صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 56 از 56

موضوع: بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

7463
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

پاسخ : بحث آزاد : خدا رو شناختي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    ترسوندن از عذاب جهنم هم بد نیست ، دروغ گفتن و افراطه که بده .

مثلاً یکسری نوشته های شما که در مورد عذاب ها بود اصلاً ربطی به ما شیعه ها یا مسلمون ها نداره ، اگر پیام من رو اول پست مطالعه میکردین میفهمیدین که آویزان کردن زنان از مو ، مال کتاب زرتشته ، یا این بخششی که از نوشتین همه رو میبخشه مربوط به مسحیی هاست ...

پس بهتر شما هم بجای اینکه مردم رو از جامعه روحانیت دور کنید دنبال حقیقت باشین ، و بدونین که دور کردن مردم از روحانیون هم یک گناهه ، حتی اگر عده ای از روحانیون واقعاً اشتباه کرده باشن یا اصلاً خلافکار باشن .

حتی یکسری مراجع تقلید شیعه داخل کشور هستن که انحرافی هستن و دارن دین را تحریف میکنن ، مثلاً قمه زنه را خوب میدونن ، پس طلبه و آخوند بماند ، هم دلیل نمیشه حق باشن و هم دلیل نمیشه ما بگیم همه مراجع و آخوند ها یکی هستن . ( البته این مراجع مورد تایید نیستن )

منبع
    بیار

همین آویزون کردن زنان از مو را من تو کتابی خوندم که جلدش آبی رنگه و بسیار معروفه اینو از پیامبر نقل کرده بود

آهان اسمشم پیدا کردم گنجهای معنوی از رضا جاهد
    ویرایش توسط sam127 : 03-12-2017 در ساعت 08:03 AM

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

رضای عزیز دوستان درست میگن.باید حتما منبع بیاری.اونهم منبعی بسیار موثق و دقیق.به عنوان مثال :

منبع : کتابی با جلد آبی رنگ و بسیار معروف...

امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

3. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    رضای عزیز دوستان درست میگن.باید حتما منبع بیاری.اونهم منبعی بسیار موثق و دقیق.به عنوان مثال :

منبع : کتابی با جلد آبی رنگ و بسیار معروف...

گنجهای
    معنوی
    رضا
    جاهد

4. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    منبع
    بیار

همین آویزون کردن زنان از مو را من تو کتابی خوندم که جلدش آبی رنگه و بسیار معروفه اینو از پیامبر نقل کرده بود

آهان اسمشم پیدا کردم گنجهای معنوی از رضا جاهد
    قضیه ی معراج پیامبر اسلام در کتابهای حدیثی کهن و متعدد آمده اما در کتاب عیون اخبار الرضا تکه ای به حدیث معراج افزوده شده که در کتابهای دیگر نیست و در این قطعه، از عذاب های فراوان زنان (مثل آویزان بودن زنان بد حجاب با مو) سخن گفته شده است.

با بررسی ای که انجام دادم متوجه شدم یکی از کسانی که در سند این روایت قرار گرفته شخصی ایرانی است به نام سهل بن زیاد آدمی. رجالی های متعدد او را دروغگو خوانده اند به گونه ای که بخاطر این رفتارش وی را از قم بیرون کردند.

از سوی دیگر مشابه این قبیل مجازات ها در کتاب ارداویراف نامه ـ یکی از کتابهای زرتشتیان پیش از اسلام که در آن معراج یک موبد آمده ـ دیده می شود. این بخش از حدیث معراج رنگ و بویی کاملا ایرانی و زرتشتی دارد. از اینجا می توان حدس قوی زد که این قسمت، بوسیله ی زرتشتیان افزوده شده و معتبر نیست.

وی توضیح داد که نتیجه ی این پژوهش را با مدرک و به تفصیل در کتاب «نواندیشی دینی و مسأله زن» آورده است.

یادآوری:

حجت الاسلام مهریزی نتیجه ی این پژوهش را در کتاب نواندیشی دینی و مسئله زن، قم، صحیفه خرد، چاپ دوم، ۱۳۸۹، ص ۳۳۷ ـ ۳۴۷ آورده است.

ر.ک: ارداویراف نامه، فصل ۶۳ و ۶۴ و 83

اینم آدرس برای مطالعه بیشتر

5. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام خدمت همگی
    ضمن تشکر از استارتر محترم به خاطر تاپیک مفیدشون

اگه این گفته درست باشه که زن ها یا دخترهایی که نامحرم موهای سرشون رو دیده رو خداوند به این شکل عذاب میده
    خیلی بدددده واقعا
    من چند باری موهای سرم رو نامحرما دیدن

البته استثنا بوده نه همیشه ولی خونواده هم به جای راهنمایی درست برعکس عمل میکنن
    مثلا برادر من میگه هیچ آیه ای تو قرآن نیست که خداوند گفته باشه دخترها و زن ها باید موهای سرشونو بپوشونن
    یا مثلا من وقتی میگم این کار گناهه میگن اگه اینجوری باشه همه ی دخترها و زن ها باید برن جهنم
    من واقعا نمیدونم چی درسته در این مورد
    ولی خب احتیاط شرط عقله به نظرم آدم هر چقدر رعایت کنه بهتره
    به هرحال همه میدونن بیرون انداختن موی دختر و زن باعث جلب توجه آقایون میشه و حتی میشه حق الناس
    استاد رائفی پور یه سخنرانی داشتن گفتن که وقتی یه دختر با پوشش نادرست میره بیرون و باعث میشه پسرهای جوون بهش توجه کنن و بعد برن از راههای نادرست احساسشون رو ارضا کنن این گناه به پای اون دتر نوشته میشه که باعث و بانی این قضیه بوده و بعد اون دنیا میبینه نوشتن مثلا ده بار گناه خود ارضایی
    بعد که دختره میپرسه میگه من اینکارو نکردم خداوند و فرشته ها میگن رفتار تو باعث شده بقیه ی اینکارو انجام بدن و به هیمن خاطر به پای تو نوشته شده.

من همیشه از این می ترسم مبادا طرز لباس پوشیدن و پوششم باعث بشه کسی به گناه بیفته
    خدایا خودت هدایتمون کنه و راه درست رو نشونمون بده و گناهانی که از روی نادانی و ناآگاهی انجام میدیم ببخش
    البته هر بار که به این قضیه فکر می کنم میبینم پوشش چادر خیلی قشنگ و کامل هست و همه ی بدن رو میپوشونه
    اما یه مقدار من مشکل با جمع و جور کردنش دارم
    یا وقتی بخوای کوله پشتی بندازی نمیشه با چادر باشی البته چادرهای معمولی منظورمه نه عربی و عبا
    در این مورد عبا بهتر هست ولی من چادر معمولی رو دوست دارم.
    البته درسته چادر نمیپوشم ولی همیشه سعی میکنم لباس نامناسب نپوشم
    اطرافیان هم میگن حجابت خوبه حجاب که فقط به چادر نیست
    نمیدونم دقیقا درسته یا نه
    یعنی مثلا آدم مانتو شلوار بپوشه بیرون و پوشیده باشه اما بدون چادر گناهه یعنی؟
    ویرایش توسط یلدا 25 : 03-14-2017 در ساعت 06:10 PM

6. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    ضمن تشکر از استارتر محترم به خاطر تاپیک مفیدشون

اگه این گفته درست باشه که زن ها یا دخترهایی که نامحرم موهای سرشون رو دیده رو خداوند به این شکل عذاب میده
    خیلی بدددده واقعا
    من چند باری موهای سرم رو نامحرما دیدن

البته استثنا بوده نه همیشه ولی خونواده هم به جای راهنمایی درست برعکس عمل میکنن
    مثلا برادر من میگه هیچ آیه ای تو قرآن نیست که خداوند گفته باشه دخترها و زن ها باید موهای سرشونو بپوشونن
    یا مثلا من وقتی میگم این کار گناهه میگن اگه اینجوری باشه همه ی دخترها و زن ها باید برن جهنم
    من واقعا نمیدونم چی درسته در این مورد
    ولی خب احتیاط شرط عقله به نظرم آدم هر چقدر رعایت کنه بهتره
    به هرحال همه میدونن بیرون انداختن موی دختر و زن باعث جلب توجه آقایون میشه و حتی میشه حق الناس
    استاد رائفی پور یه سخنرانی داشتن گفتن که وقتی یه دختر با پوشش نادرست میره بیرون و باعث میشه پسرهای جوون بهش توجه کنن و بعد برن از راههای نادرست احساسشون رو ارضا کنن این گناه به پای اون دتر نوشته میشه که باعث و بانی این قضیه بوده و بعد اون دنیا میبینه نوشتن مثلا ده بار گناه خود ارضایی
    بعد که دختره میپرسه میگه من اینکارو نکردم خداوند و فرشته ها میگن رفتار تو باعث شده بقیه ی اینکارو انجام بدن و به هیمن خاطر به پای تو نوشته شده.

من همیشه از این می ترسم مبادا طرز لباس پوشیدن و پوششم باعث بشه کسی به گناه بیفته
    خدایا خودت هدایتمون کنه و راه درست رو نشونمون بده و گناهانی که از روی نادانی و ناآگاهی انجام میدیم ببخش
    البته هر بار که به این قضیه فکر می کنم میبینم پوشش چادر خیلی قشنگ و کامل هست و همه ی بدن رو میپوشونه
    یا وقتی بخوای کوله پشتی بندازی نمیشه با چادر باشی البته چادرهای معمولی منظورمه نه عربی و عبا
    سلام خواهر گرامی .

نه اینطور نیست که به خاطر یک مو بیرون رفتن شخصی رو ببرن جهنم ، در پست بالا توضیح دادم که اون عذابی هم که براش گفته شده یک دروغ بوده و منبعش نامعتبر بوده .

درسته بیرون بودن مو گناهه ، اما نه اونقدر که بعضی ها میگن ، و عذاب های تعریف شده براش میارن ...

در کل قرار نیست مسلمان ها به خاطر یک ایراد برن جهنم ، به قول رهبر یکی مشکلش ظاهریه مثل حجاب که دیده میشه ، اما یکی دیگه مشکلش درونیه و دیده نمیشه ،

مثلاً خیلی از خانم های هستن که در ارتباط با نامحرم رو رعایت نمیکنن یا حجاب شایسته ای ندارن ، اما نماز اول وقتشون قضا نمیشه ، حق الناس ها براشون مهمه ، امام زمانی هستن و... نمیشه از دین انداخت بیرون و گفت جهنمی ان ، مهم اینه که متعلق به این جبهه هستن ...

فقط یکسری گناه هستن که انسان را جهنمی میکنه اونم اگر فرد پشیمان باشه و توبه کنه و دیگه تکرار نکنه بخشیده میشه .

در مورد حرف های استاد رائفی پور بله ، رعایت نکردن درست حجاب که بلکه حتی تا حدودی میتونه حق الناس بشه ...

( اینجوری هم نیست که باز به خاطر حق الناس و گناهش اون جهنمی بشه ، تا جایی که بشه باز از حسناتش کم میشه ، اگر زیاد باشن جهنمیش میکنن )

اما پیامبر اکرم میگفتن سبک شمردن گناه خودش گناهه ، چون همین گناه هان کوچیک کم کم جمع میشن و برامون آتش عظیمی میسازن در جهنم .

http://forum.moshaver.co/f105/%DA%AF...7%D9%87-30251/

چیزی که خیلی ارزشمنده همین طرز فکرتونه تا مبادا رفتارتون باعث پایمال نشدن حق الناس بشه ، حفظش کنید .

در کل حجاب یعنی تقوا ، تقوا هم درجه داره ، همه به یک اندازه تقوا نمیکنن ، پیامبر اسلام گفتن بین مسلمان ها تفاوتی نیست جز در تقوا .

اگه بخوایم حجاب را هم معنی کنیم یعنی تقوا کردن ، خب مطمعنن در حجاب هم همه یک نوع و یک اندازه مراقبت نمیکنن ، چه پسر چه دختر ، اینم که چی بهتره رو به وجدان هر کس میسپریم .

اما پیامبر اکرم گفتن که حیا ده جزء داره که نه جزء در زنان و یک جزء در مردان است .

این یعنی یک زن یا دختر با رعایت فقط یک حجاب درست و کامل 9 برابر از یک پسر یا مرد جلوست . ( اینجاست که آدم احساس میکنه اسلام هوای زن رو بیشتر داشته ، و همچنین زن ارزمشند تره )

امام علی (ع) گفتن بهترین توشه برای آخرت تقواست .

در کل مسیر کمال مرد و زن یکسان نیست ، پس مطمعنن در عمل هم فرق میکنه و یکسان بهره نمیبرن .

( در مورد خانواده ، دوستان و اطرافیان هم درکتون میکنم ، چون منم مثل شما هستم ، بهتره تسلیم شون هیچ وقت نشین ، مسیر حق خودتون رو برین و براش بجنگین )

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد