نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: عوامل مهم در کاهش استرس را بشناسیم

732
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

عوامل مهم در کاهش استرس را بشناسیم

افزایش آگاهی موجب می‌شود تا فرد رفتارهایش را بر اساس شرایط حاکم بر جامعه تنظیم کند و در نهایت استرس کمتری را تجربه کند.

تحقیقات نشان داده تنفس شکمی در کارگران افزایش تولید را به همراه دارد و تکرار این نوع تنفس در طول روز از میزان استرس فرد کم می‌کند.

اصغر دادخواه، «تاب آوری» و کنار آمدن با مسائل را یکی از عوامل کاهش استرس در جامعه عنوان کرد.

وی گفت: استرس باری است که آن را حمل می‌کنیم و به دو شکل مثبت و منفی وجود دارد.
    دادخواه افزود: استرس‌های مثبت مثل پیدا کردن شغل مناسب، ازدواج یا شرکت در امتحان می‌تواند به پیشرفت فرد در زندگی کمک کند اما استرس‌های منفی مثل آلودگی صوتی و ترافیک عملکرد فرد را پایین و به اختلالات اضطرابی و خلقی در او منجر می‌شود.
    وی اظهار داشت: فضای عصبی که در جامعه حاکم است دلایل گوناگونی دارد و این امر موجب پایین آمدن آستانه تحمل مردم شده است.
    این متخصص بهداشت روانی صدای بوق خودروها را عامل افزایش استرس در افراد عنوان و افزود: ممکن است صدای بوق خودروها در برخی تأثیر چندانی به وجود نیاورد اما موجب افزایش استرس در برخی دیگر می‌شود.
    دادخواه «تاب آوری» و کنار آمدن با مسائل و موضوعات جامعه را موجب پیشگیری از استرس دانست و گفت: کنار آمدن با موضوعات راهکار خوبی است. باید «تاب‌آوری» افراد بالا رود.
    این متخصص بهداشت روانی اظهار داشت: افزایش آگاهی موجب می‌شود تا فرد رفتارهایش را بر اساس شرایط حاکم بر جامعه تنظیم کند و در نهایت استرس کمتری را تجربه کند.

وی با مدنظر قرار دادن برخی روش‌ها برای کاهش استرس گفت: تنفس عمیق و شکمی استرس را کاهش می‌دهد.
    دادخواه خاطرنشان ساخت: این روش برای کارگران کارخانه‌ها بسیار مفید است چرا که انجام آن منجر به کاهش استرس و افزایش تولید می‌شود.
    ویرایش توسط Artin : 02-08-2014 در ساعت 10:08 PM
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)