نمایش نتایج: از 1 به 36 از 36

موضوع: بحث آزاد : پول و ازدواج

3720
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

بحث آزاد : پول و ازدواج

سلام امشب یه جایی مهمون بودیم .هم صحبت شدم با یک خانمی که الان 75 سالشه

بحثمون به ازدواج کشیده شد خانمه گفت من وقتی شوهرم اومد خواستگاریم هیچی نداشت نه ماشین نه خونه خودش بود و لباسش تازه استخدام شده بود و یه حقوق خیلی پایین و خونه مادر شوهرم زندگی میکردم و بعد کم کم با کمک هم زندگیمون را ساختیم

بعد از اون یک کلیپ دیدم که با خانما مصاحبه میکنه و میپرسن با پسری که پول نداشته باشه ازدواج میکنی ؟ بیش از 99 درصد دخترا میگن نه
    جرقه ای تو ذهنم اومد و واسم این سوال پیش اومد :

جامعه الان چه فرقی با قدیم کرده و دخترای الان چه فرقی با دخترای قدیم کردن؟؟

که خب الان دنبال همه چی آماده هستند (خونه.ماشین.پول.) ولی قدیم اینطوری بود و از 0 شروع میکردن

پ.ن : چند ده و یا بهتره بگم چند صد مورد سراغ دارم از خانمایی قدیمی که اینطوری ازدواج کردند یعنی از 0 خودشون زندگیشون را ساختن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بحث آزاد : پول و ازدواج

پسرای الانم با پسرای قدیم فرق میکردن.
    به پسرای الان نمیشه تکیه کرد.
    اگر با بی پولیو وضع مالی بد یه پسر بسازی فکر میکنن بدبختی یا توهم جذابیت میزنن.
    دخترا تو شرایط الان هرچی سختگیر تر باشن برای پسرا جذاب ترن.
    ویرایش توسط saba95 : 06-01-2018 در ساعت 12:29 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام امشب یه جایی مهمون بودیم .هم صحبت شدم با یک خانمی که الان 75 سالشه

بحثمون به ازدواج کشیده شد خانمه گفت من وقتی شوهرم اومد خواستگاریم هیچی نداشت نه ماشین نه خونه خودش بود و لباسش تازه استخدام شده بود و یه حقوق خیلی پایین و خونه مادر شوهرم زندگی میکردم و بعد کم کم با کمک هم زندگیمون را ساختیم

بعد از اون یک کلیپ دیدم که با خانما مصاحبه میکنه و میپرسن با پسری که پول نداشته باشه ازدواج میکنی ؟ بیش از 99 درصد دخترا میگن نه
    جرقه ای تو ذهنم اومد و واسم این سوال پیش اومد :

جامعه الان چه فرقی با قدیم کرده و دخترای الان چه فرقی با دخترای قدیم کردن؟؟

که خب الان دنبال همه چی آماده هستند (خونه.ماشین.پول.) ولی قدیم اینطوری بود و از 0 شروع میکردن

پ.ن : چند ده و یا بهتره بگم چند صد مورد سراغ دارم از خانمایی قدیمی که اینطوری ازدواج کردند یعنی از 0 خودشون زندگیشون را ساختن
    سلام
    خوب چون که نسل جدید آن صبر و تحمل نسل قبل را ندارد و همه چیز را حاضر و آماده می خواهد متاسفانه همه به هدف نگاه می کنند و می گویند چقدر عقبیم کسی نیست از با هم بودن و در کنار هم بودن الان لذت ببرد یکی می گفت ما با انتظار رسیدن به هدف همیشه به هدف نگاه می کنیم و خود را از تماشای زیبایهای مسیر رسیدن به هدف محروم می کنیم لذت با هم طی طریق کردن را از دست میدهیم.

4. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

خب من که همیشه میگم با هم از صفر شروع کردن روش بهتریه اما معمولاً کمتر کسی تاییدم میکنه.

البته روش درست همینه و همه لاجرم بهش باز میگردن.

کلاً مشکل اصلی دهه شصتیا هستن ورنه مشکلی دیگه ای نیست
    ویرایش توسط Experience : 06-01-2018 در ساعت 12:24 AM

6. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

والا من به شخصه چیزی که برام مهمه در وهله اول
    اینکه طرف به دلم بشینه از لحاظ ظاهری و اخلاقی
    بعدشم تحصیلات و کار ثابت داشته باشه
    مهم نیست برام چقدر سرمایه داره و ...
    چون مطمئنن یه جوون همسن خودم قرار نیست درآمد و پس‌انداز اندازه پدرم داشته باشه که آخه:/

8. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

خب قدیما چشم وهم چشمی کمتر بود دلا بهم نزیک تر بود ساده تر بودن ، تعداد بچه ها بیشتر بود واسه همین بچه ها خودساخته تر بودن و توجه رو بچه ها کمتر بود واسه همین خانواده ها سختگیریشون کمتر بود.شبکه های اجتماعی مثل انستگرامو و تلگرام این چیزا نبود که دم به دقیقه همه از لحظات خوشو خرمشون عکس بگیرن و دیگران هم به این فکر کنن که این پولدارا خوشبخترن ،
    من خودم یادمه وقتی بچه بودم چندتا عروسک داشتم با لذت و ذوق تمام با همون عروسکا بازی میکردم و یبارم نشد بگم فلان عروکسو میخام و همیشه و هر لحظه هم میگم یکی از بهترین دوران زندگی من دوران کودکیم بود ولی بچه های امروزی که اکثرا تک فرزند یا فوقش دو فرزندن توجه و تمرکز اینقدر روشون زیاده و پدرومادر هرچیم براشون بخرن بازم اونا میگن کمه و لذت نمیبرن .خب توقع داری بتونن با شرایط سختی از صفر زندگی کنن؟ پدرومادری که فرض مثلا یک فرزند داشته باشن سختیگیرشون بیشتر میشه و دلشون میخوات بهترین عروس یا داماد دنیا نصیبشون بشه
    اون زمان ها که از صفر شروع میکردن میدونستن تا یک یا دوسال دیگه صاحب خونه وماشین میشن چون قیمتا زیاد تغییرنمیکرد ولی اامروزه که سال به سال قیمت خونه و ماشین زیاد میشه حتی اگر دونفرم کار کنن همه میدونن تا ده سالم صاحب خونه نمیشنو و باید همین جوری اجاره نشین باشن و حتی قیده بچه رو میزنن .
    و درضمن کمتر کسی امروزه میتونه خونه مادر شوهر زندگی کنه به همون دلایلی که گفتم یعنی چون تعداد فرزند کمتر شده بچه ها تحمل دخالتو غرغرای مادرشوهرو ندارن و در ضمن با این امید ازدواج میکنن که مستقل بشن و کسی تو زندگیشون امرو نهیشون نکنه ، وگرنه خونه خودشون که راحتر بودن.
    ولی حالا همه میدون کار پیدا کردن سخت شده خونه و ماشین فراهم کردن سخت شده و تنها انتظاری که میره اینه که مرده یه کاری داشته باشه و از همه مهمتر انگیزه و امیدو تلاش که دختر بتونه بهش تکیه کنه و خیالش راحت باشه که مرده جا نمیزنه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

10. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

خب من که همیشه میگم با هم از صفر شروع کردن روش بهتریه اما معمولاً کمتر کسی تاییدم میکنه.

اگه عشق دو طرفه باشه مطمن باش عشق پیروز میشه و هر دو نفرحتی از زیر صفرم حاظرن باهم زندگی کنن ولی متاسفانه عشق واقعی دو طرفه خیلی کمه چرا که بعد ازازدواج اونایی که فکر میکردن عاشقن
    میبینن فقط یه توهم بوده و ...
    قضیه دهه شصتیا چیه؟
    امضای ایشان

12. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    اگه عشق دو طرفه باشه مطمن باش عشق پیروز میشه و هر دو نفرحتی از زیر صفرم حاظرن باهم زندگی کنن ولی متاسفانه عشق واقعی دو طرفه خیلی کمه چرا که بعد ازازدواج اونایی که فکر میکردن عاشقن
    میبینن فقط یه توهم بوده و ...
    قضیه دهه شصتیا چیه؟
    خب از کجا بدونن عشقشون واقعیه یا نه؟

قضیه دهه شصتیا اینه که همیشه توی هر موضوعی دچار سختی بودن و هستن و خواهند بود. مهمتریناش کنکور و اشتغال و ازدواج هست و بعدها وقت پیری چون تعدادشون زیاده احتمالاً خانه سالمندان کم میاد براشون .

اگه قیمتها ثابت نباشه مردم نباید ازدواج کنن و باید منقرض بشن؟

الان آدمها رو فقط پول به همدیگه جوش میده بعد یه مدت عین یخ میشکنن جدا میشن.
    ویرایش توسط Experience : 06-01-2018 در ساعت 01:56 AM

14. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خب از کجا بدونن عشقشون واقعیه یا نه؟

قضیه دهه شصتیا اینه که همیشه توی هر موضوعی دچار سختی بودن و هستن و خواهند بود. مهمتریناش کنکور و اشتغال و ازدواج هست و بعدها وقت پیری چون تعدادشون زیاده احتمالاً خانه سالمندان کم میاد براشون .

الان آدمها رو فقط پول به همدیگه جوش میده بعد یه مدت عین یخ میشکنن جدا میشن.
    نه خب مقایسه میکردم زمان قدیمو با جدید که چرا اونموقع ازدواج ها راحتر بوده
    البته من یک قسمت از حرفمو در مورد قدیم اصلاح میکنم اینکه انگاری در گذشته هم کارپیدا کردن سخت بوده و حتی همه خانواده ها از عمو و عمه و... تو یک خونه زندگی میکردن و رفاه هم نبوده هم مشکل آبو غذا و هزارجوربیماری هم تهدیدشون میکرده( انگاری وضع خیلی وحشتناک تر بوده
    ولی خب هم مردا انگیزه وتلاششون بیشتر بوده و هم زنا سطح توقعشون کمتر بوده به خاطر همون مسایلی که گفتم
    در مورد اون قسمت حرفت که پرسیدی
    من به یه چیزی یقین دارم اگر هر کسی به نیروی خودش متکی باشه و ایمان و یقینش به خدا زیاد باشه و حداکثر تلاششو بکنه مطمنم به اون جایگاهی که میخوات میرسه. و به قول شما از صفرم به همه چی میرسه .خب این اقایون هستند همش ایه ی من میدونم که نمیشه رو تکرار میکنن وگرنه اگر کسی رو یک هدف شبانه روز تلاش کنه خب مشخصه بهش میرسه . اینو باید دیگه از اقایون پرسید که به جای اینکه نیروشونو متمرکز پیدا کردن کار کنن راحترین راه یعنی دنبال صیغه هستن که نخوان مسولیت یک زندگی رو بپذیرن
    عشق واقعی من دنبالشم ندیدم نیست نگرد ولی بدون شوخی عشق واقعی اینکه دو نفر این حس درشون ایجاد میشه که اگر باهم ازدواج کنن احساس میکنن خوشبحت ترین افراد دنیا هستن زنه برای خوشالی مرده خودشو فراموش میکنه و دوست داره برای خوشحال کردنش هر جور فداکاری انجام بده ومرده هم برای اینکه زنه خوشحال بشه حتی شبانه روز کارو تلاش میکنه که رفاه زنه فراهم بشه و تو سختی ها و خوشحالی ها کنارهم هستن.

ویرایش توسط eli2 : 06-01-2018 در ساعت 05:49 AM
    امضای ایشان

16. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    پسرای الانم با پسرای قدیم فرق میکردن.
    به پسرای الان نمیشه تکیه کرد.
    اگر با بی پولیو وضع مالی بد یه پسر بسازی فکر میکنن بدبختی یا توهم جذابیت میزنن.
    دخترا تو شرایط الان هرچی سختگیر تر باشن برای پسرا جذاب ترن.
    خب اگه قرار به تکیه نکردن باشن پسر اگه فول آپشن هم باشه نمیتونی تکیه کنی و اینکه عمومیت نداره

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    خوب چون که نسل جدید آن صبر و تحمل نسل قبل را ندارد و همه چیز را حاضر و آماده می خواهد متاسفانه همه به هدف نگاه می کنند و می گویند چقدر عقبیم کسی نیست از با هم بودن و در کنار هم بودن الان لذت ببرد یکی می گفت ما با انتظار رسیدن به هدف همیشه به هدف نگاه می کنیم و خود را از تماشای زیبایهای مسیر رسیدن به هدف محروم می کنیم لذت با هم طی طریق کردن را از دست میدهیم.
    شما خودت چطور؟

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام

من دهه هفتادیم چه ربطی به دهه شصتی ها داره؟

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    والا من به شخصه چیزی که برام مهمه در وهله اول
    اینکه طرف به دلم بشینه از لحاظ ظاهری و اخلاقی
    بعدشم تحصیلات و کار ثابت داشته باشه
    مهم نیست برام چقدر سرمایه داره و ...
    چون مطمئنن یه جوون همسن خودم قرار نیست درآمد و پس‌انداز اندازه پدرم داشته باشه که آخه:/
    کار ثابت

مثلا چی

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خب قدیما چشم وهم چشمی کمتر بود دلا بهم نزیک تر بود ساده تر بودن ، تعداد بچه ها بیشتر بود واسه همین بچه ها خودساخته تر بودن و توجه رو بچه ها کمتر بود واسه همین خانواده ها سختگیریشون کمتر بود.شبکه های اجتماعی مثل انستگرامو و تلگرام این چیزا نبود که دم به دقیقه همه از لحظات خوشو خرمشون عکس بگیرن و دیگران هم به این فکر کنن که این پولدارا خوشبخترن ،
    من خودم یادمه وقتی بچه بودم چندتا عروسک داشتم با لذت و ذوق تمام با همون عروسکا بازی میکردم و یبارم نشد بگم فلان عروکسو میخام و همیشه و هر لحظه هم میگم یکی از بهترین دوران زندگی من دوران کودکیم بود ولی بچه های امروزی که اکثرا تک فرزند یا فوقش دو فرزندن توجه و تمرکز اینقدر روشون زیاده و پدرومادر هرچیم براشون بخرن بازم اونا میگن کمه و لذت نمیبرن .خب توقع داری بتونن با شرایط سختی از صفر زندگی کنن؟ پدرومادری که فرض مثلا یک فرزند داشته باشن سختیگیرشون بیشتر میشه و دلشون میخوات بهترین عروس یا داماد دنیا نصیبشون بشه
    اون زمان ها که از صفر شروع میکردن میدونستن تا یک یا دوسال دیگه صاحب خونه وماشین میشن چون قیمتا زیاد تغییرنمیکرد ولی اامروزه که سال به سال قیمت خونه و ماشین زیاد میشه حتی اگر دونفرم کار کنن همه میدونن تا ده سالم صاحب خونه نمیشنو و باید همین جوری اجاره نشین باشن و حتی قیده بچه رو میزنن .
    و درضمن کمتر کسی امروزه میتونه خونه مادر شوهر زندگی کنه به همون دلایلی که گفتم یعنی چون تعداد فرزند کمتر شده بچه ها تحمل دخالتو غرغرای مادرشوهرو ندارن و در ضمن با این امید ازدواج میکنن که مستقل بشن و کسی تو زندگیشون امرو نهیشون نکنه ، وگرنه خونه خودشون که راحتر بودن.
    ولی حالا همه میدون کار پیدا کردن سخت شده خونه و ماشین فراهم کردن سخت شده و تنها انتظاری که میره اینه که مرده یه کاری داشته باشه و از همه مهمتر انگیزه و امیدو تلاش که دختر بتونه بهش تکیه کنه و خیالش راحت باشه که مرده جا نمیزنه

مگه همه مادر شوهرا بد هستن و دخالت گر؟؟؟

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نه خب مقایسه میکردم زمان قدیمو با جدید که چرا اونموقع ازدواج ها راحتر بوده
    البته من یک قسمت از حرفمو در مورد قدیم اصلاح میکنم اینکه انگاری در گذشته هم کارپیدا کردن سخت بوده و حتی همه خانواده ها از عمو و عمه و... تو یک خونه زندگی میکردن و رفاه هم نبوده هم مشکل آبو غذا و هزارجوربیماری هم تهدیدشون میکرده( انگاری وضع خیلی وحشتناک تر بوده
    ولی خب هم مردا انگیزه وتلاششون بیشتر بوده و هم زنا سطح توقعشون کمتر بوده به خاطر همون مسایلی که گفتم
    در مورد اون قسمت حرفت که پرسیدی
    من به یه چیزی یقین دارم اگر هر کسی به نیروی خودش متکی باشه و ایمان و یقینش به خدا زیاد باشه و حداکثر تلاششو بکنه مطمنم به اون جایگاهی که میخوات میرسه. و به قول شما از صفرم به همه چی میرسه .خب این اقایون هستند همش ایه ی من میدونم که نمیشه رو تکرار میکنن وگرنه اگر کسی رو یک هدف شبانه روز تلاش کنه خب مشخصه بهش میرسه . اینو باید دیگه از اقایون پرسید که به جای اینکه نیروشونو متمرکز پیدا کردن کار کنن راحترین راه یعنی دنبال صیغه هستن که نخوان مسولیت یک زندگی رو بپذیرن
    عشق واقعی من دنبالشم ندیدم نیست نگرد ولی بدون شوخی عشق واقعی اینکه دو نفر این حس درشون ایجاد میشه که اگر باهم ازدواج کنن احساس میکنن خوشبحت ترین افراد دنیا هستن زنه برای خوشالی مرده خودشو فراموش میکنه و دوست داره برای خوشحال کردنش هر جور فداکاری انجام بده ومرده هم برای اینکه زنه خوشحال بشه حتی شبانه روز کارو تلاش میکنه که رفاه زنه فراهم بشه و تو سختی ها و خوشحالی ها کنارهم هستن.

این عشق چجوری به وجود میاد

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

کار ثابت

مثلا چی
    مثلا تو یه اداره‌ای شرکتی جایی مشغول باشه به طور دائم
    البته نظر واقعی من به شغل آزاده...چون فکر میکنم کارمندی دست‌وپای آدمو میبنده و همیشه مجبوری در خدمت اداره باشی حتی ایام عید و تابستون و...
    ولی کار آزاد مال خودته، میدونی چی به چیه، تایم تفریح و سفر و ...هم دست خودته
    شغل آزادی که بتونه خرج زندگی رو بده و دخلش بیشتر از خرجش باشه
    الان میخای بگی چه شغل آزادی؟
    اون دیگه توافقی بین خودمونه

24. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    دمت گرم اقا سعید
    لذت بردن رو یادمون ندادن

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

صحبت های ایشون 100 درصد درسته

27. کاربران زیر از Tarah4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

من پای سخن های بابابزرگم که میشینم میگه قدیما 13 تا خونواده بودیم همه با هم توی یه خونه زندگی میکردیم اون زمان خوشمون بود ولی تنها مشکل مریضی و نداری بود طوری که 1 وعده غذا میخوردیم
    کار به سختی پیدا میشد و دکتر برا درمان خیلی کم پیدا میشد 2 -3 متر برف میومد پاهامون 1 متر توی برف بود قرمه سبزی غذای اعیانی بود یه جورایی مثل چلو کباب زمان ما پلو ( برنج ) سالی به بار و فقط برا عید میخوردن

29. کاربران زیر از Tarah4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

خب اگه قرار به تکیه نکردن باشن پسر اگه فول آپشن هم باشه نمیتونی تکیه کنی و اینکه عمومیت نداره
    خب یسری میگن حداقل خودش به درنمیخوره بزار پولش یا موقعیتش برامون مفید باشه
    منو که میشناسی تا حدی نه پول برام مهم بود نه موقعیت در صورتی که خودم همه چی داشتم.

31. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

مگه همه مادر شوهرا بد هستن و دخالت گر؟؟؟
    نمیگم مادرشوهرا بدن
    ببین مستقل بودن هم باعث میشه احترام ها و حرمت ها حفظ بشه ولی اینکه داماد سرخونه باشی یا خونه مادر شوهر زندگی کنی کلا اونا به خودشون حق میدن که تو زندگی زنو شوهر دخالت کنن و این باعث میشه حرمت ها شکسته و باعث دلخوری میشه . حالام اگر در اینده مستقل هم بشن بازم رابطه ها مثله روزه اول نمیشه . من خودم شخصا شدیدا مخالف اینم که شخصی اوایل ازدواج برن خونه مادر شوهر یا مادر زن زندگی کنن ، رهن کردن و حتی تو خونه 60 متری زندگی کردن خیلی خیلی بهتر از اینه که کسی بخوات توزندگی زنوشوهر دخالت کنه
    و درضمن اینجوری احترام والدین هم حفظ میشه

البته یک استثناهایی هم وجودداره مثلا مادرو پدر پیر باشن و نیاز به مراقبت داشته باشن که بایدپیش خودشون بیارن
    و همچنین منظورم این نیست که فاصله با خونشون زیاد باشه میتونه تو همون کوچه باشه ولی بیشتر منظورم اینه که تو یک خونه نباشن
    ویرایش توسط eli2 : 06-02-2018 در ساعت 01:19 AM
    امضای ایشان

32. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah4 نمایش پست ها
    صحبت های ایشون 100 درصد درسته
    مرسی
    امضای ایشان

34. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نمیدونم چرا فکر میکنید قدیمیا زندگی درستی داشتن! !!!

خیلی کار خوبی بوده این همه بچه میاوردن ؟؟؟

خیلی خوبه این همه تعداد تو یه خونه کوچیک؟؟

خیلی خوبه عروس و. مادر شوهر تو یه خونه زندگی میکردن ؟؟؟

خیلی خوبه اون موقع از هیچی سر درنمیاوردن؟؟؟!!!

عجبا! اینارفتارای اشتباه گذشتست که فکر میکنید چقدر قشنگ بود!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها

بستگی به آدماش داره.

اگه حوصلشون میکشید همشونو خوب تربیت کنن آره درست بوده اما اگه حوصلشو نداشتن نه درست نبوده.

آره اگه به همدیگه در مشکلات کمک میکردن و دخالتهای احمقانه نمیکردن، کوچک بودن خونه زیاد اذیت نمیکنه.

در فرهنگ ایرانی فک کنم هیچوقت مادرشوهرا یاد نگرفتن با عروسشون چطور رفتار کنن و از این لحاظ عروسها توی سختی بودن و البته همون عروسها چند سال بعدش همون رفتارها رو تکرار میکردن.

کی گفته در گذشته از هیچی سردرنمیاوردن؟ یه سرچ بزنن نام کلی دانشمند رو برات میاره.

در هر زمانی رفتارهای اشتباه وجود داره، در گذشته هم وجود داشته و الانم وجود داره اما آدم عاقل میاد تجزیه و تحلیل میکنه و رفتارای اشتباه هر زمانو روش خط میکشه اما رفتارهای درستو برمیداره عمل میکنه.

38. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

دقیقا من هم با حرف های پریماه خانم موافقم. من که همونطور که میدونید از حمایت خانواده همسر محرومیم و تقریبا همه چیو از صفر ساختیم و الان ماهی خداتومن قسط میدیم. ولی خوب همینکه دلمون باهم خوشه اکی هستیم. ولی در نظر داشته باشید که ما ازدواجمون به وضعیت قدیم نبوده. الان هردومون تقریبا مثل دوتا رفیق میمونیم تا همسر...هر وقت همسرم کم بیاره من کمکش میکنم و برعکس.
    ولی مقایسه قدیم با الان کار خیلی عبثی هستش درست مثل اینکه بگیم قبلا چه خوب بود اب اشامیدنی نبود مردم از چاه اب میاوردند...
    اینکه قبلا مادرهای ما میسوختند و میساختند برمیگشت به حرف غلط با لباس سفید میری با کفن برمیگردی.
    زن بیچاره زیر مشت و لگدهای همسر جوون میداد ولی خانوادش میگفتن اشکالی نداره. شوهرته فلانه...
    قبلا حق انتخاب نبود مردم زندگی های سختی داشتند. اغلب مادربزرگ ها و حتی مادر و پدرها میبینید که میگن هیچی از جوونیشون نچشیدند و هیچ تجربه ای ندارند و متاسفانه نتایجش شده فرزندان افسرده ای مثل ما که تا مجردیم از کوچکترین حقوق مثل بیرون رفتن تا اخرشب با دوستان. انتخاب همسر مورد علاقه خودتون بدون رفت و امدهای سنتی و ... محرومبم(حالا کل متنمو ول کنید فقط بچسبید به ازدواج غیرسنتی) فساد پنهان اجتماع
    پدر و مادری که تا فهمیدن بلوغ چی بوده ازدواج کردند و اصلا بهتره بگیم زندگی نکردند. الان شدند یک سری انسان دگم و بی منطق و سرشار از عقده های پنهان در ناخوداگاهشون که میخوان بلاهایی که سر جوونیش اومده سر فرزندانشون خالی کنند.
    اتفاقا همه چی برمیگرده به خانواده ها. قبلا از بس بچه و مشکلات داشتند میخواستند هرچه سریعتر ردشون کنند برن ولی الان خود خانواده هام سخت گیر شدند. دلشون نمیخواد سختی هایی رو که خودشون تحمل کردند، فرزندشون بکشه. درسته که میگن از صفر شروع کردند ولی دیگه الان حاضر نیستند. و صدالبته فرزندشون هم دلش میخواد کل عقده های زمان زندگی تو خانواده پدریشو با ازدواج جبران کنه.
    نه فقط خانم ها چه بسا بسیار پسرهایی که قصدشون ازدواج با یک خانم متعلقه هستش که تقریبا کلیه امورشون رو به عهده بگیره و یا دخترهای پولداری که اونارو مجبور به کار کردن نکنند.
    تمام این ها برمیگرده به میزان سختی که همه ی ما توی جامعمون کشیدیم...
    ویرایش توسط ghm : 06-02-2018 در ساعت 10:52 AM

39. 2 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بستگی به آدماش داره.

