صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 59 از 59

موضوع: بحث آزاد : پسران و هدف از ارتباط با دختران

4882
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بحث آزاد : پسران و هدف از ارتباط با دختران

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad. نمایش پست ها
    خانم دل آرام، ضمن احترام به نظر شما، احساس میکنم تعریف شما از مذهب یکم اشتباهه، فکر میکنم شما افرادی را که دکمه یقه میبندند و پیشونیشون سیاهه و میگن موسیقی در هر حدش حرامه نماد افراد مذهبی میدونی و نهایتا میگی من مذهبی نیستم، ببین این افراد دو گروهن یه سری هاشون اهل ریا هستن، یه سریاشون اهل ریا نیستن ولی افراطی هستن و از خدا و پیغمبر جلو میزنن، مذهب با موسیقی که منجر به گناه نشه مشکلی نداره، اتفاقا میگن ایمه لباس سبز یا سفید میپوشیدن دیگه روشنتر از سفید داریم؟ مذهب میگه شادی جای خودش، غم جای خودش حالا دلیل نمیشه اگه یکی ظاهر مذهبی داشت و گفت اسلام با شادی مخالفه شما اون را ملاک اسلام و مذهب قرار بدی و بگی پس من مذهبی نیستم، اسلام دین اعتداله هیچکس از اعتدال ضرر نکرده اسلام میگه تا دلت میخواد خودت را برای همسرت بساز ولی تو خیابون یه جور باش که چشم نا محرم دنبالت ندوه خودت آسیب نبینی. حالا نه اینکه الزاما چادر بپوشی در حدی که در شان و شخصیت خودت باشه و پوشیده باشی، اما در مورد تار مو میخوام اینو بگم که یه چیز این وسط باعث مغلطه شده اونم اینه که اسلام میگه تو یه جامعه اسلامی اختلاس نباشه، دروغ نباشه، حق الناس پایمال نشه، کرامت انسانی حفظ بشه، تار مو هم بیرون نباشه حالا مشکل چیه مشکل اینه که تو جامعه ما هیچکدام از اینا رعایت نمیشه بعد یه سری آدم مذهبی نمای نادان از اسلام فقط گیر دادن به این چندتا تار مو که اونوقت نتیجش میشه اینکه امثال شما از مذهب بیزار میشی. ولی اینو بدون که اسلام با بیرون بودن مو مخالفه ولی با رعایت نشدن چیزای مهمتر که گفتم هم مخالفه این دلیل نمیشه که چون چیزای دیگه رعایت نمیشه پس مو هم بیرون باشه، قسمت درد آورد اینه که همه چی ندیده گرفته بشه و این چند تا تار مو بشه ملاک پیاده کردن اسلام. پس نباید همه چيو باهم قاطی کنیم. در مورد نماز هم باید بگم بالاخره اونی که خدا را قبول داره و تعریف درستی از انسانیت داره بجا آوردن هفده رکعت نماز در روز که سر جمع بیست دقیقه نمیشه و خم شدن در برابر پروردگاری که همه هستی در ید قدرتشه هر چی داریم از اونه کوچکترین کاری هست که ما میتونیم بخاطر خودمون انجام بدیم وگرنه خدا به نماز ما نیازی نداره. کسی که در برابر خدای خودش تواضع نکنه چطور میخوای به انسانیت احترام بگذاره؟
    اره آقای محمد با بیشتر حرفاتون موافقم......ولی من خودمو زیاد درگیر کلمان و معناها نمیکنم.....مذهبی....غیرمذهبی... .اینا یسری صفت هست....خداییش برامم مهم نیست کدومشو بهم نسبت بدن.....مهم اینه هرکسی از زندگیش لذت ببره......در مورد آراستن هم هرکسی در درجه اول باید واسه خودش به خودش برسه....اینکه من در درجه اول به خودم میرسم چون دوس دارم وقتی تو آینه نگاه میکنم از دیدن خودم لذت ببرم.....این فکر فقط واسه همسر باید باشه رو زیاد باهاش جور نیستم....با این حساب هیچ دختر مجردی نباید به خودش برسه!!...حالا هر کسی نظر خودشو داره....این دنیا هم همه چیش نسبیه....خداکنه همه از زندگیاشون لذت ببرن....وگرنه کلمات و صفاتی که ما و بقیه به هم نسبت میدیم زیاد اهمیت نداره

2. کاربران زیر از delaram1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    خب پس نباید بگی مذهبی نیستی!!! همین که خدا و انسانیت قبول داری کافیه مذهب و دین هم انسانیت هست(حالا یک عده نیان فلان بهمان).

وگرنه نه دوتا موی مونده نشانه بدی هست و نه خودش بپوشونه نشانه خوب بودن.

با حساب تو منم مذهبی نیستم ،تیپ که می زنم هیچ شباهتی اونی که فکر می کنی ندارم ،ولی هیچ وقت نمی گم مذهبی نیستم چون اصول اش قبول دارم و خب شاید بعضی جاهاش اشتباه می کنم ولی تا جای باشه سعی می کنم درست باشه ولی خب نشد هم خدا بزرگه...
    آره خب شاید.......حالا خومم نمیدونم هستم یا نیستم......اصلا هرچی....خداییش کم فکر تو ذهنمه اینم بهش اضافه شه!!!!!راحت زندگیمونو کنیم.....بنظرم جوون باید به خودش برسه....مادربزرگ من 60 سالشه میگی واسه روز مادر رنگ پیرزالی واسم نیارین!!!خخخخخ.....کلیم به خودش میرسه....دیکه منو شما و امثال ما بماند..

4. کاربران زیر از delaram1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram1 نمایش پست ها
    آره خب شاید.......حالا خومم نمیدونم هستم یا نیستم......اصلا هرچی....خداییش کم فکر تو ذهنمه اینم بهش اضافه شه!!!!!راحت زندگیمونو کنیم.....بنظرم جوون باید به خودش برسه....مادربزرگ من 60 سالشه میگی واسه روز مادر رنگ پیرزالی واسم نیارین!!!خخخخخ.....کلیم به خودش میرسه....دیکه منو شما و امثال ما بماند..
    به خودمون برسیم که کجا اومده اشکال داره اخه!!! اراسته گی و مرتب وتمیز بودن وشاد بودن شنیدم جای ندیدم ونشنیدم بگن خودت شبیه هیولا کن برو بیرون تا کسی بهت چپ نگا نکنه.

ولی خدایش رسیدن هست تا رسیدن ، یکی هست مرتب و شیک متین ، یکی هم هست جلف و باز ، خب دیگه هرکی یک متلک بگه و چشم ناپاکی کنه که خود پدر و شوهرت نمی تونن بکشند حالا دختر خوبی هم باشه ولی در حد جلف باشه اینطوری میشه...

6. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    به خودمون برسیم که کجا اومده اشکال داره اخه!!! اراسته گی و مرتب وتمیز بودن وشاد بودن شنیدم جای ندیدم ونشنیدم بگن خودت شبیه هیولا کن برو بیرون تا کسی بهت چپ نگا نکنه.

ولی خدایش رسیدن هست تا رسیدن ، یکی هست مرتب و شیک متین ، یکی هم هست جلف و باز ، خب دیگه هرکی یک متلک بگه و چشم ناپاکی کنه که خود پدر و شوهرت نمی تونن بکشند حالا دختر خوبی هم باشه ولی در حد جلف باشه اینطوری میشه...
    منم منظوذم هیولا نبود دیگه!!!

7. کاربران زیر از delaram1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram1 نمایش پست ها
    اره آقای محمد با بیشتر حرفاتون موافقم......ولی من خودمو زیاد درگیر کلمان و معناها نمیکنم.....مذهبی....غیرمذهبی... .اینا یسری صفت هست....خداییش برامم مهم نیست کدومشو بهم نسبت بدن.....مهم اینه هرکسی از زندگیش لذت ببره......در مورد آراستن هم هرکسی در درجه اول باید واسه خودش به خودش برسه....اینکه من در درجه اول به خودم میرسم چون دوس دارم وقتی تو آینه نگاه میکنم از دیدن خودم لذت ببرم.....این فکر فقط واسه همسر باید باشه رو زیاد باهاش جور نیستم....با این حساب هیچ دختر مجردی نباید به خودش برسه!!...حالا هر کسی نظر خودشو داره....این دنیا هم همه چیش نسبیه....خداکنه همه از زندگیاشون لذت ببرن....وگرنه کلمات و صفاتی که ما و بقیه به هم نسبت میدیم زیاد اهمیت نداره
    خانم دلارام دوست نداشتم از بحث من اینطور برداشت کنید که آدم نباید به خودش برسه نظافت نشانه ایمانه، آراستگی هم چیزی جز نظافت نیست، میگن پیامبر هم همیشه عطر میزده، از روی ظاهر هم اصلا نمیشه در مورد کسی قضاوت کرد ولی بهر حال بنظر من نوع پوشش مهمه و باید طوری باشه که با شخصیت آدم هماهنگ باشه و این هیچ منافاتی با شاد بودن، مرتب بودن و شیک بودن پوشش نداره. اینم که گفتم برا همسر و اینا خب معلوم دیگه باید بین همسر آدم و آدمای تو خیابون یه فرقی باشه دیگه، قبول ندارید؟ بعضی ها توی خونه نه برای خودشون و نه همسرشون آرایش نمیکنن ولی تو خیابون هفتاد قلم آرایش میکنن که بنظرم درست نیست. در مورد مذهبی و غیر مذهبی منم حرفم روی واژه ها نیست حرفم در مورد رفتار هست چون خیلیا را میبینم که بخاطر همون مسائلی که گفتم از خدا و پیامبر و واجبات دست کشیدن چون فکر میکنن مشکل از اسلامه خواستم فقط بگم مشکل از مدعیان پیاده کردن اسلامه نه اسلام.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 04-22-2016 در ساعت 09:11 PM

9. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad. نمایش پست ها
    خانم دل آرام، ضمن احترام به نظر شما، احساس میکنم تعریف شما از مذهب یکم اشتباهه، فکر میکنم شما افرادی را که دکمه یقه میبندند و پیشونیشون سیاهه و میگن موسیقی در هر حدش حرامه نماد افراد مذهبی میدونی و نهایتا میگی من مذهبی نیستم، ببین این افراد دو گروهن یه سری هاشون اهل ریا هستن، یه سریاشون اهل ریا نیستن ولی افراطی هستن و از خدا و پیغمبر جلو میزنن، مذهب با موسیقی که منجر به گناه نشه مشکلی نداره، اتفاقا میگن ایمه لباس سبز یا سفید میپوشیدن دیگه روشنتر از سفید داریم؟ مذهب میگه شادی جای خودش، غم جای خودش حالا دلیل نمیشه اگه یکی ظاهر مذهبی داشت و گفت اسلام با شادی مخالفه شما اون را ملاک اسلام و مذهب قرار بدی و بگی پس من مذهبی نیستم، اسلام دین اعتداله هیچکس از اعتدال ضرر نکرده اسلام میگه تا دلت میخواد خودت را برای همسرت بساز ولی تو خیابون یه جور باش که چشم نا محرم دنبالت ندوه خودت آسیب نبینی. حالا نه اینکه الزاما چادر بپوشی در حدی که در شان و شخصیت خودت باشه و پوشیده باشی، اما در مورد تار مو میخوام اینو بگم که یه چیز این وسط باعث مغلطه شده اونم اینه که اسلام میگه تو یه جامعه اسلامی اختلاس نباشه، دروغ نباشه، حق الناس پایمال نشه، کرامت انسانی حفظ بشه، تار مو هم بیرون نباشه حالا مشکل چیه مشکل اینه که تو جامعه ما هیچکدام از اینا رعایت نمیشه بعد یه سری آدم مذهبی نمای نادان از اسلام فقط گیر دادن به این چندتا تار مو که اونوقت نتیجش میشه اینکه امثال شما از مذهب بیزار میشی. ولی اینو بدون که اسلام با بیرون بودن مو مخالفه ولی با رعایت نشدن چیزای مهمتر که گفتم هم مخالفه این دلیل نمیشه که چون چیزای دیگه رعایت نمیشه پس مو هم بیرون باشه، قسمت درد آورد اینه که همه چی ندیده گرفته بشه و این چند تا تار مو بشه ملاک پیاده کردن اسلام. پس نباید همه چيو باهم قاطی کنیم. در مورد نماز هم باید بگم بالاخره اونی که خدا را قبول داره و تعریف درستی از انسانیت داره بجا آوردن هفده رکعت نماز در روز که سر جمع بیست دقیقه نمیشه و خم شدن در برابر پروردگاری که همه هستی در ید قدرتشه هر چی داریم از اونه کوچکترین کاری هست که ما میتونیم بخاطر خودمون انجام بدیم وگرنه خدا به نماز ما نیازی نداره. کسی که در برابر خدای خودش تواضع نکنه چطور میخوای به انسانیت احترام بگذاره؟

خیلییییییییییی عالی بود که اینقدر قشنگ در مورد این مسله توضیح دادید بعضی وقتا نمیشه فقط به یک دکمه تشکر اکتفا کرد

11. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    خیلییییییییییی عالی بود که اینقدر قشنگ در مورد این مسله توضیح دادید بعضی وقتا نمیشه فقط به یک دکمه تشکر اکتفا کرد
    شما لطف دارید ممنونم خانم

13. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پارپوینت علت ها و آسیب ارتباط دختر و پسر....

[replacer_a]
    حجم: 4مگ
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

14. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

دو هفته پیش که با قطار داشتم میومدم مشهد،توی کوپه ما یه پسر دانشجویی به اسم آرش بود که از همون اول سفر من بیقراری ایشون رو می دیدم و برام جای سوال بود که چرا اینقدر آشفته هست!؟کمی که گذشت من بهش میوه تعارف کردم و این باعث آشنایی ما با همدیگه شد یه کم که گذشت من ازش علت این همه بیقراریش رو پرسیدم؟ و آرش سفره دلش رو اینطور پهن کرد:
    آشفتگی و اضطراب من از ترم دوم دانشگاه شروع شد،زمانی که با دختری به اسم سمانه توی یکی از کلاس های عمومی آشنا شدم،از همون اول ترم من و سمانه به همدیگه نگاه های خاصی داشتیم و این نگاه ها رفته رفته به یه رابطه صمیمانه و عاطفی تبدیل شد،طوری که بعد از مدتی همه فکر و ذهنم شده بود سمانه! و بدجوری عاشقش شده بودم و اون هم منو خیلی دوست داشت؛ اصلا توی دانشکده دانشجوها من و سمانه رو با انگشت نشون میدادن و همه میدونستن که ما عاشق همدیگه هستیم! اما یه اتفاقی افتاد که نباید می افتاد و اون هم"ارتباط نا مشروع " ما باهمدیگه بود!!! از اون روز به بعد احساسم نسبت به سمانه عوض شد و دیگه مثل قبل دوستش ندارم! و الآن به این نتیجه رسیدم که من به هیچ وجه نمیتونم با سمانه زندگی مشترک داشته باشم! همش این سوال برام مطرحه که اگه اون دختر پاکی بود چرا به این رابطه کثیف با من تن داد؟؟؟؟ از کجا معلوم که اون بعد از ازدواج به من خیانت نکنه؟!!!!! از طرفی هم من بهش قول دادم که باهمدیگه ازدواج میکنیم!!!!! الآن نمیدونم چه خاکی به سرم بریزم!!!!؟؟
    نتیجه تحقیق یکی از آسیب شناس های اجتماعی به نام آقای دکتر قرائی مقدم که روی ۵۰ پسر که "رابطه نامشروع" با دوست دخترشان داشتند این بود:
    ""این پسران عنوان کردند که اگر تا آخر عمر هم مجرد باقی بمانند حاضر به ازدواج با این دختران نیستند چون خیانت توسط این افراد دور از انتظار نیست!""
    دوستان گلم نتیجه ای که می خوام از این مباحث بگیرم اینه که روابط قبل از ازدواج در قالب دوست دختر و دوست پسر عاقبت خوشی نداره!!!! اگه ازدواج هم صورت بگیره در زندگی دچار مشکلاتی میشن، که مهمترین مشکل وجود بدبینی بین زوج ها هست(مخصوصا بدبینی شوهر به زنش) و الآن خیلی از زوج هایی که تازه زندگی مشترکشون رو شروع کردن،مشکلشون همینه و در خیلی از مواقع تا مرز طلاق هم کشیده شدن !!!!
    و در آخر می خوام بگم:
    شاید بعضی ها این مطالب رو بخونن و تاثیری روشون نزاره و هیچ تغییری در مسیر زندگیشون ایجاد نکنن !!!به قول مولا علی(ع) : ما اکثر العبر و اقل الاعتبار!!!
    اما چیزی که حقیقت بود رو من گفتم، خواه تو پند گیری و خواه ملال!!!!

ندای یک بسیجی عاشق
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

16. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)