نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: به اضطراب خودتان حمله کنيد!

1382
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3127
    تشکـر
    0
    تشکر شده 279 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    10

به اضطراب خودتان حمله کنيد!

ورزش منظم: مطالعات علمي، بارها ارتباط بين ورزش و کاهش استرس را اثبات کرده‌اند. فعاليت بدني باعث آزاد شدن اندورفين در مغز مي‌شود و اندورفين‌، احساس نگراني و اضطراب را کم مي‌کند. اما براي شروع، ورزش‌هاي سنگين مناسب نيستند؛ چون فشار بيش از حدي به بدن وارد مي‌کنند که باعث ايجاد احساسي ناخوشايند مي‌شود و گاهي باعث مي‌شود قيد ورزش را بزنيد.

حذف کافئين: کافئين در نوشيدني‌هايي مثل قهوه، چاي، نوشابه‌هاي سياه و همچنين در شکلات به مقدار زيادي وجود دارد و مي‌تواند علايمي شبيه به حمله اضطرابي در بدن ايجاد کند يا باعث تشديد علايم اضطراب ‌شود.

کاهش کربوهيدرات: کربوهيدرات‌ها (قندها) موجب تشديد اضطراب مي‌شوند و تحريک‌پذيري بدن نسبت به محرک‌هاي خارجي را افزايش مي‌دهند. در نتيجه، حملات اضطرابي بيشتر به‌وجود مي‌آيد. پس قند و شکر کمتري مصرف کنيد تا آرامش‌تان حفظ شود.

مصرف ويتامين‌ها: ويتامين C نقش مهمي در کاهش استرس‌ دارد. ويتامين B هم باعث بهبود عملکرد سيستم عصبي مي‌شود.

مصرف امگا3: محققان مي‌گويند مصرف روغن ماهي و انجام فعاليت بدني منظم در کنار هم به اندازه استفاده از داروهاي ضدافسردگي در درمان اين بيماري موثرند. از آنجا که اضطراب و افسردگي معمولا زمينه‌هاي مشترکي دارند، مصرف امگا3 توسط افراد مبتلا به «اضطراب بيش از حد» مي‌تواند مفيد باشد.

فعاليت ذهني: هيچ چيزي بدتر از اين نيست که تمام روز بنشينيد و در مورد حمله‌هاي اضطرابي خود فکر کنيد و غصه بخوريد. به جاي اين کار بايد برنامه روزانه خود را از فعاليت‌هاي مختلف پر کنيد، به خصوص فعاليت‌هاي عملي که باعث تحرک شما مي‌شوند.

استفاده از پارادوکس‌ها: دکتر ويکتور فرانکل در يکي از کتاب‌هاي روان‌شناسي خود مي‌نويسد: «پسربچه‌اي که لکنت زبان داشت در حال دزدي از مغازه‌اي بود که مغازه‌دار او را ديد و دستگيرش کرد. پسربچه با خودش فکر کرد چون من لکنت زبان دارم، احتمالا مغازه‌دار دل‌اش براي من مي‌سوزد و آزادم مي‌کند. پس شروع کرد به خواهش و تمنا اما در کمال ناباوري همه جملات کاملا سليس و روان ادا مي‌شدند و هر چه‌قدر پسربچه سعي مي‌کرد، نمي‌توانست با لکنت زبان صحبت کند!» اين همان قضيه پارادوکس است. اگر در مواجهه با اضطراب به خودتان بگوييد که اين بار بدترين حمله اضطرابي به سراغ شما آمده، ماجرايي شبيه همين قصه اتفاق خواهد افتاد، يعني اگر اضطراب را بپذيريد و وحشتي از آن نداشته باشيد، علايم از بين مي‌روند؛ يعني ترس شما باعث تشديد اضطرا‌ب‌تان مي‌شود.

جادوي کلمات: هميشه با صداي بلند به خودتان بگوييد فردي قوي هستيد و از زندگي لذت مي‌بريد. عادت نکنيد در هر جمعي فقط از احساسات بد و منفي‌تان صحبت کنيد؛ چون همين‌ها ناخودآگاه در مغز شما جاي مي‌گيرند و باعث بروز احساسات منفي مي‌شوند.

مواجهه با استرس‌: شروع حمله اضطرابي را در خودتان بشناسيد و خودتان را در معرض آن قرار دهيد. اين کار در ابتدا باعث افزايش ترس و اضطراب مي‌شود اما نهايتا اثر بسيار خوبي دارد. کم‌کم عوامل استرس‌زا براي شما عادي مي‌شوند و روش برخورد با آنها را ياد مي‌گيريد.

نگران نباشيد: اضطراب به هر حال احساسي گذراست. قبول کنيد که شما فرد مضطربي هستيد و اجازه بدهيد بقيه زندگي مسير خودش را طي کند. به خودتان بگوييد: «مهم نيست که الان مضطرب هستم چون اين بار هم مثل دفعات قبل مي‌گذرد.»
    امضای ایشان
    با مشاوره ، ازدواج ديگر هندوانه در بسته اي نيست.

2. 3 کاربران زیر از m@ede بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : به اضطراب خودتان حمله کنيد!

یکی از عبارت هایکه میتونه اضطراب و نگرانی فرد رو از بین ببره گفتن عبارت " بالاتر از سیاهی رنگی نیسته" ...

این جمله میتونه خیلی جاها که نگران موضوعی هستیم به کار بیاد ...

البته الان بهم ایراد نگیرید که این چه حرفیه ولی باید بگم در این مورد روانشناسان اتفاق نظر دارن ...

پس گاهی گفتنش خیلی موثره و میتونه با بیخیال کردن و در واقع بی حس کردن واحد ترس و اضطرابمون کارساز باشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

ممنون بابت متن مفیدت ...

من نظرم اینه که هرکسی از هر چیزی که میترسه خودشو توش باید بندازه تا ترسش بریزه ...

حالا نه اینکه اگه کسی از بلندی میترسه فردا بره خودشو از پشت بوم بندازه پایین

ولی در ترس و اضطرابهایی مثل مواجه شدن با جمع و یا ابراز علاقه و یا .... میتونه خیلی مفید باشه ...

البته الان که فکر میکنم وقتی میخوام اینجوری عمل کنم ، حرف آقا فرخم تکرار میکنم ...

ولی به هرحال هر چیزی چه خوب و چه بد میگذره و چون میگذره فکر و خیال کردن در مورد اون بیهوده است

البته این میگذره ها همون عمومونه که میگذره و ما بیخبریم
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3459
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بالا

Sent from my LT22i using Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد