صفحه 1 از 4 123 ...
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 153

موضوع: بحث آزاد : فلسفه صیغه موقت

8398
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

بحث آزاد : فلسفه صیغه موقت

سلام دوستان
    راستش دیشب بخاطر یه اتفاق ن چندان ساده با همسرم در مورد صیغه و اینکه چرا صیغه برای اقایون آزاد هستش و میتونن چند زن رو صیغه کنن بحث کردیم
    من بهش میگفتم چرا باید آقایون با اینکه همسر دارن برن زن صیغه کنن چرا با یه زن سیر نمیشن مگه زن با زن فرق داره ، فقط تفاوت ظاهری دارن وگرنه همه مثل همیم
    ولی خانما این حق رو ندارن
    گفتم همونطور ک آقایون خیانت میکنن دور از چشم خانمشون ، خانم ها هم میتونن دور از چشم همسرشون خیانت کنن
    و در جواب این حرف بنده گفتن پیامبر گفته زن نباید غیرتی بشه و تلافی کنه غیرت برای مرد هستش!
    حتی مثال هم زدن ک در دوره ی فلان امام همچین اتفاقی افتاده و اون امام ب همسر اون خانم توصیه به جدایی کردن!
    و گفتن قفلی ک با هرکلیدی باز بشه ب درد نمیخوره و من هم درجواب گفتم کلیدی ک هر قفلی رو باز کنه هم شاه کلیده
    خلاصه صحبت ما طول کشید ولی از این موضوع خیلی ناراحتم ک چرا آقایون باید آزاد باشند و همسرشون هیچگونه حق اعتراضی نسبت ب این موضوع نداشته باشه
    ب نظر شما واقعا این حق صیغه برای آقایون ک اسلام بهشون داده !!! درسته؟
    اگر آره ک واقعا باید ب اسلام شک کرد مگه اینکه یه طوری قانع بشم
    امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

2. کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : صیغه...

سلام
    بنظر من این قضیه چندهمسری واسه قدیم بوده...(هرچند توجیهش حتی برای اماما هم بنظرم قابل قبول نیست)
    و امروزه ادمها و جامعه با نسل قدیم از زمین تا اسمون فرق کردن و به هیچ عنوان این قضیه صیغه
    و چند همسری رو قبول ندارم.

و بقول شما اگر برای مرد ازاده باید برای زن هم ازاد باشه!

قدیم میگفتن چون مرد خرج خانواده رو میده حق داره چند زن داشته باشه چون میتونه از پس هزینش بربیاد!!!(یعنی صرفا به چشم کالا به زن نگاه میشده)
    درواقع شوهرهای قدیم خودشونو ولی عهد زنشون میدونستن!!یعنی چون من خرجتو میدم هرحقی دارم!!!

که از نظر من از بیخ و بن غلطه!!
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

4. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam sadat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش دیشب بخاطر یه اتفاق ن چندان ساده با همسرم در مورد صیغه و اینکه چرا صیغه برای اقایون آزاد هستش و میتونن چند زن رو صیغه کنن بحث کردیم
    من بهش میگفتم چرا باید آقایون با اینکه همسر دارن برن زن صیغه کنن چرا با یه زن سیر نمیشن مگه زن با زن فرق داره ، فقط تفاوت ظاهری دارن وگرنه همه مثل همیم
    ولی خانما این حق رو ندارن
    گفتم همونطور ک آقایون خیانت میکنن دور از چشم خانمشون ، خانم ها هم میتونن دور از چشم همسرشون خیانت کنن
    و در جواب این حرف بنده گفتن پیامبر گفته زن نباید غیرتی بشه و تلافی کنه غیرت برای مرد هستش!
    حتی مثال هم زدن ک در دوره ی فلان امام همچین اتفاقی افتاده و اون امام ب همسر اون خانم توصیه به جدایی کردن!
    و گفتن قفلی ک با هرکلیدی باز بشه ب درد نمیخوره و من هم درجواب گفتم کلیدی ک هر قفلی رو باز کنه هم شاه کلیده
    خلاصه صحبت ما طول کشید ولی از این موضوع خیلی ناراحتم ک چرا آقایون باید آزاد باشند و همسرشون هیچگونه حق اعتراضی نسبت ب این موضوع نداشته باشه
    ب نظر شما واقعا این حق صیغه برای آقایون ک اسلام بهشون داده !!! درسته؟
    اگر آره ک واقعا باید ب اسلام شک کرد مگه اینکه یه طوری قانع بشم
    سلام

اسلام به شخصی که همسر داره سالم داره که میتونه نیازش رو برطرف کنه حق صیغه نداده !
    حتی به مجردش که میتونه ازدواج کنه هم حق صیغه نداده ( بجای صیغه توقعاتش را پایین بیاره برای ازدواج )
    حتی اگر صیغه ازدواج را عقب بینداره جایز نیست .

صیغه مثل یک داروست ، برای هرکس نیست ، زن و مرد هم نداره .
    باید قبول کنیم یکسری چه زن و چه مرد نمیتونن در جامعه جلوی خودشون رو بگیرن ، نمونه اش دختر و پسر های که راحت تو جامعه رابطه جنسی دارن ، پس نباید رد کرد . صیغه برای اینا میتونه جایز باشه، که حداقل با یکنفر رابطه جنسی داشته باشن ( سلامت جنسی ) ، نه سالی چند نفر ، در صیغه تکلیف هم مشخصه اگه بچه ای بدنیا بیاد حرام زاده نیست ، مهر داره ، عده داره ( زن نمیتونه روزی صیغه یک نفر باشه ، باید زمان عده بگذره )، صیغه از نظر شرعی ازدواج موقته و خدا پسندانه است و...

باید قبول کنیم صیغه به اون صورت برای مرد های کشور ما جایز نیست و خودشون سرخودشون دارن کلاه میزارن .
    در اسلام مرد میتونه چند همسر داشته باشه اما اجازه زن اول هم شرطه ! حتی برای صیغه اش . ( حتی جرمیه مالی داره ، کسی اخلاق براش مهمه هیچ عنوان دیگه حرف قانون نمیزنه چون اجازه و رضایت همسر مهمه )
    حتی چند همسری الان عرف پسند نیست ، ازدواج باید حتی تاحدودی عرف پسند باشه ، عربستان چون نسبت زن به مرد چهار به یک بود خوب بود ، اما کشور ما لازم نیست . ( قوانین اسلام بازه چون مخصوص همه دنیاست ، چون یک چیز تو یک جامعه خوبه دلیل نمیشه تو جامعه ما هم خوب باشه ) مردی که همسر داشته باشه و برای شهوت حتی ازدواج دوباره کنه طبق قرآن انگاری بت پرسته و...

صیغه برای فرهنگی که معشوغه را به رسمیت شناخته خوبه ، میتونه به عنوان یک دارو جلوی فساد را بگیره ، جلوی بیماری ها رو بگیره ، تا روزی با یک نفر رابطه جنسی نداشته باشن ..

یا صیغه برای آشنای قبل ازدواج هم میتونه خوب باشه ، تا دختر پسر قبل اینکه برن زیر یک سقف و عقد دائم بشه حلال هم باشن صبحت کنن معاشرت داشته باشن و همدیگه را خوب بشناسن ، ولی بهتره رابطه جنسی نباشه که اگر همدیگه رو نخواستن در آینده به مشکل بر نخورن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

6. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

ما همونطوری ک قانون و حکم داریم مرام و معرفت اماما و پیامبرمونم میدونیم. حضرت محمد هیچ وقت قبل از فوت همسرشون زنیو صیغه نکردند. بعدشم ک این کارو کردند زنایی بودن ک نمیتونستند خودشون مراقب خودشون باسند. بیشتریا پیر و ناتوان بودند. خود پیامبر به خاطر یه هدف والا با به خانوم ک 15 سال ازشون بزرگ تر بودن ازدواج کردند اما تا لحظه فوت حضرت خدیجه عاشقانه زندگی کردند باهاشون. بعدشم ک ازدواجاشون همه با زنایی بود ک سرپرست نداشتند و نمیتونستند تنها بمونند. همین مردایی ک فقط صیغه کردنو میبینن کدومشون انقدر مردن ک به خاطر حمایت از زن باش ازدواج کنند؟ اونم زن سن بالا و مسن. بماند که خیلی از مردا ن اسمشون اعتبار داره نه کلا تو حد و اندازه حمایت کردن هستند. اماماام دنبال حرم سرا زدن نبودند قصدشون این بود ک تو جامعه وحشی عرب اونموقع از یه سری از همسرای شهدای جنگی و زنای بی سرپرست محافظت کنند. کسی هست مرام و معرفت اونارو داشته باشه بره هر چندتا ک میخاد صیغه کنه والا کسی با صیغه کردن راه پیامبرو ادامه نمیده نهایتش بشه ناصرالدین شاه

8. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط صابیر نمایش پست ها
    سلام
    بنظر من این قضیه چندهمسری واسه قدیم بوده...(هرچند توجیهش حتی برای اماما هم بنظرم قابل قبول نیست)
    و امروزه ادمها و جامعه با نسل قدیم از زمین تا اسمون فرق کردن و به هیچ عنوان این قضیه صیغه
    و چند همسری رو قبول ندارم.

و بقول شما اگر برای مرد ازاده باید برای زن هم ازاد باشه!

قدیم میگفتن چون مرد خرج خانواده رو میده حق داره چند زن داشته باشه چون میتونه از پس هزینش بربیاد!!!(یعنی صرفا به چشم کالا به زن نگاه میشده)
    درواقع شوهرهای قدیم خودشونو ولی عهد زنشون میدونستن!!یعنی چون من خرجتو میدم هرحقی دارم!!!

که از نظر من از بیخ و بن غلطه!!
    له برای قدیم بوده ولی الان هم ب وفور هستش ولی زیرآبی میرن ک ب اصطلاح خانوما نفهمن
    ب
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    ما همونطوری ک قانون و حکم داریم مرام و معرفت اماما و پیامبرمونم میدونیم. حضرت محمد هیچ وقت قبل از فوت همسرشون زنیو صیغه نکردند. بعدشم ک این کارو کردند زنایی بودن ک نمیتونستند خودشون مراقب خودشون باسند. بیشتریا پیر و ناتوان بودند. خود پیامبر به خاطر یه هدف والا با به خانوم ک 15 سال ازشون بزرگ تر بودن ازدواج کردند اما تا لحظه فوت حضرت خدیجه عاشقانه زندگی کردند باهاشون. بعدشم ک ازدواجاشون همه با زنایی بود ک سرپرست نداشتند و نمیتونستند تنها بمونند. همین مردایی ک فقط صیغه کردنو میبینن کدومشون انقدر مردن ک به خاطر حمایت از زن باش ازدواج کنند؟ اونم زن سن بالا و مسن. بماند که خیلی از مردا ن اسمشون اعتبار داره نه کلا تو حد و اندازه حمایت کردن هستند. اماماام دنبال حرم سرا زدن نبودند قصدشون این بود ک تو جامعه وحشی عرب اونموقع از یه سری از همسرای شهدای جنگی و زنای بی سرپرست محافظت کنند. کسی هست مرام و معرفت اونارو داشته باشه بره هر چندتا ک میخاد صیغه کنه والا کسی با صیغه کردن راه پیامبرو ادامه نمیده نهایتش بشه ناصرالدین شاه
    اینکه بخواهیم حضرت محمد را الگوی ازدواج قرار بدیم درست نیست ، چون ماکه به بقیه حرف های حضرت محمد عمل نمیکنیم فقط موقع ازدواج میشه الگو ؟
    بعضی پسر ها میگن حضرت محمد زنش 15 سال ازش بزرگتر بوده پس برای ماهم مشکلی نیست ، حتی سند دقیق هم نیست که بگیم انقدر فاصله سنی بوده ، تو شک هست .

در مورد اینکه گفتی پیامبر وامامان سر شهوت ازدواج نکردن کاملاً درسته ، همشون یا به خاطر مراقبت و پناه دادن به اونا بوده یا دلیل های داشته .
    حتی حضرت محمد تا 50 سالگی ازدواج همسر دومی نگرفت ، دیگه تو این سن شهوتی نمی مونه ، قابل توجه مرد ها .

حتی در مورد اینکه پیامبر همسر سن کم داشتن شاید بعضی ها الان بخوان بیان پیامبر را تخریب کنن ، اما دلایل اون ازدواج سیاسی بود ، حتی به خاطر بد اخلاقی هاشون کسی نمیگرفته پیامبر را مجبور به ازدواج کردن . ( دوتا از همسران پیامبر کار های کردن که حتی به خاطرش سوریه ای نازل شده برین بخونین سوره تحریم ) بعد اینکه همسر پیامبر فوت کردن زنان خودشون میومدن سراغ پیامبر ، چون همسر پیامبر بودن افتخار بود و...
    اینکه میگن عایشه 9 ساله بود هم حقیقت نیست ، و مدرک موثق نیست ، زمانی که عاشه دختر ابوبکر به خانه پیامبر رفتن حدود 15 سال بیشتر سن داشتن .
    خیلی از ازدواج های پیامبر جبر بوده ، پیامبر وظیفه سنگینی داشتن بهتره ازدواج های پیامبر الگو نکنیم .
    جای امام معصوم هم نیستیم ، اونا خالص بودن برای حمایت از اونا ازدواج میکردن تا کسی مزاحمشون نشه .
    الان هر کس بخواد میتونه بدون ازدواج هم از خانواده ای حمایت مالی کنه ، مثل گذشته نیست که حتماً ازدواج کنن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

اسلام به شخصی که همسر داره سالم داره که میتونه نیازش رو برطرف کنه حق صیغه نداده !
    حتی به مجردش که میتونه ازدواج کنه هم حق صیغه نداده ( بجای صیغه توقعاتش را پایین بیاره برای ازدواج )
    حتی اگر صیغه ازدواج را عقب بینداره جایز نیست .

صیغه مثل یک داروست ، برای هرکس نیست ، زن و مرد هم نداره .
    باید قبول کنیم یکسری چه زن و چه مرد نمیتونن در جامعه جلوی خودشون رو بگیرن ، نمونه اش دختر و پسر های که راحت تو جامعه رابطه جنسی دارن ، پس نباید رد کرد . صیغه برای اینا میتونه جایز باشه، که حداقل با یکنفر رابطه جنسی داشته باشن ( سلامت جنسی ) ، نه سالی چند نفر ، در صیغه تکلیف هم مشخصه اگه بچه ای بدنیا بیاد حرام زاده نیست ، مهر داره ، عده داره ( زن نمیتونه روزی صیغه یک نفر باشه ، باید زمان عده بگذره )، صیغه از نظر شرعی ازدواج موقته و خدا پسندانه است و...

باید قبول کنیم صیغه به اون صورت برای مرد های کشور ما جایز نیست و خودشون سرخودشون دارن کلاه میزارن .
    در اسلام مرد میتونه چند همسر داشته باشه اما اجازه زن اول هم شرطه ! حتی برای صیغه اش . ( حتی جرمیه مالی داره ، کسی اخلاق براش مهمه هیچ عنوان دیگه حرف قانون نمیزنه چون اجازه و رضایت همسر مهمه )
    حتی چند همسری الان عرف پسند نیست ، ازدواج باید حتی تاحدودی عرف پسند باشه ، عربستان چون نسبت زن به مرد چهار به یک بود خوب بود ، اما کشور ما لازم نیست . ( قوانین اسلام بازه چون مخصوص همه دنیاست ، چون یک چیز تو یک جامعه خوبه دلیل نمیشه تو جامعه ما هم خوب باشه ) مردی که همسر داشته باشه و برای شهوت حتی ازدواج دوباره کنه طبق قرآن انگاری بت پرسته و...

صیغه برای فرهنگی که معشوغه را به رسمیت شناخته خوبه ، میتونه به عنوان یک دارو جلوی فساد را بگیره ، جلوی بیماری ها رو بگیره ، تا روزی با یک نفر رابطه جنسی نداشته باشن ..

یا صیغه برای آشنای قبل ازدواج هم میتونه خوب باشه ، تا دختر پسر قبل اینکه برن زیر یک سقف و عقد دائم بشه حلال هم باشن صبحت کنن معاشرت داشته باشن و همدیگه را خوب بشناسن ، ولی بهتره رابطه جنسی نباشه که اگر همدیگه رو نخواستن در آینده به مشکل بر نخورن .
    له حرف شما صحیح هستش ولی امامان و پیامبران چرا اینکار رو میکردن؟ مگه همسرانشون سالم نبودن؟! چرا در آن واحد چند همسر داشتن
    اینکه بگیم ب دلیل اینکه فرزند زیاد داشته باشن برای جنگاوری ب نظر من خیلی غیر منطقیه

ب
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

له حرف شما صحیح هستش ولی امامان و پیامبران چرا اینکار رو میکردن؟ مگه همسرانشون سالم نبودن؟! چرا در آن واحد چند همسر داشتن
    اینکه بگیم ب دلیل اینکه فرزند زیاد داشته باشن برای جنگاوری ب نظر من خیلی غیر منطقیه

ب
    حضرت محمد چند همسر داشت ، اما فقط از حضرت خدیجه صاحب فرزند شد و نسلش از حضرت زهرا ادامه پیدا کرد .
    دلیل ازدواج ها فرزند آوری زیاد نبوده .
    ازدواج های پیامبر جنبه سیاسی داشتن ، فرهنگی و اجتماعی و... همچنین حمایتی .
    بیشتر ازدواج ها هم جبر بوده ، بالا پست توضیح دادم .

