مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 33

موضوع: شهادت آب

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.06
    تشکـر
    516
    تشکر شده 284 بار در 212 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : شهادت آب

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیای نامردی نمایش پست ها
    جدا از این نظریات شما تصاویر گویا وغیرقابل انکار هستند و نمیشه منکر تاثیر کلمات یا موسیقی بر مولکولهای آب شد وقطعا کسی که این آزمایشات انجام میده همه رو درشرایط یکسان و استاندارد انجام میده.چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
    اینها نظریات من نبودن از جایی کپی کردم

ایشون اون قسمتی رو که قرمز کردم رو رعایت نکرده

حتی عکس ها رو هم گلچین کرده

روش آزمایشش غلط بوده

من فکر می کنم چون این مسئله سر صدای زیادی تو دنیا کرده مطمئنا تعداد قابل توجهی متخصص اون رو امتحان کردن اگه درست بود حتما از طرف منابع علمی اعلام میشد

زمستون تموم میشه و رو سیاهیش میمونه برای ذغال(=ایموتو)
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

2. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30544
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.82
    تشکـر
    483
    تشکر شده 420 بار در 241 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    چیزی که آقای ایموتو مدعی شده نظریه نیست، شاید بشه گفت فرضیه که این دو با هم متفاوته

اثبات هم بر دوش مدعی هست نه بقیه افراد، فرد باید بتونه آزمایشات درستی طراحی کنه و فزضیه اش رو تبدیل به نظریه کنه ملانصرالدین عصاش رو زد زمین گفت اینجا مرکز زمینه قبول نداری برو متر کن (قبول نداری این حرفو ردش کن )

آقای ایموتو باید اون رو اثبات می کرده که تا الان نتونسته هر وقت تونست من هم بهش معتقد میشم هر کی بیاد یه سری چیزها رو ادعا کنه و نتونه اثباتش هم بکنه نباید باور کرد.( هر چند اثبات اون باعث خوشحالی ما باشه )

در مورد انیشتن هم اثبات شده هست و و علی رغم تلاشهای زیاد هیچ کسی تا به حال نتونسته اون رو رد کنه! بر خلاف ادعاهای آقای ایموتو نظزیه اش شرایط ابطال پزیری رو هم داره

انتشاراتی های مهم جهان هم کتابهایی درباره نظریه ها و فرضیه های مختلف رو چاپ می کنند دلیل نمیشه چون فلان ناشر کتاب رو چاپ کرده پس مطالبش درست هست.

آقای ایموتو هم دانشمندی حساب نمیشه که دانشمندای واقعی بیان باهاش کل کل و مخالفت کنن ایشون فقط سر صدا داشته و از نظر علمی نتونسته چیزی رو ثابت کنه به گفته خودش حتی عکسهایی رو هم که منتشر کرده گلچین شده هست

ایشون نویسنده است مدرک لیسانسش رو تو ارتباطاط بین الملل گرفته و یک مدرک هم در هند تو ضمینه گرایش خاص پزشکی گرفته ( دقیق یادم نیست ولی به نظرم یه رشته بود که فکر کنم فقط تو هند تدریس میشد)

این طور صحبت ها یه موجی رو تو جامعه ایجاد می کنه و به خاطر پوچ بودنش بعد از مدتی فراموش میشه
    درسته در اصل باید بهش گفت فرضیه اما جدیدا اینطور به کار می برن (خودم هم قبلا در مورد همین تفاوت فرضیه و نظریه پست گذاشته بودم همینجا)

فرضیه چیزیه که اصلا آزمایش علمی در موردش انجام نشده

ایمونو اومده آزمایش انجام داده و فرضیشو به اثبات رسونده... اما نه کامل (جدیدا به چیزی که کاملا اثبات نشده اما کاملا رد هم نشده میگن نظریه اما در اصل به کار بردنش اشتباهه و همون حرف تو درسته)

یه سری مخالفن میگن آزمایشت کاملا کنترل شده و علمی نیست... راست هم میگن... اما این حرف، ایده اون یعنی هوشمندی مولکول های آب رو رد نمیکنه

اونا واسه ردش باید بیان همون آزمایش کاملا کنترل شده و دقیقی که میگن رو انجام بدن ببینن چنین چیزی صحت داره یا نه... اما همچین آزمایشی رو نتونستن اجرا کنن...

ایمونو یه محققه نه پروفسور و به امیرعلی هم گفتم که نباید با پروفسور مقایسه بشه... پروفسورها در ابتدای کارشون یه محقق و دانشمند ساده بودن

اصلا بحث علم غالبا بحث کل کل نباید باشه تو دنیای امروز و کمتر شده و در گذشته بیشتر بود... آره هستند افرادی که نخوان حرفی رو قبول کنند مگر آزمایش کاملا دقیق و کنترل شده انجام بشه...

همونطور که حرف رادرفورد رو در مورد وجود نوترون قبول نکردن... همونطور که حرف آرنیوس رو در مورد یونش اسیدها و بازها قبول نکردن و عموما هم دانشمندان بزرگ مغرور و جاه طلب اینچنین رفتار هایی رو دارن...

فرضیه رادرفورد در مورد نوترون ها و آرنیوس هردوشون رو دانشجویان جوانشون اثبات کردن.

خود اینشتین هم اول محقق بود... همشون یه روز یه محقق ساده بودن و بعد بزرگ شدن... همین اینشتین چند بار جلسات مختلفی گذاشت و ایده هاشو گفت... خیلیا مغرور شدن و قبولش نکردن اما یکیشون که یه ریاضی دان خیلی معروف بود اومد و کمکش کرد...

20 و خورده سال تلاش کرد تا حرفاشو اثبات کنه ... نتونست نتونست... یه هفته مونده به آخرین جلسش اثباتش کرد...

با این حال هنوز هم مخالفانی داره...

ایمونو که حالا خدا بیامرز شد باید یکی دیگه بیاد حرفشو رد کنه یا کاملا اثبات...

انتشارات بزرگ جهانی هر چرند و پرندی رو که هر محققی بگه که چاپ نمی کنن... این همه دانشجو و محقق داریم تو جهان سال ها هزاران مقاله مینویسن... یه مبنای علمی باید باشه تا یه انتشارات بزرگ بیاد چاپش کنه...
    هی. چقدر بده هر وقت یه نامردی در حق خودم و خدا می کنم دیگه روم نمیشه بگم خدایا چون ادعاست

خدایا همیشه بهم حال بده

خودت میدونی ما آدما تحمل نداریم... عاشقت میشیم وقتی شادمون می کنی... و وقتی شادیم از یادمون میری.

ما رو هم شاد نگه دار و هم عاشق. ما رو نجات بده و سختی های پیش رومون رو از بین ببر

ما رو پاک کن از بدی. ما رو از خودت دور نکن

ولله علی کل شی قدیر

3. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.06
    تشکـر
    516
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen123 نمایش پست ها
    اما این حرف، ایده اون یعنی هوشمندی مولکول های آب رو رد نمیکنه
    چیزی که اثبات نشده(هوشمندی آب ) رو چه جوری باید رد کنن
    و جدای اون نظریه علمی باید راه ابطال پزیری داشته باشه تا بشه ردش کرد

مثلا من می گم مقدار نیرو برابره با جرم جسم ضربدر شتاب آن
    راه ابطالش هم سادست فقط کافیه شما موردی نشون بدی که جواب این رابطه درش صدق نکنه

حالا اگر شما در حالات مختلف با رعایت شرایط یکسان هر بار گفتی دوستت دارم عکس قشنگ شد می تونی حرفی برای گفتن داشت باشی و باید تمام مراحل آزمایش رو در دسترس متخصصین بذاری تا اونها برسی و نقد کنن
    آقای ایموتو از این مرحله سربلند بیرون نیامده و رو به تبلیغات رسانه ای آورده و این روال کار علمی نیست بلکه روال افراد سودجو یا متوهم هست

عقل و منطق حکم می کنه وقتی چیزی اثبات نشده اون رو قبول نکنیم مخصوصا تو مواردی که تخصص نداریم و یا مواردی که تبلیغ های خاص و هدفداری (که راست و دروغ رو قاطی می کنن) بر روی یک نظریه ثابت نشده انجام میشه

آقای ایموتو متخصص در این ضمینه نیستند و با مثال شما در مورد دانشمندا خیلی تفاوت خواهد کرد

در تاریخ ممکنه موردهای زیادی باشه که حرف یک دانشمند رو قبول نکردن ولی این دلیل نمیشه که هر کی هر چی گفت و خوشمون آومد رو قبول کنیم برای حل این مشکل راه های مشخص اثبات تعریف شده تا تعصب افراد درگیر نشه

ایرادهایی هم که به ایشون گرفته شده شبیه کل کل داشمندا نیست و بیشتر کل کل دانشمندا هست با عوام!

این قضیه هم تا روزی که از یه مرجع معتبر علمی تایید نشه من قبول نخواهم کرد و در ردیف خرافات قرارش میدم

4. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30544
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.82
    تشکـر
    483
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

چیزی که اثبات نشده(هوشمندی آب ) رو چه جوری باید رد کنن
    وقت نداشتم بقیه پیامتو بخونم سر فرصت می خونم...

ولی جمله اولت یعنی چی... چه ربطی داره... یکی یه اندیشه ای رو انداخته وسط که مولکول های آب هوشمندانه عمل می کنن..

ایموتو میگه درسته و بعضیا قبولش دارن... بعضی دیگه میگن اشتباهه و قبول نداریم... خب قبول ندارین بیان آزمایش کنین و عکس بگیرید و به همه نشون بدید اینطور نیست...

بالاخره این فرضیه یا نظریه هوشمندی مولکول های آب رد میشه.
    هی. چقدر بده هر وقت یه نامردی در حق خودم و خدا می کنم دیگه روم نمیشه بگم خدایا چون ادعاست

خدایا همیشه بهم حال بده

خودت میدونی ما آدما تحمل نداریم... عاشقت میشیم وقتی شادمون می کنی... و وقتی شادیم از یادمون میری.

ما رو هم شاد نگه دار و هم عاشق. ما رو نجات بده و سختی های پیش رومون رو از بین ببر

ولله علی کل شی قدیر

6. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.06
    تشکـر
    516
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

ایموتو میگه درسته و بعضیا قبولش دارن... بعضی دیگه میگن اشتباهه و قبول نداریم... خب قبول ندارین بیان آزمایش کنین و عکس بگیرید و به همه نشون بدید اینطور نیست...

مجامع علمی قبولش ندارند

اون نتونسته عکسهایی بگیره که تکرار پذیر باشه

تا وقتی که اثبات نکنه و شرط ابطال پذیری و تکرار پذیری رو نداشته باشه
    کسی توجهی نخواهد کرد

7. Top | #26

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30544
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.82
    تشکـر
    483
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

مجامع علمی قبولش ندارند

اون نتونسته عکسهایی بگیره که تکرار پذیر باشه

تا وقتی که اثبات نکنه و شرط ابطال پذیری و تکرار پذیری رو نداشته باشه
    کسی توجهی نخواهد کرد
    قبولش دارن و مخالفانی هم داره... مخالفانش هم نتونستن حرفشو رد کنن همونطور که خودش کامل و دقیق اثبات نکرد ... پس میشه یه ایده تقریبا درست که ممکنه در آینده غلط در بیاد یا تغییر کنه یا درست در بیاد..

کتابشو انتشاراتی که در بالا گفتم چاپ کرده و نمره بالایی هم بهش دادن ... قبولش دارن که چاپش کردن... پس بی توجهی نشده به حرفش...

کسی که بی توجهی میکنه ترسوئه... همونطور که بزرگان شیمی در مورد آرنیوس و حرفش بی توجهی کردن...

کسی که توجه می کنه هم به معنی این نیست که شکست خورده... امکان داره به طور قاطع حرفشو رد کنه...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-18-2017 در ساعت 03:48 PM

خدایا همیشه بهم حال بده

ولله علی کل شی قدیر

8. Top | #27

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    35751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.89
    تشکـر
    55
    تشکر شده 70 بار در 50 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

آزمایشات و بررسی های آقای ایموتو هیچکدام در چارچوب متد علمی (روش علمی) قرار ندارد. اصولن چارچوب و مکانیزم این آزمایشات بر کسی معلوم نیست. ایشان در هیچ کجا روش اندازه گیری و نمونه گیری و بررسی های خود را ارائه نداده اند. اینکه آیا شرایط برای همه مولکول ها یکسان بوده است؟ حتا نحوه و چگونگی ذکر واژگان چه بوده است؟ در هنگام ذکر واژگان شرایط محیطی مانند دما و فشار و غیره برابر بوده است؟ حجم آب مورد آزمون چطور؟ یا سرعت انجماد و بسیاری از فاکتورهای دیگر. مثلن اگر بگذارید مقداری از بلورها یخ بزنند و آب موجود در حالت مخلوط یخ و آب قرار بگیرد، روشن است که مولکول هایی وجود دارند که هنوز بخشی از آنها یخ نبسته است. مثلن در فرتور زیر، ببینید چطور بلور سمت راستی نیمه منجمد است و سمت چپی کاملن منجمد شده است.

حتمن میدانید که یک مقاله علمی تنها از طریق جورنال های معتبر علمی یا دانشگاهی ارائه می شود. شما برای اینکه مقاله تان را در یک جورنال علمی چاپ کنید، باید استانداردهای سخت و ریزبینانه ای را رعایت کنید. سپس اگر ادعایتان توسط داوران متخصص آن جورنال پذیرفته شد، به شما تبریک می گویند و مقاله تان را چاپ می کنند. ادعاهای آقای ایموتو همگی در حد کتاب شخصی است. درست مانند یک وبلاگ شخصی. هیچ مقاله ای در زمینه مورد بحث از ایشان در مجامع آکادمیک وجود ندارد.

ادعاهای آقای ایموتو حول چند واژه میگردد که کمی هم مبحث را فلسفی می کند. ایشان می گویند واژه های زیبا، مولکول های یخ را زیبا می کنند. پرسش اینجاست که چه واژه ای زیباست؟ همچنین چه مولکولی زیباست؟ آیا واژه گوساله که گاهی برای خریدن گوشت چرخ کرده استفاده می شود و گاهی هم برای فحاشی، جزو زیباهاست یا زشت ها؟ همینطور سلام. همینطور واژه هایی که ایشان بکار برده اند مانند امید، انگیزه و ناامیدی، سپاس از اکاگی زاما، تو احمقی، اعتماد به نفس، دوستت دارم، متاثر و غیره .

روش تولید علم حساسیت های خاص خود را دارد. اگر چنانچه نظر آزمایشگر بتواند بر روی نتیجه آزمایش اثر بگذارد، آن نتیجه دیگر فاقد اعتبار است. بنابر این علمی نیست. در همین باره، موسسه جیمز رندی جایزه 1 میلیون دلاری برای آقای ایموتو تعیین کرده است اگر او بتواند در آزمایشی بدون جهت دهی (یعنی نتیجه مستقل از نظر آزمونگر است) که اصطلاحن به آزمایش Double-Blind معروف است، ادعاهای خود را اثبات کند .

این آزمایشات علاوه بر جنبه علمی و فیزیکی، یک جنبه آماری هم دارند. آزمایشگر باید آشنا با علم آمار باشد. باید بتواند داده های خام و بی معنای آمار را وارسی کند و از میان آنها معنی بیرون بکشد. مثلن، در هر حجم از آب مورد آزمون، چند عدد بلور وجود دارد؟ بر چه مبنایی باید این خیل عظیم بلورها را وارسی کرد؟ یعنی چند نمونه باید گرفت؟ x تا؟ چرا؟ چرا x-1 تا نه؟ پس از آن با فرض اینکه می دانیم زشت و زیبا در بلور چیست، چند درصد این بلورها باید دارای شکل و شمایل خاصی باشند تا بتوانیم بگوییم واژه مورد نظر تاثیر خود را گذارده است؟ این پرسش هایی است که محقق باید در مقاله جامع و مانع خود آنها را پاسخ گفته باشد که اصلن چنین مقاله ای در کار نیست.

خطاهای انسانی چالشی دیگر برای این تحقیق است. اندازه گیری چندانی در این تحقیق وجود ندارد، تنها نکته مورد توجه، تعداد بلورهای بررسی و چگونگی بررسی است. چگونگی این بررسی به روش عکاسی است. هر آنچه من و شما میبینیم در واقع یک سری عکس است. آقای ایموتو شخصن اذعان می کند که عکسی را انتخاب می کند که دارای هر سه ویژگی راستی، نیکی و زیبایی باشد . بنابر این، عکس های سلیقه ای و انتخاب شده بدون هیچ مبنای علمی آقای ایموتو، چیزی بیش از هنرنمایی عکاس نیست.
    درود
    به قول احمد آقا شاملو, سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول میگیرد!
    جناب جیمز رندی این تحقیق را انجام داد متوجه شد هیچ تغییری نداشته
    البته اصولا کهنه اندیش ها دوست دارند پی چیزی باشند که حرفشان را تایید میکند.
    جالب است بعدها وزارت منابع طبیعی ژاپن یک تحقیقی کرد متوجه تفاوت مولکول های آب در پایین و بالایه رودخانه شد , علتش هم بسیار ساده بود "تغییر دما!"
    مثلا مولکول آب وقتی گرم میشود . بخار قیافه اش متفاوت است تا وقتی که مایع است یا جامد منجمد(!) این را دیگر در کتاب علوم دبستان هم نوشته
    در کتاب زمین شناسی هم نوشته کریستال های برف هم در دماهای متفاوت قیافه های متفاوتی دارند مثلا اگر هوا خیلی خیلی سرد باشد ریزتر میشوند اگر گرمتر باشد تگرگی میشوند و....
    بنده نمیفهمم یعنی ایشان مثلا انتظار داشته قیافه آب بالایه رودخانه با پایین وقتی دمایش متفاوت است فرقی نکند؟!
    احتمالا جناب ایموتو با دماسنج آشنایی نداشته
    خطرناک ترین آدمها آنهایی هستند که درک و فهمشان کم و ایمان اعتقادشان زیاد است!
    *آنتوان چخوف

9. Top | #28

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.06
    تشکـر
    516
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

کتابشو انتشاراتی که در بالا گفتم چاپ کرده و نمره بالایی هم بهش دادن ... قبولش دارن که چاپش کردن... پس بی توجهی نشده به حرفش...
    کپی از پستهای قبلی:
    یک مقاله علمی تنها از طریق جورنال های معتبر علمی یا دانشگاهی ارائه می شود. شما برای اینکه مقاله تان را در یک جورنال علمی چاپ کنید، باید استانداردهای سخت و ریزبینانه ای را رعایت کنید. سپس اگر ادعایتان توسط داوران متخصص آن جورنال پذیرفته شد، به شما تبریک می گویند و مقاله تان را چاپ می کنند. ادعاهای آقای ایموتو همگی در حد کتاب شخصی است. درست مانند یک وبلاگ شخصی. هیچ مقاله ای در زمینه مورد بحث از ایشان در مجامع آکادمیک وجود ندارد.

انتشار کتاب توسط یک انتشاراتی بزرگ و معتبر نشانه درستی مطالب اون کتاب نیست.

10. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #29

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.06
    تشکـر
    516
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود

جالب است بعدها وزارت منابع طبیعی ژاپن یک تحقیقی کرد متوجه تفاوت مولکول های آب در پایین و بالایه رودخانه شد , علتش هم بسیار ساده بود "تغییر دما!"
    مثلا مولکول آب وقتی گرم میشود . بخار قیافه اش متفاوت است تا وقتی که مایع است یا جامد منجمد(!) این را
    بعضیها دوست دارند چیزهای عجیب غریب رو باور کنند حالا علتش چیست نمیدانم

12. Top | #30

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30544
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.82
    تشکـر
    483
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

کپی از پستهای قبلی:
    یک مقاله علمی تنها از طریق جورنال های معتبر علمی یا دانشگاهی ارائه می شود. شما برای اینکه مقاله تان را در یک جورنال علمی چاپ کنید، باید استانداردهای سخت و ریزبینانه ای را رعایت کنید. سپس اگر ادعایتان توسط داوران متخصص آن جورنال پذیرفته شد، به شما تبریک می گویند و مقاله تان را چاپ می کنند. ادعاهای آقای ایموتو همگی در حد کتاب شخصی است. درست مانند یک وبلاگ شخصی. هیچ مقاله ای در زمینه مورد بحث از ایشان در مجامع آکادمیک وجود ندارد.

انتشار کتاب توسط یک انتشاراتی بزرگ و معتبر نشانه درستی مطالب اون کتاب نیست.
    تو مرجع و سند پست قبلیه من مرجع و سندم خود barnes and noble ئه... مثل اینکه نمیشناسیش

این همه سازمان معتبر جهانی وجود داره نه فقط اون چارتایی که امیرعلی گفت... این همه کتاب های علمی رو اگه بخوان چهارتا سازمان تو کل جهان تدوین کنن که اصلا وقت نمیشه...

این همه مقالات دانشجویی از خود ایران فرستاده میشه و ... همه رو که این چارتا چاپ نمی کنن

برو به barnes and noble هر چقدر میخوای پول بده ببین یه کلمه چاپ میکنه یا نه...

خدایا همیشه بهم حال بده

ولله علی کل شی قدیر

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)