صفحه 2 از 7 1234 ...
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 333

موضوع: بحث آزاد : حجاب چادر یا مانتو ؟

22254
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بحث آزاد : حجاب چادر یا مانتو ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    یکیش شما کسی این حرف بزنه روش وایسا ،چرا دفاع نمی کنی پس؟ هرکی هم بگه چادر فلان خودش دور از حضور ادم نفهمی هستش...
    برادر من ،من توی موقعیتش حتما مخالفتمو ابراز میکنم اما ذهن جامعه مسموم تر از این حرفهاست این طرز فکر توی جامعه ریشه کرده شده یک روکش سیمانی حالا شما بیا با چکش روش بکوب تا خراب بشه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

اول از همه چیز که پوشش یه چیز کاملا شخصی هستش ، در صورتی که لطمه ای به بقیه افراد جامعه نزنه ، یعنی اگر عرف یک جامعه اینه که با تاپ و شلوارک بیان بیرون ، ولی یه نفط لخت بیاد بیرون ، اون داره به بقیه افراد لطمه میزنه و جامعه باید باهاش برخورد کنه .

نظر کلی شخص بنده در باب حجاب (که به اطرافیانم هم همیشه گفتم ) اینه که جوری لباس بپوشید و آرایش داشته باشید که اگه کنار خیابون منتظر تاکسی وایساده بودید ، ماشین غریبه غیر تاکسی براتون بوق نزنه .

بنده همون قدر که از ترکیب چادر+روبنده متنفرم ، از ساپورت و مانتوی جلو باز هم متنفرم ، هر دوش افراطی گریه . هم قایم بودن بیش از حد باعث ایجاد فساد میشه ، هم پیدا بودن بیش از حد . به شخصه بنده اگر بخوام کسی را انتخاب کنم یکی که حد وسط زا داشته باشه ، مانتوی معمولی که تنگ نباشه . (البته مانتوی جلوباز و ساپورت اصلا در شان یک انسان سالم و خوانواده دار نیست (نظر شخصی بنده هستش ، آدم سالم از تحریک مردهای جامعش لذت نمیبره) و لباس شلوار معمولی بدون روسری و شال به مراتب بهتر هستش )

یه مورد خیلی خیلی مهم هم که هییچکسی بهش دقت نمیکنه تعریف حجاب هستش ! توی ایران اکثرا حجاب را به پیدا بودن یا نبودن موی سر نسبت میدن ، در صورتی که اگر یک نظر سنجی ایجاد بشه که از مردها بپرسه ، شما بین دو مورد که اولی موی سرش پیدا باشه ولی لباسش تنگ نباشه و پوشیده باشه و انحناهای بدنش پیدا نباشه ( یه تیپ اروپایی توی فصل پاییز) بیشتر تحریک میشید ، یا یکی که یک تار موش پیدا نباشه ولی پوشش جوری باشه که انحاناهای بدنش پیدا باشه(یه تیپ تابستونی خاورمیانه مثلا لبنانی ) ؟ بنده قسم میخورم که بالای 50 درصد مردها مورد دوم را انتخاب میکنن .

3. 6 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    اول از همه چیز که پوشش یه چیز کاملا شخصی هستش ، در صورتی که لطمه ای به بقیه افراد جامعه نزنه ، یعنی اگر عرف یک جامعه اینه که با تاپ و شلوارک بیان بیرون ، ولی یه نفط لخت بیاد بیرون ، اون داره به بقیه افراد لطمه میزنه و جامعه باید باهاش برخورد کنه .

نظر کلی شخص بنده در باب حجاب (که به اطرافیانم هم همیشه گفتم ) اینه که جوری لباس بپوشید و آرایش داشته باشید که اگه کنار خیابون منتظر تاکسی وایساده بودید ، ماشین غریبه غیر تاکسی براتون بوق نزنه .

بنده همون قدر که از ترکیب چادر+روبنده متنفرم ، از ساپورت و مانتوی جلو باز هم متنفرم ، هر دوش افراطی گریه . هم قایم بودن بیش از حد باعث ایجاد فساد میشه ، هم پیدا بودن بیش از حد . به شخصه بنده اگر بخوام کسی را انتخاب کنم یکی که حد وسط زا داشته باشه ، مانتوی معمولی که تنگ نباشه . (البته مانتوی جلوباز و ساپورت اصلا در شان یک انسان سالم و خوانواده دار نیست (نظر شخصی بنده هستش ، آدم سالم از تحریک مردهای جامعش لذت نمیبره) و لباس شلوار معمولی بدون روسری و شال به مراتب بهتر هستش )

یه مورد خیلی خیلی مهم هم که هییچکسی بهش دقت نمیکنه تعریف حجاب هستش ! توی ایران اکثرا حجاب را به پیدا بودن یا نبودن موی سر نسبت میدن ، در صورتی که اگر یک نظر سنجی ایجاد بشه که از مردها بپرسه ، شما بین دو مورد که اولی موی سرش پیدا باشه ولی لباسش تنگ نباشه و پوشیده باشه و انحناهای بدنش پیدا نباشه ( یه تیپ اروپایی توی فصل پاییز) بیشتر تحریک میشید ، یا یکی که یک تار موش پیدا نباشه ولی پوشش جوری باشه که انحاناهای بدنش پیدا باشه(یه تیپ تابستونی خاورمیانه مثلا لبنانی ) ؟ بنده قسم میخورم که بالای 50 درصد مردها مورد دوم را انتخاب میکنن .
    دقیقا با همه حرفهاتون من موافقم در مورد مو هم نظرمو بگم اونم اینه که مو برای یک خانم جنبه زیبایی داره و بیرون بودن حتی یک تار مو طبق احادیث ودینمون اسلام گناهه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

5. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    دقیقا با همه حرفهاتون من موافقم در مورد مو هم نظرمو بگم اونم اینه که مو برای یک خانم جنبه زیبایی داره و بیرون بودن حتی یک تار مو طبق احادیث ودینمون اسلام گناهه
    1. بنده حرفی از دین نزدم ( هر چند جایی توی قرآن به صورت کاملا صریح حرفی از موی زن زده نشده ، اگه هست آیه اش را بنویسید ، حدیث بحثش جداست)
    2. حجاب اجباری باعث ایجاد فساد فجیعی هست که توی کشور داره موج میزنه .
    3. انسان موجود به ذات آزاد و کنکجکاو غیر سیتمی هستش و با هر زورگویی میخواد مخالفت کنه .
    4. کشور عزیزمو ایران ، غیر از مسلمان ، مسیحی ، کلیمی ، زرتشتی ، بی دین و ... داره که از دید مسلک اونها ، پیدا بودن مو گناه حساب نمیشه . ولی از بدشانسیشون اینجا حجاب اجباری هستش و دارن کاری را میکنن که به هیچ وجه مطلوبشون نیست و کاملا زورکی داره بهشون تحمیل میشه . اگه برعکسش بود میگفتید باید به اعتقاد ما ( داشتن حجاب) احترما بگذارن ، در صورتی که اقلیت های عزیز هیچ وقت نگفتن که باید به اعتقاد ما ( عدم حجاب ) احترام بگذارید .
    5. عکسهای تاریخی زیادی از دوران انقلاب خودمون هست که خانم چادری ، با آقای سیبیلو و یقه باز ، هم شانه با خانم بی حجاب ( تنها حجاب سر نداشتن ، با پوشش واقعا مناسب ) به دنبال پیشبرد هدفشون ، یعنی مبارزه باظلم هستن . بدون کوچکترین تنش و فسادی ، اون موقع کسی دنبال کثافت کاری بود میرفت کاباره ، نه اینکه توی اینستا و تلگرم دختر مردم را برای کثافت کاری خودش فریب بده .
    6. مورد 2 را ده بار بخونید و ببینید حق با بنده هست یا خیر .

7. 3 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

برادر من ،من توی موقعیتش حتما مخالفتمو ابراز میکنم اما ذهن جامعه مسموم تر از این حرفهاست این طرز فکر توی جامعه ریشه کرده شده یک روکش سیمانی حالا شما بیا با چکش روش بکوب تا خراب بشه
    جامعه اینجوری یک سری چادریا منگل می دونند ، اونا بر می گردند به این یکی ها هرزه می دونند...

خدا داند ،حرفی ندارم ....

9. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

به نظرم این بحران حجابی که الان هست بر میگرده به دوره رضا خان که کشف حجاب کردند ولی بعد انقلاب اسلامی که حجاب یک جورایی اجباری شده واین دو تا تغییر بنظرم یک محیط مسمومی رو بوجود آورده که پیامدش رو هم الان میبینیم علتشم اینه یک باره خواستند360درجه تغییر انجام بدن الان هم اگه دارند حجاب رو بالاجبار نگهش میدارند جامعه بیشتر صدمه میبینه
    امضای ایشان

10. 2 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

مسئله حجاب رو نباید از منظر زور بهش توجه کرد بلکه باید فرهنگ سازی بشه بقول دوستمون آقا احسان باید به عدم حجاب هم احترام گذاشت اما خود حجاب هم واسه افراد بی حجاب دارای مفهومه یک انسان سوای دین واعتقاداتش اینو باور داره که یک انسان در بدو بوجود اومدنش برای پوشش خودش از شاخ و برگ درختان استفاده میکرده خوب این کاملا اینو میرسونه یک انسان با حجاب واقعا پیوند خورده پس حتی اون فرد بی حجاب هم بعنوان یک انسان یک حد حجابی رو هم برای خودش قائل میشه که غیر این باشه دیگه فرقی با یک حیوان وچهارپا نخواهد داشت
    ویرایش توسط mohammad365 : 03-07-2016 در ساعت 04:58 PM
    امضای ایشان

12. 2 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24191
    تشکـر
    106
    تشکر شده 26 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظر من چادر یا مانتو نداره هر دو پوشش مناسبی هستند و انتخاب هرکدوم از اینا سلیقه ایه، اون خود شخص هست که به نوع پوششی که داره ارزش میده،ممکنه خانمی مانتویی باشه اما پوشش و نوع آرایششون جوری باشه که باعث جلب توجه نشه اما شخصی هم چادر سر کنن اما پوشش و رفتارشون جوری باشه که باعث جلب توجه بشه و باعث بشه دید بدی نسبت به چادر ایجاد بشه....
    اما این موضوع که بعضی از خانم ها حرمت چادر رو حفظ نکردن هم قبول دارم و بنظرم این افراد بخاطر دوست نداشتن چادر و اینکه گاها بخاطر فشار خانواده و محیط کارشون مجبور به این نوع پوشش هستن بر میگرده،من خودم سال سوم دانشگاه با آگاهی و شناخت پوشش چادر رو انتخاب کردم در حالی که حتی پدرم مخالفم بودن،من با خواست خودم این پوشش رو انتخاب کردم پس براش ارزش قائلم،قبل از انتخاب این پوشش حجاب مسئله مهمی برای من نبود اما بعد از چادری شدنم سعی کردم حرمت چیزی که رو که انتخاب کردم حفظ کنم و با رفتار و نوع پوش زیر چادرم باعث این نشم که دید بدی به چادر در اطرافیانم ایجاد بشه.

14. 4 کاربران زیر از شعله کبود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شعله کبود نمایش پست ها
    بنظر من چادر یا مانتو نداره هر دو پوشش مناسبی هستند و انتخاب هرکدوم از اینا سلیقه ایه، اون خود شخص هست که به نوع پوششی که داره ارزش میده،ممکنه خانمی مانتویی باشه اما پوشش و نوع آرایششون جوری باشه که باعث جلب توجه نشه اما شخصی هم چادر سر کنن اما پوشش و رفتارشون جوری باشه که باعث جلب توجه بشه و باعث بشه دید بدی نسبت به چادر ایجاد بشه....
    اما این موضوع که بعضی از خانم ها حرمت چادر رو حفظ نکردن هم قبول دارم و بنظرم این افراد بخاطر دوست نداشتن چادر و اینکه گاها بخاطر فشار خانواده و محیط کارشون مجبور به این نوع پوشش هستن بر میگرده،من خودم سال سوم دانشگاه با آگاهی و شناخت پوشش چادر رو انتخاب کردم در حالی که حتی پدرم مخالفم بودن،من با خواست خودم این پوشش رو انتخاب کردم پس براش ارزش قائلم،قبل از انتخاب این پوشش حجاب مسئله مهمی برای من نبود اما بعد از چادری شدنم سعی کردم حرمت چیزی که رو که انتخاب کردم حفظ کنم و با رفتار و نوع پوش زیر چادرم باعث این نشم که دید بدی به چادر در اطرافیانم ایجاد بشه.
    به شدت با نظرتون موافقم
    امضای ایشان

16. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24191
    تشکـر
    106
    میزان امتیاز
    0

17. 4 کاربران زیر از شعله کبود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

الان اینو بگم مانتوهای امروزی بیشترشون مناسب نیستند هم خیلی کوتاه شدند هم تنگ خوب اینم بر میگرده به طراحهای لباس نمیدونم طراحهای لباس اصلا داریم یا نه ولی بیشتر طراحی های لباس یکجورایی غربی هستش واین طراحی ها با فرهنگ ما ایرانیها جور در نمیاد
    امضای ایشان

19. 5 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24191
    تشکـر
    106
    میزان امتیاز
    0

Red face پاسخ : بحث آزاد : حجاب چادر یا مانتو ؟

[QUOTE=mohammad365;166698]به شدت با نظرتون موافقم[/QUOTE

21. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

الان اینو بگم مانتوهای امروزی بیشترشون مناسب نیستند هم خیلی کوتاه شدند هم تنگ خوب اینم بر میگرده به طراحهای لباس نمیدونم طراحهای لباس اصلا داریم یا نه ولی بیشتر طراحی های لباس یکجورایی غربی هستش واین طراحی ها با فرهنگ ما ایرانیها جور در نمیاد
    آخ آخ دقیقااااااا

22. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

بجای این حرف ها دعا کنیم برای ظهور امام غایب ...دنیا بیشتر از هر موقعی به حضور یک ولی یک حجت نیاز داره
    ویرایش توسط ghazal1 : 03-07-2016 در ساعت 07:41 PM

24. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

قضاوت از روی لباس!!!!!همچین چیزی بنظرم دیگه نباید وجود داشته باشه......با این طرز فکر یعنی همه چادریا خوب!!!!همه مانتوییا بد!!!!آخه این یعنی چی!!....

26. 2 کاربران زیر از delaram1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    بجای این حرف ها دعا کنیم برای ظهور امام غایب ...دنیا بیشتر از هر موقعی به حضور یک ولی یک حجت نیاز داره

به جای دعا برای ظهور منجی هر کدوممون بخشی از اون تغییری باشیم که منجی قراره انجام بده حالا حالا ها نیاز به منجی نیست . خودمون خودمونو درست کنیم قشنگتره تا یکی بخواد درستمون کنه ؛)

28. 2 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

30. 5 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

به جای دعا برای ظهور منجی هر کدوممون بخشی از اون تغییری باشیم که منجی قراره انجام بده حالا حالا ها نیاز به منجی نیست . خودمون خودمونو درست کنیم قشنگتره تا یکی بخواد درستمون کنه ؛)
    نخیرم..دیسلایک

32. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

این حرفمو تو تایپک یکی از بچه ها زدم گفتم اینجا هم بذارم ***همه ماها میدونیم که هرکشوری پوشش خودش رو داره ولی ممکن پوشش از نظر. عقیده هرکی یه جوری باشه و ممکن درست باشه ولی چون عرفه جامعه چیز دیگه ای میگه باید هم رنگ جماعت شد مثلا کت دامن بلند یا بلوز شلوار بلند یه پوشش هست. ولی برا جامعه ما ایرانی ها جا نیافتاده. خب این نوع پوشش ها به کنار... میرسیم به پوشش تو کشور ایران مانتو شلوار مناسب یا چادر مناسب. .. خب حالا این دونوع پوشش ما تو جامعه باز افراطی باشه باعث جلب توجه هم بشه جالب نیست. و نادرست مثل دوتا عکسی که میذارم جفتش باعث جلب توجه ! متوجه منظورم. که هستید؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

33. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

این حرفمو تو تایپک یکی از بچه ها زدم گفتم اینجا هم بذارم ***همه ماها میدونیم که هرکشوری پوشش خودش رو داره ولی ممکن پوشش از نظر. عقیده هرکی یه جوری باشه و ممکن درست باشه ولی چون عرفه جامعه چیز دیگه ای میگه باید هم رنگ جماعت شد مثلا کت دامن بلند یا بلوز شلوار بلند یه پوشش هست. ولی برا جامعه ما ایرانی ها جا نیافتاده. خب این نوع پوشش ها به کنار... میرسیم به پوشش تو کشور ایران مانتو شلوار مناسب یا چادر مناسب. .. خب حالا این دونوع پوشش ما تو جامعه باز افراطی باشه باعث جلب توجه هم بشه جالب نیست. و نادرست مثل دوتا عکسی که میذارم جفتش باعث جلب توجه ! متوجه منظورم. که هستید؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

36. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

37. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    http://forum.moshaver.co/f205/پوشش-زنان-ایرانی-28449/

دور هخامنش همچی هم شبیه چادر که مد نظر همه هست نیست

بیشتر شال های بلند. روی مو و پوشش تن ماکسی هستش
    ویرایش توسط پریماه. : 03-07-2016 در ساعت 11:46 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

38. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Esmiz نمایش پست ها
    من جا داره اینجا دو نکته رو بگم
    اولیش: این حتما شنیدین (اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسامانی ماست) مهم نیست که کی چادر می پوشه مهم ذات چادره تو فرهنگ مخصوصا تو جوامع باز کسی حجاب کامل داره یعنی به اسلام اعتقاد داره و قوانین اون پذیرفته توی کشور های خارجی این بیشتر معلومه چون بانوان با حجاب رو راحت می شه با بقیه تشخیص داد کسی هم زورش نکرده حجاب داشته باشن توی ایران هم کسی رو زور نکردن حتما چادر داشته باشه پس خانم های محجب در خارج و خانم های چادری در ایران به طوری خود رو جوری جلوه داده که بیشتر از بقیه به قوانین اسلام پایبنده به خاطر همین کسی از یک خانم چادری توقع نداره کار هایی رو انجام بده که خلاف قوانین اسلامه اما متاسفانه توی ایران این اتفاق می افته یه تعداد از بانوانی که چادر به سر می کنن دلیلش رو هم نمی دونم اصلا به اون چادری که پوشیدن اعتقادی ندارن طرف نه نماز می خونه نه روزه می گیره به قول دوستان 20 تا دوست پسرم داره اونوقت چادر سرش می کنه اینه که اصل چادر واسه انسان های مقید به دین هست و من هنوز هم نمی دونم خراب کردن چادر چه سودی برای اونا که با چادر هر غلطی می کنن داره پس: چادر به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از چادری های ماست.

نکته دوم: این نکته بیشتر نظر شخصی شاید دلیل منطقی هم نداشته باشه(با توجه به اینکه الان چادر ها از یه مدل به چندین مدل تبدیل شده و مانتو ها هم به چند صد مدل رسیده اینجا بانوان رو به دو قسمت با حجاب چادری ها و مانتو های کامل و بی حجاب که شامل ساپورت مانتو های تنگ و...هست تقسیم می کنم که شامل بانوان مانتویی با حجاب خوب هم می شه) حتما این ضرب المثل رو شنیدید که گشنگی نکشیدی عاشقی یادت بره یا اینکه بی پولی حتما عامل بدبختی هست اما پولداری هم صد در صد عامل خوشبختی نیست نظر منم اینه که بی حجابی حتما عامل ناپاکی هست اما حجاب هم صد در صد عامل پاکی نیست اصلا خنده داره شما کسی رو که یه یه مانتو پوشیده کل بدنش افتاده ببرون و شلواری پوشیده که از کاغذ نازک تره رو پاک بخونی.

امیدوارم مفید بوده باشه

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk
    شما از کجا میدونی زنی که به قول شما کل بدنش افتاده بیرون و شلوار کاغذی پوشیده پاک نیست ؟؟؟

درسته احتمال جذب ناپاکان چندین برابره واسش ولی شاید خودشو حفظ کرده شاید فرهنگشه

40. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط مروارید30 نمایش پست ها
    چادر رو دوست ندارم پاکی به چادری بودن نیست
    ولی تا الان هر چی خانم یا دختر چادری دیدم همشون خیلی پاک بودن
    خانمی که خودش چادر رو انتخاب کرده باشه و فقط به خاطر مذهبی بودن خانوادش اینکارو نکنه خیلی بهش احترام میزارم
    اینارو درباره کی میگی خانومای 40.50 ساله

یا دختر 18 .20 ساله

42. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15760
    تشکـر
    792
    تشکر شده 133 بار در 89 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اینارو درباره کی میگی خانومای 40.50 ساله

یا دختر 18 .20 ساله
    جفتشون

44. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    یه مطلب دیگه هم یادم رفت بگم در مورد حجاب خودمه من وقتی پیش دانشگاهی بودم خاله ام میگفت دیگه بزرگ شدی و بهتره که چادر بپوشی و میخواست خوش پیشقدم بشه و برام چادر بگیره منم استقبال کردم ولی داداشم که متوجه شد گفت نیازی نیست تو چادر بپوشی و به شدت با خالم مخالفت کرد که این افراطی بازیارو یاد من نده البته چند تا دلیل بیان کرد از جمله اینکه من اندامم درشت نیست که بخوام بپوشونم و اینکه چادر پوشیدن خیلی برام سخته البته من اون موقع کوله هم مینداختم حرفاش هم بی راه نبود خلاصه از بس از این حرفا زد منم منصرف شدم ولی خب بعد ها یعنی هنوزم که هنوزه بعضی وقتا احساس میکنم باید چادر بپوشم هرچند چادر نمیپوشم ولی حجابم بد نیست و سعی میکنم محجبه باشم همیشه البته این مدت هم تحقیق کردم میگن تو اسلام چادر حجاب برتر هست اما خب واجب نیست و مستقیم هم لفظ چادر تو قرآن اشاره نشده من به شخصه خیلی حجاب چادر رو قبول دارم و خیلی دوس دارم اما خب برام سخته نگه داشتنش و میترسم چادر بپوشم نتونم از پسش بر بیام و بقیه بهم بخندن و یه چیز دیگه هم هست به نظر شخصی من میگم اگه دختر چادر بپوشه باید به هر دلیلی که از خونه بیرون میره سرش باشه نه اینکه بعضا برای مراسمای خاص بپوشه به نظرتون این غلطه؟
    من چادر شناس نیستم ولی مثلا تو مجالس محرم و فاطمیه که میرم میبینم دخترا بعضیاشون مانتو اومدن میگم به خودم کاش چادر سر کرده بودن بهتر بود البته نظر شخصیمه

45. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

بابت بحث مزاحمت که قبلا منم این اعتقاد را داشتم ولی الان ندارم چون دیدم چادری ها هم اسیر مزاحمان هستند

خودمونی به ساپورتیه میگه شبی چند به چادریه میگه زیر چادر چه سایزی قایم کردی ( چیزایی که بارها شنیدم)

47. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram1 نمایش پست ها
    قضاوت از روی لباس!!!!!همچین چیزی بنظرم دیگه نباید وجود داشته باشه......با این طرز فکر یعنی همه چادریا خوب!!!!همه مانتوییا بد!!!!آخه این یعنی چی!!....
    ما سه قرنه داریم حقلمون را پاره میکنیم تو این تایپیک که به نتیجه برسیم چادریا خوبن ؟ مانتویی بدن؟

49. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

جفتشون
    چه جور خانواده ای؟

51. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15760
    تشکـر
    792
    میزان امتیاز
    9

چه جور خانواده ای؟
    معمولا خانواده های مذهبی چادرین

52. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

معمولا خانواده های مذهبی چادرین
    خب بحث من خانواده های متوسط چادری بود .مذهبی هارو کار ندارم

53. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15760
    تشکـر
    792
    میزان امتیاز
    9

خب بحث من خانواده های متوسط چادری بود .مذهبی هارو کار ندارم
    من ندیدم خانواده های متوسط چادر سرشون کنن

54. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

حجاب چادر مختص مذهبیون نیست

55. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26087
    تشکـر
    255
    تشکر شده 155 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

شنو از چادر که در توصیف زن تار و پودش با تو می گوید سخن

تار و پودم را شرافت تافته تا شرافت را به عصمت بافته

در کلاس حفظ تقوی و شرف دختران درند و چادر چون صدف

بهترین سرمایه زن چادر است زانکه زن را زینت زن چادر است

چادر از بهر زنان الزامی است بهر زن بی چادری ناکامی است

حفظ چادر در سرای اقتدار دختران را هست تاج افتخار

حفظ چادر حفظ دین و مذهب است شیوه زهرا و درس زینب است

حفظ چادر حافظ ناموس هاست پاسدار حیله جاسوس هاست

حفظ چادر نص قرآن مجید قفل جنت را بود تنها کلید

حفظ چادر سد فحشا می شود رو سفیدی نزد زهرا می شود

حفظ چادر چاره ساز کار هاست حافظ گل از هجوم خارهاست

حفظ چادر زخم ها را مرحم است دست رد بر سینه نامحرم است

حفظ چادر التیام درد هاست سد محکم در بر نامرد هاست
    امضای ایشان

دوست داشتن مثل نماز میمونه ،

وقتی نیت کردی

دیگه نباید اطرافتو نگاه کنی...!

56. کاربران زیر از بهنام1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

پسری که بخواد. نگاه دختر کنه میکنه و تیکه رو بهش میندازه ادم هیز هیزه

اصل بد نیکو نگردد زانکه بنیادش بد است.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

58. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

ما سه قرنه داریم حقلمون را پاره میکنیم تو این تایپیک که به نتیجه برسیم چادریا خوبن ؟ مانتویی بدن؟
    در کل منظورم اینه از روی لباس هیچ اظهارنظری نمیشه روی شخصیت افراد داشت.......اینقدر با موردایی برخوردم که به این نتیجه رسیدم

60. کاربران زیر از delaram1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    تشکر شده 91 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ...بحث آژاد : حجاب .چادر .مانتو...

نقل قول نوشته اصلی توسط haaasaaa نمایش پست ها
    این که چرا چادر می پوشن رو خودتون جواب دادید . چون قبلا ها هر دختری چادر می پوشید همه می گفتن نجیب هست و خیلی پاکه این ها هم الان همه کار انجام میدن و چادر می پوشن که بگن خیلی پاکیم . در اصل خیلی از چادری ها حرمت حجاب و چادر رو خراب کردن . البته داخل بحث چادر منظور فقط دخترهای امروزی این حالات رو دارن که بین اونا هم [replacer_a]ستسنا وجود داره
    خیلی از دخترا بخاطر اجبار خانواده چادر میپوشن ....
    به نظر من کسی که خودش چادر رو انتخاب کرده بهش پایبنده .
    ولی اینا که ظاهری چادر میپوشن .....در واقع نپوشن بهتره .
    ادم باید خودش باشه . نه این که 7 رنگ باشه

62. 4 کاربران زیر از رها75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

من ندیدم خانواده های متوسط چادر سرشون کنن
    مذهبی و متوسط ینی چی؟ مذهبی ینی مذهبی افراطی متوسط ینی مذهبی متوسط؟؟؟ اگه اینطوره ما تو فمیلامون زیاد داریم که متوسطن و چادر سر می کنن. شاید تو جامعه هم زیاد باشن ما نشناسیم شاید هم واقعا کم باشن.

64. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    بله. از زمان زردشت پیامبر و دوره ی هخامنشیان ثبت شده که زنان ایرانی موهای خود و بیشتر زینت های بدنشان را در جامعه می پوشاندند و کلا جز فرهنگشان بود و ایران کشوری بود که فساد در ان رایج نبوده و مکانی مانند کاواره و ... در ایران به ان اختصاص داده نشده بود (بر خلاف یونان و رم در ان زمان) و فساد جرم شمرده میشده. بعد که اسلام امد چادر اسلامی در اواخر دوران ساسانیان وارد ایران شد. البته اگر در دربار شاهان ایرانی هم چادری نبوده پوششی مانند گذشته وجود داشته.

65. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

لایک

66. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها

پسری که بخواد. نگاه دختر کنه میکنه و تیکه رو بهش میندازه ادم هیز هیزه

اصل بد نیکو نگردد زانکه بنیادش بد است.
    اره. به اینا میگن چشم چرون. پارسال بهار دسته جمعی رفته بودیم زیارت... (با چادر رفت زیارت بعد پسره داشت چشم چرونی میکرد اونجا) خخخخخخ جدی درسته خواننده اینو نگفت ولی بدون چادر کسی زیارت نمی رفت از همون اول. (البته واژه چشم چرون رو گفت) کلا حرمت این چیزا نگه داشته میشه. مثلا حمیرا جون خودش تو محرم اهنگ نمی داد بیرون...... ولی خداییش همه چشم چرون نیستن...... دبیر ما هر سال کشور خارجی میره به ما میگفت تو خیابونای اونجا اصلا حواست اینجور مثل ایران به کسی پرت نمیشه چون خودشون رو جذاب نشون نمیدن و ارایش به مفهوم ایرانی نمی کنن و بعد نمی ریزن تو خیابون. مگر جشنی و فلانی باشه تو اون جشن کنسرت یا .... با ارایش میان میرقصن البته دختر و پسر با هم که بعدا کار به... البته بگم اینو با خنده نمی گفتا. دبیر ما ادمیه سخت مذهبی اما با مذهبش دیگران رو اذیت نمی کنه. منظورش هم از حواس پرت شدن تو ایران این نبود که من با این چیزا حال کنم. خوب اونم مشکل جامعه رو میدونست کلی گفت. یه دبیر دیگه داشتیم خیلی بی ادب بود و امر به معروف بی ادبی میکرد.... می گفت این دخترا رو نبینین خوشگلن تو خیابون اینطوری راه میرن لباشون قرمزه. اینا صبح پاشن حالتون از ریخت و هیکل و بوی دهنشون به هم میخوره مسواک که نمی زنن. خخخخخخ خداییش خیلی بی ادب بود این دبیر ما.

67. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رها75 نمایش پست ها
    خیلی از دخترا بخاطر اجبار خانواده چادر میپوشن ....
    به نظر من کسی که خودش چادر رو انتخاب کرده بهش پایبنده .
    ولی اینا که ظاهری چادر میپوشن .....در واقع نپوشن بهتره .
    ادم باید خودش باشه . نه این که 7 رنگ باشه
    چرا موقع رضا شاه اینطور بود. شاید اون موقع مردم حجاب داشتن بیشتر یه نوع عادت ، ینی یه نو فرهنگ شده بود واسشون و فرهنگ درست و غلطش رو ادم انجام میده و بعضیا دلیل درست بودنش رو نمی دونستن و اینکه اگاهی دینی افراد پایین بود هرچند عملشون دینی بود. و بعد انقلاب این ادامه داشت تااینکه ارتباط با غیر دین در انواع رسانه ها بیشتر شد و تحت تبلیغ و تاثیر و فکر اونا قرار گرفتیم و فکر غلطشون تو بعضی خانواده ها افتاد و مقصر اصلی ماییم که چرا نگفتیم فکر ما به چه دلیل درسته که اون افراد ضد دین بیان خیلی راحت به مردم بگن این غلطه. در حالی که از چیزی که فطرت انسان قبول داره و درسته به راحتی میشه دفاع کرد تا اینکه ردش کرد. عدم اگاهی مردم ما و عدم تلاش برای ترویج اگاهی و مبارزه با ترویج فرهنگ غربی باعث شده کم کم تو این ده سال اخیر اوج تغییر عقاید رو داشته باشیم تبلیغ میتونه با خوب نشون دادن چیز بد و بد نشون دادن چیز خوب باشه. بدتر از همه شاید مردم دیدن غربی ها دارن شعار مازادی و مردم دوستی و درستی سر میدن و از این طرف می بینن بعضی از افراد دینی فرد درستی نیستن و باز هم عدم اگاهی باعث شده که مردم مشکل رو از دین بدونن نه اینکه بگن اقا مثلا این فرد که نادرست کاره فقط لباس دین داره و خود دین نیست و متاسفانه ما تو کشور خودمون نمی دتونیم درست تبلیغ کنیم چه برسه که تو جهان تازه با این وضع که کل دنیا دست افراده نادرسته و بازار دنیا با اون می گرده. از طرفی دیگه عقایدی که در مورد این به وجود امد که چطوری باید با پسر خوب یا دختر خوب ازدواج کرد و این بیشتر به سمت قیافه و وضع رفت که مردم دنبال دختر خوشگلن و پولدار و دخترا هم همینطور دنبال پسر .... که این هنوز اون قدرا پیشرفت نکرده که نشه جلوشو گرفت و باید اطلاع رسانی از هدف زندگی و ازدواج و معیار دختر و پسر خوب بشه. هر پسری دوس داره زنش خوشگل باشه و هر دختری دوس داره شوهرش خوشتیپ اما در عین حال اخلاق و رفتار درست هم باید باشه و خیلی چیزای دیگه که خیلیا نمی دونن و فقط با قیافه حال می کنن اخه زندگی رو شاید لذت با قیافه دونستن و کلا منظورم اینه که فکر مردم در مورد ازدواج و زندگ نادرسته..... که این فکر نادرست باعث تربیت فرزندانی با فکر نادرست میشه که بر میگرده به خانواده ای که شما گفتی و هر چی که هست به خاطر عدم اگاهی درسته. همه و همه چه تو خانواده و چه تو جامعه. حالا باید همه تلاش کنن تا این اگاهی برگرده. همه باید رفع مشکل هم تلاش کنن. شما برای من من برای شما تلاش کنم..... خیلی حرفای ریزبینانه تر میشه زد که خودش خیلی جای بحث داره.

اینو از لینک زیر به یکی دیگه گفتم کپی پیست کردم حرفاتو تایید می کنم:

http://forum.moshaver.co/f74/%D8%AD%...tml#post167495

69. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    تشکر شده 91 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1 نمایش پست ها
    چرا موقع رضا شاه اینطور بود. شاید اون موقع مردم حجاب داشتن بیشتر یه نوع عادت ، ینی یه نو فرهنگ شده بود واسشون و فرهنگ درست و غلطش رو ادم انجام میده و بعضیا دلیل درست بودنش رو نمی دونستن و اینکه اگاهی دینی افراد پایین بود هرچند عملشون دینی بود. و بعد انقلاب این ادامه داشت تااینکه ارتباط با غیر دین در انواع رسانه ها بیشتر شد و تحت تبلیغ و تاثیر و فکر اونا قرار گرفتیم و فکر غلطشون تو بعضی خانواده ها افتاد و مقصر اصلی ماییم که چرا نگفتیم فکر ما به چه دلیل درسته که اون افراد ضد دین بیان خیلی راحت به مردم بگن این غلطه. در حالی که از چیزی که فطرت انسان قبول داره و درسته به راحتی میشه دفاع کرد تا اینکه ردش کرد. عدم اگاهی مردم ما و عدم تلاش برای ترویج اگاهی و مبارزه با ترویج فرهنگ غربی باعث شده کم کم تو این ده سال اخیر اوج تغییر عقاید رو داشته باشیم تبلیغ میتونه با خوب نشون دادن چیز بد و بد نشون دادن چیز خوب باشه. بدتر از همه شاید مردم دیدن غربی ها دارن شعار مازادی و مردم دوستی و درستی سر میدن و از این طرف می بینن بعضی از افراد دینی فرد درستی نیستن و باز هم عدم اگاهی باعث شده که مردم مشکل رو از دین بدونن نه اینکه بگن اقا مثلا این فرد که نادرست کاره فقط لباس دین داره و خود دین نیست و متاسفانه ما تو کشور خودمون نمی دتونیم درست تبلیغ کنیم چه برسه که تو جهان تازه با این وضع که کل دنیا دست افراده نادرسته و بازار دنیا با اون می گرده. از طرفی دیگه عقایدی که در مورد این به وجود امد که چطوری باید با پسر خوب یا دختر خوب ازدواج کرد و این بیشتر به سمت قیافه و وضع رفت که مردم دنبال دختر خوشگلن و پولدار و دخترا هم همینطور دنبال پسر .... که این هنوز اون قدرا پیشرفت نکرده که نشه جلوشو گرفت و باید اطلاع رسانی از هدف زندگی و ازدواج و معیار دختر و پسر خوب بشه. هر پسری دوس داره زنش خوشگل باشه و هر دختری دوس داره شوهرش خوشتیپ اما در عین حال اخلاق و رفتار درست هم باید باشه و خیلی چیزای دیگه که خیلیا نمی دونن و فقط با قیافه حال می کنن اخه زندگی رو شاید لذت با قیافه دونستن و کلا منظورم اینه که فکر مردم در مورد ازدواج و زندگ نادرسته..... که این فکر نادرست باعث تربیت فرزندانی با فکر نادرست میشه که بر میگرده به خانواده ای که شما گفتی و هر چی که هست به خاطر عدم اگاهی درسته. همه و همه چه تو خانواده و چه تو جامعه. حالا باید همه تلاش کنن تا این اگاهی برگرده. همه باید رفع مشکل هم تلاش کنن. شما برای من من برای شما تلاش کنم..... خیلی حرفای ریزبینانه تر میشه زد که خودش خیلی جای بحث داره.

اینو از لینک زیر به یکی دیگه گفتم کپی پیست کردم حرفاتو تایید می کنم:

http://forum.moshaver.co/f74/%D8%AD%...tml#post167495

حرفاتونو قبول دارم .شاید بیشتر این مشکلات برمیگرده به خانواده ها.
    مثال خانواده ای رو میزنم که چادرین (نمیگم مذهبی یا غیر مذهبی ) . خب ناخوداگاه دختر خانواده هم باید چادر بپوشه .در این بین هیچ توضیحی به این دختر داده نمیشه که چرا باید چادر بپوشی .اصلا ارزش چادری که سرت میکنی چقدره .
    فقط اون دختر طبق این که مادر خاله ها عمه ها همه چادرین چادر سرش میکنه تا زمانی که راهنمایی و اوایل دبیرستان هست زیاد مشکلی براش پیش نمیاد و دغدغه اینو نداره که چرا باید چادر بپوشه(البته این به محیط اطرافش و دوستاش بستگی داره)
    اما زمانی که بیشتر وارد اجتماع میشه و دوستای بیشتری پیدا میکنه .با افراد بیشتری ارتباط برقرار میکنه .استفاده از اینترنت شبکه های مجازی و ......
    خودشو با بقیه مقایسه میکنه . الان هست که این سوال در ذهنش نقش میبنده که واقعا چرا من باید چادر بپوشم ؟ایا من واقعا چادر رو دوست دارم یا بهم تحمیل شده؟
    این سوالا زمانی براش پیش میاد که توی حساس ترین دوره ی سنی هست و نیاز به توجه و جلب توجه شدیدا دو اون دختر زیاده.
    حالا بخاطر اگاهی هایی که از قبل به اون داده نشده ممکنه از چادر متنفر بشه و دور از چشم خانواده اونو نپوشه یا این که برای ارضای خودش و جبران این تحمیل دست به کارای دیگه بزنه.
    اون دختر توی این سن تازه داره شخصیتش شکل میگیره و تازه داره میفهمه که کیه و چی میخواد .شاید عقیده داشت که بدون چادر هم میشه خوب بود(البته این یه مثال هست شاید هم یه دختر توی این سن خودش چادر رو قبول داشته باشه) ولی به خاطر جوی که توی خانواده هست نتونه نظرش رو بیان کنه و به این فکر میکنه که اگه من به خانوادم بگم میخوام چادر رو کنار بزارم یه فاجعه بشه.
    و راهی رو در پیش میگیره که بتونه از این جو فرار کنه حالا یا ازدواج با فردی که با خودش هم عقیده هست .یا دانشگاه رفتن در شهر هایی غیر از شهر خودشون به دور از خانواده.که مطمئنن این ها خیلی اسیب های بدتری به دنبال داره.

70. کاربران زیر از رها75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26087
    تشکـر
    255
    تشکر شده 155 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

فقط چادر چادر چادر در اخر مانتو وچادر
    امضای ایشان

دوست داشتن مثل نماز میمونه ،

وقتی نیت کردی

دیگه نباید اطرافتو نگاه کنی...!

72. کاربران زیر از بهنام1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام سوال :

آیا هر زن یا دختری که چادریه انسان پاکی هستش ؟

آیا هر زن و دختری که ساپورتیه ناپاک هستش ؟؟

آیا داشتن یا نداشتن یه تیکه پارچه به اسم چادر نشان بر پاک بودنه

واقعا دیگه کسی پیدا میشه که هنو تو شیش و بش این سوالای مسخره باشه

74. کاربران زیر از دختر شاد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رها75 نمایش پست ها
    حرفاتونو قبول دارم .شاید بیشتر این مشکلات برمیگرده به خانواده ها.
    مثال خانواده ای رو میزنم که چادرین (نمیگم مذهبی یا غیر مذهبی ) . خب ناخوداگاه دختر خانواده هم باید چادر بپوشه .در این بین هیچ توضیحی به این دختر داده نمیشه که چرا باید چادر بپوشی .اصلا ارزش چادری که سرت میکنی چقدره .
    فقط اون دختر طبق این که مادر خاله ها عمه ها همه چادرین چادر سرش میکنه تا زمانی که راهنمایی و اوایل دبیرستان هست زیاد مشکلی براش پیش نمیاد و دغدغه اینو نداره که چرا باید چادر بپوشه(البته این به محیط اطرافش و دوستاش بستگی داره)
    اما زمانی که بیشتر وارد اجتماع میشه و دوستای بیشتری پیدا میکنه .با افراد بیشتری ارتباط برقرار میکنه .استفاده از اینترنت شبکه های مجازی و ......
    خودشو با بقیه مقایسه میکنه . الان هست که این سوال در ذهنش نقش میبنده که واقعا چرا من باید چادر بپوشم ؟ایا من واقعا چادر رو دوست دارم یا بهم تحمیل شده؟
    این سوالا زمانی براش پیش میاد که توی حساس ترین دوره ی سنی هست و نیاز به توجه و جلب توجه شدیدا دو اون دختر زیاده.
    حالا بخاطر اگاهی هایی که از قبل به اون داده نشده ممکنه از چادر متنفر بشه و دور از چشم خانواده اونو نپوشه یا این که برای ارضای خودش و جبران این تحمیل دست به کارای دیگه بزنه.
    اون دختر توی این سن تازه داره شخصیتش شکل میگیره و تازه داره میفهمه که کیه و چی میخواد .شاید عقیده داشت که بدون چادر هم میشه خوب بود(البته این یه مثال هست شاید هم یه دختر توی این سن خودش چادر رو قبول داشته باشه) ولی به خاطر جوی که توی خانواده هست نتونه نظرش رو بیان کنه و به این فکر میکنه که اگه من به خانوادم بگم میخوام چادر رو کنار بزارم یه فاجعه بشه.
    و راهی رو در پیش میگیره که بتونه از این جو فرار کنه حالا یا ازدواج با فردی که با خودش هم عقیده هست .یا دانشگاه رفتن در شهر هایی غیر از شهر خودشون به دور از خانواده.که مطمئنن این ها خیلی اسیب های بدتری به دنبال داره.
    کاملا درست فرمودید. مرسی.

76. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام سوال :

1- آیا هر زن یا دختری که چادریه انسان پاکی هستش ؟

2- آیا هر زن و دختری که ساپورتیه ناپاک هستش ؟؟

3- آیا داشتن یا نداشتن یه تیکه پارچه به اسم چادر نشان بر پاک بودنه
    سلام

چقدر پست های زیادی در مورد حجاب و چادر و پوشش این روزا زده شده !!! .
    بیشتر بحث ها هم که دیدم صرفاً فقط بحث بود . چیز مثبتی برداشت نشده بود

خب منم نظرم رو میگم .
    سه تا سوال پرسیدی ، نمیدونم هدف چیه ، اما بیان نشده ، و پست رو بی هدف تلقی میکنیم.

سه تا سوالت هم اشتباهه

بر اساس پوشش یا ظاهر نمیشه کسی رو قضاوت کرد ، جامعه حال یا گذشته هم نداره ، از قدیم همینجور بوده .

اما تفاوتی میان شخص با حجاب کامل تر و .... و بی حجاب هست .

معنی خودت از پاک بودن رو ننوشتی ، چون از نظر هر کس پاکی یک چیزه ...
    یکی داشتن بکارت رو پاکی میدونه .
    یکی اصلاً پاک بودن براش معنی نداره ( روشن فکر در حد تیم ملی ) .
    یکی پاکی رو فقط مخصوص خانوم ها میدونه .
    .
    .
    .
    یکی هم پاک بودن رو در اقکار ، نگاه ، گفتار ، رفتار و پوشش و ... میدونه
    پس نمیشه بدون معنی وارد بحث شد .

سوالت هم در مورد چادر !

مطمعنن تفاوت اخلاقی بین شخصی که چادریه و کسی که مانتو ای هست ...

اونای هم که چادر رو انتخاب کردن مطمعنن هدف و دلیلی دارن ، که میتونی راحت بفهمی ...

هیچ وقت یک شخص که اهل خود نمایی و آراستگیه نمیتونه با چادر سر کردن خودش رو شخص دیگری جلوه بده ، یک روز نه روز دوم یا سوم لو میره ...

مطمعنم سوالت برای خواستگاری و انتخاب همسره ، فهمیدنش راحته ، قبلش خواستگاری پنهانی تحقیق کن ، و ببین رفتار و گفتار و کردار شخص در عموم چطوره ، میتونی بفهمی که چادر رو چرا انتخاب کرده ...

اینو بدون که شخص چادری چادر رو برای دور بودن از متجاوزان یا آدم های بد نپوشیده ، چادر رو انتخاب کرده تا از دنیاییه مادی و خودنمای فاصله بگیره و خودش رو بیشتر وقف معنویات خودش کنه ....

وگرنه افراد متجاوز براشون فرقی نمیکنه که طرف چادری باشه یا بی حجاب ، افکارش رو داره و به همه هم متلک میندازه هم اگه فرصت داشته باشه سوء نیت هم داره ، گرگ گرگه ، براش فرقی نمیکنه ظاهر چیه اون به همه به عنوان طعمه نگاه میکنه .

امیدوارم کمکی کرده باشم تا به کمی از جواب های سوالات رسیده باشی ، چون بحث بدون مدیریت اینجوری به هیچ دردی نمیخوره ، حتی میتونه باعث انحراف ذهن از رسیدن به جواب حقیقی بشه .

77. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

مانتو بهتره
    ظاهر ادمام دلیل قضاوت نیست ولی فعلا که از رو همون ظاهر قضاوت میکنن همه
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 03-12-2016 در ساعت 02:42 AM

صفحه 2 از 7 1234 ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)