مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 6 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 190

موضوع: ...ازدواج موقت (صیغه)...

1. Top | #51

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26244
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.91
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : ...ازدواج موقت (صیغه)...

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    یکی میگفت هی میگن تقوا پیشه کن فشار جنسیتو کنترل کن بعدم داستان فلان بنده خدای دوره پیامبر را میگن که فشار جنسیشو کنترل کرد و فلان

ولی الان من چجوری میتونم وقتی تو خیابون دختر ساپورتی میبینم فشار جنسیمو کنترل کنم چجوری کنترل کنم فشار جنسیمو وقتی میبینم فلان دختر یه مانتو تنش کرده که لباس زیرش کاملا مشخصه

دوره پیامبر مگه زنا ساپورت میپوشیدن مگه زنا مانتو شیشه ای میپوشیدن
    دوره پیامبر اسلام مطلق بود؟ حجاب مطلق بود؟ فاحشه خونه نبود؟
    اتفاقا اون زمان که بساط فاحشه خونه و عیاشی خیلی چیزها به راه بوده که اگه کسی اهلش بوده واسش خیلی راحت تر از الان بوده! به فرهنگ و رسوم اون زمان فکر کنین نه الان.
    زمان پیامبر معنیش این نیست کل دنیا و مسائل خوب مطلق بوده، اگه بود به پیامبری که بیاد و سعی کنه خوبی و پاکی رو حکم فرما کنه چه نیازی بود؟ باید مثال عقلانی بزنن نه هرچی به ذهنشون اومد
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

2. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #52

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.08
    تشکـر
    452
    تشکر شده 2,650 بار در 1,454 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    متوجه شدم كه روايت كننده هستيد منم شخصه شما رو نگفتم منظورم شخصيت موضوعه
    چرا نتونه آقا پسرخاله هاي من نگاه نميكنن اينو مطمعنم سرشون رو مي اندازن پايين چند بار ما جلوش بدون روسري دراومديم يا بهمون گوشزد كرد يا سرشو انداخت پاين طوري كه گردنه داشت قطع ميشد ميشه ولي يكم سخته بايد ديدتون رو كنترل كنيد
    كسي هم هست نگاه ميكنه حتي لباس زير دختره كه مشخصه رو هم ميبينه ولي طوريش نميشه اون چطوريه به نظرتون اينم ديدم ميگما مطمعنم

پسرخاله های شما بیرون تو جامعه چجوری رفتار میکنن؟

4. Top | #53

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.08
    تشکـر
    452
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط desboy نمایش پست ها
    (

تا کنترل کردن رو چی معنی کنید ...یکی بره تو خیابون سر تا پای مردم رو چک کنه و دقیق تحلیل کنه و بعد بگه هی حالا کنترل کنم
    یکی دوست دختر داره، با هزارتا دختر در ارتباطه با عنواین مختلف این دوست مجازیه، این اجتماعی، این خواره و ... و بعد میخواد کنترل کنه
    کنترل یعنی چی؟ فقط نگاه نکردن؟نگاه کردن و بعد سعی به بیخیالی ؟
    بله جامعه پر از این موارد هست! کنترل یعنی کمترین میزان توجه به این مسایل ، نه بیشترین توجه و بعد سعی به فراموش کردن
    در کنار این، اگر شرایط ازدواج واسه فرد هست و خودش داره با مسائل مختلف شرایط رو سخت میکنه، مثل رسم و رسومات اشتباه، افکار غلط، نیازهای کاذب و ... دیگه چه راهکاری باید پیشنهاد داد؟

اول باید سعی به کنترل کرد، خیلی بعیده نشه چون انسان عقل و تفکر و اختیار داره و اینکه گفته بشه نیاز جنسی یه آدم غیر قابل کنترل شده داره خیلی مسائل انسانی خودش رو زیر سوال می بره، اما از این مساله میگذریم و میگیم حالا شاید واقعا نشد! شرایط ازدواج با فردی رو فراهم کنه که با شرایط خودش جور باشه، توان مدیریت زندگی رو داشته باشه و به فرد مورد نظر هم علاقه مند باشه
    مثال خوبی نیست، ولی مثل این میمونه کسی پول ژیان داره ولی میخواد بنز بخره، همین الان هم میخواد! با عقل جور در میاد؟
    این مساله واسه کسی صدق میکنه که اونقدر از اختیار و عقلانیت انسانیش فاصله گرفته که غریزه جنسی بهش چیره شده، و در نظر داشته باشین، کسی که غریزه جنسی به گفته خودش واسش غیر قابل کنترل شده به هیچ وجه طبیعی نیست و فکر کردن و توجه بیش از حد به مسائل جنسی باعث این اتفاق شده، نمیشه به نفر اصرار به مریض شدن کنه و در آخر مریض بشه و بعد بگه شرایط بهداشتی خوب نبود!

