صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 68

موضوع: بحث آزاد : دین و حجاب..

11974
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

بحث آزاد : دین و حجاب..

سلام لطفا نظرتون را درباره این 2 عقیده بیان کنید

1. در بحث حجاب بعد از ازدواج زن باید آزاد باشه و حجابی را که خودش میپسنده رعایت کنه و شوهر فقط میتونه راهنمایی کنه ولی انتخاب آخر بر عهده زن.چون اگه دختر نرمال باشه طبعا حجابی را انتخاب نمیکنه که انگشت نما بشه

2. در بحث دین وقتی فرزندی به دنیا میاد پدر مادر باید اجازه بدن اون فرزند خودش دین خودش را انتخاب کنه و اول درباره ادیان و مذاهب مختلف تحقیق کنه هرکدوم را که پسندید انتخاب کنه

2. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : ..بحث آزاد : دین و حجاب..

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام لطفا نظرتون را درباره این 2 عقیده بیان کنید

1. در بحث حجاب بعد از ازدواج زن باید آزاد باشه و حجابی را که خودش میپسنده رعایت کنه و شوهر فقط میتونه راهنمایی کنه ولی انتخاب آخر بر عهده زن.چون اگه دختر نرمال باشه طبعا حجابی را انتخاب نمیکنه که انگشت نما بشه

2. در بحث دین وقتی فرزندی به دنیا میاد پدر مادر باید اجازه بدن اون فرزند خودش دین خودش را انتخاب کنه و اول درباره ادیان و مذاهب مختلف تحقیق کنه هرکدوم را که پسندید انتخاب کنه
    سلام. ممنون بابت دعوتتون
    در مورد موضوع یک، به نظر من بهتره این موضوع قبل ازدواج صحبت بشه و حل بشه نه بعدش، چون حجاب موضوع مهمیه و زنی که میخواد بعد از ازدواج در انتخاب نوع حجابش آزاد باشه باید قبل ازدواج اینو شرط کنه، حالا یا همسرش قبول میکنه و ازدواج میکنن و یا به توافق نمیرسن و قبل از اینکه این موضوع تاثیرشو توی زندگیشون بذاره راهشونو جدا میکنن
    در مورد موضوع دوم، با اینکه بچه بی دین باشه مخالفم، فرزند میتونه دین پدر و مادرشو داشته باشه و در حین حال راجع به ادیان دیگه هم تحقیق کنه و به نتیجه برسه

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا2016 نمایش پست ها
    سلام. ممنون بابت دعوتتون
    در مورد موضوع یک، به نظر من بهتره این موضوع قبل ازدواج صحبت بشه و حل بشه نه بعدش، چون حجاب موضوع مهمیه و زنی که میخواد بعد از ازدواج در انتخاب نوع حجابش آزاد باشه باید قبل ازدواج اینو شرط کنه، حالا یا همسرش قبول میکنه و ازدواج میکنن و یا به توافق نمیرسن و قبل از اینکه این موضوع تاثیرشو توی زندگیشون بذاره راهشونو جدا میکنن
    در مورد موضوع دوم، با اینکه بچه بی دین باشه مخالفم، فرزند میتونه دین پدر و مادرشو داشته باشه و در حین حال راجع به ادیان دیگه هم تحقیق کنه و به نتیجه برسه
    ===
    با اینکه بچه بی دین باشه مخالفم
    ===

سلام ممنون از حضورت چرا مخالفی

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

باقی دوستان هم ممنون میشم نظر بدن

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

===
    با اینکه بچه بی دین باشه مخالفم
    ===

سلام ممنون از حضورت چرا مخالفی
    خواهش میکنم، خب نظر من اینه که بچه باید با یه سری اصول و عقاید آشنا باشه و بعد که به سنی رسید که بتونه تشخیص بده بره تحقیق کنه، کلا با اینکه بچه بی دین باشه مخالفم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خواهش میکنم، خب نظر من اینه که بچه باید با یه سری اصول و عقاید آشنا باشه و بعد که به سنی رسید که بتونه تشخیص بده بره تحقیق کنه، کلا با اینکه بچه بی دین باشه مخالفم
    خب این اصول و عقاید را نمیشه آوورد تو بحث انسانیت؟؟؟

مثلا یاد بگیره اصراف نکنه یاد بگیره به حیوانات آزار نرسونه یاد بگیره دروغ نگه و ....

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.مرسی بابت دعوتت
    در رابطه با حجاب خیلی تو انجمن بحث شد و همیشه هم اخرش بخاطر یکسری تعصبات کار به دعوا میکشید.خودتم که نظرات منو میدونی و تا حدی منو میشناسی.
    من نظرم اینه تو جامعه ازادی حجاب باشه تا ادما بدون زور انتخاب کنن که چی باشن.چه ارزشی داره که تو به زور اجتماع و بدون اععتقاد حجاب بزاری؟!خیلیا میگن فایدش اینه مرد تحریک نمیشه و زن امنیت داره و این قبیل حرفای تکراری که مسلما حرفای اشتباهی هست.اینکه مرد تحریک بشه یا نشه ربطی به این نداره ما ازادی زنان رو در حجاب سلب کنیم فقط بخاطر اینکه مرد دچار لغزش نشه یوقت که خب این استدلال قطعا نشونه مرد سالاریه.اینکه میگن زن امنیت داره والا من خودم به شخصه تو قم با چادر امنیت ندارم اونقدر که تو تهران با مانتو امنیت داشتم!!حتی اسلام هم حجاب اجباریو قبول نداره!ایت الله طالقانی هم خدابیامرز در همین مورد میگفت که نباید حجاب اجباری باشه باید مثل سایر کشور ها لبنان پاکستان هند و.. حق انتخاب داشته باشن.
    متاسفانه متاسفانه متاسفانه ایران تنها کشور مسلمان تو دنیاست که حجاب برای زن ها اجباره و زنان رو به ورزشگاه ها راه نمیدن و بازداشت میکنن!!

در موردی که گفتی زن و شوهر میتونن قبل ازدواج با هم صحبت کنن و عقاید دینی همو بسنجن و همین حجاب رو هم مطرح کنن و به تفاهم دینی برسن تا بعدا مشکلی پیش نیاد.
    در مورد دوم هم نظر من اینه پدر و مادر فقط نظرات و راهنمایی هاشونو به فرزندشون بگن اما خودش به هر نتیجه ای که رسید برسه که مطمئنا شما اگر از هر خانواده ای بپرسی چرا مسلمونی قطعا دلیلش این بوده که دین ابا اجدادش بوده چون در برابر سوالاتی که ازشون راجب دینشون میپرسی یا عاجزن یا گارد متعصبانه میگیرن و سریع میگن خدا گفته و وای به حال اون روز که خدا ازش بپرسه من کی اینو گفتم؟
    یادمه دوره دبیرستان از ناظم پرسیدم چرا زنها باید به زور حجاب بزارن سریع گفت چون خدا گفته و اگر نزارن تو اتیش میشوزنو از مو اویزون میشن.
    ایشون با حرفش هم منو نسبت به خدا ترسوند و علاقه ای که از روی ترس باشه ارزشی نداره هم من بعد از تحقیق دیدم این که میگن زن از مو اویزون میشه جزو احادیث تحریف شده بوده.
    متاسفانه مدارس هم اموزشای غلط میدن و کلا از بیخ و بن مشکل داریم.
    ویرایش توسط saba95 : 03-03-2018 در ساعت 06:55 PM

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

مثلا یاد بگیره اصراف نکنه یاد بگیره به حیوانات آزار نرسونه یاد بگیره دروغ نگه و ....
    من نگفتم این اصول و عقاید تو بحث انسانیت نیس. حرف من اینه که پدر و مادر بچشونو با عقاید و اصولی که دارن آشنا کنن و بچه به یه سنی که رسید میتونه بره تحقیق کنه ، مثلا خدا وجود داره و هیچ شکی در این مورد نیس، اینو بچه از بدو تولد باید بدونه

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خوبی
    در مورد موضوع اول از مردی که می خواد هر چیز شخصی رو به زنش تحمیل کنه بدم میاد و اون آدم به نظرم فرهنگ پایینی داره. ولی با توسکا موافقم باید از اولش شناخت باشه که اگه در مورد این چیزا تفاهم نداشتن ازدواج نکنند.
    در مورد موضوع دومم آزاده خودش انتخاب کنه مثلا در مورد نماز و روزه و این چیزا اصلا نباید بچه رو مجبور کرد. اگه حس کنه درسته یا تو بزرگتراش ببینه خب یاد میگیره.
    من دوست دارم به قول خودت بیشتر انسان باشه تا مومن

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام ببخشید که بدون دعوت نظر میدم من خودم ادم دین داری نیستم من خیلی سال کتابای اسلام شناسی و اشنایی با مذاهب خوندم اما نتیجش این شد که دورتر شدم.
    مسئله پوشش بحثی کاملا شخصی هستش. یعنی اینکه هیچ کس حق نداره برای مدل لباس پوشیدن دیگران نظر بده. حتی همسر اون رد. زنان هم مثل بقیه حق انتخاب دارند و هیچ کس نباید مثل مایملکش بهشون نگاه کنه. فکر میکنم بدترین ضربه به ما زمانی وارد شد که زن شد ناموس.
    اصلا واژه ناموس به چه معناست؟ به چه دلیلی فردی باید روی فرد دیگه غیرت داشته باشه؟ من اصلا با کل این قضیه "غیرت دارم" و یا "غیرتی هستم" و از این دست کلمات مشمئز کننده مشکل دارم و بنظرم باید از دایره لغات حذف بشن.
    همون طور که یک پسر حق داره هر مدلی خواست راه بره هر مدلی که خواست بپوشه هروقت خواست بره و بیاد زن هم حق داره
    من همیشه میگم اگر "رابطه جنسی بده قبل از ازدواج" برای دو طرف بده و اگر بد نیست "برای هر دوطرف بد نیست"
    من هر مراجع مردی بیاد سراغم و بگه دلم نمیخواد زنم کار کنه نمیخوام فلان چیزو بپوشه نمیخوام فلان نه به جای صحبت با خانم میگم باید خودش مشاوره بشه چون هر دوطرف باید با علاقه و عاقلانه ازدواج کنند و کاری به اینکه چه حجابی داره نداشته باشند.

در مورد بحث بچه!!‌متاسفانه جامعه ای که پدر و مادر توش خودشون هنوز نمیدونن چی میخوان چی هستند اصلا بچه نباید بیارند.چه برسه به امر و نهی
    مثلا میگن به بچه نماز بخون میگه چرا؟ جواب مادر میگه چون نماز خوبه. میگه چرا باز؟ میگه چون باهاش اروم میشیم. بچه میگه خب من ارامشی حس نمیکنم اینجاست که دیگه مادر عصبانی میشه و میگه برو بچه نمازتو بخون انقدم کل کل نکن
    تا وقتی که پدر و مادر تکلیفشون با خودشون معلوم نیست نباید فرزند رو هم درگیر تضادهاشون کنند.
    ویرایش توسط ghm : 03-04-2018 در ساعت 10:02 AM

12. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام.مرسی بابت دعوتت
    در رابطه با حجاب خیلی تو انجمن بحث شد و همیشه هم اخرش بخاطر یکسری تعصبات کار به دعوا میکشید.خودتم که نظرات منو میدونی و تا حدی منو میشناسی.
    من نظرم اینه تو جامعه ازادی حجاب باشه تا ادما بدون زور انتخاب کنن که چی باشن.چه ارزشی داره که تو به زور اجتماع و بدون اععتقاد حجاب بزاری؟!خیلیا میگن فایدش اینه مرد تحریک نمیشه و زن امنیت داره و این قبیل حرفای تکراری که مسلما حرفای اشتباهی هست.اینکه مرد تحریک بشه یا نشه ربطی به این نداره ما ازادی زنان رو در حجاب سلب کنیم فقط بخاطر اینکه مرد دچار لغزش نشه یوقت که خب این استدلال قطعا نشونه مرد سالاریه.اینکه میگن زن امنیت داره والا من خودم به شخصه تو قم با چادر امنیت ندارم اونقدر که تو تهران با مانتو امنیت داشتم!!حتی اسلام هم حجاب اجباریو قبول نداره!ایت الله طالقانی هم خدابیامرز در همین مورد میگفت که نباید حجاب اجباری باشه باید مثل سایر کشور ها لبنان پاکستان هند و.. حق انتخاب داشته باشن.
    متاسفانه متاسفانه متاسفانه ایران تنها کشور مسلمان تو دنیاست که حجاب برای زن ها اجباره و زنان رو به ورزشگاه ها راه نمیدن و بازداشت میکنن!!

در موردی که گفتی زن و شوهر میتونن قبل ازدواج با هم صحبت کنن و عقاید دینی همو بسنجن و همین حجاب رو هم مطرح کنن و به تفاهم دینی برسن تا بعدا مشکلی پیش نیاد.
    در مورد دوم هم نظر من اینه پدر و مادر فقط نظرات و راهنمایی هاشونو به فرزندشون بگن اما خودش به هر نتیجه ای که رسید برسه که مطمئنا شما اگر از هر خانواده ای بپرسی چرا مسلمونی قطعا دلیلش این بوده که دین ابا اجدادش بوده چون در برابر سوالاتی که ازشون راجب دینشون میپرسی یا عاجزن یا گارد متعصبانه میگیرن و سریع میگن خدا گفته و وای به حال اون روز که خدا ازش بپرسه من کی اینو گفتم؟
    یادمه دوره دبیرستان از ناظم پرسیدم چرا زنها باید به زور حجاب بزارن سریع گفت چون خدا گفته و اگر نزارن تو اتیش میشوزنو از مو اویزون میشن.
    ایشون با حرفش هم منو نسبت به خدا ترسوند و علاقه ای که از روی ترس باشه ارزشی نداره هم من بعد از تحقیق دیدم این که میگن زن از مو اویزون میشه جزو احادیث تحریف شده بوده.
    متاسفانه مدارس هم اموزشای غلط میدن و کلا از بیخ و بن مشکل داریم.

ممنون از نظرت این 2 نکته جز عقاید منه ولی چند باری که مطرح کردم چنان گارد گرفتن جلوم که به خودم گفتم شاید من اشتباه میکنم و واسه همین تایپیک زدم تا نظرات باقی دوستان را هم بشنوم.چون دین و مذهب واسه ماها یه چیز ارثی بوده

14. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من نگفتم این اصول و عقاید تو بحث انسانیت نیس. حرف من اینه که پدر و مادر بچشونو با عقاید و اصولی که دارن آشنا کنن و بچه به یه سنی که رسید میتونه بره تحقیق کنه ، مثلا خدا وجود داره و هیچ شکی در این مورد نیس، اینو بچه از بدو تولد باید بدونه
    خب بحث من دین و مذهبه مثل نماز روزه ...خدا شناسی فک میکنم مبحثش جدا باشه

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام خوبی
    در مورد موضوع اول از مردی که می خواد هر چیز شخصی رو به زنش تحمیل کنه بدم میاد و اون آدم به نظرم فرهنگ پایینی داره. ولی با توسکا موافقم باید از اولش شناخت باشه که اگه در مورد این چیزا تفاهم نداشتن ازدواج نکنند.
    در مورد موضوع دومم آزاده خودش انتخاب کنه مثلا در مورد نماز و روزه و این چیزا اصلا نباید بچه رو مجبور کرد. اگه حس کنه درسته یا تو بزرگتراش ببینه خب یاد میگیره.
    من دوست دارم به قول خودت بیشتر انسان باشه تا مومن
    تحمیل با پیشنهاد چقد فرق داره به نظرت؟؟؟؟

راستی یه پروژه نویسندگی دارم اگه هنوز کار میکنی تلگرام پیام بده بهم پستی 8000 هزار هستش تمام اختصاصی نصف کارو من انجام میدم نصف کارو تو

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام ببخشید که بدون دعوت نظر میدم من خودم ادم دین داری نیستم من خیلی سال کتابای اسلام شناسی و اشنایی با مذاهب خوندم اما نتیجش این شد که دورتر شدم.
    مسئله پوشش بحثی کاملا شخصی هستش. یعنی اینکه هیچ کس حق نداره برای مدل لباس پوشیدن دیگران نظر بده. حتی همسر اون رد. زنان هم مثل بقیه حق انتخاب دارند و هیچ کس نباید مثل مایملکش بهشون نگاه کنه. فکر میکنم بدترین ضربه به ما زمانی وارد شد که زن شد ناموس.
    اصلا واژه ناموس به چه معناست؟ به چه دلیلی فردی باید روی فرد دیگه غیرت داشته باشه؟ من اصلا با کل این قضیه "غیرت دارم" و یا "غیرتی هستم" و از این دست کلمات مشمئز کننده مشکل دارم و بنظرم باید از دایره لغات حذف بشن.
    همون طور که یک پسر حق داره هر مدلی خواست راه بره هر مدلی که خواست بپوشه هروقت خواست بره و بیاد زن هم حق داره
    من همیشه میگم اگر "رابطه جنسی بده قبل از ازدواج" برای دو طرف بده و اگر بد نیست "برای هر دوطرف بد نیست"
    من هر مراجع مردی بیاد سراغم و بگه دلم نمیخواد زنم کار کنه نمیخوام فلان چیزو بپوشه نمیخوام فلان نه به جای صحبت با خانم میگم باید خودش مشاوره بشه چون هر دوطرف باید با علاقه و عاقلانه ازدواج کنند و کاری به اینکه چه حجابی داره نداشته باشند.

سلام اختیار دارید خوش آمدید من دعوت دوستان را زدم ولی مایلم بچه های دیگه هم تشریف بیارن
    خب یه بحث دارم اینجا : فک کنید منی ازدواج میکنم میخوام با همسرم برم تو پارک قدم بزنم .همسرم یه تیپ خیلی خیلی باز زده که اولین دیدگاه جامعه میگن این فاحشه هستش داره میره جلو خیابون وایسته خب اینجا شخصیت شوهر پایین نمیاد وقتی میبینه از بچه 5 ساله تا مرد 90 ساله دارن با چشماشون زنشو دست مالی میکنن .قطعا اولین حرف اینه عجب شوهر باقالی داره چقدر بی غیرته

من مخالف تحمیل کردنم ولی موافق نظر دادنم برعکسشم همینه مثلا زنم بخواد تو یه پاساژ شیک با من قدم بزنه من بیام شلوار کردی پا کنم با دمپایی و یه زیرپوش

بعدم بگم تو حق نداری در مورد تیپم نظر بدی

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام اختیار دارید خوش آمدید من دعوت دوستان را زدم ولی مایلم بچه های دیگه هم تشریف بیارن
    خب یه بحث دارم اینجا : فک کنید منی ازدواج میکنم میخوام با همسرم برم تو پارک قدم بزنم .همسرم یه تیپ خیلی خیلی باز زده که اولین دیدگاه جامعه میگن این فاحشه هستش داره میره جلو خیابون وایسته خب اینجا شخصیت شوهر پایین نمیاد وقتی میبینه از بچه 5 ساله تا مرد 90 ساله دارن با چشماشون زنشو دست مالی میکنن .قطعا اولین حرف اینه عجب شوهر باقالی داره چقدر بی غیرته

من مخالف تحمیل کردنم ولی موافق نظر دادنم برعکسشم همینه مثلا زنم بخواد تو یه پاساژ شیک با من قدم بزنه من بیام شلوار کردی پا کنم با دمپایی و یه زیرپوش

اع من داشتم پستم رو اصلاح می کردم. کلی بهش اضافه کردم.
    ترس از قضاوت شدن و نیاز به تایید دیگران...
    مهم ترین ترسی که از بچگی با ما ایرانی ها عجین شده. اینکه دیگران چه قضاوتی می کنند به شما مربوط نیست؟!و قطعا مشکل خودشونه.
    چرا یک مثال برعکس نمیزنید فرض کنید یک مهمونی مختلط دعوت هستید که همه درحال رقصیدن و مست کردن هستنمد و هیچ کس اونجا به حجاب اعتقادی نداره. همسر شما یک چادر با روبنده زده به سرش.
    و همه دارند مدام نگاهش میکنن توی این حالت چیکار میکنید؟

19. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اع من داشتم پستم رو اصلاح می کردم. کلی بهش اضافه کردم.
    ترس از قضاوت شدن و نیاز به تایید دیگران...
    مهم ترین ترسی که از بچگی با ما ایرانی ها عجین شده. اینکه دیگران چه قضاوتی می کنند به شما مربوط نیست؟!و قطعا مشکل خودشونه.
    چرا یک مثال برعکس نمیزنید فرض کنید یک مهمونی مختلط دعوت هستید که همه درحال رقصیدن و مست کردن هستنمد و هیچ کس اونجا به حجاب اعتقادی نداره. همسر شما یک چادر با روبنده زده به سرش.
    و همه دارند مدام نگاهش میکنن توی این حالت چیکار میکنید؟

اینم مثل همونه کند رفتن .و اینکه طبعا هر کس در هر مکانی .همونطوری که یه دختر با حجاب. خیلی جلف امامزاده نمیره یه چادری روبنده زده هم پارتی نمیره
    ویرایش توسط sam127 : 03-04-2018 در ساعت 10:30 AM

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

خب بحث من دین و مذهبه مثل نماز روزه ...خدا شناسی فک میکنم مبحثش جدا باشه
    خداشناسی جز اصوله و نماز و روزه جز فروع ها هستن، حرفم اینه که بچه باید آشنا باشه با این مسائل از دیدگاه مذهبی

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خداشناسی جز اصوله و نماز و روزه جز فروع ها هستن، حرفم اینه که بچه باید آشنا باشه با این مسائل از دیدگاه مذهبی
    یعنی فقط خدا؟؟؟

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

مردم نباید هر بدحجاب یا بیحجابی رو به چشم فاحشه ببینن و اگه چنین افکاری دارن بهتره اول افکار مسموم خودشون رو اصلاح کنن که فاحشه تره.

آشنایی و شناخت قبل از ازدواج برای چیه؟
    خب همون موقع آشنایی مرد این چیزا رو میبینه و اگه نمیتونه تحمل کنه بهتره بره سراغ یه خانمی که همفکر خودش باشه.

24. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

مردم نباید هر بدحجاب یا بیحجابی رو به چشم فاحشه ببینن و اگه چنین افکاری دارن بهتره اول افکار مسموم خودشون رو اصلاح کنن که فاحشه تره.

آشنایی و شناخت قبل از ازدواج برای چیه؟
    خب همون موقع آشنایی مرد این چیزا رو میبینه و اگه نمیتونه تحمل کنه بهتره بره سراغ یه خانمی که همفکر خودش باشه.
    اصن بحث من اینا نیست بحث من فقط 2 سوال بالا هستش

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

جدای از بحثت من خودم با اینکه چادر سرم میکنم بخاطر جو قم اما یه حس بدی نسبت به دخترای محجبه دارم و اصلا دلم نمیخواد باهاشون قاطی بشم چون حس میکنم منطق ندارنو همین اعتقادات موروثی رو دنبال میکنن شاید حسم اشتباه باشه اما چون با اکثر ادمایی که برخورد کردم این تیپی بودن این حس برام پر رنگ شده.
    مثلا کسایی که به جنسیت خودشون توهین میکنن و زن رو کوچیک میکنن همشون همین زن های محجبه اکثر هستن مث اون زن که میگفت پای شوهرتو با شیر بشور و بوس کن یا اون خانوم جلسه ای بی اعصاب که راجب شوهر میگفت و ...
    جو جامعه با مردم کاری کرده که کلا از دین و مذهب و حجاب متنفر بشن.من اصلا نا خوداگاه یه زن میبینم پوشیه زده یا زیادی محجبه هست یه حس تنفر دارم نسبت بهش نمیدونم چرا؟مثلا من حجابم کامل بود ولی رنگ کتونیم سفید بود سریع یه دونه از همین محجبه ها مث بت من از راه میرسید بگه رنگ کفشت جلب توجه میکنه و جامعه رو مثلا از فساد بخاطر رنگ کفش نجات میداد.
    از بس زنها رو بخاطر پوشش تحقیر کردنو کتک زدن و بازداشت کردنو هی تذکرای الکی دادن مسئله حجاب تبدیل شده به یه حس تنفر حتی برای خود من که از اول باحجاب بودم.
    انگار که میخوان زنها رو به زور کتک ببرن بهشت !!!
    شما به یه بچه به زور غذا بده بخوره اون بچه در اینده بی اشتهایی عصبی پیدا میکنه از غذا متنفر میشه.
    تو جامعه ما همه توجه ها سمت زن هست و همش زن باید مواظب باشه دست از پا خطا نکنه.
    ویرایش توسط saba95 : 03-04-2018 در ساعت 02:07 PM

27. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

28. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

یعنی فقط خدا؟؟؟
    من از فقط توی جملم استفاده نکردم، میگم که پدر و مادر باید بچه رو با اصول و عقایدشون آشنا کنن، مثلا خدا وجود داره و هیچ شک و تردیدی توی این موضوع نیس، بچه اینو باید بدونه، توی موضوعات دیگه هم میشه

29. کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    خوب متاسفانه فشار و سخت گیری بیش از حد در مورد حجاب باعث تنفر از حجاب شده است.
    ببینید اسلام کلا مبتنی بر آسان گیری هست به اصطلاح تساهل و تسامح هست.
    ولی متاسفانه چرا دیدگاه بعضی از روحانیون چرا اینقدر تنگ و بسته و مشکل پسند هست من حتی یک حدیثم برای رنگ تیره پوشیدن ندیدم برعکس احادیث بر کراهت رنگ تیره تاکید داشته اند یا همین کتاب مقدس ما مسلمانان قرآن کریم تنها سه آیه در قرآن راجع حجاب داریم
    چندین آیه داریم که به شدت در برابر اینکه حلال خدا را حرام تلقی کنید و مردم را بیخود از لذتهای حلال باز دارید هست.متاسفانه روحانیون خیلی از مطالب مهم اسلام را رها کردند به اینکه چطوری و به چه طریقی وارد خلا شویم یا چندتار مو یک خانم بیرون باشد ولی چشم بر اموال حرامی برای یک روضه خوانی ساده خودشان میگیرند بسته اند بهشان بگو کدام پیغمبر یا امام برای تبلیغ دین پول میگیرد هیچ جوابی ندارند برای همین چشم بر این همه فسادی که جامعه برداشته می بندند و چهارتا ظواهر اسلام می پردازند.

31. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

تحمیل با پیشنهاد چقد فرق داره به نظرت؟؟؟؟

راستی یه پروژه نویسندگی دارم اگه هنوز کار میکنی تلگرام پیام بده بهم پستی 8000 هزار هستش تمام اختصاصی نصف کارو من انجام میدم نصف کارو تو
    خب پیشنهادو یه بار میگن دیگه میذارن به عده خودش
    بخوان اجبار کنند انقدر به هر روشی پیگیر می شن که انتخاب دیگه ای نداشته باشه
    نه مرسی کارای خودمم عقب موندن

33. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

در مورد بحث بچه!!‌متاسفانه جامعه ای که پدر و مادر توش خودشون هنوز نمیدونن چی میخوان چی هستند اصلا بچه نباید بیارند.چه برسه به امر و نهی
    مثلا میگن به بچه نماز بخون میگه چرا؟ جواب مادر میگه چون نماز خوبه. میگه چرا باز؟ میگه چون باهاش اروم میشیم. بچه میگه خب من ارامشی حس نمیکنم اینجاست که دیگه مادر عصبانی میشه و میگه برو بچه نمازتو بخون انقدم کل کل نکن
    تا وقتی که پدر و مادر تکلیفشون با خودشون معلوم نیست نباید فرزند رو هم درگیر تضادهاشون کنند.
    من که عاشق همین غیرتی شدن یه سری مردام.
    اما غیرتم معنی داره یه عده قلدری و بددلیو غیرت می دونن.
    غیرت یعنی مراقبت و نگرانی واسه کسی

35. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

فکر مریض مردم نباید تورم به اشتباه بندازه.
    تو هر شرایطی باید ازش دفاع کنی. مگر اینکه کلا با ملاکات همخوانی نداشته باشه که دراون صورت نمی تونی خودتو عوض کنی و مثل یه ادم دیگه رفتار کنی. و این یعنی اینکه باهم تفاهم ندارید تو این موضوع
    اما اگه به اعتقاد خودت بدون درنظر گرفتن نگاه و فکر مردم تیپش مشکلی نداره نباید به خاطر مردم خودت و اونو اذیت کنی و رابطتونو خراب کنی.
    اینم که دوست نداشته باشی بد به خانومت نگاه کنند طبیعیه. اونم وقتی ببینه تو معذبی یا ناراحت میشی خودش شاید به فکر بیفته. ولی به نظرم اصلا ارزش نداره که به خاطر مردم بحث کنید و دلخورش کنی

37. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

جدای از بحثت من خودم با اینکه چادر سرم میکنم بخاطر جو قم اما یه حس بدی نسبت به دخترای محجبه دارم و اصلا دلم نمیخواد باهاشون قاطی بشم چون حس میکنم منطق ندارنو همین اعتقادات موروثی رو دنبال میکنن شاید حسم اشتباه باشه اما چون با اکثر ادمایی که برخورد کردم این تیپی بودن این حس برام پر رنگ شده.
    مثلا کسایی که به جنسیت خودشون توهین میکنن و زن رو کوچیک میکنن همشون همین زن های محجبه اکثر هستن مث اون زن که میگفت پای شوهرتو با شیر بشور و بوس کن یا اون خانوم جلسه ای بی اعصاب که راجب شوهر میگفت و ...
    جو جامعه با مردم کاری کرده که کلا از دین و مذهب و حجاب متنفر بشن.من اصلا نا خوداگاه یه زن میبینم پوشیه زده یا زیادی محجبه هست یه حس تنفر دارم نسبت بهش نمیدونم چرا؟مثلا من حجابم کامل بود ولی رنگ کتونیم سفید بود سریع یه دونه از همین محجبه ها مث بت من از راه میرسید بگه رنگ کفشت جلب توجه میکنه و جامعه رو مثلا از فساد بخاطر رنگ کفش نجات میداد.
    از بس زنها رو بخاطر پوشش تحقیر کردنو کتک زدن و بازداشت کردنو هی تذکرای الکی دادن مسئله حجاب تبدیل شده به یه حس تنفر حتی برای خود من که از اول باحجاب بودم.
    شما به یه بچه به زور غذا بده بخوره اون بچه در اینده بی اشتهایی عصبی پیدا میکنه از غذا متنفر میشه.
    کتک و بازداشت و اینا واسه بی حجابی تو قم زیاد پیش میاد؟
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 03-05-2018 در ساعت 10:58 PM

39. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

کتک و بازداشت و اینا واسه بی حجابی تو قم زیاد پیش میاد؟

تو قم معمولا کسی بد نمیگرده همه چادرین فقط ممکنه یکی یکم موهاش پیدا باشه ولی کلا اگر بدحجاب بیایی اول تذکر میدن اگر گوش نکردی از راه خشونت وارد میشن یا فحش و توهین و تحقیر یا کتک و پلیس و..
    مثلا یکی از دخترای تهران اگر تو قم عین توی تهران بگرده پدرشو درمیارن.
    کلا جو قم مزخرفه حتی اگر پلیس نبینه دختره رو که بیاد سراغش زن های چادری که همش چادر به دندونشون گرفتن چادرو تا ته کردن تو حلقشون میان امر به معروفت میکنن بخصوص اگر یه بر و رویی داشته باشیو قیافه و تیپت خوب باشه بدتر هوس میکنن امر به معروف کنن.
    پلیس و این زنها به کنار اکثر مردای قم فرهنگشون کمه تا یه دختر ببینن یکم موهاش پیداس یا تیپ زده فک میکنن دختره خرابه ولت نمیکنن یا متلکای بدجور میگن یا مزاحمت ایجاد میکنن یا اونقد نگات میکنن تا ازت یه اتو دربیارن بخصوص اگر مانتویی باشی.
    ویرایش توسط saba95 : 03-06-2018 در ساعت 09:15 PM

40. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

تو قم معمولا کسی بد نمیگرده همه چادرین فقط ممکنه یکی یکم موهاش پیدا باشه ولی کلا اگر بدحجاب بیایی اول تذکر میدن اگر گوش نکردی از راه خشونت وارد میشن یا فحش و توهین و تحقیر یا کتک و پلیس و..
    کلا جو قم مزخرفه حتی اگر پلیس نبینه دختره رو که بیاد سراغش زن های چادری که همش چادر به دندونشون گرفتن چادرو تا ته کردن تو حلقشون میان امر به معروفت میکنن بخصوص اگر یه بر و رویی داشته باشیو قیافه و تیپت خوب باشه بدتر هوس میکنن امر به معروف کنن.
    پلیس و این زنها به کنار اکثر مردای قم فرهنگشون کمه تا یه دختر ببینن یکم موهاش پیداس یا تیپ زده فک میکنن دختره خرابه ولت نمیکنن یا متلکای بدجور میگن یا مزاحمت ایجاد میکنن یا اونقد نگات میکنن تا ازت یه اتو دربیارن بخصوص اگر مانتویی باشی.
    این جوا ادمو عصبی می کنه روان ادمو به هم میریزه.
    تو اصفهانم یکم اینجورین.
    وای یادم نمیره یه بار یه پیرمرده رو پشت چراغ قرمز دیدم یه دختره رو دید مانتو باز پوشیده بود از ته خیابون همینجوری مث وزغ نگاش می کرد تا اون از جلوش رفت رد شد بعدش روشو کرد به بغل دستیش سرشو ت************ داد شروع کرد حرف زدن لابد پشت سر دختره بنده خدا بد گفتن
    یکیم نبود بهش بده خب تو که بدت میاد چرا نگاش می کنی؟؟ بدبخت گردنش داشت میشکست واسه دختره
    اینا به خدا مومن نیستند فقط عقده کردن
    حالا قم حرم و حوزه توشه طبیعیه یه جو مذهبی داشته باشه ولی اصفهانم تو این چیزا داره میزنه رو دست قم
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 03-06-2018 در ساعت 10:56 PM

42. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

تو اصفهانم یکم اینجورین.
    وای یادم نمیره یه بار یه پیرمرده رو پشت چراغ قرمز دیدم یه دختره رو دید مانتو باز پوشیده بود از ته خیابون همینجوری مث وزغ نگاش می کرد تا اون از جلوش رفت رد شد بعدش روشو کرد به بغل دستیش سرشو ت************ داد شروع کرد حرف زدن لابد پشت سر دختره بنده خدا بد گفتن
    یکیم نبود بهش بده خب تو که بدت میاد چرا نگاش می کنی؟؟ بدبخت گردنش داشت میشکست واسه دختره
    حالا قم حرم و حوزه توشه طبیعیه یه جو مذهبی داشته باشه ولی اصفهانم تو این چیزا داره میزنه رو دست قم
    سلام
    خوب یک نفر نمی آید بگوید اصلا حجاب برای چه چیزی هست؟
    در حقیقت دین تعبدی و تقلیدی اصلا آدمها را از بطن دین دور می کند اصل اساسی عفاف هست که یک بخش کوچکش میشود حجاب.
    جواب سوال بالا این هست که وقتی دو یا چند نفر که دارای جنسیت متفاوت هستند با هم ارتباط دارند (مثلا فروشنده و مشتری،استاد و دانشجو،راننده تاکسی و مسافر و.....) در برخورد با هم به جنبه انسانی هم کار داشته باشند و نه جنبه جنسیتی. اصل ماجرا یعنی اینکه برای من مهم نباشد طرف هم جنس من هست یا جنس مخالف مانند دو انسان فارغ از جنسیت ارتباط سالم برقرار کنیم. همین الان من و شما هم به عنوان دو انسان در ارتباطیم. بحث اصلی یعنی ارتباط سالم بین دو انسان.

44. 3 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    خوب یک نفر نمی آید بگوید اصلا حجاب برای چه چیزی هست؟
    در حقیقت دین تعبدی و تقلیدی اصلا آدمها را از بطن دین دور می کند اصل اساسی عفاف هست که یک بخش کوچکش میشود حجاب.
    جواب سوال بالا این هست که وقتی دو یا چند نفر که دارای جنسیت متفاوت هستند با هم ارتباط دارند (مثلا فروشنده و مشتری،استاد و دانشجو،راننده تاکسی و مسافر و.....) در برخورد با هم به جنبه انسانی هم کار داشته باشند و نه جنبه جنسیتی. اصل ماجرا یعنی اینکه برای من مهم نباشد طرف هم جنس من هست یا جنس مخالف مانند دو انسان فارغ از جنسیت ارتباط سالم برقرار کنیم. همین الان من و شما هم به عنوان دو انسان در ارتباطیم. بحث اصلی یعنی ارتباط سالم بین دو انسان.
    دقیقا
    کلا هر کی هر بخشی که دوست داشته از اسلامو انگار واسه خودش بولد کرده بقیه رو دایورت کرده.

46. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

دقیقا
    کلا هر کی هر بخشی که دوست داشته از اسلامو انگار واسه خودش بولد کرده بقیه رو دایورت کرده.
    کلان دوستان کاری به اسلام واقعی ندارن در خیلی مواقع اسلامی که خودشون دوست دارن را ساختن

48. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

ما دوتا خدا داریم

یکیش کسی که ما رو افریده

دومیش کسی که ما افریدیم

که خب اکثرا دومی هستن

حجاب اجبار نیست و اینکه. میگن اجباره خدا گفته این خدایی که ما افریدیمش همه اینایی که میبینید تفسیر به رای عزیزان پشت این پرده خیلی چیزایی دیگه هم وجود داره که اجازه نمیدن مردم بفهمن هرچی که به نفع خودشون و میگن و مردم طوطی وارد قبول میکنن و تکرار میکنن!!!!

شما فکر مى‌کنید که خدا مثل ما فکر مى‌کند و نیازمند چاپلوسی‌ست و اگر از دستورهایش پیروى نکنیم از ما انتقام مى‌گیرد؟!
    چنین عیب و نقصى چگونه مى‌تواند در وجودى کامل موجود باشد؟!
    این صرفا نحوه‌ى حرف زدن کسانی‌ست که کتاب مقدس را نوشته‌اند.

📚 مسأله‌ى اسپینوزا
    ✍🏻 اروین د یالوم
    📖 بخونیم

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

50. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

تو اصفهانم یکم اینجورین.
    والا بخدا منم عصبی شدم.دلم میخواد این زنها رو که میان تذکرای الکی میدن به رگبار ببندم اخه لعنتیا شما دارین به همجنستون ظلم میکنید با این کار.
    باورت نمیشه چقد من منفجر میشم از این وضع زنه اومده بود بهم میگفت تو با این تیپ زدنت داری به همجنست ظلم میکنی بهش گفتم تیپ من کجاش مشکل داره و چرا اینو ظلم میدونید حالا ایرادش این بوده شلوار لی پوشیدی با کفش سفید با مانتوی سفید که توجه مرد رو جلب میکنه حالا چادرم سرم بوودا حجابمم مشکل نداشت.گفت شوهر یه زن ممکنه تو رو ببینه و حواسش از زنش پرت بشه به شما فک کنه اینجور شما ظلم کردی به همجنست!!!
    یعنی منفجر شدم با این استدلالش خواسم بد و بیراه بگم جلو خودمو گرفتم گفتم خانم اومدیمو یه دختر سرتاپا مشکی بود ولی صورتش زیبا تر از زن اون اقا بود اونوقت اون اقا باید بگه این یکی صورتش خوشکلتره توجهم به این جلب شه؟!!شما میخوایی مرد رو مگه به زور کنار زنش نگه داری؟!!مردی که با دیدن یه زن بهتر از خودش بخواد نسبت به زنش سرد بشه که همون بهتر ازدواج نکنه چون دست بالای دست بسیار است.واقعا نمی فهمم اینارو!

52. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

والا بخدا منم عصبی شدم.دلم میخواد این زنها رو که میان تذکرای الکی میدن به رگبار ببندم اخه لعنتیا شما دارین به همجنستون ظلم میکنید با این کار.
    باورت نمیشه چقد من منفجر میشم از این وضع زنه اومده بود بهم میگفت تو با این تیپ زدنت داری به همجنست ظلم میکنی بهش گفتم تیپ من کجاش مشکل داره و چرا اینو ظلم میدونید حالا ایرادش این بوده شلوار لی پوشیدی با کفش سفید با مانتوی سفید که توجه مرد رو جلب میکنه حالا چادرم سرم بوودا حجابمم مشکل نداشت.گفت شوهر یه زن ممکنه تو رو ببینه و حواسش از زنش پرت بشه به شما فک کنه اینجور شما ظلم کردی به همجنست!!!
    یعنی منفجر شدم با این استدلالش خواسم بد و بیراه بگم جلو خودمو گرفتم گفتم خانم اومدیمو یه دختر سرتاپا مشکی بود ولی صورتش زیبا تر از زن اون اقا بود اونوقت اون اقا باید بگه این یکی صورتش خوشکلتره توجهم به این جلب شه؟!!شما میخوایی مرد رو مگه به زور کنار زنش نگه داری؟!!مردی که با دیدن یه زن بهتر از خودش بخواد نسبت به زنش سرد بشه که همون بهتر ازدواج نکنه چون دست بالای دست بسیار است.واقعا نمی فهمم اینارو!
    بلانصبت مردا ولی تصوری که اینا از مرد دارن انگار خروسه نه ادم

54. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    ارزش زن نه به حجابش هست نه به بی حجابی. ارزش زن به انسان بودنش هست پس حجاب و فلسفه اصلیش حفظ کرامت انسانی زن هست. آنچه در غرب اتفاق افتاده اینکه زنان را ابزاری برای تبلیغ کنند حتی ارزش یک زن را به لاغر بودن آن جا بزنند در حقیقت ارزش زن را به یک عروسک زیبا پایین آوردیم ولی اصلا حجاب برای چه هست برای ارتباط سالم با نامحرمان هست وگرنه که در داخل خانه پدر و مادر و برادر و خواهر و شوهر و فرزندان همه محرم آدم هستند و نیازی برای داشتن حجاب نیست پس حجاب برای ارتباط آسان و سالم با نامحرمان هست در حقیقت راهیست برای ورود آزادانه رنان به اجتماع. حال همین پارچه خودش به ذات خود که ارزش ندارد فقط یک پوشش هست تا نگاه جنسیتی به زن کاهش یابد همانطور که زن باید خودش را طوری بیآراید که مردان تحریک نشود مردان هم باید حرمت و کرامت انسانی زن را نگه دارد و نگاه غرض آلود به زن نکند تا آسایش و امنیت روانی زن حفظ شود این نگاه خانمی که با شما برخورد کرده انگار زن محضر فساد هست پس باید از چشم مرد دور باشد خیر مردی که به یک زن موقر و از نظر پوشش مناسب نگاه بد بکند او حرمت و کرامت زن را نگه نداشته نه اینکه زن مقصر باشد ببینید حرمت زن و کرامت زن همین خانم پرفسورریاضی که در گذشتند گرچه روسری به سر نداشت ولی بسیار موقر بود و با فعالیت علمیشان واقعا ارزش یک زن و یک انسان والا را به همه نشان داد اگر قیافه و عکس خانم را ببینید همیشه با موهای کوتاه فکرش بیشتر از آنچه که ظاهر باشد به وظیفه و ارزش وجودی خودش بود به مراتب از خانمهایی که به حجابشان می نازند خیلی بزرگتر و والاتر بود آنها هم ذات فلسفه حجاب را نفهمیدند ذات اینکه سعدی می گوید«تن آدمی شریف است به جان آدمیت/نه همین لباس زیباست نشان آدمیت»

56. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

من برای جواب دادن به سوال شما عکس این موضوع رو میگم اگر فرض ازدواج کردم همسرم لباس نامناسبی پوشیده بوده به گونه ای که دخترا بهش نگاه کنند و حتی بهش علامت بدن مطمنن عصبانی میشم شایدم قهر کنم . من این حقو به خودم میدم با توجه به این که عقیدم اینه که دو نفر که باهم ازدواج میکنن یک روح در دو بدن هستن و هر رفتار اون میتونه روی من اثر بزاره وحجابش نمیتونه یه چیز شخصی باشه مطمنن در اون زمان بهش میگم لباسه مناسبی بپوشه (البته اولش با زبون خوش گوش نده قهر اگرم گفت دلم میخوات به تو هیچ ربطی نداره خب این یعنی نظر من اصلا براش مهم نیست که در دوست داشتنش به خودم شک میکنم شاید نسبت بهش بی تفاوت بشم و عشقم نسبت بهش کم رنگ میشه) خب پس اگر فرض من حجابی داشته باشم که مردها بهم خیره بشن این حقه همسرم میدونم که تذکر بده و حتی اگر بی تفاوت باشه و با وجود اینکه ببینه مردها بهم نگاه میکنن و براش مهم نباشه به نظر خودم حتی من فکر میکنم اصلا منو دوست نداره و براش مهم نیسم ( البته این نظر شخصی منه )
    نظرمو در رابطه به اینکه به بچه ها باید در مورد مذهب از همون ابتدا چه رفتاری داشته باشیم بعدا میگم
    ویرایش توسط eli2 : 03-08-2018 در ساعت 11:17 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

58. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ما دوتا خدا داریم

یکیش کسی که ما رو افریده

دومیش کسی که ما افریدیم

که خب اکثرا دومی هستن

حجاب اجبار نیست و اینکه. میگن اجباره خدا گفته این خدایی که ما افریدیمش همه اینایی که میبینید تفسیر به رای عزیزان پشت این پرده خیلی چیزایی دیگه هم وجود داره که اجازه نمیدن مردم بفهمن هرچی که به نفع خودشون و میگن و مردم طوطی وارد قبول میکنن و تکرار میکنن!!!!

