مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 40

موضوع: بحث آزاد: جایگاه زن و مرد در خانواده پس از ازدواج

1. Top | #31

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    دیوانه بمانید اما عاقلانه رفتار کنید خطر متفاوت بودن را بپذیرید اما بیاموزید بدون جلب توجه متفاوت باشید...
    شماره عضويت
    27442
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.85
    تشکـر
    2,160
    تشکر شده 2,207 بار در 1,056 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Konjkav
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : بحث آزاد: جایگاه زن و مرد در خانواده پس از ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    خواهش میکنم ، کاملاً قبول دارم .

منظورم از اینکه به ضررمونه یعنی در تمام مسائل زندگی ، مثلاً اگر حرف ما درست نبود بپذیریم و حق پذیر باشیم ، یا اگر حقی میگفتن تسلیم بشیم ، لجاجت ، غرور و... مانع خوشبختی نشه

مثلاً اگر یکی از زوجین با روابط اجتماعی افراطی مثل رفیق بازی مرد مشکل داشت و همسر گفتن که رفت و آمد زیاد با دوستان باعث لطمه به زندگی مشترک میشه ( و حق میگفتن و درست بود ) طرف بپذیرن و از اون خوشی با دوستان بگذرن . منظور از ضرر گذشت از منافع شخصی برای خانواده است ، که بازم برای خودمونه .

که به قول خودتون بله اگر بهتر نگاه کنیم ضرری نیست بلکه همش منفعته ، فقط باید زاویه دید و اهداف زندگی اصلاح بشه ...
    بله دقیقا همین طوره هم مرد باید گذشت کنه و هم زن
    و هر کدام خودشونو صاحب اختیار همدیگه ندونند بلکه شریک هم بدونند و هم رو درک کنند این طور تمام کارهاشون قسمت میشه
    و بار مسئولیت فقط بر دوش یک نفر نمیوفته و هر دو در زندگی هم به پیشرفت خودشون و هم پیشرفت همسرشون کمک کنند نه اینکه یکی فقط باعث پیشرفت دیگری بشه و آن یکی بشه نبردبان و آن دیگری ازش بالا بره
    اگر زندگی به معنا واقعی کلمه مشترک باشه هر دو میتونند از کنار هم زندگی کردن لذت ببرند
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

2. 4 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #32

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    این روزها کسی به خودش زحمت نمی دهد یک نفر را کشف کند! زیبایی هایش را بیرون بکشد ... تلخی هایش را صبر کند آدم های امروز دوستی های کنسروی می خواهند : یک کنسرو که فقط درش را باز کنند بعد یک نفر شیرین و مهربان از تویش بپرد بیرون و هی لبخند بزندو بگویدحق با توست...
    شماره عضويت
    19153
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    1,653
    تشکر شده 5,524 بار در 1,777 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    5

سلام نغمه جان امیدوارم حالت خوب باشه عزیز

منم تا حدی نظرم با رز مریم یکیه

بیشتر نظرم روی دیدگاه دومه ولی خب یجورایی هنوز زن سنتی درونم دوست داره مرد حرف اخر رو بزنه

و میدونه که این چه احساس خوشایندیه برای یه مرد

درسته که تو زندگی رئیس و مدیر بودن معنی نداره ولی حقیقت اینه که تویه یه خونه به هرحال یک نفره که حرف آخر

رو میزنه درسته هردو نفر هم زن هم مرد قدرت تفکر و تصمیم گیری دارن و باید باهم مشورت کنن

اما بنظر من حرف آخر رو باید مرد خانواده بزنه چون مسئولیت زندگی با اونه البته این درصورتیه که مرد خانواده باید همه چیز رو در نظر بگیره

و تصمیم منطقی بگیره و تصمیمش باعث صدمه خوردن خانوم خونه نشه

چون همونطور که هممون میدونیم ما خانومها بیشتر احساساتمون رو درگیر مسائل میکنیم.

(البته در کل مرد خوب مردیه که حرف اخرو بزنه رو در اخر صحبت و تصمیم گیری ها بگه چشم )

ویرایش توسط سمیراه : 01-21-2017 در ساعت 10:26 AM
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

4. 4 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #33

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    هرکه خود داند و خدای دلش، که چه دردیست در کجای دلش...
    شماره عضويت
    6459
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    1.19
    تشکـر
    4,980
    تشکر شده 3,559 بار در 1,074 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط داداش کایکو نمایش پست ها
    به نظرم این دوتا رو شما نباید اینطوری جلوی هم بزارین.
    یعنی با یک آیه یا حدیث نمیشه کل ماجرا رو بست چون واقعا طول و درازه.
    از نظر طبیعی برین جلو ، مردها و زنها تفاوتهایی دارن که هرکدوم رو برای کاری بهتر میکنه.مغز و بدن هرکدوم برای کاری مناسبه.
    برای مثال هیچ کس از یک خانوم انتظار نداره کارهای سنگین ساختمونی انجام بده از اون طرف یک مرد هم چندان علاقه ای به انجام کارهایی که معمولا خانومها انجام میدن نداره.
    اینها به خاطر تفاوتهای واقعی در هردو هست.
    اما گاهی لازمه هردو طرف به هم دیگه کمک کنن.
    امير مومنان امام علی عليه‌السلام فرمود: روزی در حالى كه فاطمه(س) نزدیک من نشسته بود و من عدس پاک می‌کردم، پیامبر صلی الله علیه و اله وارد شدند و فرمودند: ای اباالحسن! عرض كردم لبيك يا رسول اللَّه! فرمود: آنچه مي‌گويم بشنو زیرا من هیچ حرفی نمی‌زنم مگر اینکه به امر پروردگار است:
    -مردى كه به زن خود در خانه کمک كند، خدا ثواب یک سال عبادتی را که روزها روزه باشد و شبها به قیام و نماز ایستاده باشد به او می‌دهد.
    يا على خدمت نمي‌كند عيال خود را مگر کسی که صديق يا شهيد باشد يا مردي كه می خواهد خدا خير دنيا و آخرت را به عنایت کند.

کلا سعی کنین حالت سیاه و سفید به قضیه نگاه نکنین.
    یک مطلبی هم هست که شما نادیده میگیرین این که اگر شما سعی کنین قاطعیت و اعتماد بنفس شوهرتون رو به هر نحوی یا هر دلیلی پایین بیارین اثرش دوباره به خودتون برمیگرده.چون شوهرتون در بیرون هم دچار ضعف و شکست خواهد شد.
    پنج چيز است كه هر كس يكى از آنها را نداشته باشد، همواره در زندگى‏ اش كمبود دارد و كم خرد و دل نگران است: اول، تندرستى، دوم امنيت، سوم روزى فراوان، چهارم همراهِ همرأى. راوى پرسيد: همراهِ همرأى كيست؟ امام فرمودند: همسر و فرزند و همنشين خوب و پنجم كه در برگيرنده همه اينهاست، رفاه و آسايش است.
    سعی کنین دیدگاهتون رو کمی تعدیل تر کنین .
    ممنون ار مشارکت در بحث و حرفای خوبی که زدین و مخصوصا روایاتی که ضمیمه حرفاتونه... اما
    چند تا نکته را میخواستم راجع به صحبتتون بگم:
    اولا متوجه نمیشم از کجای حرفای من یا دوستان نتیجه گرفتین که ما میگیم قاطعیت و غرور مرد باید زیر سوال بره؟!! اصلا چنین حرفی نبود، غرور هیشکی تباید شکسته بشه
    منتها بعضی مردا یکم غرورشون زیادی حساسه! اگه هرچی گفتن همه نگن چشم، احساس میکنند بهشون بی احترامی شده
    به قول سارا درسته مردی گفتن و قاطعیتی... اما دیگه خدا که نیست

و دوم اینکه کسی منکر تفاوت های دو جنس نمیشه...
    هم روحی و هم جسمی زن و مرد متفاوت اند، وقتی از برابری صحبت میشه منظور برابری حقوق انسانیه.

و درمورد اینکه میگید سفید سیاه نبینیم...
    دیدگاه اول تمایل زیادی به مرد سالاری داره (جملات پاراگراف اول را من کاملا از سایتای روانشناسی و مذهبی کپی کردم من دراوردی نیست)
    در نقطه مقابل دیدگاه اول، میشه گفت دیدگاه فیمینیستی را داریم
    این دو رو میشه سیاه و سفید در نظر گرفت و هردو افراطی هستند و من باهاشون مخالفم

از نظر من دیدگاه دوم خاکستریه
    چون داره صراحتا میگه در هر زمینه ای همکاری و مشورت و رضایت طرفین! هرچی منطق حکم کنه نه فرد
    نظر هرکس محترمه، اما به نظر من تعدیل شده ترین حالت ممکن همینه

6. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #34

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6459
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    1.19
    تشکـر
    4,980
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    سلام نغمه جان امیدوارم حالت خوب باشه عزیز

منم تا حدی نظرم با رز مریم یکیه

بیشتر نظرم روی دیدگاه دومه ولی خب یجورایی هنوز زن سنتی درونم دوست داره مرد حرف اخر رو بزنه

و میدونه که این چه احساس خوشایندیه برای یه مرد

درسته که تو زندگی رئیس و مدیر بودن معنی نداره ولی حقیقت اینه که تویه یه خونه به هرحال یک نفره که حرف آخر

رو میزنه درسته هردو نفر هم زن هم مرد قدرت تفکر و تصمیم گیری دارن و باید باهم مشورت کنن

اما بنظر من حرف آخر رو باید مرد خانواده بزنه چون مسئولیت زندگی با اونه البته این درصورتیه که مرد خانواده باید همه چیز رو در نظر بگیره

و تصمیم منطقی بگیره و تصمیمش باعث صدمه خوردن خانوم خونه نشه

چون همونطور که هممون میدونیم ما خانومها بیشتر احساساتمون رو درگیر مسائل میکنیم.

(البته در کل مرد خوب مردیه که حرف اخرو بزنه رو در اخر صحبت و تصمیم گیری ها بگه چشم )

سمیرا خانوم گلم، مرسی

زن سنتی درون رو خیلی خوب اومدی... تهش هردختری دلش میخواد مردش حامی و تکیه گاهش باشه

بعد شما که آقاتونم مثل خودتون این همه بافهم و کمالاته معلومه میای این چیزا رو میگی دیگه خدا برا هم نگهتون داره!

8. Top | #35

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6459
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    1.19
    تشکـر
    4,980
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام خدمت خواهر نغمه

به نظر من بهترین رئیس خدا و حقه ، هرکی حق گفت ، حتی اگر حرفی به ضررمون باشه ...
    سلام بر رضا1 عزیز

این جمله ت خیلی عالی بود، لایک

9. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #36

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32935
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.26
    تشکـر
    32
    تشکر شده 24 بار در 15 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    ممنون ار مشارکت در بحث و حرفای خوبی که زدین و مخصوصا روایاتی که ضمیمه حرفاتونه... اما
    چند تا نکته را میخواستم راجع به صحبتتون بگم:
    اولا متوجه نمیشم از کجای حرفای من یا دوستان نتیجه گرفتین که ما میگیم قاطعیت و غرور مرد باید زیر سوال بره؟!! اصلا چنین حرفی نبود، غرور هیشکی تباید شکسته بشه
    منتها بعضی مردا یکم غرورشون زیادی حساسه! اگه هرچی گفتن همه نگن چشم، احساس میکنند بهشون بی احترامی شده
    به قول سارا درسته مردی گفتن و قاطعیتی... اما دیگه خدا که نیست

و دوم اینکه کسی منکر تفاوت های دو جنس نمیشه...
    هم روحی و هم جسمی زن و مرد متفاوت اند، وقتی از برابری صحبت میشه منظور برابری حقوق انسانیه.

و درمورد اینکه میگید سفید سیاه نبینیم...
    دیدگاه اول تمایل زیادی به مرد سالاری داره (جملات پاراگراف اول را من کاملا از سایتای روانشناسی و مذهبی کپی کردم من دراوردی نیست)
    در نقطه مقابل دیدگاه اول، میشه گفت دیدگاه فیمینیستی را داریم
    این دو رو میشه سیاه و سفید در نظر گرفت و هردو افراطی هستند و من باهاشون مخالفم

از نظر من دیدگاه دوم خاکستریه
    چون داره صراحتا میگه در هر زمینه ای همکاری و مشورت و رضایت طرفین! هرچی منطق حکم کنه نه فرد
    نظر هرکس محترمه، اما به نظر من تعدیل شده ترین حالت ممکن همینه
    به نظر من نمیشه بهش گفت مرد سالاری.هر کس گفته درست نتیجه گیری نکرده.بیشتر میشه گفت مرد احترامی و مرد پروری( لغت جدید با اجازه به زبان و ادبیات فارسی اضافه شد )
    شما نظر خودتون رو به همسرتون میگین و ایشون هم نظر خودش رو بعد سبک سنگین میکنین مال کدوم بهتره.
    مرد سالاری رو زمانی میشه گفت که مرد کلا از لحاظ اخلاقی و خرد مشکل داشته باشه ولی با وجود این بگه حرف حرف منه.خب این رو هیچ کس قبول نمیکنه.
    انشالله ازدواج کردین متوجه میشین که خانوما همونجوری که گفتن دوست دارن حرف آخر رو مرد بزنه به این خاطر که مرد بمونه.اگه قرار باشه برای هر کار ریز و درشتی از خانومش اجازه بگیره کلا بیرون از خونه هیچ کس براش ارزشی قائل نمیشه چون دیگه قاطعیت یک مرد رو نداره.
    کلا کلمه مرد سالاری رو از ذهنتون پاک کنین.خاستگار که اومد بگین نظرتون در مورد مشورت با همسر در مورد مسائل زندگی چیه ؟ اگه گفت اصلا یا خیلی کم اون موقع بله شاید بشه همچین چیزی گفت .ردش کنین بره ولی در بقیه موارد طبیعیه و جای سوال نداره.
    اتفاقا خانومها در ارائه پیشنهادات خوب به مردها خیلی عالین.مطمئن باشین یک مرد عاقل هیچ وقت یک حرف عاقلانه رو رد نمیکنه حتی اگه یک خانوم گفته باشه.

11. کاربران زیر از داداش کایکو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #37

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14282
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.35
    تشکـر
    365
    تشکر شده 395 بار در 163 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

سلام من بعد از مدتها دوباره به سایت برگشتم اونم با چه سوال خوبی مواجه شدم چون خودم درگیرش بودم همیشه وبه نظرم مورد اول بهتره...همیشه یکی باید باشه که حرف آخرو بزنه و این به نفعه خانوادس من اصلا تعصبی نمی گم و کاریم ندارم دین چی میگه...توی هر جایی برای بهتر بودن و بهتر شدن بهتر اینه که یکی حرف آخرو بزنه البته به شرطی که اون آدم آدم خوبی باشه...خوب به معنای منطقی بودن و خبیث نبودن....نه به معنای کامل بودن...و حتی ممکنه مرد تصمیم اشتباهی بگیره و ما به عنوان زن نباید بگیم که اگه با من مشورت می کردی وضع بهتر از این میشد( توی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی خیلی خوب اینو توضیح داده....)تساوری بودن بهترین واژه برای زن و مرده اما به هیچ وجه به معنای یکجور عمل کردن نیست....خانه هم یه مجموعس و مدیر میخواد (فک کن مگه می شه یه مجموعه بدون مدیر باشهاصلا مگه میشه.... هرچقدرم مجموعه ی خوب و هم فکری باشن باز یکی باید حرف آخرو بزنه تا کار پیش بر): مدیر داخلی، مدیر خارجی.....مدیر داخی باید زن باشه چون تواناییشه...و مدیر بیرونی و مدیر کل باید مرد باشه چون توانایی اونه...نه این که زن نتونه متاسفانه نگاههای متحجرانه ی بیخود زنانه فورا در جواب این حرف میان می گن "خب زن مگه چیش کمتره اونم میتونه"باید بگیم چه ربطی داره...این قضیه مثل دو تا متخصص قلب و مغز میمونه....دلیلی نداره یکی کار اون یکیو بکنه چون برابرن ....هرکس تخصص خودشو داره هیچکدومم از اون یکی برتر و بالاتر نیست...

13. 3 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #38

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.34
    تشکـر
    2,308
    تشکر شده 1,054 بار در 659 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    سلام من بعد از مدتها دوباره به سایت برگشتم اونم با چه سوال خوبی مواجه شدم چون خودم درگیرش بودم همیشه وبه نظرم مورد اول بهتره...همیشه یکی باید باشه که حرف آخرو بزنه و این به نفعه خانوادس من اصلا تعصبی نمی گم و کاریم ندارم دین چی میگه...توی هر جایی برای بهتر بودن و بهتر شدن بهتر اینه که یکی حرف آخرو بزنه البته به شرطی که اون آدم آدم خوبی باشه...خوب به معنای منطقی بودن و خبیث نبودن....نه به معنای کامل بودن...و حتی ممکنه مرد تصمیم اشتباهی بگیره و ما به عنوان زن نباید بگیم که اگه با من مشورت می کردی وضع بهتر از این میشد( توی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی خیلی خوب اینو توضیح داده....)تساوری بودن بهترین واژه برای زن و مرده اما به هیچ وجه به معنای یکجور عمل کردن نیست....خانه هم یه مجموعس و مدیر میخواد (فک کن مگه می شه یه مجموعه بدون مدیر باشهاصلا مگه میشه.... هرچقدرم مجموعه ی خوب و هم فکری باشن باز یکی باید حرف آخرو بزنه تا کار پیش بر): مدیر داخلی، مدیر خارجی.....مدیر داخی باید زن باشه چون تواناییشه...و مدیر بیرونی و مدیر کل باید مرد باشه چون توانایی اونه...نه این که زن نتونه متاسفانه نگاههای متحجرانه ی بیخود زنانه فورا در جواب این حرف میان می گن "خب زن مگه چیش کمتره اونم میتونه"باید بگیم چه ربطی داره...این قضیه مثل دو تا متخصص قلب و مغز میمونه....دلیلی نداره یکی کار اون یکیو بکنه چون برابرن ....هرکس تخصص خودشو داره هیچکدومم از اون یکی برتر و بالاتر نیست...

مشکل اینه که خانمها فکر میکنند هم مغز هستن و هم قلب، در حالیکه نه مغز هستن و نه قلب

وای خدا چی گفتم؟

15. Top | #39

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    7052
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.13
    تشکـر
    6,699
    تشکر شده 1,275 بار در 637 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

سلام .من یه مدتی نبودم نمیدونم چرا یهویی اومدم دیرین دیرین ..........

به نظز من هرکسی در زندگی مشترک حق داره نظراتشو به طرف مقابلش بگه انقد جسارت باید داشته باشه که بیان کنه . واگر پاسخی هم شنید به نظر طرف مقابلش احترام بزاره . در مجموع زندگی مشترک باید به طرف مقابلت احترام بزاری و به عقایدش اهمیت بدی اینطوری هم اون طرف وقتی ببینه شما به نظزهاش احترام میزاری اونم به نظزهای شما احترام میزاره .
    خوب هر شخصی در یه خانواده بزرگ شده با یه عقایدی و یه افکاری مسلما باید نظرات و شیوه زندگیش با ما فرق داشته باشه پس باید بپذیریم وقتی شخصی رو به همسری پذیرفتیم باید با همه چیزهایش بپذیریم تمام عقایدش تمام افکارش و تمام نظزات و دیدگاهش نسبت به زندگی و مسایل روزمره .
    نباید توقع داشته باشیم طرف مقابل در جلسه اول ما هر نطری دادیم بگه چشم باید اول درباره مسایل کلی صحبت بشه تا به مرور یواش یواش که بیشتر با هم اشنا شدین اون وقت میتونی نظرات بهش بکی تا به یه نتیجه خوبی برسی.

16. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #40

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    این روزها کسی به خودش زحمت نمی دهد یک نفر را کشف کند! زیبایی هایش را بیرون بکشد ... تلخی هایش را صبر کند آدم های امروز دوستی های کنسروی می خواهند : یک کنسرو که فقط درش را باز کنند بعد یک نفر شیرین و مهربان از تویش بپرد بیرون و هی لبخند بزندو بگویدحق با توست...
    شماره عضويت
    19153
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.40
    تشکـر
    1,653
    تشکر شده 5,524 بار در 1,777 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سمیرا خانوم گلم، مرسی

زن سنتی درون رو خیلی خوب اومدی... تهش هردختری دلش میخواد مردش حامی و تکیه گاهش باشه

بعد شما که آقاتونم مثل خودتون این همه بافهم و کمالاته معلومه میای این چیزا رو میگی دیگه خدا برا هم نگهتون داره!
    مرسی عزیزه دل امیدوارم همیشه دنیات اونطوری باشه که میپسندی
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

18. کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)