نمایش نتایج: از 1 به 31 از 31

موضوع: بحث آزاد:اپیدمی رابطه با جنس مخالف

2109
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

بحث آزاد:اپیدمی رابطه با جنس مخالف

سلام

پیش مشاورم که بودم و از نگرانیم درباره ازدواج و خیانت زن آیندم صحبت میکردم بهم میگفت خیانت الان بین خانمها یه جوری اپیدمی شده یعنی جو جوری شده که بنده خدا نشسته سر خونه زندگیش و زندگی خودش رو میکنه اما این مساله اینقدر این ور و اونور رایجه و جو جوری هستش که طرف احساس میکنه اگه این کار رو نکنه از بقیه عقب افتاده یا سرش کلاه رفته و مثالی میزد از یکی از دختر های خوب باشگاهشون که یه روز چون با شوهرش مشکل داشت و دمغ بود همه دخترهای باشگاه دورش کرده بودن بیکاری وقت رو واسه شوهرت میذاری که قدرت و نمی دونه و ... و بیا ما برات یه کیس مناسب سراغ داریم و ....

الان یه جورایی این اپیدمی واسه خود منم تو ذهنم پیش اومده . چون من از اول دنبال رابطه و برنامه ای با جنس مخالف نبودم و تا الان که ۲۹ سالم شده رابطه جنسی و رابطه ای با جنس مخالف نداشتم اما الان یه جوری شده که فکر میکنم تنها کسی که رابطه ای نداشته منم و بقیه همه رابطه داشتن و شاید من خیلی ساده ام و سر من کلاه رفته و ...

و به خاطر همین حس میکنم دوست دارم منم از این قافیه عقب نمونم و حداقل تجربه ای در این زمینه داشته باشم ...
    به نظرتون همینحوریه و من یا کسانی مثل من از این قافیه عقب افتادیم یا قشر وسیعی هستند که مثل ما باشند و تجربه های اینچنینی ندارند؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بحث آزاد اپیدمی رابطه با جنس مخالف

حرفهای مشاورتون رو قبول ندارم نه اینکه نباشه هست اما به این شدت نیست
    درباره رابطه یعنی به نظر شما ایجاد رابطه جز با همسر یک نوع کلاسه ؟
    منم جز همسر با کسی نبودم چه قبلش چه بعدش الان بشینم فکر کنم سرم کلاه رفته !؟
    درسته جامعه ما داره روی ************ میگرده ولی همه گیر نیست

3. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

من خودم همه جور دوست دختری دارم میدونم وضعیت چجوریه و اون دخترا برای چی این حرفو زدن که چرا برای شوهرت وقت میزاری وقتی قدرتو نمیدونه.اول اینکه بگم خیانت به همسر تحت هیچ شرایطی درست نیس ولی شما یه نگاه به زمان قدیم بنداز که خیانت بین زن ها فوقالعاده کم بود ایا اون موقع مردا قدر میدونستن و سرشون به زندگیشون بود؟اون موقع قدر یه دختر پاک و افتاب مهتاب ندیده رو میدونستن؟نه خیلی راحت خیانت میکردن خب خیلی از دخترا میگن چرا وقتی مردا اینقدر راحتن واسه خودشون چه قبل ازدواج که بعضیاشون ببخشید کم مونده با حیوونا نخوابن چه بعد ازدواج که خیلی راحت بدونه اینکه کسی بفهمه خیانت میکنن و تازه اگرم کسی بفهمه خیلی راحت میگن صیغه بودن چرا ما راحت نباشیم؟.اینا رو من از خودم نمیگم داشتم دوستایی که برام تعریف کردن زندگیشونو خب وقتی مردا اینجورن چرا زن باید خودشو اسیر شوهرش بکنه میره عینن شوهرش پی عشق و حال (این صحبتایی هست که دخترا میزنن).خود مردا استارتر این مسئله بودن همیشه.و خب ما تو جامعه ای زندگی میکنیم که وضع همینجوره و این فقط نگرانی شما نیس بلکه دخترا و پسرای زیادی مثل شما هستن که برای خودشون یکسری چهارچوبا قائل بودن و نگرانیشون اینه که همسرشون هممچین چهارچوب هایی رو داشته باشه.دوستی هایی که صرفا به خاطر رابطه جنسیه مشکلات زیادی داره و حتی گاهی خطر افرینه پس از همون راه درستش که ازدواجه باید اقدام کرد.و میدونم که شرایط ازدواجم الان برای جوان ها نیس ولی خب یکی از این دو راه رو دارین که یا صبر کنید شرایط ازدواج فراهم بشه یا اینکه دل به دریا بزنید و به قول خودتون مثل بقیه زندگی کنید.

5. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

چیزی که من دورو برم میبینم در مورد خانمای متاهل اصلا و اصلا اینطوری نیست.

در مورد نگرانیتون در مورد خیانت و سوالتون در مورد رابطه دو مسئله بی ربط به هم هستش اینکه شما الان دوست دختر داشته باشید یا نداشته باشید خیلی کم باعث میشه ( یا بهتره بگیم باعث نمیشه ) که همسر آیندتون بهتون خیانت بکنه یا نکنه

هنوز ازدواجی صورت نگرفته شما نگران خیانت همسرتون هستید؟ به نظرم مسئله شما هر چی که هست زیاد به ویژگی همسر خوب مرتبط نمیشه ازدواج و زندگی زناشویی مسائل ریز و درشت زیادی داره که درسته که خیانت جزئی از اون هست و همچنین مسئله مهمی هم هست اما قسمت کمی از مشکلات رو شامل میشه و مشکلات متاهلین ( اون چیزایی که باعث میشه طف از زندگی خودش زیاد راضی نباشه ) مسائل دیگه ای هستند
    یه چیز دیگه باعث میشه خیالتون تا حدی آروم بگیره خصوصیت خانمهاست که برخلاف مردها ذاتا تنوع طلب نیستند و اگه باهاشون صحبت کنید خیلی هاشون تنوع طلبی رو درک نمی کنن و از تنوع طلبی مردها تعجب می کنند

یک مطلب هم در مورد پیدا کردن دختر خوب یک ضرب المثل از قدیم می گن که مادر رو ببین ، دختر رو بگیر اگه دیدی دختری خانواده خوبی داره مادرش خوبه می تونی مطمئن باشی که دختر خانم هم خوبه در اینباره هم صحبت زیاد دارم که چون ممکنه بیربط باشه مطرح نمی کنم

نمی خوام بترسونمت یا نگرانت کنم اما چون گفتی کسایی که رابطه دارن جز قافله هستند و بقیه عقب افتادن اینو میگم تا اون طرف قضیه رو هم ببینی و بهتر قضاوت کنی : چرا فکر می کنی کسایی که رابطه داشتن حالشون از تو بهتره؟ بعضی از همین آدما که رابطه رو تجربه کردن و در ظاهر از قافله هم عقب نبودن یه زخم هایی خوردن که تا مدتها باهاشون هست یا فشارهایی رو تحمل کردن و مجبور شدن دست به رفتارهایی بزنن که یه آدم نرمال هیچ وقت اون کارا رو نمی کنه از اون جنس رفتارها که وقتی یادمون میاد حالمون بد میشه و به خودمون لعنت می فرستیم و از خودمون می پرسیم چرا این کارو کردیم. بعضی از این رابطه ها هم به ازدواجهای ناموفق منجر شده
    من فکر می کنم تا حدی می فهممت چون شباهت هایی رو حس می کنم پسرا وقتی دور هم جمع میشن از افتخاراتشون میگن که چه جوری مخ فلان دختر رو زدم یا فلان دختر این ویژگی رو داشت حرف می زنن اینا قسمتای خوبه ماجراست معمولا این جور وقتا به ذهن میاد که طرف یه دختر خوشکل و همه چیز تموم رو تور کرده ولی وقتی با واقعیت و دختر مورد نظر روبرو میشی میگی این دیگ افتخار نداشت میبینی یه جای کار میلنگیده مثلا دختره یه مشکلی داشته یا هر چیزی ( کاری نداریم که بعضی پسرا واقعا خرشانسن کارشون ایول داره ) می خوام بگم آدما به هم که میرسن قسمت خوب ماجرا رو نعریف می کنن خودت یه پسری و میدونی که تو جو ایران که پسر و دختر از کودکی جدا از همن و تابوهایی در جامعه و خونواده ها وجود داره یه پسر برای اینکه با یه دختری دوست بشه ( مخصوصا برای اولین بار ) چه سختیها و استرسهایی تحمل می کنه و دست به چه کارهایی می زنه ( مخصوصا اگه خارج از جو محل هایی مثل دانشگاه باشه ) این چیزا رو هیچ کس تعریف نمی کنه

در مورد داشتن یا نداشتن دوست دختر اول بگو چرا تا الان نداشتی به خاطر مسائل مذهبی بوده یا به این دلیل بوده که سرت به کار خودت گرم بوده و کلا تو مود این مسائل نبودی یا به خاطر نداشتن اعتماد به نفس و مسائل اینچنینی بوده که رابطه ای برقرار نکردی
    اگه مورد سوم هست که اون رو می تونی رفع کنی بالاخره بعد از مدتی دیر یا زود یکی رو پیدا کنی
    اگه به دلیل مذهبی بوده ، حالا که این حرفو میزنی نشون میده انگار مثل سابق اعتقادی نداری
    اگه هم به خاطر دلیل دوم بوده شاید هنوز دیر نشده باشه

من خودم تا الان رابطه ای نداشتم و تا الان دلیلش ترکیبی از سه تای بالا بوده اما الان از نظر مسائل مذهبی و اعتماد به نفس مشکلی ندارم و وقت آزاد هم برای دختر بازی دارم اما دنبال این قضیه نیستم چون می خوام ازدواج کنم و به این روش گمون نمی کنم بتونم دختر خوبی رو پیدا کنم و محیطم هم جوری نیست که بشه هم شخصیتم رو حفظ کنم هم بتونم با کسی که می خوام رابطه برقرار کنم

وقتی چیزی رو می شنویم که یا در مورد اون بحث می کنیم که برامون مهمه ، خوبه که به دو تا نکته توجه کنیم
    1-یکی اینکه موضوع در چه چارچوب و جوی مطرح هست به عبارتی حدود قضیه رو مشخص کنیم
    مثلا ممکنه تو خبرها ببینیم تورم در فلان کشور اروپایی (مثلا آلمان ) افزایش یافته اجناس گران شده و مردم در حال اعتراضند و ... ( چیزی که تو اخبار صدا سیما مدتی تکرار میشد) در این موقع کسی که اطلاعی از اقتصاد اون کشور نداشته باشه یا اون رو در نظر نگیره با شنیدن این خبر به اشتباه فکر می کنه همانند ایران مردم شب خوابیدن و صبح بلند شدن دیدن قیمت فلان جنس زیاد شده در صورتی که حقیقت ماجرا این نیست. از زاویه دیگه اگه بخوایم نگاه کنیم گوینده خبر اگه بخواد این موضوع رو چه برای ایران اعلام کنه چه برای آلمان از یک سری لغات استفاده می کنه در اینجا در ظاهر دروغی هم گفته نشده اما حقیقت هم منتقل نشده

2- متوجه اغراق گویی ها و بزرگ نمایی ها باشیم. این مسئله در چند حالت اتفاق می افته یا اینکه اغراق گویی در گوینده یک عادت هست یا اینکه گوینده تازه با یک رویداد روبرو شده و هنوز اونو هضم نکرده چون طبیعتا براش بزرگ به نظر میاد اون اتفاق رو به شکل بزرگی تعریف می کنه و همچنین دلایل دیگه

یکی از آشناهامون معاون دبیرستان دخترانه هست و از رابطه دختر ها صحبت می کرد و اینکه جو جامعه خراب شده می گفت ما یک چیزهایی می بینیم که خودمون از تعجب شاخ در میاریم و شروع کرد به تعریف یک خاطره از رفتار یک دختر که واقعا جای تعجب داشت بعد من در مورد خانواده اون دختر پرسیدم فهمیدم هم پدر و هم مادر معتادند و طلاق گفتند و اون دختر طفلکی یک وضعیت بدی داره . بعد هر موردی که می گفت یه مشکلاتی ازش در میومد

این متنی رو که نوشتم رو می خواستم دوباره بخونم و تا هم اصلاح کنم و هم یه چیزایی اضافه کنم !

این قدر طولانی بود حتی حوصله نکردم دوباره بخونمش امیدوارم کسی پیدا بشه تا آخر بخونه
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

7. 4 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام

پیش مشاورم که بودم و از نگرانیم درباره ازدواج و خیانت زن آیندم صحبت میکردم بهم میگفت خیانت الان بین خانمها یه جوری اپیدمی شده یعنی جو جوری شده که بنده خدا نشسته سر خونه زندگیش و زندگی خودش رو میکنه اما این مساله اینقدر این ور و اونور رایجه و جو جوری هستش که طرف احساس میکنه اگه این کار رو نکنه از بقیه عقب افتاده یا سرش کلاه رفته و مثالی میزد از یکی از دختر های خوب باشگاهشون که یه روز چون با شوهرش مشکل داشت و دمغ بود همه دخترهای باشگاه دورش کرده بودن بیکاری وقت رو واسه شوهرت میذاری که قدرت و نمی دونه و ... و بیا ما برات یه کیس مناسب سراغ داریم و ....

الان یه جورایی این اپیدمی واسه خود منم تو ذهنم پیش اومده . چون من از اول دنبال رابطه و برنامه ای با جنس مخالف نبودم و تا الان که ۲۹ سالم شده رابطه جنسی و رابطه ای با جنس مخالف نداشتم اما الان یه جوری شده که فکر میکنم تنها کسی که رابطه ای نداشته منم و بقیه همه رابطه داشتن و شاید من خیلی ساده ام و سر من کلاه رفته و ...

و به خاطر همین حس میکنم دوست دارم منم از این قافیه عقب نمونم و حداقل تجربه ای در این زمینه داشته باشم ...
    به نظرتون همینحوریه و من یا کسانی مثل من از این قافیه عقب افتادیم یا قشر وسیعی هستند که مثل ما باشند و تجربه های اینچنینی ندارند؟
    سلام. تاپیک جالبیه... منم تاحالا با کسی نبودم و هر از گاهی این فکرها رو میکنم... ولی به این فکر میکنم که این رابطه های بی سر و ته چه نتیجه ای قرار داشته باشن؟ جز اینک ذهن و فکر و وقت آدمو میگیرن چیز دیگه ای ندارن... ب هر حال کسی که رابطه داشته تو ذهنش میمونه و هیچوقت اون آدم سابق نمیشه... الان لااقل یه وجدان راحت داریم...

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها

آره درباره رابطه احساس میکنم جو جوری شده که رابطه داشتن به جز با همسر یه جور کلاسه حالا کلاس نگیم کسی که نداشته باشه یه جور عجیبه (به نظر خودم اینجوری نیست اینجوری القا میشه) حالا نه فقط تو متاهلین تو مجردین هم همینطور
    قدیم کسی که رابطه داشت با بقیه فرق میکرد الان کسی که نداره با بقیه فرق میکنه و یه جوری رفتار میشه که طرف احساس میکنه یه چیزی کم داره یا از یه چیزی عقب افتاده یه جوری واسه بقیه عجیبه

همین مساله رو میخواستم بدونم , میخواستم بدونم این مساله همه گیره و آدم هایی مثل من که کلا تو این روابط نبودن تو اقلیت هستیم یا اونایی که به این سبک رفتار میکنن تو اقلیت هستن؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    من خودم همه جور دوست دختری دارم میدونم وضعیت چجوریه و اون دخترا برای چی این حرفو زدن که چرا برای شوهرت وقت میزاری وقتی قدرتو نمیدونه.اول اینکه بگم خیانت به همسر تحت هیچ شرایطی درست نیس ولی شما یه نگاه به زمان قدیم بنداز که خیانت بین زن ها فوقالعاده کم بود ایا اون موقع مردا قدر میدونستن و سرشون به زندگیشون بود؟اون موقع قدر یه دختر پاک و افتاب مهتاب ندیده رو میدونستن؟نه خیلی راحت خیانت میکردن خب خیلی از دخترا میگن چرا وقتی مردا اینقدر راحتن واسه خودشون چه قبل ازدواج که بعضیاشون ببخشید کم مونده با حیوونا نخوابن چه بعد ازدواج که خیلی راحت بدونه اینکه کسی بفهمه خیانت میکنن و تازه اگرم کسی بفهمه خیلی راحت میگن صیغه بودن چرا ما راحت نباشیم؟.اینا رو من از خودم نمیگم داشتم دوستایی که برام تعریف کردن زندگیشونو خب وقتی مردا اینجورن چرا زن باید خودشو اسیر شوهرش بکنه میره عینن شوهرش پی عشق و حال (این صحبتایی هست که دخترا میزنن).خود مردا استارتر این مسئله بودن همیشه.و خب ما تو جامعه ای زندگی میکنیم که وضع همینجوره و این فقط نگرانی شما نیس بلکه دخترا و پسرای زیادی مثل شما هستن که برای خودشون یکسری چهارچوبا قائل بودن و نگرانیشون اینه که همسرشون هممچین چهارچوب هایی رو داشته باشه.دوستی هایی که صرفا به خاطر رابطه جنسیه مشکلات زیادی داره و حتی گاهی خطر افرینه پس از همون راه درستش که ازدواجه باید اقدام کرد.و میدونم که شرایط ازدواجم الان برای جوان ها نیس ولی خب یکی از این دو راه رو دارین که یا صبر کنید شرایط ازدواج فراهم بشه یا اینکه دل به دریا بزنید و به قول خودتون مثل بقیه زندگی کنید.
    با حرفاتون موافقم ولی من منظورم از مطرح کردن این مثال محکوم کردن خانمها در این مساله و یا حق دادن به آقایون یا صرفا نگرانی خودم نبود
    بیشتر منظورم اپیدمی و شایع شدن این مساله و یه جوری عادی شدن این مساله تو جامعه هستش جوری که منی که اینطوری نیستم یه جوری احساس میکنم تو اقلیت مطلق هستم و با خودم میگم شاید من دارم راه رو اشتباهی میرم

یه تحقیق میدانی که اطراف خودم از دخترها و پسرهای مجرد دور و ورم انجام دادم از حدود سنین 18 تا 33 حدودا چه توی دانشگاه چه محل کار چه دوستان و هم محله ای ها چه فامیل و خلاصه از سنین مختلف در محیطهای متفاوت و با سبک فکری های متفاوت و از هر دو جنس (دختر و پسر) دیدم همشون حداقل الان با یک نفر به طور غیر رسمی (ارتباطی غیر ازدواج) ارتباط عاطفی و دوستانه ای با جنس مخالف دارند
    حالا اونهایی که خوب تر مثبت تر بودند به همون یک نفر بسنده میکردند و تا ازش جدا نمیشدند سراغ شخص بعدی نمی رفتند و اونایی دیگه هم همزمان با چندین نفر رابطه داشتند
    یعنی تقریبا همه ی جوونهای دورو ورم واسه خودشون یکی رو داشتن
    و حتی با بعضی دخترهایی که آشنا میشم و بهشون میگم تا حالا با هیچ دختری نبودم اصلا باور نمیکنند یا فکر میکنند دروغ میگم یا از تعجب شاخ در میارن و میگن مگه میشه پسر به این سن با هیچ کس نبوده باشه تازه به این دخترها وقتی میگم رابطه جنسی نداشتم بیشتر مسخره میکنن و میگن دختره دست نخورده دیده بودیم پسره دست نخورده ندیده بودیم و دوری میکنن و بیشتر دوست دارن با پسری باشن که تو این زمینه با تجربه باشه یه جوری واسشون نشون دهنده عرضه طرفه شاید
    چیزی که من میبینم اینه که خانواده ها هم الان خیلی با ارتباط بچه هاشون با جنس مخالف مشکلی ندارن و قبول کردن این مساله رو من خالم میدونه پسرخالم دوست دخترش کیه و اسمش چیه و مثلا موقعهایی که میخواد باهاش بره بیرون به خالم میگه من امشب با سمیرا میخوام برم بیرون یا همینطور دختر عمم مادرش میدونه با پسری در ارتباطه و البته طی چارچوبی با بیرون رفتنشون و ارتباطشون خیلی مشکلی نداره مگه اینکه از چارچوبش خارج بشه

11. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

مرسی از اینکه وقت گذاشتی و این همه نوشتی همشو تا آخر سه بار با حوصله خوندم

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    چیزی که من دورو برم میبینم در مورد خانمای متاهل اصلا و اصلا اینطوری نیست.
    طبیعیه چون شما متوجه خیانت اونها نمیشی و اونها نمیان به شما بگن که چه ارتباطاتی دارن و خیلی از این ارتباطات مخفیانه هستش
    اما وقتی میفهمی تازه متوجه میشی چه خبره و شصتت خبر دار میشه

در مورد نگرانیتون در مورد خیانت و سوالتون در مورد رابطه دو مسئله بی ربط به هم هستش اینکه شما الان دوست دختر داشته باشید یا نداشته باشید خیلی کم باعث میشه ( یا بهتره بگیم باعث نمیشه ) که همسر آیندتون بهتون خیانت بکنه یا نکنه
    منظورم این نبود که اگر دوست دختر داشته باشم بعدا زنم بهم خیانت میکنه صرفا این موارد رو مثال زدم تا بحثم رو مطرح کنم منظور رایج شدن و شایع شدن این موارد بود که در جواب صبا خانم توضیح دادم

یه چیز دیگه باعث میشه خیالتون تا حدی آروم بگیره خصوصیت خانمهاست که برخلاف مردها ذاتا تنوع طلب نیستند و اگه باهاشون صحبت کنید خیلی هاشون تنوع طلبی رو درک نمی کنن و از تنوع طلبی مردها تعجب می کنند
    دقیقا مشکل همینه که با شکستن یه سری تابوها و گذر جامعه از سنت به مدرنیسم و بدست آوردن خیلی از آزادی ها برای زنان , الان خیلی از دختران جامعه ما تنوع طلب شدن

چرا فکر می کنی کسایی که رابطه داشتن حالشون از تو بهتره؟
    این فکر رو نمیکنم
    دقیقا میخوام همین رو بدونم اونایی که رابطه داشتن و یه سری چیزهارو تجربه کردن حالشون از ما بهتره یا تجربه بدی براشون بوده؟

در مورد داشتن یا نداشتن دوست دختر اول بگو چرا تا الان نداشتی به خاطر مسائل مذهبی بوده یا به این دلیل بوده که سرت به کار خودت گرم بوده و کلا تو مود این مسائل نبودی یا به خاطر نداشتن اعتماد به نفس و مسائل اینچنینی بوده که رابطه ای برقرار نکردی
    دلیلش ترکیبی از سه مورد بالا بوده و اینکه همیشه میخواستم لذت یه عشق واقعی رو تجربه کنم و اونیکه میاد تو زندگیم اولین و آخرین تجربم باشه اما الان جوری شده که احساس میکنم فقط منم که با کسی نیستم یا مثلا منی که این کار رو نکردم از بقیه عقبم یا کلا اصلا دختری رو نمیتونم پیدا کنم که قبل از من حداقل یه بار رابطه عاشقانه رو تجربه نکرده باشه و من عشق اول زندگیش باشم
    تو دو سه تا مورد آشنایی که با دخترا داشتم با اینکه دخترای خیلی خوبی بودن ولی برای یکیشون من پسر دوم و برای یکیشون من پسر چهارمی بودم که وارد زندگیش میشدم یعنی کسی رو پیدا نکردم که کلا تجربه عاشقانه ای قبل من نداشته باشه

وقتی چیزی رو می شنویم که یا در مورد اون بحث می کنیم که برامون مهمه ، خوبه که به دو تا نکته توجه کنیم
    این دو تا نکته ای که میگی هم فبول دارم
    همین هم برام مساله هستش که شاید مساله اینقدر هم حاد نیست و این جو ساختگیه و من زیادی حساس شدم و اشتباه برداشت کردم
    یا جو به همین گونه هستش

13. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا2016 نمایش پست ها
    سلام. تاپیک جالبیه... منم تاحالا با کسی نبودم و هر از گاهی این فکرها رو میکنم... ولی به این فکر میکنم که این رابطه های بی سر و ته چه نتیجه ای قرار داشته باشن؟ جز اینک ذهن و فکر و وقت آدمو میگیرن چیز دیگه ای ندارن... ب هر حال کسی که رابطه داشته تو ذهنش میمونه و هیچوقت اون آدم سابق نمیشه... الان لااقل یه وجدان راحت داریم...
    سلام
    واقعا با کسی نبودین؟؟ یعنی هیچگونه ارتباط عاطفی با جنس مخالف نداشتین؟؟
    خوشحال شدم یکی مثل خودم رو پیدا کردم اونم دختر ...
    دقیقا الان حداقل یه وجدان راحت داریم و این خودش کلی میارزه

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

آره درباره رابطه احساس میکنم جو جوری شده که رابطه داشتن به جز با همسر یه جور کلاسه حالا کلاس نگیم کسی که نداشته باشه یه جور عجیبه (به نظر خودم اینجوری نیست اینجوری القا میشه) حالا نه فقط تو متاهلین تو مجردین هم همینطور
    قدیم کسی که رابطه داشت با بقیه فرق میکرد الان کسی که نداره با بقیه فرق میکنه و یه جوری رفتار میشه که طرف احساس میکنه یه چیزی کم داره یا از یه چیزی عقب افتاده یه جوری واسه بقیه عجیبه

همین مساله رو میخواستم بدونم , میخواستم بدونم این مساله همه گیره و آدم هایی مثل من که کلا تو این روابط نبودن تو اقلیت هستیم یا اونایی که به این سبک رفتار میکنن تو اقلیت هستن؟
    فک نمیکنم امثال شما تو اقلیت باشند.
    فکر میکنم کسایی که این کارارو میکنند بیشتر جلب توجه می کنند کسایی که تو رابطه نیستن یه زندگی معمولی دارند و دلیلی نداره توجه کسیو جلب کنن به خودشون. اما همین که با کسی باشند انگار بیشتر تو چشم میان. بعدشم این ذهنیت درست میشه که شاید همه تو رابطن

16. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

بعدشم نفس رابطه داشتن یا نداشتن مهم نیست. مهم اینه اگه ادم خودتو پیدا کردی باهاش باشی اگه پیدا نکردی پس تنها باشی.
    مهم اون ادم خاصیه که ادم همیشه شاید دنبالشه
    رابطه لباس خریدن نیست که چون لباس نداری بری چندتارو بپوشی تست کنی بعد یکیو بخری رابطه ناب اونیه که یه نفرو ببینی که برات با بقیه فرق داره و بخوای با اون باشی
    منم قبلنا سمت کسی نرفتم هیچ وقت اگرم کسی اومد طرفم چون بهش حس نداشتم اصلا توجهی نکردم
    تا اینکه یه نفر پیدا شد که حس کردم عاشقشم
    الانم شاید بهترین نقطه رابطمون اینه که تجربه اول همیم
    شایدم یکم ناشی باشیم و بعضی وقتا من خجالت میکشم بابتش ولی چیکارش میشه کرد

18. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا2016 نمایش پست ها
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز و واقعا متاسفم و شرمنده از بعضی از همکاران که نمیدانم واقعا این مدارک تحصیلیشان را از کجا میگیرند و از کدام دانشگاه فارغ التحصیل میشوند!!!!؟؟

ببینید عزیز این گفته (نامشاور) ما درسته ولی مسئله ای رو عنوان نمیکنه و دال بر مطلب جدیدی در حیطه علوم روانشناختی و اجتمایی نیست!!؟؟

اپیدمی یک واژه کاملا علمیست به معنی شیوع,مسری, فراگیر, همه جا گیر و...... که خیلی از مسائل بشری فراگیر و گاهی جهانگیر(جهان شمول میشه) گاهی درست و گاهی غلط و گاهی بلا و حادثه و....

مثال: اعتیاد به مواد مخدر در همه جا و حتی ایران و.... حال چیزی که مطرح میشود. درصد بیماران (معتادان) و نوع مواد مصرفی و راه های پیشگری و درمان است که صد البته همیشه پیشگیری به از درمان است.

و همیشه عده ای درگیر این بیماریها میشوند و عده ای به طور طبیعی معصون میمانند و عده ای در اثر اخلاقیلت و انسانیت و یا باورها و آگاهی واکسینه میشوند.

کوتاه سخن:

درسته که خیانت در هر دو جنس در خانواده های ایرانی, بخصوص در داخل ایران زیاد شده (درصدش بالاتر رفته) ولی هستند بسیاری از هم وطنان عزیز که به تمام بنیادهای زندگی زناشویی پایبندد.

و در مورد بیمارانی که در گیر این نوع اختلالاتند. و یا امادگی واگیر شدن رو دارند. مسئولیت به عهده دولت و نهادهای مربوطه و همکاران متخصص و متخصص است . که آسیب شناسی کنند و پیشگیری کنند.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

20. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36217
    تشکـر
    52
    تشکر شده 42 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

سلام از نظر من بعضی افراد پتانسیل بعضی کارا رو دارن و یه سری افراد این پتانسیلو ندارن،من خودم هم سن شما هستم و اصلا رابطه نداشتم و بر سر کسیم منتی نمیذارم چون اعتقادم این بوده و برای دل خودم بوده،خدا همه چیو در نظر داره و خیلی خوب میخ و تخته رو بهم می ندازه شما هیچ نگران نباشین چون خدا حواسش به همه چی هست،در ضمن هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست الان از من بپرسن که احتمال داره یه زمانی خیانت کنی،با قاطعیت میگم نه چون تو خونم نبوده و نیست،از این کارا بکنم،اما اینجا آقای فرخ گفتن که بعضی افراد بخاطر انتقام از همسرشون بهشون خیانت میکنن،پس بنابراین هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست،اینکه بگیم همه خیانت میکنن یا اینکه بخوان از قافله جا نمونن زیاد از نظر من درست نیست،به اون آدم و شرایطش بستگی داره
    امضای ایشان
    همیشه راهی وجود دارد

22. کاربران زیر از کیفسان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

سلام

اول بگم که منم 26 ساله هستم و دارم به 27 نزدیک میشم ولی تا الان با هیچ دختری رابطه عاطفی نداشتم (البته اگه از یکی دوتا رابطه تلگرامی زود گذر که حتی به ملاقات یگدیگر هم نرسید فاکتور بگیریم) پس رابطه جنسی و اینا هم کلا تعطیل بوده.

در مورد خیانت همسران به هم نظری ندارم

ببینید نیاز جنسی و ارتباط با جنس مقابل یک نیاز طبیعی در بین همگان هست (عین نیاز به غذا و آب). حالا عده ای زیاد به خودشون سخت نمیگیرن و سعی میکنن از زندگی لذت ببرن و از همون سال های نوجوونی دوس دختر دارن (البته منظور من رابطه فقط با یک نفر هست. دوستی با چندین نفر از نظر من منفور هست).

منم وقتی به دختری میگم تا الان با هیشکی نبودم شاخ درمیاره و میگه بابا الان مگه پسری هست که تجربه نداشته باشه (البته این حالت رو به عنوان یک امتیاز مثبت در من میبینن و نه اینکه فک کنن بی عرضه ام)

ببینید من باکلاس بودن و یا نبودن داشتن دوس دختر کاری ندارم و اعتقادی هم ندارم ولی معمولا مردم فک میکنن که تا این سن و سال چطور تنهایی رو تحمل کردی و یا چطور کسی سراغت نیامده غافل از اینکه تنهایی واقعا فشار مضاعفی به آدم میاره مخصوصا تو جامعه امروز. و تنها کاری که باید بکنی سرکوب عواطف و احساسات و غرایزت هست!

24. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    اینکه روابط نامشروع زیاد شده درست هست ولی اینکه همه رابطه دوستی با جنس مخالف دارند یک تصور کاملا غلط هست همین حالا هم خیلی از دختران و پسران هستند که هیچ رابطه دوستی با جنس مخالف نداشتند متاسفانه خیلیها چنان با آب و تاب تعریف میکنند که دوستی با جنس مخالف دارند چون میخواهند تابوی این قضیه را بشکنند برای همین حس میشود همه مثل این اشخاص هستند حتما شما هم دختری مناسب خودتان پیدا خواهید کرد من هم مثل خیلیهای دیگر هیچ دوستی با جنس مخالف نداشتم

26. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

اقلیت و اکثریتش مشخص نیست چون ما جامعه پنهان کاری داریم و نمیتوان آمار دقیق گرفت
    ما نمیتوانیم به شما تاکید کنیم این کار خوب هست یا بد ... خود شما با توجه به خصوصیاتی که دارید بایست به این نتیجه برسید آیا میخواهید انجام بدهید یا خیر
    چرا فکر میکنید عجیبه کسی جز همسرش با کسی رابطه نداشته باشه ؟ مثلا چی میخوان درباره ما فکر کنند ؟بگن اُمُلی !؟؟
    نظر شخصی من این هستش این کارها خیر و برکت رو از زندگی آدم می بره و عاقبت خوبی نداره بخصوص برای یک فرد متاهل .نمیدانم شاید سنتی فکر میکنم ولی وجدانم و قلبم اجازه نمیده هیچوقت سو استفاده کنم از اعتمادی که همسرم داره و الا همجورش رو دستم باز بود موقعیتش رو هم داشتم.جتی خودم رو در مسیرش قرار نمیدم که پیش نیاد دیگه هر کسی یه مدله نمیگم کی غلط میگه کی درست

28. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

با حرفاتون موافقم ولی من منظورم از مطرح کردن این مثال محکوم کردن خانمها در این مساله و یا حق دادن به آقایون یا صرفا نگرانی خودم نبود
    بیشتر منظورم اپیدمی و شایع شدن این مساله و یه جوری عادی شدن این مساله تو جامعه هستش جوری که منی که اینطوری نیستم یه جوری احساس میکنم تو اقلیت مطلق هستم و با خودم میگم شاید من دارم راه رو اشتباهی میرم

یه تحقیق میدانی که اطراف خودم از دخترها و پسرهای مجرد دور و ورم انجام دادم از حدود سنین 18 تا 33 حدودا چه توی دانشگاه چه محل کار چه دوستان و هم محله ای ها چه فامیل و خلاصه از سنین مختلف در محیطهای متفاوت و با سبک فکری های متفاوت و از هر دو جنس (دختر و پسر) دیدم همشون حداقل الان با یک نفر به طور غیر رسمی (ارتباطی غیر ازدواج) ارتباط عاطفی و دوستانه ای با جنس مخالف دارند
    حالا اونهایی که خوب تر مثبت تر بودند به همون یک نفر بسنده میکردند و تا ازش جدا نمیشدند سراغ شخص بعدی نمی رفتند و اونایی دیگه هم همزمان با چندین نفر رابطه داشتند
    یعنی تقریبا همه ی جوونهای دورو ورم واسه خودشون یکی رو داشتن
    و حتی با بعضی دخترهایی که آشنا میشم و بهشون میگم تا حالا با هیچ دختری نبودم اصلا باور نمیکنند یا فکر میکنند دروغ میگم یا از تعجب شاخ در میارن و میگن مگه میشه پسر به این سن با هیچ کس نبوده باشه تازه به این دخترها وقتی میگم رابطه جنسی نداشتم بیشتر مسخره میکنن و میگن دختره دست نخورده دیده بودیم پسره دست نخورده ندیده بودیم و دوری میکنن و بیشتر دوست دارن با پسری باشن که تو این زمینه با تجربه باشه یه جوری واسشون نشون دهنده عرضه طرفه شاید
    چیزی که من میبینم اینه که خانواده ها هم الان خیلی با ارتباط بچه هاشون با جنس مخالف مشکلی ندارن و قبول کردن این مساله رو من خالم میدونه پسرخالم دوست دخترش کیه و اسمش چیه و مثلا موقعهایی که میخواد باهاش بره بیرون به خالم میگه من امشب با سمیرا میخوام برم بیرون یا همینطور دختر عمم مادرش میدونه با پسری در ارتباطه و البته طی چارچوبی با بیرون رفتنشون و ارتباطشون خیلی مشکلی نداره مگه اینکه از چارچوبش خارج بشه
    اکثر دختر پسرای که مثل شما تا حالا با کسی نبودن این نگرانی رو دارن و طبیعیه من خودم حتی گاهی وقتی میبینم وضع یکم فرق کرده فک کردن به ازدواج برام استرس میاره چون میترسم نتونم با یکی ازدوااج کنم که مثل خودم با کسی نبوده باشه و در عین حال شرایط دیگشم اوکی باشه و با هم تناسب داشته باشیم.
    خیلی از دوستای منم بهم میگن تو که شرایطشو داری خب چرا خودتو محروم میکنی ولی اونا از یه دید میگن من از دید خودم.بودن با هزارنفر اگر کلاس داشت الان حیوونا از ما با کلاس تر بودن ااین که کلاس و هنر نداره اینکه اونقدر قوی و مغرور باشی(نه غرور کاذب)که واسه جسمتو شخصیتت ارزش قائل بشی این کار سختیه و از عهده هر کسی برنمیاد و هنر هست .
    توکل کنید به خدا و از خدا بخوایید یکی که مد نظرتونه سر راهتون قرار بده.

30. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

مرسی از اینکه وقت گذاشتی و این همه نوشتی همشو تا آخر سه بار با حوصله خوندم

طبیعیه چون شما متوجه خیانت اونها نمیشی و اونها نمیان به شما بگن که چه ارتباطاتی دارن و خیلی از این ارتباطات مخفیانه هستش
    اما وقتی میفهمی تازه متوجه میشی چه خبره و شصتت خبر دار میشه

منظورم این نبود که اگر دوست دختر داشته باشم بعدا زنم بهم خیانت میکنه صرفا این موارد رو مثال زدم تا بحثم رو مطرح کنم منظور رایج شدن و شایع شدن این موارد بود که در جواب صبا خانم توضیح دادم

دقیقا مشکل همینه که با شکستن یه سری تابوها و گذر جامعه از سنت به مدرنیسم و بدست آوردن خیلی از آزادی ها برای زنان , الان خیلی از دختران جامعه ما تنوع طلب شدن

این فکر رو نمیکنم
    دقیقا میخوام همین رو بدونم اونایی که رابطه داشتن و یه سری چیزهارو تجربه کردن حالشون از ما بهتره یا تجربه بدی براشون بوده؟

دلیلش ترکیبی از سه مورد بالا بوده و اینکه همیشه میخواستم لذت یه عشق واقعی رو تجربه کنم و اونیکه میاد تو زندگیم اولین و آخرین تجربم باشه اما الان جوری شده که احساس میکنم فقط منم که با کسی نیستم یا مثلا منی که این کار رو نکردم از بقیه عقبم یا کلا اصلا دختری رو نمیتونم پیدا کنم که قبل از من حداقل یه بار رابطه عاشقانه رو تجربه نکرده باشه و من عشق اول زندگیش باشم
    تو دو سه تا مورد آشنایی که با دخترا داشتم با اینکه دخترای خیلی خوبی بودن ولی برای یکیشون من پسر دوم و برای یکیشون من پسر چهارمی بودم که وارد زندگیش میشدم یعنی کسی رو پیدا نکردم که کلا تجربه عاشقانه ای قبل من نداشته باشه

این دو تا نکته ای که میگی هم فبول دارم
    همین هم برام مساله هستش که شاید مساله اینقدر هم حاد نیست و این جو ساختگیه و من زیادی حساس شدم و اشتباه برداشت کردم
    یا جو به همین گونه هستش

در مورد خیانت هنوز مثل شما یا مشاور شما ( بهتره به جای مشاور بگم کاسب ) فکر نمی کنم درسته به شکل مخفی هست اما به صورت اپیدمی و عمومی نیست شاید درست باشه که نسبت به 30 سال پیش افزایش یافته اما با توجه به جوی که از جامعه میبینم عدد نهایی نمیتونه درصد قابل توجهی باشه تبدیل جامعه از سنت به مدرنیته نمیتونه رو تنوع طلبی خانما تاثیر بذاره چون تنوع طلبی یه جور خصوصیت روانی یا بیولوژیکی (اسم دقیقش رو نمی دونم ) هست و با تغییر قوانین اجتماع عوض نمی شه مدرنیته نصفه نیمه ای که تو کشور ما هست باعث شده بعضی افراد از روی اجبار تن به زندگی زناشویی یک طرفه ندن مثلا بعضیها طلاق می گیرند و یا بعضیها به خیال خودشون از همسرشون انتقام می گیرند و ... جایی شنیدم طبق آماری که در امریکا گرفته شده مردان بیشتر خیانت می کردن تا زنان . در حالت نرمال زنان به دلیل خصوصیتشون دوست دارند با یه مرد باشن.

اون طور که من می دونم در خانمایی که شخصیت نمایشی دارند احتمال خیانت بیشتر هست این افراد نیاز دارند که زنانگی خودشون رو مدام اثبات کنند در نتیجه ممکنه به مردانی غیر از همسرشون رو بیارند

با توجه به نظراتی که ازت خوندم اگه قصد ازدواج در آینده نزدیک نداری شاید بد نباشه دوستی برای خودت پیدا کنی این طوری شاید زندگی مطمئنتری تجربه کنی فقط در نظر داشته باش چون تجربه اولت هست تا زمانی که طرفت رو نشناختی حدت رو از دوستی بالاتر نبر و یه چیز دیگه احساس می کنم که شما انگار اگه دوست دختر داشته باشی عذاب وجدان میگیری اگه درسته دلیلش رو بگو

یه سوال که گاهی از خودم می پرسم اینه که آیا آدمایی که ازدواج مجدد کردن نمی تونن همسرانشون رو دوست داشته باشن و عاشق همسراشون باشن ؟
    جواب من به این سوال مثبته اما با این وجود هنوزم دوست دارم در رابطم نفر اول باشم (و بلعکس ) نمیدونم این علاقه به نفر اول بودن از کجا میاد (البته به یه جوابایی رسیدم ) اما دوست دارم نظر بقیه دوستان رو بدونم لطفا اگه کسی نظری داره بگه.
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

32. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

اکثر دختر هی ایرانی فاحشه و اکثر پسرها بی ناموس و دختر باز شدن
    تو جوونی مرتب از لحاظ جنسی خودشون رو تخلیه میکنن و همین باعث شادابی و اعتماد به نفس بالا میشه و عقده ندارن
    خیلی از جوون های پاک هم شانس داشتن تو جوونی شرایط جور بوده ازدواج کردن
    يه بدبختی هم مثل ما 30 سالشه هیچی نداره
    من دیگه ازدواج نمیکنم
    دختر پیر و چروک میخوام چیکار

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    واقعا با کسی نبودین؟؟ یعنی هیچگونه ارتباط عاطفی با جنس مخالف نداشتین؟؟
    خوشحال شدم یکی مثل خودم رو پیدا کردم اونم دختر ...
    دقیقا الان حداقل یه وجدان راحت داریم و این خودش کلی میارزه
    نه با کسی نبودم، واقعا چرا اینقدر باتعجب پرسیده میشه این سوال؟! مگ دارم میگم از یه سیاره دیگه اومدم؟!!!!
    منم جدای از جنسیتتون، خوشحال شدم از آشناییتون

35. 2 کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    الانم شاید بهترین نقطه رابطمون اینه که تجربه اول همیم
    دقیقا قشنگیش همینه و من میخوام همینرو تجربه کنم

37. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز و واقعا متاسفم و شرمنده از بعضی از همکاران که نمیدانم واقعا این مدارک تحصیلیشان را از کجا میگیرند و از کدام دانشگاه فارغ التحصیل میشوند!!!!؟؟

ببینید عزیز این گفته (نامشاور) ما درسته ولی مسئله ای رو عنوان نمیکنه و دال بر مطلب جدیدی در حیطه علوم روانشناختی و اجتمایی نیست!!؟؟

اپیدمی یک واژه کاملا علمیست به معنی شیوع,مسری, فراگیر, همه جا گیر و...... که خیلی از مسائل بشری فراگیر و گاهی جهانگیر(جهان شمول میشه) گاهی درست و گاهی غلط و گاهی بلا و حادثه و....

مثال: اعتیاد به مواد مخدر در همه جا و حتی ایران و.... حال چیزی که مطرح میشود. درصد بیماران (معتادان) و نوع مواد مصرفی و راه های پیشگری و درمان است که صد البته همیشه پیشگیری به از درمان است.

و همیشه عده ای درگیر این بیماریها میشوند و عده ای به طور طبیعی معصون میمانند و عده ای در اثر اخلاقیلت و انسانیت و یا باورها و آگاهی واکسینه میشوند.

کوتاه سخن:

درسته که خیانت در هر دو جنس در خانواده های ایرانی, بخصوص در داخل ایران زیاد شده (درصدش بالاتر رفته) ولی هستند بسیاری از هم وطنان عزیز که به تمام بنیادهای زندگی زناشویی پایبندد.

و در مورد بیمارانی که در گیر این نوع اختلالاتند. و یا امادگی واگیر شدن رو دارند. مسئولیت به عهده دولت و نهادهای مربوطه و همکاران متخصص و متخصص است . که آسیب شناسی کنند و پیشگیری کنند.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    سلام
    اتفاقا ایشون مشاور خیلی خوبی هستند و در پاسخ به یکی از سوالات من این مثال رو زدند دقیقا مثل مثال اعتیاد شما که این مساله به نسبت قیل زیاد شده و من همین چند جمله از ایشون رو نقل کردم نه کل توضیحاتشون رو , صرفا واژه ی اپیدمی رو هم من اضافه کردم نقل از ایشون نبود. منم منظورم این نبود که همه خیانتکارند منظورم این بود که به نسبت قبل درصد این امر افزایش یافته و یه جورایی بعضیا هم که دنبال این قضیه نیستند آمادگی واگیر شدن پیدا میکنند
    ممنون از نظرتون
    ویرایش توسط moeinvk : 09-18-2017 در ساعت 02:17 PM

39. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

چرا فکر میکنید عجیبه کسی جز همسرش با کسی رابطه نداشته باشه ؟
    منظور من این نبود که صرفا اشخاص متاهل خیانت میکنند و با شخص دیگه ای ارتباط دارند
    بیشتر منظورم این هست خیلی از دختران و پسران مجرد ما ارتباطات مختلفی با جنس مخالف دارند و وقتی ازدواج میکنند تجربه اول هم نیستن

40. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

در مورد خیانت هنوز مثل شما یا مشاور شما ( بهتره به جای مشاور بگم کاسب ) فکر نمی کنم درسته به شکل مخفی هست اما به صورت اپیدمی و عمومی نیست شاید درست باشه که نسبت به 30 سال پیش افزایش یافته اما با توجه به جوی که از جامعه میبینم عدد نهایی نمیتونه درصد قابل توجهی باشه تبدیل جامعه از سنت به مدرنیته نمیتونه رو تنوع طلبی خانما تاثیر بذاره چون تنوع طلبی یه جور خصوصیت روانی یا بیولوژیکی (اسم دقیقش رو نمی دونم ) هست و با تغییر قوانین اجتماع عوض نمی شه مدرنیته نصفه نیمه ای که تو کشور ما هست باعث شده بعضی افراد از روی اجبار تن به زندگی زناشویی یک طرفه ندن مثلا بعضیها طلاق می گیرند و یا بعضیها به خیال خودشون از همسرشون انتقام می گیرند و ... جایی شنیدم طبق آماری که در امریکا گرفته شده مردان بیشتر خیانت می کردن تا زنان . در حالت نرمال زنان به دلیل خصوصیتشون دوست دارند با یه مرد باشن.

اون طور که من می دونم در خانمایی که شخصیت نمایشی دارند احتمال خیانت بیشتر هست این افراد نیاز دارند که زنانگی خودشون رو مدام اثبات کنند در نتیجه ممکنه به مردانی غیر از همسرشون رو بیارند

با توجه به نظراتی که ازت خوندم اگه قصد ازدواج در آینده نزدیک نداری شاید بد نباشه دوستی برای خودت پیدا کنی این طوری شاید زندگی مطمئنتری تجربه کنی فقط در نظر داشته باش چون تجربه اولت هست تا زمانی که طرفت رو نشناختی حدت رو از دوستی بالاتر نبر و یه چیز دیگه احساس می کنم که شما انگار اگه دوست دختر داشته باشی عذاب وجدان میگیری اگه درسته دلیلش رو بگو

یه سوال که گاهی از خودم می پرسم اینه که آیا آدمایی که ازدواج مجدد کردن نمی تونن همسرانشون رو دوست داشته باشن و عاشق همسراشون باشن ؟
    جواب من به این سوال مثبته اما با این وجود هنوزم دوست دارم در رابطم نفر اول باشم (و بلعکس ) نمیدونم این علاقه به نفر اول بودن از کجا میاد (البته به یه جوابایی رسیدم ) اما دوست دارم نظر بقیه دوستان رو بدونم لطفا اگه کسی نظری داره بگه.

منظور من صرفا خیانت متاهلین نبود منظورم بیشتر افزایش قابل توجه تجربه روابط با جنس مخالف قبل از ازدواج هست به طوریکه هنگام ازدواج یا حتی دوستی من اولین نفری نیستم که وارد زندگی نفر مقابل میشم و قبل من چندین بار روابط عاشقانه رو تجربه کرده و دیگه اون جذابیت و تعهد اولیه رو براش نداره
    اتفاقا مشاورم خیلی مشاور خوبی هست اصلا خودشم خانم هست در جواب دکتر شهرام خان عزیز هم نوشتم من فقط صرفا یک بخشی از صحبتهای ایشون رو در جواب یک قسمت از سوال خودم از ایشون نوشتم

آره در کل من آدم مثبت و وظیفه شناسی هستم و اگر کار اشتباهی انجام بدم عذاب وجدان میگیرم چه در کار چه در زندگی و رعایت مسایل اخلاقی خیلی واسم مهمه (علتش این هست که من c بالا از تست شخصیت d i s c دارم)
    و چون این مستله در کشور ما خلاف عرف و قانون هست رغبتی به انجامش ندارم از طرفی به قول دوستمون خدا در و تخته رو باهم جور میکنه به این اعتقاد دارم که اگر الان سو استفاده ای از کسی بکنم فردا تو پاچه خودم میره

در جواب سوال دومت هم باید بگم میتونن همسرانشون رو دوست داشته باشن اما هیچ عشقی واسه آدم عشق اول نمیشه و همیشه خاطره و یاد عشق اول با آدم میمونه واسه همینه که نسلهای قبل ما طلاق خیلی کمتر بود اما الان طرف چون قبل ازدواج رابطه داشته و هنگامی که ازدواج میکنه اون شیرینی و حلاوت رو دیگه براش نداره و با کوچکترین مشکلی کات میکنه
    بارها تو همین انجمن افرادی رو دیدم که میگفتن الان ازدواج کردن و همسرانشونم خیلی خوبن و هیچ مشکلی ندارن اما چون قبلا عاشق شخص دیگه ای بودن و به هر دلیلی بهش نرسیدن الان همش در خاطرشون به یاد اون هستن و خاطرات اون رو مرور میکنن

دقیقا یکی از دوستان هست که خانمش هیچ چیز از زیبایی و ثروت و شهرت و شخصیت خانوادگی و .... کم نداره و مدام در حال تلاش برای جلب توجه همسرش هست اما این آقا قبلا رابطه عاشقانه ای با یک خانم مطلقه داشته و با اینکه الان ازدواج کرده اما مدام در حال مرور خاطراتش با اون خانمه و مدام ذهنش درگیره و اونو مقایسه میکنه جوری که خانمش از برخوردای سردش این قضیه رو فهمیده بود و اومده بود مشاوره

41. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

منظور من صرفا خیانت متاهلین نبود منظورم بیشتر افزایش قابل توجه تجربه روابط با جنس مخالف قبل از ازدواج هست به طوریکه هنگام ازدواج یا حتی دوستی من اولین نفری نیستم که وارد زندگی نفر مقابل میشم و قبل من چندین بار روابط عاشقانه رو تجربه کرده و دیگه اون جذابیت و تعهد اولیه رو براش نداره

آره در کل من آدم مثبت و وظیفه شناسی هستم و اگر کار اشتباهی انجام بدم عذاب وجدان میگیرم چه در کار چه در زندگی و رعایت مسایل اخلاقی خیلی واسم مهمه (علتش این هست که من c بالا از تست شخصیت d i s c دارم)
    و چون این مستله در کشور ما خلاف عرف و قانون هست رغبتی به انجامش ندارم از طرفی به قول دوستمون خدا در و تخته رو باهم جور میکنه به این اعتقاد دارم که اگر الان سو استفاده ای از کسی بکنم فردا تو پاچه خودم میره

در جواب سوال دومت هم باید بگم میتونن همسرانشون رو دوست داشته باشن اما هیچ عشقی واسه آدم عشق اول نمیشه و همیشه خاطره و یاد عشق اول با آدم میمونه واسه همینه که نسلهای قبل ما طلاق خیلی کمتر بود اما الان طرف چون قبل ازدواج رابطه داشته و هنگامی که ازدواج میکنه اون شیرینی و حلاوت رو دیگه براش نداره و با کوچکترین مشکلی کات میکنه
    بارها تو همین انجمن افرادی رو دیدم که میگفتن الان ازدواج کردن و همسرانشونم خیلی خوبن و هیچ مشکلی ندارن اما چون قبلا عاشق شخص دیگه ای بودن و به هر دلیلی بهش نرسیدن الان همش در خاطرشون به یاد اون هستن و خاطرات اون رو مرور میکنن

دقیقا یکی از دوستان هست که خانمش هیچ چیز از زیبایی و ثروت و شهرت و شخصیت خانوادگی و .... کم نداره و مدام در حال تلاش برای جلب توجه همسرش هست اما این آقا قبلا رابطه عاشقانه ای با یک خانم مطلقه داشته و با اینکه الان ازدواج کرده اما مدام در حال مرور خاطراتش با اون خانمه و مدام ذهنش درگیره و اونو مقایسه میکنه جوری که خانمش از برخوردای سردش این قضیه رو فهمیده بود و اومده بود مشاوره

اگه بخوای منفی فکر کنی طرفت هر جور که باشه میشه چیزی از توش درآورد مثلا میشه گفت هستند کسایی که قبل از ازدواج با کسی نبودن و وقتی ازدواج می کنن از این رفتارشون پشیمونن و ...

رفتار دوستتون ملاک نتیجه گیری نیست بلکه نمونه ای از یه احتمال ضعیف است.

اگه مشکلت درباره کات کردن احتمالی خانمت با کوچکترین مشکلی هست باید بگم مگه تو ایران زندگی نمی کنی!؟شرایط از این لحاظها به نفع خانمها نیست تو ایران خانما خیلی دیرتر نسبت به مردا کات می کنن تا جایی که هستند خانمایی که خیانتهای چندباره مرد رو تحمل می کنند اما باز برای زندگی انرژی می ذارند.
    از نظر وابستگی عاطفی هم هر کسی (آدم نرمال ) دوست داره با یکی باشه که در ارتباط با اون آدم دوست داشتن دو طرفه وجود داشته باشه و تجربه اول یا آخر بودن رو این خواسته تاثیر نمیذاره
    اگه یکم مدیریت تو زندگی داشته باشی این چیزی که گفتی به وجود نمیاد

در کل به نظرم این ملاکی که درباره ازدواج داری مهمه و در این مورد باهات هم نظرم و همچنین فکر می کنم تعداد قابل توجهی هستند که این نوع روابط رو تجربه نکردن یا به شکل خفیف تجربه کردن

( مسئله الان زندگی من پشیمونی در رابطه با گذشتس ) وقتی با خودم فکر می کنم میبینم در مورد تصمیمهایی که تو زندگی گرفتم از روی ترس ، نگرانی ، احساس ضعف ، تحت تاثیر دیگران ( دوستان آشنایان و خانواده ) و بی حوصلگی و خوش بینی بیش از حد ، دور نیندیشی نبوده پشیمون زیادی نداشتم
    با توجه به این چیزی که گفتم سوال پست اولت رو جواب میدم یه چند روز با خودت وقت بزار و ببین چرا می خوای دوست دختر داشته باشی یا نداشته باشی مثلا سوالای زیر بپرس
    می خوای داشته باشی به خاطر این که بقیه دارن ، حال میده ، می ترسی اگه نداشته باشی جلوی همسر آیندت کم بیاری ، فکر می کنی این حق هر آدمی که یه رابطه سالم به این شکل داشته باشه و ....
    می خوای نداشته باشی چون شرایطش رو نداری ، نمی تونی به دلیل نبود اعتماد به نفس - کم جراتی یا کمرویی و ... انرژی بزاری ، می خوای به همسر آیندت وفادار باشی و قشنگی رو در این میبینی که آدمای زیادی تو زندگیت نباشه یا یه فکرای دیگه ای می کنی که ترجیحت چیز دیگه ایه

البته معمولا پسرا وقتی سنشون کمتر هست این فکرا رو نمی کنن و میرن دنبالش حالا یه سریه موفقن و یه سری ها ناموفق

شما فکر ازدواج افتاده تو سرت چرا ازدواج نمی کنی؟
    ویرایش توسط آرش67 : 09-22-2017 در ساعت 12:11 AM
    امضای ایشان

42. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد:اپیدمی رابطه با جنس مخالف

===
    بهم میگفت خیانت الان بین خانمها یه جوری اپیدمی شده یعنی جو جوری شده که بنده خدا نشسته سر خونه زندگیش و زندگی خودش رو میکنه اما این مساله اینقدر این ور و اونور رایجه و جو جوری هستش که طرف احساس میکنه اگه این کار رو نکنه از بقیه عقب افتاده یا سرش کلاه رفته
    ====

اصولا بعضی از مشاور ها فک میکنن مشاوره دادن یعنی حرفها و نظرات گنده گنده زدن

این حرفم چرت و پرته

44. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

اگه بخوای منفی فکر کنی طرفت هر جور که باشه میشه چیزی از توش درآورد مثلا میشه گفت هستند کسایی که قبل از ازدواج با کسی نبودن و وقتی ازدواج می کنن از این رفتارشون پشیمونن و ...

رفتار دوستتون ملاک نتیجه گیری نیست بلکه نمونه ای از یه احتمال ضعیف است.

اگه مشکلت درباره کات کردن احتمالی خانمت با کوچکترین مشکلی هست باید بگم مگه تو ایران زندگی نمی کنی!؟شرایط از این لحاظها به نفع خانمها نیست تو ایران خانما خیلی دیرتر نسبت به مردا کات می کنن تا جایی که هستند خانمایی که خیانتهای چندباره مرد رو تحمل می کنند اما باز برای زندگی انرژی می ذارند.
    از نظر وابستگی عاطفی هم هر کسی (آدم نرمال ) دوست داره با یکی باشه که در ارتباط با اون آدم دوست داشتن دو طرفه وجود داشته باشه و تجربه اول یا آخر بودن رو این خواسته تاثیر نمیذاره
    اگه یکم مدیریت تو زندگی داشته باشی این چیزی که گفتی به وجود نمیاد

در کل به نظرم این ملاکی که درباره ازدواج داری مهمه و در این مورد باهات هم نظرم و همچنین فکر می کنم تعداد قابل توجهی هستند که این نوع روابط رو تجربه نکردن یا به شکل خفیف تجربه کردن

( مسئله الان زندگی من پشیمونی در رابطه با گذشتس ) وقتی با خودم فکر می کنم میبینم در مورد تصمیمهایی که تو زندگی گرفتم از روی ترس ، نگرانی ، احساس ضعف ، تحت تاثیر دیگران ( دوستان آشنایان و خانواده ) و بی حوصلگی و خوش بینی بیش از حد ، دور نیندیشی نبوده پشیمون زیادی نداشتم
    با توجه به این چیزی که گفتم سوال پست اولت رو جواب میدم یه چند روز با خودت وقت بزار و ببین چرا می خوای دوست دختر داشته باشی یا نداشته باشی مثلا سوالای زیر بپرس
    می خوای داشته باشی به خاطر این که بقیه دارن ، حال میده ، می ترسی اگه نداشته باشی جلوی همسر آیندت کم بیاری ، فکر می کنی این حق هر آدمی که یه رابطه سالم به این شکل داشته باشه و ....
    می خوای نداشته باشی چون شرایطش رو نداری ، نمی تونی به دلیل نبود اعتماد به نفس - کم جراتی یا کمرویی و ... انرژی بزاری ، می خوای به همسر آیندت وفادار باشی و قشنگی رو در این میبینی که آدمای زیادی تو زندگیت نباشه یا یه فکرای دیگه ای می کنی که ترجیحت چیز دیگه ایه

البته معمولا پسرا وقتی سنشون کمتر هست این فکرا رو نمی کنن و میرن دنبالش حالا یه سریه موفقن و یه سری ها ناموفق

الان برای خودم دو حالت پیش اومده
    یکی اینکه این روابط و بی تعهدی نسبت به قبل واقعا زیاد شده و یه سری چیزها بهم خورده و پیدا کردن آدم قابل اعتماد واقعا سخت شده
    دوم اینکه من به خاطر یه سری شرایطی که دیدم و تجربه کردم بدبینی و حساسیتم نسبت به این مساله زیاد تره

به نظر خودم جفت این مسائل هستش

بزرگترین مشکلی که دارم مثل همه جوونها مساله اقتصادی هستش اگه پول داشتم امشب ازدواج میکردم

الان با کلی تلاش و وقت و انرژی و تخصص و .... تازه تونستم کار پیدا کنم از صبح میرم تا بعد از ظهر دیگه انرژی واسه هیچکار نمیمونه با حقوق یک تومن که اونم پامون رو پوست خربزست که هر لحظه باشیم یا نباشیم تازه اینم من در بهترین حالتم دوستام که همین کارم ندارن و همش سفارش میکنن برای ما هم کار پیدا کن با حقوق کمتر میایم

45. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    ===
    بهم میگفت خیانت الان بین خانمها یه جوری اپیدمی شده یعنی جو جوری شده که بنده خدا نشسته سر خونه زندگیش و زندگی خودش رو میکنه اما این مساله اینقدر این ور و اونور رایجه و جو جوری هستش که طرف احساس میکنه اگه این کار رو نکنه از بقیه عقب افتاده یا سرش کلاه رفته
    ====

اصولا بعضی از مشاور ها فک میکنن مشاوره دادن یعنی حرفها و نظرات گنده گنده زدن

این حرفم چرت و پرته

چرت نیست اتفاقا به نظرم تا حدی درست میگه به هرحال ایشون الان 8 ساله تخصصا تو حوزه رابطه و خیانت داره مشاوره میده و کارش تو همین حوزست

به هرحال جو جامعه هم مشخصه و کسی نمیتونه کم رنگ شدن ارزشهارو انکار کنه

46. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

چرت نیست اتفاقا به نظرم تا حدی درست میگه به هرحال ایشون الان 8 ساله تخصصا تو حوزه رابطه و خیانت داره مشاوره میده و کارش تو همین حوزست

به هرحال جو جامعه هم مشخصه و کسی نمیتونه کم رنگ شدن ارزشهارو انکار کنه
    شاید کمرنگ شده باشن ولی نابود نشدن

47. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

(((((اما این مساله اینقدر این ور و اونور رایجه و جو جوری هستش که طرف احساس میکنه اگه این کار رو نکنه از بقیه عقب افتاده یا سرش کلاه رفته )))))

این حرف بالا تا هیچ حدی درست نیست مگه طرف خل و چل باشه

از اون دو حالتی که بالا گفتی چه نتیجه گیری می کنی
    تجربه ها برای خودت اتفاق افتاده ؟

امضای ایشان

48. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

(((((اما این مساله اینقدر این ور و اونور رایجه و جو جوری هستش که طرف احساس میکنه اگه این کار رو نکنه از بقیه عقب افتاده یا سرش کلاه رفته )))))

این حرف بالا تا هیچ حدی درست نیست مگه طرف خل و چل باشه

از اون دو حالتی که بالا گفتی چه نتیجه گیری می کنی
    تجربه ها برای خودت اتفاق افتاده ؟

چرا اتفاقا این حرف درسته من الان کسایی رو دو رو ورم میبینم از دوستام که طرف رابطه ای نداره و چون دورو ورش و دوستاش رو میبینه که همه دوست دختر دارن (تحت تاثیر این جو قرار میگیره) و .... احساس بدی داره و فک میکنه که نمیتونه و اونم باید داشته باشه و ...

تو جنس مخالف هم دیدم خودشون رو مقایسه میکنن با دخترهایی رابطه هایی زیادی دارن و یه جوری نسبت بهشون حساسیت نشون میدن

منظورم این نیست که رابطه خوب هستش یا کسی که رابطه نداشته باشه سرش کلاه میره ولی جو جوری شده که کسی هم که رابطه ای نداره اونم به خاطر این جو وقتی میبینه اوضاع اینجوری هستش دوست داره این مساله رو تجربه کنه

خودمم یه همچین حسی بعضی وقتها بهم دست میده
    مگه اینکه ماها هم خل و چل باشیم ؟!!

از اون دو حالت بالا نتیجم اینه که هر دو تاش تاثیر گذاره هم گزینه اول باعث وجود همچین حس هایی در امثال من شده و هم من نسبت به این مساله حساسیت دارم
    آره این تجربه ها برای خودم اتفاق افتاده شایدم علت حساسیتم زخم هایی بوده که از طرف یه زن خوردم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)