صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 60

موضوع: رسوم غلط در خواستگاری و ازدواج

16738
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

رسوم غلط در خواستگاری و ازدواج

1. چادر سفید ، کت وشلوار مشکی

خواستگاری برای بهتر شناختن و بهتر شناساندن است. پس لطفا در مراسم خواستگاری برای هم نقاب نزنید و فیلم بازی نکنید.

خانم محترم چرا در مراسم خواستگاری کفش پاشنه 30 سانتی می پوشی؟ و بعد هم شلوار بلند می پوشی که معلوم نشود این قد طبیعی خودت نیست؟
    با همان قد طبیعی خودت در مراسم خواستگاری حاضر بشو.
    آقای محترم شما که تا حالا به عمرت یک بار هم کت نپوشیده ای چرا مراسم خواستگاری کت و شلوار می پوشی؟
    دختر خانم شما که چادری نیستید یعنی چه که شب خواستگاری با چادر سفید جلوی خانوادة پسر ظاهر می شوید؟ می خواهید با این کارتان چی بگویید؟
    شب خواستگاری با کارهایمان اینقدر دروغ به خورد همدیگر ندهیم! خودتان باشید.
    من اگر عینکی هستم شب خواستگاری باید عینکم روی چشمم باشد.
    خانمها چرا شب خواستگاری هفت قلم آرایش می کنید؟ آن خانوادة پسر کسی را کی می بینند شمای طبیعی و حقیقی نیستید. چون آن چیزی که دیده می شود باید چهرة واقعی تو باشد.
    در ضمن شب خواستگاری با الفاظ قلنبه سلنبه صحبت نکنید.
    ما در شب خواستگاری قرار است درست بشناسیم و درست بشناسانیم. ما قرار است شریک زندگی مان را انتخاب کنیم. قرار نیست دروغ بگوییم و دروغ ببینیم.

2. هرچی مامان بابا بگن
    مادر و پدر دختر و پسر، یادتان باشد که برای کی دارید خواستگاری می روید. برای پسرتان دارید خواستگاری می روید نه برای خودتان.
    قرار است پسر شما زن بگیرد. پس کمی هم به سلیقه و ذائقة پسرتان دقت کنید. همه اش نخواهید نظر خودتان را غالب کنید. همه اش قرار نیست شما بپسندید.
    البته شما هم باید بپسندید ولی نظر خود پسر شرط است.
    خانوادة دخترها یادتان باشد که برای شماها شوهر نمی آید، دارد یک نفر می آید که شوهر دخترتان بشود.
    یک مقدار به بچه هایمان میدان بدهیم. در خواستگاری به آنها اجازة انتخاب بدهیم.

3. بله را که گرفتیم، زودتر عقدشون کنیم محرم بشن
    از خواستگاری تا تصمیم برای رد یا قبول طرف مقابل به طور میانگین باید سه ماه زمان بگذرد. کمتر از این را توصیه نمی کنم اما بیشتر هم شد اشکالی ندارد.
    چرا سه ماه؟
    چون می خواهیم در این مدت تحقیق کنیم. قبلا گفتیم که بهترین زمان برای تحقیق بعد از اولین جلسه خواستگاری است.
    این جوری نباشد که این هفته بروند خواستگاری، هفتة بعد جلسه دوم خواستگاری و هفته سوم مهربران و هفته بعد هم عقدکنان. این غلط است.

4. عمه خانوم بزرگ ما هستن، حضورشون واجبه!

در جلسة اول و دوم خواستگاری فقط باید این افراد حضور داشته باشند:
    پدر و مادر عروس و داماد
    خود عروس و داماد
    خواهر و برادر عروس و داماد (در صورتی که بزرگ باشند و اگر بچه باشند نه چون اذیت می کنند و نظم جلسه را به هم می زنند)
    هیچ کس دیگری در جلسه اول و دوم خواستگاری نباید باشد!
    خاله، عمه، عمو، دایی، مادربزرگ، و .... نباید باشند چون خواستگاری یعنی بررسی، نه لشگر کشی!
    چون اگر همه بیایند از فردا یکی یکی شروع می کنند به زنگ زدن و نظر دادن و اجازة فکر کردن را به شما نخواهند داد.
    حتما باید مرد خانواده جلسه اول حضور داشته باشد.
    خواستگاری باید مخفیانه انجام بشود. به هیچ وجه اعضای فامیل را در جریان نمی گذارید چون خواستگاری مرحلة تکمیل تحقیقات ما است. ادامة شناخت ما است. هنوز قرار نیست ازدواجی صورت بگیرد.
    پیامبر اکرم (ص): ازدواج را آشکارا برگذار کنید و خواستگاری را پنهان.

5. مجلس دختر بینان!

بعضی ها می گویند که ما رسم داریم قبل از اینکه خانواده پسر رسما به خواستگاری بروند، مادر و یا خواهر پسر می روند دختر را می بینند و اگر پسندیدند به خواستگاری می روند.

دختر خانمها اجازه ندهید به شما توهین بشود!

مجلس دختر بینان ممنوع!!!!

مادر پسر چه چیزی را می خواهد ببیند؟ اینکه اندام دختر چطوری است؟ این که دور کمر و باسن و سینة دختر چقدر است؟ این توهین است! این بی تربیتی است. این بی دینی است.
    مگر می خواهید مجسمه بخرید؟ اگر می خواهید هیکل و اندام دختر را ببینید وقتی که دارد از خانه می رود بیرون، در مسیر رفت و آمدش او را نگاه کنید. یا تو دانشکاه و محل کارش او را ببینید. اگر ظاهر آن را همانطور که در بیرون هست پسندیدید بعد خانوادگی بروید خواستگاری.
    اگر قرار باشد هر روز یک مادر و دختر بیایند دختر شما را ببینند و جواب رد بدهند، آن وقت دختر فکر می کند که نکند یک عیب و ایرادی دارد که هر کسی که می آید جواب رد می دهد.

اینقدر با کارهایمان دل خدا را از خودمان نرنجانیم.

6. حالا یه دور بزنیم، اگه بهترش نبود برمیگردیم

سوال: آیا خانوادة دختر می توانند به چند تا پسر اجازه بدهند که (مثلا در طول یک هفته) به خواستگاری دخترشان بیایند؟
    جواب:
    ما این کار را توصیه نمی کنیم. چون کافیست که یکی از این پسرها بفهمند که همزمان با خودشان کسان دیگری هم در کار هستند، به آنها بر خواهد خورد. می گویند ما رسما آمده ایم و اعلام کرده ایم که ما دختر شما را می خواهیم آنوقت شما فردای آن روز به کس دیگری اجازه داده اید که به خواستگاری دخترتان بیاید؟
    ضمن اینکه خود خانوادة دختر هم دچار تردید و دو دلی و سردرگمی برای انتخاب می شوند. چون می خواهند خواستگارها را با هم مقایسه کنند.
    رسول اکرم (ص): هیچ کدامتان دختری را که دیگری خواستگاری نموده است خواستگاری نکنید.
    اگر کسی امشب آمد به خواستگاری دخترتان و به نتیجه رسیدید که نمی خواهید، فردا شب پیغام می دهید که نه نمی خواهیم و دیگر پیگیری نکنید و پس فردا می توانید به بعدی اجازه بدهید که بیاید خواستگاری دخترتان. ولی همزمان را توصیه نمی کنیم.
    پس خانواده های دختر خانها اجازه ندهید چند خواستگار همزمان برای دخترتان بیایند و در جلسة اول خواستگاری توضیح خواهم داد اگر به سرعت بخواهیم پاسخ منفی بدهیم می شود داد.

بگذارید به خانوادة پسرها هم این را بگوییم که لطف بکنید هم زمان چند تا چند تا خواستگاری نروید و همه را هم تو آب نمک بخوابانید و همه را هم بی خبر بگذارید (نه تلفنی نه خبری). مثلا ده جا رفتند خواستگاری اصلا انگار نه انگار که یک انسان با یک انسان رابطه برقرار کرده. می روند خواستگاری و خوششان نمی آید اصلا خبر نمی دهند. پس لطف کنید چه خانوادة پسر و چه دختر یکی یکی خواستگاری بروند یا خواستگار بپذیرند و به هم هم خبر بدهند. اگر بعد از جلسة اول به نتیجه رسیدید که به درد هم نمی خورید تلفن می کنید و می گویید نه و بعد مورد دوم را اجازه می دهید بیاید. (یا اینکه می روید خواستگاری)

سلام دوستان

این تاپیک درمورد رسوم غلط در خواستگاری و ازدواج سنتیه

و منظور فقط رسوم مربوط به مهریه و ریخت و پاشای عروسی نیست
    بلکه رسوم و آداب غلط مربوط به رفتار اجتماعی که طی مراحل مختلف خواستگاری و ازدواج که به فرد و خانواده تحمیل میشه
    و چه بسا شعور و شخصیت و عزت نفس دختر یا پسر را از اول زیر سوال میبره

خلاصه حرف من اینه که قرار نیست چون یه زوجی قراره ازدواج سنتی داشته باشند الزاما زیر بار هر نوع رسم رسومی برن
    خیلی از رسوم گذشته از فرهنگا و شهرهای مختلف ایران قشنگ و بجاست، ولی دلیل نمیشه اگه با عقل و زمانه الان ما نمیخونه بخوایم عینا تکرارش کنیم
    دین ما تقلید کورکورانه از گذشتگان را نهی کرده

من چند مورد که به نظر خودم بی مورده را به نقل از دکتر شاهین فرهنگ (با اندکی تغییر) اول تاپیک مثال زدم،

شاید به نظر بعضی دیگه این رسوم درست و لازم باشه ، جسارت نشه خلاصه!

خوشحال میشم شرکت کنید نظرتون رادرمورد رسوم درست و غلط بخونم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 5.jpg  
    امضای ایشان

2. 8 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رسوم غلط در خواستگاری و ازدواج

سلام نغمه جان
    عالی بود تاپیکت بخصوص این قسمت. مجلس دختر بینان!
    توی قم که این رسوم رایجه که اول مادر میاد دخترو برانداز میکنه بعد میره.من که کلا سپردم به مادرم اگر کسی زنگ زد همچین عقایدی داشت در جا رد کنه.

4. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

مجلس دختر بینان اسمش زشته...و این تعریفی که شما واسش نوشتی غلطه فکر کنم
    بنظر من خیلی ام خوبه منم وقتی مادرم برای خاستگاری رفت اول تنها رفت هم خانوممو دید
    هم با مادرش صحبت کرد...هدفشم هم دیدن دختر بودو صحبت باهاش هم اینکه یه شناخت کوچیکی پیدا کنن از خانواد ببینن بهم میخوریم یانه...
    و اینکه درکل ببینن مزه دهنشون چیه
    بنظرم خیلی هم بجاست اگه برای یه اشنایی کوچیکی باشه
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

6. 4 کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

من که هر جا رفتم خواستگاری ( به جز سری اول) همون جلسه اول خودم همراه با مادرم رفتم
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

8. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

من که خودم همسرم رو پسندیدم بعد خانوادم دیدند
    چون من میخواستم زندگی کنم

10. 4 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط صابیر نمایش پست ها
    بنظر من خیلی ام خوبه منم وقتی مادرم برای خاستگاری رفت اول تنها رفت هم خانوممو دید
    هم با مادرش صحبت کرد...هدفشم هم دیدن دختر بودو صحبت باهاش هم اینکه یه شناخت کوچیکی پیدا کنن از خانواد ببینن بهم میخوریم یانه...
    گفتم ممکنه در این مورد نظر افراد متفاوت باشه... اما به نظر من این مراسم کاملا غلطه

ببینید ازدواج یه تصمیم بزرگه که شخص به عنوان یه فرد مستقل و بالغ باید بتونه انجام بده، محول کردنش به شخص دیگه حتی پدر مادر درست نیست
    رضایت و مشورت با خانواده صد در صد مهم و لازمه ، شرطه لازمه ولی کافی نیست
    چون اولا هر چقدرم پدر و مادر از سلیقه پسرشون با خبر باشن و بدونن چی میخواد، ایده آلی که از عروس تو ذهنشونه با ایده آل پسر مطمئنا تا حدی فرق میکنه
    دوما این خود فرده که باید سعی در شناخت طرف مقابلش کنه، این یه پوئن مثبته که خودشو از اول در تصمیم گیری دخیل کنه، استقلال فکری فرد رو میرسونه
    بسنده کردن صرف به نظر مادر یا خواهر حجتی برای رد کردن یه دختر نمیتونه باشه
    پسر حتی اگه معیارای ظاهری یا شخصیتی خاصی برای همسرش در نظر داره، باید شخص خودش وجود یا عدم وجود اون معیارا تشخیص بده
    امضای ایشان

12. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون از مطلب مفیدتون.

واقعا منم رفتارهای اغراق آمیز جلسه خواستگاری رو قبول ندارم.

توی هواپیما خانومی کنارم نشسته بود سر درد دلش باز شد که هر جا واسه پسرم میرم خواستگاری نتیجه نمیگیریم؛

میگفت توی تاکسی یه دختری رو دیدم ازش خوشم اومده٬ شماره گرفتم و قرار گذاشتیم رفتیم خونشون؛

میگفت دختره اومد نشناختمش!
    تمام صورت و دست و پا و بدنشو برنزه کرده بود شده بود شبیه آفریقاییها٬ کفش پاشنه ده سانتی نارنجی٬ رژ لب نارنجی٬ رژ گونه نارنجی ٬لاک نارنجی٬ لباس نارنجی !

میگفت پسرم چشاش دراومد از بس چشم و ابرو اومد بریم از خونشون؛
    جالبه بعدشم مادر اون دختر بارها زنگ زده که چی شد٬ وقتی ما جواب رد دادیم ول کن نبودن که آخه چرا مگه چی شده چرا خوشتون نیومده!!؟!!!؟؟؟؟

حالا بعضیام از اون ور بوم میفتن؛

دختری که اصلا چادری نیست و از چادر خوشش نمیاد باید چادر سفید بپوشه حتما!

حتما باید اول تو اتاق باشه و وسط مراسم با سینی چای بیاد؛

از اول تا آخر نباید یک کلمه حرف بزنه؛

من توی خواستگاریم یک لباس معمولی پوشیدم٬ از اول توی مجلس بودم و پذیراییم با داداش و مادرم بود

اتفاق جالبیم که افتاد ٬وسط مجلس در مورد موضوعی سوء تفاهمی پیش اومد که اوضاع داشت متشنج میشد؛

من اومدم وسط و خیلی منطقی و جوری که نه احترام پدر و مادرم خدشه دار شه و نه مهمانها ناراحت بشن چند دقیقه ای مجلس رو به دست گرفتم و صحبت کردم و موضوع حل شد.
    ویرایش توسط رامونا : 07-10-2017 در ساعت 08:11 PM

14. 4 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام نغمه خانوم
    تشکر از تاپیک مفیدتون که کمک میکنید این اشتباهات تو نسل جون امروزی ادامه پیدا نکنه
    امیدوارم همه بتونیم این ها رو یاد بگیریم و به کار ببندیم.
    گذشته از مطالب دیگه بحث آرایش و لباس دختر شب خواستگاری واقعا مهم هست
    دختر باید ظاهرش دخترونه باشه نه زنونه
    یا حداقل اگه آرایشی هم داره ملایم باشه نه طوری که زمین تا آسمون با چهره ی خودش فاصله داشته باشه
    یکی از اقوام ما می گفت دخترای این زمونه رو باید وقتی که صبح از خواب بیدار میشن ببینیشون چون اون موقع میتونی قیافه و چهره ی واقعیشون رو ببینی

خب دختری که شب خواستگاری هفت قلم آرایش میکنه و کفش و لباس آنچنانی میپوشه که از چهره و قیافه ی واقعیش کلی فاصله میگیره میخواد چی رو بگه؟
    خب دو روز دیگه ممکنه این مورد کلی مشکل درست کنه
    بهتر هست اینارو بذاره واسه همسرش
    متاسفانه یه چیزایی که اشتباه هست گاهی تو جامعه مد میشه و جزو آداب و رسوم آدما

یا بعضی پسرا هستن موقع خواستگاری برای اینکه دل دختر و خونواده اش رو بدست بیارن یه چیزایی رو نمیگن یا راستش رو نمیگن
    خب این ها درست نیست.

دختر یکی از آشناهای ما خواستگاری داشت که اوایل بهش گفته بود با هزینه ی خودش یه خونه طبقه ی دوم خونه ی پدریش ساخته
    دختره هم خودش یه خونه داشت و گفته بود من صداقت تو زندگی خیلی برام مهمه و اگه ده تا هم بچه ازت داشته باشم یه روز بفهمم بهم دروغی رو گفتی ازت جدا میشم
    بعد چند ماه که عقد کرده بودن یه روز مادر پسره اومده بود گفته بود پسرم دروغ گفته و اون خونه رو ما ساختیم نه اون و حق هم نداره بیاد اینجا زندگی کنه!
    پدر دختره هم گفته بود اشکالی نداره ما جهیزیه رو کامل میخریم و برین خونه ی خودت زندگیتونو شروع کنین، جوون بوده اشتباه کرده
    ولی دختره زیر بار نرفت و آخر سر ازش جدا شد.

یکی از پسرای اقوام هم چند سال پیش که خواستگاری رفته بود
    دختره هم کلاسی دانشگاهش بود و از یه شهر دیگه بودن
    داداش بزرگ پسره بهشون همه چیز رو گفته بود
    گفته بود برادر من یه پسر دانشجوی آس و پاس هست و کار رسمی نداره، بابامم نمیتونه ازش حمایت مالی کنه
    و فقط تلاش خودشه، خلاصه همه چیز رو روشن و شفاف گفته بود
    یا اینکه از جهات زیادی فاصله داشتن ولی به ازدواج رسید، بعد ها هم پسره هم خونه خرید هم ماشین و کار رسمی هم پیدا کرد و زندگیشون خوب هست.
    به قول معروف جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت
    مثلا دختر یا پسر اگه تو گذشته از کسی خوششون اومده نیازی نیست به طرف مقابلشون بگن ولی همه ی چیزای دیگه رو باید بیان کرد
    صداقت از همه چی بهتر هست تو زندگی.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 07-10-2017 در ساعت 05:56 PM

16. 4 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

منم تا حدودی باهاتون موافق هستم ،
    این که بهش بگیم مجلس دختر بینان درست نیست .

اینکه شخص سومی برای ما تحقیق کنه ، حتی خیلی خوبه ، حتی دکتر فرهنگ هم گفتن تحقیق بهتره که توسط خود آقا داماد انجام نشه .
    اما اینکه کاملاً محسوس و آشکار بگیم داریم میایم دختران را ببینیم شاید به خانواده دختر بر بخوره ، همچنین تحقیق درست حسابی هم نمیشه ، امکان داره خودشان را اونچه که نیستن جلوه بدن .
    بهتره با یک دوست مشترک یا بهانه خاصی به صورت نامحسوس برن تحقیق و با خانواده ، فرهنگ و... وحتی دختر خانم آشنا بشن ، حتی لازم نیست حتماً برن خونه اش میتونن تو محل کاری ، دانشگاهش ، مهمونی و... نامحسوس تحقیق کنن. ( اینجوری اگر دختر را هم نپسندیدن به روحیه کسی لطمه نمیخوره ، مزاحمت الکی هم ایجاد نمیشه )
    به نظر من تحقیق نامحسوس قبل خواستگاری خیلی خوبه . ( فکر کنم دکتر فرهنگ هم تو قسمت روش های شناخت ، قسمت تحقیق توصیه کردن )
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

18. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

تحقیق یه بحثه، مراسم خواستگاری اولیه بدون حضور داماد یه بحث دیگه!
    اتفاقا دکتر فرهنگ واژه کاملا بجایی استفاده کرده، دختر بینان!
    خداروشکر تو شهر ما که رسم نیست
    اما الان تو خیلی از شهرا جا افتاده مادر و خواهر پسر به بهانه آشنایی اولیه برن ده جا دخترای محتلف رو بی حجاب برانداز کنن
    بعد بیان هرکدوم خوشگلتر بود به پسرشون معرفی کنن
    این تحقیقه آخه؟! قد بلند 3امتیاز چشم رنگی 5 امتیاز؟

اگه منظور آشنایی اولیه ست که چه دلیل منطقی وجود داره که پسر تو جلسه خواستگاری خودش حضور نداشته باشه؟ خودش باشه دیگه آشنایی پیش نمیاد؟

راحت بگم به نظر من وقتی مامانتون را میفرستین بجای خودتون بیاد یه دخترو نگاه کنه بعد اگه پسند کردشما برید ببینیدش، چند تا نتیجه واضح بیشتر نمیده:

یا میخواید بگید سرتون خیلی شلوغه که یعنی 2ساعت وقت آزاد ندارید بیاید با یه دختر حرف بزنید بشناسیدش، اگه در این حد وقت و حوصله ندارید که براچی میخواید ازدواج کتید اصلا؟

یا اینکه اختیار تصمیمتون را دادید دست مادرتون، که در اون صورت استقلال فکری لازم و در نتیجه آمادگی ازدواج ندارید!

شما باید اونقد از نظر فکری مستقل باشید که حتی اگه پدر و مادرتون تا حدی مخالف بودن بتونید با منطق راضیشون کنید شاید از نظر شما انتخاب درستیه!
    چیزی که یه مادر 50 ساله از یه دختر میبینه با چیزی که شمای پسر 20 و اندی ساله میبینید نمیگم درست تره یا اشتباه تر ولی فرق داره ولله
    مرد باشید بیاید از هدف هاتون برای دختر صحبت کنید نه اینکه 2 نفرو بفرستید برن نگاش کنن بیان
    جلسه اول خواستگاری حتی اگه به هیچ نتیجه ای نرسه وقت تلف کردن نیست ، چون حداقلش اینه که با عقاید و طرز فکر 4 نفر بیشتر آشنا شدید و در انتخاب اصلی بهتر میتونید تصمیم گیری کنید

کلی گفتنما به رضا و صابیر بر نخوره
    امضای ایشان

20. 5 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    کلی گفتنما به رضا و صابیر بر نخوره
    اگه مستقیم هم میگفتین به من بر نمیخورد.

بله اونای که برای برانداز کردن ظاهر زنگ میزنن تابلو هستن ، حتی نمیتونن خودشون رو نگه دارن پشت تلفن میپرسن دختر شما چه شکیه ؟ لاغره ؟ چاقه؟ و... ( باهاشون نا آشنا نیستیم ) اونا رو راحت میشه شناسای و رد کرد .

منظور من بیشتر همون تحقیق بود ، تازه اونم فقط نامحسوس . گفتم که بی ادبی و جالب نیست اونجوری رفتن ، نمیشه هم کاری کرد بعضی مادر ها اصلاح نمیشن ، پس بهتره آدم خودش رو براشون ناراحت نکنه .

بعدش هم به نظر بزار اونای که این چیزا براشون مهمه ( ظاهر ) خودشون رو راحت لو بدن ، شما راحت پشت تلفن ردشون میکنید ، این چزا را به پسرا یاد ندین کار خودتون سختر میکنید .

