صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 56

موضوع: بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

7462
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

دوستان

ي سوال مذهبي و اعتقادي

نميدونم اينجا چقدر اهل اين سوالا هستش...
    آيا واقعا
    جهنم هست يا نيست؟ و اگه هست يعني خدا راضي به عذاب بنده هاش هست يا نه؟حالا اگه هست كه اين خدا نعوذبالله ديگه خدا نيست چون صفات سلبي در اون هست و اگر جهنم نيست پس تكليف افرادي كه وعده داده عذابشون ميكنه چي ميشه؟
    خدا چقد رحيمه؟ رحمتش براي كياست؟

اگه بدونيم واقعا خدا چيجوري عمل ميكنه شايد بهتر بتونيم بندگي كنيم؟بي شك ديگه شوهري زنشو كتك نميزنه، ديگه زنها يا مردها به همسرشون خيانت نميكنن و خيلي ديگه ها ي ديگه...

واقعا خدارو شناختيم؟
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

2. 4 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : خدا رو شناختي؟

اگر واقعا این نوشته ها و کتابهای احکامی که هست واقعیت داشته باشن که همه میرن جهنم
    اسم کتابایی که خوندم و نویسندشون یادم نمیاد اما برای یه تار مو بیرون اومدن یه زن برای یه نگاه مرد به نامحرم و خیلی چیزهای عجیب دیگه
    تنبیهای سختی در نظر گرفته شده اینطوری همه میرن جهنم!
    من قبول دارم بهشت و جهنم هست ولی این تنبیها و زجرها رو بعید میدونم!!!
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

4. 3 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

شاید وقتی یک سۆال یا شبهه‌ای در ذهن ایجاد می‌گردد، شخص گمان نماید که آن سۆال یا شبهه‌ بدون هیچ ارتباط و نقشی از بیرون فقط در ذهن خودش ایجاد شده است؛ اما وقتی مشاهده می‌شود که در یک برهه‌ی زمانی معینی سۆال و شبهه مشابه رایج شده است، این ذهنیت به وجود می‌آید که احتمالاً موضوع هدف ضد تبلیغ قرار گرفته است؛ و با رجوع به سایت‌ها، رسانه‌ها یا گفتارهایی که مأموریت‌شان ضد تبلیغ است، ذهنیت به اثبات می‌رسد. لذا اغلب قبل از پاسخ به سۆال تذکراتی لازم می‌آید.

دقت شود که از دیر باز (به ویژه عصر یهود پس از رحلت حضرت موسی علیه‌السلام)، این شیوه (تاکتیک) دنبال می‌شده است که وقتی می‌دیدند نمی‌توانند اعتقادات و باور کلام وحی یا رسول وحی را از مردمی بگیرند، سعی در تحریف آن می‌کردند. در آن زمان نیز یهودیان می‌گفتند: ما یا عذاب نمی‌شویم و یا در نهایت عذاب کمی برای چند روز کوتاهی خواهیم داشت.

اکنون نیز به جای آن که گناه یا اثر سوء آن در ساختار شخص و جامعه را مورد مطالعه عقلی، علمی و بحث و گفتگو قرار دهند، مقوله‌ی سختی بازتاب گناه، یعنی معذب شدن در حیات اخروی و دوزخ را زیر سۆال برده و سعی دارند القا کنند که یا راست نیست یا اگر هست، فقط برای تهدید می‌باشد و حقیقتی ندارد.

بدیهی است که این شبهات برای این رایج می‌شود که اذهان عمومی ترسی از گناه نداشته باشند و بالتبع آلوده شده و گناه (فعل بد در مخالفت با اوامر و احکام الهی) در جامعه رایج گردد.
    در چنین شرایطی، خوب است هر شخصی که با چنین سۆالات یا شبهاتی [در ذهن خود یا در جامعه] مواجه می‌شود، سریعاً آن را حلاجی کرده و چند سۆال را برای ذهن خود یا دیگران مطرح نماید.

مثل:
    الف – اگر خدایی نباشد (که هست)، دیگر بحث از بهشت و دوزخ، صواب و خطا، ثواب و عقاب معنایی ندارد. پس این سۆال فقط برای کسانی می‌تواند معنا، مفهوم و ارزش فکر، مطالعه و تحقیق داشته باشد که به خدا و قیامت اعتقادی دارند.
    ب – حال که اعتقاد داریم خدا هست و قطعاً خداوند هستی محض، کمال محض، غنای محض و خیر محض است و منزه (سبحان) از هر کاستی، نیستی، ضعف و خطا می‌باشد؛ او علیم، حکیم، عادل و قادر است ...، آیا ممکن است فرقی بین عاقل و جاهل، کافر و مۆمن، ظالم و مظلوم، متقی و مفسد و ... قائل نباشد؟ آیا ممکن است اعتقادات و اعمال هیچ اثری بر وجود انسان نداشته باشد و هیچ گاه آن اثر ظهور نکند؟

«... قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الأَعْمَى وَالْبَصِیرُ أَمْ هَلْ تَسْتَوِی الظُّلُمَاتُ وَالنُّورُ ...(الرّعد، 16)
    ترجمه: بگو آیا نابینا و بینا یكسانند یا تاریكیها و روشنایى برابرند ...

«أَمَّنْ هُوَ قَانِتٌ آنَاء اللَّیْلِ سَاجِدًا وَقَائِمًا یَحْذَرُ الْآخِرَةَ وَیَرْجُو رَحْمَةَ رَبِّهِ قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَكَّرُ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ» (الزّمر، 9)
    ترجمه:[آیا مشرک، کافر و ظالمی که در آیه قبل اشاره شده بهتر است] یا آن كسى كه او در طول شب در سجده و قیام اطاعت [خدا] مى‏كند [و] از آخرت مى‏ترسد و رحمت پروردگارش را امید دارد بگو آیا كسانى كه مى‏دانند و كسانى كه نمى‏دانند یكسانند تنها خردمندانند كه پندپذیرند.

ج – آیا ممکن است خدا [العیاذ بالله] دروغ بگوید؟! خدای دروغ‌گو چه فرقی با سایر خدایان دروغین و دروغگو دارد؟!
    د – آیا خداوند متعال، سبحان و غنی، به دروغ گفتن نیازمند شده بود؟!

از کشیشی پرسیدم: چرا خدا باید در قالب و ماهیت حضرت مسیح (علیه السلام) به دنیا آید؟ گفت: چون می‌خواست بندگانش را هدایت کند و دید از سنخ آنها نیست، پس این کار ممکن نمی‌گردد مگر آن که به شکل مردمان درآمده و متولد شود! به او گفتم: اولاً چه خدای بیچاره‌ای! آیا علم و حکمت او راه دیگری مثل ارسال انبیایی که از جنس و سنخ مردم باشند و انزال وحی برای او نگذاشته بود؟ و ثانیاً بندگانش نیز درس خوبی به او دادند تا دیگر از این کارها نکند. گفت: چه درسی؟ گفتم: به صلیبش کشیدند و گفتند: دیگر از این کارها نکن و این طرف‌ها پیدایت نشود.

پس اگر به خدا اعتقادی داریم و در مورد او سخن می‌گوییم، باید با در نظر گرفتن خدایی او باشد. بدیهی است که خدای نیازمند، آن هم نیازمند به دروغ، دیگر خدا نیست. از یک بنده‌ی ضعیف نیز ضعیف‌تر است، چرا که دروغ از ضعف و ناتوانی شخص و از بیچارگی دروغ‌گو برای رسیدن به هدف نشأت می‌گیرد.

ه – با همین سۆال یا شبهه ساده، می‌خواهند صحت و حقانیّت و وحی بودن قرآن کریم را زیر سۆال ببرند. چرا که وقتی القا کنند: جهنم و عذاب‌های آن چنان چه در قرآن تصریح شده نیست! دو حالت بیشتر نمی‌ماند: یا خدا برای تهدید نیازمند به دروغ شده و دروغ (العیاذ بالله) گفته است – یا اگر خدا دروغ نمی‌گوید، پس آیات قرآن کریم وحی نیست و تحریف شخص و اشخاص می‌باشد.
    در سوره طور، پس از پنج قسِمی که به عظمت خلقت خدا متذکر می‌شود تا بدانند نظام خلقت بی‌هدف نیست و حکیمانه است، تصریح می‌نماید: «‌إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ لَوَاقِعٌ - به درستی که عذاب پروردگارت واقع ‏شدنى است‌».

ز - خداوند متعال در قرآن کریم، جهان خلقت را از پایین‌ترین مرتبه وجود که مادی آن حیات دنیوی و جرم‌دار است و روحانی آن آتش عذاب است (نه آتش دنیا)، تا بالاترین مرتبه وجودی جسم و روح که مقام محمود می‌باشد و در سدرة المنتهی جای دارد توصیف نموده است. در واقع از اسفل السافلین وجود تا اعلی علیین وجود – پس نه تهدید است، نه دروغ است، نه جوّسازی است، نه شایعه است و نه امری نشدنی. بلکه حقیقتی است که حتماً واقع می‌گردد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

خدایی که خیلی از اخوندا میگن را نه نمیشناسم
    خدای من درون قلبمه که باهاش خیلی رفیقم

8. 5 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    سوالی از شما دارم تاریکی را تعریف کنید؟ اگر تمام منافذ نور را در یک محیط ببندیم آن محیط را تاریک نمی گوییم؟ پس تاریکی آیا ماهیت دارد جز نبود نور؟ خشکی چیزی غیر از نبودن آب است؟ ضمیر انسان همواره مورد تابش نور الهی است حالا شما پرده ای سیاه جلو تابش نور بگذار آیا به ضمیر انسان نور الهی میرسد این عدم رسیدن رحمت الهی را عذاب می گویند همیشه در قرآن خدا می گوید که تواب رحیم هست یعنی بسیار توبه پذیر است شما پرده سیاه گناهان را یک سوراخ کوچک هم کنید نور از همان سوراخ کوچک وارد می شود هر گناه باعث میشود مانند یک مانع باعث عدم رسیدن بخشی از نور رحمت الهی به ضمیر آدم می شود هر چقدر گناهان بیشتری کنیم پرده گناهانمان ضخیم تر می شود و نور کمتری به ضمیر ما می رسد

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ممنون.تاپیک جالبی هست .چیزی که خود من بهش رسیدم اینه که خدا یکسری قوانین رو اجرا میکنه برای برقراری عدالت اما اون قوانین عادلانه هست مثلا این حرفای جاهلانه و عذاب های غیر منطقی که میگن خدا یه زن رو به خاطر یه تار مو چند سال اویزون میکنه و حرفایی امثال اینا رو به هیچ وجه قبول ندارم و به نظرم همش یه چیزایی ساختگی هست که مردم از ترس عذاب به نداشتن ازادی شون اعتراض نکن و بشه مردم رو تحت کنترل قرار بدن حالا به قیمت دروغ بستن به خدا یا هرچی.اما یکسری قوانین و حق و حقوق هایی که این دنیا از یه عده ضایع شده رو اون دنیا باید بر اساس عدالت خدا بهش رسیدگی بشه.خدا صفات سلبی نداره اما عدالت داره.حتی خدا گفته من از حق خودم در برابر بنده هام ممکنه بگذرم اما حق الناس رو خود طرف باید بگذره.
    ویرایش توسط saba95 : 03-04-2017 در ساعت 02:11 PM

11. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

خدا آدمو خلق کرده، برنامه زندگی آدمو هم فرستاده

حالا اگه ماها در حدی نیستیم که دقیقا طبق خواست خدا زندگی کنیم، بیاین حداقل اشتباهاتمون رو با این حرفا توجیه نکنیم

13. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    اگر واقعا این نوشته ها و کتابهای احکامی که هست واقعیت داشته باشن که همه میرن جهنم
    اسم کتابایی که خوندم و نویسندشون یادم نمیاد اما برای یه تار مو بیرون اومدن یه زن برای یه نگاه مرد به نامحرم و خیلی چیزهای عجیب دیگه
    تنبیهای سختی در نظر گرفته شده اینطوری همه میرن جهنم!
    من قبول دارم بهشت و جهنم هست ولی این تنبیها و زجرها رو بعید میدونم!!!
    بهتره هرچی مطالعه میکنید به منبع و معتبر بودن اون متن هم توجه کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون.تاپیک جالبی هست .چیزی که خود من بهش رسیدم اینه که خدا یکسری قوانین رو اجرا میکنه برای برقراری عدالت اما اون قوانین عادلانه هست مثلا این حرفای جاهلانه و عذاب های غیر منطقی که میگن خدا یه زن رو به خاطر یه تار مو چند سال اویزون میکنه و حرفایی امثال اینا رو به هیچ وجه قبول ندارم و به نظرم همش یه چیزایی ساختگی هست که مردم از ترس عذاب به نداشتن ازادی شون اعتراض نکن و بشه مردم رو تحت کنترل قرار بدن حالا به قیمت دروغ بستن به خدا یا هرچی.اما یکسری قوانین و حق و حقوق هایی که این دنیا از یه عده ضایع شده رو اون دنیا باید بر اساس عدالت خدا بهش رسیدگی بشه.خدا صفات سلبی نداره اما عدالت داره.حتی خدا گفته من از حق خودم در برابر بنده هام ممکنه بگذرم اما حق الناس رو خود طرف باید بگذره.
    مطلبی ضد زنان در روایات اسلامی آویزان شدن زنان بدحجاب به موهایشان در جهنم!

جریان چیه؟!

استاد مهریزی:
    قضیه ی معراج پیامبر اسلام در کتابهای حدیثی کهن و متعدد آمده اما در کتاب عیون اخبار الرضا تکه ای به حدیث معراج افزوده شده که در کتابهای دیگر نیست و در این قطعه، از عذاب های فراوان زنان (مثل آویزان بودن زنان بد حجاب با مو) سخن گفته شده است.
    با بررسی ای که انجام دادم متوجه شدم یکی از کسانی که در سند این روایت قرار گرفته شخصی ایرانی است به نام سهل بن زیاد آدمی. رجالی های متعدد او را دروغگو خوانده اند به گونه ای که بخاطر این رفتارش وی را از قم بیرون کردند.
    از سوی دیگر مشابه این قبیل مجازات ها در کتاب ارداویراف نامه ـ یکی از کتابهای زرتشتیان پیش از اسلام که در آن معراج یک موبد آمده ـ دیده می شود. این بخش از حدیث معراج رنگ و بویی کاملا ایرانی و زرتشتی دارد. از اینجا می توان حدس قوی زد که این قسمت، بوسیله ی زرتشتیان افزوده شده و معتبر نیست.
    وی توضیح داد که نتیجه ی این پژوهش را با مدرک و به تفصیل در کتاب «نواندیشی دینی و مسأله زن» آورده است.
    یادآوری:
    حجت الاسلام مهریزی نتیجه ی این پژوهش را در کتاب نواندیشی دینی و مسئله زن، قم، صحیفه خرد، چاپ دوم، ۱۳۸۹، ص ۳۳۷ ـ ۳۴۷ آورده است.
    ر.ک: ارداویراف نامه، فصل ۶۳ و ۶۴ و 83

معاندین خیلی روی این موضوع مانور میدند و سعی دارند خدای مسلمانها رو خشن معرفی کنند.

هر چند در دین اسلام اگر عذابی هم هست عین عدالت هست.

.محبت خداوند هماهنگ با رحمت، عدالت و حكمت او است و كليه كارها و احكام او، مبتني بر عدالت، حكمت و رحمت است. آري خداوند از مادر مهربان‏تر است و اين امري قطعي و مسلم است؛ بلكه مهرباني‏هاي پدر و مادر و ديگران، همه جلوه ‏هايي از رحمت و عنايت الهي است. چه او است كه اين همه عشق و محبت را در ضمير والدين نهاده است تا آنان با ميل و علاقه تمام تلاش خود را در جهت رشد فرزندان خود به كار گيرند. اما بايد متوجه اين نكته بود كه بين محبت‏هاي الهي و غير الهي، تفاوتي عمده وجود دارد و آن اينكه محبت مادر، غالباً احساسي بيش نيست و در بعضي از موارد برخلاف حكم عقل حق و عدالت است. در حالي كه لطف و رحمت الهي هرگز جدا از عدل، حكمت و سنت‏هاي حكيمانه پروردگار در نظام خلقت نيست. بنابراين در اجراي عدالت نبايد احساسات و عواطف را به قضاوت كشاند؛ چه آنكه خود موجب ظلمي بزرگ‏تر مي‏شود. زشت‏كاري‏هاي مجرمان را در بسياري از موارد، بايد تنها با شمشير عدالت پاسخ گفت، وگرنه:

ترحم بر پلنگ تيز دندان‏ ستم‏كاري بود بر گوسپندان

به قدري رحمت خدا وسيع است که حتي شيطان هم به طمع مي افتد خدا او را ببخشيد و يا در مورد معاويه نقل شده که چرا اين قدر خيانت مي کني؟ مگر قيامتي در کار نيست؟ گفت اميدوارم رحمت الهي دستم را بگيرد.

کدام مادري حاضر است اهانت هاي پسرش را با يک استغفار و اظهار توبه قبول نمايد، و حال آن که خداوند گناهان بنده را با توبه و اظهار پشيماني قلبي مي بخشد، از اين بالاتر اگر مادري هم اهانت هاي فرزندش را ببخشد هرگز اهانت هاي او را فراموش نمي کند و آن اهانت را هديه و نيکي به حساب نمي آورد، ولي خداوند آن قدر مهربان است که اگر کسي توبه کرد نه تنها زود راضي مي شود و گناهان او را مي بخشد و هيچ کينه از او در دل ندارد، بلکه به جاي گناهان او ثواب مي نويسد در سوره فرقان مي خوانيم: «و کسي که توبه کند [از عمل زشت زنا و ...] و عمل صالح انجام دهد خداوند بديهاي آنان را تبديل به خوبي ها مي کند و خداوند بخشنده و مهربان است». (فرقان، 70-71)

مجازات هاي جهان ديگر، رابطه تکويني قوي با گناهان دارد، رابطه عمل و جزاء در آخرت قراردادي نيست و حتي رابطه علي و معلولي نيست بلکه بالاتر از آن است يعني رابطه «عينيت» و «اتحاد» است يعني آنچه که در آخرت به عنوان پاداش يا کيفر به نيکوکاران و بدکاران داده مي شود تجسم خود عمل آنهاست قرآن کريم مي فرمايد: «روزى كه هر كسى آنچه كار نيك به جاى آورده و آنچه بدى مرتكب شده حاضر شده مى يابد و آرزو مى‏كند كاش ميان او و آن [كارهاى بد] فاصله‏اى دور بود و خداوند شما را از [كيفر] خود مى‏ترساند و [در عين حال] خدا به بندگان [خود] مهربان است». (آل عمران، 30) و در جاي ديگر مي فرمايد: «آنچه را انجام داده‏اند حاضر يابند و پروردگار تو به هيچ كس ستم روا نمى‏دارد». (کهف، 49)
    و فرمود: «آن روز مردم [به حال] پراكنده برآيند تا [نتيجه] كارهايشان به آنان نشان داده شود آن روز مردم [به حال] پراكنده برآيند تا [نتيجه] كارهايشان به آنان نشان داده شود و هر كه هموزن ذره‏اى بدى كند [نتيجه] آن را خواهد ديد». (زلزال، 7-8)
    درست مانند انساني که سم خورده خود را براي هميشه از پا درآورد. و يا با چيزي چشمش را کور کرده براي هميشه کور خواهد بود ..

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    خیلی از روایات جعلی هستند و نمی شود به آن استناد کرد متاسفانه بعضی روحانیون شیعه هم برای تنور گرمی منبرشان از این احادیث استفاده می کنند که باعث یاس و افسردگی در بین مخاطبین می شود ببینید به طور مثال چادر مشکی که مرسوم شده نه در احادیث ردپایی از آن هست و نه حضرت زهرا(س) لباس مشکی می پوشیدند رنگ حجاب حضرت زهرا(س) سفید بوده طبق احادیث. طبق همان احادیث پوشیدن رنگهای تیره و سیاه مکروه دانسته شده از نظر علم روانشناسی هم رنگ سیاه باعث افسردگی می شود از نظر علم فیزیک هم بالاترین ضریب جذب تشعشع و حرارت مال رنگ سیاه است آنوقت ما انتظار داریم که خانمها در اوج گرمای تابستان چادر سیاه بپوشند چرا ماها بیخودی حلال خدا را حرام می کنیم این یکی ازموارد بود به عنوان مثال آوردم

16. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

خدا آدمو خلق کرده، برنامه زندگی آدمو هم فرستاده

حالا اگه ماها در حدی نیستیم که دقیقا طبق خواست خدا زندگی کنیم، بیاین حداقل اشتباهاتمون رو با این حرفا توجیه نکنیم
    نمیدونم منظورتون به من بود یا نه ولی اگر به من بود من فقط میگم این عذاب در مورد تار مو منطقی نیست و صرفا خدا رو خشن جلوه میده.چون اگر اینجور باشه اکثر زنان دنیا از مو اویزون میشن اون دنیا اونم برای چندین سال.!!!
    من خودم حجابم مشکلی نداره.فقط کاری به منابع و احادیث ندارم چون خیلیاش رو صحتش رو نمیشه اثبات کرد حتی معنی تحت الفظی قرانم قبول ندارم و به نظرم تفسیر درستش به درد الان میخوره.خیلی از چیزا رو یه عده ادم بی وجدان برای کنترل مردم رواج میدن و به خدا میبندن.مثلا یه مدت میگفتن خشک سالی برای بدحجابیه.!!!یا مردم دارن تو گرسنگی و بدبختی دست و پا میزنن به جای اینکه از دزدی هاشون دست بردارن میگن خدا گفته قتاعت پیشه کنید!!
    ویرایش توسط saba95 : 03-04-2017 در ساعت 07:36 PM

18. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    نمیدونم منظورتون به من بود یا نه ولی اگر به من بود من فقط میگم این عذاب در مورد تار مو منطقی نیست و صرفا خدا رو خشن جلوه میده.چون اگر اینجور باشه اکثر زنان دنیا از مو اویزون میشن اون دنیا اونم برای چندین سال.!!!
    من خودم حجابم مشکلی نداره.فقط کاری به منابع و احادیث ندارم چون خیلیاش رو صحتش رو نمیشه اثبات کرد حتی معنی تحت الفظی قرانم قبول ندارم و به نظرم تفسیر درستش به درد الان میخوره.خیلی از چیزا رو یه عده ادم بی وجدان برای کنترل مردم رواج میدن و به خدا میبندن.مثلا یه مدت میگفتن خشک سالی برای بدحجابیه.!!!یا مردم دارن تو گرسنگی و بدبختی دست و پا میزنن به جای اینکه از دزدی هاشون دست بردارن میگن خدا گفته قتاعت پیشه کنید!!
    نه من کلی گفتم و قبل از همه خودمو مورد خطاب قرار دادم

نظر من اینه که در اون دنیا برای هر آدمی به نسبت گناه و اشتباهش عذابی هست اگه توبه نکرده باشه، حالا من مثل خیلیا به شکل و شمایل عذاب کاری ندارم که چطور خواهد بود

دلیل اعتقاد داشتنم به وجود عذاب اینه که خیلی از آدمایی که در این دنیا ظلم میکنن و حق الناس به گردنشونه، برای ظلمی که کردن مجازات نمیشن، یعنی اگه عذاب و مجازاتی در آخرت نباشه، اینجور آدما واقعاً خیلی سود میکنن چون اینجا هر کار خواستن کردن و اونجا هم کسی کاری به کارشون نداره

پس دزدی کردن عذاب خودشو داره و دیده شدن مو عذاب خودشو و کنترل نکردن نگاه عذاب خودشو
    ویرایش توسط Experience : 03-04-2017 در ساعت 10:33 PM

20. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

من یه کتاب خوندم زندگی پس از مرگ نویسندش هم مسیحی بود خیلییی به اسلام نزدیک بود ...

