نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: بحث آزاد : ازدواج پیشرفت یا پسرفت؟

1162
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

بحث آزاد : ازدواج پیشرفت یا پسرفت؟

سلام بچه ها به نظرتون ازدواج باعث پیشرفت میشه یا باعث پسرفت تو مسائل مالی و زندگی ؟؟

2 تا گزینه مطرح میشه :

1 : یکی میگه وقتی من ازدواج کنم تو مسائل کاریم همسرمو ورود میدم و همسرم هم میتونه بهم کمک کنه و ایده های جدیدی را وارد کنه و حتی پا به پام کار کنه تو اون حرفه ای که داریم یا قراره شروعش کنیم و این باعث میشه در مسائل مالی و به طبع زندگیم پیشرفت کنم

2 : دومی میگه من الان تا مجردم هرکاری خودم دلم بخواد میتونم انجام بدم هرجور که دوست دارم کار میکنم و درآمدمو مدیریت میکنم وقتی ازدواج کنم گزینه ای به اسم همسر اضافه میشه و اونوقت دیگه این آزادی ازم سلب میشه و نمیتونم تصمیم گیرنده نهایی باشم و خواه و ناخواه دخالت میکنه در امورم و باعث میشه به موفقیت تو زندگی و مسائل مالی نرسم و پسرفت داشته باشم

و حالا نظر شما چیه؟

2. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد : ازدواج پیشرفت یا پسرفت؟

سوال پیش میاد که از کجا معلوم آقا یا خانم دانش مالی و مدیریتی داشته باشه و اگه دانشش را نداشت و خواست فقط چون لقب همسر را داره دخالت کنه ماجرا به چه صورت میش؟

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13603
    تشکـر
    1
    تشکر شده 31 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    10

با ازدواج نیمی از دین شماا کامل میشود.
    ازدواج پس رفت نیس اگر خوب زندگیت رو مدیریت کنی

5. 2 کاربران زیر از مهندس24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سوال من ربطی به دین نداشت

7. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    11

به نظر من مورد دوم یه مسئله کاملا شخصیه و اونو نمیشه با مورد اول و کل ماجرا مقایسه کرد و تصمیم گرفت
    ازدواج یه حس مسئولیت پذیری ایجاد میکنه و اگر شخص وجدان داشته باشه (!) خودش رو مسئول میدونه و باید خرج خونواده و هزینه های جانبی رو بده
    یکی از دوستام قبل از ازدواجش روال معمولی داشت ؛ یعنی نه زیاد دنبال مجرد بازی بود نه زیاد دنبال کار و پول
    ولی وقتی که ازدواج کرد شرایط مجبورش کرد که بره ماشین و خونه بخره الان هم خدا رو شکر درآمد خوبی داره ( قبلش تقریبا بیکار بود )
    پس نمیشه این حس مسئولیت پذیری رو انکار کرد ، مخصوصا اگر همسر اون شخص هم نقش یک محرک رو ایفا کنه

به نظرم پسرفت فقط در موارد اتفاقی میفته که شخص خیلی اهل دوستی و تفریح و ... باشه و بعد از ازدواج نتونه به این کاراش برسه اون موقع اسمش رو میشه گذاشت پسرفت

نتیجه اینکه اگر شخص واقعا مرد زندگی باشه و بخواد زندگیش رو بسازه ازدواج باعث پیشرفت در زمینه مالی میشه

در مورد سوال دومتون هم به نظر من باید خیلی ساده کنار بیان چون تو زندگی مشترک این حرف ها هیچ معنی نداره ؛ هرکس بتونه بهتر مدیریت کنه نظر نهایی رو اون میده
    مثلا تو خانواده خودمون مادرم همیشه مدیریت مالی بهتری داشت ، با اینکه پدرم دو دستی پول ها رو تقدیم مادرم نمیکرد اما همیشه به قول معروف و تیر خلاص رو مادر من میزد و نظر نهایی برای اون بود ( البته با مشورت و همفکری )
    یعنی اگر تفاهم وجود داشته باشه این چیزا جدی نیستن و به راحتی قابل حل شدن هستند

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

9. 3 کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

سام هنوز تو فکر ازدواجین؟
    بابا بیخیال، انقدر خودتونو درگیر نکنین

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام بچه ها به نظرتون ازدواج باعث پیشرفت میشه یا باعث پسرفت تو مسائل مالی و زندگی ؟؟

2 تا گزینه مطرح میشه :

1 : یکی میگه وقتی من ازدواج کنم تو مسائل کاریم همسرمو ورود میدم و همسرم هم میتونه بهم کمک کنه و ایده های جدیدی را وارد کنه و حتی پا به پام کار کنه تو اون حرفه ای که داریم یا قراره شروعش کنیم و این باعث میشه در مسائل مالی و به طبع زندگیم پیشرفت کنم

2 : دومی میگه من الان تا مجردم هرکاری خودم دلم بخواد میتونم انجام بدم هرجور که دوست دارم کار میکنم و درآمدمو مدیریت میکنم وقتی ازدواج کنم گزینه ای به اسم همسر اضافه میشه و اونوقت دیگه این آزادی ازم سلب میشه و نمیتونم تصمیم گیرنده نهایی باشم و خواه و ناخواه دخالت میکنه در امورم و باعث میشه به موفقیت تو زندگی و مسائل مالی نرسم و پسرفت داشته باشم

و حالا نظر شما چیه؟
    سلام ، سفر خوش ( عکس نزاشتی ها )

سوالت اشتباهه
    چون نمیشه مسئله ازدواج رو در مورد همه کلی گفت .
    آدما باهم متفاوت هستن ، و نمیشه گفت همه با ازدواج موفق میشین ، شاید یکی وقت ازدواجش نشده ، شاید یکی در انتخابش اشتباه کرده و.....

اما اگه جواب کلی بخوای با انتخاب درست ازدواج بهترین زمینه میشه برای پیشرفت در تمام زمینه ها ...... ، اگه خود فرد و فرد مقابل هردو آدماده ازدواج باشه ، یعنی هردو به بلوغ جسمی ، عقلی ، عاطفی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و ... رسیده باشن
    اگه هردو به بلوغ های که گفتم رسیده باشن و انتخاب درسی برای هم باشن ، یعنی کفویت هم داشته باشن اون وقت در تمام زمینه ها میتونن پیشرفت کنن اونم هر دو باهم .

به نظرتون ازدواج باعث پیشرفت میشه یا باعث پسرفت تو مسائل مالی و زندگی ؟؟
    اگه هر دو به بلوغ اقتصادی رسیده باشن بله باعث پیشرفت تو مسائل مالی هم میشن

سوال من ربطی به دین نداشت
    اتفاقاً جواب این سوالت رو دین داده ، همراه با تعریف بلوغ اقتصادی برات میزارم :

بلوغ اقتصادی
    این نوع بلوغ، به زمانی اطلاق می‌شود که فرد از نظر تأمین معاش و ادارۀ امور اقتصادی زندگی مستقل شود و بتواند به خود متکی باشد.
    معمولاً در این زمان فرد آمادگی تصرف در اموال خود و معاملات اقتصادی و داد و ستدهایی را که ادارۀ زندگی بر توانایی انجام آنها توقف دارد، پیدا می‌کند.
    در منابع اسلامی رسیدن به بلوغ اقتصادی، متوقف بر احراز رشد و کمال دانسته شده است.
    قرآن کریم می‌فرماید: «کودکان را بیازمایید! موقعی که به حد ازدواج و نکاح رسیدند، اگر [علاوه بر تمایل جنسی و قدرت ازدواج] واجد رشد اقتصادی بودند، اموالشان را در اختیارشان قرار دهید.» (نساء، 6)
    از آیات و روایات به دست می‌آید: بلوغ اقتصادی زمانی حاصل می‌شود که فرد آمادگی لازم برای شرایط کار، تولید، مصرف، خدمات، وقف و خرید و فروش را داشته باشد.
    با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه، سن بلوغ اقتصادی در حال افزایش است و نوجوانان از این نظر در تنگناهای به‌خصوصی قرار دارند؛ یعنی از یک سو کشش‌های غریزی، آنها را به سوی تأمین نیازهای طبیعی سوق می‌دهد و از سوی دیگر به دلیل پیچیدگی زندگی صنعتی، شهرنشینی و نیاز جوامع به تخصص‌های در حال گسترش، امکان این که بلوغ اقتصادی در زمان مناسبی فراهم شود، به تدریج محدودتر می‌شود؛ این مسأله، خود باعث ایجاد تعارضات روانی در نوجوانان می‌شود.

برای اینکه بفهمی دختر به بلوغ اقتصادی رسیده یا نه تو مراسم خاستگاری میتونی در مورد نحوه پس انداز پول ؟ خرج کردن ؟ یا نحوه مدیریت مالیش ازش سوال بپرسی ( میتونی با هوش خودت سوال های زیادی طرح کنی )

12. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)