مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 100

موضوع: قرآن برای چه قرنی؟؟؟

1. Top | #31

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.85
    تشکـر
    9
    تشکر شده 170 بار در 137 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : قرآن برای چه قرنی؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید میتونم بپرسم بر اساس چه منبع و شواهدی فرمودید که قرآن اولین بار به زبان ثریانی بر پیامبر نازل شده؟
    البته که سندی هست ببینید قبل از آمدن اسلام زبان قالب مردم خاورمیانه سوری-آرامی بوده
    سند:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Syriac
    البته واژه درست ثریانی ,سریانی است در بعضی کتاب ها نوشتند ثریانی -(سوری آرامی)
    1-در تاریخ طبری این چنین ذکر شده
    2-دانشمند بزرگ لوکزنبرگ در کتاب((قرائت سوری آرامی)) خویش این را به درستی روشن کرده
    3-طبق تاریخ خود اسلام از زمان امامان قرآن فتحه کسره ضمه گذاری شده(یعنی بعد از پیامبر)!
    4-داستان قرآن صنعا(به خوبی موید آن است که قرآن اصلی فاقد قتحه کسره بوده و حتی چندیدن بار هم تجدید نوشته شده, یعنی به قول سایتهای اسلامی آمده اند چندبار قرآن را روی پوستین نوشتند تا پاک نشود)
    این یعنی اینها را نداشته دیگر!!!!
    برای زبان عربی بودن باید قواعیدش اجرا شود مثلا نمیشود نوشته ایی باشد فاقد فتحه کسره و ضمه !
    -میدانیم در زبان عرب تغییر یک فتحه کسره معنی را به کلی دگرگون میکند پس نگویید این خطایی جزیی بوده....
    قرآن این چنین بوده(بر طبق اسناد تاریخ اسلام و نه دیگر کسان لطف کنید بخوانید دیگر!)
    با ریشه یابی کلمات توسط لوکزنبرگ معلوم شده اکثر کلمات ریشه آرامی دارند ...
    حالا به زبان خودتان قرآن اول فتحه کسره نداشته بعد برای اتحاد بین قرایتش آمدند نظم دادند!
    بعد به همت امامان فتحه کسره ضمه گذاشته شد و شد زبان عربی فعلی !(دیگر این را که در کتب معارف اسلامی هم نوشته! نمیتوانید منکر شوید!!)
    یعنی زمانی که قرآن کریم نازل شد عربی وجود نداشته (!) بعد چطور است که به عربیست بعد تازه درش هم ذکر شده این کتاب به عربیست!!!!!!
    ده ها سال پس از اعجاز قرآن تازه زبان عربی آمد دیگر
    مثال میزنم من کتابی به زبان فارسی مینویسم بعد درش مدعی میشوم این کتاب به زبان فنگیلیش است! بعد ده سال بعد زبان فینگلیش می آید همه کف و سوت میزنند که این کتاب فینگیلش است!
    خوب حروف فینگلیش هم فارسیست دیگر اما فارسی نیست بلکه قواعد دیگری برش حاکم است...
    حالا اینجا دو شبه مطرح میشود
    1-اگر قرآن بر طبق نظر خودش به عربی نازل شده این همه فتحه کسره گذاری ها و قرآن سوزانی در زمان عثمانی ها چه بوده(؟!)
    2-در قران تحریف صورت گرفته و این آیه درش چپانده شده که به عربیست!
    که بنده بعید میندانم پیامبر خدا نمیدانسته این کتاب به زبان آرامیست و این آیه بعدها به قرآن وارد شده...
    تناقض زشتیست ....
    لپ کلام این است : قرآنی که بوسیله رسول خدا نوشته شده این قرآن فعلی نیست بلکه کم کم تغیراتی درش داده شده (حالا کاری نداریم تغییرات جزیی بوده کلی بوده...)اما آنچه واضح است این است که این کتاب (بر طبق تاریخ خود اسلام) چندبار دست خوش تغییر شده و از آنجا که خطای بشری زیاد است بنده میگویم شاید تغییراتی درش شده باشد.
    نمونه بارزش هم همین است : مثلا بردن قرآن از ایران به عربستان ممنوع است(!) میدانستید؟
    جالب است نه ؟
    ویرایش توسط Aamir2020 : 02-21-2017 در ساعت 11:05 AM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

2. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #32

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26659
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.95
    تشکـر
    865
    تشکر شده 563 بار در 382 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    البته که سندی هست ببینید قبل از آمدن اسلام زبان قالب مردم خاورمیانه سوری-آرامی بوده
    سند:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Syriac
    البته واژه درست ثریانی ,سریانی است در بعضی کتاب ها نوشتند ثریانی -(سوری آرامی)
    1-در تاریخ طبری این چنین ذکر شده
    2-دانشمند بزرگ لوکزنبرگ در کتاب((قرائت سوری آرامی)) خویش این را به درستی روشن کرده
    3-طبق تاریخ خود اسلام از زمان علی (ع) قرآن فتحه کسره ضمه گذاری شده!
    4-داستان قرآن صنعا(به خوبی موید آن است که قرآن اصلی فاقد قتحه کسره بوده و حتی چندیدن بار هم تجدید نوشته شده, یعنی به قول سایتهای اسلامی آمده اند چندبار قرآن را روی پوستین نوشتند تا پاک نشود)
    این یعنی اینها را نداشته دیگر!!!!
    برای زبان عربی بودن باید قواعیدش اجرا شود مثلا نمیشود نوشته ایی باشد فاقد فتحه کسره و ضمه !
    -میدانیم در زبان عرب تغییر یک فتحه کسره معنی را به کلی دگرگون میکند پس نگویید این خطایی جزیی بوده....
    قرآن این چنین بوده(بر طبق اسناد تاریخ اسلام و نه دیگر کسان لطف کنید بخوانید دیگر!)
    با ریشه یابی کلمات توسط لوکزنبرگ معلوم شده اکثر کلمات ریشه آرامی دارند ...
    حالا به زبان خودتان قرآن اول فتحه کسره نداشته بعد برای اتحاد بین قرایتش آمدند نظم دادند!
    بعد به همت امامان فتحه کسره ضمه گذاشته شد و شد زبان عربی فعلی !(دیگر این را که در کتب معارف اسلامی هم نوشته! نمیتوانید منکر شوید!!)
    یعنی زمانی که قرآن کریم نازل شد عربی وجود نداشته (!) بعد چطور است که به عربیست بعد تازه درش هم ذکر شده این کتاب به عربیست!!!!!!
    ده ها سال پس از اعجاز قرآن تازه زبان عربی آمد دیگر
    مثال میزنم من کتابی به زبان فارسی مینویسم بعد درش مدعی میشوم این کتاب به زبان فنگیلیش است! بعد ده سال بعد زبان فینگلیش می آید همه کف و سوت میزنند که این کتاب فینگیلش است!
    خوب حروف فینگلیش هم فارسیست دیگر اما فارسی نیست بلکه قواعد دیگری برش حاکم است...
    حالا اینجا دو شبه مطرح میشود
    1-اگر قرآن بر طبق نظر خودش به عربی نازل شده این همه فتحه کسره گذاری ها و قرآن سوزانی در زمان عثمانی ها چه بوده(؟!)
    2-در قران تحریف صورت گرفته و این آیه درش چپانده شده که به عربیست!
    که بنده بعید میندانم پیامبر خدا نمیدانسته این کتاب به زبان آرامیست و این آیه بعدها به قرآن وارد شده...
    تناقض زشتیست ....
    لپ کلام این است : قرآنی که بوسیله رسول خدا نوشته شده این قرآن فعلی نیست بلکه کم کم تغیراتی درش داده شده (حالا کاری نداریم تغییرات جزیی بوده کلی بوده...)اما آنچه واضح است این است که این کتاب (بر طبق تاریخ خود اسلام) چندبار دست خوش تغییر شده و از آنجا که خطای بشری زیاد است بنده میگویم شاید تغییراتی درش شده باشد.
    نمونه بارزش هم همین است : مثلا بردن قرآن از ایران به عربستان ممنوع است(!) میدانستید؟
    جالب است نه ؟

متشکرم از پاسختون
    من دقیقا نمیدونم ترتیب موجودیت و تاریخچه ی زبان های عربی و ثریانی( سریانی) به چه شکل هست
    ولی خیلی برام چالش برانگیز شد به این خاطر ازتون سوال کردم
    یعنی عربی قدمتش از زبان ثریانی بیشتر نیست؟؟؟
    میشه بپرسم این تاریخی که این مطالب رو بیان کرده از چه نویسنده ای هست؟ و میشه تو اینترنت بهشون دسترسی داشت؟
    این رو متوجه نشدم دقیقا چرا بردن قرآن از ایران به عربستان ممنوعه؟ من نمیدونستم.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 02-21-2017 در ساعت 11:15 AM

4. Top | #33

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34010
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.66
    تشکـر
    14
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

دوست بزرگوار
    ممنون که نسبت به مقوله دین غیرت دارید ولی جهت اطلاع شما جهاد همیشه هم تدافعی نیست یه مواقعی تدافعی هست و یک مواقعی هم اقدام اولیه از جانب مسلمین است که شروط خودشو داره.
    اسمش هم تجاوز نیست اصولا جهان متعلق به مسلمین حقیقی هست و اگرم تجاوزی باشه از جانب کفار هست.
    موید باشید.

5. Top | #34

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.85
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

متشکرم از پاسختون
    من دقیقا نمیدونم ترتیب موجودیت و تاریخچه ی زبان های عربی و ثریانی( سریانی) به چه شکل هست
    ولی خیلی برام چالش برانگیز شد به این خاطر ازتون سوال کردم
    یعنی عربی قدمتش از زبان ثریانی بیشتر نیست؟؟؟
    میشه بپرسم این تاریخی که این مطالب رو بیان کرده از چه نویسنده ای هست؟ و میشه تو اینترنت بهشون دسترسی داشت؟
    این رو متوجه نشدم دقیقا چرا باید بردن قرآن از ایران به عربستان ممنوعه؟ من نمیدونستم.
    یک چند نکته بگزارید پیرامون قرآن صنعا بگویم
    طبق نظر متخصصین این قرآن چندبرابر قرآن فعلی بوده یعنی در قیاس این قرآن با قرآن کریم فعلی قرآن کریم فعلی تنها 25% قرآن صنعا بوده(!)
    یعنی 75% مهملات بوده (به قول متخصصین نه بنده) که یا خواندنش غیرممکن بوده یا بی معنی بوده ترتیب سوره ها هم چنین نبوده بعدا دستور آمده از بزرگ به کوچک نوشته شود(!)
    سوره حمد هم شباهت زیادی با سوره (خوش آواگان) مانوی دارد. حتی گاهی دستورات این دو دین شبیه هم است (یعنی مثلا نمازهای پنچ گانه)
    نگاه کنید شباهت سوره حمد و خوش آواگان:
    (( سوره حمد )) به نام خداوند بخشنده مهربان . ستایش خدایی را که پروردگار جهانیان است . رحمتگر مهربان. و سرور و صاحب روز جزاست . خدایا تنها تو را میپرستم و تنها از تو یاری میجویم. ما را به راه راست هدایت کن . راه آنان که گرامی اشان داشته ای نه راه مغضوبان و گمراهان .
    (( خوش آواگان )) ای خداوند بخشنده و آمرزنده تو را ستایش میکنم ای خداوند ای سرور به تو توسل میجویم ای رحیم به تو توسل میجویم ای روشنی به تو توسل میجویم ای خداوند که رستگار شوم و تنها تو را صدا میزنم به من بنما راه پیشوا را چشم انتظار توام ای خداوند نیکوکار مرا امید ده بیامرز مرا ای روشنی ای آمرزنده و بخشنده.
    1-ببینید بر همه کس واضح است که قدمت زبان آرامی بسیار بیشتر از عربیست یعنی تاریخ این زمان برمیگردد به زمان بابلی ها (دیدید بعضی ها میگویند تاریخ 2500 ساله؟ ) اینطور که به نظر میرسد این زبان قدمتش خیلی بیشتر از عربیست پس قبل عربی بوده.
    همچنین ـآیین مانوی قبل از اسلام بوده پس نمیتوانسته از اسلام تاثیر پذیرفته باشد.(پس احتمالا اسلام از آن تاثیر گرفته)
    بخشی از عقاید مانوی چنین بوده:
    - مانی خود را آخرین پیامبر میدانست .
    2- مانی دین خود را کامل ترین دین که در برگیرنده سایر ادیان الهی است میدانست .
    3- مانی ادعا میکرد که فرشته ای به نام توم این نوشته ها را بر او وحی میکند .
    4- مانی به اسمان ها نزد خدا سفر کرده و معراج هم داشته .
    5- مانی کتاب ارژنگ خود را بعد از یک سال تنهایی در غاری ، بر مردم ابلاغ کرد .
    6- مانی به عذاب و پاداش اخروی هم معتقد بود ولی نه از نوع حور و عسل اسلامی .
    7- وی به منجی و روز واپسین هم اعتقاد داشت .
    8- مانی پس از این که آیین جدیدش مورد قبول مردم منطقه واقع شد نامه های بسیاری را به سران کشورها و حکومت های همجوار فرستاد چیزی در حدود 77 نامه .
    9- مانی در میان گروه تعمیدی مندایی ها بزرگ شد ( همانطور که پیامبر در میان گروه ای بادیه نشین و توسط دایه بزرگ شد )
    10- مانی مدعی بود که کتب ادیان پیشین تحریف شده است ( همان چیزی که پیامبر در قرآن میگوید )
    خیلی شبیه اسلام است نه؟
    بله میشود در اینترنت پیدا کرد بنویسید قرایت قرآن به زبان سوری آرامی , کتاب تاریخ طبری هم موجود است, بله میشود دست داشت .
    درباره این ممنوعیت راستش بنده هم مطلع نبودم اما یکی از بچه های دانشگاه با خود قرآن برده بود در عربستان او را گرفته بودند و قرآنش را ضبط کرده بودند....
    بله دیگر این ها را نمیگویند دوست دارند مردم بی اطلاع و مرتجع بمانند, اگر بدانند خطرناک است
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

6. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #35

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.85
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط root2000 نمایش پست ها
    دوست بزرگوار
    ممنون که نسبت به مقوله دین غیرت دارید ولی جهت اطلاع شما جهاد همیشه هم تدافعی نیست یه مواقعی تدافعی هست و یک مواقعی هم اقدام اولیه از جانب مسلمین است که شروط خودشو داره.
    اسمش هم تجاوز نیست اصولا جهان متعلق به مسلمین حقیقی هست و اگرم تجاوزی باشه از جانب کفار هست.
    موید باشید.
    درود بنده باور دارم چه حق با دین باشد چه نباشد باید به درستی سخن گفت تازه شما که دین دار هستید باید بیشتر سعه صدر داشته باشید.
    فرضا من می آیم به خدا و رسولش توهین میکنم(گفتیم فرضا باز رگ داعشیتان بالا نزند) شما برایمان حکم تکه پاره شدن میدهی!!
    ببینید اگر چیزی آنقدر بزرگ است پس اگر کسی هم توهینی بکند به بزرگی آن چیز که خللی وارد نمیشود, میشود؟
    مثلا من بگویم لعنت به پیامبر خدا (ایشان لعنت میشود یا مثلا از بزرگیش چیزی کم میشود؟!)
    دقیقا به همین دلیل است میگویم 99% مذهبی ها حتی کتاب مقدسشان را یکبار هم نخوانده اند حتی یکبار هم تاریخ دینشان را مرور نکرده اند همینطوری دیمی در شناسنامه اشان مهر مسلمان خورده!
    بعد هم مشتی چرندیات در مغزشان کرده اند آنها هم قبول کرده اند...
    این حد ارتجاع به قدری زیاد است که حتی تاب نقد هم ندارند خوب نتیجه اش میشود داعش دیگر!
    شارلی ابدو بیچاره چکار کرده بود همه بهش توپیدند یک کاریکاتور چاپ کرد (شارلی ابدو کلا مجله فانیست به همه چیز متلک میگوید حتی به رییس جمهور خود فرانسه حتی به دین خود اروپایی ها مسیحیت )
    نتیجه چه شد حمله به سفارت خانه هتاکی فحش انفجار عملیات تروریستی! بنده شک دارم حتی کسی آن کاریکاتور را دیده باشد!
    حالا گیرم کاریکاتوری هم باشد اگر کشیده شود چیزی از قداست پیامبر کم میشود؟
    بگزریم.
    در این وبسایت هم به کرات دیده ام مذهبی ها و دین داران کلا بویی از ادب و اخلاق نبرده اند که این واقعا جای تاسف است...
    ویرایش توسط Aamir2020 : 02-21-2017 در ساعت 11:48 AM

8. Top | #36

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26659
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.95
    تشکـر
    865
    تشکر شده 563 بار در 382 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    یک چند نکته بگزارید پیرامون قرآن صنعا بگویم
    طبق نظر متخصصین این قرآن چندبرابر قرآن فعلی بوده یعنی در قیاس این قرآن با قرآن کریم فعلی قرآن کریم فعلی تنها 25% قرآن صنعا بوده(!)
    یعنی 75% مهملات بوده (به قول متخصصین نه بنده) که یا خواندنش غیرممکن بوده یا بی معنی بوده ترتیب سوره ها هم چنین نبوده بعدا دستور آمده از بزرگ به کوچک نوشته شود(!)
    سوره حمد هم شباهت زیادی با سوره (خوش آواگان) مانوی دارد. حتی گاهی دستورات این دو دین شبیه هم است (یعنی مثلا نمازهای پنچ گانه)
    نگاه کنید شباهت سوره حمد و خوش آواگان:
    (( سوره حمد )) به نام خداوند بخشنده مهربان . ستایش خدایی را که پروردگار جهانیان است . رحمتگر مهربان. و سرور و صاحب روز جزاست . خدایا تنها تو را میپرستم و تنها از تو یاری میجویم. ما را به راه راست هدایت کن . راه آنان که گرامی اشان داشته ای نه راه مغضوبان و گمراهان .
    (( خوش آواگان )) ای خداوند بخشنده و آمرزنده تو را ستایش میکنم ای خداوند ای سرور به تو توسل میجویم ای رحیم به تو توسل میجویم ای روشنی به تو توسل میجویم ای خداوند که رستگار شوم و تنها تو را صدا میزنم به من بنما راه پیشوا را چشم انتظار توام ای خداوند نیکوکار مرا امید ده بیامرز مرا ای روشنی ای آمرزنده و بخشنده.
    1-ببینید بر همه کس واضح است که قدمت زبان آرامی بسیار بیشتر از عربیست یعنی تاریخ این زمان برمیگردد به زمان بابلی ها (دیدید بعضی ها میگویند تاریخ 2500 ساله؟ ) اینطور که به نظر میرسد این زبان قدمتش خیلی بیشتر از عربیست پس قبل عربی بوده.
    همچنین ـآیین مانوی قبل از اسلام بوده پس نمیتوانسته از اسلام تاثیر پذیرفته باشد.(پس احتمالا اسلام از آن تاثیر گرفته)
    بخشی از عقاید مانوی چنین بوده:
    - مانی خود را آخرین پیامبر میدانست .
    2- مانی دین خود را کامل ترین دین که در برگیرنده سایر ادیان الهی است میدانست .
    3- مانی ادعا میکرد که فرشته ای به نام توم این نوشته ها را بر او وحی میکند .
    4- مانی به اسمان ها نزد خدا سفر کرده و معراج هم داشته .
    5- مانی کتاب ارژنگ خود را بعد از یک سال تنهایی در غاری ، بر مردم ابلاغ کرد .
    6- مانی به عذاب و پاداش اخروی هم معتقد بود ولی نه از نوع حور و عسل اسلامی .
    7- وی به منجی و روز واپسین هم اعتقاد داشت .
    8- مانی پس از این که آیین جدیدش مورد قبول مردم منطقه واقع شد نامه های بسیاری را به سران کشورها و حکومت های همجوار فرستاد چیزی در حدود 77 نامه .
    9- مانی در میان گروه تعمیدی مندایی ها بزرگ شد ( همانطور که پیامبر در میان گروه ای بادیه نشین و توسط دایه بزرگ شد )
    10- مانی مدعی بود که کتب ادیان پیشین تحریف شده است ( همان چیزی که پیامبر در قرآن میگوید )
    خیلی شبیه اسلام است نه؟
    بله میشود در اینترنت پیدا کرد بنویسید قرایت قرآن به زبان سوری آرامی , کتاب تاریخ طبری هم موجود است, بله میشود دست داشت .
    درباره این ممنوعیت راستش بنده هم مطلع نبودم اما یکی از بچه های دانشگاه با خود قرآن برده بود در عربستان او را گرفته بودند و قرآنش را ضبط کرده بودند....
    بله دیگر این ها را نمیگویند دوست دارند مردم بی اطلاع و مرتجع بمانند, اگر بدانند خطرناک است
    متشکرم از توضیحاتتون
    ولی میدونین من راستش اطمینان صد در صدی در مورد منابع تاریخی ندارم
    چون کم نیستن نوسندگانی که اومدن تاریخ رو تغییر دادن و از دید خودشون نوشتن حالا بنا به دلایلی که داشتن
    تاریخ طبری خب از کجا معلوم همش واقعیت رو گفته باشه؟
    بعضی از دانشمندانی که مسلمون هم نیستن بی مانند بودن و عدم تحریف قرآن رو تایید کرد
    برام خیلی سوالا پیش اومد...
    نمیدونم چه منبعی درسته و کدوم تاریخ رو عوض کرده!
    شما راهکاری سراغ دارید؟

9. Top | #37

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.39
    تشکـر
    99
    تشکر شده 142 بار در 98 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    1

سلام
    لینک ویکی پدیا درباره قرآن در زیر آورده شده است
    https://fa.wikipedia.org/wiki/قرآن
    ضمنا آقا امیر بهتر است همه نظریات زبانشناسان را مطالعه کنید نه اینکه با خواندن یک مطلب زود به نتیجه گیری برسید تحقیق درباره هر مطلبی باید با توجه به همه منابع انجام شود
    ویرایش توسط سعید62 : 02-21-2017 در ساعت 01:21 PM

10. Top | #38

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.50
    تشکـر
    19
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    این شدنی نیست چون فقط یک راه و روش درست وجود داره که باعث موفقیت ابدی( رستگاری ) میشه و بقیه راه و روشها اشتباه هستند

حالا هر چقد که میخواین زور بزنین بلکه بتونید اون راههای اشتباهو درست جلوه بدین

داعش و بقیه گروههای به ظاهر مسلمان، ساخته همون روشهای اشتباه هستند هر چند که تظاهر به مسلمان بودن میکنند

قرآن گفته جهاد کنید یعنی از خودتون دفاع کنید و تجاوز نکنید، خوب این کجاش بد هست؟
    الان یک یا چند نفر بریزن توی خونتون که به قصد کشت بزننتون، شما از خودت دفاع نمیکنی و وایمیستی کتک نوش جان میکنی؟
    البته که دفاع میکنی و منظور قرآن همینه
    حالا اگه افرادی دوس دارن وایسن و کتک نوش جان کنن باید در عاقل بودن خودشون شک کنن نه در آیات قرآن
    راه درست و غلط در دید من و شما متفاوته و من ب رستگاری ابدی اعتقادی ندارم سعادت ( بنظرم انسان جاودانه نیست)
    برداشت ها متفاوته

11. Top | #39

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34010
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.66
    تشکـر
    14
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

آقای امیر
    من اینجا فقط یه هتاک دارم میبینم اونم شما هستید.
    اتفاقا شک نکنید که اگه جامعه درست و حسابی داشتیم و قوانین جامعه مون واقعا اسلامی بودن، شما به خاطر جسارت هایی که به کلام خدا روا داشتی بایستی باهات برخورد محکم بشه ولی کشتن و سلاخی رو حقیقتا نميتونم با اطمینان بگم چون الان نميدونم.
    بر خلاف شما که در مورد چیزهایی که نميدونی با اطمینان حرف می زنی، من حتی اون چیزیو که تقریبا مطمئن باشم بازم واسه خودم جای شک و تردید باقی می ذارم برا پرس و جو و اطمینان خاطر.

12. Top | #40

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.85
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

متشکرم از توضیحاتتون
    ولی میدونین من راستش اطمینان صد در صدی در مورد منابع تاریخی ندارم
    چون کم نیستن نوسندگانی که اومدن تاریخ رو تغییر دادن و از دید خودشون نوشتن حالا بنا به دلایلی که داشتن
    تاریخ طبری خب از کجا معلوم همش واقعیت رو گفته باشه؟
    بعضی از دانشمندانی که مسلمون هم نیستن بی مانند بودن و عدم تحریف قرآن رو تایید کرد
    برام خیلی سوالا پیش اومد...
    نمیدونم چه منبعی درسته و کدوم تاریخ رو عوض کرده!
    شما راهکاری سراغ دارید؟
    درود بانو
    همین قدر که قبول کنید هیچ منبعی 100% مورد تایید نیست تمام است.
    بحث من هم همین است نظر من این است چون بر هیچ منبعی اعتماد نیست(قاعدتا دین هم جزو همان منابع است) پس نباید کر و کور لال قبولش کنیم و بسان وحی منزل عبادتش کنیم و حتی توالت رفتنمان را هم با آن تنظیم کنیم!!!
    نظر من این است "آگنیوستیک" باشید .
    یعنی به همه چیز مشکوک باشید حتی "دین" هرچیزی هم تا اثبات علمی نشده نپذیرید.
    بعضی ها میگویند علم هم دچار خطا میشود بله اما خودتان کلاهتان را قاضی کنید وقتی علم با این همه تحقیق توسعه و نلاش اشتباه میکند آیا دینی که مال عهد بوق علی شاه است و هیچ اثبات علمی برش نیست (تازه اگر باشد هم ممکن است غلط باشد و به قول خودتان علم دچار اشکال میشود گاهی)هیچ اشتباهی نکرده و 100% صحیح است؟
    چطور است دانشمندانی که میگویند قرآن صحیح است درست میگویند آنها که میگویند غلط اشتباه؟!
    میبینید جمع نقیضین است شما هم دوستدارید طوری برداشت کنید موافق قرآن بشود
    خودتان برای اثبات صحیح بودن قرآن به دانشمندان لینک میزنید اما خودتان آنها را رد میکنید نمیشود هم خر را خواست هم خرما
    اگر دانشمندان و علم صحیح است پس قرآن مردود است اگر علم مردود است پس اثبات شما مبنی بر اینکه دانشمندان قرآن را تایید کرده اند هم غلط میشود!
    در ضمن اثبات عدم تحریف قرآن همین الان هم نقض شده زیرا همان(طبق تاریخ خود اسلام که مورد تایید دولت ایران هم هست) پذیرفته اند که قرآن در زمان عثمان جمع آوری شده و قبلا هم فتحه و کسره نداشته...
    حالا گیرم تحریف هم نشده باشد باز هم دلیلی بر ماورایی بودنش نیست خوب شاهنامه فردوسی هم تحریف نشده...
    بحث این است که مقدس ماب نباید بود و همواره باید به همه چیز با دیده شک نگریست.
    یک راهکار به ذهنم میرسد:
    1-سیلی نقد به از حلوای نسیه چیزی که عوض دارد گله ندارد وقتی در چیزی شک دارید عقلانی نیست حتی توالت رفتن خود را هم با آن تنظیم کنید چه برسد انجام دستورات خشن آن....
    ویرایش توسط Aamir2020 : 02-21-2017 در ساعت 01:40 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)