میگفت هرکی زمانی که بمیره با همون خصلت و خوی از دنیا میره و گناهایی که اینجا انجام داده تو دنیایی برزرخ این کار و باز تکرار میکنه که پشیمون میشه و اون موقع که پاک میشه و بعد باز میمیره و وارد بهشت میشه

اون تصوری که از جهنم تو ذهن ما ساختن اصلا وجود نداره

انقدر کتاب قشنگ توضیح داده که اصلا اون دنیا وحشت و ترس نداره

حتی نوشته اون دنیا برا ادم های بد هم بهتر

انشالله قسمت هممون میشه فقط امیدوارم با روح ارامش و پاک از این دنیا بریم که نخوایم تو دنیایی برزرخ تقاص پس بدیم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

22. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    من یه کتاب خوندم زندگی پس از مرگ نویسندش هم مسیحی بود خیلییی به اسلام نزدیک بود ...

میگفت هرکی زمانی که بمیره با همون خصلت و خوی از دنیا میره و گناهایی که اینجا انجام داده تو دنیایی برزرخ این کار و باز تکرار میکنه که پشیمون میشه و اون موقع که پاک میشه و بعد باز میمیره و وارد بهشت میشه

انشالله قسمت هممون میشه فقط امیدوارم با روح ارامش و پاک از این دنیا بریم که نخوایم تو دنیایی برزرخ تقاص پس بدیم
    یعنی الان حرف های کتاب مسیحی ها رو باور دارین ؟

میدونستین دویستو خردی انجیل وجود داره ، هر کودوم هرچی دوست داشته نوشته ...

( طبق اعتقاد اونا هرگناهی بکنی فقط بگی خدا ببخش پاک شده ، یعنی اعتراف ، اما خدا تو قرآن گفته مثل نصوح توبه کنید ، تازه حق الناس را باید از بنده اش طلب بخشش کرد )

بهتره به قران فقط تکیه کنید ، چون آخرین پیامبر و آخرین حجت بوده ، بقیه کتاب ها تحریف شده است ، شاید خوندنش لذت بخش باشه و به آدم بچسبه اما دروغه .

24. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اینجوری که خیلی خوش بحال آدمای بد میشه

اینی که شما گفتین شامل آدمی میشه که حق الناس به گردنش نیست و اشتباهات شخصی خودشو قبول داره

26. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    یعنی الان حرف های کتاب مسیحی ها رو باور دارین ؟

میدونستین دویستو خردی انجیل وجود داره ، هر کودوم هرچی دوست داشته نوشته ...

( طبق اعتقاد اونا هرگناهی بکنی فقط بگی خدا ببخش پاک شده ، یعنی اعتراف ، اما خدا تو قرآن گفته مثل نصوح توبه کنید ، تازه حق الناس را باید از بنده اش طلب بخشش کرد )

بهتره به قران فقط تکیه کنید ، چون آخرین پیامبر و آخرین حجت بوده ، بقیه کتاب ها تحریف شده است ، شاید خوندنش لذت بخش باشه و به آدم بچسبه اما دروغه .
    اینجوری که خیلی خوش بحال آدمای بد میشه

اینی که شما گفتین شامل آدمی میشه که حق الناس به گردنش نیست و اشتباهات شخصی خودشو قبول داره
    متاسفانه شما بد برداشت کردید از حرف هام

این کتاب کتابی که 99درصد نظریاتش شبیه اسلام واقعی

و اجازه انتشارش هم داده شده

فقط چون گفتم مسیحی بوده نویسندش کلیک کردید رو اون؟؟؟؟؟!!!!!! و قبولش ندارید واقعا فاجعه باره انقدر تعصب دارید اگر نگفته بودم خیلی بهتر میتونستید بفهمید

شما اگر این کتاب و بخونید میفهمید اون دنیا خیلی قشنگ و اصلا ترسی و توهمی که اینجا برامون ساختن نیست و من به شخصه که همیشه از مردن میترسیدم الان به هیچ وجه از مردن نمیترسم بهتره بهتونم بگم بعد از خوندن این کتاب خیلی خیلی خیلی به خدا نزدیک تر شدم نمازامم همش سر وقت میخونم. و اون گناهی که از نظر خودم وحشتناک بود ( شاید از نظر بقیه نباشه ) توبه کردم اونم واقعی و نه هیچ وقت تکرار کردم و نه میکنم
    چون تو کتاب که همون مسیحی نوشته یاد گرفتم تو این دنیا باید روحم ارامش داشته باشه و تا هنگام مرگم برسه با ارامش و پاک از دنیا برم. واسه همین نماز خون شدم به خدا هرروز نزدیک تر میشم و خیلی خیلی خیلییی هم راضی هستم واسه همینم که میگن خودکشی گناه چون اون لحظه کسی که خود کشی میکنه روحش تو عذاب وقتی هم مرد دیگه نمیتونه کاری کنه و روحش همیشه تو عذابه

بعله کتاب یه ادم مسیحی منو بیشتر به دین اسلامم نزدیک تر کرد و برام روشن تر و قشنگترش کرد تا بقیه کتاب هایی که از طرف مسلمون ها نوشته شده ......

چون تو کتاب های دیگه انقدر اون دنیا ادمو به وحشت میندازن و ترس تو دلت به وجود میارن که ادم از خدا هم میرسه و حاظرم قسم بخورم اکثر کسایی که نماز میخونن از ته دل. و با کیف و ارامش نمیخونن از وحشت و توهمی که تو ذهنشون ساختن میخونن

کسایی که رشته اصلیشون باشه میفهمن من چی میگم و این کتاب و تایید میکنن
    الانم تو این کتاب حرفی نزده که فکر میکنید ضد اسلام

تو کتاب داره میگه هرکسی از هر دین و مذهبی باید به. شخصی که خیلی پاک فکر کنه و و تصور کنه.چون اون دنیا همه یه راهنما دارن و شما با فرکانس مثبت میتونید اون فرد و اینجور که میخواید تصور کردید هنگام ما مرگ بیاد جلوتون نوشته مثلا مسیحی ها حضرت مسیح. مسلمان ها حضرت محمد و...

خب تو اون کتابم نوشته شما هرگناهی کنی اون دنیا تقاص پس میدی کجاش دقیقا ضد اسلام ؟؟؟؟!!!!!!! تو اسلام خودمونم همین حرف و زده .....

بعدشم مگه داریم خودمون و گول میزنیم یا خدا رو گول میزنیم که هرگناهی کنیم بعدش بگیم ببخشه ؟؟!!!! معلومه این فکر خیلی هم بچگانه و مسخرست. ..

لطفا سعی کنید بیشتر مطلب و درک کنید بعد نظر بدید....

باتشکر یا علی
    ویرایش توسط پریماه. : 03-05-2017 در ساعت 07:18 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

28. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    دوستان

ي سوال مذهبي و اعتقادي

نميدونم اينجا چقدر اهل اين سوالا هستش...
    آيا واقعا
    جهنم هست يا نيست؟ و اگه هست يعني خدا راضي به عذاب بنده هاش هست يا نه؟حالا اگه هست كه اين خدا نعوذبالله ديگه خدا نيست چون صفات سلبي در اون هست و اگر جهنم نيست پس تكليف افرادي كه وعده داده عذابشون ميكنه چي ميشه؟
    خدا چقد رحيمه؟ رحمتش براي كياست؟

اگه بدونيم واقعا خدا چيجوري عمل ميكنه شايد بهتر بتونيم بندگي كنيم؟بي شك ديگه شوهري زنشو كتك نميزنه، ديگه زنها يا مردها به همسرشون خيانت نميكنن و خيلي ديگه ها ي ديگه...

واقعا خدارو شناختيم؟
    سلام
    من شخصاً هرکار کنم نمیتونم جهنم به معنای آتش و ... باور کنم ، همینطور که بهشت به نظرم باغ و نحرو عسل و پری نیست... به نظرم اینها تمثیل هستند
    نظر شخصیم اینهکه برای انسانها بعد از مرگ یک سری پرده ها کنار میره، بینش عمیق پیدا میکنند و خدارو واقعا میشناسند ، اون موقع از رضایت خدا و یا عدم رضایت خدا نسبت به بنده ها بهشت و جهنم شکل میگیره در واقع باید عذابی باشه اما روحی
    فرض کنید کسی اشتباه بزرگی کرده توی زندگیش (مثلا خیانت )و عمیقا پشیمونه یه وقتایی حاضره هزار سال تو آتش بسوزه ولی بتونه بخشش و رضایت طرف مقابل رو جلب کنه ، حالا این حس هزار برابر بشه میشه جهنم..

30. 3 کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

فقط چون گفتم مسیحی بوده نویسندش کلیک کردید رو اون؟؟؟؟؟!!!!!! و قبولش ندارید واقعا فاجعه باره انقدر تعصب دارید اگر نگفته بودم خیلی بهتر میتونستید بفهمید

شما اگر این کتاب و بخونید میفهمید اون دنیا خیلی قشنگ و اصلا ترسی و توهمی که اینجا برامون ساختن نیست و من به شخصه که همیشه از مردن میترسیدم الان به هیچ وجه از مردن نمیترسم بهتره بهتونم بگم بعد از خوندن این کتاب خیلی خیلی خیلی به خدا نزدیک تر شدم نمازامم همش سر وقت میخونم. و اون گناهی که از نظر خودم وحشتناک بود ( شاید از نظر بقیه نباشه ) توبه کردم اونم واقعی و نه هیچ وقت تکرار کردم و نه میکنم
    چون تو کتاب که همون مسیحی نوشته یاد گرفتم تو این دنیا باید روحم ارامش داشته باشه و تا هنگام مرگم برسه با ارامش و پاک از دنیا برم. واسه همین نماز خون شدم به خدا هرروز نزدیک تر میشم و خیلی خیلی خیلییی هم راضی هستم واسه همینم که میگن خودکشی گناه چون اون لحظه کسی که خود کشی میکنه روحش تو عذاب وقتی هم مرد دیگه نمیتونه کاری کنه و روحش همیشه تو عذابه

بعله کتاب یه ادم مسیحی منو بیشتر به دین اسلامم نزدیک تر کرد و برام روشن تر و قشنگترش کرد تا بقیه کتاب هایی که از طرف مسلمون ها نوشته شده ......

چون تو کتاب های دیگه انقدر اون دنیا ادمو به وحشت میندازن و ترس تو دلت به وجود میارن که ادم از خدا هم میرسه و حاظرم قسم بخورم اکثر کسایی که نماز میخونن از ته دل. و با کیف و ارامش نمیخونن از وحشت و توهمی که تو ذهنشون ساختن میخونن

تو کتاب داره میگه هرکسی از هر دین و مذهبی باید به. شخصی که خیلی پاک فکر کنه و و تصور کنه.چون اون دنیا همه یه راهنما دارن و شما با فرکانس مثبت میتونید اون فرد و اینجور که میخواید تصور کردید هنگام ما مرگ بیاد جلوتون نوشته مثلا مسیحی ها حضرت مسیح. مسلمان ها حضرت محمد و...

خب تو اون کتابم نوشته شما هرگناهی کنی اون دنیا تقاص پس میدی کجاش دقیقا ضد اسلام ؟؟؟؟!!!!!!! تو اسلام خودمونم همین حرف و زده .....

بعدشم مگه داریم خودمون و گول میزنیم یا خدا رو گول میزنیم که هرگناهی کنیم بعدش بگیم ببخشه ؟؟!!!! معلومه این فکر خیلی هم بچگانه و مسخرست. ..

باتشکر یا علی
    سلام

هر کتابی که اجازه انتشار بهش بدن که درش حقیقت نیست ، در بازار کتاب مقدس ، تورات و انجیل ... هم هست .

کسی هم نگفته نوشته مسیحی ها را نباید خوند ، اصلاً خود من انجیل دارم ( البته انجیلی که کمترین تحریف را داره )

اینکه مطالب مسیحیت شبیه اسلامه شکی درش نیست ، و اینکه برای تقویت دین مطالب سایر دین ها رو بخونیم اشکالی خیلی خوبه ، اما همه پیامبر ها اومدن تا اسلام را معرفی کنند ، از حضرت آدم بگیرین تا حضرت محمد (ص) ، پس بهتره آخرین کلام خدا را همیشه مد نظر داشته باشیم و بهش تکیه کنیم .

مخصوصاً برای دنیاییه بعد مرگ بهتره به کتاب خودمون قرآن تکیه کنیم ، چون قراره ابدی اونجا باشیم و موقت اینجا .

اگه در دنیا خودمون رو برای مرگ آماده کنیم راحته و آسان ، نکنیم سخت و ترسناک ، امام صادق میگن : مرگ برای مومن مثل بو کردن گلی خوش بوست ، و برای کافر مثل نیش مار یا عقرب . ( پس نتیجه میگیریم حتی مرگ هم برای همه یکسان نیست )

دنیایی بعد مرگ هم ما با اعمال خودمون میسازیم ، و هیچ اعمالی هم بدون ثواب و عقاب نیست ، هم جهنم ابدی هست ، هم بهشت ابدی و هر دو هم شامل درجاتی هستن .

32. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 449 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    8

لطفا بخونید

مردی همسر و سه فرزندش را ترک کرد و در پی روزی خود و خانواده اش راهی سرزمینی دور شد… فرزندانش او را از صمیم قلب دوست داشتند و به او احترام می گذاشتند. مدتی بعد، پدر نامه ی اولش را به آن ها فرستاد.
    بچه ها آن را باز نکردند تا آنچه در آن بود بخوانند، بلکه یکی یکی آن را در دست گرفته و بوسیدند و گفتند: این نامه از طرف عزیزترین کس ماست. سپس بدون این که پاکت را باز کنند، آن را در کیسه ی مخملی قرار دادند… هر چند وقت یکبار نامه را از کیسه درآورده و غبار رویش را پاک کرده و دوباره در کیسه می گذاشتند… و با هر نامه ای که پدرشان می فرستاد همین کار را می کردند.
    سال ها گذشت. پدر بازگشت، ولی به جز یکی از پسرانش کسی باقی نمانده بود، از او پرسید: مادرت کجاست؟ پسر گفت: سخت بیمار شد و چون پولی برای درمانش نداشتیم، حالش وخیم تر شد و مرد. پدر گفت: چرا؟ مگر نامه ی اولم را باز نکردید؟ برایتان در پاکت نامه پول زیادی فرستاده بودم!
    پسر گفت: نه! پدر پرسید: برادرت کجاست؟ پسر گفت: بعد از فوت مادر کسی نبود که با تجربه هایش او را نصیحت کند و راه درست را به او نشان دهد، او هم با دوستان ناباب آشنا شد و با آنان رفت!
    پدر تعجب کرد و گفت: چرا؟ مگر نامه ای را که در آن از او خواستم از دوستان ناباب دوری گزیند و نشانه های راه خطا را برایش شرح دادم نخواندید؟ پسر گفت: نه…! مرد گفت: خواهرت کجاست؟ پسر گفت: با همان پسری که مدت ها خواستگارش بود ازدواج کرد الآن هم در زندگی با او اسیر ظلم و رنج است!
    پدر با تأثر گفت: او هم نامه ی من را نخواند که در آن نوشته بودم این پسر آبرودار و خوش نامی نیست و دلایل منطقی ام را برایش توضیح داده بودم و اینکه من با این ازدواج مخالفم؟ پسر گفت: نه…!
    الان به چی دارید فکر میکنید؟ به اینکه مقصر خود فرزندان بودند که بجای خواندن نامه، اونو میبوسیدن و به چشم میمالیدند و با احترام در کیسه مخملی نگهداریش میکردند؟
    به چیز درستی فکر میکنید، پس حالا میتوانید ادامه ی صحبت های منو خوب درک کنید ادامه… به حال آن خانواده فکر کردم و این که چگونه به راحتی همه فرصتها را از دست داده بودند، سپس چشمم به قرآن روی طاقچه افتاد که در قوطی مخملی زیبایی قرار داشت.
    وای بر من…! رفتار من با کلام الله مثل رفتار آن بچه ها با نامه های پدرشان است! من هم قرآن را میبوسم روی چشمم میگذارم مورد احترام قرار میدهم می بندم و در کتابخانه ام می گذارم و آن را نمی خوانم و از آنچه در اوست، سودی نمی برم، در حالی که تمام آنچه که در آن است روش زندگی من است…
    از الله طلب بخشش و عفو کردم و قرآن را برداشتم و تصمیم گرفتم که دیگر از او جدا نشوم
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

34. 2 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

باتشکر یا علی

من کاری به مسلمان یا مسیحی یا بت پرست بودنش ندارم

آدم به هر دین و مذهبی نباید حق الناس به گردنش باشه وگرنه در اون دنیا پاش گیره، مثلاً آدمی که ساعت 10 شب چراغ قرمزو رد میکنه و میزنه یه نفرو لت و پار میکنه و بعد فرار میکنه، یعنی اون دنیا کاری به کارش ندارن؟
    خودتونو بذارید جای اونی که خورد و خمیر شده بعد ببینید شدنیه در اون دنیا کاری به اون راننده دیوونه نداشته باشن؟ میتونید راضی باشید؟
    این مثالی که زدم از یه اتفاق واقعی بود

پس در نتیجه اون چیزی که شما میگین برا آدمای شرور و دیوانه نیست
    برا آدمای خیرخواه هست که نه تنها کوچکترین ضرری برا هیچ موجودی اعم از انسان، حیوان و گیاه ندارن بلکه در حد توانشون به بقیه کمک میکنن و معمولاً حلال مشکلات بقیه هستن
    خوب یه آدم اینجوری واضحه که در اون دنیا عذاب نمیشه
    سعدی میگه:
    خدا را بر آن بنده بخشایش است / که خلق از وجودش در آسایش است
    ویرایش توسط Experience : 03-05-2017 در ساعت 03:26 PM

36. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Butterf نمایش پست ها
    سلام
    من شخصاً هرکار کنم نمیتونم جهنم به معنای آتش و ... باور کنم ، همینطور که بهشت به نظرم باغ و نحرو عسل و پری نیست... به نظرم اینها تمثیل هستند
    نظر شخصیم اینهکه برای انسانها بعد از مرگ یک سری پرده ها کنار میره، بینش عمیق پیدا میکنند و خدارو واقعا میشناسند ، اون موقع از رضایت خدا و یا عدم رضایت خدا نسبت به بنده ها بهشت و جهنم شکل میگیره در واقع باید عذابی باشه اما روحی
    فرض کنید کسی اشتباه بزرگی کرده توی زندگیش (مثلا خیانت )و عمیقا پشیمونه یه وقتایی حاضره هزار سال تو آتش بسوزه ولی بتونه بخشش و رضایت طرف مقابل رو جلب کنه ، حالا این حس هزار برابر بشه میشه جهنم..

تفسير قشنگي بود
    موافقم با شما
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

38. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

سلام
    جسم و روح جدا از هم نیستن

اگه قرار باشه روح عذاب بکشه پس جسم هم عذاب خواهد کشید

همونطوری که در این دنیا بعضی ناراحتیهای روحی باعث مریض شدن جسم میشه

40. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 449 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    دوستان ابتدا خدا را اثبات علمی بکنید سپس بپردازید به جن و پری و روح این چیزها
    یه تاپیک تو همین سایت هست با عنوان چگونه از کفربه ایمان رسیدم

بخونیدش..
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

42. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

جسم و روح جدا از هم نیستن

اگه قرار باشه روح عذاب بکشه پس جسم هم عذاب خواهد کشید

همونطوری که در این دنیا بعضی ناراحتیهای روحی باعث مریض شدن جسم میشه
    شما اگه خدایه نکرده عذاب وجدان داشته باشید احساس سوختن جسمی در آتش هم میکنید؟گفتم جهنم به معنای آتش و عذاب های جسمی ای که بچه بودیم میگفتن از مو اویزون میکنن و ... اینا با منطق من جور نیستن.
    عرض کردم نظر و باور شخصیمه و ممکنه صد درصد با باور شما یا بقیه دوستان متناقض باشه و ازونجایی که هیچکس تا به امروز نتونسته از بهشت یا جهنم برگرده هیچکس نمیتونه بگه نظر من صددرصد درسته
    ببینید مثلا من تو زندگیم شده مواقعی پیش بیاد که از لحاظ روحی تحت فشار باشم اما از لحاظ جسمی هیچ مشکلی نداشته باشم نه دردی نه احساس سوختن در آتش، ولی اون حس جهنم زندگی من بوده و از هزار تا درد جسمی بدتر
    من فکر میکنم خدا بزرگتر از اینه که یه جاییو اختصاص بده و بگه حالا گناهکارا برید بسوزید،فکر میکنم، بعد از مرگ هر کسی که خدارو ناامید کنه و یا بنده خدارو ( حق الناس ) عذاب سختی میکشه و اون عذاب عذاب وجدانه عذاب روح و این عذابی نیست که خدا تحمیل کنه و بگه حالا عذاب بکش!!!نه،این با به وجود اومدن بینش صحیح و عشق واقعی به خدا به وجود میاد
    ویرایش توسط Butterf : 03-06-2017 در ساعت 09:07 AM

44. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

شما اگه خدایه نکرده عذاب وجدان داشته باشید احساس سوختن جسمی در آتش هم میکنید؟گفتم جهنم به معنای آتش و عذاب های جسمی ای که بچه بودیم میگفتن از مو اویزون میکنن و ... اینا با منطق من جور نیستن.
    عرض کردم نظر و باور شخصیمه و ممکنه صد درصد با باور شما یا بقیه دوستان متناقض باشه و ازونجایی که هیچکس تا به امروز نتونسته از بهشت یا جهنم برگرده هیچکس نمیتونه بگه نظر من صددرصد درسته
    ببینید مثلا من تو زندگیم شده مواقعی پیش بیاد که از لحاظ روحی تحت فشار باشم اما از لحاظ جسمی هیچ مشکلی نداشته باشم نه دردی نه احساس سوختن در آتش، ولی اون حس جهنم زندگی من بوده و از هزار تا درد جسمی بدتر
    من فکر میکنم خدا بزرگتر از اینه که یه جاییو اختصاص بده و بگه حالا گناهکارا برید بسوزید،فکر میکنم، بعد از مرگ هر کسی که خدارو ناامید کنه و یا بنده خدارو ( حق الناس ) عذاب سختی میکشه و اون عذاب عذاب وجدانه عذاب روح و این عذابی نیست که خدا تحمیل کنه و بگه حالا عذاب بکش!!!نه،این با به وجود اومدن بینش صحیح و عشق واقعی به خدا به وجود میاد
    این که میگین عذاب روحی سخت تر از عذاب جسمیه درسته ، چون عذاب های واقعی در این دنیا نیستن ، و فقط یک عذاب در این دنیاست که استرس و اضطرابه .

شاید عده ای در توضیح عذاب های اون دنیا افراط کرده باشن ، اما عذاب های جسمی به استناد قرآن اون دنیا هست اما مثل این دنیا نیست ، خیلی سخت تر هستن ، و جسم اون دنیا هم مثل این دنیا فانی نیست که سریع از بین بره ، اون دنیا یک جسم انسانی ابدی بهمون میدن که نه پیر میشه نه فرسوده .

در مورد ابدی بود عذاب هم ، بعضی گناه ها ابدیش میکنن ، مثلاً یکی یک چاقو بکنه تو چشمش تا ابد کور میشه شوخی بردار نیست ...

بعضی ها موقت میرین جهنم ، بعضی ابدی ، مثل شیطان که خدا قسم خورده تا ابد در اونجا باشه .

اما کسی که بهشتی بشه دیگه از اونجا خارج نمیشه ، لذت های بهشت هم مثل دنیا نیست ، حتی خسته کننده هم نیست ، چون بهشت جایه ناراحتی نیست .

چیزی که تاثیر به سزاری در بهشتی و جهنمی شدن داره خدا پرست بودنه ، نشانه خدا پرست بودن ما مسلمان ها نمازه ، اگر نخونیم با کافر فرقی نداریم ، دستور نماز خواندن حتی در کتاب مسیحی ها و یهودی ها هم آمده ...

46. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

درود
    دوستان ابتدا خدا را اثبات علمی بکنید سپس بپردازید به جن و پری و روح این چیزها
    روزی شخصی میگه من یک فرد تشنه شناس هستم .

با تعجب میگن مگه تشنه شناس میخواد ، خب هر کس تشنه بشه خودش میگه .

میگه نه فرق میکنه ایطوری ها هم نیست ،

بهش میگن بهمون نشون بده چطور میشه فهمید .

میگه یک مهمانی بگیرید و چند نفر دعوت کنید و از هر نوع عذای که میشه درست کنید و تا میتونید رنگانگ لذیذ باشه ، اما آب و نوشیدنی روی سفره نباشه .

به حرفش گوش میکنن و سفره ای رنگارنگ با خوراکی های لذیت میزارن ، بدون آب یا نوشیدنی برای رفع عطش .

مهمانن ها میایند و شروع به خوردن غذا ها میکنن ، بعد از ده دقیقه یکی از مهمان ها میگه : آّب

شخص تشنه شناس ما هم میگه این تشنه نیست ، نمیخواد بیارین .

بعد بیست دقیقه ، دو سه نفر دیگه هم میگن آب بیارین

شخص تشنه شناس ما میگه اینا هم تشنه نیستن نمیخواد بیارین .

نیم ساعت که میشه چند نصفشون میگن آب بیارین مردیم از تشنگی ، خفه شدیم .

تشنه شناس ما بازم میگه نمیخواد ، اینا تشنه نیستن .

چند دقیقه که میگذره یکی بلند میشه میگه آب کجاست ؟!

تشنه شناس ما میگه تشنه واقعی اینه !

کسی که میپرسه آب کجاست تا خودش بره دنبالش یک تشنه واقعیه ، نه کسی که درخواست آب میکنه .

حکایت ما و شما هم همینه دوست عزیز ، شما تا وقتی تشنه واقعی نشین آب پیدا نمیکنید .

48. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

این که میگین عذاب روحی سخت تر از عذاب جسمیه درسته ، چون عذاب های واقعی در این دنیا نیستن ، و فقط یک عذاب در این دنیاست که استرس و اضطرابه .

شاید عده ای در توضیح عذاب های اون دنیا افراط کرده باشن ، اما عذاب های جسمی به استناد قرآن اون دنیا هست اما مثل این دنیا نیست ، خیلی سخت تر هستن ، و جسم اون دنیا هم مثل این دنیا فانی نیست که سریع از بین بره ، اون دنیا یک جسم انسانی ابدی بهمون میدن که نه پیر میشه نه فرسوده .

در مورد ابدی بود عذاب هم ، بعضی گناه ها ابدیش میکنن ، مثلاً یکی یک چاقو بکنه تو چشمش تا ابد کور میشه شوخی بردار نیست ...

بعضی ها موقت میرین جهنم ، بعضی ابدی ، مثل شیطان که خدا قسم خورده تا ابد در اونجا باشه .

اما کسی که بهشتی بشه دیگه از اونجا خارج نمیشه ، لذت های بهشت هم مثل دنیا نیست ، حتی خسته کننده هم نیست ، چون بهشت جایه ناراحتی نیست .

چیزی که تاثیر به سزاری در بهشتی و جهنمی شدن داره خدا پرست بودنه ، نشانه خدا پرست بودن ما مسلمان ها نمازه ، اگر نخونیم با کافر فرقی نداریم ، دستور نماز خواندن حتی در کتاب مسیحی ها و یهودی ها هم آمده ...
    بله قطعا افراط کردن
    به نظر من خدایی که نهایت لطافت مهربانی و عشق هست امکان نداره اینطوری که بعضی ها عنوان میکنن شکنجه گر باشه!!
    درسته که به قرآن استناد میکنیم اما قرآن بهشت و جهنم رو با تمثیل بیان کرده به نظر من

50. 2 کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    خدایی که خیلی از اخوندا میگن را نه نمیشناسم
    خدای من درون قلبمه که باهاش خیلی رفیقم
    تعبير زيباييه
    موافقم
    پس نتيجتا بهشت و جهنم هم خودمون ايجاد مي كنيم البته بنظرم مختصات بهشت رو خدا ايجاد ميكنه و مال با اعمالمون بدستش مياريم
    امام جهنم رو بايد بگيم كه خودمون ايجادش مي كنيم...
    اين ادبيات صرفا جهت فهم ما انسانهاست
    وگرنه خدا رحمتش خيلي بيشتر از اين صحبت هاست...
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

52. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    شاید وقتی یک سۆال یا شبهه‌ای در ذهن ایجاد می‌گردد، شخص گمان نماید که آن سۆال یا شبهه‌ بدون هیچ ارتباط و نقشی از بیرون فقط در ذهن خودش ایجاد شده است؛ اما وقتی مشاهده می‌شود که در یک برهه‌ی زمانی معینی سۆال و شبهه مشابه رایج شده است، این ذهنیت به وجود می‌آید که احتمالاً موضوع هدف ضد تبلیغ قرار گرفته است؛ و با رجوع به سایت‌ها، رسانه‌ها یا گفتارهایی که مأموریت‌شان ضد تبلیغ است، ذهنیت به اثبات می‌رسد. لذا اغلب قبل از پاسخ به سۆال تذکراتی لازم می‌آید.

دقت شود که از دیر باز (به ویژه عصر یهود پس از رحلت حضرت موسی علیه‌السلام)، این شیوه (تاکتیک) دنبال می‌شده است که وقتی می‌دیدند نمی‌توانند اعتقادات و باور کلام وحی یا رسول وحی را از مردمی بگیرند، سعی در تحریف آن می‌کردند. در آن زمان نیز یهودیان می‌گفتند: ما یا عذاب نمی‌شویم و یا در نهایت عذاب کمی برای چند روز کوتاهی خواهیم داشت.

اکنون نیز به جای آن که گناه یا اثر سوء آن در ساختار شخص و جامعه را مورد مطالعه عقلی، علمی و بحث و گفتگو قرار دهند، مقوله‌ی سختی بازتاب گناه، یعنی معذب شدن در حیات اخروی و دوزخ را زیر سۆال برده و سعی دارند القا کنند که یا راست نیست یا اگر هست، فقط برای تهدید می‌باشد و حقیقتی ندارد.

بدیهی است که این شبهات برای این رایج می‌شود که اذهان عمومی ترسی از گناه نداشته باشند و بالتبع آلوده شده و گناه (فعل بد در مخالفت با اوامر و احکام الهی) در جامعه رایج گردد.
    در چنین شرایطی، خوب است هر شخصی که با چنین سۆالات یا شبهاتی [در ذهن خود یا در جامعه] مواجه می‌شود، سریعاً آن را حلاجی کرده و چند سۆال را برای ذهن خود یا دیگران مطرح نماید.

مثل:
    الف – اگر خدایی نباشد (که هست)، دیگر بحث از بهشت و دوزخ، صواب و خطا، ثواب و عقاب معنایی ندارد. پس این سۆال فقط برای کسانی می‌تواند معنا، مفهوم و ارزش فکر، مطالعه و تحقیق داشته باشد که به خدا و قیامت اعتقادی دارند.
    ب – حال که اعتقاد داریم خدا هست و قطعاً خداوند هستی محض، کمال محض، غنای محض و خیر محض است و منزه (سبحان) از هر کاستی، نیستی، ضعف و خطا می‌باشد؛ او علیم، حکیم، عادل و قادر است ...، آیا ممکن است فرقی بین عاقل و جاهل، کافر و مۆمن، ظالم و مظلوم، متقی و مفسد و ... قائل نباشد؟ آیا ممکن است اعتقادات و اعمال هیچ اثری بر وجود انسان نداشته باشد و هیچ گاه آن اثر ظهور نکند؟

«... قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الأَعْمَى وَالْبَصِیرُ أَمْ هَلْ تَسْتَوِی الظُّلُمَاتُ وَالنُّورُ ...(الرّعد، 16)
    ترجمه: بگو آیا نابینا و بینا یكسانند یا تاریكیها و روشنایى برابرند ...

«أَمَّنْ هُوَ قَانِتٌ آنَاء اللَّیْلِ سَاجِدًا وَقَائِمًا یَحْذَرُ الْآخِرَةَ وَیَرْجُو رَحْمَةَ رَبِّهِ قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَكَّرُ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ» (الزّمر، 9)
    ترجمه:[آیا مشرک، کافر و ظالمی که در آیه قبل اشاره شده بهتر است] یا آن كسى كه او در طول شب در سجده و قیام اطاعت [خدا] مى‏كند [و] از آخرت مى‏ترسد و رحمت پروردگارش را امید دارد بگو آیا كسانى كه مى‏دانند و كسانى كه نمى‏دانند یكسانند تنها خردمندانند كه پندپذیرند.

ج – آیا ممکن است خدا [العیاذ بالله] دروغ بگوید؟! خدای دروغ‌گو چه فرقی با سایر خدایان دروغین و دروغگو دارد؟!
    د – آیا خداوند متعال، سبحان و غنی، به دروغ گفتن نیازمند شده بود؟!

از کشیشی پرسیدم: چرا خدا باید در قالب و ماهیت حضرت مسیح (علیه السلام) به دنیا آید؟ گفت: چون می‌خواست بندگانش را هدایت کند و دید از سنخ آنها نیست، پس این کار ممکن نمی‌گردد مگر آن که به شکل مردمان درآمده و متولد شود! به او گفتم: اولاً چه خدای بیچاره‌ای! آیا علم و حکمت او راه دیگری مثل ارسال انبیایی که از جنس و سنخ مردم باشند و انزال وحی برای او نگذاشته بود؟ و ثانیاً بندگانش نیز درس خوبی به او دادند تا دیگر از این کارها نکند. گفت: چه درسی؟ گفتم: به صلیبش کشیدند و گفتند: دیگر از این کارها نکن و این طرف‌ها پیدایت نشود.

پس اگر به خدا اعتقادی داریم و در مورد او سخن می‌گوییم، باید با در نظر گرفتن خدایی او باشد. بدیهی است که خدای نیازمند، آن هم نیازمند به دروغ، دیگر خدا نیست. از یک بنده‌ی ضعیف نیز ضعیف‌تر است، چرا که دروغ از ضعف و ناتوانی شخص و از بیچارگی دروغ‌گو برای رسیدن به هدف نشأت می‌گیرد.

ه – با همین سۆال یا شبهه ساده، می‌خواهند صحت و حقانیّت و وحی بودن قرآن کریم را زیر سۆال ببرند. چرا که وقتی القا کنند: جهنم و عذاب‌های آن چنان چه در قرآن تصریح شده نیست! دو حالت بیشتر نمی‌ماند: یا خدا برای تهدید نیازمند به دروغ شده و دروغ (العیاذ بالله) گفته است – یا اگر خدا دروغ نمی‌گوید، پس آیات قرآن کریم وحی نیست و تحریف شخص و اشخاص می‌باشد.
    در سوره طور، پس از پنج قسِمی که به عظمت خلقت خدا متذکر می‌شود تا بدانند نظام خلقت بی‌هدف نیست و حکیمانه است، تصریح می‌نماید: «‌إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ لَوَاقِعٌ - به درستی که عذاب پروردگارت واقع ‏شدنى است‌».

ز - خداوند متعال در قرآن کریم، جهان خلقت را از پایین‌ترین مرتبه وجود که مادی آن حیات دنیوی و جرم‌دار است و روحانی آن آتش عذاب است (نه آتش دنیا)، تا بالاترین مرتبه وجودی جسم و روح که مقام محمود می‌باشد و در سدرة المنتهی جای دارد توصیف نموده است. در واقع از اسفل السافلین وجود تا اعلی علیین وجود – پس نه تهدید است، نه دروغ است، نه جوّسازی است، نه شایعه است و نه امری نشدنی. بلکه حقیقتی است که حتماً واقع می‌گردد.

جناب فرخ افتخار دادين به پست فقير فقرا سر زدين
    پيرو نظرات شما پيشنهاد ميكنم دوستان اين ويدئو رو ببينن و جدايي از هر مذهب و عقيده اي خودشون فكر كنن
    نياز به پاسخ دادن هم نيست...
    اينكه بتونيم به هم كمك كنيم كه خدا رو بهتر بشناسيم خيلي نعمت بزرگيه

اميدوارم منم نقشي داشته باشم...

سخنان زیبا و تکان دهنده از رحمت الهی - سید حسن آقا میری
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

54. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

روزی شخصی میگه من یک فرد تشنه شناس هستم .

با تعجب میگن مگه تشنه شناس میخواد ، خب هر کس تشنه بشه خودش میگه .

میگه نه فرق میکنه ایطوری ها هم نیست ،

بهش میگن بهمون نشون بده چطور میشه فهمید .

میگه یک مهمانی بگیرید و چند نفر دعوت کنید و از هر نوع عذای که میشه درست کنید و تا میتونید رنگانگ لذیذ باشه ، اما آب و نوشیدنی روی سفره نباشه .

به حرفش گوش میکنن و سفره ای رنگارنگ با خوراکی های لذیت میزارن ، بدون آب یا نوشیدنی برای رفع عطش .

مهمانن ها میایند و شروع به خوردن غذا ها میکنن ، بعد از ده دقیقه یکی از مهمان ها میگه : آّب

شخص تشنه شناس ما هم میگه این تشنه نیست ، نمیخواد بیارین .

بعد بیست دقیقه ، دو سه نفر دیگه هم میگن آب بیارین

شخص تشنه شناس ما میگه اینا هم تشنه نیستن نمیخواد بیارین .

نیم ساعت که میشه چند نصفشون میگن آب بیارین مردیم از تشنگی ، خفه شدیم .

تشنه شناس ما بازم میگه نمیخواد ، اینا تشنه نیستن .

چند دقیقه که میگذره یکی بلند میشه میگه آب کجاست ؟!

تشنه شناس ما میگه تشنه واقعی اینه !

کسی که میپرسه آب کجاست تا خودش بره دنبالش یک تشنه واقعیه ، نه کسی که درخواست آب میکنه .

حکایت ما و شما هم همینه دوست عزیز ، شما تا وقتی تشنه واقعی نشین آب پیدا نمیکنید .
    رضاجان
    اين دوستون قائل به چيزي نيست
    خود ايشون مدعي هست كه لاييك هست
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

55. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

بله قطعا افراط کردن
    به نظر من خدایی که نهایت لطافت مهربانی و عشق هست امکان نداره اینطوری که بعضی ها عنوان میکنن شکنجه گر باشه!!
    درسته که به قرآن استناد میکنیم اما قرآن بهشت و جهنم رو با تمثیل بیان کرده به نظر من
    بله ، خدا خیلی بخشنده است ، نشانه اش هم بسم الله الرحمن رحیم ، اول سوره ها که این همه تکرار شده ، حتی شک در بخشش خدا هم نوعی گناهه و از کار های شیطان ، اما کسی که توبه نکنه و در دنیا هم مشغول بدی و کفر باشه بخششی نصیبش نمیشه .

پیامبر گفتن شما اگر سر 70 پیامبر را ببرین ، چندین قرآن آتش بزنید و... باز خدا میبخشه ( اما باید در این دنیا طلب بخشش کنیم ، نه اون دنیا و گرنه همه اون دنیا با به یقین رسیدن توبه میکنن )، اما در مورد حق الناس داستان فرق میکنه .

بخشش خدا خیلی بالاتر از این حرفاست ، بالاتر از بخشش مادر ، وقتی ما یکی رو میبخشیم بازم یک چیزای ته دلمون هست ، حتی وقتی مادری بدی بچشو میبخشه بازم جاش رو دلش میمونه ، اما خدا بالاتر از اینا میبخشه و بدی رو تبدیل به حسنه میکنه ( در صورت توبه )

در مورد مادی بودن بهشت و جهنم هم شک نکنید ، جسم مادی هست ، لذت های مادی هست و همینطور عذاب ها ، انسان نباید همش به عذاب فکر کنه ورگنه پر میشه از یس و نا امیدی ، حتی در قرآن هم ما را به مثبت اندیشی دعوت کرده .

این که هنوز در مود عذاب های ابدی شک دارین ، شاید به خاطر اینه که ظلم و ستم های وحشت ناکی که دنیای واقعی را شاید اون طور که باید ندیدین ، خدا دوست نداره بنده هاش عذاب بکشن ، اما این بنده ها هستن که به این سمت میرن که بهش میگن اختیار .

اعمال ما بهشت و جهنم را میسازن ، بهشت جهنم هم درجاتی دارن ، و با توجه به کمال و اعمال و درجه تقوا ما بهمون جایگاه داده میشه . ( برای همینه که میگن خدا عادل ترین عادل هاست ، اگه همه رو ببخشه و یک اندازه جایگاه داده بشه دیگه عدل نیست ظلمه)

57. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

رضاجان
    اين دوستون قائل به چيزي نيست
    خود ايشون مدعي هست كه لاييك هست
    سلام

باهم صحبت داشتیم ، فعلاً آیئیست هستن .

تو همه پست ها دوست دارن یکی خدا را علمی بهشون ثابت کنه ، یعنی آمپریزم ،

چیزی که میخوان شاید وجود نداشته باشه ،چون اون خدای که به روش آمپریزم ثابت بشه دیگه خدا نیست .

58. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

بله ، خدا خیلی بخشنده است ، نشانه اش هم بسم الله الرحمن رحیم ، اول سوره ها که این همه تکرار شده ، حتی شک در بخشش خدا هم نوعی گناهه و از کار های شیطان ، اما کسی که توبه نکنه و در دنیا هم مشغول بدی و کفر باشه بخششی نصیبش نمیشه .

پیامبر گفتن شما اگر سر 70 پیامبر را ببرین ، چندین قرآن آتش بزنید و... باز خدا میبخشه ( اما باید در این دنیا طلب بخشش کنیم ، نه اون دنیا و گرنه همه اون دنیا با به یقین رسیدن توبه میکنن )، اما در مورد حق الناس داستان فرق میکنه .

بخشش خدا خیلی بالاتر از این حرفاست ، بالاتر از بخشش مادر ، وقتی ما یکی رو میبخشیم بازم یک چیزای ته دلمون هست ، حتی وقتی مادری بدی بچشو میبخشه بازم جاش رو دلش میمونه ، اما خدا بالاتر از اینا میبخشه و بدی رو تبدیل به حسنه میکنه ( در صورت توبه )

در مورد مادی بودن بهشت و جهنم هم شک نکنید ، جسم مادی هست ، لذت های مادی هست و همینطور عذاب ها ، انسان نباید همش به عذاب فکر کنه ورگنه پر میشه از یس و نا امیدی ، حتی در قرآن هم ما را به مثبت اندیشی دعوت کرده .

این که هنوز در مود عذاب های ابدی شک دارین ، شاید به خاطر اینه که ظلم و ستم های وحشت ناکی که دنیای واقعی را شاید اون طور که باید ندیدین ، خدا دوست نداره بنده هاش عذاب بکشن ، اما این بنده ها هستن که به این سمت میرن که بهش میگن اختیار .

اعمال ما بهشت و جهنم را میسازن ، بهشت جهنم هم درجاتی دارن ، و با توجه به کمال و اعمال و درجه تقوا ما بهمون جایگاه داده میشه . ( برای همینه که میگن خدا عادل ترین عادل هاست ، اگه همه رو ببخشه و یک اندازه جایگاه داده بشه دیگه عدل نیست ظلمه)
    من دیدگاهم کاملا متفاوت با شماست ، در هر صورت نظر هر کسی محترمه
    موفق باشید

60. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

در قحطی نیشابور، چهل شبانه ‌روز گشتم، نه در هیچ مکانی صدای اذانی بود و نه هیچ مسجدی گشاده !

آنجا دانستم نام اعظم خدا و بنیاد دین، نان است...

( عطار نیشابوری )

62. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

درود
    بله قایل به خرافات و موهومات و جنو پری نیستم اما طبیعتا قایل به علم هستم
    سلام
    برهان های زیادی برای اثبات خدا هست برهان علیت برهان نظم برهان واجب الوجود حالا جنابعالی دنبال بیان این برهانها هستید؟دقیقا از نظر شما اثبات علمی یعنی چه؟

64. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

تعبير زيباييه
    موافقم
    پس نتيجتا بهشت و جهنم هم خودمون ايجاد مي كنيم البته بنظرم مختصات بهشت رو خدا ايجاد ميكنه و مال با اعمالمون بدستش مياريم
    امام جهنم رو بايد بگيم كه خودمون ايجادش مي كنيم...
    اين ادبيات صرفا جهت فهم ما انسانهاست
    وگرنه خدا رحمتش خيلي بيشتر از اين صحبت هاست...
    سلام چیشد شما بنفش شدی
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

65. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33989
    تشکـر
    10
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نه
    اعتقادی ب ماورا طبیعه و متا فیزیک ندارم :-)

67. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

بهشت و جهنم رو چون من به شخصه در دنیای دیگری ندیدم و حس نکردم پس واقعا"نمیتوانم نظری بدم.
    از نظر عقلانی هم نمیتونم بپذیرم تقلید کور داشته باشم اما همیشه این باور رو دارم چیزی که ما ندیدیم دلیل بر نبودش نیست و چیزی که ما می بینیم هم دلیل بر بودنش نیست شاید نوع دید ما متفاوته.
    ولی وجود خدا رو حس کردم وجود خدا فارغ از هر دین و مذهبی و یا آیین خاص .
    مبحث " کارما" رو باور دارم و اینکه ما پاداش و جزای کارهای خوب وبد رو در این دنیا میگیریم.

در بحث شناخت و اثبات خدا اگر بخواهیم از لحاظ منطقی و مذهبی بسنجیم این احتمال وجود داره وجود خدا رو رد کنیم همانطور که الان بسیاری هستند وجودش رو رد میکنند.
    برای اثبات خدا باید ابتدا همه قوانین فیزیک رو بدانیم و از علم نجوم کمک بگیریم و نجوم هست که میتونه به ما از نظر علمی وجود خداوند رو ثابت کنه.
    طبق یافته های علمی بیش از 90% کل جهان هستی فضای خالی هست...از آن چند درصد باقی مانده که فضای خالی نیست و شامل سیارات موجودات و... هست ، 26% ماده تاریک، 67% انرژی،7 درصد ماده هست.
    آن فضاهای خالی همه وجود خدا هست... این بحث نجوم داره و اگر کسی عمیقا" دنبال وجود خدا هست باید از این طریق به وجود خدا دست پیدا کنه
    یک مثال... در همه کتابهای مذهبی این مطلب هست که آسمان بر هفت ستون نامرئی بنا شده. از نظر علمی هم ثابت شده کهکشان هفت آسمان دارد و یا همان هفت ستون. در گذشته و هزاران سال پیش ایرانیان و یونانیان در نجوم بسیار پیشرفته بودند و کتابهای بسیاری نوشته بودند و فارغ از هر موضوع اعتقادی و مذهبی چیزی که مشخص هست پیام آوران با این موضوع آشنایی داشتند و با استفاده از علم این دانشمندان، سعی کردند وجود خدا رو اثبات کنند.
    در کل بحث خدا شناسی و اثبات خدا بسیار مفصله و باید دنبالش رفت تا به نتیجه رسید.
    ویرایش توسط siavash_en : 03-07-2017 در ساعت 01:30 PM

68. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    در بحث شناخت و اثبات خدا اگر بخواهیم از لحاظ منطقی و مذهبی بسنجیم این احتمال وجود داره وجود خدا رو رد کنیم همانطور که الان بسیاری هستند وجودش رو رد میکنند.
    اتفاقاً وقتی منطقی فکر کنیم وجود خدا اثبات میشه

فکر کنید اگه موقع رانندگی یه دقیقه حواس نباشه چه بلاهایی ممکنه پیش بیاد، یعنی که دقت و مراقبت و نظم لازمه و موقع رانندگی این به عهده انسانه

حالا در دنیای به این بزرگی با این همه کهکشان و موجودات هیچوقت بینظمی بوجود نمیاد، پس یه قدرت بزرگ و توانایی همه اینا رو تحت کنترل خودش داره و نمیذاره نابود بشن

بنظر من که اصلا امکانش نیست خدایی نباشه و بعد هیچی از نظم خارج نشه و کاملا غیر منطقیه که فکر کنیم هیچ کنترل کننده ای نیست و با این حال همه چی منظم کار خودشونو انجام میدن

70. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

اتفاقاً وقتی منطقی فکر کنیم وجود خدا اثبات میشه

فکر کنید اگه موقع رانندگی یه دقیقه حواس نباشه چه بلاهایی ممکنه پیش بیاد، یعنی که دقت و مراقبت و نظم لازمه و موقع رانندگی این به عهده انسانه

حالا در دنیای به این بزرگی با این همه کهکشان و موجودات هیچوقت بینظمی بوجود نمیاد، پس یه قدرت بزرگ و توانایی همه اینا رو تحت کنترل خودش داره و نمیذاره نابود بشن

بنظر من که اصلا امکانش نیست خدایی نباشه و بعد هیچی از نظم خارج نشه و کاملا غیر منطقیه که فکر کنیم هیچ کنترل کننده ای نیست و با این حال همه چی منظم کار خودشونو انجام میدن

منطق از تفکر آدم میاد .از دید من و شما منطق ما میگه خدا وجود داره چرا چون مثلا" هر لحظه حسش میکنیم یا وقتی به این فکر میکنیم چطوری میشه یک جنین در رَحِم مادر شکل میگیره و پشت این موضوع هیچ نظم و خدایی نباشه به نظر ناممکن هست و یا اینکه وقتی قبل از وقوع یک جریان چیزی به ما الهام میشه و... این ها در نظر ما وجود و اثبات خداست

اما منطق کسی که وجود خدا رو قبول نداره اون هم دلایلی واسه خود داره
    به طور مثال ممکن هست منطقش این باشه اگر خدایی هست چرا این همه بی عدالتی هست چرا ظلم هست چرا جنگ هست؟
    چرا بین مرد و زن اجحاف شده و فرق هست؟ چرا یکی پولداره یکی فقیر یکی سالمه یکی معلول و یا هزاران دلیل یا سئوال داره که منطقش اجازه نمیده وجود خدا رو قبول داشته باشه.

از لحاظ فیزیک هم بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم همان بیگ بنگ که جهان از یک حالت اولیه بی نهایت داغ تشکیل شده و تمام کائنات در یک هسته اتم یا حتی کوچکتر از اتم جای داشته و حاصل گرانش و فشردگی شدید باعث بوجود آمدن هستی شده و فضا و زمان و ماده و انرژی وقوانین طبیعت و همه و همه بوسیله بیگ بنگ پا به عرصه گذاشتند.

72. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    اما منطق کسی که وجود خدا رو قبول نداره اون هم دلایلی واسه خود داره
    به طور مثال ممکن هست منطقش این باشه اگر خدایی هست چرا این همه بی عدالتی هست چرا ظلم هست چرا جنگ هست؟
    چرا بین مرد و زن اجحاف شده و فرق هست؟ چرا یکی پولداره یکی فقیر یکی سالمه یکی معلول و یا هزاران دلیل یا سئوال داره که منطقش اجازه نمیده وجود خدا رو قبول داشته باشه.

از لحاظ فیزیک هم بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم همان بیگ بنگ که جهان از یک حالت اولیه بی نهایت داغ تشکیل شده و تمام کائنات در یک هسته اتم یا حتی کوچکتر از اتم جای داشته و حاصل گرانش و فشردگی شدید باعث بوجود آمدن هستی شده و فضا و زمان و ماده و انرژی وقوانین طبیعت و همه و همه بوسیله بیگ بنگ پا به عرصه گذاشتند.
    خوب ظلم و ستم نتیجه رفتار زشت خود انسانهاست، یا فقیر بودن نتیجه کمک نکردن انسانها به همدیگه است، غیر انسان مگه موجود دیگه ای هست که ظلم میکنه؟
    بقیه اتفاقات نوعی تغییرات لازم هستن که اینم خودش نوعی نظمه

خوب اون حالت اولیه داغ در یک هسته از کجا اومده و کی بوجود آوردتش؟
    نمیشه که خودبخود تولید شده باشه

به نظر من اون آدما یا طرز فکر کردنشون برعکسه یا منافعشون ایجاب میکنه برعکس فکر کنن

خوب دیگه بذار برعکس فکر کنن، هر کی هر کار کنه برا خودش کرده

74. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,478 بار در 1,281 پست
    میزان امتیاز
    12

خدا رو تو تک تک لحظه های زندگیم حسش میکنم دیدم که هر کاری هر حرفی و... میزنم بلافاصله نتیجه کارامو میبینم . خب چجوری با یه عمل کوچک بالافاصله نتیجشو میبینم و این نشون میده تمام حرکات و رفتار ما تحت نظارت خدای بزرگمونه که هیچ حقی ضایع نشه بهشتو جهنم هم نتیجه اعمال خودمونه بهشتو جهنمو خودمون داریم با دستای خودمون رقم میزنیم خدا همه بندهاشو دوست داره و دلش نمیخوات ما عذاب بکشیم و فرصتای زیادی بهمون میده ولی چون دنیا برامون پررنگ تر و اون دنیا رو نمیبینم در نتیجه همچنان روی کاراهای خودمون پافشاری میکنیم. و همچنین یه چیزهای از خدا میخواسم و همیشه ارزوشو داشتم که بهم نداده ولی بعد از مدتی بهترشو بهم داده چون یقین داشتم که خدا صلاح بندهاشو میخوات و بهش رسیدم
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

76. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

من خدای خودم رو دوست دارم نه خدایی که اخوند ها همش بیم ترس از جهنم رو میدن
    من خدایی رو دوست دارم که بهم امید بده
    خدایی رو دوست داره که اگه یه اشتباهی کردم منو ببخشه
    اره
    من خدایی جز خدای انسانیت رو دوست ندارم

77. کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خدایا تنهایم مگذار نمایش پست ها
    همچین خدایی وجود نداره
    تا بیم از جهنم نباشه امثال تو دنیا رو به گند میکشند
    امثال
    من طرفدار انسانیت هستیم
    و انسانیت نه تنها خراب نمیکنه بلکه اباد میکنه
    امثال تو هستن که با یکسری خرافاتشون دنیا رو گند زدند
    امیدوارم روزی نسل امثال تو روی زمین منقرض بشه و انسان های واراسته که هدفشون انسانیت هست روی کار ایند

79. 2 کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

80. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    15

بچه ها من حرفاتون را خوندم و کل حرفام اینه :

من یه حدیثی خوندم از حضرت علی که گفته بودن ما اهل بیت 70 برابر یعقوب یوسف شما را دوست داریم و خدا 70 برابر من علی شمارو دوست داره .اینا نماینده اون خدان.

این خدایی که بعضی از آخوندا میگن خدا نیست چون قشنگ نیست خدایی که با یه چماق وایستاده اونجا .خدایی که آتیش درست کرده اونور دمیده داغش کرده تورو بندازه توش قشنگه به نظرتون میشه دوسش داشت؟؟؟میشه باهاش رفیق شد اصن رفاقت میشه کرد با کسی که ازش میترسید..میگن 100 سال از موهاش تو جهنم آویزونش میکنن بعد یک آب چرک و خون میدن بخوره بعد این بدنشو هضم میکنه از پشتش میریزه بیرون.بعد طبق صحبتهای خودشون 1 روز اونجا برابر 50 سال اینجا هستش بعد این علی بن ابیطالب کجای محشره من میگم تشنمهه میگه 50 سال دیگه بهت آب میدم .کو اون علی که تو نهج البلاغه نوشته تابستون آفتاب چسبیده بود به دیوار همینطوری عرق میریخت گفتم آقا سر ظهر اینجا چیکار میکنی گفت دو سه نفر کمک میخواستن کمکشون کردم صبح تاحالا الانم وایستادم ببینم کسی کمک میخواد کمکش کنم .این آینه خداست... مذهبی ها میگن اون دنیا میگی تشنمه آبت نمیدن بخوری .من نمیتونم این چیزارو قبول کنم خدا تو کجایی که 50 سال بندت تشنشه .

آقا پس اینطوری که ملاها میگن اگه خدا اینطوریه داعشیا خیلی آدما خوبین وقتی اینا خدا را اینطوری نشون جهان میدن پس داعشیا کاراشون توجیه داره دیگه میگن اینو خدا میخواد ببره 100 هزار سال آویزونش کنه حالا ما یه ساعت آویزونش کردیم طوری نی.

پس اون حسین بن علی که تو گودال قتلگاه داره واسه شمر گریه میکنه آینه اون خداست؟؟؟

یه دین درست کردن خطرناک هرکی سلیقشو خودشو تو دین اعمال میکنه بعدم میگن اینی که ما میگیم دینه هرکیم خلاف این بگه خلاف دین گفته

خدای من اون خداییه که اول هر آیش میگه به نام خدای بخشنده مهربان خدای من اون خداییه که میگه اگه میدونستید من چقدر دوستون دارم از شدت خوشحالی میمردید خدای من اون خدایییه که هروقت رفتم در خونش ردم نکرد

خدای من خدایییه که رفیقمه و دوستش دارم خدایی نیست که آقا بالاسرم باشه و ازش بترسم
    ویرایش توسط sam127 : 03-10-2017 در ساعت 01:25 PM

81. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

82. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط خدایا تنهایم مگذار نمایش پست ها
    همچین خدایی وجود نداره
    تا بیم از جهنم نباشه امثال تو دنیا رو به گند میکشند
    چه حرف مسخره و ای و خنده داری

دلم میسوزد هرچی ریختن تو مخت و داری تکرار میکنی چقدر بدبختی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

83. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

84. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

چه حرف مسخره و ای و خنده داری

دلم میسوزد هرچی ریختن تو مخت و داری تکرار میکنی چقدر بدبختی
    این ادما شخصیتشون طوری هست که حتما باید از یه چیز بترسونیشون که طرف کار بد نرن(همون طور که خودشون اشاره کردن مثالش ترس از جهنمه).خودشون وجدان و درک ندارن که حق الناس نکنن یا خطا های مختلف دیگه.و وقتی دم از انسانیت میشه ذهنشون (که بازم مشکل از انحراف ذهنی خودشون هست)طرف بی قید و بندی و بی بندو باری میره و واقعا نمیتونن درک کنن مفهوم انسانیت چیه.

85. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

86. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

بچه ها من حرفاتون را خوندم و کل حرفام اینه :

من یه حدیثی خوندم از حضرت علی که گفته بودن ما اهل بیت 70 برابر یعقوب یوسف شما را دوست داریم و خدا 70 برابر من علی شمارو دوست داره .اینا نماینده اون خدان.

این خدایی که بعضی از آخوندا میگن خدا نیست چون قشنگ نیست خدایی که با یه چماق وایستاده اونجا .خدایی که آتیش درست کرده اونور دمیده داغش کرده تورو بندازه توش قشنگه به نظرتون میشه دوسش داشت؟؟؟میشه باهاش رفیق شد اصن رفاقت میشه کرد با کسی که ازش میترسید..میگن 100 سال از موهاش تو جهنم آویزونش میکنن بعد یک آب چرک و خون میدن بخوره بعد این بدنشو هضم میکنه از پشتش میریزه بیرون.بعد طبق صحبتهای خودشون 1 روز اونجا برابر 50 سال اینجا هستش بعد این علی بن ابیطالب کجای محشره من میگم تشنمهه میگه 50 سال دیگه بهت آب میدم .کو اون علی که تو نهج البلاغه نوشته تابستون آفتاب چسبیده بود به دیوار همینطوری عرق میریخت گفتم آقا سر ظهر اینجا چیکار میکنی گفت دو سه نفر کمک میخواستن کمکشون کردم صبح تاحالا الانم وایستادم ببینم کسی کمک میخواد کمکش کنم .این آینه خداست... مذهبی ها میگن اون دنیا میگی تشنمه آبت نمیدن بخوری .من نمیتونم این چیزارو قبول کنم خدا تو کجایی که 50 سال بندت تشنشه .

آقا پس اینطوری که ملاها میگن اگه خدا اینطوریه داعشیا خیلی آدما خوبین وقتی اینا خدا را اینطوری نشون جهان میدن پس داعشیا کاراشون توجیه داره دیگه میگن اینو خدا میخواد ببره 100 هزار سال آویزونش کنه حالا ما یه ساعت آویزونش کردیم طوری نی.

پس اون حسین بن علی که تو گودال قتلگاه داره واسه شمر گریه میکنه آینه اون خداست؟؟؟

یه دین درست کردن خطرناک هرکی سلیقشو خودشو تو دین اعمال میکنه بعدم میگن اینی که ما میگیم دینه هرکیم خلاف این بگه خلاف دین گفته

خدای من اون خداییه که اول هر آیش میگه به نام خدای بخشنده مهربان خدای من اون خداییه که میگه اگه میدونستید من چقدر دوستون دارم از شدت خوشحالی میمردید خدای من اون خدایییه که هروقت رفتم در خونش ردم نکرد

خدای من خدایییه که رفیقمه و دوستش دارم خدایی نیست که آقا بالاسرم باشه و ازش بترسم
    سلام

از نوشته هاتون معلومه یکسری کلیپ ها و متن های تحریف شده گوش کردین و خوندین ، اما اینا حقیقت و حق را کتمان نمیکند ، باعث نمیشه که دنبال حق نریم .

چه دوست داشته باشیم یا نه جهنم هست همانطور که بهشت هست ، فلسفه وجود بهشت هم مثل تنبیه و تشویقه .

جهنم وجود داره تا حتی از ترس شده بعضی ها سمت اعمالی غیر انسانی نرن رو انجام ندن و بهشت وجود داره تا انسان به خاطرش سمت کلی اعمال خوب و انسانی بره . ( تا بتونه رشد کنه و اونچه لیاقتش رو داره برسه )

همانطور که قرآن و معصویم گفتن جهنم و بهشت هست ، حال اینکه بعضی از ما بخواهیم برای خودمون خدای خاص تفسیر کنیم یا بسازیم ، همچنین دین شخصی خودمون را بسازیم و داشته باشیم ، مسئله رو حل نمیکنه ،

خدای همه یکیه و یکتا ، آدما را بدون راهنما رها نکرده ، پیامبران و قرآن فرستاده ، همچنین معصومین جهت هدایت ما ...

خدا همانطور که بخشنده ترین و مهربان ترین است ، بزگترین انتقام گیرنده و عذاب دهنده هم هست ، فقط لازمه به تاریخ نگاه کنید ، قوم حضرت لوط تر و خشک باهم سوختن ،

قوم نوح دچار چه عذاب های شدن ، قوم حضرت موسی و...

پس بهتره هنوز زوده به فکر اون دنیا و آخرت باشیم ، اونجا دیگه این جسم ها رو نداریم که بتونیم دروغ بگیم ،

اونجا حتی بعضی ها اسم پیامبرشون را فراموش میکنن و هر کاری میکنن یادشون نمیاد ، چون در ظاهر مسلمان بودن و در قلباً دنبال یا مال بودن یا دنیا ...

پس بهتره در دین با هرکه صادق نیستیم با خودمون صادق باشیم و با وجدان کاملاً بیدار و جدی بهش نگاه کنیم .

http://forum.moshaver.co/f105/%D8%A7...04/#post232752

87. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

بهشت و جهنم حتما هست ولی خدا هیچ دخالتی در ساختن جهنم نمی کند خود خدا می گوید این اعمال شما ست که آتش جهنم به وجود می آورد یعنی خدا که مظهر مهربانی است هرگز عذاب بندگانش را نمی خواهد شما ببیند وقتی نوح از پسرش می خواهد که به کشتی اش وارد شود پسر نوح خود از دعوت پدر روی گردانیده و به سمت یک کوه بلند می رود پس قهر خدا همان بستن راه رحمت الهی است یزید هم می توانست توبه کند ولی خود راه رحمت الهی را بر خود بست آتش جهنم همان اعمال شر و غلط انسانی به این صورت نمایان می شود

88. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

89. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    15

سلام

از نوشته هاتون معلومه یکسری کلیپ ها و متن های تحریف شده گوش کردین و خوندین ، اما اینا حقیقت و حق را کتمان نمیکند ، باعث نمیشه که دنبال حق نریم .

چه دوست داشته باشیم یا نه جهنم هست همانطور که بهشت هست ، فلسفه وجود بهشت هم مثل تنبیه و تشویقه .

جهنم وجود داره تا حتی از ترس شده بعضی ها سمت اعمالی غیر انسانی نرن رو انجام ندن و بهشت وجود داره تا انسان به خاطرش سمت کلی اعمال خوب و انسانی بره . ( تا بتونه رشد کنه و اونچه لیاقتش رو داره برسه )

همانطور که قرآن و معصویم گفتن جهنم و بهشت هست ، حال اینکه بعضی از ما بخواهیم برای خودمون خدای خاص تفسیر کنیم یا بسازیم ، همچنین دین شخصی خودمون را بسازیم و داشته باشیم ، مسئله رو حل نمیکنه ،

خدای همه یکیه و یکتا ، آدما را بدون راهنما رها نکرده ، پیامبران و قرآن فرستاده ، همچنین معصومین جهت هدایت ما ...

خدا همانطور که بخشنده ترین و مهربان ترین است ، بزگترین انتقام گیرنده و عذاب دهنده هم هست ، فقط لازمه به تاریخ نگاه کنید ، قوم حضرت لوط تر و خشک باهم سوختن ،

قوم نوح دچار چه عذاب های شدن ، قوم حضرت موسی و...

پس بهتره هنوز زوده به فکر اون دنیا و آخرت باشیم ، اونجا دیگه این جسم ها رو نداریم که بتونیم دروغ بگیم ،

اونجا حتی بعضی ها اسم پیامبرشون را فراموش میکنن و هر کاری میکنن یادشون نمیاد ، چون در ظاهر مسلمان بودن و در قلباً دنبال یا مال بودن یا دنیا ...

پس بهتره در دین با هرکه صادق نیستیم با خودمون صادق باشیم و با وجدان کاملاً بیدار و جدی بهش نگاه کنیم .

http://forum.moshaver.co/f105/%D8%A7...04/#post232752

کسی
    نگفت بهش و جهنم وجود نداره

بحث اینه خدا را بدجور نشون دادن به جوونا از بدو تولد بیشتر از عذاب خدا گفتن تا رحمت خدا

90. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

کسی
    نگفت بهش و جهنم وجود نداره

بحث اینه خدا را بدجور نشون دادن به جوونا از بدو تولد بیشتر از عذاب خدا گفتن تا رحمت خدا
    ترسوندن از عذاب جهنم هم بد نیست ، دروغ گفتن و افراطه که بده .

مثلاً یکسری نوشته های شما که در مورد عذاب ها بود اصلاً ربطی به ما شیعه ها یا مسلمون ها نداره ، اگر پیام من رو اول پست مطالعه میکردین میفهمیدین که آویزان کردن زنان از مو ، مال کتاب زرتشته ، یا این بخششی که از نوشتین همه رو میبخشه مربوط به مسحیی هاست ...

پس بهتر شما هم بجای اینکه مردم رو از جامعه روحانیت دور کنید دنبال حقیقت باشین ، و بدونین که دور کردن مردم از روحانیون هم یک گناهه ، حتی اگر عده ای از روحانیون واقعاً اشتباه کرده باشن یا اصلاً خلافکار باشن .

حتی یکسری مراجع تقلید شیعه داخل کشور هستن که انحرافی هستن و دارن دین را تحریف میکنن ، مثلاً قمه زنه را خوب میدونن ، پس طلبه و آخوند بماند ، هم دلیل نمیشه حق باشن و هم دلیل نمیشه ما بگیم همه مراجع و آخوند ها یکی هستن . ( البته این مراجع مورد تایید نیستن )

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد