نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: .بحث آزاد : تظاهر

1252
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

.بحث آزاد : تظاهر

سلام بچه ها به نظرتون چرا اینقدر تظاهر زیاد شده تو قشر جوون
    به خصوص در مسئله ازدواج هردو جنس میخوان خودشون را خدای پاکی جلوه بدن و شروع به دروغگویی میکنن از یه طرف یه عده معتقد هستند روابط دوره مجردی را نباید گفت
    حالا یه سوال اونایی که میگن نباید گفت اومد و این روابط تو زندگی متاهلی فاش شد اونوقت زندگی چجوری میشه؟؟

همه اینا به کنار نامردی نیست دختری که از همخوابگی با گربه نره هم دریغ نکرده خودشو پاک و قدیسه جلوه بده زمان خواستگاری و پسری که به مرغ همسایه هم نظر داره خودشو معصوم جلوه بده؟؟؟

اینا حق الناس نیست که ماها واسه ازدواج نقاب میزنیم خیلی هامون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : .بحث آزاد : تظاهر

سلام
    تظاهر و دورویی همیشه صفت بدی بوده و هست من هیچ وقت رابطه نادرستی نداشتم که بخواهم از کسی پنهان کنم مهمترین شرط برای ازدواج برای من صداقت و وفاداری است زندگی ای که بر دروغ آغاز شده باشد حتما پایان خوبی نخواهد داشت
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

3. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23562
    تشکـر
    163
    تشکر شده 115 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    9

الزَّانِى لاَ یَنکِحُ إلاَّ زَانِیَهً أَوْ مُشْرِکَهً وَالزَّانِیَهُ لاَ یَنکِحُهَآ إِلاَّ زَانٍ أَوٌْ مُشْرِکٌ وَ حُرِّمَ ذَلِکَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ» «مرد زناکار، جز زن زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و زن زناکار، جز مرد زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و بر مؤمنان این (گونه ازدواج) حرام گردیده است.»
    سوره مبارکه نور آیه 3
    باز با باز ، کبوتر با کبوتر !

(از برداشت هایی که در اطرافم کردم)به نظر من رفتار های خانواده جوانان را مجبور به چنین تظاهراتی میکنند ( البته خود جوانان باید بدانند که چنین رابطه هایی پایان پوچی دارد و بهتر است سمت آن نروند!)
    الان اگر دیده باشید ( دیدم که میگم) پسره میخواد با دوست دخترش ازدواج کنه اما خانواده دو طرف اجازه نمیدن ! آنها مجبور میشن به ارتباطی که داشتن خاتمه بدن و در شروع ازدواجشون ( که احتمالا به صورت سنتی میباشد) خودرا پاک نشان بدن

الان همسایه ما یه پسر داره 17 سالشه که پسره دوست دخترشو میاره خونه جلو پدر مادرش و پسره هم میره خونه دختره باهم عقد موقت کردن در نهایت قصد ازدواج هم دارن !

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    این دختر دست خورده خوب دست پسر بهش خورده دیگر یکی همجنس خودت!!
    قفلی که با یه دست خوردن باز بشه قفل نیست !
    و کلیدی که باهاش همه قفل ها باز بشه شاه کلیده !

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23562
    تشکـر
    163
    تشکر شده 115 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    9

اونوقت شما از کجا کاشف به عمل خواهید آمد که مثلا طرفتان دست خورده یا نه؟ بگویید ما یادبگیریم (وقتی آفتاب مهتاب ندیده باشد کسی چطور بتواند تشخیص بدهد؟)
    اصلا یک چیز دیگر مطابق با آن آیه که فرمودید مثلا : کدخدامشتی مولا زنا کار است و به مصداق آن آیه میخواهد حکم خدا را اجرا کرده و یک زن زناکار بگیرد! حالا باید بگردد به تک تک دختران اول بگوید: زناکاری؟ و در صورت مثبت بودن جواب پیشنهاد ازدواج بدهد!
    حالا دو سوال مطرح است:
    1-طرف اینکاره است اگر قصد ازدواج داشت که اینکاره نمیشد(!)
    2-طرف توبه میکند که ازدواج بکند(چون ازدواج یعنی تعهد دیگر؟) که آن موقع دیگر از دایره گناهکاران خارج میشود پس دیگر بر آن مرد زناکار حرام است
    از نظر ما رابطه پوچ و غیر پوچ نداریم بشر بشر است گه گاهی خطا میکند...عجالتا باز شدن قفل ذهن بهتر از دیگر قفلهاست!
    پست اول بنده در پاسخ به استارتر بود
    ضمنا پاسخ بنده در مورد تشخیص یا عدم تشخیص نبود

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    به خصوص در مسئله ازدواج هردو جنس میخوان خودشون را خدای پاکی جلوه بدن و شروع به دروغگویی میکنن از یه طرف یه عده معتقد هستند روابط دوره مجردی را نباید گفت
    حالا یه سوال اونایی که میگن نباید گفت اومد و این روابط تو زندگی متاهلی فاش شد اونوقت زندگی چجوری میشه؟؟

همه اینا به کنار نامردی نیست دختری که از همخوابگی با گربه نره هم دریغ نکرده خودشو پاک و قدیسه جلوه بده زمان خواستگاری و پسری که به مرغ همسایه هم نظر داره خودشو معصوم جلوه بده؟؟؟

سلام

یک دست به تنهای صدا نداره ، اگر دختر بد هست لابد پسر هم وجود داره که اینطور شده .

اما اگر بخوایم دنبال منبع عامل این فساد ها بگردیم به نظر من عاملش ضعف های دینی و تهاجم های فرهنگیه ...

اینکه گفتین حق الناس بله به نوعی هست ، دین گفته به گناهانتون اعتراف نکنید ، نگفته خود واقعی تون رو هم پنهان کنید نفاق ، نفاق خودش از بزرگترین گناه هاست .

این حق زن و مرد است که قبل ازدواج بدونن همسرشون باکره است یا خیر . و مطمعنن اگر فردی پنهان کنه و در آینده آشکار بشه نباید انتظار زندگی ایده آلی داشت .

اما اگر برای اینکه مسئله فساد را بخواهیم برای خودمون حل کنیم ، راه حل ما پاک کردن دین و معنی پاکی و... باشه به نظر من غلط و اشتباهه ، چون این یک مسئله فطریه و درون ماست ، حتی بی دین هاهم درونشون این مسئله را زشت میدونن .

7. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

من خودم برام گذشته طرفم مهمه.و قطعا این حق طبیعی هر ادمیه که یکی مثل خودش رو بخواد.و اگر طرف دروغ خودشو جلوه بده حق الناس کرده.
    مردم دروغ میگن چون عدالت و وجدان هاشون از بین رفته پسره عدالت نداره با هزار نفر بوده بعد دنبال یه دختر افتاب مهتاب ندیده هست.البته دلیلش خودخواهی هم میتونه باشه.
    اگر مردم صداقت و عدالت داشته باشن همه چیز درست میشه.

9. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    تشکر شده 53 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

منم با صبا خانم موافقم اگر عدالت و وجدان باشه هر کی با هم کفو خودش ازدواج میکنه و مردم مجبور نیستن برای خوب نشون دادنشون دروغ بگن.
    من خیلی از دوستام دوست دختر زیاد داشتن ولی میرن خواستگاری میگن استرس داریم که دختره رابطه قبلی داشت باشه. واقعا خنده داره
    کسی که خودش با کسی نباشه حق داره همچین خواسته ای داشته باشه ولی اونا وقتی اینو میگن حرصم میگیره
    من اصلا کاری به دوستی ندارم فقط اگر یکم انصاف باشه کافیه.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

باز تایپک چرت تکراری و الکی زدی 314 بار راجب این موضوع حرف. زده شده بحثم شده چه موضوع اصلی باشه چه نباشه .
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    باز تایپک چرت تکراری و الکی زدی 314 بار راجب این موضوع حرف. زده شده بحثم شده چه موضوع اصلی باشه چه نباشه .
    دوست عزیزی که امتیاز منفی به این پست بنده دادید

اولا پست شما رو نقل قول نکردم حرص خوردید دقت کنید سام و نقل قول. کردم شما نظر تو بده کسی با شما کاری نداره

دوما سام دوست بنده هست خودش میدونه که این حرف من به نفع خودشه چون ذهنش شدیدا درگیر این مسئلست و خیلی خیلی راجبش بحث شده و به هیچ وجه به نتیجه نرسیده

سام از چالش کشیدن خوشش میاد ولی نمیدونه چه بحث و چالشی وسط بیاره

سوما هرطور دلم بخواد نظر میدم.و شرکت میکنم شمو کی باشی !!! عجباااا

ویرایش توسط پریماه. : 04-08-2017 در ساعت 09:39 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط من 87 نمایش پست ها
    سلام.
    من سه سال با یه نفر دوست بودم. ولی توی این سه سال رابطمون در حد تلفنی و سه بار مسافرت رفتن بوده. هیچ وقت به همدیگه دست نزدیم. بدلیل مخالفت خونواده ها از هم جدا شدیم. ولی اگر به همسر آیندم بگم من سه سال دوستی داشتم ولی دستمون بهم نخورده و الان هم هیچ حسی بهش ندارم، چه برداشتی میکنه؟ مسلما باور نمیکنه، فکر میکنه من ازون آدمای هوسباز هستم یا اینکه حتما توی این سه سال باهاش رابطه جنسی داشتم، در حالی که اینطور نبوده. مطرح کردن این دوستی سه ساله فقط و فقط اعتماد ایشون رو نسبت به من از بین میبره و همیشه توی ذهنش یه دید منفی نسبت بهم خواهد داشت. در حالی که من آدم متعهدی هستم و حتما بعد از ازدواجم فقط و فقط با همسرم خواهم بود، به کسی جز همسرم حتی فکر نمیکنم.

ولی اگر آدمی بودم که با چندین نفر دوستی داشتم، یا رابطه جنسی داشتم، تنوع طلب و هوسباز بودم، حتما به طرف مقابلم میگفتم. چون ایشون این حق رو داره که بدونه من هوسباز و تنوع طلب هستم. بعد خودش میتونه من رو با این گذشته و با این شخصیت انتخاب کنه یا نکنه.
    خانواده شما خبر داشتن از این ارتباط؟؟ چون گفتید مسافرت رفتید باهم

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

درود
    این از آن بحث هاست که دوسدارم
    تمام تمام این دلیل ریشه در فرهنگ دینی ایران دارد,یعنی چون بکارت زن مهم است و اگر باکره نباشد "تره" هم برایش خورد نمیکنند این بیچاره ها هم برای ادامه بقا مجبور به نقش بازی کردن هستند,و از آنجا که آفتاب پشت ابر نمیماند و روزی "گند کار" درمیاید سرانجام بحث به جدایی میکشد!
    لابد میگویید چشمشان کور دستشان شکسته خودشان را نگه دارند(این را پسرها میگویند) در جوابشان باید گفت چشم خودتان کور دست خودتان شکسته که سمت دخترها میروید و برای ارضای خودتان به آنها دست درازی میکنید!
    بعد هم عقلشان نمیرسد این دختر دست خورده خوب دست پسر بهش خورده دیگر یکی همجنس خودت!!
    اما از عقب تر که نگاه کنید (یعنی مغز مبارکتان را فشار بدهید) تمام تمام این بدبختی ها ریشه در این اعتقاد دینی دارد!!(منظورمان محدودیت هاست)
    لابد "دست از پا دراز تر" میگویید داری ترویج فساد میکنی , خیر منظور ما این نبود ما میگوییم هرچیز که درش محدودیت باشد خواه ناخواه مقبولیت پیدا میکند(اگرچه مغزتان کشش این مطلب را ندارد) ولی همینطور است!
    برای نمونه: یک نحقیقی وبسایت یاهو کرده بود دیده بود بالاترین آمار مشاهده سایت های پورنو توسط مسلمانان بوده.
    یا مثلا جناب داوکینز یک تحقیقی کرده بود دیده بود همه مردم خودارضایی میکنند اما مذهبی ها رویش سرپوش میگذارند و میگویند "نمیکنیم" .
    و این دقیقا به همان دلیل است که در جامعه ما همه "مریم مقدس" "یوسف پیامبر" میشوند!
    به امید تفکر

بهتره
    به جای دین بگیم فرهنگ غلط

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarbahal نمایش پست ها
    الزَّانِى لاَ یَنکِحُ إلاَّ زَانِیَهً أَوْ مُشْرِکَهً وَالزَّانِیَهُ لاَ یَنکِحُهَآ إِلاَّ زَانٍ أَوٌْ مُشْرِکٌ وَ حُرِّمَ ذَلِکَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ» «مرد زناکار، جز زن زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و زن زناکار، جز مرد زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و بر مؤمنان این (گونه ازدواج) حرام گردیده است.»
    سوره مبارکه نور آیه 3
    باز با باز ، کبوتر با کبوتر !

(از برداشت هایی که در اطرافم کردم)به نظر من رفتار های خانواده جوانان را مجبور به چنین تظاهراتی میکنند ( البته خود جوانان باید بدانند که چنین رابطه هایی پایان پوچی دارد و بهتر است سمت آن نروند!)
    الان اگر دیده باشید ( دیدم که میگم) پسره میخواد با دوست دخترش ازدواج کنه اما خانواده دو طرف اجازه نمیدن ! آنها مجبور میشن به ارتباطی که داشتن خاتمه بدن و در شروع ازدواجشون ( که احتمالا به صورت سنتی میباشد) خودرا پاک نشان بدن

الان همسایه ما یه پسر داره 17 سالشه که پسره دوست دخترشو میاره خونه جلو پدر مادرش و پسره هم میره خونه دختره باهم عقد موقت کردن در نهایت قصد ازدواج هم دارن !

قفلی که با یه دست خوردن باز بشه قفل نیست !
    و کلیدی که باهاش همه قفل ها باز بشه شاه کلیده !

همین
    خانواده ها هم نقش اساسی دارن تو این چاخان گفتنا
    چون خودشون از اول ریاکاری در میارن به جا اینکه خودشون باشن تو روز خواستگاری نقش بازی میکنن

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

این
    میشه فرار رو به جلو

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

دوست عزیزی که امتیاز منفی به این پست بنده دادید

اولا پست شما رو نقل قول نکردم حرص خوردید دقت کنید سام و نقل قول. کردم شما نظر تو بده کسی با شما کاری نداره

دوما سام دوست بنده هست خودش میدونه که این حرف من به نفع خودشه چون ذهنش شدیدا درگیر این مسئلست و خیلی خیلی راجبش بحث شده و به هیچ وجه به نتیجه نرسیده

سام از چالش کشیدن خوشش میاد ولی نمیدونه چه بحث و چالشی وسط بیاره

سوما هرطور دلم بخواد نظر میدم.و شرکت میکنم شمو کی باشی !!! عجباااا

ما
    اینقدر ادامش میدیم تا به نتیجه برسه

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ما
    اینقدر ادامش میدیم تا به نتیجه برسه
    انقدر ادامه بده تا دیونه تر شی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط من 87 نمایش پست ها
    خونوادم میدونستن من میرم مسافرت، ولی بهشون گفته بودم با دوستم. چون کلا با دوست هم جنسم زیاد مسافرت میرفتیم.

فقط خونواده ایشون ازین ارتباط خبر داشتن
    مسئله شما میشه گفت یه جوری استثنا هستش

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

انقدر ادامه بده تا دیونه تر شی
    مادر حاشیه ایران

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد