صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 85 از 85

موضوع: بحث آزاد : سادگی و زیبایی

5968
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بحث آزاد : سادگی و زیبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    بحث من اصلا به این چیزا ربط نداشت
    اتفاقا خیلی ربط داشت ولی چون تو فقط ظاهرو میبینی به عمق موضوع توجه نداری.

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط daryak نمایش پست ها
    چرا اتفاقا توخارج از کشورم هست منتها اونها خانم هاشون وقتی میانسال وپیر میشن شروع به آرایش می کنن توایران ازجوانی ولی دلیلش می تونه همون نداشتن اعتماد به نفس،خود زشت بینی وتلقیناتی که بقیه بهشون می کنن باشه.فکر نمی کنم توی کشورهای خارجی کسی اینقدر به زیبایی ظاهری خانم ها اهمیت بده که ایرانیا اهمیت می دن.
    توی خارج امار گرفتن اکثر مردای اروپایی با اون ظاهراشون جذب شخصیت زن و زن هایی که هوش بالایی دارن میشن اونوقت مردای ایرانی با این قیافه هاشون عاشق سیندرلا میشن.
    خود استارتر تاپیکم ناراحتیش فکر میکنم از اینه که هنوز حوری بهشتی که میخواد رو پیدا نکرده و این براش دغدغه شده

اینجا ایرانه اصغر بقال سرکوچه هم ممکنه باور داشته باشه که کمتر از دختر بیل گیتس حقش نیست
    ویرایش توسط saba95 : 07-18-2018 در ساعت 10:15 PM

3. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37339
    تشکـر
    24
    تشکر شده 40 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    منم یه سوال دارم حالا که استارتر به عنوان یک آقا ظاهر خانمهارو زیر ذره بین قرار داده منم در همین تاپیک جا داره بپرسم پسرهای ایرانی چرا انقدر به ظاهرشون میرسن؟ چرا آمپول تزریق میکنن برای عضله دراوردن؟ چرا یه مدت موهاشونو سیخ میکنن یه مدت بغل هاشو میزنن یه مدت فلان... چرا الگوی پوشش پسرهای ما باید جاستین بیبر بشه؟ خیلی سوالات هست که میشه راجع به پوشش و ظاهر پسرهای ایرانی هم پرسید. آرایش کردن ها و ابرو برداشتن و حلقه و زنجیر از خودشون آویزون کردن رو نگم بهتره دیگه...

جواب هردو این سوال ها (چرا دخترهای ایرانی فلان میکنن پسرهای ایرانی بهمان) در فقر فرهنگی مردمه. البته که موضوع آرایش چهره و عمل های زیبایی در خانمها به دلیل نیاز ذاتیشون به زیباتر به نظر اومدن طبیعی تره (پوشوندن مو حتی اگه کامل نباشه درصد زیادی از زیبایی زن رو مخفی میکنه جدای از اینکه کلا حجاب اجباری آنرماله و اعتماد به نفس زن رو هم نابود میکنه. چه حسی به خود شما مردان مدعی دست میده اگر به زور هر روز یه تیکه پارچه مجبورتون کنن سرتون بندازین؟)

یادمه چندسال پیش با خواهرم رفته بودیم وزارت علوم برای یک کار خیلی مهم خواهرم ده دقیقه برای مسئول بخشی که رفته بودیم مسئله رو جدی تشریح کرد در انتها اون خانم چادری فقط گفت خانم گوشواره ت معلومه!!!! این یعنی جدی گرفته نشدن و بی احترامی به شان و شخصیتت. این یعنی نگاه کاملا جنسیتی به تو که انسان هستی حتی از طرف هم جنست!

میدونید چقدر برای یک زن با روحیه حساسی که داره سخته که از طرف همه از بقال سر کوچه گرفته تا گشت ارشاد و حراست و حتی افراد عادی در خیابون مورد قضاوت قرار بگیره؟ واسه مردها شاید این مسئله خیلی مهم نباشه ولی این قضاوت ها و ترس از طرد شدن بازداشت شدن توهین شنیدن اسید پاشی شدن و... همه روزه برای زن های ایرانی هست و اونارو تحت فشارهای روحی روانی و به دنبالش خوددرگیری و در انتها ستیز با جامعه میندازه.
    برید پشت درهای مطب های پزشکی بشینید بررسی کنید باهاشون حرف بزنید ببینید چند درصد اون دختران واقعا فقط بخاطر نگرانی از طرد شدن یا پسند همسر/ نامزد/ دوست پسر نبودن حاضرن خودشونو زیر تیغ جراح بذارن؟ لیزر و مرتب آرایشگاه رفتن که دیگه هیچی.

من سوالم از شما اینه که به چه حقی عکس یک خانم ایرانی رو در پست اولتون گذاشتید و دارید انتقاد میکنید از ظاهر یک انسان که حقش مثل شما مردان آزادیه و باید آزاد انتخاب کنه؟ ما در چه جایگاهی هستیم که ظاهر دیگران رو قضاوت میکنیم؟ به ما چه که در فرهنگ اروپایی زن خیلی آرایش کرده حتما فاحشه خونده میشه! آیا ایران در اروپاست؟! آیا این حرف واقعا در مورد جامعه ما هم صحت داره که بیانش میکنیم؟ آیا این قضاوت و تهمت زدن به چند میلیون زن ایرانی نیست که از روی علاقه یا نیاز یا نگرانی یا فرهنگ و نگاه به دست دیگران دارن زیاد آرایش میکنن؟ یه زمان میگفتن زن اگه سیگار دستش باشه فاحشه ست یه زمان میگفتن اگه زن ابرو قبل عروسی برداره یعنی دختر خوبی نیست یه زمان میگفتن تاتوی ابرو یعنی زن بدکاره... تا کی این حرفا ادامه داره واقعا؟ تا کی میخوایم از روی ظاهر یک زن زندگیشو قضاوت کنیم؟ اگر کار اون زن که آرایش زیاد میکنه واقعا برای ما خوشایند نیست کار ما که خیلی ناپسندتره که از روی ظاهر قضاوتش هم بکنیم یا اصلا در مورد ظاهرش نظر بدیم!

میخواید تحلیل جامعه شناسی انجام بدید ریشه این خودآرایی های افراطی رو در سلیقه مردان که متاسفانه خواهان همین چهره ها هستن بگردین. در حجاب و پوشش اجباری بگردین. سطحی هست که بگیم زن های ایرانی کم دارن زشت هستن یا هر وصله نامناسب دیگه ای. همین زن ایرانی وقتی میره همون اروپا و کنار زن بی آرایش اروپایی قرار میگیره آیا برای شما در نگاه اول قابل شناساییه؟ نیست واقعا. زن ایرانی طی سال ها خورد و تحقیر شده و هنوزم داره میشه. اگر زن اروپایی امروز دیگه لباس های پف پفی نمیپوشه جواهرات نیم کیلویی از خودش آویزون نمیکنه برای اینه که سال ها جنگیده و مرد هم همپا باهاش کمکش کرده تحقیر و تمسخرش نکرده و کمکش کرده اون ظاهر دلقک وار پر آرایش و پفی رو از خودش بکنه. ظاهر پرآرایش و بزک کرده ای که فقط القای اینه که من نه برای اندیشه و نوع فکر و مهارت و فن و تخصصم که تنها برای جسمم ارزشمند محسوب میشم. زن های ایرانی هنوز در همین مرحله هستن و این ماحصل نگاهیه که مرد به زن داره جامعه و احکام و قواعد و رسانه ها دارن مرتبا به هر دو جنس القا میکنن و زن هم در عین حال که نمیخواد هم باورش کرده هم داره باهاش سعی میکنه بجنگه. این آرایش ها و پوشش هایی که شما میبینید و اعتراض میکنید خواسته یا ناخواسته یه جور اعتراض مدنی هم محسوب میشن. اگر آزادی پوشش بدن من فکر میکنم خیلی از این خودآرایی ها به صورت طبیعی تلطیف میشن.

