نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: بحث آزاد : هدف زندگي

684
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18129
    تشکـر
    529
    تشکر شده 195 بار در 125 پست
    میزان امتیاز
    9

بحث آزاد : هدف زندگي

واقعا ميخاييم به كجا بريم!؟
    هدفمون بايد چي باشه؟!
    به چه اميدي زندگي كنيم؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. 2 کاربران زیر از amlas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سوال زندگي

هدف نهایی زندگیتان
    را با پرسیدن این 10 سوال پیدا کنید :

1. آیا کاری را که دوست دارم انجام میدهم؟
      شاید جواب این سوال کیفیت کل زندگیتان را مشخص کند. آیا خانواده تان را دوست دارید؟ دوستان؟ کار؟ تفریحاتتان چطور؟ گذران وقتتان را چی؟ اگر کاری را که دوست ندارید، اما انجام میدهید، احتمالا راه اشتباهی را پیش گرفتید… بهتر است تغییرش دهید. همین الان !

1. آیا افرادی که اطرافم هستند، برایم اهمیت دارند؟
      یکی از مهمترین کلیدهای پیدا کردن هدف نهایی زندگی، افرادی هستند که در زندگی شما وجود دارند. خانواده، دوستان، همکاران ،حتی مشتریانتان ! اما اگر این افراد در زندگیتان وجود دارد، اما برای شما بودن یا نبودن آنها اهمیتی ندارد، ممکن است به هدف نهایی تان ضرر بزند.
      زیرا این افراد دقیقا میتوانند نقش سوخت مکانیزم هدف جویی شما را تهیه کنند : انگیزه

1. از جایی که هستم راضی ام؟
      به تمام جنبه های زندگیتان توجه کنید. آیا با کارهایی که کردید خوشحال هستید؟
      آیا در مسیری از زندگی حرکت میکنید که میخواهید؟ اگر نه، چه کاری برای تغییر مسیر میتوانید انجام دهید؟ مقایسه زندگی خودمان با دیگران بد نیست، بعضا رقابت مثبتی را ایجاد میکند اما اگر داشته هایمان را با داشته های دیگران مقایسه کنیم ممکن است از نظر روحی ضرر زیادی ببینیم…
      بهترین مقایسه و اندازه گیری خوشبختی این است : آیا کاری را انجام میدهیم که میخواهیم و در مسیری حرکت میکنیم که از ماجراجویی در آن مسیر لذت میبریم؟

1. آیا میتوانم بیشتر تلاش کنم؟
      همیشه جای تلاش بیشتر وجود دارد. هیچ سقفی برای تلاش در مسیر موفقیت وجود ندارد. یکی از بهترین راه های پیدا کردن هدف نهایی زندگی تان، حل مشکلی است که از آن رنج میبرید. برای مثال ،در گروه، سازمان، جامعه ای که هستید، تغییر چه چیزی میتواند شما را شاد کند؟ آنرا پیدا کنید، وارد گروهی شوید که در حل آن مشکل فعالیت میکنند و شروع به فعالیت برای حل مشکلی کنید که حل شدن آن باعث خوشحال شدن تان میشود.

1. آیا احساس رضایت میکنم؟
      اکثرمان رضایت از زندگی را وابسته به کار، یا مادیاتی که داریم، میدانیم. اگر کارمان را دوست نداریم، از زندگی راضی نیستیم… اگر خانه لوکس، ماشین گران قیمت، درآمد بالا و … نداریم، احساس میکنیم شکست خورده ایم.
      اما این ها معیار صحیحی برای سنجش رضایت نیستند. بهتر است واقعی تر به زندگیمان نگاه کنیم و با توجه به ملاک های خودمان موفقیت یا شکست زندگی خودمان را بسنجیم

1. چطور میخواهم در خاطر دیگران بمانم؟
      دوست دارید دیگران چه چیزی از شما برای همیشه بعد از شما به خاطر داشته باشند؟ چه چیزی میخواهید در این جهان تغییر دهید تا نام تان جاودانه شود؟ شاید فکر کنید آنقدر فرد مهمی نیستید که تغییری در این جهان شکل دهید، اما مهم نیست، فقط تصور کنید. تصور کردن کلید حل بسیاری از مسائل است.

