سواستفاده رو برای افراد باز بذاره مخصوصا قوانینی که با سرنوشت یک نفر دیگه بازی می کنه

اگه قراره که شما ما رو حواله بدی به اون دنیا خوب درباره همه چی اینطوری نظر بده نه اینکه بیاین یه نیازی رو ادعا کنی و قانون نصفه نیمه ای بزاری که همه بتونن سواستفاده کنن

مقایسه دزد با صیغه کننده هم درست نیست چون دزد داره قانون رو نقض می کنه و کسی که آسیب دیده امکانش رو داره تو همین دنیا به حق و حقوقش برسه ولی کسی که از صیغه سواستفاده می کنه کار غیر قانونی نکرده و چیزی رو نمیشه علیه اش ثاب کرد کسی هم که این وسط آسیب ببینه نمی تونه حقشو بگیره

به سخن دیگه شرع یا هر کسی اگه قانون میذاره باید قانونش کامل باشه نه اینکه قانون طوری باشه که در برابر کسی بر خلافش کاری رو انجام داد و به دیگران آسیب رسوند ساکت باشه و اون فرد و آسیب خورده رو حواله به اون دنیا بده

مجاز شدن شهوت رانی با استفاده از قانون صیغه به جامعه آسیب میزنه
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

33. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیای نامردی نمایش پست ها
    زنی که چند سال شوهر داشته و الان جدا شده یا از دستش داده واقعا نیاز به همدم و همسر داره و اگه نتونه صیغه هم بشه باید به سختی و با فشار شدید روحی و حس ناکامی به زندگیش ادامه بده که خیلی بده و عواقب روحی زیادی براش داره با یه ازدواج موقت مناسب و پذیرفتن اینکه این ازدواج موقته و روزی باید اون رو ترک کنه و انشالا ازدواج دایم داشته باشه میتونه به آرامش نسبی برسه

به درخواست محسن نمی خوام تاییک رو به انحراف بکشونم ولی چون خودش اومده پای پپپستتون تشکر زده میگم :

مسئله من با صیغه در برابر کسی که طلاق گرفته نیست موضوع کسی که متاهله و صیغه می کنه هست زن دائم صیغه کننده هست

جالبه شما به احساسات اون بیوه رو توجه می کنی ولی به احساسات زنی که با ازدواج خودش رو متعهد به مردی کرده توجه نداری
    امضای ایشان

35. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرم گارد و حس بدی که یه عده نسبت به صیغه دارند به خاطر سواستفاده هاییه که ازش شده. اگه واقعا به موقع لزوم و به قصد پاک و بی گناه موندن بهش رو می آوردند نه به خاطر ریاکاری و سرپوش گذاشتن روی شهوت رانیشون؛ آره صیغه یکی از احکام خوب اسلام می شد.
    ولی متاسفانه آدمایی که ذات کثیفشونو پشت تقدس دین قایم می کنند تعدادشون زیاده. همینام وجه اسلامو خراب می کنند. مثل ریاکارای زمان امام حسین و مختار که به ظاهر و از نظر عوام کارشون درست بود اما در باطن دنبال منافع خودشون بودند. یا یه مثال داغه داغش داستان ازاده نامداری که همیشه با حجاب و چادرش یه عده رو جذب خودش کرده و تو این زمینه همیشه انگار ادعا داشته اما وقتی پاش می رسه به یه کشور دیگه بعد از اینکه با چادر جلو سفارتش عکس انداخت و تو اینستا پست کرد حجابشو برمیداره و آبجو میخوره. بعدشم واسه سرپوش گذاشتن کلی دروغ میگه. این آدم هر دین و قانون و عرفیم که پشتش باشه، بازم آدم رذلیه. مهم نیست که چقدر ادا اصولش بی نقصه؛ این داره با شعور مردم و با احساسات و اعتقادات دینیشون بازی می کنه.
    بعضی وقتا آدما ظاهر خیلی موجهی دارند کاراشون رو اصوله نمی شه هیچ ایرادی ازشون گرفت اما وقتی بشناسیشون تازه می فهمی چقدر دورو و نفرت انگیزند. همیشه ام ما خودمون به یه سری فرصت طلب میدون می دیم که خودشیرین بازی در بیارن انقدر که رو یه تار موی طرف که تو چادر باشه تعصب داریم ولی رو خوب و انسان بودنش تعصب نداریم. چرا باید چادر بشه دلیل باارزش یا بی ارزش نشون دادن یه آدم. مگه ثواب و گناهشو پای ما می نویسند؟ چرا صیغه و زنای آدما به ما ربط داره مگه پس فردا گناه قضاوت و تهمت زدن به اونارو خدا از گردن ما برمی داره؟ چرا باید انقدر درگیر جزئیات زندگی ادما باشیم وقتی هزارتا مسئله مهم دیگه هست که میشه براش وقت گذاشت.

حکم و ریزه کاریای دین کاملا مشخصه. همه ام تو خونشون رساله و قران دارند و می تونن راحت ازش مطلع بشند. اما همه اینا شخصیه. صیغه و زنا شخصیه. حجاب و بی حجابیه شخصیه. چیزایی که به ما ربط داره بی عدالتی مسئولامونه. اختلاص و جنایتای اقتصادی کشوره. فرهنگ نداشتمونه. انقدر سرمون گرم چیزای بی ربط شده که خیلیامون تو زندگی خودمونم موندیم اما استاد نطق کردن راجع به بد و خوب زندگی آدمای دیگه ایم.

همه می دونن زنا و شهوت رانی اشتباهه. حتمنم اگه صیغه رو درست انجام بدن و دنبال سواستفاده نباشن چیز خوبیه. حتی دونستن در موردش و مطالعه و آگاهی ازشم خیلی خوبه اما به نظر من الان دغدغه ماها شده این چیزا. درگیر یه سری بحثای خاله زنکی شدیم که خود خداییم که حکمشو داده انقدر واسش حرص نمی زنه. همه مون شدیم عالم بی عمل. فقطم بلدیم بشینیم واسه مردم کاسه داغ تر از آش بشیم.
    الانم قصدم ایراد گرفتن به استارتر نیست اتفاقا خیلی خوبه که آدم این چیزارو و احکامش دینشو بدونه اما نمی فهمم چرا باز انقدر باید مهم باشه که واسش بحث کنیم. هر چی باشه دین خدا مشخص و قاطعه. مام آزادیم انتخاب خودمونو داشته باشیم. درست و غلطشم فقط خدا می تونه تعیین کنه. الان از جوون 15 ساله تا آدم 50 ساله هنوز این قضیه رو واسه خودش حل نکرده. از وقتیم که یادمه همیشه این بحثا فقط داغ بوده. بسه دیگه
    این تایپیکو خوندم یاد یه تیکه از کتاب علی تنهاست دکتر شریعتی افتادم. می ذارمش هر کی دوست داشت بخونه:

سیاست زدائی توده

یکی از خصوصیات اسلام، حساسیت مردم کوچه و بازار است به مسائل اجتماعی. اگر به تاریخ اسلام نگاه کنیم و نقشی را که مسجد در صدر اسلام بازی می کرد بررسی نمائیم، این حساسیت را به روشنی درمی یابیم.

به محض اینکه در مرز روم خبری می شد، مسجد از مردم کوچه و بازار پر می شد، نه از سیاستمداران و رهبران جامعه. هر کس از دکاندار و شتردار و برده و فقیر و غنی به مسجد می آمدند تا مسئولیت خویش را در قبال جامعه به انجام رسانند. همه مساوی بودند؛ تقسیم بندی نشده بود که یک عده کارشان مسائل اجتماعی باشد و یک عده به این کارها کار نداشته باشند؛ همه عضو یک حزب بودند.

اما، با چنین مردمی و با چنین حساسیتی، نمی توانستند عدل و امامت را در اسلام نفی کنند، زیرا که این مردم همه به دنبال این دو اصل بودند.
    پس باید به یک ابتکار اجتماعی بزرگ دست می زدند ... و دست هم زدند. چقدر عمیق و درست کار کردند و چه خوب به نتیجه رسیدند: باید این مردم به مسائل جهانی و مسائل سرنوشتشان اصلاً حساسیت نداشته باشند، نفهمند و دنبال کار دیگری بروند. باید این مردم مسلمانی را که تا خبری می شود فوری به مسجد می ریزند و شلوغ می کنند و بازخواست می نمایند و پیمان عمومی به وجود می آورند، دپلی تیزه (Depolitise) کرد، زیرا با این مردمی که تا این حد نسبت به سرنوشت خود حساسیت دارند نمی توان کار کرد.

چگونه می شود یک فرد یا یک جامعه را که دارای حساسیت اجتماعی است، دپلی تیزه کرد و حساسیتش را از او گرفت؟ پاسخش روشن است.

جامعه شناسی امروز می گوید، باید اول آن مردم را شناخت و فهید که چه جور آدم هایی هستند و به چه چیزهایی علاقمندند، و چه زمینه های روحی دارند، و چه حساسیتی را می توان در آن‌ها جایگزین کرد؛ زیرا روانشناسی تربیتی می گوید، برای از بین بردن یک حساسیت یا یک عشق، در یک دل، باید حساسیت یا عشق دیگری در آن نشاند.

این موضوع در طول تاریخ تاکنون بارها تجربه شده و در جامعه اسلامی آن زمان، حکومت های بنی امیه و بنی عباس این اصل را خوب می شناختند، و معاویه بیش از هر کس دیگری از آن استفاده کرد و دلیلش این است که به نام اسلام بر علی پیروز شد، و به نام سپاه اسلام با علی و یاران علی جنگید.

خوشبختانه بنی امیه در این مورد به موفقیت کامل نرسید، و به همین لحاظ است که در طول تاریخ حکومت اموی می بینیم، همیشه اضطراب و قیام و عصیان مردم مسلمان به صور مختلف وجود داشته است، مانند حجرین عدی به صورت منفرد و حضرت امام حسین بصورت گروهی و مختار بصورت یک قیام کلی انتقام جویانه و توابین از اینکه یک شورش توده‌ای و ... بنی امیه همواره از اینکه مردم دنبال مسائل اجتماعی بودند رنج می بردند. معاویه تا می خواهد قصر سبزی برای خود بنا کند، با ابوذری روبروست که هر روز یقه اش را می گیرد و می گوید: «ای معاویه! اگر این قصر را از پول خود می سازی اسراف است و اگر از پول مردم، خیانت».

بنی امیه شایستگی خلق معنویتی را که بتواند چنین نفوذی در دل های مردم داشته باشد نداشتند و برای همین است که می بینیم رژیم بنی امیه نتوانست بیش از نود سال دوام بیاورد، چرا که مردم همواره به دنبال امامت و عدالتی می گشتند که در آن رژیم وجود نداشت و همیشه به عنوان اعتراض فریاد برمی آوردند که «این چه امامت و عدلی است؟»، و این ها هرگز نتوانستند مردم را از این سئوال منحرف کنند.

اما، بنی عباس، که مردمی هوشیار و دارای وجهه مقدس انتساب به خاندان یپغمبر بودند و با ملت باهوش ایرانی آشنایی کامل داشتند، توانستند مردم را منحرف کنند، و چه خوب هم توانستند؛ چگونه؟

بنی عباس تشخیص داد که باید حساسیت دیگری در دل امت اسلامی قرار داد. آن ها می دانستند که جامعه مذهبی به شدت به پیغمبر اسلام و به قرآن معتقد است و خدا را می پرستد و نسبت به معاد و آخرت تعصب دارد.

پس بهتر نیست مغزهایی را که پیوسته در جستجوی تحقق عدالت و امامت هستند و همواره موجب زحمت و دردسر می شوند، متوجه تحقیق در صفات خداوند و منازل آخرت و الفاظ قرآن و فلسفه یونان و بقاء روح و جنس فرشته و جبر و اختیار و مسائل دیگری از این قبیل نمود!؟

من نیز همچون دیگران معتقدم که بزرگترین امتیاز و افتخار تاریخ اسلام که فرهنگ و تمدن درخشان علمی اسلامی است، معلول چنین سیاستی است؛ اما افسوس، افسوس، که امامت و عدالت نیز قربانی این افتخار شده است.

سوء تفاهم نشود: من نمی گویم که تحقیق در الفاظ و معانی و بیان قرآن بد است. من نمی گویم که جمع آوری لغات عرب برای فهم بهتر قرآن بد است. من نمی گویم که تحقیق درباره جنس روح یا بقاء آن و تحقیق درباره فرشته و شناخت آن و درجات آسمان و طبقات جهنم و غذای بهشت و ... بد است. من هم معتقدم که این ها همه جزء علوم اسلامی است و باید درباره‌اش تحقیق شود. من هم معتقدم که جامعه اسلامی باید فلسفه دنیا را بفهمد و بداند که حکما و علما چه گفته اند و از فرهنگ های ایران و یونان و نجوم بابل و طب مصر و علوم و فنون دنیا اطلاع پیدا کند - این‌ها همه لازم است.

اما من اعتقاد دارم که اگر علی زمامدار بود، و اگر امامت تحقق پیدا می کرد، همه این علوم در جامعه اسلامی به وجود می آمد و فرهنگ اسلامی زنده می شد؛ ولی در حکومت بنی عباس این کوشش های بدین منظور بود که حساسیت فلسفی و علمی را به جای وسوسه عدل و حکومت امام قرار دهند؛ همانطور که می بینیم محمود ترک غزنوی که فارسی نمی تواند درست صحبت کند، و یا سلطان سلجوقی که با ادبیات فارسی به کلی بیگانه است، دهان فلان شاعر را به خاطر یک شعر یا تعبیر خوب پر از اشرفی می‌کند، و صدها اسب به او می بخشد، بدون اینکه از آن صنعت ادبی لذتی برده و یا از آن تشبیهات غزلی چیزی فهمیده باشد.

چرا شعر و ادب فارسی را سلاطین ترک نژاد غزنوی و سلجوقی این همه گسترش می دهند؟ چرا سلطان محمود غزنوی که فارسی نمی‌داند چهل و پنج هزار شاعر فارسی زبان در دربار خود می پروراند؟ زیرا هر شاعری یک دستگاه تبلیغاتی مؤثر برای سلطان در شهر و میان مردم است. برای اینکه فرخی سیستانی با اشاره به سلطان محمود به مردم مسلمان بگوید: «اگر رستم می خواهید، اینک رستم؛ اگر فقیه بزرگ می خواهید، اینک فقیه، اگر حکیم می خواهید، اینک حکیم ...».

زمینه سازی برای محبوبیت سلاطین ترک نژاد را در میان مردم ایرانی مسلمان چه کسی می تواند به خوبی فراهم آورد؟ شاعر. من در عین حال که ترویج شعر و ادب فارسی را یک اصل مقدس می شمارم و در عین حال که به عرفان، به ابوسعید ابوالخیر، به باباطاهر عریان احترام می گذارم و در برابر روح بزرگشان خضوع می کنم، اما نمی توانم چشم را ببندم و طغرل را، که یک غول خون آشام از ماوراء النهر است، ببینم که حرکت می کند و شهرها را می سوزاند و مردم را قتل عام می کند و علما را پوست می کند و دهانشان را پر از سرب می کند، و به همدان که می رسد از اسبش پایین می آید و با خضوع در کنار خیمه بابا طاعر عریان زانو می زند و دست و پای او را می بوسد، و می گوید در حق من دعا کن!

من نمی توانم ساده لوحی به خرج بدهم و این سئوال را مطرح نکنم که چرا عصر سلجوقیان نام دیگرش عصر خانقاه است؟ و چرا سلجوقیان خانقاه ها را مملو از نذورات و فیوضات خودشان می کنند و آن ها را آباد نگه می دارند و تکثیر می کنند؟ برای اینکه می خواهند همین عرفان را، که بسیار مقدس هم هست، در مقابل حکمت و فقه اسلامی علم کنند. برای اینکه فکر تقدسِ بیزاری از دنیا و پاکدامنی، در عین حال که فکر مقدس انسانی هم هست، به درد آن ها نیز می خورد.

من در عین حال که گسترش فرهنگ یونانی را در اسلام و ترجمه همه آثار ادبی ایرانی را به زبان عربی و ترجمه همه آثار افلاطون و ارسطو را به زبان عربی و ترجمه همه آثار طبی را از زبان های پهلوی و سریانی و یونانی به زبان عربی لازم می‌دانم و به گسترش طب و فلسفه و هنر و نقاشی و ادبیات و لغت و کلام و ... در اسلام افتخار می کنم، و این همه را باعث به وجود آمدن فرهنگ غنی و درخشان اسلام می دانم، ولی معتقدم که عباسیان این زمینه‌های وسیع را گسترش دادند، و این همه علما را تشویق کردند و حساسیت مسائل فلسفی و علمی و ادبی را به وجود آوردند، و در این راه این همه کوشش و فعالیت کردند تا دغدغه عدالت و امامت را در مردم از بین ببرند.

من نمی توانم باور کنم مأمون، که همه او را می شناسیم، دلش برای گسترش علوم دینی لک زده باشد، و بدین منظور مجالس بحث، فلسفه و کلام باز کند و علماء گوناگون را به بحث فلسفی درباره دنیا و آخرت و جبر و اختیار و روح و ماده دعوت کند، زیرا می دانم که هدف او از این کارها منحرف کردن افکار مردم به مسائل ذهنی و بحث های علمی و لفظی است تا این سئوال به ذهن کسی نرسد که:
    «خود تو چه کاره ای؟ به چه حق بر این مسند نشسته ای و خلافت رسول خدا و امامت بر مردم را از پدرت به ارث می گیری و به پسرت به ارث می دهی؟ بر مبنای «شوری» و «اجماع» زمام خلق را به دست گرفته ای یا بر وصایت؟»

و تا مردم نپرسند که: «آن همه داد اسلام از عدل کو؟ و فرق میان امت مسلمان و جامعه قیصر و کسری در کجا است؟».

و به جای آن ها ... شب و روز، اندیشه های هوشیار و نبوغ های مردم به دنبال کشف و شهود درون فرو روند و بر نیایند، و یا به ماوراء جهان بالا روند و در اندیشه حل مسئله حدوث و قدم عالم برآیند و مشکل جمع میان صفات خدا و ذات خدا را حل کنند. مأمون عباسی اعلام کرده بود که هر کس یک کتاب از زبان خارجه ترجمه کند و نزد ما بیاورد، آن را در ترازو می گذاریم و هموزنش طلای ناب می دهیم. رندی که او هم دلش برای کتاب و ترجمه خارجی نسوخته بود، آمد توی کاغذهای ضخیم آن زمان کلفت ترینش را انتخاب کرد و ترجمه یک صفحه سریانی را به خط درشت بر روی آن کاغذها نوشت؛ کتابی شد، سه من و نیم! آورد که من این را ترجمه کرده ام؛ کتاب را در ترازو گذاشتند و کسی که آن را وزن می کرد، نگاه کرد و دید که در صفحات این کتاب چیزی نوشته نشده؛ مثلاً در یك صفحه فقط یک «خ» گذاشته و در صفحه دیگر يک «ر»! فریاد زد «آقا، این سر ما کلاه گذاشته»؛ جوابش دادند «به تو چه مربوط است؟ وزنش کن و هم وزنش طلا بده. بگذار او این اندازه سر ما کلاه بگذارند که ما کلاه گنده را بر سر همه گذاشته ایم!»

آیا واقعاً تیپ مأمون تیپ فلسفی علم پرست است، که این همه در راه گسترش علم بذل و بخشش می کند؟

دیدیم که در زمان معاویه همه دعواها و اختلافات برسر بیت المال است، بر سر این است که چرا فلانی را در آن جا گذاشتی و بر سر این است که مأموری که در مصر گذاشته ای، آدم فاسدی است و اینطور زندگی می کند. همه طغیان های زمان بنی امیه اجتماعی و سیاسی است.

مثلاً یکی یقه خلیفه را می گیرد و در مورد بیت المال از او باز خواست می کند، و چون خلیفه بیت المال را بر اساس متن قرآن «المال لله» تعبیر می کند، ابوذر بر سرش فریاد می کشد که: بگو «المال للناس». خلیفه می گوید، مگر نه این است که همه از آن خدا هستیم، و ابوذر پاسخش می‌دهد که درست است، اما تو از این جهت «المال لله» می گویی که بعد هم بگویی من «خلیفه الله» هستم، و بعد آن را بخوری، و بنابراین تو حق نداری که بیت المال را «المال لله» بنامی، و باید «المال للناس» بگویی. همه اعتراضات و همه حساسیت ها از این نوع است، اما در زمان بنی عباس که «سیاست زدائی» صورت می گیرد، همه دعواها و اختلافات بر سر این است که یک عده می گویند «جبر» است، و گروه دیگر می‌گویند «اختیار»؛ یک عده معتقد به بقاء روحند و عده ای دیگر معتقد به عدم بقاء روح. یک عده معتقد به قدم قرآن هستند و گروه دیگر معتقد به خلق آن و باز دسته‌‌ای معتقد به قدم متن و خلق لفظ آن.

این ها برای چه بود؟ برای این بود که مردم به جان هم بیافتند و بر سر قدمت و خلق قرآن به کشتار هم دست زنند.

علما را تشویق می کردند که بروند ودر بین قبایل عرب بگردند و لهجه های زبان عربی را مطالعه کنند؛ این ها هم می رفتند و تمام عمرشان را صرف همین کار می کردند.

یک عالمی کشف تازه ای کرده بود، و آن اینکه: «اِنَّ» همه جا نصب می دهد، اما او بر سر چاهی رفته و دیده که آن جا «اِنَّ» نصب نمی دهد! این کشف تازه خویش را به خلیفه می گوید و چنان مورد تجلیل قرار می گیرد که شهرتش عالمگیر می شود! این همه تشوق ها و زمینه سازی ها امت اسلامی را در خط سیر حساسیت های کتابی و لفظی و بحثی و فلسفی قرار داد و این گرایش مترقی تمدن و فرهنگ و فلسفه درخشان اسلامی را به وجود آورد.

اما در کنار آن «عدل» و «امامت» قربانی شد.

زیرا تنها چیزی که به کار مردم می آمد، عدل و امامت بود و تنها چیزی که دشمنان مردم از آن بیم داشتند نیز، عدل و امامت.
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 07-25-2017 در ساعت 09:25 PM

36. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36058
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم گارد و حس بدی که یه عده نسبت به صیغه دارند به خاطر سواستفاده هاییه که ازش شده. اگه واقعا به موقع لزوم و به قصد پاک و بی گناه موندن بهش رو می آوردند نه به خاطر ریاکاری و سرپوش گذاشتن روی شهوت رانیشون؛ آره صیغه یکی از احکام خوب اسلام می شد.
    ولی متاسفانه آدمایی که ذات کثیفشونو پشت تقدس دین قایم می کنند تعدادشون زیاده. همینام وجه اسلامو خراب می کنند. مثل ریاکارای زمان امام حسین و مختار که به ظاهر و از نظر عوام کارشون درست بود اما در باطن دنبال منافع خودشون بودند. یا یه مثال داغه داغش داستان ازاده نامداری که همیشه با حجاب و چادرش یه عده رو جذب خودش کرده و تو این زمینه همیشه انگار ادعا داشته اما وقتی پاش می رسه به یه کشور دیگه بعد از اینکه با چادر جلو سفارتش عکس انداخت و تو اینستا پست کرد حجابشو برمیداره و آبجو میخوره. بعدشم واسه سرپوش گذاشتن کلی دروغ میگه. این آدم هر دین و قانون و عرفیم که پشتش باشه، بازم آدم رذلیه. مهم نیست که چقدر ادا اصولش بی نقصه؛ این داره با شعور مردم و با احساسات و اعتقادات دینیشون بازی می کنه.
    بعضی وقتا آدما ظاهر خیلی موجهی دارند کاراشون رو اصوله نمی شه هیچ ایرادی ازشون گرفت اما وقتی بشناسیشون تازه می فهمی چقدر دورو و نفرت انگیزند. همیشه ام ما خودمون به یه سری فرصت طلب میدون می دیم که خودشیرین بازی در بیارن انقدر که رو یه تار موی طرف که تو چادر باشه تعصب داریم ولی رو خوب و انسان بودنش تعصب نداریم. چرا باید چادر بشه دلیل باارزش یا بی ارزش نشون دادن یه آدم. مگه ثواب و گناهشو پای ما می نویسند؟ چرا صیغه و زنای آدما به ما ربط داره مگه پس فردا گناه قضاوت و تهمت زدن به اونارو خدا از گردن ما برمی داره؟ چرا باید انقدر درگیر جزئیات زندگی ادما باشیم وقتی هزارتا مسئله مهم دیگه هست که میشه براش وقت گذاشت. حکم و ریزه کاریای دین کاملا مشخصه. همه ام تو خونشون رساله و قران دارند و می تونن راحت ازش مطلع بشند. اما همه اینا شخصیه. صیغه و زنا شخصیه. حجاب و بی حجابیه شخصیه. چیزایی که به ما ربط داره بی عدالتی مسئولامونه. اختلاص و جنایتای اقتصادی کشوره. فرهنگ نداشتمونه. انقدر سرمون گرم چیزای بی ربط شده که خیلیامون تو زندگی خودمونم موندیم اما استاد نطق کردن راجع به بد و خوب زندگی آدمای دیگه ایم.
    همه می دونن زنا و شهوت رانی اشتباهه. حتمنم اگه صیغه رو درست انجام بدن و دنبال سواستفاده نباشن چیز خوبیه. حتی دونستن در موردش و مطالعه و آگاهی ازشم خیلی خوبه اما به نظر من الان دغدغه ماها شده این چیزا. درگیر یه سری بحثای خاله زنکی شدیم که خود خداییم که حکمشو داده انقدر واسش حرص نمی زنه. همه مون شدیم عالم بی عمل. فقطم بلدیم بشینیم واسه مردم کاسه داغ تر از آش بشیم.
    الانم قصدم ایراد گرفتن به استارتر نیست اتفاقا خیلی خوبه که آدم این چیزارو و احکامش دینشو بدونه اما نمی فهمم چرا باز انقدر باید مهم باشه که واسش بحث کنیم. هر چی باشه دین خدا مشخص و قاطعه. مام آزادیم انتخاب خودمونو داشته باشیم. درست و غلطشم فقط خدا می تونه تعیین کنه. الان از جوون 15 ساله تا آدم 50 ساله هنوز این قضیه رو واسه خودش حل نکرده. از وقتیم که یادمه همیشه این بحثا فقط داغ بوده. بسه دیگه
    این تایپیکو خوندم یاد یه تیکه از کتاب علی تنهاست دکتر شریعتی افتادم. می ذارمش هر کی دوست داشت بخونه:

سیاست زدائی توده

یکی از خصوصیات اسلام، حساسیت مردم کوچه و بازار است به مسائل اجتماعی. اگر به تاریخ اسلام نگاه کنیم و نقشی را که مسجد در صدر اسلام بازی می کرد بررسی نمائیم، این حساسیت را به روشنی درمی یابیم.

به محض اینکه در مرز روم خبری می شد، مسجد از مردم کوچه و بازار پر می شد، نه از سیاستمداران و رهبران جامعه. هر کس از دکاندار و شتردار و برده و فقیر و غنی به مسجد می آمدند تا مسئولیت خویش را در قبال جامعه به انجام رسانند. همه مساوی بودند؛ تقسیم بندی نشده بود که یک عده کارشان مسائل اجتماعی باشد و یک عده به این کارها کار نداشته باشند؛ همه عضو یک حزب بودند.

اما، با چنین مردمی و با چنین حساسیتی، نمی توانستند عدل و امامت را در اسلام نفی کنند، زیرا که این مردم همه به دنبال این دو اصل بودند.
    پس باید به یک ابتکار اجتماعی بزرگ دست می زدند ... و دست هم زدند. چقدر عمیق و درست کار کردند و چه خوب به نتیجه رسیدند: باید این مردم به مسائل جهانی و مسائل سرنوشتشان اصلاً حساسیت نداشته باشند، نفهمند و دنبال کار دیگری بروند. باید این مردم مسلمانی را که تا خبری می شود فوری به مسجد می ریزند و شلوغ می کنند و بازخواست می نمایند و پیمان عمومی به وجود می آورند، دپلی تیزه (Depolitise) کرد، زیرا با این مردمی که تا این حد نسبت به سرنوشت خود حساسیت دارند نمی توان کار کرد.

چگونه می شود یک فرد یا یک جامعه را که دارای حساسیت اجتماعی است، دپلی تیزه کرد و حساسیتش را از او گرفت؟ پاسخش روشن است.

جامعه شناسی امروز می گوید، باید اول آن مردم را شناخت و فهید که چه جور آدم هایی هستند و به چه چیزهایی علاقمندند، و چه زمینه های روحی دارند، و چه حساسیتی را می توان در آن‌ها جایگزین کرد؛ زیرا روانشناسی تربیتی می گوید، برای از بین بردن یک حساسیت یا یک عشق، در یک دل، باید حساسیت یا عشق دیگری در آن نشاند.

این موضوع در طول تاریخ تاکنون بارها تجربه شده و در جامعه اسلامی آن زمان، حکومت های بنی امیه و بنی عباس این اصل را خوب می شناختند، و معاویه بیش از هر کس دیگری از آن استفاده کرد و دلیلش این است که به نام اسلام بر علی پیروز شد، و به نام سپاه اسلام با علی و یاران علی جنگید.

خوشبختانه بنی امیه در این مورد به موفقیت کامل نرسید، و به همین لحاظ است که در طول تاریخ حکومت اموی می بینیم، همیشه اضطراب و قیام و عصیان مردم مسلمان به صور مختلف وجود داشته است، مانند حجرین عدی به صورت منفرد و حضرت امام حسین بصورت گروهی و مختار بصورت یک قیام کلی انتقام جویانه و توابین از اینکه یک شورش توده‌ای و ... بنی امیه همواره از اینکه مردم دنبال مسائل اجتماعی بودند رنج می بردند. معاویه تا می خواهد قصر سبزی برای خود بنا کند، با ابوذری روبروست که هر روز یقه اش را می گیرد و می گوید: «ای معاویه! اگر این قصر را از پول خود می سازی اسراف است و اگر از پول مردم، خیانت».

بنی امیه شایستگی خلق معنویتی را که بتواند چنین نفوذی در دل های مردم داشته باشد نداشتند و برای همین است که می بینیم رژیم بنی امیه نتوانست بیش از نود سال دوام بیاورد، چرا که مردم همواره به دنبال امامت و عدالتی می گشتند که در آن رژیم وجود نداشت و همیشه به عنوان اعتراض فریاد برمی آوردند که «این چه امامت و عدلی است؟»، و این ها هرگز نتوانستند مردم را از این سئوال منحرف کنند.

اما، بنی عباس، که مردمی هوشیار و دارای وجهه مقدس انتساب به خاندان یپغمبر بودند و با ملت باهوش ایرانی آشنایی کامل داشتند، توانستند مردم را منحرف کنند، و چه خوب هم توانستند؛ چگونه؟

بنی عباس تشخیص داد که باید حساسیت دیگری در دل امت اسلامی قرار داد. آن ها می دانستند که جامعه مذهبی به شدت به پیغمبر اسلام و به قرآن معتقد است و خدا را می پرستد و نسبت به معاد و آخرت تعصب دارد.

پس بهتر نیست مغزهایی را که پیوسته در جستجوی تحقق عدالت و امامت هستند و همواره موجب زحمت و دردسر می شوند، متوجه تحقیق در صفات خداوند و منازل آخرت و الفاظ قرآن و فلسفه یونان و بقاء روح و جنس فرشته و جبر و اختیار و مسائل دیگری از این قبیل نمود!؟

من نیز همچون دیگران معتقدم که بزرگترین امتیاز و افتخار تاریخ اسلام که فرهنگ و تمدن درخشان علمی اسلامی است، معلول چنین سیاستی است؛ اما افسوس، افسوس، که امامت و عدالت نیز قربانی این افتخار شده است.

سوء تفاهم نشود: من نمی گویم که تحقیق در الفاظ و معانی و بیان قرآن بد است. من نمی گویم که جمع آوری لغات عرب برای فهم بهتر قرآن بد است. من نمی گویم که تحقیق درباره جنس روح یا بقاء آن و تحقیق درباره فرشته و شناخت آن و درجات آسمان و طبقات جهنم و غذای بهشت و ... بد است. من هم معتقدم که این ها همه جزء علوم اسلامی است و باید درباره‌اش تحقیق شود. من هم معتقدم که جامعه اسلامی باید فلسفه دنیا را بفهمد و بداند که حکما و علما چه گفته اند و از فرهنگ های ایران و یونان و نجوم بابل و طب مصر و علوم و فنون دنیا اطلاع پیدا کند - این‌ها همه لازم است.

اما من اعتقاد دارم که اگر علی زمامدار بود، و اگر امامت تحقق پیدا می کرد، همه این علوم در جامعه اسلامی به وجود می آمد و فرهنگ اسلامی زنده می شد؛ ولی در حکومت بنی عباس این کوشش های بدین منظور بود که حساسیت فلسفی و علمی را به جای وسوسه عدل و حکومت امام قرار دهند؛ همانطور که می بینیم محمود ترک غزنوی که فارسی نمی تواند درست صحبت کند، و یا سلطان سلجوقی که با ادبیات فارسی به کلی بیگانه است، دهان فلان شاعر را به خاطر یک شعر یا تعبیر خوب پر از اشرفی می‌کند، و صدها اسب به او می بخشد، بدون اینکه از آن صنعت ادبی لذتی برده و یا از آن تشبیهات غزلی چیزی فهمیده باشد.

چرا شعر و ادب فارسی را سلاطین ترک نژاد غزنوی و سلجوقی این همه گسترش می دهند؟ چرا سلطان محمود غزنوی که فارسی نمی‌داند چهل و پنج هزار شاعر فارسی زبان در دربار خود می پروراند؟ زیرا هر شاعری یک دستگاه تبلیغاتی مؤثر برای سلطان در شهر و میان مردم است. برای اینکه فرخی سیستانی با اشاره به سلطان محمود به مردم مسلمان بگوید: «اگر رستم می خواهید، اینک رستم؛ اگر فقیه بزرگ می خواهید، اینک فقیه، اگر حکیم می خواهید، اینک حکیم ...».

زمینه سازی برای محبوبیت سلاطین ترک نژاد را در میان مردم ایرانی مسلمان چه کسی می تواند به خوبی فراهم آورد؟ شاعر. من در عین حال که ترویج شعر و ادب فارسی را یک اصل مقدس می شمارم و در عین حال که به عرفان، به ابوسعید ابوالخیر، به باباطاهر عریان احترام می گذارم و در برابر روح بزرگشان خضوع می کنم، اما نمی توانم چشم را ببندم و طغرل را، که یک غول خون آشام از ماوراء النهر است، ببینم که حرکت می کند و شهرها را می سوزاند و مردم را قتل عام می کند و علما را پوست می کند و دهانشان را پر از سرب می کند، و به همدان که می رسد از اسبش پایین می آید و با خضوع در کنار خیمه بابا طاعر عریان زانو می زند و دست و پای او را می بوسد، و می گوید در حق من دعا کن!

من نمی توانم ساده لوحی به خرج بدهم و این سئوال را مطرح نکنم که چرا عصر سلجوقیان نام دیگرش عصر خانقاه است؟ و چرا سلجوقیان خانقاه ها را مملو از نذورات و فیوضات خودشان می کنند و آن ها را آباد نگه می دارند و تکثیر می کنند؟ برای اینکه می خواهند همین عرفان را، که بسیار مقدس هم هست، در مقابل حکمت و فقه اسلامی علم کنند. برای اینکه فکر تقدسِ بیزاری از دنیا و پاکدامنی، در عین حال که فکر مقدس انسانی هم هست، به درد آن ها نیز می خورد.

من در عین حال که گسترش فرهنگ یونانی را در اسلام و ترجمه همه آثار ادبی ایرانی را به زبان عربی و ترجمه همه آثار افلاطون و ارسطو را به زبان عربی و ترجمه همه آثار طبی را از زبان های پهلوی و سریانی و یونانی به زبان عربی لازم می‌دانم و به گسترش طب و فلسفه و هنر و نقاشی و ادبیات و لغت و کلام و ... در اسلام افتخار می کنم، و این همه را باعث به وجود آمدن فرهنگ غنی و درخشان اسلام می دانم، ولی معتقدم که عباسیان این زمینه‌های وسیع را گسترش دادند، و این همه علما را تشویق کردند و حساسیت مسائل فلسفی و علمی و ادبی را به وجود آوردند، و در این راه این همه کوشش و فعالیت کردند تا دغدغه عدالت و امامت را در مردم از بین ببرند.

من نمی توانم باور کنم مأمون، که همه او را می شناسیم، دلش برای گسترش علوم دینی لک زده باشد، و بدین منظور مجالس بحث، فلسفه و کلام باز کند و علماء گوناگون را به بحث فلسفی درباره دنیا و آخرت و جبر و اختیار و روح و ماده دعوت کند، زیرا می دانم که هدف او از این کارها منحرف کردن افکار مردم به مسائل ذهنی و بحث های علمی و لفظی است تا این سئوال به ذهن کسی نرسد که:

«خود تو چه کاره ای؟ به چه حق بر این مسند نشسته ای و خلافت رسول خدا و امامت بر مردم را از پدرت به ارث می گیری و به پسرت به ارث می دهی؟ بر مبنای «شوری» و «اجماع» زمام خلق را به دست گرفته ای یا بر وصایت؟»

و تا مردم نپرسند که: «آن همه داد اسلام از عدل کو؟ و فرق میان امت مسلمان و جامعه قیصر و کسری در کجا است؟».

و به جای آن ها ... شب و روز، اندیشه های هوشیار و نبوغ های مردم به دنبال کشف و شهود درون فرو روند و بر نیایند، و یا به ماوراء جهان بالا روند و در اندیشه حل مسئله حدوث و قدم عالم برآیند و مشکل جمع میان صفات خدا و ذات خدا را حل کنند. مأمون عباسی اعلام کرده بود که هر کس یک کتاب از زبان خارجه ترجمه کند و نزد ما بیاورد، آن را در ترازو می گذاریم و هموزنش طلای ناب می دهیم. رندی که او هم دلش برای کتاب و ترجمه خارجی نسوخته بود، آمد توی کاغذهای ضخیم آن زمان کلفت ترینش را انتخاب کرد و ترجمه یک صفحه سریانی را به خط درشت بر روی آن کاغذها نوشت؛ کتابی شد، سه من و نیم! آورد که من این را ترجمه کرده ام؛ کتاب را در ترازو گذاشتند و کسی که آن را وزن می کرد، نگاه کرد و دید که در صفحات این کتاب چیزی نوشته نشده؛ مثلاً در یك صفحه فقط یک «خ» گذاشته و در صفحه دیگر يک «ر»! فریاد زد «آقا، این سر ما کلاه گذاشته»؛ جوابش دادند «به تو چه مربوط است؟ وزنش کن و هم وزنش طلا بده. بگذار او این اندازه سر ما کلاه بگذارند که ما کلاه گنده را بر سر همه گذاشته ایم!»

آیا واقعاً تیپ مأمون تیپ فلسفی علم پرست است، که این همه در راه گسترش علم بذل و بخشش می کند؟

دیدیم که در زمان معاویه همه دعواها و اختلافات برسر بیت المال است، بر سر این است که چرا فلانی را در آن جا گذاشتی و بر سر این است که مأموری که در مصر گذاشته ای، آدم فاسدی است و اینطور زندگی می کند. همه طغیان های زمان بنی امیه اجتماعی و سیاسی است.

مثلاً یکی یقه خلیفه را می گیرد و در مورد بیت المال از او باز خواست می کند، و چون خلیفه بیت المال را بر اساس متن قرآن «المال لله» تعبیر می کند، ابوذر بر سرش فریاد می کشد که: بگو «المال للناس». خلیفه می گوید، مگر نه این است که همه از آن خدا هستیم، و ابوذر پاسخش می‌دهد که درست است، اما تو از این جهت «المال لله» می گویی که بعد هم بگویی من «خلیفه الله» هستم، و بعد آن را بخوری، و بنابراین تو حق نداری که بیت المال را «المال لله» بنامی، و باید «المال للناس» بگویی. همه اعتراضات و همه حساسیت ها از این نوع است، اما در زمان بنی عباس که «سیاست زدائی» صورت می گیرد، همه دعواها و اختلافات بر سر این است که یک عده می گویند «جبر» است، و گروه دیگر می‌گویند «اختیار»؛ یک عده معتقد به بقاء روحند و عده ای دیگر معتقد به عدم بقاء روح. یک عده معتقد به قدم قرآن هستند و گروه دیگر معتقد به خلق آن و باز دسته‌‌ای معتقد به قدم متن و خلق لفظ آن.

این ها برای چه بود؟ برای این بود که مردم به جان هم بیافتند و بر سر قدمت و خلق قرآن به کشتار هم دست زنند.

علما را تشویق می کردند که بروند ودر بین قبایل عرب بگردند و لهجه های زبان عربی را مطالعه کنند؛ این ها هم می رفتند و تمام عمرشان را صرف همین کار می کردند.

یک عالمی کشف تازه ای کرده بود، و آن اینکه: «اِنَّ» همه جا نصب می دهد، اما او بر سر چاهی رفته و دیده که آن جا «اِنَّ» نصب نمی دهد! این کشف تازه خویش را به خلیفه می گوید و چنان مورد تجلیل قرار می گیرد که شهرتش عالمگیر می شود! این همه تشوق ها و زمینه سازی ها امت اسلامی را در خط سیر حساسیت های کتابی و لفظی و بحثی و فلسفی قرار داد و این گرایش مترقی تمدن و فرهنگ و فلسفه درخشان اسلامی را به وجود آورد.

اما در کنار آن «عدل» و «امامت» قربانی شد.

زیرا تنها چیزی که به کار مردم می آمد، عدل و امامت بود و تنها چیزی که دشمنان مردم از آن بیم داشتند نیز، عدل و امامت.

ماشالا کپی پیست خسته نباشی

38. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saiiid نمایش پست ها
    ماشالا کپی پیست خسته نباشی
    انتظار داشتی از حفظ بنویسم کتابشو؟

39. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36058
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

انتظار داشتی از حفظ بنویسم کتابشو؟
    خودتم حاضری صیغه بشی که ازش دفاع میکنی خانم؟

40. کاربران زیر از saiiid بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

خودتم حاضری صیغه بشی که ازش دفاع میکنی خانم؟
    اولا که درست حرف بزن
    دوما که دفاع نکردم پستمو درست بخون بعد حرف بزن هر کی زودتر نظر بده بهش جایزه نمی دن
    سوما نظرم ندادی؛ ندادی. کلا شما حرف نزنی سنگین تری.

42. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36058
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا که درست حرف بزن
    دوما که دفاع نکردم پستمو درست بخون بعد حرف بزن هر کی زودتر نظر بده بهش جایزه نمی دن
    سوما نظرم ندادی؛ ندادی. کلا شما حرف نزنی سنگین تری.
    چه ربطی داشت
    کلا منظورم اینه توصیه نکن چون هیشکی دوست نداره واسه خانواده خودش
    قصدمم توهین نبود فقط خاستم بیخودی دفاع نکنی

44. کاربران زیر از saiiid بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

چه ربطی داشت
    کلا منظورم اینه توصیه نکن چون هیشکی دوست نداره واسه خانواده خودش
    قصدمم توهین نبود فقط خاستم بیخودی دفاع نکنی
    توصیه ام نکردم گفتم هر کی به خودش مربوطه چه تصمیمی برای رابطش بگیره.
    حرفم اینه بحث کردن راجع بهش مشکلی از کسی حل نمی کنه.

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

به درخواست محسن نمی خوام تاییک رو به انحراف بکشونم ولی چون خودش اومده پای پپپستتون تشکر زده میگم :

مسئله من با صیغه در برابر کسی که طلاق گرفته نیست موضوع کسی که متاهله و صیغه می کنه هست زن دائم صیغه کننده هست

جالبه شما به احساسات اون بیوه رو توجه می کنی ولی به احساسات زنی که با ازدواج خودش رو متعهد به مردی کرده توجه نداری
    منم مخالف صیغه مرد متاهلم مگر اینکه زنش بیماری یا مشکلی داشته باشه و نتونه وظایف زناشوییش به درستی انجام بده

47. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    میزان امتیاز
    7

درود
    سوال از زن مسلمان: آیا میخواهی صیغه بشوی؟ خیر /آیا راضی هستی شوهرت زن صیغه بکند؟ خیر / آیا با صیغه موافقی؟ بله !
    سوال از مرد مسلمان:آیا خواهرت را میدهی صیغه بشود؟ خیر/ آیا میخواهی خواهر مادرت صیغه بشوند؟ خیر / آیا با صیغه موافقی؟ بله!
    آدم یاد حکایتی میوفتد که میگفتند "موش تو سوراخ نمیرفت جارو به دمش میبست"!
    آدم فقط باید خاکروبه بریزد رویه سرش
    ویرایش توسط Aamir2121 : 07-25-2017 در ساعت 11:06 PM

48. 2 کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36058
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

توصیه ام نکردم گفتم هر کی به خودش مربوطه چه تصمیمی برای رابطش بگیره.
    حرفم اینه بحث کردن راجع بهش مشکلی از کسی حل نمی کنه.
    باشه حله
    منم خاستم یه تلنگر بهت بزنم

50. کاربران زیر از saiiid بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    تشکر شده 53 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظرم اول باید ببینیم صیغه چی هست مزایا و معایبش رو ببینیم بعد در مورد زنا هم این کارو انجام بدیم سپس مقایسه کنیم

معایب صیغه از نظر من :
    بر فرض که شرایط مورد ادعای شما درباره صیغه درست و حقیقی باشه اما ایراد اینه که

قوانین حقوقی صیغه ( چیزی که در عمل اجرا میشه ) طوری گذاشته شده که شهوت رانی رو مجاز کرده حالا شما هی بیا روایت بگو که توصیه اینه و گناه اونه

از نظر حقوقی وقتی میشه قانونی رو کامل دونست که همه چیش به صورت دقیق مشخص شده باشه و برای تخلفات هم جریمه تعیین شده باشه ( در همین دنیا ) وگرنه اون قانون باعث ایجاد مشکلات اجتماعی میشه

مثلا در مورد ازدواج گفتن زن در فلان موارد حق طلاق داره و اون شرایط رو قانون تشخیص میده نمیگن اگه زنی تشخیص داد همسرش فلان شرایط رو داره می تونه طلاق بگیره و اگه بخواد سواستفاده کنه گناه کرده و در اون دنیا عذاب میبینه

سواستفاده در هز شرایطی گناه داره ولی قانون نباید طوری باشه که راه سواستفاده رو برای افراد باز بذاره مخصوصا قوانینی که با سرنوشت یک نفر دیگه بازی می کنه

اگه قراره که شما ما رو حواله بدی به اون دنیا خوب درباره همه چی اینطوری نظر بده نه اینکه بیاین یه نیازی رو ادعا کنی و قانون نصفه نیمه ای بزاری که همه بتونن سواستفاده کنن

مقایسه دزد با صیغه کننده هم درست نیست چون دزد داره قانون رو نقض می کنه و کسی که آسیب دیده امکانش رو داره تو همین دنیا به حق و حقوقش برسه ولی کسی که از صیغه سواستفاده می کنه کار غیر قانونی نکرده و چیزی رو نمیشه علیه اش ثاب کرد کسی هم که این وسط آسیب ببینه نمی تونه حقشو بگیره

به سخن دیگه شرع یا هر کسی اگه قانون میذاره باید قانونش کامل باشه نه اینکه قانون طوری باشه که در برابر کسی بر خلافش کاری رو انجام داد و به دیگران آسیب رسوند ساکت باشه و اون فرد و آسیب خورده رو حواله به اون دنیا بده

مجاز شدن شهوت رانی با استفاده از قانون صیغه به جامعه آسیب میزنه
    سلام،
    در اسلام (و حتی غیر اسلام) مال اندوزی کار ناپسندی هست. اما اگه کسی اقدام به مال اندوزی کنه هیچ کس نمی‌تونه مانعش بشه. قانونی هم وجود نداره. مثلا برای یه پزشک پسندیده نیست فقط برای پول کار کنه و مثلا با پولش بساز بفروشی کنه یا واردات دارو یا خودرو انجام بده. خوب این پزشک گناه نمی‌کنه، پولی که درآورده حلاله، کسی هم نمی‌تونه بگه حرامه. اما خیلی از کمالات انسانی رو از دست میده. صیغه هم همین طوریه. کسی که خارج از ضرورت صیغه کنه گناه نکرده، اما خیلی از کمالات رو از دست میده.

52. کاربران زیر از askquest120 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط askquest120 نمایش پست ها
    کسی که خارج از ضرورت صیغه کنه گناه نکرده، اما خیلی از کمالات رو از دست میده.

ددوستان اینجا خلاف نظر شما رو دارن و میگن کسی که خارج از ضرورت ادعایی ، صیغه کنه گناه کرده

دوستان میگن صیغه نمی تونه شهوترانی باشه در صورتی که قانون این اجازه رو بهش میده

جاده ای رو فرض کنید که قانون حداکثر سرعت مجاز اون 300 کیلومتر در ساعت اعلام کرده در حالی که ظرفیت واقعی جاده 100 کیلومتر در ساعت هست حالا یه سری افراد که عاقل و آگاهند با سرعت 100 کیلومتر در ساعت حرکت می کنند ولی عده ای هم با حداکثر سرعت مجاز (300 کیلومتر در ساعت) رانندگی می کنند و اگر به علت سرعت بالا با ماشین دیگری تصادف کنند قانون اون ها رو متخلف نمیشناسه و جریمه و خسارتی ازشون نمی گیره

تکلیف همسر اون آدمی که کمالات رو از دست داده چی میشه؟؟
    امضای ایشان

54. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    تشکر شده 53 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

ددوستان اینجا خلاف نظر شما رو دارن و میگن کسی که خارج از ضرورت ادعایی ، صیغه کنه گناه کرده

دوستان میگن صیغه نمی تونه شهوترانی باشه در صورتی که قانون این اجازه رو بهش میده
    سلام،

راجع به اینکه کجا میشه یا نمیشه، اینکه نظر من چیه یا کس دیگه مهم نیست. شما سوالتون رو دقیق از دفتر مراجع بپرسین.

جاده ای رو فرض کنید که قانون حداکثر سرعت مجاز اون 300 کیلومتر در ساعت اعلام کرده در حالی که ظرفیت واقعی جاده 100 کیلومتر در ساعت هست حالا یه سری افراد که عاقل و آگاهند با سرعت 100 کیلومتر در ساعت حرکت می کنند ولی عده ای هم با حداکثر سرعت مجاز (300 کیلومتر در ساعت) رانندگی می کنند و اگر به علت سرعت بالا با ماشین دیگری تصادف کنند قانون اون ها رو متخلف نمیشناسه و جریمه و خسارتی ازشون نمی گیره
    مگه تو همین ازدواج دائم نمیشه سو استفاده کرد. مثلا زن بلافاصله بعد از عقد مهریه رو بذاره برای اجرا. قانون چی میگه؟ به زن میگه شما داری سو استفاده می‌کنی؟ یا مهریه رو برای اجرا قرار میده؟
    حالا باید چی کار کرد؟ بگیم کلا مهریه رو بردارن یا براش سقف بذارن؟

تکلیف همسر اون آدمی که کمالات رو از دست داده چی میشه؟؟

تکلیف پدر و مادری که سالم زندگی کردن ولی فرزندشون معتاد شده چیه؟ فرزندی که زندگی رو به کام پدر و مادرش تلخ کرده چیه؟

55. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

حالا انگار ملت نمازشون رو دقیقه ایی سروقت میخونن

روزی یه جز قرآن میخونن

به پدر و مادرشون احترام میذارن

عمرشون رو در راه درست میگذرونن

غیبت هم نمیکنن

تهمت هم نمیزنن

خیانت هم نمیکنن

زندگی ها رو هم از هم نمیپاشن

با زن و همسر هم خوش رفتاری میکنن

حجابشون هم رعایت میکنن

با نامحرمم نمیگن و نمیخندن

گره از کار خلق خدا هم باز میکنن

حواسشون به بچه یتیم همسایه هم هست

فقـــــــــــــــــــــــ ــــط همین مسئله صیغه براشون حل نشده!!!! فقط همین هاااا...دیگه بقیشون رو عالی مراعات میکنن و مشکلی ندارن و حله همه چی

56. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36058
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها

روزی یه جز قرآن میخونن

غیبت هم نمیکنن

تهمت هم نمیزنن

خیانت هم نمیکنن

حجابشون هم رعایت میکنن

فقـــــــــــــــــــــــ ــــط همین مسئله صیغه براشون حل نشده!!!! فقط همین هاااا...دیگه بقیشون رو عالی مراعات میکنن و مشکلی ندارن و حله همه چی
    والا زنو نباید صیغه کرد که باید گرفتنش

58. کاربران زیر از saiiid بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط askquest120 نمایش پست ها
    سلام،

راجع به اینکه کجا میشه یا نمیشه، اینکه نظر من چیه یا کس دیگه مهم نیست. شما سوالتون رو دقیق از دفتر مراجع بپرسین.

مگه تو همین ازدواج دائم نمیشه سو استفاده کرد. مثلا زن بلافاصله بعد از عقد مهریه رو بذاره برای اجرا. قانون چی میگه؟ به زن میگه شما داری سو استفاده می‌کنی؟ یا مهریه رو برای اجرا قرار میده؟
    حالا باید چی کار کرد؟ بگیم کلا مهریه رو بردارن یا براش سقف بذارن؟

تکلیف پدر و مادری که سالم زندگی کردن ولی فرزندشون معتاد شده چیه؟ فرزندی که زندگی رو به کام پدر و مادرش تلخ کرده چیه؟

راه مراجع رو خودم بلدم و شما اگه فکر می کنید نظرتون مهم نیست می تونید ادامه ندید

اینجا بحثی از طرف کاربری شروع شده من با کسایی که علاقه دارن می خوام در بحث شریک شم

در قانون مقدار مهریه مشخص نیست و توافق طرفینه مثلا ممکنه کسی مهریه چند شاخه گل باشه یا هر چیزی دیگر ی در مهریه مرد خودش با اختیار خودش زیر بار دین میره مثل کسی که بنا به نیاز به کسی تعهد قانونی میده( ممکنه مالی باشه اعتباری باشه یا ... ) قانون تنها وصول اون دین رو تضمین کرده در میزان و شکل تعهد دخل و تصرفی نداره به مقدار مهریه کاری نداره به اینکه افراد به هم اعتماد کردن کاری نداره

پس سواستفاده از مهریه و صیغه شبیه هم نیستند و دچار اشتباه نشوید

مثالتان در مورد فرزند معتاد هم بی ربط است
    پدر توانایی این رو داره که از فرزندش شکایت کنه یعنی قانون حق پدر و مادر رو محفوظ نگه داشته حالا بعضی ها به دلیل احساسات می خواهند از این حق صرفه نظر کنند اختیارشان دست خودشان است من دخالتی نمی کنم

عرض من اینه که قانون صحیح نباید کار خلافی ( شهوترانی ) رو تضمین کنه
    سعی قانون بر اینه که به سمت برقراری عدالت حرکت کنه اگه جایی توانش رو نداره نباید تایید گر باشه
    در صیغه می شود شروطی گذاشت که تا حد بسیار زیادی از اون سواستفاده نشه

اکر این مطالب رو قبول داشته باشید متوجه میشید در شرع تعریف سواستفاده اونچه که ما تصور می کنیم نیست
    ویرایش توسط آرش67 : 07-26-2017 در ساعت 02:32 AM
    امضای ایشان

60. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

روزی یه جز قرآن میخونن

غیبت هم نمیکنن

تهمت هم نمیزنن

خیانت هم نمیکنن

حجابشون هم رعایت میکنن

برید درباره همین مسائلی که گفتید تایپیک بزنید علاقمندان میان

طبیعتا مساله ای که چالش برانگیزه بحث درباره اش بیشتره
    ویرایش توسط آرش67 : 07-26-2017 در ساعت 02:34 AM
    امضای ایشان

62. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

برید درباره همین مسائلی که گفتید تایپیک بزنید علاقمندان میان

طبیعتا مساله ای که چالش برانگیزه بحث درباره اش بیشتره
    یعنی فقط صیغه براتون چالش داره؟؟؟؟

بقیه مسائل چالشش حل شده؟؟؟

هه

63. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    تشکر شده 444 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام.

لطفا اگه میخواین این تاپیک رو بخونید با دقت و تا اخر بخونید... این تاپیک فقط در مورد صیغه موقت و دائمه... و فقط نظر دین...

من خودم از صیغه موقت خوشم نمیاد ... از ازدواج هم خوشم نمیاد... اصلا دوس دارم هوس نداشته باشم و مجرد باشم... تو این تاپیک اصلا دنبال قضاوت و .. نیستیم...

فقط میخواهیم نظر دین رو بررسی کنیم...

دیروز داشتم احکام صیغه موقت و دائم رو مطالعه می کردم دیدم هر دوشون خیلی شبیه هم هستن...

صیغه موقت مثل این می مونه که دو نفر عقد دائم کنند و بعد یه مدت طلاق توافقی بگیرن... ازدواج هم حقه و طلاق هم حقه... پس صیغه موقت یه چیزی مثل ازدواج و طلاق بعد از اونه... فرد اگه نخواد صیغه موقت کنه می تونه عقد دائم کنه و بعد طلاق بگیرن...

اما با زنا خیلی فرق داره... زنا میتونه زوری باشه... میتونه با زن شوهردار باشه... میتونه با دختر باکره باشه...

صیغه موقت و دائم نمی تونه زوری باشه و نمی تونه با زن شوهر دار باشه...

صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه، هر دوتاشون مهریه دارن و وجود مهریه در مورد صیغه موقت واجبه اما دائم واجب نیست، هر دوتاشون عده دارن (یعنی زن بعد تمام شدن مدت ازدواج یا طلاق نمی تونه تا چند ماه ازدواج کنه) هر دوشون خطبه عقد دارن و به نیت اجرای فرمان الهی و کنترل (نه هوس بازی و زنا) غرایز جنسی اند. (پس صیغه موقت حتی با زنای توافقی با زن مطلقه هم خیلیییییی فرق داره... اگه اینو قبول نداریم پس باید فرقی بین ازدواج دائم و زنای توافقی با زن مطلقه هم قائل نشیم درحالی که این تفکر کاملا اشتباهه...)

فرق صیغه موقت و دائم تنها تو برخی مسئولیت های بعد ازدواجه (به خاطر اینکه یکی مدت داره و یکی دیگه دائم) و طلاق و ... اما در واقع هر دوشون یه نوع ازدواجن...

من هم اولش صیغه موقت رو مثل زنا فرض کردم و گفتم که این فرقی نداره... اما این دید منفی ماست... خیلی فرق دارن باهم... تنها شباهتشون ارضای میل جنسیه.... فقط یه شباهت دارن... که این موضوع چه در ازدواج موقت و چه در ازدواج دائم و چه در زنا مشترکه... اگه یکی به خاطر کنترل میل جنسی بره ازدواج دائم بکنه ایرادی نداره... صیغه موقت و صیغه دائم داریم... نمی تونیم بگیم صیغه موقت مثل زنا است و این اشتباهه... صیغه موقت مثل دائمه اما موقت...

ما برای کنترل میل جنسی به افراد میگیم که برید ازدواج کنید... زمینه ازدواج همینه... میگیم واسه کنترل میل جنسی بردی ازدواج کنید اما زنا شما رو منحرف میکنه و غرق در هوس بازی میشید.

دقت کنید کنترل.... ازدواج چه دائم و چه موقت واسه کنترل میل جنسیه نه هوس بازی...

یعنی راه به راه نمی تونی هی ازدواج کنی... هر روز هر هفته ( البته چنین چیزی که اصلا ممکن نیست... مورد پیدا نمیشه که ادم بخواد هر روز هر هفته هر ماه با یکی ازدواج کنه و شرایطش مهیا بشه و یه سری مراحل رو طی کنه و ... اما واسه زنا همچین شرایطی مهیاست... زوری و ..) هر ماه هر سال... ولی بالاخره هدف ازدواج این نیست... این کنترل نیست... این هوس بازیه...

اگه کسی این کارو انجام میده (راه به راه ازدواج کنه و طلاق یا صیغه موقت) داره دین رو دور میزنه... همونطور که در دین پر خوری حتی در مورد غذاهای حلال منع شده، هوس بازی هم منع شده اما کنترل غرایز جنسی از طرق درست اشکالی نداره.

شاید بعضی صیغه های دائم و موقتی که انجام میشه ظاهرا قانونی باشه اما اگه جنبه هوس بازی داشته باشه و بی رویه و بی دلیل باشه کاملا غیر دینیه...

دین واسه کنترل غریزه جنسی توصیه به ازدواج کرده اما فقط توصیه به کارهای جنسی نکرده... گفته واسه کنترل میل جنسی ازدواج کنید و زنا نکنید اما این به این معنی نیست که فقط با هدف میل جنسی ازدواج کنید... از نظر دین هدف اصلی ازدواج باید اخلاق باشه و رشد معنوی و فکری فرد و زندگی افراد سر و سامون پیدا کنه و عشق و ... هرچند زمینه ازدواج غرایز جنسیه و نیاز زن و مرد از حهات مختلف به هم

در ضمن وقتی دین میگه صیغه موقت و دائم ... فقط نیاییم این قسمت از دین رو نبینیم... و نگیم اوه چه دین بدی که دنبال هوسه... اولا ادیان دیگه بدتر هستن و دوم اینکه چرا فقط میایم صیغه رو می بینیم... دین ما نگاه زیاد به نامحرم رو منع کرده... همنشینی زیاد با نامحرم رو منع کرده... صحبت صمیمی و زیاد با نامحرم رو منع کرده... خودارضایی رو منع کرده... اگه دنبال دین هستیم باید این دستورات دین رو هم انجام بدید نه فقط چیزایی که خودمون دوست داریم و صیغه کردن و ازدواج و ... اگه فقط دنبال بخش هایی از دین که مربوط به کنترل غرایز جنسیه باشیم و بخش های دیگه رو ندید بگیریم اون هم میشه هوس بازی... اون هم میشه بی دینی...

طرف شاید یه دونه زن داشته باشه اما هزاران ناموس مردم رو زیر نظر داشته باشه و...

باز يک تاپيک آموزنده زديد بحث ها شروع شد
    امضای ایشان
    اى خدا بى تو ميسر نمى شود...

بهش نزديکتر از هميشه ات شو تا نظرش عوض شود

64. کاربران زیر از JOY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

یعنی فقط صیغه براتون چالش داره؟؟؟؟

بقیه مسائل چالشش حل شده؟؟؟

هه
    نه برای من بعضی مسائلی که گفتید حل شده و بعضی نه

صیغه با این مسائلی که گفتید ارتباط علت و معلولی ندارن پس می شه به طور موازی بحث کرد

بخث صیغه برای جمع کاربرا چالش به وجود میاره ( چون نظرها 180 درجه با هم متفاوته ) و برای شخص من تا حدودی حل شده است

حالا بگویید چرا درباره مسائلی که برایتان مهم است تایپیک نمیزنید ؟؟
    ویرایش توسط آرش67 : 07-26-2017 در ساعت 03:10 AM
    امضای ایشان

66. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نه برای من بعضی مسائلی که گفتید حل شده و بعضی نه

صیغه با این مسائلی که گفتید ارتباط علت و معلولی ندارن پس می شه به طور موازی بحث کرد

صیغه برای شخص من تا حدودی حل شده است
    بخث صیغه برای جمع کاربرا چالش به وجود میاره ( چون نظرها 180 درجه با هم متفاوته )

حالا بگویید چرا درباره مسائلی که برایتان مهم است تایپیک نمیزنید ؟؟
    قبلا هم بهت گفتم دوست ندارم باهات بحث کنم

نه اینکه چون آدم بدی باشی ها....نه

چون اهل سفسطه و مغلطه ایی و کلا دوس داری منظور دیگران رو اونجوری که خودت میخوای جلوه بدی

تو این سایت مسائلی که من گفتم تاپیک در موردشون هست و البته با استقبال هم مواجه نشدن

ولی من اینو گفتم چون به نظرم مسئله صیغه خیلی فرعی تر از اینهاست

صیغه کاملا مشخص و واضح هست اصولش

نظر مراجع هم مشخصه....یه خورد ربطش به مسائل جنسی و ... باعث میشه چالش برانگیز!!!!!!!!!!!!!!! باشه

جالبه که هیچکس لفظ موقت رو به کار نمیبره همه میگن صیغه!!! در حالیکه صیغه همون صیغه ی ازدواجه...که یا دائم خونده میشه یا موقت!

اگه قراره کسی تو دین دقیق بشه بهتره در مورد چیزایی دقیق بشه که خیلی بیشتر بهش تاکید شده

نه اینکه یه مسئله ایی رو انقدر بزرگ کنن که بقیه چیزا رو نشه دید

بیان بگن تو خودت صیغه میشی؟ خواهرتو میذاری صیغه بشه؟؟؟

کسی که این حرفو میزنه هنوز به شعور کافی نرسیده

وگرنه صیغه رو حتی افرادی که نامزد کردن هم میخونن تا یه مدتی بهم محرم باشن پس صیغه بد نیست

طلاق هم حلال خداست...اما عرش الهی رو میلرزونه!

قرار نیست چون صیغه حلاله هی رابراه صیغه کنن...اصول داره

اینکه بقیه بد برداشت میکنن ربطی به اسلام نداره!

هروقت کسی مسائلی که من گفتمو واسه خودش حل کرد

به اون اموراتش رسیدگی کرد

بعد بگه آخ وای صیغه چیه و فلان و ....

هرکی سر از تخم درمیاره سریع میخواد وارد این مباحث بشه....حالا توجیهش هم میتونه مثه شما باشه که چالش برانگیزه!!!!!!!!!!

68. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

چون اهل سفسطه و مغلطه ایی و کلا دوس داری منظور دیگران رو اونجوری که خودت میخوای جلوه بدی

هرکی سر از تخم درمیاره سریع میخواد وارد این مباحث بشه....حالا توجیهش هم میتونه مثه شما باشه که چالش برانگیزه!!!!!!!!!!
    سفسطه من رو نشون بدید من خودمو آدم انتقاد پذیری می دونم
    شاید حق با شما باشه و خودمو اصلاح کردم

ایرادی به من گرفتید پس من هم می گم

اشکال شما اینه که خودتون رو مرکز عالم میدونید از نظر شما آدم ها دو دسته اند یا با مسائلی که برای شما ثابت شده هست موافقند که میشن آدمای فهمیده ، با شعور و .... یا قبول ندارند که میشن منحرف و کم دان و کم شعور و ...

اون قدر هم به خودتون رو عقل کل می گیرید که حاضر نیستید بحث کنید تا مبادا روشن شود که اشتباه فکر می کردید و به نگاه عاقل اندر صفیحتان نسبت به دیگران خدشه ای وارد شود

یکی دو ایراد دیگه هم به شما دارم که خیلی به چشم میاد ولی با شناختی که از شما دارم احتمالا توهین تلقی می کنید نمی گم شاید در آینده دعواهایی پیش آید بگویم

در اینجا هم خیلی ریز نظرتون گفتید ( حرفهای تکراری بقیه ) و احتمالا مثل گذشته فرار خواهید کرد ( این هم اخلاق بدیست )

منتظرم ببینم کجا سفسطه کردم
    امضای ایشان

69. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سفسطه من رو نشون بدید من خودمو آدم انتقاد پذیری می دونم
    شاید حق با شما باشه و خودمو اصلاح کردم

ایرادی به من گرفتید پس من هم می گم

اشکال شما اینه که خودتون رو مرکز عالم میدونید از نظر شما آدم ها دو دسته اند یا با مسائلی که برای شما ثابت شده هست موافقند که میشن آدمای فهمیده ، با شعور و .... یا قبول ندارند که میشن منحرف و کم دان و کم شعور و ...

اون قدر هم به خودتون رو عقل کل می گیرید که حاضر نیستید بحث کنید تا مبادا روشن شود که اشتباه فکر می کردید و به نگاه عاقل اندر صفیحتان نسبت به دیگران خدشه ای وارد شود

یکی دو ایراد دیگه هم به شما دارم که خیلی به چشم میاد ولی با شناختی که از شما دارم احتمالا توهین تلقی می کنید نمی گم شاید در آینده دعواهایی پیش آید بگویم

در اینجا هم خیلی ریز نظرتون گفتید ( حرفهای تکراری بقیه ) و احتمالا مثل گذشته فرار خواهید کرد ( این هم اخلاق بدیست )

منتظرم ببینم کجا سفسطه کردم
    همین که من اصل حرف من چیز دیگه ایی هست و شما میای مطالب دیگری رو بولد میکنی اسمش میشه سفسطه

من حرفایی که زدم در مورد صیغه بود...بعد شما میای میگی چرا در مورد اونا تاپیک نمیزنی؟؟؟ خو اصلا چه ربطی به تاپیک زدن داشت؟؟؟

من اصلا و به هیچوجه خودمو عقل کل نمیدونم!!!!!

ولی حرف قرآن و خدا رو کامل میدونم...شاید به دلیل طرفداری و موضعم نسبت به قرآن باعث شده فک کنی دارم از خودم دفاع میکنم و حرف خودمو قبول دارم...در حالیکه من حرف قرآن رو میگم درسته و اونو کامل میدونم نه خودمو!!!!

شما رو نمیدونم ولی به نظر من خیلی زشته که به یه دختر اونم تو فضای باز مجازی بگی خودت حاضری صیغه بشی؟؟؟؟؟ این خیلی باشعوریه؟؟؟؟ این با شعوریه که بگی مادرتو ببر صیغه کن؟؟؟؟ شاید از نظر شما شعور باشه!!!!! ولی از نظر من نیست.

محض اطلاعت...سفیه رو هم اینجوری مینویسن...نه صفیحه!!!!!

من هروقت هم فهمیدم اشتباه میکنم قبول کردم

اگه ایراداتون رو در لفافه ی توهین و با لحن موهن ننویسید توهین هم خونده نمیشن

در ضمن اینا اسمش دعوا نیست مجادله که نداریم...داریم مباحثه میکنیم...انقدر جبهه نگیر زود

71. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

حالا توجیهش هم میتونه مثه شما باشه که چالش برانگیزه!!!!!!!!!!
    این توجیه نیست و حقیقته

افراد موافقا و افراد افرادی مخالف
    یک دلیل دیگه هم که باعث میشه بحث پر طرفداری باشه اینه که طرف با اینکه مسلمونه نمی تونه این قسمت دین رو قبول کنه و روحانیون عزیز مجبورا خودشون رو به در دیوار بزنن کلی صغری-کبری بچینن تا این افراد راضی شن
    امضای ایشان

72. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

این توجیه نیست و حقیقته

افراد موافقا و افراد افرادی مخالف
    یک دلیل دیگه هم که باعث میشه بحث پر طرفداری باشه اینه که طرف با اینکه مسلمونه نمی تونه این قسمت دین رو قبول کنه و روحانیون عزیز مجبورا خودشون رو به در دیوار بزنن کلی صغری-کبری بچینن تا این افراد راضی شن
    دقیقا منم همینو گفتم

که بعضیا اصول جدی و موکد دین رو رها میکنن

میان میچسبن به صیغه...که یا سود ببرن یا بخوان بگن اسلام شهوت رو رایج میکنه!!!!

در حالیکه صیغه اونقد بحث نشده که خدا به نماز و زکات و جهاد و احسان و اطعام یتیم و .... تاکید کرده

ولی خب بعیضا چون خودشون شهوت براشون مهمتر از مسائل دیگه است هی میان این بخش رو واکاوی میکنن

وگرنه صیغه خیلی واضح گفته شده که چه شرایطی داره

74. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

همین که من اصل حرف من چیز دیگه ایی هست و شما میای مطالب دیگری رو بولد میکنی اسمش میشه سفسطه

من حرفایی که زدم در مورد صیغه بود...بعد شما میای میگی چرا در مورد اونا تاپیک نمیزنی؟؟؟ خو اصلا چه ربطی به تاپیک زدن داشت؟؟؟

من اصلا و به هیچوجه خودمو عقل کل نمیدونم!!!!!

ولی حرف قرآن و خدا رو کامل میدونم...شاید به دلیل طرفداری و موضعم نسبت به قرآن باعث شده فک کنی دارم از خودم دفاع میکنم و حرف خودمو قبول دارم...در حالیکه من حرف قرآن رو میگم درسته و اونو کامل میدونم نه خودمو!!!!

شما رو نمیدونم ولی به نظر من خیلی زشته که به یه دختر اونم تو فضای باز مجازی بگی خودت حاضری صیغه بشی؟؟؟؟؟ این خیلی باشعوریه؟؟؟؟ این با شعوریه که بگی مادرتو ببر صیغه کن؟؟؟؟ شاید از نظر شما شعور باشه!!!!! ولی از نظر من نیست.

محض اطلاعت...سفیه رو هم اینجوری مینویسن...نه صفیحه!!!!!

من هروقت هم فهمیدم اشتباه میکنم قبول کردم

اگه ایراداتون رو در لفافه ی توهین و با لحن موهن ننویسید توهین هم خونده نمیشن

در ضمن اینا اسمش دعوا نیست مجادله که نداریم...داریم مباحثه میکنیم...انقدر جبهه نگیر زود

1- شما میای چندین مورد رو نام میبری و میگی تا وقتی این موضوعات هست چرا باید در مورد صیغه موقت صحبت کنیم من هم میگم اگه اون مسائل براتون مهم هست بجای نصیحت کردن و غر زدن سر دیگران ( چندین بار این کار رو در تایپیکهای مختلف انجام دادید ) خودتان دست بکار شوید این سفسطه نیست خارج از بحث صحبتی رو مطرح کردید در راستای همون جواب گرفتید.

از سفسطه فقط تلفظ کردنش رو یاد گرفتید

در ضمن اگر می خواستم جبهه بگیرم و دعوا کنم همون اول می گفتم به تو ربطی نداره دوست نداری تو بحث شرکت نکن

2- می گویم خودتان رو مرکز عالم میدونید چون صیغه برای شما خیلی مهم نیست طبق منطقتان برای دیگران هم نباید مهم باشد
    امضای ایشان

75. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

1- شما میای چندین مورد رو نام میبری و میگی تا وقتی این موضوعات هست چرا باید در مورد صیغه موقت صحبت کنیم من هم میگم اگه اون مسائل براتون مهم هست بجای نصیحت کردن و غر زدن سر دیگران ( چندین بار این کار رو در تایپیکهای مختلف انجام دادید ) خودتان دست بکار شوید این سفسطه نیست خارج از بحث صحبتی رو مطرح کردید در راستای همون جواب گرفتید.

از سفسطه فقط تلفظ کردنش رو یاد گرفتید

در ضمن اگر می خواستم جبهه بگیرم و دعوا کنم همون اول می گفتم به تو ربطی نداره دوست نداری تو بحث شرکت نکن

2- می گویم خودتان رو مرکز عالم میدونید چون صیغه برای شما خیلی مهم نیست طبق منطقتان برای دیگران هم نباید مهم باشد

من سر کسی غر نزدم

شما خیلی منفی نگری و بد برداشت میکنی

و مجبورم هم نیستم اون چیزی که شما مدنظرته در موردش حرف بزنم

من نظر خودمو دادم چرا فقط به شما برخورد؟؟؟؟ چرا فقط شما حس کردی داری نصیحت میشی؟؟؟؟

من گفتم این مسائل هستن

کسی که میگه میخوام صیغه کنم...چقدر واجبات دیگه رو بهش بها داده؟؟؟؟

چرا فقط باید یه جنبه های دین برداشته بشه و در موردش حرف زده بشه؟؟؟؟

اونایی که باید بفهمن منظور من چی بوده فهمیدن...ولی شما انقدر سطحی نگاه کردی که فک کردی من میگم بیاید در مورد اینا حرف بزنیم!!!!! درحالیکه منظور اصلی من این بود که این همه مسئله در دین هست و افراد حتی واجبات روزانشون رو هم انجام نمیدن...بعد به صیغه که میرسه داد و هوار میزنن که بله باید صیغه کرد و این نظر اسلامه....مگه چقدر به دیگر نظرات اسلام توجه میکنن و عمل میکنن؟؟؟؟ حرف من این بود

من رشته درسیم با فلسفه و منطق شروع شده و تو دانشگاه هم ادامه داشته....پس خیلی برام عجیب نیستن این کلمات که بخوام تلفظشون کنم

شما یه چیزی برداشت کردی و مطابق برداشت خودت داری رای میدی!!!!

نه اینکه صیغه برای من مهم نباشه...ولی انقدر واضح در موردش گفته شده که نیازی به این همه جنجال نیست

بارها و بارها و بارها گفته شده هرکسی مجاز به صیغه کردن نیست....مراجع تقلید هم گفتن....

حالا اینکه برا شما جالب بوده و برا من نیست....دلیل نمیشه که بخواید منو مواخذه کنین

77. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

من سر کسی غر نزدم

شما خیلی منفی نگری و بد برداشت میکنی

و مجبورم هم نیستم اون چیزی که شما مدنظرته در موردش حرف بزنم

من نظر خودمو دادم چرا فقط به شما برخورد؟؟؟؟ چرا فقط شما حس کردی داری نصیحت میشی؟؟؟؟

من گفتم این مسائل هستن

کسی که میگه میخوام صیغه کنم...چقدر واجبات دیگه رو بهش بها داده؟؟؟؟

چرا فقط باید یه جنبه های دین برداشته بشه و در موردش حرف زده بشه؟؟؟؟

اونایی که باید بفهمن منظور من چی بوده فهمیدن...ولی شما انقدر سطحی نگاه کردی که فک کردی من میگم بیاید در مورد اینا حرف بزنیم!!!!! درحالیکه منظور اصلی من این بود که این همه مسئله در دین هست و افراد حتی واجبات روزانشون رو هم انجام نمیدن...بعد به صیغه که میرسه داد و هوار میزنن که بله باید صیغه کرد و این نظر اسلامه....مگه چقدر به دیگر نظرات اسلام توجه میکنن و عمل میکنن؟؟؟؟ حرف من این بود

من رشته درسیم با فلسفه و منطق شروع شده و تو دانشگاه هم ادامه داشته....پس خیلی برام عجیب نیستن این کلمات که بخوام تلفظشون کنم

شما یه چیزی برداشت کردی و مطابق برداشت خودت داری رای میدی!!!!

نه اینکه صیغه برای من مهم نباشه...ولی انقدر واضح در موردش گفته شده که نیازی به این همه جنجال نیست

بارها و بارها و بارها گفته شده هرکسی مجاز به صیغه کردن نیست....مراجع تقلید هم گفتن....

حالا اینکه برا شما جالب بوده و برا من نیست....دلیل نمیشه که بخواید منو مواخذه کنین

اگه براتون جالب نیست پیشنهاد می کنم اصلا شرکت نکنید برای من و خیلی ها جالبه و این حق رو هم داریم در این مورد بحث کنم

اختلاف عقیده از جایی شروع میشه که یک مسئله برای شما به نحوی واضح شده و برای فرد دیگه به نحوی دیگه ای با گفت و گو و بحث میشه ایرادها ، منشا اختلاف ها رو فهمید و باعث رشد میشه
    این یکی از اساسی ترین دلایل بحثه که شما یا نمی دونید یا در نظر نمی گیرید ( به نحوه دیگه نمی دونید) پس خواهشا ادعای فلسفه و منطق دانی نکنید که آبروی وزارت علوم زیر سوال نره

در ضمن کشف بزرگی کردید واضحه که من مطابق برداشت خودم نظر و رای میدم شما توقع داشتی مطابق برداشت دیگران نظر بدم این دیگه تعجب نداره

از کرامات شیخ ما چه عجب ......... پنجه را باز کرد گفت وجب

سر موضوع کمک به مستمندان یا تهمت نزدن و .... مناقشه خیلی کم به وجود میاد چرا چون اکثرا درست یا غلط بودنشو قبول دارن حالا رعایت می کنن یا نه یه بحث دیگس
    اما در مورد درست یا غلط بودن صیغه موقت نظرات متفاوته و بحث هم اینجا این بود که از نظر اخلاقی و اجتماعی چه ویژگی هایی داره
    نه اینکه دسته ای بگویند ما می خواهیم صیغه کنیم و دسته دیگه اونها رو از این کار باز بدارن ( حتی اینجا طرفداران صیغه هم مخالف انجامش بودن ) پس به موضوع بحث هم توجه زیادی نکردید فقط حرفی در دل داشتید و احتمالا با شنیدن بحث صیغه موقت به وجد اومدید و گفتید

شما که از پشت سیستم نمی تونی از زندگی آدما خبر داشته باشی
    استارتر هم طبق شخصیتی که اینجا نشون دادن اتفاقا از اون آدما هستن که واجبات و مستحبات دین پایبندند و انجام میدن
    اصلا شما فرض کن یه نفر نماز و روزه و ... انجام داده وقتی به این موضوع برسه باز باید بیاد مشابه همین بحثها رو بکنه

همه قدرت هوش ودرایت شما رو ندارن که مسائل اینقدر براشون واضح بشه من قبول کردم امیدوارم بقیه هم بیان همین رو بگن تا خیالت راحت بشه
    امضای ایشان

78. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)