صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 75 از 75

موضوع: بحث آزاد: ترمیم بکارت

4287
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد: ترمیم بکارت

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam sadat نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من هم همینه ، هرکس خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه
    خب مگه ما دختر نبودیم ، مگه دخترای دیگه دختر نیستن
    اینکه بعضیا بگن این بلا سر ما اومد چون دوستش داشتم ، عاشقش بودم و.... همه ش الکیه
    اینا باید ب درک درستی از عشق برسن که عشق رو با این بهانه ها و حرفها لکه دار نکنن و نندازن گردن عشق
    یا اینکه بگن فریب خوردیم ، خدا عقل رو داده ک آدما باهاش تصمیم بگیرن و راه درست رو انتخاب کنن ، حتی اگه نخوان منطقی و از روی عقل هم فکر کنن اینقدر اتفاقای از این دست اطراف همه افتاده ک اون رو سرلوحه ی خودشون کنن و کج نرن
    این واضح هست ک پسرا شهوتشون رو نمیتونن کنترل کنن ، اما ما دخترا ک زودتر ب سن بلوغ میرسیم و زودتر این چیزارو میفهمیم باید نذاریم ک این بلاها سرمون بیاد

نرمالش اینه باید بگم بله آفرین ایول درست میگی ولی به نظرم این دیدگاه یکم ظالمانه هستش درباره اون دختری که اولین و آخرین رابطش باعث شد بکارتش از دست بره

منظور من دخترای هرزه نیست که تونل جا گذاشتن از خودشون .

2. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

....
    امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظرم این دیدگاه یکم ظالمانه هستش درباره اون دختری که اولین و آخرین رابطش باعث شد بکارتش از دست بره

بله حق با شماست ولی همون دختری ک میگین مطمئین باشین از من و شما بهتر میدونه این رابطه ها یعنی چی و تهش ب کجا ختم میشه
    الان ی دختر 12 ،13 ساله از ماها بهتر میدونه رابطه جنسی رو و بهتر درک میکنه پس میدونه و این کار رو میکنه!!
    زمان قدیم دخترها چشم و گوش بسته بودن و واقعا نمیدونستن این رابطه ها یعنی چی و درک درستی ازش نداشتن ، بجای اینکه این بلاها سر اون ها بیاد تازه سالم تر هم میماندن ، الان دختر بچه ها هم حتی بهتر از ما میدونن این قضایا رو و میدونن تهش چی میشه ولی بازهم کج میرن!!
    امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

5. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

به نظرم این دیدگاه یکم ظالمانه هستش درباره اون دختری که اولین و آخرین رابطش باعث شد بکارتش از دست بره

بله حق با شماست ولی همون دختری ک میگین مطمئین باشین از من و شما بهتر میدونه این رابطه ها یعنی چی و تهش ب کجا ختم میشه
    الان ی دختر 12 ،13 ساله از ماها بهتر میدونه رابطه جنسی رو و بهتر درک میکنه پس میدونه و این کار رو میکنه!!
    زمان قدیم دخترها چشم و گوش بسته بودن و واقعا نمیدونستن این رابطه ها یعنی چی و درک درستی ازش نداشتن ، بجای اینکه این بلاها سر اون ها بیاد تازه سالم تر هم میماندن ، الان دختر بچه ها هم حتی بهتر از ما میدونن این قضایا رو و میدونن تهش چی میشه ولی بازهم کج میرن!!

پاسخی ندارم واسه این پستتون ولی خیلی دوست دارم همجنس هاتون نظر بدن به خصوص پریماه و صبا و رز مریم

6. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    پاسخی ندارم واسه این پستتون ولی خیلی دوست دارم همجنس هاتون نظر بدن به خصوص پریماه و صبا و رز مریم
    من با نظرش موافقم

که میگه الان دختر بچها میدونن خیلی چیزا رو

چون هر کردوم یه گوشی دستشونه اندازه یه بشقاب وکلی چیزای +18 هم توش هست که من شرمم میشه نگاه کنم به شخصه، چون چشمم خورده به گوشی های بعضیاشون

حتی یه دختر نوجون از خود من پرسید اگه رابطه از پشت باشه باز هم باعث حاملگی میشه

میگم نوجون نه شونزده هفده ساله هااااا...همش سیزده سالشه...منم واسه اینکه بترسونمش گفتم آره احتمالش خیلی هست چون میدونستم خیلی دوست پسر داره و ممکنه منحرفش کنن ولی نتونستم چیز بیشتری ازش بپرسم چون فک میکرد من میخوام فضولی کنم و حتی دیگه همین سوالا رو هم ازم نمیپرسید

این تا اینجا...که من قبول دارم دخترا میدونن خیلی چیزا رو تو سن پایین

اما از اینجایی که میخوام بگم مخالفتم شروع میشه

از اینجایی که دخترای ما هنوز نمیدونن بکارت اصلا به چه دردی میخوره؟؟؟ چرا نباید زده بشه؟؟؟ چرا حتما یه دختر باید بکارت داشته باشه؟؟؟ چرا نباید وارد این روابط بشه؟؟؟

دخترای ما اینا رو نمیدونن...کسی نیست که بهشون بگه دخترم عزیزم من اگه بهت میگم وارد این بازی ها نشو به این دلیل به این دلیل و به این دلایل فراوان

فقط میخوایم بذاریمشون تو یه گوشه هی بهشون بگیم این کارو نکن بده..اون کارو نکن زشته...اون کارو بکن خوبه!! ولی خب چرا؟؟؟

چرا هیچکس برای یه دختر نوجوون توضیح نمیده که چرا این بکارت انقدر مهمه...چرا این روابط نباید باشه

هیچکس از چرایی مسئله حرف نمیزنه...شاید اگه این آگاهی ها توسط خود والدین داده بشه بهتر متوجه بشن

که دخترم شما ارزشت اینه، جایگاهت اینه..بکارت به این دلیل مهمه..بکارت فقط به جسمت نیس، این روابط اینجوریه

مثلا الان ماها خیلی هامون میدونیم که سیگار کشیدن بده...

