صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 75 از 75

موضوع: قرآن برای چه قرنی؟؟؟

8259
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34010
    تشکـر
    16
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : قرآن برای چه قرنی؟؟؟

آقا امیر
    من به موقع اش منطقی هم هستم. ولی در مورد کفار که قصد دارن به جنگ خداوند بیان بایستی طوری برخورد بشه که سزاوار و شایسته اوناست.
    با این حال من برا شما و آقای رونالدو که دیشب سر بحث رو با من باز کرد دعا می کنم ان شا الله هردوتون هدایت بشید.
    من شیعه نیستم ولی اهل سنت هم نیستم و بسیاری از نرمش ها و کوتاه اومدن های بی مورد اهل سنت رو شدیدا مورد انتقاد قرار می دم.
    آرزوی ما برقراری حکومت جهانی اسلامی هست که به یاری خدا به زودی میسر خواهد شد. اون وقت شماها خواهید دید معنی واقعی و اصیل حکومت اسلامی چی هست.
    من ناخوش احوال هستم و چندان توانایی برا ادامه بحث ندارم ضمن اینکه متاسفانه نتیجه و اثری هم نداره.
    ولی به عنوان آخرین کلام ميگم خدا بر احوال ما حاضر و ناظره. چه بخوایم و چه نخوایم نظاره گر ماست و هیچکس هم از فردای خودش خبر نداره. پس بهتره طوری زندگی کنیم که در پیشگاه خداوند روسفید باشیم.
    به قول فرموده نبی مکرم:
    انسان نیک سیرت باید کارهای اهل بهشت را انجام دهد.

2. کاربران زیر از root2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    نمیدانم بانو ایشان گفتند بخوانید:

اگر ایشان سنی باشند (طبق گفته خودشان امام شیعیان را قبول ندارند و صرفا سنت نبوی و قرآن را قبول دارند) پس احتمالا سنی هستند دیگر(البته اگر وهابی نباشند)....
    من هیچ حرفم روی هوا نیست برای همه اش هم سند دارم
    سنی ها. خود امام هارو قبول دارن ولی به عنوان امام قبول ندارن و امام علی رو خلیفه 4میدونن که اعتقادشون و نظرشون خیلی هم محترمه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

واقعا به این همه ممارست برای پیگیری این مبحث آفرین میگم!

ولی به نظرم چنین بحثی در قالب فضای مجازی نمیگنجه٬ صحبت و تبادل نظر در مورد چنین موضوع حساسی گفتگوی رو در رو میطلبه؛

اینجوری حالا حالاها این بحث ادامه داره آخرشم به هیچ نتیجه ای نمیرسه و کسی قانع نمیشه!

6. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    اولا قرآن چه در سنی در شیعه یک کتاب هست هیچ تغییری درش به وجود نیامده است آن مطلبی که قرآن مفصلتر از این بوده که در ویکی پدیا آمده در بعضی روایات آمده که در کنار قرآن تفاسیر و بسط آیات قرآن از زبان پیغمبر بوده که می گویند نسخه دست امام علی(ع) و سپس به ائمه بعدی رسیده و الان هم دست آقا امام زمان (عج) می باشد اطلاع داشتن ناقص و کم بخواهیم چنین نتیجه بگیریم که قرآن تحریف شده است این نتیجه گیری کاملا اشتباه است یک حدیث داریم العلم حجاب الاکبر یعنی علم پرده ای بزرگ بر دیدگان قرار می دهد کسی که ذره ای اطلاعات دارد فکر می کند همه دانشها را می داند ولی واقعا کسی که علمش به حدی از شکوفایی برسد می فهمد که هیچ نمی داند

7. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

درود بانو
    کسی هم نگفت مشکلی در اعراب گذاری است حرف من این بود که به قرآن اضافه شده,در ضمن گیرم پیامبر خدا این پیام را بدرستی رسانده باشد از کجا میشود به دستگاه عثمان و نحوه جمع آوریش اعتماد کرد؟
    آنها که دیگر معصوم نبودند.
    درست است امامان آن را تایید کرده اند اما اهل سنت امامان را قبول ندارند همانطور که در بالا دیدیم جناب root2000 گفت!
    یک اثبات برای این میخواستم ممنون میشوم اگر میشود این را پاسخ دهید
    به قرآن اضافه نشده!!! چطور میگید اضافه شده؟ یعنی قبلا قرآن یه جور دیگه خونده میشده؟؟

نخیر متن قرآن از اول هم همین بوده اما برای اینکه خوندنش برای افراد دیگه هم راحت باشه این اعراب مشخص شده !

کی گفته اهل سنت ائمه رو قبول ندارند؟ اگه منظور شما از اهل سنت وهابی ها هست که هیچ!

اما شما اگر کتب اهل سنت رو خونده باشید اونها امام علی رو خلیفه چهارم میدونن و قبولش هم دارن!

و اینکه دستگاه عثمانی قرآن رو جمع آوری کرده باشه حرف عجیبیه!!

قرآن در زمان پیامبر توسط کاتبان بزرگی مثل حضرت علی نوشته و محفوظ شده بود

و مطمئنا اگر در جمع آوریش مشکلی وجود داشت هیچکدام از ائمه تاییدش نمیکردن

اهل سنت از نظر من دینشون به طور کل اشکال داره چون کسی که ادعای اسلام رو میکنه نباید رو حرف پیغمبر خدا حرفی بزنه ( وقتی امامت رو قبول ندارن یعنی حرف خدا و پیامبر رو نقض کردن و دینشون کامل نیست...طبق آیه ی شریفه انی اکملت لکم دینکم...دین با امامت کامل شد)

پس خیلی مهم نیست که به چی اعتقاد دارن!

8. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

ممنونم بانو
    بابت لینک هم ممنونم (البته باز هم آن لینک اشاره به تحقیق جناب لوگزنبرگ داشت) حالا بگزریم که باز هم تاییدی بر حرف ما زد
    یک سوالی یعنی نمیشود در بخش دینی این سایت پیرامون این مطالب صحبت کرد؟
    فک نمیکنم تاییدی بر حرف شما بوده باشه...چون پرسش انتهاییش خیلی واضح این کتاب رو بی معنی کرد!

من ندیدم کسی اینجا متخصص پاسخگویی به مسائل دینی باشه!

درسته که بخش و انجمنش تو سایت هست ولی متخصصی براش نیست ، یا حداقل تا الان فعالیتی بر این مبنی ندیدم.

شما هم بهتره این بحثا رو با کسی داشته باشید که بدونن چی میگن نه صرف چهارتا کپی پیست کردن از سایتای مختلف...

9. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها

اهل سنت از نظر من دینشون به طور کل اشکال داره چون کسی که ادعای اسلام رو میکنه نباید رو حرف پیغمبر خدا حرفی بزنه ( وقتی امامت رو قبول ندارن یعنی حرف خدا و پیامبر رو نقض کردن و دینشون کامل نیست...طبق آیه ی شریفه انی اکملت لکم دینکم...دین با امامت کامل شد)

پس خیلی مهم نیست که به چی اعتقاد دارن!
    حرف اخرت قبول ندارم چرا میگی دینشون کامل نیست !! اونا هم خلیفه ها رو امام میدونن امام به معنی رهبر هستش کسی یکیو به عنوان امام قبول نمیکنه دلیل نمیشه دینش کامل نباشه ........

مسلمان به کسی میگن که خدا کتاب قران و پیامبر و قبول داشته باشه همین ....

دیگه کامل بودن و نبودنش قضاوتش دست من و تو نیست!!!

همونطور که ما حرف داریم که امامت امام علی ثابت شده هست اونا هم حرف واسه گفتن دارن .....

پس بهتر حداقل راجب شیعه. و سنی نظر ندیم چراکه هیچ کدومشون بهتر و برتر از دیگری نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    حرف اخرت قبول ندارم چرا میگی دینشون کامل نیست !! اونا هم خلیفه ها رو امام میدونن امام به معنی رهبر هستش کسی یکیو به عنوان امام قبول نمیکنه دلیل نمیشه دینش کامل نباشه ........

مسلمان به کسی میگن که خدا کتاب قران و پیامبر و قبول داشته باشه همین ....

دیگه کامل بودن و نبودنش قضاوتش دست من و تو نیست!!!

همونطور که ما حرف داریم که امامت امام علی ثابت شده هست اونا هم حرف واسه گفتن دارن .....

پس بهتر حداقل راجب شیعه. و سنی نظر ندیم چراکه هیچ کدومشون بهتر و برتر از دیگری نیست
    من که آیه اش رو گفتم!

انی اکملت لکم دینکم!

پیامبر این آیه رو در غدیر خم فرمودند...و خداوند به ایشون هم فرمود اگر امامت علی رو عنوان نکنی انگار که دین رو ناقص رها کردی!

پس کسی که امامت رو قبول نداره دینش کامل نیست...

هیچ حرف و سندیتی از اونا پذیرفته نیست مبنی بر عدم امامت امام علی!

منم نگفتم بهتر یا بدتر هستن...گفتم دینشون کامل نیست با توجه به همین آیه ی قرآن که کمال دین و پایان دین رو با امامت قرین کرده!

ولی اینکه در تقوا چه کسی بهتر و اعلی تر هست دیگه با خداست...

همونطور که حدیث داریم کافر خوش اخلاق بهتر از مومن بداخلاق هست..من اصلا صحبتی در مورد بدتر یا بهتری نکردم!

ما اگر حرفی داریم در مورد امامت امام علی حرف قرآن و پیغمبر هست حرف خودمون که نیست...

ولی حرف اونا از روی چه سندی هست که بخواد معتبر باشه؟؟!!؟؟!؟؟ با تفکر خودشون؟!؟!

این بحثی نیست که بخوایم بگیم اگه ما حرف داریم اونا هم حرف دارن!!! تعجب میکنم ازت که اینو میگی!

اینجا بحث امامت هس و حرفش رو فقط خداوند میزنه و تمام! دیگه هیچ حرفی در این مورد قابل قبول نیست! و هرچی هست در تضاد با سخن خداست.

13. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من که آیه اش رو گفتم!

انی اکملت لکم دینکم!

پیامبر این آیه رو در غدیر خم فرمودند...و خداوند به ایشون هم فرمود اگر امامت علی رو عنوان نکنی انگار که دین رو ناقص رها کردی!

منم نگفتم بهتر یا بدتر هستن...گفتم دینشون کامل نیست با توجه به همین آیه ی قرآن که کمال دین و پایان دین رو با امامت قرین کرده!

همونطور که حدیث داریم کافر خوش اخلاق بهتر از مومن بداخلاق هست..من اصلا صحبتی در مورد بدتر یا بهتری نکردم!

ما اگر حرفی داریم در مورد امامت امام علی حرف قرآن و پیغمبر هست حرف خودمون که نیست...

این بحثی نیست که بخوایم بگیم اگه ما حرف داریم اونا هم حرف دارن!!! تعجب میکنم ازت که اینو میگی!

اینجا بحث امامت هس و حرفش رو فقط خداوند میزنه و تمام! دیگه هیچ حرفی در این مورد قابل قبول نیست! و هرچی هست در تضاد با سخن خداست.
    ما در حدی نیستیم که بخوایم نظر بدیم راجب شیعه و سنی هیییچ فرقی هم ندارن

حالا ما امام هارو قبول داریم صدتا تا یکی کارای که گفتن و انجام میدیم ؟؟؟؟!!!! ما کاملیم ؟؟!!!!!!

دوست ندارم در این مورد بحث کنم که کی دینش کامل تره کی نیست !!!!!!!

شب خوش عزیزم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    10

من که آیه اش رو گفتم!

انی اکملت لکم دینکم!

هر دین یا یا مذهب یا فرقه ای برای خودش کتاب و ادله ای برای اثبات دینش داره
    اگر من و شما خدا و پیغمبر و کتاب داریم ، اونا هم برای خودشون دارن
    اگر من و شما 1000 تا دلیل برای اثبات حرفمون داریم ، اونا 1001 دلیل برای اثبات حرفشون دارند !
    مشکل اکثر افراد دنیا اینه که دین رو به ارث میبرن و از چیزی هم که اطلاعی ندارن با چشم بسته دفاع میکنند
    در صورتی که اصلا نمیدونن معنی و مفهوم دین چیه و خودشون تحقیق نکردن
    منبع تحقیق هم کلی جای بحث داره که چه منبع موثق هست ، نه منبعی که بخواد به افکار ما سمت و سو بده
    به هر حال ، دین اسلام میگه هرکس که پیرو یکی از ادیان الهی هست و هنوز مسلمان نشده ، ایمانش کامل نشده
    حالا من فردا بیام برم به رهبر کاتولیک های جهان بگم : حاجی شما ایمانت ناقصه و تا مسلمون نشی ایمانت کامل نمیشه !
    این حرف طبق دین منه و منم طبق آزادی بیان میتونم برم نظرم رو بهش بگم . ولی گفتار کلام یک مسئله خیلی خیلی مهم تری هست
    تمام نظر علما اینه که نباید در مجلسی بر عمر لعن فرستاده بشه ، ولی ما تو محرم تو خیابونا چی میگیم ؟!
    وقتی منه شیعه بیام حرفی رو بزنم که به 1 میلیارد جماعت سنی بربخوره ، عقلم این رو میگه که بهتره چنین حرفی رو نزنم !
    چون 1400 ساله همین بوده و هست و قرار هم نیست چیزی تغییر کنه
    خدامون یکیه ، کتابمون یکیه ، پیامبرمون هم یکیه ... پس بهتره به جای اینکه تو سر و کله هم بزنیم ، دست به دست هم بدیم
    این که میگید حرفشون بی سند و اعتباره و از روی تفکرشون هست :
    اگر بخواید همین الان ده تا دلیل براتون میارم که دین اسلامی که شما پذیرفتید هم از روی تفکرتون هست !
    کسی که بهایی یا مسیحی هم هست کتاب و پیامبر و خدای خودشو داره و هزاران عدله و دلیل ازش دفاع میکنه و اسلام رو نتیجه یک تفکر میدونه !
    بحث در مورد 2 چیز نتیجه ای نداره : دین و سیاست
    بیایم عقاید خودمون رو صرفا برای خودمون نگه داریم و کوچکترین حرفی رو نزنیم که خدای نکرده کسی دلخور بشه . حتی اگر اون کلام قرآن یا حدیث باشه !

16. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    اگر من و شما 1000 تا دلیل برای اثبات حرفمون داریم ، اونا 1001 دلیل برای اثبات حرفشون دارند !
    مشکل اکثر افراد دنیا اینه که دین رو به ارث میبرن و از چیزی هم که اطلاعی ندارن با چشم بسته دفاع میکنند
    منبع تحقیق هم کلی جای بحث داره که چه منبع موثق هست ، نه منبعی که بخواد به افکار ما سمت و سو بده
    به هر حال ، دین اسلام میگه هرکس که پیرو یکی از ادیان الهی هست و هنوز مسلمان نشده ، ایمانش کامل نشده
    حالا من فردا بیام برم به رهبر کاتولیک های جهان بگم : حاجی شما ایمانت ناقصه و تا مسلمون نشی ایمانت کامل نمیشه !
    این حرف طبق دین منه و منم طبق آزادی بیان میتونم برم نظرم رو بهش بگم . ولی گفتار کلام یک مسئله خیلی خیلی مهم تری هست
    تمام نظر علما اینه که نباید در مجلسی بر عمر لعن فرستاده بشه ، ولی ما تو محرم تو خیابونا چی میگیم ؟!
    وقتی منه شیعه بیام حرفی رو بزنم که به 1 میلیارد جماعت سنی بربخوره ، عقلم این رو میگه که بهتره چنین حرفی رو نزنم !
    خدامون یکیه ، کتابمون یکیه ، پیامبرمون هم یکیه ... پس بهتره به جای اینکه تو سر و کله هم بزنیم ، دست به دست هم بدیم
    اگر بخواید همین الان ده تا دلیل براتون میارم که دین اسلامی که شما پذیرفتید هم از روی تفکرتون هست !
    کسی که بهایی یا مسیحی هم هست کتاب و پیامبر و خدای خودشو داره و هزاران عدله و دلیل ازش دفاع میکنه و اسلام رو نتیجه یک تفکر میدونه !
    بیایم عقاید خودمون رو صرفا برای خودمون نگه داریم و کوچکترین حرفی رو نزنیم که خدای نکرده کسی دلخور بشه . حتی اگر اون کلام قرآن یا حدیث باشه !
    سلام
    مسلما حقیقت یک چیز واحد است جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذز بنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند اینجور مباحث طولانی هست این را قبول دارم ولی این به معنی این نیست که کسی می گوید الان روز است یکی دیگر می گوید شب است پس هر دو درست می گویند در بحث از انگ زدن پرهیز کنید ضمنا نمی شود همه مطالب را در یک کامنت گفت برای همین با این نظر شما که بحث عقیدتی در وقت و ظرفیت این سایت نمی گنجد موافقم متاسفم با حرفهام وقت شما را گرفتم

18. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

بحث شیعه و سنی نکنید به هیچ وجه، چون باعث اختلاف بین مسلمانها میشه

19. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

تاحالا فکر کردید معنی دین چیه؟؟؟؟؟

من یه چیزی اعتقادمه بین من مثلا شیعه و اون فرد سنی و اون فرد مسیحی و اون فرد یهودی و اون فرد ارمنی هیچ فرقی نیست چون هممون یه واحد داریم که اسمش خدا هستش

باقیش شرایط ویژه ادیان هستش مثلا اهل بیت ما.مثل حواریون مسیحی ها.

21. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بله بانو فرق است بین خلیفه و امام...تفاوتش هم زمین تا آسمان است
    در ضمن مابقی امامان را که قبول ندارند دارند(؟)
    مثلا امام حسین(ع) یا امام دوازدهم یا بقیه...
    تفاوتش زمین تا اسمون نیست امام یعنی رهبر خب اونا عثمان و ابوبکر و عمر امام میگن ماهم علی حسین حسن و... امام قبول داریم

اره سنی بقیه امام هارو هم قبول دارن که از خاندان پیامبر هستند ولی فقط و فقط به عنوان رهبر قبول ندارن. نه اینکه شخص امام هارو قبول نداشته باشن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

23. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

چرا دیگر مشکل این است که فرق است. این فرق هم خیلی اساسیت مثلا مسیحی ها (بعضی هاشان دقیق نمیدانم) حضرت عیسی را پسر خدا میدانند!
    یا بعضی هاشان معتقدند حضرت عیسی به صلیب کشیده شد (که در تناقض با سخنان اسلام است)
    چرا تلاش دارید اختلافات را بپوشانید؟ خوب بگزارید حقیقت روشن شود بدانیم حق با کیست!
    اصلا مگر همه ادیان عبادت یک خدا نمیکنند پس چرا متحد نیستند؟! چرا انقدر زاویه دارند؟! چرا در یک دین حتی فرقه های مختلفش با هم دعوا دارند...
    چرا اصلا دین طوریست که انقدر گنگ است که هر فرقه تعریف خود از آن را میکند؟! چرا آنقدر واضح نیامده تا همه هدایت شوند؟
    آیا خدا مگر خالق بشر نبوده پس چرا اینطوری کرده چرا حکمی ثابت نداده تا خیال همه راحت شود؟!
    پس باید حق داد به همه که بتوانند اظهار نظر کنند چون اگر حق با دین داران بود و واقعا خدایی بود اختلاف تا به این حد نداشتند...
    نمیدونم چرا اشتباهات مردم میندازید گردن خدا من به شخصه دوست سنی دارم شیعه دارم مسیحی هم دارم و باهمشونم صمیمیم اختلافیم نداریم اگر صدتا نفر مثل ما بودن و تعصب الکی نداشتن هیچ وقت بشر اینجور نمیشد البته به این موضوع هم میرسند روزی ولی چند قرن دیگه .. بشر روز به روز درحال پیشرفت شما نگران نباشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

24. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

درود این سخنتان خوب بود
    خدا مگر طبق اعتقاد شما خالق بشر نبوده؟ پس میدانسته چه جانوری است
    پس چرا دین را طوری فرستاده که بشود درش این همه اختلاف داشت؟
    دقیقا مقصر خدا بوده و نه انسان. مثالی میزنم:
    برای نمونه 1+1 در همه جهان میشود 2 خوب یعنی خدا نمیتوانسته دین را طوری ارایه دهد که انقدر اختلاف درش نباشد؟
    میتوانسته نکرده؟ (خوب چرا به چه علت؟ ما کاری نداریم به غیر دین دارها بحث این است که چرا در خود دین دارها انقدر زاویه هست)
    نمیتوانسته نکرده؟(که خوب بعید است نمیتوانسته باشد)
    دیدید؟
    شما از علم غریب هم چیزی میدونی ؟؟؟ : )

انسان فقط از صدرصد مغزش 10 درصد داره استفاده کنه طی این همه سال که از اوایل خلقت ادم و حوا گذشته فکرش کن اگر 100درصد مغزش بعد ها استفاده بشه حتما به این سوال هایی که شما در سر داری میرسن. ..

انسان های اولیه همون روز این همه پیشرفت فکری نکرده بودن هرچیزی به مرور زمان ثابت شده و شناخته شد و کشف شد ...
    شما یه روز به جواب سوالت میرسی ولی ممکن اون روز وقتی مُردی.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شما از علم غریب هم چیزی میدونی ؟؟؟ : )

انسان فقط از صدرصد مغزش 10 درصد داره استفاده کنه طی این همه سال که از اوایل خلقت ادم و حوا گذشته فکرش کن اگر 100درصد مغزش بعد ها استفاده بشه حتما به این سوال هایی که شما در سر داری میرسن. ..

انسان های اولیه همون روز این همه پیشرفت فکری نکرده بودن هرچیزی به مرور زمان ثابت شده و شناخته شد و کشف شد ...
    شما یه روز به جواب سوالت میرسی ولی ممکن اون روز وقتی مُردی.
    پری از باشگاه اومدی عرق کردی برو دوش بگیر اول بعد بیا

27. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

درود بانو
    امیدوارم پاسخش پیدا شود .
    پس با این حساب اگر قرار است کشف بشود پس دینی (deinبخوانید)بر ما نیست دیگر
    خیر درباره علم غریب چیزی نمیدانم , داستان آدم و حوا هم قبول ندارم
    انشالله وقتی مردی خیلی چیزا بهت ثابت میشه نه تنها این
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

28. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33989
    تشکـر
    10
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

انشالله وقتی مردی خیلی چیزا بهت ثابت میشه نه تنها این
    از نظر ما پوچگراها بعد مرگ هیچی نیست :-)

29. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

ما در حدی نیستیم که بخوایم نظر بدیم راجب شیعه و سنی هیییچ فرقی هم ندارن

حالا ما امام هارو قبول داریم صدتا تا یکی کارای که گفتن و انجام میدیم ؟؟؟؟!!!! ما کاملیم ؟؟!!!!!!

دوست ندارم در این مورد بحث کنم که کی دینش کامل تره کی نیست !!!!!!!

شب خوش عزیزم
    نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    ممنون از نظراتتون دوستان

ولی من از خودم حرف نمیزنم

بلکه صرفا آیات قرآن رو مدنظر دارم

و نمیتونمم به هیچ دلیل دیگه ای بپذیرم که حرفی برخلاف قرآن قابل پذیرش باشه!!!!

بازم مرسی از حضورتون.

30. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط k1ronaldo نمایش پست ها
    از نظر ما پوچگراها بعد مرگ هیچی نیست :-)

ترجیح میدهم طوری زندگی کنم که گویی خدا هست و وقتی مُردم بفهمم نیست، تا اینکه طوری زندگی کنم که انگار خدا نیست و وقتی مُردم بفهمم که هست." آلبر کامو"

31. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

چرا دیگر مشکل این است که فرق است. این فرق هم خیلی اساسیت مثلا مسیحی ها (بعضی هاشان دقیق نمیدانم) حضرت عیسی را پسر خدا میدانند!
    یا بعضی هاشان معتقدند حضرت عیسی به صلیب کشیده شد (که در تناقض با سخنان اسلام است)
    چرا تلاش دارید اختلافات را بپوشانید؟ خوب بگزارید حقیقت روشن شود بدانیم حق با کیست!
    اصلا مگر همه ادیان عبادت یک خدا نمیکنند پس چرا متحد نیستند؟! چرا انقدر زاویه دارند؟! چرا در یک دین حتی فرقه های مختلفش با هم دعوا دارند...
    چرا اصلا دین طوریست که انقدر گنگ است که هر فرقه تعریف خود از آن را میکند؟! چرا آنقدر واضح نیامده تا همه هدایت شوند؟
    آیا خدا مگر خالق بشر نبوده پس چرا اینطوری کرده چرا حکمی ثابت نداده تا خیال همه راحت شود؟!
    پس باید حق داد به همه که بتوانند اظهار نظر کنند چون اگر حق با دین داران بود و واقعا خدایی بود اختلاف تا به این حد نداشتند...

فک
    کردی با کل کل تو یه انجمن که هممون آدمای عام هستیم حقیقتی روشن میشه؟

دلیل دعواشون همون شرایط ویژه هر فرقه و هر دین هستش چون هرکدوم میخان بگن ما درست تر میگیم .

خدا گفته کی شر میگه کی خیر میگه کدوم گروه درست میگه کدوم گروه غلط .فقط باید تحقیق کنیم تو قرآن و آیات .اصلا خود تو چند تاحالا قرآن را به فارسی خوندی؟؟؟؟

33. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

یه چیزی که نمیتونیم ازش فرار کنیم ما ایرانیا اینه :

مصری ها قرآنو خوب میخونن با صوت زیبا میخونن

اروپایی ها خوب به قرآن عمل میکنند

و ایرانیا خوب باش استخاره میگیرن قرآن در نظر یه عده فقط کاربردش خوب است بد است شده

34. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

مخالفم اگر قرار بود اروپایی ها به قرآن عمل کنند اوضاعی بسان کشورهای خاورمیانه داشتند.
    مثالی میزنم مثلا حقوق بشر در اروپا که کاملا با دستورات قرآن در تناقض است
    اتفاقا اروپایی ها بیشتر از ماها به دستوراتی که قران داده عمل میکنن حتی اگر مسلمونی هم نباشن

اسلام سخت نیست خیلیم خوب و راحت و کامل متاسفانه به بدترین نحو ممکن تو مملکت ما اجرا میشه و برداشت میشه ...
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    تشکر شده 50 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

با سلام،
    این نوشته از یک موضوع دیگر به اینجا که مرتبط تر است منتقل شد:
    QUOTE=Aamir2020;232041]درود بزرگوار
    ای بابا شما حتی آیات قرآن را هم تحریف میکنیدا!
    مگر در سوره نحل آیه 97 به صراحت بیان نشده : "وَ مَنْ عَمِلَ صالحاً مِنْ ذَكَرٍ اَوْ اُنْثى وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَياةً طَيِّبَةً. "
    اینجا بحث این است پس دوجنسی ها چه شدند؟
    خدا نمیدانسته وجود دارند؟
    درباره آن ادعا الکترون پروتون و بار منفی مثبت تابحال حدیثی ندیدم(همچنان حدیثی پیرامون ماده و پاد ماده دیده نشده!!) اگر لطف کنید لینک بدهید بخوانم ....و یک چیز دیگر مسلمانان عجالتا لطف کنند "آنها که ظاهرا همه چیز را میدانند" خودشان زودتر کشف کنند نایستند دانشمندان یک چیز را کشف کنند اینها هم بزور یک آیه بهش نسبت دهند!!
    تازه اگر منظورش آن هم بوده ظاهرا حواسش به نوترون نبوده!
    بگزریم؟
    در علوم (اکثر علوم) کاملا بر ضد دین هستند (یا لااقل نظراتشان با دین مخالف است, کاری به درستی یا غلطی این مغوله ندارم چون نه مرجع تقلیدم نه دانشمند)
    برای مثال :
    علم احنمالات(هر چیزی ممکن است نباشد)
    علم زیست شناسی(نظریه فرگشت)
    علم ستاره شناسی(گرد بودن زمین)
    علم پزشکی(مثلا در قرآن کریم به صراحت گفته انسان از آب و گل خلق شده(!) در حالی که از اسپرم تخمک بوده)
    علم...
    میبینید؟
    گاهی بعضی حرفهای ادیان انقدر غیرمنطقیست آدم باید کور باشد نفهمد غلط است...
    پیرامون اینکه ما چرا دانشمند مسلمان داریم نمیشود گفت پس علم زاویه ندارد مثالی میزنم شما از یک پزشک بپرسید انسان از چی به وجود می آید خواهد گفت حاصل لقاح است بعد بگویید در قرآن گفته از گل آب است پاسخ میدهد بله هست! چرا؟ چون میترسد کشته شود! هم این را میپذیرد هم آنرا چون جانش در خطر است
    آنها هم همینند شما قدری به عقاید مخالف اجازه ابراز بدهید خواهید دیدمنظورم چیست...[/QUOTE]

با سلام،
    شما گفتيد "نروماده بودن مخلوقاات در اسلام"، آیه فوق کجا به مخلوقات اشاره دارد؟ بعلاوه، آیه کجا اشاره دارد که کسی دوجنسیتی نیست. در ضمن شما حافظ قرآن هستید، معنی "او" را می‌دانید. مثلا اگر بگوییم "کسی که برنده شود از سفید یا سیاه یک ماشین جایزه می‌گیرد"، معنی جمله مشخص است، یعنی همه. که شامل زردپوست‌ها و نیز کسانی که دو رگه هستند هم می‌شود. ببینید شما فقط سوال مطرح می‌کنید، در حالی که بسیاری از شبهات را خودتان می‌توانید پاسخش را بیابید. شما می‌دانيد منظور از خلقت از آب و گل، خلقت اوليه (آدم و حوا) است، آنها كه پدر و مادر نداشتند. پس اينجا هم تناقضي نيست. این هنر نیست که فقط شبهه حفظ کنیم و روز به روز بر گره‌هاي ذهني خودمان و ديگران بيفزاييم. به دنبال پاسخ شبهات هم باشیم وگرنه تا عمر داریم شبهه هم وجود دارد. خاصیت شبهه‌ای که دنبال پاسخ آن نباشیم، از دست دادن ایمان و اعتقاد است. مهمتر اینکه اگر به شاخک شک کردیم، درخت و ریشه را زیر سوال نبریم.
    بعد شما فقط سوال مي‌كنيد و از زير سوال‌هاي بنده فرار مي‌كنيد. شما پاسخ نداديد كه چگونه "همه چيز نسبي است" و "هيچ چيز مطلق صحيح نيست". اين جملات به اذعان خودتان اساس تفكر شما است. در صورتی که این جملات همان گونه که قبلا نوشته بودم، کاملا غلط است.
    شما حافظ قرآن هستید، قطعا آیه‌های زیر را می‌دانید:
    هُوَ الَّذی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آیاتٌ مُحْکَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْویلِهِ وَ ما یَعْلَمُ تَأْویلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَ الرّاسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ آمَنّا بِهِ کُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما یَذَّکَّرُ إِلاّ أُولُوا اْلأَلْبابِ
    این آیه دو نکته دارد، آیات قران محکم و متشابه هستند و آیات متشابه نیاز به تاویل دارند. تاویل آنها نزد خدا و راسخون در علم است. نکته دوم افراد منحرف به دنبال آیات متشابه هستند تا فتنه درست کنند.
    یعنی اگر در تاویل آیه‌ای دچار نتاقض شدیم، بگردیم دنبال تاویل درست وگرنه افراد منحرف با تاویل نادرست دین و ایمان ما را از بین خواهند برد.

38. کاربران زیر از hamdask بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)