1. چه چیزی خوشحالم میکند؟
      اگر نمیدانید چه چیزی شما را خوشحال میکند، اشکالی ندارد… در عوض برای شروع از خودتان بپرسید : چه چیزی شما را ناراحت میکند؟ اذیت میکند؟ دوست ندارید؟ سپس برای اقدام شروع کنید درست در جهت عکس حرکت کنید و بدنبال کارهایی بروید که شما را خوشحال میکند.

1. امروزم را چطور می بینم؟
      هنگام بیدار شدن در صبح، چطور زندگی تان را شروع میکنید؟ دید شما نسبت به امروز، رابطه مستقیمی با دید شما نسبت به زندگی تان دارد. اگر روزتان را با افکار منفی شروع کنید، ناخودآگاه افکار مثبت دفع میشوند.
      دیدگاهتان را نسبت به روزهایتان تغییر دهید، مثبت شروع کنید. برای مثال هنگام صبح، تا ظهر به خود تلقین کنید امروز اتفاق خوبی برای خواهد افتاد… شاید تعجب کنید دقیقا اتفاق خوبی برایتان رخ خواهد داد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بحث آزاد : هدف زندگي

نقل قول نوشته اصلی توسط amlas نمایش پست ها
    واقعا ميخاييم به كجا بريم!؟
    هدفمون بايد چي باشه؟!
    به چه اميدي زندگي كنيم؟!

سلام

احسن سوال خوبیه .

هدف خلقت انسان رو که خدا میدونه ، اما هدف بدنیا اومدن ما در این دنیا معلومه ...

یا اینطور بگیم که چرا خدا آدم را فرستاد زمین؟

چرا اصلاً خدا میوه ممنوعه ای در بهشت آدم قرار داد که انسان وسوسه بشه ؟ مگه بهشت جای لذت نیست چرا باید خدا چنین کاری کنه ؟

به نظر شما چرا ؟

6. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18129
    تشکـر
    529
    تشکر شده 195 بار در 125 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

احسن سوال خوبیه .

هدف خلقت انسان رو که خدا میدونه ، اما هدف بدنیا اومدن ما در این دنیا معلومه ...

یا اینطور بگیم که چرا خدا آدم را فرستاد زمین؟

چرا اصلاً خدا میوه ممنوعه ای در بهشت آدم قرار داد که انسان وسوسه بشه ؟ مگه بهشت جای لذت نیست چرا باید خدا چنین کاری کنه ؟

به نظر شما چرا ؟
    اينم حرفيه ها...تاحالا بهش فكر نكرده بودم

8. کاربران زیر از amlas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط amlas نمایش پست ها
    اينم حرفيه ها...تاحالا بهش فكر نكرده بودم

میدونین که در بهشت سختی و درد نیست ، پس زمینه ای برای رشد و کمال نیست .

اما جسمی که در این دنیا ما داریم فانیه ، درد هست ، سختی هست و...

خدا هم این دنیا رو بی هدف نیافریده و ما را بی هدف اینجا نفرستاده ، اینطور بگیم که جدمون آدم بی هدف به این دنیا فرستاده نشده .

خدا درختی با میوه ممنوعه را در بهشت قرار داد تا میوه اش رو به آدم بده تا به این دنیا بیاد و زمینه ای برای رشد و کمال داشته باشه ، اما قبل اینکه میوه رو بهش بده خواست امتحانی ازش بگیره و خوردن اون رو برش حرام کرد .

پس حضرت آدم و ما به زمین فرستاده شدیم که رشد کنیم و به کمال برسیم ، این دنیا تموم بشه دیگه فرصت رشد کردن نداریم ،

اون دنیا میخوایم از چی بگذریم ، مال نداشته ؟! اصلاً جمسی که اون دنیا بهمون داده میشه متفاوته مثل اینجا نیست ، بخوایم اونجا نماز بخونیم ارزشی به اون صورت نداره ، چون هم به یقین رسیدیم هم مثل الان خستگی خواب نیست که ازش بزنیم بریم وضو بگیریم و تا آماده نماز بشیم ، وسوسه ها نیست و...

آدم حتی اگر میوه ممنوعه رو هم نمیخورد خدا بهش میداد تا بیاد این دنیا برای به کمال رسیدن ، میدونین که روایت داریم آدم در بهشت به اون صورت شاد نبوده ،

البته اینم اضافه کنم که بهشتی که آدم و حوا درش بودن بودن اون بهشتی که وعده داده شده نیست چون از اون بهشت دیگه کسی بیرون رانده نمیشه .

وقتی آدم به خاطر خوردن میوه ممنوعه از بهشت رانده میشه ، توی زمین تا یک مدت افسرده بوده ، با اینکه توبه کرده بوده و خدا هم بخشیده بودتش ، بعد که خدا توسط فرشته ای بهش پیام میده که آدم من تو را جهت ماموریتی ( پیامبری) به زمین فرستادم دلش گرم میشه و خوشحال ...

ببنین خدا چقدر هوای ما رو داشته که از جدمون ما رو بدون راهنما رها نکرده ، اولین پیامبر اسلام حضرت آدم بوده .

به نظر من ما هر اهدافی هم که در زندگی برای خوشگذرونی ، موفقیت و... داشته باشیم ، باید زیر مجموعه این هدف بزرگی باشه که به این دنیا اومدیم ، چون آخرش اینجا تموم میشه و اونجاست که همیشگیه ،

پس تا فرصت هست باید رشد کنیم تا کمالی بدست بیاریم تا در اون دنیا جایگاهی خوب داشته باشیم ( با پیروی از احکام اسلام و تسلیم خدا شدن )

حتی اگه هممون بهشتی هم باشیم بازم بهشت به هدف درجه یا هفت طبقه تقسیم شده ، که باتوجه به کمالی که بدست میاریم بهمون در اون دنیا جایگاه داده میشه ، حتی جایگاه معنوی بالاتر از بهشت هم داریم ...

خارج از بحث بهشت و جهنم ، چرا رشد نکنیم تا به خود واقعیمون برسیم .

خود واقعی ما هم وقتی بهش میرسیم که به سمت خدا بریم ، چون ما نامحدود هستیم و وجودمون از خداست ...

10. 4 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31863
    تشکـر
    44
    تشکر شده 75 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    این نظر شخصیه منه
    من هدفم اینه که توی زندگیم یه ادم موفق باشم و بتونم یه زندگی خوب و سرشار از عشق و ارامش رو واسه همسر ایندم و صد البته واسه تمام ادمای دور و اطرافم بوجود بیارم
    و همین که به هدفم فکر کنم و بهش برسم بهم امید میده و باعث میشه بیشتر تلاش کنم.

12. 2 کاربران زیر از mamadiiiiii بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

هدف من تو زندگی اینه که
    مادر خوبی باشم
    فرزند خوبی باشم
    همسر خوبی باشم
    خواهر خوبی باشم
    دوست خوبی باشم
    شهروند خوبی باشم
    همسایه خوبی باشم
    همکار خوبی باشم
    هم کلاسی خوبی باشم و ...

و از تمام قابلیتهام استفاده کنم دوروز دیگه شرمنده دستهام چشمهام مغزم و... نشم که ازشون استفاده نکردم

14. 2 کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

بنظر من صرفا هدف داشتن به تنهایی کافی نیست اینکه چقدر اهدافمون واقعی و درسته مهمه . خود هدف موجودیتشو از آگاهی میگیره برای اینکه آدم دارای یک هدف خاصی باشه ملزم به داشتن آگاهی در اون مورده برای بدست آوردن پاسخ" هدف از زندگی چیست"باید درک درستی از زندگی داشت به نظرم خیلی کم هستند انسانهایی که موجودیت واقعی زندگی رو درک کنند بنابر این اهدافشون در زندگی بخاطر نداشتن بینش درست و آگاهی نسبت به زندگی، زندگیشون متاثر میشه به این اهداف و اهدافی رو برای خود ایجاد میکنند و اون اهداف رو تو زندگی دنبال میکنند اما از همه مهمتر پاسخ دادن به این سوال که آیا رسیدن به این اهداف چیز با ارزشی است؟
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

16. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد