مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مردی جوانی که عاشق خودش بود

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    این روزها کسی به خودش زحمت نمی دهد یک نفر را کشف کند! زیبایی هایش را بیرون بکشد ... تلخی هایش را صبر کند آدم های امروز دوستی های کنسروی می خواهند : یک کنسرو که فقط درش را باز کنند بعد یک نفر شیرین و مهربان از تویش بپرد بیرون و هی لبخند بزندو بگویدحق با توست...
    شماره عضويت
    19153
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.45
    تشکـر
    1,606
    تشکر شده 5,431 بار در 1,740 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    5

مردی جوانی که عاشق خودش بود

در روان‌شناسی خودشیفتگی یا نارسیسیسم بیانگر عشق افراطی به خود و تکیه بر خودانگاشت‌های درونی است.
    نارسیسیسم از ریشه لغت یونانی‌شدهٔ نارسیس (نرگس، اسطوره نارسیسیوس) گرفته شده‌است.

نارسیس یا نرگس، مرد جوان خوب چهره‌ای بود که از عشق اخو دوری کرد و برای همین محکوم به عشق ورزیدن به تصویر چهره خود در یک استخر آب گردید. نام گل نرگس برگرفته از این افسانه‌است. نارسیس وقتی به عشق خود (چهره انعکاس یافته خود) نمی‌رسد، آنقدر غمگین بر لب چشمه می‌نشیند تا تبدیل به گل می‌شود.

البته این افسانه ست و من جایی خواندم

نارسیسم یا نرگس مرد جوان خوش چهره ای بوده که همه عشقش بودند یکروزی چهره خودش رو در رودخونه میبیند و عاشق خودش می شود و اونقدر عاشق خودش بود
    که هر لحظه خودش را ستایش می کرد تا روزی برای به اغوش کشیدن خودش به رودخونه می افتد و غرق می شود و جای همیشگی ان گل نرگس رویید
    بخاطر همین اسم این گل را گذاشتند نرگس

در روانپزشکی نیز نارسیسیسم افراطی براساس خصیصه‌های روانی و شخصیتی در عشق بیش از اندازه به خود و خودشیفتگی بی حد و حصر شناسایی می‌شود و آن را نوعی اختلال روانی می‌دانند. فروید عقیده داشت که بسیاری از خصیصه‌های خودشیفتگی با بشر به دنیا می‌آیند و او نخستین کسی بود که خودشیفتگی را با روانکاوی توضیح داد.[۱] آندرو موریسون نیز ادعا کرد، در دوران بزرگسالی، میزان مفیدی از خودشیفتگی در افراد وجود دارد و یا به وجود می‌آید که آنها را قادر می‌سازد تا در رابطه برقرار کردن با دیگران فردیت خود را نیز در نظر بگیرند.[۲]
    واژهٔ نارسیسیسم را در روانشناسی فردی (در زبان انگلیسی) گاه به جای اصطلاحاتی مانند تحقیرکننده، پوچی، خودپرستی و یا خودپسندی استفاده می‌کنند و گاهی نیز در جامعه‌شناسی آنرا به جای نخبه گرایی و یا بی تفاوتی نسبت به سرنوشت دیگران می‌نامند.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

2. 12 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    نه مرا طاقت غربت نه تو را خاطر قربت دل نهادم به صبوری که جز این چاره ندانم من همان روز بگفتم که طریق تو گرفتم که به جانان نرسم تا نرسد کار به جانم(مخاطب خاص)
    شماره عضويت
    10395
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.14
    تشکـر
    1,130
    تشکر شده 1,745 بار در 635 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : مردی جوانی که عاشق خودش بود

اين افسانه بر پايه قوي باورهاي مردم رم باستان است.تا انجا كه جمله معروف نارسيس خود باشيد را مي توان در بسياري از نوشته ها و كتابهايشان ديد.
    ممنون سميرا عزيز بابت دعوتت
    خدای من...

خسته ام از فصل سرد گناه و دلتنگ روزهای پاکم …
    بارانی بفرست ، چتر گناه را دور انداخته ام !
    در دستور زبان عرفان ، فعل اینگونه صرف می شود :
    من نیستم ، تو نیستی ، او همیشه هست !

4. کاربران زیر از خليلي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    21334
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    35
    تشکر شده 14 بار در 10 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : مردی جوانی که عاشق خودش بود

ای کاش طرز برخورد با این افراد رو هم میگفتید همسر من یه خودشیفته به تمام معناست خسته ام کرده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

مردی با کاپشن بهاری,  مردی که حامله شد,  مردی که باردار شد,  مردی که اسب شد,  مردی که لب نداشت,  مردی و مردانگی,  مردی در تبعید ابدی,  مردی که سگ شد,  مردی که زن شد,  مردی برای تمام فصول,  من ما كنتي تكوني,  من سكت سلم,  من و تو,  منتدى فتكات,  منال العالم,  منتدى الهلال,  من النظرة الثانية,  منة شلبي,  منتدى النصر,  منتدى الاتحاد,  مردم ریپورت,  مرد عنکبوتی,  مرد روز,  مردم سالاری,  مرد متولد فروردین,  مرد متولد اردیبهشت,  مردم چت,  مرد متولد شهریور,  مرد متولد مهر,  مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)