صفحه 1 از 3 123
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 148

موضوع: بحث آزاد : فرقشون چیه با هم؟؟؟

6864
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

بحث آزاد : فرقشون چیه با هم؟؟؟

سلام یه موضوعی خیلی وقته ذهنو مشغول و آشفته کرده رسما داره گند میزنه به 24 سال باور هام..

فرق دختر پسرایی که تو مجردی دنبال دوست دختر دوست پسر نبودن با کسایی که تو مجردی دوست دختر یا دوست پسر داشتن چیه ؟؟
    هرچی بیشتر جست و جو میکنم تو اجتماع و خودمو مقایسه میکنم با پسرای هم سن و سالم که دوست دختر دارن و دنبال این روابطن میبینم اونا خیلی شاد تر هستن از من و پسر دخترایی که دنبال این روابط نیستن

واسه اینکه دلمون را خوش کنیم به 2 تا آیه دل خوش کردیم که زنان پاک برای مردان پاک ولی از کجا معلوم چرا ماها باید شادی ها روابط اجتماعی دوستی ها سینما و پارک و مهمونی و پارتی و غیره نقد را ول کنیم نسیه را بچسبیم که حالا یه پیامبری 1400 سال پیش این حرفو زده

مگه ماها جوون نیستیم مگه ماها دل نداریم مگه ماها دوست نداریم کسی تو زندگیمون باشه که واسش مهم باشیم و واسمون مهم باشه ولو مثل این دختر پسرای امروزی سرخوش و مجازی تا کی باید خودمون را گول بزنیم به حالا یه نیمه گمشده که قراره پاک باشه دوست پسر دوست دختر نداشته اولین دختر پسر زندگیش ما میشیم و قراره که بیایم.

این چه ذاتیه که تو وجود دختر پسرایی که دنبال دوستی با جنس مخالف تو مجردی نیستن را احاطه کرده که حتی نمیتونن واردش بشن چون مثل حس کسی را دارن که برای اولین بار میخواد یه گناه خیلی بزرگی را انجام بده و وجدانش ناراحته...

تا کی باید ببینیم کسایی که چندین درجه ازمون پایین ترن شادترن و زندگیشون تنهایی نیست ولی ماها که میخوایم بگیم میتونیم خودمون را حفظ کنیم و دنبال این موارد نریم تنها باشیم مگه فرقمون چیه ؟؟؟

چرا فکر میکنن حالا چون دوست دختر نداریم چون دوست پسر نداریم امل هستیم و امروزی نیستیم و حرف زدن و روابط اجتماعی بلد نیستیم چرا باید چماق این مسخره کردنا و متلک گفتنا تو سرمون بخوره فقط به خاطر اعتقاداتمون

مگه چقدر سخته یه شماره دادن چقدر سخته یه چند تا جمله خانوم از شما خوش اومده خانوم مسیرتون کجاست برسونمتون خانم افتخار آشنایی میدید

اصلا از کجا معلوم کار ما درست باشه ؟؟؟ از کجا معلوم که مجردیمون را قربونی متاهلی سالم کنیم و سالم باشه ؟؟ از کجا معلوم اگه به متاهلی برسیم حسرت روزای مجردی که گذشت و میتونستیم خیلی کارا بکنیم و به خاطر یه اعتقاد نکردیم را نخوریم ؟؟

روز به روز اعتقاداتم داره کمتر میشه تو این زمینه . اصلا شاید از بیخ و بن اشتباه باشه این اعتقادات شاید دورش گذشته شاید قدیمی شدیم شاید راست میگن ما امل هستیم شاید تو دید این مردم اون پسره که هرروز با یه دختره احترامش بیشتر باشه چون دورش شلوغ تره .شاید تو دید این مردم اون دختره که چند تا دوست پسر داره با شخصیت تره ولی اون دختری که با این روابط مخالفه جاش ته یه قبره یک من خاک هم روش

قبلنا به خودم افتخار میکردم حس غرور داشتم که باریکلا آقا سام دمت گرم که فلان ماشین زیر پات بود فلان دختره بهت نخ داد ولی محکم بودی باریکلا دمت گرم که خوب خرج کردی ولی واسه خودت نرفتی دنبال دوست دختر اگه رفتی فلان رستوران تنها رفتی چون گفتی پولی که الان میخوام خرج یه دختری کنم که امروز با تو هست فردا با یکی دیگه هست را پس انداز میکنم بعدش با افتخار واسه زنم و زندگیم خرج میکنم ولی الان دیگه اینطوری نیست همش حس سرخوردگی دارم دیگه حسن نمیبینم این اعتقاد رو یه عیب میبینم که هرکاری میکنم ازش جدا بشم و به زیر بکشمش نمیشه

از نوجوونی تاحالا دلمو به چهار تا چرت و پرت خوش کردم اصلا از کجا معلوم زندگی منی که تا 24 سالگی خودمو هرطور بوده نگه داشتم با زندگی فلان پسر همکار که میدونم چقدر دوست دختر داره بعد ازدواجمون یکی نباشه از کجا معلوم اون موفق تر نباشه تو متاهلی از کجا معلوم زندگیش بهتر از من نباشه
    ویرایش توسط sam127 : 01-13-2016 در ساعت 12:42 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بحث آزاد : فرقشون چیه با هم؟؟؟

داداش آره سخته تنهایی...من درکت میکنم دقیقا عین خودتم ولی تو از من حالت بدترهولی میدونی چیه؟؟ اصن واقعیت دنیا روابط با جنس مخالف نیست...اصن شده فکر کنی چرا اومدیم تو دنیا؟؟ ماقبل به وجود اومدن تو عالم زر ازمون سوال شده که آیا حاضری بهت هستی بدیم و ببریمت تو دنیا؟؟ برو خودت بخون در بارش مفصله ولی بقرآن اینا اصن مهم نیست یه زمانی میرسه به هرچی عشق و رابطه است میخندی و بهش بی حس میشی.... میدونی اگه یه عشق پاک داشته باشی هیچ اشکالی نداره ولی اینکه هر ماه با یکی باشی خودش شخصیت عاطفیتو بهم میزنه الان ممکنه شاد باشی اگه دوست دختر داشته باشی ولی بعدا که ازدواج کنی چون خودت اینکاره بودی این فکرا به ذهنت میاد که آیا زنم قبلا دوست پسر داشته؟؟؟ و این افکار تا آخر عمر باهات میمونه و عذابت میده... در کل سغی کن بیخیال این حرفا شی نه با منطق بلکه با احساس بلکه فقط یه احساس قویه که میتونه یه احساس دیگرو شکست بده... هرچی بیشتر مشکل برات پیش بیاد بعدا خودتو بزرگتر میبینی بنظرم اصن به این مسائل فکر نکن چون بعدا زن میگیری و یه زندگی حلال درست میکنی الان اگه فکرتو ببری رو این چیزا فرصتای خوب دیگه که برات پیش میاد رو از دست میدی...
    امیدوارم مفید بوده باشه....

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

قبلنا میگفتم مردونگی اینه قبل متاهلی پاک باشم بعد متاهلی وجدانم راحته که خداروشکر دختری تو زندگیم نبوده اولین دختر زندگیم همینیه که بهش میگم همسرم

ولی الان این جمله واسم مسخره شده میگم از کجا معلوم اون دختری که بهش میگم همسرم قبلا عشق خیلی ها نبوده از کجا معلوم همش باد هوا نباشه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

امشب تو سینما هرکاری کردم به قول پسرا با یه دختری دوست بشم نشد که نشد نه اینکه بلد نباشم ولی حس آدمی را داشتم که میخواست واسه اولین بار بزرگترین گناه زندگیشو انجام بده بعد سینما خیلی خواستم ماشین نگه دارم بوق بزنم اشاره کنم ولی نشد

شاید من عیب دارم که نمیتونم شاید نقطه منفی هستش تو وجودم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

داداش دنیا قانونمنده...قانوناشم هیچوقت عوض نمیشن... برو قانون کارما رو بخون یا اینکه اگه گوشی اندرویدی داری این برنامرو بگیر بخون:
    https://cafebazaar.ir/app/com.didactic.success/?l=fa
    ولی بخدا دنیا ارزش این حرفارو نداره خودتو بخاطرش ناراحت کنی. وقتی پاک باشی بعدا به خودت افتخار میکنی حالا میتونی بری تو ایجور رابطه ها ولی همه این رابطه ها آخر کات کردنه و دوباره یه دنیا بدبختی به اضافه غم شکست عاطفی های متعدد...
    یاعلی...

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

25 سالگی سن تغییر نگرشه :-d

عادیه ، سنیه که مغزت و منطقت به احساسات و عقایدت غلبه میکنه

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18897
    تشکـر
    23
    تشکر شده 92 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    0

تو راهتو انتخاب کردی
    پس دیگه غر نزن
    تو میخوای از زبون آدمای اینجا تایید بشنوی که راه تو درسته و بهترین راهه و ......
    ولی در واقع هنوز هیشکی نمی دونه بهترین راه کدومه
    هر آدمی یه راهی رو انتخاب می کنه که به نظرش درسته
    توام بشین فکراتو بکن ببین برات به قول خودت شادی و خوشحالی و تنها نبودن و یکیو داشتن مهمه یا حرف خدا و پیغمبر و اعتقادات مذهبیت
    ولی هر راهی رو انتخاب کردی پاش واستا

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اعتراف میکنم دوستام وقتی میان جلوم میشینن از گردش هاشون با دوست دختراشون میگن

از کادوهایی که گرفتن..

به معنای واقعی بهشون غبطه میخورم .میگم ببین ترا خدا چه خوشن چه شادن بعد منم دلمو به چهار تا حرف خوش کردم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط drcivil نمایش پست ها
    تو راهتو انتخاب کردی
    پس دیگه غر نزن
    تو میخوای از زبون آدمای اینجا تایید بشنوی که راه تو درسته و بهترین راهه و ......
    ولی در واقع هنوز هیشکی نمی دونه بهترین راه کدومه
    هر آدمی یه راهی رو انتخاب می کنه که به نظرش درسته
    توام بشین فکراتو بکن ببین برات به قول خودت شادی و خوشحالی و تنها نبودن و یکیو داشتن مهمه یا حرف خدا و پیغمبر و اعتقادات مذهبیت
    ولی هر راهی رو انتخاب کردی پاش واستا
    آره راهمو انتخاب کردم ولی الان بهش شک دارم 10 سال راهمو ادامه دادم ولی الان شک دارم.نیازی ندارم کسی بیاد اینجا بگه این خوبه این بده .چون اصلا واسم مهم نیست

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    11

خب الان شاید شرایط دقیقا اون طوری که فکر میکنی نباشه
    ینی ساده تر بگم ، یه چیزیه که همه افرادی که تو این مسیر هستند یه روز به این درک میرسن
    خودم رو برات مثال میزنم
    اسمم ظاهرا مسلمونه ولی پاش بیفته از هر کافری کافر تر باشم !
    کاری به قضیه اسلام و 1400 سال پیش هم ندارم ، ولی واقعا دلم قبول نمیکنه که برم تو زندگی یه دختری و یه مدت باهاش عشق و حال خوش گذرونیم رو بکنم و بعد (ببخشید) مثل یه تفاله پسش بزنم
    منم دوست دارم یه تجربه این چنینی داشته باشم و مثل همه لذت ببرم ولی به چه قیمتی ؟
    اصلا یه دختری هم 100 درصد راضی بود ، ولی من وجدان خودم رو نمیتونم بزارم زیر پام
    یه سری خط قرمز برای خودم ناخواسته درست کردم که هرچقدر هم خواستم زیر پام بزارمش دیدم که نه ، نمیشه
    شاید بیشتر از تو هم تو این مورد آسیب دیده باشم و چه مشکلاتی هم که برام پیش نیومده ، ولی حداقل الان یه چیز برای خودم دارم :
    تو خلوت خودم پیش خودم شرمنده نیستم که زندگی یه آدم رو خراب کرده باشم ، هرچند که ممکنه خودش این رو خراب کردن ندونه ، ولی من که میدونم !
    نه بهم کسی جایزه داده ، نه میده
    خدا و دین رو هم کامل از این موضوع گذاشته بودم کنار ، و وقتی دیدم عقل و احساسم چی میگه اون موقع هرچه بیشتر به دینم گرایش پیدا میکنم ....
    البته خیلی چیزای دین رو هم رعایت نمیکنم که فارغ از این بحثه

در مورد ازدواج هم من خودم این نظر رو دارم :
    اصلا قصد ازدواج ندارم چون اخلاق و رفتارم به حدی تو دیواره که نمیخوام کسی رو بدبخت کنم
    از اون طرف هم اگر من بخوام با کسی ازدواج کنم نمیتونم ببینم گذشتش چی بوده و چه اتفاقاتی براش افتاده
    برای همین خودم رو به همون خدایی سپردم تو که بدترین روزای بی امیدیم دستم رو گرفته ؛
    گفتم اگر با این شرایط هست بسم الله من حرفی ندارم و زندگیم رو شروع میکنم
    واگر هم با این شرایط نیست ، مطمئن هستم که تا آخر عمرم اصلا شرایطش محیا نمیشه

منم فقط یه توصیه بهت میکنم
    راهی رو انتخاب کن که پیش وجدانت خجالت نکشی ، دین و خدا هم به کنار
    و تا اونجایی که یه شناخت جزیی ازت دارم میدونم که چی رو انتخاب میکنی ؛ پس نزار این افکار پوچ دیگه سمتت بیان و سعی کن از زندگی لذت ببری و به جنبه های دیگش نگاه کنی

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اعتراف میکنم دوستام وقتی میان جلوم میشینن از گردش هاشون با دوست دختراشون میگن

از کادوهایی که گرفتن..

به معنای واقعی بهشون غبطه میخورم .میگم ببین ترا خدا چه خوشن چه شادن بعد منم دلمو به چهار تا حرف خوش کردم
    دیگه از تو بعیده :-d

بشین تاپیکا رو بخون ، ببین چند نفر از زندیگیشون مینالن (توی خونه ) و توی مهمونب و جمع طرفشون باهاش خوبه و تعریفشونو میکنه :-d

عشق و عاشقی توی ایران زیر 1 درصدشون واقعیه (و تا آخر عمرشون دووم داره ) بقیش یا تلقینه یا اجبار . نمیخاد خیلی خودتو سرزنش کنی . چیز زیادی از دست ندادی با دوست دختر داشتن (ممکنه حتی حال الانت بهتر باشه تا وقتی دوست دختر داشته باشی )

وارد رابطه شدن (از هر نوعیش) ریسک بالایی داره . نمیدونم والا ، فعلا که بد دوره زمونه ای شده و من به شخصه به هیچ کس اعتماد ندارم.

پ.ن : اینکه میگی دوستت خیلی دوست دختر داره نه هنره ، نه انسانیته ، نه اخلاق ، اوج پست و کثیف بودنه که متاسفانه توی کشور عزیزمون بهش افتخارم میکنن
    ویرایش توسط ehsan1966 : 01-13-2016 در ساعت 01:44 AM

12. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

اگه احساس میکنی تا الان در اشتباه بودی به خاطر اینه که دلیلت اشتباه بوده ، دلیلی که تا الان سمت شخصی نرفتی ...
    اما عملت اشتباه نبوده ، خیلی هم درست بوده ، دلیلش مهم نیست که چرا تا الان نرفتی ، اما الان که بالغ تر شدی میتونی دلایلشو پیدا کنی و درک کنی

فکر کن ببین ارزش کودوم مسیر بیشتره ، باید خودت دلیل خودتو پیدا کنی ، به نظر من دلیل من یا شخص دیگه ای شاید فقط گمراهت کنه یا به اشتباه بندازدت ، چون ما آدما با هم متفاوت هستیم ، ارزش ها ، تصمیمات و هدف های متفاوتی داریم ...
    پس هر کس باید با عقل و درک خودش به باور هاش برسه ، باور های دیگران یا من بدردت نمیخوره

فقط هر مسیری رو انتخاب میکنی همه جوانبشو بسنج ، که در آینده نه حسرت بخوری ، نه افسوس ...

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22983
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین سام عزیز تو باید تکلیفتو با خودت روشن کنی مطمنا تویی که اینطوربا این عقاید بزرگ شدی نمی تونی مثل کسایی باشی که بی ریشه واصل ونصب هستن تو باید روحیتو به چندسال پیشت وغرورت برگردونی چون حقیقت همونه نباید بخاطرعشق بازی های زودگذر خودتو ببازی مطمن باش اونایی که ازشادی هاشون با دوست دختراشون میحرفن بخوان زندگی مشترک شروع کنن شکست میخورن چون براشون تازگی نداره آرامشی ودریافت نمیکنند و فقط با یکی بازی میکنن اونا باید به تو حسودی‌ کنن که ارزش خودتو اینقد میدونستی که با زنایی نباشی که هر روز با یکی هستن و فقط به چشم یه سوژه خوب باشی براشون به فکر تیغ زدنت باشن.درسته با وضعیت الان جامعه که پسر دبستانیم دوست دختر داره خیلی سخته اما اونا عوارض خیلی سختی درانتظارشونه مثل تو کم پیدا میشه که هر دختری آرزوشو داره.تو اگه بخای با کسی دوست بشی اون لحظه خنده ها رو شادی نمیبینی چون جور دیگه ای بزرگ شدی چرا خودتو با انسانهای خوب مقایسه نمیکنی با کسایی رفت وآمدبکن که زندگی موفق دارن تا برات از لذت زندگی پاک بگن نه پسرای خیابونی که آینده ای ندارن وبخاطر روابط نامشروع دچار بیماری های زیادی هستن.قدرخودت بدون که الان جایگاهت تو جامعه کیمیاست وکمیاب.من یه دخترم که توی همین جامعه زندگی میکنم پس نظرم و قشنگ بخون نه الکی گفتم نه دروغ.نزار روح پاکت با یه عده انسان بی هویت دچار دو دلی و تشویش بشه.

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh72 نمایش پست ها
    مشکل بعضی از ماها اینه ک فکر میکنیم اگه با یه دختر یا پسر رفیق بشیم گناه بزرگی انجام دادیم حتما جهنمی شدیم
    درصورتی که میشه یه دوستیه ساده و سالم داشته باشیم بدونه بعضی روابط نادرست بدون حرفای عاشقونه الکی و کشکی.
    مثل اینکه با هم جنست رفیق شده باشی
    اما تو ایران تا یه دختر با پسری رفیق میشه لباس عروسیشو انتخاب میکنه بعضی پسرا هم میخوان فقط با طرف سرگرم بشن.

تو بخاطر جهنم و اینده ی متاهلیت سعی کردی با دختری وارد رابطه نشی همین باعث شده حس کنجکاویت تحریک بشه فکر کنی تو این روابط چه خبره !!
    بنظر من زیاد به خودت سخت نگیر
    فرهنگ یه جامعه یک روزه به وجود نیومده که بخوایم یک روزه تغییرش بدیم.
    اینی که شما گفتید فرهنگ غربیاست که ظاهرا زیادم آشنا نیستید با فرهنگشون.
    ولی اینکه اشکالی نداره رو من قبول ندارم چون انسان به طور غریزی به جنس مخالف تمایل داشته و تو این رابطه ها وابستگی به وجود میاد و چون امکان به نتیجه رسیدنش کمه هردو طرف ضربه عاطفی خورده و بعضا امور زندگیشون دچار مشکل میشه.
    من نمیخام به عقیده شما توهین کنم دوست عزیز ولی خب اینجا اونجا نیست
    درپناه حق...

16. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

داستان های سام و مشغله فکر هاش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

حقیقتش اینه که سوال خوبی تو این تاپیک پرسیده شد...من میخام ریشه یابی کنم که چرا جوونی که تا این سن پاک مونده خسته میشه و دلش میخاد راهشو عوض کنه
    دلیلش اینه که ازدواج رو خیلی سخت کردیم ...اونقدر انتظار از شوهر به وجود اومده که باعث شده عملا خیلیا قید ازدواج رو بزنند چون که حتی یه شغل ساده هم ندارند
    همین عامل باعث شده به مرور فرهنگ اصیل ایرانی که همون ارضای عاطفی و جنسی از طریق ازدواجه به انحراف کشیده بشه...
    و از طریق دوستی و یا روش های دیگه جون ها سعی در ارضای روحی جسمی خودشون باشند
    همچنین دومین دلیلش اینکه اونقدر این روابط خارج از عرف و شرع زیاد شده که یه جووون پاک هم به همه مشکوک میشه
    و فکر میکنه ممکنه همسر ایندش هم قبلا الوده به این روابط بوده باشه و چه بسا منحرف بشه
    در مورد معایب دوستی سخن بس زیاد است و مجالش در این پست نیست
    ولی در حالت کلی باید قبول کنیم که تو این زمونه پاک موندن و منحرف شدن از راه راست کار هرکسی نیست
    تنها عده خاصی هستند که با ایمان قویشون میتونند به راه راست ادامه بدند
    و بقیه منحرف خواهند گشت....
    پس دوست عزیز بهتره که یه سبک سنگینی هم بکنی ببینی که چقدر به اون دنیا و عذاب جهنم و ... اعتقاد داری؟
    ایا به نظرت این روابط از نظر خدا گناه حساب میشه یا نه؟
    سعی کن از ایمانت کمک بگیری تا راه درست رو انتخاب کنی

18. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

آره راهمو انتخاب کردم ولی الان بهش شک دارم 10 سال راهمو ادامه دادم ولی الان شک دارم.نیازی ندارم کسی بیاد اینجا بگه این خوبه این بده .چون اصلا واسم مهم نیست
    آقایsam127با عرض پوزش یه سوال دارم ازتون ...
    البته مربوط به پستتون نیست .

19. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    خب الان شاید شرایط دقیقا اون طوری که فکر میکنی نباشه
    ینی ساده تر بگم ، یه چیزیه که همه افرادی که تو این مسیر هستند یه روز به این درک میرسن
    خودم رو برات مثال میزنم
    اسمم ظاهرا مسلمونه ولی پاش بیفته از هر کافری کافر تر باشم !
    کاری به قضیه اسلام و 1400 سال پیش هم ندارم ، ولی واقعا دلم قبول نمیکنه که برم تو زندگی یه دختری و یه مدت باهاش عشق و حال خوش گذرونیم رو بکنم و بعد (ببخشید) مثل یه تفاله پسش بزنم
    منم دوست دارم یه تجربه این چنینی داشته باشم و مثل همه لذت ببرم ولی به چه قیمتی ؟
    اصلا یه دختری هم 100 درصد راضی بود ، ولی من وجدان خودم رو نمیتونم بزارم زیر پام
    یه سری خط قرمز برای خودم ناخواسته درست کردم که هرچقدر هم خواستم زیر پام بزارمش دیدم که نه ، نمیشه
    شاید بیشتر از تو هم تو این مورد آسیب دیده باشم و چه مشکلاتی هم که برام پیش نیومده ، ولی حداقل الان یه چیز برای خودم دارم :
    تو خلوت خودم پیش خودم شرمنده نیستم که زندگی یه آدم رو خراب کرده باشم ، هرچند که ممکنه خودش این رو خراب کردن ندونه ، ولی من که میدونم !
    نه بهم کسی جایزه داده ، نه میده
    خدا و دین رو هم کامل از این موضوع گذاشته بودم کنار ، و وقتی دیدم عقل و احساسم چی میگه اون موقع هرچه بیشتر به دینم گرایش پیدا میکنم ....
    البته خیلی چیزای دین رو هم رعایت نمیکنم که فارغ از این بحثه

در مورد ازدواج هم من خودم این نظر رو دارم :
    اصلا قصد ازدواج ندارم چون اخلاق و رفتارم به حدی تو دیواره که نمیخوام کسی رو بدبخت کنم
    از اون طرف هم اگر من بخوام با کسی ازدواج کنم نمیتونم ببینم گذشتش چی بوده و چه اتفاقاتی براش افتاده
    برای همین خودم رو به همون خدایی سپردم تو که بدترین روزای بی امیدیم دستم رو گرفته ؛
    گفتم اگر با این شرایط هست بسم الله من حرفی ندارم و زندگیم رو شروع میکنم
    واگر هم با این شرایط نیست ، مطمئن هستم که تا آخر عمرم اصلا شرایطش محیا نمیشه

منم فقط یه توصیه بهت میکنم
    راهی رو انتخاب کن که پیش وجدانت خجالت نکشی ، دین و خدا هم به کنار
    و تا اونجایی که یه شناخت جزیی ازت دارم میدونم که چی رو انتخاب میکنی ؛ پس نزار این افکار پوچ دیگه سمتت بیان و سعی کن از زندگی لذت ببری و به جنبه های دیگش نگاه کنی
    دیشب تو نمایشگاه واسه اولین بار تو عمرم دیدم یه دختر داره به معنای واقعی به قول پسرا نخ میده و با خودم جنگیدم که آره خب ببین چجوری داره غیر مستقیم بیان میکنه بیا با هم دوست شیم ببین چهرشم خوشگله ببین تیپشم خوبه خب خره برو باهاش دوست شو دیگه لا اقلش اینه جلو دوستات کم نمیاری اینبار که تو مهمونی با دوست دختراشون میان تو هم اینو بر میداری میبری .ولی هرکاری کردم نتونستم خواستم برم ولی نشد یه طرف میگفتن برو از دست نده یه طرف میگفت خب تو که تاحالا نشده کاری تو زندگیت بدون هدف بکنی با خودتم که شوخی نداری هرگز نمیای با دختری ازدواج کنی که تو نمایشگاه بهش شماره دادی چون شرایط فرهنگیت قبول نمیکنه پس حالا بری باهاش دوست بشی خب بعدش میخوای چیکار کنی اگه بهت وابسته شد و علاقش تبدیل به دوست داشتن واقعی شد و خواست زنت بشه بعد چیکار میکنی اینقدر جراتشو داری بهش بگی نه خانم من فقط باهات واسه سرگرمی دوست شدم ازدواج با شما اصلا..ولی چه کنم در لحظه انجام نمیدم و بعدش باز که این فکرا میاد تو سرم پشیمون میشم میگم کاش کرده بودم

20. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    آقایsam127با عرض پوزش یه سوال دارم ازتون ...
    البته مربوط به پستتون نیست .
    سلام آره بگو

21. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سام سوالات تکراری

دیگه از هرچی سوال راجب دختر و پسری حالم بهم میخوره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

22. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط pschy نمایش پست ها
    حقیقتش اینه که سوال خوبی تو این تاپیک پرسیده شد...من میخام ریشه یابی کنم که چرا جوونی که تا این سن پاک مونده خسته میشه و دلش میخاد راهشو عوض کنه
    دلیلش اینه که ازدواج رو خیلی سخت کردیم ...اونقدر انتظار از شوهر به وجود اومده که باعث شده عملا خیلیا قید ازدواج رو بزنند چون که حتی یه شغل ساده هم ندارند
    همین عامل باعث شده به مرور فرهنگ اصیل ایرانی که همون ارضای عاطفی و جنسی از طریق ازدواجه به انحراف کشیده بشه...
    و از طریق دوستی و یا روش های دیگه جون ها سعی در ارضای روحی جسمی خودشون باشند
    همچنین دومین دلیلش اینکه اونقدر این روابط خارج از عرف و شرع زیاد شده که یه جووون پاک هم به همه مشکوک میشه
    و فکر میکنه ممکنه همسر ایندش هم قبلا الوده به این روابط بوده باشه و چه بسا منحرف بشه
    در مورد معایب دوستی سخن بس زیاد است و مجالش در این پست نیست
    ولی در حالت کلی باید قبول کنیم که تو این زمونه پاک موندن و منحرف شدن از راه راست کار هرکسی نیست
    تنها عده خاصی هستند که با ایمان قویشون میتونند به راه راست ادامه بدند
    و بقیه منحرف خواهند گشت....
    پس دوست عزیز بهتره که یه سبک سنگینی هم بکنی ببینی که چقدر به اون دنیا و عذاب جهنم و ... اعتقاد داری؟
    ایا به نظرت این روابط از نظر خدا گناه حساب میشه یا نه؟
    سعی کن از ایمانت کمک بگیری تا راه درست رو انتخاب کنی
    من خیلی آدم مذهبی نیستم ولی سبک سنگین که میکنم وجدانم قبول نمیکنه وارد این روابط بشم میگم اول اینکه خب دوست شدی بعد وابسته شد و وابسته شدی خب اونوقت چی ؟؟؟
    دوم مگه دختره عروسک خیمه شب بازیه که دستشو بگیری از این خیابون به اون سینما از این گردشگاه به اون رستوران فقط واسه اینکه تنها فیلم نبینی تنها غذا نخوری

سوم تو مردی با خودتم رودرواسی نداری اومد و بهش احساس پیدا کردی احساست قوی شد و نتونستی جلوی خودتو بگیری و خدای ناکرده کار به رابطه جنسی کشید حالا نه در حد بالا حتی بهش دست زدی اونوقت چی؟؟؟ تو مذهبی نیستی اما تاحالا دنبال زنا نرفتی با وجود اینکه چندین موقعیت صد در صدش واست پیش اومده بعد از 24 سالت خودتو یکی بکنی با اونی که دوست میشه فقط به خاطر رابطه ؟؟؟

تمام این حرفا را میگم ولی ته دلم تجربشو میل دارم که انگار یه دیوار بزرگه که نمیتونم دست پیدا کنم

تا میام به خودم اعتماد کنم که چه دلایل خوبی آفرین حسم میگه شایدم از بی عرضگیته که نمیتونی با دختری ارتباط داشته باشی واسه همین اینارو بهونه کردی و این حرف آتیشم میزنه

23. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سام سوالات تکراری

دیگه از هرچی سوال راجب دختر و پسری حالم بهم میخوره
    دیشب یه ماجرای دیگه هم اتفاق افتاد که حالمو گرفت درمورد اون دختر مشهدی

24. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط saba74 نمایش پست ها
    ببین سام عزیز تو باید تکلیفتو با خودت روشن کنی مطمنا تویی که اینطوربا این عقاید بزرگ شدی نمی تونی مثل کسایی باشی که بی ریشه واصل ونصب هستن تو باید روحیتو به چندسال پیشت وغرورت برگردونی چون حقیقت همونه نباید بخاطرعشق بازی های زودگذر خودتو ببازی مطمن باش اونایی که ازشادی هاشون با دوست دختراشون میحرفن بخوان زندگی مشترک شروع کنن شکست میخورن چون براشون تازگی نداره آرامشی ودریافت نمیکنند و فقط با یکی بازی میکنن اونا باید به تو حسودی‌ کنن که ارزش خودتو اینقد میدونستی که با زنایی نباشی که هر روز با یکی هستن و فقط به چشم یه سوژه خوب باشی براشون به فکر تیغ زدنت باشن.درسته با وضعیت الان جامعه که پسر دبستانیم دوست دختر داره خیلی سخته اما اونا عوارض خیلی سختی درانتظارشونه مثل تو کم پیدا میشه که هر دختری آرزوشو داره.تو اگه بخای با کسی دوست بشی اون لحظه خنده ها رو شادی نمیبینی چون جور دیگه ای بزرگ شدی چرا خودتو با انسانهای خوب مقایسه نمیکنی با کسایی رفت وآمدبکن که زندگی موفق دارن تا برات از لذت زندگی پاک بگن نه پسرای خیابونی که آینده ای ندارن وبخاطر روابط نامشروع دچار بیماری های زیادی هستن.قدرخودت بدون که الان جایگاهت تو جامعه کیمیاست وکمیاب.من یه دخترم که توی همین جامعه زندگی میکنم پس نظرم و قشنگ بخون نه الکی گفتم نه دروغ.نزار روح پاکت با یه عده انسان بی هویت دچار دو دلی و تشویش بشه.

از این حرفا خیلی شنیدم بارها و بارها قبلنا حس خوب داشتم الان فک میکنم دارن خرم میکنن

25. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

مشکل بعضی از ماها اینه ک فکر میکنیم اگه با یه دختر یا پسر رفیق بشیم گناه بزرگی انجام دادیم حتما جهنمی شدیم
    درصورتی که میشه یه دوستیه ساده و سالم داشته باشیم بدونه بعضی روابط نادرست بدون حرفای عاشقونه الکی و کشکی.
    مثل اینکه با هم جنست رفیق شده باشی
    اما تو ایران تا یه دختر با پسری رفیق میشه لباس عروسیشو انتخاب میکنه بعضی پسرا هم میخوان فقط با طرف سرگرم بشن.

تو بخاطر جهنم و اینده ی متاهلیت سعی کردی با دختری وارد رابطه نشی همین باعث شده حس کنجکاویت تحریک بشه فکر کنی تو این روابط چه خبره !!
    بنظر من زیاد به خودت سخت نگیر

من اصلا آدم مذهبی نیستم کاری با بهشت و جهنمش ندارم ولی اگه میشه آتیش و پنبه در کنار هم باشن و شعله ور نشن ..این دوستی ساده و سالم را واسم کامل توضیح بده من هیچی ازش نمیدونم

26. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    اگه احساس میکنی تا الان در اشتباه بودی به خاطر اینه که دلیلت اشتباه بوده ، دلیلی که تا الان سمت شخصی نرفتی ...
    اما عملت اشتباه نبوده ، خیلی هم درست بوده ، دلیلش مهم نیست که چرا تا الان نرفتی ، اما الان که بالغ تر شدی میتونی دلایلشو پیدا کنی و درک کنی

فکر کن ببین ارزش کودوم مسیر بیشتره ، باید خودت دلیل خودتو پیدا کنی ، به نظر من دلیل من یا شخص دیگه ای شاید فقط گمراهت کنه یا به اشتباه بندازدت ، چون ما آدما با هم متفاوت هستیم ، ارزش ها ، تصمیمات و هدف های متفاوتی داریم ...
    پس هر کس باید با عقل و درک خودش به باور هاش برسه ، باور های دیگران یا من بدردت نمیخوره

فقط هر مسیری رو انتخاب میکنی همه جوانبشو بسنج ، که در آینده نه حسرت بخوری ، نه افسوس ...
    ته دلم میگه مسیرم درسته ولی بهش شک دارم به تمام اعتقادات گذشتم

27. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    دیگه از تو بعیده :-d

بشین تاپیکا رو بخون ، ببین چند نفر از زندیگیشون مینالن (توی خونه ) و توی مهمونب و جمع طرفشون باهاش خوبه و تعریفشونو میکنه :-d

عشق و عاشقی توی ایران زیر 1 درصدشون واقعیه (و تا آخر عمرشون دووم داره ) بقیش یا تلقینه یا اجبار . نمیخاد خیلی خودتو سرزنش کنی . چیز زیادی از دست ندادی با دوست دختر داشتن (ممکنه حتی حال الانت بهتر باشه تا وقتی دوست دختر داشته باشی )

وارد رابطه شدن (از هر نوعیش) ریسک بالایی داره . نمیدونم والا ، فعلا که بد دوره زمونه ای شده و من به شخصه به هیچ کس اعتماد ندارم.

پ.ن : اینکه میگی دوستت خیلی دوست دختر داره نه هنره ، نه انسانیته ، نه اخلاق ، اوج پست و کثیف بودنه که متاسفانه توی کشور عزیزمون بهش افتخارم میکنن
    خودمم میدونم واقعی نیست از اونور هم میدونم ممکنه با شروع این روابط آرامشم به هم بخوره ولی مطمئن نیستم میگم شاید با شروع این روابط شادتر باشم .با شروع این روابط از تنهایی در بیام

28. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    برادر گلم من يه خانمم خيلي اين چيزها واسه من و كس ديگه از اعضاي خانوادم پيش اومد.بذار برات مقايسه كنم
    من با خيلي ها دوست بودم جنس مخالف ولي دوستم نه
    من هرروز با يكي اينور اونور خوش گذروني.به ظاهر خوش بودم الان كه نگاه ميكنم به گذشته اصلا خوشي نبود فقط سعي ميكردم روزهام رو بگذرونم رابطه شروع ميشد دل ميبستم ولي بعد از يه مدت تنها ميشدم اين تنهايي و حس طرد شدن خيلي بد بود افسرده ميشدم تا با يكي ديگه دوست شم يه جور اعتياد بود تو همه اون روزها عاشق پسري بودم كه ميدونستم چشم و دلش پاكه از خواستگاري كرد و من قبول كردم منتظر اقدامي از طرف خانواده اون كه اخرش هم نيومدن خواستگاري چون فكر ميكردن دنياي ما با هم فرق ميكنه ولي نميدونستن كه من بخاطرش حاضرم چادر سر كنم آرايش نكنم تنها بيرون نرم تو غربت زندگي كنم.به نظرت چرا؟ چون اون مرد پاكي بود چشم و دلش
    حالا از دوستم بگم اون با كسي نبود ولي خيالش هم راحت بود نه تلفني زنگ ميخورد نه بيروني ميرفت اما با دوستاش تو دانشگاه خوش بود .ساده بگم آسودگي خيال داشت
    درسته آدمها نياز دارند به اينكه يكي رو داشته باشن ميدوني فقط در اين صورت كه بدونن انتخاب درست بود و طرفت تا اخر باهات نه دوستي هاي الان كه به تختخواب ختم ميشه عواقبش رو هم كه شما بهتر ميدوني

29. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    میزان امتیاز
    9

من خیلی آدم مذهبی نیستم ولی سبک سنگین که میکنم وجدانم قبول نمیکنه وارد این روابط بشم میگم اول اینکه خب دوست شدی بعد وابسته شد و وابسته شدی خب اونوقت چی ؟؟؟
    دوم مگه دختره عروسک خیمه شب بازیه که دستشو بگیری از این خیابون به اون سینما از این گردشگاه به اون رستوران فقط واسه اینکه تنها فیلم نبینی تنها غذا نخوری

سوم تو مردی با خودتم رودرواسی نداری اومد و بهش احساس پیدا کردی احساست قوی شد و نتونستی جلوی خودتو بگیری و خدای ناکرده کار به رابطه جنسی کشید حالا نه در حد بالا حتی بهش دست زدی اونوقت چی؟؟؟ تو مذهبی نیستی اما تاحالا دنبال زنا نرفتی با وجود اینکه چندین موقعیت صد در صدش واست پیش اومده بعد از 24 سالت خودتو یکی بکنی با اونی که دوست میشه فقط به خاطر رابطه ؟؟؟

تمام این حرفا را میگم ولی ته دلم تجربشو میل دارم که انگار یه دیوار بزرگه که نمیتونم دست پیدا کنم

تا میام به خودم اعتماد کنم که چه دلایل خوبی آفرین حسم میگه شایدم از بی عرضگیته که نمیتونی با دختری ارتباط داشته باشی واسه همین اینارو بهونه کردی و این حرف آتیشم میزنه
    تو مذهبی به کی میگی؟
    از نظر من تو خیلی هم مذهبی هستی که این وجدان پاک رو داری...
    پس اول از همه خودتو دست کم نگیر و اینو بدون که خیلی هم مذهبی هستی و اتفاقا همین که دلت پاکه یعنی ایمانت درسته
    فقط سعی کن حفظش کنی
    در مورد اینم که میگی حس عدم اعتماد به نفس پیدا میکنی از این موضوع به این دلیله که تکلیف خودتو مشخص نکردی
    هنوز تو دو دلی هستی و نمیدونی کارت درسته یا نه واسه همینه که افکار مزاحمت روز به روز زیاد میشند
    نهایتا این حرفهایی که زدی کاملا درسته یعنی ممکنه عاشق هم بشید و ازدواج و اخرش پشیمونی چون که اساس زندگیتون از دوستی شروع شده و چه بسا عیوب هم رو نبینید....
    و همچنین احتمال روابط جنسی هم هست چون که در اوج جوونی هستی و نباید خودمونو گول بزنیم
    اونایی که میگند دوستی سالم صرفا ایده ال گراهایی هستند که تنها در حد تئوری حرف میزنند و هیچ وقت در دنیای حقیقی امکان پذیر نیست
    به این دلیل که اونها دیدشون کامل نیست بلکه بخشی نگر هستند
    پس گول حرفاشونو نخور و به این همه 24 سالی که پاک زندگی کردی خیانت نکن
    اگه از لحاظ روحی و عاطفی و جنسی نیاز به همدم داری اقدام کن به ازدواج
    مطمئن باش هنوز هم انسان هایی پیدا میشند که زیاده خواه نباشند و با شرایط تو کنار بیاند
    و این ازدواجت هم با دوستی شروع نشه سعی کن با عقلت تصمیم بگیری

31. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

دیشب یه ماجرای دیگه هم اتفاق افتاد که حالمو گرفت درمورد اون دختر مشهدی
    چی چییی بوگو بوگووو لابد دوست پسر داره

البته دوستی ها متفاوت
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

32. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    سلام
    برادر گلم من يه خانمم خيلي اين چيزها واسه من و كس ديگه از اعضاي خانوادم پيش اومد.بذار برات مقايسه كنم
    من با خيلي ها دوست بودم جنس مخالف ولي دوستم نه
    من هرروز با يكي اينور اونور خوش گذروني.به ظاهر خوش بودم الان كه نگاه ميكنم به گذشته اصلا خوشي نبود فقط سعي ميكردم روزهام رو بگذرونم رابطه شروع ميشد دل ميبستم ولي بعد از يه مدت تنها ميشدم اين تنهايي و حس طرد شدن خيلي بد بود افسرده ميشدم تا با يكي ديگه دوست شم يه جور اعتياد بود تو همه اون روزها عاشق پسري بودم كه ميدونستم چشم و دلش پاكه از خواستگاري كرد و من قبول كردم منتظر اقدامي از طرف خانواده اون كه اخرش هم نيومدن خواستگاري چون فكر ميكردن دنياي ما با هم فرق ميكنه ولي نميدونستن كه من بخاطرش حاضرم چادر سر كنم آرايش نكنم تنها بيرون نرم تو غربت زندگي كنم.به نظرت چرا؟ چون اون مرد پاكي بود چشم و دلش
    حالا از دوستم بگم اون با كسي نبود ولي خيالش هم راحت بود نه تلفني زنگ ميخورد نه بيروني ميرفت اما با دوستاش تو دانشگاه خوش بود .ساده بگم آسودگي خيال داشت
    درسته آدمها نياز دارند به اينكه يكي رو داشته باشن ميدوني فقط در اين صورت كه بدونن انتخاب درست بود و طرفت تا اخر باهات نه دوستي هاي الان كه به تختخواب ختم ميشه عواقبش رو هم كه شما بهتر ميدوني
    ولی من فک میکنم اینقدر ضعیف شدم که حتی نمیدونم چه دختری دنبال دوستیه چه دختری تا آخر باهامه.از کجا معلوم این دخترایی که روزانه باهاشون برخورد دارم با شروع رابطه تا آخر باهام نباشن ؟

33. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

چی چییی بوگو بوگووو لابد دوست پسر داره

البته دوستی ها متفاوت
    دختر عموش دیشب پیام سلام و این حرفا گفتم چه عجب یاد ما افتادی گفت یه صحبتی شنیدم گفتم بهت بگم در جریان باشی چند وقت پیش صحبت بوده فلانی ( دختر مشهدی) بهم گفته سام هم پارسال بهم ابراز علاقه کرده و دنبال ازدواج بوده منم بهش گفتم خب اینکه خوبه تو چیکار کردی گفته فعلا جوابی ندادم و ردش کردم بهش گفتم چرا گفته چون بابام فعلا اوضاع مالی مناسبی نداره نمیتونه واسم جهیزیه مناسب جور کنه و اینطوری که من متوجه شدم یزدیا خیلی به جهیزیه ارزش میدن و حتی خود سام یه بارا گفته تو یزد و خانواده ما کمترین جهیزیه 100 میلیونه ..

دیشب تاحالا خیلی بهم برخورده بابت این دیدش مگه من گدای یه مش خرت و پرت و آت و آشغالم

34. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

تو مذهبی به کی میگی؟
    از نظر من تو خیلی هم مذهبی هستی که این وجدان پاک رو داری...
    پس اول از همه خودتو دست کم نگیر و اینو بدون که خیلی هم مذهبی هستی و اتفاقا همین که دلت پاکه یعنی ایمانت درسته
    فقط سعی کن حفظش کنی
    در مورد اینم که میگی حس عدم اعتماد به نفس پیدا میکنی از این موضوع به این دلیله که تکلیف خودتو مشخص نکردی
    هنوز تو دو دلی هستی و نمیدونی کارت درسته یا نه واسه همینه که افکار مزاحمت روز به روز زیاد میشند
    نهایتا این حرفهایی که زدی کاملا درسته یعنی ممکنه عاشق هم بشید و ازدواج و اخرش پشیمونی چون که اساس زندگیتون از دوستی شروع شده و چه بسا عیوب هم رو نبینید....
    و همچنین احتمال روابط جنسی هم هست چون که در اوج جوونی هستی و نباید خودمونو گول بزنیم
    اونایی که میگند دوستی سالم صرفا ایده ال گراهایی هستند که تنها در حد تئوری حرف میزنند و هیچ وقت در دنیای حقیقی امکان پذیر نیست
    به این دلیل که اونها دیدشون کامل نیست بلکه بخشی نگر هستند
    پس گول حرفاشونو نخور و به این همه 24 سالی که پاک زندگی کردی خیانت نکن
    اگه از لحاظ روحی و عاطفی و جنسی نیاز به همدم داری اقدام کن به ازدواج
    مطمئن باش هنوز هم انسان هایی پیدا میشند که زیاده خواه نباشند و با شرایط تو کنار بیاند
    و این ازدواجت هم با دوستی شروع نشه سعی کن با عقلت تصمیم بگیری
    منظورم اینه آدمی نیستم صبح تا شب تو مسجد باشم نماز شب بخونم و این حرفا محرمم هیئتمو میرم گردشمم سفر خارجه میرم .تو ازدواج فعلا جدی گرفته نمیشم از طرف خانوادم و نمیدونم چرا شایدم به خاطر نظراتیه که تو حلقشون کردن که آره سن مناسب 26 .27 سالگیه واسه ازدواج هنوز زوده و اینا

35. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    میزان امتیاز
    9

منظورم اینه آدمی نیستم صبح تا شب تو مسجد باشم نماز شب بخونم و این حرفا محرمم هیئتمو میرم گردشمم سفر خارجه میرم .تو ازدواج فعلا جدی گرفته نمیشم از طرف خانوادم و نمیدونم چرا شایدم به خاطر نظراتیه که تو حلقشون کردن که آره سن مناسب 26 .27 سالگیه واسه ازدواج هنوز زوده و اینا
    از همین الان شما شروع کنید دنبال یه همسر مناسب گشتن تو همون 26 سالگی میتونی پیدا کنی
    باید خانوادتو قانع کنی که دست از لجاجت بردارند
    واقعا که بالا رفتن سن ازدواج اون هم از سمت خانواده ها یک کار کاملا جاهلانه هست چرا که یکمی خودشونو جای جون نمیزارند تا درک کنند

36. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

ولی من فک میکنم اینقدر ضعیف شدم که حتی نمیدونم چه دختری دنبال دوستیه چه دختری تا آخر باهامه.از کجا معلوم این دخترایی که روزانه باهاشون برخورد دارم با شروع رابطه تا آخر باهام نباشن ؟
    خب اينجا درست نيست بخام بهتون ياد بدم چجوري انتخاب كنيد ولي از اطرافيان دوستان كسي نيست يا از دوستاتون آشناهاتون كسي رو معرفي كنند.يا حتما نبايد دوست شيد كه مگه تنهايي چه ايرادي داره

37. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

دختر عموش دیشب پیام سلام و این حرفا گفتم چه عجب یاد ما افتادی گفت یه صحبتی شنیدم گفتم بهت بگم در جریان باشی چند وقت پیش صحبت بوده فلانی ( دختر مشهدی) بهم گفته سام هم پارسال بهم ابراز علاقه کرده و دنبال ازدواج بوده منم بهش گفتم خب اینکه خوبه تو چیکار کردی گفته فعلا جوابی ندادم و ردش کردم بهش گفتم چرا گفته چون بابام فعلا اوضاع مالی مناسبی نداره نمیتونه واسم جهیزیه مناسب جور کنه و اینطوری که من متوجه شدم یزدیا خیلی به جهیزیه ارزش میدن و حتی خود سام یه بارا گفته تو یزد و خانواده ما کمترین جهیزیه 100 میلیونه ..

دیشب تاحالا خیلی بهم برخورده بابت این دیدش مگه من گدای یه مش خرت و پرت و آت و آشغالم

بابا خب این دیدیه. که اون داره اشکال نداره

ولی چرا دختر عموش باید بیاد اینجور بگه

ولی اینو مطمعنم دختره مشهدی به دردت نمیخوره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

38. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

از همین الان شما شروع کنید دنبال یه همسر مناسب گشتن تو همون 26 سالگی میتونی پیدا کنی
    باید خانوادتو قانع کنی که دست از لجاجت بردارند
    واقعا که بالا رفتن سن ازدواج اون هم از سمت خانواده ها یک کار کاملا جاهلانه هست چرا که یکمی خودشونو جای جون نمیزارند تا درک کنند
    یه جوری از پیدا کردن همسر مناسب میگی انگار رو دخترا لیبل گذاشتن تو جامعه که این مناسبه این نیست این هست

39. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    خب اينجا درست نيست بخام بهتون ياد بدم چجوري انتخاب كنيد ولي از اطرافيان دوستان كسي نيست يا از دوستاتون آشناهاتون كسي رو معرفي كنند.يا حتما نبايد دوست شيد كه مگه تنهايي چه ايرادي داره
    تنهایی واسه من تک فرزند یه زمانی خوب بود ولی الان خیلی بده خارج از انتظارمه

40. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

بابا خب این دیدیه. که اون داره اشکال نداره

ولی چرا دختر عموش باید بیاد اینجور بگه

ولی اینو مطمعنم دختره مشهدی به دردت نمیخوره
    چرا به درد نمیخوره ؟؟؟

نمیدونم چرا اینطوری گفته

41. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

چرا به درد نمیخوره ؟؟؟

نمیدونم چرا اینطوری گفته

چون قشنگ معلوم از دو فرهنگ متفاوت و از دو نظر متفاوت هستید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

42. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

فرقش رو الان نمیتونی درک کنی .

ان شالله وقتی ازدواج کردی خودت میفهمی چون اولین وزیباترین لذت ها رو فقط وفقط وفقط با همسرت میتونی داشته باشی.

حتی لذتی مانند قرار دادن دست همسر در دست برای کسی که قبلا بارها تجربه کرده .دیگه لذتی نداره .ولی برعکس برای کسی که همین لذت رو که شاید خیلی ها اصلا گناه هم ندونن تجربه نکرده باشه .با همین کار به ظاهر کوچولو لذتی نصیبش میشه .که وصف ناپذیره .

به هر حال دلایل شما هر چه بوده در زمانی که شما اوج نیاز به دوست رو داشتید موثر بوده .

الان به دنبال دلایل بهتری باشید تا خودتون رو قانع کنید .

موفق باشید .

در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است ....ورنه هر گبری به پیری میشود پرهیزگار..
    ویرایش توسط ستیلا : 01-13-2016 در ساعت 12:17 PM
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

43. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

در تأیید و تکمیل حرفای ستیلا :

یکی از بچه ها تو همین انجمن یه مثال قشنگی زد ، گفت وقتی یه بچه گرسنشه قبل اینکه غذا بهش بدی اول یه شیرینی بهش میدی تا آرومش کنی ، این بچهه انقدر این شیرینیه به دهنش مزه میکنه و با مزه میخورتش که حد نداره ، بعد واسش غذا میارن ، درسته غذا سیرش میکنه ولی دیگه اون مزه و لذتی که شیرینی بهش دادو نمیده ، چون اون شیرینیه گرسنگیو حرصشو خوابوند .

حالا به قول ستیلا الان متوجه این خودداریات نیستی .

تو الان عطش داری گرسنه ای اگه دوست دختر داشته باشی حسابی باهاش حال میکنیو ازش لذت میبری ، کلی شادو شنگول میشی هرچند دعوا و بحثم داشته باشید ، دستشو بگیری بلایی سرت میاره که نمیخوای دیگه ولش کنی ، لاو ترکو ندناتون چقدر واست محرکه ، عشقبازیاتون دیوونت میکنه ، خلاصه که حسابی عطشتو میخوابونه تا وقتی کیس ازدواجیتو پیدا کردی خوشحالم هستی از اینکه ازدواج کردی دیگه ولی :

واسه اولین بار دستشو میگیری میبینی ای دل غافل اون آتیشی که بار اول گرفتیو دیگه نمیگیری ، ازش لذت میبری ولی نه مثل قبل ، با لاو ترکو ندناتون تحریک نمیشیو لذت نمیبری ، از معاشقه هاتون با اینکه حلاله خودته و مال خودته اون لذته قبلی رو نمیبری .

هی با خودت میگی چرا اینطور شدم من ، چرا اینطوره حسم ، من چم شده ، بعد که به خودت میای میبینی بببببله من این لذتا رو زمانی که تشنه بودمو عطششونو داشتم با یکی دیگه رفع کردم حالا اون لذتی که بایدو از زنم نمیبرم .

یه مورد دیگه هم هست به نام مقایسه !!! اونوقت خانمتو از همه نظر با دوست دخترت مقایسه میکنی ، نمیگی خانمم خانمتره ، زن زندگیه ، اخلاقو رفتارش بیسته ، دلبریاش فقط واسه منه ؛ جاش میگی هیکل اون دختره بهتر بود ، تو س ک س حرفه ای تر بود ، بلد بود چیکار کنه . این مقایسه ها مدام روحتو سوهان میده و باعث میشه دلسرد شی از زنتو زندگیت .

این حرفارم زدیم ولی آخر اون خودتی که باید حرفارو بخونیو تصمیم خودتو بگیری با دلیله محکم .
    ویرایش توسط love : 01-13-2016 در ساعت 12:56 PM

45. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

البته این فقط یکی از دلایلش بود .

استرس ناشی از برملا شدن این دوستی و... که در ازدواج وارتباط با همسر عقدی هیچ کدوم وجود نداره .

البته اون ایه ای هم که فرمودید .تفسیر های متفاوت داره .

مثلا یکی از تفسیر هاش اینه که کسی که خوب زندگی نکرده وهمه به بدنامی از اون یاد میکنن حق نداره ونباید برای ازدواج کسی رو انتخاب کنه که پاک زندگی کرده .

برعکسش هم مثل شما که ت الان از همه الودگی ها دور بودید .نباید برای ازدواج گزینه ای رو انتخاب کنی که انواع رابطه ها رو تجربه کرده .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

47. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

منم واقعا همین حسارو دارم.....دیگه به جایی رسیدم که هیچی رو قبول ندارم....من اکثر دوستام با طرفشون دوست بودن و الانم به خوبی و خوشی بهم رسیدن....من نمیدونم چرا همه آدمای دوروبرم تو این راه موفق هستن!....ازینکه با کسی نیستم هیچوقت احساس حقارت نکردم ولی واقعا حس کردم که شادیه اونا بیشتره....من مذهبی نیستم فقط و فقط این وسط بحث وجدانم مطرحه....اینکه نمیتونم به خانوادم دروغ بگم...عذاب وجدان میگیرم....ولی گاهی اوقات دیگه واقعا به انتها میرسم....من اصلا به سنت کاری ندارم یجورایی ازش خوشم نمیاد...ولی تا الان همه خواستگارام سنتی بودن که وقتی همو دیدیم اصلا تفاهم نداشتیم...با اینکه الان یه نفر هست که همش دنبال آشنایی با منه...همش طردش میکنم ولی باز میاد...موندم چیکار کنم...از یه طرف میگم بحث عذاب وجدانمه....از یه طرفم بحث اینه که چرا من نباید بااون کسی که واقعا میخوام آشنا شم....آقا سام والا ما هم تا الان به هیییییییییییچ نتیجه ای نرسیدیم !

49. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

چون قشنگ معلوم از دو فرهنگ متفاوت و از دو نظر متفاوت هستید
    کامل واسم باز کن این مسئله رو مثال بزن

50. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام آره بگو
    صندوق پیامتون خالی کنید لطفا

51. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نازی و خانوم ستیلا تمام حرفاتون درست یه بار یکی از این جماعت دختر باز بهم گفت :

ماها بعد ازدواجمون موفق تر از تو خواهیم بود چون تو دوره مجردی دخترا را کامل شناختیم و میدونیم چه رفتار و چه حرفایی را باید بزنیم که زنمون جذبمون بشه و بهمون خیانت نکنه

ولی تویی که اولین دختر زندگی همسرت میشه کلان گیج میزنی و ممکنه چون برخورد با خانما را بلد نیستی واسه همسرت جذابیت نداشته باشی و از دستش بدی

52. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    صندوق پیامتون خالی کنید لطفا
    خالی کردم

54. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من کاری به فرهنگ غلط جامعه خودمون ندارم میدونم حالا حالاا بخاطر افکار مردمش تغییر نمیکنه پیشنهاد منم به سام این بود که خودشو درگیر این روابط نکنه چون تو ایران این روابط یا به شکست عشقی منجر میشه یا به رابطه های نادرست دلیلشم اینه که از اول دوستی هدف مشخص نشده خیلیا هستن با هدف ازدواج با هم اشنا میشن دراخر ازدواجم میکنن.

در ضمن شما نظر منو یه جور دیگه برداشت کردید
    اون روابط سالمی هم ک من گفتن تو همه ی فرهنگا وجود داره
    اتفاقا تو فرهنگ غرب کمتر وجود داره.
    بدرود ...
    ولی جواب قبلی منو ندادی تو صفحه قبل

55. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نازی و خانوم ستیلا تمام حرفاتون درست یه بار یکی از این جماعت دختر باز بهم گفت :

ماها بعد ازدواجمون موفق تر از تو خواهیم بود چون تو دوره مجردی دخترا را کامل شناختیم و میدونیم چه رفتار و چه حرفایی را باید بزنیم که زنمون جذبمون بشه و بهمون خیانت نکنه

ولی تویی که اولین دختر زندگی همسرت میشه کلان گیج میزنی و ممکنه چون برخورد با خانما را بلد نیستی واسه همسرت جذابیت نداشته باشی و از دستش بدی
    سام با این حساب باید تو قبل ازدواجت انواعو اقسام رابطه هارو امتحان کنی تا تجربه کسب کنی !!

ولی اینو بدون اگه تو قرار باشه تجربه کنی لازم نیست خودتو آلوده به این رابطه ها کنی ، تو همین فروم هم میتونی تجربه های دیگرانو بخونی و تجربه کسب کنی ، میتونی بری راجب روحیات خانما سرچ کنیو مطالعه کنی ، حتما که نباید امتحانش کنی .

بعدشم کی گفته دختربازا تو زندگیشون موفق ترن ?!?! این یه حرف مفت بوده که فقط خواسته کارشو توجیح کنه ، انتظار نداشته باش بیاد از کاری که داره میکنه بد بگه ، بعدشم مگه این آقا رفته تو زندگیو لطمه هاشو دیده که حالا داره تورو نصیحت میکنه !!

اینو بدون اگه الان کسب تجربه کردیو تست کردی مدلای مختلفو بعد به قول دوستت یادگرفتی که چجوری زنتو جذب کنی که خیانت نکنه ، هیچ فکرشو کردی اون شیرینیای قبلی خیلی مزه کرده زیر زبونت و خانمت واست اون شیرینی رو نداره دیگه که واسش از ته دل زبون بریزیو فداش بشی که جذبش کنی !!

یجورایی انرژیو هنرتو گذاشتی واسه قبلیا و دیگه انرژیو هیجانی که بایدو نداری واسه زنت ( بماند نکات منفی که تو پست قبلیم گفتم )

پس با این اوضاع خانمتم باید پسر باز قحاری بوده باشه که بتونه تو زندگیش موفق باشه و تورو جذب خودش کنه که تو خیانت نکنی !!!
    ویرایش توسط love : 01-13-2016 در ساعت 01:51 PM

56. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    سام با این حساب باید تو قبل ازدواجت انواعو اقسام رابطه هارو امتحان کنی تا تجربه کسب کنی !!

ولی اینو بدون اگه تو قرار باشه تجربه کنی لازم نیست خودتو آلوده به این رابطه ها کنی ، تو همین فروم هم میتونی تجربه های دیگرانو بخونی و تجربه کسب کنی ، میتونی بری راجب روحیات خانما سرچ کنیو مطالعه کنی ، حتما که نباید امتحانش کنی .

بعدشم کی گفته دختربازا تو زندگیشون موفق ترن ?!?! این یه حرف مفت بوده که فقط خواسته کارشو توجیح کنه ، انتظار نداشته باش بیاد از کاری که داره میکنه بد بگه ، بعدشم مگه این آقا رفته تو زندگیو لطمه هاشو دیده که حالا داره تورو نصیحت میکنه !!

اینو بدون اگه الان کسب تجربه کردیو تست کردی مدلای مختلفو بعد به قول دوستت یادگرفتی که چجوری زنتو جذب کنی که خیانت نکنه ، هیچ فکرشو کردی اون شیرینیای قبلی خیلی مزه کرده زیر زبونت و خانمت واست اون شیرینی رو نداره دیگه که واسش از ته دل زبون بریزیو فداش بشی که جذبش کنی !!

یجورایی انرژیو هنرتو گذاشتی واسه قبلیا و دیگه انرژیو هیجانی که بایدو نداری واسه زنت ( بماند نکات منفی که تو پست قبلیم گفتم )

پس با این اوضاع خانمتم باید پسر باز قحاری بوده باشه که بتونه تو زندگیش موفق باشه و تورو جذب خودش کنه که تو خیانت نکنی !!!

واقعا دیگه نمیدونم چی بگم..تا کی بتونم تنهایی را تحمل کنم خدا میدونه ..

دیشب به خودم گفتم از امروز خودمو قرنطینه میکنم دیگه سینما و گردش و رستوران نمیرم و فقط ورزش میرم و کلاس زبان چون بازم اگه تو جوش قرار بگیرم جوش میارم

صفحه 1 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)