صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 55

موضوع: ...بحث آزاد : نماز ...

2193
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

...بحث آزاد : نماز ...

سلام صادقانه بگو آیا نماز میخونی یا نه

اگه آره دلیلت و افکارت چیه درباره نماز خوندن

اگه نه دلیلت و افکارت چیه درباره نماز نخوندن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : ...بحث آزاد : نماز ...

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام صادقانه بگو آیا نماز میخونی یا نه

اگه آره دلیلت و افکارت چیه درباره نماز خوندن

اگه نه دلیلت و افکارت چیه درباره نماز نخوندن
    سلام

من نماز میخونم... اما حالا که صادقانه گفتی بذار از اول بگم

تا جایی که یادمه از دوران دبستان تا دبیرستان همیشه نماز میخوندم ... اما یه خط در میون

روزه هامو ولی حتما میگرفتم... بعضی وقتا هم اصلا نماز نمیخوندم

چون نمیدونستم چرا نماز میخونم؟؟؟ و بیشتر به خاطر اینکه فکر میکردم باید حتما برای خوب بودن نماز خوند میخوندم

اما گذشت این مدت ها و من وارد دانشگاه شدم

خیلی چیزها دیدم.. فهمیدن هرکس نماز میخونه آدم خوبی نیست.. و هر کس نمیخونه آدم بدی نیست

پس این نماز خوندن چه ملاک و معیاری داره!!!؟؟؟ چرا میخونیم؟؟؟

خیلی بهش فک کردم و یکی از دوستام در این بین بهم گفت فلسفه نماز و عبادت اراده کردن آدم هاست

کسی که بیشتر اراده داره بیشتر خودش رو مقید میکنه... و خودش رو در قید چیزهایی قرار میده که بهشون اعتقاد داره

حالا خیلی وقت میشه که نمازم رو سر وقت میخونم... یعنی اذان که میگه نمیتونم بشینم و یه کار دیگه بکنم

از وقتی هم نمازم رو سر وقت میخونم همه کارهام رو روال و برنامه پیش میره

و میتونم بگم که نماز برام شده یه تایم شروع که قبل و بعدش کارهامو انجام میدم و تو لحظه ی نماز به آرامش میرسم

و واقعا باعث شده بیشتر و بیشتر به اعتقاداتم مقید بشم و به خاطر اعتقاداتم خیلی چیزا رو ازشون بگذرم

و همین هم باعث آرامشم شده و یه جوری حس میکنم که حالم خوبه اگرچه خیلی چیزا رو هم شاید از دست بدم

و میتونم بگم نماز میخونم چون قلبم رو قوی میکنه و به یه منبعی من رو وصل کرده که هیچ چیزی نمیتونه ازم بگیردش

هرچقدر هم من با باد افکار به این ور و اون ور برم اونقد این منبع قوی هست و اونقد محکم من رو گرفته که نمیذاره از هم بپاشم

و این رو هم میدونم که نماز خوندن رو صرفا نمیشه ملاک خوب و بد آدم ها قرار داد

اگرچه نماز پایه و اساس هست و کسی که در برابر خدا رو به خاک بذاره حتما مورد لطف قرار میگیره

3. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام

من نماز میخونم... اما حالا که صادقانه گفتی بذار از اول بگم

تا جایی که یادمه از دوران دبستان تا دبیرستان همیشه نماز میخوندم ... اما یه خط در میون

روزه هامو ولی حتما میگرفتم... بعضی وقتا هم اصلا نماز نمیخوندم

چون نمیدونستم چرا نماز میخونم؟؟؟ و بیشتر به خاطر اینکه فکر میکردم باید حتما برای خوب بودن نماز خوند میخوندم

اما گذشت این مدت ها و من وارد دانشگاه شدم

خیلی چیزها دیدم.. فهمیدن هرکس نماز میخونه آدم خوبی نیست.. و هر کس نمیخونه آدم بدی نیست

پس این نماز خوندن چه ملاک و معیاری داره!!!؟؟؟ چرا میخونیم؟؟؟

خیلی بهش فک کردم و یکی از دوستام در این بین بهم گفت فلسفه نماز و عبادت اراده کردن آدم هاست

کسی که بیشتر اراده داره بیشتر خودش رو مقید میکنه... و خودش رو در قید چیزهایی قرار میده که بهشون اعتقاد داره

حالا خیلی وقت میشه که نمازم رو سر وقت میخونم... یعنی اذان که میگه نمیتونم بشینم و یه کار دیگه بکنم

از وقتی هم نمازم رو سر وقت میخونم همه کارهام رو روال و برنامه پیش میره

و میتونم بگم که نماز برام شده یه تایم شروع که قبل و بعدش کارهامو انجام میدم و تو لحظه ی نماز به آرامش میرسم

و واقعا باعث شده بیشتر و بیشتر به اعتقاداتم مقید بشم و به خاطر اعتقاداتم خیلی چیزا رو ازشون بگذرم

و همین هم باعث آرامشم شده و یه جوری حس میکنم که حالم خوبه اگرچه خیلی چیزا رو هم شاید از دست بدم

و میتونم بگم نماز میخونم چون قلبم رو قوی میکنه و به یه منبعی من رو وصل کرده که هیچ چیزی نمیتونه ازم بگیردش

هرچقدر هم من با باد افکار به این ور و اون ور برم اونقد این منبع قوی هست و اونقد محکم من رو گرفته که نمیذاره از هم بپاشم

و این رو هم میدونم که نماز خوندن رو صرفا نمیشه ملاک خوب و بد آدم ها قرار داد

اگرچه نماز پایه و اساس هست و کسی که در برابر خدا رو به خاک بذاره حتما مورد لطف قرار میگیره

نمیدونم چرا من قبلنا نماز میخوندم البته به صورت راندوم یه روز میخوندم یه روز نمیخوندم ولی الان چند وقته کلان نمیخونم همش تو ذهنم میاد مگه من عربم که عربی بلغور کنم در ثانی تشکر از خدا میتونم فارسی تشکر کنم چرا عربی تازشم اینایی که دارم میبینم تو جامعه که خدای نماز خونی هستن ولی میدونم چه پدر سوخته هایی هستن اگه اینا نماز خونن من میخام بی نماز باشم

5. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25658
    تشکـر
    5
    تشکر شده 28 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام...
    به نظر من نماز خوندن یه حس درونیه که حس رضایت ازخودت بوجود میاد. من خیلی وقت ها شده نمازم به دیر وقت بیفته اما خوندم... یادم دوران دبیرستان دوستی داشتم که نماز خیلی خیلی براش بی اهمیت بود و رو منم تاثیر گذاشته بود منم هفته ای یک بار نماز میخوندم... اون زمان همش ناراحت بودم یه چیزی انگار تو وجودم اذیتم میکرد. از خدا دور شده بودم حالم اصلا خوب نبود. تا اینکه رفتم دانشگاه و اون دوستم از من فاصله گرفت. امام حسین (ع) و امام زمان (عج)کمکم کردن من برگردم سر راه اولم راهی که به خدا متصل شم...حدود دو هفته همراه با نمازام نماز شبم هم میخوندم... بخدا هرچی از نماز شب بگم کم گفتم... هرچی دارم از نمازه. باورتون نمیشه چهرم خیلی متفاوت شده بود هرکی بهم میرسید میگفت چقدر خوشگل شدی ... جدا از اینکه هم مادی هم معنوی بهم خیلی کمک کرد... شاید نماز خوندن به عربی باشه اما این دستور خداست و اطاعتش واجبه.... همین افکار افکار شیطونه که به ما القا میکنه... من برات دلایلشو میزارم.
    چرا باید نماز را به عربی خواند؟
    نخست اینکه یادمان باشد ما می توانیم همیشه و در هر شرایط زمانی و مکانی به شیوه خود و با زبان خود با خدایمان راز و نیاز کنیم و نه تنها هیچ مانعی ندارد بلکه بسیار هم مطلوب است. اما نماز به عنوان یک قانون و تکلیف شخصی و ثابت الهی، دستورالعملی دارد که باید مو به مو رعایت شود. . دوم اینکه بیشتر زبان شناسان بر این باور و عقیده هستند که زبان عربی از جهت قواعد دستور زبان و جامعیت، از دیگر زبان های دنیا کامل تر و غنی تر است. . سوم اینکه ترجمه یک مطلب هرگز به همان اندازه گویا نیست و حق مطلب هرگز به همان اندازه گویا نیست و حق مطلب را ادا نمی کند. به عنوان نمونه گاهی برخی از کتاب ها خواسته اند ضرب المثل های فارسی را به زبان انگلیسی ترجمه کنند ولی در عمل نتوانسته اند ظرافت، لطافت و معنا و مفهوم آن ضرب المثل را به خواننده تفهیم و القا کنند. . چهارم اینکه گاهی در یک عبارت (زبان عربی) آن هم به زبان وحی، چندین معنا، مقصود و منظور نهفته است که در زبان ترجمه قابل بیان به آن صورت مختصر نیست. به عنوان مثال دانشمندان و بزرگان علوم دینی، برای شرح و بیان معنای «بسم الله الرحمن الرحیم» کتاب ها نوشته اند که حرف به حرف این عبارت آسمانی چه مفاهیم عمیقی در دل خود دارد و با کمی دقت انسان متوجه می شود که «به نام خداوند بخشنده مهربان» چه ترجمه نارسا و اندکی نسبت به آن معانی عمیق و فراوان دارد. . پنجم اینکه اگر قرار باشد هرکس نماز را به زبان خود ترجمه کند و بخواند به تدریج آن مفاهیم و معانی اصلی و واقعی آسیب جدی می بیند و از بین می رود و کم کم افراد فقط در ظاهر نماز می خوانند، که این چیزی نیست که خداوند حکیم، بیان آن را از ما خواسته است. . ششم اینکه یکی از زیبایی های این تکلیف الهی، همین یگانگی و وحدت آن است که همه مسلمانان این کره خاکی رو به یک قبله (کعبه) می ایستند و به یک زبان خدا را می خوانند. اوج این زیبایی و شکوهمندی را می توان در مراسم حج به تماشا نشست که همه مسلمانان از هر کشور، قوم، ملیت و زبانی که هستند به زبانی واحد نماز را به جا می آورند. در صورتی که اگر قرار بود هر کس به زبان خود نماز بخواند، آشفتگی و پراکندگی و بی نظمی، جای این وحدت و یگانگی را می گرفت. . هفتم اینکه دقت کنید این واژه ها، فقط مجموعه ای از لغات عربی نیستند بلکه اینها کلام خدا و زبان وحی اند. اگرچه در ظاهر با حرف ها و واژه هایی که عرب ها در گفت وگو استفاده می کنند مشابه هستند، این واژه ها همه الفاظی اند که خداوند به واسطه جبرئیل بر قلب پیامبر و برای بشر نازل کرده است. . هشتم اینکه یادمان باشد که در اصل همه این عبادت ها و نمازها و نیایش ها، تمرین تسلیم و بندگی و اطاعت از خداست و بی تردید چگونگی خواندن نماز هم باید از سر بندگی و تسلیم و اطاعت باشد هرچند که ما همه علت ها و حکمت های آن را ندانیم. نماز جایگزینی ندارد و روشن است که برنامه هایی همچون مراقبه، یوگا، مدیتیشن، قرار گرفتن در وضعیت آلفا و خلسه، هیپنوتیزم و تلقین هرگز نمی تواند جایگزین این تکلیف حکیمانه الهی باشد.

7. 4 کاربران زیر از nafise0915 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نمیدونم چرا من قبلنا نماز میخوندم البته به صورت راندوم یه روز میخوندم یه روز نمیخوندم ولی الان چند وقته کلان نمیخونم همش تو ذهنم میاد مگه من عربم که عربی بلغور کنم در ثانی تشکر از خدا میتونم فارسی تشکر کنم چرا عربی تازشم اینایی که دارم میبینم تو جامعه که خدای نماز خونی هستن ولی میدونم چه پدر سوخته هایی هستن اگه اینا نماز خونن من میخام بی نماز باشم
    میدونی من به اینجور افکار میگم افکار شیطانی

چون آدم رو از خدا دور میکنه... هرجور شده به هردلیلی میخان که نذارن آدم نماز بخونه

و نماز هم ستون دین هست و امام زمان فرمودند که نماز بینی شیطان رو به خاک میمالد

حالا شیطان از هر ترفندی استفاده میکنه تا ما رو از این ستون اصلی دور کنه

و وقتی از این ستون اصلی دور بشیم نزدیک شدن به پلشتی سریع تر میشه... چون نماز از فساد و فحشا جلوگیری میکنه

این رو همیشه به یاد داشته باش که هرکسی رو تو قبر خودش میخوابونن

و هیچوقت دیگری رو به خاطر اعمال فرد دیگه مواخذه نمیکنن

پس تو کاری رو که خودت فکر میکنی درسته انجام بده...

چیکار داری که بقیه میخوان با نماز خوندن به چیا برسن.. خدا خودش بهتر میدونه چیکار کنه با این افراد

منم که گفتم فهمیدم هرکس که نماز میخونه لزوما آدم خوبی نیست

اما این باعث نمیشه که خودم بخوام از نماز خوندنم بزنم

بذار چار نفر هم ببینن که آدم نماز خون هم خوب میشه... چرا همش باید بگن و ببینیم نمازخونا به قول تو پدر سوخته هستن؟؟

زبان عربی هم الان تو کل جهان پذیرفته شده که یه زبان فصیح و کامل هست و بعد از اون هم زبان فرانسه زبان کاملی هست

چون خیلی قواعد و دستورات ریزی داره که در مورد هرچیز دقیق حرف میزنه

حتی زبان فارسی خود ما هم اقتباس هایی از این زبان داره

بعدشم دلت باید به خدا وصل بشه .. حالا به هر زبونی

اگه واقعا خودت رو هم مقید به دستورات خداوند بدونی این رو هم میپذیری که خداوند حتما صلاحی دیده که گفته به این زبان نماز بخونیم

9. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

یه راه حل بدید من مداوم نماز بخونم. اگه وضو نداشت خوب بود: / راحت ادم وایمیساد میخوند//
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

میدونی من به اینجور افکار میگم افکار شیطانی

چون آدم رو از خدا دور میکنه... هرجور شده به هردلیلی میخان که نذارن آدم نماز بخونه

و نماز هم ستون دین هست و امام زمان فرمودند که نماز بینی شیطان رو به خاک میمالد

حالا شیطان از هر ترفندی استفاده میکنه تا ما رو از این ستون اصلی دور کنه

و وقتی از این ستون اصلی دور بشیم نزدیک شدن به پلشتی سریع تر میشه... چون نماز از فساد و فحشا جلوگیری میکنه

این رو همیشه به یاد داشته باش که هرکسی رو تو قبر خودش میخوابونن

و هیچوقت دیگری رو به خاطر اعمال فرد دیگه مواخذه نمیکنن

پس تو کاری رو که خودت فکر میکنی درسته انجام بده...

چیکار داری که بقیه میخوان با نماز خوندن به چیا برسن.. خدا خودش بهتر میدونه چیکار کنه با این افراد

منم که گفتم فهمیدم هرکس که نماز میخونه لزوما آدم خوبی نیست

اما این باعث نمیشه که خودم بخوام از نماز خوندنم بزنم

بذار چار نفر هم ببینن که آدم نماز خون هم خوب میشه... چرا همش باید بگن و ببینیم نمازخونا به قول تو پدر سوخته هستن؟؟

زبان عربی هم الان تو کل جهان پذیرفته شده که یه زبان فصیح و کامل هست و بعد از اون هم زبان فرانسه زبان کاملی هست

چون خیلی قواعد و دستورات ریزی داره که در مورد هرچیز دقیق حرف میزنه

حتی زبان فارسی خود ما هم اقتباس هایی از این زبان داره

بعدشم دلت باید به خدا وصل بشه .. حالا به هر زبونی

اگه واقعا خودت رو هم مقید به دستورات خداوند بدونی این رو هم میپذیری که خداوند حتما صلاحی دیده که گفته به این زبان نماز بخونیم
    مثلا شبا که میخوام بخوابم ساعتمو کوک میکنم رو زمان اذان بعد که بلند میشم به خودم میگم حالا از ظهر شروع میکنم و دوباره میخوابم

12. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    یه راه حل بدید من مداوم نماز بخونم. اگه وضو نداشت خوب بود: / راحت ادم وایمیساد میخوند//
    کافر نماز نمیخونی ایشهههههه

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

یه چیز دیگه که هستش وقتی نماز میخونم اصلا به دلم نمیچسبه منم میگم فقط دولا و راست شدن چه فایده وقتی فکرم تو نماز همه جا هستش الا نماز

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

کافر نماز نمیخونی ایشهههههه

خودت میخونی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خودت میخونی
    نه

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21732
    تشکـر
    14
    تشکر شده 225 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    9

میگن پیامبر اکرم ص وقتی زمان اذان میشد میفرمودند:
    ارحنا یا بلال
    یعنی بلال اذان بگو تا به آرامش برسیم
    حتما نماز یه لذتی داره که حضرت اینطور فرمودند
    اما حیف اینه که ما تلاش نکردیم اون لذت رو درک کنیم

حتما همه شما حداقل یک بار لذت مناجات رو درک کردین
    و این نشون میده که این عبادت، قابلیت رسوندنتون رو به کمال داره
    و میتونه برای چند لحظه هم که شده شما رو به منبع فیضی که از جنس این عالم نیست وصل کنه
    پس ارزش این رو داره که برای تجربه بیشتر و قوی ترش تلاش کنیم

من تو نماز خودم به آرامش میرسم اما وقتی تصور میکنم یه بزرگی مثل مرحوم آیت الله بهجت
    چه لذتی از وصل شدنش به مبدا هستی میبرد خیلی مشتاق میشم که من هم اون لذت وصل رو تجربه کنم
    اگرچه همش رو درک نکنم اما هر چی بیشتر اشتیاق داشته باشم بیشتر تلاش میکنم
    پس بیشتر جلو میرم و در نتیجه بیشتر درک میکنم.
    ویرایش توسط amirkabir : 02-12-2016 در ساعت 11:28 PM

18. 2 کاربران زیر از amirkabir بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

منم از دوم ابتدایی شروع کردم به نماز خوندن ، کنار مامانم می ایستادمو با هم نماز میخوندیم ، یادمه وقتی چهارم پنجم ابتدایی بودم همش آخر وقت میخوندم نمازامو ، اول راهنمایی هم که رسیدم تو مدرسمون نمازخونه بود ولی یا وسیله توش بود یا سالن امتحانا ، منم انقدر درک نمیکردم که باید حتما بخونم نمازمو ، یکمی هم سبک شمرمش متاسفانه یکی درمیون شد ، ولی بعدش که به خودم اومدم گفتم یعنی چی نمازتو یکی درمیون میخونی ?! چیزی که خدا واجبش کرده رو چرا سبک میشماری ?!

خودمو موظف کردم در هر شرایطی بودم بخونمش .

خداروشکر رو عهدم موندمو دیگه کاهلی نکردم ولی اول وقت هم نبودن .

از فردای نامزدی دیدم شوهرم تمام نمازاش اول وقته ، تا اذانو میگه میره نماز میخونه ، منم شروع کردم له اینکار ، تا اذانو میگفت پا میشدم نمازمو میخوندم ... واقعا نماز اول وقت یه چیز دیگست ، اصلا همینکه نمازتو اول وقت بخونی انگار دیگه هیچ کار دیگه ای نداری ،قبلنا هی میگفتم وای هنوز نمازمو نخوندم ، وای نمازم مونده ، ولی الان نمازمو اول وقت میخونمو واقعا آرامش سر نمازو هم حس کردم ، همیشه بعد نمازام دوست دارم یه پنج دقیقه ای بشینم سر سجادم انقدر آرامش میده ( یادش بخیر اونموقع ها که کوچیک بودم مامانم که نمازش تموم میشد وقتی در حال گفتن ذکراش بود همیشه میرفتم میخوابیدم سر سجادش ، انقدر آرامش بخشه که حد نداره ، الانم میبینم پسرم بعد نمازم میاد میخوابه رو سجادمو باهام حرف میزنه )

مریم جان خیلی خوب گفتن از آرامش نماز .

اینکه بگم چهار کلمه عربی گفتن چه فایده داره یا هرچی ... به قول بچه ها این افکار شیطانیه که میفته تو سرتونو شیطون بهش پرو بال میده برای دورتر کردنتون .

این کلماتم چیزاییه که خدا خواسته و اطاعت و گفتنشون واجبه ... بعضی از چیزایی که خدا با این عظمتش معین کرده رو ما نمیتونیم با عقل ناقصمون واسش دلیل بیاریم باید فقط اطاعتشون کنیم . اینکه به فارسی تشکر کنیم هم خیلی خوبو عالیه ولی چیزی که خدا گفته همین کلمات عربی هستن .

20. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

.ببینید خدا که به نماز من وشما احتیاج نداره .مثل معلم شما که چه شما درس بخونی چه نخونی براش مهم نیست .

این شمایی که با درس خوندنت میخوای به کمال برسی .پس نماز هم وسیله ای برای به کمال رسیدن انسانه .

پرستش در همه زمان ها وهمه ادیان بوده .ونماز در اسلام بهترین نوع عبادت وپرستشه .

در نماز به سجده میریم واین بهترین حالت خضوع یک بنده در برابر پروردگارشه .

روزی چندین بار پیشانی رو به خاک میساییم واظهار بندگی می کنیم .این کار از غرور بنده هم جلوگیری می کنه .

مسلما نماز من ونماز ایت الله بهجت یکی نیست .

دلیل این که همه به عربی ورو به یک قبله واحد نماز میخونن برای جلوگیری از تفرقه بین مسلمانان کشور ها است

وگرنه ما به فارسی ومسلمانان انگلستان به زبان انگلیسی نماز میخوندن.

قران هم به زبان های مختلف ترجمه شده ولی حتما باید به عربی خوانده بشه .

دوستانی رو دیدم که گفتن ما فارسیش رو میخونیم بهتر متوجه میشیم .

پس یادمون نره خوندن ونخوندن نماز هیچ نفعی وضرری برای خداوند نداره .

این بنده است که به نماز احتیاج داره برای رسیدن به کمال .مطلوب .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

22. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

توی ایران خیلی جالبه اعتقادات آدما .

من از کسایی که میخونن پرسیدم که چرا میخونین ، جوابشون چندتا چیز بوده ، 1. خدا دستور داده . 2. بهم احساس آرامش میده 3. ترس از قیامت و اینا

از کسایی که نمیخوندن هم پرسیدم و جوابشون چندتا چیز بوده 1. حسش نیست 2. مگه من عربم 3. خدا باید تو قلب آدم باشه

حالا جالبیش اینه که نه کسایی که میخونن به خوندشون اعتقاد کامل دارن (من زیاد دیدم کسایی که نماز میخونن ، مسخره میکنن ، غیبت میکنن ، چشم چرونی میکنن و ...) و نه کسایی که نمیخونن به نخوندنشون اعتقد دارن .

یه ترس و شکی توی هر دو گروه هست ، گروه اول اینکه نکنه دنیای بعد از مرگی نباشه و جدی جدی نابود بشیم ، گروه دوم هم اینکه نکنه دنیای پس از مرگی باشه و دهنومونو سرویس کنن .

نظر کلی من اینه که نمازخون ها به نماز خوندنشون عادت کردن و نکاز نخونا به نماز نخوندشون . مثل کسی که به خوابیدن ساعت 9 شب عادت کرده و قبل و بعدش نمیتونه بخوابه . حس خوبی هم که بهشون دست میده ناشی از تلقینه اصلش که از ایمان نشات میگیره ، البته از لحاظ روانشناسی هم حرف زدن با خود یکی از متدهای آرامش روحیه که توی نماز انسان با خدایی حرف میزنه که ایده آل خود همون انسانه و یه جورایی داره با خودِ ایده آلش حرف میزنه .

