نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: یک ماه پس از ازدواج

2030
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36606
    تشکـر
    8
    تشکر شده 11 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

یک ماه پس از ازدواج

سلام

من و همسرم یک ماه که ازدواج کردیم اما با هم به مشکل برخوردیم. هر دو ما شاغل(کارمند) هستیم اما بسیاری از کارهای منزل به عهده من می باشد. به عنوان نمونه دیروز که از کار برگشتیم من شروع به نظافت (جارو و طی کشیدن) کردم ولی همسرم به مدت دو ساعت خوابید. بعد از آماده کردن عصرونه ایشون را از خواب بیدار کردم و بعذ از شستن ظرف ها شروع به اتو کردن کردم و بعد هم با هم بابت صرف شام به رستوران رفتیم. اما پس از بازگشت به خانه ایشون دوباره به رختخواب رفت و من هم مشغول جمع آوری وسایل همسرم. متاسفانه در اکثر کارهایی هم که در منزل انجام می ده به دلیل بی دقتی مجبور به انجام دوباره هستم.
    سر این مسایل من به شدت عصبانی می شم و ممکن است واکنش بسیار بدی نشان دهم و در نهایت به دعوا ختم شود.(متاسفانه در هنگام عصبانبت گاهی کنترل خود را از دست می دهم)

خواهش می کنم راهنمای کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    تشکر شده 36 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : یک ماه پس از ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط anasheh نمایش پست ها
    سلام

من و همسرم یک ماه که ازدواج کردیم اما با هم به مشکل برخوردیم. هر دو ما شاغل(کارمند) هستیم اما بسیاری از کارهای منزل به عهده من می باشد. به عنوان نمونه دیروز که از کار برگشتیم من شروع به نظافت (جارو و طی کشیدن) کردم ولی همسرم به مدت دو ساعت خوابید. بعد از آماده کردن عصرونه ایشون را از خواب بیدار کردم و بعذ از شستن ظرف ها شروع به اتو کردن کردم و بعد هم با هم بابت صرف شام به رستوران رفتیم. اما پس از بازگشت به خانه ایشون دوباره به رختخواب رفت و من هم مشغول جمع آوری وسایل همسرم. متاسفانه در اکثر کارهایی هم که در منزل انجام می ده به دلیل بی دقتی مجبور به انجام دوباره هستم.
    سر این مسایل من به شدت عصبانی می شم و ممکن است واکنش بسیار بدی نشان دهم و در نهایت به دعوا ختم شود.(متاسفانه در هنگام عصبانبت گاهی کنترل خود را از دست می دهم)

خواهش می کنم راهنمای کنید.
    سلام دوست عزیز شما قبل از ازدواج باید این موضوع رو میدونستید که مسولیت شما نسبت به آقا بیشتر خواهد بود چون هم شاغل هستید و هم میبایست مسولیتهای یک خانم خانه دار رو داشته باشید قطعنا آقایون نمیتونن مثل یک خانم خانه داری کنندولی این دلیل نمیشه که در کارها به شما کمک نکنه بجای دعوا با صحبت و با آرامش ازش بخواید که بهتون کمک کنه وبهش بگید که واقعا خسته میشید وبه عنوان یک زن ظرفیت بدنی پایین تری نسبت به ایشون دارید.امیدوارم که بپذیره و بهتون کمک کنه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید. این مشکلی که شما می گویید مشکل متداول زوجین تازه ازدواج کرده هست که شوهرشان بی نظم و شلخته هست و کار خانه را هم سرسری انجام میدهد در مقابل خانم خانه حساس و منظم هستند شما باید بگذارید وسایلش را خودش جمع کند یک مدت نگران بی نظمی خانه نباشید بگذارید مسئولیتهایی را به عهده شوهرتان بگذارید و وسواس نداشته باشید که کاملا تمیز شد یا نه. کم کم شوهرتان خودش میفهمد باید به امورش نظم دهد و خودش از دست خودش خسته میشود و به اصلاح خود خواهد پرداخت فقط صبر داشته باشید و نخواهید همه چیز همین الان تمیز و مرتب باشد

4. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36606
    تشکـر
    8
    تشکر شده 11 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

متشکرم خیالم راحت شد که این یک مشکل متداوال هست و مختص ما نیست. سعی می کنم راهنمایی شما را اعمال کنم.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط anasheh نمایش پست ها
    متشکرم خیالم راحت شد که این یک مشکل متداوال هست و مختص ما نیست. سعی می کنم راهنمایی شما را اعمال کنم.
    پیشتهاد میکنم تایپیک لطفا زن باشید را مطالعه کنید مطالب مفیدی برای شماست

7. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم چرا تو ایران مردا فک میکنن اگر زن شاغل باشه وظایف خونه رو هم باید به دوش بکشه و هیچ تقسیم وظایفی انجام نمیشه.اتفاقا خیلی از مردا بهتر از از زنها خانه داری میکنن نظافت چیای مرد که برای خونه ت************ی عید میان خیلی بهتر از خانما تمیزکاری میکنن و حتی تو اشپزی هم واقعا بعضیا دستپخت خوبی دارن ولی این عرفی که جا افتاده تلقین میکنه که مردا فقط توانایی انجام کار بیرون رو دارن و زن فقط هنر کدبانو گری رو داره.به همسرتون بگید یاد بگیره یه وعده غذا اون درست کنه یه وعده شما تازه ایشون مرده باید بهتر از شما بتونه کارای نظافتی رو انجام بده بخاطر قدرت بدنیش.

9. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیزم زندگی برای زنهای شاغل سخته
    باید با ایشون صحبت کنی که اگر قراره تو مسائل مالی کمکش کنی و پابه پاش پول دربیاری
    اونم باید تو کارهای خونه کمکت کنه
    بگو اگر نمیتونی اینکارو انجام بدی منم تو کار بیرونم کم میارمو نمیتونم کمکت باشم

دراوردن خرج زندگی وظیفه مرده
    و روبه راه کردن خونه و کارای خونه وظایف زن

اگر تو خرج زندگی کمکش میکنی باید توخونه کمکت کنه در غیر این صورت شغلتو بزار کنار
    چون نه به خونه زندگیت میرسی نه با خیال راهت به کار بیرونت
    نتیجشم ناراضی بودنه شوهرته با اینکه اینهمه دای تلاش میکنی
    و خستگی خودت هیچ چیز دیگه ای نداره
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

11. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)