خودم به همه سپردم اگر دخترای با مشخصات فلان اگر پیدا کردین معرفی کنید ، تا تحقیق و صحبت کردن با خودم ، مطمعنن دلایلی ظاهری را برای خواستگاری نرفتن قبول نمیکنم .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

22. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

1. چادر سفید ، کت وشلوار مشکی
    پسرا باید کت شلوار بپوشن دیگه این چه گیری بود که به پسرا دادین

من نوعی مثلا با شلوار لی و تیشرت برم خواستگاری ؟

اونطوری از در هم راهم نمی دن چه برسه که بخوام صحبت هم بکنم و جدای از این خیلی زشته

من کت شلوار می پوشم ولی وقتی بحث لباس میشه می گم تیپم چطوریه

و اگه موضوع کمی جدی بشه چند جلسه بیرون از خونه قرار میزارم و اونجا دیگه با تیپ رسمی نمی رم
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

24. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

گفتم ممکنه در این مورد نظر افراد متفاوت باشه... اما به نظر من این مراسم کاملا غلطه

ببینید ازدواج یه تصمیم بزرگه که شخص به عنوان یه فرد مستقل و بالغ باید بتونه انجام بده، محول کردنش به شخص دیگه حتی پدر مادر درست نیست
    رضایت و مشورت با خانواده صد در صد مهم و لازمه ، شرطه لازمه ولی کافی نیست
    چون اولا هر چقدرم پدر و مادر از سلیقه پسرشون با خبر باشن و بدونن چی میخواد، ایده آلی که از عروس تو ذهنشونه با ایده آل پسر مطمئنا تا حدی فرق میکنه
    دوما این خود فرده که باید سعی در شناخت طرف مقابلش کنه، این یه پوئن مثبته که خودشو از اول در تصمیم گیری دخیل کنه، استقلال فکری فرد رو میرسونه
    بسنده کردن صرف به نظر مادر یا خواهر حجتی برای رد کردن یه دختر نمیتونه باشه
    پسر حتی اگه معیارای ظاهری یا شخصیتی خاصی برای همسرش در نظر داره، باید شخص خودش وجود یا عدم وجود اون معیارا تشخیص بده
    بنظر من درسته چون قبل اینکه بطور رسمی خاستگاری انجام بشه مادرا همو ببینن بهتره چون میتونن یه اشنایی کوچیکی بهم بدن
    نه صرفا برای دیدن ظاهر دختر ،منم همسرمو از قبل پسندیده بودم ولی خب مادرم میگفت باید قبلش تنها برم یه اشنایی ساده
    باهم داشته باشیم ببینیم بهم میخوریم یا نه ...دختر بینون خیلی اسمش زشته
    ولی واسه اشنایی غیر رسمی باشه خوبه
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

26. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    اگه مستقیم هم میگفتین به من بر نمیخورد.

بله اونای که برای برانداز کردن ظاهر زنگ میزنن تابلو هستن ، حتی نمیتونن خودشون رو نگه دارن پشت تلفن میپرسن دختر شما چه شکیه ؟ لاغره ؟ چاقه؟ و... ( باهاشون نا آشنا نیستیم ) اونا رو راحت میشه شناسای و رد کرد .

منظور من بیشتر همون تحقیق بود ، تازه اونم فقط نامحسوس . گفتم که بی ادبی و جالب نیست اونجوری رفتن ، نمیشه هم کاری کرد بعضی مادر ها اصلاح نمیشن ، پس بهتره آدم خودش رو براشون ناراحت نکنه .

بعدش هم به نظر بزار اونای که این چیزا براشون مهمه ( ظاهر ) خودشون رو راحت لو بدن ، شما راحت پشت تلفن ردشون میکنید ، این چزا را به پسرا یاد ندین کار خودتون سختر میکنید .

خودم به همه سپردم اگر دخترای با مشخصات فلان اگر پیدا کردین معرفی کنید ، تا تحقیق و صحبت کردن با خودم ، مطمعنن دلایلی ظاهری را برای خواستگاری نرفتن قبول نمیکنم .
    موافقم
    نمیشه حالا هرکس بخواد واسه دیدن بره اینقدر منفی بهش نگاه کرد!!
    بعضی ها نیتشون دیدن و اشنا شدنه
    مورد بوده خانوم زنگ میزده میپرسیده تحصیلات دخترتون چقدره ؟ درامدش چقدره اینا توهینه
    ولی نه اونی که من گفتم با رضا گفت

حتی من مادرم میگفت وقتی تماس گرفته خونه همسرم ، گفته می خوان برای خاستگاری برن و اگه اجازه بدن یبار غیر رسمی برن
    مادرش استقبال کرده گفته باهم اشنا بشن بهتره
    تازه ما بعد اینکه مادرم رفت خانه همسرم بعدشم من تنها با مادر خانومم بیرون همدیگرو دیدیم صحبت کردیم
    میگفت اول باید من رو بشناسه بعد اجازه بده بریم خاستگاری
    اتفاقا ما اونموقع ها میگفتیم چقدر سختگیره مادرش ولی خب خوشمونم میومد که رو هوا قبولمون نکردن
    بله خلاصه من از 7 خان رستم رد شدم برای ازدواج کردن
    ولی شما خانومها سزاوار این 7 خان هستید
    توروخدا پسرارو اذیت نکنید وقت خاستگاری و این چیزارو بد ندونید اگر بد نبود
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

28. 2 کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    پسرا باید کت شلوار بپوشن دیگه این چه گیری بود که به پسرا دادین

من نوعی مثلا با شلوار لی و تیشرت برم خواستگاری ؟

اونطوری از در هم راهم نمی دن چه برسه که بخوام صحبت هم بکنم و جدای از این خیلی زشته

من کت شلوار می پوشم ولی وقتی بحث لباس میشه می گم تیپم چطوریه

و اگه موضوع کمی جدی بشه چند جلسه بیرون از خونه قرار میزارم و اونجا دیگه با تیپ رسمی نمی رم
    منظور اینه که وانمود نکنیم به چیزی که نیستیم

هر لباسی که معمولا تو مراسم رسمی میپوشید روز خواستگاری هم همونو بپوشید، اگه تیپ رسمیتون کت و شلوار خب همون برا خواستگاری مناسبه

بستگی به فرد داره، من یادمه داییم که میخواست بره خواستگاری هرچقدر خانواده اصرار کردن گفت کت شلوار نمیپوشه، چون واقعا هیچوقت بجز عروسیا کت و شلوار نمیپوشید

یه پیرهن آستین بلندچهارخونه قهوه ای روشن پوشید با شلوار رسمی قهوه ای تیره ، خیلی هم شیک بود به نظرم!
    امضای ایشان

30. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

7. یه شب هزار شب نمیشه

این که عروسی فقط یک شب است جواز انجام کارهای حرام و غیر قانونی نمی شود

از مزاحمت به همسایه ها و مردم ، مثل بوق زدن و بستن جاده و ... خود داری کنید.

عقاید و حدود شرعی خودتان را در مجلس عروسی نزدیکان هم زیر سوال نبرید.
    امضای ایشان

32. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

8. تماس نگرفتن (جواب ندادن) بعد از خواستگاری

متاسفانه سنت ناپسندی هست که خانواده ی پسر با تماس نگرفتن بطور تلویحی به خانواده ی دختر حالی می کنند که ما طالب ازدواج با دخترتان نیستیم؛
    اما پیشنهاد ما این است که آقا پسر یا خانواده اش طی تماس تلفنی از خانواده ی دختر تشکر کنند و برای او آرزوی خوشبختی بنمایند.
    چراکه ممکن است تا چندین روز منتظر و بلاتکیف جواب شما بمانند و این موضوع فشار روحی زیادی بر دختر و خانواده او وارد خواهد کرد.