شما فکر مى‌کنید که خدا مثل ما فکر مى‌کند و نیازمند چاپلوسی‌ست و اگر از دستورهایش پیروى نکنیم از ما انتقام مى‌گیرد؟!

������ مسأله‌ى اسپینوزا
    ✍������ اروین د یالوم
    ������ بخونیم

متاسفانه متاسفانه یه عده فقط پیروی میکنن .یه شیخ میاد بالا منبر واسشون حرف میزنه سریع جوگیر میشن و تا یه شبهه واسشون پیش بیاد سریع میگن حتما خدا گفته و ما از حکمتش بی خبریم بدون اینکه بفهمن ایا این مسئله با انسانیت و منطق مطابقت داره؟دقیقا حرفت درسته اینا خیلی چیزا رو از مردم مخفی میکننو یکسری احکام رو افراط بی جا میکنن و نه تنها جامعه رو هدایت نمیکنن بلکه سبب تنفر و گمراهی میشن مث همین حجاب اجباری که هیچ جا ی اسلام نگفته اجبار در حجاب هست حتی راجب حجاب اصلا زیاد حرف نزده و به موضوعات مهمتر پرداخته تا حجاب ولی تو جامعه ما دقیقا برعکسه به جای کار کردن رو ابعاد مهمتر چسبیدن به حجاب اونم به زور تو سری!!همین میشه یه خانم جلسه ای که یه چشمیه و حجابش کامله با هم نوعش ببخشین مث سگ هار برخورد میکنه و ابروشو میبره!!
    ایت الله طالقانی هم حجاب اجباریو قبل نداشت من ایشونو قبول دارم فتواهاشم قبول دارم ولی یسری دیگه همه چیو برای ملت حرام کردن اینا همشون اون دنیا مسئولن چون مبلغ های دین خدا بودن ادم عادی نبودن که بشه بخشیدشون.
    ویرایش توسط saba95 : 03-10-2018 در ساعت 10:32 PM

60. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ارزش زن نه به حجابش هست نه به بی حجابی. ارزش زن به انسان بودنش هست پس حجاب و فلسفه اصلیش حفظ کرامت انسانی زن هست. آنچه در غرب اتفاق افتاده اینکه زنان را ابزاری برای تبلیغ کنند حتی ارزش یک زن را به لاغر بودن آن جا بزنند در حقیقت ارزش زن را به یک عروسک زیبا پایین آوردیم ولی اصلا حجاب برای چه هست برای ارتباط سالم با نامحرمان هست وگرنه که در داخل خانه پدر و مادر و برادر و خواهر و شوهر و فرزندان همه محرم آدم هستند و نیازی برای داشتن حجاب نیست پس حجاب برای ارتباط آسان و سالم با نامحرمان هست در حقیقت راهیست برای ورود آزادانه رنان به اجتماع. حال همین پارچه خودش به ذات خود که ارزش ندارد فقط یک پوشش هست تا نگاه جنسیتی به زن کاهش یابد همانطور که زن باید خودش را طوری بیآراید که مردان تحریک نشود مردان هم باید حرمت و کرامت انسانی زن را نگه دارد و نگاه غرض آلود به زن نکند تا آسایش و امنیت روانی زن حفظ شود این نگاه خانمی که با شما برخورد کرده انگار زن محضر فساد هست پس باید از چشم مرد دور باشد خیر مردی که به یک زن موقر و از نظر پوشش مناسب نگاه بد بکند او حرمت و کرامت زن را نگه نداشته نه اینکه زن مقصر باشد ببینید حرمت زن و کرامت زن همین خانم پرفسورریاضی که در گذشتند گرچه روسری به سر نداشت ولی بسیار موقر بود و با فعالیت علمیشان واقعا ارزش یک زن و یک انسان والا را به همه نشان داد اگر قیافه و عکس خانم را ببینید همیشه با موهای کوتاه فکرش بیشتر از آنچه که ظاهر باشد به وظیفه و ارزش وجودی خودش بود به مراتب از خانمهایی که به حجابشان می نازند خیلی بزرگتر و والاتر بود آنها هم ذات فلسفه حجاب را نفهمیدند ذات اینکه سعدی می گوید«تن آدمی شریف است به جان آدمیت/نه همین لباس زیباست نشان آدمیت»
    سلام
    چرا حالا غرب؟ تو کشور خودمون داره به زن نهایت بی احترامی میشه داره .توی غرب اون خانما خودشون دوست دارن از ظاهرشون برای تبلیغ استفاده کنن کسی مجبورشون نمیکنه!!توی غرب همه نوع ادمی یا بهتر بگم همه نوع زنی هست اونجا هر زن خودش انتخاب میکنه چجور باشه اونجا هم زن درس خونده و دانشمند هست هم زن خراب مشکل از سیاست گذاری نیست خودشون انتخاب میکنن چطور باشن .
    اما توی ایران یه زن نه تنها حق انتخاب نداره بلکه اگر به زورگویی اعتراض بکنه باهاش به وحشیانه ترین شکل رفتار میشه مث همون دختری که به حجاب اجباری اعتراض کرد و پرتش کردن پایین پاش شکست!!
    ایران توی کل دنیا تنها کشوریه که زنها رو اینجور محدود کردن و زورمیگن بهشون چرا راه دور بریم؟

62. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

و جواب 2 سوال من از دیدگاه تو چیه؟

64. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من از فقط توی جملم استفاده نکردم، میگم که پدر و مادر باید بچه رو با اصول و عقایدشون آشنا کنن، مثلا خدا وجود داره و هیچ شک و تردیدی توی این موضوع نیس، بچه اینو باید بدونه، توی موضوعات دیگه هم میشه
    با این موافقم.آیا فقط با خدا آشنا بشه؟؟؟
    خب این بحث همون روند نرمال نمیشه
    اول بگن خدا اینه بعد خدا نمازش اینه قرآنش اینه روزش اینه دعاش اینه پیامبرش اینه امامش اینه الی آخر؟

اینکه همون مورثی میشه

65. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام
    خوب متاسفانه فشار و سخت گیری بیش از حد در مورد حجاب باعث تنفر از حجاب شده است.
    ببینید اسلام کلا مبتنی بر آسان گیری هست به اصطلاح تساهل و تسامح هست.
    ولی متاسفانه چرا دیدگاه بعضی از روحانیون چرا اینقدر تنگ و بسته و مشکل پسند هست من حتی یک حدیثم برای رنگ تیره پوشیدن ندیدم برعکس احادیث بر کراهت رنگ تیره تاکید داشته اند یا همین کتاب مقدس ما مسلمانان قرآن کریم تنها سه آیه در قرآن راجع حجاب داریم
    چندین آیه داریم که به شدت در برابر اینکه حلال خدا را حرام تلقی کنید و مردم را بیخود از لذتهای حلال باز دارید هست.متاسفانه روحانیون خیلی از مطالب مهم اسلام را رها کردند به اینکه چطوری و به چه طریقی وارد خلا شویم یا چندتار مو یک خانم بیرون باشد ولی چشم بر اموال حرامی برای یک روضه خوانی ساده خودشان میگیرند بسته اند بهشان بگو کدام پیغمبر یا امام برای تبلیغ دین پول میگیرد هیچ جوابی ندارند برای همین چشم بر این همه فسادی که جامعه برداشته می بندند و چهارتا ظواهر اسلام می پردازند.
    بعضی از این دوستان یه جوری حرف از خدا میزنن که من تو ذهنم میاد فردای قیامت خود خدا میگه بندمو ببرید بهشت اینا میگن نه بیخود کرده میخواد بره بهشت ببریدش جهنم

66. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

فکر مریض مردم نباید تورم به اشتباه بندازه.
    تو هر شرایطی باید ازش دفاع کنی. مگر اینکه کلا با ملاکات همخوانی نداشته باشه که دراون صورت نمی تونی خودتو عوض کنی و مثل یه ادم دیگه رفتار کنی. و این یعنی اینکه باهم تفاهم ندارید تو این موضوع
    اما اگه به اعتقاد خودت بدون درنظر گرفتن نگاه و فکر مردم تیپش مشکلی نداره نباید به خاطر مردم خودت و اونو اذیت کنی و رابطتونو خراب کنی.
    اینم که دوست نداشته باشی بد به خانومت نگاه کنند طبیعیه. اونم وقتی ببینه تو معذبی یا ناراحت میشی خودش شاید به فکر بیفته. ولی به نظرم اصلا ارزش نداره که به خاطر مردم بحث کنید و دلخورش کنی

ببین تو الان به عنوان یه دختر میدونی اگه مانتو جلوباز بپوشی .ساپورت بپوشی موهات را مدل خاصی بزنی بری بیرون متلک میخوری و مزاحمت واست ایجاد میشه بیشتر از قبل

تا زمانی که تیپ معمولی بری بیرون

آیا بازم همون تیپ را میزنی؟

67. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

قبلا هم بهت گفته بودم متاسفانه تو ایران شهر هرچی مذهبی تر بی فرهنگ تر

در حالی که مذهب و دین باید باعث افزایش فرهنگ بشه

دلیلشم اینه که اونا به خودشون ایمان پیدا کردن که حالا چون نماز شب میخونم چون نماز اول وقت میخونم چون حرم میرم چون دعای فلان میخونم پس از نظر دینی عالیم و حق دارم چماق بردارم و به اسم امر به معروف تو سر آدما بزنم

68. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

[QUOTE=پریماه.;262807] ما دوتا خدا داریم

یکیش کسی که ما رو افریده

دومیش کسی که ما افریدیم

که خب اکثرا دومی هستن

������ مسأله‌ى اسپینوزا
    ✍������ اروین د یالوم
    ������ بخونیم

این حال و روز خیلی از صاحب ادعاهامونه :

از آدمهای مذهبی بترسید!
    آنان به درجه ای رسیده اند
    که مطمئن هستند
    هر کاری بکنند اشکالی ندارد
    چون فکر می کنند
    با عبادت کردن جبرانش می کنند!

70. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    من برای جواب دادن به سوال شما عکس این موضوع رو میگم اگر فرض ازدواج کردم همسرم لباس نامناسبی پوشیده بوده به گونه ای که دخترا بهش نگاه کنند و حتی بهش علامت بدن مطمنن عصبانی میشم شایدم قهر کنم . من این حقو به خودم میدم با توجه به این که عقیدم اینه که دو نفر که باهم ازدواج میکنن یک روح در دو بدن هستن و هر رفتار اون میتونه روی من اثر بزاره وحجابش نمیتونه یه چیز شخصی باشه مطمنن در اون زمان بهش میگم لباسه مناسبی بپوشه (البته اولش با زبون خوش گوش نده قهر اگرم گفت دلم میخوات به تو هیچ ربطی نداره خب این یعنی نظر من اصلا براش مهم نیست که در دوست داشتنش به خودم شک میکنم شاید نسبت بهش بی تفاوت بشم و عشقم نسبت بهش کم رنگ میشه) خب پس اگر فرض من حجابی داشته باشم که مردها بهم خیره بشن این حقه همسرم میدونم که تذکر بده و حتی اگر بی تفاوت باشه و با وجود اینکه ببینه مردها بهم نگاه میکنن و براش مهم نباشه به نظر خودم حتی من فکر میکنم اصلا منو دوست نداره و براش مهم نیسم ( البته این نظر شخصی منه )
    نظرمو در رابطه به اینکه به بچه ها باید در مورد مذهب از همون ابتدا چه رفتاری داشته باشیم بعدا میگم
    سلام من موافق نظرتونم این قضیه عکس و برعکس نداره و به نظرم یه چیز تعاملی هستش اگه تیپ من باعث آزردن همسرم میشه باید اصلاحش کنم و برعکس اگه تیپ اون باعث آزار من میشه باید اصلاحش کنه البته با منطق نه زور

و نظرتون درمورد دین فرزند؟

72. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

و جواب 2 سوال من از دیدگاه تو چیه؟
    من خودم اگر بچه داشته باشم فقط وظیفه خودم میدونم اطلاعات بدون تعصب در اختیارش قرار بدم و در حد توانم جواب سوالاش رو بدم و بهش حق انتخاب میدم خودش انتخاب کنه از چه ایینی پیروی کنه.
    مغزشو با بهشت و جهنم شست و شو نمیدم که از ترس یا بخاطر بهشت اسلام بیاره میخوام خودش خدا رو درک کنه با تحقیق خودش.

73. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

74. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

ببین تو الان به عنوان یه دختر میدونی اگه مانتو جلوباز بپوشی .ساپورت بپوشی موهات را مدل خاصی بزنی بری بیرون متلک میخوری و مزاحمت واست ایجاد میشه بیشتر از قبل

تا زمانی که تیپ معمولی بری بیرون

آیا بازم همون تیپ را میزنی؟
    من میدونم فقط یه بار زندگی می کنم نمیخام چیزی واسم حسرت بشه.
    اگه دوست داشته باشم کاریو بکنم انجامش میدم
    مانتو جلو باز به نظرم اشکالی نداره.
    ساپورت خوب نیست بدم میاد
    موهام و آرایشمم همونجوری که دوست داشته باشم درست می کنم کاری به کسی ندارم.
    کلا خودمو محدود نمی کنم هر لباس و تیپ و آرایشی میزنم اما جلف و سبک نمیگردم
    سام کانال تلگرام داری؟

75. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

با این موافقم.آیا فقط با خدا آشنا بشه؟؟؟
    خب این بحث همون روند نرمال نمیشه
    اول بگن خدا اینه بعد خدا نمازش اینه قرآنش اینه روزش اینه دعاش اینه پیامبرش اینه امامش اینه الی آخر؟

اینکه همون مورثی میشه
    منظور شما از موروثی بودن اجباره؟ حرف من اینه که بچه تا زمانی که خودش به سنی برسه که بتونه تشخیص بده باید با عقاید و اصول پدر و مادرش آشنا باشه، مخالفم با اینکه بچه بی دین باشه و بعد سنی تازه بره بگرده و دینی رو ک میخواد انتخاب کنه

77. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

من میدونم فقط یه بار زندگی می کنم نمیخام چیزی واسم حسرت بشه.
    اگه دوست داشته باشم کاریو بکنم انجامش میدم
    مانتو جلو باز به نظرم اشکالی نداره.
    ساپورت خوب نیست بدم میاد
    موهام و آرایشمم همونجوری که دوست داشته باشم درست می کنم کاری به کسی ندارم.
    کلا خودمو محدود نمی کنم هر لباس و تیپ و آرایشی میزنم اما جلف و سبک نمیگردم
    سام کانال تلگرام داری؟
    خوش بحالت... چن سالته؟

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد