صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 62

موضوع: ...بیچاره ما مردا...

4105
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

...بیچاره ما مردا...

آقا شبی دارم فکر میکنم خداییش چقدر ما مردای ایرانی مظلومیم نسبت به خانما

صبح اول صبح که بلند میشیم تا آخر شب همش باید فکر درآمد.اجاره.سرمایه.پول آب .پول برق.پول گاز.مالیات.ازدواج. باشیم و

هی دعا کنیم اوضاع اقتصادی مملکت بدتر از اینی که هست نشه

بعد خانما راحت تا تو خونه هستن که نون بابا جونشون را میخورن بعدشم که جهیزیه را فافا جونشون واسشون محیا میکنه

خونه شوهرم که میرن صبح تا شب دنبال گردش و تفریح و استراحت

اونایی هم که سر کار میرن حقوقی که میگیرن سریع میرن یا طلا میخرن یا پس انداز میکنن جمع که شد زمینی .ماشینی چیزی میخرن و خرج خودشون میکنن نه قبض دارن نه دارایی دارن نه مالیات دارن راحتتتتتت

ولی مرد بدبخت 700 تومن حقوق میگیره 800 تومن خرج داره چیزی که نمیتونه پس انداز کنه هیچی تازه یه پولیم باید قرض کنه .اجاره و سرمایه و قبوض و مالیات و هزار جور کوفت و زهر مار دیگه را بده

مردا مجرد هم که هستن و جوون همش باید فکر این باشن خب سربازی چی شد .از سربازی برگشتم چیکار کنم .سنم بالا میره درآمد درست حسابی ندارم چیکار کنم .30 سالم شده هنوز بیکارم چیکار کنم.دانشگام تموم شده شغلی ندارم چیکار کنم

ولی خانما میشین مدرکشون را میگیرن اگه یه کار خوب پیدا شد که مشغول میشن پیدا هم نشد مدرکشون را میزارن در کوزه و ازدواج .

بعدم خانما میگن ما کار خونه انجام میدیم خیلی سخته آره خدایی قرمه سبزی پختن خیلی سختههه.جارو برقی کشیدن خیلی سختههه.آخه چه سختی داره مگه الان 50 سال پیشه که مجبور باشید یخ حوض بشکنید و بچه ببندید کمر برید از آب انبار آب بیارید

خدایی ما مردا مظلومیم.
    ویرایش توسط sam127 : 06-18-2016 در ساعت 02:19 AM

2. 8 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28608
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : ...بیچاره ما مردا...

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها

صبح اول صبح که بلند میشیم تا آخر شب همش باید فکر درآمد.اجاره.سرمایه.پول آب .پول برق.پول گاز.مالیات.ازدواج. باشیم و

بعد خانما راحت تا تو خونه هستن که نون بابا جونشون را میخورن بعدشم که جهیزیه را فافا جونشون واسشون محیا میکنه

اونایی هم که سر کار میرن حقوقی که میگیرن سریع میرن یا طلا میخرن یا پس انداز میکنن جمع که شد زمینی .ماشینی چیزی میخرن و خرج خودشون میکنن نه قبض دارن نه دارایی دارن نه مالیات دارن راحتتتتتت

ولی مرد بدبخت 700 تومن حقوق میگیره 800 تومن خرج داره چیزی که نمیتونه پس انداز کنه هیچی تازه یه پولیم باید قرض کنه .اجاره و سرمایه و قبوض و مالیات و هزار جور کوفت و زهر مار دیگه را بده

مردا مجرد هم که هستن و جوون همش باید فکر این باشن خب سربازی چی شد .از سربازی برگشتم چیکار کنم .سنم بالا میره درآمد درست حسابی ندارم چیکار کنم .30 سالم شده هنوز بیکارم چیکار کنم.دانشگام تموم شده شغلی ندارم چیکار کنم

ولی خانما میشین مدرکشون را میگیرن اگه یه کار خوب پیدا شد که مشغول میشن پیدا هم نشد مدرکشون را میزارن در کوزه و ازدواج .

بعدم خانما میگن ما کار خونه انجام میدیم خیلی سخته آره خدایی قرمه سبزی پختن خیلی سختههه.جارو برقی کشیدن خیلی سختههه.آخه چه سختی داره مگه الان 50 سال پیشه که مجبور باشید یخ حوض بشکنید و بچه ببندید کمر برید از آب انبار آب بیارید

خدایی ما مردا مظلومیم.
    مرد ایرانی و مظلوم ؟؟؟؟؟ مگه داریم ؟؟؟ مگه میشه ؟؟؟

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

کلیش تو مملکت ریخته

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

موافقم با سام

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    موافقم با سام

بیا دیگه این همجنس خودتونه خانما

7. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27875
    تشکـر
    206
    تشکر شده 59 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

خدایی ما مردا مظلومیم.
    حرف حق جواب نداره
    اما اینایی ک گفتی برای خونواده های سطح متوسط جامعه است
    کسایی هم هستن ک درامد خیلی پایینی دارن خانوم خونه یا دختر خونه هم مثل اقاهه کار میکنه پولو خرج خونه میکنه کار خونه هم به کنار..
    یه سریا هم هستن ک پول ددی جون بهشون میرسه و هیچ دغدغه ای ندارن سربازی ام یه جوری حلش میکنن ...
    درکل حرفایی ک زدی مخصوص قشر متوسط جامعه است

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

9. 4 کاربران زیر از negin9 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

من رفیق بازی مردا و ازادیشونو داشتم دیگه واسه هیچی قر نمیزدم.
    ما دخترا نصف رفیق فابامون به خاطر گیرای خونواده به تاریخ میپیوندند.
    بعدشم مرد باشی دیگه واسه احساسات زیادیت عقلت از کار نمیفته.
    شکننده و ضعیف نیستی.
    خیلی از دخترام که دغدغه درامد و کار دارند.

11. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

اره کار بابا خیلی سخت تر مامان هاست. همین قرمه سبزی مگه کاری داره درست کردنش بابا اصلا خستگی نداره نمیخواد اصلا کار ریز که نداره اصلا فقط سبزی و گوشت میندازن تو زود پز تمام. خودش میپزه !!! مامان ها که کاری نمیکنن فقط ظرف میشورن اشپزخونه تمیز میکنن ( 1ساعت ) غذا صبح( نیم ساعت) نهار( 2ساعت) شام( 1ساعت) درست میکنن لباس هارو میشورن میندازن رو بند.(1ساعت ) خونه رو جارو میزنن همه وسایل خونه رو گردگیری میکنن( 2ساعت ) بشینن کنار بچه هاشون املا بگن درس یادشون بدن تا مشقاشون بنویسن( یک ساعت و نیم حداقلش. البته اگر یه بچه داشته باشه هرچی بچه بیشتر باشه زمان دوبرابر )

اتاق هارو تمیز کنه. وسایل بچه رو جمع کنه کمد لباسیشو مرتب کنه ( 1ساعت ) واقعا که کاری نمیکنه تازه اینا کارای روزمره و سطحی هستند! !!! کم کمش یه زن خونه 10 ساعت کار میکنه ولی به چشم نمیاد

واقعا کار خیلیییی اشتباهی که بخواید بشینی. مقایسه کنی که کی بهتره کی نیست

یه زن خونه هم خیلییییی کار میکنه ولی اصلا تو چشم نمیاد ولی اصلا خستگی درک نمیکنید!

اصلا اشتباه محض بخوای مقایسه کنی چون جفتشون به نوبه خودشون خیلی زحمت میکشن. و خسته میشن

ویرایش توسط پریماه. : 06-18-2016 در ساعت 03:22 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خب من نوشتم با سام موافقم ولی دلایلم رو نگفتم:

به نظر من الان دیگه کمتر دختری پیدا میشه که تو خونه شوهر همه کاری بکنه

اگه اون قدیما بود که دخترا با خانواده شوهر زندگی میکردن و از هر انگشتشون یه هنر میریخت

من میگفتم سام اشتباه میکنه

ولی الان خانمه باردار نمیشه چرا؟؟؟؟ چون تازه بعد شوهر کردن یادش افتاده بره دانشگاه!!! ( واسه اونایی که میگم که اهل درس نیستن تا قبل ازدواج بعدش یادشون میاد باید درس میخوندن!!!!)

خب وقتی خانم بره دانشگاه مسلما نمیشینه برا دولتی و فلان بخونه چرا؟؟؟ چون باید تو شهر خودش باشه

پس میره آزاد و یه خرج اضافه میذاره رو دست آقایی که هشتش گروئه نهشه

و اگه آقائه بگه بابا به پیر به پیغمبر ندااارررمممم ...کل فک و فامیل رو میزنه تو سر شوهرش که بدبخت از اونا یاد بگیر

و میره قهر خونه باباش و قشون کشی میکنه واسه شوهرش!!!!

خب این یکیش از یه مدل دیگه که بچه دار نمیشن هم بگم اونم میگن هیکللللل من؟؟؟؟ خراب بشه که تو بچه داشته باشی؟؟؟

انقد خودخواهی؟؟؟؟؟ یعنی بچه برات مهم تر از منه؟؟؟؟

خانم دست به سیاه و سفید نمیزنه تو خونه چون ناخناش ریش ریش میشن و لاک ناخن مغناطیسیش برقش میپره!!!!

حالا اینا به کنار....

بعضی خانما هم هستن فقط نشستن هی غر میزنن به جون شوهرشون که امروزت به خواهرت خندیدی؟؟؟؟؟؟؟

امروز برا خواهرزادت لواشک خریدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امروز به مامانت گفتی عزیزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیشب با داداشت رفتی رستوران؟؟؟؟؟ فلان روز با دوستات رفتی آب معدنی خوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه عده دیگه از خانما هم هستن یه چیزی یاد گرفتن ولی نمیدونن دقیقا کاربردش چیه!!!!!

اونم اینکه ووووواییی مبادا به غذا و نظافت خونه برسی هاااااااا شوهرت پرو میشه همه چی براش فراهم باشه!!!!!!!!

خلاصه همش یا تخم مرغ میخورن یا سیب زمینی یا خیلی خوب باشه غذا ماکارونی.....

به خونه هم نمیرسن!!! و دلیلشونم اینکه به ما چههههه؟؟؟ مگه کلفت اوردی تو خونه؟؟؟؟

من مامانت نیستم لباساتو بشورم اتو بکشم بذارم کمدت.....

اینجا قوانین خودشو داره هرکی باید خودش کارای شخصیشو انجام بده!!!!
    .................................................. .................................................. .....................

اینا یه کم از چیزایی بود که من دیدم

و شوهراشونم مردهایی بودن که واقعا مرد بودن و گرنه همچین آدمایی رو تحمل نمیکردن!!

من اگه با سام موافقم چون دلم میسوزه واسه همجنس خودم

همجنس خودم که به شکل خیلی مدرن تری به جای اینکه تو کوچه تجمع کنن ، تو خونه رو مبل لم میدن و تو گروهای مختلف حرف مفت میخونن!!

من اگه با حرف سام موافقم چون میبینم همجنس خودم داره راه اشتباهی میره برای اینکه ثابت کنه حقش از زندگی بیشتر از ایناست

نمیخوام حرفی بزنم به کسی بربخوره و همه ی ما میدونیم که همه اینجوری نیستن

اما متاسفانه تعدادشون خیلی داره زیاد میشه

قصد توهین به مردها رو ندارم

اما واقعا مردها مثه بچها میمونن...نه پیچیدگی دارن نه حرف دلشون فرق میکنه با چیزی که میگن

اگه مردی میگه خستم...یعنی واقعا خستم

اما اگه زنی میگه خستم....یعنی تو بهم توجه نکردی ، امروز نگفتی دوستم داری....پس انتظار نداشته باشیم مردها ما رو درک کنن خود به خود

تعداد زن ها و خانم هایی که به خاطر خانوادشون به زحمت میفتن روز به روز داره کمتر میشه

ماها خیلی کم شبیه به مادرمون شدیم

وای به حال دخترای ما که میخوان شبیه ما بشن

مردها رو باید مثه بچها بهشون توجه کرد، تحسینشون کرد...باید دوستشون داشت نه اینکه سرشون غر زد

تا ببینید اونا چطور رام شما و خواسته هاتون میشن

من با سام موافقم در مورد مردهایی که واقعا سختی میکشن و نون حلال درمیارن

اما وقتی برمیگردن خونه به جای اینکه آرامش داشته باشن باید یه محیط تنش زا رو تحمل کنن

زن اگه خونه داری میکنه، اگه آشپزی میکنه، اگه صبوری میکنه، اگه بچه داری میکنه یعنی عاشق خانوادشه

کلا جنس زن و مرد فرق میکنه و زنها تحملشون خیییییییلی بیشتره

اصلا قابل مقایسه نیست...

هیچ مردی نمیتونه کارهای خونه رومدیریت کنه وقتی زنش فوت کرده باشه و مجبور میشه دوباره ازدواج کنه

اما یه زن میتونه هم به کار خونه برسه هم به بیرون اگه شوهرش فوت کرده باشه...

حرف اینکه مردهای سرزمین که یه زمانی به اسم زن ایرانی همه جا مفتخر میشدن

الان دیگه اون پشتیبانی و حمایت زن ایرانی رو ندارن

و من این رو به عینه دارم میبینم

و به همین خاطر با سام موافقم...که ما داریم کم لطفی میکنیم در مورد آقایون

ان شاءالله که قدر همو بیشتر و بهتر بدونیم

ببخشید حرفهام خیلی طولانی شد

15. 9 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

مرد ها دنیای غمگین صبورانه ای دارند. بیایید قبول کنیم.
    مرد ها صبرشان از ما بیشتر است. وقت هایی که داد میزنند وقت هایی هم که توی خیابان دست به یقه می شوند وقت هایی که چکشان پاس نمیشود وقت هایی که جواب اس ام اس شب به خیر را نمیدهند وقت هایی که عرق کرده اند وقت هایی که کفششان کثیف است تمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین.
    و ما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی بی طاقت را دوست دارند. دوستمان دارند و ما همیشه فکر میکنیم که نکند من را برای خودم نمیخواهد برای زیبایی ام میخواهد، نکند من را برای شب هایش میخواهد؟ نکند من را برای چال روی لپم میخواهد؟
    در حالی که دوستمان دارند؛ ساده و منطقی... مرد ها همه دنیایشان همین طوری است. ساده و منطقی... درست بر عکس دنیای ما. بیایید بس کنیم. بیایید میکرفون ها و تابلو های اعتراضیمان را کنار بگذاریم. من فکر میکنم مرد ها، واقعن مرد ها، انقدر ها که داریم نشان میدهیم بد نیستند.
    مردها احتمالن دلشان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند. فقط همین. کمی آرامش در ازای همه فشار ها و استرس هایی که برای خوشبخت کردن ما تحمل میکنند.
    کمی آرامش در ازای قصر رویایی که ما طلب میکنیم... بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مردها از خوشبختی خیلی ساده است.
    میم مثل مرد ..
    منم قبول دارم,,
    سلامتی همه مردای بامعرفت..
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

17. 11 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

متن بالا به دفعات در این انجمن قرار داده شده ولی چون زیبا بود والبته حقیقت محض
    من هم یک بار دیگه قسمتی از اون رو در تایید سخنان رزمریم عزیز وآقای سام قرار دادم .
    بیایید با مردها اندکی مهربانتر باشیم .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

19. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط negin9 نمایش پست ها
    حرف حق جواب نداره
    اما اینایی ک گفتی برای خونواده های سطح متوسط جامعه است
    کسایی هم هستن ک درامد خیلی پایینی دارن خانوم خونه یا دختر خونه هم مثل اقاهه کار میکنه پولو خرج خونه میکنه کار خونه هم به کنار..
    یه سریا هم هستن ک پول ددی جون بهشون میرسه و هیچ دغدغه ای ندارن سربازی ام یه جوری حلش میکنن ...
    درکل حرفایی ک زدی مخصوص قشر متوسط جامعه است

چند درصد جامعه سطح متوسط را تشکیل میدن به نظرت؟؟؟

همه که میلیونر نیستن همه هم سطح پایین نیستن

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    من رفیق بازی مردا و ازادیشونو داشتم دیگه واسه هیچی قر نمیزدم.
    ما دخترا نصف رفیق فابامون به خاطر گیرای خونواده به تاریخ میپیوندند.
    بعدشم مرد باشی دیگه واسه احساسات زیادیت عقلت از کار نمیفته.
    شکننده و ضعیف نیستی.
    خیلی از دخترام که دغدغه درامد و کار دارند.

احساسات خانما مثل هوای نفس مردا هستش جفتش را خود فرد باید کنترل کنه

دخترا دغدغه درآمد و کار دارند واسه چی ؟ واسه اجاره خونه و مالیات و قبض یا واسه بالا بردن مدل موبایلشون؟

22. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اره کار بابا خیلی سخت تر مامان هاست. همین قرمه سبزی مگه کاری داره درست کردنش بابا اصلا خستگی نداره نمیخواد اصلا کار ریز که نداره اصلا فقط سبزی و گوشت میندازن تو زود پز تمام. خودش میپزه !!! مامان ها که کاری نمیکنن فقط ظرف میشورن اشپزخونه تمیز میکنن ( 1ساعت ) غذا صبح( نیم ساعت) نهار( 2ساعت) شام( 1ساعت) درست میکنن لباس هارو میشورن میندازن رو بند.(1ساعت ) خونه رو جارو میزنن همه وسایل خونه رو گردگیری میکنن( 2ساعت ) بشینن کنار بچه هاشون املا بگن درس یادشون بدن تا مشقاشون بنویسن( یک ساعت و نیم حداقلش. البته اگر یه بچه داشته باشه هرچی بچه بیشتر باشه زمان دوبرابر )

اتاق هارو تمیز کنه. وسایل بچه رو جمع کنه کمد لباسیشو مرتب کنه ( 1ساعت ) واقعا که کاری نمیکنه تازه اینا کارای روزمره و سطحی هستند! !!! کم کمش یه زن خونه 10 ساعت کار میکنه ولی به چشم نمیاد

واقعا کار خیلیییی اشتباهی که بخواید بشینی. مقایسه کنی که کی بهتره کی نیست

یه زن خونه هم خیلییییی کار میکنه ولی اصلا تو چشم نمیاد ولی اصلا خستگی درک نمیکنید!

اصلا اشتباه محض بخوای مقایسه کنی چون جفتشون به نوبه خودشون خیلی زحمت میکشن. و خسته میشن

شستن ظرف که ماشین ظرفشویی اومده خستگی نداره
    غذا صبح نهار شام همش آماده کرده هستش قرار نیست که برن 20 کیلو سبزی بگیرن پاک کنن که سختی بکشن
    لباسارو با دست میشورن؟؟ یا با ماشین لباسشویی بدبخت که اونم اخرش پول برق و خرابیشو مرد میده
    املا گفتن خیلی سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من حاظرم تو خونه ظرف بشورم غذا درست کنم لباس بشورم املا و انشا بگم زن آیندم یه هفته بتونه تشکیلات منو بگردونه با مامور مالیات و مشتری های زبون نفهم و رقبای تجاری سر و کله بزن
    بره دارایی از این بانک به اون بانک چک پاس کنه
    با کسایی که چکاشون برگه شده سر و کله بزنه
    قبوض را پرداخت کنه و بازاریابی کنه

کدوم دختری که امروزه تمام غمش مدل ناخنش و مدل ابروشه عرضشو داره کارای مردا را انجام بده

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

غذا صبح نهار شام همش آماده کرده هستش قرار نیست که برن 20 کیلو سبزی بگیرن پاک کنن که سختی بکشن
    لباسارو با دست میشورن؟؟ یا با ماشین لباسشویی بدبخت که اونم اخرش پول برق و خرابیشو مرد میده

من حاظرم تو خونه ظرف بشورم غذا درست کنم لباس بشورم املا و انشا بگم زن آیندم یه هفته بتونه تشکیلات منو بگردونه با مامور مالیات و مشتری های زبون نفهم و رقبای تجاری سر و کله بزن

کدوم دختری که امروزه تمام غمش مدل ناخنش و مدل ابروشه عرضشو داره کارای مردا را انجام بده
    من نمیدونم چرا همش خانمها وآقایون همش خودشونو با هم مقایسه میکنند اصلا خانم و آقا دو چیز مختلف هستند با دو خصوصیت وتوانایی متفاوت اصلا درست نیست مقایسه بشن با هم هر کسی واسه یک کاری آفریده شده ولی بعضی وقتها یکی ازین دو موجودات برای اینکه عرض اندام کنه میره کار اون موجود دیگه رو میکنه که مثلا بگه منم توانایی دارم بیشتر خانم ها این کارو میکنند ولی خوب یکی باید بگه شما چرا میخواین یک موجود دیگه باشین بر خلاف ذاتتون؟میخواهید چیو ثابت کنید؟اینکه بجای اینکه یک مادر خوبی برای فرزندم باشم یک کارمند نمونه یا یک شاغل نمونه هستم که کارمو از آقایون بهتر بلدم؟
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

25. 4 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27875
    تشکـر
    206
    تشکر شده 59 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

چند درصد جامعه سطح متوسط را تشکیل میدن به نظرت؟؟؟

همه که میلیونر نیستن همه هم سطح پایین نیستن
    اقا سام خوبه گفتم حرفت درسته تقریباا
    فقط قسمت دوم نظرمو خوندی ..

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ببخشید مگه همه مثل شما پولدارن همه چیز براشون راحت باشه ؟؟؟!!!!!! که سطح طبقاتی جامعه ما بیشتر متوسط و رو به پاین

چرا بقیه مثال هایی که زدم نمیگی ها ؟؟!!

هرچقدر امروز دخترا با ناز شدن پسرا هم بدتر شدن !!!

اصلا کارت درست نیست میشینی. مقایسه میکنی چون هرکدومشون سختی کار خودشون و دارن

هنوز به این درک نرسیدی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

28. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

احساسات خانما مثل هوای نفس مردا هستش جفتش را خود فرد باید کنترل کنه

دخترا دغدغه درآمد و کار دارند واسه چی ؟ واسه اجاره خونه و مالیات و قبض یا واسه بالا بردن مدل موبایلشون؟
    خب باشه اصلا حق داری. سخته درک میکنم.
    ولی اخه من دخترم زیاد دیدم که به خاطر خرج و مخارج خودش کار کنه که مثلا واسه خورد و خوراکش یا اجاره خونش پول در بیاره. همونجوری که پسرا مستقل میشن بعضی دخترام دیگه از یه سنی به بعد از باباشون پول نمی گیرند.
    ولی دخترم دیدم که واسه اینکه بره سر کار بابای مایه دارش براش ماشین میخره که خسته نشه که بره سر کار ماهی 300 تومن بعدشم تازه همونم ول میکنه میشینه تو خونه.
    کلا بعضیا دوست دارند فقط مصرف کننده باشند حالا چه پسرش چه دخترش. هیچ فایده ای واسه جامعه ندارند منم ازشون بدم میاد.
    تازه همین کارایی که میگی سر و کله زدن با مامور مالیات و مشتری و ال و بل واسه دخترا یه درجه سخت تره چون بعضی ادما مثل ابزار بهشون نگاه میکنند.
    اصلا بعضی جاها و پیش یعضی ادما جای دخترا نیست فقط خدا کنه دختری کارش گیر نیفته و مجبور نشه . باور کن تحمل کردن نگاه بعضیام حال به هم زنه.
    من نمیگم دخترا نباید کار کنند اما میگم تو که مردی خوشحال باش که دخترا تو جامعه خیلی کارارو نمی کنند و با خیلی از ادما دم خور نمیشند.

29. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

ببخشید مگه همه مثل شما پولدارن همه چیز براشون راحت باشه ؟؟؟!!!!!! که سطح طبقاتی جامعه ما بیشتر متوسط و رو به پاین

چرا بقیه مثال هایی که زدم نمیگی ها ؟؟!!

هرچقدر امروز دخترا با ناز شدن پسرا هم بدتر شدن !!!

اصلا کارت درست نیست میشینی. مقایسه میکنی چون هرکدومشون سختی کار خودشون و دارن

هنوز به این درک نرسیدی
    مام ماشین ظرفشویی نداریم مامانمم زورم میکنه ظرفامو خودم بشورم
    بعدشم تازه سام میگه دخترا کاری نمیکنن.
    من پا سینک بعضی وقتا حالم بد میشه از بس بدم میاد.
    اشپزیم که خیلی وقت میگیره. من که زیاد غذا نمی پزم ولی اخرش یه روزی که مجبور میشم شام و ناهارو خودم درست کنم.
    همون غذا پختن اقلا 3-4 ساعت وقتتو میگیره تازه تو اشپزخونه بو پیازداغ و قوره سبزی میگیری. بیخیال اینا که بدتره.
    من اصلا دلم نمیخاد زن خونه دار شم.

31. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

هدفتئون از زدن این تاپیک چیه؟دقیقا؟الان فقط مردا کار نمیکنن.شما باید به جای اینکه ناراحتیتو با کم اهمیت دادن نقش خانما تخلیه کنی باید از جامعه ای که توش زندگی میکنیم شکایت کنی.

33. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    تشکر شده 155 بار در 105 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظر من راجع به موضوع بحث شما و اینکه کی مظلومه و حقش پامال شده و کی متوقعه و کوتاهی میکنه هیچوقت نمیشه کلی صحبت کرد. من با حرفای رز مریم و سام مخالف نیستم اما اینا فقط مال یه بخش از جامعه ست.کم نیستن خانومایی که درک بالایی دارن و با عشق خیلی از سختی ها رو پا به پای شوهراشون تحمل میکنن. انصافا کمم نیستن مردایی که مرد بودنو نفهمیدن ٬ که متاسفانه تو جامعه ما تعدادشون همزمان با دخترایی که زن بودنو بلد نیستن داره میره بالا. اگه داره تعداد زنایی که تو خونه دست به سیاه و سفید نمیزنن که ناخونش نشکنه یا در برابر درآمد ناچیز شوهراشون فقط به فکر خرید و خوشگذرونین زیاد میشه به همون اندازه هم داره تعداد مردایی میره بالا که وقتی طلبکارشون بهشون زنگ میزنه یا جرات جواب دادن ندارن یا گوشیو میدن دست خانومشون که جواب بده. یا مثلا وقتی خانومشون از خونه میره بیرون هیچی نمیگن تا خونه خالی شه و زنگ بزنن رفقاشون بیان. یا در برابر خیلی از کارای اشتباه خانوما سکوت میکنن و میزارن هر کاری دلشون میخواد بکنن تا یه وقت صداشون درنیاد و مچ خودشون وا نشه. اگه بعضی از دخترای جامعه مون لوس و تمبل و خودخواه دارن بار میان از اونطرفم بی مسئولیتی و بی غیرتی بین بعضی از پسرا داره رشد میکنه.

35. کاربران زیر از asemun بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    تشکر شده 155 بار در 105 پست
    میزان امتیاز
    8

ببخشید اشتباه شد. این پست نباید اینجا میومد

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

منم با حرفات موافقم سام ... ولی نه اینکه فقط مردا زحمت میکشن .

هم مردا زحمت میکشن و گناه دارن هم زنا تو خونه کار میکنن و خسته میشن و گناه دارن .

از نظر من درجه ی هیچکدوم بیشتر از اونیکی نیست .

هفت ساله ازدواج کردم ، عین هفت سال غصه ی شوهرمو خوردم که صب زود باید بره سرکار ، باید از خوابش بزنه پاشه بره تو سرما یا گرما .

وقتی تو گرما میاد خونه میبینم خیسه عرقه ، وقتی تو سرما میاد خونه میبینم تو هوای به این سردی بیرون بوده کلی غصشو میخورم .

تازه کارشم سنگین نیست و دفتریه که خیالمو راحت کرده ، فکر کنم اگه کارش سنگین بود یا تو گرما ، مینشستم واسش گریه هم میکردم .

میبینم من تو خونه زیر کولر یا زیر بخاری نشستم نه عرق میکنم نه از سرما یخ میکنم ، همیشه تو فکرش بودم و غصشو خوردم .

ولی از طرفی کار تو خونه هم خیلی هم راحت نیست ، قبول دارم مثل قدیما دیگه زنا یخ حوض نمیشکو نن ولی همینکارای روزمره ی خونه هم سختیه خودشو داره .

غذات باید به موقع آماده باشه ،پای همین برنج خورشتی که میخوای آماده کنی حداقل دو ساعت باید سرپا باشی .

بعدشم چهارتا ظرف بشوری ، جمو جور کنی آشپزخونه رو ، کابینتارو تمیز کنی و گردگیری کنی

همه ی اینا دو سه ساعتی زمان میبره ، فک کککن چهار ساعت سرپا باشی

تو طول روز باید مرتب هرچیزی که خورده میشه و سر اپن میادو باید جمو جور کنی و بشوری که یوقت شلوغ نشه

بعد جمو جور کردنه خونه و اتاقا ، جارو کردنشون هم هست تمام اینا 2 ساعتی وقت میگیره همشم سرپایی

من گاهی اوقات آخر شبا کمرم دیگه در حال شکستنه بسکه سرپا بودم.

تازه بازم موقع خواب میبینم چندتا ظرف تو سینک هست ، یا آشپزخونه شلوغه باید قبل خواب مرتبش کنم

اونوقته که دیگه اشکم میخواد در بیاد ، شوهرمو میبینم لم داده پا تی وی تو دلم میگم خوشبحالش دغدغه ی آشپزخونه رو نداره بعد باز با خودم میگم در عوض اون کله ی صب باید پاشه بره سرکار

یا امکان داره یه روز حالت خوب نباشه تمااااااام اینکارا رو دستت میمونه و خونت میشه ندیدنی .... اونوقت به جای اینکه استراحت کنی باید هی غصه بخوری که خونه رو نگاه کن !! یا همون موقع هم باید پاشی مرغی که جناب همسر گرفتن رو بشوری یا گوشتی که گرفتنو بشوری و چرخ کنی و بسته بندی کنی ولی نتونی اصلا از جات پاشی

اینا گفتنشون راحته هااااا ولی اون عذابی که اون لحظه میکشی از فکرش خیلی سخته

خلاصه اینکه یه سری سختیا مردا دارن ، یه سری سختیا زنا

هیچکدومشم کارش راحت تر از اونیکی نیست .
    ویرایش توسط love : 06-18-2016 در ساعت 03:52 PM

38. 5 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

من با اینکه طبیعتا باید دفاع کنم و تشکر کنم ولی این پست شما یک طرفه داره به موضوع نگاه میکنه و این منصفانه نیست
    ما خدمت ایت الله جوادی املی رفتیم ایشون گفتن تمام افتخار مرد اینه که داره به مادر و همسرش خدمت میکنه . مرد باید با تمام وجودش در خدمت زن باشه و به این خدمت کردن افتخار کنه .در اسلام مرد باید به حکم وظیفه در خدمت زن باشد .

یه ماجرای دیگه هم گفتن که جالبه : وقتی حضرت علی ( ع ) میرن خواستگاری حضرت زهرا (س ) پیامبر میگن که فاطمه من هیچ تعهدی در قبال بزرگ کردن بچه ، پختن غذا و سایر امور منزل ندارن و اگر میپذیرن بر حسب لطف و مهربانی دخترم هست و تو باید در تمام امور منزل به شکل برابر کمک حال او باشی .
    اقای جوادی املی گفتن که مرد وقتی خسته ازسر کار بیاد هیچ حقی نداره که بگه چایی بیار یا غذات چرا حاظر نیست . حضار خندیدن گفتن پس چی کنیم ؟؟؟؟؟ گفتن باید خستگیتون رو در کنید و با کمک خانوم اشپزی کنید . اگر همسرتون غذا رو به تنهایی اماده میکنه از لطف و عشق و مهربانی اوست لذا باید شکرگزار پروردگار باشید

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: درباره زنان از خدا بترسید، اینان رنج و سختی زندگی را تحمل می کنند، به مقتضای دستور حق و نص قرآن و سنت و شریعت بر شما حلال شده اند، در برابر اینکه تن در اختیار لذت های شما می نهند و فرزندانتان را در اندرون خود حمل می کنند، تا آنجا که به وقت زائیدن دچار دردهای خطرناک می شوند، حقوق واجبی بر عهده شما دارند، با آنان مهربان باشید، آنان را دلخوش دارید، تا با شما بسازند، از آنان اظهار کراهت نکنید در آنچه به عنوان مهر به آنان داده اید طمع نورزید، و چیزی از آن را به زور پس نگیرید.

لذا هرکسی حقوقی داره و اگه این حقوق رو به خوبی رعایت کنیم این شالوده های فکری در ذهنمون به وجود نمیاد و به مشکلی هم برنمیخوریم
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

40. 6 کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    مرد ها دنیای غمگین صبورانه ای دارند. بیایید قبول کنیم.
    مرد ها صبرشان از ما بیشتر است. وقت هایی که داد میزنند وقت هایی هم که توی خیابان دست به یقه می شوند وقت هایی که چکشان پاس نمیشود وقت هایی که جواب اس ام اس شب به خیر را نمیدهند وقت هایی که عرق کرده اند وقت هایی که کفششان کثیف است تمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین.
    و ما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی بی طاقت را دوست دارند. دوستمان دارند و ما همیشه فکر میکنیم که نکند من را برای خودم نمیخواهد برای زیبایی ام میخواهد، نکند من را برای شب هایش میخواهد؟ نکند من را برای چال روی لپم میخواهد؟
    در حالی که دوستمان دارند؛ ساده و منطقی... مرد ها همه دنیایشان همین طوری است. ساده و منطقی... درست بر عکس دنیای ما. بیایید بس کنیم. بیایید میکرفون ها و تابلو های اعتراضیمان را کنار بگذاریم. من فکر میکنم مرد ها، واقعن مرد ها، انقدر ها که داریم نشان میدهیم بد نیستند.
    مردها احتمالن دلشان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند. فقط همین. کمی آرامش در ازای همه فشار ها و استرس هایی که برای خوشبخت کردن ما تحمل میکنند.
    کمی آرامش در ازای قصر رویایی که ما طلب میکنیم... بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مردها از خوشبختی خیلی ساده است.
    میم مثل مرد ..
    منم قبول دارم,,
    سلامتی همه مردای بامعرفت..
    عجب نظر زیبایی
    اگه این پست رو زودتر میخوندم هرگز جرات نمیکردم نظر بدم
    خیلی عالی بود واقعا اشکم در اومد
    امضای ایشان

42. 2 کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

آره واقعا شما مردا خیلی بیچاره ایید که کسی مزاحمتون نمیشه بهتون متلک نمی ندازه بهتون تجاوز نمی کنه و امنیتتون بیشتر و خیلی آزاد ترید واقعا که خیلی بیچاره ایید !!!!!!
    چرا واقعا فکر میکنی حتی اون زنایی هم خونه دارند خیلی راحتند؟!!!
    شما یه روز خونه پیش مامان جونت بشین میبینی چقدر زحمت و خستگی داره کار خونه

همین جهزیه ی که میگی میدونی خانواده ی دختر چقدر باید خودشونو تحت فشار قرار بدند تا توی این گرونی دخترشون سرفراز باشه تازه اگرم خانواده تمکن مالی نداشته باشند دختره خودش مجبوره کار کنه پول دربیاره

شما توی ازدواج حق انتخاب دارید اما دخترا چی باید بشینن یکی بیاد انتخابشون کنه حتی اگرم از کسی خوششون بیاد نمی تونند ابراز کنند و برند خواستگاری واقعا که بیچاره شما مرداااا !!!!

هر جنسیتی چه زن و چه مرد دغدغه های خودشونو دارند حتی توی فیزیک و ریاضی هم دوتا مسئله که کلا جنسشون باهم متفاوت باشه رو نمیشه باهم مقایسه کرد
    زن و مرد در عرض هم اند در طول هم که قابل مقایسه باشند

در کل فهمیدم خعیلییییییییییی بیچاره اید و خعیلللللللییی حقتون خورده شده

آخیییییییی
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

44. 4 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    میزان امتیاز
    10

فکر کنم به اندازه کافی همه ملتفت شدن و نیازی نیست دیگه به همدیگه بتازیم
    ماشاءالله همه با حقوق دیگری و حقوق خودشون اشنا هستن و همچنین سختی های 2 طرف

اتفاقا چنین بحثی در خانواده ما مطرح شد و قرار شد یک هفته پدر و مادرم جاشون رو عوض کنن . باور کنید چند ساعت نکشید همه چیز به هم خورد و بی نظمی شدید به وجود اومد

النهایت هر جنسی برای کاری ساخته شده و خدایی که مرد و زن را خلق کرده ، قدرت درک و صبور بودن رو هم به او عطا کرده
    یا حق
    امضای ایشان

46. 3 کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

اره پسرا مظلوم اند!! ولی دخترا از پسرا هم بد ترند!!

48. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28717
    تشکـر
    2
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه اوضاع اقتصادي بده خب براي همه همين طوريه . اگه فرصت شغلي كمه براي همه همينطوره . فقط براي شما يه نفر كه اينطوري نيست . در ضمن اگه خانما الان تو خونه زياد كار نميكنن مردا هم زمين كشاورزي كه شخم نميزنن ميرن ميشينن پشت ميز كار ميكنن. من خودم شاغل ام كار بيرون از كار خونه خيلي راحت تره . من دوست خودم پدرش فوت شده و هنوز ازدواج نكرده و پيش مادرش زندگي ميكنه تو يه خونه اجاره اي. خرج خونه رو اون ميده . تازه چند بار شغل عوض كرده و قبلا درامدش هم خيلي كم بوده ولي اين همه گله و شكايت نميكنه . تازه شما فقط از نظرشرايط اقتصادي مردا رو با خانما مقايسه كرديد. يعني فقط همين يه مشكل رو داريم؟؟

49. 2 کاربران زیر از n.sanaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط n.sanaei نمایش پست ها
    اگه اوضاع اقتصادي بده خب براي همه همين طوريه . اگه فرصت شغلي كمه براي همه همينطوره . فقط براي شما يه نفر كه اينطوري نيست . در ضمن اگه خانما الان تو خونه زياد كار نميكنن مردا هم زمين كشاورزي كه شخم نميزنن ميرن ميشينن پشت ميز كار ميكنن. من خودم شاغل ام كار بيرون از كار خونه خيلي راحت تره . من دوست خودم پدرش فوت شده و هنوز ازدواج نكرده و پيش مادرش زندگي ميكنه تو يه خونه اجاره اي. خرج خونه رو اون ميده . تازه چند بار شغل عوض كرده و قبلا درامدش هم خيلي كم بوده ولي اين همه گله و شكايت نميكنه . تازه شما فقط از نظرشرايط اقتصادي مردا رو با خانما مقايسه كرديد. يعني فقط همين يه مشكل رو داريم؟؟
    درسته مشکلات اقتصادی یک جامعه رو همه اعضای جامعه تاثیر میزاره اما واقعا فرصتهای شغلی ای که برای خانمها هست بیشتر از فرصتهای شغلی آقایون هست ودر مورد پشت میز نشینی وشغلهایی که واسه آقایون هست باید بگم خیلی درصد کمی از آقایون پشت میز نشین هستند بیشترشون هم حداقل مدرکشون ارشده ،لیسانس که هیچی همشون یا سر گذر هستند یا راننده؟میتونم به جرات بگم بیشتر آقایون شغلهایی دارند که خیلی فیزیکیه نمیخوام قشر خاصی رو متهم کنم اما یک دلیلی که توازن شغلی رو تو جامعه از بین برد همین توزیع نا عادلانه فرصتهای شغلیه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

51. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

به نظر من مشکل سام و گلایه اش بیشتر از این هست که مردها درک نمیشن توسط خانماشون

و گرنه هرکس تو هرکاری سختی های خودشو داره

جنس زن و مرد یکی نیست که سختی هاشونم مثه هم باشه

اگه یه کم بیشتر همدیگر رو درک کنن دیگه کسی شاکی نمیشه

53. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28717
    تشکـر
    2
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا فكر ميكنيد فرصت شغلي براي خانم ها بيشتره؟ وقتي اگهي استخدام ميدن مگه جنسيت مشخص ميكنن؟؟ تازه خيلي چيزاي ديگه هم ناعادلانه اس براي خانم ها.مثلا به بهانه اينكه جمعيت خانم ها بيشتره اومدن براي كنكور سهميه جنسيتي گذاشتن.مگه نه اينكه هر كس بيشتر تلاش كنه بايد نتيجه بهتري ببينه .اما با اين كار عملا حق دخترا رو ناديده گرفتن. تازه خيلي تو انتخاب رشته خانما نميتونن خيلي از رشته رو انتخاب كنن .يا مثلا تعداد دخترايي كه ميگيرن كم تر از پسراست.پس اينا چي؟؟؟

55. کاربران زیر از n.sanaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    به نظر من مشکل سام و گلایه اش بیشتر از این هست که مردها درک نمیشن توسط خانماشون

و گرنه هرکس تو هرکاری سختی های خودشو داره

جنس زن و مرد یکی نیست که سختی هاشونم مثه هم باشه

اگه یه کم بیشتر همدیگر رو درک کنن دیگه کسی شاکی نمیشه
    دقیقه همینطوره
    بحث این نبود که کار چه کسی ارزشمندتره
    بحث خوبی وبدی نیست .
    بحث به رخ کشیدن وظایف نبود .
    بحث فرصت های شغلی و...نبود .
    واقعا مردها درک نمیشن .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

57. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    دقیقه همینطوره
    بحث این نبود که کار چه کسی ارزشمندتره
    بحث خوبی وبدی نیست .
    بحث به رخ کشیدن وظایف نبود .
    بحث فرصت های شغلی و...نبود .
    واقعا مردها درک نمیشن .
    ستیلا خانم چقد حرف هاتون در تضاد یکی پست اولی یکی اینجا !!!! اونجا طرف مرد هارو میگرفتید. انگار که زن ها خسته نمیشن با اینکه میتونستید همون اول کار این نظر و بدید که قابل قبول تره

نماز روز قبول

روز خوش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

59. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

چرا فكر ميكنيد فرصت شغلي براي خانم ها بيشتره؟ وقتي اگهي استخدام ميدن مگه جنسيت مشخص ميكنن؟؟ تازه خيلي چيزاي ديگه هم ناعادلانه اس براي خانم ها.مثلا به بهانه اينكه جمعيت خانم ها بيشتره اومدن براي كنكور سهميه جنسيتي گذاشتن.مگه نه اينكه هر كس بيشتر تلاش كنه بايد نتيجه بهتري ببينه .اما با اين كار عملا حق دخترا رو ناديده گرفتن. تازه خيلي تو انتخاب رشته خانما نميتونن خيلي از رشته رو انتخاب كنن .يا مثلا تعداد دخترايي كه ميگيرن كم تر از پسراست.پس اينا چي؟؟؟
    برای اینکه سه تا خواهر دارم وهمشون سرکار میرن ومشکل پیدا کردن کار نداشتند در مورد فرصت شغلی همین بس که کنترل جوش هم کار یک خانمه یا راننده کامیون واتوبوساما در مورد کنکور هم بگم تعداد افراد خانم دانشگاهی از آقایون بیشتره ازون طرف هم تنها دلیل ادامه تحصیل آقایون بدست آوردن فرصت شغلی هست به نظرم خیلی خوبه باز محدودیت گذاشتن وگرنه این خانم های جامعه ما بنظرم توی بنایی هم داخل میشدند درضمن آقویون مجبورند درس بخونن برخلاف خانم ها که فقط جنبه پر کردن وقت رو داره و بنظر من اون خانمی که خونوادش توانایی مالی خوبی داره نباید اصلا دنبال شاغل بودن باشه چرا؟ چون شرایط جامعه ما طوریه که واسه یک آقا که خرجی یک خونواده رو میده کار نیست بنظر من این طرز فکر که یک خانم باید استقلال مالی داشته باشه اشتباهه و بنیان خونواده رو ازبین میبره
    امضای ایشان

61. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

خدایی ما مردا مظلومیم.
    اگر بحث درک متقابل بود همچین حرفایی نبود خود استارتر همش داره مقایسه میکنه

اون وقت چطور ازش درک نکردن نتیجه گیری شده !!

در ضمن دو تا چیزی که جنسشون جدا باشه در همه جای دنیا نمیشه باهم مقایسه شون کرد به نظر من که خیلی تاپیک بیخودی بود چون نتیجه مشخص بود و فقط یه عده باهم بحث کردند الکی

درک کردن هم باید متقابل باشه اگر بخواییم نگاه کنیم خیلی جاها زن ها درک نشدن خیلی جا ها هم مرد ها نمیتونیم به طور کلی بگیم نه مرد ها بیشتر درک نشدن !!!!

واقعا که خنده داره !!!
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

62. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

موضوع تاپیک در مورد شرایط سخت زندگی آقایونه ومنم قبول دارم همینطوره واینم قبول دارم واسه خانم ها هم سخته ولی مال آقایون خیلی شرایطوشون سخت تره چون شرایط غیر منطقی تو جامعه حاکمه
    امضای ایشان

64. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

تنها دلیلی که زندگی برایآقایون سخت تره شده اینه که خانمها در جایگاهی که باید باشند نیستند حالا من نمیدونم کی مقصره
    امضای ایشان

66. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

ستیلا خانم چقد حرف هاتون در تضاد یکی پست اولی یکی اینجا !!!! اونجا طرف مرد هارو میگرفتید. انگار که زن ها خسته نمیشن با اینکه میتونستید همون اول کار این نظر و بدید که قابل قبول تره

نماز روز قبول

روز خوش
    پریماه جان من همیشه طرفدار حقوق آقایون هستم .
    نظر دومم هم این بود که دوستان داشتند از موضوع اصلی دور میشدن .
    خود من با این که کارم در برابر با خانم های دیگه چند برابره ولی باز هم میگه کار آقایون سخت تره .
    تا توی متن زندگی قرار نگیری پریماه ویک همسر زحمت کش وارد زندگین نشه نمیتونی بفهمی من چی میگم .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

68. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28717
    تشکـر
    2
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    برای اینکه سه تا خواهر دارم وهمشون سرکار میرن ومشکل پیدا کردن کار نداشتند در مورد فرصت شغلی همین بس که کنترل جوش هم کار یک خانمه یا راننده کامیون واتوبوساما در مورد کنکور هم بگم تعداد افراد خانم دانشگاهی از آقایون بیشتره ازون طرف هم تنها دلیل ادامه تحصیل آقایون بدست آوردن فرصت شغلی هست به نظرم خیلی خوبه باز محدودیت گذاشتن وگرنه این خانم های جامعه ما بنظرم توی بنایی هم داخل میشدند درضمن آقویون مجبورند درس بخونن برخلاف خانم ها که فقط جنبه پر کردن وقت رو داره و بنظر من اون خانمی که خونوادش توانایی مالی خوبی داره نباید اصلا دنبال شاغل بودن باشه چرا؟ چون شرایط جامعه ما طوریه که واسه یک آقا که خرجی یک خونواده رو میده کار نیست بنظر من این طرز فکر که یک خانم باید استقلال مالی داشته باشه اشتباهه و بنیان خونواده رو ازبین میبره
    ببخشید میشه توضیح بدید دقیقا چه جوری بنیان خانواده رو از بین میبره ؟؟؟ خیلی ببخشید واقع عذر میخوام که اینو میگم ولی این حرف رو فقط مردایی میزنن که اعتماد به نفس پایینی دارن . بعدشم اگر زن و مردی همدیگرو بخوان سنگ هم از اسمون بباره بنیان خانواده حفظ میشه.البته اگه مردی اینقدر درامد داشته باشه که بتونه خانمش رو تامین کنه چه اشکالی داره . ولی مردایی این حرف رو میزنن که خودشون درامد خوبی ندارن و دوست دارن زنشون بی چون وچرا هر چی میگن رو انجام بده . اگه منظورتون بنیان چنین خانواده هایی هست همون بهتر که بهم بخوره.

70. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28717
    تشکـر
    2
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

تحصیلات برای هم زن و مرد واجبه و ربطی به اجبار یا وقت پر کردن نداره. بهتر اینقدر به خانما توهین نکنی . اونا مثل مردا انسان هستن .حرفای ضد کرامت انسانی نزنید لطفا . کی گفته اونا باید بشینن تو خونه و حرف شما مردا رو گوش کنن .مگه مردا کی هستن ؟؟؟

71. 2 کاربران زیر از n.sanaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

72. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

تحصیلات برای هم زن و مرد واجبه و ربطی به اجبار یا وقت پر کردن نداره. بهتر اینقدر به خانما توهین نکنی . اونا مثل مردا انسان هستن .حرفای ضد کرامت انسانی نزنید لطفا . کی گفته اونا باید بشینن تو خونه و حرف شما مردا رو گوش کنن .مگه مردا کی هستن ؟؟؟
    والا من توهینی به کسی نکردم اگه کردم عذرخواهی میکنم منم نگفتم خانمها نیاز به علمو دانش ندارند دوم اینکه من چه کاری به کرامت انسانی دارم شرایط جامعه الان همینطوره خوب شما نبینیدشون

Sent from my E6833 using Tapatalk
    امضای ایشان

73. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

ببخشید میشه توضیح بدید دقیقا چه جوری بنیان خانواده رو از بین میبره ؟؟؟ خیلی ببخشید واقع عذر میخوام که اینو میگم ولی این حرف رو فقط مردایی میزنن که اعتماد به نفس پایینی دارن . بعدشم اگر زن و مردی همدیگرو بخوان سنگ هم از اسمون بباره بنیان خانواده حفظ میشه.البته اگه مردی اینقدر درامد داشته باشه که بتونه خانمش رو تامین کنه چه اشکالی داره . ولی مردایی این حرف رو میزنن که خودشون درامد خوبی ندارن و دوست دارن زنشون بی چون وچرا هر چی میگن رو انجام بده . اگه منظورتون بنیان چنین خانواده هایی هست همون بهتر که بهم بخوره.
    همین که یک خانم خودشو تو جایگاه یک شاغل میبینه نه یک مادر و مسئولیت مادری یعنی نابود شدن بنیان خانواده اینکه تصور همه خانمها دربرابر آقایون یک رقیب بودنه این یعنی جامعه نامتعادل واینکه آره من اعتماد بنفسم پایینه مال خیلیا هم پایینه علتشم نبود عدالت اجتماعیه شما اصلا به حرف هیچ مردی گوش نکنید ولی جایگاه یک زن درجامعه ما الان درست نیست

امضای ایشان

74. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28717
    تشکـر
    2
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

همین که یک خانم خودشو تو جایگاه یک شاغل میبینه نه یک مادر و مسئولیت مادری یعنی نابود شدن بنیان خانواده اینکه تصور همه خانمها دربرابر آقایون یک رقیب بودنه این یعنی جامعه نامتعادل واینکه آره من اعتماد بنفسم پایینه مال خیلیا هم پایینه علتشم نبود عدالت اجتماعیه شما اصلا به حرف هیچ مردی گوش نکنید ولی جایگاه یک زن درجامعه ما الان درست نیست

بزارید من بهتون میگم چرا اینجوریه. به خاطر اینکه همین مردا ما خانم ها رو مسخره کردن گفتن شما فقط کارتون تمیز کردن کهنه بچه اس شما ها باید فقط ظرف بشورید تمیز کنید، زن رو چه به درس خوندن ، شما بی استعدادید و ... . این شد که بچه تربیت کردن برای خانما شد یه کار بی ارزش. برلی همین دیگه خونه داری شد آر. خانما الان فکر میکنن تربیت بچه کار کمیه. چون مردا باعث شدن .

76. کاربران زیر از n.sanaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

77. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بزارید من بهتون میگم چرا اینجوریه. به خاطر اینکه همین مردا ما خانم ها رو مسخره کردن گفتن شما فقط کارتون تمیز کردن کهنه بچه اس شما ها باید فقط ظرف بشورید تمیز کنید، زن رو چه به درس خوندن ، شما بی استعدادید و ... . این شد که بچه تربیت کردن برای خانما شد یه کار بی ارزش. برلی همین دیگه خونه داری شد آر. خانما الان فکر میکنن تربیت بچه کار کمیه. چون مردا باعث شدن .
    خوب دقیقا همینهایی که گفتید باعث این نابهنجاری اجتماعی شده منم نگفتم خانمها تقصیر دارند فقط گفتم الان خانمهای جامعه تو جایگاهی که باید باشند نیستن در مورد تحصیل هم من منظورم این نبود که خانمها حق تحصیل کردن ندارن منظورم این بود آقایون بخاطر دقدقه هایی که دارند مجبورند برای بدست آوردن فرصت شغلی ادامه تحصیل بدهند وخانم ها ازین حیث کمتر دقدقه فکری دارند و تنها اون حرفهایی که بالا گفتید باعث شده حس رقابت با مردها پیدا بشه بنظرم هر چیزی که باعث این نابهنجاری اجتماعی شده جالب نیست

امضای ایشان

78. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

79. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

تنها حرف من اینه مردها در جامعه ما بیشتر در تنش هستند و باید واقع بین بود جایگاه فعلی یک خانم در جامعه ما این تنش رو زیاد کرده حالا کار ندارم دلیلش آقایون بوده که این فرهنگ وشرایط پیش اومده یا یک چیز دیگه

امضای ایشان

80. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

81. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

خدایی ما مردا مظلومیم.
    از اینکه بگیم ما مردا بیچاره تر از خانوم ها هستیم یا خانوم ها بگن ما بیشتر از آقایون و... قُر زدن و نق زدن جالب نیست و شایسته هیچ جنسی هم نیست.

اینم نمیشه گفت کی مظلوم تره ، نمیشه یک گروه یا جامعه رو جمع بست !

ولی به عنوان حمایت از قشر زحمت کش ، مرسی از ایجاد پست .

82. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

83. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

دست های مادرم را میگرفتم
    رنگش زرد شده بود
    آهسته دستانم را میفشرد
    و گفت دخترم یک لیوان آب
    دویدم تا لیوانی آب برایش ببرم
    اما پدرم تمام لیوان هارا شکسته بود
    دست هایم را مقابل شیر آب گرفتم
    و وقتی از آب پر شدند دوان دوان
    به سوی مادرم رفتم و گفتم مامان جان آب آوردم
    صدای زنگ در بلند شد...پدر بود...عصبانی داخل شد
    گوشی اش را جا گذاشته بود...مادرم بغض کرده بود
    و گوشی را برداشت تا به پدر بدهد پدر اما گفت دخترم
    گوشی را از مادرت بگیر و به من بده
    نگاهی به صورت مادرم انداختم...اشک دور چشمش حلقه زده بود
    آهی کشید و گفت دخترم بیا این را به پدرت بده
    گوشی را به پدرم دادم و پدر از خانه بیرون رفت
    مادرم دستی بر سرم کشید و گفت این یک نوع بازیست دخترم
    و رفت به آشپزخانه تا غذا بپزد
    یادم نیست اسم غذایش چه بود اما غذایش بوی عشق میداد
    غذایش بوی محبت میداد
    شب شد و پدرم به خانه برگشت...صورتم را بوسید
    مادرم سلام گفت و از او استقبال گرمی کرد
    پدرم فقط در جواب سلامی گفت و به اتاقش رفت
    به مادرم گفتم این چه بازیست مادر؟بازی که آدم هارا خوشحال میکند؟
    مادرم لبخند تلخی زد و گفت تا به حال مرا انقدر خوشحال دیده بودی؟
    وقت شام پدرم چون اعصاب نداشت نگاهی به غذا انداخت و گفت نیمروی خودم را
    ترجیح میدهم
    مادرم زن صبوری بود و سکوت کرد
    چندسال بود فکر میکردم این کارها واقعا بازی هاییست
    که هرمادر و پدری باید آن را بازی کنند
    تا یک روز که پدرم به مادرم گفت دوسش ندارد
    با خودم گفتم شاید این هم قسمتی از بازی باشد
    اما مادر و پدرم ازهم جدا شدند
    و دادگاه حضانت مرا به مادرم داد
    یک روز از مادرم پرسیدم:مادر این بازی
    کی تمام میشود؟حوصله ام سر رفته است
    مادرم با بغض گفت دخترم نام این بازی زندگیست
    هرکسی باید تا ته بازی خودش را برود
    و من هنوز نفهمیدم چرا پدر و مادرم که
    دو همبازی هم بودند ازهم جدا شدند؟
    چرا پدرم عشق را توی غذای مادرم جست و جو نمیکرد؟
    چرا بی جهت مادرم را میزد؟
    چرا مادرم هرگز به من نمیگفت زندگی بازی نیست و حقیقت دارد؟
    چرا کسی خشونت علیه زنان را خاموش نمیکند؟
    چرا صدای زنان سرزمینم که چون مادرم در این بازی ها میسوزند به گوش هیچکس نمیرسد
    آری من یگ زنم که آمده ام سکوت مادرم را که با رنج در خاک خفته است فریاد بزنم
    و بگویم خشونت علیه زنان بس است

84. 3 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

85. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    آره واقعا شما مردا خیلی بیچاره ایید که کسی مزاحمتون نمیشه بهتون متلک نمی ندازه بهتون تجاوز نمی کنه و امنیتتون بیشتر و خیلی آزاد ترید واقعا که خیلی بیچاره ایید !!!!!!
    چرا واقعا فکر میکنی حتی اون زنایی هم خونه دارند خیلی راحتند؟!!!
    شما یه روز خونه پیش مامان جونت بشین میبینی چقدر زحمت و خستگی داره کار خونه

همین جهزیه ی که میگی میدونی خانواده ی دختر چقدر باید خودشونو تحت فشار قرار بدند تا توی این گرونی دخترشون سرفراز باشه تازه اگرم خانواده تمکن مالی نداشته باشند دختره خودش مجبوره کار کنه پول دربیاره

شما توی ازدواج حق انتخاب دارید اما دخترا چی باید بشینن یکی بیاد انتخابشون کنه حتی اگرم از کسی خوششون بیاد نمی تونند ابراز کنند و برند خواستگاری واقعا که بیچاره شما مرداااا !!!!

هر جنسیتی چه زن و چه مرد دغدغه های خودشونو دارند حتی توی فیزیک و ریاضی هم دوتا مسئله که کلا جنسشون باهم متفاوت باشه رو نمیشه باهم مقایسه کرد
    زن و مرد در عرض هم اند در طول هم که قابل مقایسه باشند

در کل فهمیدم خعیلییییییییییی بیچاره اید و خعیلللللللییی حقتون خورده شده

آخیییییییی
    چقدر همیشه حق باتوئه
    ویرایش توسط saba95 : 06-18-2016 در ساعت 09:52 PM

86. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

87. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    چقدر همیشه حق باتوئه
    شما دوتا دختر عمو چقدر هم تایید می کیند خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

همیشه حق با تو

88. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد