نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دوستی و ازدواج

742
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

دوستی و ازدواج

سلام
    چند وقت پیش سوار یه تاکسی شده بودم تاکسی پر بود یه خانم مسن هم بود و خلاصه پسره افتاد به دردودل
    برگشت گفت چند روز پیش رفتم خواستگاریه دختری که آشناها معرفیش کرده بودن و خلاصه این تلگرام دختره رو هک کرده فهمیده همزمان به دو نفر دیگه قول ازدواج داده
    بعد برگشت گفت آخه چرا من برم اینو بگیرم میرم با فلان کس بیوه که سه ساله باهاش دوستم و خودم طلاقش رو از شوهرش گرفتم ازدواج میکنم .
    به نظر شما رفتار کدوم غلط تره ؟
    دختری که دوست میشه با پسری
    پسری که با زن متاهل دوست میشه
    زن متاهلی که به پشتوانه ی یه همچین کسی از شوهرش طلاق میگیره ؟

هرچند دوست بودن اون دختره کارخطاییه ولی راستش با خودم میگم چه بهتر که زن این نشد.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

2. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دوستی و ازدواج

عرض سلام و احترام

ضمن مطالعه ی مطلبی که مطرح کردین و در جواب به سوال شما که گفتین : به نظر شما رفتار کدوم غلط تره ؟

پاسخ بنده : بنظر من اصلا چه احتیاجی هست که در مورد اینجور مسائل که در واقع زندگیه دیگران هست قضاوت یا حتی صحبتی بشه؟با توجه به اینکه ما از جزئیات زندگیشان بیخبر هم هستیم و

البته در اینکه به ظاهر و نگاه اولیه هر 3 رفتار و کاریکه بهشون اشاره شد اشتباه و زشت هستند و در اون شکی نیست.منتها بازم ما بیخبریم و باید هم از زندگی دیگران بیخبر باشیم و قضاوتی نکنیم

پیام حرف بنده اینه که بهتره تمرکز و هدف رو بزاریم رو زندگی شخصی خودمون و برای انسانی بهتر شدن و خودسازیه فردی تلاش کنیم تا هرچه بیشتر برای خانواده و جامعه مفید باشیم و با زندگی

دیگران کاری نداشته باشیم.این بحثها هم دیگه بیش از حد در موردشون صحبت شده و یسری چیزهای تکراری هستند در دنیای امروز.حالا اگه فرض کنیم یک نفر واقعا فرق درست و غلط این مبحث رو

نمیدونه و براش سواله و واقعا برای تشخیص جواب درستش به مشورت دیگران نیازی داشته باشه شاید بشه اون رو مجاز دونست.اما وقتی همه ی ما قلبا میدونیم که در این مبحث مطرح شده ، کار و

رفتار و انتخاب درست چی هست و در نهایت پاسخ نهایی رو میدونیم.پس دیگه صحبت کردن در موردش چه سودی داره؟ یه جمله ی قدیمی هست که میگه حرف ، حرف میاره... زیاد حرف زدن در مورد

زندگیه دیگران و کمی و کاستی هاشون ناخودآگاه و به مرور زمان تبدیل به عادت میشه و اون عادت هم ممکنه در آینده تبدیل به ویژگیهایی از قبیل ( غیبت و حسادت و دروغ و بدگویی و کینه توزی..)و

خیلی موارد زشت و ناپسند دیگه ای بشه...پس چه بهتر که همه ی ما و مخصوصا جوانان ما به خویشتنداری و دقت روی زندگی شخصی خودشون و برطرف کردن کمی ها و کاستی ها باشن.

به شخصه بعد از یک عمر زندگی بدون حرف زدن یا حتی تفکر در مورد عیب و ایرادات دیگران ذره ای به این فکر نمیکنم که کوچکترین چیزی رو از دست داده باشم.بلکه احساس بهتری هم دارم.

چون اعتقاد شخصی بنده و حقیقتی محض هست که تفکر و حرف زدن بیش از حد در مورد معایب و زندگی دیگران و حتی داشته ها و نداشته هاشون انسان رو به مرور زمان پست و حقیر میکنه

البته دوستان و بزرگواران این قضیه رو یوقت بی حرمتی بخودشون برداشت نکنن بلکه فقط پیشنهادی دوستانه بدونن...در پاکی شما عزیزان و همینطور نیّت و تفکرتون کوچکترین شکی نیست.

در اینکه این قبیل معضلات و ظاهردوستی و ظاهرپرستی و فساد و هزاران مشکل دیگه در مملکت و جهان ما بیداد میکنه هم هیچ شکی نیست.اما از حرف زدن بیش از حد من و شما در موردش هیچی

عوض نمیشه.مگر با تفکر صحیح و انتخاب عقیده ی درست و عملی کردنش که اونهم اول از همه با خودسازیه فردی و بعد از درون خانواده شکل میگیره...پس بیایم زیاد غرق در این مطالب نشیم

امیدوارم عزیزان پیام نهایی مطلب رو گرفته باشند...سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 10-17-2016 در ساعت 06:49 PM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

4. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : دوستی و ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    عرض سلام و احترام

ضمن مطالعه ی مطلبی که مطرح کردین و در جواب به سوال شما که گفتین : به نظر شما رفتار کدوم غلط تره ؟

پاسخ بنده : بنظر من اصلا چه احتیاجی هست که در مورد اینجور مسائل که در واقع زندگیه دیگران هست قضاوت یا حتی صحبتی بشه؟با توجه به اینکه ما از جزئیات زندگیشان بیخبر هم هستیم و

البته در اینکه به ظاهر و نگاه اولیه هر 3 رفتار و کاریکه بهشون اشاره شد اشتباه و زشت هستند و در اون شکی نیست.منتها بازم ما بیخبریم و باید هم از زندگی دیگران بیخبر باشیم و قضاوتی نکنیم

پیام حرف بنده اینه که بهتره تمرکز و هدف رو بزاریم رو زندگی شخصی خودمون و برای انسانی بهتر شدن و خودسازیه فردی تلاش کنیم تا هرچه بیشتر برای خانواده و جامعه مفید باشیم و با زندگی

دیگران کاری نداشته باشیم.این بحثها هم دیگه بیش از حد در موردشون صحبت شده و یسری چیزهای تکراری هستند در دنیای امروز.حالا اگه فرض کنیم یک نفر واقعا فرق درست و غلط این مبحث رو

نمیدونه و براش سواله و واقعا برای تشخیص جواب درستش به مشورت دیگران نیازی داشته باشه شاید بشه اون رو مجاز دونست.اما وقتی همه ی ما قلبا میدونیم که در این مبحث مطرح شده ، کار و

رفتار و انتخاب درست چی هست و در نهایت پاسخ نهایی رو میدونیم.پس دیگه صحبت کردن در موردش چه سودی داره؟ یه جمله ی قدیمی هست که میگه حرف ، حرف میاره... زیاد حرف زدن در مورد

زندگیه دیگران و کمی و کاستی هاشون ناخودآگاه و به مرور زمان تبدیل به عادت میشه و اون عادت هم ممکنه در آینده تبدیل به ویژگیهایی از قبیل ( غیبت و حسادت و دروغ و بدگویی و کینه توزی..)و

خیلی موارد زشت و ناپسند دیگه ای بشه...پس چه بهتر که همه ی ما و مخصوصا جوانان ما به خویشتنداری و دقت روی زندگی شخصی خودشون و برطرف کردن کمی ها و کاستی ها باشن.

به شخصه بعد از یک عمر زندگی بدون حرف زدن یا حتی تفکر در مورد عیب و ایرادات دیگران ذره ای به این فکر نمیکنم که کوچکترین چیزی رو از دست داده باشم.بلکه احساس بهتری هم دارم.

چون اعتقاد شخصی بنده و حقیقتی محض هست که تفکر و حرف زدن بیش از حد در مورد معایب و زندگی دیگران و حتی داشته ها و نداشته هاشون انسان رو به مرور زمان پست و حقیر میکنه

البته دوستان و بزرگواران این قضیه رو یوقت بی حرمتی بخودشون برداشت نکنن بلکه فقط پیشنهادی دوستانه بدونن...در پاکی شما عزیزان و همینطور نیّت و تفکرتون کوچکترین شکی نیست.

در اینکه این قبیل معضلات و ظاهردوستی و ظاهرپرستی و فساد و هزاران مشکل دیگه در مملکت و جهان ما بیداد میکنه هم هیچ شکی نیست.اما از حرف زدن بیش از حد من و شما در موردش هیچی

عوض نمیشه.مگر با تفکر صحیح و انتخاب عقیده ی درست و عملی کردنش که اونهم اول از همه با خودسازیه فردی و بعد از درون خانواده شکل میگیره...پس بیایم زیاد غرق در این مطالب نشیم

امیدوارم عزیزان پیام نهایی مطلب رو گرفته باشند...سلامت و سربلند باشید.
    سلام
    خیلی ممنون برای توجهتون
    من اصلا قصد دخالت تو زندگی کسی رو نداشتم مشکلی بود که خود شخص داشت با ما مثلا مطرح میکرد و مشورت میخواست برای همین ذهنم رو درگیر کرد.
    همیشه این ذهنیت هست که فلان کار بده و فاعلش تو ذهنمون بد میشه ولی با این اتفاق با خودم گفتم اصلا چقدر خوب. شاید حکمت خطای اون دختر این بود که همچین بلایی ازش دور شه.
    ولی باز هم مطمئن نیستم برای همین خواستم نظر دوستان رو بدونم.
    ولی دونستن و شناختن اجتماعی که توش زندگی میکنیم خیلی خوبه برای اینکه کمتر تو اون اجتماع اشتباه کنیم.
    در کل با اکثریت حرفاتون موافقم و باز هم ممنون
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

6. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)