یه عده سیگار میکشن تا وقتی که واقعا مریض بشن و بفهمن که اشتباه کردن

یه عده هم تجارب دیگران رو میبینن و پیشگیری میکنن

من نوعی به عنوان مادر آینده وظیفه دارم تجاربم رو در اختیار دخترم بذارم تا بیاد سوالاشو از خود من بپرسه و خودم راهنماییش کنم

نه اینکه از سر کنجکاوی و ندونم کاری و ترس از من خدایی نکرده بره با دوستانی که عواقب بدی براش داشته باشه

دخترای ما میدونن...اما کامل نمیدونن و همین باعث کنجکاوی میشن که میخوان خودشون کشف کنن...وقتی کامل میدونن که همه چی خراب شده باشه

پس بهتره این آگاهی نصفه نیمشون توسط خانواده ها و به کمک مشاورین کامل بشه که منجر به خطا نشه

نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه...

7. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

اینکه قدیم اون بلا ها سر دخترا نمیومد برای چشم و گوش بسته بودنشون نبود چون ادمی که از جریان پرته و هیچی نمیدونه احتمال گول خوردنش بیشتره.دلیلش این بود که مردم بخصوص پسرا خیلی عوض شدن .
    شما از این تعجب میکنید که چرا باوجود اینکه عاقبت این کارو میدونن بازم طرفش میرن؟خب تعجب نکنید چون ممکنه دختره هم نیاز داشته باشه مگه مریضه الکی وقتی میدونهه پایان خوشی نداره واردش بشه؟خب قطعا برای رفع نیازشه.یا دلایل دیگه یا همون دلایلی که پسرا وارد این رابطه میشن .
    ویرایش توسط saba95 : 06-06-2017 در ساعت 04:07 PM

9. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

ایشون فکر میکنه شهوت فقط برای مرداست و اونقدر دارن عذاب میکشن که نمیتونن خودشونو کنترل کنن و فکر میکنن زن ها سیب زمینی هایی هستن که باید مواظب باشن گول نخورن خب نمیگن اگر یه دختری وارد رابطه میشه ممکنه یکی از دلایلش نیاز بالاش باشه یا دلایل دیگه.مرض که نداره خودشو بدبخت کنه.
    ویرایش توسط saba95 : 06-06-2017 در ساعت 04:11 PM

11. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

این واضح هست ک پسرا شهوتشون رو نمیتونن کنترل کنن ، اما ما دخترا ک زودتر ب سن بلوغ میرسیم و زودتر این چیزارو میفهمیم باید نذاریم ک این بلاها سرمون بیاد
    شما از کجا میدونی پسرا نمیتون خودشونو کنترل کنن ؟خب شاید یه دخترم اونقدر شهوتش زیاد باشه که نتونه خودشو کنترل کنه حالا شاید شما اینجور نیستی دلیل نمیشه بقیه رو هم به یه چشم ببینید.
    مسئله و مشکل اینه که یاد نگرفتیم هنوز این حرفای قدیمی رو بریزیمم دور.
    تفکر جا افتاده که مرد مظهر شهوته و دختر باید از دام این شیاطین خودشو نجات بده.
    اینکه توی ایران این شرایط بوجود اومده که دختر و پسر از هم استفاده میکنن و همدیگه رو تو بدبختی میندازن هزاران دلیل داره که در قالب بحث نیست.
    همچنین دلیل اینکه عامل ایجاد این رابطه پسره و پسر معمولا خراب کاری میکنه بدون شک بخاطر ازادی عمل زیادیه که پسرا دارن و مثل دخترا درگیر مسئله بکارت و ابرو و حیثیت نیستن .
    ویرایش توسط saba95 : 06-06-2017 در ساعت 04:17 PM

13. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام
    به نظر من هم همینه ، هرکس خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه
    خب مگه ما دختر نبودیم ، مگه دخترای دیگه دختر نیستن
    اینکه بعضیا بگن این بلا سر ما اومد چون دوستش داشتم ، عاشقش بودم و.... همه ش الکیه
    اینا باید ب درک درستی از عشق برسن که عشق رو با این بهانه ها و حرفها لکه دار نکنن و نندازن گردن عشق
    یا اینکه بگن فریب خوردیم ، خدا عقل رو داده ک آدما باهاش تصمیم بگیرن و راه درست رو انتخاب کنن ، حتی اگه نخوان منطقی و از روی عقل هم فکر کنن اینقدر اتفاقای از این دست اطراف همه افتاده ک اون رو سرلوحه ی خودشون کنن و کج نرن
    و باید یه فرقی بین دختر 14 ساله ای که از رو بی عقلی دست به اینکار میزنه و دختری که 24 سالگی اینکار و میکنه باشه ...
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

15. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم مقصر هستن تو هر سنی که باشه
    مثل اینکه یه دختر تو 20 سالگی وارد رابطه بشه و بعدش بگه وای نمیدونستم الان فهمیدم اشتباه بوده
    اینا توجیه نیست
    باید پدر و مادر حواسشون به بچشون باشه باید به بچه ها اموزش بدن که یه موقع مورد تجاوز قرار نگیرن
    باید به پسرها هم بگن به هیچ وجه نزدیک دخترها نشن و فقط در حد بازی
    حتی همدیگه رو بوس نکنن و در اغوش نگیرن حین بازی
    دختر اگه بهش تجاوز بشه خب تقصیر خودش نبوده ولی اگر دلخواهی وارد رابطه شده حالا تو هر سنی این مقصر خودش بوده و اون شریک جنسیش

16. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

هیچ مردی نیست که فادر نباشه خودش رو کنترل کنه حتی اگر خیلی شهوتش بالا باشه... کسی که نمیتونه کنترل کنه بیماره
    ولی در بک جای حلوت یا مکانی که بستر این کار فراهم باشه مردها اصولا" نیازی به کنترل نمی بینند... این مورد رو دخترها باید درک کنند و به خاطر خودشان رعایت کنند ،همه یوزارسیف نیستند...

17. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام چه خوشمون بیاد چه بدمون بیاد یکی از مسائلی که تو ایران کم کم رواج داره پیدا میکنه رابطه جنسی دختر پسر قبل ازدواجه

و بدتر اون اینه که اگه قبلا دختری میخواست رابطه جنسی داشته باشه یکم احتیاط میکرد که فقط مثلا بوس بغل باشه یا از پشت باشه یا روشهای دیگه باشه که به بکارت آسیبی نرسه و مهم میدونست الان تقریبا دیگه قبحش ریخته و رابطه کامل برقرار میکنن خیلی راحت.و دلیلشم اینه خب میرم ترمیم میکنم .خیلی شیک و مجلسی

از اونور هم هنوز که هنوزه بکارت مهم هستش واسه پسرای ایرانی و خانواده هاشون پس اون دختر ممکنه واسه ازدواج به مشکل بربخوره پس رو به ترمیم میاره.

