مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 56

موضوع: بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.33
    تشکـر
    2,311
    تشکر شده 1,054 بار در 659 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Butterf نمایش پست ها
    سلام
    من شخصاً هرکار کنم نمیتونم جهنم به معنای آتش و ... باور کنم ، همینطور که بهشت به نظرم باغ و نحرو عسل و پری نیست... به نظرم اینها تمثیل هستند
    نظر شخصیم اینهکه برای انسانها بعد از مرگ یک سری پرده ها کنار میره، بینش عمیق پیدا میکنند و خدارو واقعا میشناسند ، اون موقع از رضایت خدا و یا عدم رضایت خدا نسبت به بنده ها بهشت و جهنم شکل میگیره در واقع باید عذابی باشه اما روحی
    فرض کنید کسی اشتباه بزرگی کرده توی زندگیش (مثلا خیانت )و عمیقا پشیمونه یه وقتایی حاضره هزار سال تو آتش بسوزه ولی بتونه بخشش و رضایت طرف مقابل رو جلب کنه ، حالا این حس هزار برابر بشه میشه جهنم..
    جسم و روح جدا از هم نیستن

اگه قرار باشه روح عذاب بکشه پس جسم هم عذاب خواهد کشید

همونطوری که در این دنیا بعضی ناراحتیهای روحی باعث مریض شدن جسم میشه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    انکه میگفت منم بهر تو غمخوارترین..چه دل ازارترین شد چه دل ازارترین
    شماره عضويت
    30434
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.73
    تشکـر
    99
    تشکر شده 208 بار در 110 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    دوستان ابتدا خدا را اثبات علمی بکنید سپس بپردازید به جن و پری و روح این چیزها
    یه تاپیک تو همین سایت هست با عنوان چگونه از کفربه ایمان رسیدم

بخونیدش..
    چه ساده قلبمان را دو دستی چسبیده ایم

که مبادا کسی آ ن را بدزدد و عاشقمان کند....

غافل از اینکه برای عاشق کردنمان..عقلمان را میدزدند

و ما می مانیم با قلبی که اندیشیدن بلد نیست"

4. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    23059
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.12
    تشکـر
    5
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    جسم و روح جدا از هم نیستن

اگه قرار باشه روح عذاب بکشه پس جسم هم عذاب خواهد کشید

همونطوری که در این دنیا بعضی ناراحتیهای روحی باعث مریض شدن جسم میشه
    شما اگه خدایه نکرده عذاب وجدان داشته باشید احساس سوختن جسمی در آتش هم میکنید؟گفتم جهنم به معنای آتش و عذاب های جسمی ای که بچه بودیم میگفتن از مو اویزون میکنن و ... اینا با منطق من جور نیستن.
    عرض کردم نظر و باور شخصیمه و ممکنه صد درصد با باور شما یا بقیه دوستان متناقض باشه و ازونجایی که هیچکس تا به امروز نتونسته از بهشت یا جهنم برگرده هیچکس نمیتونه بگه نظر من صددرصد درسته
    ببینید مثلا من تو زندگیم شده مواقعی پیش بیاد که از لحاظ روحی تحت فشار باشم اما از لحاظ جسمی هیچ مشکلی نداشته باشم نه دردی نه احساس سوختن در آتش، ولی اون حس جهنم زندگی من بوده و از هزار تا درد جسمی بدتر
    من فکر میکنم خدا بزرگتر از اینه که یه جاییو اختصاص بده و بگه حالا گناهکارا برید بسوزید،فکر میکنم، بعد از مرگ هر کسی که خدارو ناامید کنه و یا بنده خدارو ( حق الناس ) عذاب سختی میکشه و اون عذاب عذاب وجدانه عذاب روح و این عذابی نیست که خدا تحمیل کنه و بگه حالا عذاب بکش!!!نه،این با به وجود اومدن بینش صحیح و عشق واقعی به خدا به وجود میاد
    ویرایش توسط Butterf : 03-06-2017 در ساعت 08:37 AM

6. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    <<< الهم عجل لولیک الفرج >>>
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.05
    تشکـر
    18,210
    تشکر شده 9,571 بار در 3,264 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    9

شما اگه خدایه نکرده عذاب وجدان داشته باشید احساس سوختن جسمی در آتش هم میکنید؟گفتم جهنم به معنای آتش و عذاب های جسمی ای که بچه بودیم میگفتن از مو اویزون میکنن و ... اینا با منطق من جور نیستن.
    عرض کردم نظر و باور شخصیمه و ممکنه صد درصد با باور شما یا بقیه دوستان متناقض باشه و ازونجایی که هیچکس تا به امروز نتونسته از بهشت یا جهنم برگرده هیچکس نمیتونه بگه نظر من صددرصد درسته
    ببینید مثلا من تو زندگیم شده مواقعی پیش بیاد که از لحاظ روحی تحت فشار باشم اما از لحاظ جسمی هیچ مشکلی نداشته باشم نه دردی نه احساس سوختن در آتش، ولی اون حس جهنم زندگی من بوده و از هزار تا درد جسمی بدتر
    من فکر میکنم خدا بزرگتر از اینه که یه جاییو اختصاص بده و بگه حالا گناهکارا برید بسوزید،فکر میکنم، بعد از مرگ هر کسی که خدارو ناامید کنه و یا بنده خدارو ( حق الناس ) عذاب سختی میکشه و اون عذاب عذاب وجدانه عذاب روح و این عذابی نیست که خدا تحمیل کنه و بگه حالا عذاب بکش!!!نه،این با به وجود اومدن بینش صحیح و عشق واقعی به خدا به وجود میاد
    این که میگین عذاب روحی سخت تر از عذاب جسمیه درسته ، چون عذاب های واقعی در این دنیا نیستن ، و فقط یک عذاب در این دنیاست که استرس و اضطرابه .

شاید عده ای در توضیح عذاب های اون دنیا افراط کرده باشن ، اما عذاب های جسمی به استناد قرآن اون دنیا هست اما مثل این دنیا نیست ، خیلی سخت تر هستن ، و جسم اون دنیا هم مثل این دنیا فانی نیست که سریع از بین بره ، اون دنیا یک جسم انسانی ابدی بهمون میدن که نه پیر میشه نه فرسوده .

در مورد ابدی بود عذاب هم ، بعضی گناه ها ابدیش میکنن ، مثلاً یکی یک چاقو بکنه تو چشمش تا ابد کور میشه شوخی بردار نیست ...

بعضی ها موقت میرین جهنم ، بعضی ابدی ، مثل شیطان که خدا قسم خورده تا ابد در اونجا باشه .

اما کسی که بهشتی بشه دیگه از اونجا خارج نمیشه ، لذت های بهشت هم مثل دنیا نیست ، حتی خسته کننده هم نیست ، چون بهشت جایه ناراحتی نیست .

چیزی که تاثیر به سزاری در بهشتی و جهنمی شدن داره خدا پرست بودنه ، نشانه خدا پرست بودن ما مسلمان ها نمازه ، اگر نخونیم با کافر فرقی نداریم ، دستور نماز خواندن حتی در کتاب مسیحی ها و یهودی ها هم آمده ...

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.05
    تشکـر
    18,210
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    دوستان ابتدا خدا را اثبات علمی بکنید سپس بپردازید به جن و پری و روح این چیزها
    روزی شخصی میگه من یک فرد تشنه شناس هستم .

با تعجب میگن مگه تشنه شناس میخواد ، خب هر کس تشنه بشه خودش میگه .

میگه نه فرق میکنه ایطوری ها هم نیست ،

بهش میگن بهمون نشون بده چطور میشه فهمید .

میگه یک مهمانی بگیرید و چند نفر دعوت کنید و از هر نوع عذای که میشه درست کنید و تا میتونید رنگانگ لذیذ باشه ، اما آب و نوشیدنی روی سفره نباشه .

به حرفش گوش میکنن و سفره ای رنگارنگ با خوراکی های لذیت میزارن ، بدون آب یا نوشیدنی برای رفع عطش .

مهمانن ها میایند و شروع به خوردن غذا ها میکنن ، بعد از ده دقیقه یکی از مهمان ها میگه : آّب

شخص تشنه شناس ما هم میگه این تشنه نیست ، نمیخواد بیارین .

بعد بیست دقیقه ، دو سه نفر دیگه هم میگن آب بیارین

شخص تشنه شناس ما میگه اینا هم تشنه نیستن نمیخواد بیارین .

نیم ساعت که میشه چند نصفشون میگن آب بیارین مردیم از تشنگی ، خفه شدیم .

تشنه شناس ما بازم میگه نمیخواد ، اینا تشنه نیستن .

چند دقیقه که میگذره یکی بلند میشه میگه آب کجاست ؟!

تشنه شناس ما میگه تشنه واقعی اینه !

کسی که میپرسه آب کجاست تا خودش بره دنبالش یک تشنه واقعیه ، نه کسی که درخواست آب میکنه .

حکایت ما و شما هم همینه دوست عزیز ، شما تا وقتی تشنه واقعی نشین آب پیدا نمیکنید .

10. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #26

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    23059
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.12
    تشکـر
    5
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    این که میگین عذاب روحی سخت تر از عذاب جسمیه درسته ، چون عذاب های واقعی در این دنیا نیستن ، و فقط یک عذاب در این دنیاست که استرس و اضطرابه .

شاید عده ای در توضیح عذاب های اون دنیا افراط کرده باشن ، اما عذاب های جسمی به استناد قرآن اون دنیا هست اما مثل این دنیا نیست ، خیلی سخت تر هستن ، و جسم اون دنیا هم مثل این دنیا فانی نیست که سریع از بین بره ، اون دنیا یک جسم انسانی ابدی بهمون میدن که نه پیر میشه نه فرسوده .

در مورد ابدی بود عذاب هم ، بعضی گناه ها ابدیش میکنن ، مثلاً یکی یک چاقو بکنه تو چشمش تا ابد کور میشه شوخی بردار نیست ...

بعضی ها موقت میرین جهنم ، بعضی ابدی ، مثل شیطان که خدا قسم خورده تا ابد در اونجا باشه .

اما کسی که بهشتی بشه دیگه از اونجا خارج نمیشه ، لذت های بهشت هم مثل دنیا نیست ، حتی خسته کننده هم نیست ، چون بهشت جایه ناراحتی نیست .

چیزی که تاثیر به سزاری در بهشتی و جهنمی شدن داره خدا پرست بودنه ، نشانه خدا پرست بودن ما مسلمان ها نمازه ، اگر نخونیم با کافر فرقی نداریم ، دستور نماز خواندن حتی در کتاب مسیحی ها و یهودی ها هم آمده ...
    بله قطعا افراط کردن
    به نظر من خدایی که نهایت لطافت مهربانی و عشق هست امکان نداره اینطوری که بعضی ها عنوان میکنن شکنجه گر باشه!!
    درسته که به قرآن استناد میکنیم اما قرآن بهشت و جهنم رو با تمثیل بیان کرده به نظر من

12. 2 کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #27

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    متخصص حوزه مثبت انديشي، ياد گرفتم و لمس كردم كه براي امروز زندگي كنم.نه براي فردا يا ديروز...
    شماره عضويت
    20970
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.26
    تشکـر
    829
    تشکر شده 1,754 بار در 624 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    خدایی که خیلی از اخوندا میگن را نه نمیشناسم
    خدای من درون قلبمه که باهاش خیلی رفیقم
    تعبير زيباييه
    موافقم
    پس نتيجتا بهشت و جهنم هم خودمون ايجاد مي كنيم البته بنظرم مختصات بهشت رو خدا ايجاد ميكنه و مال با اعمالمون بدستش مياريم
    امام جهنم رو بايد بگيم كه خودمون ايجادش مي كنيم...
    اين ادبيات صرفا جهت فهم ما انسانهاست
    وگرنه خدا رحمتش خيلي بيشتر از اين صحبت هاست...
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

14. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #28

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    متخصص حوزه مثبت انديشي، ياد گرفتم و لمس كردم كه براي امروز زندگي كنم.نه براي فردا يا ديروز...
    شماره عضويت
    20970
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.26
    تشکـر
    829
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    شاید وقتی یک سۆال یا شبهه‌ای در ذهن ایجاد می‌گردد، شخص گمان نماید که آن سۆال یا شبهه‌ بدون هیچ ارتباط و نقشی از بیرون فقط در ذهن خودش ایجاد شده است؛ اما وقتی مشاهده می‌شود که در یک برهه‌ی زمانی معینی سۆال و شبهه مشابه رایج شده است، این ذهنیت به وجود می‌آید که احتمالاً موضوع هدف ضد تبلیغ قرار گرفته است؛ و با رجوع به سایت‌ها، رسانه‌ها یا گفتارهایی که مأموریت‌شان ضد تبلیغ است، ذهنیت به اثبات می‌رسد. لذا اغلب قبل از پاسخ به سۆال تذکراتی لازم می‌آید.

دقت شود که از دیر باز (به ویژه عصر یهود پس از رحلت حضرت موسی علیه‌السلام)، این شیوه (تاکتیک) دنبال می‌شده است که وقتی می‌دیدند نمی‌توانند اعتقادات و باور کلام وحی یا رسول وحی را از مردمی بگیرند، سعی در تحریف آن می‌کردند. در آن زمان نیز یهودیان می‌گفتند: ما یا عذاب نمی‌شویم و یا در نهایت عذاب کمی برای چند روز کوتاهی خواهیم داشت.

اکنون نیز به جای آن که گناه یا اثر سوء آن در ساختار شخص و جامعه را مورد مطالعه عقلی، علمی و بحث و گفتگو قرار دهند، مقوله‌ی سختی بازتاب گناه، یعنی معذب شدن در حیات اخروی و دوزخ را زیر سۆال برده و سعی دارند القا کنند که یا راست نیست یا اگر هست، فقط برای تهدید می‌باشد و حقیقتی ندارد.

بدیهی است که این شبهات برای این رایج می‌شود که اذهان عمومی ترسی از گناه نداشته باشند و بالتبع آلوده شده و گناه (فعل بد در مخالفت با اوامر و احکام الهی) در جامعه رایج گردد.
    در چنین شرایطی، خوب است هر شخصی که با چنین سۆالات یا شبهاتی [در ذهن خود یا در جامعه] مواجه می‌شود، سریعاً آن را حلاجی کرده و چند سۆال را برای ذهن خود یا دیگران مطرح نماید.

مثل:
    الف – اگر خدایی نباشد (که هست)، دیگر بحث از بهشت و دوزخ، صواب و خطا، ثواب و عقاب معنایی ندارد. پس این سۆال فقط برای کسانی می‌تواند معنا، مفهوم و ارزش فکر، مطالعه و تحقیق داشته باشد که به خدا و قیامت اعتقادی دارند.
    ب – حال که اعتقاد داریم خدا هست و قطعاً خداوند هستی محض، کمال محض، غنای محض و خیر محض است و منزه (سبحان) از هر کاستی، نیستی، ضعف و خطا می‌باشد؛ او علیم، حکیم، عادل و قادر است ...، آیا ممکن است فرقی بین عاقل و جاهل، کافر و مۆمن، ظالم و مظلوم، متقی و مفسد و ... قائل نباشد؟ آیا ممکن است اعتقادات و اعمال هیچ اثری بر وجود انسان نداشته باشد و هیچ گاه آن اثر ظهور نکند؟

«... قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الأَعْمَى وَالْبَصِیرُ أَمْ هَلْ تَسْتَوِی الظُّلُمَاتُ وَالنُّورُ ...(الرّعد، 16)
    ترجمه: بگو آیا نابینا و بینا یكسانند یا تاریكیها و روشنایى برابرند ...

«أَمَّنْ هُوَ قَانِتٌ آنَاء اللَّیْلِ سَاجِدًا وَقَائِمًا یَحْذَرُ الْآخِرَةَ وَیَرْجُو رَحْمَةَ رَبِّهِ قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَكَّرُ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ» (الزّمر، 9)
    ترجمه:[آیا مشرک، کافر و ظالمی که در آیه قبل اشاره شده بهتر است] یا آن كسى كه او در طول شب در سجده و قیام اطاعت [خدا] مى‏كند [و] از آخرت مى‏ترسد و رحمت پروردگارش را امید دارد بگو آیا كسانى كه مى‏دانند و كسانى كه نمى‏دانند یكسانند تنها خردمندانند كه پندپذیرند.

ج – آیا ممکن است خدا [العیاذ بالله] دروغ بگوید؟! خدای دروغ‌گو چه فرقی با سایر خدایان دروغین و دروغگو دارد؟!
    د – آیا خداوند متعال، سبحان و غنی، به دروغ گفتن نیازمند شده بود؟!

از کشیشی پرسیدم: چرا خدا باید در قالب و ماهیت حضرت مسیح (علیه السلام) به دنیا آید؟ گفت: چون می‌خواست بندگانش را هدایت کند و دید از سنخ آنها نیست، پس این کار ممکن نمی‌گردد مگر آن که به شکل مردمان درآمده و متولد شود! به او گفتم: اولاً چه خدای بیچاره‌ای! آیا علم و حکمت او راه دیگری مثل ارسال انبیایی که از جنس و سنخ مردم باشند و انزال وحی برای او نگذاشته بود؟ و ثانیاً بندگانش نیز درس خوبی به او دادند تا دیگر از این کارها نکند. گفت: چه درسی؟ گفتم: به صلیبش کشیدند و گفتند: دیگر از این کارها نکن و این طرف‌ها پیدایت نشود.

پس اگر به خدا اعتقادی داریم و در مورد او سخن می‌گوییم، باید با در نظر گرفتن خدایی او باشد. بدیهی است که خدای نیازمند، آن هم نیازمند به دروغ، دیگر خدا نیست. از یک بنده‌ی ضعیف نیز ضعیف‌تر است، چرا که دروغ از ضعف و ناتوانی شخص و از بیچارگی دروغ‌گو برای رسیدن به هدف نشأت می‌گیرد.

ه – با همین سۆال یا شبهه ساده، می‌خواهند صحت و حقانیّت و وحی بودن قرآن کریم را زیر سۆال ببرند. چرا که وقتی القا کنند: جهنم و عذاب‌های آن چنان چه در قرآن تصریح شده نیست! دو حالت بیشتر نمی‌ماند: یا خدا برای تهدید نیازمند به دروغ شده و دروغ (العیاذ بالله) گفته است – یا اگر خدا دروغ نمی‌گوید، پس آیات قرآن کریم وحی نیست و تحریف شخص و اشخاص می‌باشد.
    در سوره طور، پس از پنج قسِمی که به عظمت خلقت خدا متذکر می‌شود تا بدانند نظام خلقت بی‌هدف نیست و حکیمانه است، تصریح می‌نماید: «‌إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ لَوَاقِعٌ - به درستی که عذاب پروردگارت واقع ‏شدنى است‌».

ز - خداوند متعال در قرآن کریم، جهان خلقت را از پایین‌ترین مرتبه وجود که مادی آن حیات دنیوی و جرم‌دار است و روحانی آن آتش عذاب است (نه آتش دنیا)، تا بالاترین مرتبه وجودی جسم و روح که مقام محمود می‌باشد و در سدرة المنتهی جای دارد توصیف نموده است. در واقع از اسفل السافلین وجود تا اعلی علیین وجود – پس نه تهدید است، نه دروغ است، نه جوّسازی است، نه شایعه است و نه امری نشدنی. بلکه حقیقتی است که حتماً واقع می‌گردد.

جناب فرخ افتخار دادين به پست فقير فقرا سر زدين
    پيرو نظرات شما پيشنهاد ميكنم دوستان اين ويدئو رو ببينن و جدايي از هر مذهب و عقيده اي خودشون فكر كنن
    نياز به پاسخ دادن هم نيست...
    اينكه بتونيم به هم كمك كنيم كه خدا رو بهتر بشناسيم خيلي نعمت بزرگيه

اميدوارم منم نقشي داشته باشم...

سخنان زیبا و تکان دهنده از رحمت الهی - سید حسن آقا میری
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

16. Top | #29

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    20970
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.26
    تشکـر
    829
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    روزی شخصی میگه من یک فرد تشنه شناس هستم .

با تعجب میگن مگه تشنه شناس میخواد ، خب هر کس تشنه بشه خودش میگه .

میگه نه فرق میکنه ایطوری ها هم نیست ،

بهش میگن بهمون نشون بده چطور میشه فهمید .

میگه یک مهمانی بگیرید و چند نفر دعوت کنید و از هر نوع عذای که میشه درست کنید و تا میتونید رنگانگ لذیذ باشه ، اما آب و نوشیدنی روی سفره نباشه .

به حرفش گوش میکنن و سفره ای رنگارنگ با خوراکی های لذیت میزارن ، بدون آب یا نوشیدنی برای رفع عطش .

مهمانن ها میایند و شروع به خوردن غذا ها میکنن ، بعد از ده دقیقه یکی از مهمان ها میگه : آّب

شخص تشنه شناس ما هم میگه این تشنه نیست ، نمیخواد بیارین .

بعد بیست دقیقه ، دو سه نفر دیگه هم میگن آب بیارین

شخص تشنه شناس ما میگه اینا هم تشنه نیستن نمیخواد بیارین .

نیم ساعت که میشه چند نصفشون میگن آب بیارین مردیم از تشنگی ، خفه شدیم .

تشنه شناس ما بازم میگه نمیخواد ، اینا تشنه نیستن .

چند دقیقه که میگذره یکی بلند میشه میگه آب کجاست ؟!

تشنه شناس ما میگه تشنه واقعی اینه !

کسی که میپرسه آب کجاست تا خودش بره دنبالش یک تشنه واقعیه ، نه کسی که درخواست آب میکنه .

حکایت ما و شما هم همینه دوست عزیز ، شما تا وقتی تشنه واقعی نشین آب پیدا نمیکنید .
    رضاجان
    اين دوستون قائل به چيزي نيست
    خود ايشون مدعي هست كه لاييك هست
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

17. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #30

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.05
    تشکـر
    18,210
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    9

بله قطعا افراط کردن
    به نظر من خدایی که نهایت لطافت مهربانی و عشق هست امکان نداره اینطوری که بعضی ها عنوان میکنن شکنجه گر باشه!!
    درسته که به قرآن استناد میکنیم اما قرآن بهشت و جهنم رو با تمثیل بیان کرده به نظر من
    بله ، خدا خیلی بخشنده است ، نشانه اش هم بسم الله الرحمن رحیم ، اول سوره ها که این همه تکرار شده ، حتی شک در بخشش خدا هم نوعی گناهه و از کار های شیطان ، اما کسی که توبه نکنه و در دنیا هم مشغول بدی و کفر باشه بخششی نصیبش نمیشه .

پیامبر گفتن شما اگر سر 70 پیامبر را ببرین ، چندین قرآن آتش بزنید و... باز خدا میبخشه ( اما باید در این دنیا طلب بخشش کنیم ، نه اون دنیا و گرنه همه اون دنیا با به یقین رسیدن توبه میکنن )، اما در مورد حق الناس داستان فرق میکنه .

بخشش خدا خیلی بالاتر از این حرفاست ، بالاتر از بخشش مادر ، وقتی ما یکی رو میبخشیم بازم یک چیزای ته دلمون هست ، حتی وقتی مادری بدی بچشو میبخشه بازم جاش رو دلش میمونه ، اما خدا بالاتر از اینا میبخشه و بدی رو تبدیل به حسنه میکنه ( در صورت توبه )

در مورد مادی بودن بهشت و جهنم هم شک نکنید ، جسم مادی هست ، لذت های مادی هست و همینطور عذاب ها ، انسان نباید همش به عذاب فکر کنه ورگنه پر میشه از یس و نا امیدی ، حتی در قرآن هم ما را به مثبت اندیشی دعوت کرده .

این که هنوز در مود عذاب های ابدی شک دارین ، شاید به خاطر اینه که ظلم و ستم های وحشت ناکی که دنیای واقعی را شاید اون طور که باید ندیدین ، خدا دوست نداره بنده هاش عذاب بکشن ، اما این بنده ها هستن که به این سمت میرن که بهش میگن اختیار .

اعمال ما بهشت و جهنم را میسازن ، بهشت جهنم هم درجاتی دارن ، و با توجه به کمال و اعمال و درجه تقوا ما بهمون جایگاه داده میشه . ( برای همینه که میگن خدا عادل ترین عادل هاست ، اگه همه رو ببخشه و یک اندازه جایگاه داده بشه دیگه عدل نیست ظلمه)

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)