مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 4 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 333

موضوع: بحث آزاد : حجاب چادر یا مانتو ؟

1. Top | #31

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    25493
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.17
    تشکـر
    81
    تشکر شده 91 بار در 58 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : بحث آزاد : حجاب چادر یا مانتو ؟

من جا داره اینجا دو نکته رو بگم
    اولیش: این حتما شنیدین (اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسامانی ماست) مهم نیست که کی چادر می پوشه مهم ذات چادره تو فرهنگ مخصوصا تو جوامع باز کسی حجاب کامل داره یعنی به اسلام اعتقاد داره و قوانین اون پذیرفته توی کشور های خارجی این بیشتر معلومه چون بانوان با حجاب رو راحت می شه با بقیه تشخیص داد کسی هم زورش نکرده حجاب داشته باشن توی ایران هم کسی رو زور نکردن حتما چادر داشته باشه پس خانم های محجب در خارج و خانم های چادری در ایران به طوری خود رو جوری جلوه داده که بیشتر از بقیه به قوانین اسلام پایبنده به خاطر همین کسی از یک خانم چادری توقع نداره کار هایی رو انجام بده که خلاف قوانین اسلامه اما متاسفانه توی ایران این اتفاق می افته یه تعداد از بانوانی که چادر به سر می کنن دلیلش رو هم نمی دونم اصلا به اون چادری که پوشیدن اعتقادی ندارن طرف نه نماز می خونه نه روزه می گیره به قول دوستان 20 تا دوست پسرم داره اونوقت چادر سرش می کنه اینه که اصل چادر واسه انسان های مقید به دین هست و من هنوز هم نمی دونم خراب کردن چادر چه سودی برای اونا که با چادر هر غلطی می کنن داره پس: چادر به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از چادری های ماست.

نکته دوم: این نکته بیشتر نظر شخصی شاید دلیل منطقی هم نداشته باشه(با توجه به اینکه الان چادر ها از یه مدل به چندین مدل تبدیل شده و مانتو ها هم به چند صد مدل رسیده اینجا بانوان رو به دو قسمت با حجاب چادری ها و مانتو های کامل و بی حجاب که شامل ساپورت مانتو های تنگ و...هست تقسیم می کنم که شامل بانوان مانتویی با حجاب خوب هم می شه) حتما این ضرب المثل رو شنیدید که گشنگی نکشیدی عاشقی یادت بره یا اینکه بی پولی حتما عامل بدبختی هست اما پولداری هم صد در صد عامل خوشبختی نیست نظر منم اینه که بی حجابی حتما عامل ناپاکی هست اما حجاب هم صد در صد عامل پاکی نیست اصلا خنده داره شما کسی رو که یه یه مانتو پوشیده کل بدنش افتاده ببرون و شلواری پوشیده که از کاغذ نازک تره رو پاک بخونی.

امیدوارم مفید بوده باشه

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk
    ویرایش توسط Esmiz : 03-07-2016 در ساعت 01:17 AM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    esmiz

2. 4 کاربران زیر از Esmiz بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #32

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    15760
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.15
    تشکـر
    792
    تشکر شده 132 بار در 88 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    3

چادر رو دوست ندارم پاکی به چادری بودن نیست
    ولی تا الان هر چی خانم یا دختر چادری دیدم همشون خیلی پاک بودن
    خانمی که خودش چادر رو انتخاب کرده باشه و فقط به خاطر مذهبی بودن خانوادش اینکارو نکنه خیلی بهش احترام میزارم

4. 6 کاربران زیر از مروارید30 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #33

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    بی هدف
    شماره عضويت
    25598
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    281
    تشکر شده 349 بار در 243 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ranjoor
    میزان امتیاز
    2

بنظر من چادر خیلی بهتر میتونه حجاب یک خانم رو حفظ کنه اما مانتو هم همینطور ولی بستگی به نوع مانتو داره.مگه لباسهای مثلا100 یا200 سال پیش شایدم بیشتر چیزی به اسم چادر وجودداشت؟اما نوع پوشش اون موقع واقعا خیلی باحجاب بود همین لباسهای سنتی که الان هیچجا پیدا نمیشه خیلی لباسهای با پوشش خوبی بودند مهم اینه لباسی که میپوشی پوشش خوبی داشته باشه و واسه خانمها پستی و بلندی بدنشونو نشون نده این میشه یک پوشش با حجاب دیگه مهم نیست چادر باشه یا مانتو
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

6. 3 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #34

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    21877
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.38
    تشکـر
    2,286
    تشکر شده 1,693 بار در 1,079 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

دختر یا ذاتا هرزه حالا به خاطر عوامل مختلف یا در اثر اشتباه خودش و خانواده اش هرزه میشه .
    اونی که ذاتا هرزه هست هر نوع اعتقادی داشته باشه کارش ادامه میده ، اروپا حجاب ندارند اونوقت همشون میرن پورن استار و فاحشه میشن؟؟ نه با اینکه پول خوبی هم داره، ایران هم اونی از اول چه مانتوی باشه چه چادر باز این کار می کنه ،با همون لباس که داره وگرنه کسی که از کودکی تا سن نوجوانی و جوانی مانت پوشیده بوده و ذات هرزه داشت یهوی چادر سر نمی کنه ،بر عکس چادری .

ولی حالا اونای که هرزه میشن ، بیشتر اونای هستند که وارد روابط دوستی مخفیانه میشن ، یا طرف ادم کثیف هست با حلیه به این کار می کشه دختر یا اینکه دختر وپسر نیت خوبی داشتند ولی چون مخفیانه بوده و در اثر حسی که به هم پیدا می کنند این رابطه ایجاد میشه. در دسته ای که هرزه میشن اونای که شیک پوش و مانتوی و جذاب هستند بیشتر در خطر هستند ،پسرا بیشتر به این قشر پیشنهاد دوستی مخفیانه می دهند تا چادری...

ولی همه اینا دلیل نمیشه بگیم اکثر دخترا چه مانت چه چادر و اصلا چه بی حجابی و.... هرزه هستند و روابط نامشروع جنسی داشتند.
    با چهار نفر دور وبر خودمون اکثریت نقد نکنیم...
    متاسفانه ماها بدی بهتر از خوبی می بینیم ،دختر مانتوی اصلا ساپورت و تیپ اسپورتی و چادری خوب و پاک که به خانواده و پدرش خیانت نمی کنه و گناه نمی کنه خیلی خیلی بیشتر از چند تا دختری که راه اشتباه رفتن و خودشون به لجن کشیدن...

8. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #35

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    بی هدف
    شماره عضويت
    25598
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    281
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ranjoor
    میزان امتیاز
    2

ما که نفهمیدیم موضوع تایپیک چی بود اول فکر میکردم نظرسنجی بوده در مورد اینکه بپرسه حجاب چادر بهتره یا مانتو اما الان میبینم کاری به لباس یا چادر ندارند رفتن درمورد کسایی که مانتو یا چادر میپوشند حرف میزننهر کسی با هر اعتقادی میتونه چادر بپوشه یا مانتو حالا که بحث داره این سمتی میره خوب منم بهتره یه کم از مسئله دور بشم بنظر منبیشتر خانمها اولش چادری بودند بعد رفتند مانتویی شدند حالا دلیلشو میگم دختر5یا6ساله تو یک خونواده تقریبا مذهبی والدینش مجبورش میکنند که چادر بپوشه این بچه دیگه تا20سالگی این چادرو میپوشه ولی توی21سالگی واقعا از چادر زده میشه چون15سال تمام بخاطر اصرار پدرمادرش لباس زوری میپوشیده الان هم مانتو میپوشه و هیچوقتم نمیاد بره چادر بپوشه و هیچ کس هم نمیتونه متقاعدش کنه چادر بپوشه
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

10. 2 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #36

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    بی هدف
    شماره عضويت
    25598
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    281
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ranjoor
    میزان امتیاز
    2

ببخشید حق با بقیه بود این تایپیک در مورد اشخاصیه که چادر یا مانتو میپوشند الان اول تایپیک رو خوندم متوجه شدمببینید فی نفسه چادری بودن یا مانتویی بودن دلیل بر پاک بودن یا ناپاک بودن نمیشه اما تفاوتی که یک چادری با یک مانتویی(منظورم همین مانتوهایی که الان مدشده10تا چاک داره وسطش)اینه که یک فرد چادری کمتر در معرض آلودگی قرار میگیره تا یک فرد مانتویی پس اینجا میشه گفت هردو قشر میتونند آلوده بشند اما فاکتور متفاوت بودنشون زمانه یعنی اون شخص چادری زمان بیشتری رو لازم داره در شرایط مختلف آلوده بشه اما الان جامع طوری شده که همینجوریشم در معرض آلودگی هستند

12. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #37

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    بی هدف
    شماره عضويت
    25598
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    281
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ranjoor
    میزان امتیاز
    2

ببخشید من واقعا سوادم کمه خیلی غلط املایی داشتم شرمنده

14. Top | #38

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26659
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.11
    تشکـر
    1,299
    تشکر شده 755 بار در 533 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

سلام و عرض ادب
    همونطور که دوستان گرامی عرض کردن به نظرم نمیشه مطلق گفت که هرکسی چادر میپوشه بهترینه و خیلی پاکه و هر کسی هم چادری نیست دختر خوبی نیست ولی خب چون چادر یه حجاب برتر هست از کسی که این پوشش رو انتخاب میکنه بیشتر انتظار پاکی و خوبی میره یا یه دختر با حجاب کمتر این از لحاظ عرفی هست ولی من به شخصه نقض هر دو مورد رو دیدم دختر تو آشنا داریم در عین اینکه چادری بوده و اهل قرآن بوده و خونواده مذهبی هم داشته وقتی رفته دانشگاه بیشمار دوست پسر داشته من که شنیدم واقعا داشتم از تعجب شاخ در میاوردم و ظاهرا گفته که به خاطر نگاه مردمه که چادر میپوشه! در عین حال دختر هم داریم با تیپ امروزی و اسپرت اما خیلی روراست و به دور از ریا و پاک حتی اگه با پسری هم دوست شده باشه بیان میکنه خلاصه اینکه ظاهر ملاک کافی و لازم برای قضاوت در مورد شخصیت آدم ها نیست ولی ای کاش همه ارزش پوششی که دارن و بدونن.
    با آرزوی عاقبت به خیری برای همه.

15. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. Top | #39

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    21877
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.38
    تشکـر
    2,286
    تشکر شده 1,693 بار در 1,079 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

چرا همه میگن چادری بوده بد ولی مانتوی و بد حجاب خوب !!! مگه کسی که مانتوی اصلا ساپورت و کلا بی حجاب نباید خوب باشه ؟؟؟ چه مانتو چه چادر و چه بی حجاب روابط نامشروع اصلا درست نیست.

17. Top | #40

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26659
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.11
    تشکـر
    1,299
    تشکر شده 755 بار در 533 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

یه مطلب دیگه هم یادم رفت بگم در مورد حجاب خودمه من وقتی پیش دانشگاهی بودم خاله ام میگفت دیگه بزرگ شدی و بهتره که چادر بپوشی و میخواست خوش پیشقدم بشه و برام چادر بگیره منم استقبال کردم ولی داداشم که متوجه شد گفت نیازی نیست تو چادر بپوشی و به شدت با خالم مخالفت کرد که این افراطی بازیارو یاد من نده البته چند تا دلیل بیان کرد از جمله اینکه من اندامم درشت نیست که بخوام بپوشونم و اینکه چادر پوشیدن خیلی برام سخته البته من اون موقع کوله هم مینداختم حرفاش هم بی راه نبود خلاصه از بس از این حرفا زد منم منصرف شدم ولی خب بعد ها یعنی هنوزم که هنوزه بعضی وقتا احساس میکنم باید چادر بپوشم هرچند چادر نمیپوشم ولی حجابم بد نیست و سعی میکنم محجبه باشم همیشه البته این مدت هم تحقیق کردم میگن تو اسلام چادر حجاب برتر هست اما خب واجب نیست و مستقیم هم لفظ چادر تو قرآن اشاره نشده من به شخصه خیلی حجاب چادر رو قبول دارم و خیلی دوس دارم اما خب برام سخته نگه داشتنش و میترسم چادر بپوشم نتونم از پسش بر بیام و بقیه بهم بخندن و یه چیز دیگه هم هست به نظر شخصی من میگم اگه دختر چادر بپوشه باید به هر دلیلی که از خونه بیرون میره سرش باشه نه اینکه بعضا برای مراسمای خاص بپوشه به نظرتون این غلطه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)