پ.ن : من آدم نمازخون کثافت کم ندیدم(توی فامبل یکی از نزدیکان به همسرش خیانت کرد نماز اول وقتشم ترک نمیشد ) (خیلی عا توی این مورد احتمالا با من موافقن) ، آدم نمازنخون حسابی هم کم ندیدم .
    فاکتورهای بسیار مهمتر و بیشتری برای خوب بودن آدم ها هست . از روی نماز و عبادت نمیشه کسی را قضاوت کرد . (کسایی که نماز میخونن ازشون بپرس اینکه داره به عربی میخونه را بشینه فارسیشو برات ترجمه کنه ببین چند نفرشون میتونن ، طوطی وار از ننه بابا یاد گرفتن عموما)

24. 2 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

منم سر این قضیه خیلی بحث کردم با مامان بابام میگم خب این نمازی که الان خوندی چقدرشو فهمیدی چیه ؟اصلا معنیشو میدونی یا اینکه فقط چون هی مادر به مادر پدر به پدر بهتون ارث رسیده نماز میخونید

یا مثلا طرف میگه نماز بخون تا تو کارت موفق بشی تا پولدار بشی میگم تو دنیا کی پولدار تر از بیل گیتس یعنی اونم نماز میخونه؟؟؟

26. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21732
    تشکـر
    14
    تشکر شده 225 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    9

ما خیلی وقتها دارویی رو مصرف میکنیم که فرمول شیمیائی اون رو نمیدونیم و نمیفهمیم
    اما اون دارو اثر خودش رو میذاره

اگه من همه معانی نماز رو نفهمم این نماز بی فایده و بی اثر نمیشه
    ضمن اینکه مگه ما با نماز میخواهیم کار اقتصادی انجام بدیم که بگیم
    نماز میخونیم تا پولدار بشیم؟؟

27. 2 کاربران زیر از amirkabir بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh72 نمایش پست ها
    من یه روز نماز نخونم حس بدی بهم دس میده
    بخصوص وقتی مشکلی برام پیش بیاد فقط با نماز میتونم اروم بشم.
    بعد اینم بگم ک ارامشی که با خوندن نماز بدست میاریم علمیه کلا هرچی خدا گفته و تو قران باشه حتما یه ریشه علمی داره
    یادمه یه جا خوندم تو یه کشور اروپایی روانشناسا و دانشمندا یه سری حرکاتو تشخیص دادن که باعث ارامش انسان میشه
    بعد که بهش دقت کردن متوجه شدن همون حرکاتیه که مسلمونا تو نماز انجام میدن.
    که دقیقا باید سمت مرکز زمین ینی همون کعبه باشه تا نتیجه بهتری بگیریم فکر کنم تو همین انجمن این مطلبو خوندم.
    اقای سام یه مدت با خلوص نیت نمازاتو بخون حتما نتیجه شو میبینی .
    مشکلم اینه چجوری خلوص را تو نمازم بیارم

29. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26186
    تشکـر
    24
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

کاملا درک میکنم اونایی رو که میگن با نماز احساس آرامش میکنن و دلایلشون برام قابل فهمه چون خودم قبلا چنین شرایط و افکاری رو تجربه کردم اما خودم اصلا اعتقادی به هیچ چارچوبی برای دوست داشتن خدا و انجام کارهای درست ندارم. علی رغم تمام تحولاتی که از نظر اعتقادی در زندگیم رخ داده چه موقعی که مذهبی بودم چه حالا که نیستم که این خودش شامل مراحل مختلفی بوده من همین بودم سعی کردم درست و انسانی زندگی کنم فرقی نمیکنه همه مذاهب دنیا باشن یا همشون از کره زمین محو بشن من همینم. قصد ندارم به کسی چیزی دیکته کنم فقط خواستم تجربه ی شخصیم رو با توجه به سوالتون مطرح کرده باشم.

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

30. 2 کاربران زیر از Shadi1981 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نمازی که من گناهکار رو از انجام گناه باز نداره نماز نیست .

یه دولا وراست شدن از سر عادته .نمازی که از انجام گناه جلوگیری کرد مقبول درگاه خداست .

نماز مثل دارو میمونه اگر به وقتش خونده بشه فایده داره در غیر این صورت به هیچ دردی نمیخوره .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

..........
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 08:12 PM

33. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

میخونم به غیر ازصبح...البته بعدش قضاشو میخونم...خودمم نمیدونم چرا میخونم...وقتی میخونم احساس خاصی ندارم....فک کنم از سره عادته...

35. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

............
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 08:13 PM

36. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط a girl نمایش پست ها
    در جواب اقای سام که گفتن از پدر مادرتون یادگرفتید فقط یا دلیل دارید براش
    پیامبر زمانی که از کافران می ورسیدن چرا بت میپرسید اونا در جواب میگفتن از اجدادمون به جا مونده
    انها چیز های را غیر از خدا میپرستیدند که دلیلی بر انها نازل نشده بود و دلیلی جز پیروی از ابا اجدادشان نداشتند
    به نظر من نماز از سر عادت با بت پرستی یکیه
    الان از من سره عادته!!نخونم!!هیچوقت سر این موضوع خودمم به جایی نرسیدم فقط به خودم میگیم سخت نگیر بیخیال!!نمیدونم هر کی منو میبینه به ذهنشم خطور نمیکنه نماز میخونم!

37. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram1 نمایش پست ها
    الان از من سره عادته!!نخونم!!هیچوقت سر این موضوع خودمم به جایی نرسیدم فقط به خودم میگیم سخت نگیر بیخیال!!نمیدونم هر کی منو میبینه به ذهنشم خطور نمیکنه نماز میخونم!
    ببینید مهم نیس من چی میگم همونطور که تو پست قبلیم گفتم شما فلسفه خودتو برای نماز داشته باش اینجا فقط برای اظهار نظره حرفای من مهم نیس

38. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط a girl نمایش پست ها
    ببینید مهم نیس من چی میگم همونطور که تو پست قبلیم گفتم شما فلسفه خودتو برای نماز داشته باش اینجا فقط برای اظهار نظره حرفای من مهم نیس
    آره منظورم این نبود که دیگه نمیخونم...یه جور ندای درونی خودم هست که از درون همیشه از خودم میپرسم...

39. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

آره منظورم این نبود که دیگه نمیخونم...یه جور ندای درونی خودم هست که از درون همیشه از خودم میپرسم...
    اها پس سعی کنید خودتون با خودتون کنار بیایید

40. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    تشکر شده 117 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    9

......
    دوستان متن اصلی رو پاک کردم تا یه شخصی تایید کنه بعد به اشتراک میزارم
    ویرایش توسط erfanplus : 02-12-2016 در ساعت 06:15 PM

41. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

مثلا شبا که میخوام بخوابم ساعتمو کوک میکنم رو زمان اذان بعد که بلند میشم به خودم میگم حالا از ظهر شروع میکنم و دوباره میخوابم
    میخونم به غیر ازصبح...البته بعدش قضاشو میخونم...خودمم نمیدونم چرا میخونم...وقتی میخونم احساس خاصی ندارم....فک کنم از سره عادته...
    من پیشنهاد میکنم این کلیپ رو ببینید

امیدوارم موثر بشه

سه گره (نماز صبح) / نبینی از دستت رفته

43. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    نمازی که من گناهکار رو از انجام گناه باز نداره نماز نیست .

یه دولا وراست شدن از سر عادته .نمازی که از انجام گناه جلوگیری کرد مقبول درگاه خداست .

نماز مثل دارو میمونه اگر به وقتش خونده بشه فایده داره در غیر این صورت به هیچ دردی نمیخوره .
    جسارت منو ببخشید

اما من با این حرفتون مخالفم

نماز در هر صورتش کار گشاست برای آدم ها

شاید توی یکی از همین دولا راست شدن ها آدمی به خودش بیاد

پس ترک نشدنش خیلی مهمتره تا اول وقت خوندنش

ممکنه کسی اول وقت نخونه اما هرجور شده بخونه... کم کم خودش کشیده میشه به این سمت که سر وقت هم بخونه

اما کسی کامل بذاره کنار دیگه اون وقت خیلی کم میشه امیدوار شد که ادامه بده

.....

شما و یکی از دوستان گفتین نماز مثه دارو میمونه... تمثیل قشنگی بود

اما اینکه چقد باور داشته باشیم به اثر دارو هم مهمه

سام عزیز اگه شما احساس میکنی خلوص نداری تو نمازت

باید بگم خلوص داشتن یکی از درجات بزرگ بندگی هست که آدمای کمی بهش میرسن

و این خلوص یعنی واقعا برای خدای خودت هرکاری بکنی و از هرچیزی بزنی به خاطر خشنودی پروردگارت

حضرت یوسف رو خداوند فرمودند که از بندگان خالص هستن اما چرا؟؟

تو زمان ایشون که نماز و این چیزا به این شکل ما نبود... همه هم بت میپرستیدن

چرا از بین فرزندان حضرت یعقوب حضرت یوسف به این مقام رسید؟؟؟

چون صادق بود با خدای خودش ... هنگام مکر زلیخا نگفت خدایا من حتما ایمن هستم از این نیرنگ

گفت خدایا من از خودم میترسم که اگر کمکم نکنی به این فساد گرفتار بشم

یعنی باور کرده بود چیزی از خودش نداره ... حتی اگر خداوند کمکش نکنه نمیتونه جلوی هوای نفسش رو بگیره

و قطعا وقتی انسان ضعف و ترس و ناتوانیش رو در برابر خداوند ببینه و گویا باشه به این امر خداوند بیشتر و بیشتر کمکش میکنه و نجاتش میده

گفتی در مورد بیل گیتس که پولدار شده اما نمازخون نیست

خب بذار از چند جنبه این قضیه رو ببینیم

اول اینکه تو نماز خوندن رو به چی میبینی؟؟ فقط به چهار رکعت به قول خودت عربی خوندن؟؟؟یا اینکه نماز رو یک ایمان و باور قلبی برای ستایش الله میدونی؟؟

اگه باور داشته باشی نماز برای ستایش خداوند هست و اظهار عبد و بندگی در برابر حضرتش

اونوقت میپذیری که ممکنه بهر شکلی نمود پیدا کنه...

خب تو این جنبه اول میتونیم اینو بگیم از کجا میدونیم که بیل گیتس یا هر کس دیگه ای در وجودش به حضور و قدرت خداوند باور نداره؟؟؟

شاید واقعا خداوند رو مدنظر داشته باشه و با این تفکر پیش بره حالا نه لزوما به شکل نمازی که ما مسلمونا میخونیم..

دوم اینکه وقتی قرآن رو میخونیم داستانهای فراوانی داره

در مورد کسایی که از نعمت و ثروت بهره مند شدند اما به بدترین شکل اون رو از دست دادن

و یا در آخرت هیچ کمکی بهشون نکرده

مثل فرعون، نمرود ، یا اون داستان مردی که باغش رو دید و متعجب شد از نعمت زیادی که داشت اما خداوند رو شکر نکرد و یه شبه تمام باغش سوخت

حالا تو این جنبه دوم میتونیم بگیم خب بیل گیتس با این همه ثروتش چقدر در برابر خداوند دارا هست؟؟؟

چقدر به درد آخرتش میخوره وقتی بدون نماز و بدون ایمان هست ثروتش؟؟؟

منی که نماز میخونم و به خدا پایبندم عاقبت بهتری دارم یا بیل گیتس؟؟؟

پس باید دید در برابر خداوند چه جایگاهی خواهیم داشت

سوم اینکه خداوند در قرآن فرمودند بعضی از بندگانم دنیا رو میخوان

بعضی هاشون آخرت و بعضی هاشونم هم دنیا و هم آخرت .. که خود آیه دقیق یادم نیست... اما در نهایت به همین دعای قنوت ختم میشد

که ما تو نمازمون میگیم ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الآخره حسنه

و در ادامه خداوند میفرمایند که ما به بندها هرچه بخواهند میدهیم و تا حجت برشون تمام بشه

یعنی کسایی که خودشون این دنیا رو خواستن و آخرت رو منکر شدن خداوند هم با همین دنیا چشمشون رو به معاد کور میکنه تا هیچ راه برگشتی هم نداشته بشن

و اگر هم آخرت اعتراضی داشتن خداوند حجت رو برشون تمام کرده باشه که شما هرچی خواستید بهتون تعلق گرفت چرا منکر میشدید؟؟؟

پس تو این جنبه هم به این میرسیم که خداوند گاهی نعماتی رو که به ما میده صرفا امتحان و بلا هستن برای بشریت

مطمئنن و قطعا هیچ کس بدون لطف خدا نمیتونه به جایگاهی برسه

و این فضل خداوند هست که تلاش من و تو و بقیه رو چند برابر میکنه

اگه فک میکنی بدون ایمان به خداوند هم میشه به ثروت رسید شاید اشتباه نباشه

اما باید ببینی در قبالش چه چیزهایی رو از دست میدی... ببینی در ازای بیل گیتس شدن می ارزه آخرتت رو خراب کنی؟؟؟

پس حالا اگه فک میکنی نماز خوندن و ایمان نمیتونه تاثیری در مال و ثروت و تلاش تو داشته باشه میتونی راحت و بیخیال نمازت بشی

اما اگه واقعا به خدا و دینش و دستوراتش اعتقاد داری باید بدونی ( که حتما میدونی) خداوند در تمام عرصه های زندگی ما حضور داره

هر چقدر هم بخوایم خودمون رو جدا کنیم خداوند همیشه هست

ولی وای به روزی که خداوند ما رو به حال خودمون بذاره .. وبشیم مثل اونهایی که حجت برشون تمام شده و خداوند دیگه بهشون کاری نداره

همونطور که گفتم این افکار فقط شیطانی هستن

باید نفست رو کنترل کنی تا شیطان نتونه با این افکار برش تاثیر بذاره

شاید خیلی پیش پا افتاده به نظر برسه که نماز صبحت رو بذاری برای ظهر

اما یه لحظه یه لحظه فک کن که عمرت به ظهر کفاف نده ( دور از جون البته، من همیشه خودمم به این فکر میکنم)

نماز صبح رو خونده باشیم و بمیریم بهتره یا با بار نمازهای قضا به اون دنیا بریم؟؟؟ ( اینم باز برمیگرده به ایمان به معاد)

ببخشید که خیلی طولانی شد حرفام و اینکه این حرفا در حد سطح فکر و ایمان خودم هست و مطمئن خالی از ایراد و اشکال نیست

45. 4 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

از یه طرف میگم آقا نماز کیلو چنده اصل اینه بنده ی خوبی باشم واسه خدا به آفریدگارش خدمت کنم اخلاق خوب داشته باشم کار خیر انجام بدم پاک زندگی کنم دنبال زن و ناموس مردم نیوفتم

ولی از اونور هم یه عذاب وجدانی تو وجودمه که اصلا نمیدونم چیه

47. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

همش میگن هرکی نماز نخونه خدا ولش میکنه خدا دیگه باهاش کاری نداره محلش نمیزاره

ولی وقتی زندگیمو نگاه میکنم میبینم بارها شده فرصت 100 درصد گناه های بزرگی مثل رابطه جنسی یا صیغه واسم پیش اومده ولی انجامش ندادم و قشنگ حس کردم یه نیرویی مانعم شده

پس اگه خدا من بندشو به خاطر یه نماز نخوندن ول کرده پس چرا وقتی فرصت اینطور گناه ها پیش میاد انجام نمیدم

48. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اول
    اینکه تو نماز خوندن رو به چی میبینی؟؟ فقط به چهار رکعت به قول خودت عربی خوندن؟؟؟یا اینکه نماز رو یک ایمان و باور قلبی برای ستایش الله میدونی؟؟ :

ستایش خدا حتما باید عربی باشه نمیشه من فارسی بگم خدایا شکرت همینطوری که همیشه ورد زبونمه یعنی فارسی بگم خدا متوجه نمیشه ؟؟

49. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خب تو این جنبه اول میتونیم اینو بگیم از کجا میدونیم که بیل گیتس یا هر کس دیگه ای در وجودش به حضور و قدرت خداوند باور نداره؟؟؟شاید واقعا خداوند رو مدنظر داشته باشه و با این تفکر پیش بره حالا نه لزوما به شکل نمازی که ما مسلمونا میخونیم..

من با خدا خیلی رفیقم حتی رفاقتم با خدا خیلی بیشتره تا رفاقت بعضی از این حزب اللهی ها چون خدارو با تمام وجودم قبول دارم .خدارو زبونی قبول ندارم عملی قبول دارم .خدا زمانی تو زندگی من میاد که میتونم با چهار تا وراجی یه سود هنگفتی تو یه روز بکنم ولی انجامش نمیدم و حق الناسش واسم مهمه و به سودی که حقمه راضیم

50. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

یه سوال از خانم ستیلا.مریم .:

ادیسون مسلمون نبوده نمازم نمیخونده ولی یه خدمت بزرگ کرده به میلیونها انسان با اختراع برق آیا ادیسون میره جهنم فقط به خاطر اینکه مسلمون نبوده و نماز نمیخونده و یه حاجی مسجدی که 70 سال عمر کرده فقط دنبال نماز و عبادت بوده و اندازه 70 ساعت تو کل عمرش به مردم خدمت نکرده میره بهشت به خاطر عبادات و نمازش؟

51. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

اول
    اینکه تو نماز خوندن رو به چی میبینی؟؟ فقط به چهار رکعت به قول خودت عربی خوندن؟؟؟یا اینکه نماز رو یک ایمان و باور قلبی برای ستایش الله میدونی؟؟ :

ستایش خدا حتما باید عربی باشه نمیشه من فارسی بگم خدایا شکرت همینطوری که همیشه ورد زبونمه یعنی فارسی بگم خدا متوجه نمیشه ؟؟
    وقتی میگی مسلمونم دیگه باید نوع عبادتی رو که خداوند خودش معین کرده رو هم بپذیری

خب تو این جنبه اول میتونیم اینو بگیم از کجا میدونیم که بیل گیتس یا هر کس دیگه ای در وجودش به حضور و قدرت خداوند باور نداره؟؟؟شاید واقعا خداوند رو مدنظر داشته باشه و با این تفکر پیش بره حالا نه لزوما به شکل نمازی که ما مسلمونا میخونیم..

من با خدا خیلی رفیقم حتی رفاقتم با خدا خیلی بیشتره تا رفاقت بعضی از این حزب اللهی ها چون خدارو با تمام وجودم قبول دارم .خدارو زبونی قبول ندارم عملی قبول دارم .خدا زمانی تو زندگی من میاد که میتونم با چهار تا وراجی یه سود هنگفتی تو یه روز بکنم ولی انجامش نمیدم و حق الناسش واسم مهمه و به سودی که حقمه راضیم

ادیسون مسلمون نبوده نمازم نمیخونده ولی یه خدمت بزرگ کرده به میلیونها انسان با اختراع برق آیا ادیسون میره جهنم فقط به خاطر اینکه مسلمون نبوده و نماز نمیخونده و یه حاجی مسجدی که 70 سال عمر کرده فقط دنبال نماز و عبادت بوده و اندازه 70 ساعت تو کل عمرش به مردم خدمت نکرده میره بهشت به خاطر عبادات و نمازش؟
    خب تو که انقد با خدا رفیقی انقد تو حرفش ان قلت نیار ، یه چیزی ازت خواسته، دیگه اینهمه اما اگر نداره که

خداوند فرمودند از حق خودم میگذرم اما از حق الناس نمیگذرم

ادیسون خدمت به خلق خدا کرد و یه جهانی رو مدیون خودش کرد

حتما در مورد آثار ماتقدم و ماتاخر خوندی

وقتی یه عملی انجام میدیم هر تاثیری که رو اطرافیان داشته باشه تا زمانی ادامه داشتن اون تاثیر خداوند برای ما ثواب یا گناه مینویسه

خب ادیسون با این خدمتی که کرد حداقل من تو خونه خودمون میگم روزی چندین بار همه اعضای خونوادمون میگیم خدا ادیسون و امواتش رو بیامرزه با این اختراعش حالا فک کن چندین نفر دیگه هم این رو بگن.. مطمئنن به دستش میرسه

اما اون حاجی که به اعتبار اینکه حاجی بشه و ... میره مکه اما از نون شب همسایه اش خبر نداره چقد میتونه بگه خدمت به خلق کرده؟؟؟

این خیلی خوبه که حق الناس رو رعایت میکنی و عالی هست

با خودت که خلوت کنی میبینی که این حق الناس رو داری به لطف خدا رعایت میکنی... پس به حق هست که از خدا تشکر کنی که همچین سعادتی رو نصیبت کرده

استاد تفسیر قرآنمون میگفت امام خمینی و آیت الله بهجت به خواب اطرافیانشون اومدن

و گفتن دو تا چیز هست که اون دنیا دست آدمو بیشتر از هرچیزی میگیره

اول خوندن نماز اول وقت و دوم گره گشایی از خلق ناس

حالا هرکی بتونه این دوتا رو رعایت خوشا به سعادتش

52. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

جسارت منو ببخشید

اما من با این حرفتون مخالفم

نماز در هر صورتش کار گشاست برای آدم ها

شاید توی یکی از همین دولا راست شدن ها آدمی به خودش بیاد

پس ترک نشدنش خیلی مهمتره تا اول وقت خوندنش

ممکنه کسی اول وقت نخونه اما هرجور شده بخونه... کم کم خودش کشیده میشه به این سمت که سر وقت هم بخونه

اما کسی کامل بذاره کنار دیگه اون وقت خیلی کم میشه امیدوار شد که ادامه بده

.....

شما و یکی از دوستان گفتین نماز مثه دارو میمونه... تمثیل قشنگی بود

اما اینکه چقد باور داشته باشیم به اثر دارو هم مهمه

سام عزیز اگه شما احساس میکنی خلوص نداری تو نمازت

باید بگم خلوص داشتن یکی از درجات بزرگ بندگی هست که آدمای کمی بهش میرسن

و این خلوص یعنی واقعا برای خدای خودت هرکاری بکنی و از هرچیزی بزنی به خاطر خشنودی پروردگارت

حضرت یوسف رو خداوند فرمودند که از بندگان خالص هستن اما چرا؟؟

تو زمان ایشون که نماز و این چیزا به این شکل ما نبود... همه هم بت میپرستیدن

چرا از بین فرزندان حضرت یعقوب حضرت یوسف به این مقام رسید؟؟؟

چون صادق بود با خدای خودش ... هنگام مکر زلیخا نگفت خدایا من حتما ایمن هستم از این نیرنگ

گفت خدایا من از خودم میترسم که اگر کمکم نکنی به این فساد گرفتار بشم

یعنی باور کرده بود چیزی از خودش نداره ... حتی اگر خداوند کمکش نکنه نمیتونه جلوی هوای نفسش رو بگیره

و قطعا وقتی انسان ضعف و ترس و ناتوانیش رو در برابر خداوند ببینه و گویا باشه به این امر خداوند بیشتر و بیشتر کمکش میکنه و نجاتش میده

گفتی در مورد بیل گیتس که پولدار شده اما نمازخون نیست

خب بذار از چند جنبه این قضیه رو ببینیم

اول اینکه تو نماز خوندن رو به چی میبینی؟؟ فقط به چهار رکعت به قول خودت عربی خوندن؟؟؟یا اینکه نماز رو یک ایمان و باور قلبی برای ستایش الله میدونی؟؟

اگه باور داشته باشی نماز برای ستایش خداوند هست و اظهار عبد و بندگی در برابر حضرتش

اونوقت میپذیری که ممکنه بهر شکلی نمود پیدا کنه...

خب تو این جنبه اول میتونیم اینو بگیم از کجا میدونیم که بیل گیتس یا هر کس دیگه ای در وجودش به حضور و قدرت خداوند باور نداره؟؟؟

شاید واقعا خداوند رو مدنظر داشته باشه و با این تفکر پیش بره حالا نه لزوما به شکل نمازی که ما مسلمونا میخونیم..

دوم اینکه وقتی قرآن رو میخونیم داستانهای فراوانی داره

در مورد کسایی که از نعمت و ثروت بهره مند شدند اما به بدترین شکل اون رو از دست دادن

و یا در آخرت هیچ کمکی بهشون نکرده

مثل فرعون، نمرود ، یا اون داستان مردی که باغش رو دید و متعجب شد از نعمت زیادی که داشت اما خداوند رو شکر نکرد و یه شبه تمام باغش سوخت

حالا تو این جنبه دوم میتونیم بگیم خب بیل گیتس با این همه ثروتش چقدر در برابر خداوند دارا هست؟؟؟

چقدر به درد آخرتش میخوره وقتی بدون نماز و بدون ایمان هست ثروتش؟؟؟

منی که نماز میخونم و به خدا پایبندم عاقبت بهتری دارم یا بیل گیتس؟؟؟

پس باید دید در برابر خداوند چه جایگاهی خواهیم داشت

سوم اینکه خداوند در قرآن فرمودند بعضی از بندگانم دنیا رو میخوان

بعضی هاشون آخرت و بعضی هاشونم هم دنیا و هم آخرت .. که خود آیه دقیق یادم نیست... اما در نهایت به همین دعای قنوت ختم میشد

که ما تو نمازمون میگیم ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الآخره حسنه

و در ادامه خداوند میفرمایند که ما به بندها هرچه بخواهند میدهیم و تا حجت برشون تمام بشه

یعنی کسایی که خودشون این دنیا رو خواستن و آخرت رو منکر شدن خداوند هم با همین دنیا چشمشون رو به معاد کور میکنه تا هیچ راه برگشتی هم نداشته بشن

و اگر هم آخرت اعتراضی داشتن خداوند حجت رو برشون تمام کرده باشه که شما هرچی خواستید بهتون تعلق گرفت چرا منکر میشدید؟؟؟

پس تو این جنبه هم به این میرسیم که خداوند گاهی نعماتی رو که به ما میده صرفا امتحان و بلا هستن برای بشریت

مطمئنن و قطعا هیچ کس بدون لطف خدا نمیتونه به جایگاهی برسه

و این فضل خداوند هست که تلاش من و تو و بقیه رو چند برابر میکنه

اگه فک میکنی بدون ایمان به خداوند هم میشه به ثروت رسید شاید اشتباه نباشه

اما باید ببینی در قبالش چه چیزهایی رو از دست میدی... ببینی در ازای بیل گیتس شدن می ارزه آخرتت رو خراب کنی؟؟؟

پس حالا اگه فک میکنی نماز خوندن و ایمان نمیتونه تاثیری در مال و ثروت و تلاش تو داشته باشه میتونی راحت و بیخیال نمازت بشی

اما اگه واقعا به خدا و دینش و دستوراتش اعتقاد داری باید بدونی ( که حتما میدونی) خداوند در تمام عرصه های زندگی ما حضور داره

هر چقدر هم بخوایم خودمون رو جدا کنیم خداوند همیشه هست

ولی وای به روزی که خداوند ما رو به حال خودمون بذاره .. وبشیم مثل اونهایی که حجت برشون تمام شده و خداوند دیگه بهشون کاری نداره

همونطور که گفتم این افکار فقط شیطانی هستن

باید نفست رو کنترل کنی تا شیطان نتونه با این افکار برش تاثیر بذاره

شاید خیلی پیش پا افتاده به نظر برسه که نماز صبحت رو بذاری برای ظهر

اما یه لحظه یه لحظه فک کن که عمرت به ظهر کفاف نده ( دور از جون البته، من همیشه خودمم به این فکر میکنم)

نماز صبح رو خونده باشیم و بمیریم بهتره یا با بار نمازهای قضا به اون دنیا بریم؟؟؟ ( اینم باز برمیگرده به ایمان به معاد)

ببخشید که خیلی طولانی شد حرفام و اینکه این حرفا در حد سطح فکر و ایمان خودم هست و مطمئن خالی از ایراد و اشکال نیست
    من که ازقول خودم حرف نمیزنم .من نگفتم که نخونه نماز

در هنگام خواندن سوره ی عنکبوت آیه 45 از حزب هشتادم قرآن کریم می خوانیم که می فرماید: اُتْلُ مَآ أُوْحِىَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ترجمه آنچه را از کتاب (آسمانى قرآن) به تو وحى شده تلاوت کن و نماز را به ‏پادار، که همانا نماز (انسان را) از فحشا و منکر باز مى‏ دارد و البتّه یاد خدا بزرگ‏تر است و خداوند آنچه را انجام مى ‏دهید مى‏ داند.

فَوَيْلٌ لِّلْمُصَلِّينَ
    واى بر نمازگزاران" (فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ) " همان نمازگزارانى كه نماز خود را به دست فراموشى مى‏سپرند" (الَّذِينَ هُمْ عَنْ صَلاتِهِمْ ساهُونَ)
    نه ارزشى براى آن قائلند، و نه به اوقاتش اهميتى مى‏دهند، و نه اركان و شرائط و آدابش را رعايت مى‏كنند.

به پیامبر اکرم‏صلى الله علیه وآله گفته شد: فلانى هم نماز مى‏خواند و هم خلاف مى‏کند، فرمود: «انّ صلاته تنهاه یوماً» (151) بالاخره نماز او روزى نجاتش خواهد داد. امام صادق‏ علیه السلام فرمود: هر کسى دوست دارد قبولى یا ردّ نمازش را بداند، ببیند نمازش او را از فحشا و منکر باز داشته است یا نه. سپس امام‏ علیه السلام فرمود: «فبقدر ما منعته قبلت منه» (152) به اندازه‏ اى که نماز، انسان را از منکرات باز مى‏دارد، به همان اندازه قبول مى‏شود.

151و152:تفسیر مجمع البیان

پس نمازی که به وقت خونده بشه از فحشا ومنکر جلوگیری میکنه .مثل دارو
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

53. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    من که ازقول خودم حرف نمیزنم .من نگفتم که نخونه نماز

در هنگام خواندن سوره ی عنکبوت آیه 45 از حزب هشتادم قرآن کریم می خوانیم که می فرماید: اُتْلُ مَآ أُوْحِىَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ترجمه آنچه را از کتاب (آسمانى قرآن) به تو وحى شده تلاوت کن و نماز را به ‏پادار، که همانا نماز (انسان را) از فحشا و منکر باز مى‏ دارد و البتّه یاد خدا بزرگ‏تر است و خداوند آنچه را انجام مى ‏دهید مى‏ داند.

فَوَيْلٌ لِّلْمُصَلِّينَ
    واى بر نمازگزاران" (فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ) " همان نمازگزارانى كه نماز خود را به دست فراموشى مى‏سپرند" (الَّذِينَ هُمْ عَنْ صَلاتِهِمْ ساهُونَ)
    نه ارزشى براى آن قائلند، و نه به اوقاتش اهميتى مى‏دهند، و نه اركان و شرائط و آدابش را رعايت مى‏كنند.

به پیامبر اکرم‏صلى الله علیه وآله گفته شد: فلانى هم نماز مى‏خواند و هم خلاف مى‏کند، فرمود: «انّ صلاته تنهاه یوماً» (151) بالاخره نماز او روزى نجاتش خواهد داد. امام صادق‏ علیه السلام فرمود: هر کسى دوست دارد قبولى یا ردّ نمازش را بداند، ببیند نمازش او را از فحشا و منکر باز داشته است یا نه. سپس امام‏ علیه السلام فرمود: «فبقدر ما منعته قبلت منه» (152) به اندازه‏ اى که نماز، انسان را از منکرات باز مى‏دارد، به همان اندازه قبول مى‏شود.

151و152:تفسیر مجمع البیان

پس نمازی که به وقت خونده بشه از فحشا ومنکر جلوگیری میکنه .مثل دارو
    خب همین حدیث که گفته بالاخره نمازش اون رو نجات میده میتونه باعث امیدواری باشه

بهرحال آدم نماز رو بخونه حتی شده سر وقت هم نباشه بالاخره خودش به این سمت هم کشیده میشه که سروقت بخونه

54. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

تا جایی که اطلاع دارم اگر اشتباه نباشه، اهل کتاب طبق دین خودشون ازشون سوال پرسیده میشه، تصور ما در مورد جهنم و عذاب جهنم هم خیلی مهمه
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

56. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

اول

زبان عربی یکی از کامل ترین زبان های دنیاست و این رو نمیشه منکر شد. جواب شما یکیش میشه دعا کردن، شما به هر زبونی بخواین میتونین دعا کنین و با خدا حرف بزنین.
    اما قضیه نماز فرق داره نه فقط از یک جهت، از جهات مختلف این قضیه عربی خوندن نماز و میشه بررسی کرد، حتی تفاوت خوندن دعا به عربی یا زبان دیگه. همه اینها دلیل و برهان پشتشه
    لازمش کنار گذاشتن تفکر نژادی هست تا بعد بشه قضایا رو منطقی دید و منطقی بحث و مطالعه کرد
    امضای ایشان

1

57. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط ghazal1 : 02-13-2016 در ساعت 03:18 PM

58. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

دوستان ب هیچ وجه از طرف خودتون صحبتی نکنین، مذهب شوخی بردار نیست!

من فقط نقل میکنم به جوابی که از افراد مطمئن شنیدم برای پاسخ های بعضی ها:

نماز رو میشه فارسی خوند! اره میشه ! بخش هایی از نماز رو حتی خود امام جماعت ها هم فارسی میخونن! اما آیات قرآن ، همه ی کلمات معادل فارسی ندارن.... یه مثال ساده تر میزنم : لفظ welcome back تو زبان فارسی معنا نداره میشه خوش برگشتی ؟؟؟؟ اما تو انگلیسی معنا میده همونطور که تو مازندرانی میشه خش بیمویی

پس اگر زبان فارسی معادل های کاملی داشت میشد بخونیم، زبان عبری ( اسرائیل) و عربی جزو کامل ترین زبان های جهان هستن حتی عبری شنیدم اعادش با نسبت نیستن و هر عدد کلمه مختص خودش رو داره! شما میتونی فارسی رو با عبری مقایسه کنی؟ قطعا اینطور نیست

راجب ادیسون که مثال زدین ، تو سوره بقره یه بخشی داره که گفته شده ستاره پرستان و مسیحیان و یهودیان و... همه ستایششون قبوله شما همون تیکه رو نباید نگاه کنین، ادامه ی این آیه رو بخونین که ذکر کرده و تغریبا خودش خودش رو توصیف کرده نیازی به تفسیر نداره واقعا

افرادی که از اسلام چیزی نمیدونن و اطلاع کافی ندارن با مذهب خودشون ثواب عبادت خدای یکتا رو میبرن اما افرادی که اسلام رو کاملا میشناسن و بهش رو نمی آرن ثوابی از عبادتشون نمیبرن و احادیثی هست که جایگاه علم رو در اسلام میبینین مثل اینکه هرکس هر قدمی به سمت محل کسب علم بر میداره بر روی بال فرشتگان قدم میزاره و هرکس تا زمان مرگش فرا برسه در حال کسب علم باشه جایگاهش فقط یک طبقه با پیامبران فاصله داره تازه این صحبت ها مربوط به زمانی هست که اعراب نوشتن بلد نبودن و حتی قرآن رو حفظ میکردن و سطح علمیشون منفی بود اما باز هم همچین احادیثی در زمانشون وجود داشت....

حتی بخش هایی از تورات و انجیل فعلی هم مورد تایید علمای اسلامی هست و کسی با افراد مسیحی مشکلی نداره که فکر میکنین بقیه بهشت نمیرن

الان صحبت از اسلام رو تو یه جمع فرانسوی بیارین وسط ببینین جز داعش چه چیزی بهتون بر میگرده... قطعا افراد فرانسوی که اسلام رو داعش میدونن از عبادتشون با هر مذهبی ( یهودیت یا مسیحیت ) ثواب میبرن و در روز قیامت براشون حساب میشه چون کم کاری از ما بوده که اسلام رو بهشون نشناختوندم !

حالا شما چه گیری به ادیسون دادین؟ انشیتین که دانشمند برتری نسبت به ادیسون بوده با اسلام و شیعه آشنا شد و شیعه شد! درسته یه سرچی بزنید و ببینید، قطعا ادیسون هم اگر با اسلام آشنا میشد شیعه میشد این رو بهتون قول میدم.... اخه ادیسون سالها پیش تو آمریکا از ایران و اسلام چه خبری داشت ؟ قول میدم به هر شخص مسیحی یا یهودی اسلام رو واقعا نشون بدی بهش ایمان میاره

در آخر این هم ببینید: روی لوح حضرت سليمان چه عبارتی درج شده است؟

این فقط یه نمونه هست، نسخه های قدیمی تورات نیز پیدا شده که از پیامبری به اسم احمد خبر میده پس اسلام همون دینیه که دنبالشین

59. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanplus نمایش پست ها
    دوستان ب هیچ وجه از طرف خودتون صحبتی نکنین، مذهب شوخی بردار نیست!
    من درسته حرفام از خودم گفتم اما اگه دوستان بخونن میبینن که آیات قرآن و احادیث رو در ادامه حرفام اوردم

اما میگم در حدی هست که خودم اطلاع دارم از این این آیات و احادیث

فک میکنم سام در مورد این چیزا خونده اما میخواد تجربیات اشخاص رو بدونه

پس ایرادی نداره از دلایل خودمون بگیم و به زبون جوونی خودمون حرف بزنیم

تا بتونیم درست تر خودمون رو قانع کنیم

اما وقتی بخوایم به زبان بزرگان حرف بزنیم خیلی کمتر متوجه میشیم

پستتون مفید بود مرسی

61. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

62. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

من درسته حرفام از خودم گفتم اما اگه دوستان بخونن میبینن که آیات قرآن و احادیث رو در ادامه حرفام اوردم

اما میگم در حدی هست که خودم اطلاع دارم از این این آیات و احادیث

فک میکنم سام در مورد این چیزا خونده اما میخواد تجربیات اشخاص رو بدونه

پس ایرادی نداره از دلایل خودمون بگیم و به زبون جوونی خودمون حرف بزنیم

تا بتونیم درست تر خودمون رو قانع کنیم

اما وقتی بخوایم به زبان بزرگان حرف بزنیم خیلی کمتر متوجه میشیم

پستتون مفید بود مرسی
    ممنون که پستم رو مفید دونستین

من منظورم به شما نبود مربوط به خودم گفتم که از طرف خودم حرف نمیزنم تا کسی خدایی نکرده گمراه نشه

اره خیلی عالیه به لحن ساده اسلام رو منتقل کنیم همونطور که پیامبر با عصر خودش در حد سوادشون صحبت میکرد ما هم باید همون راه رو پیش بریم

این هم ذکر کنم پیامبر بهترین مردم رو مردم آینده ( یعنی ما ) میدونست که هیچ چیز از معجزات و.... ندیدیم اما به خدا و پیامبر و دین حق ایمان آوردیم

63. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

....
    ویرایش توسط ghazal1 : 02-13-2016 در ساعت 03:19 PM

65. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25399
    تشکـر
    252
    تشکر شده 165 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام عزیزم:قطعا اونایی که نماز میخونن آدمای خوبی نیستن و صرفا اونایی که نمازنمیخونن آدمای بدی نیستن مگه کم تو خود تاریخ دیدیم برای مثال کسایی که پشت سر پیغمبر(ص)نمازمیخوندن و دقیق همون ها از دستورشون سرپیچی کردن.در کل هیچ انسانی کامل نیست الگوی ما بایستی تایید شده از جانب خدا باشه.این تاپیک کلا مفید بود سپاس گذارم و آقای سام عزیز خوب موضوعی رو به چالش کشید امیدوارم همه ی ما شکرگذار خدا و مواهبش باشیم ما که جونیم نذاریم مملکتمون دست خوش هدف های دشمنامون بشه.

67. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام سام عزیز

من الان فقط به خاطر اینکه جواب این پستت رو بدم آنلاین شدم

همین تازه که میخواستم نماز ظهرم رو بخونم یاد اومدم که این جواب رو برات ننوشته بودم

گفتی کسایی که نماز میخونن پدرسوخته هستن و بد و فلان و... و تو به همین دلیل میگی که اینا که نمازخونن پس تو نماز نخونی!!

خب من یه سوال ازت داشتم...

از معاویه پدرسوخته تر سراغ داری؟؟؟ از ابوبکر و عثمان و عمر چی؟؟؟

تو زمان همین آدما که ادعای با خدایی هم داشتن و نماز میخوندن و حتی حدیث جعل میکردن

ائمه ما حضور داشتن... آیا باید ائمه ما میگفتن حالا که اریکه قدرت دست این هاست ما دیگه بیخیال دین و ایمانمون بشیم؟؟؟

باید امام علی علیه السلام و فرزند شریفشون امام حسن علیه الاسلام دست از عبادت و جهاد برمیداشتن؟؟؟ چون پدرسوخته ها نماز میخوندن؟؟؟

اگه واقعا میخوای پیروی کنی از ائمه باید همه چیز رو در نظر بگیری

چرا راه دور بریم ؟؟ همین چندین سال پیش تو مملکت خودمون

شاه ایران به مکه میره ... علما باید میگفتن چون همچین شخصی رفته مکه ما دیگه دست از دینمون برداریم؟؟؟

نه داداش من .. این حرفها و این بحثها فقط و فقط دلایل پوچ شیطانی هستن

خودت رو فریب نده با این افکار... فردا خدا از تو نمیپرسه اون پدر سوخته ها چکار کردن

میپرسه خودت چکار کردی برای دینت؟؟ به چن نفر ثابت کردی هر کی نماز میخونه پدر سوخته نیست؟؟؟

نمیدونم چقد حرفام موثره اما امیدوارم شده چن دیقه بهشون فک کن

68. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

ممنون از همه بچه ها از همه نظرات .

دارم دیدگاهمو تغییر میدم به اینکه بعد نماز تو سجده با خدا رو در رو صحبت میکنم به زبون شیرین فارسی.

ولی واسه ورود به مرحله رو در رو صحبت کردن با خدا باید مرحله نماز خوندن را تموم کنم

70. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

ممنون از همه بچه ها از همه نظرات .

دارم دیدگاهمو تغییر میدم به اینکه بعد نماز تو سجده با خدا رو در رو صحبت میکنم به زبون شیرین فارسی.

ولی واسه ورود به مرحله رو در رو صحبت کردن با خدا باید مرحله نماز خوندن را تموم کنم
    واسه شیرین تر شدن خود نماز، قبل نماز اذان یا اقامه یا دعا بخون که از نظر روحی و عرفانی هم داسه خوندنش آماده باشین، مطالعه معانی آیات و اذکاری که توی نماز استفاده میشه و مطالعه تفاسیرشون به شیرین تر شدن نماز کمک میکنه، چون دقیقا وقت خوندن یه سوره یا گفتن یه ذکر دقیقا متوجه میشیم الان چی داریم میگیم و چی میخوایم، و اینطوری قضیه خیلی فرق میکنه و دلچسب تر میشه ...
    امضای ایشان

1

71. 2 کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

72. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

اینم عکس دختر من کلاس اول بوده از مدرسه برگشته وداشته نماز میخونده .بعد نماز هماز شدت خستگی خوابیده .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

73. 7 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد