مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 58

موضوع: صیغه موقت

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    تشکر شده 468 بار در 268 پست
    سیستم عامل و مرورگر

صیغه موقت

سلام.

لطفا اگه میخواین این تاپیک رو بخونید با دقت و تا اخر بخونید... این تاپیک فقط در مورد صیغه موقت و دائمه... و فقط نظر دین...

من خودم از صیغه موقت خوشم نمیاد ... از ازدواج هم خوشم نمیاد... اصلا دوس دارم هوس نداشته باشم و مجرد باشم... تو این تاپیک اصلا دنبال قضاوت و .. نیستیم...

فقط میخواهیم نظر دین رو بررسی کنیم...

دیروز داشتم احکام صیغه موقت و دائم رو مطالعه می کردم دیدم هر دوشون خیلی شبیه هم هستن...

صیغه موقت مثل این می مونه که دو نفر عقد دائم کنند و بعد یه مدت طلاق توافقی بگیرن... ازدواج هم حقه و طلاق هم حقه... پس صیغه موقت یه چیزی مثل ازدواج و طلاق بعد از اونه... فرد اگه نخواد صیغه موقت کنه می تونه عقد دائم کنه و بعد طلاق بگیرن...

اما با زنا خیلی فرق داره... زنا میتونه زوری باشه... میتونه با زن شوهردار باشه... میتونه با دختر باکره باشه...

صیغه موقت و دائم نمی تونه زوری باشه و نمی تونه با زن شوهر دار باشه...

صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه، هر دوتاشون مهریه دارن و وجود مهریه در مورد صیغه موقت واجبه اما دائم واجب نیست، هر دوتاشون عده دارن (یعنی زن بعد تمام شدن مدت ازدواج یا طلاق نمی تونه تا چند ماه ازدواج کنه) هر دوشون خطبه عقد دارن و به نیت اجرای فرمان الهی و کنترل (نه هوس بازی و زنا) غرایز جنسی اند. (پس صیغه موقت حتی با زنای توافقی با زن مطلقه هم خیلیییییی فرق داره... اگه اینو قبول نداریم پس باید فرقی بین ازدواج دائم و زنای توافقی با زن مطلقه هم قائل نشیم درحالی که این تفکر کاملا اشتباهه...)

فرق صیغه موقت و دائم تنها تو برخی مسئولیت های بعد ازدواجه (به خاطر اینکه یکی مدت داره و یکی دیگه دائم) و طلاق و ... اما در واقع هر دوشون یه نوع ازدواجن...

من هم اولش صیغه موقت رو مثل زنا فرض کردم و گفتم که این فرقی نداره... اما این دید منفی ماست... خیلی فرق دارن باهم... تنها شباهتشون ارضای میل جنسیه.... فقط یه شباهت دارن... که این موضوع چه در ازدواج موقت و چه در ازدواج دائم و چه در زنا مشترکه... اگه یکی به خاطر کنترل میل جنسی بره ازدواج دائم بکنه ایرادی نداره... صیغه موقت و صیغه دائم داریم... نمی تونیم بگیم صیغه موقت مثل زنا است و این اشتباهه... صیغه موقت مثل دائمه اما موقت...

ما برای کنترل میل جنسی به افراد میگیم که برید ازدواج کنید... زمینه ازدواج همینه... میگیم واسه کنترل میل جنسی بردی ازدواج کنید اما زنا شما رو منحرف میکنه و غرق در هوس بازی میشید.

دقت کنید کنترل.... ازدواج چه دائم و چه موقت واسه کنترل میل جنسیه نه هوس بازی...

یعنی راه به راه نمی تونی هی ازدواج کنی... هر روز هر هفته ( البته چنین چیزی که اصلا ممکن نیست... مورد پیدا نمیشه که ادم بخواد هر روز هر هفته هر ماه با یکی ازدواج کنه و شرایطش مهیا بشه و یه سری مراحل رو طی کنه و ... اما واسه زنا همچین شرایطی مهیاست... زوری و ..) هر ماه هر سال... ولی بالاخره هدف ازدواج این نیست... این کنترل نیست... این هوس بازیه...

اگه کسی این کارو انجام میده (راه به راه ازدواج کنه و طلاق یا صیغه موقت) داره دین رو دور میزنه... همونطور که در دین پر خوری حتی در مورد غذاهای حلال منع شده، هوس بازی هم منع شده اما کنترل غرایز جنسی از طرق درست اشکالی نداره.

شاید بعضی صیغه های دائم و موقتی که انجام میشه ظاهرا قانونی باشه اما اگه جنبه هوس بازی داشته باشه و بی رویه و بی دلیل باشه کاملا غیر دینیه...

دین واسه کنترل غریزه جنسی توصیه به ازدواج کرده اما فقط توصیه به کارهای جنسی نکرده... گفته واسه کنترل میل جنسی ازدواج کنید و زنا نکنید اما این به این معنی نیست که فقط با هدف میل جنسی ازدواج کنید... از نظر دین هدف اصلی ازدواج باید اخلاق باشه و رشد معنوی و فکری فرد و زندگی افراد سر و سامون پیدا کنه و عشق و ... هرچند زمینه ازدواج غرایز جنسیه و نیاز زن و مرد از حهات مختلف به هم

در ضمن وقتی دین میگه صیغه موقت و دائم ... فقط نیاییم این قسمت از دین رو نبینیم... و نگیم اوه چه دین بدی که دنبال هوسه... اولا ادیان دیگه بدتر هستن و دوم اینکه چرا فقط میایم صیغه رو می بینیم... دین ما نگاه زیاد به نامحرم رو منع کرده... همنشینی زیاد با نامحرم رو منع کرده... صحبت صمیمی و زیاد با نامحرم رو منع کرده... خودارضایی رو منع کرده... اگه دنبال دین هستیم باید این دستورات دین رو هم انجام بدید نه فقط چیزایی که خودمون دوست داریم و صیغه کردن و ازدواج و ... اگه فقط دنبال بخش هایی از دین که مربوط به کنترل غرایز جنسیه باشیم و بخش های دیگه رو ندید بگیریم اون هم میشه هوس بازی... اون هم میشه بی دینی...

طرف شاید یه دونه زن داشته باشه اما هزاران ناموس مردم رو زیر نظر داشته باشه و...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-24-2017 در ساعت 04:08 PM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 3 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.21
    تشکـر
    646
    تشکر شده 3,124 بار در 1,753 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : صیغه موقت

سلام با احترام

از دوستان طرفدار صیغه ( شهوت رانی اسلامی) یه سوال دارم :

اجازه هست محارم و خواهر خودتونم واسه کنترلللللللللللللل دقت کنید واسه کنترللللللللل صیغه افراد بشن؟؟؟

4. 4 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

دلنوشته کاربر
    يادمون باشه كه يكي اون بالا تو آسمونا هست كه هوامونو داشته باشه...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.35
    تشکـر
    185
    تشکر شده 82 بار در 62 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Azkhodrazi

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام با احترام

اجازه هست محارم و خواهر خودتونم واسه کنترلللللللللللللل دقت کنید واسه کنترللللللللل صیغه افراد بشن؟؟؟

اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

6. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.21
    تشکـر
    646
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    شما چی
    حاضری خاهر و محارم خودتون واسه کنترل ذکر میکنمممممممم واسه کنترل افرااااد صیغه بشن ؟
    نظریتون رو بنویسید لدفن
    من طرفدار شهوت رانی اسلامی نیستم

7. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

سلام با احترام

دوست عزیر مطلب درباره این بود که صیغه موقت و دائم شهوت رانی اسلامی نیستن و شهوت رانی مخالف حرف اسلامه و اگه شهوت رانی باشه حرام و اشتباهه. یعنی ازدواج های متعدد و زیاد که چیزی جز شهوت رانی اسلامی نیست حرامه.

اما گاهی بعضی شرایط به وجود میاد که مثلا زن طلاق گرته یا اینکه شوهرشو از دست داده نمی تونه ازدواج دائم کنه یا برای مرد... در اینصورت می تونن ازدواج موقت داشته باشن...

من نظر خودمو دادم... نه... خیلی ها راضی نیستن... من که کلا از ازدواج خوشم نمیاد... کلا با زن گرفتن مخالفم.. با هوس مخالفم ...

اذن پدر هم لازمه... دختر ها هم خودشون راضی به صیغه نمیشن...

اما بعضی همونطور که زنان مطلقه (نه دختر باکره) بعدا ازدواج مجدد می کنن و راضی هم هستن... این هم یه جور ازدواجه که شرایط خاص خودشو داره و من شرایطش رو نیاوردم... یکی از شرایطش اینه که فرد نتونه ازدواج دائم کنه...

در این تاپیک فقط مطلب در مورد این بود که صیغه موقت و دائم با زنا فرق داره... ازدواج با زنا فرق داره... و نظر دین... نه نظر من و شما

9. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.21
    تشکـر
    646
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen123 نمایش پست ها
    دوست عزیر مطلب درباره این بود که صیغه موقت و دائم شهوت رانی اسلامی نیستن و شهوت رانی مخالف حرف اسلامه و اگه شهوت رانی باشه حرام و اشتباهه. یعنی ازدواج های متعدد و زیاد که چیزی جز شهوت رانی اسلامی نیست حرامه.

اما گاهی بعضی شرایط به وجود میاد که مثلا زن طلاق گرته یا اینکه شوهرشو از دست داده نمی تونه ازدواج دائم کنه یا برای مرد... در اینصورت می تونن ازدواج موقت داشته باشن...

من نظر خودمو دادم... نه... خیلی ها راضی نیستن... من که کلا از ازدواج خوشم نمیاد... کلا با زن گرفتن مخالفم.. با هوس مخالفم ...

اما بعضی همونطور که زنان مطلقه (نه دختر باکره) بعدا ازدواج مجدد می کنن و راضی هم هستن... این هم یه جور ازدواجه که شرایط خاص خودشو داره و من شرایطش رو نیاوردم... یکی از شرایطش اینه که فرد نتونه ازدواج دائم کنه...

در این تاپیک فقط مطلب در مورد این بود که صیغه موقت و دائم با زنا فرق داره... ازدواج با زنا فرق داره... و نظر دین... نه نظر من و شما

صیغه ای که الان هستش 100 درصد شهوت رانی اسلامیه .چرا چون بارها دیدم در جامعه که طرف تازه اندام جنسیشو شناخته دنبال زن 50 ساله یائسه واسه صیغه میکرده

11. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

صیغه ای که الان هستش 100 درصد شهوت رانی اسلامیه .چرا چون بارها دیدم در جامعه که طرف تازه اندام جنسیشو شناخته دنبال زن 50 ساله یائسه واسه صیغه میکرده
    فک کنم مطلب رو تا اخر نخوندی... منم همینو گفتم در اخر مطلب... که شاید ازدواج هایی رو ببینیم که ظاهرا قانونیه اما اینطور نیست...

اخر مطلب رو بخون در همین مورد توضیح دادم...

که طرف زن داره و هی میره صیغه می کنه... هر ماه هر سال ... این یعنی شهوت رانی و اشتباه...

13. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.05
    تشکـر
    39
    تشکر شده 70 بار در 33 پست
    سیستم عامل و مرورگر

تا اونجایی که من میدونم اجازه ی پدر فقط برای دختر باکره نیازه
    این مورد صیغه ای که شما میگید برای زن طلاق گرفته یا ... خیلی اشکالی نداره
    ولی خب قانون یا خوده دین اسلام میتونست فقط محدودش کنه به همین موارد نه برای کسی که زن داره هم اشکال نداشته باشه !!

14. 2 کاربران زیر از easypeasy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط easypeasy نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم اجازه ی پدر فقط برای دختر باکره نیازه
    این مورد صیغه ای که شما میگید برای زن طلاق گرفته یا ... خیلی اشکالی نداره
    ولی خب قانون یا خوده دین اسلام میتونست فقط محدودش کنه به همین موارد نه برای کسی که زن داره هم اشکال نداشته باشه !!
    فکر کنم شما هم مطلب رو خوب نخوندید... نوشته بودم که برای دختر باکره اذن پدر لازمه...

برای فردی که زن داره اما یه مدت طولانی از زنش دور بود میتونه صیغه موقت انجام بده... مثلا اسیر بشه تو کشور دیگه یا ... نتونه خانوادشو ببینه... یا خودشو کنترل کنه و زنا نکنه یا اگه داره میره سمت زنا به جاش دست به ازدواج بزنه از نوع موقت ا دائم...

یا زن داره و ببینه زن دیگه ای در خطره... مثلا زن بیوه ای وجود داره که سرپرست نداره و توسط افرادی ممکنه مورد ازار و اذیت قرار بگیره... میتونه باهاش ازدواج کنه تا اون زن رو از لکاته شدن نجات بده.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-24-2017 در ساعت 04:15 PM

16. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکـر
    146
    تشکر شده 264 بار در 189 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

درود
    صیغه فرقی با زنا ندارد فقط کلاه شرعیست رویه این عمل شنیع زشت!
    محسن جان فرمودید زنایه به اجبار! در لغت نامه به این میگویند تجاوز , اما اگر دیدتان را باز کنید باید ببینید منظور از اجبار چیست؟ اجبار یعنی شخصی را به زور(اینجا کتک مطرح نیست) وادار به ارتباط بکنیم , مثلا دختری که پول ندارد بزور به صیغه مردی 50ساله درمیاید که....
    از نظر ما این هیچ فرقی با رابطه آزاد پولی ندارد چون سرانجام جفتش به یک چیز ختم میشود, تازه در کشورهای غربی آمده اند ارگان رسمی زده اند و از کسانی که از این راه امرار معاش میکنند حمایت میکنند.
    بعد بعدی نژادپرستی صیغه است!
    چرا یک مرد شوهر دار میتواند نامحدودتا زن را صیغه کند اما یک زن شوهردار نمیتواند؟!(اگر دومی به نظرتان زشت است اولی هم به نظر ما زشت است!)
    چرا یک مرد میتواند هرروز یک زن صیغه بکند اما یک زن باید فلان مدت صیغه نکند؟!
    از نظر من رابطه آزاد بهتر از صیغه است چون نه درش محدودیت نژادپرستانه است نه نابرابر ظالمانه است
    ضمنا خدمتتان عارض بشوم اگر رابطه آزاد به فساد منجر میشود صیغه هم میشود , اصلا مگر در اصل جفتشان هدف شهوترانی نیست؟ حالا چون این کلاه شرعی دارد یعنی خوب است؟
    خطرناک ترین آدمها آنهایی هستند که درک و فهمشان کم و ایمان اعتقادشان زیاد است!
    *آنتوان چخوف

18. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.05
    تشکـر
    39
    تشکر شده 70 بار در 33 پست
    سیستم عامل و مرورگر

فکر کنم شما هم مطلب رو خوب نخوندید... نوشته بودم که برای دختر باکره اذن پدر لازمه...

برای فردی که زن داره اما یه مدت طولانی از زنش دور بود میتونه صیغه موقت انجام بده... مثلا اسیر بشه تو کشور دیگه یا ... نتونه خانوادشو ببینه... یا خودشو کنترل کنه و زنا نکنه یا اگه داره میره سمت زنا به جاش دست به ازدواج بزنه از نوع موقت ا دائم...

]
    یا زن داره و ببینه زن دیگه ای در خطره... مثلا زن بیوه ای وجود داره که سرپرست نداره و توسط افرادی ممکنه مورد ازار و اذیت قرار بگیره... میتونه باهاش ازدواج کنه تا اون زن رو از لکاته شدن نجات بده.
    چرا اتفاقا مطلب رو کامل خوندم و ندیدم که نوشته باشید برای دختر باکره اجازه بدر لازمه
    این مواردی هم که گفتید خیلی به ندرت بیش میاد
    مثلا کسی که اسیر شده به جای اینکه دلش برای خانواده اش تنگ بشه میاد به شهوتش فکر میکنه ؟ به قول بعضی ها اسمش دیگه مرد نیست نره
    یا اینکه گفتید شوهر میره مسافرت و نمیتونه خودش رو کنترل کنه
    خوب این مورد برای زنش هم هست. زنش هم توی خونه تنهاست و نمیتونه خودش رو کنترل کنه چرا شوهره اجازه داره صیغه کنه ولی زنه نه ؟
    جدای از این بحث ها به نظر من آدمی که واقعا عاشق زنش باشه ۱۰ سال هم بیشش نباشه میتونه خودش رو کنترل کنه و گرنه فرقی با خیانت نداره
    البته از نظر من
    درمورد زن بیوه هم اتفاقا ی جای دیگه هم گفتم
    طرف بدون صیغه هم میتونه ازش حمایت کنه ! لازم نیست حتما باهاش رابطه ی جسمی و جنسی برقرار کنه
    ویرایش توسط easypeasy : 07-24-2017 در ساعت 06:40 PM

19. کاربران زیر از easypeasy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.90
    تشکـر
    842
    تشکر شده 526 بار در 397 پست
    سیستم عامل و مرورگر

من طبق قوانین قضاوت می کنم

به سوالات زیر جواب بدین:

1- آیا در اسلام به مرد اجازه داده شده چندین مورد صیغه به صورت همزمان داشته باشد؟

2-آیا به مرد اجازه داده شده همسر صیغه ای موقت 99 ساله داشته باشد؟

3-آیا به مردان متاهل اجازه داده شده همسر صیغه ای اختیار کنند؟
    ویرایش توسط آرش67 : 07-24-2017 در ساعت 09:31 PM
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

21. Top | #13

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,905
    تشکر شده 1,439 بار در 815 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

سلام
    من نمی دانم دو هفته پیش تایپیکی به همین نام ایجاد شد و چندین صفحه هم به طور مفصل بحث شد حالا تازه اگر مطلبی داشتید در امتداد همان تایپیک می نوشتید چه لزومی بود برای ایجاد تایپیک جداگانه؟!!!!!!!!!!!!!!!

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

22. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درودصیغه فرقی با زنا ندارد فقط کلاه شرعیست رویه این عمل شنیع زشت!محسن جان فرمودید زنایه به اجبار! در لغت نامه به این میگویند تجاوز , اما اگر دیدتان را باز کنید باید ببینید منظور از اجبار چیست؟ اجبار یعنی شخصی را به زور(اینجا کتک مطرح نیست) وادار به ارتباط بکنیم , مثلا دختری که پول ندارد بزور به صیغه مردی 50ساله درمیاید که....از نظر ما این هیچ فرقی با رابطه آزاد پولی ندارد چون سرانجام جفتش به یک چیز ختم میشود, تازه در کشورهای غربی آمده اند ارگان رسمی زده اند و از کسانی که از این راه امرار معاش میکنند حمایت میکنند.بعد بعدی نژادپرستی صیغه است!چرا یک مرد شوهر دار میتواند نامحدودتا زن را صیغه کند اما یک زن شوهردار نمیتواند؟!(اگر دومی به نظرتان زشت است اولی هم به نظر ما زشت است!)چرا یک مرد میتواند هرروز یک زن صیغه بکند اما یک زن باید فلان مدت صیغه نکند؟!از نظر من رابطه آزاد بهتر از صیغه است چون نه درش محدودیت نژادپرستانه است نه نابرابر ظالمانه استضمنا خدمتتان عارض بشوم اگر رابطه آزاد به فساد منجر میشود صیغه هم میشود , اصلا مگر در اصل جفتشان هدف شهوترانی نیست؟ حالا چون این کلاه شرعی دارد یعنی خوب است؟
    (آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)شما تاپیک رو خوب نخوندید... از قوانین اطلاعی ندارید... تجاوز یه نوع زناست... زنا یعنی همبستر شدن زن و مرد به صورت نامشروع... میتونه اجباری باشه یا اختیاری...در مورد اینکه ازدواج موقت و دائم با زنا فرق داره در تاپیک توضیح دادم... ازدواج یه چیز جداست...ههر نوع صیغه ای چه دائم و چه موقت رضایت طرفین واجبه و در غیر اینصورت اون ازدواج باطل و غیر شرعی است... پس دختری نمی تونه به زور با مرد 50 ساله زدواج کنه و این کاملا غیر شرعی است...یک مرد شوهردار نمی تواند نامحدودتا زن صیغه کنه... هر روزش که اصلا ممکن نیست و در دنیای واقعی همچین چیزی نمی تونه رخ بده و اگه منظور از هر روز به تعداد زیاده که همونطور که در تاپیک توضیح دادم این کار غیر شرعی است... این رو هم در تاپیک توضیح دادم و سوالات تکراری می پرسید.ارضای میل جنسی هم در صیغه موقت و هم دائم و هم در زنا هست (یه شباهت وحود داره و خیلی تفاوت)... اما در زنا جنبه شهوت رانی داره و باعث گسترش فساد اما صیغه همون ازدواجه که در شرایطی میتونه به صورت موقت انجام بشه... ازدواج با زنا فرق داره... اگه صیغه متعدد و بی دلیل باشه (حتی اگه دور و ورت همچین صیغه هایی رو می بینی) این صیغه ها باطله...صیغه موقت و دائم نباید جنبه شهوت رانی به خودش بگیره... صیغه دائم و موقت برای کنترل غرایز جنسی است در مواردی که برای دوستان هم توضیح دادم و نه شهوت رانی... صیغه موقت مثل همون صیه دائمه که بعدش یه طلاقی هست... فرد می تونه صیغه دائم کنه و بعد طلاق بگیره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط easypeasy نمایش پست ها
    چرا اتفاقا مطلب رو کامل خوندم و ندیدم که نوشته باشید برای دختر باکره اجازه بدر لازمه
    این مواردی هم که گفتید خیلی به ندرت بیش میاد مثلا کسی که اسیر شده به جای اینکه دلش برای خانواده اش تنگ بشه میاد به شهوتش فکر میکنه ؟ به قول بعضی ها اسمش دیگه مرد نیست نره یا اینکه گفتید شوهر میره مسافرت و نمیتونه خودش رو کنترل کنهخوب این مورد برای زنش هم هست. زنش هم توی خونه تنهاست و نمیتونه خودش رو کنترل کنه چرا شوهره اجازه داره صیغه کنه ولی زنه نه ؟جدای از این بحث ها به نظر من آدمی که واقعا عاشق زنش باشه ۱۰ سال هم بیشش نباشه میتونه خودش رو کنترل کنه و گرنه فرقی با خیانت ندارهالبته از نظر مندرمورد زن بیوه هم اتفاقا ی جای دیگه هم گفتمطرف بدون صیغه هم میتونه ازش حمایت کنه ! لازم نیست حتما باهاش رابطه ی جسمی و جنسی برقرار کنه
    صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه،.. این جمله از تاپیک بود... برو تاپیک رو دوباره با دقت بخون(آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)اسلام با تمام موارد ریز و درشت کار داره... دین یعنی برنامه زندگی... این برنامه باید واسه همه دستوراتی رو داشته باشه... این مواردی که گفتم به ندرت پیش نمیاد ... جهان ما جهان جنگه... کل دنیا در حال جنگه... برای شما پیش نیومده لزومی نمیشه برای بقیه پیش نیاد... شما اسیر شو بعدا متوجه میشی... اسیر فقط این نیست که طرف رو بندازن تو زندان و ... میتونه انواع حالات مفقود شدن و ممنوع الخروج شدن و ... رو در برد داشته باشه ... فقط غریزه جنسی و اینکه به گناه نیفته نیست... میتونه به دلیل تنهایی و .. باشه و صیغه موقت یا دائم بخونه... طرف ممکنه سالها دور از خانواده خودش قرار بگیره و ...در نبود طولانی مدت شوهر و خبر نداشتن از اون هم در پایین تر توضیح میدم...شوهر میره مسافرت رو از خودت ساختی. : ) اگه میخواد مسافرت غیر واجب طولانی بره و خانوادشو رها کنه کار غیر شرعی انجام داده... چون خانواده رو نباید واسه یه کار غیر واجب رها کرد... و زن می تونه به خاطر اینکار از شوهرش شکایت کنه و احکام خاصی داره...این که زن نمیتونه ازدواج کنه در حیوانات هم داریم که سیستم تک همسری دارن... یعنی در یک زمان خاص یک حیوان مونث با چند حیوان مذکر نیست... اما یک مذکر میتونه با چند حیوان مونث تولید مثل کنه...در مورد بی خبر بودن زن از شوهرش به مدت چند سال هم یه چیزی داریم به نام طلاق غیابی... یعنی در نبود شوهر و بی خبری از اون به مدت چند سال و مفقود شدن اون، طلاق می گیرن و بعد ازدواج می کنن که واسه خودش احکام خاصی داره.کسی نمی تونه ده سال خودارضایی نکنه...باز هم بنظرم دوباره تاپیک رو بادقت بخون... همه پاسخ ها تو تاپیک داده شده... در تاپیک گفتم فقط نباید این بخش از دین رو دین... أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ [بقره/۸۵] آیا به بعضى از كتاب ایمان مى‌‏آورید و بعض دیگر را انكار مى كنید؟ پاداش كسى كه چنین كند در دنیا جز خوارى نیست و در روز قیامت به سخت‏ترین وجهى شكنجه مى‏شود و خدا از آنچه مى‌‏كنید غافل نیست.»کسی که ادعای دین و دینداری می کنه باید همه قسمت های دین رو اجرا کنه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    من طبق قوانین قضاوت می کنمبه سوالات زیر جواب بدین:1- آیا در اسلام به مرد اجازه داده شده چندین مورد صیغه به صورت همزمان داشته باشد؟2-آیا به مرد اجازه داده شده همسر صیغه ای موقت 99 ساله داشته باشد؟3-آیا به مردان متاهل اجازه داده شده همسر صیغه ای اختیار کنند؟
    سوال اول بله... اگر شرایط اقتضا کنه می تونه حتی تا چهار زن بگیرهاگه زن 99 ساله سالم باشه و مشکلی واسش پیش نیاد و رضایت داشته باشه... این راضی اون راضی... در اینصورت اشکالی نداره... هیچ جای دنیا اشکالی نداره و ازدواجه سوال سوم هم بله که شرایطش رو برای دوستان توضیح دادم (برو اونها رو دقیق بخون)... اما تو تاپیک توضیح ندادم چون تاپیک در مورد تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا است نه در مورد چند ازدواج و شرایط اون که واسه دوستان توضیح دادم..اگه سوال بیشتری هست تو چت باکس یا قسمت هر چه میخواهی بگو پرسیده بشه چون بحث ازدواج همزمان و شرایط اون هدف این تاپیک نداره و باعث میشه تایپک بسته بشه

هیچ کدوم از سوالاتت مربوط به این تاپیک نبود و اگه توضیات بیشتری لازمه تو این تاپیک نمیشه چون ممکنه ببندنش
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-25-2017 در ساعت 10:44 AM

24. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    من نمی دانم دو هفته پیش تایپیکی به همین نام ایجاد شد و چندین صفحه هم به طور مفصل بحث شد حالا تازه اگر مطلبی داشتید در امتداد همان تایپیک می نوشتید چه لزومی بود برای ایجاد تایپیک جداگانه؟!!!!!!!!!!!!!!!
    مرسی... متوجه اون تاپیکم نبودم شرمنده.

25. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکـر
    146
    تشکر شده 264 بار در 189 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

(آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)شما تاپیک رو خوب نخوندید... از قوانین اطلاعی ندارید... تجاوز یه نوع زناست... زنا یعنی همبستر شدن زن و مرد به صورت نامشروع... میتونه اجباری باشه یا اختیاری...در مورد اینکه ازدواج موقت و دائم با زنا فرق داره در تاپیک توضیح دادم... ازدواج یه چیز جداست...ههر نوع صیغه ای چه دائم و چه موقت رضایت طرفین واجبه و در غیر اینصورت اون ازدواج باطل و غیر شرعی است... پس دختری نمی تونه به زور با مرد 50 ساله زدواج کنه و این کاملا غیر شرعی است...یک مرد شوهردار نمی تواند نامحدودتا زن صیغه کنه... هر روزش که اصلا ممکن نیست و در دنیای واقعی همچین چیزی نمی تونه رخ بده و اگه منظور از هر روز به تعداد زیاده که همونطور که در تاپیک توضیح دادم این کار غیر شرعی است... این رو هم در تاپیک توضیح دادم و سوالات تکراری می پرسید.ارضای میل جنسی هم در صیغه موقت و هم دائم و هم در زنا هست (یه شباهت وحود داره و خیلی تفاوت)... اما در زنا جنبه شهوت رانی داره و باعث گسترش فساد اما صیغه همون ازدواجه که در شرایطی میتونه به صورت موقت انجام بشه... ازدواج با زنا فرق داره... اگه صیغه متعدد و بی دلیل باشه (حتی اگه دور و ورت همچین صیغه هایی رو می بینی) این صیغه ها باطله...صیغه موقت و دائم نباید جنبه شهوت رانی به خودش بگیره... صیغه دائم و موقت برای کنترل غرایز جنسی است در مواردی که برای دوستان هم توضیح دادم و نه شهوت رانی... صیغه موقت مثل همون صیه دائمه که بعدش یه طلاقی هست... فرد می تونه صیغه دائم کنه و بعد طلاق بگیره.صیغه موقت و دائم هر دوتاشون اگه با دختر باکره باشن اذن پدر واجبه،.. این جمله از تاپیک بود... برو تاپیک رو دوباره با دقت بخون(آخر این پستم رو که قرمز کردم بخون... اگه سوالی در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون هست مربوط به این تاپیک نیست و اینجا نپرسید و به خاطر بحث ممکنه تاپیک بسته بشه... در قمست هر چه میخواهی بگو یا چت باکس بپرس... این تاپیک در مورد ازدواج همزمان و شرایط اون صحبت نکرد هرچند من برای شما در پایین توضیح دادم و همچنین برای دوستان قبل و بعد.... اما بیشتر از این اینجا پاسخ نمیدم چون تاپیک بسته میشه... منتقل کنید به پیکی جداگانه... این تاپیک فقط تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا رو بررسی کرد و اینکه ازدواج، زنا نیست.)اسلام با تمام موارد ریز و درشت کار داره... دین یعنی برنامه زندگی... این برنامه باید واسه همه دستوراتی رو داشته باشه... این مواردی که گفتم به ندرت پیش نمیاد ... جهان ما جهان جنگه... کل دنیا در حال جنگه... برای شما پیش نیومده لزومی نمیشه برای بقیه پیش نیاد... شما اسیر شو بعدا متوجه میشی... اسیر فقط این نیست که طرف رو بندازن تو زندان و ... میتونه انواع حالات مفقود شدن و ممنوع الخروج شدن و ... رو در برد داشته باشه ... فقط غریزه جنسی و اینکه به گناه نیفته نیست... میتونه به دلیل تنهایی و .. باشه و صیغه موقت یا دائم بخونه... طرف ممکنه سالها دور از خانواده خودش قرار بگیره و ...در نبود طولانی مدت شوهر و خبر نداشتن از اون هم در پایین تر توضیح میدم...شوهر میره مسافرت رو از خودت ساختی. : ) اگه میخواد مسافرت غیر واجب طولانی بره و خانوادشو رها کنه کار غیر شرعی انجام داده... چون خانواده رو نباید واسه یه کار غیر واجب رها کرد... و زن می تونه به خاطر اینکار از شوهرش شکایت کنه و احکام خاصی داره...این که زن نمیتونه ازدواج کنه در حیوانات هم داریم که سیستم تک همسری دارن... یعنی در یک زمان خاص یک حیوان مونث با چند حیوان مذکر نیست... اما یک مذکر میتونه با چند حیوان مونث تولید مثل کنه...در مورد بی خبر بودن زن از شوهرش به مدت چند سال هم یه چیزی داریم به نام طلاق غیابی... یعنی در نبود شوهر و بی خبری از اون به مدت چند سال و مفقود شدن اون، طلاق می گیرن و بعد ازدواج می کنن که واسه خودش احکام خاصی داره.کسی نمی تونه ده سال خودارضایی نکنه...باز هم بنظرم دوباره تاپیک رو بادقت بخون... همه پاسخ ها تو تاپیک داده شده... در تاپیک گفتم فقط نباید این بخش از دین رو دین... أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ [بقره/۸۵] آیا به بعضى از كتاب ایمان مى‌‏آورید و بعض دیگر را انكار مى كنید؟ پاداش كسى كه چنین كند در دنیا جز خوارى نیست و در روز قیامت به سخت‏ترین وجهى شكنجه مى‏شود و خدا از آنچه مى‌‏كنید غافل نیست.»کسی که ادعای دین و دینداری می کنه باید همه قسمت های دین رو اجرا کنه...سوال اول بله... اگر شرایط اقتضا کنه می تونه حتی تا چهار زن بگیرهاگه زن 99 ساله سالم باشه و مشکلی واسش پیش نیاد و رضایت داشته باشه... این راضی اون راضی... در اینصورت اشکالی نداره... هیچ جای دنیا اشکالی نداره و ازدواجه سوال سوم هم بله که شرایطش رو برای دوستان توضیح دادم (برو اونها رو دقیق بخون)... اما تو تاپیک توضیح ندادم چون تاپیک در مورد تفاوت ازدواج موقت و دائم با زنا است نه در مورد چند ازدواج و شرایط اون که واسه دوستان توضیح دادم..اگه سوال بیشتری هست تو چت باکس یا قسمت هر چه میخواهی بگو پرسیده بشه چون بحث ازدواج همزمان و شرایط اون هدف این تاپیک نداره و باعث میشه تایپک بسته بشه

هیچ کدوم از سوالاتت مربوط به این تاپیک نبود و اگه توضیات بیشتری لازمه تو این تاپیک نمیشه چون ممکنه ببندنش
    درود
    محسن جان این قانونی که شما مدافع آنی (به هر ضرب زوری و هر بهانه ایی) دست آدم ها را برای سواستفاده باز میگذارد.
    بحث مذهبی نمیکنم شما هم خواهشا بحث خدا پیغمبر را وسط نکشید چون ما هم آن موقع باید پاسخ بدهیم و کدورت پیش میاید.
    نگاه بکنید:
    فرض کنید یک کشوری "خیالی"قانوی وضع میکند که شما اجازه دارید هر دو روز یکبار راه بروید , فقط هم حق دارید روز سه شنبه لبخند بزنید و باید هرروز هم روزی چهل مرتبه شصت پای تان را بکنید در بینی تان!
    بعد هم جیره بگیران آن دولت میایند مقاله ها منتشر میکنند میگویند مثلا یک نفر چهارشنبه لبخند زد زارتی افتاد و مرد!
    منطقی که بنگرید که هییییچ لزومی ندارد که آدم به این قانون پابند باشد؟!
    شما چون تحت تعلیم این سیستم بوده اید متاسفانه متوجه حرفهای ما نمیشوید و شوربختانه نمیخواهید هم متوجه بشوید!(میترسید اگر 40 بشود 39 به صد روش مختلف بریانتان میکنند!)
    برویم سر بحث صیغه, در این قانون به مردها اجازه داده شده بی محدودیت زن صیغه کنند اما به زنان چنین اجازه داده نشده (!) (حالا نیاید بگویید امکان ندارد و ال بل جیمبل بنده میگویم این اجازه داده شده!)
    بعد هم بزرگوار رابطه جنسی که درش سلام صلوات بدهی چه ندهی رابطه جنسیست فرقی ندارد صیغه باشد یا خیر زیرا اندام جنسی حضرت عالی فقط لذت میفهمد و قوه شهوت فقط لذت را میجوید اگر هم قرار به مفسده باشد از نظر من بدون کلاه شرعی بهتر است.
    ویرایش توسط Aamir2121 : 07-25-2017 در ساعت 11:08 AM
    خطرناک ترین آدمها آنهایی هستند که درک و فهمشان کم و ایمان اعتقادشان زیاد است!
    *آنتوان چخوف

26. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    محسن جان این قانونی که شما مدافع آنی (به هر ضرب زوری و هر بهانه ایی) دست آدم ها را برای سواستفاده باز میگذارد.
    بحث مذهبی نمیکنم شما هم خواهشا بحث خدا پیغمبر را وسط نکشید چون ما هم آن موقع باید پاسخ بدهیم و کدورت پیش میاید.
    نگاه بکنید:
    فرض کنید یک کشوری "خیالی"قانوی وضع میکند که شما اجازه دارید هر دو روز یکبار راه بروید , فقط هم حق دارید روز سه شنبه لبخند بزنید و باید هرروز هم روزی چهل مرتبه شصت پای تان را بکنید در بینی تان!
    بعد هم جیره بگیران آن دولت میایند مقاله ها منتشر میکنند میگویند مثلا یک نفر چهارشنبه لبخند زد زارتی افتاد و مرد!
    منطقی که بنگرید که هییییچ لزومی ندارد که آدم به این قانون پابند باشد؟!
    شما چون تحت تعلیم این سیستم بوده اید متاسفانه متوجه حرفهای ما نمیشوید و شوربختانه نمیخواهید هم متوجه بشوید!(میترسید اگر 40 بشود 39 به صد روش مختلف بریانتان میکنند!)
    برویم سر بحث صیغه, در این قانون به مردها اجازه داده شده بی محدودیت زن صیغه کنند اما به زنان چنین اجازه داده نشده (!) (حالا نیاید بگویید امکان ندارد و ال بل جیمبل بنده میگویم این اجازه داده شده!)
    بعد هم بزرگوار رابطه جنسی که درش سلام صلوات بدهی چه ندهی رابطه جنسیست فرقی ندارد صیغه باشد یا خیر زیرا اندام جنسی حضرت عالی فقط لذت میفهمد و قوه شهوت فقط لذت را میجوید اگر هم قرار به مفسده باشد از نظر من بدون کلاه شرعی بهتر است.
    به مرد همچین اجازه ای داده نشده که هر موقع و هر وقت که خواست و هر تعداد و بی دلیل و شرایط ازدواج کنه... ازدواج واسه خودش شرایط داره...

در موارد مختلف واسه زن هم گفتم شرایطی هست که میتونه طلاق بگیره و بستگی به شرایط داره و ازدواج مجدد کنه...

باز شما میای میگی مرد میتونه هر موقع خواست این کارو بکنه اما زن نه... باو این حرفی که تو داری میزنی از خودته حرف دین نیست... از طرف دیگه هر چیزی تو هر جامعه ای میبینی حرف دین نیست... این همه دزدی تو جامعه کجاش حرف دینه... باز بیا دوباره حرفتو تکرار بکن... حرفی که میزنی حرف دین نیست... حرف خودته جایی نگو حرف دینه...

مرد هر موقع دلش بخواد نمی تونه هر کاری بکنه و شرایطی داره و زن هم در شرایطی میتونه طلاق بگیره... این حرف دینه...

این حرفا مربوط به تایپک نیست اما برای شما سه باره تکرار کردم...

بیشتر از این تاپیک رو میبنده فرخ.

پس دیگه در موردی غیر از موضوع تاپیک صحبت نکن...

27. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکـر
    39
    تشکر شده 35 بار در 33 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام با احترام

منم همیشه صیغه موقت رو با زنا یکی میدونستم اما مطالب زیادی درموردش خوندم و در مورد اینکه چرا از نظر اهل تسنن حرام هست.شما هم میتونید سرچ کنید و بخونید.
    چون خدا بهتر از هرکسی بنده خودش رو میشناسه براش غیر از ازدواج دایم راه دیگه ای هم قرار داده ولی با شرایط خاص خودش ن بی بندو باری و هروز صیغه یه نفر شدن

28. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکـر
    39
    سیستم عامل و مرورگر

زنی که چند سال شوهر داشته و الان جدا شده یا از دستش داده واقعا نیاز به همدم و همسر داره و اگه نتونه صیغه هم بشه باید به سختی و با فشار شدید روحی و حس ناکامی به زندگیش ادامه بده که خیلی بده و عواقب روحی زیادی براش داره با یه ازدواج موقت مناسب و پذیرفتن اینکه این ازدواج موقته و روزی باید اون رو ترک کنه و انشالا ازدواج دایم داشته باشه میتونه به آرامش نسبی برسه

29. کاربران زیر از دنیای نامردی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکـر
    39
    سیستم عامل و مرورگر

این افراد شهوترانیشون در قالب صیغه موقت میخوان پنهان کنن در واقع صیغه موقت براشون یه ابزار واسه رسیدن به هدفه

31. کاربران زیر از دنیای نامردی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)