زن و مرد ایرانی بهرحال هنوز کتابخون نشده هنوز به فرهنگ ساختن علاقمند نیست تقلیدگره. هنوز احساس نیاز نکرده که فکرش رو پرورش بده و چه چیزی ساده تر از اینکه به خود رسیدنش فقط در جهت ظاهرش باشه؟

ما راه خیلی درازی در پیش داریم چون متاسفانه در این زمان هم مردها دچار این مشکل ظاهربینی هستن هم زن ها. ولی اگر مردی خودش رو گرفتار این مسئله نمیدونه و از شرایط جامعه هم ناراضیه اول خودش کتاب دست بگیره با انتقاد از ظاهر دیگران کاری پیش نمیره. ما یه مشکل خیلی بزرگ دیگه هم داریم و اونم عدم درک دختر و پسر از همه که بخاطر تفکیک جنسیتی شکاف عمیقی هم بینمون بوجود آورده و حاضر نیستیم قبول کنیم این زنی که آرایش میکنه این مردی که شلوارش داره از پاش می افته قبل از زن و مرد بودن یه انسان مثل خودمونه. کمک کنیم فرهنگ بسازیم و از خودمون شروع کنیم نه جنس مخالف رو تحقیر کنیم نه ایراد بگیریم. اگر قرار به ایرادگیری باشه هردو جنس مشکلات عدیده ای دارن پس تاپیک نزنیم برای جنس مخالف فتوا صادر کنیم عکس مردم رو نذاریم زیرش بنویسیم خارجی ها به این افراد میگن فاحشه! از خودمون و هم جنس خودمون که نزدیک تر و برامون قابل درک تره شروع کنیم و در نهایت هم کمک هم باشیم نه قضاوت گر و تهمت زننده بهم.

5. کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

اگه در کشورهای غربی خانمهای آرایش کرده رو فاحشه میدونن این فرهنگ اوناست نمیشه همونو به کشور خودمون بسط بدیم.

در کشور ما اوضاع خیلی متفاوته و به هیچ عنوان نمیشه آرایش و پوشش نامناسب یه خانم رو به حساب بی حیایی و فاحشگیش گذاشت و کسی که چنین طرز فکری داره خودش مشکل داره و فاحشگی فکری داره.

یه فرهنگ قروقاطی عجیب داریم که هم خواهان آزادیه آرایش و پوششه، و هم خواهان حیا و آبروداری، مقایسه این فرهنگ با فرهنگ غربی از ریشه درست نیست.
    ویرایش توسط Experience : 07-19-2018 در ساعت 03:44 PM

7. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    10

نمیشه از آرایش ساده و معمولی هیچ ایرادی گرفت
    ولی اینکه بعضی ها صورت خودشون رو با دفتر نقاشی بچه ها اشتباه میگیرن و 4 ساعت وقت صرف میکنن....!
    دوست دارم جواب این سوال رو صرفا با این کلمات بدم:
    "خودنمایی، چشم و هم چشمی و سطحی نگری"
    متاسفانه خیلی درگیر این 3 مورد شدیم و بهشون توجه میکنیم...
    البته این مواردی که نام بردم در خصوص هر دو جنسیت بود و نه فقط خانم ها !
    زیبایی نه به رنگ پوسته، نه قد، نه دماغ، نه چشم و نه هیکل
    شاید آروزی خیلی از مردا و زنا مدل بودن باشه، اما صرفا مدل بودن دردی رو از زندگی آدم دوا نمیکنه...
    هیچ کس منکر این نیست که همه ما زیبایی رو دوست داریم و بهش توجه میکنیم، اما زیبایی و جذابیت از نظر هر شخص به طور متفاوتی تعریف میشه و از همین رو میشه همه جذاب هستند و فارغ از هر گونه ایرادی
    پس دلیلی برای ... نیست!
    این بحث هم که خانمای ایرانی از نژاد های برترن یا خانم اروپایی، به نظرم حرف بی پایه و اساسی هست
    این صرفا دیدگاه های شخصی ما و افراد دیگر هست و به هیچ عنوان نمیشه ازش به عنوان یک اصل نام برد

9. 2 کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من دخترا و زن های ایرانی همشون خوشگلن و چقدر یه ادم میتونه حقیر باشه که اونا رو با دخترای کشورای دیگه مقایسه کنه
    هر چیزی وطنیش خوبه
    دوما
    استارتر این تایپک رو من عکس های پروفایلشون رو چک کردم
    یه ادم 25 ساله
    با موهای ریخته اصطلاحا کچـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــل
    به همراه عینک
    من نمیدونم چنین ادمی توقع زیبای خفته یا پرنسس رو داره ؟
    اعتراضی بود عکس هاشون موجوده همین جا منتشر میکنم

11. کاربران زیر از Tarah4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah4 نمایش پست ها
    به نظر من دخترا و زن های ایرانی همشون خوشگلن و چقدر یه ادم میتونه حقیر باشه که اونا رو با دخترای کشورای دیگه مقایسه کنه
    هر چیزی وطنیش خوبه
    دوما
    یه ادم 25 ساله
    به همراه عینک

چه ربطی داشت؟؟؟ نه واقعا چه ربطی داشت؟؟؟ الان سام گفت من دختر اروپایی میخوام یرانی نمیخوام؟؟؟؟
    اصلا فهمیدی بحث سر چی یا داری عقده هاتو خالی میکنی؟؟؟؟

میدونی حقیر بدبخت و عقده ای تویی که امدی اینجور راجب سام اینجور میگی سام رو دیگران عیب ظاهری نذاشت ولی تو گذاشتی با اینکه کچلی عینکی اصلا عیب نیست!!!!!!!

شاهزاده شما عکست بذار ببینیم حداقل تو اعتماد به نفسم نداری عکس خودت بذاری

عقده هاتم داری تو تاپیک های دیگه نشون میدی با مسخره کردن استارتر کسایی که مشکل دارن از نظر روحی داغونن بیایی مشکلشون و مسخره کنی چقدر کوچیک چقدر بدبختی آخه!!
    رو دیگران عیب نذارید

عقده ای نباشید

حقیر نباشید

مثل طراح نباشید

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها

چه ربطی داشت؟؟؟ نه واقعا چه ربطی داشت؟؟؟ الان سام گفت من دختر اروپایی میخوام یرانی نمیخوام؟؟؟؟
    اصلا فهمیدی بحث سر چی یا داری عقده هاتو خالی میکنی؟؟؟؟

میدونی حقیر بدبخت و عقده ای تویی که امدی اینجور راجب سام اینجور میگی سام رو دیگران عیب ظاهری نذاشت ولی تو گذاشتی با اینکه کچلی عینکی اصلا عیب نیست!!!!!!!

شاهزاده شما عکست بذار ببینیم حداقل تو اعتماد به نفسم نداری عکس خودت بذاری

عقده هاتم داری تو تاپیک های دیگه نشون میدی با مسخره کردن استارتر کسایی که مشکل دارن از نظر روحی داغونن بیایی مشکلشون و مسخره کنی چقدر کوچیک چقدر بدبختی آخه!!
    رو دیگران عیب نذارید

عقده ای نباشید

حقیر نباشید

مثل طراح نباشید

از کسی که میاد خصوصی به یه دختر فحشای زشت ناموسی میده میگه................ ... خواهر و مادرت نمیشه(یکی نیست بگه این فحشی که دادی نثار مادر و پدرت که تو رو اینقد بیشعور بار اوردن) توقع شعور زیاد داشت بیخیال.اینا واسه ما شناخته شده هستن بهترین کار اینه نظراتشون نادیده و بیارزش در نظر گرفته بشه.
    نظرات کاربرای فحاشی مثل ایشون ناراحتم و pesarbahalرو نادیده بگیرین چون فاقد ارزش هست.
    من خودم هیچ کدوم از اینارو که بهم همچین فحش هایی دادن رو هیچ وقت نمیبخشم نظراتشون رو هم اصلا حساب نمیکنم سام هم توصیه میکنم حساب نکنه اینارو.
    اینا اونقدر حقیرن که با فحش دادن به دیگران احساس بزرگی میکنن.
    ویرایش توسط saba95 : 07-20-2018 در ساعت 07:12 PM

15. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رامونا : 07-20-2018 در ساعت 10:24 PM

16. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    چرا مردهای ایرانی بالاترین مصرف مواد و داروهای زیبایی اندام را دارند؟
    نمیدانند در خارج کسانی که هیچ هنری نداشته اند و اکثرا هم "پورن استار" تشریف داشته اند و تنها را نان خوردنشان از راه به نمایش گذاشتن جسمشان است؟
    واقعیت این است مردان هم دقیقا مثل زنان عمل میکنند (فقط بجای ماتیک و رژ ) میشود داروهای بدنسازی
    به راستی آیا مردان ایرانی فکر میکنند اگر مثل اجدادشان (گوریل ) بشوند جذابتر هستند؟
    واقعیت این است وقتی مغز جامعه زیر فشار خفقان عربی بترکد مردم (چه زن و چه مرد) رد میدهند و از این طریق سعی دارند عقده حود را خالی کنند.
    برای نمونه بانویی که نمیتواند زیباییهایه طبیعی(مو، سینه و...) را برای ارضا شدن حس جلب توجه اش به نمایش بگذارد نتواند طبیعتا مابقی صورتش (که میتواند به نمایش بگزارد) را طوری بزک میکند که عقده جاهایه دیگرش را خالی کند!
    فرض کنید قصد داشته باشید یک تن آب را بزور از یک سوراخ رد کنید خب دیوار متلاشی میشود دیگر!
    انگشت اتهام دقیقا دقیقا به سمت مکدرالفکرهایه جامعه و ناقضان حقوق بشر است!

18. 2 کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

هر چیزی وطنیش خوبه
    دوما
    یه ادم 25 ساله
    به همراه عینک

در جوابت فقط همینو میگم :

1. همینطوری که میبینید بنده از ایشون شکایت کیفری کردم بابت تهمت هایی که این چند وقته بهم زده به خصوص در زمینه کاریم و به خاطر اینکه سنشون کم هستش حدودا 18 تا 20 سال بنده این شکایت را به تاخیر انداختم بلکه سر عقل بیان ولی فک میکنم باید مجددا به جریان بندازم دلیلشم یک چیزه تو این زمینه من از ایشون موفق ترم و نمیدونم دلیل این همه حسادت چیه

2.خداروشکر الان 3 ساله که تو این انجمن هستم و با خانمها و دخترای زیادی چه تو تایپیک ها چه تو پیام خصوصی چه تو تلگرام آشنا شدم و صحبت کردم ولی هرگز فردی ازم شکایت نکرده که قصد سو استفاده ازش را داشتم و یا بهش توهین کردم پس ترجیح میدم اصلا گوژپشت نتردام باشم ولی آدم تا اینکه برم پی وی خانما فحش ناموس بدم

3.پسر جان همین آدم عینکی که به قول تو اندکی هم از موهاش ریخته یکی از افتخاراتش اینه تو 26 سالگی که امثال تو دنبال وقت تلف کردن و فحش دادن به این و اون و اشرار مجازی بودن هستند تو مقطعی 20 تا کارمند داشته و به 20 نفر حقوق میداده و الان هم خداروشکر درآمد یکسالش اندازه پول خون تو هستش پس هروقت به پای من رسیدی بیا باهام صحبت کن

4.و صحبت آخر دخترای مملکتم اگه تا آخر عمرشون مجرد بمونن خیلی بهتر از این هستش که خدای ناکرده گیر انسانهایی مثل شما بیوفتن که از دخترای این کشور فقط یک بت جنسی ساختید و بس

این از جواب شما و بریم به سراغ بحث

20. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    این موضوع از جهات زیادی مورد بررسی میتونه قرار بگیره و برای هر کسی هم تحت تاثیر خونواده ، دیدگاه فرد و جامعه ی محل زندگیش هست
    چند تا نکته رو از نظر خودم مطرح میکنم
    اینکه آدم ها دوس دارن پذیرفته بشن و بهشون توجه بشه توی خانوم ها بیشتر از آقایون هستش
    من هم گاهی به این موضوع فکر می کنم چون میبینم بعضی ها خیلی بولد میکنن این موضوع رو

به نظرم اینکه یه دختر مجرد آرایش میکنه میتونه چند تا دلیل داشته باشه، به خصوص آرایش غلیظ
    اول اینکه ممکنه فکر کنه که زیباییش در حدی که میخواد نیست و از چهره اش ناراضیه پس میره آرایش میکنه که اون کاستی رو که توی ذهنش هست از این راه جبران کنه
    و اون خود زشت انگاری رو توی ذهنش کم کنه
    یه دلیل دیگه میتونه این باشه که بعضی دخترها دوست دارن نظر و نگاه بقیه رو به خودشون جلب کنن
    برای این میرن آرایش میکنن که به اصطلاح توی دید باشن

بعضیا هم هستن به دلیل اعتماد به نفس کم که میتونه در کنار دلایل بالا براشون پیش اومده باشه برن آرایش کنن
    که اینجوری احساس کنن توی جمع و جامعه پدیرفته میشن
    یه دلیل دیگه هم بعضی ها هستن دوست دارن زیباتر به نظر بیان و قدشون جلب توجه بقیه نیست، یه جورایی میشه گفت برای دل خودشون اینکارو میکنن
    این دلایلی که بیان کردم بر اساس تجربه هام هست
    البته این آرایش کردن اکثر خانوم های ایرانی فقط برای دختران مجرد نیست

من با حرف اون دوستتون موافق هستم
    بعضی توریست های خارجی که به ایران اومدن بیان کردن که اونقدر از دیدن خانوم های ایرانی تحریک میشن از دیدن خانوم های کشورای خودشون که آزادی هم دارن و نیمه لخت هستن نمیشن
    بعضی آرایش های غلیظ و پوشش هایی که نازک و چسبان هستن بیشتر از اینکه فرد لخت باشه توجه بقیه رو جلب میکنن و ذهن افراد رو بیشتر درگیر میکنن

آرایش و عمل های زیبایی این چند ساله داره روز به روز عادی تر میشه تو جامعه ی ایران و خانوم های زیادی ازش استقبال میکنن
    هر کسی خودش رو بهتر میشناسه و خودش میدونه دلیل آرایش کردنش چی هست

من بعضی وقتا راجب این موضوع با دخترای اطرافم حرف زدم
    یکیشون هم کلاسی دانشگاهم بود یه روز سر اولین کلاس صبح بودیم، منتظر بود زودتر کلاس تموم بشه بره یه چیزی بخوره
    منم گفتم مگه صبحونه نخوردی چرا اینقدر گشنته، گفت نه زود بیدار شدم ولی یه نیم ساعت پای آیینه بودم آرایش میکردم چون آرایش مهمتره برام از صبونه خوردن، چون میشه تو دانشگاه هم یه چیزی خورد ولی آرایش باید اون موقع انجام میشد

یا بعضی دوستای دیگه مون بودن تو تایم استراحت میرفتن سرویس بهداشتی آرایش ها رو شارژ میکردن و چک میکردن که قیافه شون خوب بوده و از ما نظر میخواستن
    بعضی وقت ها واقعا این مدل آرایش کردن ها باعث آسیب پنهانی به شخص میشه و باید هر روز یه زمانی از وقتش رو براش بذاره
    یا جاهای دیگه بعضی خانوم ها چه مجرد چه متاهل به سختی لوازم آرایش رو تو لباس هاشون جا میدن که توی سرویس بهداشتی آرایششون رو شارژ کنن
    یه جورایی عادت میشه و اینکه آدم اینقدر به خودش سخت بگیره به نظرم خوب نیست

چشم و هم چشمی هم توی این قضیه بی تاثیر نیست و حرفای اطرفیان و دیدن آرایش های بقیه از جامعه یا ماهواره و اینترنت
    به نظرم توی مواردی که به خاطر پایین بودن اعتماد به نفس در مورد چهره ی فرد و پذیرشش هست بهتره این موضوع حل بشه تا آدم بخواد با آرایش صورت مسئله رو پاک کنه
    متاسفانه سیستم آموزشی کشور ما در این مورد خیلی کوتاهی میکنه و به بچه ها از همون اول یاد نمیدن چجوری اعتماد به نفس داشته باشن
    چطوری شاد باشن، چطوری با بقیه درست برخورد کنن و خیلی چیزای دیگه
    ضمن اینکه متاسفانه بعضا همین افراط توی استفاده از مواد آرایشی باعث آسیب زدن به پوست هم میشه
    حالا آرایش ملایم هم یه چیزی ولی بعضی ها واقعا افراط میکنند
    طوری هم این موضوع رو بولد کردن که بعضی ها فکر میکنن اگه آرایش نکنن از بقیه عقب میمونن یا یه چیزی از بقیه کم دارن

نظرات بعضی افراد غیر ایرانی رو راجب آرایش شنیدم
    بعضی خانوم هاشون میگفتن ما وقت آرایش نداریم و چیز ضروری ای نیستش که بخوایم انجام بدیم
    بعضی ها هم معتقدن جوان همین که ورزش کنه و شاد باشه زیبا هست و آرایش برای بعد از شصت سالگی هستش

من به شخصه چندان اهل آرایش نیستم، توی مراسم های اعضای خونواده امو اقوام نزدیک خانومای فامیل گیر میدادن که زشته آرایش نکنی و این حرفا
    من هم اون موقع دیگه به حرفشون گوش دادم و البته ملایم هم بود
    برای دانشگاه و بیرون رفتن هم هیچوقت با آرایش نرفتم
    در کل دوست ندارم کسی به خاطر آرایش منو دوست داشته باشه
    مگه اینکه گاهی وقت ها تو خونه برای خودم آرایش کنم و دوست دارم ببینم چهره ام با آرایش چه شکلی میشه
    بعضی خانوم های فامیل میگن فلان دخترا زرنگن و همیشه موقع مجردی آرایش میکردن و همین هم باعث ازدواجشون شده
    راستش من این رو اصلا دوست ندارم از چهره ام یه چیز دکوری در بیارم که یکی ببینه بپسنده
    اگر هم روزی ازدواج کنم کسی برام مهمه که قیافه و چهره ی واقعی خودم رو بپسنده
    تو چند مورد هم بقیه پسندیدن و پیشنهاد دادن بدون آرایش بودم
    یه خوبی هم آرایش نکردن داره اینه که وقتی میخوای بری بیرون مجبور نیستی چند دقیقه وقتت رو بذاری تو آیینه آرایش کنی
    تو خونه و بعضی اقوام گاهی تعجب میکنن من چقدر زود آماده میشم
    فقط ضد آفتاب رو میزنم چون برای پوست لازمه که اون هم دو دقیقه بیشتر وقتم رو نمیگیره

امروزه سن استفاده از لوازم آرایشی هم خیلی پایین تر اومده
    تو عروسی ها بعضی دختربچه ها رو میبینم کلی آرایششون کردن
    همه زیبایی رو دوست دارن و دلشون میخواد زیبا باشن اما به نظرم نباید این موضوع اونقدر هم حساس بشه که فرد رو هم اذیت کنه
    ای کاش به جای این چیزا، چیزهای دیگه که لازمه ی زندگی هست و روی سلامت زندگی فرد تاثیر زیادی میذاره رو بهمون یاد میدادن
    ای کاش یاد بگیریم هر فردی زیبایی های منحصر به فردی داره.
    آخه جالبه که عده ای فک میکنن آرایش غلیظ زیبایی میاره برعکس شخصیت اون دختر را پایین میاره

22. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    خب موردهای زیادی هست که می تونیم با فرهنگ های دیگه مقایسه کنیم و بگیم چرا ما اینجوری و اونا اینجوری.. !

شما اصلا می تونی مردها و پسرای اینجارو هم با به قول شما دبی و ترکیه مقایسه کنی.. و تفاوت های زیادی رو چه در ظاهر و چه در باطن پیدا کنی..!

ظاهر یه چیز فرهنگی به حساب میادد و ممکنه درهرجایی متفاوت باشه... این حرف که: چون دخترا یا پسرای فلان کاره .... اروپایی زیاد آرایش می کنن، بیایم ربطش بدیم به فرهنگ های دیگه، درست ازآب درنمیاد..

این بستگی به دیدگاه هر فرد و جامعه و فرهنگ داره.. که زیبایی رو توچی ببینه.. ممکنه من زیبایی رو در این ببینم که موهام رو بزنم بغل و دیگری فشن کنه یا ...

مقایسه این دوتا عکس هم به نظرم درست نیست.. شما داری یه عکس با آرایش کاملا غلیظ رو با یک چهره بور و زیبا مقایسه می کنی... می تونستی عکس یک فرد که زیبایی کمتری داره رو مقایسه کنی..!

مطمئنا چهره های همه یکسان نیست.

تو این که در سادگی هم یک زیبایی خاصی نهفته است، شکی نیست.

تو مملکت ماهم خیلیا هستند که سادگی رو ترجیح میدن.. منتها باید دید!!

چند وقت پیش یه حرفیو شنیدم از یه دختر خانمی که چهره بسیار ساده ای داره و اهل آرایش های زیاد نیست ایشون گفت :

من الان 24 سالم شده ولی هنوز کسی در خونمون را نزده با وجود اینکه اجتماعی هستم فقط به خاطر اینکه وقتی بیرون میرم دنبال آرایش کردن نیستم و دوست دارم خود واقعیم باشم تا اینکه از خودم یه چهره فیک درست کنم ولی دوستایی که آرایش میکردن و مانتو تنگ میپوشیدن و شلوار برمودا پا میکردن خیلی بیشتر از من بهشون توجه میشده و الان دارم کم کم به این نتیجه میرسم که اگه میخوای دیده بشی باید جوری تیپ بزنی که چشمها جذبت بشن

بعد از این حرفها با خودم فکر کردم چرا خیلی از ما پسرای ایرانی گدای چهره شدیم اونم چهره ای فیک که میدونیم اگه یه آب بهش بخوره خیلی عوض میشه

23. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

به نظر من این قضیه مثل خیلی از قضایای دیگه از چشم و هم چشمی آب میخوره...در واقع خانم ها خودشون یکم مردا رو زیاده خواه بار میارن

یک مثال میزنم...زمانی مد شده بود دخترا رو سرشون کلیپس میزاشتن بعد دخترا کم کم بهم نگاه کردن و از روی چشم و هم چشمی یا حالا بگیم فشن بودن همشون رفتن سراغ کلیپس...خب چه اتفاقی افتاد؟؟ چشم پسرا به کلیپس عادت کرد و دیگه دختری که کلیپس نداشت از نظر بعضی پسرا جذاب نبود....بعد چی شد؟؟ کم کم دخترا کلیپس گذاشتن رو ترک کردن و دیگه الان فک نکنم پسری دنبال دختر کلیپسی باشه!

