نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: ...جامعه متوسط و ثروتمندان...

812
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

...جامعه متوسط و ثروتمندان...

سلام چند وقتیه من این بحث را زیاد شنیدم و یا حتی تو سایتهایی که ثروتمندان ایران را معرفی میکنه زیاد دیدم که بین 2 گروه یه جور جدال لفظی هستش و با هردو گروه هم صحبت کردم نظرات جالبی دارن که دوست دارم دربارش بحث کنیم و نظر شما را هم بدونم ؟

گروه اول : قشر متوسط جامعه وقتی یکی را میبینن ماشین فلان زیر پاشه یا درآمد فلان داره حرفشون اینه : آقا با پول حلال که نمیشه ماشین 500 میلیونی خرید آقا اینا معلوم نیست کلای کیو برداشتن یا از چه راندهایی استفاده کردند مگه میشه با پول حلال درآمد ماهی 30.40 میلیونی داشت نه اینا کارشون اشکال داره حق من و تورو خوردن ماشین اینطوری سوارن تو خونه اونطوری زندگی میکنند یا رانت داشتن و وامای کلون گرفتن یه سرمایه ای به هم زدن و ماشین فلان و خونه فلان خریدن

گروه دوم : قشر ثروتمند جامعه وقتی باهاشون صحبت میکنم و درباره اعتقادات مردم متوسط جامعه صحبت میشن حرفشون اینه که آقا ما زحمت کشیدیم مدیریت مالی داشتیم تو جوونی به جا دختر بازی و خانم بازی و زن بازی و عیاشی و وقت هدر دادن دنبال کسب تجربه و درس خوندن بودیم خودمون را عادت دادیم به پس انداز درست کردن اون زمانی که هم سن و سالای ما تو اوج جوونی دنبال خوش گذرونی بودن ما دنبال کار کردن و درآمد زایی بودیم و فکرمون روشن بوده فلان سرمایه گذاری را کردیم فلان ملک را خریدیم فلان زمین را خریدیم اگرم وام گرفتیم اگه عرضه نداشتیم وام را نابود میکردیم و فقط اقساطش واسمون میموند در حالی که هم واممون را پرداخت کردیم هم سرمایمون را افزایش دادیم الانم وضعمون خوبه نوش جونمون که ماشین فلان سواریم خونه فلان داریم درآمد فلان داریم

خب حالا نظر شما چیه ؟؟؟ آیا تنها راه ثروتمند شدن در ایران دزدی و کلاهبرداری و حق خوری هستش ؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ...جامعه متوسط و ثروتمندان...

به نظر من با پول حلال میشه خیلی خوب زندگی کرد.
    و یه زندگی بالاتر از متوسط ولی نه خیلی اعیانی داشت.
    تلاش و پشتکار که صددرصد موثره.
    ولی میدونین مشکل کجاست؟
    مشکل اینجاست که اگه کسی واقعا زحمت زیادی کشیده باشه و از خیلی لذتها چشم پوشی کرده باشه و خلاصه واسه پولی که به دست اورده واقعا زحمت کشیده باشه، دلش نمیاد اون پول رو خرج چیزای الکی بکنه.
    مثلا اگه از خورد و خوراکش زده تا بتونه یه پس اندازی جمع کنه، هرگز نمیاد اون پولی که عرق ریخته و جمع کرده رو ببره تو دور دور بازی و عیاشی خرج کنه.
    نه دلش میاد، نه بهش میاد با اون عقل معاشی که باعث شده پولدار شه از این کارا بکنه.

اونایی که ماشین چند صد میلیونی زیر پای بچه دبیرستانی شون میندازن و پول توجیبی بچه های لوس و نازپرورده شون از حقوق یه کارمند تحصیلکرده و زحمتکش بیشتره، یا زحمتی برای بدست اوردن پولشون نکشیدن و باد اورده س. که اصطلاحا میگن نوکیسه.
    یا از راه خلافه که به قول معروف به ادم وفا نمیکنه و خرج چیزای بیخود میشه.

نتیجه اینکه، میشه با کسب حلال خیلی پولدار شد ولی از نحوه خرج شدن اون پول معلوم میشه طرف چند مرده حلاجه.

3. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    تشکر شده 135 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام چند وقتیه من این بحث را زیاد شنیدم و یا حتی تو سایتهایی که ثروتمندان ایران را معرفی میکنه زیاد دیدم که بین 2 گروه یه جور جدال لفظی هستش و با هردو گروه هم صحبت کردم نظرات جالبی دارن که دوست دارم دربارش بحث کنیم و نظر شما را هم بدونم ؟

گروه اول : قشر متوسط جامعه وقتی یکی را میبینن ماشین فلان زیر پاشه یا درآمد فلان داره حرفشون اینه : آقا با پول حلال که نمیشه ماشین 500 میلیونی خرید آقا اینا معلوم نیست کلای کیو برداشتن یا از چه راندهایی استفاده کردند مگه میشه با پول حلال درآمد ماهی 30.40 میلیونی داشت نه اینا کارشون اشکال داره حق من و تورو خوردن ماشین اینطوری سوارن تو خونه اونطوری زندگی میکنند یا رانت داشتن و وامای کلون گرفتن یه سرمایه ای به هم زدن و ماشین فلان و خونه فلان خریدن

گروه دوم : قشر ثروتمند جامعه وقتی باهاشون صحبت میکنم و درباره اعتقادات مردم متوسط جامعه صحبت میشن حرفشون اینه که آقا ما زحمت کشیدیم مدیریت مالی داشتیم تو جوونی به جا دختر بازی و خانم بازی و زن بازی و عیاشی و وقت هدر دادن دنبال کسب تجربه و درس خوندن بودیم خودمون را عادت دادیم به پس انداز درست کردن اون زمانی که هم سن و سالای ما تو اوج جوونی دنبال خوش گذرونی بودن ما دنبال کار کردن و درآمد زایی بودیم و فکرمون روشن بوده فلان سرمایه گذاری را کردیم فلان ملک را خریدیم فلان زمین را خریدیم اگرم وام گرفتیم اگه عرضه نداشتیم وام را نابود میکردیم و فقط اقساطش واسمون میموند در حالی که هم واممون را پرداخت کردیم هم سرمایمون را افزایش دادیم الانم وضعمون خوبه نوش جونمون که ماشین فلان سواریم خونه فلان داریم درآمد فلان داریم

خب حالا نظر شما چیه ؟؟؟ آیا تنها راه ثروتمند شدن در ایران دزدی و کلاهبرداری و حق خوری هستش ؟؟؟
    من هم با هر دو گروه در رابطه بودم و میدونم که نمیشه گفت تمام ثروتمندان از راه حرام پول کسب کردند
    خیلیا هستند که از پدرشون بهش ارث میرسه و اونها هم چون لیاقت دارند پول رو با مدریت و کار و تلاش چندین برابر میکنند و به ثروت های خیلی خیلی بالا دست پیدا میکنند
    و خب بعضیا هم از راه حرام ثروتمند میشند
    در کل هرگونه قضاوت دیگران بدون شناخت کافی کاری جاهلانه هست و حساب و کتاب ادمها به عهده خدا هست و بس

5. 2 کاربران زیر از ali.1394 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

...........
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 07:59 PM

7. 2 کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

,,,,,,,,,,,

9. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    به نظر من با پول حلال میشه خیلی خوب زندگی کرد.
    و یه زندگی بالاتر از متوسط ولی نه خیلی اعیانی داشت.
    تلاش و پشتکار که صددرصد موثره.
    ولی میدونین مشکل کجاست؟
    مشکل اینجاست که اگه کسی واقعا زحمت زیادی کشیده باشه و از خیلی لذتها چشم پوشی کرده باشه و خلاصه واسه پولی که به دست اورده واقعا زحمت کشیده باشه، دلش نمیاد اون پول رو خرج چیزای الکی بکنه.
    مثلا اگه از خورد و خوراکش زده تا بتونه یه پس اندازی جمع کنه، هرگز نمیاد اون پولی که عرق ریخته و جمع کرده رو ببره تو دور دور بازی و عیاشی خرج کنه.
    نه دلش میاد، نه بهش میاد با اون عقل معاشی که باعث شده پولدار شه از این کارا بکنه.

اونایی که ماشین چند صد میلیونی زیر پای بچه دبیرستانی شون میندازن و پول توجیبی بچه های لوس و نازپرورده شون از حقوق یه کارمند تحصیلکرده و زحمتکش بیشتره، یا زحمتی برای بدست اوردن پولشون نکشیدن و باد اورده س. که اصطلاحا میگن نوکیسه.
    یا از راه خلافه که به قول معروف به ادم وفا نمیکنه و خرج چیزای بیخود میشه.

نتیجه اینکه، میشه با کسب حلال خیلی پولدار شد ولی از نحوه خرج شدن اون پول معلوم میشه طرف چند مرده حلاجه.
    یعنی هرکی خسیسه و زورش میاد پولشو خرج کنه پولش حلاله و هرکی پولشو خرج میکنه و لارج هستش پولش حرومه و باد آوورده هست؟

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط a girl نمایش پست ها
    و اگه یه جامعه از نظر عقلی به کمال برسه میتونه فرصت های شغلیشو و خلاقیت تو کارافرینی رو زیاد کنه و در نتیجه تعداد افراد ثروتمند میره بالا و پول حلال حاصل میشه که این در اثر عوامل مختلفی ایجاد میشه ممکنه یکی به پول زیاد برسه ولی در اثر اموزش نادرست و به پول حرام برسه یکی نه درست و حلال یکی اموزششو ندیده از لحاظ روحی و مادی موقعیتشو نداشته ادما که شبیه هم نیستن پس موضوع اصلی محیطیه که فرد توش اموزش دیده
    و چجوری جامعه باید از نظر عقلی به کمال برسه؟

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خیلی ها میگن تو ایران نمیشه با پول حلال و مدرک تحصیلی ثروتمند شد وقتی بهشون میگم چرا دلیلت چیه : میگن یه سر برو دانشگاه اساتید دانشگاه را ببین همشون اکثرا وضعیت متوسط دارن

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

..........

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    تشکر شده 135 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ها میگن تو ایران نمیشه با پول حلال و مدرک تحصیلی ثروتمند شد وقتی بهشون میگم چرا دلیلت چیه : میگن یه سر برو دانشگاه اساتید دانشگاه را ببین همشون اکثرا وضعیت متوسط دارن
    اخه کی گفته استاد دانشگاه باید ثروتمند باشه؟
    مگه استاد دانشگاه چیکار میکنه؟ غیر اینه دو تا جزوه حفظ کرده میاد تدریس میکنه؟

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط a girl نمایش پست ها
    بر میگرده به خانواده طرف و سطح مطالعه اش به نظر من کسایی که تو خانواده های تقریبا مقید بزرگ شدن احتمال ثروتمند شدنشون بر اساس مال حلال زیاده البته برخی هم هستن که از نظر سطح فکری بالان که اینام میتونن جزو این دسته باشن ولی همش بستگی به تربیت خانواده داره این که طرف رفت تو جامعه نگه منم باید همرنگ اینا شم این که اعتقاد داشته باشه پول زور بازوم لذت بخش تره و خوردن داره همیش برمیگرده به اعتقاد سازی در کودکی که به عهده مادر و پدره
    یعنی هرکی تو خانواده درس خونده بزرگ شه ثروتمنده ؟ یا میتونه ثروتمند باشه

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

.........
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 08:00 PM

17. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظره من که همه مدلش هست...پولدار خودساخته...پولدار با ارث....پولدار با......واقعا هیچ چیز مطلقی وجود نداره توی این دنیا.....ولی یه موردی هست که تقریبا همه گیر شده اینه که تقریبا همه تا حدی تنبل هستن...حتی خوده من..به خاطر این موضوع خیلیم شاکیم

19. کاربران زیر از delaram1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    10

یعنی هرکی خسیسه و زورش میاد پولشو خرج کنه پولش حلاله و هرکی پولشو خرج میکنه و لارج هستش پولش حرومه و باد آوورده هست؟
    خسیس بودن با عاقلانه خرج کردن فرق داره.
    اگه یکی میلیاردر باشه، بعد کل پولاشو بده تنقلات بخره ادم دست و دلبازی حساب میشه؟ یا احمق؟
    همینطور برعکسش. اگه یه ادم میلیاردر بنا بر موقعیت، در حد نیازش یه زندگی خوب رو تامین کنه و باقی پولشو روی کار خاصی سرمایه گذاری کنه از نظرتون خسیسه چون بخش زیادی از پولش تو چشم نیست؟

ولی من میگم ادم پول زحمت کشیده رو به باد فنا نمیده.

21. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خب شاید طرف اونقدر از نظر مالی بالا هستش که هم درآمدش حلاله هم ماشینش گرون قیمته

دوم اینکه من همیشه فکر میکردم اساتید دانشگاه خیلی پولدار باشن ولی این چند وقته که دانشگاه میرم و با استاد هام سلام علیک داشتم و خودمونی شدم دیدم اصلا اینطوری نیست فقط کلاس کاری دارن

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    10

خب شاید طرف اونقدر از نظر مالی بالا هستش که هم درآمدش حلاله هم ماشینش گرون قیمتهدوم اینکه من همیشه فکر میکردم اساتید دانشگاه خیلی پولدار باشن ولی این چند وقته که دانشگاه میرم و با استاد هام سلام علیک داشتم و خودمونی شدم دیدم اصلا اینطوری نیست فقط کلاس کاری دارن
    به نظر منم اشکالی نداره ادم هم درامدش حلال باشه هم خوب خرج کنه. اتفاقا من طرفدار دست و دلبازی هستم اما با ولخرجی مخالفم.ادم اگه با پولش چیزایی که در شان ش هست بخره خیلی هم عالیه.ولی بعضی نوکیسه ها یا صاحبان پولای باداورده فقط برای نمایش دست به خرجهای احمقانه میزنن که به نظر من اصلا درست نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)