نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: بحث آزاد : لذت نبردن از عید

1078
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26556
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث آزاد : لذت نبردن از عید

سلام چرا عید امسال من هیچ ذوقی ندارم البته ادم هرچی بزرگ تر میشه مثل سال قبل نیست از ذوقش کم تر میشه توی خیابون بچه کوچولو ها رو که میبینم ذوقشونو میکنم که واسه عید خیلی خوشحالند اما کاشکی هیچکس بزرگ نمیشد توی دوران کودمی میموندیم ذوقش بیشتر است پارسال خیلی اتفاقات افتاد خیلی ها عید امسال تو جمع ما نیستند جاشون خالیه خیلی رابطه ها کم رنگ شده چرا ما ادما تا کسی هست قدرشو نمیدونیم وقتی که رفت پیش خدا تازه میفهمیم چقدر جاش خالیه کاشکی کدورت ها رو مردم دور میریختند دنیا دوروزه ارزش نداره بابای دوست من پارسال پیشش بودند اما امسال نیستند دوستم افسردگی شدید داره به همه چیز بی تفاوت شده به نظرتون عید امسال چیکار کنم لبخند بر گرده روی لباش البته میدونم غم عزیز فوق العاده سخته با مشکلاتی که واسه دوستم تو این یکسال بوجود اومده کمرش شکست به نظرتون من چیکار کنم البته هم مشکل قلبی داره هم ریه همم روحی چرا خدا به یه نفر اینقدر مشکل میده تا توی مرگ راحتیش رو ببینه همین دوستم یکبار خودکشی کرد ولی خوشبختانه نجاتش دادند چرا بعضی ادمها تا میفهمند طرف مریضه بیشتر اذیتش میکنند کاشکی دوران کودکیمون برمیگشت اون ذوقش اون لباس نو خریدنش بی خیالیش خوشبه حال بچه ها

2. 2 کاربران زیر از robina71 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بحث آزاد : لذت نبردن از عید

نقل قول نوشته اصلی توسط robina71 نمایش پست ها
    سلام چرا عید امسال من هیچ ذوقی ندارم البته ادم هرچی بزرگ تر میشه مثل سال قبل نیست از ذوقش کم تر میشه توی خیابون بچه کوچولو ها رو که میبینم ذوقشونو میکنم که واسه عید خیلی خوشحالند اما کاشکی هیچکس بزرگ نمیشد توی دوران کودمی میموندیم ذوقش بیشتر است پارسال خیلی اتفاقات افتاد خیلی ها عید امسال تو جمع ما نیستند جاشون خالیه خیلی رابطه ها کم رنگ شده چرا ما ادما تا کسی هست قدرشو نمیدونیم وقتی که رفت پیش خدا تازه میفهمیم چقدر جاش خالیه کاشکی کدورت ها رو مردم دور میریختند دنیا دوروزه ارزش نداره بابای دوست من پارسال پیشش بودند اما امسال نیستند دوستم افسردگی شدید داره به همه چیز بی تفاوت شده به نظرتون عید امسال چیکار کنم لبخند بر گرده روی لباش البته میدونم غم عزیز فوق العاده سخته با مشکلاتی که واسه دوستم تو این یکسال بوجود اومده کمرش شکست به نظرتون من چیکار کنم البته هم مشکل قلبی داره هم ریه همم روحی چرا خدا به یه نفر اینقدر مشکل میده تا توی مرگ راحتیش رو ببینه همین دوستم یکبار خودکشی کرد ولی خوشبختانه نجاتش دادند چرا بعضی ادمها تا میفهمند طرف مریضه بیشتر اذیتش میکنند کاشکی دوران کودکیمون برمیگشت اون ذوقش اون لباس نو خریدنش بی خیالیش خوشبه حال بچه ها

ت بردن از زندگی با پول راحت تر است اما برای لذت بردن اگرچه پول لازم است اما کافی نیست. حتی برخی پا را فراتر گذاشته اند و معتقدند برای لذت بردن از زندگی حتی پول هم لازم نیست.

1 - زیر دوش آواز بخوانید

باور کنید خیلی از خوانندگان مطرح از همین جا شروع کرده اند. علاوه براین با ابراز احساساتتان از این طریق می توانید به آرامش برسید.

2 - حال یک دوست قدیمی را بپرسید

امتحانش ضرر ندارد. الان، همین الان تلفن را بردارید و به یک دوست قدیمی زنگ بزنید. به این ترتیب هر دوی شما از یک لذت ارزان زندگی لذت خواهید برد.

3 - هدیه های قدیمی و یادگاری ها

هدیه های قدیمی که گرفته اید نگاه کنید، عکس های خاطره انگیز هم بد نیست. یاد آوری روزهای خوش هم زیباست . از قدیم گفته اند وصف العیش نصف العیش.

4 - آشپزی کنید

آشپزی کردن یکی از راه هایی است که به آرامش و لذت می انجامد. اگر برای کسانی که دوستشان دارید آشپزی کنید، لذتتان را دو برابر خواهد کرد.

5 - با مشکلات شوخی کنید

مشکلات زندگی تمامی ندارد پس اگر با آنها شوخی کنید شادی هایتان هم تمامی نخواهد داشت . البته فراموش نکنید منظور از شوخی این نیست که خودتان را سرکوب کنید و به باد تمسخر بگیرید.

6 - از درخت بالا بروید اگر نبود جوی آب هم هست بر روی لبه جوی راه بروید

می خندید باور کنید لذت بخش است . اگر شک دارید امتحان کنید.

7 - از داشته هایتان استفاده کنید

یکی از عادت های بد برخی از ما این است که بهترین لباس ها، غذاها، تفریحات، پول ها و حتی احساساتمان را برای روز مبادا نگه می داریم.

زیاد بگو دوستت دارم. از آنچه در اختیار داری استفاده کن و آن را برای روز مبادا ذخیره نکن.

8 - به خودتان جایزه بدهید

همه ما در طول روز کارهای خوب زیادی انجام می دهیم پس چرا به خودتان جایزه نمی دهید!

یک شاخه گل، یک بستنی خوشمزه، یک لباس مخصوص خانه ارزان و شیک، یک بسته پفک، پاستیل و .... از خودتان قدردانی کنید.

9 - تشکر کنید

هر روز افراد زیادی به ما محبت می کنند. قدر دانی و تشکر از آنها نه تنها خستگی را از تن ایشان به در می کند باعث لذت و شادی خود شما هم می شود.

موقع پیاده شدن از تاکسی از راننده تشکر کنید.
    از همکارتان به خاطر همکاری و همراهی تشکر کنید.
    از رئیستان بابت کار خوبی که برایتان انجام داده تشکر کنید.
    از مادر یا همسرتان به خاطر غذای خوشمزه تشکر کنید.
    از خدا تشکر کنید.

10 - موسیقی گوش کنید

رفتن به یک کنسرت زنده و تماشای زنده اجرای موسیقی تجربه بی نظیری است اما اگر نمی توانید هر روز از این لذت بهره ببرید از امکانات بی نظیر تکنولوژی برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید.

11 - دیدن فیلم و خواندن رمان های جذاب،شعر خواندن را هم امتحان کنید

این تفریحی است که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. تفریحی که ثروتمندان و فقرا در آن شریک اند. اما هر کدام به وسع و سطح سواد و درک هنری خودشان.

12 - به پارک و دل طبیعت بروید

یکی از بهترین سرگرمی های روزهای گرم سال این است که شام را بردارید و به همراه اعضای خانواده به نزدیک ترین پارک محل بروید.

13 - با بچه ها رفاقت کنید

دوستی با بچه ها کودک درونتان را هر چند در خواب عمیق باشد بیدار می کند و به یادتان می آورد که وقتی نوزاد بودید روزی 300 بار می خندیدید اما این روز ها هفته ای یک لبخند می زنید!

14 - به دیگران کمک کنید

هر کاری از دستتان بر می آید برای اطرافیانتان انجام دهید. لازم نیست پول خرج کنید شنیدن درد دل یک دوست، همکار و یا همسفر اتوبوس، حمل کردن خرید های یک فرد مسن و .... هرچه از دستتان برمی آید.
    لذت کمک کردن به دیگران را ازخودتان نگیرید.

15 - محیط اطرافتان را مرتب کنید

اگر بیرون خود را مرتب کنید درونتان هم مرتب می شود. اتاق، محل کار، راه پله های ساختمان، کوچه و ماشینتان را تمیز کنید و بعد از اتمام کار از تمیزی لذت ببرید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    11

شاید تو 1 سالگی بزرگترین دغدغه ما گرسنه نبودن بوده !
    تو 5 سالگی داشتن یه لباس نو !
    تو 7 سالگی انجام دادن تکالیف مدرسه !
    تو 14 سالگی نحوه ورود به جامعه !
    تو 18 سالگی معضل کنکور !
    تو 22 سالگی سربازی و شغل !
    و الی آخر ...

درسته که همه این ها ( مخصوصا دوران کودکی ) خاطرات خوبی رو برامون رقم زده ولی اگر باز تر ببینیم هر لحظه زندگی جذابه
    شما اگر 80 ساله هم بشید ، قطعا 70 سالگی و خاطراتش براتون جالب خواهد بود و میخواید که همون لذت 70 سالگی رو دوباره تجربه کنید !!
    تو هر دوره ای ما یه سری اهدافی داریم که تلاش برای رسیدن به اون ها یا به سرانجام رسیدشون برامون جذابه
    اگر بتونیم در حال حاضر زندگی کنیم و خاطرات قدیم رو هم کنارمون داشته باشیم ، زندگی راحت و آسوده تری رو میتونیم برای خودمون درست کنیم
    همین لحظه و ثانیه هم به اندازه کافی و شاید حتی بیشتر از کودکی ممکنه خاطره انگیز باشه ، ولی بستگی به دید شما داره
    سعی کنید زندگی رو برای خودتون سخت نکنید ، همیشه جنبه های مثبتش رو در نظر بگیرید
    اینکه انسان منفی نگر باشه و تمام عمر غصه از دست رفتن عزیزانش رو بخوره یا همش گله کنه که چرا وضع زندگیم این طوریه یا ... هیچی عایدش نمیشه ، جز اینکه بزرگترین خیانت رو به خودش میکنه
    بهتره که از کوچکترین روزنه های امید استفاده کنید ، یا حتی ساده تر بگم : باید خودتون رو گول بزنید !!
    این رو هم قبول کنید که هیچ شخصی تو دنیا زندگیش بدون مشکل نیست ، بزرگ یا کوچک
    مشکل مشکله
    اگر زندگی بدون پستی و بلندی بود اصلا اسمش زندگی نبود ، اسمش آرامش و آسایش و یکنواختی بود !!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

5. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

ویرایش توسط love : 03-10-2016 در ساعت 01:57 AM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

داداش تو مثل من حساسی. واقعا باید حکمت باشه. من تا الان فک می کردم خدا خیلی بهم ظلم کرده و زندگی من به خاطر بیماریم خیلی سخت شده اما وقتی این حرفا رو زدی فهمیدم زندگی واسه چه کسایی چقدر نفسگیر شده و از مرگ واسش بدتره. همین کاری که دوس داری بکنی ینی خیلی خوبه. این که تو فکر دیگران هستی. شاید بچه بودی به این چیزا فک نمی کردی. منم مثل تو ناراحت میشم چه عید و چه تولدم که یکسال گذشت و هیچ کاری نکردم. اما این ینی اینکه ما از بقیه ی ادم ها موفق تر و بهتریم و باید از ناراحتیمون خوشححال بشیم و بدون فک بقیه هستیم و این ینی این که حول حالنا انجام شده. من هم بچه بودم موقع عید به خاطر تعطیلی مدارس و بازی و تفریح و فیلم و سریال و خیلی از هیجانات و تفریحات عید خوشحال بودم و هدف زندگی بچه اینه و هدف زندگی هم اون هدفیه که فردی که عقلش کامل شد بهش فک می کنه و برای درست رسیدن به اون هدف و بهتر رسیدن می تونه بچه هم باشه. ینی کودک درون. کودک درون خوبه که بارور بشه و در عین حال عقل ادم کامل باشه اما بچه بودن به تنهایی خوب نیست وگرنه خدا تو رو میذاشت تو همون بچگی بمونی پس دوست داشت که تو رو بزرگ کرد. کلا من هم بعضی موقع تو کار خدا می مونم. ولی خدایااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااا به همه کمک کن جون هر کی دوس داری. چرا یکی مثل رفیقت باید زندگیش انقدر سخت باشه. خدایا خواهش کردم جون هر کی دوس داری زندگی هیچ کسو انقدر سخت نکن چون ما طاقتشو نداریم و هیچ کس نداره و در عین حال کاری کن که از تو دور نشیم و در عین اینکه زندگی راحتی داریم تو رو هم داشته باشیم کودک درون هم داشته باشیم عقل کامل هم داشته باشیم کلا زندگی خوبی داشته باشیم.
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-10-2016 در ساعت 09:17 AM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

منم همین حس و دارم سال به سال عید جذابیت قبلی که داشته رو الان نداره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

9. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

البته بگم داداش تیکه کلاممه. میدونم تو دختری. خود دخترا هم بعضی موقع اینطوری تو جمع دوستاشون صحبت می کنن و مثلا میگن: "آقا من میگم بیاین بریم پارک،" در حالی که باید بگن "خانوما من میگم بیاین بریم پارک."

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اگه عید و زندگی را بگیریم یه بازی :

به نظرم ماها چون مجرد هستیم عادیه واسه عید دیگه به مرحله نهایی رسیدیم کل خواسته هامون به روز رسانی شده و دیگه چیزی نمونده .
    حالا باید وارد مرحله دوم بشیم که متاهلی هستش اون باز کلی مرحله جلو پامون باز میکنه که باید انجامش بدیم

12. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26556
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من چیکار واسه دوستم بکنم که خنده بر گرده به لباش کاشکی هیچوقت عید نمیشد که یادش به باباش بیفته و ناراحت باشه چرا زندگی اینقدر سخت شده چرا جوونا دارند یکی یکی از دست میرند چرا اخه دوستم توی زندگیش سختی کشیده اخه 22 سالش بیشتر نیستالبته دکتر ها افسردگی شدید تشخیص دادند ولی دوستای دیگه تا که فهمیدند مریضه گذاشتند رفتند ادم باید خنده های دوستشو کمک هاشو هم یادش باشه کاشکی مثل دوران کودکی ادم لذت میبرد

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26556
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شایدم تقصیر تکنولوژیه که ما جوونا ازش استفاده درستونمیکنیم رابطه ها کم رنگ شده یا هین مشکل اقتصادی مردم دنیا دنیای بدی است شاید بزرگترهامونم تقصیر دارند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

من چیکار واسه دوستم بکنم که خنده بر گرده به لباش کاشکی هیچوقت عید نمیشد که یادش به باباش بیفته و ناراحت باشه چرا زندگی اینقدر سخت شده چرا جوونا دارند یکی یکی از دست میرند چرا اخه دوستم توی زندگیش سختی کشیده اخه 22 سالش بیشتر نیستالبته دکتر ها افسردگی شدید تشخیص دادند ولی دوستای دیگه تا که فهمیدند مریضه گذاشتند رفتند ادم باید خنده های دوستشو کمک هاشو هم یادش باشه کاشکی مثل دوران کودکی ادم لذت میبرد
    به نظر من شما هیچ کاری نمیتونی براش کنی. که ناراحتیش از بین برهمرگ حق و میلیون ها نفر جای دوست شما قرار گرفتن فقط مرور زمان حالش رو بهتر میکنه ولی میتونید تو عید زیاد باهاش برید بیرون یا همین قبل عید مجبورش کنید باهات بیاد بازار و از اینجور کارا
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

یکی.از دوستام یکسال بعد از ازدواجش شوهرش فوت کرد مادرش تحمل دیدن غصه خوردن دخترشو نداشت سه ماه بعدشم مادرش دق کرد و فوت کرد فقط به دوستتون بگین مواظب مادرش باشه و.نزاره مادرش غصه بخوره همه ی تلاششو.بکنه تا مادرش خوشحال باشه

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

برای خودش زندگی نمیکنه حداقل برای شادکردن.مادرش زندگی کنه

18. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

جنب و جوش قبل از عید خیلیییییییییی بهتر از خوده عید هست....منم اصلابا رفت و آمد جورنیستم....ولی با خودم گفتم چرا عیدو واسه خودم کسل کننده کنم!!!تا جایی میشه جیم میشم جاهایی هم که نمیشه میرم فقط شروع میکنم تخمه شکستن حرفای کسی هم گوش نمیدم......کلا من نمیدونم چرا اینقدر ادما فضول شدن که آدم حتی دلش نخواد رفت وآمد داشته باشه.....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)