اگه حوصلشون میکشید همشونو خوب تربیت کنن آره درست بوده اما اگه حوصلشو نداشتن نه درست نبوده.

آره اگه به همدیگه در مشکلات کمک میکردن و دخالتهای احمقانه نمیکردن، کوچک بودن خونه زیاد اذیت نمیکنه.

در فرهنگ ایرانی فک کنم هیچوقت مادرشوهرا یاد نگرفتن با عروسشون چطور رفتار کنن و از این لحاظ عروسها توی سختی بودن و البته همون عروسها چند سال بعدش همون رفتارها رو تکرار میکردن.

کی گفته در گذشته از هیچی سردرنمیاوردن؟ یه سرچ بزنن نام کلی دانشمند رو برات میاره.

در هر زمانی رفتارهای اشتباه وجود داره، در گذشته هم وجود داشته و الانم وجود داره اما آدم عاقل میاد تجزیه و تحلیل میکنه و رفتارای اشتباه هر زمانو روش خط میکشه اما رفتارهای درستو برمیداره عمل میکنه.
    از نظر روانشناسی 0بودن 0 همین الانشم از نظر روانشناسی سطح بالایی نداریم

کلا واپیچیده...

ولی زندگی در گذشته فقط و فقط از نظر اقتصادی شاید بهتر بوده اونم بخاطر اینکه همه اکثرا یه سطح بودن بازم اگاهیتم نداشتن و برا چیزایی که باید خرج کنن نکردن همین و بس و اگرنه هیچ جنبه مثبت دیگه ای نداره !
    ویرایش توسط پریماه. : 06-02-2018 در ساعت 12:44 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

41. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شاید حرفم کمی شعارگونه باشه ولی هیچی جایگزین عشق و محبت و اون ارزشی که مرد و زن برای همدیگه میگذارن نمیشه
    شما اگر همه هستی رو داشته باشین ولی برای کسی مهم نباشید و علاقه در زندگیتون نباشه مفت نمی ارزه
    من سالها تلاش کردم هرچی پول درآوردم هرچیزی خریدم به خاطر علاقه م به نام خانمم زدم ولی همه ش به خودم برگشته . دیگه واسم مهم نیست چون کسی که باید باشه و لذتش رو ببره دیگه نیستش پس برام اهمیتی نداره
    پول خوبه مادیات به جایش خوبه چون رفاه و آسایش میاره ولی هیچوقت کسی رو که دوست دارید بخاطر مسائل و مشکلات مالی پس نزنید
    چون یک روزی مشکلات برطرف میشه و ممکنه باعث پشیمونی شما بشه

43. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    شاید حرفم کمی شعارگونه باشه ولی هیچی جایگزین عشق و محبت و اون ارزشی که مرد و زن برای همدیگه میگذارن نمیشه
    شما اگر همه هستی رو داشته باشین ولی برای کسی مهم نباشید و علاقه در زندگیتون نباشه مفت نمی ارزه
    من سالها تلاش کردم هرچی پول درآوردم هرچیزی خریدم به خاطر علاقه م به نام خانمم زدم ولی همه ش به خودم برگشته . دیگه واسم مهم نیست چون کسی که باید باشه و لذتش رو ببره دیگه نیستش پس برام اهمیتی نداره
    پول خوبه مادیات به جایش خوبه چون رفاه و آسایش میاره ولی هیچوقت کسی رو که دوست دارید بخاطر مسائل و مشکلات مالی پس نزنید
    سلام آقا سیاوش . میگم نمیدونم چرا به خاطر این متنتون خیلی نگران شدم خدای نکرده اتفاقی افتاده؟
    امضای ایشان

45. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    سلام دوست گرامی
    یک واقعیت نانوشته وجود داره و اونم اینکه آدم ها دنبال کمبودها/کاستی ها/نواقص/نیازهاشون میرن. خیلی کم پیش میاد شرایط طرفین مشابه هم باشه و بیشتر اوقات این کشش + - هاشون به هم هست که نزدیکشون میکنه.
    اونی که معمولا وضعیت مادی خوبی داره دنبال عشق و احساس میره و اونی که وضعیت مالیش خوب نیست معمولا دنبال رفاهه. قطعا همیشه به این سیاه و سفیدی نیست اما ناخودگاه آدم ها مشوق واقعیشون همینه. خیلی کمتر (نه کم) پیش میاد هر دو با هم باشه.

متاسفانه خیلی وقتا زوج ها فکر میکنن این تشابه ها و نقاط مشترکشون هست که اونا رو به هم میرسونه اما در واقع این کشش +- هاشون به بهم (کشش نداشته ها به سمت داشته های طرف مقابل) هست که تعیین کننده است.
    غالبا کسی که نیاز عاطفی داره به سمت کسی که عاطفیه جذب میشه
    اونی که ظاهر خوبی نداره به سمت اونی که زیبا است
    اونی از رفاه زندگیش راضی نیست به سمت اونی که وضعش خوبه و زندگی شادی داره

خیلی کمتر از معمول پیش میاد مثلا هنرمند به هنرمند جذب بشه....

آدم ها مشوق اصلیشون تو رابطه و جذب شدن نداشته هاشون هست که تو طرف مقابل پیدا میشه چون با اون خودشون رو کامل تر میکنن.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 06-02-2018 در ساعت 05:17 PM

47. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سلام

اقا سیاوش چیشده ؟؟؟؟!!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

49. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقا سیاوش . میگم نمیدونم چرا به خاطر این متنتون خیلی نگران شدم خدای نکرده اتفاقی افتاده؟
    اقا سیاوش چیشده ؟؟؟؟!!!!!
    سلام
    راستش خانمم رو از دست دادم بیماریشون خیلی پیشرفت کرده بود
    شرمنده اگر توی تایپیک ناخواسته صحبتش پیش اومد. من رو ببخشید دربارش صحبت نکنیم اذیت میشم و خاطر شما و دوستان مکدر میشه
    فقط حرفم این بود که بهترین حالت زندگی و خوشبختی ، بودن در کنار اونایی هستش که دوستشون داریم
    ویرایش توسط siavash_en : 06-03-2018 در ساعت 12:17 AM

51. 5 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

سلام
    شرمنده اگر توی تایپیک ناخواسته صحبتش پیش اومد. من رو ببخشید دربارش صحبت نکنیم اذیت میشم و خاطر شما و دوستان مکدر میشه
    فقط حرفم این بود که بهترین حالت زندگی و خوشبختی ، بودن در کنار اونایی هستش که دوستشون داریم
    از وقتی این متنو نوشتید همینجوری ناراحت و نگران بودم .واقعا نمیدونم چی بگم فقط ببخشید که باعث یاداوری این اتفاق شدم و اینکه ناراحتتون کردم
    امضای ایشان

53. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سلام
    اقا سیاوش واقعا شکه شدم ...خیلی متاسفم
    خودتون زنده و سلامت باشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

55. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    سلام
    از خدا برای شما صبر میخواهم کل نفس ذائقه الموت. همه ماها روزی خواهیم مرد. هیچ چیزی در این دنیا دائمی نیست ولی زندگی همچنان ادامه دارد. به هر حال شما دو تا یادگاری از آن مرحوم دارید برای شادی روحش مقاوم باشید و آنها را دلداری داده و زودتر به روال زندگی عادیتان برگردید.

57. 4 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام
    سلام اقاسیاوش
    چقدر حالم گرفته شد...امیدوارم اوضاعتون بهتر بشه و صبرتون زیاد.
    روحشون شاد
    ویرایش توسط saba95 : 06-03-2018 در ساعت 06:25 PM

59. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

سلام آقا سیاوش
    خیلی متاسفم از این بابت...
    کاش جمله ای به ذهنمون میرسید که بتونیم آرومتون کنیم...

امیدوارم روح همسرتون، در دنیای جاوید سرشار از آرامش خداوندی باشه
    و خداوند به شما هم صبر فراوان عطا کنن که بتونید در آرامش زندگی کنید
    بعضی واقعیت های تلخ زندگی قابل حل شدن و برگشت به حالت قبل نیستن
    و تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که باهاشون کنار بیایم

تنها کسی که آخر سر میمونه فقط خداوند هست
    حالا یکی زودتر یکی دیرتر با هر شکلی یه روزی از این زندگی میره...

خداوند به شما و فرزندانتون و بقیه ی بازماندگان محترم، سلامتی، آرامش و صبر بی پایان عطا کنن.
    با آرزوی حال خوب
    ویرایش توسط یلدا 25 : 06-03-2018 در ساعت 06:34 PM

61. 4 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)