بعضی صحبت ها و حرف هایی که از قول موافقین سرسخت صیغه تحت هر شرایطی میزنین مربوط به انسان و جوامع انسانی نمیشه
    خب همون کمترین میزان توجه تو جامعه الان با بیشترین بیشترین میزان توجه قلب انقلاب برابره

5. Top | #54

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.08
    تشکـر
    452
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    نخیر هست واگرنه تالو زن گرفته بودی
    نه به جون لوازم آرایش فروشمون من دلایلم فرق داره

6. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #55

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    متخصص حوزه مثبت انديشي، ياد گرفتم و لمس كردم كه براي امروز زندگي كنم.نه براي فردا يا ديروز...
    شماره عضويت
    20970
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.10
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,754 بار در 624 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

دلایلتون از موافقت چیه ؟

ازدواج موفقت جا داره
    زمان داره
    شرايط داره
    اين نوع ازدواج براي من و شما نيست. براي ي نفري هست كه مدتهاي بسيار زياد از همسرش دوره.تازه اگه غيرت مرد اجازه بده

در روايات هم اگه پيرو پيامبرانمون باشيم بهتره به اين موارد كه ميتونه نشونه باشه توجه كنيم
    1- عبداللّه بن مسعود مى گويد : در يكى از جنگها هـمـراه پيغمبر (ص ) بوديم و چون زنان همراه ما نبودند و از جهت غريزه جنسى در فشار بوديم از آن گـرامى پرسيديم آيا براى ما جايز است كارى كنيم كه غريزه جنسى در وجود ما به كلى از بين برود ؟آن حضرت ما را از اين كار بازداشت . و اجـازه داد كـه ازدواج موقت كنيم و اين آيه را خواند:« يا ايها الذين آمنوا لا تحرموا طيبات ما احل اللّه لـكـم و لا تـعـتـدواان اللّه لا يـحـب المعتدين »(صحيح مسلم ج 3 ص 3120)؛ اى گرويدگان به اسلام , كارهاى پـاكـيـزه اى كـه خـدا بـراى شـمـا حـلال كـرده بـر خـودحـرام نـكـنيد و تجاوز ننماييد كه خدا تجاوزكنندگان را دوست نمى دارد».
    2- على عليه السلام فرمود: اگر عمر , ازدواج موقت را نهى نكرده بود , جز انسان هاى بدبخت كسى به زنا دست نمى زد. (وسائل ج 14 ص 4440 )
    3- امام صادق عليه السلام فرمود : هر كس ازدواج موقت را حلال نشمرد از ما نيست.(وسائل ج 14 ص 5438)

نتيجه اينكه بايد بدونيم اول كي قراره از اين راه استفاده كنه، منه جووني كه تازه 2 ساله رسيدم به سن ازدواج و بي جنبه هستم يا مثلا تاجري كه 2 سال از همسرش دوره و راهي به اون نداره
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

8. 3 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #56

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26244
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.91
    تشکـر
    295
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    3

یکی دیگه میگفت دوره شاه جوون اگه خیلی مومن بود میدونست مثلا اگه لاله زار یا دربند یا درکه بره خانومای مینی جوبی زیاد میبینه ممکنه تحریک بشه .ولی الان طرف تو مسجد و منبر هم امکان تحریکش هست چون بعضی چادرا جنایتها میکنن
    دوست عزیز این ها بهانست، فاصله بسیار است از دیدن تا نگاه کردن ...
    فاصله بسیار است از توجه کردن و فکر کردن به چیزی تا بی توجهی و اتفاقی چیزی رو دیدن

فقط متوجه نشدم جمله ای که قرمز رنگ کردم توی حرفتون، چه ربطی به این بحث داشت؟ لطفا واضح تر بگین این جمله چه ربطی به بحث الان داره

1

10. Top | #57

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.08
    تشکـر
    452
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

دوره پیامبر اسلام مطلق بود؟ حجاب مطلق بود؟ فاحشه خونه نبود؟
    اتفاقا اون زمان که بساط فاحشه خونه و عیاشی خیلی چیزها به راه بوده که اگه کسی اهلش بوده واسش خیلی راحت تر از الان بوده! به فرهنگ و رسوم اون زمان فکر کنین نه الان.
    زمان پیامبر معنیش این نیست کل دنیا و مسائل خوب مطلق بوده، اگه بود به پیامبری که بیاد و سعی کنه خوبی و پاکی رو حکم فرما کنه چه نیازی بود؟ باید مثال عقلانی بزنن نه هرچی به ذهنشون اومد
    ببین اون زمان فاحشه و فاحشه خونه بود قبول ولی تو جامعه نبود مکان و فرد خاصی بود .مثل قبل انقلاب .
    اون زمان طرف اهلش بود مکانش مشخص بود طرف اهلش نبود مسجد مشخص بود ولی الان چی ؟؟؟؟ شما یه سر برو بیرون و برگرد چقدر میبینی ؟

آیا تو بازار قدیم عربا خیلی از زنا مشخصات ظاهری فاحشه را داشتن ؟؟؟؟ یا فقط یه زن شناخته شده ای بود ؟

ولی الان چی ؟

11. Top | #58

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.08
    تشکـر
    452
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    ازدواج موفقت جا داره
    زمان داره
    شرايط داره
    اين نوع ازدواج براي من و شما نيست. براي ي نفري هست كه مدتهاي بسيار زياد از همسرش دوره.تازه اگه غيرت مرد اجازه بده

در روايات هم اگه پيرو پيامبرانمون باشيم بهتره به اين موارد كه ميتونه نشونه باشه توجه كنيم
    1- عبداللّه بن مسعود مى گويد : در يكى از جنگها هـمـراه پيغمبر (ص ) بوديم و چون زنان همراه ما نبودند و از جهت غريزه جنسى در فشار بوديم از آن گـرامى پرسيديم آيا براى ما جايز است كارى كنيم كه غريزه جنسى در وجود ما به كلى از بين برود ؟آن حضرت ما را از اين كار بازداشت . و اجـازه داد كـه ازدواج موقت كنيم و اين آيه را خواند:« يا ايها الذين آمنوا لا تحرموا طيبات ما احل اللّه لـكـم و لا تـعـتـدواان اللّه لا يـحـب المعتدين »(صحيح مسلم ج 3 ص 3120)؛ اى گرويدگان به اسلام , كارهاى پـاكـيـزه اى كـه خـدا بـراى شـمـا حـلال كـرده بـر خـودحـرام نـكـنيد و تجاوز ننماييد كه خدا تجاوزكنندگان را دوست نمى دارد».
    2- على عليه السلام فرمود: اگر عمر , ازدواج موقت را نهى نكرده بود , جز انسان هاى بدبخت كسى به زنا دست نمى زد. (وسائل ج 14 ص 4440 )
    3- امام صادق عليه السلام فرمود : هر كس ازدواج موقت را حلال نشمرد از ما نيست.(وسائل ج 14 ص 5438)

نتيجه اينكه بايد بدونيم اول كي قراره از اين راه استفاده كنه، منه جووني كه تازه 2 ساله رسيدم به سن ازدواج و بي جنبه هستم يا مثلا تاجري كه 2 سال از همسرش دوره و راهي به اون نداره
    قرار شد آیه و حدیث نیاریم .ببین اینی که شما گفتی درسته . ولی جوون 20 ساله نیرو جنسیش بیشتره یا تاجر 50 ساله؟

12. Top | #59

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26244
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.91
    تشکـر
    295
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    3

ببین اون زمان فاحشه و فاحشه خونه بود قبول ولی تو جامعه نبود مکان و فرد خاصی بود .مثل قبل انقلاب .
    اون زمان طرف اهلش بود مکانش مشخص بود طرف اهلش نبود مسجد مشخص بود ولی الان چی ؟؟؟؟ شما یه سر برو بیرون و برگرد چقدر میبینی ؟

آیا تو بازار قدیم عربا خیلی از زنا مشخصات ظاهری فاحشه را داشتن ؟؟؟؟ یا فقط یه زن شناخته شده ای بود ؟

ولی الان چی ؟
    خب این یعنی کسی که دنبالش باشه کاری نداره تو جامعه چه خبره، اصل مساله چیز دیگه ای هست که باعث غلیان این غریزه میشه نه وضعیت جامعه یا خیلی چیزهای دیگه. همین حرف خودتون یعنی کسی که بخواد دنبالش میره و کسی که نخواد نه. این دقیقا یعنی معنی اختیار ، معنی انسان. تا وقتی بحث در مورد موجود صاحب عقل و اختیاری مثل انسان هست و راه های بسیار زیاد تزکیه روح و نفس، نمیشه گفت مساله هست و راه حل نیست.
    اینکه کسی دنبال راه حل درست نره مجوز راه حل اشتباه ولی آسون تر نیست

1

13. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #60

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.08
    تشکـر
    452
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

دوست عزیز این ها بهانست، فاصله بسیار است از دیدن تا نگاه کردن ...
    فاصله بسیار است از توجه کردن و فکر کردن به چیزی تا بی توجهی و اتفاقی چیزی رو دیدن

فقط متوجه نشدم جمله ای که قرمز رنگ کردم توی حرفتون، چه ربطی به این بحث داشت؟ لطفا واضح تر بگین این جمله چه ربطی به بحث الان داره
    ببین ربطش اینه قدیم جوون اگه نمیخواست تحریک بشه میرفت مسجد .امامزاده . و مکانای مذهبی چون میدونست خانمایی که میان اونجا محجبه واقعی هستند .
    ولی الان حتی بعضی از خانمای چادری هم شاید از نظر پوشش چادر دارن ولی از نظر رفتار جذب کننده یه جوونن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)