امامان هم خیلی هاشون شایعه کردن که کلی زن صیغه کردن به اون صورت نبوده ، خیلی حرف ها دروغ بستن که امامان سر هوس ازدواج میکردن .
    اما نه اینکه صیغه نبوده ، اون زمان مثل الان نبود که ، یک زن و خانواده بدون مردم اگر رها میشد مشکلات فراوانی سراغش می اومد که حتی به مرگ میرسید ،مثل الان کمیته امداد و ... نبود که .
    خیلی از ادواج های برای حمایت بوده .
    نمیشه در مورد همه امامام ها و ازدواج های نظر کلی داد ، دلایل مختلفی داشت ، اما سر شهوت نبود ، برای هوس شخصی نبودن .

در عربستان هم چون نسبت زن به مرد 4 به 1 بود ، چند همسری برای اون جامعه خوب بود ، چون دختر ها را داشتن زنده بگور میکردن تا جامعه را تنظیم کنن .
    پیامبر هم برای جلوگیری از این ظلم ، بهشون گفت نفری چهارتا همسر بگیرین تا مشکل جامعه حل بشه .
    تو جامعه ما چنین مشکلی نیست ،
    قرار هم نیست اشخاص را قضاوت کنیم ، ما به نیت ها آگاه نیستیم .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

ولی باز هم این توجیح مناسبی نیست خب میتونستن اونا رو از لحاظ تغذیه و پوشاک تامین کنن ن اینکه برن سر همسرشون زن بگیرن!
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اگه باز یه عده ملا نما نیان بگن به اسلام توهین نکن

صیغه ای که الان در جامعه هستش یه چیزه شهوت رانی اسلامی

15. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

حضرت محمد چند همسر داشت ، اما فقط از حضرت خدیجه صاحب فرزند شد و نسلش از حضرت زهرا ادامه پیدا کرد .
    دلیل ازدواج ها فرزند آوری زیاد نبوده .
    ازدواج های پیامبر جنبه سیاسی داشتن ، فرهنگی و اجتماعی و... همچنین حمایتی .
    بیشتر ازدواج ها هم جبر بوده ، بالا پست توضیح دادم .

امامان هم خیلی هاشون شایعه کردن که کلی زن صیغه کردن به اون صورت نبوده ، خیلی حرف ها دروغ بستن که امامان سر هوس ازدواج میکردن .
    اما نه اینکه صیغه نبوده ، اون زمان مثل الان نبود که ، یک زن و خانواده بدون مردم اگر رها میشد مشکلات فراوانی سراغش می اومد که حتی به مرگ میرسید ،مثل الان کمیته امداد و ... نبود که .
    خیلی از ادواج های برای حمایت بوده .
    نمیشه در مورد همه امامام ها و ازدواج های نظر کلی داد ، دلایل مختلفی داشت ، اما سر شهوت نبود ، برای هوس شخصی نبودن .

در عربستان هم چون نسبت زن به مرد 4 به 1 بود ، چند همسری برای اون جامعه خوب بود ، چون دختر ها را داشتن زنده بگور میکردن تا جامعه را تنظیم کنن .
    پیامبر هم برای جلوگیری از این ظلم ، بهشون گفت نفری چهارتا همسر بگیرین تا مشکل جامعه حل بشه .
    تو جامعه ما چنین مشکلی نیست ،
    قرار هم نیست اشخاص را قضاوت کنیم ، ما به نیت ها آگاه نیستیم .
    بهرحال نیت هرچی بوده این رو باید نظر بگیریم ک حق خانم ها این وسط ضایع میشه اصلا از کجا معلوم ک همسر اول پیامبران و امام به این قضیه صیغه همسرشون راضی بوده باشن ولی باید مهر سکوت به دهانشان میزدن
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

اینکه بخواهیم حضرت محمد را الگوی ازدواج قرار بدیم درست نیست ، چون ماکه به بقیه حرف های حضرت محمد عمل نمیکنیم فقط موقع ازدواج میشه الگو ؟
    بعضی پسر ها میگن حضرت محمد زنش 15 سال ازش بزرگتر بوده پس برای ماهم مشکلی نیست ، حتی سند دقیق هم نیست که بگیم انقدر فاصله سنی بوده ، تو شک هست .

در مورد اینکه گفتی پیامبر وامامان سر شهوت ازدواج نکردن کاملاً درسته ، همشون یا به خاطر مراقبت و پناه دادن به اونا بوده یا دلیل های داشته .
    حتی حضرت محمد تا 50 سالگی ازدواج همسر دومی نگرفت ، دیگه تو این سن شهوتی نمی مونه ، قابل توجه مرد ها .

حتی در مورد اینکه پیامبر همسر سن کم داشتن شاید بعضی ها الان بخوان بیان پیامبر را تخریب کنن ، اما دلایل اون ازدواج سیاسی بود ، حتی به خاطر بد اخلاقی هاشون کسی نمیگرفته پیامبر را مجبور به ازدواج کردن . ( دوتا از همسران پیامبر کار های کردن که حتی به خاطرش سوریه ای نازل شده برین بخونین سوره تحریم ) بعد اینکه همسر پیامبر فوت کردن زنان خودشون میومدن سراغ پیامبر ، چون همسر پیامبر بودن افتخار بود و...
    اینکه میگن عایشه 9 ساله بود هم حقیقت نیست ، و مدرک موثق نیست ، زمانی که عاشه دختر ابوبکر به خانه پیامبر رفتن حدود 15 سال بیشتر سن داشتن .
    خیلی از ازدواج های پیامبر جبر بوده ، پیامبر وظیفه سنگینی داشتن بهتره ازدواج های پیامبر الگو نکنیم .
    جای امام معصوم هم نیستیم ، اونا خالص بودن برای حمایت از اونا ازدواج میکردن تا کسی مزاحمشون نشه .
    الان هر کس بخواد میتونه بدون ازدواج هم از خانواده ای حمایت مالی کنه ، مثل گذشته نیست که حتماً ازدواج کنن .
    رضا جان میخای نظر خودتو بدی بری انقد از من غلط دینی املایی نگیری

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

ولی باز هم این توجیح مناسبی نیست خب میتونستن اونا رو از لحاظ تغذیه و پوشاک تامین کنن ن اینکه برن سر همسرشون زن بگیرن!
    جامعه عرب اونموقع مثل الان نبوده. با ازدواج معامله میکردند. دو تا قومو اشتی میدادن و فلان. ازدواجای پیامبر جنبه سیاسی داشته. شاید اگه ازدواج نمیکردن نمیتونستن اون زنو از یه سری اسیبا حفظ کنند. الان ک زنا مستقل شدن خیلی کم پیش میاد که نیازی به یه ازدواج این شکلی داشته باشند. حرفای رضارو بخون صیغه ام اصول خودشو داره برای هر کسیم مجاز نیست.

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

رضا جان میخای نظر خودتو بدی بری انقد از من غلط دینی املایی نگیری
    نخواستم غلط بگیرم ، خواستم بگم پیامبر ازدواج با سن پایین هم داشتن اما دلایل سیاسی و اخلاقی و... داشته ، که خیلی ها به پیامبر تهمت شهوت پرست و... زدن تو نت هم کلی توهین کردن حتی کایکاتور کشیدن.
    سرچ کنی ازدواج پیامبر با عایشه میبنی نامردا چقدر توهین کردن و بی ادبی .
    غلط املای گرفتم ؟ من خودم پر از غلط املائی هستم .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

20. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

بهرحال نیت هرچی بوده این رو باید نظر بگیریم ک حق خانم ها این وسط ضایع میشه اصلا از کجا معلوم ک همسر اول پیامبران و امام به این قضیه صیغه همسرشون راضی بوده باشن ولی باید مهر سکوت به دهانشان میزدن
    حضرت خدیجه فوت کرده بودند ک پیامبر رفتن صیغه کردند. تا وقتی زنده بودند صیغه نکردند.

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اگه باز یه عده ملا نما نیان بگن به اسلام توهین نکن

صیغه ای که الان در جامعه هستش یه چیزه شهوت رانی اسلامی
    یر از این هم نمیتونه باشه ولی من ب شخصه چندهمسری امامان و پیامبران هم تو کتم نمیره الان تا ب کسانی ک این کار رو میکنن یه چیزی میگیم برای توجیه رفتار و کار زشتشون میگن امامان هم چند همسر داشتن !! و اشکالی نداره!!
    غ
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

23. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

حضرت خدیجه فوت کرده بودند ک پیامبر رفتن صیغه کردند. تا وقتی زنده بودند صیغه نکردند.
    بقیه چطور؟ بقیه معصومین چی؟
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

24. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

صد درصد کاملاً پذیرفته شده توسط همه نبوده و مطمعنن قلبی هرکس دوست داره تنها زن همسرش باشه .

اما برای جامعه ای که زنها را به دلیل زیادیشون میکشن تحمل این سختی و نادیده گرفتنش اشکال نداشته و حتی مفید بوده .

اما الان چنین مشکلی تو جامعه ما نیست ، پس واجبه که رضایت همسر جلب بشه و همسر اول راضی باشه اگر قرار ازدواج دومی باشه .

مثلاً پرسیدین ازدواج برای بچه دار شدن .
    حضرت زهرا خودش به حضرت علی وصیت کرده بود که بعد مرگم با زنی با چنین مشخصاتی ازدواج کن تا بچه های قوی داشته باشی .
    ازطرفی امام رضا علیه سلام میدونین تا چند سالگی هیچ فرزندی نداشت ؟ 47 سالگی ، چقدر بهش تهمت اجاق کوری و... زدن ، حتی بعد بدنیا اومد فرزندش بازم تمهت زشت بود ، امام رضا میتونستن کلی زن صیغه کنن تا زودتر بچه دار بشن اما اینکار رو آیا کردن ؟ معلومه نه .

نمیشه در مورد همه ازدواج های امامان یک نظر و قضاوت کرد، هر کودوم دلایل منطقی خودشون رو داشتن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

له برای قدیم بوده ولی الان هم ب وفور هستش ولی زیرآبی میرن ک ب اصطلاح خانوما نفهمن
    ب
    هوس و شهوتشون رو به اسم دید حلال میکنن
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

26. 3 کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

صد درصد کاملاً پذیرفته شده توسط همه نبوده و مطمعنن قلبی هرکس دوست داره تنها زن همسرش باشه .

اما برای جامعه ای که زنها را به دلیل زیادیشون میکشن تحمل این سختی و نادیده گرفتنش اشکال نداشته و حتی مفید بوده .

اما الان چنین مشکلی تو جامعه ما نیست ، پس واجبه که رضایت همسر جلب بشه و همسر اول راضی باشه اگر قرار ازدواج دومی باشه .

مثلاً پرسیدین ازدواج برای بچه دار شدن .
    حضرت زهرا خودش به حضرت علی وصیت کرده بود که بعد مرگم با زنی با چنین مشخصاتی ازدواج کن تا بچه های قوی داشته باشی .
    ازطرفی امام رضا علیه سلام میدونین تا چند سالگی هیچ فرزندی نداشت ؟ 47 سالگی ، چقدر بهش تهمت اجاق کوری و... زدن ، حتی بعد بدنیا اومد فرزندش بازم تمهت زشت بود ، امام رضا میتونستن کلی زن صیغه کنن تا زودتر بچه دار بشن اما اینکار رو آیا کردن ؟ معلومه نه .

نمیشه در مورد همه ازدواج های امامان یک نظر و قضاوت کرد، هر کودوم دلایل منطقی خودشون رو داشتن .
    حالا بعضی هاشون ب قول شما همسرشون راضی بوده و حالا ب نوعی همسرشون وصیت کردن
    ولی ب طور مثال حضرت ابراهیم چی ک دوتا خواهر رو گرفتن و علاوه بر اونها همسران دیگری هم داشتن فکر میکنم 5 یا 6 تا
    حتی فرزندانشون بعضی ها کلا بر علیه خودشون شدن مثلا یهودا ک قوم یهود رو ب وجود آورد
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

هوس و شهوتشون رو به اسم دید حلال میکنن
    آره دیگه حلاله مثلا من فلان خانم رو گرفتم ک از گشنگی نمیره خب یکی نیست بگه بهش کمک مالی کن ن اینکه بری باهاش زیر ی سقف

الان خیلی جاها هستن حتی از خانومای بیوه باج خواهی میکنن صرفا بخاطر اینکه وضع مالی خوبی ندارن
    امیر 2121 یه جا گفتن در مدرسه ای ک تحصیل میکردن مادر یکی از دانش آموزان ک همسرشون فوت شده مدیر مدرسه قصد تملک و تعرض به اون خانم رو داشتن صرفا بخاطر ثبت نام فرزندشون یا چیز دیگری بود دقیق یادم نیست
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

29. کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

آره دیگه حلاله مثلا من فلان خانم رو گرفتم ک از گشنگی نمیره خب یکی نیست بگه بهش کمک مالی کن ن اینکه بری باهاش زیر ی سقف

الان خیلی جاها هستن حتی از خانومای بیوه باج خواهی میکنن صرفا بخاطر اینکه وضع مالی خوبی ندارن
    امیر 2121 یه جا گفتن در مدرسه ای ک تحصیل میکردن مادر یکی از دانش آموزان ک همسرشون فوت شده مدیر مدرسه قصد تملک و تعرض به اون خانم رو داشتن صرفا بخاطر ثبت نام فرزندشون یا چیز دیگری بود دقیق یادم نیست
    یکی از همکارهای من برادرش فوت میکنن و این اقا بزور و بدون رضایت همسرشون زن برادرش رو صیغه کردن
    البته مثلا فقط بخاطر زیر پرو بال گرفتن !!! انگار نه اینکه باهم فامیل هستن و میشد بدون صیغه زیرپروبال گرفت ایشونو
    میگن اگه بقیه برادراشونم فوت کنن دوباره زن اونارم صیغه میکننیه همچین مردایی رو داریم ما تو جامعه مون
    این بنده خدا نفر اول صف نماز جماعته و مدام در حال ذکر گفتنه

قضاوت با خودتون
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

31. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

یکی از همکارهای من برادرش فوت میکنن و این اقا بزور و بدون رضایت همسرشون زن برادرش رو صیغه کردن
    البته مثلا فقط بخاطر زیر پرو بال گرفتن !!! انگار نه اینکه باهم فامیل هستن و میشد بدون صیغه زیرپروبال گرفت ایشونو
    میگن اگه بقیه برادراشونم فوت کنن دوباره زن اونارم صیغه میکننیه همچین مردایی رو داریم ما تو جامعه مون
    این بنده خدا نفر اول صف نماز جماعته و مدام در حال ذکر گفتنه

قضاوت با خودتون
    اینطور ک پیداست این آقا هدفش از خلقت و پا گذاشتن تو این دنیا این بوده ک هرکی شوهرش مرد بره بگیرش
    قصد توهین ندارم دوستان ولی به عینه دیدم اکثرا اشخاصی ک ظاهر مثبتی دارن از همه بدترن این نظر شخصی بنده رو حمل به اهانت نکنید من فقط نظر و تجربیات خودم رو با افراد گفتم
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

اینطور ک پیداست این آقا هدفش از خلقت و پا گذاشتن تو این دنیا این بوده ک هرکی شوهرش مرد بره بگیرش
    قصد توهین ندارم دوستان ولی به عینه دیدم اکثرا اشخاصی ک ظاهر مثبتی دارن از همه بدترن این نظر شخصی بنده رو حمل به اهانت نکنید من فقط نظر و تجربیات خودم رو با افراد گفتم
    عزیزم این جور ادما شهوت پرست درو هستند مه خودشونو پشت دین قایم میکنن ولی الان تعدادشون زیاد نیست. قبلا ک زنا نااگاه تر و وابسته تر بودن بیشتر بود ولی الان خیلی کم میشه دید موردای اینطوریو.
    دیگه واقعا زنا خیلیاشون احتیاجی به حمایتای اینطوری ندارن

33. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ولی ب طور مثال حضرت ابراهیم چی ک دوتا خواهر رو گرفتن و علاوه بر اونها همسران دیگری هم داشتن فکر میکنم 5 یا 6 تا
    حتی فرزندانشون بعضی ها کلا بر علیه خودشون شدن مثلا یهودا ک قوم یهود رو ب وجود آورد
    حضرت ابراهیم با دو خواهر ازدواج کرده ؟ جدید میشنوم
    شنیده بودم تحریف کردن با خواهر خودش ازدواج کرده اما این رو نه .

تا جای که من میدونم حضرت ابراهیم اول با ساره ازدواج کرد ، چون بچه دار نمیشد بعد با هاجر ، بعداً در پیری حتی به ساره هم خدا فرزند میده .

خیلی حرف ها منبع معتبر ندارن یکم تحقیق کنید .

با اینکه نمیدونم دقیقاً در مورد کدوم جدال صحبت میکینم ، اینم که فرزندا بر علیه هم بشن فکر کنم ربطه به بجث نداره ، چیز عادی هم هست . ( علت بوجود اومدن یهود و نصارا اینی که میگن نیست )

من که نگفتم حتماً باید همسر وصیت کنه ! مثال زدم از دلایل ازدواج ، گفتم حضرت علی حتی برای بچه دار شدن ازدواج کردن ، اما امام رضا نه .
    احساسی به مسئله نگاه نکنید ،
    در جامعه پیامبر زن ها بیشتر از مردان بودن ، پس ازدواج با چند همسر یک وظیفه شرعی اونجا بود .
    اما الان نه .

بقیه چطور؟ بقیه معصومین چی؟
    ما باید قبول کنیم که نمیتونیم به بعضی بفهمونیم که دارن برداشت اشتباه میکنن .
    انسان ها آزاد هستن حتی برای اشتباه کردن .
    اگر کسی دنبال حق و حقیقت باشه درست تحقیق و مطالعه میکنه تا پیام اصلی را دریافت کنه ،و تفسیر شخصی نمیکنه .

الان یک آیه قرآن میگه ، در کشتن یکدیگر اسراف نکنید !
    یکی اینو میخونه میگه پس اسلام گفته کشتن بد نیست زیاد نکشین !
    نه خیر این آیه برای قصاص اومده زمانی که عرب جاهلی برای کشته شدن یک نفر از قبیله شون چند نفر از قبلیه دیگر را میکشتن .

و خیلی از آیات دیگر را میشه به همین راحتی اشتباه کرد ، مسئله ای مثل ازدواج موقت که جای خود داره ، آدم آزاده اشتباه کنه آزاده منحرف بشه و...
    کسی که دنبال هوس دل خودش میره ، براش مهم نیست اسلام در حقیقت چی میگه ، نظر خودشان را با تفسیر خوداشان را دارن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

35. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

اون حضرت یعقوب بود

36. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

حضرت ابراهیم با دو خواهر ازدواج کرده ؟ جدید میشنوم
    شنیده بودم تحریف کردن با خواهر خودش ازدواج کرده اما این رو نه .

تا جای که من میدونم حضرت ابراهیم اول با ساره ازدواج کرد ، چون بچه دار نمیشد بعد با هاجر ، بعداً در پیری حتی به ساره هم خدا فرزند میده .

خیلی حرف ها منبع معتبر ندارن یکم تحقیق کنید .

با اینکه نمیدونم دقیقاً در مورد کدوم جدال صحبت میکینم ، اینم که فرزندا بر علیه هم بشن فکر کنم ربطه به بجث نداره ، چیز عادی هم هست . ( علت بوجود اومدن یهود و نصارا اینی که میگن نیست )

من که نگفتم حتماً باید همسر وصیت کنه ! مثال زدم از دلایل ازدواج ، گفتم حضرت علی حتی برای بچه دار شدن ازدواج کردن ، اما امام رضا نه .
    احساسی به مسئله نگاه نکنید ،
    در جامعه پیامبر زن ها بیشتر از مردان بودن ، پس ازدواج با چند همسر یک وظیفه شرعی اونجا بود .
    اما الان نه .

ما باید قبول کنیم که نمیتونیم به بعضی بفهمونیم که دارن برداشت اشتباه میکنن .
    انسان ها آزاد هستن حتی برای اشتباه کردن .
    اگر کسی دنبال حق و حقیقت باشه درست تحقیق و مطالعه میکنه تا پیام اصلی را دریافت کنه ،و تفسیر شخصی نمیکنه .

الان یک آیه قرآن میگه ، در کشتن یکدیگر اسراف نکنید !
    یکی اینو میخونه میگه پس اسلام گفته کشتن بد نیست زیاد نکشین !
    نه خیر این آیه برای قصاص اومده زمانی که عرب جاهلی برای کشته شدن یک نفر از قبیله شون چند نفر از قبلیه دیگر را میکشتن .

و خیلی از آیات دیگر را میشه به همین راحتی اشتباه کرد ، مسئله ای مثل ازدواج موقت که جای خود داره ، آدم آزاده اشتباه کنه آزاده منحرف بشه و...
    کسی که دنبال هوس دل خودش میره ، براش مهم نیست اسلام در حقیقت چی میگه ، نظر خودشان را با تفسیر خوداشان را دارن .
    منظورم حضرت یعقوب بود اشتباه گفتم
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

اون حضرت یعقوب بود
    سوتی دادم
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

39. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد : فلسفه صیغه موقت

باید قبول کنیم قانون چند همسری بد نیست.

برای مثال زنی که بچه دار نمیشه رو آیا باید طلاق داد و تردد کرد ؟
    یا اصلاً زنی اول جوانی مریضی یا حادثه پیش میاد نمیتونه نیاز جنسی همسرش را تا آخر عمر برطرف کنه ، آیا باید دور انداخته بشه ؟

حتی به نظر شخص بنده حتی اونی که سر شهوت چنتا همسر میگره شرف داره به اونی که در خفا میره زنا میکنه و با زن ها رابطه پنهان داره .

الان تو جامعه ای که نمیشه چند همسری داشت ، معشوقه به رسمیت شناخته شده ، بچه ای که ازش بدنیا میاد هیچ حقوقی نداره حتی خود اون زن . تو اون جامعه بیشتر به زن ظلم میشه تا اینکه یک زن هوو داشته باشه .

یا مثلاً برای جامعه که نسبت زن به مرد ، 4 به 1 است ، چهار همسری حکم دارو داره .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

40. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    آن چیزی که در قرآن آمده متعه است و در شرایط اضطرار توصیه شده به هر حال صیغه برای جلوگیری از زناست مسلما در صیغه بیشتر برای حفظ حقوق زن هست چون وقتی رابطه نامشروع بین دختر و پسر واقع شود دختر هیچ حقی بهش داده نمی شود و بیشترین ضربه را دختر میخورد برای دفع این عمل زشت فردی که شرایط ازدواج ندارد برای پاسداشت حقوق زن صیغه توصیه شده است
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

41. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

باید قبول کنیم قانون چند همسری بد نیست.

برای مثال زنی که بچه دار نمیشه رو آیا باید طلاق داد و تردد کرد ؟
    یا اصلاً زنی اول جوانی مریضی یا حادثه پیش میاد نمیتونه نیاز جنسی همسرش را تا آخر عمر برطرف کنه ، آیا باید دور انداخته بشه ؟

حتی به نظر شخص بنده حتی اونی که سر شهوت چنتا همسر میگره شرف داره به اونی که در خفا میره زنا میکنه و با زن ها رابطه پنهان داره .

الان تو جامعه ای که نمیشه چند همسری داشت ، معشوقه به رسمیت شناخته شده ، بچه ای که ازش بدنیا میاد هیچ حقوقی نداره حتی خود اون زن . تو اون جامعه بیشتر به زن ظلم میشه تا اینکه یک زن هوو داشته باشه .

یا مثلاً برای جامعه که نسبت زن به مرد ، 4 به 1 است ، چهار همسری حکم دارو داره .
    ببخشیدا ولی با این دیدی ک شما نگاه میکنین یعنی خانوما باید خدارو هم شکر کنن ک شوهرشون اونارو با وجود مریضی و ... نگه داشته خب این وظیفشون هست چون همسرشون توی خونه ی اون مرد این اتفاق ک مریض هست براش افتاده و اون مردی ک همسرش قدرت باروری نداره میتونه بره بچه ب سرپرستی قبول کنه
    چرا این مثال رو برعکس نمیکنید مثلا مردی ک توانایی فرزند دار شدن نداره آیا باید دور انداخته بشه ؟
    مردی ک مریضه آیا باید دور انداخته بشه ؟
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

42. کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

منظورم حضرت یعقوب بود اشتباه گفتم
    درمورد داستان های حضرت یغوب زیاد مطالعه نکردم .
    اما همینقدر بگم که حضرت یغوب رو نمیشه به عنوان الگو برای زندگی مسلمان ها در نظر گرفت .
    برای ما بشتر حضرت ابراهیم ، موسی و حضرت محمد و امامان الگو هستن .
    برای همین من در اون زمینه فعلان مطالعه ای نکردم و اطلاعاتی ندارم .

اما در مورد انحراف رفتن دینشون ربطه به چند همسری نداره .
    اینکه عاقبت فرزند چی میشه حتی گرن پدر و مادر نیست ، نمونه اش پسر نوح ، یا پسر امامام خودمون جعفر کذاب !
    حتی همسر پیامبر و امامان هم بوده که انحراف برن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

44. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ببخشیدا ولی با این دیدی ک شما نگاه میکنین یعنی خانوما باید خدارو هم شکر کنن ک شوهرشون اونارو با وجود مریضی و ... نگه داشته خب این وظیفشون هست چون همسرشون توی خونه ی اون مرد این اتفاق ک مریض هست براش افتاده و اون مردی ک همسرش قدرت باروری نداره میتونه بره بچه ب سرپرستی قبول کنه
    چرا این مثال رو برعکس نمیکنید مثلا مردی ک توانایی فرزند دار شدن نداره آیا باید دور انداخته بشه ؟
    اگه بچه دارن نشدن از مرده ، زن هم میتونه جدا بشه ، حق تصمیم گیری داره . مجبور نیست بمونه قانون حق طلاق را راحت بهش میده . اما معمولاً ( اکثراً) این مرده که حامی خانواده است و کمک و پشتوانه مالی میکنه نه زن .

انسان میتونه به یک مسئله از هر زاویه ای که دلش میخواد نگاه کنه ، اما بهتر به بقیه زوایا هم نگاه کنه و همشیه حق به جانب نباشه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

45. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

همه اینا اتفاقا به خاطر این میفته که مرد قدرت اجتماعی و مادی بیشتری داره و زن وابستست. وگرنه زنی که خودش استقلال مالی و اجتماعی داشته باشه مجبور نیست به خاطر سقف بالا سر و نون شب خیانت شرعی و قانونی شوهرشو تحمل کنه.
    از ماست که بر ماست. وقتی برید تو خونه شوهر و همه دغدغتون بشه شام و غذای طرف و فلان و فکر اینده و زندگی خودتونم نباشید یعنی دارید اعتماد میکنید به شوهرتون. اگه توزرد از اب درومد دراصل دارید چوب اعتماد خودتونو میخورید. الان اون زمانی نیست که زنارو تو خونه حبس میکردن نمیذاشتن بیرون برن. الان راه بازه زنم برای خودش درامد و موقعیت اجتماعی داشته باشه تا جلو یه سری از سواستفاده های مردای بی ظرفیتم گرفته بشه. اصلا کنار مردی که سر و گوشش میجنبه ادم احساس امنیت نداره

46. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

[QUOTE=reza1;246181]اگه بچه دارن نشدن از مرده ، زن هم میتونه جدا بشه ، حق تصمیم گیری داره . مجبور نیست بمونه قانون حق طلاق را راحت بهش میده . اما معمولاً ( اکثراً) این مرده که حامی خانواده است و کمک و پشتوانه مالی میکنه نه زن .

بحث طلاق جدای از بحث صیغه س شما حرفایی ک بالا زدی رو دوباره خودت بخون گفتین ک چند همسری بد نیست آیا زنی ک مریضه باید دور انداخته بشه یا قدرت باروی نداره ، بعد اومدی راه حل دادی ک چند همسری خوبه شوهرش نندازش دور بلکه یه راه حله منطقیییی و منصفانه هست ک بره سرش هوو بیاره
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

47. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    این اصرار اسلام وقوع عقد موقت و ثبت شدن قرداد آن برای جلوگیری از تضییع حقوق هست هم حق و حقوق زن پرداخت شود و هم اگر بچه ای حاصل شد تکلیفش مشخص باشد صیغه یک نوع دفع افسد به فاسد هست نه اینکه بخواهیم آن را برای همه توصیه کنیم در حقیقت وقتی کسی توان جلوگیری شهوتش را ندارد لااقل راهی که ضرر کمتری دارد را پیشنهاد میکند اسلام حتی در مورد معاملات توصیه میکند که نوشته و ثبت گرد تا در آینده با خسران مواجه نشویم
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

48. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

[QUOTE=maryam sadat;246184]
    اگه بچه دارن نشدن از مرده ، زن هم میتونه جدا بشه ، حق تصمیم گیری داره . مجبور نیست بمونه قانون حق طلاق را راحت بهش میده . اما معمولاً ( اکثراً) این مرده که حامی خانواده است و کمک و پشتوانه مالی میکنه نه زن .

بحث طلاق جدای از بحث صیغه س شما حرفایی ک بالا زدی رو دوباره خودت بخون گفتین ک چند همسری بد نیست آیا زنی ک مریضه باید دور انداخته بشه یا قدرت باروی نداره ، بعد اومدی راه حل دادی ک چند همسری خوبه شوهرش نندازش دور بلکه یه راه حله منطقیییی و منصفانه هست ک بره سرش هوو بیاره
    بله طلاق اصلاً ربطی به صیغه نداره .

نگفتم منطقیه هو بیاره ، بازم انتخاب باید توسط اون دو نفر انجام بشه ، نه من شما ، هر کس باید در مورد زندگی خودش تصمیم بگیره ، شاید زنی بتون تنها زندگی کنه ، یکی دیگه نتونه و زندگیش نابود بشه .

دیدم بعضی ها زن هاشون رو طلاق دادن راحت رفتن سراغ یکی دیگه برای بچه دار شدن ، من منصفانه نمیدونم .

من گفتم چند همسری بهتر از اینه که بعضی مرد ها راحت زن عوض میکنن یا در خفا زنا میکنن ، اون مردی که در خفا زنا میکنن همسرش باید بترسه از کلی بیماری که میتونه از رابطه جنسی بهش منتقل میشه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

49. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    این اصرار اسلام وقوع عقد موقت و ثبت شدن قرداد آن برای جلوگیری از تضییع حقوق هست هم حق و حقوق زن پرداخت شود و هم اگر بچه ای حاصل شد تکلیفش مشخص باشد صیغه یک نوع دفع افسد به فاسد هست نه اینکه بخواهیم آن را برای همه توصیه کنیم در حقیقت وقتی کسی توان جلوگیری شهوتش را ندارد لااقل راهی که ضرر کمتری دارد را پیشنهاد میکند اسلام حتی در مورد معاملات توصیه میکند که نوشته و ثبت گرد تا در آینده با خسران مواجه نشویم
    اگر صیغه ( ازدواج موقت ) تو کشور ما جزو قانون بود و ثبت میشد ، حتی میشد جلوی اونای که برا خودشون تفسیر الکی میکنن رو گرفت

حتی جلوی تنوع طلبی را هم میشد گرفت ، دیگه کسی به خودش اختیار صیغه پنهانی نمیداد .

اون وقت مراجع میتونستن فتوا بدن که صیغه حتماً باید ثبت بشه تا جایز باشه . از حقوق زن ها هم میشد بهتر دفاع کرد ، به نوعی یعنی کمی زور باعث کنترلش میشد و محدود میکرد.

اما وقتی قانون و مردم نپذیرفتن ، دیگه هر کس و وجدان خودشه که درست اجرا کنه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

50. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

همه اینا اتفاقا به خاطر این میفته که مرد قدرت اجتماعی و مادی بیشتری داره و زن وابستست. وگرنه زنی که خودش استقلال مالی و اجتماعی داشته باشه مجبور نیست به خاطر سقف بالا سر و نون شب خیانت شرعی و قانونی شوهرشو تحمل کنه.
    از ماست که بر ماست. وقتی برید تو خونه شوهر و همه دغدغتون بشه شام و غذای طرف و فلان و فکر اینده و زندگی خودتونم نباشید یعنی دارید اعتماد میکنید به شوهرتون. اگه توزرد از اب درومد دراصل دارید چوب اعتماد خودتونو میخورید. الان اون زمانی نیست که زنارو تو خونه حبس میکردن نمیذاشتن بیرون برن. الان راه بازه زنم برای خودش درامد و موقعیت اجتماعی داشته باشه تا جلو یه سری از سواستفاده های مردای بی ظرفیتم گرفته بشه. اصلا کنار مردی که سر و گوشش میجنبه ادم احساس امنیت نداره
    درواقع حتی اگر زن استقلال کامل هم داشته باشه ، بعد اینکه یک باز ازدواج کنه دوباره طلاق بگیره ، امکان این که دوباره همسری بهتر گیرش بیاد ممکن نیست و احتمالش خیلی پایینه .
    فرقی نمیکنه استقلال داشته باشه یا نه ، وقتی چند سال از عمرش را با یک مرد بوده ، به خاطر بچه دار نشدن دور انداخته بشه ، حتی اگر استقلال داشته باشه بازم کلی حق ازش ضایع میشه ...
    دیگه جوانی رفته ، به عنوان یک زن باکره شناخته نمیشه ، تهمت هم اگر بهش نزن زندگی خوبی پیش روش نیست .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

51. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

به نظر من موضوع صیغه و چند همسری امامان برای دوره خودشون خوب بوده؛

شرایط زندگی و معیشتی مردم در اون زمان بسیار متفاوت بوده و اصلا نباید با الان مقایسه ش کنیم؛
    اون موقع شغل و کار آنچنانی وجود نداشته٬ فقط ثروتمندا میتونستن کسب و کار یا دام و زمین کشاورزی داشته باشن؛

با توجه به تعدد جنگهایی که بوده و حقوقی که به سربازان جنگی تعلق میگرفته اکثرا کارشون جنگیدن بوده و طبیعتا خیلیها کشته میشدن!

اون دوران برای آقایون کار نبوده چه برسه به خانومها که بعد از فوت شوهرشون امرار معاش کنن!

به دلیل تعصبات شدیدی هم که وجود داشته اصولا هم زنها کار نمیکردن؛

در نتیجه مثلا پیامبر که استطاعت مالی داشتن چند زن رو صیغه میکردن تا تأمینش کنن؛

حالا اینکه یه عده آدم شهوت پرست دارن الان از این ماجرا سوء استفاده میکنن تقصیر خودشونه نه پیامبر و امامان!

به نظر من الان صیغه فقط در موارد بسیار نادری جایزه؛

مثلا خانوم بیوه ای که به هر دلیلی نمیتونه ازدواج کنه٬ آدم مقیدی هست و نمیخواد رابطه غیر شرعی هم داشته باشه که از اونطرفم هر مردی نمیتونه و اجازه نداره این خانوم رو صیغه کنه!

اما متأسفانه هر مردی این حق رو برای خودش قائله.

این اشکالی هست که به آقایونی که این طرز فکرو دارن وارد میشه‌.

52. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

درواقع حتی اگر زن استقلال کامل هم داشته باشه ، بعد اینکه یک باز ازدواج کنه دوباره طلاق بگیره ، امکان این که دوباره همسری بهتر گیرش بیاد ممکن نیست و احتمالش خیلی پایینه .
    فرقی نمیکنه استقلال داشته باشه یا نه ، وقتی چند سال از عمرش را با یک مرد بوده ، به خاطر بچه دار نشدن دور انداخته بشه ، حتی اگر استقلال داشته باشه بازم کلی حق ازش ضایع میشه ...
    دیگه جوانی رفته ، به عنوان یک زن باکره شناخته نمیشه ، تهمت هم اگر بهش نزن زندگی خوبی پیش روش نیست .
    این به خاطر مرد سالاری تو جامعه اتفاق میفته. جامعه سنتی ارزش زنو به باکره بودن و قدرت بچه دار شدنش میدونست. الان تو بعضی کشورا زنای بیوه رو بدیمن میدونن. اما جامعه ای ک پیشرفت کنه و هدف ازدواج بچه دار شدن نباشه و زن و مردو تو یه لول بدونه دیگ به خودش اجازه نمیده اونطوری زنو قضاوت کنه. استقلال و اگاهی زن به هر حال خوبه. تو هر موقعیتی زن مستقل بهتر از زن وابسته میتونه زندگی کنه.
    یه چیز دیگم ک هست انتخاب خود اون زناست که حاضر بشم به خاطر حرف مردم یه عمر خودشونو تو یه زندگی مشترک غلط زجر بدن یا اینکه راهشونو جدا کنن و برن دنبال سرنوشتشون. یه خط از اخرش اینه ک کلا قید ازدواجو بزنه ولی با عزت زندگی کنه. مردی ک از مردی فقط بچه ساختنشو بلده نباشه قشنگ تره

54. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

این به خاطر مرد سالاری تو جامعه اتفاق میفته. جامعه سنتی ارزش زنو به باکره بودن و قدرت بچه دار شدنش میدونست. الان تو بعضی کشورا زنای بیوه رو بدیمن میدونن. اما جامعه ای ک پیشرفت کنه و هدف ازدواج بچه دار شدن نباشه و زن و مردو تو یه لول بدونه دیگ به خودش اجازه نمیده اونطوری زنو قضاوت کنه. استقلال و اگاهی زن به هر حال خوبه. تو هر موقعیتی زن مستقل بهتر از زن وابسته میتونه زندگی کنه.
    یه چیز دیگم ک هست انتخاب خود اون زناست که حاضر بشم به خاطر حرف مردم یه عمر خودشونو تو یه زندگی مشترک غلط زجر بدن یا اینکه راهشونو جدا کنن و برن دنبال سرنوشتشون. یه خط از اخرش اینه ک کلا قید ازدواجو بزنه ولی با عزت زندگی کنه. مردی ک از مردی فقط بچه ساختنشو بلده نباشه قشنگ تره
    ولا فقط ربطی به فرهنگ نداره ، همه دوست دارن اولین شخص زندگی همسرشون باشن ، چه مرد چه زن . تو همه جامعه ها اینجوریه .
    وقتی یک زن بعد چند سال زندگی طلاق میگیره ، فقط باکره بودن نیست که باعث میشه افراد کمتری سراغش برن ، چه زن چه مرد شخصی که چندین سال زندگی کرده دیگه مثل روز اول نیست از نظر فکری بالغ تر شده .
    خیلی مسائل هست که باعث ضایع شدن حق میشه ، فقط مربوط به فرهنگ نیست مثلاً جوانی را میشه برگردوند ؟
    الان هم پسرا هم دخترا دوست دارن همسرشون اولین شخصی که باهاش رابطه داره خودشون باشن ،
    حتی خودت دوست نداری با مردی ازدواج کنی که چند سال سابقه زندگی زناشوی داشته ، فقط مربوط به فرهنگ نیست ، حتی اگر بپذیری هم از خیلی چیزا باید بگذری ، اون ازدواج و زندگی شوق و هیجان ازدواج دو نفر که اولین باره دارن زندگی تشکیل میدن رو نداره .
    پس طبیعیه که همه میخوان اولین فرد زندگی همسرشون باشه ، و افرادی که یک باز ازدواج شکست خورده دارن افراد بهتری سراغشون نمیاد
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

56. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    شما همین سایت هم میبینید این همه افرادی را که به قصد ازدواج با هم بوده اند و متاسفانه رابطه جنسی نامشروع برقرار کرده اند بعد هم آنقدر بعضیها صیغه را بد میدانند حاضرند زنا کنند ولی صیغه نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

57. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام
    شما همین سایت هم میبینید این همه افرادی را که به قصد ازدواج با هم بوده اند و متاسفانه رابطه جنسی نامشروع برقرار کرده اند بعد هم آنقدر بعضیها صیغه را بد میدانند حاضرند زنا کنند ولی صیغه نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    گل گفتی ،
    متاسفانه حتی بعضی از مسئولین ما میگن ما آقا بهت اجازه میدیم بری از جوب آب بخوری ، ام از ما آب پاک نخواه .
    میگن برو رابطه داشته باش آزاد باش ما هم میگیم کسی عیب نگیره ، اما از ماه ازدواج نخواه ، سنگینه سخته .
    جالب اینجاست مردم هم میپذیرن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

58. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

ولا فقط ربطی به فرهنگ نداره ، همه دوست دارن اولین شخص زندگی همسرشون باشن ، چه مرد چه زن . تو همه جامعه ها اینجوریه .
    وقتی یک زن بعد چند سال زندگی طلاق میگیره ، فقط باکره بودن نیست که باعث میشه افراد کمتری سراغش برن ، چه زن چه مرد شخصی که چندین سال زندگی کرده دیگه مثل روز اول نیست از نظر فکری بالغ تر شده .
    خیلی مسائل هست که باعث ضایع شدن حق میشه ، فقط مربوط به فرهنگ نیست مثلاً جوانی را میشه برگردوند ؟
    الان هم پسرا هم دخترا دوست دارن همسرشون اولین شخصی که باهاش رابطه داره خودشون باشن ،
    حتی خودت دوست نداری با مردی ازدواج کنی که چند سال سابقه زندگی زناشوی داشته ، فقط مربوط به فرهنگ نیست ، حتی اگر بپذیری هم از خیلی چیزا باید بگذری ، اون ازدواج و زندگی شوق و هیجان ازدواج دو نفر که اولین باره دارن زندگی تشکیل میدن رو نداره .
    پس طبیعیه که همه میخوان اولین فرد زندگی همسرشون باشه ، و افرادی که یک باز ازدواج شکست خورده دارن افراد بهتری سراغشون نمیاد
    از بین بد و بدتر بازم باید بدو انتخاب کرد. زندگی که مشخصا محکوم به شکسته رو درست نیست ادامه بدی اونم فقط به این خاطر که از سرنوشت نامعلومت میترسی. هر کس فقط یه بار زندگی میکنه. همون یه بارم به هر دلیلی فرصتاشو بسوزونه بعدا مدیون خودش میشه. حفظ خانواده به هر طریقی باعث میشه بچه های افسرده و غمگین تحویل جامعه داده بشند. زن و شوهر هر چیم تلاش کنند کدورتشونو مخفی کنند بازم بچه ها متوجه میشند. خیلی وقتا طلاق و جدا شدن یه زندگی آروم تر برای همه اعضای خانواده میتونهد داشته باشه.
    بعدشم کل فلسفه زندگی ازدواج کردن نیست. یه ادم مجرد خوشحال خیلی زندگی بهتری داره به نسبت یه متاهل سرخورده و افسرده.
    اتفاقا اگه فرهنگمون بالا باشه میتونیم یه ادمو جدا از زندگی سابقش دوست داشته باشیم. چه تو زندگی چه رابطه خیلی وقتا شده که تجربه شکست خورده اول یه درسه که دفعه دوم اشتباهاتو تکرار نکنی. درسه از نظر احساسی سخته و اگه احساسی تصمیم بگیریم اونایی ک زلاق گرفتن باید طرد بشن گ ولی عاقلانه که فکر کنیم طلاق و جدایی نباید به لکه ننگ باشه رو پیشونی کسی.

60. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

از بین بد و بدتر بازم باید بدو انتخاب کرد. زندگی که مشخصا محکوم به شکسته رو درست نیست ادامه بدی اونم فقط به این خاطر که از سرنوشت نامعلومت میترسی. هر کس فقط یه بار زندگی میکنه. همون یه بارم به هر دلیلی فرصتاشو بسوزونه بعدا مدیون خودش میشه. حفظ خانواده به هر طریقی باعث میشه بچه های افسرده و غمگین تحویل جامعه داده بشند. زن و شوهر هر چیم تلاش کنند کدورتشونو مخفی کنند بازم بچه ها متوجه میشند. خیلی وقتا طلاق و جدا شدن یه زندگی آروم تر برای همه اعضای خانواده میتونهد داشته باشه.
    بعدشم کل فلسفه زندگی ازدواج کردن نیست. یه ادم مجرد خوشحال خیلی زندگی بهتری داره به نسبت یه متاهل سرخورده و افسرده.
    اتفاقا اگه فرهنگمون بالا باشه میتونیم یه ادمو جدا از زندگی سابقش دوست داشته باشیم. چه تو زندگی چه رابطه خیلی وقتا شده که تجربه شکست خورده اول یه درسه که دفعه دوم اشتباهاتو تکرار نکنی. درسه از نظر احساسی سخته و اگه احساسی تصمیم بگیریم اونایی ک زلاق گرفتن باید طرد بشن گ ولی عاقلانه که فکر کنیم طلاق و جدایی نباید به لکه ننگ باشه رو پیشونی کسی.
    ما در مورد زنی صحبت میکردیم که بچه دار نمیشه ( این مثال های که زدی برای خانواده های هست که مشکل یه چیز دیگه است ، نه بچه دار شدن )
    گفتیم طلاق دادن زن بعد یک عمر زندگی فقط به خاطر اینکه بچه دار نمیشه منصفانه نیست .
    و حتی اگر استقلال داشته باشه و بتونه زندگی خودش را راه ببره ، بازم حقش ضایع شده ، کلی ضربه روحی و عاطفی میخوره داغون میشه ، جوانیش رفته و بر نمیگرده ، معلوم نیست باز کسی اصلاً بگیرتش و ...
    پس چنین مورد های به تفاوم برسن که یک همسر دیگه مرد داشته باشه برای بچه دار شدن ، بهتر از اینه که زن اول دور انداخته بشه . ( مثل داستان حضرت ابراهیم )

بازم هرکس نظر خودش را داره ، شاید زن و مرد تصمیم دیگه ای بخوان بگیرن ، اسلام هم اینجور مواقع انتخاب را باز گذاشته تا خودشون تصمیم بگیرن .

وگرنه من که نگفتیم طلاق کلاً بده .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

62. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    یکی از متفکرین قرن گفت:
    اگر مرد بتواند نامحدودتا زن صیغه بکند و چند همسر هم بگیرد (تحت هر شرایطی) در صورتی پذیرفته است که زن هم تحت همان شرایط بتواند چند مرد بگیرد و چندین مرد صیغه بکند!
    اگر دومی اعصابتان را خراب میکند و در کتتان نمیگنجد اولی هم در کت ما نمیگنجد!
    این چیزی نیست جز نژادپرستی که منفور تمام انسان های آزداه است.

63. کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    درود
    از نظر من رابطه خارج ازدواج چه صیغه باشد چه رابطه خیابانی جفتش یکیست قباحتش هم یکیست , دقیقا مثل این میماند که شما با نام خدا بزنید یک بدبختی را بکشید یا بدون نام خدا , جفتش قتل نفس است.

65. 2 کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    از نظر من رابطه خارج ازدواج چه صیغه باشد چه رابطه خیابانی جفتش یکیست قباحتش هم یکیست , دقیقا مثل این میماند که شما با نام خدا بزنید یک بدبختی را بکشید یا بدون نام خدا , جفتش قتل نفس است.
    خیر. تشبیهتان نادرست است چون صیغه یک قرداد است و برای دو طرف حق و حقوق تعیین می شود با رابطه نامشروع که در آن هیچ حقی قابل اثبات نیست خیلی فرق دارد در رابطه نامشروع به جزء نابودی و بی آبرویی برای دختر چیز دیگری ندارد
    همه ما میدانم تزریق مورفین برای ما مضر است ولی چرا پزشکان اقدام به تزریق می کنند چون مجبورند پس ما باید در مواردی هست که فرد شرایط عقد دائم را ندارد بالاخره برای اینکه دوستی و آشنایی جنبه قانونی داشته باشد و خدایی نکرده موجب رابطه پنهانی شود و اثرات و ضربه مهلکی به دو طرف بخورد بهتر هست صیغه عقد موقت جاری شود
    ویرایش توسط سعید62 : 07-09-2017 در ساعت 04:59 PM
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

67. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

ما در مورد زنی صحبت میکردیم که بچه دار نمیشه ( این مثال های که زدی برای خانواده های هست که مشکل یه چیز دیگه است ، نه بچه دار شدن )
    گفتیم طلاق دادن زن بعد یک عمر زندگی فقط به خاطر اینکه بچه دار نمیشه منصفانه نیست .
    و حتی اگر استقلال داشته باشه و بتونه زندگی خودش را راه ببره ، بازم حقش ضایع شده ، کلی ضربه روحی و عاطفی میخوره داغون میشه ، جوانیش رفته و بر نمیگرده ، معلوم نیست باز کسی اصلاً بگیرتش و ...
    پس چنین مورد های به تفاوم برسن که یک همسر دیگه مرد داشته باشه برای بچه دار شدن ، بهتر از اینه که زن اول دور انداخته بشه . ( مثل داستان حضرت ابراهیم )

بازم هرکس نظر خودش را داره ، شاید زن و مرد تصمیم دیگه ای بخوان بگیرن ، اسلام هم اینجور مواقع انتخاب را باز گذاشته تا خودشون تصمیم بگیرن .

وگرنه من که نگفتیم طلاق کلاً بده .
    هیچ زنی تحملشو نداره مردش با کس دیگه باشه اینم ک زن من بچه دار نمیشه باید یکی دیگه رو بیارم ک بچه برام بیاره خودش توهینه. بدترین ضربه روحیه واسه زن
    مثلا همون مرد اگه خودش بچه دار نمیشد دوست داشت زنش از بانک اسپرم ، اسپرم بگیره و باردار بشه؟
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 07-09-2017 در ساعت 06:06 PM

صفحه 1 از 4 123 ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)