مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 57

موضوع: عدالت خدا در دنیا با این همه تبعیض کجاست؟

1. Top | #1

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.96
    تشکـر
    1,798
    تشکر شده 1,365 بار در 776 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

عدالت خدا در دنیا با این همه تبعیض کجاست؟

عدالت خدا در دنیا با این همه تبعیض کجاست؟

سوالی که در ذهن خیلی از ماها می گذرد این همه ظلم و نابرابری در دنیاست پس عدالت خدا کجاست؟

جواب این سوال به ظاهر آسان پیچیده و مبسوط هست.که می خواهم در این تایپیک بدان بپردازم.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 4 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

دلنوشته کاربر
    تمرکز کن رو کاری که دوست داری
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.07
    تشکـر
    127
    تشکر شده 157 بار در 115 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

پاسخ : عدالت خدا در دنیا با این همه تبعیض کجاست؟

یه سوال( که جوابش معلومه ) که منم اجازه میخوام تو این تايپيک آقا سعید بپرسم اینه که مگه نميشد مگه امکانش نبود که یه دنیایی باشه که همگی نمیدونم شاد بودن و همگی وضعیت خوب بود بدون هیچ تبعیضی تفاوتی ? قطعا میشد امکان پذير بود ،پس عدالت و این که چرا نیست و این حرفا رو باید تو جمله بالاییم پیدا کرد جایی که گفته میشه مگه امکانش نبود که دنیایی بدون غم بدون اینقدر تفاوت داشته باشیم ? قطعا میشد ولی یکی نخواسته .از بچگی هم بعضی وقتا شنیدم که میگن اگه اون طور که تو میگی بود زندگی کیفی نداشت چون همه مساوی بودن و دیگه همه چی یکنواخت بود !!!!!!!! اینو خیلی تا به الان شنیدم .
    خیلی میخواستم در این مورد حرف بزنم خیلی حرف دارم ولی جاش نیست که نظرم رو بگم چون اینجا ايرانه .
    Neurosurgeon Sajad

4. کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.07
    تشکـر
    127
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

سوال من جواب شماست آقا سعید اگه واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم اگه که نخوايم جدی باشیم میشه گفت بله عدالت داره موج میزنه !!!!!! این جواب نهایی بود .
    Neurosurgeon Sajad

6. 2 کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.67
    تشکـر
    148
    تشکر شده 249 بار در 182 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام

خداوند قراره عدالتشو تو اون دنیا به نمایش بزاره با این دنیا زیاد کاری نداره!

(البته این در صورتی هست که برقراری عدالت رو فقط به عهده خدا بزاریم و خودمون برای برقراریش در این دنیا تلاشی نکنیم)

8. 3 کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    23
    تشکر شده 40 بار در 18 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

خداوند قراره عدالتشو تو اون دنیا به نمایش بزاره با این دنیا زیاد کاری نداره!

(البته این در صورتی هست که برقراری عدالت رو فقط به عهده خدا بزاریم و خودمون برای برقراریش در این دنیا تلاشی نکنیم)
    شاید این جوابی باشه که تو سر ما کردن تا بی عدالتی و ظلم رو ببینیم و ساکت باشیم! بهرحال این حربه ایه که باهاش افراد ظالم به مظلوم حکمرانی و ستم زیادی کردن.

10. 8 کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #6

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.96
    تشکـر
    1,798
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

سلام
    وقتی سخن از عدالت پیش می آید بله خدا عادل هست در همه جا عادل است هدف از آمدن ما به دنیا چیست؟
    برای توضیح مطلب آیه 2 و 3 سوره عنکبوت را نگاه کنید

«أَحَسِبَ النَّاسُ أَن یُتْرَکُوا أَن یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ»، «وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّـهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَلَیَعْلَمَنَّ الْکَاذِبِینَ»«آیا مردم گمان کردند همین که بگویند ایمان آورده ایم رها می شوند و آنان را آزمایش نخواهیم کرد»؛«و همانطور که آزمودیم کسانی قبل از شما را تا خداوند به آنها بیاموزد که کدام دسته راست می گویند و کدام دسته جرء دروغگویانند»

در آیات بالا خداوند خواسته بگوید که انسان را آفردیم به خاطر آزمایش شدن تا مشخص شود کدامیک صادقند و به عهدشان پایدار و کدام دروغگو.
    پس اصل آمدن انسان به این دنیا به خاطر سنجیده شدن و آزمایش هست.
    اگر کل ماجرای هبوط آدم از بهشت به این دنیا نگاه کنیم می فهمیم منظور خلقت انسان چیست؟و هدفش از آمدن به این دنیا چیست؟درحقیقت خدا خواست بگوید که من به انسان اختیار دادم تا خودش سرنوشت خودش را رقم بزند.
    آمده ایم در این دنیا تا لیاقت بهشت رفتن را پیدا کنیم.

تمام ماجراهای زندگی آدمی امتحان الهیست حال سوال پیش می آید چرا این همه امتحانهای انسانها متفاوت و گوناگون هست؟که در پست بعدی به آن می پردازم.
    ویرایش توسط سعید62 : 04-18-2018 در ساعت 12:54 PM

12. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #7
    ghm
    ghm آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.48
    تشکـر
    141
    تشکر شده 404 بار در 224 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    وقتی سخن از عدالت پیش می آید بله خدا عادل هست در همه جا عادل است هدف از آمدن ما به دنیا چیست؟
    برای توضیح مطلب آیه 2 و 3 سوره عنکبوت را نگاه کنید

«أَحَسِبَ النَّاسُ أَن یُتْرَکُوا أَن یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ»، «وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّـهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَلَیَعْلَمَنَّ الْکَاذِبِینَ»«آیا مردم گمان کردند همین که بگویند ایمان آورده ایم رها می شوند و آنان را آزمایش نخواهیم کرد»؛«و همانطور که آزمودیم کسانی قبل از شما را تا خداوند به آنها بیاموزد که کدام دسته راست می گویند و کدام دسته جرء دروغگویانند»

در آیات بالا خداوند خواسته بگوید که انسان را آفردیم به خاطر آزمایش شدن تا مشخص شود کدامیک صادقند و به عهدشان پایدار و کدام دروغگو.
    پس اصل آمدن انسان به این دنیا به خاطر سنجیده شدن و آزمایش هست.
    اگر کل ماجرای هبوط آدم از بهشت به این دنیا نگاه کنیم می فهمیم منظور خلقت انسان چیست؟و هدفش از آمدن به این دنیا چیست؟درحقیقت خدا خواست بگوید که من به انسان اختیار دادم تا خودش سرنوشت خودش را رقم بزند.
    آمده ایم در این دنیا تا لیاقت بهشت رفتن را پیدا کنیم.

تمام ماجراهای زندگی آدمی امتحان الهیست حال سوال پیش می آید چرا این همه امتحانهای انسانها متفاوت و گوناگون هست؟که در پست بعدی به آن می پردازم.
    من که متاسفانه به خدا اعتقادی ندارم.
    قبلا کتاب های اسلام شناسیو اینا زیاد خوندم. حافظ نصف قران و تقریبا تمام حکمت های نهج البلاغه...
    اما بعد از خداناباوری احساس بهتری دارم. و زیاد به کار هم کاری نداریم

14. 4 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #8

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.07
    تشکـر
    127
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    قبلا کتاب های اسلام شناسیو اینا زیاد خوندم. حافظ نصف قران و تقریبا تمام حکمت های نهج البلاغه...

منم راستش دارم سعی میکنم همین اعتقاد رو داشته باشم ینی اعتقاد به هیچی منم وقتی نوجوان بودم مهد قران میرفتم تا تفسیر خوندم ولی الان کامل برعکس عمل کرده

گفتن نظر اینجا ازاده هر کسی برداشت خودش رو داره-اعتقاد خودش رو داره.

یه روز داشتم یه بازی انلاین بود داشتم بازی میکردم دیدم یه نفر اسم اکانتش رو گذاشته There is no god من بهش گفتم البته به انگلیسی که چطوره چرا میگی خدایی نیست؟ از من پرسید خدا کجا هست؟ منم گفتم کسی که تو رو خلق کرده(من اونوقت 16 سال و اینا داشتم) بعد از من پرسیده کسی که تو رو خلق کرده اونو کی خلق کرده.... خلاصه سوالایی ازم پرسیده شد نه فقط این . یه سوالایی ازم پرسیده شد به یه چیزی نبودنش معتقد شدم ولی سوالا یادم نیست. از اون زمان من همینو میگم ینی نیست. ولی تو جایی که زندگی میکنم همه میگن خدا خدا خدا و این چیزا منم بعضی وقتا تحت تاثیر قرار میگیرم میگم هست.
    Neurosurgeon Sajad

16. کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.74
    تشکـر
    2,922
    تشکر شده 1,450 بار در 950 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام

بی عدالتی نتیجه خیانت و ظلم انسانها نسبت به همدیگه است، حتی قانون که در اصل بوجود امده تا حق مظلوم رو از ظالم بگیره در نهایت وسیله ای میشه تا ظالمها بیشتر ظلم کنن

اتفاقات طبیعی رو هم که نمیشه گفت بی عدالتیه، چون هر چیزی که شروعی داره قطعاً پایانی خواهد داشت

18. 2 کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.74
    تشکـر
    2,922
    سیستم عامل و مرورگر

مشکل اینه که در کتابها بجای تاکید به تربیت و پرورش انسان و ساختن شخصی قدرتمند و در عین حال درستکار، همیشه تاکید به « خدا فلان کار رو میکنه » دارن در حالیکه هیچوقت قرار نیست در زندگی عادی انسانها معجزه رخ بده و انسان هر چی بدست بیاره با توان خودش بدست آورده و هر چی که نداره بخاطر ضعف خودش نداره.

20. 2 کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.74
    تشکـر
    2,922
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    شاید این جوابی باشه که تو سر ما کردن تا بی عدالتی و ظلم رو ببینیم و ساکت باشیم! بهرحال این حربه ایه که باهاش افراد ظالم به مظلوم حکمرانی و ستم زیادی کردن.
    همیشه چیزایی رو بهمون گفتن و سعی کردن یاد بگیریم که به نفع خودشون باشه

22. کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. Top | #12

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.96
    تشکـر
    1,798
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

سلام مجدد

نظرات دوستان را خواندم بیشتر درباره وجود خدا بود که خارج از مبحث عدل خداست.که اگر خداوند توفیق داد در تایپیک جداگانه به آن بپردازم.و اما ادامه بحث:سوالی که درباره امتحانات متفاوتی که خداوند از انسانها میگیرد آیا مطابقت با عدل الهی دارد یا نه؟
    اگر نگاهی به آزمونهایی توسط بشر گرفته می شود درصد اعتبار یک آزمون به تشخیص بهتر و تمایز بیشتر داوطلبین در رده های مختلف هست یک مثال اگر امتحان خیل ی سخت باشد تنها افرادی که زیاد خوانده اند و در سطح بالایی قرار دارند سنجیده میشوند و بالعکس. برای همین خیلی آزمونها سطح بندی دارند پس آزمونهای متفاوتی برای آنها طرح میشود تا بهترین نتیجه حاصل شود و رتبه هر کس دقیقا مشخص شود برای همین« هر که در این دیر مقربترند/جام بلا بیشترش میدهند» تا سره از ناسره مجزا شود خوبتر از خوب و خوب از بد و بد از بدتر.خوب تا جایگاه هر شخص دقیقا مشخص شود و هر کس در مرتبه که لایقش هست برسد و جایگاه مناسب ش برسد که این دقیقا تعریف عدالت هست.برای همین هست حضرت زینب(س) درباره واقعه کربلا چنین می گوید:«ما رایت الا جمیلا»ندیدم چیزی جز زیبایی.کربلا بهترین آزمون برای جداسازی خق از باطل بود و مظهر عدل الهی بود.

24. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.74
    تشکـر
    2,922
    سیستم عامل و مرورگر

سلام مجدد

نظرات دوستان را خواندم بیشتر درباره وجود خدا بود که خارج از مبحث عدل خداست.که اگر خداوند توفیق داد در تایپیک جداگانه به آن بپردازم.و اما ادامه بحث:سوالی که درباره امتحانات متفاوتی که خداوند از انسانها میگیرد آیا مطابقت با عدل الهی دارد یا نه؟
    اگر نگاهی به آزمونهایی توسط بشر گرفته می شود درصد اعتبار یک آزمون به تشخیص بهتر و تمایز بیشتر داوطلبین در رده های مختلف هست یک مثال اگر امتحان خیل ی سخت باشد تنها افرادی که زیاد خوانده اند و در سطح بالایی قرار دارند سنجیده میشوند و بالعکس. برای همین خیلی آزمونها سطح بندی دارند پس آزمونهای متفاوتی برای آنها طرح میشود تا بهترین نتیجه حاصل شود و رتبه هر کس دقیقا مشخص شود برای همین« هر که در این دیر مقربترند/جام بلا بیشترش میدهند» تا سره از ناسره مجزا شود خوبتر از خوب و خوب از بد و بد از بدتر.خوب تا جایگاه هر شخص دقیقا مشخص شود و هر کس در مرتبه که لایقش هست برسد و جایگاه مناسب ش برسد که این دقیقا تعریف عدالت هست.برای همین هست حضرت زینب(س) درباره واقعه کربلا چنین می گوید:«ما رایت الا جمیلا»ندیدم چیزی جز زیبایی.کربلا بهترین آزمون برای جداسازی خق از باطل بود و مظهر عدل الهی بود.
    ما که نمیدونیم خدا ما رو آدم خوبی میدونه یا آدم بد و امتحانی که از ما میگیره در چه سطحیه؟

برای همین بهتره به این چیزا فکر نکنیم و بجاش به رشد و تربیت و تلاش فکر کنیم.

در کل بهتره به اینکه خدا چیکار میکنه و کجاست کاری نداشته باشیم و کار خودمون رو انجام بدیم و تنها رابطه ما با خدا سپاسگزاری و طلب خیر و مغفرت باشه.
    ویرایش توسط تجربه : 04-18-2018 در ساعت 06:32 PM

25. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.36
    تشکـر
    47
    تشکر شده 23 بار در 22 پست
    سیستم عامل و مرورگر

4 تا فصل داریم بهار ، تابستون ، پاییز ، زمستون !
    اگه همیشه تابستون بود خسته نمیشدی ؟
    اگه همیشه سرد بود و همیشه برف و بارون بود خسته نمیشدی ؟
    چرا خب قطعا خسته میشدیم زندگی دنیا هم شامل همین حاله اگه همیشه راحت باشی و گشاد بازی در بیاری و تلاش و این چیزا نکنی خب معلومه که زندگی برات ساده و یکنواخت میشه
    برا همین باید سختی کشید و گاهی وقتا راحتی !!!
    البته توی زندگی من هیچ راحتی وجود نداشته که شاید تو زندگی شما هم وجود نداشته باشه سختی پشت سختی ، که ادم خب طبیعتا به عدالت خدا شک میکنه
    از یه طرفیم یه عده ای کاسب اومدن دین درست کردن تا ازش سو استفاده کنن و ظلم های خودشون رو بیشتر کننن چرا هیچکس نمیخاد بفهمه هیچ دینی بالاتر از انسانیت نیست ؟!
    از یه طرفیم یه پفک بخری حتما کسی اونو تولید کرده دیگه خب قطعا چنین دنیای با این همه زیبایی و بزرگی و سختیاش قطعا یه نیروی بزرگی پشتشه
    ولی نمیدونم چرا برا امثال من بی عدالتیش بهمون رسیده
    نمیدونم

26. کاربران زیر از Tarah3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. Top | #15

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.96
    تشکـر
    1,798
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah3 نمایش پست ها
    4 تا فصل داریم بهار ، تابستون ، پاییز ، زمستون !
    اگه همیشه تابستون بود خسته نمیشدی ؟
    اگه همیشه سرد بود و همیشه برف و بارون بود خسته نمیشدی ؟
    چرا خب قطعا خسته میشدیم زندگی دنیا هم شامل همین حاله اگه همیشه راحت باشی و گشاد بازی در بیاری و تلاش و این چیزا نکنی خب معلومه که زندگی برات ساده و یکنواخت میشه
    برا همین باید سختی کشید و گاهی وقتا راحتی !!!
    البته توی زندگی من هیچ راحتی وجود نداشته که شاید تو زندگی شما هم وجود نداشته باشه سختی پشت سختی ، که ادم خب طبیعتا به عدالت خدا شک میکنه
    از یه طرفیم یه عده ای کاسب اومدن دین درست کردن تا ازش سو استفاده کنن و ظلم های خودشون رو بیشتر کننن چرا هیچکس نمیخاد بفهمه هیچ دینی بالاتر از انسانیت نیست ؟!
    از یه طرفیم یه پفک بخری حتما کسی اونو تولید کرده دیگه خب قطعا چنین دنیای با این همه زیبایی و بزرگی و سختیاش قطعا یه نیروی بزرگی پشتشه
    ولی نمیدونم چرا برا امثال من بی عدالتیش بهمون رسیده
    نمیدونم
    سلام
    خوب اگر به دو پست قبلی توجه کرده باشید علت آمدن انسان به این دنیا را سنجیده شدن او گفتم به قول حافظ «ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم/از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم»

28. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.74
    تشکـر
    2,922
    سیستم عامل و مرورگر

سلام
    خوب اگر به دو پست قبلی توجه کرده باشید علت آمدن انسان به این دنیا را سنجیده شدن او گفتم به قول حافظ «ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم/از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم»
    خب به هر دلیل که اومدیم چیزی که الان مهمه اینه که اینجا گیریم و تواناییهامون محدود، بهتره بیشتر در مورد چاره کار بحث کنیم

آدم یاد سری فیلمهای اره میفته
    ویرایش توسط تجربه : 04-19-2018 در ساعت 01:17 PM

30. کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    23
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah3 نمایش پست ها
    با همین استدلالی که آوردین وقتی یک پفک ساده نیاز به خالق داره یک خالق بزرگتر که انسان و زمین و آسمون و کهکشان هارو بوجود آورده نیاز به خالق پیدا نمیکنه؟ خالق خیلی بزرگتری میخواد که! به دور باطل میرسیم همینجوری بریم جلو.

آقا سعید
    اینکه دوستان راجع به وجود خدا صحبت کردن کاملا مرتبط با بحث تاپیک شماست چون:
    مبحث عدل با فرض وجود خالق و روز حساب اصلا نیاز به بحث پیدا نمیکنه که نیاز به تاپیک زدن داشته باشه. شما هر بی عدالتی ای که میبینید رو میتونید با اعتقاد به خدا حواله بدید به روز قیامت و پرونده بسته بشه. زمانی بحث عدالت و نابرابری ها واقعا سوال برانگیز میشه که شک که زاییده عقل هست برای کسی پیش بیاد که اگر خدا و امتحانی مطرح نباشه چطور باید این بی عدالتی هارو توجیه کرد؟ کجا و چطور باید حقمونو طلب کنیم؟ کسانی که به ناروا به جایی میرسن و به دیگران ظلم میکنن رو باید از قدرتشون ساقط کنیم یا در برابرشون سکوت کنیم؟ کسانی که به ناحق بهشون ظلم شده رو چطور حمایت کنیم؟ خودمون در کدوم دسته الان قرار داریم؟ چه کاری برای بهتر شدن زندگی خودمون و دیگران میتونیم در کل انجام بدیم؟ و...
    البته تاپیک متعلق به شماست و شما شاید دوست داشته باشید اینجا کلاس درس دین و زندگی برگزار کنید ولی به نظر من که از بیرون دارم نگاه میکنم حداقل برای یک انجمن روانشناسی مفیدتره که کمی عمیق تر و علمی تر به مسائل نگاه بشه. وگرنه توجیه اینکه خدایی هست و قراره اون دنیا عدالت رو پخش کنه منتظر بمونید و صبر کنید جوابی نیست که نیاز به فکر کردن و بحث خاصی با دیگران داشته باشه عقیده شخصی افراده.

32. 2 کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. Top | #18

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.96
    تشکـر
    1,798
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط ss75 نمایش پست ها
    منم راستش دارم سعی میکنم همین اعتقاد رو داشته باشم ینی اعتقاد به هیچی منم وقتی نوجوان بودم مهد قران میرفتم تا تفسیر خوندم ولی الان کامل برعکس عمل کرده

گفتن نظر اینجا ازاده هر کسی برداشت خودش رو داره-اعتقاد خودش رو داره.

یه روز داشتم یه بازی انلاین بود داشتم بازی میکردم دیدم یه نفر اسم اکانتش رو گذاشته There is no god من بهش گفتم البته به انگلیسی که چطوره چرا میگی خدایی نیست؟ از من پرسید خدا کجا هست؟ منم گفتم کسی که تو رو خلق کرده(من اونوقت 16 سال و اینا داشتم) بعد از من پرسیده کسی که تو رو خلق کرده اونو کی خلق کرده.... خلاصه سوالایی ازم پرسیده شد نه فقط این . یه سوالایی ازم پرسیده شد به یه چیزی نبودنش معتقد شدم ولی سوالا یادم نیست. از اون زمان من همینو میگم ینی نیست. ولی تو جایی که زندگی میکنم همه میگن خدا خدا خدا و این چیزا منم بعضی وقتا تحت تاثیر قرار میگیرم میگم هست.
    سلام
    خوب آنی که خلق کرده را چه کسی خلق کرده؟و.....
    به هر حال باید یک نفر اولی باشد نمی شود نفر اولی نباشد و گرنه اصلا چیزی به وجود نمی آمد آن وجود اول چرا نیاز به علتی ندارد یا نیاز به خالقی ندارد اگر نیارمند بود که خود وابسته و معلول بوده پس باید یک علت العللی باشد که قبل از همه موجودات بوده باشد که خود نیازمند علت نباشد پس هیچگونه نیازی نباید داشته باشد پس هیچ نقصی نباید در او باشد هر گونه نقص و کمبود نشان دهنده داشتن نیاز برای رفع نقص هست پس خود معلول علتی دیگر می شود پس باید بری از هر گونه محدودیت و نقص باشد کمال مطلق داشته باشد.

سلام
    لطف کنید دلیلتان را برای نبودن خدا بفرمایید
    ویرایش توسط سعید62 : 04-19-2018 در ساعت 07:27 PM

34. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.74
    تشکـر
    2,922
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    با همین استدلالی که آوردین وقتی یک پفک ساده نیاز به خالق داره یک خالق بزرگتر که انسان و زمین و آسمون و کهکشان هارو بوجود آورده نیاز به خالق پیدا نمیکنه؟ خالق خیلی بزرگتری میخواد که! به دور باطل میرسیم همینجوری بریم جلو.

آقا سعید
    اینکه دوستان راجع به وجود خدا صحبت کردن کاملا مرتبط با بحث تاپیک شماست چون:
    مبحث عدل با فرض وجود خالق و روز حساب اصلا نیاز به بحث پیدا نمیکنه که نیاز به تاپیک زدن داشته باشه. شما هر بی عدالتی ای که میبینید رو میتونید با اعتقاد به خدا حواله بدید به روز قیامت و پرونده بسته بشه. زمانی بحث عدالت و نابرابری ها واقعا سوال برانگیز میشه که شک که زاییده عقل هست برای کسی پیش بیاد که اگر خدا و امتحانی مطرح نباشه چطور باید این بی عدالتی هارو توجیه کرد؟ کجا و چطور باید حقمونو طلب کنیم؟ کسانی که به ناروا به جایی میرسن و به دیگران ظلم میکنن رو باید از قدرتشون ساقط کنیم یا در برابرشون سکوت کنیم؟ کسانی که به ناحق بهشون ظلم شده رو چطور حمایت کنیم؟ خودمون در کدوم دسته الان قرار داریم؟ چه کاری برای بهتر شدن زندگی خودمون و دیگران میتونیم در کل انجام بدیم؟ و...
    البته تاپیک متعلق به شماست و شما شاید دوست داشته باشید اینجا کلاس درس دین و زندگی برگزار کنید ولی به نظر من که از بیرون دارم نگاه میکنم حداقل برای یک انجمن روانشناسی مفیدتره که کمی عمیق تر و علمی تر به مسائل نگاه بشه. وگرنه توجیه اینکه خدایی هست و قراره اون دنیا عدالت رو پخش کنه منتظر بمونید و صبر کنید جوابی نیست که نیاز به فکر کردن و بحث خاصی با دیگران داشته باشه عقیده شخصی افراده.
    فکر و عقل آدم تا جایی رو قبول میکنه که این دنیا یه سازنده ای داره و طبق خواست خودش ادارش میکنه، هر چند که از نظر ما خیلی از امور عادلانه یا منصفانه نباشه، بهرحال ما در محدوده همین سازنده یا خالق هستیم و فکر کردن به اینکه سازنده رو کی ساخته هیچ تاثیری در زندگیمون نداره.

بنظرم آدم باید به چیزایی فکر کنه که براش سودمنده و فکر کردن به چیزایی که تاثیری در زندگیش ندارن و کاری هم برا تغییرشون نمیتونه انجام رو کنار بذاره.

36. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    23
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    فکر و عقل آدم تا جایی رو قبول میکنه که این دنیا یه سازنده ای داره و طبق خواست خودش ادارش میکنه، هر چند که از نظر ما خیلی از امور عادلانه یا منصفانه نباشه، بهرحال ما در محدوده همین سازنده یا خالق هستیم و فکر کردن به اینکه سازنده رو کی ساخته هیچ تاثیری در زندگیمون نداره.

بنظرم آدم باید به چیزایی فکر کنه که براش سودمنده و فکر کردن به چیزایی که تاثیری در زندگیش ندارن و کاری هم برا تغییرشون نمیتونه انجام رو کنار بذاره.
    شما تمام علوم انتزاعی رو از ریاضیات گرفته تا فلسفه رو زیر سوال بردین با این حرف! خب هرکسی یه جوریه البته. شما احتمالا شخصیت خیلی عملگرایی دارین. ولی فکر کردن حتی به مسائلی که به نظر بی فایده هم میاد فایده ش اینه که مغز رو باز میکنه.
    شک کردن هم نشانه عاقل بودنه. لازم نیست تمام چیزهایی که از اجدادمون بهمون رسیده رو دربست قبول کنیم میتونیم راجع بهشون حداقل فکر کنیم فکر آزاد بدون نشخوار حرف های دیگران برای خودمون.
    منظور من از اینکه گفتم سازنده رو کی ساخته این بود که این استدلال درست نیست برهان علیت برای اثبات وجود خدا مدت هاست در دنیا رد شده و متاسفانه مردم کشور ما هنوز دارن بیانش میکنن.
    برهان علیت میگه هر چیزی علتی داره اگر ما اینو قبول کنیم پس خدا هم باید علتی داشته باشه و دیگه از خدایی کنار میره و اگه بخوایم همینطور پیش بریم به تسلسل می افتیم چون دوباره خدای بعدی همینطور و الی تا بینهایت...
    و یک مسئله مهم دیگه اینکه شما میفرمایید آدم به چیزهایی فکر کنه که براش سودمنده خب البته تا فکر نکنیم نمیتونیم نتیجه گیری و بعدشم عمل خاصی انجام بدیم. ابتدایی ترین کار برای اینکه بفهمیم در این جهان ناعادلانه باید چطور رفتار کنیم اینه که به بی عدالتی ها جنگ ها مثلا نقص های ژنتیکی و بیماری های مادرزادی ظلم حاکمان و مسائل این دست خوب فکر کرده باشیم بعد میتونیم در مسیر حل یا کم کردن این بی عدالتی ها برای خودمون و اطرافیانمون و جامعه مون کاری کنیم و مفید باشیم البته اگر بخوایم و دنبال مفید بودن باشیم.
    به امید اینکه همه قبل از عمل، اهل فکر بشیم.
    ویرایش توسط خورشید خاموش : 04-19-2018 در ساعت 10:15 PM

37. کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)