مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 57

موضوع: عدالت خدا در دنیا با این همه تبعیض کجاست؟

1. Top | #21

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,905
    تشکر شده 1,439 بار در 815 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

پاسخ : عدالت خدا در دنیا با این همه تبعیض کجاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    فکر و عقل آدم تا جایی رو قبول میکنه که این دنیا یه سازنده ای داره و طبق خواست خودش ادارش میکنه، هر چند که از نظر ما خیلی از امور عادلانه یا منصفانه نباشه، بهرحال ما در محدوده همین سازنده یا خالق هستیم و فکر کردن به اینکه سازنده رو کی ساخته هیچ تاثیری در زندگیمون نداره.
    د
    بنظرم آدم باید به چیزایی فکر کنه که براش سودمنده و فکر کردن به چیزایی که تاثیری در زندگیش ندارن و کاری هم برا تغییرشون نمیتونه انجام رو کنار بذاره.
    سلام ی
    اصلا هدف بحث من این نیست که بخواهم فقط بحث صرفا عقیدتی کنم خیلی اوقات وقتی در سختی می افتیم مایوس میشویم و به عدالت خدا شک می کنیم و حتی خدا را انکار می کنیم و نهایتا دست به خودکشی میزنیم چقدر افراد در همین سایت داشتیم که با تفکرات پوچ گرایانه به چنین جایی رسیدند. منشاء همه اینها عدم درک درست از دنیایی هست که در آن زندگی می کنیم اگر شناخت درستی از اینکه چرا آمدیم به این دنیا ؟هدف اصلی زندگی در این دنیا چیست؟ را نفهمیم دیگر بهتر از سرنوشت نابغه ایرانی صادق هدایت نخواهیم داشت.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.70
    تشکـر
    3,009
    تشکر شده 1,481 بار در 973 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    شما تمام علوم انتزاعی رو از ریاضیات گرفته تا فلسفه رو زیر سوال بردین با این حرف! خب هرکسی یه جوریه البته. شما احتمالا شخصیت خیلی عملگرایی دارین. ولی فکر کردن حتی به مسائلی که به نظر بی فایده هم میاد فایده ش اینه که مغز رو باز میکنه.
    شک کردن هم نشانه عاقل بودنه. لازم نیست تمام چیزهایی که از اجدادمون بهمون رسیده رو دربست قبول کنیم میتونیم راجع بهشون حداقل فکر کنیم فکر آزاد بدون نشخوار حرف های دیگران برای خودمون.
    منظور من از اینکه گفتم سازنده رو کی ساخته این بود که این استدلال درست نیست برهان علیت برای اثبات وجود خدا مدت هاست در دنیا رد شده و متاسفانه مردم کشور ما هنوز دارن بیانش میکنن.
    برهان علیت میگه هر چیزی علتی داره اگر ما اینو قبول کنیم پس خدا هم باید علتی داشته باشه و دیگه از خدایی کنار میره و اگه بخوایم همینطور پیش بریم به تسلسل می افتیم چون دوباره خدای بعدی همینطور و الی تا بینهایت...
    و یک مسئله مهم دیگه اینکه شما میفرمایید آدم به چیزهایی فکر کنه که براش سودمنده خب البته تا فکر نکنیم نمیتونیم نتیجه گیری و بعدشم عمل خاصی انجام بدیم. ابتدایی ترین کار برای اینکه بفهمیم در این جهان ناعادلانه باید چطور رفتار کنیم اینه که به بی عدالتی ها جنگ ها مثلا نقص های ژنتیکی و بیماری های مادرزادی ظلم حاکمان و مسائل این دست خوب فکر کرده باشیم بعد میتونیم در مسیر حل یا کم کردن این بی عدالتی ها برای خودمون و اطرافیانمون و جامعه مون کاری کنیم و مفید باشیم البته اگر بخوایم و دنبال مفید بودن باشیم.
    به امید اینکه همه قبل از عمل، اهل فکر بشیم.
    نه اتفاقاً من خودم قبلاًها خیلی به این مسائل فکر میکردم و در نهایت برعکس چیزی که شما میگید به این نتیجه رسیدم که فکر کردن به این چیزا مغز رو خسته میکنه و توان فکر کردن به حقایق زندگی رو از آدم میگیره.

آره شک کردن نشانه عقله اما شک و پرسیدن « چرا » در چیزایی که رو زندگیمون تاثیر داره رو ترجیح میدم.

دقیقاً نیاز نیست همه چیزایی که از گذشتگان رسیده رو تقلید و کپی کنیم، باید در موردشون فکر کنیم و چیزایی که برامون مفید هست رو برداریم، ممکنه گذشتگان بعضی چیزا رو افراط کردن و به بعضی چیزا اصلا نپرداختن، و اینکه بگیم الان در دنیای مدرنیم و به هیچ چیز از گذشته نیاز نداریم اشتباهه، کار درست از نظر من ترکیب خوبیها و موثرهای گذشته و حال هست تا به درد انسانها بخوره و شاید کمی باعث بشه عدالت بوجود بیاد و انسانها در دنیای بهتری زندگی کنن.

عدالت در دنیا رو باید به واسطه کارهایی غیر از زور و جنگ بوجود آورد، چون جنگ باعث کشتار میشه که این خودش یه بی عدالتی بزرگیه، بعد از جنگ اگه عدالت خواهان پیروز بشن بعد از مدتی خودشون تبدیل به ظالم میشن و دوباره بی عدالتی بوجود میاد، همه انقلابهایی که در دنیا انجام شده آخرش همینجور شده.

عدالت واقعی نیاز به فرهنگسازی و تربیت اساسی داره، فرهنگی که به انسانها یاد بده دست از خودخواهی و طمع و زور و تقلید بردارن، من نمیدونم این چطور باید انجام بشه اما میدونم روش درست همینه.

اینم از فکر کردن من

3. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.70
    تشکـر
    3,009
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام ی
    اصلا هدف بحث من این نیست که بخواهم فقط بحث صرفا عقیدتی کنم خیلی اوقات وقتی در سختی می افتیم مایوس میشویم و به عدالت خدا شک می کنیم و حتی خدا را انکار می کنیم و نهایتا دست به خودکشی میزنیم چقدر افراد در همین سایت داشتیم که با تفکرات پوچ گرایانه به چنین جایی رسیدند. منشاء همه اینها عدم درک درست از دنیایی هست که در آن زندگی می کنیم اگر شناخت درستی از اینکه چرا آمدیم به این دنیا ؟هدف اصلی زندگی در این دنیا چیست؟ را نفهمیم دیگر بهتر از سرنوشت نابغه ایرانی صادق هدایت نخواهیم داشت.

منظور من از سود فقط در زمینه مادیات نیست.

منظورم فکر کردن به چیزاییه که سودمند باشن هر چند ماهیتشون معنوی باشه.

اما دیگه فکر کردن به این که خدا کجاست و چه شکلیه نه فایده مادی داره و نه فایده معنوی.

این که به سختی میفتیم و به عدالت خدا شک میکنیم، نشان دهنده ضعفهای خودمونه، یا یه چیزایی رو زوری و تقلیدی یادمون دادن یا اصلا چیزی یادمون ندادن.

یه انسان آگاه نه چیزیو بدون دلیل رد میکنه و نه چیزیو بی دلیل قبول میکنه.
    ویرایش توسط Experience : 04-20-2018 در ساعت 01:44 AM

4. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.51
    تشکـر
    3,067
    تشکر شده 2,982 بار در 1,552 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام
    پیش زمینه اعتقاد به عدالت خدا اعتقاد به وجود خود خداست.
    که در اینجا دو مسئله مطرح میشه:
    یک اینکه ما چجور وجود خدا رو اثبات کنیم کی تا حالا تونسته وجود خدا رو اثبات کنه ما که به چشم خودمون معجزاتی رو که تاریخ ازش حرف میزنه ندیدیم که بخواییم باور کنیم .
    دوم اینکه ممکنه ما خیلی چیزا رو نبینیم و درک نکنیم اما دلیل بر این نیست که اون چیزا وجود نداشته باشه مثلا قبل از پیشرفت تکنولوژی ما اتم رو نمیدیدیم .یا مثلا هیچ کدوم از ماها دوبار مرگو تجربه نکرده که بیاد بگه زندگی پس از مرگ چجوره یا اصلا وجود داره .پس اعتقاد داشتن به چیزی یه مسئله قلبی هست نه یه چیز قابل اثبات مثلا وقتی تو به ظلم نکردن اعتقاد داری نمیتونی تئوری اثبات کنی که چرا ظلم کردن بد هست فقط روحت و وجدانت به درد میاد چون ذاتت نمیتونه اینو بپذیره مگر اینکه ذاتت بر حسب شرایط تغیر کرده باشه .

5. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #25

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,905
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط _Fateme نمایش پست ها
    سلام در اینکه این دنیا آزمون ست شکی نیست
    شما پاسخ دادید که چرا شرایط آزمون ازشخصی به شخص دیگر متفاوت است که برمیگردد به جایگاهی که شخص در اینده به دست خواهد اورد و..
    مگر شرایط هر آزمون داشتن صلاحیت نیست؟
    بهتر نبود شرکت در آزمون زندگی هم صلاحیت هایی مثل داشتن یک تن سالم(ابتدایی ترین حق های هر فرد) رو داشته باشع؟
    با بیسمنت هایی مثل سلامت مادرزادی(بر خلاف بیماریهای مادرزاد) و بعد شخص طبق چیزهایی که در دست خودش بود سنجیده میشد مثل فقر دزدی کردن یا نکردن ابتلا به ببماری ایدز و امثال آن
    اراده و اختیاری که به هرکس داده شد تا انتخاب کند در چه راهی قدم میگذارد
    پس متعاقبا سرنوشت هر شخص در دستان خودش است اینکه انتخاب کند جهنمی باشد یا بهشتی
    ولی خب کودک بیمار مادرزاد(ذهنی و..)
    وقتی حتی توانایی انجام فعالیت های عادی(کار های خوب و بد) که هر شخص انجام میدهد را ندارد پس طبق چه چیزی سنجیده خواهد شد
    زجری که میکشد یا حسرت راه رفتنی که در دل دارد؟
    لابد همین که زنده ست و هدیه ی نفس کشیدن در این دنیا رو دارد برود خدا رو شکر کند خخ
    حقشو که در این دنیا ندادند به این جمله دلخوش کند:
    اون دنیا قرارست سوپراایز شود!
    سلام
    سوالتان را خواندم خوب فردی که معلول ذهنیست و مهجور هست تا بتواند خوب و بد را تشخیص دهد چگونه سنجیده می شود؟ تا آنجا که من میدانم در سوره اعراف بدان پرداخته شده که نه به بهشت میروند و نه جهنم. بلکه جایی بین آنها که بلندیهای اعراف هست و در آنجا سنجیده میشوند تا به بهشت بروند یا جهنم.من بیش از این نمی دانم باید تحقیق کنم تا جواب کاملتری به شما دهم.

7. Top | #26

دلنوشته کاربر
    نمیدانم که کیستم!
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    5
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پیری دیدم به خانهٔ خماری *** گفتم نکنی ز رفتگان اخباری
    گفتا می خور که همچو ما بسیاری *** رفتند و خبر باز نیامد باری

8. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکـر
    146
    تشکر شده 263 بار در 188 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

سلام
    لطف کنید دلیلتان را برای نبودن خدا بفرمایید
    درود
    بزرگوار بنده هروز یک هیولایه بزرگ اسپاگتی را در آسمان میبینم خب؟
    اثبات بکنید همچین چیزی وجود ندارد ، ضمنا دلیلتان باید عقلی هم باشد و درضمن خدمتتان عارض شوم علمای رده بالایه اسپاگتی شناس هم باید نقض شما را تایید کنند! تازه اگر تایید کردند آنها هم انسان هستند صدرصد اشتباه کرده اند! نقضی بر هیولایه اسپاگتی وارد نیست!
    اصلا شرط عقل را پیش گیریم فرض کنید یک درصد همچین چیزی موجود باشد آیا به هیولایه اسپاگتی ایمان نمی آورید؟
    میدانید البته دیدن این هیولا مستلزم این است که شما یک انسان شریف خوب و عاقل و حلال زاده باشیدها هرکسی لیاقت درک هیولایه اسپاگتی را ندارد!
    این را هم اضافه کنم تا زنده هستید حق دارید به هیولا ایمن بیاورید وگرنه با ماکارونی لهتان میکند!
    ضمنا خالق همه جهان این هیولاست وگرنه اثبات کنید نیست!
    سه دو یک ! بدویید ببینم چکار میکنید!
    خطرناک ترین آدمها آنهایی هستند که درک و فهمشان کم و ایمان اعتقادشان زیاد است!
    *آنتوان چخوف

9. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکـر
    146
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

درود خدمت تمامی خوانندگان
    خدمتتان عارض شوم یکی از مهمترین دلایل پوچ گرا شدن بنده همین بحث "عدالت" خدا بود.
    واقعیت این است که خدا "درصورت وجود" یک ناعادل به تمام عیار است ، البته همین بحث عدالت خودش به تنهایی خدا را نقض میکند حالا خدمتتان میگویم:
    خدا عادل است پس این همه ناعدالتی برای چیست؟
    دو پاسخ بیشتر نیست :
    خدا نمیتواند عدالت را برقرار کند پس یعنی قادر مطلق نیست پس خدا نقض شد!
    خدا میتواند عدالت را برقرار کند اما آن را برقرار نمیکند پس با اصل رحمان و رحیم بودن او در تناقض است پس خدا نقض شد!
    البته بعضی ادیان امده اند گفته اند "خدا خیلی وقت است که مرده و رتق و فتق امور را به فرشتگان سپرده" اگر این را در نظر بگیریم باز هم اصل زنده بودت خدا میرود زیر سوال.
    در هر سه صورت عدالت ناقض وجود اوست!
    بعضی ها الکی برای سیاه نمایی میگویند اگر همه قرار بود یکجور باشند که نمیشد خدمت این عزیزان عارض شوم این حرف شما "مساوات است" ما منظورمان "عدالت" است!! منظورمان این نیست که همه بنی بشر یکسان باشند خیر!!!
    ببینید چرا همه در درجه خوشبختی با هم مقایسه و آزمون نمیشوند؟ چرا مثلا یکی فلج میشود یکی سالم؟ نمیدانم متوجه شدید یا نه ، منظورم این است که : چرا یکی در پر قو آزموده و یکی در اوج بدبختی؟ چرا مثلا اینجوری مقایسه نمیشوند : یکی زیاد پولدار باشد یکی هم متوسط باشد ، نه یکی فقیر و یکی غنی....
    باز بعضی ها میگویند این را خود انسان ها الم کرده اند این حرف شما بزرگواران یعنی انسان رویه دست خدا بلند شده و توانسته عدالت خدا را بر هم بزند پس این حرف شما مصداق بارز کفر است ! بگزریم که خود این دوستان هم متوجه نیستند چ میگویند.....
    اصلا فرض کنید یک لحظه پول و اینها از جهان حذف میشد باز هم ناعدالتی در دنیا موج میزند ، یکی باهوش است یکی کم هوش یکی نابینا یکی بینا یکی بیمار یکی سالم ، اینها هیچکدام قابل جمع کردن نیستند اگر خدایی باشد این خود من هستم که رویه پل صراط یقه او را خواهم گرفت این "من" من نیستم کسانی مثل من هستند که در این دنیا پدرشان درآمد و رنگ خوشی را ندیدند...
    چطور است به قول خودش میلیاردها کهکشان ساخته ، اما خودش از پس ساخت انسان برنیامده به خیلی از انسان ها هوش یا توانایی و استعداد داده و به یک سری هیچ نداده ، آیا منصفانه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ، اینرا از ته جانم گفتم ، اینرا خودم درک کرده ام،شدیدا آزار میبینم از اینکه از هر لحاظ کمترم....این من مقصر نیستم....تقصیر او بود!
    پایدار باشید.
    ویرایش توسط Aamir2121 : 05-05-2018 در ساعت 07:54 PM
    *آنتوان چخوف

10. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    خدمتتان عارض شوم یکی از مهمترین دلایل پوچ گرا شدن بنده همین بحث "عدالت" خدا بود.
    واقعیت این است که خدا "درصورت وجود" یک ناعادل به تمام عیار است ، البته همین بحث عدالت خودش به تنهایی خدا را نقض میکند حالا خدمتتان میگویم:
    دو پاسخ بیشتر نیست :
    خدا میتواند عدالت را برقرار کند اما آن را برقرار نمیکند پس با اصل رحمان و رحیم بودن او در تناقض است پس خدا نقض شد!
    البته بعضی ادیان امده اند گفته اند "خدا خیلی وقت است که مرده و رتق و فتق امور را به فرشتگان سپرده" اگر این را در نظر بگیریم باز هم اصل زنده بودت خدا میرود زیر سوال.
    بعضی ها الکی برای سیاه نمایی میگویند اگر همه قرار بود یکجور باشند که نمیشد خدمت این عزیزان عارض شوم این حرف شما "مساوات است" ما منظورمان "عدالت" است!! منظورمان این نیست که همه بنی بشر یکسان باشند خیر!!!
    ببینید چرا همه در درجه خوشبختی با هم مقایسه و آزمون نمیشوند؟ چرا مثلا یکی فلج میشود یکی سالم؟ نمیدانم متوجه شدید یا نه ، منظورم این است که : چرا یکی در پر قو آزموده و یکی در اوج بدبختی؟ چرا مثلا اینجوری مقایسه نمیشوند : یکی زیاد پولدار باشد یکی هم متوسط باشد ، نه یکی فقیر و یکی غنی....
    باز بعضی ها میگویند این را خود انسان ها الم کرده اند این حرف شما بزرگواران یعنی انسان رویه دست خدا بلند شده و توانسته عدالت خدا را بر هم بزند پس این حرف شما مصداق بارز کفر است ! بگزریم که خود این دوستان هم متوجه نیستند چ میگویند.....
    اصلا فرض کنید یک لحظه پول و اینها از جهان حذف میشد باز هم ناعدالتی در دنیا موج میزند ، یکی باهوش است یکی کم هوش یکی نابینا یکی بینا یکی بیمار یکی سالم ، اینها هیچکدام قابل جمع کردن نیستند اگر خدایی باشد این خود من هستم که رویه پل صراط یقه او را خواهم گرفت این "من" من نیستم کسانی مثل من هستند که در این دنیا پدرشان درآمد و رنگ خوشی را ندیدند...
    چطور است به قول خودش میلیاردها کهکشان ساخته ، اما خودش از پس ساخت انسان برنیامده به خیلی از انسان ها هوش یا توانایی و استعداد داده و به یک سری هیچ نداده ، آیا منصفانه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ، اینرا از ته جانم گفتم ، اینرا خودم درک کرده ام،شدیدا آزار میبینم از اینکه از هر لحاظ کمترم....این من مقصر نیستم....تقصیر او بود!
    پایدار باشید.
    سلام
    منظورتون اینه برای مثال فلان شخص پولداره یا در خانواده پولدار به دنیا اومده چرا شما دنیا نیومدید؟اینطوری که میرسیم به همون مساوات .

در مورد اینکه چرا یکی بیماره یا با معلولیت به دنیا میاد من به دلیل اینکه بهم مربوط میشد تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که جهان نظام علت و معلول هست.هر تصمیم و انتخابی یک پیامد و نتیجه ای داره .برای مثال فرزندی که با معلولیت به دنیا میاد آیا خدا خواسته که معلول به دنیا بیاد؟اکثر افراد میگن بله ولی من اینطوری فکر نمیکنم. با کمبود یک ویتامین و .... در بدن مادر باعث میشه رشد فرزند با مشکل روبرو بشه که علت بعضی ها رو تا حالا پیدا کردن و پیشگیری میکنن و بعضی ها رو فعلا بشر قادر به پاسخگویی در موردش نیست
    در آخرت هم هرکس با توجه به شرایطش سنجیده میشه و همینطور هم که قرآن گفته ظلمی نمیشود.انسان سالم که قدرت اختیار دارد و پیامبر و کتاب برای هدایتش فرستاده در آخرت مسئول است و باید پاسخ بدهد ولی معلولی که که مشکل ذهنی داشته و عملا قدرت انتخابی نداشته فراتر از توانش هم از او نمیخواهد.
    ویرایش توسط Johny : 05-05-2018 در ساعت 10:51 PM

11. کاربران زیر از Johny بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #30

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,905
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

دو پاسخ بیشتر نیست :
    ، اینرا از ته جانم گفتم ، اینرا خودم درک کرده ام،شدیدا آپزار میبینم از اینکه از هر لحاظ کمترم....این من مقصر نیستم....تقصیر او بود!
    پایدار باشید.
    سلام
    خدا یک سری قواعدی در دنیا ایجاد کرده طبق آن عمل می کند ضمنا انسان در حیطه اختیارش بازخواست خواهد شد. ضمنا تایپیک زیر را بخوان.
    استیون هاوکینگ اعجوبه ای که هرگز تسلیم نشد

ویرایش توسط سعید62 : 05-05-2018 در ساعت 11:05 PM

13. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکـر
    146
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

نقل قول نوشته اصلی توسط Johny نمایش پست ها
    سلام
    منظورتون اینه برای مثال فلان شخص پولداره یا در خانواده پولدار به دنیا اومده چرا شما دنیا نیومدید؟اینطوری که میرسیم به همون مساوات .

در مورد اینکه چرا یکی بیماره یا با معلولیت به دنیا میاد من به دلیل اینکه بهم مربوط میشد تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که جهان نظام علت و معلول هست.هر تصمیم و انتخابی یک پیامد و نتیجه ای داره .برای مثال فرزندی که با معلولیت به دنیا میاد آیا خدا خواسته که معلول به دنیا بیاد؟اکثر افراد میگن بله ولی من اینطوری فکر نمیکنم. با کمبود یک ویتامین و .... در بدن مادر باعث میشه رشد فرزند با مشکل روبرو بشه که علت بعضی ها رو تا حالا پیدا کردن و پیشگیری میکنن و بعضی ها رو فعلا بشر قادر به پاسخگویی در موردش نیست
    در آخرت هم هرکس با توجه به شرایطش سنجیده میشه و همینطور هم که قرآن گفته ظلمی نمیشود.انسان سالم که قدرت اختیار دارد و پیامبر و کتاب برای هدایتش فرستاده در آخرت مسئول است و باید پاسخ بدهد ولی معلولی که که مشکل ذهنی داشته و عملا قدرت انتخابی نداشته فراتر از توانش هم از او نمیخواهد.
    درود
    خیر بزرگوار
    میگوییم چرا یکی کفش ندارد بپوشد یکی بنز آخرین مدل دارد!!
    میگوییم چرا قیاس ها و آزمون ها اینطور نیست مثلا یکی بنز داشته باشد یکی پراید...
    متوجه شدید؟
    این تضاد به طرز فجیحی از عدالت بدور است و برای فهم آن هم نیاز به نبوغ خاصی نیست "کرم" هم فرق بین درخت پربار و کم بار را میفهمد!
    درمورد مشکل بیماری:
    اگر میفرمایید ویروس ها و میکروب ها خارج از قدرت "قادر مطلق" هستند پس باید به این قدرت شک کرد! و یا باید پنداشت قادر مطلق خواسته به یک بهانه ایی ملت بیچاره را مریض کند! راستی یک سوال نمیشد اصلا "مهربان مطلق" زجر و بدبختی را از این "مخلوق ضعیف" بردارد؟
    یعنی نمی توانست بردارد یا نمیخواست بردارد؟!
    متوجه شدید؟
    ضمنا در یک دنیای بقول شما فانی نمیتواند عدالت ساده را رعایت کند چطور در یک دنیای بزرگتر این کار را بکند؟
    مثالی میزنم:
    یک شخص کم زور نمیتواند 5 کیلو بار را بلند کند آیا یحتمل هست 500 کیلو بار را بردارد؟
    *آنتوان چخوف

15. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکـر
    146
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

سلام
    خدا یک سری قواعدی در دنیا ایجاد کرده طبق آن عمل می کند ضمنا انسان در حیطه اختیارش بازخواست خواهد شد. ضمنا تایپیک زیر را بخوان.
    استیون هاوکینگ اعجوبه ای که هرگز تسلیم نشد

درود
    با این حساب پس من باید یک کله به بهشت بروم

سعید جان یک سوال ازتان می پرسم، چرا در پس ذهن همه هست برای سعادتمندی باید پدر آدم دربیاید؟
    چرا مثلا برای فلان آدم پولدار یا خوشتیپ یا خوش لباس این مثال ها زده نمیشود؟
    چرا فقط "آزمون الهی" مال بدبخت بیچاره هاست؟ قضیه بو داردها ، به خیالمان بویش هم این است تا بشود بدبختی را تویه سرشان زد تا به بدبختی خویش راضی باشند!
    بگزریم
    *آنتوان چخوف

16. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.18
    تشکـر
    44
    تشکر شده 82 بار در 56 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot

ما که نمیدونیم خدا ما رو آدم خوبی میدونه یا آدم بد و امتحانی که از ما میگیره در چه سطحیه؟

برای همین بهتره به این چیزا فکر نکنیم و بجاش به رشد و تربیت و تلاش فکر کنیم.

در کل بهتره به اینکه خدا چیکار میکنه و کجاست کاری نداشته باشیم و کار خودمون رو انجام بدیم و تنها رابطه ما با خدا سپاسگزاری و طلب خیر و مغفرت باشه.
    هر چیزی که اجازه نقد شدنش داده نشه شک برانگیزه
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

17. Top | #34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.18
    تشکـر
    44
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot

درود

سعید جان یک سوال ازتان می پرسم، چرا در پس ذهن همه هست برای سعادتمندی باید پدر آدم دربیاید؟
    چرا فقط "آزمون الهی" مال بدبخت بیچاره هاست؟ قضیه بو داردها ، به خیالمان بویش هم این است تا بشود بدبختی را تویه سرشان زد تا به بدبختی خویش راضی باشند!
    بگزریم
    زنده یاد احمد کسروی :

هیچگاه درک نکردم چرا کافری که بیمار می شود، دچار عذاب الهی شده و مسلمانی که بیمار می شود درچار آزمون الهی شده ...! مرض که یکیست ! شاید تفاوت در نگرش انسانهاست ... جهل نرم ترین بالشی است که انسان می تواند سر خود را روی آن بگذارد و بخوابد .....

18. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.70
    تشکـر
    3,009
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط برزین نمایش پست ها
    هر چیزی که اجازه نقد شدنش داده نشه شک برانگیزه
    خب شما بگرد اگه تونستی خدا رو از نزدیک ببینی خبر بده ما هم بیایم

برای اینکه شک نکنی باید یاد بگیری از ذهنت استفاده کنی
    ویرایش توسط Experience : 05-10-2018 در ساعت 01:23 PM

19. Top | #36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.70
    تشکـر
    3,009
    سیستم عامل و مرورگر

زنده یاد احمد کسروی :

هیچگاه درک نکردم چرا کافری که بیمار می شود، دچار عذاب الهی شده و مسلمانی که بیمار می شود درچار آزمون الهی شده ...! مرض که یکیست ! شاید تفاوت در نگرش انسانهاست ... جهل نرم ترین بالشی است که انسان می تواند سر خود را روی آن بگذارد و بخوابد .....

همیشه اینجوری نیست مثلاً هر کی پرخوری کنه مریض میشه، مسلمان و کافر نداره.

آزمونهای خدا شامل همه آدما میشه و نه فقط مسلمانها.

چیزهایی رو که خودتون نمیتونید درک کنید برای بقیه آدما جهل حسابش نکنید، اگه ذهنتونو آزاد بذارید میبینید که توی این دنیا هر چیزی ممکنه، حتی ممکنه آزمایش شامل کافر بشه و عذاب شامل مسلمان و البته کسی نمیتونه تعیین کنه چی آزمایش بوده و چی عذاب، اینو فقط خدا میدونه.
    ویرایش توسط Experience : 05-10-2018 در ساعت 01:25 PM

20. Top | #37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.18
    تشکـر
    44
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot

خب شما بگرد اگه تونستی خدا رو از نزدیک ببینی خبر بده ما هم بیایم

برای اینکه شک نکنی باید یاد بگیری از ذهنت استفاده کنی
    اینکه دلیل نمیشه دوست گرامی
    شما که از نزدیک دیدید به ما هم نشون بدید ایمان بیاریم (!!!!!!!)

21. Top | #38

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,905
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

درود

بگزریم
    سلام
    خیر آزمون مال همه هست هر نفر به شکلی. اتفاقا خدا گناهکاران را بیشتر غرق نعمت می کند تا ببیند تا چه حد طغیان می کنند هر کس به طریقی سنجیده می شود. این دنیا محل گذر هست سرای ماندن نیست. وگرنه نهایتا 120 سال زندگی بعدش هیچ اصلا معنا ندارد که این همه مهارت بیاموزی آخرش هیچ شوی.

22. Top | #39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام ؛
    به نظرم شما عدالت رو با مساوات یکسان فرض کردید .
    مثل اینکه بگیم ، چون عقاب بال داره ، ما پا داریم و ماهی هیچ کدوم ، عدالت رعایت نشده و عقاب از همه خوش به حال تره
    اون چیزی هم که درباره غول اسپاگتی گفتین ، سالیان ساله فلاسفه های مشهور دنیا ، از افلاطون بگیر تا ملاصدرا و ابن سینا و ... دربارش بحث کردن و با منطق اثبات کردن. لذا من و شما اولین کسای نیستیم که موجودیت هدا به ذهنمون رسیده .
    اگه خواستین ادامه بدید این بحثو (که حتما توصیه میدم ادامه بدید ، چون عقاید بعدی شما هم از همین خداشناسی شکل میگیره ) اول اون ها رو بخونید ، بعد فکر کنید کجاهاش به نظرتون غیر منطقیه ، این جوری چرخ و دوبار اختراع نمیکنیم !

23. Top | #40

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,905
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

زنده یاد احمد کسروی :

سلام
    حکمت اتفاقات افتاده را نمی توان فهمید هزار دلیل برای ایجاد یک اتفاق هست پس اینکه هیچ کجای اسلام چنین چیزی گفته نشده و برعکس گفتند که اینقدر محکم درباره دلیل حوادث حرف نزنید ماهایی که از اسرار غیب خبر نداریم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)