خانواده دختر نیز اگر به هر دلیلی پسر را نپسندیدند، باید در اولین تماس ایشان، ضمن اشاره به شایستگی های پسر، جواب منفی خود را اعلام کنند.
    عدم پاسخگویی به تلفن و یا جلوگیری از مواجه شدن با اعضای خانواده و معرف خواستگار، رفتار شایسته ای نیست.
    امضای ایشان

34. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

من با قسمت دختر بینان و نظرت مخالفم

در واقع درستش همین هست البته اخلاق و برخورد بعضی افراد در این مرحله خیلی زشت و ناپسند هست
    مرحله ک مادر و خواهر پسر میان برای دیدن دختر
    در واقع برای ازدواج های سنتی کاملا لازمه اما با برخورد درست.
    الان دو نفر ازدواج میکنن بعد بین شون سردی و طلاق هست
    میگن دلیلش چیه؟!پسر از هیکل خانم خوشش نمیاد
    خیلی از ازدواج های سنتی به همین دلیل به سردی وطلاق منجر شد.
    مادر و خواهر داماد با توجه به علایق پسرشون دخترخانم را میبینن و در حالی ک عزت نفس دختر و خانواده اش حفظ بشه.
    بنظر من بهتره ی رابطه تو خواستگاری بهم بخوره تااینکه بعد ازدواج بفهمن و طلاق بگیرن.
    این مرحله اسمش هست اشنایی خانواده دختر با خانواده پسر
    چون اصولا بیشتر اختلافایی ک تو ازدواج پیش میاد دلیلش خانم ها هستن
    بهتره ک اول خانم ها بیان و ببینن خانواده ها به خورد هم میخورن بعد برن مرحله بعد.

البته این نظر شخصی و تجربه من هست و واقعا این مراحل را گذراندم و برخورد زشت بعضی افراد واقعا ازارم داد اما راضیم از این رسم چون اگه وارد زندگی میشدم و بعد میفهمیدم خانواده پسر همچین اخلاقی دارن خیلی بدتر بود و زندگی و اینده ام نابود میشد.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

36. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها

در واقع درستش همین هست البته اخلاق و برخورد بعضی افراد در این مرحله خیلی زشت و ناپسند هست
    مادر و خواهر داماد با توجه به علایق پسرشون دخترخانم را میبینن و در حالی ک عزت نفس دختر و خانواده اش حفظ بشه.
    بنظر من بهتره ی رابطه تو خواستگاری بهم بخوره تااینکه بعد ازدواج بفهمن و طلاق بگیرن.
    بهتره ک اول خانم ها بیان و ببینن خانواده ها به خورد هم میخورن بعد برن مرحله بعد.

البته این نظر شخصی و تجربه من هست و واقعا این مراحل را گذراندم و برخورد زشت بعضی افراد واقعا ازارم داد اما راضیم از این رسم چون اگه وارد زندگی میشدم و بعد میفهمیدم خانواده پسر همچین اخلاقی دارن خیلی بدتر بود و زندگی و اینده ام نابود میشد.

کاملا درسته
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

38. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

تو شهرهای مذهبی این رسمای مزخرف زیاد متاسفانه

مثلا سریع عقد کردن.نامزد نبودن.دختر بینون.بله برون و دعوت فامیل.

39. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

برعکسش چی؟ ایا دختره هم حق نداره بدونه هیکل مردی که اومده خواستگاری باب میلش هست؟
    آیا داداش دختر میتونه بره به داماد بگه لخت شو می خوام ببینم به درد خواهرم می خوری یا نه!؟
    اینام میشه به کار برد یا از نظر شما زن فقط یه عروسک ج-ن-س-ی برای مرده و فقط باید اطاعت کنه؟

40. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Way نمایش پست ها
    برعکسش چی؟ ایا دختره هم حق نداره بدونه هیکل مردی که اومده خواستگاری باب میلش هست؟
    آیا داداش دختر میتونه بره به داماد بگه لخت شو می خوام ببینم به درد خواهرم می خوری یا نه!؟
    اینام میشه به کار برد یا از نظر شما زن فقط یه عروسک ج-ن-س-ی برای مرده و فقط باید اطاعت کنه؟
    چه مدل صحبت کردنه!کسی نخواست دختر خانوم لخت بشه !!!!!نیت اشنایی سادست
    خوبه قبل از خاستگاری پدرعروس یا مادر عروس با داماد قرار بزاره،همونجوری که برای مراسم خود من انجام شد...

انقدر جامعه بعد شده چقدر افکار همه بد شده بابا همه ادما نیتشون بد نیست...
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

42. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

راحت بگم به نظر من وقتی مامانتون را میفرستین بجای خودتون بیاد یه دخترو نگاه کنه بعد اگه پسند کردشما برید ببینیدش، چند تا نتیجه واضح بیشتر نمیده:

یا میخواید بگید سرتون خیلی شلوغه که یعنی 2ساعت وقت آزاد ندارید بیاید با یه دختر حرف بزنید بشناسیدش، اگه در این حد وقت و حوصله ندارید که براچی میخواید ازدواج کتید اصلا؟

یا اینکه اختیار تصمیمتون را دادید دست مادرتون، که در اون صورت استقلال فکری لازم و در نتیجه آمادگی ازدواج ندارید!

شما باید اونقد از نظر فکری مستقل باشید که حتی اگه پدر و مادرتون تا حدی مخالف بودن بتونید با منطق راضیشون کنید شاید از نظر شما انتخاب درستیه!
    چیزی که یه مادر 50 ساله از یه دختر میبینه با چیزی که شمای پسر 20 و اندی ساله میبینید نمیگم درست تره یا اشتباه تر ولی فرق داره ولله
    مرد باشید بیاید از هدف هاتون برای دختر صحبت کنید نه اینکه 2 نفرو بفرستید برن نگاش کنن بیان
    جلسه اول خواستگاری حتی اگه به هیچ نتیجه ای نرسه وقت تلف کردن نیست ، چون حداقلش اینه که با عقاید و طرز فکر 4 نفر بیشتر آشنا شدید و در انتخاب اصلی بهتر میتونید تصمیم گیری کنید

کلی گفتنما به رضا و صابیر بر نخوره [/QUOTE]

واقعا به نکته ی مهمی اشاره کردید
    برادر من متاسفانه این مورد رو توی انتخاب همسرش اشتباه کرد و همین باعث شد بعدها بارها پشیمون بشه
    هر چی ما گفتیم این راهش نیست ، حرف حرف خودش بود
    اینکه پسر یا دختری که در آستانه ی ازدواج هست استقلال فکری داشته باشه این خیلی مهمه و خوب هست
    ولی باید بدونیم همه ی آدم ها ممکنه اشتباه کنن و باید قبل از تصمیماتون مشورت کنیم
    این روزا دیگه مثل دوری قدیم نیست که دختر پسر خیلی کمتر هم رو بتونن بسناسن و وارد زندگی بشن
    کلی راههای کسب اطلاعات و مشاوره گرفتن زیاد شده و آدم میتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه

برادر من با اینکه پسر باشخصیت و با وجدانی بود که هیچوقت با هیچ دختری تو رابطه نبود و خیلی ها قبولش دارن هم از نظر شخصیت و ایمان و هم توی کار میگن آدم موفقی هست
    اما متاسفانه غرور و اشتباهش تو این مورد باعث شد کار رو خراب کنه، شاید هم مشاوره دادن دوستاش موثر بود
    گفت من حوصله ی نامزد بازی و بیا و برو ندارم میخوام خواستگاری و بله برون و عقد و عروسی همش تو یه ماه انجام بشه و تموم!!!!!!
    اگه هم دیدم زنم خوب نیست طلاقش میدم!
    هر چی ما گفتیم این راهش نیست و تو باید طرفت رو حداقل چند ماه بشناسی گوش نداد که نداد
    حتی من قبل از اینکه خواستگاری بره خیلی بهش اصرار کردم که نذارم اشتباه کنه گفتم فرض کن خواستگاری رفتی و دختره هم اومده باهات حرف بزنه
    فرض کن ازت بپرسه واسه ی چی میخوای ازدواج کنی؟ چه جوابی میدی؟
    برگشت گفت این سوال رو بپرسه با تعجب؟؟
    گفتم خب آره نباید بدونه چرا رفتی خواستگاری اصلا دیدت در مورد ازدواج چیه نباید بشناستت؟
    گفت اگه اینو ازم بپرسه پامیشم از اتاق میام بیرون دیگه هم خونه شون نمیرم!
    منم گفتم چرا باید همچین کاری کنی این اشتباهه کارت
    گفت خب مردم چرا میرن خواستگاری چرا میخوان ازدواح کنن خب میخوان زندگی تشکیل بدن دیه اینکه پرسیدن نداره اخه!
    از همون موقع ترسیدم که ممکنه انتخابش درست نباشه و متاسفانه همین هم شدو علاوه بر اذیت کردن خودش زندگی رو به کام ما هم تلخ کرد.

هنوز یه ماه از عقدشون نگذشته بود که با نامزدش چند روز مسافرت بودن به همراه ما و یکی دو روزش رو دوتایی گذروندن
    بعد که برگشتیم گفت من این دختر رو نمیخوام و تازه فهمید چه اشتباهی کرده ، ولی خب دیگه کار از کار گذشته بود تا حدودی
    چون خونواده ی نامزدش اصلا منطقی نبودن و چون فامیل هم بودن گفتن مگه ما و دخترمونو نشناختی که الان میگی نمیخوای!؟
    و گفتن اگه دخترمونو طلاق بدی برای ما آبروریزی میشه میگن حتما دختره یه مشکلی داشت که اول خواستنش و بعد طلاقش دادن

خب باید وقت و حوصله گذاشت و وقتی قطعی بشه با یه مشاور حرف بزنن دو طرف که بدونن واقعا میتونن زندگی قشنگی داشته باشن یا نه اگه نه همون موقع جدایی بهترین کار هست
    یکی از پسرهای همکلاسی میگفت مادرهای ما قدیما کتک هم میخوردن خونه ی باباشون نمیرفتن و به زندگی و بچه هاشون میرسیدن ولی دخترای امروزی اگه دو روز بهشون نگی عزیزم دوستت دارم میرن درخواست طلاق میدن!
    بعدش شیش ماه بعد از عقد عروسی کردن به این امید که روال بهتر بشه اما نشد که نشد و دیگه اون صبر نتونست مفید واقع بشه

این روزا همه آگاهن، مدل زندگی ها عوض شده، در عوض راههای شناخت هم زیاد شده و انتظارها تو زندگی مشترک متنوع شده که باید خیلی دقت کرد که انتخاب درستی رو رقم زد
    من همیشه پسرهای فامیل که میخوان ازدواج کنن میگم شما رو به خدا این اشتباهات رو نکنین
    اینجا هم به پسرهایی که عقایدی مثل برادر من دارن میگم تا فرصت دارید این اشتباهات رو نکنید
    مگه میشه کسی رو واسه یه عمر بخوای و تو دو ساعت حرف زدن بگی باهاش تفاهم داری؟ اونم تو این زمونه
    تقریبا میشه گفت محاله این زندگی ها زندگی بشن...
    ویرایش توسط یلدا 25 : 07-12-2017 در ساعت 01:12 PM

43. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

چه مدل صحبت کردنه!کسی نخواست دختر خانوم لخت بشه !!!!!نیت اشنایی سادست
    خوبه قبل از خاستگاری پدرعروس یا مادر عروس با داماد قرار بزاره،همونجوری که برای مراسم خود من انجام شد...

انقدر جامعه بعد شده چقدر افکار همه بد شده بابا همه ادما نیتشون بد نیست...
    ایشون داره میگه هیکل خانومم باید باب میل آقا باشه بعد شما میگی یه آشنایی ساده ست؟

45. کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

ببخشید یکی از دوستان گفتن مادر و خواهر میرن اول اندام دختر را ببینن با توجه به نظرات داماد اگه اوکی بود بعد داماد بره

به نظرم این حرف از پایه خرابه . چون من یحیی تو ذهنم از اندام یه دختر یه طرحی دارم ولی فقط تو ذهنمه

هرچقدرم با مامان بابام رفیق باشم که هستم هیچوقت نمیام بگم خب مامان رفتی خواستگاری فلان دختر ببین

سایز .... فلان باشه.قدش فلان باشه .تو پور باشه و از این حرفا چون حیای درونیم اجازه نمیده

دخترم همینه فک نمیکنم دختری بیاد بگه مثلا خواستگار که خواست بیاد بگو اول قدش چقدره هیکلش چجوریه چشش چجوریه الی آخر

47. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

ایشون داره میگه هیکل خانومم باید باب میل آقا باشه بعد شما میگی یه آشنایی ساده ست؟
    داداش فکر نکنم منظورش همچین چیزی بوده باشه اگه اینطوری باشه زشته
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

49. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

واقعا باهاتون موافقم .حالا اگر من میومدم اینو میگفتم میگفتن فیمینیسم هستی داری از همجنست حمایت الکی میکنیو میخوایی با اسلام مبارزه کنی.
    من خودم دارم واقعیت رو میبینم دیگه واقعیت رو که نمیشه انکار کرد .
    یادم نمیره چند مورد خواستگاری برای دختر خالمو.که اومدن کلی دختر رو از سرتا پا انالیز کردنو کلی راجب ظاهر که پسر ما اینجور دوست داره صحبت کردن بعد دختر خالم به شوخی گفت طرفمدوست دارم سیکس پک باشه بهشون برخورد گفتن دخترا قدیم کی اینجور بودن مهم سلامت اخلاقی پسره وفلان و فلان
    واقعا خنده داره.خب دخترام دوست دارن هیکل طرفشون و حتی پوست طرف براشون جذاب باشه کی بدش میاد واقعا؟ولی میخوام بدونم تا حالا دختری از پدر یا برادرش خواسته برن اندام پسر رو معاینه و انالیز کنن؟!!
    من بیشتر از این ناراحتم که یکسری همجنسامونم اینو راحت قبول یا حتی حمایت میکنن.

50. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    واقعا باهاتون موافقم .حالا اگر من میومدم اینو میگفتم میگفتن فیمینیسم هستی داری از همجنست حمایت الکی میکنیو میخوایی با اسلام مبارزه کنی.
    من خودم دارم واقعیت رو میبینم دیگه واقعیت رو که نمیشه انکار کرد .
    یادم نمیره چند مورد خواستگاری برای دختر خالمو.که اومدن کلی دختر رو از سرتا پا انالیز کردنو کلی راجب ظاهر که پسر ما اینجور دوست داره صحبت کردن بعد دختر خالم به شوخی گفت طرفمدوست دارم سیکس پک باشه بهشون برخورد گفتن دخترا قدیم کی اینجور بودن مهم سلامت اخلاقی پسره وفلان و فلان
    واقعا خنده داره.خب دخترام دوست دارن هیکل طرفشون و حتی پوست طرف براشون جذاب باشه کی بدش میاد واقعا؟ولی میخوام بدونم تا حالا دختری از پدر یا برادرش خواسته برن اندام پسر رو معاینه و انالیز کنن؟!!
    من بیشتر از این ناراحتم که یکسری همجنسامونم اینو راحت قبول یا حتی حمایت میکنن.
    اینطوری که شماها میگین زشته واقعا ولی به نیت اشنایی باشه خوبه اصلا هم بد نیست
    الان دیگه دختر پسر همو میپسندن بعد خانوادشون میفرستن
    خانواده هام لازمه قبل خاستگاری رسمی برن اشنا بشن باهم نه واسه انالیز بدن به قولی خوبه مزه دهن همو بشناسن
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

52. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

مرسی نغمه جان تایپیک خوبی بود

یادمه مجرد که بودم مادرم تعریف میکرد وقتی تو یه جمعی بود

معمولا خانومایی که پسر مجرد داشتن از مادرم می خواستن عکس دخترشو نشونشون بده

مادرم منم بشدت بدش میومد ازین کار...

یا حتی خیلی شده بود میگفتن دخترت کجا کار میکنه ؟ بفرستیم پسرمون بره ببینتش!!!

خیلی توهین بزرگیه،نمیدونم این ادمها خودشون دختر شاید ندارن و متوجه نمیشن چطور با احساس

طرف مقابلشون بازی میکنن...

داداشم قبل ازینکه ما براش بریم خاستگاری خانومشو دیده بودو پسندیده بود وقتی به ما معرفیش کرد

ما تماس گرفتیمو اجازه گرفتیم برای اشنایی یادمه انقدر مادرم با احترام صحبت میکرد باهاشون،

تماس که گرفته بود میگفت اگر منت بگذارید قبول کنید بیایم حضوری ازتون کسب اجازه کنیم برای خاستگاری

خیلی لطف میکنید،

مادرم میگفت حتی تماس گرفتن واسه اجازه خاستگاری بی احترامیه باید یه شیرینی ببریم و رسمی درخواست اجازه کنیم

برای خاستگاری،من و مادرم رفتیم منزلشون و ازشون اجازه گرفتیم با خانواده بریم خونشون یادمه اصلا عروسمونم خونه نبود

من بشوخی بهش میگفتم مامان چه مادرشوهر خوبی میشی خدا شانس بده

میگفت من خودم دختر دارم توقع دارم مادرشوهرش همینطوری باهاش صحبت کنه

چطور به عروسم بی احترامی کنمو بعد از مردم توقع داشته باشم دخترمو رو چشماشون بزارن ؟

در واقع این "مراسم عروس بینون" که گفتید واسه ما "کسب اجازه گیرون بود"بنظرم جابجا بشه با این مراسم عالی میشه

پ.ن هرچقدر به مردم احترام بزاریم همونقدر احترام دریافت میکنیم
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

53. 6 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها

پ.ن هرچقدر به مردم احترام بزاریم همونقدر احترام دریافت میکنیم
    به به آدم کیف میکنه کامنتتو میخونه سمیرا
    امضای ایشان

55. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

فاطمه قبول نداری این مراسم مجالی برای رفتارهای خاله زنکیه؟
    تو خودت داری میگی خیلی وقتا از برخوردایی که تو چنین مجلسی بوده اذیت شدی،
    چرا باید اجازه بدیم یه سنت و رسمی که میتونه راهی برای زیر سوال بردن شان یه دختر باشه ادامه پیدا کنه؟

نمیشه گفت این قضیه هیچ جنبه مثبتی نداره، داره
    چون وقتی یه نفر از اول مورد تایید مادر و خواهر پسر باشه، بعد هم خود پسر ، دیگه جای اعتراضی برای کسی باقی نمیمونه

اما من میگم منطقی تره که ظاهر و باطن در کنار هم سنجیده بشه
    و سنجش اینکه طرز فکر یه نفر با من نوعی مشابهه یا نه را خودم باید تشخیص بدم، نه مادرم! نه خواهرم! چون اونا که تو مغز من نیستن

به نظر من اگه یه دختر و پسر برای اولین جلسه معارفه خودشون همدیگه را بیبینن و صحبت کنن، به هر دلیلی اگه به نتیجه نرسن، شان دختر بیشتر حفظ میشه
    تا اینکه یه دختری مجبور باشه بارها طی چنین مراسمی نگاه سنگین مادر و خواهر داماد را تحمل کنه و یک طرفه طرد بشه
    آیا دختر در این شرایط با خودش تصور نمیکنه من چه مشکلی دارم که هرکس میاد منو میبینه دیگه برنمیگرده؟

وقتی صد سال پیش در ایران، مادر داماد از حموم عمومی دختر پسند میکرده... الانم دور از ذهن نیست نسل قبل از ما یه تفکر کمرنگی از چنین دیدی نسبت به عروس ایده آل داشته باشند
    اما سوال اینه مایی که ادعای تفکر و تعقل و روشن بینی داریم چرا اجازه میدیم این دیدگاه ادامه پیدا کنه؟
    امضای ایشان

57. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    تو شهرهای مذهبی این رسمای مزخرف زیاد متاسفانه

مثلا سریع عقد کردن.نامزد نبودن.دختر بینون.بله برون و دعوت فامیل.
    درست نیست آدم وقتی چیزی رو قبول نداره بهش بگه مزخرف!!! عقیده ی دیگران برا خودشون محترمه

ما هم از این رسما نداریم...و حتی یه سال نامزد معمولی بعد چن مدتی هم عقد و بعدش عروسی!

ولی خب با اینحال درست نیست که آدم رسوم دیگران رو تخریب کنه چون مورد قبول خودش نیستن!

اشتباه هستن ، و باید درست بشن! ولی اینکه بخوایم توهین کنیم کار درستی نیست

59. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

اینطوری که شماها میگین زشته واقعا ولی به نیت اشنایی باشه خوبه اصلا هم بد نیست
    الان دیگه دختر پسر همو میپسندن بعد خانوادشون میفرستن
    خانواده هام لازمه قبل خاستگاری رسمی برن اشنا بشن باهم نه واسه انالیز بدن به قولی خوبه مزه دهن همو بشناسن
    خب منم با این حرف شما مخالفت نکردم من با قسمت مجلس دختربینان مخالفت کردم شما میگی اول دختر و پسر همو بشناسن و خانواده هام اشنا بشن که خب مشکلی نیس مشکل من با اون قسمته که بدون حضور پسر میرن خواستگاری و از نگاهاشون معلومه دارن دخترو انالیز میکنن.خب همون دفعه اول با پسرشون برن واسه اشنایی چه لزومی داره اول مادر و خواهر طرف برن دخترو بیحجاب ببینن؟!

60. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

اونوقت میگن چرا اعتماد بنفس دخترا خراب میشه .یکی از اقوام ما یه مشکل جزئی مادر زادی داشت که خیلی به چشم نمیومد اما از وقتی به سن ازدواج رسید دقیقا به خاطر همین خواستگاری های خاله زنکی افسردگی گرفت .چون هر دفعه مادر و خواهر میومدن و به خاطر این نقص دیگه برنمیگشتن و میگفتن پسرمون راضی نمیشه .
    در صورتی که اگر خود پسر و دختر با هم اشنا میشدن ممکن بود به دل هم بشینن یا جذب یه ویژگی های دیگه هم بشن که دیگه اون نقص به چشم نیاد.

62. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من که به شخصه اول شوهرمو انتخاب میکنم و خوب بررسیش میکنم

بهشم میگم خوب چشاتو باز کن همین اولین کاری فردا نگی ال و بل

واسه خواستگاری هم باید حتما خودش باشه و گرنه خودش میدونه دیگه

64. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    درست نیست آدم وقتی چیزی رو قبول نداره بهش بگه مزخرف!!! عقیده ی دیگران برا خودشون محترمه

ما هم از این رسما نداریم...و حتی یه سال نامزد معمولی بعد چن مدتی هم عقد و بعدش عروسی!

ولی خب با اینحال درست نیست که آدم رسوم دیگران رو تخریب کنه چون مورد قبول خودش نیستن!

اشتباه هستن ، و باید درست بشن! ولی اینکه بخوایم توهین کنیم کار درستی نیست

.من از دیدگاه خودم گفتم بیانم دیدگاهی بود نه تخریبی

66. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

.من از دیدگاه خودم گفتم بیانم دیدگاهی بود نه تخریبی
    میدونم

ولی کلمه ی مزخرف قشنگ نیست...اصن تو به یکی بگو مزخرف اگه نگفت فحشه

68. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

میدونم

ولی کلمه ی مزخرف قشنگ نیست...اصن تو به یکی بگو مزخرف اگه نگفت فحشه
    خب در شهرهای مذهبی این رسومات مسخره هستش

69. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

مامانم همیشه میگه هر شهری یه طرحی!!!

شاید از نظر اونا هم افکار ماها مزخرف و مسخره باشن

نمیشه گفت...فرهنگ هرشهری یه چیزی رو قبول میکنه اگرچه اشتباه هم باشه

70. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

منظرو نغمه اینکه بعضی خانواده ها بدون پسر میزن !

آخه تو خیلی خانواده ها که زن سالاری حاکمه من اینو دیدم ، معمولاً اول باید مادر و خواهر ها عروسشون رو بپسندن بعد به پسرشون میگن برات یک دختر پیدا کردیم .

یا خیلی از افرادی که ظاهر عروسشون مهمه چه تلفنی ، چه حضوری مادر عروس اول در برسی ظاهر دختر خانومه .

این چیزا هم فکر نکنم جز رسوم منطقه ای باشه مال ما که نیست ، فقط تک و توک دیده میشن ایجور خانواده ها ، ربطی به مذهب هم نداره ، بیشتر مسئله فرهنگ و اخلاقه ...

حالا این ظاهر پسندی چه توسط مادر و خانواده پسر باشه یا حتی خود پسر دین ما هم نهی کرده ، پیامبر گفته از بین چهار صفت زیبای ، دین ، ثروت ، جایگاه و مقام ، همسر متدین انتخاب کنید .

یا به دختر گفته اگز از شما در مورد موی شما پرسیدن بدانید این مربوط به زیبایی است !

اما خب خیلی ها این هم دفه اول بدون داماد میرن منظور و نیتشون پسند ظاهر نیست ، دلایل منطقی هم میتونه پشتش باشه ، مثل مورد های که تا الان همه دوستان گفتن اجازه گرفتن ، تحقیق ، شناخت و.. ، پس بهتره دخترا هم زود قضاوت نکن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

71. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

کجای مذهب گفته اول برین ظاهر دختر را بپسندین و برانداز کنید ؟

اتفاقا دین این چیزا رو نهی کرده ، مذهبی های واقعی چنین رفتاری ندارن ، این رفتار ها مربوط به میل های شخصی یا تعصبات قومی است .

بعدش هم به قول دوستان حتی اگر رسومشون عیب داشته باشه این حق را به ما نمیده که به قوم یا رسمی توهین کرد ! اگر عیب وارده بگیرین ، اما توهین نه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

72. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

لطفا به این تایپیک قدیمی من برید و کمک کنید

http://forum.moshaver.co/f180/%D8%B2...F%DB%8C-35618/
    امضای ایشان

73. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    تشکر شده 53 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام،
    ببینید دختری که مومن هست، دوست نداره نامحرم ببیندش. اما مادر و خواهر دختر، می‌تونن برن خونه دختر و دختر هم با لباس راحت حضور داشته باشه.
    من خودم همیشه می‌بینم خانواده دختر چه جوری راضی هستن. چند جا با دخترخانم بیرون قرار گذاشتم، چند جا مادر و خواهرم اول رفتن. چند جا هم با مادرم و خواهرم با هم رفتیم خونه دختر. یک جا هم من و مادرم و دختر با مادرش یک جا بیرون قرار گذاشتیم.
    بعد سلیقه مادرها معمولا (نه همیشه) با پسراشون یکی هست. من و مادرم همیشه راجع به پسند با هم مشترک بودیم. البته چه فایده هنوز مجردم.

74. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34374
    تشکـر
    337
    تشکر شده 212 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    8

اتفاقا دین این چیزا رو نهی کرده ، مذهبی های واقعی چنین رفتاری ندارن ، این رفتار ها مربوط به میل های شخصی یا تعصبات قومی است .

بعدش هم به قول دوستان حتی اگر رسومشون عیب داشته باشه این حق را به ما نمیده که به قوم یا رسمی توهین کرد ! اگر عیب وارده بگیرین ، اما توهین نه .
    تا جایی که من مذهبی هارو میشناسم . 80 درصد افکار و روحیاته . 20 درصد چهره و ظاهر
    امضای ایشان

لیلی
    کنج محراب
    بال هایش از کتاب رویید
    تا به افلاک رسید .

75. کاربران زیر از nazanin1371 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

وقتی مذهب و سنت قاطی بشه این فاجعه به وجود میاد.ولی بهتره بگیم سنتی هامون اینطورین

77. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

مامانم همیشه میگه هر شهری یه طرحی!!!

شاید از نظر اونا هم افکار ماها مزخرف و مسخره باشن

نمیشه گفت...فرهنگ هرشهری یه چیزی رو قبول میکنه اگرچه اشتباه هم باشه

اینا فرهنگ نیست خرده فرهنگه

79. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

اینا فرهنگ نیست خرده فرهنگه
    هرچی هست برا خودشون محترمه

80. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

هرچی هست برا خودشون محترمه
    بالاتر گفتم واسه خودشون محترمه ولی واسه من محترم نیست

81. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

بالاتر گفتم واسه خودشون محترمه ولی واسه من محترم نیست
    دلیل نمیشه بهشون بی احترامی کنی

82. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط askquest120 نمایش پست ها
    سلام،
    ببینید دختری که مومن هست، دوست نداره نامحرم ببیندش. اما مادر و خواهر دختر، می‌تونن برن خونه دختر و دختر هم با لباس راحت حضور داشته باشه.

من خودم همیشه می‌بینم خانواده دختر چه جوری راضی هستن. چند جا با دخترخانم بیرون قرار گذاشتم، چند جا مادر و خواهرم اول رفتن. چند جا هم با مادرم و خواهرم با هم رفتیم خونه دختر. یک جا هم من و مادرم و دختر با مادرش یک جا بیرون قرار گذاشتیم.
    بعد سلیقه مادرها معمولا (نه همیشه) با پسراشون یکی هست. من و مادرم همیشه راجع به پسند با هم مشترک بودیم. البته چه فایده هنوز مجردم.
    چه خوب که از خانواده دختر میپرسید و هر طور راحت تر هستن عمل میکنید، تا اینجای حرفتون عالی

اما درمورد اون جمله ای که قرمز کردم ... جای بحث داره به نظرم
    به قول سام مذهب را نباید با سنت یکی کرد، دختری که مومنه الزاما چنین نظری نداره، دختری که به سنت خیلی پایبنده شاید
    اتفاقا خیلی از دخترای بسیار مذهبی هم راضی نیستن به این روال، ولی چون عرف و رسم شهر و خانوادشونه مجبور میشن

ازدواج انتخاب شریکه زندگیه، وقتی داره خواستگاری رسمی با حضور خانواده ها صورت میگیره دیگه این حرف که "دختر مومن دوست نداره نامحرم ببیندش" یکم خنده داره
    یعنی دختر مومن دوست نداره نامحرمی که خواستگار رسمیش هست با حجاب ببیندش، با هم یه جلسه صحبت کنند همو بشناسند بعد تصمیم بگیرند، ولی درعوض دوست داره یک جلسه خودنمایی برای مادر و خواهر داماد برگزار کنه؟!
    در این حد تنزل میدیم اولین مرحله انتخاب یک انسان رو به عنوان شریک زندگی؟ پیروزی یا عدم پیروزی در یک مجلس خودنمایی؟

نمیگم دخترایی که به این مراسم رضایت میدن چنین تفکری دارند، ولی دلیلی که آوردین غیرمستقیم چنین نتیجه ای رو میروسنه
    امضای ایشان

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)