یا یه مثال دیگه...دختر خانمی که تو دانشگاه واسه کلاس 8 صبح با ناخن های لاک زده به رنگ قرمز حاضر میشه چشم پسرا هم به اون عادت میکنه و فک میکنن که همه دخترا باس لاک داشته باشن و اگه نداشته باشن جذاب نیست!!....حالا اگه دخترا سعی کنن لااقل واسه دانشگاه لاک نزنن خود به خود این مساله هم مثل قضیه کلیپس از بین میره

حالا شما این مثال رو تعمیم بدین به آرایش.. به عمل بینی.. به عمل سینه.. به تاتو.. به پروتز گونه و ...
    ما ایرانی ها هر غلطی اروپایی ها بکنن دوست داریم انجام بدیم بدون اینکه ذره ای بهش فکر کنیم که آیا این موافق اصول ما هستش یا نه چند وقت پیش خانمی را دیدم که یه مانتو تنش بود و پشتش نوشته بود

i am Prostitute
    من فاحشه هستم.

رفتم جلو بهش گفتم خانم ببخشید شما میدونی مانتوت چی نوشته؟؟ گفت نه چطور مگه ؟ گفتم میشه بپرسم دلیل انتخاب این مانتو چی بوده ؟؟ گفت شکلشو دوست داشتم

گفتم خانم پشت مانتوت فلان جمله را نوشته .خیلی تعجب کرد گفت وای من اصلا نمیدونستم و ممنونم که گفتی

24. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط daryak نمایش پست ها
    چرا اتفاقا توخارج از کشورم هست منتها اونها خانم هاشون وقتی میانسال وپیر میشن شروع به آرایش می کنن توایران ازجوانی ولی دلیلش می تونه همون نداشتن اعتماد به نفس،خود زشت بینی وتلقیناتی که بقیه بهشون می کنن باشه.فکر نمی کنم توی کشورهای خارجی کسی اینقدر به زیبایی ظاهری خانم ها اهمیت بده که ایرانیا اهمیت می دن.
    و چه کنیم اون خود زشت بینی از بین بره پیشنهاد شما چیه؟

26. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    ببین اگر دقت کنی تو ایران ، اون وابستگی که فرزندان به خانوادهاشون دارن و خانواده ها به فرزندانشون دارن تو خارج دیده نمیشه ،در خارج همه، چه پسر چه دختر مجبورن از یک سنی مستقل بشن و خرجی خودشونو دربیارن پس این باعث میشه درگیر کارو درس بشن و زودتر مستقل بشن و این پیشرفت خودش یه جور اعتماد به نفس در فرد ایجاد میکنه .
    درضمن دیگران هم تو کاره کسی سرک نمیکشه مثلا تو ایران ، خاله عمه و... میگن دخترت چرا ازدواج نکرده ، اولین سوالشون اینه که چرا ازدواج نمیکنی ، خب این افراد میتونن رو خانواده ها هم اثر بزارن و اونا هم رو فرزندانشون .پس یه جور تلقین میکنن حتما بچت زشته که هنوز شوهر نکرده.
    البته اونجا هم مشکلات خودشو داره وقتی فرض تو خارج قراره یه دختر یا پسر 18 ساله یا کمتر مسولیت زندگی خودشو به عهده بگیره خب امکان اشتباه هم زیاده . و اگر دقت کنی خیانت و آمار طلاق تو خارج به همون نسبت زیاده .
    بارها دیدم بعضی از بزرگتر نماها دخترای ساده را به سمت جلف پوشی سوق میدن فقط با حرفهای مسخره که چرا ازدواج نمیکنی نکنه کسی خواستگارت نیست نکنه کسی نمیبینتت و این اوج ظلم به یک دختره

27. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    اتفاقا خیلی ربط داشت ولی چون تو فقط ظاهرو میبینی به عمق موضوع توجه نداری.
    متاسفانه یکی از مشکلاتی که داریم اگه فرد تایپیکی بزنه و مسئله ای را مطرح کنه سریعا اون را سوق میدم به افکار اون فرد در صورتی که شاید فرد فقط یک مسئله اجتماعی را مطرح کرده و بس

28. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

توی خارج امار گرفتن اکثر مردای اروپایی با اون ظاهراشون جذب شخصیت زن و زن هایی که هوش بالایی دارن میشن اونوقت مردای ایرانی با این قیافه هاشون عاشق سیندرلا میشن.
    خود استارتر تاپیکم ناراحتیش فکر میکنم از اینه که هنوز حوری بهشتی که میخواد رو پیدا نکرده و این براش دغدغه شده

اینجا ایرانه اصغر بقال سرکوچه هم ممکنه باور داشته باشه که کمتر از دختر بیل گیتس حقش نیست

جوابتو در پست قبل دادم و باز هم تکرار میکنم :

متاسفانه یکی از مشکلاتی که داریم اگه فرد تایپیکی بزنه و مسئله ای را مطرح کنه سریعا اون را سوق میدم به افکار اون فرد در صورتی که شاید فرد فقط یک مسئله اجتماعی را مطرح کرده و بس
    ===

کاش تو این مسئله به باور برسیم اگه فردی تایپیکی میزنه حتما دغدغه ذهینش اون موضوع نیست و شاید میخواد به وسیله اون تایپیک در مورد یک مسئله اجتماعی با دیگران گفت و گو کنه

29. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    سلام
    منم یه سوال دارم حالا که استارتر به عنوان یک آقا ظاهر خانمهارو زیر ذره بین قرار داده منم در همین تاپیک جا داره بپرسم پسرهای ایرانی چرا انقدر به ظاهرشون میرسن؟ چرا آمپول تزریق میکنن برای عضله دراوردن؟ چرا یه مدت موهاشونو سیخ میکنن یه مدت بغل هاشو میزنن یه مدت فلان... چرا الگوی پوشش پسرهای ما باید جاستین بیبر بشه؟ خیلی سوالات هست که میشه راجع به پوشش و ظاهر پسرهای ایرانی هم پرسید. آرایش کردن ها و ابرو برداشتن و حلقه و زنجیر از خودشون آویزون کردن رو نگم بهتره دیگه...

جواب هردو این سوال ها (چرا دخترهای ایرانی فلان میکنن پسرهای ایرانی بهمان) در فقر فرهنگی مردمه. البته که موضوع آرایش چهره و عمل های زیبایی در خانمها به دلیل نیاز ذاتیشون به زیباتر به نظر اومدن طبیعی تره (پوشوندن مو حتی اگه کامل نباشه درصد زیادی از زیبایی زن رو مخفی میکنه جدای از اینکه کلا حجاب اجباری آنرماله و اعتماد به نفس زن رو هم نابود میکنه. چه حسی به خود شما مردان مدعی دست میده اگر به زور هر روز یه تیکه پارچه مجبورتون کنن سرتون بندازین؟)

یادمه چندسال پیش با خواهرم رفته بودیم وزارت علوم برای یک کار خیلی مهم خواهرم ده دقیقه برای مسئول بخشی که رفته بودیم مسئله رو جدی تشریح کرد در انتها اون خانم چادری فقط گفت خانم گوشواره ت معلومه!!!! این یعنی جدی گرفته نشدن و بی احترامی به شان و شخصیتت. این یعنی نگاه کاملا جنسیتی به تو که انسان هستی حتی از طرف هم جنست!

میدونید چقدر برای یک زن با روحیه حساسی که داره سخته که از طرف همه از بقال سر کوچه گرفته تا گشت ارشاد و حراست و حتی افراد عادی در خیابون مورد قضاوت قرار بگیره؟ واسه مردها شاید این مسئله خیلی مهم نباشه ولی این قضاوت ها و ترس از طرد شدن بازداشت شدن توهین شنیدن اسید پاشی شدن و... همه روزه برای زن های ایرانی هست و اونارو تحت فشارهای روحی روانی و به دنبالش خوددرگیری و در انتها ستیز با جامعه میندازه.
    برید پشت درهای مطب های پزشکی بشینید بررسی کنید باهاشون حرف بزنید ببینید چند درصد اون دختران واقعا فقط بخاطر نگرانی از طرد شدن یا پسند همسر/ نامزد/ دوست پسر نبودن حاضرن خودشونو زیر تیغ جراح بذارن؟ لیزر و مرتب آرایشگاه رفتن که دیگه هیچی.

من سوالم از شما اینه که به چه حقی عکس یک خانم ایرانی رو در پست اولتون گذاشتید و دارید انتقاد میکنید از ظاهر یک انسان که حقش مثل شما مردان آزادیه و باید آزاد انتخاب کنه؟ ما در چه جایگاهی هستیم که ظاهر دیگران رو قضاوت میکنیم؟ به ما چه که در فرهنگ اروپایی زن خیلی آرایش کرده حتما فاحشه خونده میشه! آیا ایران در اروپاست؟! آیا این حرف واقعا در مورد جامعه ما هم صحت داره که بیانش میکنیم؟ آیا این قضاوت و تهمت زدن به چند میلیون زن ایرانی نیست که از روی علاقه یا نیاز یا نگرانی یا فرهنگ و نگاه به دست دیگران دارن زیاد آرایش میکنن؟ یه زمان میگفتن زن اگه سیگار دستش باشه فاحشه ست یه زمان میگفتن اگه زن ابرو قبل عروسی برداره یعنی دختر خوبی نیست یه زمان میگفتن تاتوی ابرو یعنی زن بدکاره... تا کی این حرفا ادامه داره واقعا؟ تا کی میخوایم از روی ظاهر یک زن زندگیشو قضاوت کنیم؟ اگر کار اون زن که آرایش زیاد میکنه واقعا برای ما خوشایند نیست کار ما که خیلی ناپسندتره که از روی ظاهر قضاوتش هم بکنیم یا اصلا در مورد ظاهرش نظر بدیم!

میخواید تحلیل جامعه شناسی انجام بدید ریشه این خودآرایی های افراطی رو در سلیقه مردان که متاسفانه خواهان همین چهره ها هستن بگردین. در حجاب و پوشش اجباری بگردین. سطحی هست که بگیم زن های ایرانی کم دارن زشت هستن یا هر وصله نامناسب دیگه ای. همین زن ایرانی وقتی میره همون اروپا و کنار زن بی آرایش اروپایی قرار میگیره آیا برای شما در نگاه اول قابل شناساییه؟ نیست واقعا. زن ایرانی طی سال ها خورد و تحقیر شده و هنوزم داره میشه. اگر زن اروپایی امروز دیگه لباس های پف پفی نمیپوشه جواهرات نیم کیلویی از خودش آویزون نمیکنه برای اینه که سال ها جنگیده و مرد هم همپا باهاش کمکش کرده تحقیر و تمسخرش نکرده و کمکش کرده اون ظاهر دلقک وار پر آرایش و پفی رو از خودش بکنه. ظاهر پرآرایش و بزک کرده ای که فقط القای اینه که من نه برای اندیشه و نوع فکر و مهارت و فن و تخصصم که تنها برای جسمم ارزشمند محسوب میشم. زن های ایرانی هنوز در همین مرحله هستن و این ماحصل نگاهیه که مرد به زن داره جامعه و احکام و قواعد و رسانه ها دارن مرتبا به هر دو جنس القا میکنن و زن هم در عین حال که نمیخواد هم باورش کرده هم داره باهاش سعی میکنه بجنگه. این آرایش ها و پوشش هایی که شما میبینید و اعتراض میکنید خواسته یا ناخواسته یه جور اعتراض مدنی هم محسوب میشن. اگر آزادی پوشش بدن من فکر میکنم خیلی از این خودآرایی ها به صورت طبیعی تلطیف میشن.

زن و مرد ایرانی بهرحال هنوز کتابخون نشده هنوز به فرهنگ ساختن علاقمند نیست تقلیدگره. هنوز احساس نیاز نکرده که فکرش رو پرورش بده و چه چیزی ساده تر از اینکه به خود رسیدنش فقط در جهت ظاهرش باشه؟

ما راه خیلی درازی در پیش داریم چون متاسفانه در این زمان هم مردها دچار این مشکل ظاهربینی هستن هم زن ها. ولی اگر مردی خودش رو گرفتار این مسئله نمیدونه و از شرایط جامعه هم ناراضیه اول خودش کتاب دست بگیره با انتقاد از ظاهر دیگران کاری پیش نمیره. ما یه مشکل خیلی بزرگ دیگه هم داریم و اونم عدم درک دختر و پسر از همه که بخاطر تفکیک جنسیتی شکاف عمیقی هم بینمون بوجود آورده و حاضر نیستیم قبول کنیم این زنی که آرایش میکنه این مردی که شلوارش داره از پاش می افته قبل از زن و مرد بودن یه انسان مثل خودمونه. کمک کنیم فرهنگ بسازیم و از خودمون شروع کنیم نه جنس مخالف رو تحقیر کنیم نه ایراد بگیریم. اگر قرار به ایرادگیری باشه هردو جنس مشکلات عدیده ای دارن پس تاپیک نزنیم برای جنس مخالف فتوا صادر کنیم عکس مردم رو نذاریم زیرش بنویسیم خارجی ها به این افراد میگن فاحشه! از خودمون و هم جنس خودمون که نزدیک تر و برامون قابل درک تره شروع کنیم و در نهایت هم کمک هم باشیم نه قضاوت گر و تهمت زننده بهم.

جوابش یه چیزه خیلی از پسرا و دخترای ایرانی گدا هستند؟؟ گدای نگاه میرن سرچهارراه به دخترم مردم التماس میکنند ترا خدا یه نگاه به من بکن

30. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.
    بحث جالبیه!
    چندوقت پیش یه روز که در حال تماشای تلویزیون مشغول رد کردن شبکه های ماهواره بودم، همینطور که داشتم شبکه ها رو رد میکردم نگاهم روی یک شبکه خارجی قفل شد،
    یه خانوم در حال گویندگی اخبار بود ، چهره خاصی داشت.
    چشم و ابروهای قشنگی داشت که با یه آرایش ملایم زیباتر شده بودن، با موهایی خوش فرم و خوش رنگ ؛ در کل چهره خوبی داشت؛
    ایشون فک بسیار درشتی داشت که خیلی جلب توجه میکرد و باعث شده بود استخوان بندی صورتش درشت و مردونه به نظر بیاد.

وقتی به طور کلی صورتشو نگاه میکردم به نظرم واقعا زیبا بود.

اما بعد با خودم گفتم همین شخص اگه چادر و مقنعه سرش کنه و زیبایی موهاشو چشم و ابروهاشو بپوشونه دیگه این زیبایی رو نداره حتی ممکنه به خاطر درشت بودن استخوان فک ، از دیدگاه بعضی زشت به نظر بیاد.

توی کشور ما هم همین موضوع مطرحه،
    همه انسانها زیبایی رو دوس دارن و دلشون میخواد زیبا به نظر بیان.
    کسی که مثلا بینیش بزرگه یا روی صورتش جای لک و جوش داره قطعا وقتی اطراف صورتشو بپوشونه این عیوب بیشتر خودشو نشون میده و ناراحتش میکنه و دلش میخواد با آرایش زیباتر به نظر بیاد.

فشارهای روانی هم خیلی تأثیر دارن توی آرایشهای افراطی.
    مثلا زنی رو تصور کنید که تحت فشارهای زیادی بوده و خلأهای عاطفی زیادی از سمت خانوادش و از همسرش داشته،
    این زن با آرایشهای غلیظ و افراطی میخواد مرکز توجه باشه؛
    میخواد خودشو ثابت کنه و به دیگران بگه منم هستم ...

وقتی نمیتونه اعتراض کنه ، نمیتونه حقشو بگیره یا حتی نمیتونه خشمشو ابراز کنه با این روش سعی میکنه خودشو آروم کنه..

موضوع دیگه ای هم که هست اینه که توی جامعه ما تعریفمون از زیبایی متأسفانه خیلی اغراق آمیزه!

زیبایی رو در حد سیندرلا و شاهزاده های توی قصه ها میپسندیم !!!

اما توی کشورای اروپایی تعریفشون از زیبایی خیلی ساده تر و واقعی تره.

مثلا درباره مسابقات زیبایی من خیلی دیدم که بعضیا راجع به شرکت کننده هاش میگن این که اصلا خوشگل نیس... چشماشش ریزه... ابروهاش کمه... لباش فلانه..!!!!!!

اونجا یه دختر جوون همینکه جوونه زیباست و اعتقادشون اینه چهره یه دختر جوون احتیاجی به آرایش نداره.

تفکر حاکم بر جامعه به رفتار آدمای اون جامعه جهت میده.

اونجا عقیده دارن جوانی یعنی زیبایی، با هر شکل و تفاوتی.

ما اعتقاد داریم زیبایی یعنی پرفکت بودن تو همه چی، گونه های برجسته، لبای قلوه ای، بینی عروسکی ، چشمای درشت، مژه های بلند، ابروهای آنچنانی...
    واسه همین همه فکر میکنن زشتن و به هر دری میزنن واسه خوشگلتر شدن.

در یک کلام ریشه این موضوع در عدم وجود اعتماد به نفسه که به دلایلی که گفتم در خانومهای ایرانی از بین رفته...
    اگه دقت کرده باشی تو مسابقات دختر شایسته بالاترین امتیاز کمک به مردم و خیر بودن اون فرد داره آیا این نشون نمیده که زیبایی درونی مهم تر از زیبایی ظاهر

31. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

و چه کنیم اون خود زشت بینی از بین بره پیشنهاد شما چیه؟
    این دیگه سخت شد!اما فکر کنم اگه همه مردم اینارو رعایت کنن اونوقت این مورد تا حد زیادی حل بشه. این مورد به نظرم باید فرهنگ سازی عمومی بشه واز همون ابتدا که فردمیره مدرسه اونقدررواین چیزا تمرکز وتوجه بشه که وقتی بزرگتر می شه دیگه اوکمبود اعتماد به نفس وخود زشت بینی درش وجود نداشته باشه یا به حداقل رسیده باشه. باید ازهمون اول یادبگیره که دیگرانو به خاطرشخصیتش دوست داشته باشه نه قیافه وپول،یادبگیره دیگران روبه خاطرظاهرشون مسخره نکنه واگر یکی اونو مسخره کرد بهش بی اعتنا باشه وبراش مهم نباشه ونگه چون این اینجوری گفت پس من باید برم فلان کارو بکنم،بزرگترا هم باید یاد بگیرن وقتی یه بچه ویا فردبزرگی که توظاهرش از نظراونا خوب نیست سریع نرن جاربزنن این بچه یا اون فرد زشته وفلان جاش این طوریه مخصوصا جلوبچه ها.یادبگیریم اگه ظاهر یکی خوب نیست هر روز عیبشو به رخش نکشیم .

33. کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

اگه دقت کرده باشی تو مسابقات دختر شایسته بالاترین امتیاز کمک به مردم و خیر بودن اون فرد داره آیا این نشون نمیده که زیبایی درونی مهم تر از زیبایی ظاهر
    درسته، منم منظورم همینه.
    متأسفانه معیارامون جابه جا شده.

35. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

جوابتو در پست قبل دادم و باز هم تکرار میکنم :

===

کاش تو این مسئله به باور برسیم اگه فردی تایپیکی میزنه حتما دغدغه ذهینش اون موضوع نیست و شاید میخواد به وسیله اون تایپیک در مورد یک مسئله اجتماعی با دیگران گفت و گو کنه

درسته منم خلاف ایو نگفتم .فقط گفتم واقعیت اینه مردای ایران زیاده خواهن منظورم شخصی خاصی نبود کلی گفتم.واقعیتم هست.

36. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

1. همینطوری که میبینید بنده از ایشون شکایت کیفری کردم بابت تهمت هایی که این چند وقته بهم زده به خصوص در زمینه کاریم و به خاطر اینکه سنشون کم هستش حدودا 18 تا 20 سال بنده این شکایت را به تاخیر انداختم بلکه سر عقل بیان ولی فک میکنم باید مجددا به جریان بندازم دلیلشم یک چیزه تو این زمینه من از ایشون موفق ترم و نمیدونم دلیل این همه حسادت چیه

2.خداروشکر الان 3 ساله که تو این انجمن هستم و با خانمها و دخترای زیادی چه تو تایپیک ها چه تو پیام خصوصی چه تو تلگرام آشنا شدم و صحبت کردم ولی هرگز فردی ازم شکایت نکرده که قصد سو استفاده ازش را داشتم و یا بهش توهین کردم پس ترجیح میدم اصلا گوژپشت نتردام باشم ولی آدم تا اینکه برم پی وی خانما فحش ناموس بدم

3.پسر جان همین آدم عینکی که به قول تو اندکی هم از موهاش ریخته یکی از افتخاراتش اینه تو 26 سالگی که امثال تو دنبال وقت تلف کردن و فحش دادن به این و اون و اشرار مجازی بودن هستند تو مقطعی 20 تا کارمند داشته و به 20 نفر حقوق میداده و الان هم خداروشکر درآمد یکسالش اندازه پول خون تو هستش پس هروقت به پای من رسیدی بیا باهام صحبت کن

4.و صحبت آخر دخترای مملکتم اگه تا آخر عمرشون مجرد بمونن خیلی بهتر از این هستش که خدای ناکرده گیر انسانهایی مثل شما بیوفتن که از دخترای این کشور فقط یک بت جنسی ساختید و بس

کاری که من میخواستم انجام بدمو همون موقع که فحش ناموسی داد تو انجام دادی.

37. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

کار به خانمایی که کلی ارایش میکنن و باچهره و ظاهرشون مشکل دارن ندارم،ولی خب ادم به یه مهمونی دعوت میشه ممکنه صورتش لک اورده باشه،جوش زده باشه یا کسل باشی و رنگ پوستت پریده باشه خب با یه کرم اینارو بایدکاور کنی اینکار بنظرم اراستگیه و اگه‌ خانمی نسبت به این مسئله بی تفاوت باشه و باهمون رنگ و روی پریده بره مهمونی یاهرجایی نشونه به خود نرسیدن و بی توجهیه طرفه نه ساده بودن!
    مثل همون عروس سلطنتی خانم مگان که صورتش پرازکک و مک بود ولی تو شب عروسیش همونجوری اومده بود!و همه تحسینش کردن بخاطرساده گرفتنش درصورتیکه اصلاجالب نبود
    ویرایش توسط hamideh banoo : 07-22-2018 در ساعت 05:22 PM
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

39. 2 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    لطفا تاریخ دادگاه رو برام ارسال کن
    انشا الله که شما و متحدانتان علیه بنده بتوانید حکم اعدام من را از دادگاه مصلحه بگیرید
    و من الله توفیق

41. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

بسم الله الرحمن الرحیم
    انشا الله که شما و متحدانتان علیه بنده بتوانید حکم اعدام من را از دادگاه مصلحه بگیرید
    و من الله توفیق
    تاریخ دادگاه را رفتار خودت مشخص میکنه و مطمئن باش اونی که ضرر میکنه شخص خودت هستی

بهت قول میدم اگه اینبار بخوای تو کار من کوچیکترین دخالتی بکنی دیگه این ماجرا را دست وکیل نمیدم خودم شخصا پیگیر میشم

پس اشتباه نکن قطعا و قطعا و قطعا اخطار آخرمه
    ویرایش توسط sam127 : 07-22-2018 در ساعت 11:17 PM

42. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

من خودم علاقه خاصی به لوازم ارایش دارم مث رژلب لاک عطر و....و وقتی استفاده میکنم حس تمیز بودن دارم .اما اینجور نیست ارایش غلیظ بکنم طوری که چهرم کاملا عوض بشه یه ارایش خیلی ملایم دارم گاهی هم ندارم ولی در کل بهت بگم ارایش کردن جزو طبیعیت یه زن هست و دخترایی که به هیچ وجه ارایش نمیکنن یا میگن از ارایش کردن بدمون میان خصلت زنانگی ندارن.
    تمایل به اراستگی و زیبایی جزو طبیعت زن هست .انه افراط خوبه نه تفریط دخترا بعضیاشون تمایل دارن زیاد از حد ارایش کنن یا افراط دارن یه عده هم مثل بانوان گشت ارشاد کلا باید مرد افریده میشدن و خدا اینا رو اشتباهی زن کرده اینام تفریط میکنن.
    هرچی نرمالش خوبه.

43. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

بحث آزاد : سادگی و زیبایی

من خودم علاقه خاصی به لوازم ارایش دارم مث رژلب لاک عطر و....و وقتی استفاده میکنم حس تمیز بودن دارم .اما اینجور نیست ارایش غلیظ بکنم طوری که چهرم کاملا عوض بشه یه ارایش خیلی ملایم دارم گاهی هم ندارم ولی در کل بهت بگم ارایش کردن جزو طبیعیت یه زن هست و دخترایی که به هیچ وجه ارایش نمیکنن یا میگن از ارایش کردن بدمون میان خصلت زنانگی ندارن.
    تمایل به اراستگی و زیبایی جزو طبیعت زن هست .انه افراط خوبه نه تفریط دخترا بعضیاشون تمایل دارن زیاد از حد ارایش کنن یا افراط دارن یه عده هم مثل بانوان گشت ارشاد کلا باید مرد افریده میشدن و خدا اینا رو اشتباهی زن کرده اینام تفریط میکنن.
    هرچی نرمالش خوبه.
    واي گفتي گشت ارشاد😖😖😖😖
    هيچوقت فلسفه شون رو نفهميدم
    ویرایش توسط parsana : 07-23-2018 در ساعت 09:20 PM

45. کاربران زیر از parsana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tarah4 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    و من الله توفیق
    هم خودم و هم خودت میدونیم که این برگه یه از این برگه هایی هست که عریضه نویسای دادگاه میفروشن 5 تومان دادی اینا رو گرفتی تمبر هم نداره که منو بترسونی ؟
    نمیدونی هیچی برا من اهمیت نداره و دنیا به پتکمم نیست ؟ ضمنا ip من از کشور آمریکاست و با ای پی ایران به هیچ وجه فعالیت نمیکنم
    دوم اینکه ماجرا رو از وقتی باهم کار کردیم خودت شروع کردی و بک لینک 8 هزار تومانی رو که خوب میدونی چی میگم به من دادی 25 هزار
    از اون لحظه این ماجرا برا من کینه شد و باعث شد جلوت وایسم
    میخام این ماجرا رو تموم کنم و دیگه کار بهت نداشته باشم نه تنها کار به تو به همه کسایی که اینجا علیه منن دیگه باهاشون کل نمیندازم چون میدونم یه یوز پلنگ برا اثبات توانایی خودش با شیر مسابقه نمیده
    دیگه نه منو نقل نقل کن نه دربارم جایی بنویس
    یا حق

47. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

بسیار کار خوبیو میکنی و این برگه را زنگ خطر بدون .تبدیل این برگه به شکایت رسمی فقط 1 ساعت کار داره پس شاخ نشو

و اینکه به دست آووردن آیپی تو واسه من مثل آب خوردنه آمریکا که هیچی ولو اگر کره مریخ باشی

تو در حدی نیستی که بخوای جلوی من وایستی فکر کنم تا الان باید متوجه شده باشی

پیام آخر .دیگه پیامی ازت نداشته باشم عزت زیاد

48. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

هم خودم و هم خودت میدونیم که این برگه یه از این برگه هایی هست که عریضه نویسای دادگاه میفروشن 5 تومان دادی اینا رو گرفتی تمبر هم نداره که منو بترسونی ؟
    نمیدونی هیچی برا من اهمیت نداره و دنیا به پتکمم نیست ؟ ضمنا ip من از کشور آمریکاست و با ای پی ایران به هیچ وجه فعالیت نمیکنم
    دوم اینکه ماجرا رو از وقتی باهم کار کردیم خودت شروع کردی و بک لینک 8 هزار تومانی رو که خوب میدونی چی میگم به من دادی 25 هزار
    از اون لحظه این ماجرا برا من کینه شد و باعث شد جلوت وایسم
    میخام این ماجرا رو تموم کنم و دیگه کار بهت نداشته باشم نه تنها کار به تو به همه کسایی که اینجا علیه منن دیگه باهاشون کل نمیندازم چون میدونم یه یوز پلنگ برا اثبات توانایی خودش با شیر مسابقه نمیده
    دیگه نه منو نقل نقل کن نه دربارم جایی بنویس
    یا حق
    بابا یوزپلنگ بابا قوی کوتاه بیا لعنتی عجب قدرتی داری تو مارو ببخش ای بزرگوار نترسونمون

من مردم از این همه قدرت

بابا شاخ مجازی

برو بابا جمع کن این بساط بچه بازی رو واقعا خودت خندد نمیگیره از این حرف يوزپلنگ
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

49. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

بسیار کار خوبیو میکنی و این برگه را زنگ خطر بدون .تبدیل این برگه به شکایت رسمی فقط 1 ساعت کار داره پس شاخ نشو

و اینکه به دست آووردن آیپی تو واسه من مثل آب خوردنه آمریکا که هیچی ولو اگر کره مریخ باشی

تو در حدی نیستی که بخوای جلوی من وایستی فکر کنم تا الان باید متوجه شده باشی

پیام آخر .دیگه پیامی ازت نداشته باشم عزت زیاد
    صحبت هاتو نشنیده میگیرم
    جوابش هم بود بدمت ولی ویرایشش کردم
    عزت زیاد
    ویرایش توسط Tarah4 : 07-27-2018 در ساعت 04:51 PM دلیل: اتمام ماجرا

51. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    بابا یوزپلنگ بابا قوی کوتاه بیا لعنتی عجب قدرتی داری تو مارو ببخش ای بزرگوار نترسونمون

من مردم از این همه قدرت

بابا شاخ مجازی

برو بابا جمع کن این بساط بچه بازی رو واقعا خودت خندد نمیگیره از این حرف يوزپلنگ

وایییی دلم
    مرسی خیلی خندیدم

52. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اگه فک میکنی میتونی با این کارا این تایپیک را به چالش بکشی و ببندی

کور خوندی هنوز بچه ای

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)