نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: بیایید مثبت اندیش باشیم :)

1903
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

Red face بیایید مثبت اندیش باشیم :)

[replacer_a] سلام دوستان عزیز
    این تاپیک و زدم برای اینکه بیاییم به هم دیگه انرژی مثبت بدیم و مطالب انرژی بخش و بذاریم
    و از تجربیاتتون وقتی که مثبت اندیش بودید و تاثیر اون توی زندگیتون بگید

بیاموزیم که مثبت اندیش باشیم؟

برای از بین بردن افکار منفی و جایگزین کردن آنها با نگرشی مثبت‌تر چه باید بکنید؟ حتی اگر ذاتاً خوش‌بین نباشید، راه‌هایی هست که از طریق آن بتوانید مهارت‌های مثبت‌اندیشی را در خود تقویت کرده و از فواید آن بهره ببرید.

وقتی روزتان خیلی پرمشغله باشد، خیلی راحت ممکن است به مسائل منفی توجه کنید. بخاطر کارها و مسئولیت‌های زیادتان ممکن است احساس خستگی، کلافگی و استرس زیادی داشته باشید. درنتیجه، افکار منفی به درون مغزتان راه باز می‌کنند. بااینکه می‌دانید مثبت فکر کردن برای وضعیت ذهنتان بهتر است اما اگر بگوییم که برای سلامتی‌تان هم می‌تواند مفید باشد، شاید تعجب کنید. تحقیقات نشان داده است که مثبت‌اندیشی می‌تواند فواید بسیار زیادی در بر داشته باشد از بالا بردن اعتمادبه‌نفس و سلامت روانی‌تان گرفته تا ارتقای سلامت فیزیکی‌تان.

پس برای از بین بردن افکار منفی و جایگزین کردن آنها با نگرشی مثبت‌تر چه باید بکنید؟ حتی اگر ذاتاً خوش‌بین نباشید، راه‌هایی هست که از طریق آن بتوانید مهارت‌های مثبت‌اندیشی را در خود تقویت کرده و از فواید آن بهره ببرید.

روی افکارتان تمرکز کنید
    برای اینکه مثبت‌اندیش باشید، باید یاد بگیرید که چطور به درستی افکارتان را تحلیل کنید تمرکز بر جریان سیال ذهن کار سختی است، مخصوصاً اگر خیلی اهل استنطاق کردن نباشید. وقتی با موقعیتی چالش‌انگیز روبه‌رو می‌شوید، سعی کنید بفهمید که چطور درمورد آن اتفاق فکر می‌کنید. آیا شروع به مکالمه منفی با خودتان می‌شوید؟ یا در ذهنتان از خودتان و دیگران انتقاد می‌کنید؟ این تفکر منفی یک مانع اصلی است اما شناسایی این افکار اولین قدم برای غلبه بر آنهاست.

برخی از انواع متداول تفکر منفی شامل فقط تمرکز کردن بر جنبه‌های منفی یک مسئله می‌باشد. مثلاً تصور کنید که روز پرمشغله‌ای را سر کار داشته‌اید. یک سخنرانی داشته اید و کارهای مختلفی را جلوتر از برنامه به اتمام رسانده‌اید اما فراموش کردید یک تلفن مهم را انجام دهید. آن شب متوجه می‌شوید که با وجود موفقیت‌هایی که در آن روز کسب کرده اید، فقط به آن اشتباه کوچک فکر می‌کنید و نگران هستید که چه تاثیری بر کارتان خواهد داشت. به جای فکر کردن به مثبت‌ها و درک منفی، همه مثبت‌ها را نادیده گرفته و منفی کوچک را بسیار بزرگ کرده‌اید.

مقصر دانستن خود یکی دیگر از شایع‌ترین نوع تفکر منفی است
    وقتی بخش شما در شرکت، به سهم فروش ماه خود نمی‌رسد، به جای اینکه به این فکر کنید که اقتصاد کند موجب فروش کلی کمتر شده است، مدام خودتان را مقصر می‌دانید. این نوع تفکر منفی می‌تواند برای سلامت روانی شما مخرب باشد. با مقصر کردن خود برای مسائلی که تقصیر شما نبوده یا در کنترل شما نیست، اعتمادبه‌نفستان دچار افول می‌شود.

چطور مثبت‌اندیش شوید
    تغییر چرخه منفی فکر کار بسیار سختی است و فرایندی است که نیازمند زمان است. شایان‌ذکر است که تکرار کلیشه‌هایی که معمولاً توسط کتاب‌ها پیشنهاد می‌شود (مثل «من به اندازه کافی خوب هستم! من خیلی باهوشم! مردم من را دوست دارند!) در واقعیت می‌تواند تاثیری منفی بر تصور شما از خودتان داشته باشد. مثبت‌اندیشی این نیست که عینکی به چشم‌هایتان بزنید که همه جا را خوشرنگ نشان می‌دهد و همه چیزهای منفی که در زندگی با آنها روبه‌رو می‌شوید را نادیده بگیرید. این رویکرد به همان اندازه نادیده گرفتن‌ مثبت‌های زندگی ویرانگر است. تعادل، با مقدار سالمی واقع‌گرایی، رمز کار است.

پس وقتی خود را درگیر افکار منفی دیدید، چه باید بکنید؟

با قدم‌های کوچک شروع کنید
    از اینها گذشته، می‌خواهید یک عادت جدید را وارد زندگی‌تان کنید و درست مثل کسی که می‌خواهد یک رفتار جدید را در خود ایجاد کند، این کار زمان می‌برد.

سعی کنید اول یک قسمت از زندگی‌تان که ببشتر تحت‌تاثیر منفی‌گرایی است را شناسایی کنید.
    ممکن است درمورد وضعیت ظاهری‌تان یا درسی‌تان منفی فکر کنید. وقتی با یک بخش خاص از زندگی‌تان شروع کنید، در طولانی‌مدت تغییراتی که در خود ایجاد می‌کنید بادوام‌تر خواهند بود.
    خود، تصور کنید تصمیم گرفته‌اید بر افکار منفی که درمورد وضعیت درسی‌تان دارید، تمرکز کنید. قدم بعدی این است که هر روز زمانی را به ارزیابی افکارتان اختصاص دهید، وقتی می‌بینید که افکار انتقادی درمورد خودتان دارید، یک لحظه صبر کرده و به آنها خوب فکر کنید. بااینکه ممکن است بخاطر گرفتن یک نمره بد در امتحان ناراحت باشید، آیا سرزنش کردن خودتان دردی را درمان می‌کند؟ آیا راهی برای ایجاد یک تغییر مثبت در موقعیت وجود دارد؟ بااینکه در این امتحان خود کار نکرده‌اید، حداقل می‌دانید که برای امتحان بعدی چطور باید برای درس خواندن زمانبندی کنید.

مراقب مکالمات منفی‌ با خودتان باشید
    وقتی مکالمه درونی‌تان می‌گوید شما هیچوقت تکالیفتان را انجام نمی‌دهید یا کارتان سخت است، راهی برای پیدا کردن دیدگاهی مثبت‌تر نسبت به موقعیت پیدا کنید. مثلاً اگر درگیر نوشتن یک مقاله تحقیقی هستید، به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید برنامه‌تان را طوری تغییر دهید که وقت بیشتری برای این پروژه داشته باشید تااینکه اسیر نومیدی شوید. وقتی انجام کاری به نظرتان سخت می‌رسد، به این فکر کنید که شاید بتوانید برای انجام آن از کسی کمک بگیرید.

مثبت‌اندش بودن این نیست که همه واقعیت‌های منفی زندگی‌تان را نادیده بگیرید. این است که بتوانید رویکردی فعال‌تر به زندگی داشته باشید.
    مثبت‌اندیشی به جای احساسی ناامیدی یا کلافگی، به شما امکان می‌دهد با فکر کردن به راه‌های موثر برای حل مشکل و پیدا کردن راهکارهای خلاقانه، با چالش‌های زندگی روبه‌رو شوید. شاید آسان نباشد، اما تاثیر مثبتی که بر سلامت فکری، احساسی و جسمی شما می‌گذارد، ارزشش را خواهد داشت. نیازمند این است که صبور باشید و تمرین کنید. این فرایند را نمی‌توانید قدم به قدم جلو ببرید و به اتمام برسانید. درعوض، نیازمند این است که تا پایان عمر به درونتان نگاه کنید و برای مبارزه با افکار منفی و ایجاد تغییرات مثبت علاقه‌مند باشید.

اندیشه مثبت مانند منبعی از انرژی است که علاوه بر تقویت صاحب اندیشه، ‌اطرافیان او هم می‌توانند از فضای مثبت آن بهره مند شوند

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید چرا برخی مردم هر آنچه را که در زندگی می‌خواهند، به دست می‌آورند؟ تقریبا همه ما نمونه‌هایی از اینطور آدم‌ها را می‌شناسیم. کسانی که مشاغل خوب دارند، خانه‌های بسیار لوکس و مجلل دارند، اتومبیل‌های آخرین مدل سوار می‌شوند، از وضعیت فیزیکی خوب و زیبایی برخوردارند و به نظر می‌رسد که همه آنها را دوست دارند.
    این آدم‌ها معمولا خیلی فرهیخته، باهوش و با استعداد به نظر می‌آیند. در مقابل هم کسانی هستند که همین ویژگی‌ها و پتانسیل‌ها را دارند اما چیز زیادی به دست نمی‌آورند.
    واقعا چرا برخی مردم از دیگران موفق‌ترند؟ پاسخ این پرسش بسیار آسان و مشخص است.انسان‌های موفق، موفق‌اند چون نگاه و برخوردشان با زندگی درست و مثبت است. بیایید با هم نگاهی به گام‌ها و مراحل کسب مهارت مثبت اندیشی :

گام اول: شما می‌توانید

شما دقیقا همانی خواهید شد که فکر می‌کنید هستید. موفقیت یا عدم موفقیت شما بستگی دارد به طرز تفکر شما از خودتان. اگر به خود بگویید که هدف یا آرزوی شما غیرممکن است، به آن دست نخواهید یافت.
    اگر بتوانید فکرتان را در مورد خود و توانایی‌های خود تغییر دهید،‌ زندگی شما تغییر خواهد کرد. واقعیت این است که "شما هر کاری را می‌توانید انجام دهید" کافیست فقط این را باور کنید. مادامی‌ که ایمان به انجام کاری داشته باشید، هیچ چیز غیر ممکن وجود ندارد. افکار خوب به تغییرات مثبت منتهی می‌شود و بالعکس.

گام دوم: گفت و گوی درونی

بیایید فرض کنیم شما تصمیم گرفتید وزن کم کنید، به همین منظور در یک کلاس ورزشی ثبت نام می‌کنید. زمان رفتن به کلاس فرارسیده و شما خسته‌اید. شروع می‌کنید و با خود می‌گویید که " من خیلی خسته‌ام و نمی‌توانم باشگاه بروم" این همان افکار منفی است، چون واقعیت این است که با وجود یک مقدار خستگی هم می‌توانید در کلاس حاضر شوید.
    به منظور ایجاد انگیزه برای رفتن به باشگاه ورزشی،‌شما باید در مورد آن مثبت فکر کنید تا خود را وادار به رفتن کنید. برای مثال می‌توانید به خود بگویید که من حتی برای 20 دقیقه هم که شده می‌توانم در کلاس حاضر شوم. بعد می‌بینید که وضعیت جسمی و روحی شما به سمت بهبودی حرکت می‌کند.

گام سوم: دنیا را عوض کنید

نکته قابل توجه که در مورد مثبت اندیشی وجود دارد مسری بودن آن است. اگر شما مثبت فکر کنید و افکار دلگرم کننده داشته باشید، این طرز تفکر را به اطرافیان خود نیز القا می‌کنید.
    کسانی را در نظر بگیرید که افرادی بسیار مثبت هستند. این افراد همواره دیگران را وادار می‌کنند به اینکه بهتر باشند. و تماس با این افراد باعث می‌شود بخشی از انرژی مثبت و روحیه شاد آنها به دیگران منتقل ‌شود. به همین ترتیب کسانی که منفی باف هستند، سطح انرژی را در وجود دیگران پایین می‌آورند و هیچکس تمایلی به معاشرت و همراهی با آنها ندارد.
    با داشتن طرز تفکر مثبت،‌شما می‌توانید انرژی خوب و مثبت را در اطراف خود نیز پراکنده کرده و جهان را به سمت بهتر شدن تغییر دهید.

گام چهارم: رد کردن منفی‌ها

همیشه کسانی وجود دارند که آیه یاس می‌خوانند و انسان‌ها را در انجام اهدافشان دلسرد می‌کنند. مثلا تصور کنید به یکی از بستگان خود می‌گویید که امیدوارید در یک دانشگاه خوب و معتبر پذیرفته شوید و ایشان در جواب شما بگویند:" تو از هوش لازم برای ورود به چنین دانشگاهی برخوردار نیستی" حال اگر شما به این ندای منفی گوش کنید، از پرداختن به افکار مثبت باز می‌مانید. پس اگر کسی به شما گفت که نمی‌توانید کاری را انجام دهید،‌ باید حرف‌های او را کاملا فراموش کنید.
    انسان‌های بدبین خودشان را هم باور ندارند چه رسد به دیگران. بهترین راه مواجهه با انسان‌های بدبین این است که به آنها اثبات کنید که اشتباه می‌کنند. فقط شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه کسی باشید و در زندگی چه کارهایی انجام دهید. اگر تصمیم به انجام کاری دارید مطمئن باشید حتما راهی برای انجام آن وجود دارد.
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

2. 10 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بیایید مثبت اندیش باشیم :)

photo_20151124_171720480x324.jpg
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

4. 6 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

زندگی باور می خواهد
    آن هم از جنس امید
    که اگر سختی راه
    به تو یک سیلی زد
    یک امید از ته قلب به تو گوید :
    که خدا هست هنوز ...

امضای ایشان

Don't GIVE UP

6. 5 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

در مورد « رد کردن منفی‌ها » و مثالی که براش گفته شد، نظر من اینه که اصلا در مورد اهدافتون و اینکه چه برنامه ای برای زندگیتون دارید با کسی صحبت نکنید.

معمولاً افراد حتی به خواسته های شما حسودی میکنن و با گفتن جملات منفی و مایوس کننده این خواسته شما رو کمرنگ میکنن و یا کلاً از بین میبرن.

راستش خود من با چنین مواردی خیلی روبرو شدم، تا خواستمو میگفتم دوستام میگفتن که شدنی نیست و صدجور بهانه برا انجام نشدنش برام میشمردن، برای همین نه تنها دیگه حرفامو نمیگم بلکه سعی میکنم حدالامکان ازشون دور باشم.

8. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,478 بار در 1,281 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط defeated نمایش پست ها
    در مورد « رد کردن منفی‌ها » و مثالی که براش گفته شد، نظر من اینه که اصلا در مورد اهدافتون و اینکه چه برنامه ای برای زندگیتون دارید با کسی صحبت نکنید.

معمولاً افراد حتی به خواسته های شما حسودی میکنن و با گفتن جملات منفی و مایوس کننده این خواسته شما رو کمرنگ میکنن و یا کلاً از بین میبرن.

راستش خود من با چنین مواردی خیلی روبرو شدم، تا خواستمو میگفتم دوستام میگفتن که شدنی نیست و صدجور بهانه برا انجام نشدنش برام میشمردن، برای همین نه تنها دیگه حرفامو نمیگم بلکه سعی میکنم حدالامکان ازشون دور باشم.
    منم دقیقا به همین نتیجه رسیدم مثلا من میخاسم تخصص امتحان بدم گفتم مثلا فلان رشته رو میخام چندتا بچه های کلاسو رغیب خودم کردم یعنی تا ابد به هیچکی نمیگم میخام چکار کنم حتی به نظرم اگه به جایی هم رسیدین به هیچکی نباید بگی چون نمیدونم چرا همه اینقدر حسودن . حتی این قضیم درمورد ازدواج هم صادقه مثلا دوستم بیچاره هر وقت نامزاد میکرد و میومد تو دانشگاه به بچه ها میگفت یدفعه نامزادیش بهم میخورد جدیدا شنیدم عروسی کرده حتی یک کلمه هم به بچه ها نگفته بود. حالا از همش بدتر خواهرم هر وقت عکس بچشو میزاشت تو پروفایل تلگرامش باورتون نمیشه همون روز مریض میشد . چقدر من خرافاتی ام خخخخخخخخخخخ

10. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط defeated نمایش پست ها

در تایید حرف شما..که خودم هم به همین نتیجه رسیدم...این حدیث رو بخونید

در روايتي اميرالمؤمنين عليه السلام مي فرمايد: انحج الامور ما احاط به الكتمان؛ موفقترين كارها، كاري است كه با كتمان كامل صورت گيرد. امام جواد عليه السلام مي فرمايد: « اظهار الشئي قبل ان يستحكم مفسده له- آشكار كردن چيزي پيش از آنكه استوار گردد موجب تباهي آن مي شود.در هر صورت روايات متعددي پيراومن كتمان سر و نگفتن همه مطالب حتي به دوستان وارد شده است فلسفه آن اين است كه اگر انسان تصميم به كاري دارد به ديگران بگويد ممكن است به دلائل گوناگون(حسد و غيره) مانع كار انسان شوند يا به قول امروزي ها رو دست به انسان بزنند و كار موازي در برابر آن انجام دهند و كار شما به ثمر نرسد يا بي نتيجه شود.
    خيلي از اوقات ممكن است بخواهيد كاري انجام دهيد ولي به دلائل گوناگون موفق نمي شويد حال اگر قبل از انجام آن همه را خبر كنيد و نتوانيد عملي كنيد مشت شما باز مي شود و مضحكه ديگران مي شويد. در هر صورت شما دشمناني داريد يا دوستان به ظاهر دوست يا دوستاني كه بعدا به علتي با شما دشمن مي شوند اگر همه اسرار شما دست آنها باشد روزي عليه شما استفاده مي كنند.در روايتي امام علي(ع) مي فرمايد: « هر كه راز خود را بپوشاند، قدرت انتخاب در دست اوست.» وقتي راز خود را فاش كني و به ديگران بگويي ديگران براي شما تصميم مي گيرند و خطا مي دهند كه چه مسيري را انتخاب كني. نكته قابل ذكر آن است كه اين مسائل به كارهايي مربوط مي شود كه خوب و بد بودنش با آن مشخص باشد. يعني كارهايي كه خوب بودن آنها معلوم باشد و نياز به مشورت نداشته باشد والا در كارهايي كه خوب بودن آنها معلوم نيست مشورت با افراد صالح مورد اطمينان لازم است.
    ضمنا از روايات معلوم مي شود كه اظهار كارها پيش موثق و مورد اطمينان اشكالي ندارد زيرا آنها جز خير براي انسان نمي خواهند و اگر شما هم موفق نشديد شماتت نمي كنند و حربه اي عليه شما نمي كنند. ظرفيت افراد متفاوت است پيش هر كس هر چيزي را نمي شود گفت بسياري از افراد تحمل شنيدن يا حفظ كردن خيلي از مطالب را ندارند. در مجموع لازم نيست انسان همه مطالب خود را با افراد ديگر در ميان بگذارد حداقل كارهايي كه اطلاع رساني در زمينه آنها سبب فساد است و حربه اي عليه انسان مي شود نبايد ديگران را مطلع كنيد.

12. 4 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

راستی منم قبلا همچین تاپیکی زده بودم

عکس اولش هم همین بود

حالا اگه دوس داشتید میتونید مطالب اونم بخونید

http://forum.moshaver.co/f81/%D9%85%...F%D8%9F-18801/

14. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    منم دقیقا به همین نتیجه رسیدم مثلا من میخاسم تخصص امتحان بدم گفتم مثلا فلان رشته رو میخام چندتا بچه های کلاسو رغیب خودم کردم یعنی تا ابد به هیچکی نمیگم میخام چکار کنم حتی به نظرم اگه به جایی هم رسیدین به هیچکی نباید بگی چون نمیدونم چرا همه اینقدر حسودن . حتی این قضیم درمورد ازدواج هم صادقه مثلا دوستم بیچاره هر وقت نامزاد میکرد و میومد تو دانشگاه به بچه ها میگفت یدفعه نامزادیش بهم میخورد جدیدا شنیدم عروسی کرده حتی یک کلمه هم به بچه ها نگفته بود. حالا از همش بدتر خواهرم هر وقت عکس بچشو میزاشت تو پروفایل تلگرامش باورتون نمیشه همون روز مریض میشد . چقدر من خرافاتی ام خخخخخخخخخخخ
    نه اینا خرافات نیست اینا همون انرژی های منفی ایی هست که از دیگران به ما میرسه منم بهش اعتقاد دارم به خصوص حتی از لحاظ علمی هم ثابت شده چشم هم انرژی از خودش متصاعد میکنه
    من حس میکنم حتی انرژی ما میتونه منتقل هم بشه شاید باورتون نشه اما من هر وقت دوران مدرسه امتحان داشتم و بعضی اوقات فول استرس میشدم یکی از دوستامو که بقل میکردم استرس من کم میشد
    و استرس دوستم زیاد می شد حتی صحبت کردن راجع بهشم منتقل میکنه این انرژی رو
    واقعا نحوه ی چطور صحبت کردن ما و رفتارمون توی زندگیمون اثر داره
    اگر مستند راز و آزمایشی که بر روی ملکول های آب انجام دادند رو دیده باشید براتون ملموس تره
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

16. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    راستی منم قبلا همچین تاپیکی زده بودم

عکس اولش هم همین بود

حالا اگه دوس داشتید میتونید مطالب اونم بخونید

http://forum.moshaver.co/f81/%D9%85%...F%D8%9F-18801/
    ممنون که گفتی عزیزم تاپیکت خیلی جالب و مفید بود
    هر چی تاپیک راجع به انرژی مثبت زده بشه کمه از بس که اطرافمون پر از خمودگی و انرژی های نامطلوبه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

18. 5 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,478 بار در 1,281 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    نه اینا خرافات نیست اینا همون انرژی های منفی ایی هست که از دیگران به ما میرسه منم بهش اعتقاد دارم به خصوص حتی از لحاظ علمی هم ثابت شده چشم هم انرژی از خودش متصاعد میکنه
    من حس میکنم حتی انرژی ما میتونه منتقل هم بشه شاید باورتون نشه اما من هر وقت دوران مدرسه امتحان داشتم و بعضی اوقات فول استرس میشدم یکی از دوستامو که بقل میکردم استرس من کم میشد
    و استرس دوستم زیاد می شد حتی صحبت کردن راجع بهشم منتقل میکنه این انرژی رو
    واقعا نحوه ی چطور صحبت کردن ما و رفتارمون توی زندگیمون اثر داره
    اگر مستند راز و آزمایشی که بر روی ملکول های آب انجام دادند رو دیده باشید براتون ملموس تره
    حالا برام عجیبه چرا بعضی ها اینقدر عکسای شخصیشونو تو تلگرامو اینتستگرامو و ... میزارن هیچکی چشمشون نمیزنه!!! به ما که میرسه دنیا به آخر میرسه نباید به هیچکی بگیمو و همه چی باید مخفی باشه .
    عجیبه غریبه یک معمای پیچیده

20. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    حالا برام عجیبه چرا بعضی ها اینقدر عکسای شخصیشونو تو تلگرامو اینتستگرامو و ... میزارن هیچکی چشمشون نمیزنه!!! به ما که میرسه دنیا به آخر میرسه نباید به هیچکی بگیمو و همه چی باید مخفی باشه .
    عجیبه غریبه یک معمای پیچیده
    میدونی خب به نظرم معلوم نمیکنه دوز انرژی هایی که متصاعد میشه متفاوته
    بعدشم از کجا معلوم شاید برای اونها هم مشکل پیش میاد نمیان که بگن
    یک راهکار هایی هم هست که این انرژی های منفی رو باز میداره مثل خواندن "وان یکاد" یا به همراه داشتن سنگ عقیق آبی (من یه مقاله راجع بهش خونده بودم که از لحاظ علمی ثابت میکرد این سنگ انرژی های منفی رو خنثی میکنه )
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

22. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    [replacer_a] سلام دوستان عزیز
    این تاپیک و زدم برای اینکه بیاییم به هم دیگه انرژی مثبت بدیم و مطالب انرژی بخش و بذاریم
    و از تجربیاتتون وقتی که مثبت اندیش بودید و تاثیر اون توی زندگیتون بگید

مرسی.

اون جملاتی که گفتی امکان داره تاثیر منفی داشته باشه واسه کسی که تلقین منفی می کنه خوبه. واسه من خوبه. این جملات رو باید چند بار پست هم محکم گفت.

من تقریبا بیشتر اینا رو تجربه کردم تا بهشون رسیدم. خیلی از این موضوع ناراحتم که چرا کسی نبود فورا بهم یاد بده به جای اینکه مثبت اندیشی رو با تجربه و وقت گذاشتن یاد بگیرم.

لطفا اطلاعات دیگه ای هم داری بذار همین طور در مورد چگونگی از بین بردن وسواس فکری که زیر مجموعه ای از افکار منفیه. اگه وقت داری البته. من به مثبت اندیشی اعتقاد دارم. راه های تقویتش رو بگو که چطور با دوام باشه و.... اگه وقت داری. مرسی.

24. 2 کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

شجاعانه صدایتان را به گوش دیگران برسانید.

بی‌پرده حرفتان را بزنید! هنگامی که نظریه یا پیشنهادی درست و سازنده دارید، آنرا بگویید. حتی اگر گفتگو درباره‌ی آن موضوع پایان یافته باشد، قاطعانه و با صدای بلند بگویید: «پیش‌از اینکه از این بحث بگذریم، می‌خواهم نکته‌ای را اضافه‌کنم».

بدین‌ترتیب، دیگران به جدیت شما احترام می‌گذارند و شما را بعنوان کسی که حرف‌هایش ارزش شنیدن دارد، درنظر می‌گیرند.

26. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

در صورت امکان هر چند روز یکبار دوباره و دوباره این مطلب را بخوانید ، انرژی مثبت فوق العاده ای وارد ذهنتان می شود.

1- آب فراوان بنوشید.

2- مثل یک پادشاه صبحانه بخورید، مثل یک شاهزاده ناهار و مثل یک گدا شام بخورید..

3- بیشتر از سبزیجات استفاده کنید تا غذاهای فراوری شده.

4- بااین 3 تا E زندگی کنید:

Energy (انرژی)

Enthusiasm (شورواشتیاق)

Empathy (دلسوزی و همدلی).

5- از ورزش کمک بگیرید.

6- بیشتر بازی کنید.

7- بیشتر از سال گذشته کتاب بخوانید.

8- روزانه 10 دقیقه سکوت کنید و به تفکر بپردازید.

9- 7 ساعت بخوابید.

10- هر روز 10 تا 30 دقیقه پیاده‌روی کنید و در حین پیاده‌روی، لبخند بزنید.

شخصیت:

11- زندگی خود را با هیچ کسی مقایسه نکنید: شما نمی‌دانید که بین آنها چه می‌گذرد.

12- افکار منفی نداشته باشید، در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنید.

13- بیش از حد توان خود کاری انجام ندهید.

14- خیلی خود را جدی نگیرید.

15- وقتی بیدار هستید بیشتر خیال‌پردازی مفید و سازنده و قابل اجرا کنید.

16- حسادت یعنی اتلاف وقت، شما هر چه را که باید داشته باشید، دارید.

17- گذشته را فراموش کنید.. اشتباهات گذشته شریک زندگی خود را به یادش نیاورید. این کار آرامش زمان حال شما را از بین می‌برد.

18- زندگی کوتاه‌تر از این است که از دیگران متنفر باشید. نسبت به دیگران تنفر نداشته باشید.

19- با گذشته خود رفیق باشید تا زمان حال خود را خراب نکنید...

20- هیچ کس مسئول خوشحال کردن شما نیست، مگر خود شما.

21- بدانید که زندگی مدرسه‌ای می‌ماند که باید در آن چیزهایی بیاموزید. مشکلات قسمتی از برنامه درسی هستند و به مانند کلاس جبر می‌باشند.

22- بیشتر بخندید و لبخند بزنید..

23- مجبور نیستید که در هر بحثی برنده شوید. زمانی هم مخالفت وجود دارد.

جامعه:

24- گهگاهی به خانواده و اقوام خود زنگ بزنید.

25- هر روز یک چیز خوب به دیگران ببخشید.

26- خطای هر کسی را به خاطر هر چیزی ببخشید.

27- زمانی را با افراد بالای 70 سال و زیر 6 سال بگذرانید.

29- اینکه دیگران راجع به شما چه فکری می‌کنند، به شما مربوط نیست.

30- زمان بیماری ،شغل شما به کمک شما نمی‌آید، بلکه دوستان شما به شما مدد می‌رسانند، پس با آنها در ارتباط باشید.

زندگی:

31- کارهای مثبت انجام دهید.

32- از هر چیز غیر مفید، زشت یا ناخوشی دوری بجویید.

33- عشق درمان‌گر هر چیزی است.

34- هر موقعیتی چه خوب یا بد، گذرا است.

35- مهم نیست که چه احساسی دارید، باید به پا خیزید، لباس خود را به تن کرده و در جامعه حضور پیدا کنید.

36- مطمئن باشید که بهترین هم می‌آید.

37- همین که صبح از خواب بیدار می‌شوید، باید از هستي تان شاكر باشيد.

38- بخش عمده درون شما شاد است، بنابراین خوشحال باشید.

کمک کنیم تا پیام های مثبت همیشه در جهان جاری بماند و بازتاب آن را در زندگیتان ببینيد
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

28. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

[replacer_a]

چگونه فکر آزاد داشته باشیم
    زندگی این روزهای همه ما به گونه ای شده است که مدام در حال دویدن هستیم و می خواهیم از قافله زندگی عقب نمانیم. اینقدر فعالیت و مشغله داریم که از زندگی هیچ نمی فهمیم و کارمان شده انجام وظایفی که خود و حرفه‌مان برایمان تعیین کرده اند. اما خودمان هم بی تقصیر نیستیم.هیچ کاری را آن طور که باید انجام نمی دهیم و توجه لازم به مسایل مختلف را نداریم. باید «فکر کردن» را تمرین کرد. این تمرین در همه زمینه ها لازم و مفید است. شما باید حتی به خوردن خود هم فکر کنید تا با آرامش و سرعت کمتری غذا را بجوید و هضم کنید.

- اندیشیدن را تمرین کنید
    در کلان شهرها، ترافیک بسیار زیاد است و روزانه ساعت های زیادی از عمر خود را پشت چراغ قرمز های طولانی و اعصاب خوردکن سپری می کنیم و هیچ جز عصبانیت و کلافگی هم برای ما ندارد. اما این مشکل ناراحت کننده را می توان برطرف کرد. روی جعبه فرمان یک نوشته بنویسید «به رانندگی فکر کن». در طول مسیر، با موبایل خود صحبت نکنید و در طول رانندگی به مسایل جانبی هیچ توجهی نداشته باشید و به چیزهایی فکر کنید که در حالت عادی توجهی به آنها ندارید. به طور مثال، آیا بدن شما در این صندلی راحت است؟ آیا صندلی نرم یا سفت است؟ چطور دست خود را روی فرمان می گیرید؟ به صدای موتور ماشین توجه کنید. با این کارها در واقع ذهن خود را به مسایلی معطوف می کنید که می تواند اضطراب ترافیک را از بین ببرد.

- با فکر غذا بخورید
    به جای اینکه هنگام تماشای فیلم یا مطالعه کتاب یا مجله، یا پاسخ دادن به ایمیل یا ... غذا می خورید، سعی کنید فقط غذا بخورید. اگر همه حواس خود را به غذاخوردن بدهید، بسیار آهسته تر غذا می خورید.
    برای تمرین این کار ذهنتان را فقط به غذایی که می خورید معطوف کنید، چه مزه ای دارد؟ آیا طعم قاشق اول غذا با بعدی فرق دارد؟ چقدر غذای خود را می جوید؟ چگونه غذا را قورت می دهید؟ یا شاید حتی بتوانید یک قدم جلوتر بروید، غذا از کجا آمده است. به طور مثال، اگر قهوه می نوشید، تصور کنید دانه های آن چگونه هستند و از کجا تهیه شده است و چطور برشته و آسیاب شده اند.
    - آثاری از خود بر جای نگذارید
    انسان ها وقتی مشغله بسیاری دارند، فرصت کمی برای جمع‌وجور کردن خانه و زندگی خود دارند و شاید هر کجای خانه را ببینید آثار بسیاری از به‌هم ریختگی در آن به چشم بخورد. بنابراین، برای تمرین، از یک اتاق خانه شروع کنید. به طور مثال، آشپزخانه را انتخاب و تمرینات خود را آغاز کنید. هربار هر غذایی درست می کنید و می خورید، در همان لحظه همه ظرف ها را بشویید. میز و گاز را تمیز کنید. طوری رفتار کنید که اثری از حضور شما در آشپزخانه باقی نماند. یا مثلا، اگر چیزی از دستتان روی زمین ریخت، همان لحظه با دستمال تمیز کنید و نگذارید بماند و این کثیفی ها ادامه پیدا کند. با این تمرین، حواس خود را بیشتر به محیط اطرافتان جمع می کنید و احساس شادمانی بیشتری هم خواهید داشت.

- با فکرگوش کردن را تمرین کنید
    گاهی وقتی به حرف های طرف مقابل گوش می دهیم، فقط بخشی از آن را می شنویم. یعنی فقط بخشی از مغز ما گوش می کند و بخش دیگر مشغول فکر کردن در مورد پاسخ یا قضاوت کردن در مورد طرف مقابل است. به جای این کار، صددرصد مغز خود را روی گوش کردن متمرکز کنید. تمرین کنید و یاد بگیرید وقتی کسی حرف می زند، همچون اسفنج که آب را جذب می کند، تک تک کلمات او را جذب کنید. به واکنش بدن هنگام گوش سپردن به دیگران توجه کنید. نتیجه این تمرین، آرامش بیشتر، هیجانات منفی کمتر و خونسرد بودن است. سعی کنید به جای دنبال جواب گشتن و یافتن واژه هایی برای مخالف با طرف، به صدای او، نوع بیانش، جملاتش و حرف هایش توجه کنید.

- برای صبر کردن هم تمرین کنید
    این تمرین باید تمرین روزانه شما باشد. بسیاری از ما زمان صبر کردن را زمان تلف شده فرض می کنیم. اما این فرصتی برای فکر کردن، دیدن و اندیشیدن است. بار دیگر که در صف بانک، مطب دکتر، رستوران یا ... منتظر ماندید، سعی کنید به مسایل ارزشمند فکر کنید.بدون قضاوت، به احساسات و واکنش های بدن خود توجه کنید. آیا مضطرب و عصبی هستید؟ هیجان زده هستید؟ خسته هستید؟ در کجای بدن خود این احساسات را درک می کنید؟ آیا درد در ناحیه قفسه سینه است یا در سر شما؟ یا می توانید توجه به مسایل خنثی را تمرین کنید. مثلا به تنفس خود فکر کنید.

- تلفن پاسخ دادن نیز فکر و تمرین می خواهد
    همیشه وقتی صدای تلفن یا موبایل را می شنویم، فورا پاسخ می دهیم. به جای این کار، تمرین کنید و پیش از پاسخ دادن به تلفن یک نفس عمیق بکشید. کمی صبر کنید و آن را بیرون بدهید. یک بار دیگر دم و بازدم عمیق داشته باشید. این کار فقط یکی دو ثانیه طول می کشد.
    این تمرین های ساده و کوچک، باعث می شوند تادر طول روز به جای فکر کردن به مسایل ناراحت کننده که فقط اضطراب و استرس آدم ها را افزایش می دهند، به مسایلی فکر کنید که ذهنتان را درگیر می کند، اما به خوبی.
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

30. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)