نمایش نتایج: از 1 به 40 از 40

موضوع: بحث آزاد: جایگاه زن و مرد در خانواده پس از ازدواج

5440
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

بحث آزاد: جایگاه زن و مرد در خانواده پس از ازدواج

سلام دوستان

ممنون میشم اگه لطف کنید و نظرتون را چه مثبت چه منفی درباره دو پاراگراف پایین بنویسید.

دیدگاه اول:

هر اجتماعی، باید رئیس و بزرگی داشته باشد و قرآن ریاست خانواده را حق مرد دانسته است «الرّجالُ قوّامونَ علی النّساء...» «مردان سرپرست زنانند...»
    این موقعیت به خاطر وجود خصایصی در مرد است مانند ترجیح قدرت تفکر او بر نیروی عاطفه و احساسات.
    بدین ترتیب گرداننده اصلی خانواده مرد است که خط مشی و اهداف زندگی را تنظیم می‌کند و مدیریت داخل خانه را به زن واگذار می‌کند
    همانگونه که در حدیثی از رسول اکرم (ص) آمده است «الرَّجلُ راعٍ علی اهلِ بیتِهِ وَ کُلُ راعٍ مسئولٌ عَن رعیَتِه» «مرد سرپرست خانواده خویش است و هر سرپرستی مسئول زیردستان خود است».
    بر این اساس مرد شخصا درمورد مسائل اساسی خانواده تصمیم نهایی را میگیرد، ازجمله :
    تعیین محل زندگی، تصمیم گیری درمورد سرمایه و پس انداز خانواده، درصورت صلاح دید سلب اختیار از همسر یا فرزندان برای انجام فعالیت هایی از جمله تحصیل و کار

اصلی ترین نقش زن در خانواده ، ایجاد آرامش برای اعضای خانواده میباشد ، یا به عبارت دیگر: همسرداری، خانه داری و پرورش فرزندان

دیدگاه دوم:

زن و مرد هرکدام به عنوان انسانی مستقل و کامل، دارای قوه تشخیص، تفکر و تعقل هستند.
    ازدواج تصمیمی است که دو نفر را با هم همراه میکند، تا هردو برای یکدیگر آرامش (روحی و جسمی) بیشتری جهت ادامه مسیر زندگی فراهم کنند.
    پس از ازدواج ، هرنوع تصمیم گیری اساسی و مهم در زندگی مشترک، در هر زمینه ای، با توافق و مشورت طرفین صورت میگیرد.
    همه افراد خانواده باید در راستای هدف اصلی خانواده که همان آرامش، کمال و خوشبختی تک تک اعضاست، تلاش و همیت داشته باشند و به یکدیگر کمک کنند.
    امضای ایشان

2. 8 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد: جایگاه زن و مرد در خانواده پس از ازدواج

سلام خانوم نغمه رسیدن به خیر

من به هیچ وجه تک گرایی و دیکتاتوری را قبول ندارم تو زندگی

زندگی یعنی ما پس مشورت ستون اصلیشه

از این حرفای مسخره عامیانه هم متنفرم که مرد باید با کسی مشورت نکنه و حرفش حرف باشه و زن احساسیه هیچی نگه و مرد اصلا تو کارای بیرون و اجتماعی زنشو حساب نکنه

نه به نظرم اشکالی نداره که من مرد تو مسائل زندگیم با همسرم مشورت کنم بعد نظرات خودمو با نظرات همسرمو روی هم بریزم و نتیجه گیری کنم و انجام بدم

البته باید ظرفیت طرفم را هم بشناسم و البته اینکه بدونم تا چه میزان سیاست داره و اینکه آیا اگه او نظرشو گفت و من با دلیل و منطق بهش ثابت کردم نظرش اشتباهه جنبه قبولش را داره یا قراره اون زندگی را به آتیش بکشه

4. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 03-25-2017 در ساعت 08:26 AM

6. 2 کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام اجی
    به نظر من دختر پسر باید با هم رفیق باشند. اصلا خانواده رو نمیشه مثل اداره با رئیس و مرئوسی اداره کنی.
    اما دخترا اگه حمایت بشن حس امنیت بیشتری می کنند. مردام اگه دلشون قرص باشه که خانومش بهش اعتماد داره اعتماد به نفس خودشم بیشتر میشه.
    من خیلی از مردارو دیدم دوست ندارن زن مستقل بشه چون فکر میکنن خودشو گم میگنه. خیلی از زنارم دیدم تا یکم رو پای خودشون وایمیسن دیگه خدارم بنده نیستن.
    یکم تو جامعه ما هنوز زن مستقلو به اون معنی نه میشناسن نه قبول دارند. به نظرم زن باید مستقل باشه اما انقدریم شخصیتش کامل باشه که اصول و اخلاقش بعد اینکه یه جایگاهی پیدا کرد عوض نشه. اینطوری یه مردم میتونه به زنش اعتماد کنه بدونه شخصیتش بی ثبات نیست که با هر اتفاقی بخاد تغییر کنه. زن قوی و مستقل واسه هر مردی جذاب تره. کدوم مرده که دلش نخواد شریک زندگیش یه باری از رو دوشش برداره و بتونه زندگیو خوب مدیریت کنه؟
    استقلال زنا خوبه ولی به نظر من همونطوری که زندگی رو احساس یه زن پیش میره غرور مردم توش شرط اوله. مردی که غرور نداره هیچی نداره. پس یه زن اولویت اولش بهتره غرور عشقش باشه چون یه جورایی زندگی مشترکشون به همین بستگی داره.

8. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام نغمه جونم
    بنظر من زندگی زناشویی یه رابطه دو طرفس یه جور بده بستونه
    زن و شوهر باید با هم رفیق باشن و توی هرکاری با هم مشورت کن درسته توی بعضی تصمیم گیری ها ممکنه زن بخاطر اون حس لطیف و احساسی بودنش بعضی جاها احساسی تصمیم بگیره ولی این و قبول ندارم که مرد ا منطقی ترن
    گاهی مردها هم هیجانی تصمیم میگیرن
    زن خوبه مستقل باشه و استقلال مالی داشته باشه
    ولی نباید یه جوری باشه که لطمه به زندگیش بزنه و پول من پول تو بکنه که اینطوری قطعا به مشکل میخورن غرور مرد از هرچیزی با اهمیت ترهاگه غرور رشو با به رخ کشیدن حقوقتون بشکنید دیگه اعتماد بنفس مردتونو ازش گرفتید و اونجاست که دیگه هیچ وقت روتون حساب باز نمیکنه.
    پس زن و مرد در کنار هم هستن بتظرم هیچ کدومشون برتری و بالاتر از اون یکی نیستش.

10. 2 کاربران زیر از رهگذر زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام نغمه جانم

خب راستش من همیشه سعی میکنم میانه رو باشم!

یعنی هم دیدگاه اول رو قبول دارم هم دیدگاه دوم رو...

نمیشه مشخصا گفت که کدوم درست تره!

هرکدومش در مورد یه چیز صادق تر هست!

در کل به نظرم این دو دیدگاه نقیض و مقابل هم نیستن!

چون همون پیامبری که فرمودند که
    الرَّجلُ راعٍ علی اهلِ بیتِهِ وَ کُلُ راعٍ مسئولٌ عَن رعیَتِه، این حدیث رو هم فرمودند که در کارها باهم مشورت کنید!

به نظرم زن و مرد دو طبقه ی مجزا از هم نیستن که بخواین بگیم کدومشون بهتر میتونه نظر بده!

بلکه زن و مرد دو طیف یک بعد هستن...که مرد در یک سر طیف پررنگ تر و زن در سر دیگر این طیف هست

هرچی به وسط این طیف برسیم بهتر میتونیم همو درک کنیم ولی اگه قرار باشه هرکس در بعد خودش باشه مسلما نمیشه زندگی کرد!

شاید به همین دلیل هست که فرمودند مدیریت بیرون با مرد و مدیریت داخل با زن باشه! این معنیش مقابل هم بودن نیست! مکمل هم بودنه!

هرچقدر مردی بیرون زحمت بکشه و مسئولیت قبول کنه اما اگر در خانه آرامش نداشته باشه نمیتونه کاری رو پیش ببره

و زن هم هرچقدر بخواد داخل رو مدیریت کنه بدون اینکه مرد تصمیماتی درستی بگیره باز هم این زندگی پیش نمیره!

هرکس باید جایگاه خودش رو داشته باشه و تا جایی که میتونن به همدیگه کمک کن تا دیگری جایگاهش رو بخوبی نگه داره و حفظ کنه!

حالا این وسط مشورت کردن در امور زندگی و نظر دادن اصلا جایگاه هیچکدوم رو زیر سوال نمیبره!

چون بهرحال زندگی دو نفر هست که باید شکل بگیره! نه یه نفر...پس هر دو باید بدونن که قراره چه تصمیماتی در زندگیشون اجرا بشه...

12. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام

بنظر من دیدگاه اول بیشتر مختص زندگی های قدیم و سنتیه مثل پدرها مادرها یا پدر بزرگ و مادر بزرگهامون

الان زنها تو خیلی امور دخالت دارن خیلی ها شاغل هستند و تو خیلی از امور که تو گذشته اجازه شرکت نداشتن شرکت دارن ...
    بنظر من میتونن دوش به دوش هم راجب تمام مسائل صحبت کنن
    ولی در بستر این دیدگاه مردونگی مرد
    و زنانگی زن هم جایگاه خودش رو داشته باشه
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

14. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

مرسی از نظرای خوبتون بچه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام خانوم نغمه رسیدن به خیر

من به هیچ وجه تک گرایی و دیکتاتوری را قبول ندارم تو زندگی
    زندگی یعنی ما پس مشورت ستون اصلیشه
    مرسی از نظرت سام
    ولی آخه میدونی هیچ پسری که نمیاد مستقیم بگه من با بقیه مشورت نمیکنم و به دیکتاتوری اعتقاد دارم!
    ولی برداشت غلط بعضیا از این حرف که مدیریت اصلی خانواده با مرده ،باعث میشه احساس تسلط و زورگویی پیدا کنند
    مثلا خیلی از مردا که بدون اطلاع و مشورت همسرشون جایی که خودشون صلاح میدونن پولشون سرمایه گذاری میکنن و چنین چیزی رو حق مسلم خودشون میدونن
    درصورتیکه به نظر من وقتی زن هم داره برای زندگی زحمت میکشه دیگه اون پولی که توی زندگیشون هست فقط مال مرد نیست، مال هردوشونه، هردو باهم باید براش تصمیم بگیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام نغمه جان، خوبی خانوم؟ ازین ورا
    من با دیدگاه دوم موافقم. خب وقتی یک مرد و زن با هم ازدواج میکنن یعنی یک زندگی مشترک رو شروع میکنن. همه چی مشترکه.
    قربانت چه خوب که دوباره میخونمت خانومی، موافقم باهات

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام اجی
    به نظر من دختر پسر باید با هم رفیق باشند. اصلا خانواده رو نمیشه مثل اداره با رئیس و مرئوسی اداره کنی.
    زن قوی و مستقل واسه هر مردی جذاب تره. کدوم مرده که دلش نخواد شریک زندگیش یه باری از رو دوشش برداره و بتونه زندگیو خوب مدیریت کنه؟
    استقلال زنا خوبه ولی به نظر من همونطوری که زندگی رو احساس یه زن پیش میره غرور مردم توش شرط اوله
    عزیزمی سارایی
    باهات موافقم .... بجز اون قسمت که نوشتی کدوم مرده که نخواد....
    سارا چیزی که من دارم میبینم پسرایی که شرایط اقتصادی و موقعیت اجتماعی بالایی دارند، و از خونواده سنتی هستند، دوست ندارن زنشون بره سره کار
    نقل قول میکنم پسره میگفت من خودم اونقدر پولدار هستم که هیچ دلیلی نمیبینم همسرم شاغل باشه، فقط و فقط همسرداری کنه کافیه
    حالا خب مثلا منی که 7 سال برای کاری که دوست داشتم تلاش کردم و درس خوندم، چون شوهرم پولداره و وظیفه زن هم تامین آرامش خانواده ست باید تموم رندگیم رو به همسرداری محدود کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر زندگی نمایش پست ها
    سلام نغمه جونم
    بنظر من زندگی زناشویی یه رابطه دو طرفس یه جور بده بستونه
    زن و شوهر باید با هم رفیق باشن و توی هرکاری با هم مشورت کن درسته توی بعضی تصمیم گیری ها ممکنه زن بخاطر اون حس لطیف و احساسی بودنش بعضی جاها احساسی تصمیم بگیره ولی این و قبول ندارم که مرد ا منطقی ترن
    بهار جونم مرسی از نظرت

فقط یه جمله خواستم به حرفای خوبت اضافه کنم
    به نظر من احساس وجدان میاره،
    پس تصمیمی که توش، علاوه بر عقل ، احساس هم دخیل باشه انسانی تره تا تصمیمی که صرفا عقلانی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام نغمه جانم

خب راستش من همیشه سعی میکنم میانه رو باشم!

یعنی هم دیدگاه اول رو قبول دارم هم دیدگاه دوم رو...
    سلاام رزمریم عزیزمم
    عحب زرنگی هااا جفتش که نمیشه
    اما جدای از شوخی حرفای خوبی زدی
    آره میانه روی عالیه، موافقم، اما این حرفت خیلی کلیه، وارد جزئیات که بشی مجبوری یکی از این دو دیدگاه رو انتخاب کنی چون باهم تناقض پیدا میکنند
    وقتی یه نفر از آیه "الرجال فوامون علی النسا" نتیجه میگیره که تشخیص اینکه فعالیت اجتماعی زن بعد از ازدواج در چه حد باشه، به صلاحدید شخص مرد باید باشه...
    تو یا باید بگی اینو قبول داری یا نه، جواب مثبت و منفی داریم، خنثی نداریم

کلا ما نسلی هستیم که خیلیامون بین سنتی و مدرن گیر افتادیم، اگه بتونیم تعادل رو ایجاد کنیم همه چی حله...
    چون مذهب با یسری تفاسیر من دراوردی قاطی شده و خیلیاش با عقل و انسانیت جور در نمیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    سلام

بنظر من میتونن دوش به دوش هم راجب تمام مسائل صحبت کنن
    ولی در بستر این دیدگاه مردونگی مرد
    و زنانگی زن هم جایگاه خودش رو داشته باشه
    مرسی از نظرت حنا
    امضای ایشان

16. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

اگه یه نه نفرو واقعاً دوس داشته باشی این حرفا میره میشینه اونور پل

مشکل اصلی اینه که نمیتونیم اون یه نفرو پیدا کنیم

18. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 03-25-2017 در ساعت 08:25 AM

20. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها

سلاام رزمریم عزیزمم
    آره میانه روی عالیه، موافقم، اما این حرفت خیلی کلیه، وارد جزئیات که بشی مجبوری یکی از این دو دیدگاه رو انتخاب کنی چون باهم تناقض پیدا میکنند
    وقتی یه نفر از آیه "الرجال فوامون علی النسا" نتیجه میگیره که تشخیص اینکه فعالیت اجتماعی زن بعد از ازدواج در چه حد باشه، به صلاحدید شخص مرد باید باشه...

کلا ما نسلی هستیم که خیلیامون بین سنتی و مدرن گیر افتادیم، اگه بتونیم تعادل رو ایجاد کنیم همه چی حله...
    چون مذهب با یسری تفاسیر من دراوردی قاطی شده و خیلیاش با عقل و انسانیت جور در نمیاد

خواهر چرا لگد به بختت میزنی

گفتم که من میگم هرکدوم از اینها به موقع خودش کاربردی هست

متاسفانه خیلی ها از دین فقط یه عباراتی رو برمیدارن که به نفع خودشون هست

مثلا آیه میارن که بله قرآن گفته که زنتون رو کتک بزنید

بعد وقتی میگی همون قرآن گفته باید مهر همسرت رو کامل بدی میگن تو خیلی پول پرستی!!!!!

به نظرم مردی که به همسرش اعتماد داشته باشه هیچوقت محدودش نمیکنه مگر اینکه ببینه همسرش در محیط مناسبی نیست یا شرایط کاریش دشوار هست

من خودم از محدود شدن بیزارم...متنفر نیستمااا...بیزارم...یعنی اصلا نمیخوام نزدیک باشه بهم همچین چیزی که به تنفر برسه!

از اون طرف هم مردایی هستن که میگن زن باید کار کنه!!!!

به نظر دیدگاه اول منظورش همین باشه که زن رو نباید در شرایط بد قرار داد که مثلا تو هر محیطی کار کنه!!

که اگه همسرش دید اون محیط داره زنش رو به جاهای بدی میکشونه این حقو داره که بهش اجازه نده!

من خودم به شخصه اگر ببینم شغلم و تحصیلاتم داره به زندگیم و آرامش همسر و فرزندم آسیب میزنه قبل اینکه همسرم بگه خودم کنار میکشم!

البته الان دارم اینجوری میگمااا شاید تو شرایط واقعیش باشم دلم نیاد دست بکشم

ولی کلا من خواستگار داشتم که یکیشون میگفت زن باید کار کنه ( بچه پرو )

یکیشون هم میگفت هرچقدر میخوای درس بخون ولی کار بیرون ( زورگو )

فک میکنم ما دخترا هرکی هرچی بهمون بگه کلا بهمون برمیخوره تو خودت رو اذیت نکن

22. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

اگه یه نه نفرو واقعاً دوس داشته باشی این حرفا میره میشینه اونور پل

مشکل اصلی اینه که نمیتونیم اون یه نفرو پیدا کنیم
    صد در صد موافقم، لایک
    ولی صحبت من درمورد ازدواج سنتیه که علاقه اولیه ای وجود نداره
    و به ناچار حداقل در مراحل اولیه صرفا باتوجه به طرزفکر و شرایط طرفین تصمیم گیری میشه
    امضای ایشان

24. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

ببخشید نغمه جان، میشه بپرسم شما دقیقا به خواستگارتون چی گفتید که ایشون گفتن اینجور دختری زن زندگی نیست؟

فکر میکنم الان اکثریت آقایون با حضور فعال خانما موافق هستن. شاید سوتفاهم شده و ایشون برداشت اشتباهی از حرف شما داشتن. شاید فکر کرده منظور شما اینه که فقط هر چی زن بگه!
    ...
    امضای ایشان

26. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    خواهر چرا لگد به بختت میزنی
    خودش لگد به بختش زده شد خواهر دختر به این گلی دلشم بخواد
    آدمی که اشتباهی باشه و درکت نکنه، همینکه کلا تو زندگیت نیاد بهتره

گفتم که من میگم هرکدوم از اینها به موقع خودش کاربردی هست
    متاسفانه خیلی ها از دین فقط یه عباراتی رو برمیدارن که به نفع خودشون هست
    مثلا آیه میارن که بله قرآن گفته که زنتون رو کتک بزنید
    بعد وقتی میگی همون قرآن گفته باید مهر همسرت رو کامل بدی میگن تو خیلی پول پرستی!!!!!
    دقیقاااا

یا جالبه اینقدر تاکید میکنند به خونه داری زن و سپردن مسئولیت اقتصادی به مرد، و مهریه کم و ...
    بعد یه روزی روزگاری اگه خدایی نکرده کار به طلاق بکشه ...
    همه طلبکار زنه میشن که میخواستی خودت عرضه داشته باشی استقلال مالی داشته باشی که مجبور نباشی الان با مردی که لاابالی از آب دراومده زندگی کنی
    یا میخواستی مهریه زیاد بذاری که بعد از طلاق دستت به جایی بند باشه که نخوای دوباره برگردی خونه پدری...

به نظرم مردی که به همسرش اعتماد داشته باشه هیچوقت محدودش نمیکنه مگر اینکه ببینه همسرش در محیط مناسبی نیست یا شرایط کاریش دشوار هست
    من خودم از محدود شدن بیزارم...متنفر نیستمااا...بیزارم...یعنی اصلا نمیخوام نزدیک باشه بهم همچین چیزی که به تنفر برسه!
    از اون طرف هم مردایی هستن که میگن زن باید کار کنه!!!!
    به نظر دیدگاه اول منظورش همین باشه که زن رو نباید در شرایط بد قرار داد که مثلا تو هر محیطی کار کنه!!
    که اگه همسرش دید اون محیط داره زنش رو به جاهای بدی میکشونه این حقو داره که بهش اجازه نده!
    من خودم به شخصه اگر ببینم شغلم و تحصیلاتم داره به زندگیم و آرامش همسر و فرزندم آسیب میزنه قبل اینکه همسرم بگه خودم کنار میکشم!
    البته الان دارم اینجوری میگمااا شاید تو شرایط واقعیش باشم دلم نیاد دست بکشم
    ولی کلا من خواستگار داشتم که یکیشون میگفت زن باید کار کنه ( بچه پرو )
    یکیشون هم میگفت هرچقدر میخوای درس بخون ولی کار بیرون ( زورگو )
    فک میکنم ما دخترا هرکی هرچی بهمون بگه کلا بهمون برمیخوره تو خودت رو اذیت نکن
    همین اعتماد نداشتن یجور نگاه تحقیر آمیزه،
    یعنی اونقدر نجابت و قدرت تشخیص و تعقل توی دختری که میخوان باهاش ازدواج کنند نمیبنند که بگن خودش میتونه درمورد فعالیت هاش تصمیم گیری مناسبی داشته باشه
    همه پسرا هم اینجوری نیستن ولی بعضیا خیلی جو تسلط مردسالارانه و عقل کلی بر میدارن

من خودم باعث افتخارمه برای کسی که دوسش دارم مثلا بخوام آشپزی کنم، هیچ خجالتی هم نداره گفتنش، اصلا لذت میبرم از چنین کاری
    ولی این بحثش از اینکه زندگیم محدود به همین موضوع باشه کاملا جداست
    امضای ایشان

28. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 03-25-2017 در ساعت 08:25 AM

30. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نغمه جان گفتی که برداشتت این بوده که ایشون صرفا بخاطر سروسامون گرفتن و برطرف شدن نیازهاش ازدواج میکنه، بنظر من این برداشتت میتونه سوتفاهم باشه. میتونستی همون جا از خودش بپرسی که هدفتون از ازدواج همینه؟
    خب شاید ایشون واقعا اینجور هدفی نداشته باشه.

ببین الان توی جامعه اکثریت دخترا دوست دارن مثل همسرشون شاغل و مستقل باشن، و اکثریت هم از خیلی از وظایفی که براشون تعریف شده مثل آشپزی کردن، تمیز کردن خونه، تربیت فرزند و .... سر باز میزنن. بنظر من توی هر خونه ای باید بوی آشپزی خانوم خونه بیاد، باید سرووضع خونه همیشه مرتب باشه، باید بالای سر بچه، پدر و مادرش باشن نه پرستارکودک.
    خب اینا چیزایی هستن که مرد از پسش بر نمیاد. چه بخوایم چه نخوایم بر عهده خانوم خونست.

بنظرم مردها حق دارن نگران اینجور مسائلی هم باشن. چون هیچی به اندازه کانون گرم خونواده مهم نیست.

با وجود همه این چیزا، بازم خانم ها حق دارن شاغل باشن هم برای اینکه درآمدی برای خودشون داشته باشن، هم از نظر اجتماعی به خود خانوم و به جامعه کمک میکنه.

پس خانوما بهتره که یه شغل سبک و پاره وقت داشته باشن که همه مسائل رعایت بشه.

بنظرم میتونستی بیشتر در این مورد با خواستگارت صحبت کنی، و بهشون این اعتماد رو میدادی که شاغل بودنت هیچ آسیبی به خانوم خونه بودنت نمیرسونه.

خط آخر نوشته ت نکته خیلی خوبی بود رنگو، دفعه بعد سعی میکنم بیشتر روش تاکید کنم
    امضای ایشان

32. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 03-25-2017 در ساعت 08:24 AM

34. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

اگه ایشون گفتن که از طرز فکرت خوششون اومده و باهات تفاهم داشت، مطمئنم دوباره خودش باهات تماس میگیره که راجب این مشکل بیشتر باهات صحبت کنه. معمولا پسرا یه دختر خوب رو راحت از دست نمیدن.

اگر که تماس نگرفتن، اشکالی نداره. شاید خودشون مشکل شخصی دیگه ای داشتن و شما خبر ندارید. از نظر من که حرفایی که زدی ایرادی نداشته و نباید ازین بابت ناراحت باشی.

امیدوارم هر چی که به خیر و صلاحت هست پیش بیاد و خوشبخت بشی عزیزم
    مرسی مهربون
    امضای ایشان

36. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام نغمه خانوم با این جمله کاملا مخالفم:درصورت صلاح دید سلب اختیار از همسر یا فرزندان برای انجام فعالیت هایی از جمله تحصیل و کار
    چون این حقوق شخصی یک انسان هست و جدا از مسائل دیگه هست.مثال میزنم براتون من دیدم پدری رو که صلاح نمیدونه دخترش بره دانشگاه و درس بخونه.مرد میتونه اداره کنه اما دیگه خدا نیست برای همه ی اعضای خانواده تعیین تکلیف کنه و بزرگترین دلیل منطقی این باشه:صلاح و حکمت نمیدونم!!در صورتی که صلاح اون دختر شاید به این باشه که در اینده با درس خوندن ادم بزرگی بشه.اینا همه حقوق شخصی هست و وقتی بچه به سن 18 سالگی میرسه حق انتخاب و ازادی برای خودش رو داره کسی نمیتونه اختیار رو از اون سلب گنه.بعد هم اینکه بگیم مرد رنیسه کاملا اشتباهه زندگی توافق هست نه رئیس بازی!!!!!به هر حال مرد که خدا نیست خیلی وقتا از این حرفایی مثل تا پیکتون در جهت دیکتاتوری استفاده میشه پس بهتره از این قوائد وضع نکنیم الکی.
    ویرایش توسط saba95 : 01-20-2017 در ساعت 03:59 PM

38. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نفقه زن به عهده مرد است مهریه به ذمه مرد است حتی خرج فرزندان به عهده مرد است چرا همیشه یک طرفه به قاضی می روید وقتی مردی ازدواج می کند به خاطر تامین معیشت خانوار دیگر نمی تواند ادامه تحصیل بدهد زن به راحتی در سایه و پناه شوهر می تواند به تحصیلاتش ادامه دهد چرا همیشه زنان از مردان طلبکارند

40. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    نفقه زن به عهده مرد است مهریه به ذمه مرد است حتی خرج فرزندان به عهده مرد است چرا همیشه یک طرفه به قاضی می روید وقتی مردی ازدواج می کند به خاطر تامین معیشت خانوار دیگر نمی تواند ادامه تحصیل بدهد زن به راحتی در سایه و پناه شوهر می تواند به تحصیلاتش ادامه دهد چرا همیشه زنان از مردان طلبکارند
    درسته نفقه به عهده ی مرد هست
    اما بعضی از مردها هستن که بعد ازدواجشون ادامه تحصیل میدن
    گذشته از این دخترا هم وقتی ازدواج می کنن خب باید مسئولیت هاشون رو انجام بدن و دیگه خیلی سخت میشه ادامه تحصیل بدن
    به این نتیجه میرسیم کلا مجردی بهتره هر کسی خونه ی پدریش درسشو بخونه.

41. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از نظرای خوبتون بچه ها

راستش من الان در مورد این موضوع خیلی درگیری فکری پیدا کردم
    دیدگاه اولی که نوشتم چیزیه که توی اکثر سایتای روانشناسی دارم میبینم و نظر اطرافیانم هم همینه
    دیدگاه دوم نظر خودمه

تا الان چند تا خواستگار رو به خاطر همین اختلاف نظر رد کردم
    آخرین مورد یه آقایی بود به نظر میرسید از همه نظر همفکریم، خدایی پسر خوب و منطقی و باشخصیتی بود و ظاهر و شرایطشم عالی بود
    اما وقتی در این مورد بحث شد نتونستیم به نتیجه برسیم و خب بهم خورد...
    یجورایی غیرمستقیم گفت دختری که چنین طرز فکری داشته باشه زن زندگی نیست
    واقعا دوست دارم اگه طرز فکر من اشتباست یه نفر روشنم کنه...

مرسی از نظرت سام
    ولی آخه میدونی هیچ پسری که نمیاد مستقیم بگه من با بقیه مشورت نمیکنم و به دیکتاتوری اعتقاد دارم!
    ولی برداشت غلط بعضیا از این حرف که مدیریت اصلی خانواده با مرده ،باعث میشه احساس تسلط و زورگویی پیدا کنند
    مثلا خیلی از مردا که بدون اطلاع و مشورت همسرشون جایی که خودشون صلاح میدونن پولشون سرمایه گذاری میکنن و چنین چیزی رو حق مسلم خودشون میدونن
    درصورتیکه به نظر من وقتی زن هم داره برای زندگی زحمت میکشه دیگه اون پولی که توی زندگیشون هست فقط مال مرد نیست، مال هردوشونه، هردو باهم باید براش تصمیم بگیرن

قربانت چه خوب که دوباره میخونمت خانومی، موافقم باهات

عزیزمی سارایی
    باهات موافقم .... بجز اون قسمت که نوشتی کدوم مرده که نخواد....
    سارا چیزی که من دارم میبینم پسرایی که شرایط اقتصادی و موقعیت اجتماعی بالایی دارند، و از خونواده سنتی هستند، دوست ندارن زنشون بره سره کار
    نقل قول میکنم پسره میگفت من خودم اونقدر پولدار هستم که هیچ دلیلی نمیبینم همسرم شاغل باشه، فقط و فقط همسرداری کنه کافیه
    حالا خب مثلا منی که 7 سال برای کاری که دوست داشتم تلاش کردم و درس خوندم، چون شوهرم پولداره و وظیفه زن هم تامین آرامش خانواده ست باید تموم رندگیم رو به همسرداری محدود کنم؟

بهار جونم مرسی از نظرت

فقط یه جمله خواستم به حرفای خوبت اضافه کنم
    به نظر من احساس وجدان میاره،
    پس تصمیمی که توش، علاوه بر عقل ، احساس هم دخیل باشه انسانی تره تا تصمیمی که صرفا عقلانی باشه

سلاام رزمریم عزیزمم

مرسی از نظرت حنا
    فدات نغمه جونم
    اجی این ک میگم هیچ مردی بدش نمیاد ته دل همه مردا نه همه ادما هست که طرفشون قدرت و تسلط بیشتر داشته باشه. همه ذاتا جذب ادمای قوی تر و مستقل تر میشن. این که بعضیشون مستقیم و غیرمستقیم دارن طرز فکر باباها و اجداد صد سال پیششونو دنبال میکنن به نظر من به خاطر ترسشونه یا دید بدی که به زن شاغل دارن. میترسن زنشون رو پای خودش واسه بعد یه مجسمه الکی که از خودشون و قدرتشون ساختن خراب شه پیش زنه. مثلا مرد فک میکنه قدرتش به پولشه خیلی وقتا مستقیم و غیر مستقیم داره زنو به خاطر وابستگی مالی ک داره کنترل میکنه. پولش براش حکم برگ برنده داره. واسه همین میترسه این برگ برنده خراب شه.
    (مث این فیلمه اتش بس 2)
    اصن مرد ک نباید برگ برندش پولش باشه. برگ برنده مرد دوست داشتن زنشه. اجی اصن اینا جاهلن. باید یه زن مستقل تخص یه دنده بخوره به پستشون باش تو یه داستان عاطفی سخت گیر کنن بفهمن دنیا دست کیه
    شایدم دیدش خراب شده. مثلا قبلا دیده یه زندگی ب خاطر تغییر رفتار زنه خراب شده الان میترسه این بلا سر خودشم بیاد بعد زن و زندگیشو ببازه.
    اینجوریه ک اصن زن شاغل مردو میترسونه. ب نظر من ک باید شرایطتو همون اول رک بگی همون طوری ک اون میگه. همین حرفی ک هفت سال درس خوندم و کارمو دوست دارم خودش بسه. اینم ک بحث پولو پیش میکشه اصلا ربطی نداره چون تو داری از علاقه و هدفت حرف میزنی. چرا اون فک میکنه بحث پوله؟ اگه دوست داری مستقل باشی اما ب خاطر شوهرت خونه نشین شی اونم ن از سر دوست داشتن طرف به خاطر شرایط، اصلا بعد یه مدت دپرس میشی. هر زنی مال خونه دار شدن نیست. اصن بعضی ادما اگه تو جامعه نباشن یا اصن هر ادمی اگه دنبال علاقه و هدفش نره افسرده میشه. اونوقت همون مرد حاضره پای این زن افسرده واسه؟
    نه
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 01-20-2017 در ساعت 06:02 PM

43. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها

اصن مرد ک نباید برگ برندش پولش باشه. برگ برنده مرد دوست داشتن زنشه.
    اجی اصن اینا جاهلن. باید یه زن مستقل تخص یه دنده بخوره به پستشون باش تو یه داستان عاطفی سخت گیر کنن بفهمن دنیا دست کیه
    عاشقتم یعنی سارا

ب نظر من ک باید شرایطتو همون اول رک بگی همون طوری ک اون میگه. همین حرفی ک هفت سال درس خوندم و کارمو دوست دارم خودش بسه. اینم ک بحث پولو پیش میکشه اصلا ربطی نداره چون تو داری از علاقه و هدفت حرف میزنی. چرا اون فک میکنه بحث پوله؟ اگه دوست داری مستقل باشی اما ب خاطر شوهرت خونه نشین شی اونم ن از سر دوست داشتن طرف به خاطر شرایط، اصلا بعد یه مدت دپرس میشی. هر زنی مال خونه دار شدن نیست. اصن بعضی ادما اگه تو جامعه نباشن یا اصن هر ادمی اگه دنبال علاقه و هدفش نره افسرده میشه. اونوقت همون مرد حاضره پای این زن افسرده واسه؟
    نه
    درست میگی این موارد را باید رک گفت ... تعارف که نداریم
    امضای ایشان

45. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    والا چیزی که ما داریم میبینیم تو جامعه زن وقتی متاهل میشه براش سخته ادامه تحصیل بده نمونه اش دوستای خودم یکیشون که دیگه نتونس بیاد دانشگاه چون میگفت شوهرم میگه به کارای خونه و به من نمیرسی و تمام زندگیت شده درست!!!!میگفت تا کتاب باز میکنم شوهرم عصبانی میشه.
    دوم اینکه تا دلتون بخواد ما تو دانشگاهمون مرد متاهل داریم پس اونا چین دقیقا؟!اتفاقا برعکسه مرد ازدواج میکنه با حمایت زنش به خیلی موفقیت میرسه نمونه اش پسرخاله ام که با حمایت زنش دکتر شد.اما زن ها که ازدواج میکنن مردا معمولا سد موفقیتشون میشن یا با تعصب که دوست ندارم بری کار کنی و محیط دانشگاه خوب نیست و این حرفا یا با خودخواهی و توقع اینکه زن باید صرفا به مردش توجه کنه تا به درس و تحصیل .برعکس حرفتون تا جایی که ما دیدیم.بعدشم الان زن ها کار میکنن و خرجی خودشون رو در میارن خیلیاشون حتی من دیدم خرج همسرشون رو هم میدن بعضی اوقات که در این باره همینجا چند تاپیک بود.
    ویرایش توسط saba95 : 01-20-2017 در ساعت 09:27 PM

47. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32935
    تشکـر
    32
    تشکر شده 24 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان

ممنون میشم اگه لطف کنید و نظرتون را چه مثبت چه منفی درباره دو پاراگراف پایین بنویسید.

دیدگاه اول:

هر اجتماعی، باید رئیس و بزرگی داشته باشد و قرآن ریاست خانواده را حق مرد دانسته است «الرّجالُ قوّامونَ علی النّساء...» «مردان سرپرست زنانند...»
    این موقعیت به خاطر وجود خصایصی در مرد است مانند ترجیح قدرت تفکر او بر نیروی عاطفه و احساسات.
    بدین ترتیب گرداننده اصلی خانواده مرد است که خط مشی و اهداف زندگی را تنظیم می‌کند و مدیریت داخل خانه را به زن واگذار می‌کند
    همانگونه که در حدیثی از رسول اکرم (ص) آمده است «الرَّجلُ راعٍ علی اهلِ بیتِهِ وَ کُلُ راعٍ مسئولٌ عَن رعیَتِه» «مرد سرپرست خانواده خویش است و هر سرپرستی مسئول زیردستان خود است».
    تعیین محل زندگی، تصمیم گیری درمورد سرمایه و پس انداز خانواده، درصورت صلاح دید سلب اختیار از همسر یا فرزندان برای انجام فعالیت هایی از جمله تحصیل و کار

اصلی ترین نقش زن در خانواده ، ایجاد آرامش برای اعضای خانواده میباشد ، یا به عبارت دیگر: همسرداری، خانه داری و پرورش فرزندان

دیدگاه دوم:

زن و مرد هرکدام به عنوان انسانی مستقل و کامل، دارای قوه تشخیص، تفکر و تعقل هستند.
    ازدواج تصمیمی است که دو نفر را با هم همراه میکند، تا هردو برای یکدیگر آرامش (روحی و جسمی) بیشتری جهت ادامه مسیر زندگی فراهم کنند.
    پس از ازدواج ، هرنوع تصمیم گیری اساسی و مهم در زندگی مشترک، در هر زمینه ای، با توافق و مشورت طرفین صورت میگیرد.
    همه افراد خانواده باید در راستای هدف اصلی خانواده که همان آرامش، کمال و خوشبختی تک تک اعضاست، تلاش و همیت داشته باشند و به یکدیگر کمک کنند.
    به نظرم این دوتا رو شما نباید اینطوری جلوی هم بزارین.
    یعنی با یک آیه یا حدیث نمیشه کل ماجرا رو بست چون واقعا طول و درازه.
    از نظر طبیعی برین جلو ، مردها و زنها تفاوتهایی دارن که هرکدوم رو برای کاری بهتر میکنه.مغز و بدن هرکدوم برای کاری مناسبه.
    برای مثال هیچ کس از یک خانوم انتظار نداره کارهای سنگین ساختمونی انجام بده از اون طرف یک مرد هم چندان علاقه ای به انجام کارهایی که معمولا خانومها انجام میدن نداره.
    اینها به خاطر تفاوتهای واقعی در هردو هست.
    اما گاهی لازمه هردو طرف به هم دیگه کمک کنن.
    امير مومنان امام علی عليه‌السلام فرمود: روزی در حالى كه فاطمه(س) نزدیک من نشسته بود و من عدس پاک می‌کردم، پیامبر صلی الله علیه و اله وارد شدند و فرمودند: ای اباالحسن! عرض كردم لبيك يا رسول اللَّه! فرمود: آنچه مي‌گويم بشنو زیرا من هیچ حرفی نمی‌زنم مگر اینکه به امر پروردگار است:
    -مردى كه به زن خود در خانه کمک كند، خدا ثواب یک سال عبادتی را که روزها روزه باشد و شبها به قیام و نماز ایستاده باشد به او می‌دهد.
    يا على خدمت نمي‌كند عيال خود را مگر کسی که صديق يا شهيد باشد يا مردي كه می خواهد خدا خير دنيا و آخرت را به عنایت کند.

کلا سعی کنین حالت سیاه و سفید به قضیه نگاه نکنین.
    یک مطلبی هم هست که شما نادیده میگیرین این که اگر شما سعی کنین قاطعیت و اعتماد بنفس شوهرتون رو به هر نحوی یا هر دلیلی پایین بیارین اثرش دوباره به خودتون برمیگرده.چون شوهرتون در بیرون هم دچار ضعف و شکست خواهد شد.
    پنج چيز است كه هر كس يكى از آنها را نداشته باشد، همواره در زندگى‏ اش كمبود دارد و كم خرد و دل نگران است: اول، تندرستى، دوم امنيت، سوم روزى فراوان، چهارم همراهِ همرأى. راوى پرسيد: همراهِ همرأى كيست؟ امام فرمودند: همسر و فرزند و همنشين خوب و پنجم كه در برگيرنده همه اينهاست، رفاه و آسايش است.
    سعی کنین دیدگاهتون رو کمی تعدیل تر کنین .

49. 3 کاربران زیر از داداش کایکو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم

میخوام راجع به آیه الرجال و قوامون الی النسا بگم
    این آیه به این معنا نیست که مرد حق داشته باشد چیزی را بر زن تحمیل کند و او را ناراحت کند چون در جایی دیگر داریم که خدا به مرد ها میگوید همسرانتان را آزرده خاطر نکنید و به آن درشت خویی نکنید و با آنها با ملاطفت رفتار کنید طوری که از هم رضایت داشته باشید
    معنای این آیه صرفا سرپرستی به معنا صاحب و مالک نیست در این جا بیشتر به این معنا هست که مرد به دلیل اینکه عموما نیروی جسمانیش از زن است وظیفه ی امرار معاش و تامین کامل زن را دارد(به زبان خودمون مرد نباید بذاره آب توی دل زنش ت************ بخوره) حال چه مرد ثروتمند باشد چه مرد فقیر
    در قرآن هیچ وقت نگفته که مرد حق دارد به زن مثل برده ی خودش نگاه کند و او را وادار به انجام کاری کند
    ویرایش توسط miss eli vrn : 01-21-2017 در ساعت 01:06 AM
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

51. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام دوستان

دیدگاه اول:

دیدگاه دوم:

سلام خدمت خواهر نغمه

مبارکا باشه

من با نظر همه دوستان و هر دو پاراگراف موافقم .

اما زن هر وظیفه یا نقشی در زندگی زناشوی داره مرد هم همونقدر و بیشتر مسئوله ، نمیشه گفت زن فقط برای آرامش خانواده و تربیت و خانه داری و ... است دین چنین چیزی نگفته .

برداشتی که من از قرآن داشتم زن ملکه است ، یعنی خیلی ارزشمند ، که میتونه فعالیت های اجتماعی هم داشته باشه ، و نمیشه فاکتور کلی بست هر کس باید خودش انتخاب کنه ...

به نظر من بهترین رئیس خدا و حقه ، هرکی حق گفت ، حتی اگر حرفی به ضررمون باشه ...

53. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    10

زندگی مشترک تمام بعد هاش باید مشترک باشه
    ما در عصر تکنولوژی و پیشرفت داریم زندگی میکنیم و اگر یکسری کار ها رو (مثل درس خوندن و انجام کار بیرونی که ازش لذت ببریم و ... ) انجام ندیم حس پویاییمون رو از دست میدیم و پژمرده میشیم اون وقت دیگر حتی زندگی کردن هم یادمون میره
    متاسفانه مرد های جامعه ی ما هنوز اینو یاد نگرفتند که وقتی هم خودشون و هم همسرشون با هم بیرون از خونه کار میکنند وظیفه اشونه داخل خونه هم باهم کار کنند نه اینکه کل بار مسئولیت خانه را بذارند برعهده ی زن!!!
    زن و مرد باید دوشادوش هم باشند نه مقابل هم زندگی مشترک که میدون جنگ نیست که بگیم حتما تو باید این کار و بکنی یا نکنی
    هر دو باید با توجه به شرایط به کم شدن سختی ها مشکلات روی دوش همدیگه بهم کنند با هم رفیق باشند همه چیزشونو با هم قسمت کنند به این میگن زندگی مشترک....
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

55. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    برداشتی که من از قرآن داشتم زن ملکه است ، یعنی خیلی ارزشمند ، که میتونه فعالیت های اجتماعی هم داشته باشه ،نمیشه فاکتور کلی بست هر کس باید خودش انتخاب کنه ...
    موافقم با حرفتون اما این تیکه ی آخرشو اصلاح میکنم
    خدا که مهربان تر از مادر هست هیچ وقت به ضرر بنده اش حرف نمیزنه
    متاسفانه درک ما از آیات کمه و شبهات خیلی زیاد وجود دارند و تفسیر های گوناگون وجود داره چه بسا ما گاهی فکر میکنیم مطلبی که خدا فرموده به ضررمونه اما اگر حقیقت مطلب رو بفهمیم یعنی تفسیر درست رو میفهمیم که هیچ چیز به ضررمون نیست
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

57. 4 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    موافقم با حرفتون اما این تیکه ی آخرشو اصلاح میکنم
    خدا که مهربان تر از مادر هست هیچ وقت به ضرر بنده اش حرف نمیزنه
    متاسفانه درک ما از آیات کمه و شبهات خیلی زیاد وجود دارند و تفسیر های گوناگون وجود داره چه بسا ما گاهی فکر میکنیم مطلبی که خدا فرموده به ضررمونه اما اگر حقیقت مطلب رو بفهمیم یعنی تفسیر درست رو میفهمیم که هیچ چیز به ضررمون نیست
    خواهش میکنم ، کاملاً قبول دارم .

منظورم از اینکه به ضررمونه یعنی در تمام مسائل زندگی ، مثلاً اگر حرف ما درست نبود بپذیریم و حق پذیر باشیم ، یا اگر حقی میگفتن تسلیم بشیم ، لجاجت ، غرور و... مانع خوشبختی نشه

مثلاً اگر یکی از زوجین با روابط اجتماعی افراطی مثل رفیق بازی مرد مشکل داشت و همسر گفتن که رفت و آمد زیاد با دوستان باعث لطمه به زندگی مشترک میشه ( و حق میگفتن و درست بود ) طرف بپذیرن و از اون خوشی با دوستان بگذرن . منظور از ضرر گذشت از منافع شخصی برای خانواده است ، که بازم برای خودمونه .

که به قول خودتون بله اگر بهتر نگاه کنیم ضرری نیست بلکه همش منفعته ، فقط باید زاویه دید و اهداف زندگی اصلاح بشه ...

59. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    10

خواهش میکنم ، کاملاً قبول دارم .

منظورم از اینکه به ضررمونه یعنی در تمام مسائل زندگی ، مثلاً اگر حرف ما درست نبود بپذیریم و حق پذیر باشیم ، یا اگر حقی میگفتن تسلیم بشیم ، لجاجت ، غرور و... مانع خوشبختی نشه

مثلاً اگر یکی از زوجین با روابط اجتماعی افراطی مثل رفیق بازی مرد مشکل داشت و همسر گفتن که رفت و آمد زیاد با دوستان باعث لطمه به زندگی مشترک میشه ( و حق میگفتن و درست بود ) طرف بپذیرن و از اون خوشی با دوستان بگذرن . منظور از ضرر گذشت از منافع شخصی برای خانواده است ، که بازم برای خودمونه .

که به قول خودتون بله اگر بهتر نگاه کنیم ضرری نیست بلکه همش منفعته ، فقط باید زاویه دید و اهداف زندگی اصلاح بشه ...
    بله دقیقا همین طوره هم مرد باید گذشت کنه و هم زن
    و هر کدام خودشونو صاحب اختیار همدیگه ندونند بلکه شریک هم بدونند و هم رو درک کنند این طور تمام کارهاشون قسمت میشه
    و بار مسئولیت فقط بر دوش یک نفر نمیوفته و هر دو در زندگی هم به پیشرفت خودشون و هم پیشرفت همسرشون کمک کنند نه اینکه یکی فقط باعث پیشرفت دیگری بشه و آن یکی بشه نبردبان و آن دیگری ازش بالا بره
    اگر زندگی به معنا واقعی کلمه مشترک باشه هر دو میتونند از کنار هم زندگی کردن لذت ببرند
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

61. 4 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

62. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام نغمه جان امیدوارم حالت خوب باشه عزیز

منم تا حدی نظرم با رز مریم یکیه

بیشتر نظرم روی دیدگاه دومه ولی خب یجورایی هنوز زن سنتی درونم دوست داره مرد حرف اخر رو بزنه

و میدونه که این چه احساس خوشایندیه برای یه مرد

درسته که تو زندگی رئیس و مدیر بودن معنی نداره ولی حقیقت اینه که تویه یه خونه به هرحال یک نفره که حرف آخر

رو میزنه درسته هردو نفر هم زن هم مرد قدرت تفکر و تصمیم گیری دارن و باید باهم مشورت کنن

اما بنظر من حرف آخر رو باید مرد خانواده بزنه چون مسئولیت زندگی با اونه البته این درصورتیه که مرد خانواده باید همه چیز رو در نظر بگیره

و تصمیم منطقی بگیره و تصمیمش باعث صدمه خوردن خانوم خونه نشه

چون همونطور که هممون میدونیم ما خانومها بیشتر احساساتمون رو درگیر مسائل میکنیم.

(البته در کل مرد خوب مردیه که حرف اخرو بزنه رو در اخر صحبت و تصمیم گیری ها بگه چشم )

ویرایش توسط سمیراه : 01-21-2017 در ساعت 10:56 AM
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

63. 4 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط داداش کایکو نمایش پست ها
    به نظرم این دوتا رو شما نباید اینطوری جلوی هم بزارین.
    یعنی با یک آیه یا حدیث نمیشه کل ماجرا رو بست چون واقعا طول و درازه.
    از نظر طبیعی برین جلو ، مردها و زنها تفاوتهایی دارن که هرکدوم رو برای کاری بهتر میکنه.مغز و بدن هرکدوم برای کاری مناسبه.
    برای مثال هیچ کس از یک خانوم انتظار نداره کارهای سنگین ساختمونی انجام بده از اون طرف یک مرد هم چندان علاقه ای به انجام کارهایی که معمولا خانومها انجام میدن نداره.
    اینها به خاطر تفاوتهای واقعی در هردو هست.
    اما گاهی لازمه هردو طرف به هم دیگه کمک کنن.
    امير مومنان امام علی عليه‌السلام فرمود: روزی در حالى كه فاطمه(س) نزدیک من نشسته بود و من عدس پاک می‌کردم، پیامبر صلی الله علیه و اله وارد شدند و فرمودند: ای اباالحسن! عرض كردم لبيك يا رسول اللَّه! فرمود: آنچه مي‌گويم بشنو زیرا من هیچ حرفی نمی‌زنم مگر اینکه به امر پروردگار است:
    -مردى كه به زن خود در خانه کمک كند، خدا ثواب یک سال عبادتی را که روزها روزه باشد و شبها به قیام و نماز ایستاده باشد به او می‌دهد.
    يا على خدمت نمي‌كند عيال خود را مگر کسی که صديق يا شهيد باشد يا مردي كه می خواهد خدا خير دنيا و آخرت را به عنایت کند.

کلا سعی کنین حالت سیاه و سفید به قضیه نگاه نکنین.
    یک مطلبی هم هست که شما نادیده میگیرین این که اگر شما سعی کنین قاطعیت و اعتماد بنفس شوهرتون رو به هر نحوی یا هر دلیلی پایین بیارین اثرش دوباره به خودتون برمیگرده.چون شوهرتون در بیرون هم دچار ضعف و شکست خواهد شد.
    پنج چيز است كه هر كس يكى از آنها را نداشته باشد، همواره در زندگى‏ اش كمبود دارد و كم خرد و دل نگران است: اول، تندرستى، دوم امنيت، سوم روزى فراوان، چهارم همراهِ همرأى. راوى پرسيد: همراهِ همرأى كيست؟ امام فرمودند: همسر و فرزند و همنشين خوب و پنجم كه در برگيرنده همه اينهاست، رفاه و آسايش است.
    سعی کنین دیدگاهتون رو کمی تعدیل تر کنین .
    ممنون ار مشارکت در بحث و حرفای خوبی که زدین و مخصوصا روایاتی که ضمیمه حرفاتونه... اما
    چند تا نکته را میخواستم راجع به صحبتتون بگم:
    اولا متوجه نمیشم از کجای حرفای من یا دوستان نتیجه گرفتین که ما میگیم قاطعیت و غرور مرد باید زیر سوال بره؟!! اصلا چنین حرفی نبود، غرور هیشکی تباید شکسته بشه
    منتها بعضی مردا یکم غرورشون زیادی حساسه! اگه هرچی گفتن همه نگن چشم، احساس میکنند بهشون بی احترامی شده
    به قول سارا درسته مردی گفتن و قاطعیتی... اما دیگه خدا که نیست

و دوم اینکه کسی منکر تفاوت های دو جنس نمیشه...
    هم روحی و هم جسمی زن و مرد متفاوت اند، وقتی از برابری صحبت میشه منظور برابری حقوق انسانیه.

و درمورد اینکه میگید سفید سیاه نبینیم...
    دیدگاه اول تمایل زیادی به مرد سالاری داره (جملات پاراگراف اول را من کاملا از سایتای روانشناسی و مذهبی کپی کردم من دراوردی نیست)
    در نقطه مقابل دیدگاه اول، میشه گفت دیدگاه فیمینیستی را داریم
    این دو رو میشه سیاه و سفید در نظر گرفت و هردو افراطی هستند و من باهاشون مخالفم

از نظر من دیدگاه دوم خاکستریه
    چون داره صراحتا میگه در هر زمینه ای همکاری و مشورت و رضایت طرفین! هرچی منطق حکم کنه نه فرد
    نظر هرکس محترمه، اما به نظر من تعدیل شده ترین حالت ممکن همینه
    امضای ایشان

65. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    سلام نغمه جان امیدوارم حالت خوب باشه عزیز

منم تا حدی نظرم با رز مریم یکیه

بیشتر نظرم روی دیدگاه دومه ولی خب یجورایی هنوز زن سنتی درونم دوست داره مرد حرف اخر رو بزنه

و میدونه که این چه احساس خوشایندیه برای یه مرد

درسته که تو زندگی رئیس و مدیر بودن معنی نداره ولی حقیقت اینه که تویه یه خونه به هرحال یک نفره که حرف آخر

رو میزنه درسته هردو نفر هم زن هم مرد قدرت تفکر و تصمیم گیری دارن و باید باهم مشورت کنن

اما بنظر من حرف آخر رو باید مرد خانواده بزنه چون مسئولیت زندگی با اونه البته این درصورتیه که مرد خانواده باید همه چیز رو در نظر بگیره

و تصمیم منطقی بگیره و تصمیمش باعث صدمه خوردن خانوم خونه نشه

چون همونطور که هممون میدونیم ما خانومها بیشتر احساساتمون رو درگیر مسائل میکنیم.

(البته در کل مرد خوب مردیه که حرف اخرو بزنه رو در اخر صحبت و تصمیم گیری ها بگه چشم )

سمیرا خانوم گلم، مرسی

زن سنتی درون رو خیلی خوب اومدی... تهش هردختری دلش میخواد مردش حامی و تکیه گاهش باشه

بعد شما که آقاتونم مثل خودتون این همه بافهم و کمالاته معلومه میای این چیزا رو میگی دیگه خدا برا هم نگهتون داره!
    امضای ایشان

67. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

سلام خدمت خواهر نغمه

سلام بر رضا1 عزیز

این جمله ت خیلی عالی بود، لایک
    امضای ایشان

68. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32935
    تشکـر
    32
    تشکر شده 24 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون ار مشارکت در بحث و حرفای خوبی که زدین و مخصوصا روایاتی که ضمیمه حرفاتونه... اما
    چند تا نکته را میخواستم راجع به صحبتتون بگم:
    اولا متوجه نمیشم از کجای حرفای من یا دوستان نتیجه گرفتین که ما میگیم قاطعیت و غرور مرد باید زیر سوال بره؟!! اصلا چنین حرفی نبود، غرور هیشکی تباید شکسته بشه
    منتها بعضی مردا یکم غرورشون زیادی حساسه! اگه هرچی گفتن همه نگن چشم، احساس میکنند بهشون بی احترامی شده
    به قول سارا درسته مردی گفتن و قاطعیتی... اما دیگه خدا که نیست

و دوم اینکه کسی منکر تفاوت های دو جنس نمیشه...
    هم روحی و هم جسمی زن و مرد متفاوت اند، وقتی از برابری صحبت میشه منظور برابری حقوق انسانیه.

و درمورد اینکه میگید سفید سیاه نبینیم...
    دیدگاه اول تمایل زیادی به مرد سالاری داره (جملات پاراگراف اول را من کاملا از سایتای روانشناسی و مذهبی کپی کردم من دراوردی نیست)
    در نقطه مقابل دیدگاه اول، میشه گفت دیدگاه فیمینیستی را داریم
    این دو رو میشه سیاه و سفید در نظر گرفت و هردو افراطی هستند و من باهاشون مخالفم

از نظر من دیدگاه دوم خاکستریه
    چون داره صراحتا میگه در هر زمینه ای همکاری و مشورت و رضایت طرفین! هرچی منطق حکم کنه نه فرد
    نظر هرکس محترمه، اما به نظر من تعدیل شده ترین حالت ممکن همینه
    به نظر من نمیشه بهش گفت مرد سالاری.هر کس گفته درست نتیجه گیری نکرده.بیشتر میشه گفت مرد احترامی و مرد پروری( لغت جدید با اجازه به زبان و ادبیات فارسی اضافه شد )
    شما نظر خودتون رو به همسرتون میگین و ایشون هم نظر خودش رو بعد سبک سنگین میکنین مال کدوم بهتره.
    مرد سالاری رو زمانی میشه گفت که مرد کلا از لحاظ اخلاقی و خرد مشکل داشته باشه ولی با وجود این بگه حرف حرف منه.خب این رو هیچ کس قبول نمیکنه.
    انشالله ازدواج کردین متوجه میشین که خانوما همونجوری که گفتن دوست دارن حرف آخر رو مرد بزنه به این خاطر که مرد بمونه.اگه قرار باشه برای هر کار ریز و درشتی از خانومش اجازه بگیره کلا بیرون از خونه هیچ کس براش ارزشی قائل نمیشه چون دیگه قاطعیت یک مرد رو نداره.
    کلا کلمه مرد سالاری رو از ذهنتون پاک کنین.خاستگار که اومد بگین نظرتون در مورد مشورت با همسر در مورد مسائل زندگی چیه ؟ اگه گفت اصلا یا خیلی کم اون موقع بله شاید بشه همچین چیزی گفت .ردش کنین بره ولی در بقیه موارد طبیعیه و جای سوال نداره.
    اتفاقا خانومها در ارائه پیشنهادات خوب به مردها خیلی عالین.مطمئن باشین یک مرد عاقل هیچ وقت یک حرف عاقلانه رو رد نمیکنه حتی اگه یک خانوم گفته باشه.

70. کاربران زیر از داداش کایکو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام من بعد از مدتها دوباره به سایت برگشتم اونم با چه سوال خوبی مواجه شدم چون خودم درگیرش بودم همیشه وبه نظرم مورد اول بهتره...همیشه یکی باید باشه که حرف آخرو بزنه و این به نفعه خانوادس من اصلا تعصبی نمی گم و کاریم ندارم دین چی میگه...توی هر جایی برای بهتر بودن و بهتر شدن بهتر اینه که یکی حرف آخرو بزنه البته به شرطی که اون آدم آدم خوبی باشه...خوب به معنای منطقی بودن و خبیث نبودن....نه به معنای کامل بودن...و حتی ممکنه مرد تصمیم اشتباهی بگیره و ما به عنوان زن نباید بگیم که اگه با من مشورت می کردی وضع بهتر از این میشد( توی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی خیلی خوب اینو توضیح داده....)تساوری بودن بهترین واژه برای زن و مرده اما به هیچ وجه به معنای یکجور عمل کردن نیست....خانه هم یه مجموعس و مدیر میخواد (فک کن مگه می شه یه مجموعه بدون مدیر باشهاصلا مگه میشه.... هرچقدرم مجموعه ی خوب و هم فکری باشن باز یکی باید حرف آخرو بزنه تا کار پیش بر): مدیر داخلی، مدیر خارجی.....مدیر داخی باید زن باشه چون تواناییشه...و مدیر بیرونی و مدیر کل باید مرد باشه چون توانایی اونه...نه این که زن نتونه متاسفانه نگاههای متحجرانه ی بیخود زنانه فورا در جواب این حرف میان می گن "خب زن مگه چیش کمتره اونم میتونه"باید بگیم چه ربطی داره...این قضیه مثل دو تا متخصص قلب و مغز میمونه....دلیلی نداره یکی کار اون یکیو بکنه چون برابرن ....هرکس تخصص خودشو داره هیچکدومم از اون یکی برتر و بالاتر نیست...

72. 3 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    سلام من بعد از مدتها دوباره به سایت برگشتم اونم با چه سوال خوبی مواجه شدم چون خودم درگیرش بودم همیشه وبه نظرم مورد اول بهتره...همیشه یکی باید باشه که حرف آخرو بزنه و این به نفعه خانوادس من اصلا تعصبی نمی گم و کاریم ندارم دین چی میگه...توی هر جایی برای بهتر بودن و بهتر شدن بهتر اینه که یکی حرف آخرو بزنه البته به شرطی که اون آدم آدم خوبی باشه...خوب به معنای منطقی بودن و خبیث نبودن....نه به معنای کامل بودن...و حتی ممکنه مرد تصمیم اشتباهی بگیره و ما به عنوان زن نباید بگیم که اگه با من مشورت می کردی وضع بهتر از این میشد( توی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی خیلی خوب اینو توضیح داده....)تساوری بودن بهترین واژه برای زن و مرده اما به هیچ وجه به معنای یکجور عمل کردن نیست....خانه هم یه مجموعس و مدیر میخواد (فک کن مگه می شه یه مجموعه بدون مدیر باشهاصلا مگه میشه.... هرچقدرم مجموعه ی خوب و هم فکری باشن باز یکی باید حرف آخرو بزنه تا کار پیش بر): مدیر داخلی، مدیر خارجی.....مدیر داخی باید زن باشه چون تواناییشه...و مدیر بیرونی و مدیر کل باید مرد باشه چون توانایی اونه...نه این که زن نتونه متاسفانه نگاههای متحجرانه ی بیخود زنانه فورا در جواب این حرف میان می گن "خب زن مگه چیش کمتره اونم میتونه"باید بگیم چه ربطی داره...این قضیه مثل دو تا متخصص قلب و مغز میمونه....دلیلی نداره یکی کار اون یکیو بکنه چون برابرن ....هرکس تخصص خودشو داره هیچکدومم از اون یکی برتر و بالاتر نیست...

مشکل اینه که خانمها فکر میکنند هم مغز هستن و هم قلب، در حالیکه نه مغز هستن و نه قلب

وای خدا چی گفتم؟

74. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام .من یه مدتی نبودم نمیدونم چرا یهویی اومدم دیرین دیرین ..........

به نظز من هرکسی در زندگی مشترک حق داره نظراتشو به طرف مقابلش بگه انقد جسارت باید داشته باشه که بیان کنه . واگر پاسخی هم شنید به نظر طرف مقابلش احترام بزاره . در مجموع زندگی مشترک باید به طرف مقابلت احترام بزاری و به عقایدش اهمیت بدی اینطوری هم اون طرف وقتی ببینه شما به نظزهاش احترام میزاری اونم به نظزهای شما احترام میزاره .
    خوب هر شخصی در یه خانواده بزرگ شده با یه عقایدی و یه افکاری مسلما باید نظرات و شیوه زندگیش با ما فرق داشته باشه پس باید بپذیریم وقتی شخصی رو به همسری پذیرفتیم باید با همه چیزهایش بپذیریم تمام عقایدش تمام افکارش و تمام نظزات و دیدگاهش نسبت به زندگی و مسایل روزمره .
    نباید توقع داشته باشیم طرف مقابل در جلسه اول ما هر نطری دادیم بگه چشم باید اول درباره مسایل کلی صحبت بشه تا به مرور یواش یواش که بیشتر با هم اشنا شدین اون وقت میتونی نظرات بهش بکی تا به یه نتیجه خوبی برسی.

75. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سمیرا خانوم گلم، مرسی

زن سنتی درون رو خیلی خوب اومدی... تهش هردختری دلش میخواد مردش حامی و تکیه گاهش باشه

بعد شما که آقاتونم مثل خودتون این همه بافهم و کمالاته معلومه میای این چیزا رو میگی دیگه خدا برا هم نگهتون داره!
    مرسی عزیزه دل امیدوارم همیشه دنیات اونطوری باشه که میپسندی
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

77. کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)