سوال آیا با ترمیم بکارت موافق هستید ؟؟؟

اگه چرا اگه نه چرا
    به نظر من برای مواردی که شما گفتین ترمیم درست نیست ، هم هزینه الکیه ،و هم چون به هر حال باید حقیقت را گفت ، حق هر کسه که بدونه داره با چه شخصتی ازدواج میکنه !

همه آدما یکی نیستن ، اعتقادات متقاوت دارن ، برای بعضی مهم نیست بعضی مهم ، پس اونی که بکارت و پاکی براش مهمه باید حقیقت رو بدونه . ( البته اینم اضافه کنم بکارت و پاکی فقط به معنی اون یکم پرده نیست !) و دختر و پسر نداره .

در دین ما گفته شده گناهان باید پنهان بشه و پیش کسی اعتراف به گناه نکنیم ، و خیلی ها با همین تعبیر با دروغ میخوان زندگیشون رو شروع کنن ! اما برداشت اشتباهه ، در خواستگاری اصل خودمون رو نباید پنهان کنیم ! در اینجا پنهان کاری جایز نیست.

طبق آیه 26 سوره نور هر کس باید با مثل خودش ازدواج کنه ! این یعنی اینکه مردی که اهل تقواست باید با زنی ازدواج کنه که تقوا میکنه ، و زنی که اهل تقواست باید با مردی ازدواج کنه که اهل تقواست !

حالا اگر فردی توبه کرده بازم باید حقیقت را بگه و تصمیم گیری را به عهده فرد مقابل بزاره ، چون توبه کرده دلیل نمیشه حقیقت را پنهان کنه ! پنهان کردن حقیقت خودش یک گناه بزرگ دیگه است ! که اگر در آینده حقیقت آشکار بشه بازم خودش مسئله ساز میشه .

نظر بالا برای افرادی بود که اعتقادات دینی دارن .

حالا عده ای اصلاً به پاکی و... اعتقاد ندارن ، اونا هم باید با مثل خودشون ازدواج کنن تا موجب اذیت و ناراحتی همدیگه نشن .

میگم اونای که اعتقاد ندارن باید با مثل خودشون چون همون های که به پاکی و ... اعتقاد ندارن ،بازم درجه ای اعتقاد درشون هست و حاضر نیستن با یک فاحشه ازدواج کنن ، و یا هر نوع بی بندو باری رو نمیپسندن !

و عده ای هم هستن که درجه بی اعتقادیشون انقدر زیاده که دیگه بعد ازدواج میخوان رابطه های جنسی جور واجورو... را تست کنن و در این انجمن هم بودن و پست زدن .پس اینا هم باید دنبال هم کفو خودشون باشن .

پس اگر توجه کنی اهمیت پاک بودن شدتش از افراد مذهبی شروع میشه میره پایین ، و حتی اونای که دین ندارن هم تا حدودی اهمیتی براشون داره در هر فرهنگ و نژاد و ...

( منظورم از مذهب اکثر ادیان بود )
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

19. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    حالا اگر فردی توبه کرده بازم باید حقیقت را بگه و تصمیم گیری را به عهده فرد مقابل بزاره ، چون توبه کرده دلیل نمیشه حقیقت را پنهان کنه ! پنهان کردن حقیقت خودش یک گناه بزرگ دیگه است ! که اگر در آینده حقیقت آشکار بشه بازم خودش مسئله ساز میشه .

من تا الان برعکس اینو شنیده بودم

این نظر شخصی شماست یا نه
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

21. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    من تا الان برعکس اینو شنیده بودم

این نظر شخصی شماست یا نه
    والا تا اونجا که من میدونم دین ما دروغ گفتن را جایز ندونسته ، حتی اگر جای میل به خوردن چیزی داشته باشیم و کسی تعارفی به ما بکنه و ما بر خلاف میلی که داریم بگیم میل نداریم برامون دروغ نوشته میشه .

در مورد گناهان هم فقط گفته پیش کسی اعتراف نکنید ! ( معمولاً اون های هم که گفته شده پنهان کنید ، نگفته با دورغ پنهان کنید ، با نگفتن )

این یعنی اگر کسی گذشته ای داشته و الان توبه کرده ، لازم نیست جزئیات گذشته را تعریف کنه و بگه چقدر گناه کرده و... اما باید به فردی که داره باهاش ازدواج میکنه اینقدر حقیقت رو بگه که در گذشته اشتباهاتی داشته و تغییر کرده ، این که فرد خودش رو کسی جلوه بده که نیست خودش نفاق و دو رو بودنه !

مثلاً غیبت کردن بده ( عیب های پنهان کسی رو گفتن ) ، اما وقتی میان پیش ما تحقیق برای خواستگاری ، اینجا گفتن عیب های اون فرد نه تنها جایزه ، پنهان کردن حقیقت خودش گناهه .

حتی در امر ازدواج هم اگر توجه کنید اگر دختری باکره نباشه ، و به پسر بگه باکره است و بعداً حقیقت آشکار بشه که نیست ، طبق قانون پسر میتونه ازدواج را راحت فسخ کنه . اما اگر از قبل گفته باشه نمیتونه .

( چون بین دو جنسیت تفاوت های هست ، و مدرکی که بشه ثابت کنه پسر باکره است یا نه ، دلیل نمیشه دختر حق اینو نداشته باشه که بدونه با کی ازدواج میکنه ، طبق شرع دختر هم مثل پسر حق داره بدونه با چه شخصیتی داره ازدواج میکنه )

اگر دین خلاف اینو گفته به ما هم بگین روشن بشیم ؟!

من خیلی دیدم پسرها به دخترا حقیقت را گفتن ( در مورد اینکه گذشته ای داشتن و ترک کردن ) دختر هم شنیده و پذیرفته و به راحتی ازدواج انجام گرفته و باهم خوشبخت هستن الان .

معمولاً اکثراً این پسر ها هستن که نمیتونن با این مسئله کنار بیان ، و هرکس هم دلیل خودش رو داره و متفاوت است ، و اکثراً هم به خاطر تفاوت جنسیتیه چون زن و مرد باهم از نظر جنسی برابر نیستن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

23. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

این یعنی اگر کسی گذشته ای داشته و الان توبه کرده ، لازم نیست جزئیات گذشته را تعریف کنه و بگه چقدر گناه کرده و... اما باید به فردی که داره باهاش ازدواج میکنه اینقدر حقیقت رو بگه که در گذشته اشتباهاتی داشته و تغییر کرده ، این که فرد خودش رو کسی جلوه بده که نیست خودش نفاق و دو رو بودنه !

من تا الان صحبتای هرچی مشاور مذهبی تو ضمینه روابط گذشته قبل ازدواج دیدم گفتن صحبت کردن از روابط گذشته ، مصداق صداقت مسموم هست
    بحث سر عنوان جزئیات نیست و گفتن همون کلیات مورد نظر هست

وقتی پرسیده میشه یا باید راستشو بگی یا دروغ=صداقت مسموم

بله دخترا نسبت به پسرا این مسائل رو بهتر هضم می کنن البته من خودم رابطه نداشتم و اگر هم رابطه می داشتم سراغ کسی مثل خودم میرفتم ولی الان به مدد جامعه اسلامی نمی تونم مثل خودم پیدا کنم برای همین تو این ضمینه فکر نمی کنم.

اصلا می خواد بکارت جسمی داشته باشه یا نه رابطه عاطفی داشته یا نه و ...

فکر کردن زیاد به این مسائل چیزی جز تنفر ، بدبینی و حال خراب چیزی برای آدم باقی نمی ذاره

کلا الان ما داریم رو هوا بحث می کنیم و برای خودمون قانون میذاریم در عمل این قوانین اخلاق ( یا ضد اخلاق ) رعایت نمیشه و امکان رعایتش نیست یا خیلی سخته

طرف میره عشق و حالشو می کنه ( چه دختر چه پسر ) بعد سن و درآمدش به یه حدی رسید یکی رو برای ازدواج پیدا میکنه و زندگیشو می کنه.
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

24. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

من تا الان صحبتای هرچی مشاور مذهبی تو ضمینه روابط گذشته قبل ازدواج دیدم گفتن صحبت کردن از روابط گذشته ، مصداق صداقت مسموم هست
    بحث سر عنوان جزئیات نیست و گفتن همون کلیات مورد نظر هست

وقتی پرسیده میشه یا باید راستشو بگی یا دروغ=صداقت مسموم

بله دخترا نسبت به پسرا این مسائل رو بهتر هضم می کنن البته من خودم رابطه نداشتم و اگر هم رابطه می داشتم سراغ کسی مثل خودم میرفتم ولی الان به مدد جامعه اسلامی نمی تونم مثل خودم پیدا کنم برای همین تو این ضمینه فکر نمی کنم.

اصلا می خواد بکارت جسمی داشته باشه یا نه رابطه عاطفی داشته یا نه و ...

فکر کردن زیاد به این مسائل چیزی جز تنفر ، بدبینی و حال خراب چیزی برای آدم باقی نمی ذاره

کلا الان ما داریم رو هوا بحث می کنیم و برای خودمون قانون میذاریم در عمل این قوانین اخلاق ( یا ضد اخلاق ) رعایت نمیشه و امکان رعایتش نیست یا خیلی سخته

طرف میره عشق و حالشو می کنه ( چه دختر چه پسر ) بعد سن و درآمدش به یه حدی رسید یکی رو برای ازدواج پیدا میکنه و زندگیشو می کنه.
    در مورد مشاور های مذهبی نمیتونم نظر بدم ، اما خب اونا هم میتونن اشتباه راهنمای بدن بعضی وقت ها ، و خیلی وقت ها هم برداشت ها از صحبت هاشون درست نیست ، چون معمولاً اونا میگن اگر مسئله ای است که در آینده امکان فهمیدنش غیر ممکنه نگید ، بازم دعوت به دروغ نمیکنن.

اما خب داشتن رابطه و یا باکرگی چیزی نیست که بشه گفت صد درصد پنهان میمونه و هیچ وقت خبر دار نمیشه ! به قول دوستان شاید ار روی رفتار صحبت کردن و ... طرف بفهمه تا چه حد اهل رابطه با جنس مخالف بوده ! یا اینکه کسی لو بده و یا از دهن خودش یا کسی خارج بشه ...

و شما هم راست میگین ، خیلی از مشاور ها و روانشناس های ما هم الان هستن که به پنهان کار راهنمای میدن ، همون مشاور ها معمولاً برای روابط غیر شرعی پیشنهاد تدابیر بهداشتی هم میدن ، بجای اینکه بگن اصل رابطه غلطه و باید قطع بشه !

و در آخر هم نمیشه برای همه یک فاکتور بسط ، هر کس باتوجه به درک و عقل خودش عمل میکنه ...

به نظر من قبل اینکه ازدواجی صورت بگیره باید حق رو بگیم ، حتی اگر به ضررمون باشه . اما ازدواج که صورت گرفت دیگه حرف زدن در مورد این چیزا میشه همون صداقت مسموم ، اگه قبل ازدواج هم دروغ گفته بشه خودش مثل یک بمب ساعتی میمونه که همیشه تو زندگی هست .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

25. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

در مورد مشاور های مذهبی نمیتونم نظر بدم ، اما خب اونا هم میتونن اشتباه راهنمای بدن بعضی وقت ها ، و خیلی وقت ها هم برداشت ها از صحبت هاشون درست نیست ، چون معمولاً اونا میگن اگر مسئله ای است که در آینده امکان فهمیدنش غیر ممکنه نگید ، بازم دعوت به دروغ نمیکنن.

اما خب داشتن رابطه و یا باکرگی چیزی نیست که بشه گفت صد درصد پنهان میمونه و هیچ وقت خبر دار نمیشه ! به قول دوستان شاید ار روی رفتار صحبت کردن و ... طرف بفهمه تا چه حد اهل رابطه با جنس مخالف بوده ! یا اینکه کسی لو بده و یا از دهن خودش یا کسی خارج بشه ...

و شما هم راست میگین ، خیلی از مشاور ها و روانشناس های ما هم الان هستن که به پنهان کار راهنمای میدن ، همون مشاور ها معمولاً برای روابط غیر شرعی پیشنهاد تدابیر بهداشتی هم میدن ، بجای اینکه بگن اصل رابطه غلطه و باید قطع بشه !

و در آخر هم نمیشه برای همه یک فاکتور بسط ، هر کس باتوجه به درک و عقل خودش عمل میکنه ...

به نظر من قبل اینکه ازدواجی صورت بگیره باید حق رو بگیم ، حتی اگر به ضررمون باشه . اما ازدواج که صورت گرفت دیگه حرف زدن در مورد این چیزا میشه همون صداقت مسموم ، اگه قبل ازدواج هم دروغ گفته بشه خودش مثل یک بمب ساعتی میمونه که همیشه تو زندگی هست .

حجت الاسلام حسینی قمی
    در برنامه سمت خدا:

*ممکن است خانم یا آقایی، قبل از ازدواج یا بعد از ازدواج رابطه ی نامشروعی داشته است. آنها حق ندارند که این مطلب را بگویند و اگر بگویند حرام است. نباید راحت گناهان خودمان یا دیگران را بیان کنیم. روایت داریم که پیامبر(ص) از خدا تقاضا کرد که خودش به حساب امتش برسد ولی خداوند قبول نکرد و فرمود: من نسبت به بندگانم مهربانتر هستم و خودم به حساب آنها رسیدگی می کنم.
    امضای ایشان

26. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

حجت الاسلام حسینی قمی
    در برنامه سمت خدا:

*ممکن است خانم یا آقایی، قبل از ازدواج یا بعد از ازدواج رابطه ی نامشروعی داشته است. آنها حق ندارند که این مطلب را بگویند و اگر بگویند حرام است. نباید راحت گناهان خودمان یا دیگران را بیان کنیم. روایت داریم که پیامبر(ص) از خدا تقاضا کرد که خودش به حساب امتش برسد ولی خداوند قبول نکرد و فرمود: من نسبت به بندگانم مهربانتر هستم و خودم به حساب آنها رسیدگی می کنم.
    ایشون هم حرف اشتباهی نزدن .
    اگه توجه کنید نگفتن دروغ بگید ، گفتن حق ندارند از گناهان بگن .
    و رابطه ی نامشروع مربوط به رابطه جنسی نیست ، دوستی با نامحرم ، یا هر نوع ارتباط عاطفی و یا ارتباط غیر ضروری با نامحرم رابطه نامشروع میشه ، یا حتی دست دادن و... ( اکثراً هم رابطه نامشروع را روابط غیر زنا میدونن )

اما اگر توجه کنید طبق قانون اگر فریب در ازدواج انجام بشه ، و بشه ثابت کرد خیلی راحت طرف میتونه ازدواج را فسخ کنه .
    حالا چون مرد پرده بکارت نداره دلیل نمیشه این حق را داشته باشه که بتونه همسرش رو فریب بده ، و به چیزی که نیست وانمود کنه ، از نظر اخلاقی فریب درست نیست . مخصوصاً اگر شرط باشه .
    ( اگر توجه کنی در مورد یک گناه یا یک اشتباه صحبت نمیکنم ، همانطور که سام گفت برای پسرا های که هر کاری دوست داشتن کردن و حالا میخوان خودشون را پاک جلوه بدن رو میگیم ، یا دخترا )

آثار فقهی- حقوقی فریب در ازدواج

زنان پلید ( از نظر فساد اعتقاد و اخلاق و عمل ) برای مردان پلید ، و مردان پلید برای زنان پلیدند ( به اقتضای جاذبه ذاتی ناری همدیگر را می یابند ) و زنان پاک ( از فساد اعتقاد و اخلاق و عمل ) برای مردان پاک ، و مردان پاک برای زنان پاکند ( طبق جاذبه فطری نوری یکدیگر را می یابند ) آنها از آنچه ( دیگران به تهمت درباره آنان ) می گویند پاک و منزه اند ، برای آنها آمرزش و روزیی گرانمایه ( در دنیا و آخرت ) است. ( سوره نور آیه 26 )

طبق این آیه به نظر من هر کس حق داره با کسی مثل خودش ازدواج کنه ، یعنی حق داره بدونه که با چه اعتقادات و اخلاق و شخصیتی داره ازدواج میکنه !
    باکره بودن یک صفته ، فقط مربوط به یک پرده نیست که بگیم برای مردان نیست ، حال این موهب به صورت یک پرده بکارت برای بازدارندگی از فساد در زنان است لطف خداست .

بازم میگم ما نمیتونم در مورداین مسئله فاکتور کلی تعیین کنیم ، یا تکلیف کلی تعیین کنیم ...
    هر کس باید خودش باتوجه به شرایط درونی و بیرونی خودش تصمیم بگیره و تکلیف تعیین کنه ، البته باتوجه احکام و ...
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

28. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

چرا شرط بکارت در عقد هست?

چراشرط بکارت برای خانوما درعقد هست? خیلی از پسرهاقبل ازازدواج باچندین نفر به صورت شرعی(صیغه)یاغیرشرعی رابطه دارند وهنگام ازدواج هم اصلا ازنظر فقه نیازی نیست این موضوع رو به همسرشون بگن.(وخدا هم این حق رو بهشون داده چون نشانه بکارت ندارند)اما خانوماقبل از ازدواج نباید هیچ رابطه ای داشته باشندحتی ازنوع حلال چون موقعیت ازدواج روازدست میدن وخدا هم این حق رو به نداده چون برای خانوما بکارت قرار داده- آیا این تبعیض وبی عدالتی نیست? هنگام ازدواج هم همین پسرکه باده هانفر ارتباط داشته ازیه دختر پاک ومتدین گواهی بکارت میخواد آیا این تهمت وتوهین به خانوما نیست?اصلا ازنظرشرعی حق این درخواست رو دارند اگه دارند چرا? آیا فقط مردا حق دارند بخوان همسرشون باکره باشه?خانوما حق ندارن بخوان همسرشون باکره باشه وقتی راهی برای تشخیص وجود نداره یعنی خدا این حق رو به خانوما نداده دیگه اینطور نیست?

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

پرسشگر گرامي! « بكارت» از جمله مفاهيمي است كه طي تاريخ بشريت حامل بار معنايي مقدسي بوده است و عاملي سبب عفت ورزيدن دختران شناخته شده، آن‌گونه كه در احاديث اسلامي نيز به آن اشاره شده و چنين است كه بكارت نقش مهمي را در امر ازدواج هم ايفا مي‌كند.

اما قبل از اينكه وارد مسأله اصلي شويم بايد اين نكته را خاطر نشان كنيم كه هميشه داشتن پرده بكارت نشانه پاكي از گناهِ ارتباط نيست و از طرفي هميشه نداشتن پرده بكارت هم دليل بر ناپاكي نيست. زيرا بعضي از دختران مادرزادي از اين نعمت محروم اند و در بعضي از مواقع به دليل موضوعاتي مانند شست و شوي بيش از حد، اتفاقاتي مانند ورزشهاي سخت و يا پرت شدن از بلندي و... ممكن است باعث آسيب ديدگي پرده بكارت شود.

- براي آرامش قلب و قانع شدن به نكات زير توجه كنيد:
    1- باكرده بودن صفت است و آن‌گونه كه فقها تصريح كرده‌اند جز «صفات كمال»؛ يعني صفتي است كه اگر در زني باشد، موجب كمال آن زن نسبت به زن‌هاي ديگر بوده و در نتيجه موجب افزايش ميزان مهريه او خواهد بود. لذا در بحث تعيين مهرالمثل يكي از صفاتي كه مورد ملاك قرار مي‌گيرد باكره يا ثيبه بودن زوجه است. جمال و زيبايي و سواد و دانش نيز از جمله صفات كمال در يك زن هستند.

2- نگاه اسلام به پردۀ بكارت:
    صرف فقدان بكارت موجد خيار عيب و خيار شرط نيست. وجود بكارت در زني كه اولين بار است كه مي‌خواهد ازدواج كند، عرفاً شرط محسوب شده و فقدان آن موجب خيار است. ضمناً ترميم پرده‌ي بكارت اگر ازاله در اثر حوادث طبيعي بوده باشد، نه تنها تدليس نبوده بلكه لازم است.

3ـ به نظر ما پرده بكارت بزرگ ‌ترين هديه خداوند به دختران است. متأسفانه پسران از جهت ظاهري از اين موهبت محروم هستند، پرده بكارت يكي از بزرگ‌ترين بازدارنده‌ها در برابر گناهان جنسي محسوب مي‌گردد. گويا خداوند نگهباني هميشگي براي رهنمون ساختن دختران به بهشت دنيا و آخرت فراهم آورده است.

4- پرده بكارت دختران را از بسياري از بيماري‌هاي عفوني كه از راه جنسي منتقل مي‌شود، مصون ساخته است. درصد بالاتر بيماري‌هاي آميزشي در پسران نسبت به دختران از ايمني بخش بودن اين موضوع حكايت دارد. با دقت بيش تري به اين موضوع بينديشيد كه بي‌اهميتي (يا حتى ننگ بودن) بكارت نزد دختران غربي چه ثمره‌اي براي آنان داشته است، بي‌توجهي به كاركرد پرده بكارت دنياي غرب را به ورطه سقوط كامل اخلاقي كشانده است.

5ـ در اسلام بكارت ويژه دختران نيست. براي پسران اصطلاح باكر استفاده مي‌گردد، همان طور كه در اسلام بر دست نخوردگي و عدم تجربه جنسي دختر تأكيد دارد، بر بكارت و خوشتنداري جنسي پسران پافشاري مي‌كند.

6ـ روان‌شناسان ديني معتقدند كه آثار روان‌شناختي گناه با رعايت برخي ظواهر و نبود شواهد عيني گناه منتفي نمي‌گردد. اگر پسري گناه جنسي مرتكب شود، صرف نظر از آن كه كسي از آن مطلع شود يا نشود، آثار مخربش را بر روان وي خواهد گذاشت. خداوند عالم به غيب است. ظاهرسازي و پرده‌ پوشي‌ها پسران و دختران تأثيري در اراده او ندارد؛ بنابراين مجازات اخروي آن به جاي خود باقي است.

7ـ همان گونه كه پسران مي‌توانند بدون كوچك ‌ترين ردّي از دام اتهامات بگريزند، دختران نيز مي‌توانند به انواع گوناگون تجارب جنسي ارتكاب ورزند. هيچ كس از جمله شوهرآينده شان از آن خبردار نشود، گناهان جنسي دختران فقط منحصر به ازاله بكارت نيست. به ده‌ ها طريق نامشروع مي‌توان به ارضاي جنسي پرداخت، دختران از طريق مختلفي مانند ترميم بكارت خود را به عنوان دختر باكره به شوهر خود عرضه مي كنند، چه بسا دختران ناپاكي كه با حفظ بكارت و به پشتوانه معاينه بكارت سرپوش بزرگي بر انواع و اقسام گناهان جنسي خود نهاده‌اند.

8ـ از نظر اسلام و روان‌شناسي راهكارهاي بسيار دقيق‌ تري براي اطمينان از پاكي و صداقت پسر وجود دارد كه از پرده بكارت بسيار كارآمدتر است، يكي از اين راهكارها تحقيقات همه جانبه از فاميل، همسايگان، دوستان و همكاران پسر مي‌باشد. با فرض وجود چيزي مانند پرده بكارت براي پسران، آنان مي‌توانستند مانند دختران با حفظ و ترميم بكارت به هزاران فساد جنسي مبادرت ورزند و روح همسرشان نيز از آن با خبر نگردد.

9ـ در شرايط حاضر بهتر است به جاي تمركز بي‌ثمر بر اين گونه افكار آسيب‌زا، به تمركز در امور ضروري ديگر بپردازيد، فقط با يكي از ميلياردها پسر ازدواج خواهيد كرد، سعي كنيد با شيوه هاي مطمئن تري از پرده بكارت به پاكي و طهارت وي اطمينان حاصل نماييد. حفظ پاكي و طهارت خود و دوستان خود را نه در پرده داشتن، بلكه در دل و دست و چشم و قلب پاك بجوييد.

موفق و موید باشید

امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

29. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

ایشون هم حرف اشتباهی نزدن .
    اگه توجه کنید نگفتن دروغ بگید ، گفتن حق ندارند از گناهان بگن .
    و رابطه ی نامشروع مربوط به رابطه جنسی نیست ، دوستی با نامحرم ، یا هر نوع ارتباط عاطفی و یا ارتباط غیر ضروری با نامحرم رابطه نامشروع میشه ، یا حتی دست دادن و... ( اکثراً هم رابطه نامشروع را روابط غیر زنا میدونن )

زنان پلید ( از نظر فساد اعتقاد و اخلاق و عمل ) برای مردان پلید ، و مردان پلید برای زنان پلیدند ( به اقتضای جاذبه ذاتی ناری همدیگر را می یابند ) و زنان پاک ( از فساد اعتقاد و اخلاق و عمل ) برای مردان پاک ، و مردان پاک برای زنان پاکند ( طبق جاذبه فطری نوری یکدیگر را می یابند ) آنها از آنچه ( دیگران به تهمت درباره آنان ) می گویند پاک و منزه اند ، برای آنها آمرزش و روزیی گرانمایه ( در دنیا و آخرت ) است. ( سوره نور آیه 26 )

طبق این آیه به نظر من هر کس حق داره با کسی مثل خودش ازدواج کنه ، یعنی حق داره بدونه که با چه اعتقادات و اخلاق و شخصیتی داره ازدواج میکنه !

بازم میگم ما نمیتونم در مورداین مسئله فاکتور کلی تعیین کنیم ، یا تکلیف کلی تعیین کنیم ...
    هر کس باید خودش باتوجه به شرایط درونی و بیرونی خودش تصمیم بگیره و تکلیف تعیین کنه ، البته باتوجه احکام و ...

1- اینجا که کلیسا نیست که ملت برن اعتراف کنن در ثانی وقتی صحبت درباره ازدواجه پس مربوط میشه به همسر آینده و پنهانکاری زمانی معنی میده که برای طرف مقابل مهمه و با دروغ ممکن میشه

در مورد آیه هم شما فکر می کنید ( یا ادعا می کنید ) در جامعه همچین اتفاقی میفته --- مردان پاک =زنان پاک و ...

در مورد حق و نتیجه ای که از آیه گرفتید باید بگم به نظرم بدون توجه به آیه هر کسی حق داره با هر کسی که دوست داره ازدواج کنه ولی حق نداره دروغ بگه(=صداقت کمال)
    ویرایش توسط آرش67 : 06-08-2017 در ساعت 02:56 PM
    امضای ایشان

30. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    ۹۹ درصد موارد این جواب رو به آدم میدن، که چون من عاشقش بودم و حاضر بودم برای اون شخص همه کاری بکنم، این اتفاق افتاد.

حرف شما درسته خیلی ها این بیان رو به کار میبرن
    ولی متاسفانه این معنای درستی از عشق و عاشقی و یا دوست داشتن نیست
    کدوم عشق نابیه که بخواد حریم ها رو بشکنه و انقدر خودخواه باشه!؟
    به نظرم این مدل افراد وابستگی رو با عشق یکی میدونن و آخر سر هم که نمیتونن حریم رو کنترل کنن دست به همچین کاری میزنن
    اونم بدون اینکه به عواقبش فکر کنن
    چون اگه نیتشون ازدواج باشه خب یه مقدار صبر میکنن
    اگه هم ازدواج نباشه دیگه فکر دختر بیچاره رو نمیکنن که چه بلاهایی سرش میاد به این خاطر

به قول بزرگان عشق بی فرزانگی دیوانگیست.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 06-08-2017 در ساعت 03:36 PM

31. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

[quote=رزمریم;242647]من با نظرش موافقم

که میگه الان دختر بچها میدونن خیلی چیزا رو

حرفات کاملا درسته مریم جان
    بچه ها وقتی به دنیا میان اطلاعاتی در این مورد ندارن و این آموزش ها اکتسابی هست
    حالا باید این آموزش از یه جای درست و از طرف فرد مقبول و معتمدی باشه مثل والدین یا معلم ها
    ناآگاهی خیلی آسیب های زیادی میتونه به بچه ها وارد کنه.
    باید آگاه باشیم که نحوه ی تربیت بچه ها خیلی مهمه و اونا فقط نیاز به غذای خوب و مسکن و موبایل و تبلت ندارن.

33. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

1- اینجا که کلیسا نیست که ملت برن اعتراف کنن در ثانی وقتی صحبت درباره ازدواجه پس مربوط میشه به همسر آینده و پنهانکاری زمانی معنی میده که برای طرف مقابل مهمه و با دروغ ممکن میشه

در مورد آیه هم شما فکر می کنید ( یا ادعا می کنید ) در جامعه همچین اتفاقی میفته --- مردان پاک =زنان پاک و ...

در مورد حق و نتیجه ای که از آیه گرفتید باید بگم به نظرم بدون توجه به آیه هر کسی حق داره با هر کسی که دوست داره ازدواج کنه ولی حق نداره دروغ بگه(=صداقت کمال)
    دقیقاً ، ما حق نداریم به گناهان خودمون اعتراف کنیم .
    اما حق فریب و دروغ هم نداریم . مخصوصاً وقتی یک مسئله خط قرمزی باشه برای فرد مقابل ...
    ( خط قرمز برای ما اینجا روابط نامشروع نیست ، روابط جنسی و زناست ، در ازدواج پنهان کاری اینجا برای زن تلدیس حساب میشه و مرد میتونه ازدواج را فسخ کنه ، مرد را نپرسیدم)
    ( الان رفتم از کارشناس احکام در مورد مرد هم پرسیدم ، و اینکه گذشته اش را بخوان بگن یا نه اختیار خودشونه ... زن میتواند بپرسد اما لازم نیست جواب بدهد ، راست گفتن واحب نیست میتونه سکوت کنه ! گفتن مرد هم حتی حق ندارد دروغ بگوید ! )

نمیگم باید صداقت محض داشت ، وقتی یک خط قرمز شکسته میشه که پنهانش کردنش ممکن نیست ، مثل همین زنا ، و امکان لو رفتن بعد ازدواج هست حالا با تاخیر ، پس طرف نباید پنهان کاری کنه، بگه گذشته ای بد داشتم و پشیمان هستم و خیلی وقته توبه کردم و ترکش کردم ، تصمیم رو بزاره به عهده فرد مقابل .

نه تنها حق داره با کسی مثل خودش ازدواج کنه ، بلکه درست نیست با بعضی ها ازدواج کنه !
    این آیه هم نمیگه طبق قانون طبیعت زنان پاک برای مردان پاک هستن ، و امکان نداره که زن پاک برای مرد ناپاک بشه ! یا بلعکس ...
    آین آیه یک حکم الهی هم هست ، که دستور میده با زنا کار و فاسد ازدواج نشه ، یعنی ازدواج با زنا کار حرام ، چه مرد باشه چه زن .

و در آخر آیه هم اگر توجه کنی گفته اینا قابل بخشش هستن ، هم روزی در دنیا هم در آخرت براشون هست .
    یعنی اینجا فقط نگفته باید حتماً با مثل خودشون ازدواج کنن ، یعنی حق اینو دارن که گذشته شون نادیده گرفته بشه ، و توبه شون را میشه بپذیریم ،و امکان داره شخصی گذشته شون رو نادیده بگیره و حاضر به ازدواج بشه ، که کم هم نیستن ...
    اما بعضی ها هم حاضر نیستن و ومیخوان حتماً طرف هم مثل خودشون گذشته کاملاً پاک داشته باشه ، این حق هم مال اوناست که میتونن ازش بگذرن یا نه.

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .
    اگر من برداشت اشتباهی دارم خوشحال میشم آگاهم کنید .
    ولی چیزی که ازش مطمعن هستم اینه که اینجا حق دروغ گفتن داده نشده و جایز نیست .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

34. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

دقیقاً ، ما حق نداریم به گناهان خودمون اعتراف کنیم .
    اما حق فریب و دروغ هم نداریم . مخصوصاً وقتی یک مسئله خط قرمزی باشه برای فرد مقابل ...
    ( خط قرمز برای ما اینجا روابط نامشروع نیست ، روابط جنسی و زناست ، در ازدواج پنهان کاری اینجا برای زن تلدیس حساب میشه و مرد میتونه ازدواج را فسخ کنه ، مرد را نپرسیدم)
    ( الان رفتم از کارشناس احکام در مورد مرد هم پرسیدم ، و اینکه گذشته اش را بخوان بگن یا نه اختیار خودشونه ... زن میتواند بپرسد اما لازم نیست جواب بدهد ، راست گفتن واحب نیست میتونه سکوت کنه ! گفتن مرد هم حتی حق ندارد دروغ بگوید ! )

نمیگم باید صداقت محض داشت ، وقتی یک خط قرمز شکسته میشه که پنهانش کردنش ممکن نیست ، مثل همین زنا ، و امکان لو رفتن بعد ازدواج هست حالا با تاخیر ، پس طرف نباید پنهان کاری کنه، بگه گذشته ای بد داشتم و پشیمان هستم و خیلی وقته توبه کردم و ترکش کردم ، تصمیم رو بزاره به عهده فرد مقابل .

نه تنها حق داره با کسی مثل خودش ازدواج کنه ، بلکه درست نیست با بعضی ها ازدواج کنه !
    این آیه هم نمیگه طبق قانون طبیعت زنان پاک برای مردان پاک هستن ، و امکان نداره که زن پاک برای مرد ناپاک بشه ! یا بلعکس ...
    آین آیه یک حکم الهی هم هست ، که دستور میده با زنا کار و فاسد ازدواج نشه ، یعنی ازدواج با زنا کار حرام ، چه مرد باشه چه زن .

و در آخر آیه هم اگر توجه کنی گفته اینا قابل بخشش هستن ، هم روزی در دنیا هم در آخرت براشون هست .
    یعنی اینجا فقط نگفته باید حتماً با مثل خودشون ازدواج کنن ، یعنی حق اینو دارن که گذشته شون نادیده گرفته بشه ، و توبه شون را میشه بپذیریم ،و امکان داره شخصی گذشته شون رو نادیده بگیره و حاضر به ازدواج بشه ، که کم هم نیستن ...
    اما بعضی ها هم حاضر نیستن و ومیخوان حتماً طرف هم مثل خودشون گذشته کاملاً پاک داشته باشه ، این حق هم مال اوناست که میتونن ازش بگذرن یا نه.

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .
    اگر من برداشت اشتباهی دارم خوشحال میشم آگاهم کنید .
    ولی چیزی که ازش مطمعن هستم اینه که اینجا حق دروغ گفتن داده نشده و جایز نیست .

پس شما با این مسخره بازی هایی که دخترا در میارن مخالفی با ترمیم بکارت

36. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

پس شما با این مسخره بازی هایی که دخترا در میارن مخالفی با ترمیم بکارت
    نمیشه گفت مسخره بازی چون بعضی ها دلشون به همین چیزا خوشه ! ( تفکرات همه یکسان نیست )

همچنین بعضی ها رو هم میشه بهشون حق داد برای ترمیم ، چون شاید حادثه بوده و اصلاً دست جنس مخالف بهش نخورده و... ، و به خاطر فرهنگ عرفی که میخواد عضوی ازش باشه حق داره ترمیم کنه .

چیزی که من باهاش مخالفم اینکه بکارت نباید از معیار های اصلی باشه ، خط قرمز وقتی وقتی میره روی یک پرده بکارت ، یعنی فاجعه !

خط قرمز ها باید عقب تر باشن ! باید روی حیا ، عفت ، تقوا و.. باشه . اصلاً شاید طرف خدادای پرده بکارت نداشت، که بعضی ها همینطور هستن چه گناهی دارن ، یا اصلاً پسرا که چنین چیزی ندارن ، پس همشون ناپاک هستن ؟!

به نظر من باید عقاید و تفکرات به خودشون جهت درست بدن .

ولی اگر منظورت اون دختر و پسر های هستن که هر کاری قبل ازدواج میکنن و از هیچ رابطه جنسی و لذتی خودشون رو محروم نمیکنن ، بدون هیچ پشیمانی و توبه ای ، هنگام ازدواج خودشون رو شخص دیگه ای جلوه میدن ، و با شخصی با گذشته پاک ازدواج کنن !
    خب اینا دین ندارن دیگه ، فریب کارن ، دروغگو ، دزد ... بهشون میخوایم چی بگیم ؟!

پس بهتر قبل ازدواج معیار اصلی ما باکرگی نباشه ! تا گول این افراد را هم نخوریم !
    حیا و عفت ، تقوا و... باید جزو معیار های اصلی باشه ، گذشته شون رو برسی کنیم ، با تحقیق و از دوستان و فامیل و همکار و.... از اعمال و رفتار شون با جنس مخالف ، چه مرد باشه چه زن .

با تحقیق سنگین و صحبت های متعدد در جلسات خواستگاری ، طرف چه پسر باشه چه دختر معلوم میشه اهل چی هست و چی نیست ...
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

37. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد