صفحه 2 از 4 1234
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 153

موضوع: بحث آزاد : فلسفه صیغه موقت

8460
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد : فلسفه صیغه موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    هیچ زنی تحملشو نداره مردش با کس دیگه باشه اینم ک زن من بچه دار نمیشه باید یکی دیگه رو بیارم ک بچه برام بیاره خودش توهینه. بدترین ضربه روحیه واسه زن
    مثلا همون مرد اگه خودش بچه دار نمیشد دوست داشت زنش از بانک اسپرم ، اسپرم بگیره و باردار بشه؟
    منم نگفتم لذت بخشه ، برای ساره هم نبود .
    پس شما میگین طلاق بگیرن بهتره ؟ ( من که طلاق رو بهتر نمیدونم چون امکان داره زن توانای زندگی تنها نداشته باشه ، یا شاید اصلاً زندگیش بدتر بشه ، پس تحمل بد بهتره )

اینکه زن و شوهری حاضر بشن لقاح مصنوعی بکنن مگه الان نیست ؟ خیلی از زن و شوهر ها انجام میدن .
    با اینکه لقاع خارجی احکام خاص خودش را داره و نظر همه مراجع یکی نیست ، از نظر ارث هم نظر همه یکسان گفتن بچه ارث نمیبره . ( بهتره از بحث اصلی خارج نشیم )

میگم که تو اسلام انخاب ها زیاده ، بسته نیست ، زن و شوهر خودشون باید تصمیم بگیرن فاکتور کلی نمیشه صادر کرد .

به طور مثال اگر خودم تو زندگی دچار چنین مشکلی بشم ، نه همسر دوم میگیرم ، نه لقاح ، نه طلاق ، میرم چنتا بچه به فرزندی قبول میکنم .
    اما خب قرار نیست بگیم این برای همه خوبه همه باید اینکار رو بکنن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

2. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam sadat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش دیشب بخاطر یه اتفاق ن چندان ساده با همسرم در مورد صیغه و اینکه چرا صیغه برای اقایون آزاد هستش و میتونن چند زن رو صیغه کنن بحث کردیم
    من بهش میگفتم چرا باید آقایون با اینکه همسر دارن برن زن صیغه کنن چرا با یه زن سیر نمیشن مگه زن با زن فرق داره ، فقط تفاوت ظاهری دارن وگرنه همه مثل همیم
    ولی خانما این حق رو ندارن
    گفتم همونطور ک آقایون خیانت میکنن دور از چشم خانمشون ، خانم ها هم میتونن دور از چشم همسرشون خیانت کنن
    و در جواب این حرف بنده گفتن پیامبر گفته زن نباید غیرتی بشه و تلافی کنه غیرت برای مرد هستش!
    حتی مثال هم زدن ک در دوره ی فلان امام همچین اتفاقی افتاده و اون امام ب همسر اون خانم توصیه به جدایی کردن!
    و گفتن قفلی ک با هرکلیدی باز بشه ب درد نمیخوره و من هم درجواب گفتم کلیدی ک هر قفلی رو باز کنه هم شاه کلیده
    خلاصه صحبت ما طول کشید ولی از این موضوع خیلی ناراحتم ک چرا آقایون باید آزاد باشند و همسرشون هیچگونه حق اعتراضی نسبت ب این موضوع نداشته باشه
    ب نظر شما واقعا این حق صیغه برای آقایون ک اسلام بهشون داده !!! درسته؟
    اگر آره ک واقعا باید ب اسلام شک کرد مگه اینکه یه طوری قانع بشم
    سلام
    من از لحاظ عاطفی و احساسی و عشق به همسر با صیغه موقت نمیتونم کنار بیام حتی بعد از مرگ همسر یجورایی اون زیبایی حس عشق به یه نفر رو داره نقض میکنه
    اما از لحاظ جنسی چرا دروغ بگم به شدت تنوع طلبم
    ینی باور کن با هر دختری رابطه داشته باشم سیر نمیشم
    البته من تابحال با هیچ دختری رابطه نداشتم حتی رابطه عاطفی و کلامی
    ولی پیش خودم که تحلیل میکنم مثلا اگر فردا ازدواج کردم زنم بعد یک ماه برام تکراری میشه و دیگه علاقه ای به رابطه جنسی ندارم ولی وقتی دستم ازاد باشه میتونم در طول زندگی لذت جنسی ببرم
    اما از جهتی نه من و نه خانوادم اعتقادی به صیغه موقت نداریم و اونو زشت و سبک بازی میدونیم
    پس به همین خاطر من دوس دارم زنم زیباترین حالت ممکن رو داشته باشه که بعدا هیچ وقت حسرت زنهای دیگه رو نخورم
    بخاطر همینه تو تاپیکا به زیبایی زن خیلی تاکید دارم
    تاپیک جالبی بود

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : صیغه...

له حرف شما صحیح هستش ولی امامان و پیامبران چرا اینکار رو میکردن؟ مگه همسرانشون سالم نبودن؟! چرا در آن واحد چند همسر داشتن
    اینکه بگیم ب دلیل اینکه فرزند زیاد داشته باشن برای جنگاوری ب نظر من خیلی غیر منطقیه

ب
    جنگاوری نه...

دلایل مختلف داره... مثل ترویج ازدواج و استحکام بنیان خانواده به جای هوس بازی و بی ارزش شناختن زن و خانواده

شرایط بد بعضی از زنان که در خطر بودن یا ... و حمایت از اونها

ترویج اسلام و تربیت فرزندان درستکار واقعی و تبلیغ اسلام توسط اونها
    امضای ایشان

5. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : صیغه...

بهرحال نیت هرچی بوده این رو باید نظر بگیریم ک حق خانم ها این وسط ضایع میشه اصلا از کجا معلوم ک همسر اول پیامبران و امام به این قضیه صیغه همسرشون راضی بوده باشن ولی باید مهر سکوت به دهانشان میزدن
    یکی از مواردی که تو اسلام واجبه اینه که همه همسران باید از شوهر راضی باشن...

پس راضی بودن...

اصلا در مورد راضی بودن باید گفت که

شنیدم امروزه تو عربستان یا بعضی دیگه از کشور های عربی خود زن اول میره واسه شوهرش زن دوم و سوم و چهارم می گیره و راضی هستن... درسته واسه ما سخته اما اون ها راضی هستن...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-09-2017 در ساعت 07:04 PM
    امضای ایشان

6. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    سلام
    من از لحاظ عاطفی و احساسی و عشق به همسر با صیغه موقت نمیتونم کنار بیام حتی بعد از مرگ همسر یجورایی اون زیبایی حس عشق به یه نفر رو داره نقض میکنه
    اما از لحاظ جنسی چرا دروغ بگم به شدت تنوع طلبم
    ینی باور کن با هر دختری رابطه داشته باشم سیر نمیشم
    البته من تابحال با هیچ دختری رابطه نداشتم حتی رابطه عاطفی و کلامی
    ولی پیش خودم که تحلیل میکنم مثلا اگر فردا ازدواج کردم زنم بعد یک ماه برام تکراری میشه و دیگه علاقه ای به رابطه جنسی ندارم ولی وقتی دستم ازاد باشه میتونم در طول زندگی لذت جنسی ببرم
    اما از جهتی نه من و نه خانوادم اعتقادی به صیغه موقت نداریم و اونو زشت و سبک بازی میدونیم
    پس به همین خاطر من دوس دارم زنم زیباترین حالت ممکن رو داشته باشه که بعدا هیچ وقت حسرت زنهای دیگه رو نخورم
    بخاطر همینه تو تاپیکا به زیبایی زن خیلی تاکید دارم
    تاپیک جالبی بود
    صرفاً جهت اطلاع تکرار میکنم .
    صیغه برای مرد همسر دار که زنش سالمه و هست جایز نیست .
    حتی برای مجردی که میتونه ازدواج کنه هم جایز نیست .
    حتی اگر ازدواج دائم را عقب بیندازد و بهش لطمه ای وارد کند بازم جایز نیست . ( توقعات را پایین بیاره ازدواج کنه )

( تکرار کردم تا بگم برای تنوع هم اگر یکی دلش بخواد درست نیست )

باور ندارین از دفتر مراجع تقلیدتون سوال کنید .

صیغه فقط برای اینای که راحت میرن زنا میکنن و سالی با چندین نفر رابطه جنسی دارن و به هیچ وجه نمیتونن خوداری کنن خوبه . باید قبول کنیم در این زمینه چه دختر و چه پسر وجود داره .
    تازه برای اونا هم در حد حکم دارو تا زمانی که بتونن این شهوت را کنترل کنن و ازدواج کنن ، اینجوری از فساد ها جلوگیری میشه حتی از انتقال بیماری های جنسی ، رابطه ها تکلیف داره ، مهر معلوم داره ، عده معلوم داره و...
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

7. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    دوستان من نه توصیه می کنم و نه ترویج صیغه را. ولی اینکه تا یک نفر صیغه کند واویلا طرف رفته صیغه کرده
    بعد یارو میگویند رابطه نامشروع داشته خوب در اروپا عادیه ما عقب افتاده هستیم این چیزها برایمان عجیب هست خارجیها به خاطر همین که تعصبات و امل بازی کنار گذاشتند پیشرفت کردند
    صیغه کردن = تعرض به حقوق زنان
    زنا کردن = پیشرفت ذهن و تمدن و رها شدن از عقب ماندگی و دگم اندیشی
    خدایش ما چرا اینجوری فکر می کنیم؟
    منورالفکرها بیاند جواب من را بدهند
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

8. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    منم نگفتم لذت بخشه ، برای ساره هم نبود .
    پس شما میگین طلاق بگیرن بهتره ؟ ( من که طلاق رو بهتر نمیدونم چون امکان داره زن توانای زندگی تنها نداشته باشه ، یا شاید اصلاً زندگیش بدتر بشه ، پس تحمل بد بهتره )

اینکه زن و شوهری حاضر بشن لقاح مصنوعی بکنن مگه الان نیست ؟ خیلی از زن و شوهر ها انجام میدن .
    با اینکه لقاع خارجی احکام خاص خودش را داره و نظر همه مراجع یکی نیست ، از نظر ارث هم نظر همه یکسان گفتن بچه ارث نمیبره . ( بهتره از بحث اصلی خارج نشیم )

میگم که تو اسلام انخاب ها زیاده ، بسته نیست ، زن و شوهر خودشون باید تصمیم بگیرن فاکتور کلی نمیشه صادر کرد .

به طور مثال اگر خودم تو زندگی دچار چنین مشکلی بشم ، نه همسر دوم میگیرم ، نه لقاح ، نه طلاق ، میرم چنتا بچه به فرزندی قبول میکنم .
    اما خب قرار نیست بگیم این برای همه خوبه همه باید اینکار رو بکنن .
    درست میگی هر کی انتخاب خودشو میکنه.
    منم باشم به نظرم مردی ک انقد بچه براش مهمه رو نمیشه روش حساب کرد.
    زن و شوهر فقط خودشون برا هم میمونن. بچه اخرش میره پی زندگیش
    از طرفیم طلاق بیشتر از طرف اجتماع و مردم به زن ضربه میزنه. زن هر چی قوی تر و مستقل تر باشه کمتر موقعیتش به خاطر حرف مردم خراب میشه. اون اولم گفتم. زن بعد ازدواج اگه موقعیت اجتماعی و مالیشو حفظ کنه کمتر از این لحاظ تهدید میشه. به هر حال هر چیم مردا با مرام و فهمیده باشند بازم یه سری هستند که از موقعیتشون و ضعف اجتماعی زن سواستفاده میکنن ک زندگی خودشونو بسازن و به زن لطمه بزنن. صیغه امتیازیه که حالا یا شرعا یا عرفا به مردا داده شده. زن هر چی اگاه تر باشه به حق و حقوقش و هر چی از نظر اجتماعی قوی تر باشه کمتر احتمالش هست که تن به این خواسته شوهرش بده یا لطمه بخوره

9. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

درست میگی هر کی انتخاب خودشو میکنه.
    منم باشم به نظرم مردی ک انقد بچه براش مهمه رو نمیشه روش حساب کرد.
    زن و شوهر فقط خودشون برا هم میمونن. بچه اخرش میره پی زندگیش
    از طرفیم طلاق بیشتر از طرف اجتماع و مردم به زن ضربه میزنه. زن هر چی قوی تر و مستقل تر باشه کمتر لطمه میخوره. اون اولم گفتم. زن بعد ازدواج اگه موقعیت اجتماعی و مالیشو حفظ کنه کمتر از این لحاظ تهدید میشه. به هر حال هر چیم مردا با مرام و فهمیده باشند بازم یه سری هستند که از موقعیتشون و ضعف اجتماعی زن سواستفاده میکنن ک زندگی خودشونو بسازن و به زن لطمه بزنن. صیغه امتیازیه که حالا یا شرعا یا عرفا به مردا داده شده. زن هر چی اگاه تر باشه به حق و حقوقش و هر چی از نظر اجتماعی قوی تر باشه کمتر احتمالش هست که تن به این خواسته شوهرش بده یا لطمه بخوره
    آفرین، منظور ما هم از اول همین بود راه حل تو اسلام بازه قوانین خشک نیست ، مثل خیلی از مسائل .
    اینکه بعضی رضایت میدن همسرشون زن بگیره ، بعضی نمیدن .
    بعضی ها به طلاق راضی میشن و بعضی نمیشن
    راه حل زیاده ، انتخاب بستگی به طرفین داره .
    اما برای حتی بچه دار شدن هم منظور من ازدواج دائم بود ، نه موقت ، چون داستان حضرت ابراهیم رو مثال زدم .

ولی اگر قوانینی مثل ازدواج دائم و موقت نباشه ، در حق زن خیلی ظلم میشه و کلی از حقوقش ضایع ، میخواد از هر فرهنگ و جامعه ای باشه .

در کل زندگی زناشوی موفق زندگی که بر پایه اخلاق استواره اونم از طرف هردو ، نه حق و حقوق ، اما این بدین معنی نیست که حقوق را نادیده گرفت .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

10. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من نه توصیه می کنم و نه ترویج صیغه را. ولی اینکه تا یک نفر صیغه کند واویلا طرف رفته صیغه کرده
    بعد یارو میگویند رابطه نامشروع داشته خوب در اروپا عادیه ما عقب افتاده هستیم این چیزها برایمان عجیب هست خارجیها به خاطر همین که تعصبات و امل بازی کنار گذاشتند پیشرفت کردند
    منورالفکر ها دیگه از کجا اومد
    صیغه وجه خوبی نداره چون معمولا مرد زن دار میره صیغه میکنه یا اونی که قصد ازدواج نداره. اتفاقا شهوت پرستی تو هر شکلیش قشنگ نیست. این که یه مرد با افتخار بگه صیغه کردم حلالمه اما نگه دل خانوممو شکستم یا دنبال عیاشی و تنوعم حال ب هم زنه. اونی ک رابطه داره معمولا ب کارش افتخار نمیکنه ولی اونی ک صیغه میکنه به حساب اینکه اسم خدا پشت کارشه هیچ شرمی نداره.
    تازه صیغه جا داره شرایط داره. خیلی وقتا اصلا اون صیغه درست نیست. مردی ک زنش ناراضیه صیغه نداره. حتی اگه فقط قلبا راضی نباشه. ما نمیگیم صیغه نکنید برید روابط ازاد داشته باشید میگیم قبح قضیه رو نریزید. اقلا اگرم میرید دنبال شهوتتون یا وسط زندگی با بی مرامی تموم به بهونه پیدا میکنید ک زن بگیرید مثلا بچه، ب کارتون افتخار نکنید.
    اصلا کارتون شرعی و قانونیم ک باشه خراب کردن زندگیتون و شکستن دل یه زن انسانی نیست.

12. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام
    ما معلم داشتیم میگفت با هرکس میخواین رابطه داشته باشین اما تدابیر بهداشتی را رعایت کنید . ( خیلی راحت اصلاً هم توصیه به خوداری نمیکرد که چه مشکلاتی میتونه داشته باشه )
    خیلی از روانشناس های ما هم که رفتن خارج مردک گرفتن الان اینجوری دارن حرف میزنن ، حتی به زن و شوهر برای درمان پیشنهاد دیدن فیلم پورن هم میدن و...
    آخه اینجوری تمایل نسبت به همسر زیاد میشه یا اون فیلم ها ؟
    یا فیلمش بود یکی از روانشناس های داخلی بود خیلی شاکی بود ، میگفت مشاوره داره به زنه میگه ، ناراحتی نداره ، شوهرت دوست دختر داره ، تو هم برا خودت دوست پسر پیدا کن .

اگه میخواین در این رابطه به صورت مستند ببینید وضیعیت کشور چقدر وخیمه ، توصیه میکنم " مستند پشت صحنه " که به مسائل جنسی ایران میپردازه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

14. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

منورالفکر ها دیگه از کجا اومد
    صیغه وجه خوبی نداره چون معمولا مرد زن دار میره صیغه میکنه یا اونی که قصد ازدواج نداره. اتفاقا شهوت پرستی تو هر شکلیش قشنگ نیست. این که یه مرد با افتخار بگه صیغه کردم حلالمه اما نگه دل خانوممو شکستم یا دنبال عیاشی و تنوعم حال ب هم زنه. اونی ک رابطه داره معمولا ب کارش افتخار نمیکنه ولی اونی ک صیغه میکنه به حساب اینکه اسم خدا پشت کارشه هیچ شرمی نداره.
    تازه صیغه جا داره شرایط داره. خیلی وقتا اصلا اون صیغه درست نیست. مردی ک زنش ناراضیه صیغه نداره. حتی اگه فقط قلبا راضی نباشه. ما نمیگیم صیغه نکنید برید روابط ازاد داشته باشید میگیم قبح قضیه رو نریزید. اقلا اگرم میرید دنبال شهوتتون یا وسط زندگی با بی مرامی تموم به بهونه پیدا میکنید ک زن بگیرید مثلا بچه، ب کارتون افتخار نکنید.
    اصلا کارتون شرعی و قانونیم ک باشه خراب کردن زندگیتون و شکستن دل یه زن انسانی نیست.
    سلام
    منم هم نظر شما هستم و کسی که دنبال شهوت میرود اصلا به مسایل انسانی نگاه نمی کند ولی نمیشود واقعیت جامعه انکار کرد بعضیها این چنین رفتارهایی دارند در جامعه ما متاسفانه خیلی از چیزها پنهانی صورت میگیرد چون پنهان هست می توان انکار کرد وقتی شفافیت در جامعه وجود داشته باشد اینجور مسائل کمتر میشود و حق مورد تجاوز کمتر پایمال میشود بله صیغه کردن قبیح است ولی نباید قبیحتر از رابطه نامشروع شود. حرف اصلی من اینست.
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

15. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    این چیزی که تو جامعه الان به اسم صیغه هست از نظر من با فساد هیچ فرقی نداره.خیلی مسخره هست که دو طرف اینجوری خودشونو گول بزنن که به جای اینکه مستقیم رابطه برقرار کنن اول برای اینکه پوشش شرعی رو کارشون بزارن یه ورد عربی بخونن بعد رابطه برقرار کنن .
    من حتی چند بار توی فضای مجازی چشمم افتاد به دخترایی که ساعتی صیغه میشن و پول میگیرن به نظرتون این با فساد تفاوتی داره؟
    شهوت هم مخصوص هر دو جنس هست و کنترلش برای هر دو سخته و اینجور نیست که بگی چون اقایون شهوت بیشتری دارن پس مجوز گرفتن صیغه دارن نه اصلا در اینصورت دختری هم که شهوتش زیاده با این تفاسیر باید این حق رو داشته باشه.
    باور کردن همه ی این قوانین ناعادلانه بدون اینکه راجبش تحقیق کنیم همش باعث شده بین دو جنس و به نفع جنس مرد تبعیض بوجود بیاد .
    شما حتی اگر در مورد چندهمسری تو دوران قدیم تحقیق کنید میبینید همش یه عالمه دلیل و شرایطی داشته که الان اصلا نمیشه اون شرایط رو اجرا کرد پس این حکم غیرقابل قبوله.

17. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط easypeasy نمایش پست ها
    درود
    تقریبا همه ی نظرات رو خوندم
    چند نفری گفتن که امامان و پیامبران زن های بی سرپرست که شوهرشون مرده بود رو صیغه میکردن
    چن نفر هم در جواب گفتن که خوب برای حمایت از زن های بی سرپرست لازم نیست که حتما زن صیغه بشه ! مثلا برای کمک مالی برای خورد و خوراک برای ... لازم به صیغه و رابطه نیست همینجوریم میشه حمایت کرد
    این سوال و جواب برای من هم جالب بود ممنون میشم منطقی جواب بدید !
    سلام

ببنید پیامبر صیغه نمیکردن ، پیامبر ازدواج هاشون اکثراً دائم بوده ، پیامبر محدودیت تعداد همسری مثل بقیه نداره .

اینم که گفتیم بعضی از ازدواج موقت های امامان برای حمایت از خودشون بوده درسته ، اون زمان وقتی همسراشون در جنگ شهید میشدن مثل الان بنیاد شهید ، کمیته امداد و... وجود نداشت که از اینا حمایت کنه ، خوراک و پوشاک و... رو باید کی تامین میکرد .
    نه تنها حمایت مالی بلکه ، حتی بعضی ازدواج های دائم امامان هم برای حمایت جانی اونا بوده ، روایاتش هم هست .
    خیلی از حرف های هم که در مورد صیغه به امامان ربط داده دروغ و تهمته .
    بعدش هم تو جامعه عرب مشکل زیادی زن بود ، نسبت به چهار به یک علتش کشتار مردا تو جنگا ، زنده به گور کردن دخترا و... بود ، برای همین چند همسری یکجور وظیفه هم تو اون جامعه حساب میشد ، وقتی خود پیامبران و امامان عمل نکنن آیا مردم میپذیرن ؟ نمیگن اگر چهار همسری برای جامعه الان خوبه چرا خودتان همسری اختیار نمیکنید ؟
    حتی خیلی از همسر های پیامبر را همینجور به جبر بهش تحمیل کردن ، همسر پیامبر که فوت شد زنان خودشان پاشنه در رو کنده بودن ، همسر پیامبر شدن کم مقامی نبود ، مادر مسلمین شدن هم جایگاه معنوی داره هم اجتماعی ....

آیا الان تو جامعه ما رهبر ما بشتر از یک همسر داره ؟ آیا مراجع ما چنتا همسر دارن ؟ صیغه میکنن ؟ نه چون مشکلات اون جامعه الان نیست کمیته امداد هست برای حمایت ، بنیاد شهید هست و...
    اما خب برای یکسری افراد خاص چند همسری هنوزم میتونه خوب باشه ، مثلاً زن مردی حادثه ای براش پیش میاد و تا ابد زمینگیر میشه نه میتونه نیاز های همسر را برآورده کنه نه خودش ، پس بهتره بجای دور انداختن زن یک همسر دیگه اختیار کنه ، که اونم بستگی به فرد داره انجام بده یا نه ، یا مورد های خاص دیگه ...

ازدواج موقت هم زمان پیامبر بوده ، زمان جنگ وقتی افرادی به جنگ میرفتن چندین سال طول میکشید تا برگردن ، بعد چون توانای کنترل خودشون رو نداشتن و امکان به گناه رفتن حتمی بود ، پیامبر بهشون اجازه میداد ازدواج موقت کنن ، وقتی برمیگشتن پیش همسر چنین چیزی ممنوع بود .
    الان هم اگر واقع بینانه نگاه کنیم ، خیلی از پسر و دخترای ما نمیتونن شهوتشون رو کنترل کنن ، خوداری اصلاً به هیچ وجه تو کتشون نمیره راحت زنا میکنن هفته ای با یکی ، خب ازدواج موقت برای اینا خیلی خوبه ، هم باعث میشه گناه نکنن هم از بیماری و روابط با چندین نفر دور هستن ، هم اینجا زن حقوق داره و تکلیف رابطه مشخصه ، مدتش تمام بشه زن باید عده نگه داره ، یعنی تا چند ماه نمیتونه دوباره با کسی ازدواج داشته باشه ( همین قانون خودش میگه اونای که ساعتی صیغه یکنفر هستن کارشون شرعی نیست ) ، بچه ای هم بدنیا بیاد حرام زاده نیست .

فلسه ازدواج موقت شاخ و دم نداره ، مثل ازدواج دائمه اما مدت معلومه ، توی دائم مدت را مرگ تمام میکنه ، تو این یکی نه قبل مرگ .
    ازدواج مثل بستن یک قرار داد ، مثل خرید ملک یا خونه ، این یعنی دنیا بی درو پیکر نیست حساب و کتاب داره ، نمیشه حق زن رو ضایع کرد و جواب نداد ، الان آدم یک کیلو گوجه فرهنگی میخره بهش فاکتو میدن .
    کلماتی که برای ازدواج به زبان میاریم ورد یا جادو نیست ، لازم هم نیست حتماً عربی باشه ! ، گفتن این کلمات یعنی تعهد و با اجازه خدا ازدواج کردن ، و رضایت اون رو شرط قرار دادن ، یعنی همسر امانت خداست .
    مسلمان ها قبل نماز بخونن اگر نیت نکنن ارزشی نداره ، قبل اینکه وضو بگیرن نیت میکنن ، قبل غسل کردن نیت میکنن ، این یعنی هر کاری که ما انجام میدم باید در راه خدا انجام بشه وگرنه ارزشی نداره .
    همان کلمات عربی قرآن برای ما شراب ، دروغ ، ربا ، زنا ، لواط ، دزدی و... را حرام کرده ، ما این کارا انجام نمیدیم چون برامون ضرر داره ، انجام نمیدیم به خاطر رضایی خدا .
    اگر یکی هر کاری بکنه اما در راه خدا نباشه ارزشی نداره . آدم بره حموم صد بار لیف بکشه غسل حساب نمیشه، تا نیت نکنه اعمال غسل بجا نیاره بهش نمیگن غسل.
    ازدواج هم همچنین اون کلمات پشتش فلسفه معنوی ، حقوقی و... هست ، پشتش تعهد هست .
    حالا یکی مسلمان نیست و فقط کار های که براش منفت داشته باشه انجام میده ، و اگر ضرر باشه انجام نمیده ، دیگه جای بحث باهاش نیست .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

19. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    تشکر شده 53 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام،
    یکی از فرق‌های مرد و زن اینه که برای مثال یک مرد می‌تونه همزمان از چند زن صاحب چند فرزند شه، اما یک زن نمی‌تونه برای چند مرد همزمان بچه بیاره. یا مثلا اگه مردی دو تا زن داشته باشه، می‌تونه جداگانه با هر کدوم برای فرزند دار شدن توافق کنه. اما اگه زنی فرض کنیم دو تا شوهر داشته باشه، اون موقع باید سه نفری توافق کنن که اول زن برای که بچه بیاره. یا شاید یک شوهر بچه بخواد ولی شوهر دیگه راضی به بارداری زنش نیست.
    فرقهای دیگه هم هست، مثلا دخترا زودتر بالغ میشن و از یه سنی به بعد یائسه میشن. اما مردها تا شاید 70 – 80 سالگی هم قدرت باروری داشته باشن.
    راجع به صیغه، به همین سادگی نیست. مثلا یکی می‌خواد صیغه کنه، خوب چه جوری می‌تونه صیغه کنه؟ دختری که ازدواج نکرده که باید پدرش راضی باشه. پس می‌مونه زنهای مطلقه. حالا آیا هر زن مطلقه‌ای حاضر به صیغه شدن هست؟ پس می‌بینید که تعداد صیغه خیلی کم هست. بعد اگر یک زنی صیغه یک مرد باشه پس از اتمام صیغه باید نزدیک 2 تا 3 ماه عده نگهداره و نمی‌تونه امروز صیغه یکی باشه و فردا صیغه یه نفر دیگه. پس تعداد خیلی کم میشه. یعنی فقط تعداد محدودی از مردها می‌تونن صیغه کنن.

21. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    این چیزی که تو جامعه الان به اسم صیغه هست از نظر من با فساد هیچ فرقی نداره.خیلی مسخره هست که دو طرف اینجوری خودشونو گول بزنن که به جای اینکه مستقیم رابطه برقرار کنن اول برای اینکه پوشش شرعی رو کارشون بزارن یه ورد عربی بخونن بعد رابطه برقرار کنن .
    من حتی چند بار توی فضای مجازی چشمم افتاد به دخترایی که ساعتی صیغه میشن و پول میگیرن به نظرتون این با فساد تفاوتی داره؟
    شهوت هم مخصوص هر دو جنس هست و کنترلش برای هر دو سخته و اینجور نیست که بگی چون اقایون شهوت بیشتری دارن پس مجوز گرفتن صیغه دارن نه اصلا در اینصورت دختری هم که شهوتش زیاده با این تفاسیر باید این حق رو داشته باشه.
    باور کردن همه ی این قوانین ناعادلانه بدون اینکه راجبش تحقیق کنیم همش باعث شده بین دو جنس و به نفع جنس مرد تبعیض بوجود بیاد .
    شما حتی اگر در مورد چندهمسری تو دوران قدیم تحقیق کنید میبینید همش یه عالمه دلیل و شرایطی داشته که الان اصلا نمیشه اون شرایط رو اجرا کرد پس این حکم غیرقابل قبوله.
    سلام،
    راجع به خط اول نوشتتون
    هیچ زنی نمی‌تونه با صیغه برای خودش منبع درآمد درست کنه. چون از یک مرد تا مرد دیگه باید عده نگهداره. یعنی در سال فقط 4 تا 5 بار می‌تونه این کار رو بکنه.

22. کاربران زیر از askquest120 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

مردی ک زنش ناراضیه صیغه نداره.

اشتباه است

برای صیغه کردن به اجازه همسر دائم نیازی نیست
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

24. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

ببینید هر چقدر هم ک بگین باز هم این وسط حق خانوما ضایع میشه
    در همون عربستان ک میگین، مگه دختران رو زنده ب گور نمیکردن؟ پس تعداد دختران هم کم بوده
    پس این توجیه معقولانه ای نیست ک میگین چون نسبت زن ب مرد زیاد بوده هر مرد میرفت 4 تا زن میگرفته
    بعدش هم گفتم ک ب جای اختیار کردن خانومایی ک همسراشون تو جنگ یا هرچیز دیگه مرده بودن میتونستن حامی مالی اونها باشن ب عنوان مثال مگه الان نداریم کودکان بی سرپرستی رو ک افراد تحت پوشش قرار میدن ، آیا همه ی اون افراد آمدن این بچه ها رو بردن منزلشون؟
    خیر ، فقط ب عنوان حامی مالی اونا رو هدایت کردن
    بعدش هم آقا سعید فرمودن همسر دوم خیلی بهتر از رابطه مخفیانه است
    از دیدگاه من رابطه مخفیانه شاید گاهی بهتر باشه حداقل اینطوری اون خانم بیچاره چشمش نمیبینه ک بهش خیانت شده و خودش رو بعنوان یه مهره ی سوخته نمیبینه حداقل دلش خوشه ک ب خودش میرسه و این ذهنیت رو داره ک تنها معشوقه ی همسرش هست و شوهرش هنوزم دوسش داره
    جالب میشد اگه یه روز جای مردان با زنان عوض میشد و هر زن با 4 مرد ازدواج میکرد اونوقت چهره و غیرت مردان دیدن داشت
    همینطور ک الان در جامعه ی ما طبق الگوی برجای مانده از پیامبران عرف شده هر مرد میتونه 4 زن داشته باشه و اصلا احساس اون زن بیچاه ک این بلا سرش میاد مهم نیست
    برخی از دوستان هم آمدن توجبحات بی ارتباط رو ارائه کردن ک چون زن زودتر به سن تکلیف میرسه! و اینکه نمیتونه با دوتا مرد همزمان ازدواج کنه چون نمیدونه از کدوم بچه دار بشه! و.... رو ارائه دادن واقعا ارتباط این توجیه رو با موضوع تاپیک نفهمیدم
    امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

25. کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

کاش اینقدر اسلام را گلچین نمیکردیم

27. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

سلام

ببنید پیامبر صیغه نمیکردن ، پیامبر ازدواج هاشون اکثراً دائم بوده ، پیامبر محدودیت تعداد همسری مثل بقیه نداره .

اینم که گفتیم بعضی از ازدواج موقت های امامان برای حمایت از خودشون بوده درسته ، اون زمان وقتی همسراشون در جنگ شهید میشدن مثل الان بنیاد شهید ، کمیته امداد و... وجود نداشت که از اینا حمایت کنه ، خوراک و پوشاک و... رو باید کی تامین میکرد .
    نه تنها حمایت مالی بلکه ، حتی بعضی ازدواج های دائم امامان هم برای حمایت جانی اونا بوده ، روایاتش هم هست .
    خیلی از حرف های هم که در مورد صیغه به امامان ربط داده دروغ و تهمته .
    بعدش هم تو جامعه عرب مشکل زیادی زن بود ، نسبت به چهار به یک علتش کشتار مردا تو جنگا ، زنده به گور کردن دخترا و... بود ، برای همین چند همسری یکجور وظیفه هم تو اون جامعه حساب میشد ، وقتی خود پیامبران و امامان عمل نکنن آیا مردم میپذیرن ؟ نمیگن اگر چهار همسری برای جامعه الان خوبه چرا خودتان همسری اختیار نمیکنید ؟
    حتی خیلی از همسر های پیامبر را همینجور به جبر بهش تحمیل کردن ، همسر پیامبر که فوت شد زنان خودشان پاشنه در رو کنده بودن ، همسر پیامبر شدن کم مقامی نبود ، مادر مسلمین شدن هم جایگاه معنوی داره هم اجتماعی ....

آیا الان تو جامعه ما رهبر ما بشتر از یک همسر داره ؟ آیا مراجع ما چنتا همسر دارن ؟ صیغه میکنن ؟ نه چون مشکلات اون جامعه الان نیست کمیته امداد هست برای حمایت ، بنیاد شهید هست و...
    اما خب برای یکسری افراد خاص چند همسری هنوزم میتونه خوب باشه ، مثلاً زن مردی حادثه ای براش پیش میاد و تا ابد زمینگیر میشه نه میتونه نیاز های همسر را برآورده کنه نه خودش ، پس بهتره بجای دور انداختن زن یک همسر دیگه اختیار کنه ، که اونم بستگی به فرد داره انجام بده یا نه ، یا مورد های خاص دیگه ...

ازدواج موقت هم زمان پیامبر بوده ، زمان جنگ وقتی افرادی به جنگ میرفتن چندین سال طول میکشید تا برگردن ، بعد چون توانای کنترل خودشون رو نداشتن و امکان به گناه رفتن حتمی بود ، پیامبر بهشون اجازه میداد ازدواج موقت کنن ، وقتی برمیگشتن پیش همسر چنین چیزی ممنوع بود .
    الان هم اگر واقع بینانه نگاه کنیم ، خیلی از پسر و دخترای ما نمیتونن شهوتشون رو کنترل کنن ، خوداری اصلاً به هیچ وجه تو کتشون نمیره راحت زنا میکنن هفته ای با یکی ، خب ازدواج موقت برای اینا خیلی خوبه ، هم باعث میشه گناه نکنن هم از بیماری و روابط با چندین نفر دور هستن ، هم اینجا زن حقوق داره و تکلیف رابطه مشخصه ، مدتش تمام بشه زن باید عده نگه داره ، یعنی تا چند ماه نمیتونه دوباره با کسی ازدواج داشته باشه ( همین قانون خودش میگه اونای که ساعتی صیغه یکنفر هستن کارشون شرعی نیست ) ، بچه ای هم بدنیا بیاد حرام زاده نیست .

فلسه ازدواج موقت شاخ و دم نداره ، مثل ازدواج دائمه اما مدت معلومه ، توی دائم مدت را مرگ تمام میکنه ، تو این یکی نه قبل مرگ .
    ازدواج مثل بستن یک قرار داد ، مثل خرید ملک یا خونه ، این یعنی دنیا بی درو پیکر نیست حساب و کتاب داره ، نمیشه حق زن رو ضایع کرد و جواب نداد ، الان آدم یک کیلو گوجه فرهنگی میخره بهش فاکتو میدن .
    کلماتی که برای ازدواج به زبان میاریم ورد یا جادو نیست ، لازم هم نیست حتماً عربی باشه ! ، گفتن این کلمات یعنی تعهد و با اجازه خدا ازدواج کردن ، و رضایت اون رو شرط قرار دادن ، یعنی همسر امانت خداست .
    مسلمان ها قبل نماز بخونن اگر نیت نکنن ارزشی نداره ، قبل اینکه وضو بگیرن نیت میکنن ، قبل غسل کردن نیت میکنن ، این یعنی هر کاری که ما انجام میدم باید در راه خدا انجام بشه وگرنه ارزشی نداره .
    همان کلمات عربی قرآن برای ما شراب ، دروغ ، ربا ، زنا ، لواط ، دزدی و... را حرام کرده ، ما این کارا انجام نمیدیم چون برامون ضرر داره ، انجام نمیدیم به خاطر رضایی خدا .
    اگر یکی هر کاری بکنه اما در راه خدا نباشه ارزشی نداره . آدم بره حموم صد بار لیف بکشه غسل حساب نمیشه، تا نیت نکنه اعمال غسل بجا نیاره بهش نمیگن غسل.
    ازدواج هم همچنین اون کلمات پشتش فلسفه معنوی ، حقوقی و... هست ، پشتش تعهد هست .
    حالا یکی مسلمان نیست و فقط کار های که براش منفت داشته باشه انجام میده ، و اگر ضرر باشه انجام نمیده ، دیگه جای بحث باهاش نیست .
    ر چیزی ک در متن شما خواندم واقعا این طرف حرص میخوردم بدتر ، این از اینکه میگین چون اون زمان بنیاد شهید و کمیته امام و... اینا نبوده زن مردم رو میگرفتن زیر پوشش خودشون با اختیار کردن اونها و این هم از اینکه چون مردان ب جنگ میرفتن و توانایی کنترل نداشتن همونجا زن صیغه میکردن ک از شدت شهوت نترکن
    اصلا زمان جنگ نباید ب مسائل جنسی توجه بشه و. همه ی توجه و تفکر باید روی پیروزی در جنگ میبود الان داعشی ها هم میجنگن هم ب فکر شهوت و جهاد نکاح و... هستن
    واقعا نمیدونم این مطالب رو از کجا میارین!
    لابد در 8 سال دفاع مقدس ک بعضی از جنگاوران کلا منزل نمیرفتن بخاطر فشار جنگ تحمیلی اون بندگان خدا هم زن صیغه میکردن!!

ه
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

28. 2 کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    کاش اینقدر اسلام را گلچین نمیکردیم
    ن هم دوست دارم اسلام گلچین نشه چون خودم آدم بی دینی نیستم ولی این اختیار 4 همسری به نظرم خیلی اشتباهه
    م
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

30. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

خیر. تشبیهتان نادرست است چون صیغه یک قرداد است و برای دو طرف حق و حقوق تعیین می شود با رابطه نامشروع که در آن هیچ حقی قابل اثبات نیست خیلی فرق دارد در رابطه نامشروع به جزء نابودی و بی آبرویی برای دختر چیز دیگری ندارد
    همه ما میدانم تزریق مورفین برای ما مضر است ولی چرا پزشکان اقدام به تزریق می کنند چون مجبورند پس ما باید در مواردی هست که فرد شرایط عقد دائم را ندارد بالاخره برای اینکه دوستی و آشنایی جنبه قانونی داشته باشد و خدایی نکرده موجب رابطه پنهانی شود و اثرات و ضربه مهلکی به دو طرف بخورد بهتر هست صیغه عقد موقت جاری شود
    درود
    یعنی حضرت عالی میفرمایید هر رابطه ایی که برایش حق و حقوق تعیین گردد مناسب است؟
    اوکی , مثلا به زن یک پولی میدهیم بعد هم رابطه برقرار میکنیم بعد هم میبریمش دکتر تا مشکلی پیش نیاید حل است؟
    برای نمونه الان در کشورهای خارجی یک ارگان هایی هست میروید زن سفارش میدهید یک سری قوانین امضا میکنید کارتان را میکنید میاید, خب مشکل چیست؟
    اصلا منظورتان از نظر رابطه پنهانی چیست؟ یعنی مثلا عیان به زنش بگوید دارم میورم صیغه میکنم الان قباحتش رفت؟!
    بعد هم چرا این حق برای بانوان نیست که چند همسر بگیرند؟

31. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    درود
    احتملا منظورتان من بوده ام
    خدمت تاریک الفکرها بگویم من با صیغه مشکلی ندارم , من با صیغه ایی مشکل دارم که طرف زن دارد ازدواج کرده! با صیغه ای مشکل دارم که دست مردها را باز گذاشته ولی دست زنها را بسته!
    صیغه کردن از آنجا بد است که برای مردها لذت بی چون چرا آورده ولی برای زن ها خیر!
    مثالی میزنم : مردی زن دارد میتواند برود زن صیغه کند , اما زنی که شوهر دارد میتواند برود مرد صیغه کند؟! خیر...
    از این حیث است میگوییم تاریک الفکرها و به قول خودتان دگم اندیشان و عقب ماندگان...
    رابطه آزاد هیچ چفت بستی ندارد , هیچ وابستگی نمیاورد , خیلی هم راحت است محدودیت هم ندارد.
    علت پیشرفت کشورهای غربی هم دقیقا همین است , کسی که دنبال هرزه بازیست آزاد است برود هرزگی کند , کسی هم که میخواهد مثل آدم ازدواج بکند میرود ازدواج میکند , اما اینجا مرد نمیتواند و آزاد نیست مجبور است زن بگیرد و زارت و زورت صیغه بکند...
    اینطوری هم گند به بنیان خانواده میخورد (چون طرف در هرزگی آزاد نبوده و فقط زن را پوشش قرار داده برای ارضای تمایلات) اما در غرب چون رابطه آزاد است هرکس دنبال زندگی و زن و عاشقیست میرود دنبالش هرکس هم دنبال هرزگیست میرود دنبالش.
    اما اینجا دقیقا راست و دروغ قاطی شده و شما فکر میکنید پس صیغه خوب است!
    از این حیث است تاریک الفکرها هنوز یک چند صد سالی طول میکشد بتوانند تشخیص بدهند هرزگی چیست و پاکدامنی چیست , من صرف اینکه یک کلاه شرعی رویه رابطه باشد میگوییند این رابطه خوب است!

32. 3 کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ر چیزی ک در متن شما خواندم واقعا این طرف حرص میخوردم بدتر ، این از اینکه میگین چون اون زمان بنیاد شهید و کمیته امام و... اینا نبوده زن مردم رو میگرفتن زیر پوشش خودشون با اختیار کردن اونها و این هم از اینکه چون مردان ب جنگ میرفتن و توانایی کنترل نداشتن همونجا زن صیغه میکردن ک از شدت شهوت نترکن
    اصلا زمان جنگ نباید ب مسائل جنسی توجه بشه و. همه ی توجه و تفکر باید روی پیروزی در جنگ میبود الان داعشی ها هم میجنگن هم ب فکر شهوت و جهاد نکاح و... هستن
    واقعا نمیدونم این مطالب رو از کجا میارین!
    لابد در 8 سال دفاع مقدس ک بعضی از جنگاوران کلا منزل نمیرفتن بخاطر فشار جنگ تحمیلی اون بندگان خدا هم زن صیغه میکردن!!

ه
    تصوری که شما از جنگ های گذشته دارین چیست ؟ فکر میکنید با اسب از در خانه میرفتن بیرون شهر در بیابان دائم در حال جنگ بودن ؟ ( مثل هشت سال ما یا مدافع های حرم نبود که از آموزش سریع میدان جنگ...)
    وقتی از کشوری به کشور دیگری میرفتن حتی چندین سال طول میکشید تا برگردن با هواپیما یا ماشین که نمیرفتن ، در بین راه ها در شهر ها عبور میکردن ، برای هدف های استراتژیکی حتی ماه ها یکجا می موندن ، عین عشایر زندگی میکردن .
    بعدش هم من نگفتم هر کس که میفرت براش جایز بود که صیغه کنه ، اول خوداری بعد خوداری بعد بازم خودداری ... ، برای کسانی که داشتن به گناه می افتادن ، عرب جاهلی که زمانی مسلمان نبوده هر آزادی به خودش داده مریضه نمیتونه خودشو رو کنترل کنه ، مثل خیلی از پسر و دختر های ما که الان به خاطر شهوت کل دین را کنار گذاشتن ، چون واقعاً نمیتونن خودشون رو کنترل کنن ، محیطش خراب بوده یا حامی خوب نداشته ویا هر دلیلی اینجوری شده ، وگرنه اول همه چیز خوداریه ، صیغه به عنوان یک دارو است برای بیمار .
    یک سوال الان خیلی دختر و پسر تو جامعه ما راحت زنا میکن ، و هفته حتی با یکی رابطه دارن ، با خدا و دین هم دشمنی ندارن ، فقط نمیتونن خودشان رو کنترل کنن ، به خاطر شرایط یا هر دلایلی اینجوری شده و هستن ،بر فرض اینم که واقعاً ازدواج هم نمیتونن بکنن ، شما توصیه میکین از دین خارج بشن ؟

در همون عربستان ک میگین، مگه دختران رو زنده ب گور نمیکردن؟ پس تعداد دختران هم کم بوده
    وقتی میگن تو عربسان اون موقع نسبت زن به مرد 4 به 1 بوده ، یعنی زنان بیشتر بوده هر چهار تا یک مرد بوده .
    یکی از دلایل همین زنده به گور کردن ها زیادی زن بوده که تنظیم هم نمیشده . ( البته زنده به گور کردن دلایل دیگه ای هم داشت ، اما دلیل بزرگش همین زیادی بوده )
    دلیل دیگه ای هم که زن ها بیشتر میشدن جنگ های قومی قبیله ای الکی بوده ، وقتی میجنگیدن قومی را نابود میکردن زنان را که نمیکشتن .
    4 همسری به نظرم خیلی اشتباهه
    چهار همسری برای اون قوم ، فقط توی همون دوره زمانی خوب بوده ، نه الان .

اگر چند همسری الان خوب بود مراجع خودشان میگرفتن . ( فقط یکسری با شرایط خاص پیدا میشه که براشون بد نباشه ، شرایط خاص! )

بهتره مسائل را باهم قاطی نکنید ، یا اول برسی کنید چند همسری درسته یا غلط ، بعد مسئله ازدواج موقت را ببینید آیا درسته یا غلط .
    بعد هر کودوم را که خواستین رد کنید ، حتی اگر خواستین میتونید حتی مذهبتون رو عم عوض کنید .
    البته اینم بگم خودتان بهتره برین مطالعه کنید ، چون ما خلاصه وار تعریف میکنیم شاید بعضی چیزا را جا بیندازیم یا کم و زیاد بگیم ،
    هرچیزی هم که میشنوین اول برین ببینید آیا صحت داره یا نه ؟ مثلاً میگن امام صیغه میکرده برین تحقیق کنید ، شاید اصلاً اون امام زنی صیغه نکرده باشه ! و مطلب دورغ باشه .

اینجور بحث ها معمولاً یک عده میشن مخالف یک عده میشن موافق ، به نحوی دوقطبی میشه ، اطلاعاتی رد و بدل نمیشه ، کسی به حق توجه نمیکنه ، مثل تیم استقلال و پرسپولیس این میخواد اونو بکوبه اونم اینو ، البته تا الان دوستان چنین نکردن ، اما اکثر پست ها آخرش به چنین چیزی تبدیل میشه .

شما هم از همسرتون بپرسین ، کودوم امام کجا صیغه کرده ؟ با مردک حرف بزنه ، بعد برین تحقیق کنید درسته یا نه ، دلیل و علت رو جویا بشین ، الان خیلی از مطالب که مردم تو اینترنت میخونن یا برای هم تعریف میکنن همش شایعه است .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

34. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

باید قبول کنیم قانون چند همسری بد نیست.

برای مثال زنی که بچه دار نمیشه رو آیا باید طلاق داد و تردد کرد ؟
    یا اصلاً زنی اول جوانی مریضی یا حادثه پیش میاد نمیتونه نیاز جنسی همسرش را تا آخر عمر برطرف کنه ، آیا باید دور انداخته بشه ؟

حتی به نظر شخص بنده حتی اونی که سر شهوت چنتا همسر میگره شرف داره به اونی که در خفا میره زنا میکنه و با زن ها رابطه پنهان داره .

الان تو جامعه ای که نمیشه چند همسری داشت ، معشوقه به رسمیت شناخته شده ، بچه ای که ازش بدنیا میاد هیچ حقوقی نداره حتی خود اون زن . تو اون جامعه بیشتر به زن ظلم میشه تا اینکه یک زن هوو داشته باشه .

یا مثلاً برای جامعه که نسبت زن به مرد ، 4 به 1 است ، چهار همسری حکم دارو داره .
    مسئله اینه که تو این قضیه برابری وجود نداره
    گیرم اقا نتونست بچه دار بشه ایرادی نداره خانوم با یه مرد دیگه صیغه کنن واسه بچه ؟
    یا گیرم که اقا دچار سانحه بشه و نتونه نیاز جنسی همسرش براورده کنه ایا اقا رضایت میده خانوم
    نیاز جنسیشو با یه مرد دیگه که باهاش صیغه کرده براورده کنه ؟

این مسئله رو وقتی از جانب خانومها میگیم میبینی چقدر کریحه؟
    بنظر من واسه مردم کریحه

قرار نیست زنی دور انداخته بشه چقدر زشت بود این جملت مگه زن کالاعه که دور انداخته بشه ؟
    میتونه جدا بشه بایه مردبچه دارازدواج کنه..یا اگه اون مرد شرف داشته باشه
    میتونه به نوع دیگه ای بچه دار بشه
    زن گرفتن دوباره برای فقط بچه دار شدن واقعا کریح و زشته....

شما چقدر به زن به چشم کالا نگاه میکنی!!!!
    طرف زن قبلی نگه داره چون نیازهای دیگشو براورده میکنه زن جدیدرم بگیره واسه بچه در واقع اقا
    دستگاه جوجه کشی میارن که براشون جوجه بیاره
    متاسفم برای این افکار
    متنفرم ازین جور مردا

حکم دارو ؟ اینطور که شما گفتی هر مردی باید بره 4 تا زن بگیره!!!چه دارویه باصرفه ایه واسه مردا واقعا
    متاسفم واسه همچین افکاری که فقطو فقط پشتش هوسه نه چیز دیگه...

اتفاقا کسی که در خفا خیانت میکنه شرفش بیشتره چون تکلیفش معلومه خیانتکاره
    ولی کسی که به اسم قران 4 تا زن میگیره واقعا کریحترو گناهکارتره
    ویرایش توسط صابیر : 07-10-2017 در ساعت 02:49 PM
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

36. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    یعنی حضرت عالی میفرمایید هر رابطه ایی که برایش حق و حقوق تعیین گردد مناسب است؟
    اوکی , مثلا به زن یک پولی میدهیم بعد هم رابطه برقرار میکنیم بعد هم میبریمش دکتر تا مشکلی پیش نیاید حل است؟
    خیر. اول تعریف شما از صیغه غلط هست دوم من نگفتم صیغه کار خوبیست سوم من گفتم در شرایط اضطرار نه هر شرایطی. تنها منظور صیعه فقط بحث مادی آن نیست ضمنا در صورت فرزند دار شدن تکلیف فرزند مشخص می باشد. سوم در صیغه تعهد بیشتری نسبت به رابطه بدون قید و شرط هست

مثالی میزنم : مردی زن دارد میتواند برود زن صیغه کند , اما زنی که شوهر دارد میتواند برود مرد صیغه کند؟! خیر...
    از این حیث است میگوییم تاریک الفکرها و به قول خودتان دگم اندیشان و عقب ماندگان...
    رابطه آزاد هیچ چفت بستی ندارد , هیچ وابستگی نمیاورد , خیلی هم راحت است محدودیت هم ندارد.
    خیر هر کسی مجاز به این کار نیست مخصوصا مردی که متاهل هست ضمنا صیغه هم تعهداتی برای مرد درست می کند که فقط مالی نیست.

حرف اصلی من اینست که بیخودی صیغه را قبیحتر از روابط نامشروع نکنیم

علت پیشرفت کشورهای غربی هم دقیقا همین است , کسی که دنبال هرزه بازیست آزاد است برود هرزگی کند , کسی هم که میخواهد مثل آدم ازدواج بکند میرود ازدواج میکند , اما اینجا مرد نمیتواند و آزاد نیست مجبور است زن بگیرد
    چه کسی گفته مرد مجبورست زن بگیرد؟ چرا مطالب خلاف حقیقت می گویید؟
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

38. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    اول صیغه ساعتی یا روزی در کجای اسلام آمده است مگر عده زن سه ماه ده روز نیست پس اصل ماجرا که شما عنوان می کنید خلاف شرع هست و بله بیشتر کلاه شرعی سر خودشان میگذارند هرگز شرع چنین دستوری نداده است دوم هر سودی حرام نیست بیع های متفاوتی از جمله مضاربه و مزارعه و... در اسلام حلال هست حالا کسی بیاید تحت عنوان یکی از عقود شرعی معامله ربا گونه کند پس آن عقد شرعی زیر سوال میرود؟ خیر.
    آن کسی که مباح خدا را حرام میکند یعنی راه را بر دیگران می بندد تا بعضیها بدترین راه را انتخاب کنند آنها معصیت کارند همه حرف من اینست آنقدر صیغه را فبیح نکنید که اشخاص تن به زنا بدهند ولی به صیغه نه.
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

39. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اول صیغه ساعتی یا روزی در کجای اسلام آمده است مگر عده زن سه ماه ده روز نیست پس اصل ماجرا که شما عنوان می کنید خلاف شرع هست و بله بیشتر کلاه شرعی سر خودشان میگذارند هرگز شرع چنین دستوری نداده است دوم هر سودی حرام نیست بیع های متفاوتی از جمله مضاربه و مزارعه و... در اسلام حلال هست حالا کسی بیاید تحت عنوان یکی از عقود شرعی معامله ربا گونه کند پس آن عقد شرعی زیر سوال میرود؟ خیر.
    آن کسی که مباح خدا را حرام میکند یعنی راه را بر دیگران می بندد تا بعضیها بدترین راه را انتخاب کنند آنها معصیت کارند همه حرف من اینست آنقدر صیغه را فبیح نکنید که اشخاص تن به زنا بدهند ولی به صیغه نه.
    سلام
    اونا که صیغه ساعتی میکنن که خب قطعا فساد میکنن حالا بماند که من با چشم خودم دیدم یکی از عالمان دینی خودش مسئول این کار بود .
    من با نظر یکسری دوستان موافق بودم و جواب حرفاتون در صحبت هاشون هست.اگر صیغه برای مرد مجازه باید برای زن هم مجاز باشه.یعنی دقیقا به همون دلیل که مرد مجازه صیغه کنه زن هم مجاز باشه.اما اینطور نیست و همه چی یکطرفه هست!
    چیزی که به اسم صیغه دارن الان انجام میدن از نظر من هوسرانیه و اینکه خودشونو با دلایل مسخره مثل کمک مالی توجیه میکنن رو قبول ندارم.

40. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط صابیر نمایش پست ها
    گیرم اقا نتونست بچه دار بشه ایرادی نداره خانوم با یه مرد دیگه صیغه کنن واسه بچه ؟
    یا گیرم که اقا دچار سانحه بشه و نتونه نیاز جنسی همسرش براورده کنه ایا اقا رضایت میده خانوم
    نیاز جنسیشو با یه مرد دیگه که باهاش صیغه کرده براورده کنه ؟

این مسئله رو وقتی از جانب خانومها میگیم میبینی چقدر کریحه؟
    بنظر من واسه مردم کریحه

قرار نیست زنی دور انداخته بشه چقدر زشت بود این جملت مگه زن کالاعه که دور انداخته بشه ؟
    میتونه جدا بشه بایه مردبچه دارازدواج کنه..یا اگه اون مرد شرف داشته باشه
    میتونه به نوع دیگه ای بچه دار بشه
    زن گرفتن دوباره برای فقط بچه دار شدن واقعا کریح و زشته....

شما چقدر به زن به چشم کالا نگاه میکنی!!!!
    طرف زن قبلی نگه داره چون نیازهای دیگشو براورده میکنه زن جدیدرم بگیره واسه بچه در واقع اقا
    دستگاه جوجه کشی میارن که براشون جوجه بیاره
    متاسفم برای این افکار
    متنفرم ازین جور مردا

حکم دارو ؟ اینطور که شما گفتی هر مردی باید بره 4 تا زن بگیره!!!چه دارویه باصرفه ایه واسه مردا واقعا

اتفاقا کسی که در خفا خیانت میکنه شرفش بیشتره چون تکلیفش معلومه خیانتکاره
    ولی کسی که به اسم قران 4 تا زن میگیره واقعا کریحترو گناهکارتره
    در دیدگاه اسلام ، برابری زن و مرد عدالت نیست .
    برابری زن و مرد حتی یعنی ظلم به زن .
    زن و مرد با هم تفاوت دارن پس حقوق متاوتی دارن تا عدالت اجرا بشه .

آیا مرد هم مهریه میگیره ؟
    آیا به مرد هم نفقه تعلق میگره ؟
    مرد هم بچه بدنیا میاره که حق شیر بهش تعلق بگیره ؟
    آیا از نظر جنسی زن و مرد یکسان هستن ؟
    آیا افکار و دیدگاه های زن و مرد یکسان هستن ؟ کلی بینی و جزئی بینی وجود ندارد ؟
    آیا یک زن چند شوهر داشته باشه انسانی تره یا اینکه مرد ؟ ( اون وقت بچه های اون زنی که چند شوهر داشته حلال زاده است ؟ ، یا بچه های اون مردی که چند هسر داشته ؟ )

من به هیچ وجه تشوق به چند همسری نکردم ، حتی ازدواج موقت ، اما باید قبول کنیم این قوانین اسلام درسته ، و با فطرت انسانی در تضاد نیست .

حالا یکی دینش یه چیز دیگه اس نیازی نیست پذیره ، این قوانین برای مسلمان هاست .

چهار همسری فقط برای اون دوره زمان در عربستان ،فقط برای همون جامعه ای که زن ها چهار برابر مرد ها بودن ، بله حکم دارو داشت ، نه الان در هر جامعه ای . ( تازه اونم نگفته حتماً همه باید چند همسر داشته باشین ، برین آیه اش رو بخونید ، هم قبل هم بعد)

بهتر از اینه که یکسری زن تو جامعه تا آخر عمر مجرد بمانه ، یا ترد بشه ، یا اینکه کشته بشن .

چین تا چند وقت پیش قانون تک فرزندی داشت،
    خیلی از بچه ها دختر بودن ، بعد مردم سونوگرافی میکردن بچه جنسیت چیه ؟
    هر کودوم دختر بود سقط میکردن ، ( کاری که عرب های جاهلی انجام میدادن ، اما امروز به شیوه مدرن تر )
    بعد حالا دچار بیشتر شدن پسر ها شدن ، قانون گذاشتن سونوگرافی ممنوع ! قانون تک فرزندی هم برداشته شد .

باید قبول کنیم دین بهترین راه حل ها را داده ، اما احساسات اجازه نمیده بپذیریم .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

42. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

در دیدگاه اسلام ، برابری زن و مرد عدالت نیست .
    برابری زن و مرد حتی یعنی ظلم به زن .
    زن و مرد با هم تفاوت دارن پس حقوق متاوتی دارن تا عدالت اجرا بشه .

آیا مرد هم مهریه میگیره ؟
    آیا به مرد هم نفقه تعلق میگره ؟
    مرد هم بچه بدنیا میاره که حق شیر بهش تعلق بگیره ؟
    آیا از نظر جنسی زن و مرد یکسان هستن ؟
    آیا افکار و دیدگاه های زن و مرد یکسان هستن ؟ کلی بینی و جزئی بینی وجود ندارد ؟
    آیا یک زن چند شوهر داشته باشه انسانی تره یا اینکه مرد ؟ ( اون وقت بچه های اون زنی که چند شوهر داشته حلال زاده است ؟ ، یا بچه های اون مردی که چند هسر داشته ؟ )

من به هیچ وجه تشوق به چند همسری نکردم ، حتی ازدواج موقت ، اما باید قبول کنیم این قوانین اسلام درسته ، و با فطرت انسانی در تضاد نیست .

حالا یکی دینش یه چیز دیگه اس نیازی نیست پذیره ، این قوانین برای مسلمان هاست .

برادر من !!! من نگفتم زن و مرد دو انسان کاملا یجور هستن!!!!!!!!!!!چرا حرف تویه حرف میاری؟
    من گفتم در این مورد باااید برابری باشه باید
    اگر مردی زنش ناقص بشه برای اغنا نیازش میره زن میگیره زن هم باید شوهر کنه!!اخه این چه ربطی به این داره که میگی ایا مرد بچه بدنیا میاره
    عزیز میگم در این مورد که شما میگی زن ممکنه بچه دار نشه زن ممکنه ناقص بشه و در اینصورت مرد حق زن دوم داره
    میگم این اتفاقا برای مرد هم میوفته پس اگه واسه مرد مجازه برای زنم باید مجاز باشه
    حالا بعدش چقدر ارتباط بینشون کریح بشه دیگه توجیحی براش نیست اگه اون کریحه اینم کریحه
    چرا حرفهای بی ارتباط به صحبت من میزنی میزنی داداش...

من تا صبح هم بگم این ظلمه به زنها شما میگی چون دین گفته درسته
    که از نظر من نیست از لحاظ اخلاقی نیست

موفق باشی
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

44. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

برادر من !!! من نگفتم زن و مرد دو انسان کاملا یجور هستن!!!!!!!!!!!چرا حرف تویه حرف میاری؟
    من گفتم در این مورد باااید برابری باشه باید
    اگر مردی زنش ناقص بشه برای اغنا نیازش میره زن میگیره زن هم باید شوهر کنه!!اخه این چه ربطی به این داره که میگی ایا مرد بچه بدنیا میاره
    عزیز میگم در این مورد که شما میگی زن ممکنه بچه دار نشه زن ممکنه ناقص بشه و در اینصورت مرد حق زن دوم داره
    میگم این اتفاقا برای مرد هم میوفته پس اگه واسه مرد مجازه برای زنم باید مجاز باشه
    حالا بعدش چقدر ارتباط بینشون کریح بشه دیگه توجیحی براش نیست اگه اون کریحه اینم کریحه
    چرا حرفهای بی ارتباط به صحبت من میزنی میزنی داداش...

من تا صبح هم بگم این ظلمه به زنها شما میگی چون دین گفته درسته
    که از نظر من نیست از لحاظ اخلاقی نیست

موفق باشی
    بی ارتباط نیست ، شما میگی اگر مرد یک حقی داره باید به زن هم داده بشه ، و اگر زن هم یک حقی داره مرد هم داشته باشه .
    این میشه قانون برابری زن و مرد ، که طبق اسلام درست نیست ، نه تنها اسلام ، از دیدگاه اخلاق و انسانی هم برسی کنیم درست نیست .
    قانون برابری زن و مرد خودش یک ظلمه .

برای مرد مجازه چون طبیعت جنسی مرد چند همسری داشتن را میتونه داشته باشه ، اما زن نمیتونه همزان دو همسر داشته باشه . برای زن دو همسر داشتن میشه فساد .
    کمال مرد و زن در یک مسیر قرار نگرفته ، برای همین صفتی که برای مرد پسنیده است ممکنه برای زن عیب و ناپسند باشه و همچنین بلعکس ...
    زن و مرد هر دو انسان هستن ، اما باید قبول کنیم تفاوت طبیعت این دو جنس باعث میشه که مسیر کمال هر دو جنس کمی متفاوت باشه ، اما هدف و مقصد هر دو یکیه .
    مسئله فقط شرعی نیست ، اخلاقی و انسانی هم میشه برسی کرد .

تا جای که میتونستم واضح توضیح دادم ، دیگه هر کس خودش میدونه و دینش . ( کلی گفتم ، منظورم شما نیستین )
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

45. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

بی ارتباط نیست ، شما میگی اگر مرد یک حقی داره باید به زن هم داده بشه ، و اگر زن هم یک حقی داره مرد هم داشته باشه .
    این میشه قانون برابری زن و مرد ، که طبق اسلام درست نیست ، نه تنها اسلام ، از دیدگاه اخلاق و انسانی هم برسی کنیم درست نیست .

انگار کلا متوجه نیستی چی میگم
    نگفتم بین زن مرد تو همه چی باید برابری باشه
    میگم این موررررررررررررررررررررررد باید برابری باااااااااااااااااااااااا ااااااشه متوجه میشی؟؟حالا دوباره بیا بگو برابری ظلمه
    عزیز میگم وقتی زنی ناقص شه شوهرش حق داره بره یه زن بگیره که نقش جوجه کش براش ایفا کنه
    این اتفاق واسه مردم ممکنه بیوفته ممکنه مردم عقیم شه پس زنش حق داره بره از یه مرد استفاده کنه واسه بچه

این مووورد باید برابری بشه چون این اتفاق واسه هردو ممکنه بیوفته مثل نیاز غذا خوردن واسه زن و مرده زن و مرد هردو نیاز به غذا خوردن دارن
    متوجه میشی؟

سعی کن ادمهارو به چشم کالا نبینی قرار نیست هرکی هرچی گفته بی منطق قبول کنیم که
    حالا دوباره بیا بگو برابری ظلمه....
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

47. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

برای مرد مجازه چون طبیعت جنسی مرد چند همسری داشتن را میتونه داشته باشه ، اما زن نمیتونه همزان دو همسر داشته باشه . برای زن دو همسر داشتن میشه فساد .
    نمیدونم برای این جملت گریه کنم یا بخندم دقیقا متوجه هستم چی میگی فقط هرچی بازترش میکنی
    بوی تعفنش بیشتر میشه
    ولی از ته دل متاسفم برای زنایی که شوهرهایی با این تفکرای زشت و کثیف دارن

مرد باشیم یکم فقط یکم
    ویرایش توسط صابیر : 07-11-2017 در ساعت 11:26 AM
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

49. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

کمال مرد و زن در یک مسیر قرار نگرفته ، برای همین صفتی که برای مرد پسنیده است ممکنه برای زن عیب و ناپسند باشه و همچنین بلعکس ...
    زن و مرد هر دو انسان هستن ، اما باید قبول کنیم تفاوت طبیعت این دو جنس باعث میشه که مسیر کمال هر دو جنس کمی متفاوت باشه ، اما هدف و مقصد هر دو یکیه .
    مسئله فقط شرعی نیست ، اخلاقی و انسانی هم میشه برسی کرد .

تا جای که میتونستم واضح توضیح دادم ، دیگه هر کس خودش میدونه و دینش . ( کلی گفتم ، منظورم شما نیستین )

کلان افکارت آخوندیسمه

51. 4 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

سلام،

....
    ببینید شما میگید همونجور که مرد میتونه چند تا همسر داشته باشه، زن هم باید بتونه و در مورد صیغه باید برابری باشه.
    اما زن و مرد با هم تفاوت‌هایی دارن تو این قضیه. یک مرد میتونه از چند زن همزمان صاحب چند بچه بشه ولی یک زن نمیتونه همزمان برای چند مرد بچه بیاره.
    به لحاظ خلقت ازدواج و جاذبه جنسی عمدتا برای تولید نسل هست. هرچند که مردها بیشتر به خاطر لذت جنسی و زنها بیشتر به خاطر احساسات ازدواج می‌کنن.
    البته در اسلام به صیغه توصیه نشده ولی اگر مردی صیغه کرد فقط گناه زنا از روش برداشته شده ولی باقی گناهها مثل آزردن همسر، بی‌وفایی به همسر ممکنه لحاظ بشه.
    اینکه کاری اخلاقی نیست لزوما به معنی مجاز نبودن نیست. مثلا اینکه یه دانشجو فقط برای مدرک گرفتن درس بخونه گناهی مرتکب نشده، اما نمی‌تونیم بگیم مجاز نیست.

53. 2 کاربران زیر از askquest120 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    کلان افکارت آخوندیسمه
    سلام، ببینید این جور گارد گرفتن صحیح نیست. به هر حال آخوند یا روحانی کسیه که یک بخش از علم دین رو مطالعه می‌کنه و حتما اطلاعاتشون از دین خیلی بیشتره تا نسبت به یک فرد دیگه. البته سواد دینی داشتن به معنی عاقبت به خیر بودن نیست. من هم ممکنه بعضی از قوانین اسلام به مذاقم خوش نیاد، اما می‌دونم نباید ذائقه شخصیم رو دخالت بدم. به هر حال وقتی مراجعی که سی چهل سال فقه و خارج فقه خوندن و خیلی مستحابت رو رعایت و از مکروهات چشم پوشی می‌کنن و مراجعی که از تمام دنیا براشون سوال فرستاده میشه، هیچ وقت ذائقه شخصی یا ذائقه اکثریت مردم رو دخیل نمی‌کنن.
    مسلمون بودن اصلش یعنی تسلیم بودن و اصل تسلیم بودن موقعی هست که آدم کاری رو که برخلاف میلش هست بپذیره. البته این پذیرش عاقلانه است چون مطمئنه از طرف خدا هر حکمی حق است.

55. 3 کاربران زیر از askquest120 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط askquest120 نمایش پست ها
    سلام،

ببینید شما میگید همونجور که مرد میتونه چند تا همسر داشته باشه، زن هم باید بتونه و در مورد صیغه باید برابری باشه.
    اما زن و مرد با هم تفاوت‌هایی دارن تو این قضیه. یک مرد میتونه از چند زن همزمان صاحب چند بچه بشه ولی یک زن نمیتونه همزمان برای چند مرد بچه بیاره.
    به لحاظ خلقت ازدواج و جاذبه جنسی عمدتا برای تولید نسل هست. هرچند که مردها بیشتر به خاطر لذت جنسی و زنها بیشتر به خاطر احساسات ازدواج می‌کنن.
    البته در اسلام به صیغه توصیه نشده ولی اگر مردی صیغه کرد فقط گناه زنا از روش برداشته شده ولی باقی گناهها مثل آزردن همسر، بی‌وفایی به همسر ممکنه لحاظ بشه.
    اینکه کاری اخلاقی نیست لزوما به معنی مجاز نبودن نیست. مثلا اینکه یه دانشجو فقط برای مدرک گرفتن درس بخونه گناهی مرتکب نشده، اما نمی‌تونیم بگیم مجاز نیست.
    سلام خب این شد یه حرف منطقی
    من نمیگم زنهام باید این قانون داشته باشن اینطوری گفتم که بشه تصور کرد این عمل چقدر زشته...
    برای هردو زشته
    می خواستم بگم خدشه دار کردن احساسات و نگاه کالا داشتن به زن چطوریه
    در واقع می خواستم بفهمونم که کلا چیز اخلاقی نیست این موضوع

و درسته حرفتون مجازه ولی اخلاقی نیست

مرسی از توضیحات خوبتون
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

57. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

کل تاپیک رو نخوندم ببخشید اگه حرفام تکراریه

فقط دیدم نوشته بودن چرا مرد میتونه چنتا زن داشته باشه ولی زن نمیتونه چنتا شوهر داشته باشه

من یه بار تو این مسئله پرس و جو میکردم و دنبال این میگشتم...البته برام مشخص بود که چرا ولی میخواستم ببینم نظر ائمه و صاحبان سخن چیه

یه روایتی خوندم از حضرت علی فک میکنم قبلا هم نوشته برا دوستان تو همین سایت

که چنتا خانم میرن پیش ایشون و میگن که چرا شوهران ما چنتا زن دارن و ما نمیتونیم چنتا شوهر داشته باشیم

امیرالمومنین بهشون میگن که همتون برید یه مقداری آب بیارید

میرن آب میارن و میشینن خدمت حضرت...امام یه ظرف میذارن پیششون و میگن که حالا هرکس هرمقدار آبی که داره بریزه تو این ظرف

همه میریزن و متعجبن از این رفتار حضرت...تا اینکه امام میگن حالا هرکس همون مقدار آبی که ریخته و میدونه مال خودشه رو برداره!!!!

خب هیچکس نمیتونست بگه این قسمت ماله من و این قسمت مال توئه!

امام فرمودند که علت اینه!!!! مردها اگر چنتا زن داشته باشن خودشون میدونن که نطفشون رو تو چه جایگاهی قرار دادن! ولی زن ها اگر چنتا شوهر داشته باشن نمیدونن نطفه کدوم مرد رو برداشتن!! زن ها جایگاه و مثل همین ظرف میمونن و نطفه مثه همین آبی که هیچکس نمیدونه کدوم قسمت مال خودشه.

حالا جدای از این صیغه هم شرایطش به این راحتی نیست که هرکسی پشت لبش سبز شد و قدش بلند شد پاشه بره بگه من شرایط ازدواج ندارم پس صیغه کنم!!!! کما اینکه دیدم تو همین سایت که پسری بیس ساله میخواسته با یه خانم چهل ساله صیغه کنه!!!!!

حتی تو قرآن هم گفته در صورتی همسر دیگه داشته باشید که بتونید عدالت رو بینشون اجرا کنین... وبعدش هم گفته که شما نمیتوانید!

حالا اینکه بقیه میان ازش سوءاستفاده میکنن چیز عجیبی نیست تا بوده بودن کسایی که از هرچیزی یه منفعتی برا خودشون درست کردن!
    ویرایش توسط رزمریم : 07-11-2017 در ساعت 04:59 PM

59. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    کل تاپیک رو نخوندم ببخشید اگه حرفام تکراریه

فقط دیدم نوشته بودن چرا مرد میتونه چنتا زن داشته باشه ولی زن نمیتونه چنتا شوهر داشته باشه

من یه بار تو این مسئله پرس و جو میکردم و دنبال این میگشتم...البته برام مشخص بود که چرا ولی میخواستم ببینم نظر ائمه و صاحبان سخن چیه

یه روایتی خوندم از حضرت علی فک میکنم قبلا هم نوشته برا دوستان تو همین سایت

که چنتا خانم میرن پیش ایشون و میگن که چرا شوهران ما چنتا زن دارن و ما نمیتونیم چنتا شوهر داشته باشیم

امیرالمومنین بهشون میگن که همتون برید یه مقداری آب بیارید

میرن آب میارن و میشینن خدمت حضرت...امام یه ظرف میذارن پیششون و میگن که حالا هرکس هرمقدار آبی که داره بریزه تو این ظرف

همه میریزن و متعجبن از این رفتار حضرت...تا اینکه امام میگن حالا هرکس همون مقدار آبی که ریخته و میدونه مال خودشه رو برداره!!!!

خب هیچکس نمیتونست بگه این قسمت ماله من و این قسمت مال توئه!

امام فرمودند که علت اینه!!!! مردها اگر چنتا زن داشته باشن خودشون میدونن که نطفشون رو تو چه جایگاهی قرار دادن! ولی زن ها اگر چنتا شوهر داشته باشن نمیدونن نطفه کدوم مرد رو برداشتن!! زن ها جایگاه و مثل همین ظرف میمونن و نطفه مثه همین آبی که هیچکس نمیدونه کدوم قسمت مال خودشه.

با آزمایش دی ان ای مشخص می شود پدر بچه کیست
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

61. 3 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

62. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

حتی تو قرآن هم گفته در صورتی همسر دیگه داشته باشید که بتونید عدالت رو بینشون اجرا کنین... وبعدش هم گفته که شما نمیتوانید!
    و اسلام در جای دیگه قوانین حقوقی برای همسر دوم و سوم و ..... وضع کرده = یعنی می تونید
    امضای ایشان

63. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    با آزمایش دی ان ای مشخص می شود پدر بچه کیست
    اگه دسترسی به پدر بچه سخت باشه چی؟ چطور میخوان اون پدر رو بیارن حضانت بچشو قبول کنه؟

این فقط یه دلیلشه که من گفتم

خود شما حاضری همسرت چنتا شوهر دیگه هم داشته باشه؟ جسارت نشه...ولی وقتی اینجوری میگید میخوام بدونم حاضرید که بپذرید و بعد هم بگید برو دی ان ای بده ببین من باباشم یا یکی دیگه؟
    ویرایش توسط رزمریم : 07-12-2017 در ساعت 03:31 PM

64. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

و اسلام در جای دیگه قوانین حقوقی برای همسر دوم و سوم و ..... وضع کرده = یعنی می تونید
    خب منم گفتم قانونش هست...ولی بعد گفته نمیتونید این عدالت رو اجرا کنین!!!

این تونستن که شما میگی از لحاظ قانونیشه...که منم گفتم قرآن گفته میتونین

ولی تونستنی که یه نفر بتونه کاملا بین همسرانش عدالت رو برقرار کنه مدنظر قرآن هست و گفته که همه نمیتونن این عدالت رو اجرا کنن بین همسرانشون.

65. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

اگه دسترسی به پدر بچه سخت باشه چی؟ چطور میخوان اون پدر رو بیارن حضانت بچشو قبول کنه؟

این فقط یه دلیلشه که من گفتم

خود شما حاضری همسرت چنتا شوهر دیگه هم داشته باشه؟ جسارت نشه...ولی وقتی اینجوری میگید میخوام بدونم حاضرید که بپذرید و بعد هم بگید برو دی ان ای بده ببین من باباشم یا یکی دیگه؟

من حاضر نیستم همسرم چنتا شوهر داشته باشه و برای مرد متاهل رو هم راضی نیستم

شما قانون گذاشتی من دارم دلیل هاتو بررسی می کنم ببینم چقدر منطقیه و چقدر عادلانه ست

جدای این مورد شما واقعا چطور راضی میشی همسرت بره صیغه کنه؟؟؟

اگر تک والدی از نظر شما ایراد هست پس ابتدا باید به قانون صیغه ایراد بگیرید چون تو صیغه موقت احتمال اینکه بچه تک والد بشه خیلی خیلی زیاده
    همین طور که به من ایراد گرفتید تو صیغه موقت هم ممکنه دسترسی به پدر سخت بشه و در عمل هم اتفاق افتاده ( مرد به صورت بزن درو عمل می کنه )برای حل این مشکل در صیغه چه راهکاری دارید؟ همان راه را برای چند شوهری تصور کنید

این طور که من فهمیدم برام جالب شد چون ایرادایی که به حرف من گرفتی به صیغه کردن هم وارده ! ولی با این تفاوت که حرف من فقط یک چالش بود ولی صحبت شما اعتقاد و قانون زندگیتون هست و براتون اثبات شده هست
    ویرایش توسط آرش67 : 07-12-2017 در ساعت 11:28 PM
    امضای ایشان

66. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

خب منم گفتم قانونش هست...ولی بعد گفته نمیتونید این عدالت رو اجرا کنین!!!

این تونستن که شما میگی از لحاظ قانونیشه...که منم گفتم قرآن گفته میتونین

ولی تونستنی که یه نفر بتونه کاملا بین همسرانش عدالت رو برقرار کنه مدنظر قرآن هست و گفته که همه نمیتونن این عدالت رو اجرا کنن بین همسرانشون.

اینکه قانونش هست یعنی می تونید اجرا کنید به صورتی که گناه نداشته باشه

هیچ وقت برای چیزی که امکان پذیر نیست قانون نمی ذارند

اگر اون طور که شما ادعا می کنید باید مظمون آیه این می شد که چون نمی توانید عدالت را اجرا کنید پس این درخواست مردان رد میشه

البته شما تعریفی یا مصداقی از عدالت ادعا شده ارائه ندادید ولی اگر منظورتون عدالت برابری دو همسر هست توجهتون رو جلب می کنم به این قسمت از قانون صیغه که می گه : ( برای انجام صیغه به اجازه همسر نیاز نیست ) نتیجه اینکه دغدغه عدالت ( = برابری دو همسر ) زیاد مطرح نیست.
    امضای ایشان

67. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

من حاضر نیستم همسرم چنتا شوهر داشته باشه و برای مرد متاهل رو هم راضی نیستم

شما قانون گذاشتی من دارم دلیل هاتو بررسی می کنم ببینم چقدر منطقیه و چقدر عادلانه ست
    یک سوال جنسی میپرسم ،خارج دین برسی کنیم ، یعنی با وجدانتون جواب بدین .

بیاین مرد و زن رو کمر به بالا مورد برسی قرار بدیم ! حالا تو جامعه غیر مسلمان .

چرا یک مرد توی غرب فقط با پوشش یک شرت معمولی لب ساحل میگرده !؟ اما یک زن اینکار رو نمیکنه ؟ چرا اونجا زن باید یک پوشش اضافه تر روی سینه هاش بزاره ؟

این کار نابرابری نیست ؟
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

68. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

یک سوال جنسی میپرسم ،خارج دین برسی کنیم ، یعنی با وجدانتون جواب بدین .

بیاین مرد و زن رو کمر به بالا مورد برسی قرار بدیم ! حالا تو جامعه غیر مسلمان .

چرا یک مرد توی غرب فقط با پوشش یک شرت معمولی لب ساحل میگرده !؟ اما یک زن اینکار رو نمیکنه ؟ چرا اونجا زن باید یک پوشش اضافه تر روی سینه هاش بزاره ؟

این کار نابرابری نیست ؟

من همیشه سعی می کنم با وجدانم جواب بدم ( دنبال لجبازی و ... نیستم)

من نگفتم مرد و زن مشابه هم هستند ...... مشابه نیستند

اما شما به این بهانه نمی توانید هر قانونی که بخواهید بگذارید

قانون صیغه توجهی به احساسات و عواطف زنان ندارد و فقط به خواست و میل مردان توجه می کند

بی توجهی به نیاز و خواسته های زنان چه طور توجیه می شود؟؟
    امضای ایشان

69. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

من همیشه سعی می کنم با وجدانم جواب بدم ( دنبال لجبازی و ... نیستم)

من نگفتم مرد و زن مشابه هم هستند ...... مشابه نیستند

اما شما به این بهانه نمی توانید هر قانونی که بخواهید بگذارید

قانون صیغه توجهی به احساسات و عواطف زنان ندارد و فقط به خواست و میل مردان توجه می کند

بی توجهی به نیاز و خواسته های زنان چه طور توجیه می شود؟؟
    من که نخواستم صیغه رو توجیح کنم ، گفتم جواب سوال منو بدین ، انگار منم بی دین هستم !خارج دین برسی کنیم تا بگم چرا قرآن حق های متافتی به زن و مرد داده .

به قول خودتان یک چالش منطقی .

به هر حال سوال اون بالا هنوزم هست ، اگر خواستین جواب بدین تا بحث شروع بشه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

71. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

همین چند وقت پیش به خانمم میگفتم دوست داشتی من نماز میخواندم و....
    چون خانمم حالا خیلی مذهبی نیستند اما به یک چیزهایی معتقد هستند
    حرفی زد که واسم جالب بود
    گفت نه خدارو شکر که مذهبی نیستی که اگر بودی کلی تبصره سر من درمیاوردی یکی رو صیغه کنی!!!!!!!! من همیشه تو رو همینطوری که هستی از هرکسی بیشتر قبول داشتم.
    دیگه حرفی ندارم

72. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

این کار نابرابری نیست ؟

اگر نوع بشر را در نظر بگیریم نابرابری هست اما آزاردهنده نیست

مخالف فطرت انسانی نیست
    امضای ایشان

74. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

اگر نوع بشر را در نظر بگیریم نابرابری هست اما آزاردهنده نیست

مخالف فطرت انسانی نیست
    دلیل منطقیت رو در مورد اون سوال نگفتی ؟؟ چرا اون باید بیشتر بپوشه ؟؟؟

منم میدونم برابر نیست ، توضیح منطقی که تو میدی رو میخوام ، چون باید بدونم چه منطقی مد نظرت هست تا طبق همون جواب بدم .

( راستی اینم بگم در مورد اینم که انسان با وجدانی هستین قبول دارم ، وگرنه با شما وارد صحبت نمیشدم .)
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

75. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

دلیل منطقیت رو در مورد اون سوال نگفتی ؟؟ چرا اون باید بیشتر بپوشه ؟؟؟

منم میدونم برابر نیست ، توضیح منطقی که تو میدی رو میخوام ، چون باید بدونم چه منطقی مد نظرت هست تا طبق همون جواب بدم .
    دلیل دقیقشو نمی دونم ولی شاید چون اونها نقاط جنسی هستند ( تحریک پذیری را در هر دو جنس دارند ) که باعث می شود خیلی افراد نسبت به آن نوعی احساس حیا داشته باشند ممکن هم هست به خاطر تربیت اجتماعی و فرهنگی باشه که ناشی از سنت های گذشته باشه

البته همه اینطور نیستند و خیلی ها ( مخصوصا فمنیست ها و برهنه گرایان) مخالف این رویه هستند و به نظرم تعدادشان هم رو به افزایش است

در همون غرب ساحل هایی هست ( در کشور آلمان رو مطمئنم ) که افراد در آن لخت مادرزاد حضور به هم می رسانند یا سونا هایی هست که افراد هیچ پوششی ندارند.

رفتار غربی ها دغدغه من نیست
    ویرایش توسط آرش67 : 07-13-2017 در ساعت 01:00 AM
    امضای ایشان

صفحه 2 از 4 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)